Om den zilveren voetbal Schmeling wint van Neusel H.B.S.STELT TELEUR IN DE NEGENDE RONDE OPGEGEVEN DE GROOTE PRIJS VAN ZWITSERLAND MAANDAG 27 AUGUSTUS 1934 Officieuze opening van het nieuwe seizoen Spaansche zwemmers hebben weinig succes 80.000 toeschouwers te Hamburg Hamilton doodelijk verongelukt V.O.C., Xerxes, Willem II, Sparta, Overmaas en Feyenoord be reiken de volgende ronde QuickV.O.C. 12 XerxesH.D.V.S. 40 H.V.V.—Willem II 2—3 ExcelsiorSparta 22 H.B.S.Overmaas 03 F eyenoordA.D.O. 32 Het programma voor a.s. Zonda VOETBAL IN ENGELAND Competitie begonnen GEEN RUSSISCHE VOET BALLERS IN ZWITSERLAND Verbod der Zwitsersche regeering Zilvervos toumooi te Nijmegen OM HET TOLSTEEG MONUMENT Longa wint ZWEMMEN NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN Kampioenschappen te Utrecht Internationale wedstrijden van. Het IJ te Amsterdam Neusel toonde niet over die kracht te beschikken, welke men hem algemeen had toegedacht Schmeling OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL Nationale zwemwedstrijd over 2 K.M. PAARDENSPORT Courses te Duindigt Seaman op M.G. Magnetten wint in de kleine en Stuck met Auto-Union in de klasse der groote wagens Sportvaria HET NIEUWE STADION TE ROTTERDAM Plaats voor 63.000 toeschouwers SPORTMEDICUS GEHULDIGD Dr. Leuring zeventig jaar Gisteren werd op het Sparta-Stadïon te Rot terdam de eerste ronde van het jaarlijksche toumooi om den zilveren voetbal gespeeld. Als vanouds werkte het weer ook mee om dezen dag goed te doen slagen, terwijl het publiek even eens in grooten getale naar Spangen was ge trokken. Over het algemeen werd er slecht gespeeld. Een uitzondering hierop maakten de wedstrij den H.V.V.Willem II, welke uitblonk door zeer enthousiast, vlug spel, waardoor voor beide doe len geregeld zeer gevaarlijke momenten ont stonden en FeijenoordA.D.O., welke technisch wel de beste wedstrijd was. De organisatie van het geheel bleek weder om in goede handen te zijn. V.O.C., Xerxes. Willem II, Sparta, Overmaas en Feijenoord plaatsten zich met D.F.C, en Be Quick in de kwart-finale. Beide laatste ploe gen waren voor de eerste ronde vrijgeloot. Al spoedig na den aanvang blijkt, dat Quick de meerdere is. Als Guittart een bal corner werkt, weet v. d. Burg hieruit met een houd baar schot voor zijn club de leiding te nemen. Nadat Quick eenige gevaarlijke aanvallen on dernomen heeft, werkt Overmaas zich langza merhand los. Als de Rotterdamsche midden linie den bal naar voren plaatst, staan Greeff en Dunk beiden zuiver buitenspel, wat den re feree ontgaat, waardoor Dunk niet de minste moeite heeft om Tuin te passeeren (11). Nog voor rust breekt dezelfde speler door de Quick- verdediging heen en geeft zijn club de leiding. Na de rust gaat V.O.C. zich reeds grooten- deels op verdediging toeleggen, waardoor het spel zich bijna geregeld op de Rotterdamsche halft bevindt. Gevaarlijke momenten blijven hier echter uit. Meer gevaar leveren de V.O.C.- uitvallen op, doch het op het critieke moment slecht schieten, doet succes uitblijven. Het ein de komt echter met onveranderden stand. Als Lagendaal na korten tijd den bal be machtigt, trekt hij ten aanval, doch moet in De Bruin zijn meerdere erkennen. Voordat deze heeft weggewerkt, weet Lagendaal den bal weer te heroveren en in doel te werken (1—0). Kort hierna lost v. d. Bande van verre een hard schot, wat wederom doel treft (20). Eenige goed opgezette Schiedamsche aanvallen worden door Steenbergen onderbroken. In de tweede helft is het geringe Xerxes- overwicht verdwenen en gaan beide partijen gelijk op. Bij een schermutseling voor het Xerxes-doel weet De Jong, nadat er eenige ma len hopeloos geschoten is, den voorsprong te vergrooten (30). Aan de andere zijde gaat een mooi schot van N. de Jong rakelings over de lat. Langzamerhand komt Xerxes weer meer opzetten en bedreigt geregeld het doel van do Schiedammers. Wasserfall verwerkt subliem 'n keihard schot van Gulik. Hierna volgt e en snelle aanval van de Zebra's, waaruit Kok den stand op 40 brengt, waarmede het einde komt. Van den aanvang af ontwikkelt zich een snel spel. Beide doelverdedigers krijgen handenvol werk. Sillevis schiet uit een vrijen trap keihard in, Smulders stopt, doch Pasteur schiet on houdbaar in. Direct daarop trekken de Tilbur- gers ten aanval en weten door Van Ham gelijk te maken. Een hieropvolgend H.V.V.-doedpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Een hard schot van Van Wouw wordt door Da Costa cor ner verwerkt. Hieruit ontstaat een gevaarlijke schermutseling voor het H.V.V.-doel, waaruit Quick ten slotte feilloos weet te scoren. Nadat Pasteur en Mes na de rust bewonde renswaardige staaltjes hebben getoond, weet Pasteur uit een doorbraak laatstgenoemde te passeeren. Willem II herneemt dan weer de lei ding uit een kopbal van Van Ierland. Nadat het spel eenigen tijd gelijk opgegaan is, slaagt weer Pasteur eenige seconden voor tijd er in gelijk te maken. Strafschoppen moeten nu beslissen, welke ploeg in de kwart-finale verschijnt. Willem II is de gelukkige. Nadat Niehoff tweemaal achtereen geprobeerd heeft de leiding te nemen, slaagt hij er de derde maal in uit een voorzet van Manssen. Kort hierop mist Lindemans een tam, zij het onver wacht, schot van Oostlander (11). Als Niehoff de kans krijgt om de leiding te hernemen, mist hij hopeloos. Ook Warburton krijgt eenige ma len in buitenspelpositie mooie kansen, doch be nut deze niet. De wedstrijd is het aankijken niet waard, terwijl het plaatsen aan beide zij den veel te wenschen overlaat. Na de rust is het spel niet veel beter. Als Andemach den bal goed doorgeeft aan Mans sen, plaatst deze scherp voor, waarna Niehoff aan' Cohen het nakijken geeft. Er volgen nu op beide doelen eenige corners, waaruit niet ge scoord wordt. Als Bouter er alleen vandoor gaat, loopt Cohen in, doch wordt gepasseerd. Bouter mist dan hopeloos voor open doel. Twee minuten voor het einde komt Sparta opzetten en weer is het Oostlander, die bij een scrimmage voor doel weet te scoren. Daar ook deze wedstrijd in een gelijk spel eindigt, moeten ook hier strafschoppen beslis sen. Sparta benut er twee van de drie, terwijl Excelsior faalt, waardoor Sparta in de kwart finale komt. De eerste comer op het Overmaasdoel wordt door v. d. Geer achter geplaatst. Aan de an dere zijde schiet Goenée even later hard in, doch Zijlstra stopt subliem. Een mooi schot van Van de Geer wordt door Zijlstra goed ver werkt. Als van de Geer weer doorbreekt loopt Zijl stra uit, doch de bal kwam tegen de bovenlat. Met de rust is er nog niet gescoord. Na de rust worden aan beide zijden eenige opgelegde kan sen gemist. Het spel verplaatst zich nu echter vlugger van doel tot doel. Bij een scrimmage voor het H. B. S.-doel kan de bal niet weg gewerkt worden en neemt Overmaas de leiding (01). Aangemoedigd door dit succes krijgt Overmaas eenig overwicht. Als er nog onge veer vijf minuten te spelen zijn vergroot Zou- teville uit een voorzet van Goenée den voor sprong. Het is nu gedaan met H. B. S. en de Rotterdammers slagen erin om door Jongkrijg een derde doelpunt te scoren, zoodat het einde komt met een 4O-overwinning voor Overmaas. Direct na den aftrap gaan de Rotterdam mers op het A. D. O.-doel af en nadat Koek een schot van Vrauwdeunt gekeerd heeft geeft de Greef zijn club de leiding (10). Kik en de Groot hebben veel succes met de buitenspel- val. Bijna iedere A. D. O.-a.anval strandt hier op. Van Male moet eenige malen reddend op treden, doch zwicht voor een laag schot van Berg (11). Direct daarop hernemen de rood- witten door Luyk uit een voorzet van de Greef de leiding (21), direct gevolgd door nummer drie, eveneens van Luyk. A. D. O. komt nu steeds gevaarlijker opzetten, doch kan voor rust in dezen stand geen verandering brengen. Na de rust gaat Feyenoord direct op de vijandelijke veste af. A. D. O. laat zich even min onbetuigd. Menigmaal moeten de beide doelverdedigers ingrijpen. Het tempo verslapt meer en meer. Berg weet ten slotte uit een voorzet van de Korte den stand op 32 te brengen. A. D. O. komt nu geweldig opzetten, maar er wordt niet meer gedoelpunt. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Kwart finale: G. Be Quick—Overmaas H. Sparta—V. O. C.; I. Willem II—Xerxes; J. FeyenoordD. F. C. Demi-Finale: K. Winnaar G—Winnaar H; L. Winnaar IWinnaar J. De resultaten van de Zaterdag gespeelde Leaguewedstrijden luidden: BirminghamAston Villa 21. Derby CountyChelsea 30. Leeds UnitedMiddelsborough 24. Leicester CityWolverhampton Wanderers 1—1. LiverpoolBlackburn Rovers 20. PortsmouthArsenal 33 Preston NorthendGrimsby Town 10. Sheffield WednesdayStoke City 41. SunderlandHuddersfield Town 41. Tottenham HotspurEverton 11. Westbromwich AlbionManch. City 11. Tweede divisie BradfordBamsley, 32. BrentfordNorwich Cè 21. BurnleySouthampton 30. BuryBlackpool 15. FulhamPlymouth A. 30. Manchester UnitedBradford City 20. Nottingham F.Newcastle United 51. Oldham Athletic—Bolton Wanderers 1—4. Port ValeSheffield United 20. Swansea TorowNotts City 21. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Zwit sersche regeering aan een Sovjet-Russisch voet bal-elftal zonder opgave van redenen het be treden van Zwitserschen bodem verboden. Zondagmiddag hadden in het Sportpark aan den Hazenkampschenweg te Nijmegen de jaar lijksche wedstrijden plaats om den Zilveren Vos, geopend door de vereeniging „Quick" te Nijmegen. Als eerste wedstrijd en wel de meest span nende, werd gespeeld U. D.—N. O. A. D., welke werd gewonnen door U .D. met 54. Hierna volgde de strijd tusschen de plaatse lijke clubs Quick—N. H. C., waarvan de uitslag luidde 14. Zondag 2 September zal M. V. V. den strijd aanbinden tegen U. D„ terwijl Go Ahaed zal spelen tegen N. E. C., waarna de winnaars van deze wedstrijden om den Zilveren Vos zullen kampen. De wedstrijden te Utrecht om het Tolsteeg monument zijn geëindigd en Longa is als win naar uit het strijdperk gekomen. Velox speelde tegen S. V. V. en verloor met 31, terwijl Longa met C. V. V. 22 gelijk speelde, waarbij Longa door strafschoppen won. De verliezersronde C. V. V.Velox leverde 12 doelpunten op, voor elk zes. De strafschoppen waren Velox gunstig. De finale LongaS. V. V. won Longa met 6—2. De uitslagen waren dus: S. V. V—Velox 3—1; Longa—C. V. V. 2—2; C. V. V.—Velox 6—6; Longa—S. V. V. 6—2. Eerste prijs Longa, tweede S. V. V., derde Velox. In de zweminrichting de Liesbosch te Utrecht werden Zondag de kampioenschappen van den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen ver werkt. De uitslagen luiden: 4 X 25 M. estafette zwemmen met gekleeden drenkeling (Heeren): 1. Haarlemsche R. Br., 2 min. 37 1/5 sec.; 2. Schiedamsche R. Br., 2 min. 41 2/5 sec.! .3, Utrechtsche R. Br., 3 min. 7 4/5 sec. Dames: 1. Amsterdamsche R. Br. 2 min. 44 sec.; 2. Haarlemsche R. Br. 2 min. 53 sec. 50 M. gekleed rugzwemmen, Dames: 1. L. Kol- le'rie, HRB, 1 min. 8 1/5 sec.; 2. N. de Weede Kruijf; ARB, 1 min. 14 1/5 sec. Heeren: 1. C. Vrught, ARB. 1 min. 2 sec.; 2. A. Majoor, ARB, 1 min. 2 4/6 sec. 100 M. gekleed vrijen slag zwemmen. Dames: 1. C. Prasing, ARB, 1 min. 49 1/5 sec.; 2. C. de Wintervan Oort, RRB, 1 min. 59 1/5 sec. Heeren: 1. H. Pesie Jr., ZRB, 1 min. 37 1/5 sec.; 2. A. Majoor, ARB, 1 min. 44 sec.; 3. J. Hoeksel, GRB, 1 min. 54 4/5 sec. Gekleed opduiken, Dames: 1. N. de Wee-Kruijf, ARB, 1 min. 35 sec.; 2. A. Montée, URB, 1 min. 36 sec.; 3. J. Trouw, Abc. R. Br., 1 min. 40 sec. Heeren: 1. R. Wessels, RRB, 1 min. 34 sec.; 2. H Cuhfus, BGRB, 1 min. 34 sec.; S. E. J. Kor- tenoever, BGRB, 1 min. 34 sec. 150 M. gekleed zwemmen, waarvan de laatste 25 M. met gekleeden drenkeling. Dames: 1. P. F. de Vries, ARB, 8 pnt.: 2. N. de Wee-Kruijf, ARB, 7(4 pnt.; 3. N. M. Honing, ZRB, 7 pnt. Heeren: 1. O. Vrught, ARB, 8'A pnt.; 2. J. H. Licher, ARB, 7% pnt.; 3. H. v d Bruch, CRB, 5 pnt. 100 M. schoolslag zwemmen gekleed. Dames: 1. L. Kollerie, HRB, 1 min. 51 sec.; 2. P. F. de Vries, ARB, 1 min. 52 2/5 sec.; 3. J. Kastein, ARB, 1 min. 58 4/5 sec. Heeren: 1. J. H. LicheT, ARB. 1 min. 45 1/5 sec.; 2. C. Vrught. ARB, 1 min. 46 3/5 sec.; 3. O. Jans- ma, SRB, 1 min. 58 2/5 sec. 50 M. vrijen slag zwemmen gekleed. Dames: 1. C. de Winter-van Oort, RRD, 42 3/5 sec.; 2. C. Prasing, ARB, 45 sec.; 3. A. Monté, URB, 49 3/5 s. Heeren: 1. H. Pesie Jr.. ZRB, 40 2/5 sec.; 2. L. Schot, VRB, 42 3/5 sec.; 3. J. Loggen, GRB, 45 1/5 sec. Opdrachtwedstrtjd om den Blerlee-heker. (Be hendigheid, uitweren, opdracht, medische proef) 1. Amsterdamsche R. Br. Heeren 14 1/3 pnt.; 2. Vlissingsche R. Br. 12 1/6 pnt.; 3. Utrechtsche R. Bh, Dames en Heeren 11 2/3 pnt. Het politiekampioenschap werd gewonnen door de ploeg der Amsterdamsche Politie (75 M. ge kleed zwemmen, waarvan 25 M. met gekleede