Stadsnieuws HE! TANDHEELKUNDIG GEBIT f35 STUKKEN BETER IN SMAAK! Haarlem, 18 Aug. GOEDKOOPE RIJKSMARKEN INCASSO-BANK n,v. 16 RIJKSSTRAATWEG 16 tandarts RADIO MOORS m. SCHILLINGEN ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1934 Ontvreemde goederen weer gestolen RIME de Charlie Chaplin behoeft niet meer te schrijven 1 KERKLIJSTEN AGENDA VERKRIJGBAAR KRUISWEG 59 Twee broers aangehouden SPEELTUIN „KINDER. VREUGD" Vacantiefeest begonnen DE VERMISTE HENGELAARS Waarom en hoe zij aangehouden werden Foto's van bekende landgenooten Luxor-Theater „Horecaf" BURGERLIJKE STAND Bakfiets gestolen INSTITUUT Plaatje met 1 Kunsttand .1 3.— Iedere tand meerI 1-75 Porcelein of Zilvervulling .f3,— Goudvulling vanaf I 9. Goudkroon vanaf f 15. Spreekuren ALLE werkdagen van 912 en van 1—4 uur AVOND SPREEKUUR Maandag, Dinsdag, Woensdag Donderdag 7—9 uur en BESLIST pijnlooze behandeling door Nederiandsch Amerikaansch en UIT DEN OMTREK DE BOLLENSANEERING Groote aanvoer te Langendijk Rumoerige: vergadering te Rinnegom BLÓEMENDAAL DRIEHUIS VELSEN Een geheime film? WISSELKOERSEN VOETBAL Toumooi „Die Spaeme-Beker" CRICKET Haarlem 1-3-8-6-6 Ajax (L.)Rood en Wit comb. NIEUWE HAARLEMSCHE CRT. OVERVEEN ZANDVOORT 19 Augustus 20 Augustus INSTELLINGEN Officieel Philips reparateur SANTPOORT T KALF (Zaandam) Donderdag heeft de Haarlemsche politie twee broers aangehouden verdacht van diefstal. De sen was een 24-jarige magazijnchef, die ten nadeeie van zijn te Amsterdam gevestigde firma ryf kisten en twee koffers vol auto-onderdeelen neeft ontvreemd. De andere is een 33-jarige reiziger, die van dien voorraad onderdeelen weer fan zijn broer stal. Beiden zijn zy aan de politie te Amsterdam overgeleverd. Vrijdagmiddag is het met zooveel zorg voor bereid vacantiefeest van den speeltuin „Kinder vreugd" van de commissie voor het speeltuin werk der Haarl. R. k. Vereeniging van Groote Gezinnen in het Amsterdamsche kwartier bij het slachthuis ingezet met kinderspelen o.a. Dlokjesrapen, zakloopen, koekhappen, alles voor jongens; vlagsteken, draad in naaldsteken voor meisjes. Het waren heel leuke kinderspelen. Alle wedstrijden waren om mooie prijzen en ieder kreeg nog een troostprijsje. Het avondfeest begon omstreeks 8 uur op het met kunstlicht verlichte terrein, waarop gra- mofoonmuziek werd gegeven. terrein zijn verschillende vermake lijkheden als werptenten, rad van avontuur, glijbaan, draaimolen, enz. Hedenmiddag worden de feestelijkheden voortgezet met een muzikale wandeling door het Amsterdamsche kviirtier, waarna bij aankomst op het feestterrein de opening van den draaimolen zal geschieden door de weleerw. heer kapelaan C. van Steen. Kinderspelen volgen weer hierna. Des avonds van 6 tot 11 uur weer groot avondfeest met muziek en vele attracties. Iedereen, maar vooral den parochianen van St. Jan, wordt verzocht, een bezoek te bren gen aan den speeltuin „Kindervreugd". Men zal er geen spijt van hebben. Er is volop te geme ten en de toegang is geheel gratis. Omtrent de aanhouding van de vermiste hengelaars uit Amsterdam die thans in ver zekerde bewaring" zitten in het Huis van" Be waring te Haarlem, vernemen wij nog, dat deze personen reeds in den nacht van Dinsdag op Woensdag, omstreeks drie uur, door de politie te Halfweg waren aangehouden nabij t eiland Ruxjgoord in den HoutrapJlder, waar zy zonder licht reden. Zij hadden een zak by zich en op een vraag van de politie, wat die zak bevatte, antwoordden zij, dat zich daarin hun viscntuig bevond. Bü onderzoek bleek echter, dat zich hierin vyf konijnen bevonden, alsmede 'n netje met ongeveer vyf pond paling. zy werden hierop vastgehouden, waarna een