T.Y.B.B.'s lustrum-tournooi Gemeenteraad van Beverwijk SANTPOORT FAVORIET ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1934 Onvergetelijke sportdag wacht UIT DEN OMTREK Verlaging van het electriciteitstarief De vacature het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon is nog niet vervuld De motie-Visser inzake de steunverlaging aan genomen Huurverlaging voor de woningen van „St. Agatha" Benoemingen Verlaging der electrici teitstarieven De steunverlaging Conversie Ontheffing winkelsluiting Verlaging personeele belasing Huurverlaging Ingekomen stukken ZAANDAM KERKLIJSTEN SANTPOORT 'T KALF (Zaandam) ZAANDAM In de demi-finale komen H.B.C. T.Y.B.B. en SantpoortOnze Gezellen 186 De eere-wedstrijd tegen Kolping CRICKET VAN BAT EN BAL Een belangrijke wedstrijd voor Haarlem Programma voor Zonda<- De Tour van de Weet wood Touring Eleven VOETBAL Om den Groenendaal-molen WIELRENNEN Heemsteedsche wielerbaan in Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heer Maters. De VOORZITTER deelde mede dat de be noeming van een lid van Maatschappelijk Hulpbetoon (vacature Jac. v. Zutphen) van de agenda wordt afgevoerd, omdat B. en W. zich over deze aangelegenheid nog willen beraden. Benoemd wordt vervolgens: tot leerares in costuumnaaien aan de ge meentelijke huishoud- en industrieschool mej. N. H. Smit; tot leerares in koken, voedingsleer, enz. aan dezelfde school mej. C. Kaaskooper. De heer DE BRUIN dringt er op aan, dat de benoeming van een bestuurslid voor Maat schappelijk Hulpbetoon nog in deze vergadering geschiedt. Er zijn twee candidaten ingediend, dus is er volgens spr. geen enkele aanlei ding om deze benoeming uit te stellen. De VOORZITTER antwoord, dat B. en W. met hun beraad over deze aangelegenheid nog niet gereed zijn. Er moet eerst een aanbeve ling worden samengesteld, alvorens tot benoe ming kan worden overgegaan. De heer EIJKING meent dat de raad eerst ontslag verleenen moet, alvorens hij een ander kan benoemen. Verschillende leden wijzen hem er op, dat de betrokkene reeds bedankt heeft. Overigens zoo merkt de heer DE GROOT op, is een ontslagkwestie niet aan de orde. Nadat de heer DE BRUIN nog eens tegen ontslag geprotesteerd heeft, betoogt wethouder STEIJN dat B. en W. een aanbeveling willen hebben, met meerdere candidaten. Dat is het recht en tevens de plicht van het college. Aangeboden wordt hierna de gemeentereke ning over 1933, waarvan wfj de cijfers reeds ge publiceerd hebben.. De rekening wordt in handen gesteld van de financieele commissie. Besloten wordt om een bijdrage te verleenen ten behoeve van de in 1935 te Heemstede te houden bloemententoonstelling; zulks onder voorbehoud, dat voor deze uitgaaf de noodige dekking wordt gevonden. Vastgesteld wordt hierna een gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Wijk aan Zee en Duin, omtrent het bijzonder voorbereidend lager onderwijs. De heer VISSER verklaart zich tegen dit voorstel. Nadat de raad eenigen tijd met gesloten deu ren heeft vergaderd, komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot Zooals wij reeds gemeld hebben stellen B. en W. voor de tarieven met 1 cent per K.W.U. te verlagen. Naar aanleiding van dit voorstel hebben de winkeliersvereeniging „E. M. M." en de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" een adres aan den raad gericht, waarin wij mededeelen, dat de nieuwe tarieven onder de middenstan ders groote ontevredenheid hebben gebracht. De organisaties zullen het advies van een deskundige vragen, teneinde te kunnen nagaan of de nieuwe tarieven inderdaad eenzijdig zijn samengesteld. In verband hiermede verzoeken zij den raad het voorstel van B. en W. niet of voorwaardelijk goed te keuren. De heer VISSER acht het in het algemeen niet goed, dat er tusschen afnemers en het be drijf een slechte verstandhouding bestaat. Het is beter wat water bij den wijn te doen, dan halsstarrig tegenover elkaar te blijven staan. Spr. wijst er verder op, dat door de regeling der spertijden ook worden gedupeerd. De heer OUT wijst er op, dat alleen des kundigen kunnen uitmaken in hoeverre er on billijkheden bestaan. Vandaar het verzoek der organisaties om een deskundig rapport. Wan neer daaruit blijkt, dat het tarief juist is, dan trekken de organisaties zich terug. De heer WELAGE meent, dat het voorstel van B. en W. gerust kan worden aangenomen. Komen er onbillijkheden aan het licht dan kan de raad altijd nog wijzigingen aanbrengen. Verschillende andere leden spreken in den zelfden geest, waarna Wethouder STEIJN op merkt, dat in het begin van dit jaar verschil lende contracten zijn opgezegd, omdat gebleken was, dat de gemeente gevrijwaard moet worden van stroppen, als gevolg van een te hooge be lasting door het groote verbruik van sommige middenstanders. De directeur heeft later voor de betrokkenen hierover een uiteenzetting gegeven, waarna de meesten tevreden gesteld waren. Intusschen kan de raad zich altijd over de tarieven uitspreken. Maar het onderzoek kan wel eens anders uitvallen dan men verwacht. Men vergelijke onze tarieven, maar eens met die van andere plaatsen. Elders betaalt men nog 30 cent per K. W. U.; in Beverwijk wordt het nu 21 cent. In Haarlem wil men den gas- prijs gaan verlagen. Ook daarna zal hij nog ge lijk zijn met dien van Beverwijk. Wanneer men gaat vergelijken, dan blijkt wel, dat hier de bevolking niet het vel van den neus wordt gehaald. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. Aan de orde is hierna demotie-Visser inzake ie verlaging van de steunuitkeeringen aan werkloozen. De heer VISSER zegt in zijn toelichting, dat ie prijzen van levensmiddelen gestegen zijn, als gevolg van de vele mis-oogsten in de wereld. De kleine steunbedragen zijn onvoldoende. Steun verlaging oefent ook een nadeeligen invloed uit op handel en industrie. Voorts zal de moraliteit van het volk er zeer onder lijden. Zelfs werken den vervallen tot het pauperisme. De criminaliteit neemt geweldig toe. Steun verlaging is dus allesbehalve een gemeenschaps belang. Uit een financieel oogpunt was de steunver laging niet noodzakelijk. Het is reeds gebleken dat er velen nog veel te weinig belasting be taalden. Velen gaan zich in het buitenland ves tigen wat spr. zeer afkeurenswaardig vindt. Hij zelf verwacht niet veel resultaat van zijn motie maar daarom kan de raad toch zijn plicht doen. Er is te weinig tegenstand geboden. De VOORZITTER merkt op dat men geen verwachtingen moet opwekken die zeer zeker niet verwezenlijkt kunnen worden. De motie zal geen effect ressorteeren. Daarom moet spr. mede namens het college aanneming ontra den. Het college heeft intusschen niet stilgezeten. Getracht werd om verbetering te brengen in de huurtoeslagen terwijl ook gezocht wordt naar een geschikte regeling waardoor de werkloozen lid kunnen blijven van de ziekenfondsen. De VOORZITTER wijst dan op de resultaten, welke bereikt zijn met de werkverschaffing. Bin nen afzienbaren tijd kunnen voorstellen ver wacht worden, om hieraan uitbreiding te geven, Thans is het aantal arbeiders bij de werkver schaffing reeds grooter, dan het aantal, dat vol gens de regeling gesteund wordt. Hierbij wordt de volle medewerking van de regeering onder vonden, hetgeen tot dankbaarheid moet stem men. Intusschen blijft het college diligent, maar zij zoeken het in een richting, welke inderdaad en ook het meeste effect sorteert, zoowel voor de werkloozen als voor anderen, die onder de crisis lijden. B. en W. hebben zich ook bezig gehouden met het huurvraagstuk. Nog in deze vergadering zal een voorstel worden gedaan tot verlaging van de huren van de woningen van St. Agatha. Een voorstel tot verlaging van de huur der woningen aan den Wijkermeerweg is in overweging. De financiën laten niet toe om de belasting te ver lagen, maar toch zal men indachtig moeten zijn, of in die richting iets te bereiken is. De heeren EIJKING en de BRUIN bepleiten aanneming van de motie. De heer DE GROOT staat sympathiek tegen over de motie. Een andere zaak is of het wel tactisch is deze motie naar de regeering te zenden; uit de mededeelingen van den voorzit ter is wel gebleken hoeveel medewerking de ge meente van de zijde der regeering ontmoet, bij verschillende, ten bate van de werkloozen geno men maatregelen. Wethouder STEIJN herinnert aan de geschie denis, waarop de steunverlaging tot stand is ge komen. Op grond daarvan kan men nagaan, dat de motie niets bereiken zal. Waren er ongelijk heden, dan kon men trachten deze op te heffen, maar die zijn er ten opzichte van Beverwijk niet. Een motie aannemen en wegzenden is goed koop; men bereikt er echter niets mee. Beter is het naar tastbare zaken te streven, zooals naar huurverlaging, contributleregeling van zieken fondsen, etc. Dat is de verstandigste en zuiverste weg. De heer EIJKING meent, dat de democratie in den heer Steijn zoek is. Hij bespreekt dan een bepaald geval van steunverleening, waarop de voorzitter hem tot de orde roept. De heer VISSER verdedigt dan nog eens zijn motie, die dan wordt aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Braun, Steijn, Bisschop, Brantjes en Out. Goedgekeurd wordt hierna het voorstel tot het aangaan van nieuwe overeenkomsten met elders gevestigde inrichtingen van bijzonder Middelbaar en voorbereidend H. O. omtrent toe lating van leerlingen uit deze gemeente. Besloten wordt tot conversie van de 4% pet. geldleening ad f 162.000 in een a, 4% pet. a pari, tegen 1 