Lustrum-tournooi van T.Y.B.B. UITSTEKEND GESLAAGDE MIDDAG MAANDAG 27 AUGUSTUS 1934 Santpoort wint den beker H.B.C. wint van T.Y.B.B. Onze Gezellen en H.B.C. verliezen van Santpoort SantpoortO.G. 10 T.Y.B.B. I—H.B.C. I 2—3 Santpoort IH.B.C. I S2 NEDERLAAGWEDSTRIJD EDOWest-Frisia 32 Wedstrijden Noordersportpark CRICKET V.O.C. I—ROOD EN WIT I De Rotterdammers winnen met 103 runs op de 1ste innings HAARLEM—H.C.C. II Haarlem stelt zich practisch buiten degradatiegevaar HET LUSTRUM-TOURNOOI VAN T. YB. B. i SU itf Iiip I VleeSrmuizenHaarlem II Wedstrijden Concordia TUBANTIA WINT DEN ZILVEREN MOLEN Het Groenendaal-tournooi te Heemstede AJAX (L)C.V.H. I Ajax wint met 95 runs op de le innings HAARLEM III—R.C.H. II Haarlem III kampioen 1ste klasse H.C.B. ZWEMMEN HET ZWEMFEEST VAN H.V.G.B a. d. KLEVERLAAN De H.V.G.B.-jeugd bovenaan. Prachtig Zwemmen van den H.P.C.'er Sipkema WIELRENNEN R.K.W.V. „ACHILLES" Kampioenschap korte afstand op den weg Bloemendaal IAvos VISSCHEN V.C. „Morgenrood" Direct na den aanvang zendt Kaldenbach van Santpoort een hard schot in, aat echter op so lide wijze door De Reus wordt gestopt. Dan trekt O. G. ten aanval en belaagt het vijandelijke doel. O. G. blijft aanvallen en krijgt eenige hoekschoppen te nemen, doch en kele goede kansen worden door slecht schieten om zeep gebracht. Dan werkt Santpoort zich los en ontwikkelt zich een snelle, gelijk op gaande strijd! Ook thans speelt Santpoort technisch beter dan O. G. en vooral voor doel zijn de roodbroe- ken gevaarlijker. Talrijke schoten weet De Reus te keeren, doch tenslotte is een harden schuiver van Nienaber hem te machtig en neemt Sant poort de leid'ng, 10. Even iater kan hij een schot van denzelfden speler ternauwernood kee ren, doch Verhappen brengt opluchting. Gerrit sen geeft dan De Jong een eenvoudige kans, doch deze schiet jammerlijk naast! Na de pauze is de strijd nog feller, doch de verdedigingen zijn vrijwel meester van het terrein. Santpoort krijgt de meeste schietkan sen, doch de talrijke schoten zijn slecht gericht of worden gekeerd. Vermelding verdient een hard schot van De Jong, doch De Reus weet al vallende den bal weg te werken. Kort voor het einde onderneemt O. G. een serie aanvallen. Een harden voorzet weet Var. Schie fraai in te koppen, doch de bal gaat juist over. Het einde komt met ongewijzigden stand, 10 in het voordeel van Santpoort. Direct na den aanvang gaat het spel snei Op en neer en de doelmannen krijgen volop gelegenheid hun talenten te toonen. Als de aanvallen van H. B. C. al te gevaarlijk worden, zet de T. Y. B. B.-achterhoede met succes de buitenspel-val open. Toch heeft H. B. C. het eerst succes als Ruig- rok tijdens een scrimmage Lit weet te passeeren, 0—1. De geel-zwarten reageeren direct on onder nemen aanval op aanval. Als v. d. Drift scherp voorzet, is v. Honschoten er als de kippen bij en geeft Driessen geen schijn van kans, 1—1. Even later krijgt Vullenaar een kans, doch z'n schot is iets te zacht, zoodat Driessen kan redden, zij het ten koste van een hoekschop. Kort hierop is het rusten. De thee heeft den spelers blijkbaar goed ge daan, want vol enthcus'asme werpen zij zich weer in den strijd. Honschoten heeft eenmaal pech als hij na een goed schot den bal juist over de lat ziet vliegen. Aan de andere zijde is Lit onvermurwbaar en grijpt alles wat maar eenigszins binnen z'n bereik komt. Eindelijk heeft Honschoten succes met een hard laag schot, dat in den hoek ver dwijnt, 21. Dan volgt een periode van H. B. .C-overwicht, doch voorloopig is Lit in het T. Y. B. B.-doel met te genaken, terwijl vooral Kluiskens een solide partij staat te backen, 't Blijkt echter, dat de druk te sterk wordt en Toledo weet tenslotte op fraaie wijze den gelijkmaker te scoren, 22. H. B. C. heeft thans de overwinning in zicht en er is geen houden meer aan. Voorloopig zijn slechts hoekschoppen het resultaat. Een dezer corners brengt echter de beslissing, als v. d L'nden prachtig in doel kopt, 23. Nog 10 minuten zijn te spelen en de geel zwarten stellen alles in 't werk om hun achter stand in te loopen. Wel forceeren zij eenige hoekschoppen, wel wordt schot op schot gelost, maar H. B. C. laat zich de overwinning niet meer ontnemen en wint tenslotte verdiend. Tene'nde H. B. C. de zoo noodige rust te gun nen, had het T. Y. B. B.