Het derde lustrum van den D.H.V.B. Mulo wint den Zilveren Bal Zes districten bekampen elkaar Gymnastiektour- nooi „Esto" GROOTSCHE ZEGE VAN AMSTERDAM ST. PIETERVERLIEST IN DEN EINDSTRIJD MEER STILTE JA ZEKER.... OOK MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 Hooge scores in alle wedstrijden: in totaal werd 31 maal gedoelpunt Gebroken traditie te Krommenie LeidenG oud a Af oord-HollandAmsterdam 3—3 AT HLET IEK Internationale boulevard-loop te Vlissingen LAWNTENNIS BelgiëNederland 3410 Groote belangstelling op den laat st en dag van het zoo geslaagde Kimbria-tournooi Overganger drukt het spelpeil RapidMulo 01 Sitiardsche BoysDongen 2—0 R.K.V.V.L.Spartaan 16 MuloSittardsche Boys 20 Halve Finale) SpartaanSt. Pieter MuloSt. Pieter 20 O.B.C. Eindhoven wint den Mgr. Aengenent-beker Brabanters oogstten succes OM DEN DAVISBEKER PolenGriekenland 20 U IT DE SPORTWERELD Te Gouda werd Zondagmiddag op het D. O. N. K.-terrein de wedstrijd tusschen de verte genwoordigers van de districten Den Haag en Rotterdam gespeeld. Ten gevolge van den Mis- sie-stertoeht was er weinig belangstelling. Den Haag heeft, nadat zij bij de rust een. voorsprong had van 21, den wedstrijd met 84 gewonnen. Deze overwinning was alleszins verdiend. Vooral de Haagsche voorhoede kan op een uitsteken den wedstrijd terug zien. Ook Steentjes heeft goed voldaan. Bij de Rotterdammers was de combinatie meermalen hopeloos zoek. Van der Helm treuzelde veel, pas op het einde herstelde hij zich en maakte een zeer fraaien goal. Zoo wel de linksback als de linkshalf van Rotter dam waren onvoldoende. Ook Tettero maakte geen besten indruk. De midvoor van Den Haag, Slee, scoorde niet minder dan vier doelpunten. De keepers hebben beiden goed werk verricht. De opstelling van de beide elftallen luidde: DEN HAAG (Geel-Zwart) Philippus (Graaf Willem), Lint (G.D.A.), Thoen (G.D.A.), Van der Spek (D.H.L.), Wolf (Graaf Willem), De Vetten (Wilhelmus), Hermsen (D.H.L.), Steentjes (G.D.A.), Slee (Graaf Willem), Stigter (Wilhelmus), Van der Lans (Graaf Willem). Cornelissen (Leonidas), Van Lingen (Excelsior), Van der Helm (Olivio), Plag (Olivio), Van der Sande (Leonidas), Prein (Excelsior), Haanappel (Leonidas), Schel len (Celer), Esveld (Celer), Tettero (Olivio), Ham (Leonidas). ROTTERDAM (Groen-Wlt): Rotterdam wint den toss. Den Haag trapt af met de zon schuin in het gezicht. Reeds dadelijk Weten de groen-witten een corner te forceeren, maar Den Haag laat zich niet onbetuigd en ook zij komen in den aanval, een offensief, dat even eens een corner oplevert. Haanappel weet den bal echter veilig weg te koppen. Het gevaar keert spoedig weer. In het bijzonder de Haag sche linksbinnen brengt de verdediging van de Rotterdammers uit haar evenwicht. Bij een schermutseling voor den doelmond krijgt Hermsen den bal keurig toegespeeld. Niet lang aarzelend benut hij zijn kans en scoort <10). Even later zweeft de bal opnieuw voor het Rotterdamsche doel en nu is het Slee, die den stand brengt op 20. Rotterdam gaat nu wat beter aanpakken- Haanappel probeert het met een ver schot, doch de Leonidasman schiet aanzienlijk naast den linker doelpaal. Bij een volgenden aanval speelt Thoen den bal vrij ongelukkig op den doelman terug, waarbij de keeper van Graaf-Willem slechts door den bal corner te slaan zich uit de moeilijke situatie kan redden. Het is echter Uitstel van executie. Hoewel er weinig combina tie by de Rotterdammers te bespeuren valt, Weet Cornelissen zijn kans te benutten. Met een kort schot brengt hij den stand op 2I. By een volgenden aanval der groen-witten lost Van der Sande een keurig schot, dat door Philippus, wien de zon op zeer