drenkeling. De heer A. A. Bierlee, voorzitter van den N.B. R.S. reikte na afloop de prijzen uit, waarbij hij dank bracht aan allen, die aan het welslagen hadden medegewerkt. Onder vrij groote belangstelling organiseerde de Zwemvereeniging Het IJ Zondagavond in het Soortfondsenbad te Amsterdam wedstrijden, waaraan ook de in ons land vertoevende Club de Natacio Barcelona deelnam. Slechts on de 200 M. vrije slag heeren en in de waterpolowedstriid hadden de Spanjaarden den waterpolo wedstrijd hadden de Spanjaarden gezant in ons land, de heer José Doussinague en dr. K. H. v. Schagen, inspecteur der Lich. Opvoeding te Amsterdam, van hun belangstel ling blijk. Nadat de heer G. Blitz, als voorzitter van Het IJ de gasten welkom had geheeten, werd met 't programma een aanvang gemaakt. Op het eerste nummer, de 100 M. vrije slag voor heeren nam de D.J.K.-er meteen gedecideerd den kop, gevolgd door Smit (Het IJ). Kreffer liep steeds meer en meer uit en won de race in den goeden tijd van 1 min. 2 1/5 sec. Om de tweede plaats werd fel gestreden tusschen Smit en den inmid dels naar voren gekomen v. Essen (Het IJ), welke laatstgenoemde door een felle eindspurt in zijn voordeel wist te beslissen. Mej. Stroomberg (Het IJ) zorgde voor een verrassing, door haar clubgenoote Fransje Hes- sel op overtuigende wijze te slaan. Tot op 75 M. gingen beide zwemsters gelijk op, doch toen begon mej. Stroomberg uit te loopen en het verschil bij de finish bedroeg ongeveer vier meter. Ook de door haar gemaakte tijd van 3 rtiin. 9 4/5 sec. stemt hoopvol voor de toekomst. Bij de 300 M. wisselslag voor dames onder vond mej. Wagner (Het IJ) zeer weinig tegen stand. Desondanks legde zil de baan af in een tijd, welke slechts weinig boven het op naam van mej. Timmermans (R.D.Z.) staande Ned. record bleef. De 100 M. rugslag voor heeren gaf ons een fraaie strijd te aanschouwen tusschen twee recordhouders, n.l. onzen nationalen recordman Scheffer en den Ned.-Indischen recordhouder P. v. d. Hoek. Jammer was het, dat laatstge noemde het tweede en derde keerpunt miste, waardoor hij eenigszins achterraakte. Nu werd Scheffer tenslotte toch onbedreigd eerste. De 100 M. schoolslag heeren beloofde in den beginne spannend te worden, maar na 50 M. schudde v. Kalken (D.J.K.) den IJ-zwemmer Paerl van zich af. v. d. Kamp (Dolfijn), die tot op 75 M. in derde positie lag, kwam naar voren en passeerde Paerl in de laatste meters. De Spanjaard Lepage won de 200 M. vrije slag zonder noemenswaardigen strijd. Door zich voor de laatste baan te sparen, wist Brink (Dolfijn) zijn overige tegenstanders voorbij te streven. Een uitstekenden tijd noteerde mej. Wagner (Het IJ) op de 100 M. vrije slag voor dames, over welken afstand zij 1 min. 12 4/5 sec. noodig had. Een demonstratie schoonspringen door mej. Hesterman en de heeren Mette, Lotgering, Ha zenberg (allen Het IJ), Denneboom en Schatens (A.Z.) oogstte veel succes, waarbij vooral het komische element nogal insloeg. In een uitermate spannende race slaagde Het IJ erin de 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren uit het vuur te sleepen. Vooral de strijd op de laatste 50 M. tusschen de Haas (Z.I.A.N.) en v. Essen (Het IJ) was sensationeel. De Hagenaar ging iets eerder af, maar v. Essen wist centi meter voor centimeter in te loopen en zijn vereeniging de overwinning te bezorgen. Het laatste zwemnummer van den avond, de 3 x 50 M. wisselslag voor dames werd wederom een IJ-zege. Tot slot speelde het eerste zevental van Het IJ een waterpolo wedstrijd tegen de Club de Natacio. Bij de gastheeren verving H. Paerl keeper Veenstra, die door ziekte verhinderd was. De Spanjaarden zetten direct een sterk offen sief in, dat hun na eenige oogenblikken een doelpunt van Sabata opleverde. Dezelfde speler scoorde voor de Spanjaarden spoedig het tweede doelpunt, waarna Gé Bohlander uit een door Voor niet minder dan 80.000 toeschouwers werd Zondag te Hamburg de bokswedstrijd gehouden tusschen Schmeling en Neusel, de beide Duitsche zwaargewichten, welke door Schmeling is gewonnen door opgeven van zijn tegenstander in de negende ronde. Niet minder dan een en twintig speciale treinen hadden de belangstellenden van heinde en ver naar Hamburg gebracht, waar in de open