Hindenburg's politiek testament Een ongeschokt geloof in Duitschlands toekomst Oostenrijks Nazi's als ballingen Het nieuws van heden RIJKSWEER EEN BURCHT EN EEN SYMBOOL SCHUSCHNIGG MAANDAG NAAR ROME Blauwhemden weer in actie PROEF-MOBILISA TIES IN SPANJE VON PAPEN TE WEENEN Göring's toestand gunstig „ELCKERLYC" DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1934 Ochtendblad ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Het laatste deel van mijn leven is tevens het zwaarste voor mij geweest' Vertrouwen in Hitier ■MH! Wijlen president von Hindenburg BERLIJN, 11 Mei 1934. (w. g.) VON HINDENBURG Het Weer Oostenrijksche regeering doet te. Londen, Parijs en Rome stap pen om het leger uit te breiden O'Duffy Telefoon- en telegraafdraden doorgesneden Gunstig antwoord ver wacht Om vast te stellen of het leger paraat is, verklaart de minister van Oorlog Vliegmachines voor Duitschland Levering uit de V. S Hij begaf zich onmiddellijk naar het Duitsche gezastschap Reeds 1389 geïnterneerden in Joego-SlaviëBerlijn zet het Legioen aan 't werk Belgrado het asyl Een rijke bierbrouwer ontvoerd Werk van Canadeesche bandieten THüRINGSCHE GEVANGENEN IN VRIJHEID DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN Over acht dagen weer geheel hersteld ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18896 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiii OBERSALZBERG, 15 Aug. In opdracht van Kolonel Von Hinden burg heeft vice-kanselier b. d. Von Papen aan Rijkskanselier Hitier een document overhandigd, dat het po litieke testament van wijlen Rijks president generaal-veldmaarschalk Von Hindenburg bevat. In opdracht van den Rijkskanselier heeft Von Papen het document thans gepubli ceerd. De door den Rijkspresident ver zegelde omslag draagt het op schrift: „Aan het Duitsche Volk en zijn Kanselier. Mijn testament. Deze brief moet door mijn zoon aan den heer Rijkskanselier worden over handigd." De inhoud van het document luidt als volgt; „Aan het Duitsche Volk en zijn Kanselier! Wij waren aan het eind! Zooals Siegfried neer stortte onder den verraderlijken speerwerp van den grimmigen Hagen, zoo is ook ons afgemat front ineengestort. Vergeefs had het getracht. Uit de opdrogende bron der vaderlandsche kracht nieuw leven te putten. Onze taak was het pu, het bestaan van de overblijfselen van ons leger te redden voor den lateren opbouw van het vaderland. Het heden was verloren. Zoo bleef ons slechts de hoop op de toekomst. Ik begrijp de gedachte, die zich van vele officieren meester maakte bij het zien van de ineenstorting van alles, wat hun lief was. Het verlangen om „niet meer te willen weten" van een weTeld, waarin de in beweging gebrachte hartstochten de echte waardekern van ons volk tot onherkenbaar wordens verminkten, is voor het menschenverstand begrijpelijk en toch ik moet het openlijk uitspreken wat ik denk; Kameraden van het eens zoo groote en trotsche Duitsche leger! Hebt gij van ver zaken kunnen spreken? Denkt aan de mannen, die ons voor meer dan honderd jaar een inner lijk nieuw vaderland schiepen. Hun religie was het geloof aan zichzelf en aan de heiligheid hunner wapenen. Zij schiepen het nieuwe va derland, het opbouwend op de grondslagen van vrije ontwikkeling van het individu en met de verplichting van de volksgemeenschap. Dezen Zelfden weg zal ook Duitschland weer gaan, wanneer het eerst maar weer in staat is te gaan. Ik heb het vaste vertrouwen, dat ook thans, evenals toen, de samenhang met ons groote, rijke verleden bewaard, en waar hij vernietigd Werd, hersteld zal worden. De oude Duitsche geest zal weer naar voren komen, zij het ook eerst na allermoeilijkste