nader onderzoek ingesteld werd, waarby al spoe dig bleek, dat de konynen en de paling van diefstal afkomstig waren. In denzelfden nacht n.l. was een konyn gestolen by D., twee by de wed. C. te Halfweg en twee bij J. te Spaarn- dam, bij wien ook de paling was ontvreemd Bedoelde personen werden hierna voorloo- pig ingesloten te Halfweg in afwachting van het nader onderzoek. In den loop van den vol genden dag werden zy voorgeleid voor den burgemeester van Haarlemmerliede, als hulp officier van justitie, waarna zy Donderdag ter beschikking werden gesteld van den Officier van Justitie te Haarlem en ingesloten in het Huis van Bewaring aldaar. Dat zy aanvankeiyk als vermist werden ge signaleerd, hebben zy aan zichzelf te wijten, aangezien op een vraag van de politie, of van hun aanhouding de familie op de hoogte moest worden gesteld, door hen zelf is verzocht, dit niet te willen doen. GOEDKOOPE OOSTEN R. mrmmmuom KENNEMER BANKVEREENIGING HOUTPLEIN 8 een 18-jarigen groentenkoopman aangehouden en naar het bureau gebracht, die in de Ge weerstraat de bewuste bakfiets voortduwde. Op de bakfiets stonden eenige kratten en groen- tenmandjes, die de jongen bij een groenten- handelaar aan de Leidschevaart had ont vreemd. Hy is in verzekerde bewaring gesteld. De tentoonstelling van photo's van bekende landgenooten in de kunstzaal Keekers, Wa genweg 102, is verlengd tot en met Woensdag. In ons verslag van het nieuwe programma in het Luxor-Theater, verzuimden we melding te maken van de mooie film van Oberammer- gau, waarin we, naast belangwekkende kykjes op het Passiespeldorp, ook de voornaamste medewerkenden in hun dagehjkschen arbeid te zien krygen. Voorts wyzen wy er nog even op„ dat in ons verslag in 't ochtendblad van heden, de zetter van „Our Gang", het bekende kindertroepje van de Metro Goldwyn, „Omgang" gemaakt heeft, waardoor de zin wel wat duister is ge worden. De lezer vergeve het den zetter, hy was pas van vacantie terug. Men deelt ons mede, dat tot secretaris der Afdeeling Haarlem van „Horecaf", Nederl. Bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedryven, gekozen is de heer A.W. Schaefer Jr., eigenaar van hotel, café-restau rant „De Leeuwerik", in de plaats van den heer G. M. W. Hartje. Reeds eerder was tot voorzitter, iri de plaats van den heer J. P. Lührs, die eveneens had bedankt, benoemd de heer C. A. Günters, directeur van het Groot Badhuis te Zandvoort. GEBOREN. 16 Aug.; M. J. VoornReiber, d; W. de VriesHoek, d. Overleden. 16 Aug. C. Wolff—v. Raalte, 77 j„ Aelbertabergstraat; N. Einmahl—Kuit, 51 j„ Talmastrat; I. M. Wilkes—Lindner, 27 j., Gen. Cronjéstraat; H. de Klerk—de Keizer, 18 j., Hazepaterslaan. N.Vi Om drie uur hedennacht deed een groen- tenhandelaar aangifte, dat tusschen elf uur en half drie een driewielige bakfiets, die voor zijn woning aan de Teding van Berkhout straat had gestaan, was ontvreemd. In ver band hiermede hebben twee politie-agenten HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel mot garantie Pijnloos trekken Inbegrepen. 22 karaats goud Pijnloos trekken van tand of kies f 1.60 Zaterdags van 9—12 uur. Mondonderzoek kosteloos Onze correspondent te Broek op Langendyk schryft ons: Op het oogenblik zyn de tuinders bezig hun bloembollen in te leveren, waartoe ze volgens het saneerlngsplan verplicht zyn. Duizenden kilogrammen bollen worden op Broek op Langendyk uit den geheelen Lan gendyk en wyde omgeving aangevoerd en in vaartuigen geworpen, waarmee ze gedeeltelyk naar de veeboeren gaan. Vrydagmiddag stonden er ongeveer een tien tal vrachtauto's, waardoor groote drukte heerschte. Niet alleen auto's, alle middelen van vervoer