lucht de arena was opgeslagen, vlak bij het bekende dierenpark van Hagen beek. De ring op de Dirt-trackbaan was overdekt en daaromheen waren de tribunes gebouwd en niet minder dan 80.000 toe schouwers waren getuigen van dezen kamp, Schmeling woog iets meer dan 88 K.G., Neusel daarentegen woog precies 90 K.G. Om vier uur werd met de voorwedstrijden be gonnen. Aangevangen werd met de zwaarge wichtwedstrijd Schoenrath (Duitschland) met 91 K.G. tegen Gastanaga (Spanje) met 92 y3 K.G., die onbeslist eindigde. Nadat Heuser en Witt tegen elkaar gebokst hadden om het Duitsche kampioenschap half- zwaargewicht,- verschenen eerst Waltet Neusel en daarna Max Schmeling in den ring, geest driftig begroet door de tienduizenden aanwe zigen. Neusel valt in de eerste ronde onmiddellijk na den gongslag aan en plaatst een linksche, maar Schmeling neemt een afwachtende hou ding aan. Neusel dringt zijn tegenstander in de touwen, maar Schmeling werkt zich weer vrij. Neusel valt weer aan, maar Schmeling ontduikt hem. De laatste maakt een rustigen indruk Voor geen van beiden is deze ronde punten- voordeel. Het tempo wordt in de tweede ronde iets snel ler. Neusel brengt Schmeling verschillende sla gen toe. Na wisseling van eenige slagen wordt er geclincht, zoodat de scheidsrechter ieder oogenblik tusschenbeiden moet komen. Neusel raakt den ex-wereldkampioen twee maal links, terwijl Schmeling antwoordt met een rechtsche uppercut. Weer wordt er veel lijf aan lijf ge bokst. Neusel blijft aanvaller. Schmeling is in de verdediging, maar doet dit uitstekend. Na een slagwisseling wordt Neusel op het rechter oog geraakt, wat hem echter niet hindert en steeds valt Neusel aan. Ook deze ronde vrijwel geen puntenverschil. In de derde ronde stopt Schmeling den aan val van zijn tegenstander weer keurig. Steeds is er een wisseling van slagen, maar geen van beide boksers behaalt er eenig voordeel uit. In den strijd op korten afstand plaatst Neusel kort achter elkaar drie maal raak, terwijl Schmeling eenige krachtige slagen toebrengt, welke echter geen van allen raak zijn. Schmeling zoekt dan dubbele dekking, Neusel blijft aan vallend, plaatst goed, zoodat het einde van de ze ronde komt met puntenvoordeel voor Neusel. De vierde ronde begint met een levendige slagwisseling en beide boksers hebben eenige rake klappen te verwerken. Schmeling ontduikt handig een goedgeplaatste rechtsche en een linksche en plaatst van korten afstand eenige treffers, waarop Neusel weer antwoordt. De strijd wordt levendiger. In de meeste gevallen staan de beide boksers op korten afstand van elkaar. Schmeling plaatst een harde rechtsche, die echter geen uitwerking heeft. In de rest der vierde ronde is het weer strijd op korten afstand, waarbij Schmeling voordeelen behaalt. Deze ronde is voor Schmeling. Neusel valt in de vijfde ronde dadelijk aan, maar Schmeling verdedigt zich goed. Schmeling zoekt het nu meer in het lijf aan lijf boksen en hij verzamelt hiermede veel punten. Alle goed opgezette aanvallen van Neusel werden door Schmeling tactisch afgeweerd. Schmeling be- heerscht de situatie volkomen, terwijl Neusel krampachtig vecht en steeds strandt op de tac tische verdediging van zijn tegenstander. Ook deze rond gaat met klein verschil naar Schmeling. De zesde ronde is van belangrijke beteekenis. Neusel probeert met alle kracht zijn tegenstan der te treffen, maar Schmeling steeds achter uitgaand en tactisch de slagen ontwijkend, zoekt het in het gevecht op korten afstand. Een zware linksche treft Neusel aan het hoofd. Zijn linkeroog bloedt licht, hij toont duidelijk spo ren van den strijd. De scheidsrechter komt dan herhaaldelijk tusschenbeiden om de strijders van elkaar te halen als ze elkaar vasthouden. Beide boksers plaatsten evenveel stooten, maar die van Schmeling hebben een krachtiger uit werking en de slagenwisseling heeft thans een dergelijken omvang genomen, dat de toeschou wers opgewonden geraken. Ook deze ronde is voor Schmeling. Beide boksers beginnen in de zevende ronde weer met lijf aan lijfwerk, waarbij Schmeling kort achter elkaar eenige slagen krijgt te in- casseeren. Neusel zet er nu alles op om den puntenvoorsprong van Schmeling in te halen. Toch ziet Schmeling kort voor de gongslag