STADSNIEUWS I Laatste Nieuws U BEHOEFT HIET MEER TE SCHRIJVEN Haarlem, 1 Sept. 'SiiidcuCJi beükod&ri! 4 NEDERLANDSCH-IND1E MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 AGENDA Geyer wint den Tour de Suisse I ZWARTE GEDAANTE IN DEN NACHT Spookt op slaapkamer en laat een masker achter KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL" De comedie van het geluk WESTMINSTER KOOR Op 8 September te Haarlem TWEEMAAL INGEBROKEN Het rijwiel werd tegen een jekker verwisseld R.K. GYMNASIUM VOOR MEISJES FILMS VOOR HET KOMENDE SEIZOEN In Rembrandt en Cinema Personalia HET OPENLUCHT-CONCERT DER H.O.V. De voorbereidingen in vollen gang VENTVERGUNNINGEN Regeling thans vastgesteld AUTOBUSONDERNEMER ZONDER VERGUNNING Orgelconcert Welke wielrijder deed het? NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De Palace-vlucht Floralia Tentoonstelling BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK ZAANDAM VOETBAL H.V.p. „D.I.O." Opening nieuw terrein aan de Ramplaan DUIVENSPORT Postduivenvereeniging H.A.K. 4 September Duitschland ook eerste in het landenklassement DEELNEMERS BERGTOCHT VERMIST MEISJE DOODGEREDEN HET AUTO-ONGELUK BIJ SCHALKWIJK De namen der inzittenden CUNERA-KERK IN BRAND De beroemde toren kon voor het vuur gevrijwaard blijven RIJKSVISCHAFSLAG BESOMMINGEN 1 In den nacht van Zaterdag op Zondag om half vijf kwamen twee personen, die op weg waren om bramen te zoeken, aan het Politie posthuis aan den Rijksstraatweg kennis geven, dat toen zij de Eikenstraat passeeraen de bewo ner van het perceel 1 om hulp had geroepen, omdat in zyn perceel ingebroken was. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in. De bewoner van het perceel verklaarde, dat hij om kwart over vier plotseling, wakker was geworden door het schijnsel van een zaklantaarn in zijn slaapkamer en door gestommel op het cak. Hy sprong uit zyn bed en zag een zwarte ge daante langs de trap wegvluchten. Hij ging de gedaante achterna, die echter, beneden geko men, verdwenen was. Het bleek, dat de dader zich toegang tot het perceel had verschaft door een tuindeur open te sluiten. Het geheele huis had hü (wellicht was het er meer dan één) doorzocht. Een kast in het kan toortje was met een schroevendraaier openge broken. Uit de kast werd een blikken trommel opgediept, die eveneens is opengebroken. Er zat geen geld in. Deze trommel is daarna in den kip penren achter de woning gezet. In de slaap kamer is de niet gesloten linnenkast doorzocht. Een ledig, gesloten geldkistje is uit de kast ge haald en op den vloer gezet. Een handtaschje, dat onder kleeren op een stoel naast het bed lag, heeft men op de gang neergelegd. Hieruit wordt ongeveer tien gulden aan klein geld ver mist. mist. Verder is er niets ontvreemd. Bij de keukendeur werd een zwart masker ge vonden. De daders hebben het perceel vermoedeiyk door de keukendeur verlaten en zijn gevlucht over een 2 M. hoog muurtje aan den kant van de Beukenstraat. De politie zet het onderzoek voort. Het is een verheugend verschünsel dat men meer en meer tooneel-Vrienden ziet die zich om verschillende redenen in een z.g. kunstkring vereenigen. Dat de film het tooneelspel zou op slokken en failliet doen gaan gelooven slechts weinigen, ook al zün er soms factoren, die in deze richting wijzen. Wel werd het tüd eens ter- dage te onderzoeken waarom de „comedie" zoo slecht bezocht wordt. Men ging het zoeken in verlaging van de prijzen, dat was een stap in de goede richting. Men bracht het show-element in verschillende stukken, ook dit trok hernieuw de aandacht van het nukkige publiek. Abonne- ments-vocrstellingen garandeerden althans een serie avonden „uitverkocht." Wij spraken dezer dagen iemand die enthousiast was over deze abonneeren, omdat.... hij geen plaatsen be hoefde te bespreken, geen garderobe behoefde te betalen, kortom overal van af is! Inderdaad, door deze methoden moet het pu bliek teruggebracht worden naar onze ontvolkte schouwburgen. In ons land is onlangs opgericht „Kunstkring Het Schouwspel". Ook in Haarlem heeft men op 4 Juni jJ. een afdeeling gesticht (secr. Raad huisplein 261. Uit het voorloopig bereikte resul taat kan