worden gebruikt, om aan den inleve- ringsplicht te voldoen. Het is wel een treurig gezicht, die groote schuiten met bollen, waaraan de menschen hun arbeid en zorgen hebben gegeven en waar van niets terecht komt. Men mag dan zeggen, dat het voor de toe komst gaat, doch op het oogenblik heeft de kweeker niets dan narigheid ervan. Sommige kweekers moeten een zeer groot kwantum bloembollen inleveren, soms meer dan ze op het oogenblik by elkaar hebben. Het schijnt dat men zich bij den uitplant niet voldoende rekenschap heeft gegeven van het door de Centrale toegestane aantal uit te planten bollen, of dat men niet goed den maatstaf wist, volgens welken de opmeting zou geschieden. In het begin was het, zooals men ons mede deelt, niet voldoende bekend hoe de perceelen zouden worden gemeten. Het blykt, dat de maatstaf, welke genomen is, den kweeker niet erg meegevallen is, daar een groot aantal meer heeft uitgeplant dan was toegestaan, hoewel meest te goeder trouw. By het meten heeft men nl. een gedeelte van de paden ook by de bedden gerekend, zoodat de tellers over het algemeen tot een grootere oppervlakte kwamen dan was opgegeven. Hierdoor komen de kweekers met de straf bepalingen in aanraking met gevolg dat een groot aantal Kilogrammen, men zegt van 24 K.G. per roe, van de teveel geplante bollen moet worden mgeleverd. Dit staat ongeveer ge- iyk met de geheele opbrengst. Donderdagavond vergaderden meer dan 80 kweekers te Rinnegom om de regeeringsmaat- regelen te bespreken. De heer J. de Waard had de leiding. Geconstateerd werd, dat er een kreet van angst en vrees was opgegaan over de nieuwe heffingen van bollentelers. Daarby kwam nu ook verontwaardiging over de nieuwe sanee ring. Vele aanwezigen hadden aanschryving ontvangen, dat ze te weinig hadden ingeleverd, terwyl ze bewyzen konden aan hun verplchting voldaan te hebben, zoodat er te Haarlem fou ten moesten gemaakt zyn. De hoeveelheden, die alsrfog ingele erd moesten worden wegens te veel planten of te weinig leveren waren schrikbarend groot. De voorzitter raadde aan zich persoonlijk naar Haarlem te begeven en daar de zaken te bespreken, dan zouden de abuizen wel gevonden worden. Ook zou men uitstel van inlevering kunnen vragen, maar dan liefst per aangeteekenden brief. De secretaris van den L. T, B., afd. Egmond- binnen stelde voor aan de Crisis-centrale en desnoods aan den Minister een verzoek re richten om de nieuwe maatregelen te verzach ten. Vele kleine kweekers hebben het nu reeds zoo moeilijk, dat ze geen .andhuur of interest kunnen betalen. Zy worden nu zoo zwaar ge troffen, dat de toekomst voor hun gezin on houdbaar wordt. De veeboer, die saneerde, ont ving voor zijn vee nog geld, de bloembollen- kweeker ontvin„ voor de ingeleverde bollen niets, noch voor landhuur, noch voor bemes ting of arbeid, noch zelfs voor de vracht naar de belt. Deze ligt thans op. grooten afstand, hoewel er hier ter plaatse eer. gratis terrein werd aangeboden. Sommige leden waren in hun uitingen vry heftig. Zij wilden eenvoudg aan de eisehen niet voldoen, maar afwachten en als het er toe komen moest, achtten zy het beter, dat de maatschappij maar in elkaar stortte, misschien kwam er uit den chaos iets beters. De leider waarschuwde tegen overdrijving en spoorde aan tot voorzichtigheid. Als men de zaken kalm en met verstand behandelt, is er mogelijk iets te bereiken. Het zenden van adressen kon wellicht iets uitwerken en verder moesten de aanwezigen hun zaken maar met gegevens toelichten, dan zal het recht zeker wel te vinden zijn. Met deze aansporing sloot de voorzitter de vry rumoerige vergadering. De Mulo-school bestaat 20 jaar Op 1 Sep tember a.s. zal het 20 jaar geleden zijn, dat de gemeentelijke M.UJL.O.