nog kans twee treffers te plaatsen. Doordat Neusel meer in den aanval is geweest, is deze ronde voor Neusel. In de achtste ronde stort Neusel zich direct op Schmeling, die echter zijn oude tactiek trouw blijft en achterwaarts gaand met link sche alle slagen en aanvallen van zijn tegen stander stopt. Neusel stuurt zijn tegenstander in de touwen en boekt twee treffers. Herhaalde lijk moet de scheidsrechter tusschenbeiden ko men bij vasthouden. Schmeling wordt agressiever en een serie slagen belandt thans op Neusel's ge laat. Vlak voor het einde dezer ronde plaatst Schmeling nog een slag op de kin. De ronde is voor Schmeling. Als de gong slaat bij het begin der negen de ronde, komt Schmeling direct uit zijn hoek, maar Neusel blijft op zijn stoel zitten. Neusel geeft daarop te kennen, dat hij den strijd, die voor hem hopeloos is, opgeeft. Schmeling wordt van alle kanten gelukge- wenscht, terwijl Neusel stil den ring verlaat en de kleedkamer opzoekt. In de eerste ronden heeft Neusel goed gebokst, doch in het verdere verloop toonde hij geen groote dingen en beschikte hij niet over die kracht, welke men bij hem vermoed had. Na de vijfde ronde kon men duidelijk bemerken, dat Neusel's slagen niet meer zoo zeker kwa men als daarvoor. In de achtste ronde b.v. was Neusel niet meer in staat zich behoorlijk te verdedigen. In ieder geval heeft Schmeling door zijn over winning op zijn landgenoot zijn bokscarrière nog niet afgesloten. De resultaten der andere wedstrijden luidden: Halfzwaargewicht: Witt sloeg Heuser op pun ten. Witt blijft kampioen. Lichtgewicht: Stegemann wint van Koehler op punten. Stegeman blijft kampioen. J. Kohier genomen corner den stand voor de rust nog op 12 bracht. Na de hervatting was het Jimlnez, die de voor sprong met een goed gericht schot vergrootte. De Spanjaarden bleven een grooten druk op het lJ-doel uitoefenen, maar vonden Paerl in uit stekenden vorm. Van een fout in de Spaansche achterhoede profiteerde J. Kohier om de eind stand op 2—3 voor de Spaansche gasten te brengen. De uitslagen luiden: 100 M. vrije slag heeren: 1. C. A. Kreffer, DJK, 1.2 1/5 sec.; 2. H. v. Essen, Het IJ, 1.4 4/ sec.; 3. F. Smit, Het IJ, 1.51/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. J. Stroomberg, Het IJ, 3.9 4/5 sec.; 2. F. Hessel, Het IJ, 3.141/5 sec.; 3. J. Waalberg, ADZ, 3.17 3/5 sec. 300 M. wisselslag dames: 1. T. Wagner, Het IJ, 4.43 2/5 sec.; 2. C. v. d. Laar, Het IJ, 5.10 4/5 s.; 3. L. Oortgijzen, ADZ, 5.12 3/5 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer, DJK, 1.13 3/5 sec.; 2. P. v. d. Hoek, ZIAN, 1.151/5 s.; 3. J. H. de Haas, ZIAN, 1.181/5 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. A. v. Kalken, DJK, 1.20 sec.; 2. H. Paerl, Het IJ, 1.22 2/5 sec. J. G. v. d. Kamp, Dolfijn, 1.23 1/5 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. F. Wagner, Het IJ, 1.12 4/5 sec.; 2. L. v. Voorst, ADZ, 1.14 sec.; 3. N. C. Helms, Het IJ, 1.16 4/5 sec. 200 M. vrije slag heeren: 1. Lepage, CNB, 2.33 sec.; 2. Brink, Dolfijn, 2.36 2/5; 3. Beukman, Het IJ, 2.40 sec. 5 x 50 M. vrije slag heeren: 1. Het IJ, 2.261/5 sec.; 2. ZIAN, 2.26 3/5 sec.; 3. DJK, 2.28 sec. 3 x 50 M. wisselslag heeren: 1. Het IJ I 1.51 2/5 sec.; 2. Het IJ II 1.54 sec.; 3. ADZ 1.56 s. Het IJ—Club de Natacio Barcelona 23. Zaterdagmiddag werd in den Amstel te Am sterdam de traditioneel geworden jaarlijksche zwemwedstrijd over 2 K.M. gehouden om het kampioenschap van den Amstel, georganiseerd door het weekblad „Het Leven" in samenwer king met den kring Amsterdam van den K.N. Z.B. plaats. Door het groote aantal deelnemers werd in twee ploegen gestart die met ongeveer vijf mi nuten tusschenruimte vertrokken. Het eerst gingen de dames en de politiemannen, daarna de heeren juniores en seniores. Bij de dames lag reeds direct mej. Breukel van de O.D.Z. voor en zij is gedurende den ge heeten wedstrijd geen enkel moment bedreigd geworden. Met grooten voorsprong won zij in den tijd van 33 min. 3 2/5 sec. Om de volgende plaatsen werd aanvankelijk gestreden tusschen de dames Olsen (R.D.Z.) en de gezusters Zij- derlaan van ,„De Otter" uit Hilversum. Later kwam er echter verschil tusschen de dames en kwamen zij met meters verschil achter elkaar aan. Bij de