New-Vorksche Bears DINSDAG 28 AUGUSTUS 1934 Vlootuitbreiding der V.S. Korte berichten De Roode Stoottroep Uitgever van illegaal blaadje krijgen zware straffen DIEFSTAL EN HELING Liefhebbers van rijwielplaatjes geverbaliseerd F 36 IS LUCHTVAARDIG ZEILEN ZWEMMEN MOOI DERDE TE WARSCHAU Bij de 100 Meter vrije slag SCHAKEN TOURNOOI TE LENINGRAD Euwe remise met Botwinnik DE ZEILWEDSTRIJDEN OP HET ALKMAARDERMEER R.Z.V. wint den groepsstrijd voor 12-voets-jollen LAW NT EN NIS NüSSLEIN KLOPT KOCELUH De Amerikaansche kampioen schappen WIELRENNEN LACQUEHAY WINT TE PARIJS Revanche van Leipzig op de Buffalo-baan Ryswyksche wielerbaan „Zesdaagsche" te Gouda ATHLETIEK Nationale athletiekwedstrijden te Laren Singelloop te Gouda HALFWEGSCHE WIELER BAAN Club wedstrijden van „De Bataaf' Wereldrecord estafette AUTOMOBILISME Nieuw 24-uurs-wereldrecord Stemming algemeen vrij zwak, slot aan den lagen kant. WISSELKOERSEN VOETBAL JOEGO-SLAVIË—POLEN 4—1 20 voorsprong bij de rust AM ERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 27 Augustus FAILLISSEMENTEN Teekenen M.O. A Notarieel examen Hoofdakte Wiskunde L.O. STOOMVAARTLIJNEN WASHINGTON, 27 Aug. (Reuter). Het Ameri- kaansche ministerie van Marine zal het Congres verzoeken, in het programma voor den vloot- bouw van 1935 24 schepen in plaats van 20 op te nemen en het effectief met 5500 man te ver meerderen. Er is een belooning van 52.000 dollar uitge loofd voor aanwijzingen, welke zullen leiden tot de opsporing der bende, welke onlangs te Brook lyn uit een pantserauto 427.000 dollar heeft ge roofd. Zaterdag is door ouderdomszwakte in den leef tijd van 106 jaren overleden de oudste vrouw van Duitschland Maria Schcepperlo. Zij was op 6 Juni 1828 geboren. Nog drie kinderen van haar zijn in leven. Deze zijn resp. 77, 74 en 72 jaar oud. Maandag is voor het eerst de geboortedag van Confucius op verordening der Shanghai-regee- ring als feestdag voor het geheele land be schouwd. In alle steden hebben groote feeste lijkheden plaats gevond. Het hoogtepunt vorm de de plechtigheid in den Confusius-tempel in Kufoe. Door samenwerking over de geheele wereld zou het overschot der petrbleum-voorraden bin nen twee jaar kunnen worden weggewerkt, aldus verklaarde Sir Henry Deterding te New-York. Er wordt slechts ruim 6 pCt. meer geproduceerd dan de wereldvraag bedraagt. Te Livomo reed Zondagavond een auto in een kanaal. Toen de wagen met groote moeite op het droge was gebracht, bleken de zes in zittenden, twee mannen, drie vrouwen en een 5 jarig kind reeds te zijn overleden. BERLIJN, 27 Aug. (W.B.) Onder beschuldi ging van voorbereiding van hoogverraad hebben zich Maandag voor den tweeden senaat van het Volksgerechtshof 7 personen te verantwoorden gehad, die het illegale blaadje „Der Rote Stosz- trupp" in omloop hebben gebracht. Dp beschuldigden hadden voorts geheime be trekkingen onderhouden met de leiding der S. P. D. te Praag. Zij zouden avndaag 1000 M. heb ben ontvangen voor de financiering van hun actie. De hoofdbeklaagde Rudolf Kustermeier is, overeenkomstig den e.isch, veroordeeld tot 10 jaren tuchthuisstraf en tien jaren verlies van burgerrechten. De beide andere leden van den „rooden staf", Karl Zinn en Willy Strinz, zijn ieder veroor deeld tot zeven jaar tuchthuisstraf en vijf jaren eerverlies, terwijl de 32-jarige Willy Schwarz tot drie jaren tuchthuisstraf werd veroordeeld. De overige drie beklaagden zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van anderhalf tot drie» jaar. In verband met de vele bij de politie te Voor schoten ingekomen aangiften van diefstal van rijwielbelastingmerken, werd als verdachte aan gehouden de 18-jarige Th. L. te Voorschoten, die na een langdurig verhoor een volledige beken tenis aflegde. Hij werd voor den officier van Justitie te Den Haag geleid en ingesloten. Het mocht de politie gelukken nagenoeg alle rijwielbelastingmerken op te sporen en in be slag te nemen. Daar de koopers van deze plaat jes, die ze voor f 1.