Pellenaers wereldkampioen Ned. dames winnen estafette New-Yorksche Beurs FRAAI NEDERL. SUCCES TE LEIPZIG AUSTRALIË SCOORT 475 VOOR 2 WICKETS OM DE KONINGIN ZONDAG 19 AUGUSTUS 1934 Kaers kampioen bij de profs De kampioenschappen te Maagdenburg De vijfde testmatch By den wegwedstrijd voor de profs bezette v. d. Ruit de vijfde v. Oers de achtste en Va- lentijn de elfde plaats Leve Brabant De professionals ZWEMMEN Bredius-beker vrijwel zeker door onze zwemsters gewonnen CRICKET Ponsford en Brad man maken niet minder dan 451 voor het 2e wicket Duitsche successen Stemming gemakkelijk Omzet 160.000 shares. in 271/s 18% 46 33% Waterpolo te Den Bosch WIELRENNEN Wedstrijden te Eindhoven Aanval op het wereld-uurrecord WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT WINDSTIL WEER Wellicht een weinig regen BAND GESPRONGEN Motorrijder zwaar gewond naar het ziekenhuis LIJK GEVONDEN MEVR. DOLLFUSS NAAR WEENEN DOOR VICTOR BRIDCES LEIPZIG, Zaterdag. (Van onzen specialen verslaggever) De wedstrijd om het wereldkam pioenschap op den weg voor ama teurs heeft heden een zeer fraai Nederlandsch succes opgeleverd door de even keurige als onver wachte overwinning van den jeug digen Brabander Pellenaers, die al zyn tegenstanders achter zich liet Het circuit, waarop de wedstrijd werd verreden, had een lengte van 9400 meter en moest twaalf maal worden afgelegd. Onze landgenoot ging na een felle eindspurt als eerste door de finish, op een wiellengte gevolgd door den Franschman Deforge, terwijl de Belg André en de Engelschman Holland op de derde en vierde plaats eindigden. Pellenaers heeft het traject van 112.8 KM. afgelegd in 2 uur, 42 min. 3 3/5 sec. De Nederlander Snoeyers, die ook op een goeden wedstrijd mag terug zien, kwam als elfde aan, terwijl de derde Nederlandsche deelnemer Kruisman in de negende ronde moest opgeven. Hedenmorgen om negen uur klonk het start schot. De Nederlander Snoeyers nam den kop, gevolgd door den Franschman Deforge en den Amsterdammer Kruisman, terwijl Pellenaers in de achterhoede van het peloton reed. Er werd direct een flink tempo ingezet en na 13 min. 39.8 sec. waren de renners weer terug bij de tribune in de Karl Tauchnitzstrasse, waar de start en finish waren, en was de eerste ronde al verreden. Het bleek toen, dat de Pool Po- poncyk blijkbaar niet kon meekomen. Hij had reeds 'n belangrijken achterstand. Ook de Duit- scher Scheller was achtergeraakt, daar hij een lekken band had gekregen. In de tweede ronde had even later, toen er negentien minuten ver reden waren, Kruisman eveneens met pech te kampen. Zijn ketting was van het kamwiel ge- loopen. Het euvel was echter spoedig hersteld en samen met Scheller achtervolgde de Ne derlander het peloton, waar op dat moment de Luxemburger Schneider aan den kon reed. Pellenaers en Snoeyers volgden op óïJgeveer twintig meter. In de derde ronde namen de Franschman Deforge en de Engelschman Hol land de leiding over. Pellenaers ging er ook van door, maar hij was spoedig weer ingehaald. De derde ronde werd gereden in 13 min. 34 4 sec. en in totaal waren er toen sinds den start 41 min. 15 sec. verstreken. Bij het ingaan van de vierde ronde had Pel lenaers de leiding met Deforge en Holland, maar de Franschman Goujon wist zich uit het hoofdpeloton los te maken en vijftig meter uit te loopen, welken voorsprong hij in de vijfde ronde tot 300 meter wist te vergrooten. Pellenaers en Snoeyers reden toen meer in het hoofdpeloton, waaruit zich echter spoedig een groep losmaakte, nJ. de drie Denen Niel sen, Grundahl-Hansen en Soerensen, die Gou jon achterna gingen. De vierde ronde werd af gelegd in 13 min. 16.2 sec. en de vijfde ronde in 13 min. 54.2 sec. Tot nu toe was er gereden met een gemiddelde snelheid van 41.38 K.M. per uur. Bij het ingaan van de zesde ronde gingen de Belg Lowagie en de Duitscher Weiss aan den kop en ook Pellenaers had kans gezien uit het boofdpeloton weg te loopen. In de vol gende ronde hadden Deforge en Holland de lei ding, terwijl het veld op 400 meter volgde De Belg André en onze landgenoot Pelle naers hadden zich inmiddels bij de leidende