hinderlijke wijze in' het gezicht schijnt, mooi wordt onderschept. Afwisselende aanvallen van beide partijen vol gen nu. Haanappel is in deze periode, trouwens gedu rende den geheelen wedstrijd, uitstekend op dreef. Van de aanvallen der Hagenaars laat de afwerking te wenschen over. Doelpunten blijven dan ook uit. De geel-zwarten spelen dan een tikje te forsch. Schellen ondervindt dit op on aangename wijze, als hij den bal in de maag etreek opvangt! Vervolgens forceeren de Rotterdammers een corner, welke niets oplevert. Dan is de beurt weer aan Den Haag. Van der Lans brengt den, bal keurig op langs de lyn. Hij zet over naar binnen, maar de kans wordt niet benut. Even voor de rust redt de Rotterdamsche doelman Ham op fraaie wijze, als hij een keurig schot van Hermsen stopt. Na de thee zijn de Hagenaars onmiddellijk in de meerderheid. Uit een corner, die de geel zwarten forceeren, scoort Stigter onhoudbaar, 31. Nauwelijks is weder afgetrapt of Slee ver groot de score. 41. De Hagenaars zijn nu sterk in de meerder heid. Voortdurend wisselen gevaarlijke situaties elkaar af. Een schot van Stigter heeft geen succes. Een kopbal van Slee evenmin. Maar even later geeft Steentjes den midvoor een nieuwe kans, die Slee goed benut. 5I. Dat wordt Rotterdam toch wat te bar. Als de Hagenaars het open spel, dat hun zoozeer suc ces oplevert, voor een oogenblik laten varen, is Rotterdam er als de kippen bij. Bij een uitval schiet Van Lingen in. 52. Het mag echter weinig baten, want als Es veld even later hands maakt in het beruchte gebied, wordt een penalty in een doelpunt om gezet (6—2). Van Lingen verlaat, nadat hij eenigen tijd ®an het spel heeft deelgenomen, het veld. De Rotterdamsche voorhoede is nu nog meer gehan dicapt en brengt er zeer weinig van terecht. In deze periode doelpunt Slee. 7—2. Ook Hermsen beemt aan de score deel. Met een ferm schot Vergroot hij den, voorsprong. 8—2. Tegen het einde komt Rotterdam weer opzetten. Van der Sande geeft een straffen voorzet, dien Van der *telm op fraaie wijze benut. De Olivioër neemt *en bal op het hoofd en scoort op een magni fieke manier. 83. Nauwelijks is opnieuw afgetrapt, of Van der Helm heeft den bal weer te pakken. Even voor bet einde brengt hij den stand op 84. Het weer scheen in den vroegen Zondag morgen de voetballers in den steek te zullen la ven, maar tegen het middaguur klaarde het gelukkig weer op en de zon is niet meer van den hemel geweest tot haar ondergang. Vele toeschouwers waren naar het fraaie Noordwijksche Sportpark gekomen om den strijd tusschen de vertegenwoordigende elf tallen van de districten Leiden en Gouda te aanschouwen en onder de belangstellenden za gen we o.m. verschillende bestuurderen van beide districten met rector van de Ven, advi seur van het Leidsche district, benevens den heer de Haan uit Lisse, lid van het hoofdbe stuur van den D. H. V. B. Het terrein verkeerde ondanks de piasbuien in den morgen in uitstekende conditie en te half drie riep scheidsrechter Hendrix uit Am sterdam de beide elftallen binnen de lijnen. De aanvoerder van het Goudsche elftal won den toss en daarna stelden de beide elftallen zich als volgt op: Leiden: N. Mens (Lisse), W. Vink (S. J- C.), W. de Bruin (Lisse), A. Kamphuis (Leiden), Th. Hoogervorst (Teylingsn), H. van Diest (Lisse), P. van Nobelen (Teylingen), J. Ange- vare (S. J. C.), Th. v. d. Berg (S. J. C.), C. van Zeist (Lisse), Chr. Homan (Teylingen). Gouda: Fortuyn (VEP), Scholten (VEP), v. Liempt (ESTO), v. Kleef (VEP), Sevenhoven (DONK), Rieken (DONK), Rietveld (ESTO), G. Verwey (RVC), Sinke (UNIO), Paarden- kooper (Alph. Boys), Everweyn (VEP). Te 2.35 trapt v. d. Berg voor