STUKKEN BETER AROMA! STA DSNIEUWS Wilt U iets meer begrijpen PARCIVAL Haarlem, 24 Aug. RADIO MOORS N.v. ADVERTEERT IN DIT BLAD ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1934 /\4RIN1E iAIMKim de JIJZEN l V. ELLINCKHUIJZEN 5.90 AGENDA GARAGE EN WERKPLAATSEN IN DEN BOEKHANDEL KONINGINNEDAG De kinderoptocht Route Avondconcert De gondelvaart HIJ EN ZIJ En de pseudo-verbalisant DE INBRAAK TE BENNEBROEK Dader gearresteerd met costuum van burgemeester aan OPENING BEDDENZAAK Wie mist rijwielplaatje? Fietsseizoen? Firma Gebr. van Duivenboden HONDERD KOSTELIJKE DAUMIER SPOT-PLATEN Bij den Kunsthandel De Bois Kinderzangclub „De Nachte gaaltjes" Causerie Jack de Haas FIGEE-KRANEN Voor de haven van Stein JAARVERSLAG GEMEENTE LIJK ELECTRICITEITSBEDRIJF Winst gemaakt van 818.405.40 MEDANA-H O R LO G E S Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie: De Graal Algemeen nieuws Graalhuis Rijksstraatweg Sportnieuws Gewetensgeld BURGERLIJKE STAND COMITÉ VAN KATH. ACTIE Abonnementsvoorstellingen Stadsschouwburg ZWEMMEN Nationaal zwemfeest op 31 Aug. Demonstratie bij kunstlicht CRICKET Het zwemfeest van H.V.G.B. Het Flamingo Juniores Tournooi 26 Augustus 27 Augustus Officieel Philips reparateur Apotheekdiensten WISSELKOERSEN Indien gij de veiligheidswimpel wilt behalen Laat ons Uw wagen testen en eventueel herstellen! Onze hypermoderne outillage garandeert U succes! NIEUWE GRACHT 78 HAARLEM PARKLAAN 20 TELEFOON 10663 verkrijgbaar en b.d. uitgeefster CHIEF WHIP v"; .v* v -v.. ■,-.••• •'V.-. - - 'v. -1 - - V. •••-•■ - - a- In aansluiting op ons vorig bericht, kunnen wij thans nog melden, dat de door den Oranje- bond „Prinses Juliana" te organiseeren optocht voor kinderen met versierde fietsen, poppen wagens, vliegende Hollanders, auto-peds. hoe pels enz. om 2 uur zal vertrekken vanaf het Teijlerplein. De kinderen, die desgewenscht óók gecostumeerd kunnen deelnemen, worden om half 2 aldaar verwacht. Alle leden hebben thans de kaartjes thuis ontvangen. Er dient echter nog vermeld te worden, dat ook de kinderen die niet gecos tumeerd meedoen, toch eveneens op het Teij lerplein moeten aantreden, zoodat van allen te zamen één stoet wordt geformeerd. Dus, de kinderen hebben individueel géén toegang tot den tuin, maar komen allen te zamen met den optocht mee. Alléén echter zy, die gecostu meerd, of met een of andere versiering aan den optocht meedoen, kunnen in aanmerking ko men voor een der mooie prijzen. Het bestuur deelt ons mede, dat reeds een 10-tal prachtige horloges ter beschikking zijn gesteld, benevens nog vele andere mooie prij zen. Degene die zich nog niet opgaf, kan dit alsnog doen tot en met 30 Aug. bij J. H. van Engelen, 2e Zuidpolderstraat 22 en bij G. F. van Dijk, Damiatestraat 12. Hoe grooter de deelname, hoe meer prijzen! In de samenstelling van de jury is nog eenige verandering gekomen en deze zal nu definitief bestaan uit de heeren Jan Icas van Dijk, Wim Teeuwisse en Dirk Vreeswijk. Muzikale medewerking zal worden verleend door „Utile Dulci', directeur A. C. Jutjens. De route is als volgt: Teylerplein, Nagtzaam- plein, Amsterdamstraat, Heerensingel, Romolen- straat, Zuidpolderstraat, 2e Zuidpolderstraat, Da Costastraat, Adr. Loosjesstraat, Potgieter straat. 