-bestuur eenige athle- tieknummers voor junioren ingelascht, die zich zeer in de belangstelling van het talrijk opge komen publiek mochten verheugen. Onder leiding van scheidsrechter Van Veen stellen zich de volgende elftallen op: Santpoort: Kokx Sambeek D. Nijssen J. Nijssen P. Nijssen Slok Gerritsen Visser De Jong Kaldenbach Nienaber Gieske Bierman Ruigrok v. d. Linden Toledo Pijnacker Vinken Sr. Leuven Draayer Vinken H. B. C. Driessen Kapelaan Van Houten trapt voor Santpoort af en de roodbroeken trekken onmiddellijk ten aanval.. Nienaber bemacht'gt den bal, geeft door aan Kaldenbach, die kalm naar den vrij- staanden De Jong plaatst, die niet de minste moeite heeft Driessen te passeeren, 10. Enkele oogenblikken later benut Kaldenbach een voorzet van Gerritsen, doch de sche'dsrechter geeft buitenspel. Niet ontmoedigd valt H. B. C. aan en Kokx heeft veel moeite een hard schot te keeren. Een sensationeel begin dus. H. B. C. heeft juist een wedstrijd achter den rug, terwijl Santpoort eenige uren heeft kunnen uitrusten en dit is wel te merken. H. B. C. blijft zeer gevaarlijk. Wij noteerden o.a. eenige goede schoten van Vinken Sr. en Toledo, welke echter door Kokx gekeerd worden. Het spel wordt zien- deroogen slapper en 't lijkt wel of deze grande finale uit sportief oogpunt een 'mislukking zal worden. Vooral als Nienaber nogmaals gescoord heeft en H.B.C. haar opstelling, klaarblijkelijk door oververmoeidheid van haar milhalf, moet wijzigen, is er niet veel spanning meer. De rust gaat in met een 20 voorsprong voor Santpoort. Na de pauze zien we echter, dat H. B. C. zich volkomen hersteld heeft en nog lang niet ge slagen is. Op zeer fortuinlijke wijze ontkomt het Santpoort-doel eenige malen aan een doorbo ring en aan de andere zijde staan Vinken en Draayer goed te verdedigen, zoodat Driessen zelfs bij de Santpoort-uitvallen niet hoeft in te grij pen. H. B. C. wordt lu;de door het publiek aan gemoedigd en tenslotte weet Gieske op solide wijze den achterstand te verkleinen, 21. Slechts korten tijd later ligt reeds de gelijk maker, ook van den voet van Gieske, in het net en de spanning stijgt ten top, 22. Dit schudt de Santpoorters wakker en dan ont wikkelt tch een strijd, zoo rijk aan spannende momenten, zoo snel en fraai als we maar zei den op onze R. K. Sportvelden zagen, 't Publiek leefde enthousiast mede en H. B. C. is verre fa voriet. 't Is bijna tragisch als door een mis verstand Santpoort op zeer fortuinlijke wijze aan een voorsprong komt, kort voor het einde. Even is H. B. C. vebluft en hiervan profiteeren de roodbroeken en De Jong weet een goeden voorzet van Kaldenbach in te koppen. Binnen een minuut weet Kaldenbach no. 5 in 't net te werken, een prachtig doelpunt. Met 52 voor Santpoort komt het einde, hoewel deze stand zeer geflatteerd is. Santpoort heeft zich h'erdoor in het bezit gesteld van een fraaien beker, die door den Weled. Gestr. Heer Klein Schiphorst beschik baar was gesteld. H. B. C. ontving een kunstvoorwerp. De heer Vaumont, voorzitter der Lustrum commissie, re'kte de prijzen uit met eenige hartelijke woorden. Inderdaad een sportmiddag dien den velen toe schouwers lang zal heugen. Goede organisatie, goede wedstrijden onder uitstekende leiding. Over het algemeen was E. D. O. het meest in den aanval, doch er werd veel te weinig geschoten. Een fout van De Waard gaf Jelles gelegenheid voor West-Frisia de score te ope nen. Even later gaat keeper v. Zei ook niet vrij-uit. Als een voorzet van Nottrot via zijn handen de lijn passeert, v. Geernen geeft geen gelegenheid tot twijfel en de stand is gelijk. Oomen weet dan met een fraai schot E. D. O. de leiding te geven. In de tweede helft schijnen de elftallen ver moeid te raken en het spel wordt minder aan trekkelijk. Goemaat weet eenige makkelijke kansen te missen en ook West-Frisia weet het doel niet te vinden en begint steeds slechter te schieten. Goemaat krijgt een bijna niet te missen kans en E. D. O. is vrijwel in veilige haven, 31. Een minuut voor tijd verkleint Stelling den achterstand, 32. De wedstrijd werd goed geleid door den heer Paardenbek. Haarlem,sche scheidsrechters tegen Haagsche scheidsrechters 1—12. Het is Rood en Wit in Rotterdam niet gelukt haar overwinningenreeks voort te zetten. Alle speles hadden een volkomen off-day, zoowel met de bat als wat het fielden betreft. Captain v. Eeghen won de toss en verkoos te gaan batten. Yates en Kramer openden op het bowlen van East en Terwiel. Het begin is sen sationeel, daar reeds iri de