het Leidsche district af en er ontwikkelt zich een heel kalm spelletje, waarby al aanstonds te zien is, dat de „Leidenaars" overtuigd zijn van hun meer derheid. In het begin levert het spel niet veel bijzonders op. Het blijft by missen van enkele kansen aan beide zijden totdat een corner op het Goudsche doel ontstaat. Deze wordt uit stekend door van Nobelen genomen en Homan lost een hard schot, waarbij de keeper het leer opnieuw corner werkt. Van der Berg krijgt een goede kans om de score te openen, doch de bal rolt zacht in handen van Everweyn. Aan den anderen kant weet Mens precies op juis- ten tijd te redden. Dan schiet Angevare uit een goed door v. d. Berg aangegeven bal voor doel langs. Bij de Gouwenaars komt het meeste ge vaar van de zijde van Fortuyn, doch hij weet de niet gemakkelijke kansen niet te benutten. Langzaam maar zeker wordt het Leidsche dis trict sterker en als er ongeveer een kwartier is gespeeld weet Angevare, als v. d. Berg een voorzet van Homan heeft teruggekopt, maar de bal weer door Homan wordt voorgezet, fraai in te schieten (10). De Gouwenaars laten zich hierdoor allerminst ontmoedigen en we ten door goed spelverdeelen den strijd gelijk te houden. Zij hebben pech als keeper Mens geluk heeft bij een fel schot van Fortuyn. Eindelijk wordt het werken der Gouwenaars beloond, als van Liempt een fout van v. Diest, die den bal verkeerd afgaf benutte. Want uit den hieruit volgenden aanval bracht hij par tijen op gelijken voet (11). Er is dan 36 minuten gespeeld, doch de Gouwenaars heb ben niet lang pleizier van den gelijken stand, want geen twee minute nlater geeft Hooger vorst uit een outbal het leer goed door naar v. d. Berg, die Angevare met een mooien pass in de gelegenheid stelt te scoren, welke kans hij niet onbenut laat (21). Er komt dan wat meer leven in het spel, vooral als v. d. Berg na enkele minuten de score weer verhoogt (31). De laatste minuten voor rust worden er aan beide zijden weer enkele kansen door treuzelen en geknoei onbenut gelaten en dan komt de rust. In de tweede helft hebben de Goudsche mid- half en rechtsbuiten van plaats verwisseld, doch van veel invloed is dit niet op het spel geweest. De Gouwenaars hebben blijkbaar het consigne meegekregen vol te houden, om al thans een zware nederlaag te ontgaan en dit lukt hun wonderwel, want na eenige vergeef- sche pogingen weet van Liempt van een wei felen in de achterhoede der tegenpartij ge bruik te maken door den achterstand te ver kleinen (32). Uit een mooien corner kopt Hoogervorst dan precies over de lat, waarna een periode van Leidsch overwicht wordt in geluid. Toch duurt het nog tien minuten al vorens Homan niet zonder geluk uit een cor ner scherp inschiet, waarby de bal via den binnenkant van den staander in het net ver dwijnt (42). De Gouwenaars zetten dan den buitenspelval open, maar ook aan den anderen kant wordt het spel menigmaal door hetzelfde euvel onderbroken. Toch komt het eerste suc ces weer bij de Leidenaars, als Angevare den bal hard inschiet en deze door keeper Ever weyn voor zijn voeten wordt teruggeslagen, waarop de S. J. C.'er geen fout maakt (52). Er is dan nog ongeveer 20 minuten te spelen en de Leidenaars vinden het blijkbaar genoeg. Zonder zich al te veel te geven wordt verder gespeeld, terwijl de Gouwenaars hun zwoegen beloond zien, als van Liempt er in de laatste minuut in slaagt nogmaals den achterstand te verkleinen. Het was een heel gemoedelijk partijtje voet bal, waaraan scheidsrechter Hendrix, die goed leidde, geen zwaar werk had. De districtswedstrijd Noord-HollandAm sterdam werd gehouden op het nieuwe G.V.O.