2e Vooruitgangstraat, Vooruitgangstraat, Romolenstraat, A. L. Dyserinckstraat, Am sterdamstraat, Nagtzaambrug, Kruistochtstraat, Damiatestraat, Gouwweteringkade, Graaf Wil lemstraat, Graaf van Wiedstraat, Zwaardstraat, Dorreboomstraat, Vijfhuizenstraat, Zomerstraat, v. Keulenstraat, Bisschop Ottostraat, Gr. van Wiedstraat, Kruistochtstraat, Zomervaart, Speeltuin. De prijsuitreiking zal plaats hebben, direct na aankomst op den speeltuin. Het avondconcert dat zal worden aangeboden van 810 uur aan de Zomervaart, zal wor den verzorgd door „Utile Dulci", directeur: A. C. Jutjens. Het programma luidt: 1. Oude Wilhelmus: 2. Kaveewee, marsch van Adr. J. Maas; 3. Speranza, ouverture van M. Delchevaterie; 4. Paris-Bruxelles, marsch, van L. Pusnotte; 5. Donauwellen, wals, van J. Ivanovici; 6. Feestmarsch van J. R. v. d. Glas; 7. Grenadiersmarsch van P. Dunkier; 8. Lus- spiel-ouverture van Keler Bela; 9. En Avant Les Compagnons, marsch, van P. Mertzig, 10. Marie-Henriëtte, ouverture van L. Montagne; 11. Wien bleibt Wien, marsch van J. Schram- mel; 12. Wien Neerlandsch Bloed. De vergadering, door de Vereeniging Ko ninginnedag Haarlem uitgeschreven ter be spreking van de plannen inzake de gondel vaart, was als gewoonlijk slecht bezocht. De algemeene richtlijnen zijn vastgesteld, volgens welke de gondelvaart zal worden ge houden en de toezeggingen van gemeente en particulieren maken het welslagen alleszins mogelijk, zoodat nog eens met aandrang wordt gevraagd aan alle watersport-enthousiasten, hun opgaven van deelname spoedig te richten aan het secretariaat Gondelvaart, Kleine Houtweg 79, telefoon 11364, ten einde een goede regeling van de schilderachtige lichtjes stoet mogelijk te maken. Van de meer dan honderd kano's in Haar lem was slechts een enkele vertegenwoordigd, zoodat de vereeniging zich speciaal nog eens tot de kano-vaarders richt om toch vooral hun zoo gewaardeerde medewerking toe te zeg gen. Het gebeurde, toen de Zeeweg in avondlijke rust lag weggedommeld. Een verliefd paar had zich langs dezen weg begeven en werd in zijn liefdesuitingen gestoord door iemand, die zei ambtenaar van de zedenpohtie te zijn. Er mocht ter plaatse niet geminnekoosd worden. De namen van hem en haar werden geno teerd, waarna de ambtenaar die het goed met ze meende, te kennen gaf, dat het proces-verbaai wel onmiddellijk kon worden afgekocht. De mannelijke helft tippelde er in en betaal de den „ambetenaar" drie gulden. Begrijpelijkerwijs praatten hij en zij over het geval nog wat na en kwam er toch wel een luchtje aan het geval. Het paar zocht een politiebureau op, vertelde de situatie haarfijn en gaf een zoo preciese be schrijving van den liefdesrust-verstoorder, dat de politie dezen spoedig ter confrontratie kon oproepen. Het heerschap, dan hun werd voorgeleid, her kenden ze onmiddellijk. Het bleek, dat een chanteur ze te pakken had gehad. Deze werd in voorarrest gesteld en zal straks zijn „proces-verbaal" aan de rechters kunnen overleggen. Deze kent zijn „pappenheimers" ook uitste kend en durft zeer vrijmoedig, doch uiterst ko misch en humoristisch, met zijn oordeel of meening voor den dag te komen. Wie kan, als hij, zonder protest, de traagheid, de zelfingenomenheid, de „verbeelding", ja, de domheid der menschen zóó aan de kaak stel len? Niet alleen komt er geen protest, maar zijn opmerkingen en mededeelingen, langs zijn neus weg, worden gevolgd door een homerisch lachen van alle aanwezigen. Daumier—Buziau Bien etonné de se trouver ensemble! Toch niet, want ze hebben zeer veel overeen komst in hun kunst. Wij tarten den grootsten droogpruimer om met onbewogen gemoed en strak gelaat de tee- keningen van Daumier te bezichtigen. Al gold het een weddenschap van honderd gulden, hij „redde" het niet. Telkens moet men het uitschateren van den lach om de komische situaties en men vindt c'est la vérité, hélas! telkens een niet te ontkennen overeenkomst. Ook