ABDULLA's latest D.E.M.-terreinen geopend No. 46 11 Ct. bedenkt het telkens weer.. jok uit zijwegen, komt verkeer MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 Groote belangstelling lustrumfeesten t.y.b.b. Finest Egyptian Blend Demonstraties van sportbeoefening in R.K. verband te Beverwijk D.E.M.Valendam 42 Kolping door T.Y.B.B. geslagen PLAIN RED TIPPED R.K. VOETBAL DIENT T.B.C.- BESTRIJDING TE SANTPOORT DIOCESAAN HAARLEMSCHE VOETBALBOND Belangstelling voor het scheids- rechter-ambt SantpoortH.M.S. 65 TOURNOOI „DIE SPAERNE- BEKER" GYMNASTIEK Haarlem en Heracles in den eindstrijd Vergadering van den K.T.K. EDO—KINHEIM 9—1 Nederlaagwedstrijden Noorder- Sportpark ATHLETIEK WEDSTRIJDEN TE MEDEM- BLIK Uitgebreid programma vlug afgewerkt Wedstrijden van „Tumlust" Driekringen wedstrijd LAWNTENNIS Tournooi Duinwijck WIELRENNEN INTERNATIONALE WEDSTRIJ DEN TE HEEMSTEDE Belangrijk program voor weinig publiek GOLF Kennemer Golfclub Noordwijksche Golfweek Zondagmiddag heeft onder groote belang stelling de officieele opening plaats gehad van de nieuwe en uitstekend ingerichte terreinen van de R. K. Sportvereeniging „D. E. M." te Be verwijk. Deze gebeurtenis was voor de onlangs opgerichte Vereeniging tot behartiging van Roomsche Sportbelangen (R. S. B.) aanleiding, om voor de eerste maal naar buiten op te tre den. Zij heeft dit gedaan door aan dit ope ningsfeest een demonstratie te verbinden van sportbeoefening in katholiek verband, waaraan verschillende katholieke sportvereenigingen medewerking verleenden en die bewezen heeft, welk een krachtige propaganda op deze wijze voor de katholieke sport gevoerd kan worden. De openingsplechtigheid werd voorafgegaan door muzikalen rondgang door Beverwijk en Wijk aan Duin, waaraan deelgenomen werd door de R. K. Gymnastiekvereenigingen „S. S. S." uit Beverwijk en „D. O. S." uit Velsen Noord, de Graalafdeelingen Beverwijk en Wijk aan Duin en een groep D. E. M.-junioren, die op deze wijze en begeleid door de R. K. Har monie „St. Caecilia" van Velsen Noord, naar de nieuwe sportterreinen aan den Hoflanderweg trokken. Het was een opwekkend schouwspel den stoet, met de vele kleurige vlaggen en unifor men naar het sportveld te zien' marcheeren. Intusschen waren de velden door den Hoog Eerw. Heer Deken Joh. Lucassen ingezegend, Waarbij het bestuur van „R. S. B." door Zijn HoogEerw. met enkele vriendelijke woorden werd geïnstalleerd. Om twee uur was een groot aantal belang stellenden op het terrein aanwezig. O. a. merk ten wij op den burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. Scholtens; den burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, den heer H. Rothe; den zeereerw. heer rector Mol .algemeen leider der Katholieke Jeugdbeweging, het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en vele anderen. Allereerst werd het woord gevoerd door den Voorzitter van „R. S. B.", den heer H. J. de Groot, die een uiteenzetting gaf van het doel dezer vereeniging, n.l. de katholieke sportbe weging moreel en financieel te steunen. Spr. deed een krachtig beroep op allen, om mede te Werken, opdat de katholieke sportbeweging, die thans meer dan ooit noodig is, te steunen met daadwerkelijke belangstelling. Hij dankte voorts den heer Jac. de Wildt die de terreinen heeft doen aanleggen en open de vervolgens het terrein met het uitspreken van de beste wenschen voor de toekomst. Hierna voerde het woord de HoogEerw. Heer Keken Lucassen, die een hartelijken geluk- Wensch deed hooren en vervolgens eveneens een beroep deed op alle Katholieken om R. S-B. die de belangen van de Roomsche sport mi dienen, te steunen. De Deken bracht hulde en durf aan degenen, die met zooveel moed en durf hebben volge houden, om de katholieke sportbeweging in Beverwijk in stand te houden. Waren zij er diet geweest, de Roomsche sportorganisatie had hier niet meer bestaan. In dit verband wees de HoogEerw. spr. erop, dat D. E. M. bewezen Beeft, hoe door hard werken ook op het ge- Bied der Roomsche sport, veel te bereiken is. Als we maar flink doorzetten en toonen willen, Wat we kunnen. Wij moeten daarbij de groo ve idealen in het oog houden. Bij de inzegening heeft de Eerw. spr. aan God gevraagd, dat hier zal heerschen de ware samenwerk en de reinheid. In dezen geest uitte de Eerw. spr. dan ook de beste wenschen. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door Burgemeester Scholtens, die het bestuur met ehkele hartelijke woorden gelukwenschte en er daarbij op wees, hoe hier door een gelukkige ^menwerking veel bereikt kan worden tot ont plooiing van de Roomsche sportbeweging. De ZeerEerw. heer Rector Mol richtte dan 6®n gelukwensch tot degenen, die hier de lei ding hebben gehad en die er voor gezorgd heb- Ben, dat de Roomsche sport kan beoefend wor den op de beste wijze. 2. Eerw. hoopte dat hier de katholieke sport beweging moge voeren tot een hechte aaneen sluiting'der katholieke jeugd, tot heil en zegen Van de geheele Katholieke Jeugdbeweging. Nadat tenslotte nog het woord was gevoerd door den heer mr. A. Moens, als voorzitter van Vreemdelingenverkeer, werd met de afwerking Begonnen van een afwisselend programma, Waarbij op verschillende deelen van het terrein ^gelijk werd gewerkt. De Graalafdeelingen van Beverwijk en Wijk dan Duin bestreden elkaar sportief in een korf- Balwedstrijd, terwijl de gymnastiekvereenigin gen S. S. S. en D. O. S. eenige keurige gym nastiek- en turndemonstraties ten beste gaven, De middag werd besloten met een voetbal- Wedstrijd tusschen D. E. M. I en Volendam I, Bet kampioenselftal. Vóór den aanvang van dezen wedstrijd wer den de spelers door den HoogEerw. Heer De- Ben Lucassen en den voorzitter van R. S. B toegesproken, waarna de Deken den aftrap ver achtte. Volendam ontwikkelde een keurig samenspel en nam ook reeds vrij spoedig de leiding. Na Borten tijd zorgde D. E. M., dat een enthousiast sPel ontplooide, voor den gelijkmaker. Nog voor de rust bracht D. E. M. den stand op 21. Tijdens de pauze werden door de Graalafdee- Bngen ©enige mooie reidansen uitgevoerd. Na de rust vergrootten de Beverwijkers hun Voorsprong tot 41. Ten slotte wisten de Vo- tendammers nog een tegenpunt te scoren, zoo dat het einde kwam met een 42 overwinning voor DM, dat daarmede den zilveren be ker, uitgeloofd door da Amstelbrouwerij, in ontvangst kon nemen. De Roomsche sportbeweging in Beverwijk kan °P een zeer geslaagden middag terugzien. Gp waardige wijze hebben de T.Y.B.B.-ers h dag van hun 15-jarig bestaan ingezet. v Na de H. Mis trokken allen naar het Gebouw de St. Josephs-Gezellenvereeniging, waar ,d feestelijke stemming werd ontbeten. Op spon- d,de wijze werd de heer H. W. van Turnhout, 9lnds de oprichting van T.Y.B.B. bijna on- j, gebroken als secretaris fungeert, gehuldigd. dei1 verdiende sympathiebetuiging aan iemand, d.e hiet veel toewijding jaren lang z'n club ge- heeft! Ne weleerw. heer J. P. van Houten hield een hartelijke toespraak; terwijl ook de hee- eti ,raurnont, voorzitter der lustrumcommissie, Yl Nakels, voorzitter van „Kolping", de feest- rende T.Y.B.B.-ers toespraken. •fDjdens de receptie bleek wel duidelijk, dat vér N-B. zich in de sympathie van haar zuster- ®enigingen mag verheugen. 6 vele toegezonden bloemstukken gaven de receptiezaal een feestelijk aanzien het was een komen en gaan van tallooze bestuursleden van R.K. Sportvereenigingen in Haarlem en omstreken. Ook merkten we op pater P. L. Esser, voorzitter van den D.H.V.B., den heer J. Boot, voorzitter van den R.K-H.V.B. en den heer H. J. L. Klein-Schiphorst. De heer P. Slenders, voorzitter der jubileeren- de vereeniging, beantwoordde de vele hartelijke f-llcitaties. Ook verschillende ouders van junio ren-leden kwamen feliciteeren; een bewijs, dat het vele wat T.Y.B.B. voor haar junioren doet, zeer op prijs wordt gesteld. Bovendien waren vele schriftelijke en telegra fische felicitaties ontvangen. Als voorspel van den jubileumswedstrijd T.Y. B.B. IKolping I bekampten T.Y.B.B. II en Santpoort II elkaar. Santpoort bleek hier ver reweg de sterkste en won verdiend met 1—5. Om kwart over drie zien we de elftallen van T.Y.B.B. en Kolping door een „eerepoort" van T.Y.B.B.