—, f 1.25 en f 1.50 had den gekocht, hadden kunnen vermoeden, dat deze van diefstal afkomstig waren, werd pro- ces-verbaal wegens heling opgemaakt en wel tegen C. K., B. K., J. van B„ A. v. d. H. en A. W. te Voorschoten, alsmede tegen S. E. te Amsterdam. Aan de nieuwe Fokker (F 36) is door den Luchtvaartdienst toegekend het certificaat van luchtvaardigheid. van W. v. d. Volk, R. Z. V. in 1 5 58; VI Bern van Bob Maas, W. S. V., Loosdrecht, in 1 6 50. De wisselprijs van deze klasse kwam met 44 1/10 punt dit jaar in het bezit van den heer K. Pott van de W. S. V. de Koenen. 12 voets-jollen B. I Schuif van H. v. d. Stadt, Z. Z. V. in 1 5 21; II Windekind van B. J. Molet, Kaag, 1 7 18; III Duikelaartje van H. Hallie, Z. Z. V. in 1 7 53; IV Karekiet van W. de Vries Lentsch Z. V. het Y in 1 8 5; V Top van W. Bruinzeel, Z. Z. V. in 1 8 24; VI van H. Lekkerkerker, W. S. V. Loosdrecht in 1 8 37. De hoofdprijs komt dit jaar in het bezit van den heer J. Braunberger Jr. van de R. Z. V. met 30 punten. 12 M2 klasse A. I Rakker van A. Honigh van W. V. het Nieuwe Diep in 1 44 50; II Aeolus van G. Vis ser, W. V. het Nieuwe Diep in 1 46 45; Aloha van G. Nolles, W. V. H. N. D. in 1 47 12; IV Koh I Noor van Ted Rol, W. S. V. de Schinkel in 1 53 54. De Velthuysprijs (wisselprijs) werd gewon nen door den heer A. Honigh van W. V. het Nieuwe Diep met 31 1/10 punt. 12 M2 klasse B. I Hondjes Hofstede van P. Bussemaker. W. S. V. Loosdrecht, 1 55 10; II Pamir van A. Schepers, de Kaag, in 1 57 42; III Pierewiet van P. C. W. Stork, het Nieuwe Diep in 1 57 43; IV Sirius 2 van D. C. v. d. Heuvel, het Nieuwe Diep in 1 58 33. Pampusklasse: 1 Pampus van W. de Vries Lentsch, Z. V. het Y in 2 3 18; Waterlooper van mej. H. G. van Hooi werf f van de Kaag in 2 5 57; III Sas van J. Loopuit, Z. V. Braassemermeer in 2 6 28; IV Wind en Water van G. H. van Hoolwerff van de Kaag in 2 6 34. De wisselprijs werd gewonnen door den heer 39 1/10 punt. W. de Vries Lentsch van de Z. V. het Y met Regenboogklasse I Sainden van L. de Wit van de Z. Z. V. in 1 52 39; II Duke van J. C. v. d. Velden, de Kaag in 1 5249; III Wind en Water, J. Heinen A. Z. en R. V. in 1 52 54; IV Swan van H. Zuiderbaan, de Kaag in 1 53 1. De wisselprijs won de heer L. de Wit van de Z. Z. V. met 26 1/10 punt. Scheldejollen: I Eureka van J. de Vries Z. Z. V. in 2 9 43; II My Hobby van J. D. Stuurman, Z. Z. V. in 2 10 34. 45 M2 klasse: I Benat 2 van B. Fenenga, het Spaarne in 1 36 13; II Walta van C. A. Vermaat, de Kaag in 1 36 28. De Zaanprijs kwam dit jaar bij den heer B. Fenenga terecht met 16 2/10 punt. Damesjollen I Schuif van M. J. v. d. Stadt, Z. Z. V. in 1 9 5; II Ideal 2 van E. L. Karre- man, R. Z. V. in 1 9 34. De Molenbeeckerprijs komt thans definitief in het bezit van mej. E. L. Karreman van de R. Z. V. doordat zij drie maal achtereen dezen prijs heeft veroverd, thans met 14 1/10 punt. Canadeesche kano's: I Holland van W. C. Klaver, Amsterd. K. V.; II Amstelland van A. J. de Haas, Amsterd. K. V. B. M. Klasse: I Ans 3 van P. Simons Jr, de Schinkel in 2 10 15; II A. Swealtsje van G. H. Draaisma, van de Schinkel, in 2 11 49; III Kemphaan van J. Spangberg van de Watergeuzen in 2 14 30. De hoofdprijs werd met 12 1/10 punt toege kend aan den heer J. Spangberg van de Wa tergeuzen. Open scherpe jachten; I Watervogel van D. Landsman van Z. Z. V. in 2 9 34. Overdekte scherpe jachten: I de Poel van J D Oosterveld, Z. Z. V. in 2 13 26; II Njord van C. Logjes, Z. Z. V. in 2 14 14. 