Oct. a.s. Op voorstel van B. en W. wordt vervolgens be sloten om op 31 Aug. en 1 Sept. en van 3 tot en met 8 Sept. ontheffing te verleenen van de Winkelsluitingswet, zulks met het oog op de te houden feestelijkheden. Na goedkeuving van den getroffen maatregel inzake het onderwijs in de lichamelijke oefe ning, komt aan de orde het verzoek van den Ned. Bond van koffiehuishouders, om verlichting te willen brengen in de personeele belasting voor koffiehuizen en dergelijke zaken. B. en W. stellen voor het verzoek in te willi gen en de belasting voor zoover betreft de huur waarde van het meubilair enz. te verlagen met 1/3. Na eenige discussie werd het voorstel aange nomen. Tegen stemden de heer de Bruin en mevr. KempHaan. Bij hun schrijven van 8 Februari j.l. is door B. en W. medegedeeld, dat ingaande 19 Februari j.l. een huurverlaging der woningen, in eigendom toebehoorende aan de R. K. Woningbouwver- eeniging „St. Agatha", was tot stand gekomen, waarvan een mindere ontvangst aan huur van f 61.65 per week het gevolg was. B. en W. heb- bij daarbij medegedeeld, dat zij nader zouden berichten omtrent de daaruit voortvloeiende wij ziging der begrooting 1934. Inmiddels is bekend geworden in hoeverre de Regeering in deze extra-tekorten, als gevolg van deze huurverlaging, zal bijdragen. De Regeering heeft namelijk de rentepercentages voor de be rekening der annuïteiten verlaagd tot 4 pet., waardoor thans per jaar minder verschuldigd is aan rente en aflossing f 7144.68. De reeds tot stand gekomen huurverlagingen, waarin het Rijk geen bijdrage heeft verleend, hebben bedragen f 5688.80, zoodat nog resteert f 1455.88. Na gehouden bespreking met de R. K. Wo ningbouwvereniging „St. Agatha," werd het wenschelijk geacht om de in het voorjaar toege stane huurverlagingen speciaal ten aanzien der bovenwoningen nog verder door te voeren. Er blijken nl. thans nog 12 bovenwoningen leeg te staan. Het bestuur voornoemd heeft B. en W. nu een voorstel doen toekomen om de bovenwoningen in huurprijs te verlagen, waarbij tevens wordt geadviseerd om de huur van nog enkele andere woningen in het St. Aagtendorp te verminderen. Met deze huurverlaging is een bedrag van f 25 per week of f 1300 per jaar gemoeid. Op deze wijze zal dus het rentevoordeel geheel ten goede komen aan de huurders. Onder mededeeling dat het voornemen be staat deze huurverlaging te doen ingaan met de eerste week der maand September a.s., verzoe ken B. en W. dezen maatregel goed te keuren. Aldus wordt besloten. Goedgekeurd werd hierna een voorstel van B. en W. tot aankoop van een stuk grond, gelegen aan het einde van de Pijp, ter grootte van 2790 M2 en voor den prijs van f 8 per M2. In handen van B. en W. om advies worden gesteld: een adres, waarin verzocht wordt om verte ring van de Oosterwijkstraat; een adres van J. A.- Nieman e.a. houdende ver zoek om verlaging van de renten en aflossing van de hypotheek op hunne huizen; een adres van P. v. Wijngaarden inzake de stankverspreiding van de haven; en een adres van T. Bruins en 7 anderen, werkzaam bij de werkverschaffing, inzake de verstrekking van werkkleeding. Hierna volgt sluiting. De feestweek in September De voorberei dingen voor de alhier van 3 t.m. 9 September te houden feestweek zijn thans zoover gevor derd dat het programma in zijn geheel kon worden vastgesteld. Wij brengen in herinne ring dat deze feestelijkheden zijn georgani seerd ter gelegenheid van het 40-jarig be staan der Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken", van het zilveren jubileum der Vereeniging van Winkeliers en Neringdoen den „Eendracht Maakt Macht" en van het tweede lustrum der St. Jozef-Harmonie Boven dien zal de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer aan de feestweek luister bijzetten door het organiseeren van een bloemencorso. Deze feestweek wordt tevens dienstbaar ge maakt aan een mooi sociaal doel. De baten van verscheidene attracties, o.m. van het Lunapark, komen ten goede aan het Bouwfonds van het Witte Kruis voor der. bouw van een nieuw bad huis, waaraan in Beverwijk zoo'n dringende behoefte bestaat. Al deze instanties hebben samengewerkt, om in de Kenuemer markt plaats weer eens een feest te organiseeren, dat in staat zal zijn de aandacht van duizenden vreemdelingen op Beverwijk te concentreeren. De jubileerende Winkeliersvereeniging heeft een winkelweek georganiseerd, waarmede uit sluitend de aandacht op het Nederlandsch Fabrikaat wordt gevestigd. Deze winkelweek wordt op Zaterdag 1 Sept. des n.m. te 2 uur geopend. De verdere indeeling van het programma luidt als volgt: Maandag 3 Sept. n.m. 8.15 uur feestconcert op het terrein achter school no. 2 aan de Schoollaan (Villapark), te geven door cie Ken- nemer Orkest Vereeniging, dirigent. Louis Stiens en het Mannenkoor „Zanglust", diri gent H. van Dijk, ten bate van het bouwfonds van het Witte Kruis. In de pauze filmvertoon- ning. Gezamenlijke uitvoering van „An der schonen blauen Donau" van Jon. Strauss. Dinsdag 4 Sept. n.m. 3 uur aanbieding van een vaandel aan de jubileerende Harddraverij vereeniging in het Kennemer Hotel. Het vaan del is geschonken door de caféhouders en win keliers. 