STADS IEUWS Cosijns' stratos feertocht MARIA-STICHTING SAFE-LOKETTEN WANDGEDIERTE DINSDAG 21 AUGUSTUS 1934 Pellenaers in zijn woon plaats Een interview met den luchtvaarder FIRMA VAN LOON lOO pCt. RESULTAAT AGENDA AFSCHEID KAP. LEESBERG Op Donderdagavond a.s. HAARLEMSCHE WERKLOO- ZEN TE EGMOND Wethouder v. Liemt over een kwestie VAN ONZE RECHTBANK Oplichting Pech ALS BEDIENDEN KNOEIEN Vallen er malsche straffen Jaarverslag „pro Juventute" POSTWISSELVERVALSCHER Hij kreeg zes maanden JHR. MR. DR. A. RÖELL Op zijn zeventigsten verjaardag gehuldigd EEN GONDEL VAART OP KONINGINNEDAG Vriend van Bacchus Het verschil tusschen mijn en djjn Buurtvereeniging „Oranje" Raad van Arbeid Jubileum Waar is Haarlem-Bloemenstad? Jaarvergadering Sportclub H.B.C. BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL Burgerlijke Stand ZAANDAM Een zegetocht door Terheyden Hij is zoo lang mogelijk in de stra tosfeer gebleven en heeft tal rijke proeven genomen CRICKET Haarlem toer naar Nijmegen IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK ZWEMMEN ZwemlustH.P.C. 04 DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Haarlem comb. A tegen We Friezen-combinatie D De propaganda-damdag te Heem stede schitterend geslaagd 22 Augustus TURNEN Kampioenschappen K.T.K. Naar wij vernemen bestaat er Donderdag avond om 8 uur in het St. Francisca Romana- huis aan den Koudenhorn alhier, gelegenheid om afscheid te nemen van kapelaan Leesberg, voor zijn vertrek naar Amsterdam. Er heerscht onder de tewerkgestelde werkloozen te Egmond érnstige ontevre denheid over een nieuw object, dat zoo danig slecht te bewerken is, dat het normale loon niet meer gehaald kan wor den. Met deze simpele, maar veelzeggende mede- deeling togen we naar den heer Van Liemt, wethouder voor de werkloosheidsbestrijding. Deze deelde ons welwillend het volgende mede: Verleden week begon ongeveer de helft van de tewerkgestelde Haarlemsche werkloozen te Egmond aan een nieuwe ontginning. Al spoedig bleek, dat het betrokken terrein niet uit het zandgrond bestond, maar vroeger met boomen beplant was geweest, waardoor talrijke wortels en stronken vast in den grond zaten. Het ge volg daarvan was dat de menschen, ondanks zwoegen en ploeteren niet aan het tarief kwamen, zelfs beneden het steunbedrag bleven. Zij wachtten de week af en toen bleek, dat ze slechts vijftien, hoogstens 16.konden in- casseeren; in normale gevallen werd een loon boven de 20.gehaald. Ontevredenheid was daarvan het gevolg en men vervoegde zich bij mij. Tot goed begrip van zaken moet men echter weten, aldus de wethouder, dat ik niets over de looren te vertellen heb. De Ned. Heide Maatschappij zorgt vcor het object, stelt opzichters aan. regelt alles, vraagt alleen aan het gemeentebestuur van Haarlem werkloozen. Dat neemt echter niet weg. dat ik mij onmiddelliik in verbinding heb gesteld met den inspecteur van de Heide Mi)., nadat ik mij overtuigd had van de juistheid der klachten. De inspecteur, te Arnhem woon achtig, was op vacantie, maar hij was telefo nisch te achterhalen. Later op der. dag be richtte deze echter, dat de klachten overdreven zouden zijn en dat de werkloozen bij volhouden wel weer op het normale loonniveau zouden terugkomen. De wethouder achtte het daarop noodzakelijk wederhoor toe te passen en gisterenavond had hij een conferentie met de putbazen, die op solide gronden bleven bij hun klachten. Ook het bestuur van den Kath. Transportarbeiders bond begaf zich naar den wethouder en her haalde de grieven De heer v. Liemt heeft nu besloten een be zoek te brengen aan den directeur der Ned. Heide Maatschappij te Arnhem, teneinde een nieuwe poging tot verbetering in deze aange legenheid te wagen. Dit bezoek zal morgen plaats vinden. Spontaan als de werkman is wilde hij staken. Langs alle denkbare wegen heeft wethouder Van Liemt getracht dit in het eigen belang van de menschen te voorkomen. Staken geeft in dit geval niets, brengt nieuwe armoede ir. de huisgezinnen omdat dan de steun wordt inge trokken. Het Haarlemsche gemeentebestuur kan in dit geval geen verbetering brengen, alleen alles aanwenden om de betrokken instanties te bewegen een wijziging in het werk te bren gen. De tewerkgestelden hebben zich gelukkig niet laten verleiden en ziln rustig aan het werk