daarom is Daumier's kunst van een goed en groot gehalte, omdat hij nooit overdrijft of overhelt naar minder gewenschte opvattingen van sarcasme, cynisme enz. Ze lokt steeds een gullen lach uit. „Zóó is het leven", moet men zelf erkennen. Dit is de waarheid, die weinig gezegd en liever nooit ge hoord wordt. En ze wordt niet op een zure wijze geuit, maar geestig, kostelijk, komisch, humoristisch. We kunnen ons voorstellen, dat het politieke spotblad, waarin Daumier duizenden teekenin- gen bracht, een daverend succes had, want de meeste menschen zijn gevoelig voor goede, gulle geestigheid. Wat de techniek dezer teekeningen betreft, kunnen we zeggen, dat deze uitstekend is, na tuurlijk. Door de kleederdrach+ en entourage doen ze soms wat ouderwetse!) aan, maar de geest, de inhoud zijn klassiek in hun diepe rren- schelijkheid en dus „onsterfelijk". Zie de naï viteit van verliefde en onhandige vrijers, zie het wantrouwen van samen-reizende koo'plie- dering R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 29. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R. K. Vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van een vergade ring vooraf overleg te plegen met 't Algemeen Secretariaat, mej. W. van der Singel, Klever laan 194, telefoon 23608, en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. N«V» den, zie het tragisch-komische van den tand- patiënt, zie de humoristische voorstelling van zoovele gevallen, „malle gevallen" des levens. Alle teekeningen zijn van uitvoerige bijschrif- ten voorzien, ter vergemakkelijking van ons be grijpen. René Philipon, redacteur van bovengenoemd blad, bracht er vele aan. Enkele teekeningen zijn opgekleurd, waardoor de komische effecten nog grooter worden. Men ga eens zien naar deze gratis expositie bij den heer De Bois. 9 Lach en Kunst zijn er gelukkig vereenlgd. Voorts zagen we nog een merkwaardig doek (bloem-stilleven) van den schilder van Oos- tersch leven M. Bauer, dat op jeugdigen leef tijd geschilderd werd, van een onderwerp en behandeling, die wij van dezen meester weinig of niet kennen. De dader van de inbraak bij den Burgemees ter Baron van Hardenbroek in den nacht van Zondag op Maandag j.l., is te Rotterdam door den vreemdelingendienst aangehouden. Bij zijn arrestatie droeg de man, die een Duitscher is, een colbertcostuum van den Burgemeester en had de andere gestolen goederen, waaronder een goud dameshorloge en ketting met gouden mun ten, in een koffer geborgen. De dader is over gebracht naar het politiebureau te Heemstede en werd heden (Zaterdag) aan de Justitie te Haarlem overgeleverd. Personen, die in den afgeloopen week een rij- wielbelastingplaatje in étui vermissen en hier' van nog geen aangifte gedaan hebben, worden verzocht zich bij de politie afd. recherche te vervoegen, teneinde een in beslag genomen rij- wielbelastingplaatje, eventueel te kunnen her kennen. In den afgeloopen nacht zijn in Haarlem ne gen rijwielen op onwettige wijze van eigenaar veranderd. De bekende zaak in meubelen, tapijten, zeil, loopers etc. van de fa. Gebrs. v. Duivenboden, sinds eenige jaren gevestigd op de Ged. Oude Gracht 118 nabij de Kleine Houtstraat, moet niettegenstaande de slechte tijdsomstandigheden tot uitbreiding overgaan. Vlak aan de overzijde op no. 119, naast de hoedenzaak van Schade opent de fa. daarom vandaag een speciaalzaak in bedden, dekens, matrassen en ledikanten en gezien de groote hoeveelheid dezer artikelen zullen de klanten zeker voldoende keus kunnen maken. Verder is thans aan de zaak een reparatie- inrichting gekomen, meer