- terrein te Krommenie. De belangstelling was weliswaar bevredigend te noemen, doch was zeker grooter geweest als niet wegens de ongun stige weersgesteldheid menigeen 't doorgaan van den strijd had betwijfeld. De*wedstrijd werd overigens gespeeld in de beste weersgesteldheid. Wanneer scheidsrechter Zoet van Haarlem het aanvangssignaal heeft gegeven, staan de volgen de elftallen opgesteld: N.H.-elftal: Entuis (Forward) v. d. Graft (Forward), J. Bont (Volendam) Koopman (A.D.O.), Freeze (Forward) Bommerson (D.V.Z.) Durge (V.V.E.), v. d. Kolk (A.D.O.), Nielen (Vitesse), Stumpel (Forward), Koning (Volen dam). Hoeboer (de Meer) Sporre (V.I.C.), Wijfjes (N.E.A.) Lammens (D.O.S.S.) Spiekerman (Wilskracht) Keizer (Wilskracht) Hanel (Constantius), Reuzer V.V.A.)Tushuizen V.V.A.), Kloosterman (de Meer), Mayen (Constantius) Amsterdamsch elftal: De strijd begon met een flink overwicht van de Amsterdammers, die, dank zij het voordeel van den wind, geruimen tijd druk uitoefenden op 't vijandelijke doel, waar de verdediging be denkelijk weifelde. Het was Kloosterman die spoedig zijn' kans schoon zag en met een for midabel schot zijn ploeg de leiding gaf (0—1). Na den aftrap volgt een mooie aanval van het N.H.-elftal. Koning tracht gelijk te maken, doch komt niet verder dan een corner. Onberispelijk werd deze genomen maar even fraai door Hoe- boer weggewerkt. Hierna belandt de bal voor de voeten van Stumpel, die 'n geweldigen kogel op het doel lost. Wtnneer wij reeds meenen dat de gelijkmaker daar is, blijkt keeper Hoeboer redding te hebben gebracht. Het woord is dan weer aan de Amsterdam mers en een keurige voorzet van Hanel wordt door Tushuizen in een doelpunt omgezet (0—2). Keeper Entuis had dezen tweeden goal kun nen voorkomen. De Amsterdammers schijnen zich het best aan te passen aan de gesteldheid van 't terrein, dat zwaar bespeelbaar en vol ef fect is. Niettemin doet het N.H. elftal wan hopige pogingen om den achterstand te ver kleinen, wat eindelijk lukt, als v. d. Kolk aan Koning doorgeeft en deze gebruik maakt van een misverstand in de hoofdstedelijke achter hoede (12). Dit succes inspireerde in het bij zonder Nielen, maar een keurig schot van zijn voet, als gelijkmaker bedoeld, belandde in de veilige handen van Hoeboer. Het was echter uit stel van executie, want dezelfde speler kreeg na den uittrap den bal keurig toegespeeld en voltrok op onberispelijke wijze het vonnis (2-2). Het spel golft hierna geruimen tijd op en neer met wisselende kansen, totdat Tushuizen den bal krijgt toegespeeld en den niet uitloopenden keeper gemakkelijk passeert (2—3). Het kon ook niet uitblijven, Amsterdam speelde tech nisch beter en veel enthousiaster. De meeste spelers demonstreerden op dit zware veld een voortreffelijke balcontröle. Wegens ongeoorloofd opzij zetten in het strafschopgebied krijgt Am. sterdam een penalty toegewezen welke Tus huizen mistHet verband bij het N.H. elf tal blijft zoek en de halflinie blijft veel te veel achter, vandaar dat doelpunten niet kunnen uitblijven. Uit een schitterende pass vergrootte Kloosterman den voorsprong (24), waarna een oogenblik later dezelfde speler den stand op 25 brengt. Ofschoon Bont hier zeer ver dienstelijk werk doet, kan hij den druk toch niet houden. Na de rust is Amsterdam dadelijk in den aanval en het is wederom de handige Tus huizen die er een half dozijn van maakt (26). Deze speler is een goed spelverdeeler en buiten gewoon schutter. De hooge score van Amsterdam beviel van der Kolk allerminst en wanneer hij dan ook den bal via Koopman krijgt toegespeeld is zijn onhoud baar schot oorzaak dat de stand verandert in 36. Nielen, die een keurige partij speelde, loopt een enkel-fractuur