-junioren het veld betreden, en nadat de heer Vaumont, voorzitter der lustrumcom missie de spelers heeft toegesproken, stellen zich onder leiding van scheidsrechter Laarmans de v Igende elftallen op: T.Y.B.B.: W. v. d. Lit, doel; Kluyskens, Van Es, achter; v. Turnhout, Rotteveel, Kamer, mid den; v. Riel, Put, v. Honschoten, TuUenaars en Willemse, voor. Kolping: v. d. Voort, doel; Smits, v. Bree, achter; Cranenburg, J. Verhoeven, P. v. d. Heu vel, midden; Kornuit, J. v. d. Heuvel, Atgier, Korff en van Eemeren, voor. De heer H. J. L. Klein-Schiphorst trapt af voor Kolping en de roodbroeken trekken direct ten aanval. Voorloopig blijft het echter aan beide zijden een aarzelend terrein verkennen, waarbij, behalve eenige hoekschoppen, niets be langwekkends voorvalt. Al spoedig komt echter wat meer teekening in den strijd en onderneemt Kolping eenige goede aanvallen. Dan komt T.Y.B.B. aan de beurt, doch v. Bree grijpt herhaaldelijk resoluut in en zuivert met forsche trappen het terrein. Snel gaat het spel van doel tot doel, afgewisseld door periodes van overwicht der gasten. Bij een aanval der geel-zwarten werkt Smits geheel onnoodig corner, hetgeen Kolping duur te staan komt. Van Riel zet hard en hoog voor en J. van Honschoten springt hooger dan z'n tegenstan der en kopt prachtig en onhoudbaar in. 10. Dit is voor de Kolping-mannen hei sein om flink aan te pakken. Vooral Atgier toont zich een prima centervoor, die z'n vleugelspelers goed aan 't werk weet te zetten. V. d. Lit krijgt dan ook handen vol werk en toont zich een keeper van klasse. Als Atgier tenslotte den bal bemach tigt, plaatst hij uitstekend naar Kornuit, die handig Kluyskens passeert en met een afgeme ten voorzet v. Eemeren in de gelegenheid stelt den bal hard en hoog in de touwen te jagen. 1 -1. Binnen een minuut echter herneemt T.Y.B.B. zijn voorsprong. Van Riel zet hard en laag voor doel, Smits stormt toe, doch krijgt den bal ver keerd op z'n schoen en v. d. Voort heeft geen schijn van kans de fout van z'n linksback te verhelpen. 2I. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de thee direct een aanval van T.Y.B.B. en voordat we eigenlijk goed weten wat er aan de hand is, heeft v. Honschoten den voorsprong vergroot. 31. Dan volgt een interessante strijd, meestal op de speelhelft der gastheeren. Het doel van v. d. Lit heeft een ware belegering te dorrstaan, doch de verdediging weet van geen wijken. Telkens als we echter meenen, dat T.Y.B.B. zich heeft losgewerkt, komen de roodbroeken nog verwoeder opzetten, doch zij blijven in hun technische fout van te kort spel volharden, een fout, die hun ongetwijfeld de overwinning heeft gekost. Atgier toonde zich een prachtspeler, die zonder aarzelen weet te schieten, doch gaarne z'n binnenspelers de kans tot scoren geeft. Hij j had echter weinig geluk met z'n schot. Zoo talloos zijn de aanvallen van Kolping, dat sucoes ten slotte-niet kan uitblijven. Eindelijk weet J. v. d. Heuvel, nadat de bal van linksnaar rechts en van man tot man was gespeeld, door een goed geplaatsten kopbal den achterstand te verkleinen. 32. Dan is 't van Eemeren, die goed voorzet, en Atgier, die zelf weinig kans heeft, kopt tactisch naar v. d. Heuvel, die keihard in den hoek schifcu. Weer laat v. d. Lit zich languit naar den bal vallen en weet deze op meesterlijke wijze te stoppen, doch tergend langzaam rolt de bal eenige decimeters buiten zijn bereik en de toe schietende Korff schiet hard in. 33. Nog ap- plaudiseert het publiek voor dit welverdiende succes, als T.Y.B.B. ten aanval trekt, v. Bree mist en Tuilenaar met een kalm schot v. d. Voort het nakijken geeft. 43. Hiermede is het pleit vrijwel beslist. T.Y.B.B. heeft zich hiermede in het bezit ge steld van den door den weleerw. heer J. P. van Houten beschikbaar gestelden fraaien beker. De wedstrijd stond op hoog peil en was rijk aan spannende momenten. Kolping had onge twijfeld een beter resultaat verdiend, doch krijgt over 14 dagen in Helmond gelegenheid revanche te nemen. 's Avonds verzamelden zich de T.Y.B.B.-ers weer in het gebouw der St. Jozephsgezellen-ver- eeniging, om op intieme wijze feest te vieren. Den Kolping-spelers werd elk een bekertje ter hand gesteld als herinnering aan dezen wed strijd. De avond verliep op zeer prettige wijze. We mogen niet onvermeld laten, dat de heer Klein-Schiphorst T.Y.B.B. ter gelegenheid van zijn derde lustrum een werkelijk vorstelijke gift schonk. Deze dag zal den T.Y.B.B.-ers lang in her innering blijven. 