STADSNIEUWS DANSLESSEN VOOR R.K. SCHOENEN Finale Haarlem- Amsterdam Lading in brand Haarlem, 7 Sept. Dansinst. H. KWEKKEBOOM 4 NEDERLANDSCH-INDIE VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1934 HAARL. PROCESSIE NAAR KEVELAER Uitstekend geslaagd WONDERDOKTER IN APPEL Nogmaals principieele beslissing gevraagd DE BLOEIENDE VICTORIA REGIA Enorme belangstelling Verkoopingen FRANS HALS-MUSEUM Nieuwe aanwinst HAARLEMMERS NAAR AMSTERDAM Bij de aankomst van H M. de Koningin Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" Nieuwe Gracht 98 - Telef. 13525 Vuurwerk ontplofte Vier jongens kregen ernstige brandwonden De kinderverlamming Palace-rondvlucht boven Haarlem BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE ZAANDAM De demi-finales van het Lustrum- tournooi van den D.H.V.B. De hoofdstad favoriet Eindstrijd op het H.B.C.-veld Jubileum-T ournooi D.H.V.B. Amsterdamsch elftal voor demi- finale onveranderd opgesteld De „Grootekerk" kan drijvende gehouden worden DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Damclub T.E.P. WATERPOLO HET IJ AFDEELINGS- KAMPIOEN A. Z. 1870D, J. K. onbeslist A. Z. 1870—D. J. K. 2—2 Het Y—H. P. C. 4—2 Haarlem kampioen 2e klas HaarlemNeptunus 21 AGENDA 8 September TH. SMIT - TELEFOON 13490 NASSAUSTRAAT 1, HOEK KRUISSTRAAT HONKBAL Programma-overzicht SCHAKEN Bloemendaalsche Schaakclub VOETBAL E.D.O.—R.C.H. RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN De Haarlemsche Processie naar Kevelaer is uitstekend geslaagd. Dat is, om te beginnen, al Iets, waar alle deelnemers het over eens zijn. Het ls indrukwekkend verloopen en in Duitsch- land heeft men de grootst mogelijke medewer king van de autoriteiten en publiek mogen on dervinden. Er was ook nagenoeg geen enkel Nazi-uniform te zien. Blijkbaar heeft men alles In het werk gesteld om de processiegangers niet noodeloos te prikkelen. De deelneming van de leden was grooter-dan vorig jaar. Ook een tiental priesters uit Haar lem en omstreken heeft de processie vergezeld. De openingspreek van de bedevaart in Ke velaer is gehouden door den Zeereerw. heer Pastoor H. A. C. M. Wennen, oud-kapelaan te Haarlem, die tevens ook het afscheidswoord bij het vertrek uit Kevelaer gesproken heeft. Dinsdagavond werd de predikatie gehouden door den weleerw. heer kapelaan J. Voortwist, Woensdagmiddag door den weleerw. pater Th. H. Kok O.F.M. en Woensdagavond door den zeereerw. heer pastoor H. P. A. v. Dijk (bij het Roode Kruis, zooals dat genoemd wordt), bei den uit Haarlem. Woensdagmorgen werd de Hoogmis opgedra gen door den weleerw. pater Kramer, missionaris van Mill Hill met assistentie van de weleerw. paters Th. H. Kok O.F.M. en H. J. N. Smits O. P. M. De plechtige Requiemmis voor de overleden leden van de Haarlemsche Processie naar Kevelaer werd Donderdagmorgen opge dragen door den zeereerw pastoor J. P. Ren nenberg O.F.M., met dezelfde assistentie. Een twintigtal bruidjes waren in de pro cessie aanwezig, terwijl dit jaar voor het eerst de acht prachtige nieuwe vlaggen van de Haar lemsche Processie werden medegedragen. Zooals gezegd, alles is voortreffelijk verloo pen en de talrijke deelnemers en deelneemsters (we hebben reeds gemeld dat het aantal 462 personen. d.i. 12 meer dan verleden jaar be droeg) zullen ongetwijfeld een aangename her innering aan deze bedevaart behouden. Op 30 Mei behandelde de Haarlemsche kan tonrechter de zaak tegen P. W. en diens echt- genoote C. W.