eerste over van Ter- wiel 2 wickets vallen. Yates (2) wordt in de slipo gevangen en Dr. Posthuma wordt met den tweeden bal gebowled voor 0. Ook A. van Baasbank wordt spoedig door Terwiel geclea- ned voor 1 en hiermede is de stand 38 ge worden. Kramer, die inmiddels goed staat te spelen, houdt dan met v. d. Togt langer stand. De laatste slaat East zelfs voor 6, doch op 27 is het ook zijn beurt als een mooie leg. break van East hem verrast, v. d. Togt scoorde 14 runs, 8 runs later wordt Wachwitz schitterend door Kramer achter het wicket gevangen voor 4. J. v. Baasbank verleent Kramer goeden steun en eerst op, 57 komt er een eind aan z'n innings van 6, die echter zeer nuttig was. Van 6 voor 57 wordt het echter all out voor 58, zoodat dit wel een bitter laag totaal was. Kramer gaf slechts 1 extra weg. W. Kramer scoorde een uitstekende 29. Terwiel had geweldig huis ge houden onder de Haarlemsche wickets en kwam met de schitterende cijfers 830 in 14 overs uit den strijd. East bowlde 227. Dat V. O. C. weinig moeite zou hebben dit lage totaal te passeeren, lag voor de hand, doch zij werden nog een beetje geholpen door meer dan slecht fielden van Rood en Wi£. Op 0 had het openingspaar Gibb en Ruychhaver uit moe ten zijn, doch de twee eenvoudige kansen die ze gaver, werden niet geaccepteerd. Het goede bowlen van Yates en v. d. Togt had natuurlijk zeer te lijden onder dit slechte vangen en in totaal werden er 13 catches gemist. Op 14 bowlt Yates Gibb voor 4, doch Ruychhaver en Verburg weten dan door vrij gelukkig batten de score op te voeren. Als er 48 runs zijn wordt Ruychhaver (19) door v. d. Togt gebowled Terwiel wordt al gauw te wild en wordt door v. d .Togt gevangen. Op 82 vangt Davidson Verburg voor een zeer gelukkige 28. East en Beyers zetten dan een grooten stand op en vooral de eerste slaat geweldig hard. Drie enorme zessen komen van z'n bat en de score vliegt omhoog. Posthuma gaat in 1 over voor 18 runs. Op 128 komt er een einde aan dezen stand als Yates Beyers voor 19 bowlt en spoe- dit hierna doet de Jonge een schitterende catch aan de bowlery waardoor East voor een zeer harde 45 (4 x 6 en 3 x 4) kan verdwijnen. He! totaal is inmiddels 149 geworden. F. v. Her waarde scoort nog 9 runs voordat v. Baasbank 3 palen doet duikelen. Dubru en Kramer blij ven dan samen tot 161 op welk totaal aanvoer der Ruychhaver sluit. Ër zijn dan 8 wickets neer. Dubru 2 en Kramer 6 not out en 11 extra's. Met een voorsprong van 103 runs en nog 2 uur 39 minuten speeltijd waagt aanvoer der Ruychhaver nog een poging om een derde punt te bemachtigen. Dr. S. Posthuma en J de Jonge openen de tweede R. en W.-innings op het bowlen van East en Terwiel. Ook nu ts het begin niet bemoedigend, daar op 5 de Jonge reeds voor 0 in d'e slips wordt gevangen. Het bowlen van de V. O. C.-ers is nu echter niet zoo doodelijk als in de morgenuren. Op 15 valt het tweede wicket als Posthuma een bal van Terwiel via zijn beenen in de palen ziet verdwijnen. Posthuma scoorde 10 runs. Mr. Davidson gaat dan het spel forceeren doch als hij er 16 heeft geeft hij een vuurpijl die Verburg goed vangt (337). Op hetzelfde totaal gaat v.- d. Bogaardt (11) uit, bowled Terwiel. Yates en A. v. Baasbank spelen dan goed verd'er en de score stijgt gestadig. Als er 20 runs aan het totaal zijn toegevoegd geeit v. Baasbank een wilden slag en ziet z'n palen vallen. Hij scoorde 11 runs. v. d. Togt wordt ook spoedig voor 7 gevangen, doch dan zijn Yates en W. Kramer samen die door zeer goed batten de R. en W. kansen doen keeren. Vooral de Engelschman laat prachtig batten zien en als er 90 runs zijn voor 6 wickets down ziet Ruychhaver van verderen strijd af. Yates bleef met 19 en "ramer met 15 not out. Bowlingcijfers van V. O. C. waren: A. Ter wiel 648; P. East 020; F. v. Herwaarden 09 en C. G. A. Beyers 012. De bowlingcijfers van Rood en Wit waren: W. Yates 5—65; A. v. d. Togt 1—18; W. Kra mer 013; S. Posthuma 132; A. v. Baas bank 122. V. O. C. won dus met 103 runs op de eerste innings. A.s. Dinsdag van 2 tot 8 uur speelt Rood Wit aan de Spanjaardslaan tegen de Weetwood C. C. uit Yorkshire. Deze wedstrijd belooft aardig te worden door R. en W. versterkt wordt door Glerum en Wittebol van V. R. A. In een spannenden wedstrijd, waarin de kan sen steeds wisselden, is Haarlem er in ge slaagd, van de runner-up HOC II te winnen. Slechts het uitstekend batten van H. Healey, die echter