gegaan in afwachting van het bezoek van wet houder v. Liemt te Arnhem. Veertien dagen geleden eischte de officier van justitie van de Haarlemsche rechtbank te gen den 19-jarigen W. S., slagersknecht te Zandvoort wegens oplichting zes maanden ge vangenisstraf. De rechtbank heeft de zaak geschorst voor een onderzoek naar de geestvermogens van den verdachte. Een fietsendief uit Amsterdam, die er met een gestolen fiets in de Zaanstreek bij de rij- wielplaatjes-contróle invloog hoorde veertien dagen geleden voor de Haarlemsche rechtbank 1 jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De rechtbank vonniste hem conform deze deze eisch met aftrek van voorarrest. Veertien dagen geleden diende voor de Haarlemsche rechtbank een geval van diefstal en heling van kruidenierswaren bij een kruide nier te Haarlem. Tegen zijn beide gewezen knechts C. G. en K. eischte de officier van justitie elk zes maan den gevangenisstraf. Tegen P. D. jr., die de ontvreemde waren opkocht eischte hü drie maanden gevangenis straf. Een 18-jarige loopknecht v. d. B. kreeg als eisch twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd evenals de vader van D., die ook gestolen waren had gekocht. De rechtbank veroordeelde C. G., K. en J. D. Jr. elk tot vier maanden gevangenisstraf. De jeugdige v. d. B. kreeg twee maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. D. Sr. werd vrijgesproken. Ons werd toegezonden het jaarverslag van de /ereenngiging „Pro Juventute" in 't arrondisse ment Haarlem over het jaar 1933. Het getuigt van ijverigen arbeid en wat meer zegt, van veel toewijding. Een enkel citaat doet ons de praes- tatie der actieve vereeniging reeds zien: „In totaal werd door ons een onderzoek ingesteld naar 104 minderjarigen, onder wie 100 jongens en 4 meisjes. Konden we verleden jaar een toe name constateeren, thans is dat niet het geval, doch liep het aantal terug van 122 tot 104, een vrij groote vermindering dus, niettegenstaande het feit, dat de tijdsomstandigheden met haar werkloosheid zich niet ten gunste wijzigden, en het bleek, dat jongens, doordat ze zonder werk rondliepen, vaak tot eenig misdrijf kwamen." Deze cijfers worden verder in het jaarverslag nader gespecificeerd en vergeleken. Verder lezen we van de zorg voor voorwaardelijk veroordeelde minderjarigen, die met groot succes door de vereeniging wordt uitgeoefend, van de club avonden, feestavonden voor ouders, zelfs van een kampweek welke de vereeniging organi seerde. Het is te hopen, dat de vereeniging „Pro Juventute" door de ongunstige tijdsomstandig heden niet wordt gehandicapt in haar maat schappelijk en opvoedend werk. Veertien dagen geleden stond voor de Haar lemsche Rechtbank een 29-jarige koopman uit Hillegom terecht, die thans gedetineerd was, wegens het gebruik maken van een valsch ge schrift. Begin Juni had hij aan een winkelier te Zandvoort een postwissel gezonden voor een bedrag van 1.15. Deze had hij later onder een voorwendsel weer teruggehaald en van het be drag 191.15 gemaakt. Tenslotte had hij den postwissel voorzien van een valschen naam, handteekening en adres en het bedrag geïnd. De officier van justitie eischte zes maanden gevangenisstraf. Het vonnis was conform den eisch, met aftrek van preventieve hechtenis. Vandaag viert Jhr. mr. dr. A. Röell, Commis saris der Koningin in de provincie Noord-Hol land zijn zeventigsten verjaardag. Deze gelegenheid heeft men met graagte aan gegrepen, om den zeventig-jarige te huldigen voor al het werk, dat hij in zijn functie nu bijna twintig jaar voor de provincie heeft gedaan. Hedenmiddag recipieerde jhr. Röell ten zij nen huize aan de Nieuwe Gracht. Als eersten meldden zich hier de Griffier der Provinciale Staten, mr. S. H. Vening Meinesz, met de hoofden der afdeelingen bh' den jubi laris. Mr. Vening Meinesz voerde het woord. Ver volgens kwamen de leden der Provinciale en Gedeputeerde Staten den jarige complimentee ren. Tenslotte was er gelegenheid voor vrien den en kennissen om den Commissaris geluk te wenschen. De Vereeniging Koninginnedag Haarlem or ganiseert op 31 Augustus as. des avonds een gondelvaart en wekt alle Watersportvereenigin- gen en Watersport-liefhebbers op om hieraan deel te nemen. Zij noodigt hen voor nadere inlichtingen op een vergadering Vrijdag