4 uur officieele opening van het Luna park met 40 attracties aan de Baanstraat, na een optocht met muziek vanaf het Kennemer Hotel. 5 uur receptie van het Harddraverijbe- stuur in het Kennemer Hotel. 8 uur concert door de Beverwijksche Harmoniekapel in de muziektent voor het raadhuis, aangeboden aan de Harddraverijvereeniging. Woensdag 5 Sept. n.m. 2.30 uur sprookjes optocht, ter gelegenheid van het zilveren jubi leum der Winkeliersvereeniging E. M. M. 56 uur receptie van het bestuur van E. M. M. in het Kennemer Hotel. Donderdag 6 Sept. harddraverij op de Bree- straat om het kampioenschap korte baan van Nederland. Hoofdprijs 1000.—. N.m. 10 uur groot vuurwerk op de Meerkade. Vrijdag 8 Sept. n.m. 8 uur concert der St. Jozef-Harmonie, zoo mogelijk op de Breestraat. Zaterdag 8 Sept. n.m. 1 uur groot bloemen corso. Opstelling in het Sportpark, ontbinding Meerensteinplein. 3 uur groote sportfeesten in het Gemeentelijk Sportpark. Rugby en wieler wedstrijden. Zondag 9 Sept. n.m. 1.30 uur marschwed- strijd, gevolgd door een festival van harmonie- en fanfarecorpsen. Deelnemers o.a. Bever- wijksche Harmoniekapel, Arion uit Wijk aan Zee, St. Cecilia uit Heemskerk, Concordia uit IJmuiden, Crescendo uit Spaamdam, St. Aloy- sius uit Castricum, Harmoniekapel „De Een dracht", Velsen, enz. Vanaf Dinsdag 3 Sept. is iederen dag het Lunapark aan de Baanstraat geopend. De Breestraat zal tijdens de feestweek worden geïllumineerd en versierd. Met het aanbrengen van de verlichting is reeds een aanvang ge maakt. Ook in andere straten worden plannen overwogen een versiering aan te brengen. Als het weer nu maar wil medewerken belooft de komende feestweek uitstekend te zullen slagen. ROOMSCHE SPORTBELANGEN Donderdagavond heeft in het gebouw der K. S. A. de oprichting plaats gehad van een ver eeniging tot behartiging van de Roomsche sportbelangen. Verschillende personen hadden aan de uitnoodiging tot bijwoning dezer ver gadering gehoor gegeven .De aanwezigen wer den welkom geheeten door den Weleerw. heer Kapelaan Th. v. d. Beek, welke na opening op de gebruikelijke wijze begon met mede te dee- len dat deze vereeniging als hoofddoel zal heb ben den wensch in vervulling te brengen van het Nederl. Episcopaat. Op 3 April 1.1. is hier mede een begin gemaakt. We willen de katho lieke sport gaan opwerken en zullen niet rus ten voordat iedere katholiek in Beverwijk, Vel- sen-Noord en Wijk aan Duin lid zijn geworden van de dezen avond op te richten vereeniging welke ten doel heeft de katholieke sport in al- gemeenen zin te steunen. Na mededeeling dat bericht van verhindering was binnengekomen van den Hoogeerw. heer Deken Lucassen en Burgemeester Scholtens, werd het woord gegeven aan Pastoor Schoen maker van Velsen-Noord. De Zeereerw. spr. wijst dan eerst op het nut van de sport om ver volgens meer uit te wijden over de vraag waar om de sport in katholiek verband moet worden beoefend. De sport moet, zooals met alles het geval is, voor de beoefenaars ook middel zijn om te voeren tot God. Vervolgens wordt het woord gevoerd door den Zeereerw. heer Pastoor P. v. d. Pavoordt. Deze begint met er op te wijzen dat belangstelling van de zijde van de ouderen noodig is voor de jeugd. Belangstelling is noodig voor iedere zaak welke groeien en bloeien wil. Vooral de kath. sport heeft belangstelling noodig omdat wij door de sport de jeugd moeten vormen. Als alle katholieken hun belangstelling toonen voor de katholieke sport gaan wij een grooten tijd tegemoet. Als aan de beide sprekers dank is gebracnr voor hunne woorden, wordt gelegenheid gege ven zich als lid op te geven. Hierna heeft de benoeming van een definitief bestuur plaats. Bij acclamatie worden gekozen de heeren H. J- de Groot, voorzitter; L. Beentjes, F. Kramer, Joh. Coppens, H. de Nijs, C. G. Dekker en Adr. v d Plas, terwijl verder de Weleerw. heeren kapelaans Th. v. d. Beek, Berkhout en van Rijn, in het bestuur zitting hebben. Door den heer H. J. de Groot wordt, mede namens de gekozenen, woorden van dank ge bracht voor het gestelde vertrouwen. Spr. deen mede, dat het oorspronkelijke plan, n.l. het op richten van een supportersvereeniging vani ja E. M., is losgelaten. Het wordt een vereeniging tot behartiging van sportbelangen in kathoues verband. (Op doel en middelen der vereeniging komen wij nog nader terug. Red.) Tenslotte worden de algemeene richtlijn welke het bestuur had opgesteld, door de ver gadering goedgekeurd. De vereeniging zal voor het eerst naar buiten treden op Zondag September a.s„ wanneer zij bij gelegenheid van de officieele opening van de nieuwe D. E. terreinen een grooten katholieken Sportdag organiseeren. Opening D. E. M.