eenige malen door het oog van de naald kroop, gaf den doorslag. Deze speler, die 1 er dit seizoen wel bijzonder goed in is, doch te gen de Engelsche toer-elftallen steeds onbegrij pelijk faalde, droeg met 61 niet uit zijn bat door de innings en bracht het Haarlem-totaal op 139. Opmerkelijk was het succes van den gastbowler R. Schill, die op de snelle Haarlem- pitch in zijn element was (7—58). Sodderland bowlde zeker niet beneden zijn gewonen vorm, doch had met 2—38 niet veel geluk. Bij Haar- le mvonden de Ruig en Maas, na een zeer slecht begin, vooral van de Ruig, juist op tijd hun vorm terug. HOC II wint den toss en verkiest fielden. Hea ley is aan de offzijde niet zeer safe en speelt eenige ballen gelukkig door de slips. Kleefstra lijkt net ingespeeld wanneer Sodderland, met een inspringenden bal zijn palen doet duikelen voor 10 (120). H. de la Mar gaat 15 runs later uit door arbeidsverdeeling in de Haagsche slips, daar v. Neuerburg den hoogen harden bal wel stopt, doch niet onder controle kan krijgen, den bal naar Bouwmeester slaat, die alsnog de catch benut. P. de Ruig staat dan samen met Healey rustig te spelen. De eerste wilde slag is hem echter, zooals gewoonlijk, noodlottig, daar Rek kers, die goed keepte, hem zeer snel stumpce voor 10 (348). Twee runs later doet Bouw meester in de slips op R. Schill een fraaien vang, waardoor Maas voor 0 moet retireeren. J. Allart en Healey spelen daarna de bowlery, die van zeer goede kwaliteit blijft, op solide wijze, doch runs maken blijft moeilijk. Toch rijst de score langzaam. Met de lunch ziin er 82 runs. De 100 is op, wanneer Allart voor een goed gespeelde 21, door Rekkers ingerekend wordt. Healey haalt met R- de Vries op de mat zijn 50 runs. R. de Vries staat zeer goed te spelen, doch is met zijn harde drives niet zeer gelukkig, daar deze vlak voor de boundary stoppen. Healey profiteert van eenige te korte x Kiekje uit den wedstrijd van de jubïleerende vereeniging tegen H.B.C., welke de Heem stedenaren met 32 wonnen. T.Y.B.B. verdediging in actie legballen van Sodderland en Schill, door deze prachtig te glancen. Wanneer R. de Vries voor 9 door Schill gebowled wordt, is het practisch afgeloopen, daar alleen van Dalsum nog runs maakt, doch Voogd, Rypma en Onkenhout als slachtoffer van Schill vallen. Met 14 extra's is het totaal 139 geworden, waarvan Healey 61 niet uit. Gezien de kwaliteit van het bowlen, een fraaie prestatie. R. Schill bowlde 758, L. J. Sodderland 238, K. Neuerburg 129. Het begin van HCC doet voor Haarlem het ergste vermoeden, daar Maas en de Ruig er niet in zijn, waar E. Neuerburg en G. Schill uitne mend van profiteeren. Beiden worden echter van moeilijke kansen gemist. Prachtige late- cuts en legslagen van G. Schill, die buitenge woon goed staat te spelen, doen de score snel oploopen. Na den thee-tijd blijken de Ruig en Maas een klasse beter te bowlen, waardoor C. Neuerburg dan ook al spoedig prachtig door Rypma in de slips gevangen gaat voor-een kal me 23. Gallois (0) wordt meteen achter 't wicket gevangen, terwijl Schill door Maas voor een fraaie 43 gebowled wordt. Toch behoudt HCC II met 375 nog steeds de beste kans, doch op het zelfde totaal neemt een pracht legbreak van Maas de palen van Bouwmeester (0) mee, ter wijl 7 runs later E. Jansen (3) schitterend door Rijpma eenhandig in de slip gevangen wordt. P. ten Bosch, die vooral op de Ruig erg stond te schutteren, is echter langzamerhand ingespeeld en de score rijst dan ook weer tot 98, waarop K. Neuerburg (8) clean bowled de Ruig gaat, na een langen bal gemist te hebben. Wanneer tenslotte P. ten Bosch op 11Ó evenzoo door de Ruig gebowled wordt, komt een spannende finish in zicht. Maas en de Ruig denken er echter anders over, want op 115 bowlt Maas den laatsten man Hagedoorn (1), nadat eerst R. Schill (9) door van Dalsum gevangen is en Sod derland (0) met een prachtbal door de Ruig gebowled gaat. Rekkers blijft met 0 niet uit. Totaal 115, een succes voor den Haarlem-aan val, dt na den fraailen openingsstand van 63 zeker niet verwacht werd. Voor Haarlem bowlden P. de Ruig 671, A. Maas 428 (in 26)4 over!) en F. v. Dalsum 05. Haarlem II vergooide Zondag zijn kampioens kans, door van Vleermuizen met 18 runs te ver liezen. Werden 'n week geleden 209 runs gescoord op denzelfden aanval, thans was het geheele elftal uit voor 62. Weliswaar waren er invallers voor J. Voogd, J. de la Mar, R. de