as. in Brinkmann, Groote Markt, 's avonds S'A uur. Voor de versiering der vaartuigen worden lampions beschikbaar gesteld. Opgaven van deelname en verdere correspon dentie te adresseeren aan H. G. Swaving Dijk stra, Kleine Houtweg 79, Haarlem. Maandagavond tegen 10 uur heeft een twee tal politie-agenten den koopman van T. uit Hillegom bekeurd, omdat hij in staat van dronkenschap een auto bestuurde. Hij werd ter ontnuchtering op het politie bureau in bewaring gesteld en kreeg een pro- ces-verbaal. Om kwart voor vier hedenmorgen toen de alcoholnevels verdreven waren kon hij weer met zijn auto huiswaarts keeren. Door ae politie werd in bewaring gesteld ze kere T. uit Haarlem. Uit de garderobe van een der café's te Zandvoort wist hij een regenjas mee te nemen, welke hem niet toehoorde. Ook ontvreemdde hij uit den zak van een kellners- jasje een portemonnaie met eenig klein geld. Hij is ter beschikking van de justitie te Haar lem gesteld. De buurtvereeniging „Oranje", Olieslagerslaan heeft voor 31 Augustus het volgende programma vastgesteld 1.30 uur: Kinderwedstrijden. 5 uur: Prijsuitreiking. 8 uur: Optocht met lampions, waaraan ook kinderen met versierde vliegende hollanders enz. kunnen deelnemen. Aan de mooiste wagens wordt een prijs toegekend. Plm. 10 uur: Bescheiden vuurwerk in de Olieslagerslaan voor het Weeshuis. Voordat, in de vergadering van heden, de Raad van Arbeid zijn werkzaamheden aanving, wijdde de voorzitter, Mr. C. J. Koch, gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van Prins Hen drik der Nederlanden. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat onze beide Vorstinnen de kracht zullen vinden om Haar groot leed te kunnen dragen. Op Zondag 26 Augustus as. hoopt de heer J. N. Blesgraaf, snelpersdrukker, den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaar in dienJt trad bij de firma Joh. Enschedé en Zonen op de afd. drukkerij. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer A. van Weerden, over de weinige activiteit betreffende de propaganda voor Haar lem in de Reisweek, deelt de heer A. Kurvers mede, dat hier in Haarlem nog altijd zooiets als een comité „Haarlem-Bloemenstad" moet bestaan, wiens taak het is feestelijkheden en at tracties te organiseeren, in ieder geval Haarlem als woonstad en als trekplaats voor vreemde lingen aantrekkelijker te maken. Destijds is een groote vergadering gehouden met Huisvrouwen- vereenigingen, straatvereenigingen, enz. Thans hoort men er niets meer van en is het comité blijkbaar op wachtgeld gesteld. Voor deze 33e Jaarvergadering was bijzonder veel belangstelling. Na voorlezing der notulen volgde eenige me- dedeelingen o.a. dat vrij zeker op 2 Sept. met 2 elftallen in IJselstein gespeeld zal worden. Hierna volgde de verschillende jaarverslagen dat van den penningmeester gaf een klein na- deelig saldo aan, n.l. aan inkomsten f 2145.74 en aan uitgaven f 2147.83. De oorzaak van dit kleine tekort moet wel het geval zijn van de werkloosheid, ook van de aanhangers van H.B.C. Hadden de verrichtingen der elftallen geen bijzonder gunstig verloop, na het optreden van Mr. Yates.als trainer ging het veel beter en mocht b.v. het le elftal van de onderste plaats naar de middenmoot stijgen. Vooral de junioren hebben zich kranig ge weerd en geven een groote verwachting van de toekomst. Hulde brengt het verslag aan de trainings commissie door welks fonds, door hem in het leven geroepen, een trainer aangesteld kon worden. Dit jaar is de wensch in vervulling gegaan door de verbinding van een athletiek en gym nastiekclub aan de Voetbalvereeniging. Dit zal H.B.C. zeker tot grooten bloei brengen. Vervolgens sprak de Voorzitter de heer J. v. d. Horst een kort propagandistisch woord. Een luid applaus volgde op deze begeesteren de woorden. De bestuursverkiezing had tot gevolg een herbenoeming van den heer J. v. d. Horst als voorzitter, terwijl als bestuursleden werden her kozen de heeren S. Mulders. P. M. de Wildt. Th. G. Leuven, J. J. v. d. Zwan. De begrooting, die post voor post behandeld werd, sloot met een inkomsten en uitgaven van f 2295. Hierna volgde eenige reglementswijzigingen zoo o.a. zullen de bestuursleden voor 3 jaar worden gekozen en ieder jaar 3 leden aftreden. Art. 30 zal in zooverre herzien worden dat de