men veilig de conclusie trekken, dat er nog wel degelijk belangstelling voor het tooneel bestaat. Vóór de kring kon gaan werken, gaven zich reeds 559 peisonen als lid op, zoodat elke voorstelling (in den Jansweg-Schouwburg) nog éénmaal herhaald zal moeten worden. Het be stuur meent daardoor te bereiken, dat de bezoe kers van de eerste voorstelling zóóveel reclame maken dat vrienden en kennissen naar de tweede (ook voor niet-leden tegen matige en- trée-prijzen toegankelyk) zullen gaan. En wij verwachten daar veel succes van. Men kan ook met families, buren etc. plaatsen naast eikaar krijgen, waardoor ook alweer het bijwonen der tooneelspeien gestimuleerd wordt. De beste gezelschappen komen dit jaar met de beste stukken naar de afdeeling Haarlem. Zondagavond voerde de Amsteraamsche Too- neelvereeniging (v. Dalsum en Defresne) „De Comedie van het geluk" op.' Niet minder dan 22 leden van het gezelschap stelden zich aan het publiek voor en het lijdt geen twijfel of ze heb ben aller harten met één slag veroverd. Het vorige seizoen schreven we reeds over dit eenigszins zware en niet altyd voor «is aan vaardbare oeuvre. De restrictie „volwassenen met inzicht werd niet voor niets aangegeven. Dat neemt niet weg, dat we alle waardeering hebben voor het sublieme spel van Alb. v. Dal sum, Jo Sternheim, Charlotte Kohier, Ph. la Chapelle, Willy Haak er. de anderen van deze artistieke troep. Terwille van het tooneelspel, dat wy gaarne een nieuwe plaats geven in de harten der men- schen, terwille ook van het lofwaardige streven van den kunstkring, zouden we met nadruk wil len verzoeken, spelen te brengen, die voor vol wassen katholieken aanvaardbaar zijn. Onze steun zal dan niet uitblijven. Het Westminster Koor zal Maandagochtend 3 dezer met den Parüschen trein aan 't C. S. te Amsterdam arriveeren. De tournée in Neder land is als volgt vastgesteld: 4 September: Scheveningen, Kurhaus; 6 Sept.: Amsterdam, Concertgebouw, groote zaal; 7 Sept.: Utrecht, Stadsschouwburg; 8 Sept.: Haarlem, Gem. Concertgebouw. Het concert te Haarlem zal dus niet, zooals eerder gemeld, op 5 doch eerst op 8 September plaats vinden. dame behandeld, waarna zé per ziekenauto van Mathot naar de Mariastichting is gebracht. De onbekend gebleven wielrijder en eventueele getuigen van het ongeluk worden verzocht zich voor het geven van inlichtingen te vervoegen aan het Bureau van Politie in de Smedestraat. Uit een schuurtje van een woning aan den Slaperdük zün In den nacht van Zaterdag op Zondag een heeren- en een damesrywiel ont vreemd- Het damesrijwiel is teruggevonden achter 'n hooiberg van een veehouder aan den Slaperdijk Uitd iens schuurtje wordt een jekker ver mist. De politie stelt een onderzoek in. Morgen cm kwart over 8 zal de Hoogeerw. heer H- C. J. Sondaal, Deken van Haarlem, een plechtige Hoogmis opdragen in de kapel van het R.K. Gymnasium voor Meisjes, Florapark 2 ter inwyding van het nieuwe schooljaar van het gymnasium. Onder de H. Mis zal Deken Son daal een toespraak houden. Uitgenoodigd zyn de ouders der leerlingen van de eerste klas (de ouders van de leerlingen der overige klassen waren reeds aanwezig by de inwyding op 28 Juli j l.) de leeraren en de leerlingen. Zaterdag konden we een lystje geven van de voornaamste films die het Luxor Theater in het komende seizoen zal draaien, wy zyn nu in staat daaraan ook de voornaamste films die de eerstvolgende maanden in Cinema P a 1 a c e en in het Rembrand t-T hea ter zullen loopen, toe te voegen. In Palace komen o.m.: „Sponnen aan het werk", met Brigitta Helm (reeds a.s. Vrijdag; „Verboden Huwelijk", met John Barymore en Katharina Hepbam; „Ik ben Suzanna", met Lilian Harvey; „Moeder en Kind", met Henny Porten; „Hou je roer recht", met den komiek Joe Brown en „Anny en Anny" met Anny Ondra. Rembrandt zal uitkomen o.a. met: „Popje", met Franciska Gaal en Herman Thimig (a.s. Vrijdag) „Goud", met Hans Albers; „Roman Scandalo", met Eddy Cantor; „Flying down to Rio", met Dolores del Ric; „Liefde en Gros", een Lubitsch-film met Miriam Hopkins, Fred. March en Carry Coo per; „De Zoon van Kong", een vervolg op de King Kong-film. Voorts zullen in een