-school aan den Vijver- weg in gebruik werd genomen. Van het toen aan de school benoemde personeel zyn alleen de heeren Dr. T. Popma, D. Kuiper en A. Hoek stra nog in deze school in functie. Kinderhulde aan pastoor J. van der Meer. Daar de jubileerende pastoor bekend staat als een kindervriend was het wel te verwachten dat, na den feestavond van Donderdag J.I., voor de jeugd eenige aparte dagen ter medeleving in het heuglijke feest zouden gegeven worden. Vrijdag droeg de jubilaris in tegenwoordigheid van zijn hoogen vriend den bisschop, een Plech tige H. Mis op voor het geestelyk en tijdelijk welzyn der studeerende jeugd. Door al de de schoolkinderen werd een nieuw-ingestudeer- de Gregoriaansche Mis uitgevoerd. Onder de H. Mis gingen tal van kinderen ter H. Tafel. Na het zingen van het feestlied, op 't einde der H. Mis, gaf de jubilaris allen zyn priesterlijken zegen. Om tien uur vond in de mooi versierde feest zaal der school de huldiging plaats. Op heel leuke en aangename wyze werden zangstukjes en voordrachtjes ten gehoore gebracht, die den pastoor en zyn zijn gasten veel genoegen deden. Op de hem eigen hartelijke en eenvoudige manier dankte de jubilaris. In den namiddag werd een groote kinder operette „Goud Muiltje" uitgevoerd door de schooljeugd onder leiding van de Eerw. Zus ters. Een waardeerende vermelding van al het moois dat deze eenvoudige organisaricen de kinderen hebben doen opvoeren, mag niet ach terwege blijven. Hedenmiddag vond de feestviering plaats voor de beide hoogste klassen der lagere school en de schoolvrye jeugd. Hiertoe werd medewerking verleend door Prof. Diavolo, die met zyn frap pante illussionistische kunstgrepen het jonge volkje uitstekend bezig wist te houden. In de pauze werd de film vertoond over het leven van den pastoor en zyne parochie, die bijzonder veel succes oogstte. Zondag 19 Augustus wordt voor al degenen die Donderdagavond niet aanwezig waren, het zelfde programma nog eens uitgevoerd. Wie dan naar 't Patronaat trekt, zal zeker niet teleur gesteld terugkeeren. Burg. Stand. Getrouwd: J. B. 't Hooft en E. Boer. A. de Reus en K. M. Sneekes. J. .D- Suykerbuyk en K. Zandwijk. H. H. Noorman en C. Spoor. Geboren: J. A. A. SmitBoogaardt, d. H. A. KuypersPalessen, z. O. A. Slootjes— Lipmann, d. M. VelMarkx, z. W. Kop pelman—de Caster, z. J. A. G. Hamerpagt Spanhake, z. P. BruinsmaVerdikt, z. G. DilDekker, z. Overleden: Anna Heyneman, 25 jaar, onge huwd. Helena Henriëtte Siisslle, 32 jaar, ongeh. CHIEF WHIP Charlie behoort en biyft behooren tot de weinigen in filmland, die steeds kunnen staat maken op een groote belangstel ling by het publiek en de critiek endie deze belangstelling verdienen. Hy behoort eveneens en zal hopelyk blijven behooren, tot de weini gen, die zich niet overhaasten, wien het niet te doen is om jaarlyks zooveel films af te leveren als de technische outillage van zyn ateliers het toelaat. Er moet heel wat gebeu ren voor hy besluit een film te maken en nog meer voor hy besluit een gemaakte film de wereld in te sturen. Want, al heeft het mensch- dom van Noord tot Zuid en van Oost tot West tranen gelachen om zijn films, niettemin is Charles Spencer Chaplin een van de meest Charlie Chaplin serieuze filmartisten, misschien wel de ernstig ste van allen, niet alleen in zyn werk, maar ook in zyn hart. Het is waar, men vertelt in allerlei sensatiekronieken honderd uit over zyn geruchtmakend privé leven, waaromtrent ongetwyfeld précaire dingen te zeggen zyn, maar wiens huis is méér van glas dan dat van Chaplin en by al zyn wederwaardigheden speel de de tourmentatie een grootere rol dan de lichtzinnigheid. Den waren Chaplin vinden we dan ook terug in zyn films en in zyn werkwyze, die zoo moeizaam, weloverwogen en gewetensvol is, dat het hem eer tot een plaag dan tot een vreugde werd. 18 Aug. 17 Aug. 18 Aug. 17 Aug. Londen 1.42% 7.42% ftopenh 33.20 33.20 Beriyn 57.95 57.68 stockh. 