4BDUIXA S Co. Ltd. LONDON W.L MAKERS OF SUPERB CIGARETTES door de steeds uitbreidende competities den competitie-leider nog geen gelegenheid geeft om bij een vol programma over voldoende scheidsrechters te beschikken. Zoo spoedig mogelijk dient aan deze tekort koming een einde gemaakt te worden. Wij vragen ons af, waar zijn de oud-spelers onzer vereenigingen, die jaren lang misschien gepro fiteerd hebben van de leiding van anderen, is voor hen nu niet de tijd aangebroken, om aan een idealen toestand in ons voetbalwereld je mede te helpen? De competitie staat voor de deur, in de ver schillende districten zullen spoedig weer de scheidsrechter-cursussen een aanvang nemen. Zij die zich geroepen voelen voor het ambt van scheidsrechter, geven zich onverwijld op aan het secretariaat van den Diocesaan Haar- lemschen Voetbalbond, Prins Hendrikstraat 133 te Zaandam. Telken jare roept de Diocesane Haarlemsche Voetbalbond zijn trouwste medewerkers op voor het welslagen van een goed verloop der com petitie. Met deze trouwste medewerkers bedoel den wij de scheidsrechters. De scheidsrechter is de vertrouwensman van den bond, die in naam van het bondsbestuur, geheel belangeloos, den wedstrijd gaat leiden. Een voorname taak dus, die bij een serieuze opvatting, zoowel voor den functionaris als voor den voetbalbond, groote voldoening kan schenken. Gelukkig constateeren wij, dat het scheids- rechter-corps in het Bisdom Haarlem, zoowel kwalitatief als kwantitatief, stijgende is, echter JlO*' "EO I &ORg£&R De Voetbaldag in Santpoort ten bate van „Herwonnen Levenskracht" mag wat het sport- technische gedeelte betreft, alleszins geslaagd heeten. De baten waren, mede door het slechte weer in de ochtenduren, maar matig. Ondanks het mooie doel van dezen strijd, „de sport in dienst der liefdadigheid", hebben vele katho lieke voetballiefhebbers den oproep volkomen genegeerd en hun geld laten glijden in de kas sen der neutrale voetbalclubs, daarmee als steeds verraad plegende aan eigen zaak. Het vertoonde spel kan geen excuus meer zijn, tenminste wanneer men objectief wil zien. De wegblijvers hebb enook dezen middag vol komen ongelijk gehad: het vertoonde spel was af. H.M.S. heeft de toss gewonnen en een baby- Santpoorter trapt voor Santpoort af. Hei wordt een verkennen van het terrein aan beide zijden en het inspelen op 't vrij gladde veld had heel wat voeten in de aarde. Eenmaal daaraan ge wend zijnde, werd aan beide zijden prachtige aanvallen opgezet, steeds gevaarlijk door hun verrassend karakter. Goede schoten aan beide zijde moeten wij noteeren. Santpoort zoekt zijn heil in kort, H.M.S. in lang open spel. Kansen worden er genoeg geschept, doch voorhands nog niet benut; beide keepers zijn volkomen voor hun taak berekend. Een fraaie afgemeten voor zet van Gerrits weet Kaldenbach in de 35ste minuut keurig in te koppen. Direct daarop een situatie juist andersom, doch Gerrits kopt over. Dat is H.M.S. te bar en met veel bravoeur gooien ze zich in den strijd, doch Kockx is on verbiddelijk en grijpt alles was los en vast zit. Rust 10. De tweede helft was zeker nog mooier dan de eerste helft. Met veel élan wordt aan beide kanten gestreden. Santpoort vergroot den voor sprong door inaber, doch binnen de 5 minuten heeft v. d. Veer van H.M.S. den stand gelijk gemaakt. Nog geen 10 minuten later heeft Sant poort door Handgraaf en Gerrits 2 goals ge scoord. Santpoort waant zich binnen, nog een kwartier is te spelen, doch het is een zeer pro ductief kwartiertje, want H.M.S. weet nog drie maal keurig te doelpunten. Santpoort echter weet juist nog tweemaal te doelpunten, zoodat het einde van dezen prachtwedstrijcl in het voordeel van Santpoort komt. Het was een mooie strijd, onder goede leiding van den heer Grymans, voor een mooi doel. Na afloop werden de prijzen door den voor zitter van H.L. in ,,'t Huis te Velsen" met toe passelijke woorden uitgereikt. De eerste dag van het ook dit jaar door Haarlem georganiseerde tournooi om „Die Spaerne-beker" is uitstekend geslaagd. Het terrein had de geweldige regenbuien uitstekend verwerkt en toen tegen den middag het weer wat opklaarde kwamen nog vrij veel bezoekers naar het Haarlem-terrein waar een drietal aan trekkelijke wedstrijden werd gespeeld. Dat ook de deelnemers aan dit tournooi prijs stellen op een eervol resultaat bleek wel uit het volledig uitkomen door de vijf elftallen. Onder leiding van scheidsrechter Twisterling werd om 12 uur begonnen met den wedstrijd Heracles—'t Gooi. De bekerhouders 1933 toon den zich ook nu ware cup-fighters en waai- de Oostelijke kampioenen evenmin voor een neder laag bleken te gevoelen werd het een vinnig partijtje. Na 5 minuten gaf middenvoor Tuss- veld Heracles met een keurig doelpunt de lei ding, maar spoedig scoorde Heracles opnieuw maar nu in eigen doel waardoor de stand gelijk was. Een fraai doelpunt van Schlosser werd wegens buitenspel