groep gevoegd. Op een afstand van ongeveer 600 meter volgde het hoofdpeleton, waarin Snoeyers meereed. Kruisman, die een grooten achterstand had, passeerde vier minuten later. In de negende ronde kwamen eenige valpartijen voor, maar onze langenooten waren hierbij niet betrokken. Kruisman, die steeds meer achter- raakte, staakte den strijd. De eerste 100 K.M. hadden de renners achter den rug na twee uur, 21 min. 56 sec. In de tiende, elfde en twaalfde ronde kwam er aan den kop, die nog steeds bestond uit De forge, Holland, André en Pellenaers, geen ver andering meer. Snoeyers toonde zich nog steeds een der sterkste rijders van het hoofdpeloton. In de laatste ronde liep de kopgroep zelfs nog verder uit, maar het viertal bleef bij el kaar, zoodat de eindspurt de beslissing moest brengen. Pellenaers, die op de vierde plaats reed, be gon ongeveer 100 meter voor de finish te spur ten. Hij passeerde den eenen renner na den anderen en onze landgenoot ging onder luide toejuichingen als eerste over de eindstreep, op een wiellengte gevolgd door den Franschman Deforge. Pellenaers maakte een tijd van 2 uur 43 min. 2.6 sec. De totaal uitslag luidde: 1. Pellenaers (Ne derland), 2. Deforge (Frankrijk), 3. André (Bel gië), 4. Holland (Engeland), 5. Grundahl-Han sen (Denemarken), 6. Goujon (Frankrijk), 7. Stallard (Engeland), 8. Soerensen (Denemar ken). Snoeyers (Nederland) werd elfde. Pellenaers, die dus het wereldkampioenschap van de amateurs op den weg behaalde, is op 10 Mei 1914 geboren en dus twintig jaar oud. Men verzocht hem enkele woorden voor de mi crofoon te spreken. Hij was zooals te begrij pen zeer gelukkig, dankte de Duitschers voor hun goede zorgen en riep: „Leve Brabant". Wij hadden gelegenheid enkele woorden met hem te wisselen. Natuurlijk vertelde hij ons dat hij heel erg gelukkig met zijn wereldkam pioenschap was. „Ik heb het heel zwaar gehad, maar was in goede conditie en hoewel ik er niet op gerekend heb, had ik toch wel een klein voorgevoel- ervan, dat ik het er goed af zou brengen." Ook Snoeyers, die weliswaar niet aan den kop zat, heeft zich uitstekend gehouden. te demarreeren en was weldra 130 Meter uit- geloopen op het peleton, waarbij ook onze land- genooten reden. Onmiddellijk werd de achter volging ingezet, de renners losten elkaar goed af en aan het eind van de 22e ronde was Magne's voorsprong tot 30 Meter teruggebracht. De Franschman gaf het echter niet op en toen de aandacht even verslapte, liet hij het veld na korten tijd weer bijna 300 Meter achter zich. Opnieuw werd hij achtervolgd, hij kon het niet bolwerken en spoedig was Magne nu ingehaald. Na de 23e ronde had Trueba de leiding met ongeveer 30 Meter, maar de Spanjaard kon zijn voorsprong niet handhaven. Olmo had weder om pech en daar het toch onbegonnen werk was om nog te trachten in te loopen, gaf hij den strijd op. Het peleton bleef bij elkaar en ook bij de profs moest dus de eindspurt de be slissing brengen. Op 1 K.M. voor de finish leidde van Oers maar het peloton trok weer bij. Driehonderd meter voor de eindstreep begon van der Ruit te spurten, maar hij werd door Kaers, Guerra, Danneels en Huschke gepasseerd. De Belg Kaers ging als eerste over de streep en had hiermede dus het wereldkampioenschap op den weg van de professionals behaald. Hij had 5 uur, 56 min. 15.6 sec. noodig gehad om de 225,6 K.M. af te leggen. De uitslag was: 1. Kaers (België)2. Guerra (Italië)3. Dan neels (België): 4. Wuske (Duitschland)5 van der Ruit Nederland; 6. Egli (Zwitserland); Kraus (Luxemburg); 8. van Oers (Neder land); 9. Gilgen (Zwitserland); 10. Canardo (Spanje); 11. Val ent ij n (Nederland); 12. Geyer (Duitschland); 13. Stoepel (Duitschland). Des middags om half twee werd het start schot gelost voor den strijd om het wereldkam pioenschap op den weg voor professionals. Thans moest het circuit vier en twintig keer worden afgelegd, wat dus neerkomt op een af stand van ruim 225 K.M. In totaal vertrokken 27 renners, waaronder de Nederlanders van der Ruit, Valentijn en van Oers. Na de eerste ronde had de Franschman Magne de leiding, terwijl van Oers