politiemannen werd ditmaal v. d. Linde van de politietroepen uit Den Haag win naar in 39 min. 30 4/5 sec. De favoriet van vo rig jaar de Amsterdammer Wassing moest zich met de tweede plaats tevreden stellen. Bij de heeren seniores was het K. Zeegers van A.Z. die won in 33 min. 7 sec. voor den Haarlemmer C. Zeeman, een bekende uit den Zeemijlwedstrijd te Zandvoort. Als derde en vierde kwamen resp. aan Cassing en Planten- ga van D.J.K. twee bekende polospelers. Voor deze beide laatste mag dit een mooi succes ge noemd worden en menig jonge zwemmer kan aan deze beide „oudjes" nog een voorbeeld ne men. De resultaten waren als volgt: Dames: 1. I. Breukel (O.D.Z.) 33 min. 3 2/5 sec., 2. R. Olsen (R.D.Z.) 37 min. 8 sec., 3. N. Zijderlaan (De Otter) 37 min. 57 sec., 4. J. Zij derlaan (idem) 40 min. 50 sec. Heeren seniores: 1. K. Zeegers (A.Z.) 33 min. 7 sec., 2. C. Zeeman (Haarlem) 36 min. 18 sec., 3. A. H. Cassing (D.J.K.) 37 min. 52 sec., 4. P. H. Plantenga (D.J.K.) 43 min. 7 sec. Heeren juniores: 1. A. Voordewinde (R.Z.C.) 32 min. 57 sec. 2. T. C. Drijver (H.V.G.B.) 33 min. 38 sec., 3. P. Hoogervorst (Zwem en Polo club „Aalsmeer") 34 min. 30 sec. 4. A. Bovon- sche (Dolfijn) 36 min. 34 sec., 5. A. Rademaker (R.Z.C.) 36 min. 39 sec. Politie: 1. G. D. v. d. Linde, (Sportver. Poli tietroepen, Den Haag) 39 min. 30 4/5 sec. 2. G. M. Wassing (A.P.G.S.) 40 min. 12 sec., 3. J. Edens (H.P.S.V.), Den Haag) 42 min. 8 sec., 4. D. Diefenbach (A.P.G.S.) 43 min. 11 sec., 5. W. van Helden, (Hermandad, Rotterdam) 43 min. 11 sec. De uitslagen van de Zondag te Duindigt ge houden races luiden: Vierde aanmoedigingsprijs, afstand 1740 M.: 1. Up to date (eig. A. de Vlieger); 2. Smiling (eig. Stal Hilversum). Norton B. prijs, afstand 2040 M.: 1. Ironsides (eig. Stal Woudenstein)2. Senator Boga (eig. Stal R.) Nicoletprijs, 2000 M.: 1. Phrynette (eig. K. Hensen); 2. Alouette (eig. Luit. L. N. M. v. d. Put). Zestiende heerenrijdersprijs, afstand 1740 M.: 1. Welvaart van Duindal (eig. A. v. Vlieger); 2. Willy Duffy (eig. J. Bakker). Nonanetelleprijs (afstand 1600 M.)1. Elass (eig. M. J. v. d. Velde)2. Orebul (eig. K. Hen sen). Zeventiende Heerrijdersprijs, afstand 2800 M.: 1. Ellie (eig. J. Mensinga); 2. E. Pinard (eig. Stal O.) Nora Belwinprijs, afstand 2000 M. 1. Voici (eig. G. de Lange); 2. Xuthus (eig. Stal X). De Groote Prijs der Naties te Blankenberghe zal op 2 September worden verreden in genoem de stad. Aan den start zullen o.a. verschijnen: Louviot, Le Greves, Vietto, di Paco, Meini, Caz- zulani, Olmo, Stoepel, Geyer, Buse, Piet van Kempen, Canardo, Ottevaire, Kraus, Kaers, Schepers, Hardiquest, Vervaecke, Joly, Aerts, Herckenrath, Tommies, Hamerlynck, De Calu- we, Flandrier, Dictus, Van Hevel e.a. De Amerikaansche promotor Chapman zal a.s. winter zeven zesdaagschen organiseeren in Amerika en wel in Detroit, Chicago, Philadel phia, New-York, Buffalo. In Chicago en New- York worden twee zesdaagschen georganiseerd. Chapman is van plan Pijnenburg—Wals, BroccardoGuimbretière, Schoen, Severgnini en andere renners te engageeren. De Amerikaansche athleten, die ook in Am sterdam hun kunnen hebben gepresteerd, zijn Donderdag J.l. van Parijs naar Amerika terug gereisd. Mevr. MoodyWills, de bekende tennisspeel ster, heeft een aanbod van 37000 gulden, om prof te worden, afgewezen. Voor de eerste maal werd Zondag de wed strijd voor race-auto's om den Grooten prijs van Zwitserland gehouden op het bijna 7.3 KM. lange circuit in Bremgartenwald. Begonnen werd met de race voor kleine wagens tot 1500 kubieke centimeter over veertien ronden, een totalen afstand van 101.920 K.M. De regen stroomde tijdens deze race. Winnaar werd de Engelsche courreur Seaman op een M. G. Mag- nette in den tijd van 50 min. 34.4 sec. (hetgeen neerkomt op een gemiddelde uursnelheid van 120.559. Veyron met Buggetti werd tweede. Ondanks het slechte weer waren bij den start van de 22 wagens niet minder dan 50.000 toe schouwers aanwezig. Aanvankelijk had de Ita liaan Malaguti met Maserati de leiding, gevolgd door Veyron, Soyka en Burggaller, allen met Bugatti. Daarna veroverde de Zwitsersche kam pioen Hans Kessler de eerste plaats. Zijn wa gen, een Maserati, kwam echter op de gladde baan te slippen, en sloeg