geannuleerd en met 1—1 kwam de rust. In de tweede helft kreeg 't Gooi een goede kans om de leiding te nemen maar de strafschop, toegestaan voor een over treding voor het Heracles-doel, werd naast ge schoten. Vinnig werd gestreden om het win nende doelpunt dat Entjes enkele minuten voor het einde langs Cohen kopte. Einde 21 voor Heracles. Scheidsrechter Vrugt floot vervolgens de vol ledige elftallen van Haarlem en Velocitas bin nen de lijnen waarbij Haarlem zich opstelde met: Voogd, Van den Berg en Huisman, De la Mar, Van Gooi en Vreeken, Iseger, De Wiifter, Bloemink, Smit en Kammeyer. Haarlem begon uitstekend. Er werd keurig gecombineerd en de noordelijke kampioenen zagen keer op keer de Haarlem-voorhoede op hun doel afkomen. De middenlinie van de roodbroeken steunde goed en na 10 minuten schoot Kammeyer den bal uit een voorzet van De Winter in het Ve- locitas-doel. De aanvallen van Velocitas worden vrij gemakkelijk afgeslagen en de Haarlem voorhoede toont door doelpunten van Bloe mink, Smit en Kammeyer haar productiviteit om den ruststand op 40 te brengen. De groote achterstand ontmoedigt Velocitas waardoor de Groningers niet tot hun normale spel kunnen komen. De vleugel SmitKam meyer klopt perfect en Smit, Kammeyer en een speler van Velocitas brengen den stand op 70, alvorens V. d. Velde en Bonsema door een tweetal doelpunten den eindstand op 7—2 Zaterdag vergaderde de Technische Commis sie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. De jaarlijksche gymnastiekwedstrijden zullen in Haarlem worden gehouden voor dames op Woensdag 7 November onder leiding van den heer P. Dijkstra en voor heeren op Vrijdag 9 November onder leiding van den heer J. J. van Doorn. Voor allen geldt een zeskamp met keuze-oefe ningen; alleen tie vrije oefeningen voor den der den graad worden voorgeschreven. brengen. Met een keurige overwinning, verkre gen door goed spel, plaatst Haarlem zich in den eindstrijd. Als laatste wedstrijd werd onder leiding van scheidsrechter Boeree gespeeld Stormvogels Heracles. Stormvogels speelde met: Hollenberg, K. Haak en Tol, Feye, Prins en v. d. Velde, V. de Steen, Haak Jr., Effem, Ketting en De Waard. Na 10 minuten wist Tussveld Heracles de lei ding te geven met een voor Hollenberg on houdbaar schot. Rechtsbuiten Bulters bracht vervolgens den stand op 20, waarna Heracles ook in deze ontmoeting in eigen doel scoorde. Pogingen van Prins om het spel te verplaatsen hebben geen doelpunten tot resultaat. Het goede spel van de Heraeles-achterspelers en on. voldoende productiviteit van den aanval der Vogels vallen hierbij op. Alleen Ketting is ge vaarlijk, maar heeft weinig geluk met zijn schoten. Ook in de tweede helft als bij Heracles Entjes is vervangen en bij Stormvogels Haak in den aanval door Van Pel is vervangen' blijven doelpunten uit. Aan spanning ontbreekt het niet maar de 2—1 voorsprong van Heracles blijft tot het einde behouden. A.s. Zondag volgen HaarlemHeracles en Stormvogels—Velocitas^ Voor de rust ging het nog, toen waren de aanvallen niet van gevaar ontbloot. Als Notrot, die den bal aan een der macks ontfutselt, af geeft aan Goemaat, geeft deze EDO de leiding, Een corner op het Kinheimdoel, slaat een back met de hand weg en de penalty wordt door 'Oomen in een doelpunt omgezet. Dan kogelt Notrot een voorzet van Spek ineens in, 3—0. H. Groeneveld verkleint den achterstand, waar mee de rust ingaat. De 2e helft is vrijwel geheel voor E. D. O. en er wordt fraai gecombineerd. Goemaat brengt den stand op 4—1 en even hierna benut Notrot een voorzet van Spek. Van Gemen moet wegens een ongeval het veld verlaten en wordt dan vervangen door Keiler, die het ge heel geen afbreuk doet. Een kalme voorzet van Keiler kopt Koppen even kalm in, 61. We tellen door: Keiler kogelt via keeper en paal in, 71. Een voorzet van Spek benut Goemaat en het is 81. Perukel geeft een fraaie pass, welke Goemaat benut. De kans voor het 10e doelpunt gaat te loor als Perukel een penalty te zacht inschiet. E.D.O. II—Schoten I 4—2 Onder gunstig weer hadden Zondag te Medemblik atletiekwedstrijden plaats. De bur gemeester van Medemblik. de heer Peters, ver welkomde de deelnemers. Onder leiding van den heer Urllink verliep het aantrekkelijke, doch zeer uitgebreide pro gramma vlot. Zooals elders in de rubriek ver meld, verbeterde A. v. d. Zee (Haarlem) zijn record polshoogspringen dat hij van 