en den Belg Kaers op vijf meter achter hem reden. Bij het ingaan van de tweede ronde werd met een flinke snelheid gereden. Van Oers was ook nu in de voorste gelederen. De Italiaan Olmo en de Belg Bruneau, die in de eerste ronde reeds met bandenpech te kampen hadden gehad, wa ren op het peloton reeds ruim drie minuten achter. De Hongaar Istenes kwam in de derde ronde te vallen en kreeg hierdoor ook twee minuten achterstand. De Luxemburger Beving ging toen aan den kop. De gemiddelde snelheid over den tot nu toe afgelegden afstand bedroeg 40,75 K.M., wat lager was dan bij de amateurs. Aan het eind van de vierde ronde ging een viertal renners, de Italianen Olmo en Berga- mischi, de Luxemburger Beving en de Zwitser Bula aan den kop met een voorsprong van on geveer 150 meter op het peloton. Later voegde zich ook de Franschman Louviot bij de kop groep. Het geheele veld ging toen uit elkaar en er ontstonden vier groepen. Bij het tweede groep, die op 100 meters de leidende renners volgde, behoorde Valentijn en van der Ruit, terwijl van Oers in de derde groep reed, die ongeveer 150 meter van den kop verwijderd was. Bij het einde van de vijfde ronde was het geheele veld weer bijeen. Het peloton werd ge leid door den Belg Danneels, terwijl van Oers de derde plaats bezette. in de jesde jwmde nasi Bula de leiding, op 20 meter gevolgd door het peloton, waarin Bergamini aan den kop reed. Het tempo was danig verslapt en de gemiddelde snelheid be droeg nu nog slechts 39,39 K.M. Na de zevende ronde reed Valentijn aan den kop, maar in de volgende ronde had hij de leiding weer moeten afstaan aan Bergamini. Bruneau, die opnieuw pech had gekregen, had inmiddels den strijd gestaakt en van verder meerijden afgezien. Vier renners, waarbij onze landgenooten Va lentijn en Van der Ruit, reden na de negende ronde vooraan, op ongeveer tien meter gevolgd door de overige renners. Het viertal ging in een geweldige vaart verder en had weldra een voor sprong genomen van ongeveer 150 meter. Be halve de twee Nederlanders reden Olmo en Guerra aan den kop. De afstand tusscchen de kopgroep en het peloton werd nog steeds groo- ter en na de tiende omde bedroeg deze 47 sec., wat neerkomt op ongeveer 220 meter. De Luxem burger Kraus had kans gezien om te ontvluch ten, op den voet gevolgd door een anderen renner, zoodat de kopgroep weldra uit zes ren ners bestond. Het scherpe tempo werd voor- loopig volgehouden. Na de elfde ronde was de kop 53 sec. voor, terwijl toen het veld weer uit elkaar lag. Lang zamerhand vormden zich weer een viertal groe pen. Valentijn en Van Oerst reden in de eerste groep na den kop, terwijl Van der Ruit van de vierde groep deel uitmaakte. Toch duurde het niet lang of het geheele peloton, dat nu uit 18 renners bestond, lag weer bijeen en bleef dit voorloopig ook. Na de zeventiende ronde had Guerra de lei ding. De Nederlander Valentijn reed nu op de derde plaats. Louviot, Olmo, Beving en Lapebie kregen door bandenpèch achterstand te boeken. Ook in de achttiende ronde reed het peleton weer bijeen en Olmo had zelfs zijn achterstand weer ingeloopen. De twee volgende ronden ver liepen eveneens zeer kalm. De Franschman Lapebie had opgegeven, zoodat nu nog de vol gende renners meereden: v. d. Ruit, Valentijn, van Oers, Hilgen, Egli, Magne, Guerra, Olmo, Bergamischi, Kraus, Kaers, Danneels, Trueba, Canardo, Stoepen, Geyer en Huschke. Er was toen 5 uur, 15 min. 38 sec. gereden. Plotseling ontstond er weer een felle strijd. De Franschman Magne begon plotseling hevig drongen van de tweede plaats. De uitslag van deze serie luidt: 1. Sietas (Duitschland) 2 min. 51.8 sec. 2. Jensen (Denemarken) 2 min. 53.2 sec. 3. Norman (Noorwegen) 2 min. 57.6 sec. 4. Hild (Hongarije) 2 min. 59.2 sec. De dag werd besloten met een waterpolo-wed- strijd Tsjecho-SlowakijeFrankrijk, die door Frankrijk met 53 werd gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Zaterdagmiddag was de belangstelling voor de Europeesche zwem-kampioenschappen te Maagdenburg zeer aanzienlijk. Voor de Nederlanders was de clou van den dag de 4 x 100 M. estafette voor