speciaal voor het ver. anderen en herstellen van bedden etc. Alles bij elkaar genomen is het een uitste kende verbetering. Het devies: „Voordeelig maar toch goed koopt ge bij ons" is natuurlijk ook op de nieuwe zaak van toepassing. De firma zij veel succes toegewenschtl De heer de Bois, kunsthandelaar en antiquaar, Kruisweg 68, exposeert thans een honderdtal inderdaad kostelijke humoristische prenten van den grooten Franschen schilder tn teekenaar (lithograaf) Honoré Daumier. Deze artist van het zuiverste water werd te Marseille geboren in het jaar 1808. Na een zeer vruchtbaar .even, dat in 't laatst echter door ziekte was gehan dicapt, stierf hij in 1879. Daumier wordt wel de grootste caricaturist der negentiende eeuw genoemd. Hij staat geheel op zich zelf. Voorgangers had hij niet, wel tal van navolgers, die echter zijn hoogte nimmer bereikten. Het geheim van zijn (teeken) kunst was wel. dat hij de menschen zoo goed kende en hen steeds „van binnen" zag. Hij wist alles van hun zwakheden af, van hen. die soms zoo trotsch kunnen doen en zelfbewust daarheen gaan Maar er is welhaast niemand zonder fouten of zwakheden en Daumier wist hier op gees tige, guitige wijze van te verhalen. In die kunst was hij als b.v. een Buziau in de zijne. Alhier is opgericht de kinderzangclub „De Nachtegaaltjes" voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. De bedoeling is jaarlijks een uitvoering te geven met reidansen, musicale voordrachten, enz. Voor inlichtingen wende men zich tot mej. Fr. Kampmeijer, Verspronckweg 155 Men zie de advertentie in dit nummer voor komende. Wij vestigen er nog de aandacht op dat Maan dagavond a.s. in het clublokaal der Haarlemsche Damclub, tuinzaal hotel „Royal", Stationsplein 2 te Haarlem, de aangekondigde causerie zal plaats vinden van den bekenden meester Jack de Haas, een der weinig overgebleven oprich ters van den Nederl. Dambond. Deze causerie zal te 8.15 uur nam. aanvangen. Belangstellenden hebben vrijen toegang. In aansluiting aan het bericht over de op dracht van de nieuwe kolenwagens voor de Staatsmijnen, aan verschillende fabrieken hier te lande, vernemen wij, dat de beide brug- kranen waarmede de kolenbakken van de wa gens worden gelicht, in het schip neergelaten en geopend, door Figee in Haarlem worden gebouwd. De brugkranen bestaan uit een verrijdbare brug met een lengte van 45 M„ die over de sporen van het haventerrein rijdt en waarover een wagenkraan met een arm van 17 M. lengte beweegt. Het hefvermogen van deze kranen is 20 ton en de bakken op de wagens kunnen elk 17 M3. kolen bevatten. Ook bouwt Figee de electrische kaapstan den voor het verhalen van de wagens. Met de montage van de kranen aan de Ha ven van Stein is reeds aangevangen. Wij ontvingen het verslag van het ge meentelijk Electriciteitsbedrijf over het jaar 1933. Uit de verbijsterende reeksen cijfers publi- ceeren we de volgende: In de Centrale werden opgewekt 36.947.086 K. W. U.. dat is ruim 500.000 meer dan het vorig jaar. Daarvan werden verkocht 31.257:163 K. W. U. (vorig jaar 30.880.615 K. W. U.). waarvan 3.456.300 K. W. U. aan het provinciale net. Het totale kolenverbruik, inclusief opstoken, stoomlevering voor verwarming, enz. bedroeg 23.339.5 ton tot een bedrag groot f 143.152.06. (De kolenprüs is afgeslagen! Vorig jaar was VAW.W.". JUWELIER ANEGANG 32 heeft een SPECIALE ETALAGE met geëtaleerd Een GOEDKOOP en GOEDLOOPEND Horloge voor Dames en Heeren Elegante Modellen - Een Horloge voorden tegenwoordigen tijd We staan nog in 't teeken van „vacantie", veel nieuws is er niet; Zondag groote