3.37 op 3.90 M. bracht. Op de 100 M. leverde v. Geenhuizen (Haarlem) een goede prestatie door deze op het vrii slechte terrein in 11 sec. te winnen. Bij het kogelstooten promoveerde C. Lamoré (Haar lem) naar de B-klasse met een worp van 10.67 M. Ook de 100 M. B bracht een Haarlemsche overwinning en wel aan Erlings, die in den eveneens goeden tijd van 11.3 sec. won, In een zeer goed geloopen 15Ö0 M. bezetten de Haarlemmers Hermans en Bosloper de le en 2e plaats. Ook het nummer 4 X 100 est- leverde een overwinning op voor Haarlem in 47.6 sec. Na afloop reikte de burgemeester de prijzen uit. Een woord van hulde aan M. F. C. voor de goede organisatie is hier zeker op z'n plaats De uitslagen luiden* Verspringen dames voor sportvereenigingen: N. van Balen Blanken, Olympia W. 4.48 M. A. Bakker Smit, Olympia 4.40 M. M. de Jager, A.V. Zaanland K.N.A.U. 3.61 M. Kogelstooten dames K.N.A.U. KI. C.: M. M. Honig, A.V. Zaanland 8.46 meter. B. Scholtsz, A.V. Zaanland 7.74 meter. A. Kools Goede, A.V. Zaanland 6.61 meter. 100 meter heeren KI. A* A. van Geenhuizen, Haarlem 11 sec J. K. Leeuwerink, A.V. Zaanland 11,1 sec. L. van der Kar, A.A.C. 11.2 sec. W. H. Hennings, A.A.C. A. Kok, BI. Wit. G. Rinkel, Haarlem 100 meter dames KI. C.: M. Boorsma, A.V. Zaanland 14.1 sec. A. Brouwer, A.V. Zaanland 14.8 sec. Bunschoten, A.V. Zaanland. A. Kelder Esser, A.V. Zaanland. 100 meter KI. B.: R. Erlings, Haarlem 11.3 sec, C. J. Renes, A.A.C. 11.4 sec. A. Metz, Haarlem. C. de Jager, A.V. Zaanland. Weltevreden, A.A.C. A. Snikkers, A.A.C. 100 meter dames sportclubs: T. Schuts, Olympia 13.7 sec. C. Bronder, Olympia 13.8 sec. T. Reinders, Voorwaarts 14 sec, 100 meter heeren sportclubs: P. Kos, H.B.S. 12 sec. P. Boon, H.B.S. 12.1 sec. 100 M. dames sportclubs: v. Balen Blanken, Olympia W. 12.3 sec; A. Kaan. Olympia W. 12.4 sec. Houthaan. H.B.S. 12.6 sec. 3000 Meter Hardloopen KI. C: G. J. Duijn, Zeemacht 10 m. 219. C. Timmerman, A.V. Zaanland 10 m. 22.5- P. Vas. A.V. Zaanland 10 m. 23.4. 100 M. Heeren KI. C D. van Genne, A.V. Zaanland 11.9. D. Paüwiel. AVAC 12.2. R. Schoemaker, Haarlem 12.2. J. Keur, Zandvoort 12.3. D. Hoefkens, AVAC. G. Molenkamp AAC. 3000 Meter hardloopen KI. A.: H. Bruijn, A.V. Zaanland 9 m. 32.3. W. Bakker, AVAC 9 m. 45.8. 3000 Meter Hardloopen KI. B.: M. de Groot, A.V, Zaanland, 9 m 47.5. C. Bakker, A.V. Zaanland 9 m. 51.3. N. Koppes KNAU, 10.m. 03. Polshoogspringen KI. A: A. v. d. Zee, Haarlem 3.90 M.. nieuw Ned record. C. Lamoré, KI. B. 3.30 M. V. .Mans, Haarlem K.C. 3.20 M. 4 x 100 Meter Heeren Sportclubs- H.B S.. Hoorn 48.8 sec. Olympia. Wieringerwaard 49 sec Speerwerpen Heeren KI. B* J. J. Meiier. AAC 45.90 Meter. A. Kok. Bi. Wit KI. C. 42.02 Meter G. Rinkel, Haarlem 41.54 Meter. Hoogspringen Dames KI. B* M. Boorsma, A.V. Zaanland 1-36 Meter A. Affourtit, KI. B. A.V. Zaanland 1.25 M- 4 x 100 Meter estafette KI. C- Haarlem 47.6 sec A A.C. 48.2 sec. Olympia 49.6 sec. Springen Heeren KI. O: Mans, Haarlem 6.09 Meter. Hennings, AAC 5.77 Meter. C. de Jager, A.V. Zaanland 5.76 Meter. Verspringen Heeren Sportclubs* J. van Balen Blanken, Olympia 5.82 M. W. Riemersma, O.K.K., 5 5 Meter Touwtrekken Olympia, Wieringerwaard. Speerwerpen niet-K.N.A.U-leden: P. Velzeboer, HBS 37.66 W. Riemersma. OKK 37.52. Kogelstooten Heeren KI. C: G.è Lamoré, Haarlem 10.67 Meter. Schatsmary, AVAC 10.47 Meter. Oberink, Haarlem 10 22 Meter Speerwerpen Heeren Sportclubs: A. Kaan. Olympia W. 1.45 M. J. Mol. OKK 1.30 M. D. Bart, OKK 1.25 M. Hoogspringen Heeren KI. C: E. van Renesse. Haarlem 1.55 Meter. W. Tonneman, BI. Wit 1.52% Meter. 800 Meter Heeren KI. C: Lindeman, Haarlem 2. 14.3. G. Mans, Haarlem 2. 16.7. G. Kuiner, AVAC 2. 19.3. B. de Kruiff. AAC 2. 21.8. 1500 Meter Heeren Sportclubs: H. Knol. West Frisia 4 m. 49.7. E. Coenen, OKK 4 m. 53.6. P. van Ham, Olympia W 4 m. 55 6. Speerwerpen Dames Sportvereenigingen: M. van. Wijk Bosma. Udi.W.vO. 26.40 M. Polman, Schagen 21.55 M. 1500 Meter KI. C: J. Hermans, Haarlem 4. 43.8. C .Boslooper, Haarlem 4. 46.7. D. Zwikker, A.V. Zaanland 4. 47.2. 