16 M2 Friesche klasse: I Micafo van Fokke de Jong, de Schinkel in 2 5 50; II Spotvogel van D. G. Eggers, Z. Z. V. in 2 9 50. Onze landgenoot Mooi, die heeft deelgeno men aan de internationale zwemwedstrijden te Warschau is in het nummer 100 Meter vrije slag als derde geëindigd achter den Duitschen kampioen Wille en den Hongaar Szekely en vóór den Poolschen kampioen Bochenski. De tijd van den winnaar was 1 min. 1,2 sec. De uitslagen van de negende ronde van het schaaktournooi te Leningrad zijn als volgt: Alatorzew wint van Loewenfisch. Lissitsin remise met Rabinowitsj.. Botwinnik remise met Euwe. Onder begunstiging van hetzelfde fraaie zeil- weer van den eersten wedstrijddag, werden de zeilwedstrijden van „de Zaanlandsche" (Zon dag) voortgezet. De weersomstandigheden wa. ren zelfs iets gunstiger dan Zaterdag, doordat er een tikje meer wind was en een iets warmer temperatuur. De wedstrijden haldden onder het deskundige wedstrijdsecretariaat met mevrouw Molenaar Abbesté aan het hoofd weer een vlot verloop en met spanning werden de verschillende races gevolgd. Van de blijvende wisselprijzen werd dit jaar de Tip-prijs gewonnen door den heer J. Braun berger Jr. van de R. Z. V. met de Pinokkia. Den Velthuys-prijs behaalde de heer A. Ho nigh van W. V. het Nieuwe Diep met de Rakker. In de 12 voets-jollen A legde de heer K. H. Pott van W. S. V. de Koenen met Cupido be slag op de Willem de Vries Lentsch-beker. De volledige uitslagen luiden als volgt: Groepswedstrijden voor 12 voets-jollen. Voor ronde Z. Z. V. wint van W. S. V. Loosdrecht. R. Z. V. Wint van H. J. C. Finale R Z V. wint met 22 1/10 punt van Z. Z. V., die 17 punten had. Groepswedstrijden voor 12 M2 klasse. Voor ronde: W. S. V. Nieuwe Diep wint van W. S. V. de Schinkel. W. S. V. Loosdrecht wint van Z. Z. V. Finale W. S. V. Loosdrecht wint van W. S. V. Nieuwe Diep met 13 1/10 punt tegen 9 pnt. 12 voetsjollen A: I Cupido van K. H. Pott, W. S. V. de Koe nen in 1 5 26; II Marionet van R. Venema. H. J. C. In 1 5 28; III de Glipper van D. Kag- chelland, R. Z. V. in 1 5 29; IV Duikelaartje van Barzilay, R. Z. V- in 1 5 45; V d'Artagnan De finale van het heeren enkelspel van de Amerikaansche kampioenschappen voor profs is gewonnen door den Duitschen beroepsspeler Hans Nüsslein, die zijn Tsjecho Slowaakschen tegenstander Koceluh met 64, 62, 16, 75, versloeg. Op de Bufallobaan te Parijs is Zondag de revanche met een overwinning van den titel houder van het vorige jaar, den Franschman Lacquehay, die tevens met een tijd van 1 uur 23 min. en 21 sec. een nieuw baanrecord ves tigde. 2. Krewer (Duitschland) op 7 Meter; 3. Wambst (Frankrijk) op 1520 meter; 4. Pail- lard (Frankrijk) op 3500 meter; 5. Metze (Duit schland) op 6000 meter. Ronsse (België) gaf op. puntentelling: 1. B. Schild, 8 punten. 2. L. Spieard, 7 punten. 3. J. Nieuwburg, 5 punten. 4. J. Koning, 3 punten. Wedstrijd voor nieuwelingen over 5 K. M. (25 ronden): 1. G. Wilderom. 2. C. Vis. 3. C. Vis. 3. B. ter Haak. 4. A. Maas. Inhaalwedstrijd over 2 K.M. (10 ronden): 1. W. Diensberg. 2. G. Cijs. 3. J. Nuis. Achtervolgingswedstrijd over 4 K.M. (20 ron den)1. G. Heijne. 2. N. Kat. In een regelmatige race passeerde Heijne zijn tegenstander in de 19e ronde. Sprintwedstrijd voor amateurs over 600 M. (3 ronden): le rit: 1. A. Wester. 2. G. Markus. 2e rit: 1. H. Cuvelier. 2. R. Kroese. 3e rit: 1. H. Koning. 2. F. Reekers. De 3 verliezers van bovengenoemde ritten reden hierna een herkansingsrit, waarvan no. 1 werd geplaatst in de demi-finale. Deze rit werd gewonnen door G. Markus. Demi-finale: le rit: 1. A. Wester. 2. H. Cu velier. 2e rit: 1. H. Koning. 2. G. Markus. Finale om de le en 2e plaats: 1. H. Koning. 2. Wester. Waarschijnlijk heeft wel niemand vermoed, dat Koning dezen wedstrijd zou winnen van den snellen Wester. Koning begreep echter, dat hy om te kunnen winnen moest trachten in een lange spurt zijn tegenstander van den kop te verdringen, hetgeen hem met inspanning van al zyn krachten in de 2e ronde by het passeeren van de tribune gelukte. Hiema gaf Wester zich gewonnen en ging „opzitten". Finale om de 3e en 4e plaats: 1. G. Markus. 2. H. Cuvelier. Koppelwedstryd voor amateurs over 30 K.M. (150 ronden)1. H. CuvelierH. Bakker, tijd 46 minuten. 2. A. WesterR. Kroese. Op 1 ronde: 3. G. MarkusG. Boterman. 