dames, waarin ons land uitkwam met de zwemsters Selbach, Timmermans, Mastenbroek en Den Ouden. Sel bach wist de Duitsche Halbguth goed bij te houden en tikte met geringen achterstand als tweede aan in 1 min. 13.8 sec. Mej. Timmer mans wist tegen Oliger den achterstand geheel in te zwemmen en zelfs een voorsprong te ver krijgen. Zij legde haar baan af in 1 min. 10.2 sec. Onze overwinning stond toen vrijwel vast. Mej. Mastenbroek zorgde er voor, dat zij tegen Salbert een grooten voorsprong kreeg. Zij legde haar 100 M. af in 1 min. 10.4 sec. Willy zorgde voor de rest en hoewel de Duitsche Ahrendt het uiterste gaf, was de Nederlandsche over winning niet meer in gevaar. Willy den Ouden legde haar baan af in 1 min. 7.1 sec. Zij tikte met een voorsprong van 15 M. aan. De uitslag luidt: 1. Nederland 4 min. 41.5 sec. 2. Duitschland 4 min. 50.4 sec. 3. Engeland 4 min. 58.3 sec. 4. Denemarken 5 min. 1.3 sec. 5. Frankrijk 5 min. 1.4 sec. Door deze overwinning stijgen onze kansen op den Bredius-beker zeer, en het is voor 99 pet. zeker, dat deze trophee door onze zwem sters naar Nederland zal worden gebracht. In het Nederlandsche kamp heerschte begrijpelijkerwijze groot enthousiasme en de zwem sters hadden van alle kanten feli citaties in ontvangst te nemen. De Nederlandsche vlag ging opnieuw aan den hoogsten mast omhoog. De series 200 meter schoolslag heeren brach ten twee Duitsche overwinningen. In de eerste serie leverde Schwarz een spannenden strijd met den Deen Malmstroem. De uitslag luidt: 1. Schwarz (Duitschland) 2 min. 49 sec. 2. Malmstroem (Denemarken) 2 min. 50.4 sec. 3. Rhiengoldt (Finland) 2 min. 56.1 sec. 4. Mezei (Hongarije) 2 min. 59.5 sec In de tweede serie werd aanvankelijk harde strijd geleverd door den Duitscher Sietas en den Hongaar Hild, die na 100 meter gelijk wa ren. Toen echter liep de Duitscher uit en Hild werd zelfs nog door Norman en Jensen ver- Scoorden Ponsford en Bradman in de 1ste innings van de 4de testmatch 485 van de 623 runs, in de 5de testmatch vestigden beide batsmen een nieuw testrecord door niet minder dan 451 voor het 2de wicket te scoren, Bradman out voor 244, Ponsford 205 not out. Duizenden waren in den nacht reeds naar Kennington Oval getogen om zich van een goede plaats te verzekeren. Toen om 9 uur de hekken van de Surrey-ground geopend werden waren in korten tijd meer dan 10.000 toeschou wers rond het veld gezeten. Bij den aanvang om ca. 11.30 was er geen plaats meer onbezet, voor de vensters van de omliggende huizen, op de daken, overal waar men meende iets van den grooten strijd te kunnen zien, hadden zich toeschouwers genesteld. Iedereen was vol goeden moed want the Oval heet een echt fastbowlers- wicket te zijn en Engeland werd op dien grond slechts 2 maal geslagen,, n.l. in 1882 en 1930, terwijl Australië er zeven maal ten onder ging. In het Engelsche team zijn 3 fastbowlers op genomen, n.l. Allen, Bowes en Clark. Hendren is wegens zijne opgeloopen blessures vervangen door Woolley. Australië speelt zonder Wall, voor wie Ebeling gekozen is en voorts heeft Darling plaats moeten maken voor Kippax. Woodfull won de toss en ging batten. Om 11.30 togen Brown en Ponsford naar het wicket dat in een perfecten toestand verkeerde. De weersgesteldheid liet niets te wenschen over. Bowes bowlde van de Vauxhall Allen van de pavillon-zijde, Ponsford begon onzeker op Bo wes, werd eenige malen aan off „gebeten" doch was daarna spoedig set. Op 22 werd Bowes door Clark vervangen. De linkszij dige fastbowler had in zijn eersten over succes door, round the wicket bowlende, met een inswinger Brown's legstump weg te nemen. Bradman die nu in komt toont spoedig het bowlen volkomen meester te zijn. Noch Ponsford noch Bradman nemen eenig risico. Het tempo bedraagt 1 run per minuut. Elke scoringkans wordt benut. Prachtige slagen door de covers, schitterende square-cuts vallen er te bewonderen. Allen als bowler is niet gelukkig want met zijn score op 47 geeft Ponsford opshort-leg een moeilijke kans, op 57 herhaalt zulks zich op dezelfde plaats waar Wyatt een zeer harden bal mist. Verity wordt aangezet, er