4 x 100 Meter Estafette Dames KI. C.: A.V. Zaanland, Zaandam 618 sec. 4 x 100 Meter Dames Sportclub: Olympia, Wieringerwaard 57.6. Olympia, Berkhout 60.8. O.S.S., Medemblik 65.6. Kogelstooten Dames Sportclubs: M. van Wijk Bosma UdiWvO 9.64 M. M. Polman Schagen, UdiWvO 8.20 M. Kogelstooten Dames KL: M. M. Honig, A.V. Zaanland 8.52 M. T. Prins, A.V. Zaanland 6.72 M. De Chr. Gymnastiek-Vereeniging Tumlust hield onderlinge athletiekwedstrijden voor haar dames- en heerenleden. De dames hadden een zeskamp te verwerken, waarvan de beste resultaten waren: 100 M. hardloopen 14 sec., hoogspringen m a. 1.35 M., vèrspringen m.a. 4.70 M., speerwerpen 12.06 M., discuswerpen 18 M., kogelstooten 7.27 M. De uitslag luidde: 1. T. Boorsma 61.20 p., 2. D. Otte 52.25 p.; 3. N. Aafjes 40.90 p. Mej. Boorsma komt tevens in 't bezit van den wisselprijs voor gymnastiek en athletiek samen. Bij de heeren, die 8 onderdeelen hadden te verwerken, waren de beste prestaties: 100 M. hardloopen 12.1 sec.; 400 M. hardloopen 57.8 sec.; hoogspringer, m.a. 1.65 M.; vèrspringen m.a. 5.49 M.; hinkstapsprong 11.81 M. speerwer pen 31.47 M„ discuswerpen 28.31 M., kogelstoo ten 8.99 M. De uitslag luidde: 1. J. Verkes 78.33 p.; 2. E. v. Ommeren 70.58 p; 3. P. v. Putten 66.10 p. Ook de wisselprijs voor gymnastiek en athle tiek kwam in handen van J. Verkes. Op Zondag 16 September wordt op het ter rein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer P. J. Wagemans een athletiekwedstrijd ge houden tuschen den Kennemer Turnkring, der. Zaanschen Turnkring en den turnkring Noord- Hollands Zuiderkwartier. De einduitslagen van het te Bloemendaal ge houden Duinwijck—Tournooi luiden: Heeren enkelspel: Halve eindstrijd: G. v. d. Ploeg sl. Wijt 7—5 63, J. de Ruiter sl. G. van Löben Seis 63 8—10 6—2. Eindstrijd: G. v. d. Ploeg sl. J. de Ruiter 64 62. Dames enkelspel: Halve eindstrijd: Mej. M. Uitenhage de Mist sl. mej. D. v. d. Haar 6—2 1. Mevr. Kuhn sl. mej. De Vletter 6—3 7—5. Eindstrijd: Mej. M. Uitenhage de Mist sl. mevr. Kuhn 60 75. Heeren dubbelspel: Halve eindstrijd: F. F van Löben Seis en A. van Löben Seis sl. Ver meulen en Van Bellen 63 63, J. de Ruiter en C. Melse sl. Land en G. v. d. Ploeg 60 75. Eindstrijd: J. de Ruiter en C. Melse sl. G. F. van Löben Seis 6—0 75. Damés dubbelspel: Helve eindstrijd: mevr. A. Kamerbeek en mevr. Kuhn sl. mej. Leendertz en mej. de Vletter 75 64, mej. M. Uiten hage de Mist en mej. D. v. d. Haar sl. mevr. Boerma en mevr. van Gelder 62 60. Eindstrijd: Mevr. A. Kamerbeek en mevr. Kuhn sl. mej. M. Uitenhage de Mist en mej. D. van de Haar 108 36 62. Gemengd dubbelspel: Halve endstrijd: Mevr. A. Kamerbeek en Van Bellen sl. mej. D. v. d. Haar en dr. Th. de Crauw 16 86 64, mej. M. Uitenhage de Mist en Klok sl. mevr. Melse en „Van Stederen" 64 61. Eindstrijd: mej. M. Uitenhage de Mist en Klok sl. mevr. A. Kamerbeek en Van Bellen 7—5 6—4. Troostronde: Eindstrijd Heeren enkelspel: A. van Löben Seis sl. E. van Hasselt 108 62. Blijkbaar oefende het slechte weer kort voor den aanvang van de internationale wielerwed strijden zijn invloed uit op de publieke belang stelling. Deze was ten minste voor het vertoon de interessante program gering. Het programma opende met een 4 K.M. strijd voor nieuwelin gen. Hieronder bleken verscheidene renners met aanleg te schuilen. F. van Rooijen won tenslotte. Bij den sprintwedstrijd voor profs, toonde Jan van Kempen zich driemaal de sterkste van Klaas van Nek Sr. en den Belg Hagelsteens. Voor den „Heemstede"-brassard bestaat nog steeds groote animo. Degene, die aan het ein de van het seizoen het kleinood de meeste malen gewonnen heeft, wordt eigenaar. Om dat de houder, de Amsterdammer H. Pater, by een overwinning practisch bezitter was van den brassard, zette hij meteen tegen den uit dager A. Molendijk een felle spurt in. Na 16 ronden haalde hij zijn tegenstander in. De brassard kan hem nu niet meer ontgaan. Het Hollandsche koppel, J. van Hout-Klaas van Nek Jr., leverde in den internationalen achtervolgingskoppelwedstrijd de fraaie presta tie na 6 ronden het Belgische koppel en weer 6 ronden later het Duitsche koppel in te ha len. In den internationalen koppel wedstrijd voor profs, en onafhankelijken over 60 K.M. ver schenen 9 koppels aan den start Dadelijk wer den diverse uitlooppogingen gedaan, maar de renners bewaakten elkaar te streng. Na 12 12 K.M. trok onverwachts het Brabantsche koppel A. Hellemons-C. v. d. Heijden er tus- schenuit en veroverde een ronde voorsprong. Even later schoot plotseling Van Hout naar voren. Jan van Kempen nam keurig over en spoedig had ook dit duo een ronde genomen. De andere koppels probeerden nu zich ook bij de leiders te voegen. Herhaaldelijk trachtten er rijders weg te loopen. Hierdoor was de kamp zeer levendig en spannend. Van Hout-Van Kempen slaagden er in opnieuw een ronde te nemen. Hellemans en v. d. Heijden verloren na een felle jacht hun ronde. De winnaars hadden ten slotte twee ronden voor op de overigen. In de klassementen onderscheidden zich vooral Jan van Kempen, de Duitscher Ippen, de Belg Van Vlokhoven en Klaas van Nek Sr. Deze spannende koppelwedstrijd was een waardig slot van dezen middag. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs over 4 K.M. (20 ronden) om den „Heemstede"- Brassard, H. Pater (Amsterdam), houder, haalt na 16 ronden A. Molendijk (Haarlem), uitda ger, in. 4 K.M. wedstrijd voor nieuwelingen (20 ron den): 1. F. van Rooijen (Haarlem). 2. T. Ooms (Haarlem). 3. A. Zwartepoorte (Amsterdam). Sprintwedstrijd voor profs over 800 M. le rit. 1. Jan van Kempen (Brussel). 2. Klaas van Nek Sr. (Brussel), 1 lengte. 3. L. Hagelsteens (Luik) lengten. 2e rit. 1. Jan van Kempen. 2. KI. van Nek Sr. 1 lengte. 3. L. Hagelsteens 1% lengte. 3e rit. 1. J. van Kempen. 2. L. Hagelsteens 1 lengte. 3. KI. van Nek Sr. 2 lengten. Klassementswedstrijd voor profs, en onafh. over 6 K.M. met 2 klassementen. le klassement. 1. J. Engelmoer. 2. W. Moer kerk. 3. H. Hoek. 4. W. Kruyd. 2e klassement. 1. H. Hoek. 2. C..„v. d. Heij den. 3. J. Éngelmoer. 4. W. Krüyd. Totaal-uitslag. 1. J. Engelmoer (Amsterdam). 2. w. Moerkerk (Haarlem). 3. C. v. d. Heijden (Eindhoven). H. Hoek werd wegens onregelmatig ge- distanceerd. Koppelachtervolgingswedstrijd tusschen een Hollandsch, een Belgisch en een Duitsch kop pel, max. 5 K.M. Het Holl. koppel J. van Hout-K. van Nek Jr. haalde het Belg. koppel H. v. Buggenhout-R. van Vlokhoven na zes ronden in en het Duit sche koppel L. Chukala-W. Ippen na 12 ron den in 3 min. 7 sec. Internationale koppelwedstrijd voor profs, en onafh. over 60 KM. le klassement. 1. Jan van Kempen. 2. R. van Vlokhoven. 3. Klaas van Nek Sr. 4. L. Chukala. 2e klassement. 1. J. van Kempen. 2. KI. van Nek Sr. 3. L. Hagelsteens. 4. L. Chukala. 3e klassement. 1. W. Ippen, 2. L. Hagelsteens. 3. R. van Vlokhoven. 4. Klaas van Nek Sr. Totaaluitslag. 1. J. van Kempen-J. van Hout 12 pnt. Tijd 1 uur 23 min. Op twee ronden: 2. H. van Bukkenhout-R. v. Vlokhoven 15 pnt. 3. L. Chukala-W. Ippen 13 pnt. 4. KI. van Nek Sr.-Kl. van Nek Jr. 10 pnt. 5. J. Hagel- steens-J. Engelmoer 5 pnt. 6. A. Hellemons-C. v. d. Heijden 0 pnt. Op drie ronden: 7, 8 en 9 H. Hoek-R. Kroeze, H. Cuvelier-J. de Reus en W. Kruyd-W. Moerkerk. Door 14 dames en 31 heeren werd ditmaal deelgenomen aan den maandelijkschen wed strijd. Bij de dames won mevr. Garschagen (14) met 1 down den beker. De beker voor de heeren werd gewonnen door H. A. Healy (12) met 1 up. Tweede en derde waren Jhr. P. N. Quarles van Ufford (13) en Jhr. P. Quarles van Ufford (30) beiden met all square. Zaterdag is op de Golflinks te Noordwijk aan Zee de jaarlijksche Golfweek begonnen. Allereerst werd begonnen met den wedstrijd om den Palace Hotel wisselbeker en den W. F. van Heukelom-wisselbeker. De uitslagen luiden: Palace Hotel-beker: 18 holes matchplay onder handicap: le ronde: F. Kranenburg (18) wint van L. B. Heemskerk (18) met 7 en 5; H. A. Teixeira de Mattos (19) wint van jhr. J. v. d. Brandeler (17) met 2 up; R. W. Allen (11) wint va nH. R. Wright (24) met 2 en 1; dr. H. J. Kessler (8) wint van F. S. Waller (11) met 7 en 6; J. J. Borren (15) wint van A. N. de Lint (22) met 3 en 1; F. Noorduyn (13) wint van P. Ramaer (10) met 2 en 1; R. de Gorter (18) wint van W. Baron v. Haersolte (24) met 5 en 4; jhr. R. v. d. Wijck (18) wint van J. Catz (22) met 4 en 3: S. Spur (20) wint van P. Lampberg (23) met 1 up. W. F. van Heukelom-beker, 18 holes match play onder handicap, open voor dames, le ron de: mevr. A. M. Sarschagen (14) wint met 3 up van mevr. C. Fumée (18); mej. M. Lenberger (12) wint op de 19e hole van mevr. L. Kerkho- van (24)mevr. E. Graswinckel (24) wint met 2 en 1 van mevr. Lemberger (21); mevr. W. de Bruine Groeneveldt (14) wint op de 19e hole van mevr. L. J. Rebel (18). Zondag werd een selectie-wedstrijd gehouden om den Helmhorst-beker. Vijftig personen na men deeL De wedstrijd werd gewonnen door P. Ramaer (10) met een score van 29 2/3. Om den 2en prijs moet overgekampt worden tusschen R. de Gorter (20) en G. Heunkensfeld Slaghek (12), beiden netto 31.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11