Vries en B. Smits. Was het fielden en speciaal het vangen beter geweest, misschien was de match dan gewonnen. Op 859 werd bijv. een catch ge mist, die beslissend bleek voor het resultaat. Welk elftal nu kampioen der 2e klasse zal wor den, is door gering aantal wedstrijden van TJVV een open vraag. Haarlem begint te batten, waarbij J. Mulder, als invaller, aardig staat te spelen. A. v. Bergh wordt echter spoedig gevangen, doch capt. J. de Boer (23) heeft er goed het oog in. Samen met Mulder brengt hij 't tot 39, doch geeft dan een vangkans. J. Mulder sneuvelt op 44, gebowled door C. Lapierre voor 16. Van de overigen scoort slechts Boeree nog 9 runs. Totaal 63. W. Langeraar Sr. bowlde 213, C. Lapierre 5—11, H. Schutte 0—18, F. Burger 3—16. Bij de Vleermuizen gaat het niet veel beter, daar er op 59 reeds 8 wickets down zijn. C. La pierre, die de meeste runs maakte, werd echter in 't begin reeds gemist. Ook op 59 wordt hij gemist, wat de match beslist, daar Vleermuizen het Haarlem-totaal wist te passeeren. Neder- veen (18) en C. Lapierre (25*) speelden toen nog even vrij, waardoor het totf al 81 werd. D. Xngelse scoorde nog 12. Het keepen van Horbach, als vervanger van Voogd, was van goede kwaliteit. H. Hurkmans bowlde 1—24, H. Boeree 4—27, A. v. d. Bergh 2—8, J. de Boer 113. De G. en S. V. Concordia is voornemens, op 16 September onderlinge athletiekwedstrijden te houden in het Noorder Sportpark. Voor de dames en heeren is een wisselprijs beschikbaar. Van de adspiranten mogen alleen de 13-, 14- en 15-jarigen deelnemen. Iget programma luidt: Dames. Hardloopen 50 M. Hardloopen 100 M Hoogspringen m. a. Duitsche driesprong. Kogel- stooten. Speerwerpen. Heeren. Hardloopen 100 M. Hardloopen 400 M. Hoogspringen m. a. Hinkstapsprong. Kogel- stooten. Discuswerpen. Meisjes. Harloopen 60 M. Vèrspringen m. a. Speerwerpen. Handbalwerpen. Jongens. Hardloopen 60 M. Vèrspringen m. a. Speerwerpen. Kogelstooten. Dit jaar voor het eerst is de bij de opening van het Heemsteedsche Sportpark aan R. C- H. ten geschenke gegeven Zilveren Molen van Groenendaal verspeeld geworden in een tour- nooi, waaraan, behalve R. C. H., werd deelgeno men door Tubantia (Hengelo), V. S. V. en Kin- heim, en, zooals reeds gezegd, Tubantia wist be slag te leggen op dezen fraaien wisselprijs, waarom tusschen genoemde elftallen met ani mo en in prettige verstandhouding gespeeld is waartoe de arbitrage van de heeren Vrugt, Boeree en Twisterling ook wel het hare heeft bijgedragen. Wel stond in het algemeen gesproken het spelpeil van dezen eersten voetbaldag nog niet buitengewoon hoog, vooral in de eindstrijden scheen ook de vermoeidheid een woordje mee te spreken, echter zijn er toch aardige prestaties geleverd en mag in dat opzicht Kinheim wel het eerst genoemd worden, dat zich tusschen een gezelschap van drie eerste klassers nummer twee wist te klasseeren. Een woord van hulde aan het kranige elftal van Tubantia is evenzeer op zijn plaats. Daarentegen is V. S- V. eenigs zins tegengevallen, liet echter toch bijwijlen zien waartoe het in staat is en hoewel het beide wedstrijden verloor, hebben we toch den indruk, dat het den Velsenaren aanstonds, als de com petitie aanvangt, wel weer beter zal gaan. R. C. H. bezette de derde plaats na eerst tegen Tubantia 2—2 gespeeld te hebben, doch door strafschoppen daarna afgevallen te zijn won het den verliezerseindstrijd van V. S. V. met 3—1, een voor het in zeer gewijzigde sa menstelling spelende elftal een behoorlijke prestatie. Reeds vroeg in den morgen vingen V. S. V. én Kinheim aan onder de goede leiding van scheidsrechter Boeree en Kinheim liet aan stonds zoo'n prettig enthousiasme en vlot sa menspel zien, dat het den V. S. V-'ers meerma len onmogelijk was zich daartegen behoorlijk staande te houden. Reeds in het eerste half uur wist Kinheim door Michel en midvoor de lei ding te nemen met 2—0 en hoewel in de hervat ting door beide elftallen heftige pogingen wer den gedaan de score te wijzigen, met een ver diende 20-overwinning klasseerde Kinheim zich voor den eindstrijd. r. c. HTubantia stond op iets minder peil, al werd onder leiding van den heer Vrugt aan beide zijden flink aangepakt. Het binnentrio van R. C. H. kon maar niet los komen, de ach terhoede van Tubantia was hecht en vooral keeper, midhalf en rechtsback verdedigden uit stekend. Toch scoorde de Racing het eerst, middels Hanse, doch een schot door Krom, van richting veranderd, vloog daarna onhoudbaar voor Kos in het R- C. H.