-terreUien. Op Zondag 2 September as. zullen de nieuwe voetbalvelden voor de R. K. Sportvereenigiing D.E.M. ofn- cieel worden geopend. Deze opening zal met fl noodige plechtigheden gepaard gaan, welke door den HoogEerw. Heer deken J. M. Lucassen zullen worden verricht. Verder zal bij deze ge legenheid een grootsche sportmiddag worden georganiseerd, door de Donderdagavond ofi - cieel opgerichte Vereeniging tot behartiging van Roomsche Sportbelangen (R. S. B.). Des middags om circa half een zal een muzi kale rondgang door de gemeente plaats vinden, waarbij de diverse sportvereenigingen in sport- costuum zullen meeloopen. Na dezen rondgang heeft dan de officieele opaening van het nieu we D. E. M.-terrein plaats. Hier zullen dan eenige verrichtingen volgen door de R. K. Sportvereenigingen S. S. S. van hier en D. O. S. van Velsen-Noord. Door de Graal-afdeelingen Beverwijk en Wijk aan Duin zal een korfbal wedstrijd worden gespeeld, terwijl het hoofd nummer van dien middag zal zijn een voetbal wedstrijd, welken D. E. M. vermoedelijk zal spe len tegen het kampioenselftal van het vorig seizoen, Volendam I. In de rust van dezen wed strijd zullen eenige rtjdansen worden uitge voerd. Het belooft dus wel een zeer interessante middag te worden, waarover meerdere bijzon derheden zullen volgen. Boottocht. Men verzocht ons te willen mee deden, dat de kinderen van leden van den R. K. Volksbond, die deelnemen aan den boot tocht op Maandag a.s., dien dag des morgens om 8 uur aanwezig moeten zijn op het terrein van den R. K. Speeltuin. Vandaar gaat het met muziek naar de boot, welke om 9 uur vertrekt. Om 7 uur des avonds wordt de boot weer terug verwacht. De kinderen moeten dan afge haald worden. De ouders hebben des morgens geen toegang tot den speeltuin. Overname bloembollen door de Regeering. De Bloembollenveiling Beverwijk N.V. ver zond aan de kweekers de volgende circulaire: In aansluiting op het bericht van vorige week in de bladen, kan nog worden medegedeeld, dat het overleg van den Bond van Veilingen met de Sierteeltcentrale en den regeeringscommissa- ris den heer Valstar tot resultaat heeft gehad dat Hyacinten en Tulpen, die den minimum prijs niet opbrengen, na herhaald veilen, door den controleur van de Sierteeltcentrale worden gekeurd, op de eischen aan exportbollen te stel len. De keuring wordt op den veilingbrief aan- geteekend. Na goedkeuring worden dezelve direct door ons vakkundig opgeslagen voor de Regeering, waardoor men zich 85 pet. van den minimum prijs als verkoopprijs verzekert. De prikkel om onder den minimumprijs uit de hand te ver- koopen is hierdoor vervallen. Daar de keuring nu reeds geschiedt, is de kweeker er zeker van, dat krimp in de maat, of verval van de kwaliteit hem geen zorg meer be hoeft te baren. Aangeraden wordt om te sor- teeren in de vastgestelde maten, dus b.v. niet te sorteeren 1012, doch 1011 en 1112 enz. Niet goed gesorteerde partijen kunnen niet worden opgeslagen, doch moeten eerst opnieuw gesor teerd worden. De keuring blijft geldig, zoolang de partijen bij de veiling opgeslagen blijven tot aan de eventueele inlevering en vernietiging. De veiling zorgt voor zoodanige vakkundige wijze van op slaan, dat de partijen zoowel voor export als voor plantgoed hun waarde blijven behouden. Bij verkoop uit den opgeslagen voorraad wordt 100 pet. van den minimumprijs aan den kwee ker afgerekend. De veiling zal in het belang van den kweeker en van den handel de minimumprijzen hand haven, zoodat elke aanvoerder van tulpen of hyacinten kans heeft op 100 pet., doch verze kerd is 85 pet. van den minimumprijs voor zijn bloembollen te maken. Nadere regeling voor Narcissen wordt zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Liefhebbers voor duizend gulden Dat onder de eigenaren van harddravers groote belang stelling bestaat voor de alhier op Donderdag 6 Sept. a.s. te houden harddraverij, waarop het kampioenschap van Nederland korte baan zal worden verreden, blijkt wel uit het feit, dat reeds thans zestien paarden konden worden ingeschreven. Het hooge bedrag van den hoofd prijs, namelijk 1000 gulden lokt natuurlijk eveneens vele eigenaren aan. Zoo werden ook dravers uit Groningen en Friesland voor deze belangrijke course aangegeven. Inmiddels is het starten van deze paarden nog lang niet zeker. In dit geval zullen de eigenaren van de snelste dravers worden uitgenoodigd in Bever wijk uit te komen, zoodat inderdaad de beste korte baan paarden uit ons land op 6 Sept. kunnen worden verwacht. Het aantal deel nemende paarden is op 28 vastgesteld. Waterpolo-competitie Nept. ID. W. R. I 11 (2 min. voor het einde gestaakt vanwege duisternis). Nept. IIDolfijn III, Dolfijn niet opgekomen. Parochie O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand ZONDAG 26 Augustus: Veertiende Zondag na Pinksteren. De stille H.H. Missen zijn té 7 uur en 9 uur. Te half 9 wordt ook de H. Com munie uitgereikt. De Hoogmis is te half 11. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de afbetaling van onze orgelschuld, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van Maria van Altijdd. Bijstand met Rozenhoedje voor onze dierbare overledenen, wier namen op het doodceel zijn ingeschreven. MAANDAG 27 Augustus: Te half 8 Maria- congregatie voor de meisjes (2de af deeling). DINSDAG 28 Augustus: Te half 8 Maria- congregatie voor de meisjes (1ste afdeeling). Daarna zangles. WOENSDAG 29 Augustus: Geen jongens congregatie. DONDERDAG 30 Augustus: Te 10 uur Ver.i Creator, huwelijkssluiting en gezongen Huwe lijksmis tot intentie van het Bruidspaar v. d. Wensch-van Dalen, 's Avonds van 6 tot 7 uur biechthooren voor de schoolkinderen. VRIJDAG 31 Augustus: Te 7 uur Lof ter eere van Maria van Altijdd. Bijstand. ZATERDAG 1 September: Te 7 uur Maande- lijksche Algemeene H. Communie voor de leden van de Edelwacht. 's Avonds van 5 tot 9 uur biechthooren. ZONDAG 2 September: Eerste Zondag der maand. Eucharistische Dag. Maandelijksche schaalcollecte voor de schulddelging en rente betaling onzer groote kerkschulden. HEDEN XrVe Zondag na Pinksteren. Onder de H.H. Missen schaalcollecte. Om 3 uur Vespers. DONDERDAG 7 uur ziekenlof met rozen hoedje. ZONDAG 7.30 Cornelia Anna Zwager—Hooy- schuur; 10 uur parochie. MAANDAG: Dirk Sombroek. DINSDAG: overleden ouders Van Hal. WOENSDAG: om 8 uur gezongen H. Mis met Veni Creator uit dankbaarheid voor een 40- jarige echtvereeniging. DONDERDAG: Overleden familie Bijvoet— Commandeur. VRIJDAG: Barend Sombroek. ZATERDAG: Uit dankbaarheid. ZONDAG: 7.30 overl. fam. Knols; 10 uur voor de parochie. Parochie van den H. Bonifacius. ZONDAG 4e en laatste Zondag van de maand. 14e Zondag na Pinksteren. De stille H.H. Missen om 6, half 8 en 9 uur; Hoogmis om half 11. Om 7 uur Lof en Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. MAANDAG geen H. Mis om 9 uur. DINSDAG: Bedevaart naar Heiloo. Om half 7 en 8 uur H. Mis; geen H. Mis om 9 uur. DONDERDAG geen H. Mis om 9 uur, maar om 10 uur Gez. Huwelijksmis met Veni Creator voor Nlcolaas Luken en Maria v. Santé; 'sav. 7 uur Lof, Rozenhoedje en gebeden ter eere van de H. Martelaren van Gorcum voor de bekeering van ons vaderland. VRIJDAG om 4 uur biechtgelegenheid voor de schoolkinderen; 7 uur Kruiswegoefening. ZATERDAG: Biechtgelegenheid van 4—8.30; 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. A.s. Zondag le Zondag van de maand. J. v. d. Marck, pastoor, Rectoraat St. Jan-Ziekenhuis. ZONDAG wordt de H. Communie uitgereikt om 7.30 uur; Hoogmis te 8.30. Lof om 6.30 uur. In de week is de H. Mis om 6.30 uur. WOENSDAG en VRIJDAG om 4 uur Lof. De Rector. De eerste dag van het T. Y. B. B.-lustrum- toumooi mag uitstekend geslaagd heeten. Een drietal spannende wedstrijden werd gespeeld met een groot aantal toeschouwers, T. Y. B. B. mag niet ontevreden zijn. Weliswaar had men uit den aard der zaak nog grootere publieke belangstelling verwacht maar men heeft blijkbaar de kat eerst even uit den boom willen kijken. Ondertusschen heb ben de wegblijvers heel wat gemist en de di verse supporters hebben een prachtige gelegen heid gehad hun favorieten voor het aanstaande seizoen onder de loupe te nemen. En dan wil len we op de eerste plaats een eere-saluut bren gen aan het kranige D. S. S. dat zoo eervol sneuvelde tegen H. B. C. Zelfs na verlenging slaagde H. B. C. er niet in D. S. S. een neder laag toe te brengen en slechts door het nemen van strafschoppen moest hier een beslissing vallen D. S. S. werd uitgeschakeld en wan neer er een ploeg als het ware recht had om zich door het lot in de demi-finale te plaatsen, dan was het o. i. D. S. S. geweest. Thans was Onze Gezellen zoo gelukkig, dat een stevige 41 nederlaag kreeg te slikken van Santpoort. Ongetwijfeld een tegenvaller voor de Gezellen maar zij behoeven zich door dit resultaat niet te laten ontmoedigen, want Santpoort bleek weer over een prachtig elftal te beschikken. Wij verwaehen althans dat de Roodbroeken het komende seizoen weer geducht van zich zullen laten spreken. De groote nederlaag van Geel