worden weinig runs op hem gescoord maar succes heeft hij even min. Met de lunchpauze zijn er 123 runs. Brad man 43, Ponsford 66 not out. Na de lunch gaan de rungetters onverstoord verder. Het tempo wordt versneld. Bradman bat meesterlijk, kansloos. Ponsford geeft 2 kansen aan second slips. Woolley strekt eerst zijn rech ter arm, maar mist de lastige kans, om kort daarna aan zijn linkerzijde een gemakkelijker te krijgen, die tot wanhoop van Allen weer ge mist wordt. Het totaal was 147, een dure fout. De fastbowlers krijgen rust, om met den nieu wen bal hun geluk te beproeven. Na 166 mi nuten batten gaan de 200 op, na 239 minuten de 300. De Engelsche aanval geeft Bradman geene moeilijkheden. Bij de thee-pauze zijn er 311 runs, Ponsford 127, Bradman 150 not out. Na de hervatting wordt sneller gescoord. Nog maals geeft Ponsford een kans. Op wat voor manier Wyatt zijn aanval ook wisselt, niets helpt. De 400 gaan op, het batten blijft schit terend. Eerst op 473, wanneer eerst Bradman en dan Ponsford elk de 200 gehaald hebben komt de scheiding. Een snel opkomende bal van Bo wes raakt Bradman half en Ames doet een goeden vang achter het wicket. Bradman scoor de zijn 50 in 93 minuten 100 in 171 150 in 219 200 in 278 en sloeg 32 vieren, Ponsford deed 333 minuten over zijn 200 en scoorde 19 vieren en een vijf. Toen de stumps op den eersten dag werden op geborgen was de stand 475 voor 2. Het fielden der Engelschen was niet best geweest, gezien het aantal gemiste vangen. De stand van 451 voor het 2fde wicket duurde 5 uur 20 minuten. De kansen voor Australië na 1 dag cricket staan zeer gunstig. Ames liet slechts een en kele bye door. Score: Brown bowled Clark 10 Ponsford not out 205 Bradman c, Ames b, Bowes 244 MacCabe not out 1 extra's 10 Slotkoersen Augustus 18 Allied Chemical 1^3/ American Can. Co Am. Car. Foundry m9 Am. For. Power "T Am. Smelting Ref36% Am. Tel. TelD?Yi Am. Tobacco B7% Am. Waterworks Anaconda Copper ""t Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto 19 "4 Baltimore Ohio Bethl. Steel Co27% Canadian Pacific 13% Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil Dawesleening 5J4 Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. cL A. General Motors Great Northern Xf Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester 26% Intern. Nickel 25% Intern. Tel. Tel. 10% Kennecott Copper 18% 34Vs 38% 24V? 427/8 4% 2Vs 32 V2 13A 27Vs 18% 46 33% 377/s 88% 97% 10% 18% 29 17 126 96 15% 37 110% 757/8 16% 12% 6/s 47% 20 15% 27Vs 13% 39% 24% 43 4% 2% 327/g 38 88% 98 11 18% 293/s 14% 8 16 26% 25% 97/g 19 34Vs voor 2 wickets 475 Koninkl. Olie tow priced shares McKeesport Tin PI. A. 8t6/8 Miss. Kansas Texas 5% Missouri Pacific 2% Idem pref3% Montgomery Ward 22% Nat. Cash. Reg. Co. 14V. National City Bank 22% Nat. Dairy Prod. G. A. 16% Nat. Steei 38% New York Central 20% Nord American Co. 13% Norfolk Western 173 Novadel Pennsylvania22% Proctor Gamble 37% Publ. Berv. N. L32% Radio Corp. of Am. 5/s Sears Roebuck 34% Shell Union Oil 7% Socony Vacuum 14% Southern Pacific 16% Southern Railway 14% Standard Brands V% Stand. Oil of N.-Jersey 44% Tidewater Ass. Oil19% Union Pacific 9;> /a United Aircraft 14% United Corp. A4 Unit. States Leather Unit. States Rubber 15% Unit. States Steel Corp. 3o% Wabash gew. A2% Westinghouse El. 31% Woolworth Build 497/8 3 exdiv. T ex coupon. ex claim. bieden. I gedaan en laten. 87% 6 2% 3V2 22% 14 23 17 38% 207/g 13% 172 227/8 363/4 33 5% 347/g 7Vs 143/g 17 15Vs 19% 44% 103/g 96% 143% 3% 6% 16% 33% 2% 31% 50 16 128% 97 16% 37% lllVs 757/s 16% 12% 48% 20% 16 27% 137/s 40 25 43 4% 2% 33% 1% 2'1/8 19 46% 341/4 39 89% 98% 11% 19 291/s 143% 8 16% 261/2 25% 10% 19% 341/4 5.121/g 86% 6 2% 3% 22% 14 233/s 171/8 38% 2V/8 137/a 171 21% 22.84 36% 33 5% 351/4 7% 151/4 17% 151/s 197/8 44% 10% 98% 15% 4 7 16% 33% 21/8 32% 49% Het Brabantsche Polo-zevental, dat Zondag as. bij de Jeugdkampioenschappen, die in Den Bosch gehouden worden, tegen A.Z. en P.C. uit Amersfoort zal uitkomen, is als volgt samen gesteld: Doel: A. Meijer (TZV). Midden: Dirks (De Baronie), K. v. d. Wolk (Aegir) en