-doel. Weer maakte R. C. H. daarna een goal, nu door Kok, doch hoe goed Krom daarna ook nog speelde, goed ge steund overigens door Ruis c.s., een ongelukje van Kaestner hielp de Hengelo'ers aan hup tweede tegenpunt, waardoor deze strijd gelijk eindigde, 2—2. Bij het nemen van de daarna be- noodigde strafschoppen benutte Tubantia alle vijf, terwijl de Racing met drie zich daarna te vreden moest stellen met een plaats in den ver liezers-eindstrijd. Alvorens daartoe werd overgegaan werd een honkbalwedstrijd gespeeld tusschen de verte genwoordigende elftallen van België en Neder land, die door de onzen met 21—12 werd gewon nen. Het aanwezige muziekkorps speelde bij het betreden van het veld van de spelers de volks liederen, er werd gefilmd, enz., kortom er was een tikje internationale sfeer en we gelooven, dat het den aanwezigen wel in den smaak geval len is. De verliezerseindstrijd tusschen V. S- V. en R. C. H. werd als gezegd door R. C. H. met 31 gewonnen.. Horst scoorde voor R. C. H. het eerst, doch al spoedig was de stand gelijk. V. S. V. schijnt maar niet in vorm te kunnen komen en, bij R. C. H. vlot bet thans iets beten in de voorhoede waarvan Horst weet te profiteeren om aan R. C. H. de leiding te geven. Met een voorsprong van 21 wordt aan de tweede helft begonnen, waarin geruimen tijd V. S. V. aanvallend is, doch thans Van Thiel en Kaetsner zich goed staande houden. Een fout in de V. S. V-achterhoede weet Hartendorp daarna op solide wijze te benutten en met 31 wint R. C. H. ten slotte dezen wedstrijd. De eindstrijd tusschen Kinheim en Tubanti: werd feiteijk tegen het einde, toen de Henge lo'ers reeds een 30-voorsprong hadden, span nend. Tubantia scoorde reeds in de eerste mi nuut en een kwartier later was de stand 2 na flink spel, waarbij in de voorhoede de rechts buiten vooral weer opviel. Kinheim daarentegei scheen haar vorm van den morgenwedstrijd nie te kunnen vinden en moest zich in hoofdzaal op verdedigen toeleggen, hetgeen haar overi gens behoorlijk afging. Het bleef inmiddels to de rust 20 en na het verwisselen van doe' toen Tubantia bovendien nog het voordeel va den wind kreeg, was er kans, dat de Oostelijke hun voorsprong behoorlijk zouden opvoeren. He bleef bij een goed doelpunt van den rechtsbui ten en met dezen stand waande men zich waar schijnlijk binnen. Het tegendeel bleek waar. Me het verstrijken van den tijd werd Kinheim ster ker en ondanks goed werk van Van Wezel, Tu bantia's doelman, scoorde Kinheim tegen. Dit gaf zichtbaar moed en geruimen tijd werd het Tubantiadoel belegerd, waarbij de Oostelijken het geluk een tikje aan hun zijde hadden. Er volgde een tweede tegenpunt en dat voerde op den laten namiddag de spanning ten top. De Tubantia-achterhoede bleef echter in de toen nog resteerende minuten meester van het ter rein en met een 3_2-overwinning legde zij be slag op den eersten prijs, die direct daarna door den burgemeester van Heemstede aan den aan voerder, met een hartelijken gelukwensch voor de geleverde prestatie, werd uitgereikt. R. C. H.'s voorzitter overhandigde daarna aan de overige deelnemers een fraaie zilveren her inneringsmedaille en daarmede was het eerste tournooi om den Zilveren Molen van Groenpn- da^l ten einde. Roodt w'int den toss en gaat batten. Zeeuwe en Koek openen. Op 16 boekt Dupon zijn eer ste succes als hij Koek met een laagblijvenden bal weet te bowlen. Ook Middelink maakt het niet lang en gaat eveneens bowled Dupon. Zeeuwe ziet spoedig hierop eveneens zijn palen duikelen, maar dan weten Roodt en v. d. Meer stand te houden. Als bovengenoemd paar uit is, weten Davidson en v. Langelaar nog een goeden stand op te zetten. De bowlers hebben er hoegenaamd geen ontzag meer onder, maar als beiden spoedig achter elkaar uitgaan, is het op 97 afgeloopen. G. Eeeuwe 13, H. J. Roodt 14, R. A. G. Davidson 16, G. v. Langealar 15. Bowlingcijfers Ajax: J. Dupon 637, K. v. Kuyk 118, C. Schudel 327. Bij Ajax gaat het batten van meet af aan veel vlotter, temeer daar de C. V. H.