dezer beide bioscopen nog verschillende Hollandsche films vrtoond worden, o.a. „Op Hoop van Zegen" en „Bleeke Bet".. Dit zijn slechts enkele der voornaamste, die waarschijnlijk nog alle dit jaar op het pro gramma komen. Voor het examen le coupeuse zijn geslaagd de dames: J. Uitermark, L. Prenen, beiden alhier. Het is den Dirigent Frits Schuurman mogen gelukken voor de vertolking van de solistische gedeelten uit de koren „Die Himmel erzahlen" (Haydn) en „Landerkennung" (Grieg) de wel willende medewerking te verkrügen van een groot aantal welbekende zangeressen en zan gers in en buiten Haarlem. Aan het koor „Die Himmel erzahlen" werken de volgende solisten mede, voor de sopraan partij (Gabriel) de dames: Corry Bijster, Eline Hemrica, Lien Pool, A. H. Brandenburg, Bep Bos, Kitty Nederkoom en Annie Andringa. Voor de tenor-partij (Uriel) de hesren: Micheï Gobets, Willem Snoeks, G. Drogtrop, M. de Graaff en J. M. J. van Velthuysen. Voor de baspartij (Raphael) de heeren: Otto Couperus, Jaap Stroomenbergh en Johan Lammen. De bariton-solo uit „Landerkennung" zal gezongen worden door de volgende heeren: Otto Couperus, Jaap Stroomenbergh, Johan Lam men, Michel Gobets, Karei Bakker, J. G. Blom, J. P. Knape, A. de Vos, J. P. Lewis, W. Duim. van der Maat en C. C. Maarleveld. Ook het instrumentaal ensemble zal, behal ve door het V.AH.A.orkest, nog versterkt wor den met eenige Haarlemsche musici die reeds eerder hun spontane medewerking aan de con certen van de H. O. V. verleenden, n.l. Mej. Nel Keyser (viool), P. de Nobel (violoncel) en C. Luersen (fluit). De repetities zyn in vollen gang. Er wordt met enthousiasme en toewyding gewerkt. Op het H. F. C.-terrsin worden eveneens de handen uit de mouwen gestoken. Het slanke steigerwerk ten behoeve van den geluidstrech- ter nader reeds zijn volooiing. Alle voorwaar den voor het welslagen voor deze massa-uit voering zijn aanwezig. Er wordt aan herinnerd dat de vóór-ver koop Woensdagmorgen ophoudt. Op het ter rein zijn de prijzen van alle plaatsen 0.25 hooger. Men voorzie zich dus tijdig van. plaats- bewyzen. INSCHRIJVING8 Thans is vastgesteld de gedragslijn, welke Burgemeester en Wethouders voornemens zijn te volgen by de uitgifte van ventvergunningen: Geen vergunning zal worden verleend aan: personen beneden den leefyd van 18 jaar; per sonen met een onherroepelijke veroordeeling terzake het misdrijf, genoemd in art. 247 Wet boek van Strafrecht, of wegens een zedendelict, waarbij een minderjarige het slachtoffer Is, of wegens bedelarij, landloopery of het als soute neur voordeel trekken uit de ontucht eener vrouw, of wegens herhaalde in kracht van ge wysde getreden veroordeelingen terzake ver mogensdelicten of bedrog. Vergunning wordt alleen bij hooge Uitzon dering verleend aan: Winkeliers; Personen, die van de gemeente vo roden straatverkoop reeds een vaste stand plaats op den openbaren weg hebben gepacht; Personen van vreemde nationaliteit: Personen, die geen Haarlemsche ingezetenen zijn en per sonen, die anders dan door het uitoefenen van het beroep van venter in hun levensonderhoud kunnen voorzien. De vergunningen worden voor 6 maanden verleend en zijn voor de geheele gemeente gel dig. Zij gelden voor het venten met alle waren zonder uitzondering. Niet toegestaan zal worden te venten of stil te tsaan binnen een afstand van 40 M. van win kels of vaste standplaatsen op den openbaren weg, waar eenzelfde artikel of dezelfde soort ar tikelen, als waarmede gevent wordt, worden verkocht. Ten opzichte van Marktterreinen zal onder dezelfde omstandigheden een afstand van 50 M in acht moeten worden genomen. Zij, die een ventvergunning hebben, krijgen Kosteloos van gemeentewege een door Burge meester en Wethouders vast te stellen kentee- ken, hetwelk bij de uitoefening van het beroep op zichtbare wyze op de bovenkleeding moet worden gedragen. De ventvergunning is strikt persoonlijk be houdens mogelijkheid zich ingeval ziekte of an dere noodzakelijke verhindering door een an der te doen vervangen. Werkgevers kunnen zich eveneens door bepaalde personen doen vervan gen. Bord mei r o o d e n rand, rood kruis en blauw veld Waar zoo'n bord staat, mag geen enkel voer tuig stoppen By de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk op Dinsdag 4 September, 's avonds van 8.159.15 uur, te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Ciacona Joh. Pachelbel 2. Pastorale J. S. Bach 3. Fantaisie op. 101 C. Saint-Saëns 4. Interlude Th. Dubois 5. 