Wit tegen T. Y. B. B. (5—0) is voor de Pauselijken een groote teleurstelling geworden. Niet dat T. Y. B. B. zoo buitengewoon goed heeft gespeeld, Geel Wit bleek veel van haar oude kracht te hebben Ingeboet, zoodat de Boys het niet al te moeilijk hadden. Geel Wit zal in het nieuwe seizoen een zwaren dobber hebben, T. Y. B. B. kunnen we nog te weinig beoordeelen, maar om vijf doel punten te scoren tegen Heemskerk c.s. is een prestatie op zich zelf en ongetwijfeld hebben de Boys nog wat in reserve. Inmiddels vragen de wedstrijden van morgen weer meer dan gewone aandacht. De elftallen weten thans wat zij aan elkaar hebben, beter dan de vorige week zijn zij met elkanders kracht op de hoogte en wanneer de voorteekenen niet bedriegen belooft het morgen aan den Ver- gierdeweg een prachtige voetbaldag te worden. Het lot heeft uitgemaakt dat de beide oude rivalen T. Y. B. B. en H. B. C. in de tweede demi-finale elkander bestrijden. Dat is de wed strijd van den dag en velen hadden gaarne een finale T. Y. B. B H. B. C. gezien. Dit kon echter niet en juist daarom is de tweede wed strijd van morgen al een zeer interessante. Uit de verkregen resultaten der vorige week zouden we geneigd zijn T. Y. B. B. de beste kans te geven maar we zijn er bij de T. Y. B. B. H. B. C.-ontmoetingsn al eens meer naast ge weest zoodat we ons ditmaal niet aan een voor spelling durven wagen. Maar dat er hard om de zege zal gestreden worden, dat staat bij ons vast. T. Y. B. B. wil haar toumooi natuurlijk met een schitterende zege besluiten en het zou wel aardig zijn voor de jubilarissen maar wan neer tenslotte een der overige partijen sterker blijkt, wel, dan zal T. Y. B. B. den eerepalm ook gaarne aan een ander gunnen. En in dit verband verwijzen we even naar Santpoort, dat o.i. een goede kans maakt het toumooi te win nen. Door het lot komen Santpoort en Onze Gezellen morgen weer tegen elkaar in het strijd perk en al zal Onze Gezellen ongetwijfeld haar uiterste best doen revanche te nemen voor de geleden nederlaag, een nieuwe Santpoort-zege lijkt ons echter bijna zeker. Doch voetbal is en blijft ook in het komende seizoen het spel der verrassingen. Vooral in be kerwedstrijden komt men voor onverwachte re sultaten te staan en daarom willen we niet zoo zeker zijn in onze voorspellingen. Maar wel durven we te voorspellen dat de dag Ik ben naar de kermis gelest. Ja, werkelijk. En nog wel 's avonds Iaat. Nu hoop ik maar dat dit u niet ergert. Ik ben niet dronken ge weest. Mijn gastheer en gastvrouw, bij wie ik dien avond een paar uurtjes had doorgebracht, hebben mij rondgeleid, en daar die twee van onbesproken gedrag zijn, ben ik netjes thuis gekomen. Het is noodig dat ik dit even vaststel, wa-nt Je kan nooit weten hoe een of andere huis- Vader of huismoeder last van het geval kan krijgen, hoe een of andere zoon of dochter met dansbeenen zou zeggen :En Pater Liefhebber dan! Die loopt ook nog wel laat op de kei-mis. En wat doe je nou op een kermis, als Je niet danst?" Ja, mijn gastheer had mij gesproken over een goochelaar, Professor Pythagoras, en zijn dochter, die slangen-Juffrouw is. „Maar een klein tentje," zeide hij, „maar je staat paf over de toeren, die je ziet." Zou hij nog aan het werk zijn?" ,,'zou ik wel denken. Het is pas tien mor." Ën wij er heen. Maar de tent was afgesloten. Niets te zien. Strop. „Kijk," zegt mijn vriend, „daar staat de goo chelaar." Ik een praatje aangeknoopt: „Dat vind ik nu niet mooi van Je. Nu wou ik je toeren zien. en nu is de boel dicht." „Ja, meneer, Pater, geloof ik. Niks te doen. Het is maar 10 centen. En ik kan niet voor twee dubbeltjes een voorstelling houden. Wat Wou u graag zien? De slangen?" „Ja, en Je eigen toeren." „Kom u dan maar even achterom. Extra- voorstelling voor u." En wij met z'n drieën erin. En toen kreeg ik een groote slang in mijn handen, die pas vier jonge konijnen ingeslikt had voor z'n maandelijksch diner. En toen heb ik den Professor zien goochelen Hi)maar neen, dat mag ik niet verklappen. Gaat zelf maar kijken, als hij bij u in de stad of op het dorp komt. Het is kolossaal. En als u zegt dat u Pater bent (leen den baard maar van uw suikeroome), dan krijgt u misscnien ook een extra-voorstelling. En wat dat allemaal nu met dit Missienuis te maken heeft, met arme jongens, die pries ter-missionaris willen worden? Ja, eigenlijk niets. En daarom zal ik maar eindigen met te zeg gen dat ik neg altijd gebrek heb, dat ik de tent niet kan sluiten en dat ik mijn jongens niet kan zoet houden met één maandelijkse)- ontbijt van een paar jonge konijntjes. Father LEFEBEH St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Helpen bij de priester-opleiding is èen van i de schoonste liefdewerken. van morgen voor T. Y. B. B. een onvergetelijke belooft te worden. Daarvoor is de inzet van het toumooi ons een waarborg. Spannende wedstrij den tusschen sportieve tegenstanders en onze Roomsche Haarlemsche voetballiefhebbers zullen zich zeker niet behoeven te beklagen over hun gang naar het T. Y. B. B.