loutering in den gloedoven van lijden en hartstochten. Onze tegenstanders kenden de kracht van dezen geest, zij bewonderden hem in onze werkzaam heid in den vrede, zij stonden er verbaasd over en vreesden hem op de slagvelden van den grooten oorlog. Zij zochten onze sterkte voor hun volken begrijpelijk te maken met het leege woord „organisatie". Van den geest, die zich dat omhulsel schiep, die er in leefde en weTk- te, spraken zij echter niet. Met dezen geest en in hem willen wij echter opnieuw moedig op bouwen. Duitschland, het centrum van opneming en uitstraling van zeer veel onuitputtelijke waar den van menschelijke civilisatie en beschaving, zal niet ten gronde gaan zoolang het 't ge loof behoudt aan zijn groote historische zen ding. Ik heb het vaste vertrouwen, dat het de kracht en de diepte der gedachten van de bes ten van ons vaderland zal gelukken, nieuwe denkbeelden te versmelten met de kostbare schatten van vroeger tijd en uit die vereeni- ging duurzame waarden te brengen tot heil van ons vaderland. Dit is de rotsvaste overtuiging, met welke ik het bloedige slagveld van den volkerenstrijd ver liet. Ik heb de heldhaftige worsteling van mijn vaderland gezien en geloof nooit en nimmer meer dat het zijn doodsstrijd is geweest. Op het oogenblik heeft een stormvloed van wilde politieke hartstochten en luid schallende leuzen onze geheele vroegere staatsopvatting onder zich begraven en naar het schijnt alle heilige overleveringen vernietigd. Maar deze vloed zal weer verloopen. Dan zal op de eeuwig bewogen zee van ons volksleven weer de rots opduiken, waaraan zich eens de hoop onzer va- d' ren heeft vastgeklemd en waarop bijna een halve eeuw geleden door onze kracht de toe komst van het vaderland met vertrouwen werd gegrondvest: Het Duitsche Keizerschap! Indien zoo weer de nationale gedachte, het nationale bewustzijn ontstaat, dan zullen vcor ons uit den grooten oorlog waarop geen volk met gerecht- v -rdigder trots en zuiverder geweten kan te rugblikken dan het onze, zoolang het trouw was, alsook uit den bitteren ernst van deze dagen EiilsMsISsil waardevolle vruchten rijpen. Het bloed van al diegenen, die gevallen zijn in het geloof aan Duitschlands grootheid, is daarom niet vergeefs gevloeid. In dit vertrouwen leg ik de pen uit de hand en bouw vast op u, Duitsche jeugd!" „Deze woorden schreef ik in 1919, in het donkerste uur en in het vermeende bewustzijn, aan het einde te staan van een leven in dienst van het vaderland. De toe komst heeft anders over mij be schikt. In het voorjaar van 1925 werd een nieuw hoofdstuk in mijn leven opgeslagen. Nog eenmaal zou ik medewerken aan het lot van mijn volk. Slechts mijn vaste vertrouwen op Duitschlands onopdroogbare bron nen gaf mij den moed, mij candi- daat te stellen voor de eerste en tweede verkiezingen voor het Rijks- presidentschap. Dit rotsvaste geloof verleende mij ook de innerlijke kracht mijn moeilijk ambt vastbera den te aanvaarden. Het laatste deel van mijn leven is tevens het zwaarste voor mij ge weest. Velen hebben mij in deze verwarde tijden niet begrepen en niet ingezien, dat het mijn eenige zorg was het verscheurde en ont moedigde Duitsche volk terug te brengen tot zelfbewuste eenheid. Ik aanvaardde mijn ambt in het bewustzijn, dat in de binnenlandsche en buitenlandsche po litiek een voorbereidingstijd vol zelfverlooche ning noodzakelijk was. Vanaf de Paaschbood- schap van het jaar 1925, waarin ik de natie opriep tot godsvrucht en sociale gerechtigheid, tot onderlingen vrede en politieke onbedorven heid, ben ik niet moede geworden de innerlijke eenheid van het volk en de zelfbezinning als zijn beste eigenschappen