4. Gebr. K. en J. Balk. Op 2 ronden: 5. G. Hey'neC. Molenaar. De uitslagen van de op de Rojswyksche wie lerbaan gehouden wieierwedstryden zyn: Sprint 800 M. amateurs en onafhankeiyken 1. B. Leene, 2. Beukers, 3. Verheijen, 4. Eindho ven. Koppelwedstryden 40 K.M.: 1. MeijersMol ten, 2. (op een ronde) VreeswykVan Es, 16 pnt. 3. Gebroeders Van Duin, 4. Verheijen.Go- ves. Van 410 September zal op de Goudsche Wielerbaan een „zesdaagsche" wedstrijd wor den gehouden voor amateurs en onafhanke- lijken. Iedere avond zal van 8 tot 10 worden gereden. De nationale athletiekwedstryden van de R. K. Gymnastiekvereeniging „Willen is Kun nen" te Laren ter gelegenheid van het eerste lustrum werden Zaterdagmiddag om vijf uur geopend met de traditioneele „Loop door Laren." Aan den start kwamen 17 deelnemers De burgemeester loste het startschot. Er werden zeer goede tyden gemaakt, daar het parcours 3% K.M. was. De uitslag was als volgt: 1. Vriesekoop (Wilskracht Alphen a. d. Rijn) 11.14 4/5 sec., zilveren beker, plus zilveren wisselbeker. 2. v. Bakelen (R. K. A. V.) 11.25 2/5 sec., 3. B. Thomas (V. I. C.) 11.25 3/5 sec., 4. Versluis (Wilskracht) 11.34.5 sec., 5. v. Ochten 11.43.6 sec. 6. Boin 11.43.7 sec. De winnaar van dezen loop had op het keer punt reeds een voorsprong van 300 M., zoo dat bü het eindpunt geen strijd behoefde ge leverd te worden, wat aan de aantrekkeiykheid van dezen loop veel afbreuk deed. De burgemeester reikte na afloop de prijzen uit en maakte meteen van de gelegenheid ge bruik om W. I. K. met haar 1ste lustrum ge luk te wenschen. Te Gouda werd Zaterdagmiddag een 3 K.M Singelloop gehouden. Een elftal vereeniginger, nam aan den wedstrijd deel, waarvan de baan zoowel langs als door de stad uitgestippeld was. De Singelloop, die vlot verliep, mocht zich in een overweldigende belangstelling verheugen. De uitslag luidt: 1. Achilles I, Gouda, 7 min. 19.7 sec. 2. Vires et Celeritas II, Gouda, 7 min. 32.4 sec. 5. Hou- Alphen a. d. Rijn, 7 min. 23.8 sec. 4. Vires et Celeritas II, Goude, 7 min. 32.4 sec. 5. Hou- Vast, Boskoop. 6. D.O.S., Schoonhoven. 7. Achilles II, Gouda. 8. Vires et Celeritas lit, Gouda. 9. Velocitas, Gouda. 10. Achilles III, Gouda. 11. Vires et Celeritas IV, Gouda. Zondagavond werden op de wielerbaan te Halfweg groote club wedstry den gehouden door de Halfwegsche Sportclub „De Bataaf". De opbrengst van deze wedstry den was ten bate van de uitzending der renners van boven genoemde vereeniging naar de club-kampioen schappen van Nederland, welke dit jaar te Hoogerheide (N. B.) worden gehouden. De uitslagen der verschillende wedstryden luiden als volgt: Omniumwedstrüd yoor beginnelingen met Bij de te Praag gehouden districtskampioen schappen voor dames heeft een estafetteploeg over den afstand van 50, 100, 150, 200 meter met met een tyd van 1 min. 5,8 sec. een nieuw wereldrecord gevestigd. Op de 800 meter maakte Hosek een tyd van 1 min. 59.4 sec. terwyi Kos- ziak de 5000 meter won in 15 min. 31,8 sec. NEW-YORK, 27 Aug. (V.D.). De op het oogenblik in Amerika het meest populaire auto coureur Joo Jenkins is er in geslaagd het op zyn naam staande 24 uurs-wereldrecord aan- zieniyk te verbeteren. Hy legde een afstand af van 4913 568 K.M. en kwam daarmede op de fantastische gemiddelde uursnelheid van 204 K.M. Jenkins legde den afstand zonder onder breking af. De rit had plaats op den bodem van een uitgedroogd zoutmeer in den staat Utah met een Pierce-Arrow-wagen, waarmede Jen kins tijdens de race nog veertien andere records heeft verbeterd. De nieuwe wereldrecords, die reeds telegrafisch ter kermis zyn gebracht van de internationale organisatie te Parijs, ter ho mologeering, luiden als volgt: 200 myi 212.716 KM.; 500 K.M. 213.181 K.M.; 500 myi 213.401 K.M.; 1000 KM. 213.446 K.M.; 1000 myi 210.664 K.M.; 2000 KM. 208.554 KM.; 2000 myi 206.950 KM.; 3000 K.M. 206.916 K.M.: 3000 mijl 205.231 KM.; 4000 K.M. 206.081 K.M.; 5000 KM. 204.748 K.M.; 3 uur 213.375 K.M/; 6 uur 210.500 K.M.; 12 uur 208.554 KM.; 24 uur 204.732 