-terrein. Wij ver wachten dan ook een overgroote belangstelling, uitstekende sport en de sterkste als winnaar. Het besluit van T. Y. B .B.'s lustrum toumooi moet voor de Haarlemsche Roomscne Sportbe- weging een grootsche propaganda zijn. De vereenigingen verleenen daartoe haar me dewerking. het Roomsche publiek mag en zal niet achterblijven. Het programma voor morgen luidt als volgt: 1 uur: SantpoortOnze Gezellen. 2.15 uur: T. Y. B. B.H. B. C. De winnaars spelen de finale nadat eerst een half urtje jeugd-athletiek wordt gedemon streerd Op 2 September a.s. speelt T. Y. B. B. ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan den eere-wedstrijd tegen Kolping, den Zuidelijken eerste klasser. Voor dezen wedstrijd is door Kapelaan Van Houten een fraaie beker beschikbaar gesteld. Het eerste klasse programma voor Zondag is vooral voor Haarlem van belang. Maas ca. ont vangen thuis H. C. C. II. Van het resultaat van dezen wedstrijd zal het afhangen of ae Schoterwegclub nog in moeilijkheden kan ge raken. De voorsprong op H. D. V. S. en V. O. C bedraagt momenteel één punt. V. O. C. dat nog twee wedstrijden te spelen heeft, zal hieruit waarschijnlijk nog wel eenige winst boeken. Daar de kansen voor Haarlem in den laatster! wedstrijd' tegen H. C. C. I niet bijzonder gun stig zijn, zal van H. C. C. 2 gewonnen moeten worden, daardoor in eik geval H. D. V. S. prac- tisch niet meer aan het aantal punten kan komen, waarover Haarlem dan beschikt. Rood en Wit sneelt uit tegen V. O. C. Gezien het feit dat de Spanjaardslaanbewoners het verliezen gelukkig geheel verleerd schijnen te zijn, is een gunstig resultaat tegen het wispel turige V. O. C. niet onmogelijk. De Rotterdam mers zijn echter min of meer In de knel gekomen en zullen zich wel geducht weren om meester van het terrein te blijven. V. R. A. ontvangt thuis de kampioenen en zal het wel moeten aanzien dat de Hagenaars achter het Stadion hun ongeslagen record handhaven. In de overgangsklasse A is de beslissing ge vallen ten gunste van V. V. V. Ook In de B- afdeeling is de aardigheid er vr wel af. Sparta en H. B. S. zijn gelijk geëindigd en zullen in een extra-wedstrijd moeten uitmaken, wie met V. V. V. om het kampioenschap van den ge- heelen overgang mag kampen en dan vervol gens tegen nummer laatst der eerste klasse. Voor de wedstrijden, welke in de overgangs klassen nog plaats vinden, verwijzen wij naar het programma. le klasse V.O.C.—R. en W. V.R.A.—H.C.C. I HaarlemHC.C. 2 Overgang A Kampong—V.R.A. 2 Overgang B Ajax LC.V.H. 2e klasse A U-V.V.Olympia B.S.C.C.Kampong 2 Vleermuizen—Haarlem 2 Met het bezoek van de Free Foresters en Har row Wanderers is dit jaar het internationale gedeelte van ons cricketseizoen nog niet beëin digd. Een veertien-tal Yorkshire cricketers komen nog een negendaagschen tour door ons land maken voor het spelen van een vijf-al wed strijden. Het zijn allen studenten en da com binatie die onder den naam the Weetwood Touring Eleven uitkomt bevat zeer goede spelers die in hun clubcricket uitblinken. Ter voorberei ding van den tour werd Maandag- en Dinsdag avond op Headingly te Leeds een oefenmatch gespeeld. De namen van de spelers zijn: R. Firth, captain, E. Firth, K. Roberts, L. Fear (Weetwood), J. W. Wood (Graven Gentle men), J. Brummfitt, J. Knight (Ilkley), P. Massen, C. English (Leeds Springfield), A. J. Hughes (Leeds University), G. Wilson (Whit- kir), J. Greenhalgh (Yorkshire Nondescripts), H. Maglaglan (Romany), J. Ibbotson (Leeds). 26 Aug. wordt o.a. te Schiedam tegen Hermes D.V.S. gespeeld en Dinsdag 28 Augustus ont vangt Rood en Wit de gasten aan de Span jaardslaan. De wedstrijd vangt om 2 uur aan en er zal tot 8 uur gespeeld worden. Ons resten nog een tweetal wedstrijden aan den mooien Hout n.l. Rood en WitWeetwood Touring Eleven op 28 Aug. en Rood en Wit— V.R.A. op 31 Aug. waarna de voetbal weer over de velden rolt. De cricketliefhebbers zullen dus in de komende dagen nog goed cricket aan de Spanjaardslaan kunnen zien. V. S. V. komt morgen als volgt uit: Michel Van Zutfen, Van der Griendt Den Boer de Vries, de Graaf, De Wolf Sr., De Koning, De Wolf Jr., Sterk, Kruiswijk. Wij vestigen er nog even de aandacht van onze lezers op, dat voor de a.s. Zondag te hou den wielerwedstrijden georganiseerd door de H. S. V. „De Kampioen" aan de baan gelegen heid tot voorverkoop is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11