bottocht over de Kager en Brasemer Meren, alle leden weten de bijzonderheden hè! Komt allen met 'n opgewekt gezicht en.... mooi weer! Maandag gaat de charitatieve breiclub weer op gewonen tijd door. Dinsdagavond: Ledenvergadering 8.15 uur. Uitsluitend voor de leden van parochie Bavo Noord. Zondagmiddag vervalt wegens boottocht het tennissen, 's Avonds kunnen alle leden komen. Excelsior! De Minister van Financiën maakt bekend, dat alhier, ten behoeve van 's Rijks schatkist, is ontvangen 15.70 Geboren: 23 Aug. A. A. KaptijnVrouwe, d.; 22 Aug. J. A. M. v. d. KerkhoffJansen, d.; 24 Aug. A. A. KaanHoutgraaf, d.; 23 Aug. H. J. Fijnheer—Bogaards, d.; 24 Aug. A. C. Lammersevan Bezu, d.; 21 Aug. A. Hooger- beets—Booij, z.; 23 Aug. T. A. van Velthuijsen —Zoutman, d. Overleden: 22 Aug. W. Gootjes, 78 j„ Hage- straat; 22 Aug. H. C. Aartsen—Quint, 75 j., Karei van Manderstraat; 23 Aug. W. J. Mackay Commijs, 73 j., Kleine Houtweg; 23 Aug. F. Lehmann, 74 j„ M. van Heemskerkstraat; 23 Aug. F. Bok, 64 j„ Kleine Houtweg; 24 Aug. A., 4 d„ z. v. K. Spijker, Hazepaterslaan; 23 Aug. M. van Tijn, 64 j„ Schneevoogtstraat. ZONDAG 26 Aug. 7.45 uur v.m.: Gecombi neerde trein- en boottocht van de Ned. Reis- vereeniging voor Katholieken naar de Veluwe en de Harderwijker bosschen. MAANDAG 27 Aug. 8.30 uur: Afscheid van den Zeereerw. heer pastoor Timp als adviseur der resp. vereenigingen in gebouw „St. Bavo." DINSDAG 28 Aug. 8 uur: Repetitie „St. Cae- jilia", in gebouw „St. Bavo." WOENSDAG 29 Aug. 9 uur v.m.: Excursie van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken naar Radio Kootwijk; 8 uur: Vergadering van de Reddingsbrigade van het Kruisverbond in het Militairengebouw, Zoetestraat 14. DONDERDAG 30 Aug. 8 uur: Bureauverga- het 23.189.3 ton tot een bedrag van f 204.279.74). Door de N.V. Philips' Radio werden in den loop van dit jaar proeven op het hoog- en laagspanningsnet genomen ten behoeve van radio-distributie op het lichtnet. De parallelverbinding met het provinciale net werd gedurende 1933 geen enkele maal onderbroken. Wel geraakte op 19 December een der 4 koppelkabels defect, zoodat deze tijdelijk uit het bedrijf genomen moest worden. In bedrijf waren 82 transformateurs met een vermogen van totaal 12.875 K. V. A. De openbare electrische verlichting- met in begrip van de verkeerslichten en brandseinen, bestond op 31 December 1933 uit 411 lampen van 3001000 Watt en 1426 lampen van 15 200 Watt. Geplaatst zün 52 verkeersseinen en 38 brand- seinlampen. Door het plaatsen van lampen met kleinere lichtsterkte in eenige straten en op eenige wegen in aansluitwaarde der openbare electrische verlichting verminderd en is een bezuiniging bereikt op het stroomverbruik. De aansluitwaarde van de openbare electri sche verlichting bedroeg op 31 Decmbr 1933: 385.530 K.W., trwijl het stroomverbruik van deze verlichting in het afgeloopen jaar 763 K. W. U. bedroeg. 1210 nieuwe installaties werden op de laag- spannings-draaistroomnetten aangesloten, waar door het totaal aantal aangesloten installaties steeg tot 33.526. Het aantal huurinstallaties verminderde met 77 stuks, terwijl 9 nieuwe installaties werden aangelegd. Het aantal aangesloten muntinstai- latieswerd vergroot met 214 stuks. Elèctrici- teitsmeters waren er op 31 Decembr 33.505 tegen 32.278 in het vorig jaar. De abonnemen ten voor het huishoud- en winkeltarief zijn in het afgeloopen jaar een weinig in aantal ver minderd. In totaal waren op 31 December 1933 werk zaam: 55 ambtenaren en 115 werklieden. De groote financieele verantwoording is zeer bevredigend. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 2.743.562.09, het totaal der uitgaven f 1.935.156.69, zoodat de bijdrage aan de ge meente van de winst f 818.405.40 bedraagt. De directie van den Stadsschouwburg ver zoekt ons mede te deelen, dat in de verzonden circulaires voor de abonnementsvoorstellingen een fout is geslopen. Aangegeven is, dat parterre ƒ8.amphi theater ƒ6.— noteert; dit moet zijn ƒ7.— en 4. Buitengewoon groot is de belanstelling voor dit zwemfeest; uit Haarlem en uit de omliggen de gemeenten komen aanvragen om plaatsen te reserveeren waaraan helaas niet kan worden voldaan. Besloten is aan de drie zweminrich tingen eén vöorverkoop te hóuden. Op de reeds populaire prijzen wordt een belangrijke reductie gegeven en wordt een ieder aangeraden zich spoedig van plaatsen te voorzien teneinde te leurstelling te voorkomen. Nog kunnen wij mededeelen, dat reeds een keur van prijzen is geschonken waaronder 4 gouden medailles. Binnen enkele dagen zullen de prijzen worden tentoongesteld bij Opticien Vink, Spekstraat 1. Aangezien dit seizoen nog geen zwemfeest werd gegeven, zullen deze wedstrijden het evenement van het seizoen vormen, temeer waar alle recorhouders(sters) en kampioenen zijn uit- genoodigd. Het programma luidt: 1. 50 M. vrije slag jon- gens-adspiranten; 2. 200 M. schoolslag dames; 3. 100 M. vrije slag heeren; 4. 100 M. vrije slag dames; 5. 100 M. rugslag heeren; 6. 5 x 50 M. vrije slag estafette Jongens-adspiranten; 7. 100 M. rugslag dames; 8. demonstratie schoonsprin- gen; 9. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren; 10. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames; 11. 10 x 50 M. vrije slag estafette heeren; 12. Water polo Haarlem—Amsterdam. De wedstrijden worden gehouden onder de auspiciën van den Kring Haarlem van den Kon. Ned. Zwembond. rpestatie" in te stellen, om een „kampioen schap" wordt door de jeugd dus nog niet ge zwommen. H.V.G.B. heeft voor jongens onder de 17 jaar een tweetal estafettes ingelascht, n.l. 3 x 50 M. wisselslag en 10 x 50 Meter vrije slag. Ongetwij feld zal het hier geducht spannen. De laatste malen heeft H.V.G.B. zich steeds de sterkste getoond. Of dit nu weer het geval zal zijn? Voorts wordt er een schoonspring-demonstra- tie gegeven door leden van „Haarlem" en H.V.G.B. De middag wordt besloten met een tweetal polo-wedstrijden. Een jeugdzevental speelt tegen H.V.G.B., terwijl er eveneens een partij tus- schen twee adspiranten-teams wordt gespeeld. Dinsdag, 28 Augustus a.s., hoopt de H. Z. P. C. „De Waterratten", bij wijze van sluiting van het zwemmen, bij kunstlicht een demon stratie geven. Eenige lachnummers zullen wor den afgewisseld door polowedstrijden, terwijl aan het figuurzwemmen een feeëriek aan schijn zal worden gegeven. In aansluiting op vorige berichten kunnen we thans, nu de inschrijving gesloten is, mededeelen welke zwemmers van naam op het Kringzwem feest, dat H.V.G.B. morgen aan de Kleverlaan houdt, zullen starten. Op de 200 Meter vrije slag om het kampioen schap van den kring komen o.m .uit: Sipkema en Kemper (HPC), Zeeman en Van Gelderen (Haarlem), Drijver en Rol (H.V.G.B.), terwijl de Waterratten Kollerie en Veenstra afvaardi gen. Ook het nummer 3 x 50 Meter wisselslag prestatie" in te stellen, om een „kampioen schap van Haarlem's Zwemkring. Hierin starten Haarlem en H.V.G.B. ieder met drie ploegen, terwijl H.P.C. en D.W.R. met één ploeg uitko men. Het is een goede gedachte geweest van het Kringbestuur om voor de adspiranten „De beste Ook dit jaar organiseerde de Flamingo's wedstrijden tusschen verschillende steden- elftallen, bestaande uit spelers, jonger dan 18 jaar. De stad Haralem nam deel met een team bestaande uit 5 Haarlemmers, 4 Rood en Wit ters en 2 R. C. H.