L. Schol- laert (RES). Voor: Molenaar (De Baronie), A. v. d. Valk (TZV) en J. Leuven (RES). Reserves: Th. Teckelenburg en Soepnel, bei den van Aegir en L. Hubert van TZV. Vrijdagavond hadden op de Wielerbaan „De Zwaluw" te Eindhoven wielerwedstrijden plaats. De voornaamste uitslagen luiden: Sprint finale, 1. Steffens; 2. De Bruyker. In een klassementwedstrijd won Slaats met 11 punten; 2 werd Hurtgen met 8 punten. Op een ronde 3. Muller 8 punten; 4. Metz 6 pnt.. 5. Groks 4 pnt. 6. Scukalla 3 punten. In een achtervolgingsrace won Jan van Hout van Hamerlinck met 55 meter voorsprong. Resultaten van een koppelwedstrijd over 70 K.M. zijn als volgt: 1. HamerlinckDe Bruy ker 7 punten; 2. Van HorstMetz 8 punten. 3. Van HoutSlaats 8 punten. 4. op 2 ronden SteffensHurtgen 14 punten. 5. op 2 ronden BokkomMuller 1 punt; 6. op 3 ronden Scu kalla (alleen) 2 punten. Op Woensdag 29 Augustus a.s., des avonds om 8 uur zal Frans Slaats een aanval doen op het wereld-Uurrecord op de wielerbaan te Wageningen. NEW-YORK, 18 Aug. 18 Aug. 17 Aug. 18 Aug. 17 Aug. Brussel 23.79 23.80 Oslo 25.59 25.65 Rome 8.68V4 870 Madrid 13.84 1386 Bern 33.03 33.08 Weenen 19.20 19.20 A'dam 68 56 68 69 Londen 5.09 5.10% Parijs 6.67V4 6.68% Berlijn 39 75 39.72 NEW-YORK, 18 Aug. 18 Aug. 17 Aug. 18 Aug. 17 Aug. Tarwe Roode Winter loco 109 1067/g Harde Winter loco 114 1117/s Tin Loco 52.45 52.35 Sept. 52.45 52.35 Katoen Loco 13.15 13.30 Dec. 13.21-23 13.37-39 Aug 12.92 13.11 Jan. 13.26 13.42 Sept 12.96 13.15 Mrt. 13.40-41 13.53-54 Oct. 13.06-07 13.22-24 Mel 13.47 13.60-61 Nov, 13.13 13.29 Juli 13.50 13.65 CHICAGO, 18 Aug. 18 Aug. 17 Aug. Haver Sept. 49% 49% Dec. 50% 501/8 Mei 51% 51% 18 Aug. 17 Aug. Tarwe Sept 103%-5/4 101%-% Dec. 104%-94 103V4-% Mei 106%-% 105%-% Mais Sept 74% Dec. 76% Mei 79% Reuze) Loco 8.42% Sept. 8.47% Oct. 8.60 Dec. 8.9S Jan. 9.10 Tarwe Oct. 85Ve Dec. 86% Mel 897/g Rogge Oct. 68V4 Dec. 69% Mei 731/3 Haver Oct. 43 Dec. 421/a Mei 441/4 73|£ 761/8 79% 8.37% 8.47% 8.57% 8.921/2 9.07% Rogge :pt. 84V4 Dec. 86% Mei 901/4 Oolntb Lijnzaad 84 85% 89H Sept. 1.98 Dec. 1.97% 1.96 1.96 WINNIPEG, 18 Aug. Gerst 85 Oct. 57% 55% 86% Dec 577/8 56 897/g Mei 57% 1 .jjTTTQ 68% Oct. 1.63 1.61% 69% Dec. 1.64% 1.62% 73 Mei 42 42 43% Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Het prachtige windstille weer in het Cen trum van het gebied van hoogen luchtdruk over West- en Centraal-Europa houdt aan; de bergstations in het Zwitsersche Hooggebergte maken melding van ongekend mooi weer. In de Middelgebergten zijn de bergtoppen in de wolken, met meer naar het Noorden harden w'ind. In het Noorden doen de depressies hun invloed gevoelen. Die in het Noordoosten werd dieper en gaf veel regen in Zweden en harden wind over Zweden tot in het Oostzeegebied. De Noordwestelijke depressie nadert IJsland en deed de bewolking toenemen in Ierland en Schotland. Het is te verwachten, dat deze laatste de pressie naar het Oosten zal doordringen en hiefiea bewolking met wellicht een weinig regen zal brengen. De 28-jarige bureaubeambte bij de Staatsmij nen te Heerlen, de heer J. Hugen, reed met V. uit Heerlen als duo-zitter per motorrijwiel naar de passiespelen in Oberammergau. Tusschen Schöneseiffen en Harpenscheid (Eifel) sprong plotseling de achterband. H. werd van den motor geslingerd en kwam op den weg terecht. Zwaar gewond werd hij naar het hospitaal te Mecher- nich gebracht. H. is nog steeds bewusteloos. V. bekwam geen letsel. Onder de gemeente Schinnen is door kinderen in het bosch het lijk gevonden van een onbe kenden man. Op het lichaam werden geen sporen van geweld aangetroffen. De burgemeester van Schinnen vraagt in lichtingen. Het signalement luidt als volgt: Lang ongeveer 1.70 M., blond haar, gekleed in blauw colbertcostuum, op de armen zijn eenige vrouwenfiguren getatoueerd, de letters E.VM. en het jaartal 1926. RICCIONE, 18 Aug. (Reuter). Mevrouw Doll- fuss is met haar twee kinderen wederom naar Weenen vertrokken. Bij haar vertrek waren mevr. Mussolini en eenige autoriteiten ter be groeting aanwezig. 