38.32% 38.30 Parys 9 737« 9.73% Oslo 37 40 37.30 Brussel 34 691/2 34.68 N.-York 1.45% 1.46Ve Zwitserl 48.18 48.17 (cable) Na zyn lange reis door Europa, waarby hy in allerlei toonaarden van zich liet spreken, heeft de filmwereld in ziekeiyke en gezonde nieuwsgierigheid zich afgevraagd, wat en hoe zyn eerstvolgende film zou zyn. Zou hy zich wagen aan een geluidsfilm, waarin hij pas be gon te gelooven, toen hy „Enthusiasmus" van Wertof had gezien? Maanden lang hoorde men niets van hem, toen opeens het bericht kwam, dat hy inderdaad aan een geluidsfilm bezig was. En tenslotte heeft een van zyn medewer kers, zyn hulpregisseur Knight enkele mede- deelingen losgelaten, toen hy op vacantie was in Parijs. Ook deze Knight spreekt over de verscheurdheid, die Chaplin voortdurend te bestrijden heeft en die het aanschijn heeft ge geven aan de tragi-comische films, die we zoo bewonderend van hem hebben genoten. Hy vertelde een van die scènes, die in Charlie's studio niet vreemd zyn. Ziehier. In de studio is alles gereed. De operateurs staan klaar, de regisseurs en de camera-men zijn op hun post. Daar komt Charlie, opgewekt en monter, in de handen wrijvend en vol werklust. Tot hij op eens verklaart: „Ik werk niet vandaag, t Is te koud." Dan verdwynt hy. Den volgenden dag maakt hy wederom blymoedig zyn intree, be denkt zich en verzoekt om zijn auto. Den der den dag de zelfde start, maar al staat alles voor de opnamen klaar, Charlie wenscht eerst uit voerig te repeteeren en begeeft zich met zyn staf naar een ander lokaal, waar hij luistert naar de meeningen van zyn medewerkers. On gemerkt sluipt hy even weg naar de studio, neemt een beeldje weg, dat noodzakeiyk op een schoorsteen staan moet en verdwynt weer. Dan geeft hy bevel om te beginnen. De lampen gloeien aan en men zal van wal steken, als een der assistenten schreeuwt: „Halt, het beeldje is er niet." „Toch draaien" meent Chaplin en men draait De lezer zal vragen, wat dit te beteekenen heeft. Het volgende. Charlie had het land aan het beeldje en zag het liever niet in de scène opgenomen. Een van de yverige medewerkers meende goed te doen het beeldje daar ter plaat se te zetten. Voor den alleenheerscher Chaplin ware het een gemakkelijke taak geweest het ding weg te commandeeren, maar dit zou zijn assistent pijnlijk hebben getroffen. Om nu zyn zin te krijgen en zyn medewerker niet te stoo- ten nam hy zyn toevlucht tot diefstal in eigen huis. Zoo zyn Charlie's manieren en zoo'n ge val teekent den gevoeligen, der. angstig gevoe- ligen mensch. Intusschen heeft bedoelde scène precies 114 maal gedraaid en toen was Charlie tevreden, erg tevreden zelfs, maar bedoelde scène heeft nooit voor een publiek gedraaid. De scène werd ver- wyderd by de montage van de film, die steeds door Charlie zelf wordt verricht. Dit werk kost hem weken en weken enduizenden dollars. Men zegt, dat het soms de fynste en gevoelig ste deelen zyn die hy uit zyn films verwydert en verklaart dit door eraan toe te voegen, dat Chaplin het niet van zichzelf verkrygen kan zyn intiemste roerselen op het celluloid te ver beelden. De andere verklaring echter n.l. dat hy om artistieke redenen in zijn films knipt, lijkt ons voor een serieus werker als Charlie aannemelijker. Blijkbaar laat hy het niet by filmfragmen ten en zou hy