op, waarvoor de reserve keeper Beentjes van A.D.O. invalt. Het spel is nauwelijks aangevangen of Reuser zet een te- rugspringenden bal van den keeper in een doelpunt om (37). Het is Amsterdam nog niet genoeg en wanneer de uitstekend spelende Kei zer een bal doorgeeft is het wederom Tushui zen die fraai inkopt. Hierbij raakte keeper En tuis gewond en verliet het veld. Deze goal werd geannuleerd, vermoedelijk wegens ongeoorloofd aanvallen. Zijn plaats werd ingenomen door keeper Beentjes, zoodat het N. H. elftal met 10 man verder speelde. Nadat de bal wederom aan het rollen was gebracht, ontstond nog 'n hache lijk moment voor het Amsterdamsche doel daar de uitloopende keeper reeds was gepasseerd, doch Keizer, het gevaar ziende, greep resoluut in en voorkwam een zeker schijnend doelpunt. Plotseling komt het succes aan de andere zijde als Tushuizen den bal bemachtigt en met een goed gericht schot aan alle onzekerheid 'n einde maakt (3—8). Toch doet het N.H. elftal nog hardnekkige pogingen om den achterstand te verkleinen, echter zonder het gewenschte resul taat en zelfs een beetje geluk is voor hen dezen middag niet weggelegd. Alzoo komt het einde met een smadelijke nederlaag voor het N.H. elf tal. Amsterdam heeft met de traditie nimmer van Noord-Holland te kunnen winnen, met dui delijke cijfers gebroken. De leiding was in goede handen. De groote zeilwedstrijden van de Haar- lemsche Jachtclub op het Buiten Spaarne. De winnaar van de Regenboog „De Leede III", stuurman W. v. d. Mey, (eigenaar L. Doedes), die als eerste in de ochtend wedstrijden aankwam De Internationale Boulevard-loop, uitgeschre ven door de Vlissingsche athletiek-vereeniging „Marathon" over een afstand van 3600 Meter, had het volgend resultaat: 1. Hermans, Mirksen (België)tijd 10 min. 51 sec. 2. P. van Yperen. Rotterdam, tyd 10 min. 64 sec. 3. G. van Zuyen, Zierikzee, tijd 11 min. 7 2/5 sec. 4. M. P. Bruin- ooge, Groede, tijd 11 min. 10 3/5 sec. Acht en veertig personen hadden voor den wedstrijd ingeschreven, terwijl er 36 aan den start verschenen. De driedaagsche tenniswedstrijd België Nederland te Chateau d'Ardennes, is door de Belgen met grooten voorsprong gewonnen. Het A.R.O.L.-beker-tuornooi 1934 is ditmaal gewonnen door Ajax. De heer Galavazi, voorzitter van A. F. C„ doet de medailles van de Ajaxspelers in den door den aan voerder van Ajax, Volkers, in ontvangst genomen A.R.O.L.-beker. Deze laatste dag van het K'mbria-toumooi werd een schitterend succes, zoowel voor de or- ganiseerende vereeniging Kimbria als voor de R. K. Sport in het algemeen. De belangstelling was Zondag weer buitenge woon groot. Het fraai gelegen terre;n van den Maastrichtsche eerste klasser maakte dan ook een fleurigen aanblik, nog vergroot door de sympath'eke medewerking van een stralende Septemberzon. De verschillende deelnemende clubs hadden geestdriftige supporters naar de Limburgsche hoofdstad medegevoerd, waardoor het enthousiasme op 't Kimbrta-terrein tot onge kende hoogte steeg. De vele wedstrijden, die dezen dag werden ge speeld, hadden ook van officiaele zijde belang stelling. Zoo merkten we op de tribune o.m. op den burgemeester van Maastricht Mr. v. Oppen, alsmede enkele wethouders. Voorts Dr. v. d. Heyden, voorzitter der R. K. F., alsmede den geest, adviseur en den secretaris van den R. K. L.V.B., resp. Rector Gilissen en den heer Beurs- kens, alsmede het I. V. C. B-bestuurslid den heer Rondagh. Ook de Garnizoenscommandant van Maastricht, Luit.