te bevorderen. Daarbij was ik mij ervan bewust, dat de grondwet en de regeeringsvorm, welke de natie zich in het uur van hoogsten nood en van inwendige zwak heid had gegeven, niet voldoet aan de ware behoeften en eigenschappen van het volk. Het uur moest rijpen, waarin dit inzicht algemeen goed zou worden. Daarom scheen het mij mijn plicht, het land door het dal van onderdruk king en vernedering van buiten, innerlijken nood en zelfverscheuring van binnen, zonder gevaar voor zijn bestaan te leiden, tot dit uur zou komen. Symbool en burcht voor dezen opbouw moest de beschermster van den staat, de Rijksweer zijn. In haar moesten de oud-Pruisische deug den van eenvoud, kameraadschap en plichtsge trouwheid als vast fundament van den staat rusten. De Duitsche Rijksweer heeft na de in eenstorting op voorbeeldige wijze gezorgd voor het voortzetten der hooge traditie van het oude leger. Altijd moet de weermacht het instrument van het opperste staatsgezag blijven, dat, on aangetast door alle binnenlandsche politieke ontwikkeling, zijn hooge taak der landsverdedi ging recht moet doen wedervaren. Wanneer ik zal zijn teruggekeerd tot mijn kameraden daar boven, met wie ik op zoovele slagvelden heb gestreden voor de grootheid en de eer van de natie, dan roep ik de jonge generatie toe: „Toont u uw voorvaderen waardig en ver geet nooit, dat zoo gü den vrede en de welvaart van uw vaderland wilt verzekeren gij bereid moet zijn, voor dezen vrede en de eer van het land ook het laatste te geven! Vergeet nooit, dat ook uw gedrag eenmaal traditie wordt. Al de mannen, die den opbouw der Rijksweer hebben voltrok ken, hebben recht op den dank van den veldmaarschalk uit den wereldoorlog en hun lateren opperbevelhebber. In buitenlandsch politiek opzicht had het Duitsche volk een lijdensweg te gaan. Een ont zettend verdrag drukte zwaar, en dreigde in zijn steeds zwaarder wordenden last onze natie tot ineenstorting te brengen. Langen tijd heeft de wereld niet begrepen, dat Duitschland niet slechts terwille van zichzelf, maar ook als de vaandrager der cultuur van het avondland, ook terwille van Europa moest leven. De banden, die ons omgaven, konden dan ook slechts ge leidelijk worden losser gemaakt, zonder een overmachtigen weerstand te verwekken. Indien vele mijner oude kameraden dezen gedwongen weg indertijd niet hebben begrepen dan zal toch de geschiedenis rechtvaardiger beoordee- len, hoe bitter, maar ook hoe noodzakelijk in het belang van de handhaving van het Duit sche leven, menige staatsacte geweest is, die door mij geteekend werd. In overeenstemming met de groeiende innerlijke saneering en de versterking van het Duitsche volk kon op de basis van eigen nationale eer en waardigheid gestreefd worden naar een voortschrijdende en zoo God wil zegenrijke medewerking in de geheel Europa betreffende kwesties. Ik dank de Voorzienigheid, dat zij mij op mijn levensavond het uur van beginnend herstel heeft laten bele- Ik dank al diegenen die in onbaat zuchtige vaderlandsliefde hebben meegewerkt aan den wederopbouw van Duitschland. Mijn Rijkskanselier Adolf Hitler en zijn beweging heb ben een beslissenden stap van histo rische draagwijdte gedaan naar het groote doel om het Duitsche volk tezamen te bengen tot onderlinge eenheid met overbrugging van alle stand- en klasseverschillen. Ik weet dat er nog veel te doen is en ik wensch van harte dat achter de daad der nationale opleving en van de aaneensluiting van het volk de daad der verzoening staat, die het geheele Duitsche vaderland omvat. Ik scheid van mijn Duitsche volk in de vaste hoop, dat datgene waar van ik in 1919 sprak en wat in een langzaam rijp worden