zelfs, als de berichten waarheid bevatten, twee volledige films in zijn geheime kluizen hebben opgeborgen. Een van deze films zou zyn eigen levensbeschrijving bevatten in den vorm van een echteiyk drama, waarin hy met een haaibaai van een vrouw is getrouwd met alle ellendige gevolgen van dien, gevolgen, die te grooter worden, naarmate hy van de tyran zijns levens biyft houden. De titel van deze film zou zyn „De eeuwige echtgenoot" hetgeen klopt met de korte omschryving van het scenario, dat we hierboven weergaven. In deze film spreekt Charlie voor het eerst en misschien is dit wel de reden geweest, dat hy de film verdonkeremaande, hoewel hem toch tevoren bekend was, dat hy zou spreken, en.... hoewel hy inderdaad bezig is aan een geluids film, zoodat dit bezwaar moeiiyk kan biyven gelden. In zyn omgeving wordt intusschen verteld, dat de film wèl In het publiek heeft geloopen n.l. op een klein dorp voor een publiek van eenvoudige boeren, die er zich niet van be wust waren voor proefkonynen te dienen en die de film geestdriftig hebben toegejuicht. Sindsdien werd de film niet meer vertoond, doch verdween in de kluis om er niet meer uit te komen. Waarom? Wie zal het zeggen? Was de film bedoeld als een drama en werd zy niettemin genoten als' een klucht? Tusschen deze twee polen bewegen zich de gevoelens van dezen artist en het zou niet verbazingwekkend zijn te vernemen, dat Charlie in zyn filmbe kentenissen, zoo direct op den man af, het liefst volledig wil begrepen worden. Het groote publiek bewonderde hem altyd anders dan de selecte kring der critische achterdochtigen. Wellicht bekruipt Charlie nog eens de lust om een anderen kring van toeschouwers dan de boeren uit Amerika's Westen met zyn geheim zinnige en geheime film te verrassen Evenals in 1933 wordt ook thans het voetbal seizoen op het Haarlem-terrein geopend met het toumooi om „Die Spaerne-Beker". Deelne mers aan dit toumooi zyn de Noordeiyke en Oostelyke kampioenen Velocitas en Heracles, Stormvogels, 't Gooi (winnaar '33) en Haarlem. De wedstrijden worden gehouden op 2 en 9 September a.s. Uw antwoord onder nummer 61 elefoneer ons op omroepers VRAAG NAAR TOESTEL Omroeper- Service) Noem het nummer van de annonce waarop U wenscht te reflecteeren. wy noteeren alle byzonderheden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiridellyke doorzending aan den steller der annonce. Ajax wint de toss en verkiest eerst te batten. De Ajax-batsman bespelen de goede bowlery van Yates en W. Kramer met groot vertrouwen en Mr. Davidson moet dan ook voortdurend chan- gen. Vooral Meyer heeft er geducht het oog in en scoort dan ook vele boundaries en eenige zessen. Het totaal van Ajax sluit op 204 all out. Hiervan scoordenMeyer 73, Smit 25, v. d. Zan den 21, du Pon 19, v. Ommen 14, v. Breen 13, Versteeg 12. Bowlingcyfers R. en W.: W. Yates 7—60, G. de Vries 129, W. Kramer 142, M. Slingen- berg 0—34, P. Ligtensteiri 0—23. Wie gedacht had, dat R. en W. met zyn sterke battingteam hierna deze runs met gemak zou maken, is wel bedrogen uitgekomen, want Yates werd reeds spoedig voor 8 runs achter het wicket gevangen, terwijl W. Kramer onmid- deliyk run out ging. Er volgt een ware collapse, die te verklaren is door het uitstekende bowlen van v. Kuick. Groen en M. Slingenberg zetten dan een f linken stand op en brengen het van 7—85 op 8154, op welk totaal belden worden gebowld en op 161 hebben allen een beurt ge had. Hiervan scoorden: M. Slingenberg 60, L. Groen 30, J. de Jonge 28, G. de Vries 16. Bowlingcijfers Ajax: v. Kuick 7—47, Meyer 1—29, du Pon 1—38. Ajax wint dus met 43 runs. OMROEPER-SERVICE NASSAULAAN 51. HAARLEM Kantooruren van half 9 tot half 6, 's-Zaterdags van halt 9 tot half 1. De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt. ZONDAG 19 Augustus. 