-leden. Eerste dag. UtrechtHaarlem. Haarlem trekt het S. C. H. C.-veld in en capt. J. Voogd begint mte zijn bowlers v. Musscher en Sonneveldt. Spoedig hebben zij succes, daar zeer goede batsmen als Ingelse (3), G. Bimie (16) en L. Hill (6) voor lage scoren uit zijn. Ook R. Kramer bowlt een goede bal, zoodat op 48 reeds 5 wickets doun zijn. De Hercules-speler H. Keers en Th. Mundt doen de kansen echter keeren. De Haarlem-aanval wordt vrijer bespeeld, waarbij vooral Keers van slechte ballen weet te profiteeren. De honderd is al eenige tijd op, wanneer R. Kramer de voorzichtig spelende Mimdt voor 18 weet terug te zenden. Een tiental runs later wordt Keers voor een keurig gespeelde, doch niet kanslooze 66 gevangen door Struyck. Van de staart schoort alleen W. Cuperus eenige runs en blijft met 14 niet uit. Het totaal werd met 2 byes 142. In de Haarlem-aanval bowlde R. Kramer zeer constant 417. Ook G. van Mus scher 12—38 en H. Sonneveldt 342 waren goed. Verder J. J. de la Mar 1—17, J. Reus 016, Elfers 04. Haarlem moet, daar de runs beslissen, dit totaal maken en slaagt hierin dan ook, doch niet dan na veel inspanning. Voor 3 rans zijn F. Struyck en J. de la Mar reeds verdwenen, doch Voogd geeft als captain het goede voor beeld, door prachtige boundaries te maken. Ook G. van Musscher (33) laat zich niet onbetuigd, zoodat er, door het aanvallende, doch geens zins wilde spel. goed cricket gespeeld wordt. De Utrecht-aanval, in den aanvang zeer goed bowlend zakt af en wordt dan ook door G. Voogd en R. Kramer duchtig onderhanden ge nomen. Ten slotte gaat Voogd voor 44, na scherp runnen run-out. Van 4—89 wordt het echter 7—130, waarbij R. Kramer 30 er. J. Reus 13 ook reeds verdwenen zijn. A. Heling 17x en H. v. Vreeden 8x brengen. Haarlem nam dan na eenige spanning de overwinning. Met 12 byes wordt het totaal 158 voor 7 wickets, waarna gestopt wordt. Voor Utrecht bowlde H. Keers 4—47, G. Bimie 1—47, L. Hill 1—40, Van Loo 06, Van Ber.them 05. Haarlem won dus met 16 runs en 4 wickets, zich daarmede in de finale plaatsend. Daar Rotterdam na in de voorrande van Den Haag gewonnen te hebben, nu Amsterdam versloeg, ging de eindstrijd op het kampongveld tusschen Haarlem en Rotter dam. Tweede dag. RotterdamHaarlem. Door bovengemelde organisatorische fout kwam deze wedstrijd niet tot een beslissing. Bovendien was er bij het begin geen enkele Flamingo-vertegenwoordiger aanwezig, terwijl 's middags slechts den heer Kapelle de finale bijwoonde. Voogd wint den toss en verkiest natuurlijk batten. Daar van de veronderstelling wordt uit gegaan dat de runs beslissen, wordt er zonder risico gespeeld, ten eerste om een zoo hoog mogelijk totaal te krijgen en ten tweede, om de peeltijd zoo lang mogelijk in beslag te nemen, waardoor Rotterdam geen tijd meer zou heb ben, het Haarlem totaal te bereiken. De Rot terdam-aanval boekt een dubbel succes door Struyck (7) te bowlen, terwijl Voogd (2) uit wicket gaat. J. J. de la Mar (32) en S. v. Musscher (20) beiden met een uitgebreid slagen repertoire, doen de score dan regelmatig oploopen en we ten de bowlery danig af te matten. Op 84 zijn beiden verdwenen, doch R. Kramer en J. Mul der spelen op dezedfde wijze door. Vele boun daries worden op het vrij kleine Kampongveld Gebouw „St. Bavo". Gewone zittingen 4 en 7 uur; Geel Wit 6 uur. Palace. Watt en Half Watt in „Congres der Vagebonden". Op het tooneel Schiller en Herome „Vallende menschen", 2.30, 7 en 9.15 u. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 10 uur. St. Catharinaschool Haarlem-Noord Fancy-fair „St. Caecilia" 4 tot 11 uur. Muziektent in Den Hout Zondagmiddag concert H.O.V. half 3. Gemeentelijke Concertzaal Bouwmeester's Revue „Vooruit maar weer", 8 uur. St. Catharinaschool Haarlem Noord Fancy-fair „St. Caecilia", 1211 uur. Palace Watt en Half Watt in „Congres der Vagebonden" Op het tooneel Schiller en Herome „Vallende menschen", 2.00, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Tarzan de Ontembare". Op het tooneel „Benoys Brothers", 2.00, 4.15, 1 en 9.15 uur. Luxor Sount-theater „Kale Rijkdom" 2.00, 4.15 en 7 uur( doorloopende voorstellingen). Gebouw „St. Bavo" Bestuur „Herwonnen Levenskracht", 8 uur Verwarmingsmonteurs 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau 8 uur; Af scheidswoord pastoor Timp, 8.30 uur. Gemeente-Concertzaal Bouwmeester's Revue „Vooruit maar weer", 8 uur. St. Catharinaschool Haarlem Noord Fancy-fair „St. Caecilia", 2—11 uur. Palace Wat en Half Watt in „Congres der Vagebonden". Op het tooneel Schiller en Herome „Vallende menschen", 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt „Tarzan de Ontembare" Op het tooneel „Benoys Brothers", 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor Sound-theater „Kale Rijkdom", 2.30, 7 uur (doorloopende voorstellingen). KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Van Zaterdag 25 Augustus des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 31 Augustus zijn de volgen de apotheken na 8 uur en 's nachts geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69; fa. Grijseels Van Hees, Lange Veerstraat 14; Marnix-Apotheek, Marnixstraat 65 en W. P. Wouteren. Koninginneweg 3. gescoord en pas op 155 wordt R. Kramer door een accurate 48 gebowld. J. Mulder bat rustig door en pas met zijn aantal runs op 44 kan hij vertrekken (7—181), A. Heimig laat dan harde slagen zjen en heeft in geen tijd 24 runs (4 x 4, 1 x 6)doch gaat dan gevangen. H. J. van Vreeden blijft met 12 niet uit. Totaal met 17 byes 227. S. v. d. Schouw bowled 1—70, A. Brandt 3—J63, A. Nieuwenburg 441, J. Keuzenkamp 2—30. Rotterdam moet dus in 2 uur 228 runs maken om te winnen, doch nu wordt bekend gemaakt dat een draw ook als officieele uitslag geteld wordt. De Rotterdammers, bijna allen H. D. V. S.- spelers, spelen uitsluitxd op safety. Daarbij valt er nog regen en wanneer de tijd verstreken is zijn er pas 7 wickets down voor 68 runs. In de dubbele cijfers kwamen J. Keuzenkamp 15, A. Nieuwenburg 12. Verder A. Roovers 9=:-. A. Kramer bowlde 2—19 (in 16 overs), G. van Musscher 3—20 (in 17 overs), H. Sonneveldt 1—14, J. Mulder 1—3, H. Elfers 0—2. De uitslag was dus een zeer onbevredigende draw. De eindstand werd, daar Utrecht (156) van Amsterdam (71) won, 1 en 2 Haarlem en Rotterdam, 3 Utrecht, 4 Amsterdam, 5 Den Haag. (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd). 25 Aug. 24 Aug. 25 Aug. 24 Aug. Londen 7.26% 7.37i/i Kopenh. 32.95 32.95 Berlijn 57.75 57.671/2 Stockh. 38.05 38.05 Parijs 9-73% 9.73i/2 Oslo 37.05 37.05 Brussel 34.651/2 34.65 N.-York 1.45% 1-45% Zwitserl 48.19 48.17i/2 (cable) Autrnstitisteu! JOH. SWAALF van de idealen van de Graal, de bekende vereeniging die jonge meisjes vormt tot vrouwen met hooge christelijke levenshouding, lees dan het symbolische boek: door MARIE KOENEN Een kloek boek van 159 blz„ 1 1.- franco per post voor 1.10 Bestel heden N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Giro No. 5970

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2