-kolonel van Nijnatten, gai van zijn belangstelling blijk. Als merkwaardig onderdeel van de belangstel ling vermelden we voorts nog de aanwezigheid van tien Utrechtsche voetbal-enthousiasten, die het Kimbria-tournooi wilden aanschouwen. Deze groote belangstelling bleek overigens zeer gerechtvaardigd. Het werd een dag van groote sportieve geneugten, waarbij vooral de bu ten Limburgsche clubs zich fra^i onderscheid den. Zoo zagen we van Spartaan een demonstratie van schitterend voetbalspel. Zijn verachtingen tegen het Maastrichtsche V. V. L. werden met stijgende gespannen aandacht en bewondering gevolgd. De Maastrichtsche club, die we een groote kans op den Zilveren Bal gaven, werd zeer regelmatig met 6—1 geslagen. Het spel van Dongen viel iets tegen, doch Mulo gaf weder u'terst solied spel te zien. We hebben ten slotte één opmerking. Laat men in de toekomst slechts eerste klassers deel nemen aan dit grootsche voetbalfestijn. Dit zal de propagandistische waarde ervan belangrijk verhoogen. We kregen dezen indruk tijdens den wedstrijd SpartaanSt. Pieter, waarby de L. V. B.-overganger een afbraak-systeem toe paste tengevolge waarvan er niet gescoord werd. Het Spartaansche spel was in alle op zichten superieur aan dat van St. Pieter, doch er kon eenvoudig niet gecombineerd worden door de door St. Pieter gevolgde methode. We willen hiermede niets onaangenaams zeggen aan het adres dezer enthousiaste Maastrichtenaren, die op hun wijze uitstekend speelden, doch een meten van eikaars krachten werd het n;et. We achten het daarom beter in den vervolge het tournooi slechts te houden met deelname uitsluitend van eerste klassers van den I-V.CH. De wedstrijdverslagen volgen hier: Aanvankelijk werd het een matige vertooning. Er ontlastte zich een hevige regen- en hagelbui, waardoor het enthousiasme wel even bekoeld werd. Techn:sch beteekende het Mulo-spel iets meer dan dat van Rapid, doch tot een bepaald overwicht kwam het bij geen der partijen. Rust kwam alzoo met gelijken stand. In de tweede helft werd er met veel geest drift gespeeld. Ook thans won Mulo het in technisch opzicht. Dit nam echter niet weg, dat Rapid het Mulo-doel dikwijls zeer serieus be laagde. De doelman bleek hier echter zeer so lide, zoodat succes uitbleef. Geleidelijk ontwikkelde Mulo een merkbaar overwicht, waaruit het echter pas in de laatste seconden succes behaalde. De Vries scoorde op fraaie wijze het eenige doelpunt van dezen wedstrijd, die alzoo in 't voordeel van Mulo eindigde. Dit werd een uitstekende wedstrijd. Er werd technisch behoorlijk verzorgd spel gespeeld waarbij ook het tempo gunstig afstak bij de vorige ontmoeting. De Boys ondernamen direct gevaarlijke aan vallen, waarbij het echter slecnts tot een bu> tenspeldoelpunt kwam. Dongen antwoordde met snelle tegenaanvallen, waarbij de Brabanders fraai combineerden, doch als regel het spel te kort hielden. Half-time kwam ook in dezen kamp met dubbel blanken stand. De Sittardsche Boys bleken er in de tweede speelhelft sterk op vooruit te zijn gegaan. Er werd door beide partijen weder enthousiast ge speeld, waarby Dongen veelal tot een verdedi gende houd ng werd gedwongen. De Sittardsche rechtervleugel bleek bijzonder actief. Uit het werk van deze wing ontstond het eerste doelpunt, dat gescoord werd door Geurts, 10. Het tweede doelpunt voor de Boys ontstond even later van den voet van Claassens, die fraai individueel werk met een keurig doelpunt besloot, 20- Met dezen stand kwam ook het einde van dezen interessanten kamp. Dit werd een uitstekend gespeelde wedstrijd. Speciaal van de zijde van Spartaan, dat na de eerste stooten van R. K. V. V L. opgevangen te hebben, een fraai positiespel ontwikkelde, dat het groote aantal toeschouwers enthousiast ble ken te waardeeren. De Maastr chtsche ploeg scoorde eerst door Herben een uitstekend