-B., die beiden terecht stonden wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunde door toepassing van magnetisme. Den heer W. waren drie, mevr. W. acht feiten ten laste gelegd. Voor elk dier feiten vroeg de ambtenaar van het O. M. 25 of 10 dagen en verbeurdverklaring der in beslag genomen in strumenten. Door den kantonrechter waren beide verdach ten bij schriftelijk vonnis conform den eisch veroordeeld. Donderdagmiddag diende de zaak in hooger beroep voor de Haarlemsche Rechtbank. De verdediger, mr. G. H. E. Nord Thomson Uit Leiden, vroeg voor de behandeling of de Rechtbank de beide zaken wilde samenvoegen en af wilde zien van het hooren der getuigen, daar mogelijk volstaan kon worden met de afgelegde verklaringen voor den kantonrechter. lDe rechtbank bleek echter wel prijs te stellen op het hooren der getuigen. Hun verklaringen kwamen in hoofdzaak overeen, met die, welke zij ook voor den kantonrechter hadden afgelegd. Toen dan ook een vijftal getuigen gehoord was, besloot de Rechtbank van het verdere getuigen verhoor af te zien. De Officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. G. H. E. Nord Thomson voerde ook voor de Rechtbank hetzelfde pleidooi als voor den kantonrechter. Hierbij voegde pleiter nu het punt, dat in de dagvaarding niet staat ver meld, dat het masseeren geschiedde, zonder dat hierbij een dokter aanwezig was. Want ook de kantonrechter had toegegeven, dat masseeren, onder toezicht van een dokter, was toegestaan. Pres.: „Voert u dit aan voor nietigverklaring der dagvaarding?" Verdediger: „Dit is een der punten, die ik aanvoer om ontslag van rechtsvervolging voor de verdachten te verkrijgen." Pleiter vond ook, dat de verdachten niet „buiten noodzaak" de geneeskunde hebben uit geoefend. Pleiter grondde dit op het feit, dat er in Nederland uitgezonderd een of andere specialist voor rheumatiek geen enkele dokter is, die masseert. Hij drong aan op vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervolging. De Officier van Justitie repliceerde over de beschouwing „buiten noodzaak", waarvan hij den uitleg van den raadsman niet kon over nemen. Na dupliek van den raadsman bepaalde de Rechtbank de uitspraak op 20 September a.s. woonhuis met schuurtje, erf en tuin te Haarlem, Voorhelmstraat 62, groot 2 aren, 3 centiaren, f 6750 aan J. Klerk. Boerenwoning met grond, stalling en schuur te Haarlemmerliede en Spaamwoude, Ligweg 14, samen groot 21 aren, 40 centiaren, f 1900 aan A. Th. Joosten. Twee perceelen Weiland, gelegen als voren, samen groot 2 hectaren, 86 aren, 80 centiaren. Twee perceelen weiland gelegen alsvoren, samen groot 2 H. A. 8 A. 80 centiaren en een perceel wei land, gelegen als voren, groot 1 hectare, 46 aren, 90 centiaren,- tezamen voor f 15.210 aan L. G. Prins q.q. Een perceel grond, gelegen als voren, groot 15 aren, f 330 aan M. Rutte. Een perceel grond, gelegen als voren, groot 3 aren, 46 cen tiaren, voor totaal 255 aan N. Molenaar. Een huis met afzonderlijk opgang hebbende boven woning en erf te Haarlem, Raamsteeg 18, groot 1 Are, 1 centiare, f 1725 aan H. J. van Goor, een woonh. m. erf, tuin en poort te Vogelenzang gem. Bloemendaal, Leidschevaart 28 bij de Beks- laan, grot ongeveer 1 are, 60 centiaren en een opslagplaats met groote schuur en loods, get. no. 22, grenzende aan en ten noorden van het vorige perceel, tezamen groot ongeveer 8 aren, 81 centiaren, benevens de opstal van een woon huis aan de Leidschevaart no. 20, staande ge deeltelijk op huurgrond, behoorende