2de Suite L. Boëllmann. Prélude. Allegretto con moto. Andantino. Final-Marche. Zaterdagmiddag is op de Zylbrug de 62-jari- ge mevr. N„ toen zy den weg overstak, door een wielryaer aangereden. Ze viel en brak haar linkerenkel. Een juist passeerende dokter en leden van den Ongevallendienst hebben de Telefoneer ons Uw antwoord op omroepers onder nummer gy HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 (Omroeper-Service) Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. Omroeper- Service NASSAULAAN 51 HAARLEM Kantooruren van half 9 tot half 6 's Zaterdags van half 9 tot half 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt Weer een veroordeeld Hedenmorgen stond voor den Haarlemschen Kantonrechter de autobusondernemer V. uit Leeuwarden terecht. Deze heer, die, zooals ty- dens de behandeling bleek, zeer ondernemend is, liet bussen loopen van Leeuwarden naar Amsterdam en omgekeerd. Op 9 Juni zyn enkele pasagiers ondervraagd, die bij de Velzer pont de bus verlieten. Uit hun verklaringen vermoedde de ryks veld wachter met een geregelden dienst te doen te hebben. Daar om hield hy des avonds de uit Amsterdam terugkeerende bus aan en maakte proces-ver baal op. Zijn voornaamste bewysstuk was een dienstregeling, die hy in beslag genomen had. Aldus verklaarde de ryks veldwachter die als eerste getuige gehoord werd. Als tweede getuige kwam een der passagiers voor_ die op 9 Juni waren aangehouden. Uit zijn," overigens zeer onvolledige verklaringen, kwam niet vast te staan, dat het een regelmatig georganiseerde dienst was. Dan kwam de verbaliseerde chauffeur getui gen. Zoo duidelyk als de rechter het maar wen- schen kon probeerde hy aan te toonen dat van een vasten dienst geen sprake was. Er bestond slechts één tarief, voor gegadigden die van te voren aan de directie hun wensch hadden ken baar gemaakt om mee te ryden. Werd er on derweg gestopt, dan was dat slechts om zulke gegadigden in en uit te laten. De Ambtenaar van het O. M. achtte aan de hand van de wet op de openbare vervoermid delen wettig en overtuigend bewezen, dat hier sprake is van een geregelden autobusdienst zon der vereischte vergunning. Hij wilde een hooge straf vragen_ omdat een kleinere boete als een noodzakelijke uitgave door den exploitant wordt beschouwd. Hy eischte 100 boete of 1 maand hechtenis. Als verdediger trad op Mr. J, Th. U .Buïel uit Leeuwarden. Na enkele oneffenheden in de dag vaarding aangewezen te hebben, zette hy uiteen, hoe verward de explicatie van het aangehaalde wetsartikel is. De uitspraken van den H. R. zijn niet richtingevend en zelfs dikwijls met elkaar in tegenspraak. Van een geregelden dienst was volgens pleiter geen sprake. Slechts gegadigden mochten den tocht meemaken en daarom waren de bussen geen openbaar vervoermiddel. Hy vroeg vrijspraak of althans een zeer geringe boete, daar dezelfde zaak op het oogenblik toch reeds voor den Hoogen Raad behandeld wordt, waar men een principieele beslissing verwacht. De Abteenaar van het O. M. meende, dat er wel degelyk van openbare vervoermiddelen ge sproken moet worden, daar de wet dit geval nergens uitsluit. Verdediger wees vervolgens nog op het doel van de wet: het bevorderen van veilig en ge- wenscht verkeer. Hy vroeg den rechter hiermee bij het bejalen der straf rekening te houden. Inderdaad vonniste de Kantonrechter ver bene den den eisch. Hy veroordeelde den exploitant tot 50.of 10 dagen hechtenis. Thans zyn bekend de nummers der strooi biljetten van het Palace-vliegtuig, die recht geven op deelname aan de Palace-vlucht boven Haarlem. De biljetten met de nummers moeten uiter- ïyk Donderdagavond 6 Sept. aan Cinema-Pa- lace worden ingeleverd. Na dien datum zyn ze vervallen en worden vervangen door andere nummers, die Vrijdag zullen worden bekend ge maakt. Voor nadere byzonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer voorkomende. Het bestuur der Floralia Vereeniging maakt bekend, dat de officieele opening van haar jaar lijksche tentoonstelling zal plaats hebben op Zaterdag 8 September a.s. des middags om 2 uur in het Gebouw „St. Bavo", aan de Smedestraat. KENNEMER BANKVEREEN1G I N G HOUTPLEIN 8 W|irilflimiWi«^"^l|^w,llM»iLt"'1-" Geboren, 31 Augustus: G. v. Zuidam—v. d. Vlekkert, z. J. M. VerberneDelissen, d. 1 Sept.: C. v. Galende Boer, z. K. P. v. d. Horst—Calandt, z. 31 Augustus: C. Kuiper- Kuiper, z. H. H. J. DeenSrneenk, z. 29 Augustus: E. A. BeringenRuijgrok, z. 31 Augustus: L. C. KroskinskiGrootenboer, z. 1 September: H. M. N. Schneiderste Kloese, d. 'H. J. de GraafTuytel, z. 30 Augustus: L. RijbroekKol, z. Overleden, 30 Augustus: J., 7 mnd., z. van D. G. de Moes, Delistraat30 Augustus: J. Ree rink'Reerink, 76 j., N. Gracht 31 Augustus: T. M. Tollenaarv. Bockhooven 86 j., Ripperda- park 29 Augustus: J. P. v. d Putten. 21 j., Reguliersstraat 31 Augustus: A. C. Bosman v. Roon, 71 j„ Hazepaterslaan 30 Augustus: T. P. v. Berkum, 72 j., Koudenhom. Nu nog werk, maar straks.... De hout- aanvoer voor de Papierfabriek van Van Gelder Zonen alhier heeft thans zoo'n omvang ge nomen, dat trots er hard wordt gewerkt met de lossing van de houtbooten, er drie schepen liggen te wachten om gelost te worden: n.l, de Hollandsche stoomschepen „Katwijk" en „Bel- latrix", beide uit Rotterdam en het Noorsehe ss. „Snar" uit Haugesund. In lossing ligt het Noorsehe stoomschip „Fjeld" uit Bergen. Wanneer het transport van hout geëindigd is zullen pl.m. 70 arbeiders worden ontslagen. Hevig onweer. Zondag heeft boven I.Tmui- den Oost een hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een ontzettenden slagregen. De bliksem trof den schoorsteen van de chemi sche fabriek en daarvan stortte een stuk om laag, gelukkig zonder persoonlyke ongelukken te veroorzaken. Even later sloeg de bliksem van eenige woningen aan den Willemsbeeksweg de lichtleiding defect en werden van eenige radio- bezitters de toestellen vernield. Wereldreizigers? vier Hollandsche werk- loozen hebben een Belgischen zeilkotter aange kocht, welke in de haven van IJmuiden is ge arriveerd. Het scheepje, dat pl.m. 10 meter lengte heeft, draagt den naam „Balara Bajoe" en trok veler belangstelling. Naar wij vernamen, ligt het in de bedoeling' zeilende naar Ned.-Indië te varen. Bij gunstig weer zou heden, Maandag, de reis worden aanvaard. Buitengewoon Onderwijs Naar wij verne men, is tusschen den R K. Schoiraad voor Vel- sén en het Gemeentebestuur een regeling ge troffen over de verzorging der godsd'enstige belangen van en het geven van godsdienst onderwijs aan katholieke kinderen, welke de gemeentelyke school voor buitengewoon lager onderwys te IJmuiden aan de Houtmanstraat zullen bezoeken. Daarmede is het ernstige be zwaar, tot heden tegen plaatsing van kinderen van katholieke huize op deze school bestaan de, opgeheven. ^an ouders van kinderen, d e door achterlyk- heid of andere buitengewone omstandigheden het onderwijs op de (gewone) lagere school niet met vrucht kunnen volgen, wordt aanbevolen zich met het hoofd van vorenbedoelde school voor buitengewoon onderwijs den heer A. P. Stolk,, in verbinding te stellen Lustrumviering „St. Jozefharmonie" De R. K. Harmonie „St. Jozef" heeft Zondag onder veel belangstelling haar tweede lustrum herdacht. De dag werd ingezet met een H. Mis en alge- meene H. Communie in de St. Agathakerk, waarna een zeer geanimeerd gemeenschap pelijk ontbijt volgde. Daarbij heeft de voorzit ter, de heer Admiraal, enkele hartelijke woorden van gelukwensch gesproken tot de heeren B. de Wit en Kuys, die tien jaar onafgebroken de St. Jozefharmonie trouw waren gebleven en derhalve eveneens een lustrumherdenking kon den vieren. Des middags recepieerde het bestuur in een der zalen van het K. S. A.