-bowlers de gevaarlijke plaat sen op de pitch schijnbaar niet kunnen vinden. Toch ziet het er bij 4—35 voor de Herculanen niet ongunstig uit. Meyer en Dozy weten ech ter de kans te doen keeren. Vooral Dozy heeft er geweldig het oog in en ranselt de bowlery naar alle kanten. Niemand kan hem ontzag inboezemen en de score stijgt met sprongen. Diverse zeer harde vieren en zessen komen van zijn bat en het totaal is reeds 113, als hij zijn leg-guards voor een rechten bal van Zeeuwe zet. Meyer, die zich ook niet onbetuigd laat, scoort langzamer doch veel stijlvoller. Diverse schitterende slagen van hem suizen langs point en cover-point. Hij gaat op 170 run out door keurig veldwerk van Seveke. De rest is veel minder en alleen K. van Kuyk kan door bru taal spel nog een twintigtal runs aan de score toevoegen. Vermelding verdienen twee buiten- gew'one staaltjes veldwerk van Seveke, waarvan nog 2 Ajaxieden het slachtoffer worden. Totaal 192, waarvan L. Jansen 12, J. Dupon 10, H. Meyer 47, J. Dozy 50, K. van Kuyk 20. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 020, G. Zeeuwe 445, R. Davidson 235, A. Roodt 040, G. v. Langelaar 0—20. Ajax probeert nog het derde punt te verove ren, maar bij een stand van 4—54 wordt deze poging opgegeven. In een slecht gespeelden wedstrijd wist Haar lem III, voornamelijk door zwak spel van RCH II, de bowlery echter uitgezonderd, op de beide punten beslag te leggen, waardoor capt. Uter- mark en zijn spelers zich kampioen konden noemen. Haarlem begon te batten, doch het bowlen van RCH is onberispelijk, waardoor Voogd, v. d. Bergh en Wessel dan ook snel moeten wijken. L. J. Harms maakt daarna eenige runs, doch sneuvelt, wanneer hij er 17 heeft. Kammeyer (9) en de Grechitter Onkenhout (18), de laat ste opmerkelijk kalm, houden nog een tijd stand, waarbij het fielden van RCH van slechte kwaliteit blijkt. Op 45 zijn echter reeds 6 wickets down. Van Balen Blanken legt er dan even het hout op en slaat snel 16 runs. Voor het poovere totaal van 74 zit Haarlem III aan den kant. Bowlingcijfers RCH: H. Zonneveld 425, A. van Roon 216, G. van Musscher 428. Dat het nog slechter kan, bewijst RCH door op den Haarlem-aanval, waarin v. d. Bergh het beste bowlt, volledig te falen. De openingsstand levert, dank zij J. Siegeris (12) 17 runs op. Daarna is het een komen en gaan. Van Roon verdwijnt voor 2. G. van Musscher voor 0. Slechts J. van Grevel weet met 11 nog de dub bele cijfers te behalen. Op 36 valt het laatste wicket. Totaal slechts 36, dank zij goed bowlen van A. v. d. Bergh 5—15 en H. Hurkmans 5—16. Het weer was van dien aard, dat er een groot aantal bezoekers gekomen was om het zwem feest van HVBG bij te wonen. Het publiek heeft kunnen genieten van tal van fraaie nummers. De 10x50 Meter vrije slag estafette voor jon gens onder 17 jaar was bijzonder spannend. De jeugdige zwemmers van HVGB en HPC be- kampten elkaar fel. De Heemstedenaren had den aanvankelijk een flinken voorsprong we ten te veroveren, doch HVGB hield dapper vol en dank zij het voortreffelijke zwemmen der laatste jongens werd de achterstand ingehaald en HVGB's toekomst behaalde zelfs nog de overwinning. De 3 x 50 Meter wisselslag esta fette, eveneens voor jongens, bood vrijwel het zelfde aspect. De familie-leden en vriendjes op den kant brulden dat het een lust was. Het „hup Jantje" en „vooruit Pietje" was niet van de lucht. Voor kenners was de 200 Meter vrije slag voor heeren wel het mooiste nummer van den middag. Het is een genoegen den jeugdigen Sipkema van de Heemsteedsche Poloclub te zien zwemmen. Jammer, dat hij in de buurt van de keerpunten steeds een weinig scheef ging, waardoor tijd verloren ging. Onbedreigd won Sipkema den eersten prijs en het kam pioenschap in den fraaien tijd van 2 min. 32 2/5 sec. Naar wij vernemen, gaat Sipkema zich nu op de 400 Meter vrije slag toeleggen; vermoedelijk waagt hij spoedig een aanval op het Nederlandsch record. Bij serieuze voorbe reiding heeft hij zeker kans, de aanleg is er. De zwemclub Haarlem toonde zich de sterk ste bij de 3 x 50 Meter wisselslag-estafette voor heeren. Met een verschil van 7 seconden op de tweede aankomende vereeniging, HVGB, tikte Zeeman aan. Een fraai succes voor dezen zwemmer, W. Hofman en Ab van der Meer. De heeren van der Voorst en van Hemsbergen van Haarlem, alsmede Boot en Kemp van HVGB gaven een demonstratie schoonspringen, die zeer in den smaak viel. Na afloop bracht de heer van Ommeren dank aan de jury, die zich zoo uitstekend geweerd had. Vervolgens reikte deze heer de prijzen aan de winnaars uit. De gedetailleerde uitslagen zijn: 25 Meter vrije slag voor jongens van 8, 9 en 10 jaar: 1 F. Rose, 2 M. van Waard, 3 H. M. Rol. 25 Meter vrije slag voor jongens van 11 en 12 jaar: 1 A. v. d. Bogaarde, 2 T. Kernekamp, 3 N. van Kersen. 