tot den 3Oen Januari heeft gevoerd, zal rijpen tot algeheele vervulling der histori sche zending. In dit vaste geloof aan de toe komst van het vaderland kan ik ge rust mijn oogen sluiten. OP DEN GBtöBEBteCi lllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllH Verwachting: zwakke tot matigen zuid- westelijke tot westelijken wind, gedeelte- lijk bewolkt, kans op eenige regen in het Noorden, in het Zuiden weinig of geen s regen, weinig verandering van tempe- s =E ratuur. =S Verdere vooruitzichten: weinig verande- j= ring. 1| iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil Botsingen met de politie te Dublin. DUBLIN, 15 Aug. (Reuter). De actie van de fascistische Blauwhemden, onder leiding van generaal O'Duffy, is gedurende de laatste dagen weer toegenomen. Maandag j.l. hebben alhier botsingen met de politie plaats gehad, waarbij één persoon is ge dood. Gisteren zijn in verschillende plaatsen de telegraaf- en telefoonverbindingen doorge sneden waardoor ernstige storingen ontstonden. Met name tusschen, Dublin en Cork was het telefoonverkeer geruimen tijd gestremd. Men is er tot dusver niet in geslaagd de daders op het spoor te komen. Door onbekenden zijn voorts in benzine gedrenkte lappen geworpen in de brievenbussen van het St. Stephen's Green postkantoor, waar steeds vele brieven van auto riteiten worden gepost. Voordat het de brand weer mocht gelukken het vuur te blusschen waren reeds honderden brieven vernield. In hoe verre de Blauwhemden de hand hebben in deze sabotage-handelingen, is niet bekend. In een officieuze mededeeling wordt verklaard, dat de vechtpartijen, die Maandag met de politie hebben plaats gehad, door de Blauw hemden zijn uitgelokt. De begrafenis van het slachtoffer, dat hierbij te betreuren viel, zal worden bijgewoond door O'Duffy. WEENEN, 15 Aug. (D.N.B.) Bondskanse lier dr. Von Schuschnigg zal zich in het be gin van de volgende week, waarschijnlijk Maandag reeds naar Rome begeven. De reis zal een streng formeel karakter dragen. De bondskanselier zal waarschijn lijk door Z. H. den Paus in audiëntie wor den ontvangen. De „Reichspost" verneemt van haar corres pondent te Rome, dat de besprekingen, welke vice-kanselier Starhemberg aldaar heeft ge voerd, van groote beteekenis waren. Afgezien van zijn besprekingen met Musso lini heeft Starhemberg in zijn functie van veiligheidsminister gelegenheid gehad, de inter ne organisatie der Italiaansche geheime staats politie en andere instellingen van het publieke en politieke veiligheidswezen in Italië nader te leeren kennen. Het verblijf te Rome van Starhemberg heeft ook ten aanzien van de interne politieke orga nisatie de overeenstemming nog verhoogd, welke indertijd reeds op het gebied der buiten landsche politiek en op economisch gebied tus schen Dollfus's en Mussolini werd gevestigd. In politieke kringen te Londen loopt het gerucht, dat de Oostenrijksche regeering in verband met het Putschgevaar, bij de re geeringen te Londen, Parijs, Rome en de Kleine Entente stappen gedaan heeft om een belangrijke uitbreiding van het leger te verkrijgen. Volgens dezelfde geruchten zouden de Engelsche, Fransche en Italiaansche regee ringen reeds tot overeenstemming zijn ge komen om geen bezwaar te maken tegen de ze voorzorgsmaatregelen van Oostenrijk. Nader meldt Reuter nog, dat de Britsche re geering over enkele dagen aan den Oostenrijk- schen gezant te Londen een nota zal overhan digen aangaande de samenstelling van het Oostenrijksche leger. Zooals bekend heeft Oos tenrijk te Londen, Parijs en Rome gevraagd het bondsleger ook dit jaar weer met 8000 man te mogen uitbreiden. De kwestie wordt thans te Londen