aan de ge meente Bloemendaal en Bennebroek, tezamen voor f 6900 aan J. Heuperman. Huis met tuin, werkplaats en vrije poort te Haarlem, Van Nes straat 22, groot 1 are, 82 centiaren, f 4050 aan C. H. Kramer. Twee avonden, Dinsdag en Woensdag, is de bloeiende Victoria Regia in de verlichte kassen van de Gemeentelijke Kweekerij van Bloemen daal aan de Veldlaan te Bentveld te bezichtigen geweest. Bij informatie deelde men ons meae dat een enorm aantal personen van deze gelegen heid hebben gebruik gemaakt. Naar schatting hebben Dinsdagavond driehonderd en Woens dagavond acht k negen honderd personen de kweekerij bezocht. Het was dan ook de laatste keer van het jaar dat de bloeiende Victoria Re gia te bewonderen was. De uitslag der Donderdagavond in 't Notaris huis gehouden verkoopingen is als volgt: Een huis met erf en tuin te Haarlem, Tette rodestraat 104, groot 1 are, 32 centiaren, f 3435, aan Mr. B. E. van Tijn q.q. Villa met booten huis, tuin en erf te Heemstede, Glipperweg 112, groot 33 aren, 39 centiaren, f 26.500 aan Chr. Weiter qq. Villa met erf en tuin te Bloemen daal, Rijperweg 24, groot 5 aren, 28 centiaren, f 6550 aan Sj. Joustra. Het terrein met garage, gelegen tegenover het vorig perveel aan den Rij perweg, groot 10 aren, 63 centiaren, f 5900 aan E. Stoel. Een heerenhuis met schuurtje, tuin huisje, erf en tuin te Haarlem, Kleinen Hout weg 129, groot 4 aren, 83 centiaren, f 10700 aan W. F. Selle qq. Een heerenhuis met erf en tuin te Haarlem, Wilhelminastraat 36, groot 1 are. 95 centiaren, f 10.000 aan J. W. van Santé. Een heerenhuis met erf en tuin te Haarlem, Wil helminastraat 67, groot 2 aren, 33 centiaren, 1 10600 aan C. Blatt. Een woonhuis m. schuurtje erf en tuin met afzonderlijk opgaande bovenwo ning te Haarlem, Langendijkstraat 6, zwart en rood, groot 1 Are, 77 centiaren, f 5750, aan H. J. Reinierse. Een woonhuis met schuurtje en erf met afzonderlijk opgaande bovenwoning te Haar lem, Westergracht 91 zwart en rood, groot 1 are, 5 centiaren, f 5000 aan J.*Hollenberg. Een Dezer dagen werd de jaarvergadering gehou den van de Vereeniging tot Instandhouding en Uitbreiding van de Verzameling in het Ge meentemuseum, onder voorzitterschap van den heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem. Het overziehteijke en uitgebreide jaarverslag van den secretaris, den heer J. M. C. Hoog, deelde mede dat het Frans Halsmuseum als voornaamste nieuwe aanwinst te boeken h®eft een schilderstuk, dat in de laatste zaal van den meest Noordelijken vleugel van 't Museum is opgehangen. Het is een schilderij van den Haarlemschen schilder Bleeker met figuren van Buyster, en stelt voor een hertenjacht bij een kasteel, dat door den heer Hoog herkend is als het „Huis te Heemskerk", tegenwoordig Marquette genaamd. Het is een kostbaar kunst werk, gekocht op een veiling bij Fred. Miiller en Co. te Amsterdam. Men mag het als een geluk beschouwen dat het voor Nederland bewaard is gebleven, vooral ook omdat het zeer bezienswaardig is. Ook de penningmeester, jhr. F. Teding van Berkhout, bracht zijn jaarverslag uit, dat zper in mineurtoon gesteld is door de intrekking van het gemeentelijk subsidie in 1933 en het terug- loopen van het ledental. Vooral dit laatste is zeer te betreuren, om dat de vereeniging een zoo bij uitstek nuttig doel nastreeft. De rekening over 1933 sluit met een nadeelig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd de aftreden de secretaris, de heer J. M. C. Hoog, herkozen. Tenslotte