25 Meter vrije slag voor jongens van 13 en 14 jaar: 1 F. Otterspoor, 2 K. Anthoni, 3 J. Anthoni. 50 Meter schoolslag voor jongens onder 17 jaar. Om de beste prestatie van den Kring. 1. H. van Heerde, HVGB 381/5 sec.; 2 G. Leith, HPC, 40 3/5 sec; 3 J. Berghuys, HPC, 42 sec. 200 Meter vrije slag voor heeren. Om het kampioenschap van den Kring. 1 A. H. Sipkema, HPC, 2 min. 32 2/5 seconde. Kampioen van Haarlem; 2. C. Zeeman, Haar lem, 2 min. 38 seconden; 3. C. Kemper, HPC, 2 min. 42 2/5 seconde. 3x50 Meter wisselslag estafette voor jongens onder 17 jaar. Om de beste prestatie van den Kring. 1 HVGB I 1 min. 55 4/5 seconde; 2 HPC, I min. 57 seconden; 2 Haarlem en HVGB II, 2 min 8 2/5 seconde. 3x50 Meter wisselslag-estafette voor heeren. Om het kampioenschap van den kring. 1 Haarlem I, 1 min. 42 3/5 seconde; 2 HVGB I, 1 min. 49 1/5 seconde; 3 HVGB III, I min. 511/5 seconde. 10 x 50 Meter vrije slag estafette voor jongens onder 17 jaar. Om de beste prestatie van den Kring. 1. HVGB I, 6 min. 2 3/5 seconde; 2 HPC, 6 min. 5 2/5 seconde; 3 HVGB 2, 8 min. 16 sec De Haarlem-adspiranten zwommen buiten mededinging mede en eindigden als nummer 3. Polowedstrijd: Jeugdzevental—HVGB 1—1 Op Zondag 26 Aug. hield RKWV „Achilles" een sprintwedstrijd om het Kampioenschap 1934 der vereeniging, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond, daar niet minder dan 40 renners den strijd aanbonden. A. Rijnbeek uit Nieuw-Vennep, die den laat sten tijd snel naar voren was gekomen, zette thans de kroon op zijn werk door den titel van kampioen 1934 korte afstand in de wacht te sleepen, op de voet gevolgd door Harry v. Reu gen, terwijl Ben v. d. Aart en Jan Engel zich resp. 3e en 4e plaatsten. Ook de C-klassers reden een sprintwedstrijd en hierin was het onze debutant Hommerse, die aller bandacht trok, door maar ineens zijn eersten wedstrijd te winnen. Beide gelukkige winnaars Rijnbeek en Hom merse werden na een toepasselijk woord van den voorzitter in de bloemetjes gezet. Het verloop van den wedstrijd was als volgt. De series der C-klassers werden gewonnen door Koppen, J. de Vries, Warmer, W. v. d. Veer, Hommerse en Jongejans. In de herkansing plaatsten zich nog G. v. Duin en J. Hobbelen. De demi-finales werden gewonnen door Koppen, W. v. d. Veer en J. de Vries, terwijl Hommerse de herkansing won. De finale werd toen in matches a deux verreden, wat den volgenden "litslag tot resultaat had. 1. Hommerse, 3 p.; 2. Koppen, 4 p.; 3. J. de fries, 5 p.; 4. w. v. d. Veer, 6 p. De series der A- en B-klasse werden gewon- n door H. v. Beugen en A. Rijnbeek, B. v. d. irt, G. v. Wees en J. Engel, terwijl Hein Bak- ir de herkansing won. In de demi-finales zegevierde daarop B. v. d. irt, H. v. Beugen en A. Rijnbeek en in de her- |nsing J. Engel. >e finale werd in matches a deux verreden en uitslag werd: 1. A. Rijnbeek, kampioen korte Itand 1934, 3 p.; 2. H. v. Beugen, 4 p.; 3. B. Aart, 5 p.; 4. J. Engel, 6 p. Caandagavond 8.30 uur vergadering in het igdgebouw op het Begijnenhof. De leden, die de baan wedstrijden op Koninginnedag a.s. len deelnemen, moeten zich daarvoor op de |gadering opgeven. iinsdagavond de wekelijksche clubwedstrijd de Heemsteedsche wielerbaan. Aanvang 7 >rt H N Bloemendaal bat eerst. Na een zeer slecht begin (5—11), geeft Eijsken het totaal nog eenig aanzien, uitstekend gesteund door v. Giffen. Als Eijsken voor een goede 46 (3 X 6, 3 X 4) prachtig uitgevangen wordt door Klerk op eigen bowlen, is de innings spoedig afgeloopen. Totaal 70, waarvan verder v. Giffen 10, H. C. Klerk 4—38, Hetem 6—31. Avos hierna ingaande, schijnt een voorliefde voor het getal 9 te hebben. Na 9 overs zijn 9 spelers uit voor totaal 9 runs en is de innings afgeloopen. J. Beyk 6—6, Eijsten 3—3. i Bloemendaal wint dus met 61 runs, Bovengenoemd college hield op Zondag 26 Aug. een wedstrijd voor zijn leden op wltvisch in de Ringvaart bij Halfweg. Gevangen werd 72 stuks, le prijs W. A. v. Keulen Jr. 22 stuks. 2. F. v. d. Werven. 3. W. v. Broekhuizen, 4. M. Sieraad, 5. J. v. Dijk. Ook voor de overige 12 deelnemers was een prijs beschikbaar gesteld door den heer P. Wouterse. De wedstrijd had onder leiding van den heer A. v. d. Pol een geanimeerd verloop. De prij zen werden 's avonds door den voorzitter J. Hpmmers in het clublokaal uitgereikt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 14