KM., alles gemiddelde uursnelheden. NEW YORK, 27 Aug. (Part.). De vele fac toren van onzekerheid, die met betrekking tot de economische situatie naar voren komen, drukten ook heden weer hun stempel op Wall- street, waar de handel vandaag van uiterst be perkte afmetingen was. De hernieuwde goud- uitvoeren aan het einde van de vorige week hebben de vrees voor onmiddeliyke valuta-ex perimenten verminderd, doch in makelaars kringen acht men het niet uitgesloten, dat men voor verrassingen zal worden geplaatst. Er zal veel afhangen van de wijze, waarop het be drijfsleven zich in den herfst zal ontwikkelen. In dit verband wordt gewezen op de plannen tot omwerking van de N.I.R.A., welke volgens de loopende geruchten, niet veelbelovend zyn voor de ondernemingen. Intusschen schijnt een staking in de textielindustrie niet meer verme den te kunnen worden, hetgeen voor de rust onder de arbeiders in andere bedrijven niet be vorderlik is. De stemming was heden dan ook overwegend ongeanimeerd, hetgeen mede werd veroorzaakt door de zwakkere houding der graan- en katoenmarkten. Staalwaarden leden algemeen fractioneele verliezen. Spoorwegsha- res waren bij den aanvang verdeeld; later ech ter over de geheele linie in reactie, waarbij Atchison Topeka's en Union Pacific 1 pet. daalden. Koperaandeelen hadden koersverliezen te incasseeren onder leiding van American Smelting. Automobielaandeelen waren nauwe lijks prijshoudend en zagen zich iets van hun koerspeil ontnomen, tengevolge van de vermin derde verkoopen in het derde kwartaal, gedu rende welk tijdvak op een sterken teruggang van de winstcijfers wordt gerekend. Speciaal zou dit gelden voor de kleinere maatschappijen. Warenhuisaandeelen, public-utilities, che mische aandeelen en petroleumwaarden liepen algemeen tot onder het vorig slotpeil terug, al bleven de verliezen binnen zeer nauwe grenzen. Duitsche obligatiën lagen zwak. In de tweede beurshelft was de stemming by kalmen handel, aanvankelijk onregelmatig, waarbij mijnwaarden en spoorwegshares op den voorgrond traden. Eerstgenoemden hadden nog al van verkoopen te lijden, terwijl spoorweg waarden een stimulans ten goede ontvingen van berichten, dat een verzoekschrift door de be treffende maatschappijen was ingediend, om tot tariefverhooging over te mogen gaan. De inwilliging van dit verzoek zou natuurlijk een belangrijke verhooging der inkomsten met zich brengen. De bedrijvigheid in de staalindustrie geeft volgens de ramingen van het weekblad Steel en van het American Iron and Steel In stitute opnieuw een teruggang te zien tot resp. 20.5 pet. en 19.1 pet., doch de verwachting, dat in September a.s. een krachtige verbetering zal zyn te constateeren, vormde een tegenwicht voor de verminderde activiteit in de afgeloopen week. Tegen het einde van den beurshandel, toen de noteeringen weer wat waren aangetrok ken, volgde een reactie en uiteindelijk werden verliezen van 1 pet a 2% pet. geleden door Chrysler, Montgomery Ward, Eastman Kodak, Amer. Tel. Tel., Western Union, North Ame rican, American Can, Case Treshing, Air Re duction, Du Pont, Alaska Juneau, Dome Mines, U.S. Smelting, Amer. Car Foundry, Atchi son Topeka's, Delaw. Hudson, North. Pacific, Southern Rails en Union Pacific. Van de buitenlandsche obligatiën konden 5 y, pet. Young zich goed handhaven, doch 7 pet. Dawes zagen zich 1 pet. van hun koers ontgaan. De omzetten bedroegen 510.000 shares. Slotkoersen Augustus 27 25 De landenwedstrijd Joego-SlaviëPolen te Belgrado is met 41 door de gastheeren ge wonnen. De ruststand bedroeg 20 voor Joego- Slavië. Het spelpeil van Joego-Slavië bleek zeer te zyn verbeterd en de spelers hebben een zeer goeden indruk achtergelaten. Allied Chemical American Can. Co Am. Car. Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref. Am, Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock 1st Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. d. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares McKeesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steei New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse El. Woolworth Build 9 exdiv. f ex claim. t I ss gedaan an laten. 133 133V2 99 100% 17% 18% 38V8 112H 78% 16% 126/8 51 25% 17% 30% 14% 43% 24% 45 5% 2% 341/2 2 28% 39 1136/s 79 17% 13% 536/g 257/8 17% 31 146/g 39% 31 43% 92% 100 11% 19% 24% 451/4 6 3 35% 1% 29% 18% 40% 311/s 44% 93% 101 12% 197/8 30L/2 16% 91/8 181/8 28% 25% 10% 20 341/2 5.20-35 86 7 3% 4% 24 Vs 14% 23% 17% 421/2 231/2 14% l75Va 207/a 2o% 39 34 6 38 7 15 191/4 17% 2o% 45 10% 102% 15 4% 31% 167/g 9% 19 29 261/8 11 20% 34 88 7% 2% 4% 25% ISV4 23% 1/% 43 241/4 lo% 17o% 251/4 39% 6 386/4 15% 20 1»% 20% 4o 107/s 1046/4 10% 4% 17V* 177/g o5% 357/8 2% 2% 337/8 346/a 491/3 50% ex coupon. bieden. 24 133% 1007/8 17% 38% 113% 77 17% 131/4 538/4 248/4 17% 31 14% 43% 25 45% 5% 2% 3534 1% 29% I8V2 41% 31 44% 933/8 1003/4 123/g 97/a 316/8 17% 9% 19 28% 26 11 201/4 34% 87% 7 2'A 41/4 251/4 15V* 23% 173/g 42% 24 15 174 25V* 39 34% 6 38% 73/8 15V* 19% 183/g 206/8 4ova 10% 1033/* 15% 4V* 6s/* 18 36% 2V* 34% 50% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 27 Aug. Tarwe: Oct. 5/103/8, Dec. 6/1, Maart 6/31/4, Mei 6/41/2. Brussel Rome Madrid Bern 27 Aug. 23.77 8 691/4 13 83 33.04 25 Aug. NEW-YORK, 27 Aug. 27 Aug. 25 Aug. Weenen 19.23 23.84 Oslo 8.71i/2 A'dam 13.88 Londen 33.15 Parijs 19.25 Berlijn 25.45 25.48 68 54 68.80 5.061/8 5.066/e 6.671/4 6.693/g 39.51 39.83 27 Aug. 24 Aug. NEW-YORK, 27 Aug. 27 Aug. 24 Aug. Suiker Sept. 1.72-73 1.71-72 Mrt. 1.88 1.87 Oct. 1.77 1.75 Mel 1.92-93 1.91-92 Dec. 1.82 1.80-81 Juli 1.97 1.95-96 Jan, 1.83-85 1.83 Ct.Cuba 3.24 3.22 Rubber Standaard Sept 15./3 15.69 Mrt. 16.55 16.55 Oct. 15.87 15.84 Mei 16.83 16.82 Dec. 16.15 16.15 Juli 17.09 17.10 Jan 16.28 16.28 Koffie 27 Aug. 25 Aug. 27 Aug 25 Aug. Katoen Loco 13.25 13.50 Jan. 13.29 13.53-55 Sept 13.01 13.12 Mrt. 13.36 13.o5 Oct. 13.09-11 13.35-36 Mei 13.44-46 13.75 Nov 13.17 13.27 Juli 13.51 13.81 Dec. 13.25-26 13.49-50 Tarwe Roode Winter loco 107% 109% Harde Winter loco 112% 114% Tin Loco 52.00 51.70 Sept.52.00 51.70 27 Aug. 24 Aug. 27 Aug. 24 Aug. (Rio) (Santos) Sept. 7.72 7.85 Sept. 10.84 10.93 Dec. 7.93 8.02 Dec. 10.90 10.95 Mrt. 8.06 8.15 Mrt. 10.96 11.02 Mel 8.12 8.23 Mel 11.01 11.08 Juli 8.18 8.30 Juli 11.06 11.14 CHICAGO, 27 Aug. 27 Aug. 25 Aug. 27 Aug. 25 Aug. Tarwe Haver Sept. 102%-% 1037/8-04 Sept. 51 51% Dec. 1031/8-103 10;>%-05 Dec. 513/a 51% Mei 1051/8-105106-78-% Mei 52% 5234 Mais Sept 776/g Dec. 79 Mei bl7/8 Reuzel Loco 9.00 oept. 8.92% Oct. 9.02% Dec. 9.321/2 Jan. 9.4o 79 80% 83% 9.00 8.92% 9.021/a 9.37 9.50 Rogge -pt b4% Dec. 86% Mei 8S>% 86% 876/g 91% Dulutb Lynzaad Sept. 1.978/4 Dec. 1.95% 1.99 1.96»/4 27 Aug. 25 Aug. WINNIPEG 27 Aug. 27 Aug. 25 Aug. Tarwe Gerst Oct. 82% Dec. 83% Mel 87% 84% 85V2 89V* Oct. 60V* Dec. 60 Mei 61 62% 61% 62 l/2 Rogge Lijnzaad Oct. 69% Dec. 70% Mel 73% 71% 72% 7c% Oct. 1.63 Dec. 1.62 Mei 1.67% 1-64% 1.65V* 1.70% Haver Oct. 46% Dec. 4o% Mei 47 47V* 46% 47% Van 3.30-4.30 uur Kon. Olie Philips Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Adj. Milw. 1543/8 214% 8—7 5/16 21%-3/8 19—18 5/8 6 1/8—1/16 Van 4.30—5.00 uur A'dam Rubber 101 Anaconda 715/16 Opgegeven door v. d. Graaf Co.'s Bureaux v. d. Handel N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 24 Aug.: W. F. H. Dleckhaus Jr., rijwielhande laar. Den Haag, Dierenschelaan 186. A. C. M. Zoetmulder., weduwe van W. A. Allart, winkelierster, Den Haag, Pasteurplein 18. P. A. Derenmaux, kapper, Den Haag, Kneu terdijk 7B. C. J. Hoogenorst, tuinder, Langeraar, J. J. Hoogervorst, tuinder te Langeraar, Geeflrdijk 433. N.V. Uurwerk Groothandel v. h. Dick C. M. van Hattum, Den Haag, Anna Paulownastraat 65, thans Dguerrestraat 127. J. Van der Spek, handelaar in fijne vleesch- waren, Den Haag, Witte de Withstraat 18. N.V. Hollandsche Crediet- en Effectenbank, Oranjestraat 