onderzocht en volgens Reuter be staat er geen twijfel of Engeland zal een gun stig antwoord geven. MADRID, 15 Aag. (Reuter) Een linksch blad uit Madrid bracht heden de mededeeling, dat het Spaansche leger weldra zou worden gemobiliseerd, vermoedelijk omdat een alge- meene revolutionnaire beweging wordt ver wacht. Persvertegenwoordigers hebben den mi nister van Oorlog om inlichtingen verzocht en ten antwoord gekregen, dat het juist is, dat weldra enkele divisies zullen worden gemobili seerd, maar niet omdat een opstand wordt gevreesd of een gewapend conflict, maar slechts met de bedoeling ervaringen op te doen. Het leger moet gereed zijn voor eventualiteiten, anders is het beter er geheel en al van af te zien. Om vast te stellen of Spanje werkelijk een leger bezit, dat doelmatig is, zal de mi nister gedeeltelijke mobilisaties organiseeren. Verscheidene lichtingen der reserve zullen wor den opgeroepen. De op oorlogssterkte gemobili seerde divisies zullen waarschijnlijk ook mili taire oefeningen houden. WASHINGTON, 15 Aug. (Reuter) In het eerste kwartaal van 1934 kocht Duitschland in de Vereenigde Staten voor 1.556.000 dollar aan vliegtuigmateriaal (acht vliegmachines en 177 motoren met bijbehoorende onderdeelen) tegen 348.000 dollar in 1933. Na Duitschland volgt China met 1.239.000 dollar, Rusland met 637.000 dollar, Columbia, Mexico en dan Frankrijk met twee vliegmachines voor 45.000 dollars. WEENEN, 15 Aug. (D. N. B.) De bijzondere Duitsche gezant te Weenen, Von Papen, is, komende van Berchtesgaden, per vliegtuig te 17.32 op het vliegveld Aspern gearriveerd. Hij was vergezeld van Von Tschirsky. Tot zijn be groeting waren aanwezig de Duitsche zaakge lastigde Prins zu Erbach en de andere heeren van het gezantschap. Von Papen begaf zich onmiddellijk naar het Duitsche gezantschaps gebouw, waar hij zijn intrek zal nemen. BERLIJN, 15 Aug. (Reuter). De ontbin ding van het Oostenrijksch legioen in Duitschland schijnt reeds zeer ver door gevoerd te zijn. Een deel der leden werd dieper Duitschland ingevoerd waar zij te werk werden gesteld bij den Arbeidsdienst. Anderen kregen een plaats bij boeren in de provincie, bij voorkeur zoover mogelijk van de Oostenrijksche grens. Ook zou .een aan tal leden van het Oostenrijksch legioen te werk gesteld zijn bij den aanleg van wegen. Voorts verneemt Reuter uit Belgrado: Uit Warasdin bericht de „Prawda" dat nog steeds Kleinere troepen rebellen uit Stiermar ken en Karinthie over de grens van Joego slavië trekken. Zoo werden Dinsdag weer 58 en Maandag 24 vluchtelingen opgesloten in het interneeringskamp te Warasdin. Het totaal aan tal Oostenrijksche opstandelingen, dat reeds in Joego-Slavië aangekomen is bedraagt thans 1389. Daarvan zijn er 824 in Warasdin onder gebracht. De Joego-Slavische regeering vraagt zich met eenige zorg af, wat zij moet doen met de ge vluchte Oostenrijksche nazi's, die nog steeds het land blijven binnenkomen. De nazi's zijn de dertiende soort politieke vluchtelingen, die een schuilplaats in Joego- Slavië zoeken. De andere twaalf zijn: Russi sche liberalen, Witte Russen, Hongaarsche socialisten, Hongaarsche liberalen, Albaneezen van de Fan Noli partij, Albaneezen van de Tsena-Beg partij, Bulgaarsche Agrariërs, Grieksche royalisten, Duitsche Joden, Italiaan sche anti-fascisten, Slovenen uit Istrië en Slovenen uit Karinthië. Het is voor de Joego slavische regeering zeer moeilijk al deze vluch telingen aan middelen van bestaan te helpen en te voorkomen, dat er onlusten uitbreken onder de politieke tegenstanders. LONDON (Ontario), 15 Aug. (Reuter) De rijke bierbrouwer, John Labatt, een man van 60 jaar, is op een autotocht