51 Mijn verdere nieuws heb ik van Congosta. Niettegenstaande alle bittere en onvriendelijke dingen welke jij van hem hebt gezegd, toonde hij zich vanmorgen bij zijn bezoek zeer ver trouwelijk en deelde openhartig alles mede, wat er gebeurd is. En er is iets gebeurd. Vol gens hem staat geheel Livadia op z'n kop. Het is twee dagen geleden begonnen en al heeft er niets van in de Engelsche bladen gestaan, is de zaak zoo, dat de heele troep royalisten, republikeinen en volgelingen van Francisco op het oogenblik heel genoeglijk bezig zijn elkaar den hals af te snijden. Natuurlijk vroeg ik hem direct naar Pedro en Da Freitas. Zij hebben Engeland nog niet verlaten, maar het schijnt, dat zij het stoom jacht van lord Northfield hebben gekocht; „Vidid" heet het en het is een prachtig jacht; het ligt nu in de Theems en is gereed op het eerste commando zee te kiezen. Ik geef toe, dat dit niet bewijst, dat het iets met het gebeurde op de „Betty" te maken heeft en toch zou het een drommels vreemde samenloop van omstandigheden zijn, indien iemand anders zoo'n streek had uitgehaald. Bovendien, wie ter wereld zou het willen doen? Zoover ik weet, mag iedereen mü nogal lijden, behalve Da Freitas en Jennings, doch de laat ste telt eigenlijk niet mede, want die heeft zelfs, geloof ik, een hekel aan zichzelf. Ik heb Congosta juist zooveel medegedeeld, als ik meende, dat voldoende was. Hij weet, dat Isabel nu op Chester-Square is, maar ik heb hem het adres niet opgegeven. Hij scheen zoo verheugd en tevreden gesteld, dat ik het jammer vond hem over het plan van onze Zuid-Amerikaansche reis te spreken, uit vrees, dat hij er misschien niet mede ingenomen zou zijn. Ik heb natuurlijk ook niet over Molly gesproken. Ik deel je dit alles mede, omdat ik hem gezegd heb, dat als er iets bij zonders mocht gebeuren terwijl ik weg ben, hij hier moet komen en het jou vertellen. Jennings is zoo juist met den auto voorge reden en staat zoo vreeselijk zuur door de ruiten te kijken, dat het mij onmogelijk is meer te schrijven. Wil je, zoodra je thuis komt tante Fanny en Isabel telefoneeren en hun mijn groeten doen en vertel dan, wat er ge beurd is. Ik heb hen zooeven op willen bellen, maar dat lukte me niet. Je verwaarloosde en overwerkte neef Ton y." Hii deed den brief met dien van kapitein Sim mons in één enveloppe en plakte haar dicht. Vervolgens gaf hij haar aan Spalding en beval hem, zoodra mr. Guy thuis zou komen hem den brief te overhandigen. Dan trok hij zijn jas aan, liep de deur uit, ging aan het stuurrad zitten, waarna Jennings met een wanhoopszucht naast hem plaats nam. In precies drie uur twee en vijftig minuten legden zij den weg van Londen naar Southam- ton af; met welke snelheid er dus gereden was, is gemakkelijk te berekenen, mits men niet de Motor Guide raadpleegt want die geeft op af- afstand honderd zes en twintig kilometer aan. Hij stapte af aan Hotel Victoria, waar hij twee slaapkamers bestelde en met behulp van een warm bad en een flinke wsisky soda, her stelde hij, wat hij gedurende de reis in- en uit wendig was te kort gekomen. Daarna stak hij een sigaret op en ging de stad door, in de rich ting van de dokken. De „Betty" lag op stroom. Zooals zij daar lobberde met haar slanke lijnen, haar sneeuw witte kleur en haar glimmend koperwerk, was het als een schilderij zoo mooi als de eigenaar maar kan wenschen. Tony beschouwde een paar minuten het mooie vaartuig met voldoening en liet zich toen door een ouden zeerob naar het jacht roeien. Aan boord werd zijn komst spoedig opgemerkt en toen hij langszij de „Betty" kwam, stond de kapitein boven aan de ladder, om hem te ont vangen. Simmons was een kort, breedgeschou derd man met peper-en-zout-kleurig kort baardje en trouwe blauwe oogen. Hij groette zijn patroon met vriendelijken aanhankeiijken bik. „Ik ben blij, dat u is gekomen, sir Antony, maar waarom heeft u mij geen bericht gezon den dan had ik de boot voor u uitgezet." Tony schudde hem hartelijk de hand en groet te vervolgens den eersten machinist McEwen, die van beneden kwam aanslenteren en hem door het boschage van ruige roode bakkebaar den en wenkbrauwen zooveel vriendelijkheid