-gebouw. Behalve een palmversiering, waartusschen het vereeni- gingsvaandel stond opgesteld, prijkten in de zaal een groot aantal prachtige bloemstukken als evenzoovele hartelijke blijken van belangstel ling. De receptie werd zeer druk bezocht. Achtereenvolgens kwamen hun gelukwenschen aanbieden deputaties van de R. K. Sportver- eeniging „D. E. M.", de Beverwijksche hard- draverijvereeniging, de afdeeling Beverwijk van den Ned. R. K. Volksbond, namens wie een enveloppe met inhoud werd aangebodende K. J. C., parochie Arendsweg; de St. Jozefge zellen vereeniging, de Beverwijksche Harmonie kapel; de Kenenmer Orkestvereeniging; de R. K. Middenstandsbond; de Tooneel vereeniging „Amicitia"; „Plan West"; de Vereeniging „Koninginnedag"; de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, die een feestgave in geld aan bood; de Winkeliersvereeniging „E.MM.en de Wielerclub „Kennemerland". De hartelyke gelukwenschen, door de deputaties uitgesproken, gingen veelal vergezeld van de aanbieding van fraaie bloemstukken. Onder hen, die het bestuur persoonlijk kwamen complimenteeren, bevond zich aller eerst de Hoogeerw. heer J. M. Lucassen, Deken van Beverwyk, die o.m. zeide, dat hy er geen spyt van had bescherhermheer te zyn van de St. Jozefharmonie. Deze toch is waard dat er zorg aan besteed wordt. Zy heeft zich vele ver diensten verworven ten opzichte van het Room- sche leven en van het volksleven in Beverwyk. Laat zy thans er voor zorgen, dat deze lustrum viering geen keerpunt wordt. Zy moet steeds vooruit in groei en bloei. De vorige dirigent heeft aan den opbouw van de Harmonie veel moeite ten koste gelegd. Zijn taak is thans overgenomen door den heer Eggermond. De Hoogeerw. spr. hoopt, dat de nieuwe dirigent succes met zyn werk zal hebben, dank zy zyn zorgen neemt het ledental reeds toe en toonen de leden een bijzondere toewijding. De Deken besloot dan met de beste wenschen voor de Harmonie uit te spreken, waarbij hij een enve loppe met inhoud aanbood als stoffelyk blyk van belangstelling. Verder kwamen dan nog gelukwenschen aan bieden de Zeereerw. heer Pastoor v. d. Pavoordt, de Weleerw. heer kapelaan v. d. Kleijn, de heer J. F. Braun, wethouder der gemeente, de dames v. d. Kolk en Burger, Graalieidsters, de heer C. Dingier, namens de bouwcommissie van „Het Witte Kruis" en anderen. De voorzitter van de jubileerende Harmonie, de heer Admiraal, beantwoordde de speechen met enkele hartelijke woorden. Hij maakte voorts van de gelegenheid gebruik, om den nieuwen dirigent, den heer Eggermond, aan de aanwezigen voor te stellen, daarbij de mede- deeling voegende, dat de Harmonie a.s. Vrijdag voor de eerste maal onder leiding van den nieuwen dirigent naar buiten zol optreden. Vermelden wij nog dat er van verschillende zijden schriftelijke gelukwenschen waren ont vangen. Het was een zeer geslaagdei receptie Afscheid commandant Brandweer Zater dagmiddag is de heer W. Stam Dz. by zyn af treden als commandant van de Zaandamsche brandweer, wegens zijn groote verdiensten voor het corps op hartelyke wyze gehuldigd. Een demonstratie van de geheele Zaandam sche brandweer benevens een défilé langs zyn woning in de Oostzijde vonden plaats. Hieraan hebben ook de brandweren uit de overige Zaansche gemeenten deelngenomen. De brandweer uit Assendelft werd eerst, juist toen zij op wég was naar Zaandam, voor een brand in de gemeente opgeroepen. Te 3 uur werden de verschillende spuiten op de Heijermansstraat opgesteld, bij welken stoet zich twee muziekcorpsen hadden aangesloten. Ook de Amsterdamsche brandweer, die ver tegenwoordigd was door den brandmeester Haarsma, den onderbrandmeester ten Kate en den brandwacht de Graaf, toonde haar mede leven. Toen de stoet door de Oostzyde trok, had de heer Stam zich in zijn uniform naar buiten begeven en werd hem bij het défilé door het geheele corps de afscheidsgroet gebracht. Na het défilé heeft een demonstratie plaats gehad aan de Haven. Terwijl de demonstratie plaats had is een commissie uit het gemeentebestuur en het brandweercorps naar de woning van den heer Stam gegaan om hem bij zyn afscheid hulde te brengen voor hetgeen hij voor de brand weer heeft gedaan. Burgemeester ter Laan heeft den scheiden den commandant dank gebracht voor zijn uit nemende leiding. Spr. roemde de goede verstandhouding in het corps onderling en tegenover het gemeente bestuur. Als bewijs van waardeering overhandigde de burgemeester