doelpunt, 10, doch daarna kwam Spartaan volledig aan bod, met het gevolg, dat de heeren A. en Th. Mentink nog voor half-time voor een sol den 3I voorsprong voor de Rotterdammers konden zorgen. Hoewel V. V. L. in de tweede speelhelft nog meerdere goede kansen kreeg en dikwijls uit stekend defensief werk verrichtte, bleef Spar taan in deze per'ode sterk aanvallend spel ge ven, waarbij èn balbehandeling èn het plaatsen zeer verzorgd was. Het gevolg van deze Spartaansche voetbal demonstratie was, dat F- Meriting in de gele genheid gesteld werd om nog drie voortreffe lijke doelpunten te scoren. Van deze taak kweet deze Rotterdamsche linksbinnen zich subliem Dit werd een kalm opgevatte wedstrijd, waar bij een weinig geestdrift niet onbevorderlijk voor de aantrekkelijkheid zoude geweest zijn. Overigens was het spel der beide teams goed verzorgd. Vrij spoedig na den aanvang scoorde Van den Heuvel voor Mulo een goed doelpunt, 10, waarna de Boys verschillende goede aanvallen opzetten, die echter door de Helmondsche ver dediging wel beheerscht werden Mulo slaagde er niet in voor half-time nogmaals te doel punten, zoodat met een kleinen 10 voorsprong voor Mulo van doel verwisseld werd. In de tweede helft werd er weder vrij mat gespeeld. Spoedig scoorde Mulo door Nolens haar tweede doelpunt, 20. Overigens behield Mulo tot het einde een klein overwicht. De Boys ondernamen nog verschillende behoorlijk opge zette aanvallen, die echter het vereischte effect niet konden sorteeren. Zoo kwam Mulo in de finale. De groote belangstelling ging uiteraard uit naar deze ontmoeting. St. Pieter sloeg immers in de eerste ronde het sterke Valkenburg, ter wijl Spartaan in zijn wedstrijd tegen R. K. V. V. L. zoo'n grooten indruk naliet. St. Pieter wierp zich met groot enthousiasme :n den strijd, zoodat het Spartaansche spel zich daarop wel moest instellen. St. Pieter speelde voornamelijk afbrekend, de tegenpartij geen kans gevend haar normale spel te ontwikkelen. Zoo slaagde St. Pieter erin doelpunten in de eerste helft te voorkomen (half-time 00) Ook in de tweede speelhelft slaagde Spartaan er niet in zijn normale spel te ontwikkelen. St. Pieter paste het trap-maar-weg-systeem toe. waardoor het Spartaansche team zich er toe moest bepalen naar omstandigheden het leder te verwerken. Zoo verstreek de tijd en hoewel de Rotter dammers ondanks het afbrekende St. Pieter- spel toch meermalen gevaarlijk doorbraken, kwam het niet tot doelpunten. Zelfs slaagde St. Pieter er in enkele malen zeer gevaarlijk aan te vallen, doch ook van deze züde werd er niet gescoord, zoodat een puntloos gelijk spel het resultaat van dezen kamp werd. Doordat het aantal corners van dezen wed strijd in het voordeel van St. Pieter kwam, 'plaatste deze Maastrichtsche club zich tegen Mulo in de finale. De aftrap voor de finale van het tournooi geschiedde door den burgemeester van Maas tricht. St. Pieter wierp zich ook in dezen kamp met veel enthousiasme in den strijd, doch Mulo ving de eerste stooten op en beantwoordde de Voor de tweede maal hield de jeugdige athle- tiekvereeniging „ESTO" te Bodegraven natio nale gymnastiek wedstrijden. Het vorig jaar stonden deze wedstrijden in het middelpunt der belangstelling, omdat Monseigneur Aengenent een gedeelte bijwoonde. Het sportterrein is een van de beste van het Bisdom en de publieke belangstelling bleek ook ditmaal weer bevredigend. De opkomst van de turners viel tegen vooral omdat tegelijk met de ze wedstrijden het kampioenschap van den Leidschen Turnkring werd verwerkt. De beste Haarlemsche turners waren er niet, maar dit gemis werd ruimschoots vergoed door de gasten O. B. C. Eindhoven, Olympia