aanvoerders der elftallen gekozen worden op voordracht van het bestuur. Vervolgens werd vastgelegd dat werkloozen alvorens vrij te zijn van contributiebetalen eerst een half jaar lid moeten wezen. Als lid der kascommissie werd benoemd de heer J. J. Beelen. De heer J. Vinke Sr., die zooveel jaren als terreinknecht heeft gefungeerd, werd onder spontaan applaus gekozen als lid van ver dienste. Medegedeeld werd nog dat dit jaar vermoe delijk met 12 elftallen in de verschillende com petities zal uitgekomen worden. Na een geanimeerde rondvraag sluiting met den chr. groet. Getrouwd: 20 Augustus. L. F. W. Kuester en A. L. W. Beuns. Geboren: 16 Augustus, z. van G. W. Metze- laarArts; 17 Augustus, z. van J. C. Nelis— van der Hoeven; d. van H. HessenSouverein; 18 Augustus, z. van J. van der Klei—Köpp; d. van M. de JongeSchell; 19 Augustus, z. van M. van Burikvan Oostveen; d. van J. van der PolKoenders; z. van J. J. Stuurop—van Schoonhoven; d. van F. P. M. Kuiken—Vet; d. van E. Feije—Mitterwieser; 20 Augustus, d. van M. A. M. van Deenenvan Blokland; z. van A. M. A. ZwanevbeldSweerts. Overleden: 17 Augustus: J. W. Verkruisen, 57 j., Oude Groenmarkt; 18 Augustus: A. van Dam Koster, 59 j.; 19 Augustus: D. F. Joüstra Dikboom, 70 j. Iordensstraat. Geboren: M. F. H. LoomanGadsdon z. Ondertrouwd: C. G. Köhler en B. M. C. Slag ter; N. van Beem en G. I. Müller; J. Mulder en H. W. Ratering. Getrouwd: D. G. Waasdorp en A. J. Tit. Overleden: M. A. Pijl, wed. W. F. Meng, 82 j; P. J. de Zwart, 47 j„ overleden te Haarlem; C. B. A. Proper, 50 j., overleden te Utrecht. Burgerlijke Stand Geboren: Bastien Je anne, d. van A. P. Stoorvogel en G. A. van den Hengel; Neeltje, d. van S. Kruijt en C. W. Schenk; Andries, z. van P. W. Romeijn en A. K. F. de Groot; Berendina, d. van G. Venekamp en D. Duives; Wilhelmina Cornelia Gerarda Maria, d. van E. J. Koning en W. C. Karskens; Cornelia, d. van F. Holdendorp en B. Dekker; Guurtje, d. van A. Stam en J. M. Brandsen: Greta, d. van P. Duijf en E. van Oostenbrugge; Johanna Catharina, d. van M. A. Kooter en A. Bolleman. Ondertrouwd: J. Schmidt en T. M. Swart; H. Kracht en A. Kok; J. van der Weide en W. H. Hegeraad; M. J. Poelenije en M. M. de Vries. Gehuwd: C. Kaper met R. A. J. Put; A. M. Kousbroek met M. Vlug; K. C. Hoogwaerts met A. M. Koebolt; H. P. van der Veur met C. Glandorff; E. Douwma met T. Swart; G. de Boer met P. Ronk. Overleden: Jacob, 1 jaar, z. van P. Keijzer en N. Kossen; Jacob Wetenbroek, 73 jaar, geh. met G. L. Passenier; Pieter Fluri, 36 jaar, gen. met J. W. Kletjn; Hindertje Kamp, 70 jaar wed. van C. G. GuiJ ken; Maart je Out, 84 jaar, wed. van J. Coenraads. Levenl. aangegeven een kind van G. A. Lenir en M. Kruiver. Gevonden voorwerpen Een kano (blauw met geel)een ceintuur van damesmantel; een twee jarige gekruiste herdershond; een portemon naie met f 1.05 en sleuteltje; een gouden Zeeuw- sche broche met molenwieken; een wit kroes harig hondje; een portemonnaie met f 1.80; een bzeren vlet; een beurs (hoefvormlg)een zwart gelakt kinderschoentje; een grijs met bruin- kleurige ceintuur; een blauwe studentenmuts; een witte dameshandschoen. Maandagavond is Kees Pellenaers, wereld kampioen op den weg, in z'n woonplaats Ter heyden gehuldigd op spontane en warme wijze. Even 7 uur bracht de Harmonie van Ter heyden als inzet der officieele huldiging, Kees en zijn familie een serenade aan hun woning, die door bevriende handen een eenvoudige ver siering droeg. Vroolijk wapperde in deze omge ving de Nederlandsche driekleur van de huizen. Honderden hadden er zich verzameld en juich ten Kees toe, toen deze, dank zij de zorgen van den heer M. Dekkers in een rijtuig plaats nam met zijn familie, dat door den Zuid-Neder- landschen Wielerbond was aangeboden, 't Was het begin van den triomphtocht van den wereld kampioen door zijn geboorteplaats. Voorafge gaan door muziek reed de familie Pellenaers langs den dicht met belangstellenden bezette dorpsstraatweg naar het gemeentehuls, herhaal delijk met gejuich begroet. Op 't gemeentehuis had de familie Pellenaers met Kees aan 't hoofd heel wat felicitaties in ontvangst te nemen van daar verzamelde officieele personen en intieme vrienden. Daarna kwam de officieele huldiging door den burgemeester van Terheyden, den edelachtbaren