11, Den Haag. B. P. Afons, brandstoffenhandelaar. Den Haag, Zaanstraat 33. G. J. Aarninkhof, tabakskerver, Borne, Kerkstraat 7. De Vennootschap van koophandel onder de firma Aarninkhof v. h. W. J. Schoenmaker, tabakskerverij, Bome, Kerkstraat. Johs. Ants Heerlnk, handelende onder den naam J. A. Heerink, manufacturier, Losser Losser, Oldenzaalschestraat. A. J. Heerink, handelende onder den naam J. A. Heerink, manufacturier, Losser, Oldenzaal schestraat. G. J. Olde Kater, garagehouder era taxi ondernemer. Hengelo (O.). J. T. Tönies, Enschede, Lassondersingel 117. J. B. Lantinge, koopman, Stedum. J. Korter, electro-technicus, Groningen, Steentilstraat 29. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: W. A. Jungsch- leger, te Maastricht; Kwee Tik TJiang en A. J. M. Landers te 's-Gravenhage en J. A. Lamers te Am sterdam. DEN HAAG. Geslaagd voet deel I: A. D. J. Brai ning, Haarlem. DEN HAAG. Geslaagd: Mej. E. J. Doom era mej. A. G. Keene. Den Haag en de heeren P. J. Luljen- dijk. Delft, en M. J. C. Boogaards te Rijswijk. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: P. Horden, Rotterdam; P. A. Rietbergen. Schiedam en H. Swart te Baak (bij Zutphen/. BINNENLANDSCHE HAVENS. ÏJMUIDEN. Aangekomen 25 Aug.: Mercator, Belgisch opleidingsschip, Fowey; Crackshott, s„ Newcastle; Venus, m.s., Londen. 26 Aug.: Merope, s., Middl. Zee; Rim, m.s., Langesund (voor de visscheïshaven)Amazone, s.. Kopenhagen: Theona, s., Fewey; Poelau Tello, m.s., Hamburg; Merel, s„ Londen; Barneveld, s., Chili; Eban, m.s., Antwerpen; Bellatrix, s., Ar changel (voor Velsen) Calypso, s., Hamburg: Vlie- stroom, s., Huil; Rijnstroom, s., Leithh; Rhein, s., Hamburg. 27 Aug.: Lingestroom, s., Bristol; Storfors, s., Skoghal; Afon Gwili, s„ Swansea; Runmarö, s., Oxelsosund (voor Velsen)Bergensfjord, s., HavVe. Vertrokken 25 Aug.: Graziella, s., Newcastle; Stad Arnhem, s.. Rotterdam; Aizkaral Mendi, 6- Barry Dock; Berent, m.s., Aberdeen; Browess, ms., Londen; Margan Abbey, s„ Onega; Nieuwendam, m.s„ Nordenham. 26 Aug.: Vienna, s., Hoek van Holland. AMSTERDAM. Aangekomen 25 Aug.; Veners- borg, Zaandam, ledig, Zeeburgerkade, Verg. Car- gadoroskantoor. J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij; Merope, 26 Aug.: Crackshott, Newcastle, steenkolen, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Car gadoorskantoor; Amazone, Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, idem; Theano. Fowey, klei, Rietlan den, Holl. Stoomb. Mij; Prinses Juliana, SkaTrag- hage, steenen, Kostverlorenvaart, Salomon's Kust- vaartbedrijf; Merel, Londen, stukgoed, Handels kade, General Steam Transport Cy; Barneveld, Chili, stukgoed. Surinamekade, Vrachtmail; Eban, Antwerpen, ledig, Rietlanden. Ruys Co.; Poelau Tello, Hamburg, stukgoed, Ned. Dok Mij. Neder land; Calypso, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Vliestroom, Huil, stuk goed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. 27 Aug.; Rijnstroom. Leith, stukgoed, Han delskade, Idem; Rhein, Hamburg, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren; Linge stroom, Bristol, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij; Storfors, Skoghal, cellulose, Zee burgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Afon Gwili, Swansea, steenkolen, Hoofdkanaal Oost, NederL Bevr .kantoor. KONINKL. HOLL. LLOYD. ZEELANDÏA, uitreiss 24 Aug. n.m. van Bahia. FLANDRIA, thuisreis, 25 Aug. n.m. 4 uur van Pernambuco. MONTFERLAND, thuisreis, 25 Aug. v.m. 2 uuï van Las Palmas. ZAANLAND, thuisreis, 25 Aug. te Santos. HALCYON LIJN. STAD VLAARDINGEN, 25 Aug. van Klrkenaes te Vlaardingen. STAD ARNHEM, 25 Aug. van Velsen te R'dam. MAASBURG, naar Porto Ferrujo, pass. 25 Aug. Gibraltar. STAD ZWOLLE, 27 Aug. van Riga te Rotterdam. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALPHERAT, 26 Aug. van Rotterdam te Hamb. ALCYONE, uitreis, pass. 26 Aug. Dungeness. KONINKL. VED. STOOMB. MIJ. MEROPE. 26 Aug. van Midd. Zee te Amsterdam AMAZONE. 