Cu- lemborg, Uno Animo Mierlo, en speciaal S. S. S. Breda. Deze laatste vereeniging viel extra op door haar orde en tucht. De vrije oefening bleek voor de meeste veree- nigingen weer een handicap. De oefenstof wordt door vele leiders niet begrepen en daardoor worden de oefeningen door de turners ver keerd uitgevoerd. De Brabantsche gasten oogstten menig ap plaus voor hun zelf gekozen oefeningen en spe ciaal door hun piramiden. S. S. S. maakte er een tweetal zonder gebruik van toestellen, waar bij de turners vierhoog stonden. Nadat de pastoor en de geestelijk adviseur de turners hadden toegesproken werden de prij zen uitgereikt. Hierna bedankte de heer van Helmond, de leider, allen, en riep hen een tot weerziens toe op tweeden Pinksterdag 1935 als „ESTO" haar eerste lustrum viert. De uitslagen luiden: Wedstrijd A: 1. Dok Delft 146%, le pr.; 2. Uno Animo, Mierlo 142 2e pr. a; 3. Sparta L, Lis se 137 2e pr. b; 4. D.O.K. 2, Delft 133 3e pr a; 5. Pelops, Hoofddorp 129 3e pr. b; 6. E.S.T.O., Bodegraven 128 3e pr. c; 7. Sparta 2, Lisse 126 3e pr. d. Wedstr. B: 1. O.B.C., Eindhoven 151 le pr. a; 2. S.S.S., Breda 151 le pr. b. Wedstr. C: 1. Olympia, Culemborg 150 le pr a; 2. Uno Animo, Mierlo 149 le pr. b; 3. S.S.S.. Bre da 146 le pr. c.; 4. Wilskracht, Alphen 143 2e pr. a; 5. G.D.A., Loosduinen 138 2e pr. b; 6. Sparta, Lisse 137 2e pr. c; 7. Pelops, Hoofddorp 134 3e pr. a; 8. E.S.T.O., Bodegraven 132 3e pr. b. Wedstr. D: 1. Olympia, Culemborg 140 2e pr; 2. K.T.D., Dordtrecht 133% 3e pr. a; 3. Wils kracht, Alfen 129% 3e pr. b; 4. S.S.S., Breda 128% 3e pr. c. Wedstr. E: 1. Uno Animo, Mierlo 46 le pr; 2. Saestum, Zeist 41 2e pr; Wedstr. F: 1. S.S.S., Breda 54% le pr; 2. Olj'mpia, Culemborg 46% 2e pr; Wedstr. G: 1. O.B.C., Eindhoven 47 le pr; 2. Uno Animo, Mierlo 42 2e pr.; 3. Pelops, Hoofd dorp 40. Wedstr. H: 1. Kerremans S. S. S. 37%; 2. Luiten idem 35%; 3. v. Overveld, idem 34%; 4. Frishert, idem 34; 5. D. Kalb O. B. C. 32%. Wedstrijd I: 1. S. S. S. Breda, 46; 2. Pe'lops, Hoofddorp 40%; 3. E. S. T. O. Bodegraven 37%. O. B. C. Eindhoven wint voor de tweede maal den Mgr. Aengenent-beker, Olympia, Cu lemborg wint den pastoor Lühn-beker. Maastrichtsche aanvallen met een sterk tegen offensief, waarby de Helmondsche ploeg even eens stuitte op het afbrekende spel van St. Pieter. Even voor half time echter had Mulo succes, toen de Vries uit een afgeven van No- lens doelpunt (10). In de tweede helft bleek St. Pieter zichtbaar vermoeid na de herhaalde Mulo-aanvallen. Het werd tenslotte een belegering van het St. Pie ter-doel, waarby het verwondering wekte, dat de Helmondenaren nog slechts eenmaal wisten te scoren. Hun tweede doelpunt kwam van den voet van Geenen (20). Met dezen stand kwam onder groote span ning het einde. Na deze finale, waaruit Mulo zoo schitterend als overwinnaar te voorschijn trad, reikte een der Maastrichtsche wethouders den zilveren bal aan den Mulo-aanvoerder uit. Tenslotte mag een woord van hulde aan de organiseerende commissie niet achterwege blij ven. Immers de organisatie van het geheel bleek zoo voortreffelijk te zijn, als we nog zelden bij een tournooi zagen. Te Warschau werd Vrijdag een aanvang ge maakt met den wedstrijd PolenGriekenland voor de derde ronde van het voortoumooi om den Davisbeker 1935. De resultaten waren: Hebda (Polen) sloeg Stalios (Griekenland) 63, 60, 75; Tlockzynski (Polen) sloeg Za- chos (Griekenland) 61, 60, 62. Stand na den eersten dag 20 roor Polen. Nu komt er rust I Nu zijn over bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 'tWerd tijd: ze toeterden er maar op losl Wie. .7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9