heer W. v. d. Meulen, die de vreugde van 't gemeentebestuur vertolkte een wereldkampioen in de gemeente te hebben. Hij wees op de verdiende overwinning, die zeer zeker een eervolle onderscheiding inhield, doch niet mocht leiden tot opgeblazenheid. Eenvoud moest KENNEMER BANKVEREENIGING houtplein 8 HBi Onze Belgische correspondent seint ons: Dinsdagmiddag om half een heeft de omroe per van radio Lioebliana (Joego-Slavië) voor de microfoon een vraaggesprek gehouden met Max Cosyns, den bekenden stratosfeervaarder, dat door de Joego-Slavische. Oostenrijksche en Belgische radiostations werd gereyaleerd. Nadat de interviewer hulde had gebracht aan de beide stratosfeerreizigers, zeide Max Cosyns in antwoord op een hem gestelde vraag, dat de daling in de beste orde was geschied, geheel volgens de gemaakte berekeningen. Over de wetenschappelijke resultaten kon hij nog niets mededeelen, daar hij nog geen gele genheid had kunnen vinden, de genomen proe ven uit te werken. Hij was zoo lang mogelijk in de stratosfeer gebleven en had er hard gewerkt. De landing verliep zeer vlot, de gondel is nog gaaf en kwam zonder schokken op den grond in een tempo van ongeveer tien centimeter per minuut. De ontvangst der bevolking en auto riteiten was buitengewoon hartelijk. De ballon en de gondel zijn verpakt en staan gereed om naar Brussel te worden verzonden. Cosyns verklaarde tenslotte, dat hij nog niet wist wanneer, en of hij per vliegtuig dan wel per trein naar Brussel zou terugkeeren. De omroeper deelde mede, dat Cosyns en van der Eist den dag in Lioebliana zouden door brengen en wenschte hun in Yougo-Slavië een aangenaam verblijf toe. Kees blijven bewaren evenals ouderliefde. Want veel is hij dezen verschuldigd. Ook burge meester jhr. mr. Serraris te Ginneken is aan wezig. Ook hij is gekomen (om Kees geluk te wenschen met zijn groot succes. Kees hij moge dan Terheydenaar zijn in den ruimsten zin, hü is echter ook in Ginneken geen vreemdeling, dank zij de wielerbaan. Ook deze spreker wijst op de groote eer, die Kees te beurt viel, maar ook hü belicht het gevaar, dat in dezen roem schuilt. Ook hü wekt op tot eenvoud en sober heid, ouderliefde, dan zal zün toekomst zeker goed zün. Hij wüst voorts op Braspenning's voortreffelüke hulp aan Kees verleend en hü feliciteert „den Bras", die ook thans weer bü en om „Kees" heeft willen zün. Ook de heeren der N.W.U. en de heer Schieffelbusch hebben daadwerkelüken steun verleend bü 't bereiken van Kees' succes. Met gelukwenschen aan de geheele familie Pellenaers besluit hü. De heer Schieffelbusch spreekt vervolgens Kees toe geeft hem goeden raad nu de roem is gekomen zoo plotseling. Ook hü wekt op tot eenvoud op den verderen weg en besluit met felicitaties aan den wereldkampioen en zün familie en de toezegging van een stoffelük blük van waardeering. Ook burgemeester Serraris zegt nog een nadere huldiging op de Ginne- kensche baan toe. Tot slot brengt de heer M. Dekkers dank aan de diverse sprekers en speciaal aan 't ge meentebestuur voor de sympathieke woorden aan Kees Pellenaers gewüd. Omhangen met een lauwerkrans hem door 't gemeentebestuur van Terheyden aangeboden wordt Kees het bordes betredend luid toege juicht, terwül de muziek het „Wilhelmus" in zet. Met een zegetocht door het dorp wordt de huldiging van den wereldkampioen besloten. Ook dit jaar had Zaterdag en Zondag het traditioneel geworden tweedaagsche uitstapje van Haarlem naar Nümegen plaats. Ditmaal echter geen tweedaagsche match tegen Quick, daar de competitieleider roet in het eten ge gooid had, door kort te voren een competitie- wedstrüd voor Quick I in te lasschen. Met be kwamen spoed werd toen voor Zondag een wedstrüd tegen de andere cricketclub, namehjk „Nümegen" gearrangeerd, waar een zeer pret tige dag met goed cricket door ontstond. Eerste dag Quick-Haarlem. Drs. Kleefstra wint voor Haarlem den toss en stuurt Quick het in zeer goeden toestand verkeerende veld in. H. Healy en Ir. J. Allart spelen zich op het goede Quick-bowlen rustig in, waarbü het maken van runs echter niet vergeten wordt. Vooral Allart begint na eeni- gen tüd met harde 'drives en legslagen te scoren. De openingsstand levert op deze wüze door goed cricket 64 runs op. Allart gaat dan c and b Klarenbeek voor een aantrekkelüke 