aan den scheidenden comman dant de gouden medaille van den Ned. Brand- weerbond met den eeregesp voor 40-jarige dienstvervulling by de brandweer. Eveneens werd het woord gevoerd door den heer Kan. Hierop heeft de heer Stam, die zich wegens zijn gezondheidstoestand moest beperken, eeni ge waardeerende woorden gesproken voor de hem gebrachte hulde. Het corps heeft den sympathieken leider een enveloppe aangeboden, terwijl door verschil lende brandweren bloemen waren gezonden. De H. V. C. „D. I. O." welke tot dusver een terrein aan den Vergierdeweg heeft bespeeld, zag zich na het verwerven van het kampioen schap van den Haarl. Voetbalbond en haar promotie tot 4de klasclub in den K. N. V. B. genoodzaakt, naar een beter terrein om te zien. Na veel zorgen en veel moeiten is het haar gelukt de hand te leggen op het weiland aan de Ramplaan, waar des zomers de bekende bruine koeien van Elswout grazen en het klok- kengeklingel doen hooren, dat zoozeer aan de Zwitsersche bergweiden herinnert. Hier zal dus gedurende de maanden na September het „bruine monster" rollen en heerschappij voe ren. Zondag 2 September is dit terrein in gebruik genomen. Van de drie aan te leggen voetbal velden zyn er thans 2 bespeelbaar. Ideaal is de bodem nog wel niet, maar als de rol eens aan 't werk is geweest, zal dit wel beter wor den. Ook de toegang tot het terrein is niet bepaald riant te noemen. En na het regen achtige weer van de laatste dagen was die gisteren zelfs erbarmelijk. Maar het kleedge bouw, dat, evenals het terrein zelve, met eigen krachten is in orde gebracht, voldoet aan rede lijke eischen en zal na verloop van tyd wel wat gezelliger worden ingericht. De opening ging met eenig officieel gepaard. Verschillende sprekers voerden daarbij het woord. Allereerst de heer M. Ponsteen, voor zitter van de voetbalvereeniging D. I. O., die een overzicht gaf van verschillende weder waardigheden uit het leven der vereeniging en zijn voldoening uitsprak over de clubliefde bij de leden, die zelf het terrein in orde brachten en zelf het clubhuis in elkaar zetten. Voorts sprak hy woorden van dank aan 't adres van hen, die een prys beschikbaar stelden voor de op den openingsdag te spelen wedstrijden. Vervolgens sprak de heer A. v. d. Aart, voorzitter van den Haarlemschen voetbalbond, die zich verheugde over de promotie van D. I. O. maar tevens zijn spijt uitsprak over het verlies van de vereeniging voor den H. V. B. Hij eindigde met den wensch, dat D. I. O. in den K. N. V. B. een even goed figuur zal ma ken als zy het deed in den H. V. B. Ten slotte werd nog gesproken door den heer H. H. Schoonhoven, namens de voetbalvereeni ging „Kennemerland", die met eenige toepas- selyke woorden een fraaie klok aanbood voor het clubhuis. Nadat D. I. O.'s voorzitter de verschillende sprekers beantwoord en zyn dank uitgesproken had voor de vriendelyke gelukwenschen, ving de eerste wedstryd aan tusschen D. I. O. I en T. H. B. I welke eindigde met een 31 overwinning voor de laatste (rust 30). 's Middags om 2 uur werd een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden. Dat de vereeniging daarmede veel succes had, kan nu juist niet beweerd worden. Door de Postduivenvereeniging H. A. K. werd op 12 Aug. een wedvlucht gehouden van Soig- nies, 205 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld te 7.10 uur met z.W.-wind. De prijzen werden behaald door: J. J. Hart 1, 5, C. Koning 2, 7, 9, 13, 24; J. Schuur- huizen 3, S. Heitlager 4, 6, 17; H. J. Petter 8, 21, 23; J. Pieke 10, 12>, 16; M. Groeneveld 11, 18, C. Meurs 14, 25; J. Terhorst 15, 20; J. Radsma 19, P, Dhaene 22, J. Cornet 26. Op 19 Aug. werd een wedvlucht gehouden van Chlél af, 215 K.M., los 7.15 uur Zuider- wind; C. Koning 1, 4, 9, 11, 14, 15, J. Radma 2, J. Pieke 3, 8, 22; E. Cosséé 5, J. W. Cornet 6, 7; P. Dhaene 10, J. Terhorst 12, C. van Meurs 13, H. van Alphen 16, J. J. Hart 17, 18, 21; H J. Petter 19,23, 24, 26, 27; G. H. Stouten 20, 29, 30; P. Kapteyn 28. Op 26 Aug. werd een wedvlucht gehouden van Quievrain, 228 K.M., wind N.-O. Los 7.10 uur. C. Koning 1, 2, 4, 10; Kapteyn 3, 7; H. J. Petter 5, 14; J. Pieke 6. 