13e Zondag na Pink steren. Feest van den H. Joannes Eudes. 2e gebed van den H. Joannes Eudes: 3e gebed van het Octaaf van Maria. 7 uur voor Wilhelmina M. van der LindenCorsten. 9.30 voor de lev. en overl. leden van St. Deus Dedit. 10 uur de Hoogmis voor het geestelyk en tydelyk welzyn van de parochie, in Duinrust voor Lucas van der Putten, 's Avonds te half 8 Lof. MAANDAG 20 Augustus. Feest van den H. Bernardus. 2e gebed van het Octaaf van Maria; Credo; Praefatie van het Octaaf. 7 uur voor Antonia Eldering—Coelen. 8.15 voor den Z. E. heer Leonardus Roozen. 9 uur voor Petrus Paulus Wiegman. In Duinrust voor Maria Roo zen Ld. DINSDAG 21 Augustus. Feest van de H. Jo anna Francisca Fremiot de Chantal. 2e gebed, Credo en Praefatie als gisteren. 7 uur ter eere van den H. Geest. 8.15 voor Lambertus J. I. Hogeman. 9 uur voor Henrica J. E. Beer. In Duinrust voor Antonlus Roozen en Elisabeth M. van Velsen. WOENSDAG 22 Augustus. Octaafdag van het feest van Maria's Ten Hemel Opneming. 2e ge bed van de H.H. Timotheus en Gezellen. Cre do; Praefatie van Maria. 7 uur voor Cornelius MetzSlaar. 8.15 voor Henricus Lohman en Christina Kouwenhoven. 9 uur voor Z. E. heer Cornelius Bakker. In Duinrust ter eere van den H. Geest. DONDERDAG 23 Augustus. Feest van den H. Philippus Benltius. 2e gebed en laatste Evan gelie van de Vigilie van den H. Bartholomaeus. 7 uur voor Cornelius Kouwenhoven. 9 uur voor Jaardienst voor Anna M. G. RoozenTweehui zen. Half elf gezongen Huwelijksmis voor Chris- tianus Kroone en Catharina Metzelaar. In Duinrust voor Catharina Roozen. Na deze H. Mis uitstelling van het H. Sacrament tot 5 uur. VRIJDAG 24 Augustus. Feest van den H. Apostel Bartholomaeus. Credo. Praefatie van de Apostelen. 7 uur voor Mattheus van Bug- genum en Geertruida Giebels. 8.15 voor Fran- ciscus van der Stylen. 9 uur voor Wilhelmus Dames en Wilhelmina Burgers. In Duinrust voor Frans van Velsen en Anna van der Veldt. ZATERDAG 25 Augustus. Feest van den H. Gregorius. 2e gebed van den H. Ludovlcus; 3e gebed A cunctis; 4e gebed voor den Paus. 7 uur Geertruida Plukker—Putter. 8.15 voor Joseph Bellem. 9 uur voor Joannes Bartholomeus Bos. In Duinrust voor Geertruida Cornelia Roozen. In de kapel voor Petrus M. van Schie. Van 49 ur gelegenheid om te biechten; 's avonds half 8 Lof. Deze week geen H. Mis te half 8; Donderdag ook geen 'H. Mis te 8.15. ZONDAG 6.30, 7.30, 7 uur Stille H.H. Missen, 10.15 Hoogmis, 7 uur Lof. MAANDAG 8 uur Congregatie v. d. Meisjes. DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. An tonlus. DONDERDAG 7 uur Lof ter eere van 't H Sacrament. ZATERDAG van 59 uur gelegenheid om te biechten. Gebouw „St. Bavo": Geel Wit 6 uur; Ge wone zittingen 4 en 7 uur. Speeltuin „Kindervreugd"Kinder- en Volks feesten 211 uur. Rembrandt-Theater: „Meln Herz ruft nach dir" op het tooneel: Beeldhouwer Karei Her mes 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: „Fra :Diavolo" op het tooneel d'Anselmi 2.20, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hermas" oud-Hollandsche poppen kast met: Piet gaat de wereld in en als film „de verliefde loodgieter" 2.30 uur „Pechvogels" 7 uur (doorloopende voorstelling). Muziektent in Den Hout: Middagconcert H. O. V., half 3. Rembrandt-Theater: „Mein Herz ruft nach dir". Op het tooneel: Beeldhouwer Karei Her mes, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace: ,,Fra Diavolo". Op het tooneel: d'Anselmi, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Pechvogels", 2, 4.15, 7 uur (doorloo