42. Dit is voorloopig het laatste succes van den Quick aanval, daar Healey, behoudens één foutslag naar point, welke vang echter gemist wordt, kansloos speelt en daarna alle risico vermüdt, terwül aan de andere züde P. de Ruig wel een zeer aanvallende partü cricket laat zien, doch hierbü geen oogenbilk in het wilde weg slaat. Het fielden van Quick zakt ten slotte af, wanneer na de 100 ook de 150 op 's scoringbord komt, en de Ruig steeds harder gaat slaan. Slechts het keepen van Burggraaf blüft zeer goed. Healey laat zich, nadat de 100 op is, ook niet onbetuigd meer. Zoo gaat M. den Hartog in een over voor 16. Op 156 wordt Healey echter te wild en kan, door Penn ge vangen, voor een safe gespeelde 56 vertrekken. De volgende batsmen krijgen het consigne „hit ten" mee, wat echter hopeloos mislukt. Daar allen echter de Ruig eenigen tüd steun ver- leenen en deze steeds sneller begint te scoren, is het falen der overigen geen groot bezwaar. Nöhren wordt in 1 over voor 18 runs wegge werkt. Kort hierna bereikt de Ruig met een harde vier zün century, waarna op een totaal van 209 voor 6 gesloten wordt. Bowlingcüfers Quick: H. Penn 1—55, hoewel beter bowlend dan zün cüfers aangeven. W. Klarenbeek 371. Maas den Hartog 044 (in 7 over), A. Nöhren 2—35. Bij Quick begint Klarenbeek te verdedigen, terwül de Reuver een hardslaand batsman blükt te zijn. Op 24 gaat hü voor 17 1. b. w. Hea ley. Burggraaf speelt echter hetzelfde spel, be gint met een 6, doch weet met de Ruig, die snel van de pitch komt niet veel raad. Klaren beek mist een bal van den fastbowler en is ge- bowled voor een zeer langzame 6. Goed veld werk doet daarop Burggraaf run-out gaan voor een stevige 17. Reeds na eenige overs blükt dat M. den Hartog er zeer goed in is, zoodat de overig batsmen, waarvan Theijl met 12 goed spel laat zien, zich later tot verdedigen bepalen en het scoren aan den Hartog overlaten. De stand met Engelsman levert op deze wijze 54 runs op, waarvan Engelsman 6. Hoekstra wordt meteen voor 2 gevangen (7129), doch samen met W. Theijl brengt M. den Hartog het eind in de goede richting, daar hü het totaal tot 163 doet oploopen. Theyl wordt dan voor een goede 12 door de Boer gecleaned, ter wül Dekker succes heeft door den Quick crack voor een schitterende 81 1. b. w. te krügen. Zün innings, waarin vooral vele prachtige off boundaries, bevatte 13 vieren. Walraven en Penn spelen nu taai den resteerenden tüd uit, zoodat op 166 voor 9 de tüd verstreken is, en het resultaat dus een draw wordt. J. de Boer bowlde 1—22, Ir. J. Allart 021, P. de Ruig 4—40, H. Healey 1—15, drs. B. Kleefstra 1—26, C. Dekker 1—16. Tweede dag Nümegen Haarlem Nümegen gaat op zün aardige, doch kleine veld fielden en Corporaal heeft in zijn tweede en derde over reeds succes, door Kleef stra (2) en Dekker (5) gevangen te krügen. J. de Boer en Jansèn weten dan stand te hou den, doch op 28 slaat Jansen (14) een bal van Corporaal de lucht in en wordt gevangen. Buissink speelt aanvallend cricket, doch mist, wanneer hü er 14 heeft, een rechten bal en is 1. b. w. F. Lamp doet het beter en zet sa men met de Boer, die tot nu verdedigd heeft, een stand van 50 runs op. Lamp slaat zeer hard en heeft er in geen tüd 25 (2 x 6). Ook de Boer slaat eenige mooie vieren. Beide gaan echter op 96 uit. De Boer wordt door Posthuma gebowled voor een solide 32. Healey 11 x, Allart 21 en de Ruig 13 brengen het dan tot 138. Al lart wist dan een mooien bal van Walfson, die zijn stumps raakt. De Haarlem innings is hier mede afgeloopen. W. Wolfson bowlde 235, P. orporaal 659, H. Posthuma 135, L. J. van Erp Taalman Kip 0—8. Met batten staan de Nümegenaren raar te schutteren op het snelle werpen van de Ruig en 't gevarieerde bowlen van Allart. Hun bes te bat Corporaal wordt voor 2 door de Ruig gecleaned. F. Vertongen weet echter eensma- delüke nederlaag te voorkomen en wanneer hü steun krügt van W. Wolfson, volgt er een uitstekende partü cricket. Op 7 wordt Wolf son (13) te wild en ziet een bal van Dekker in de palen verdwünen. Wanneer ook Ver tongen voor een zeer goede 39 door Buissink gevangen wordt, bieden de overige batsmen weing tegenstand en op 86 is het afgeloopen. Haarlem won dus met 52 runs. P. de Ruig bowlde 428, Ir. J. Allart 27, J. de Boer 016, A. F. Lamp 1—20, C. Dek ker 110. Op uitnoodiging van de Utrschtsche Zwem en Poloclub „Zwemlust" speelde H. P. C. I Zon dag een friendly-game te Utrecht. Het eerste zevental dezer vereeniging is kort geleden afdeelingskampioen der tweede klasse geworden. H. P. C. had drie invallers en had geen groote moeite Zwemlust te slaan. Onmiddellijk na 't begin kwamen de Utrech tenaren enthousiast opzetten, doch vonden de hechte H. P. C.