om. De berijder bleef gelukkig ongedeerd, hoewel hij natuurlijk van verderen strijd moest afzien. In het verdere verloop van de race verkreeg Malaguti de leiding opnieuw, voor Rüsch (Zwit serland), Hamilton (Engeland) en Burggaller (Did). In de negende ronde sloeg Rüsch om en Malaguti volgde later zijn voorbeeld. De be slissing viel in de tiende ronde, toen de En- gelschman Saeman aan den kop kwam en alle aanvallen der Franschen wist af te slaan. In de klasse der groote wagens behaalde Hans Stuck met Auto Union, die vanaf het begin de leiding had, de zege in den tijd van 3 uur 37 min. 56.6 sec., gemiddelde uursnelheid 140.350 K.M. De race ging over zeventig ronden, een af stand van 509.6 K.M. Tweede werd Momberg, eveneens met Auto Union in 3 uur 37 min. 54.4 sec. (69 ronden). Daarna arriveerden Dreyfuss, Varzi, Chiron, en Fachioli Ofschoon de regen voortdurend neerplaste, vertrokken de wagens met oorverdoovend ge raas van den start. Stuck nam meteen de lei ding en kreeg een voorsprong van 20 sec. voor Chiron, Nuvolari, Carraciola en Varzi bij het ingaan van de tweede ronde. Reeds na vijf ron den had de Italiaan Bellestrero zijn eerste lap in ontvangst te nemen. Chiron maakte in de negende ronde tot op dat tijdstip den snelsten tijd, n.l. 3 min. 5 sec. Zijn record werd echter in de zeventiende ronde door Varzi verbeterd met een tijd van 2 min. 58 sec. Pogingen om Stuck in te halen mislukten. Er werd herhaalde malen te veel van de motoren gevergd en vele renners moesten daardoor den strijd staken. Vijf ronden voor het einde, terwijl tot dusverre alles goed was gegaan, begon de Amerikaansche courreur Hamilton in de 65ste ronde met zijn wagen te slingeren, waarna hij met ontzaggelijke vaart tegen een boom botste. Hij was op slag dood, ter wijl zijn wagen volkomen verwoest werd. Door neerstortende takken werd een toe schouwer ernstig gewond. De uitslagen luiden: 1. Hans, Auto-Union 3 uur 37 min. 51.6 sec. (140.350 K.M. per uur). 2. Momberg, Auto-Union 3 uur 37 min. 54.4 sec. 3. Dreyfuss, Frankrijk, Bugatti, 3 uur 38 min. 10.2 sec. 4. Varzi, Italië, 3 uur 39 min. 53.4 sec. Alfa- Romeo. 5. Chiron, Frankrijk, Alfa-Romeo 3 uur 40 min. 35.6 sec. 6. Fachioli, Italië, Mercedes-Benz 3 uur 38 min. 34.4 sec. 7. Ghersi, Italië, Maserati 3 uur 38 min. 50 sec. 8. Biondetti, Italië, Maserati 3 uur 38 min. 58.4 sec. Het is de bedoeling het nieuw te stichten stadion te Rotterdam onder te brengen in een op te richten N.V., waarin de vereeniging „Feyenoord" voor 50 pet. van het kapitaal par ticipeert. Van deze N.V. zijn naar de „Cou rant" verneemt inmiddels de statuten samen gesteld, waarop de Koninklijke bewilliging zal worden aangevraagd. Aan de hand van gemaakte studiereizen door de Rotterdamsche architecten Brinkman en v. d. Vlugt met bestuursleden der vereeni ging naar diverse buitenlandsche stadions zijn thans volledige ontwerpen gemaakt, die de goedkeuring van het daartoe benoemde bouw- comité hebben en dit heeft zich inmiddels met het bestuur van den K. N. V. B. verstaan, dat nog diverse aanwijzingen heeft gegeven. Volgens dit plan zal het nieuwe stadion ruim te bieden aan 63.000 toeschouwers, waarvan ongeveer tweederde is gereserveerd voor zit plaatsen. Als de aangevraagde Koninklijke be williging op de statuten verkregen is, zal een obligatie- of premie-obligatieleening aan de markt worden gebracht. De zaken zijn thans zoover gevorderd, dat het voorbereidingscomi té en de vereeniging „Feyenoord" betreffende de exploitatie van het stadion tot overeen stemming geraakt zijn. De bekende Dr. Leuring te Möok bij Nijme gen, bekend medicus en bevorderaar van de lichamelijke opvoeding, wat hij vooral toont tijdens de Vierdaagsche Afstandsmarschen van den N. B. L. O. als hij het geneeskundig toe zicht op zich neemt, hoopt Dinsdag a.s. op zijn buitenverblijf te Mook zijn zeventigsten verjaardag te vieren. Hij zal dien dag gehul digd worden namens den N. B. L. O., door kapitein Breunese, leider van de Vierdaagsche en de medici van de Vierdaagsche. Bovenden zal hem namens de Sportmedische keurings commissie te Nijmegen door den voorzitter, dén heer P. L. M. van Wayenburg, dien dag een krans worden aangeboden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12