toeblikte, als deze hindemissen slechts toelieten. „Ik heb niet graag, dat zij met de boot op mij wachten. Als ik plotseling verhinderd zou zijn, wachten zij maar voor niets," antwoordde Tony. Zij gingen nu over het dek, waar Tony de manschappen vriendelijk groette. Zij be antwoordden zijn schertsende woorden met dien vriendelijken glimlach van oude kameraadschap, waaruit duidelijk bleek hoe populair hun pa troon bij hen was. Kapitein Simmo.Zs ging hem voor naar zijn eigen kajuit, waar hij volgens traditie een bor rel inschonk en Tony officieel welkom heette en vervolgens eenige inlichtingen gaf over de toebereidselen voor de reis. „Ik geloof, dat u alles in orde en reisvaardig zult vinden als u Donderdag komt, sir Antony," besloot hij met een tikje trots. Aangezien ik niet precies wist, waar wij heen gingen en hoelang, heb ik mischien een beetje te veel proviand besteld want ik verwachtte niet dat er van u zoo'n bezending uit Londen zou komen." „Die vergissing komt juist goed van pas," ver klaarde Tony met voldoening. Wij zijn van plan eerst naar Buenos Ayres te gaan en de Oceaan wekt bijzonder den eetlust op." „Buenos Ayres!" herhaalde de zeeman met belangstelling. „Dat is een mooie reis ook, sir!" Hij wendde zich tot den eersten machinist: „Precies twintig dagen varen, is het niet Mc- ENven?" De aangesprokene duwde zijn sigaar in een mondhoek en knikte diepzinnig. „Jawel," verklaarde hij, „maar 't zou heel wat langer geduurd hebben, als wij dat geknoei van uw vriend aan de machine niet gevonden had den, sir Antony." „O ja," zei Tony, „daar wilde ik jelui eens naar vragen. Wat was dat voor iemand?" Er volgden eenige oogenblikken van stilte. „Wat voor iemand!" herhaalde de kapitein. „Bedoelt u daarmede, dat u hem niet kent en dat u hem geen kaartje heeft gegeven?" „Ik heb nooit in mijn leven zijn naam g- hoord," zei Tony rustig. Met een vreemd geluid, zooiets als een tijger waarschijnlijk zou uitstooten als hij op zijn tee- nen werd getrapt, wendde McEwen zich tot den kapitein. „Heb ik je niet gezegd, dat die vent een in dringer was?" vroeg hij opgewonden. Kapitein Simmons tastte in zijn jaszak en haalde er een vies, gekreukeld visitekaartje uit, dat hij Tony liet zien. „Toevallig heb ik het niet verscheurd," zei hij eenigszins knorrig. Tony nam het kaartje van hem aan. Niette genstaande den haveloozen toestand, waarin het verkeerde, geleek het volkomen op zijn eigen visitekaartje. Hij kon nog juist de met potlood geschreven aanbeveling lezen, want het schrift had in den zak van den kapitein niet aan dui delijkheid gewonnen. Hij las: Mr. Hemmingway is een vriend van mij. Wilt u hem de „Betty" eens laten bezichtigen. A. C." „Het verwondert mij niet, dat je er door mis leid werd," zei Tony met een glimp van bewon dering. ,,'t Is verbazend kunstig nagemaakt." McEwen haalde diep adem. .Allemachtig," bromde hij bijzichzelf. ,„Ik wou, dat ik hem be trapt had; ik zou hem in tweeën gebroken heb ben." Tony wendde zich tot kapitein Simmons. „Hoe zag hij er uit en hoe gedroeg hij zich eigenlijk?" De kapitein, die van nature niet spraakzaam was, dacht een oogenblik na alvorens te ant woorden. „Hij zag er goed uit goed gekleed en zoo voort. Een jonge man met donker uiterlijk, zoo'n beetje Zuid-Amerikaansch maar hij sprak even goed Engelsch, als u of ik. Ja, en wat hij eigen lijk deed dat kan McEwen u het best vertellen." „Ik had den kop van een der cylinders losge maakt," barste de machinist los, „en hij lag er los op met losse schroeven. En wat denkt u, dat die gemeene kerel deed? Hij liet een negen duims schroefsleutel in den cylinder vallen en zette toen den kop er weer op, of er niets ge beurd was. Als ik er toevallig niet eerst in geke ken had voor ik hem vastschroefde, zou de heele boel uit elkaar geslagen zijn." „Heeft u geen vermoeden, wie het kan zijn, sir Antony?" vroeg de schipper ernstig. „Ik geloof, dat ik weet, waar hij vandaan komt," antwoordde Tony. Hij stond op en bleef eenige oogenblikken peinzend naar buiten sta ren. (Wordt vervolgd),^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2