26 Aug. van Kopenhagen te Amst. BARNEVELD, 26 Aug. van Chili te Amsterdam. CALYPSO, 26 Aug. van Hamburg te Amsterdam. VULCANUS. Rotterdam naar Middl. Zee, pass. 26 Aug. Dungeness. AURORA, 26 Aug. van Barl n. Cophalonia BAARN, uitreiss. 15 Aug. te Callao. COLOMBIA. 26 Aug. van Cristobal n. Cartagena COSTA RICA, uitreis, pass. 26 Aug. Ouessant. EUTERPE. 25 Aug. van La Pallice n. Amsterdam zFAUNA, 26 Aug. van Amsterdam te Hamburg. GANYMEDES, 26 Aug. van Izmir n. IstanbouL HEBE, 26 Aug. van Giion te Oporto. JUNO, 26 Aug. van Oran n. Palermo. LUNA.. 24 Aug. van New-York n. Port au Prince. NER.EUS, 26 Aug. van Amsterdam te Stettin. ORESTES. 25 Aug. van Algiers n. Malta. ORION. 25 Aug. van Fyo te Barcelona. ORPHEUS, 25 Aug. van Aarhuus n. Amsterdam. PERSEUS, Settin n. Amsterdam, pass. 27 Aug. Brunsbuttel. POSEIDON. 25 Aug. sran San Felio te Barcelona. SIMON BOLIVAR, 25 Aug. n.m. 1 uur van Am sterdam te Hamburg. STELLA, Rotterdam naar SSiddell. Zee, pass. 26 Aue\ Dungeness. TIBERIUS, 25 Aug. van Lissabon n. Amsterdam. TRITON, Middl. Zee n. Amsterdam, pass. 26 Aug. v.m. 2 uur Finisterre. VESTA, 26 Aug. van Lipari te Rlposto. MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO, 26 Aug. van Hamburg te Am sterdam. TAWALT, 27 Aug. van Amsterdam naar Java. POELAU ROEBIAH, thuisreis, 27 Aug. van Port- Said. TANIMBAR, uitreis, pass. 25 Aug. Perim. ROTTERD. LLOYD. BALOERAN, uirties, 27 Aug. te Belawan. DEMPO, thuisreis, pass. 27 Aug. v.m. 5 uur Ouessant; wordt 27 ug. n.m. 5 uuT te South ampton en 28 Aug. 12 uur 's middags te Rotter dam verwachtt. INDRAPOERA, uitreis, pass. 26 Aug. v.m. 6 uur Finisterre. SIBAJAK, thuisreis, 26 Aug. n.m. 3 uur vara Sabang. BLITAR. uitreis, 26 Aug. v.m. 3 uur te Londen. KOTA NOPAN. thuisreis, pass. 26 Aug. v.m. 11 uur Finisterre. KOTA PINANG, thuisreis, pass. 26 Aug. Sagres. KOTA TJANDÏ. uitreiss, pass. 25 Aug. v.m. 11 uur Perim. MODJOKERTO, uitreis, pass. 25 Aug. n.m. 7 U. Perim. JAVA—NEW-YORK LIJN. KOTA RADJA, 25 Aug. van Bêlawan n. New- York. KOTA BAROE. New-York n. Java, 27 Aug. van Suez. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN, 26 Aug. van Port Soudan n. Suez. KLIPFONTEIN, uitreiss, 25 Aug. te Durban. HEEMSKERK, thuisreis,s 27 Aug. te Duin kerken. NIJKERK, 26 Aug. van Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK. 26 Aug. van Middlesbro te Purfleet. HOLLAND—O.-AZIË LIJN. SEROOSKERK, 27 Aug. van Hamburg te R'dam. ARENDSKERK. thuisreis, pass. 25 Aug. ePrim. HOLLAND—AMERIKA LIJN. STATENDAM, Rotterdam naar New-York, pass. 26 Aug. Lizard. VEENDAM, toeristenvaart. 26 Aug. v.m. 11 uuti te Vigo. DINTELDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 26 Aug. te Londen. BEEMSTERDIJK, 25 Aug. van Rotterdam naar BOSCHDIJK, uitreis, 24 Aug. te Houston. New-OTleanss. BEEMSTERDIJK, uitreis, pass. 26 Aug. Bevezler. BURGERDIJK, Rotterdam n. Fort Churchill, pass. 24 Aug. Prawlepoint. MIJ. OCEAAN. POLYPHEMUS. Amsterdam naar Java, pass. 26 Aug. Perim. ALCINOUS, 25 Aug. van Amsterdam te Londen. MYRMIDON. Amsterdam naar Java, pass. 26 Aug. Lizard. KONINKL. PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN, 23 Aug. van Durban n. Tamatave NIEUW HOLLAND, 25 Aug. van Brisgane naaï Singapore. DIVERSE SCHEPEN. ZONNEWIJK, 25 Aug. van Archangel n. Balti more. NIEUWLAND, 27 Aug. van Rotterdam te GTan- gemouthh. MANVANTARA, Rotterdam naar Gibraltar v.o* pass. 26 Aug. Dungeness. ARY SCHEFFER, 26 Aug. van Rotterdam to Havre. BATAVIER VIII, Rotterdam naar Bordeaux, pass. 26 Aug. Dungeness. ORANJEPOLDER, 26 Aug. vara Rotterdam to Londera. BATAVIER V, 26 Aug. van Rotterdam te Gra- vesend. POELDIEP, 26 Aug. van Rotterdam te Klngsynn TELA, Bahla naar Havre, pass. 25 Aug. St. Rechterhelft v.h. bord: witJ linkerhelft: J roode rand, S m. rood door- J gestreep t a zwarte P) Aan de linker- zijde d. straat de rechter- is parkeeren straathelft is verboden. i dus vrij.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2