12, 18; P. Dhaene 8, 9, 20; J. W. Cornet 11, J. J. Hart 13, 17; S. Heitlager 15, J. Radsma 16, J. Terhorst 19. Kampioen Jonge duiven: le C. Koning, 2e J. J. Hart, 3e H. J. Petter, 4e J. Pieke, 5e P. Dhaene. Kampioen generaal: C. Koning le, J. J. Hart 2e, G. H. Stouten 3e, J. Pieke 4e, H. J. Pet ter 5e. Gebouw „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-theater „Lady Killer". Op het tooneel: „Martinet", 7 en 9.15 uur. Palace „Vliegenier des Doods". Op het too neel: „Florencette", 7 en 9.15 uur. Luxor „De kampioen der Vrouwen", 7 uur (doorloopende voorstellingen). Rechtskundig Bureau, half 9 Bestuur Gra fische Bond, 8 uur Bestuursvergadering Spoorwegpersoneel, 8 uur Melkhandelaren „Onderling Belang", 8 uur Actie Comité, 8 uur Ledenvergadering „St. Joseph", half 9. Rembrandt-Theater „Lady Killer". Op het tooneel: „Martinet", 7 en 9.15 uur. Palace „Vliegenier des Doods". Op het too neel: „Florencette", 7 en 9.15 uur. Luxor „De kampioen der Vrouwen", 7 uur (doorloopende voorstellingen). Met de zevende étappe, die over een afstand van 226 K.M. liep van Bazel naar Zürich is Zaterdag de tweede ronde van Zwitserland be ëindigd. De Duitscher Ludwig Geyer, die reeds bij den Tour de Fransch bewezen had, een goed wegrenner te zijn, werd winnaar met een to taal tyd van 45 uur 4 min. 13 sec. Geyer, die zich reeds na de eerste étappe op de eerste plaats had gesteld, was daarna geen oogenblik bedreigd en kwam met een tyds- verschil van ruim vyf minuten voor Level aan. Daarachter volgden Camusso en Wuse. Ook in het landenklassement plaatste Duitschland zich als eerste met een totaaltyd van 136 uur 30 min. 21 sec. voor Italië en Bel gië. BATAVIA 3 Sept. (Aneta). Omtrent een ge zelschap van drie heeren uit Batavia, dat 30 Augustus met medeneming van kompas en kaarten voor een tocht naar de Gedeb is ver trokken, is niets meer vernomen. Het gezel schap zou volgens afspraak gisteren terugkee- ren. Politie en autoriteiten stellen een uitge breid onderzoek n. Zondagayond wilde het 11-jarig meisje M. ;3Cj V., de Hoogstraat te Eindhoven, oversteken. Het kind, dat blijkbaar geen acht sloeg op het ver keer, werd door een personen-auto, bestuurd door den heer G. uit Nunen, die een voor hem rijdenden auto wilde passeeren, gegrepen. Het meisje kreeg ernstige verwondingen en is naar het ziekenhuis overgebracht, waar zy direct na aankomst is overleden. Nader vernemen wy, dat de auto, afkomstig uit Amsterdam, op weg was naar Grave. Het was een gehuurde wagen. Behalve de chauffeur zaten in den wagen vier zusters, n.l. mevr. C. Wessing, mevr. E. Siemering en mevr. S. Borghols, allen uit Amsterdam en mevr. A. de Kruyf uit Baarn. Een der dames is by het Kruyf uit Baarn. Laatstgenoemde dame is by het ongeluk om het leven gekomen. Mevr. Siemering, die be diend is, wordt ten huize van den burgemees ter verpleegd, daar zy niet mag worden ver voerd. Hedenmiddag is brand ontstaan in de be kende Cunera-kerk te Rhenen. Het vuur greep snel om zich heen en tastte het kerkgebouw ge heel aan. Het dak stortte in, byna niets kon worden ge red. De brandweer slaagde er in, den beroemden toren, die naast het kerkgebouw staat, van het vuur te vrywaren. IJMUIDEN, 3 Sept. Rjjksvischafslag. Tarbot 0.85—1.00 per K.G. Griet 11.00—22.00 per 50 K.G. Tong 0.751.75 per K.G. Middel Schol 23.00, Zetschol 18.5022.50, kleine Schol 3.40 12.50, Schar 8.00—9.50 per 50 K.G. Vleet 0-40— 1.48 per stuk. Groote Schelvisch 15.0017.50, middel Schelvisch 11.0014.00, kl. midd. Schel visch 6-50—10.00, kleine Schelvisch 3.60—7.00 per 50 K.G. Kabeljauw 16.50—43.00 per 125 K.G. Gullen 0.75—7.00, Wijting 2.50—4.00 per 50 K.G. Koolvisch 42 cent per stuk. Makreel 4.309.50 per 50 K.G. Versche Haring 1.90—4.00 per kist. van de heden aan den Ryksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS „Bloemendaal" 700 manden 3370.—, „Adelante" 440 m. 2860—, „Ita" 415 m. 1970„Antje" 275 m. 1840„Azimuth" 380 m. 2440-„Maria" 425 m. 2680.„Eendracht" 1025 m. 2840 „Flamingo" 115 m. 1270.—, „Condor" 70 m. 1240„Derika 5" 650 m. 3120„Utrecht" 1500 m. 2720.—. i (Deze pag. is gedeeltelyk gecorrigeerd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2