-achterhoede tegenover zich, waarbij Köhler de plaats in het doel had geno men en zich zeer safe toonde. De H. P. C.'ers namen dan ook den aanval over en Uitendaal zwom snel op. Dicht voor doel plaatste hij over op Muller die onhoudbaar scoorde 01. Door het slechte plaatsen zagen de Zwemlustspelers zich vele kansen ontnomen. Braam komt snel opgezwommen en schiet van dichtbü hard in 02. Rust. Na de hervatting geeft Uitendaal al spoedig den Zwemlustkeeper voor den derden keer 't na- küken 03, terwül van Goor met een vliegend schot het vierde voor zün rekening neemt. Kee per Köhler wordt nog even aan den tand ge voeld, doch laat zich niet passeeren, waarna het einde komt. Hedenavond wordt de returnwedstrijd om half acht in de inrichting aan den Glipperweg te Heemstede gespeeld. Deze combinaties telden 30 spelers, waarvan de Haarlem comb. A. bestond uit spelers van Haarl. R. K. Damgenootschap, TEP, „Ontspanning" en „St. Joseph". Deze spannende kamp bracht een Haarlem-zege en wel 3228 in het voordeel van laatstgenoemde. De cüfers geven duidelijk aan, dat hier twee ploegen tegenover elkaar kwamen waarvan het krachtsverschil nihil was. Reden waarom wij de Haarlemmers feliciteeren met deze zwaar bevochte overwinning. Om een ge- detailleerden uitslag te geven van alle borden lükt ons ondoenlijk. Daarom vermelden wij al leen den gedeeltelüken uitslag van de eerste 15 borden. Haarlem-comb. A. West-Friezen-comb. D. P. MulN. Snep 2—0 J. LucasA. Bisot 2—0 W. HollenbergJ. Roos 0—2 C. Mul—F. Groot 2—0 J. BesselinkL. Kors 1—1 M. HerbenM. Hofland 0—2 A. HerbenP. Hoogland 0—2 B. v. d. Kroft—W. Vriend 1—1 J. v. d. KroftS. Zwart 1—1 A. Bronstring—G. Kaarsemaker 2—0 P. Klaver—Ant. Duin 2—0 J. Valk—D. Buis 0—2 C. Castricum—J. Buis 0—2 Jac. v. d. Kroft—J. Commandeur 02 C. Hoek—J. Kuiper 1—1 Nadat de groote schare deelnemers aan de damtafels had plaats genomen, bleek, dat de ruime tooneelzaal van het fraaie R.K. Vereeni- gingsgebouw te Heemstede, geheel was gevuld met strijdlustige damspelers. Voorwaar 'n im posant gezicht. Onder de aanwezigen merkten wij o. a. op den Weleerw. Heer Oud, terwül ons werd meegedeeld, dat de Weleerw. Heer Th. v. d Lugt bericht van verhindering had gezonden. Circa om 1 uur nam de voorzitter van reeds genoemden bond, de heer Th. Kok het woord, en opende deze grootsche büeenkomst met den Chr. groet en heette alle aanwezigen een harte- lük welkom. In het bijzonder bracht hü een woord van lof aan de R.K. West-Friesche dam spelers, die in zulk 'n grooten getale waren op gekomen om het hunne er toe bü te dragen, den huldigen damdag tot 'n onvergetelijken in de geschiedenis van de R.K. dammerswereld te ma ken. Ook bracht spreker reeds zün dank aan dé nieuwe R.K. damclubs „Ons Genoegen" en Haarl. R.K. Damgenootschap voor hun deelname Specialiteit in het verdelgen van Wandgedierte enz. TEL. 23037 - MARNIXSTRAAT 116 - HAARLEM Gebouw „St. Bavo" Kunst na Arbeid, 8 uur Bestuur Transportarbeidersbond, 8 uur. Rembrandt-Theater: „Mein Herz ruft nach dir". Op het tooneel: Beeldhouwer Karei Her mes, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Fra Diavolo". Op het tooneel: d'Anselmi, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hermas' oud-Hollandsche poppen kast met: Piet gaat de wereld in en als film „De verliefde loodgieter", 2.30 uur; „Pechvogels", 7 uur (doorloopende voorstelling). aan de wedstrijden en wenschte hun veel succes toe. Hierna konden de wedstrüden een aanvang nemen. Reeds vrij spoedig liet het zich aanzien dat het een uitsterst spannende kamp beloofde te worden. Onder deze wedstrijden werd even ge pauzeerd om den heer I. Veen in de gelegenheid te stellen tot het houden van een propaganda- rede. Doch alvorens genoemd spreker een aan vang- nam, werd eerst overgegaan tot het huldi gen van den clubkampioen le klas „St. Bavo" en de 2e klas clubkampioen „Gez. Samenzün 2". Vooral het kampioenstiental „St. Bavo" kreeg een extra woord van lof toegezwaaid, daar dit reeds voor de 8e maal het kampioenschap van de R. K. Damclubs van H. en O. wist te be halen. Voorwaar een keurige prestatie. Na deze spontane huldiging betrad de heer I. Veen het spreekgestoelte en zette op breed voerige en enthousiaste wijze het doel van den Haarl. R.K. Dambond uiteen. Een langdurig applaus mocht deze populaire spreker in ont vangst nemen voor zün keurige redevoering. Ook de voorzitter van den R.K. West-Frie- schen Dambond liet zich niet onbetuigd en sprak eenige kernachtige woorden tot de aan wezigen, die eveneens veel instemming vonden. Nadat aan beide sprekers door den heer Th. Kok dank was gebracht voor hun enthou siast betoog, werden de wedstrüden voort gezet. Alvorens over te gaan tot het geven van gedetailleerde uitslagen van enkele wed strüden, moeten wü vooraf even opmerken, dat de West-Friezen meer in combinatiever- band speelden, terwijl de Haarlemmers hoofd zakelijk in clubverband uitkwamen. Hier vol gen dan enkele uitslagen. St. Bavo 1Comb. West-Friezen A G. Warmerdam—H. van Doorn 0—2 B. H. StevensJ. Meester wzn. o—3 P. VeenJ. Blaauw ii H. Draayer—J. Buis 0—2 J. VeenJ. de Boer 20 J. Stevens—H. van Leü'en 1—I J. Weyers—C. Leek 2—0 L. v. d. VoortN. Smit o2 A. MastelingJ. Jong 20 F. BroekmanB. Hoogland o2 8-12 Ontwikkeling 1—Comb. West-Friezen B Jac. v. d. PoelD. Appelman 11 A. van DükJ. van Diepen o3 P. C. de GeuJ. Meester Pzr. 11 Ph. PhillpseP. op de Helder 0—3 W. van VelsenJac. Groot 02 A. Mooyekind—N. Jong 2—0 A. van Leuven—A. Bakker 2— A. TurgA. Haakman 20 B. v. d. Weiden—C. Keizer 2—0 Th. Broekman—A. Schilder 0—3 10-10 Tot slot nog de gedetailleerde uitslag van de ontmoeting Gez. Samenzün 1 en een West- Friesche combinatie. Gez. Samenzün 1—Comb. West-Friezen C P. HeiligJ. Dekker 20 P. SmitJaC. Appelman 3—0 G. HaverP. Mok 20 L. HaverW. Baas o2 Jan JasperseJ. Mol o2 Th. Smakman—K. Besseling 20 G. SpeetA. Bizot 20 B. Gjertsen—N. Zuiker 1—1 W. GomesP. v. d. Guluk 02 Jac. JasperseJac. Haring O2 Uitslag 11-9 Daar wü hopen binnenkort nog even op deze wedstrüden terug te komen, zullen wü thans de uitslagen van de andere groepen achter wege laten en alleen nog melding maken, dat de totale uitslag van Haarl. R.K. Dambond R. K. West-Friesche Dambond is 6973 in het voordeel van laatstgenoemden. Deze cüfers ge ven wel het beste bewüs hoe spannend het er aan toe is gegaan. Zondagmiddag werden op het gemeentelük sportterrein aan de Kleverlaan de kampioens- wedstrüden in athletiek van den Kennemer Turnkring gehouden. Wedstrijdleider was de heer W. H. Verkes scheidsrechter de heer R. Verwers. Wegens te geringe deelneming moesten 3000 M. hardloopen voor heeren en 200 M. hardloo- pen voor dames vervallen. De meeste andere nummers waren vrij goed bezet. Bij de dames kwam de Bloemendaalsche Gymn. Ver. in 't bezit van den vereenigingsprijs, en wel met 76.5 pnt. tegen no. 2, Turnlust, Haar lem, met 31.5 pnt. Laatstgenoemde vereeniging kwam bü de heeren aan de spits, zü het met miniemen voorsprong op de Bloemendaalsche Gymn. Ver. (56 tegen 55 p.). Door elkaar stonden de prestaties op vrijwel hetzelfde peil als vorig jaar. Ook enkele nieuwe krachten leverden goed werk. Kampioen werden de volgende: Dames: R. v. Asselt (B. G. V.) 100 M. hard loopen 13.8 sec., Duitsche driesprong 10.24 M., kogelstooten 9.94 M. B. v. Twist (B. br. V.) hoogspringen 1.38 M, T. Boorsma (Turnlust H.) vèrspringen 4.85 M. M. Bakker (B. G. V.) discuswerpen 26.75 M. E. Boes (Concordia) speerwerpen 26.37 M. B. G. V. *4 x 100 M. estafette 55.4 sec. Turnlust H. relay 200—100—8060 M. 1 min. 3 8 sec. Heeren: A. v. Zadel (B. G. V.) 400 M. hard loopen 56.2 sec. en discuswerpen 30.67 M. P. Spoor (Concordia) hoogspringen 1.75 M. en hinkstapsprong 12.01 M. F. v. d. Landen (B. G. V.) 100 M. hardloopen 11.8 sec. E. v. Ommeren (Turnlust H.) 1500 M. hardloo pen 4 min. 41.2 sec. H. Kluft (Turnlust B.) speerwerpen 39.68 M. L. Silvis (Turnlust H.) kogelstooten 9.875 M. P. J. v. d. Klinkenberg (B. G. V.) vèrspringen 6.14 M. J. Verkes (Turnlust H.) polshoogspringen 3.50 M. B. G. V. 4 x 100 M. estafette 48.1 sec. B. G. V. Zweedsche estafette 2 min. 17 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2