ontvoerd. Zijn ge zin werd telegrafisch gewaarschuwd, waar men den auto kon vinden. De auto werd inderdaad bij London aangetroffen, met een briefje, waar in 150.000 dollar werd geëischt. De brief be vatte het dreigement, dat, wanneer aan de ontvoering ruchtbaarheid zou worden gegeven, men dit op Labatt zou wreken. Labatt's broer heeft inmiddels van de ban dieten een ander bericht ontvangen, waarin zij eischen, dat hij het geld in Toronto van een bank haalt en daar op nadere instructies wacht. Hij is reeds naar Toronto vertrokken om het gevraagde losgeld te halen. WEIMAR, 15 Aug. (D.N.B.) In verband met de afkondiging der amnestie, ter gelegen heid van de vereeniging van de functie van rijkspresident met die van rijkskanselier, is on geveer een vierde deel van de zich in het con centratiekamp Bad Suiza (Thiir'ingen) bevin dende personen op vrije voeten gesteld. HET POLITIEK TESTAMENT VAN GENE RAAL VELDMAARSCHALK VON HINDEN BURG IS GEPUBLICEERD. Vernieuwde actie van de Blauwhemden in Ier land. Proefmobilisatie in Spanje. Schuschnigg Maandag naar Rome. Oosten rijksche regeering doet bij de groote mogend heden stappen om het leger uit te breiden. Von Papen te Weenen aangekomen. Herdenking van verschillende priesterjubilea. Drie hengelaars uit Amsterdam waren zoek; zij blijken echter in het politiebureau te Arn hem te zijn wegens het plegen van een straf baar feit. Het aantal werkioozen is in het laatst van Juli iets gestegen. Bij een brand te Helmond is een vrouw dood gebleven van schrik. Het dertigjarig bestaan van „Sobriëtas" is te Utrecht herdacht. New-Yorksche beurs: onregelmatige stemming met later eenigen uitgebreiden handel. T entoonstellingen We noemen ons zelf gaarne een eenvoudig volk maar het tentoon stellen zit ons in het bloed. We stellen graag ten toon. Nauwelijks is er hier of daar een eeuwfeest of een tentoon stelling behoort er bij. In de hoofd stad wil men attracties, is men daarom op 't idee der „zomerfeesten" gekomen en onmiddellijk verschenen vier tentoonstellingen op het pro gram. Een historische tentoonstelling, een kunsttentoonstelling of andere expositie't komt er niet op aan. Wij stellen ten toon. Dat is geen kwaad iets. Tentoon stellingen zijn leerzaam en genotrijk wanneer ze goed worden ingericht. Laten we gerust jns beste bezit ten toon stellen om er niet alleen zelf van te genieten doch er ook anderen genot door te geven. Indien we 't maar doen zonder ijdelheid. Onder ditzelfde beding zouden we ook wat meer onze goede eigenschappen kun nen ten toon stellen, niet om er mee te pronken maar om anderen er mede van nut te zijn! BERLIJN, 15 Aug. (D. N. B.) Omtrent den toestand van minister-president Göring in ver band met het hem overkomen auto-ongeval wordt medegedeeld, dat Göring een rustigen nacht heeft gehad. Hij is hedenmorgen op ge wonen tijd opgestaan en heeft in zijn werk kamer het ontbijt gebruikt. Men verwacht dat Göring binnen acht a tien dagen de gevolgen van het ongeluk weer geheel te boven zal zijn. De verwondingen der overige inzittenden van den auto zijn van zoo onbeduidenden aard, dat zij geen medische hulp noodig hebben. LAREN (N.-H.)KERKPLEIN voor de St. Janskerk OPENLUCHTSPEL Zaterdagavond 9 uur 18 Augustus DE TRAGEDIE VAN LEVEN EN DOOD 5e eeuwsch mysteriespel 100 spelers o. 1. van Anton Verheyen. Koor van 150 jongens o. 1. van L. v. d. Veer Art. en dec. verzorging van Frans Langeveld. Kaartverkoop en bespreking hotel Hamdorff. Prijzen der plaatsen: i-ncl. befasting. ƒ1.60, ƒ1.Staanpl. ƒ0.30. r v v v m 11111111 m i n ir i f J iv?- Stand op Donderdag 1 uur v.m.: 760 Vorige stand; 761

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1