pende voorstelling). Speeltuin „Kindervreugd" Haarlem-Oost: Kinder- en Volksspelen, 15 en 7.3011 uur. Gebouw I;St. Bavo": R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-Theater: „Mein Herz ruft nach dir". Op het tooneel: Beeldhouwer Karei Her mes, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: ,,Fra Diavolo". Op het tooneel: d'Ahselmi, 3.20, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hermas' oud-Hollandsche poppen kast met: Piet gaat de wereld In en als film „De verliefde loodgieter"; 2.30 uur: „Pechvogels", 7 uur (doorloopende voorstelling). Bisschoppelijk Museum wyziging, thans geopend op werkdagen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. U. K Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by me]. H. Simons. Bloemhofstraat L Haarlem Tel 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4. 8—9 uur Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem Tel 11671. Wit-Gele Kruis (R.K. Kraamhulp, Wykver- pleging en Magazyn Parklaan 75 (telef 16391). Spreekuren: R.K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur. Vrijdags van 1 tot 2 uur. Spreekuren: R. K. Wykverpleging, Magazyn verplegingsartikelen, lnschryven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 6 uur. R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Opengesteld: dageiyks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur. 's Maandagsochtends gesloten. KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 APOTHEEKDIENSTEN Van Zaterdag 18 Augustus, des avonds 8 uur, tot en met Vrydag 24 Augustus zijn de volgende apotheken ook geopend des avonds na 8 uur en des nachts: Firma Duym Keur, Keizerstraat 6. Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1. Firma Begemann Sneltjes, Kruisweg 30, W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. ZONDAG 19 Augustus. Dertiende Zondag na Pinksteren. De stille H.H. Missen zyn te 7 en 9 uur. De H. Communie wordt ook te half 9 uitgereikt. De Hoogmis ls te half elf. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de sieraden der kerk. Te 4 uur maandeliiksche vergadering van de Edelwacht. Te 7 uur Lof ter eere van Maria van Altyddurenden Bystana met Rozenhoedje. MAANDAG 20 Augustus. Te half 8 Maria- congregatie voor de meisjes (2e afdeeling). DINSDAG 21 Augustus. Te half 8 Maria- congregatie voor de meisjes (le afdeeling); daarna zangles. WOENSDAG 22 Augustus. Te 7 uur Maria- congregatie voor de jongens. DONDERDAG 23 Augustus. Te 10 uur gezon gen Huwelyksmis, Veni Creator en Huweiyks- sluiting van het Bruidspaar Langeveld-van Bakel. VRIJDAG 24 Augustus. St. Bartholomeus, Apostel. Te 6 uur biechthooren voor de school kinderen. Te 7 uur Lof ter eere van de H. Li- duina. ZATERDAG 25 Augustus. Te 7 uur algemeene H. Communie der schoolkinderen; 's avonds van 5 tot 9 uur biechthooren. ZONDAG 26 Augustus. Onder de H.H. Missen schaalCollecte voor het orgelfonds. Heden 14e Zondag na Pinksteren en 5e Zon dag van de maand. Algem. H. Communie voor de leden van de Meisjescongregatie en schaal collecte voor de Kathedrale Kerk te Haarlem. MAANDAG feestdag van den H. BernardU3. DONDERDAG Lof ter eere van de H. Tere sla met Rozenhoedje. VRIJDAG feestdag van den H. Apostel Bar tholomeus. Algemeene H. Communie voor de schoolkinderen. ZONDAG 7.30 Christina Hart; 10 parochie. MAANDAG 7.45 gez. Requiem voor de leden der eeuwige memorie. DINSDAG Maria Bloetjes en overl. familie. WOENSDAG uit dankbaarheid ter eere van O. L. Vr. van Altydd. Bystand. DONDERDAG Cath. Wilh. Pelkmeyer. VRIJDAG Aris Wittebrood. ZATERDAG Jacob Heudikhuyzen en Guurtje van der Laan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2