werd nog medegedeeld dat de Ko ninklijke goedkeuring op de statuten ls ver kregen, zoodat de levensduur van de vereeniging weer met 30 jaar verlengd is. Wegens den grooten toeloop van personen, die per salonboot der Alkmaar Packet H. M. de Koningin op Maandag 10 September tege moet willen varen, heeft de Haarlemsche af- deeling der Christelijke Oranjevereeniging be sloten een tweede boot beschikbaar te stellen, welke afvaart van Amsterdam. Deze salonboot vaart af van de De Ruyterkade steiger 11, des v.m. 9 uur. In de Donderdag gehouden jaarvergadering van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" herdacht de voorzitter dr. Broese van Groenou bij zijn openingswoord allereerst het verscheiden van den Beschermheer, Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden en van den eere-voorzitter, den heer J. C. Bunge. Daarna memoreerde de voorzitter het ook voor Z. en V. zeer moeilijke jaar en wekte allen op te zamen eendrachtig voort te werken aan de belangen der Liedertafel. Den heer J. Lomans, die zijn zilveren jubi leum als bestuurslid had herdacht, dankte hij voor alles, dat hij voor Z. en V. in deze jaren had gedaan, den heer Lomans te benoemen tot lid van verdienste. De secretaris, de heer Haverschmidt, bracht het jaarverslag uit, waarbij de verschillende gebeurtenissen in het afgeloopen jaar de revue passeerden. De heer W. F. Bremer, penningmeester, gaf een overzicht van zijn financieel beheer. Dalen de inkomsten en bijzondere uitgaven hadden het hem niet gemakkelijk gemaakt, doch door alle mogelijke zuinigheid te betrachten behoef de slechts een klein nadeelig saldo naar de nieuwe rekening te worden overgebracht. De begrooting voor het volgend jaar werd goedgekeurd. Blijkens verslag van den heer C. J. Roodt in zake het Muziekfonds bleek dit niet door de crisis te hebben geleden en door het lofwaardig streven van de dames der werkende leden we der flink te zijn gegroeid. De bestuursverkiezing bracht alle aftreden den, de heeren J. v. .d Velden, W. F. Bremer, A. Steinhoff en C. Warnier weder met over- groote meerderheid in him plaatsen terug. Daarop werden besprekingen gevoerd over een eventueel feestconcert bi] het 105-jarig be staan der vereeniging in Februari 1935; enkele voorstellen werden gedaan en ten slotte gecom bineerd aangenomen. De dirigent, de heer Schuurman, deed voorts mededeelingen over het eerste concert en de daarbij uit te voeren werken, terwijl ten slotte nog het voorstel van het Kon. Ned. Zangers verbond om het Hage-fonds individueel te steunen, werd aangenomen. Voor men aan de rondvraag begon sprak de vice-voorzitter, de heer J. E. Voet, over het groote openlucht-concert van Woensdag. Spre ker noemde dit een evenement, zooals in jaren niet in Haarlem was voorgekomen en dankte het schitterend succes aan het ijverig repetee- ren van alle zangeressen en zangers der ver schillende vereenigingen, doch bovenal aan de schier bovenmenschelijke krachtsinspanning van den heer Schuurman. Van zeer groote beteeke- nis achtte de heer Voet het prachtig resultaat van dit concert voor de reputatie van den heer Schuurman en van zeer veel belang voor het Haarlemsche muziekleven; hij sprak tenslotte de hoop uit, dat Frits Schuurman nog zeer lang Zang en Vriendschaps leider mocht zijn. De vergadering onderschreef met een harte lijk applaus deze woorden. De voorzitter sloot hierna onder dank de vergadering. Vraagt prospectus POPULAIRE PRIJZEN Betaling n. verkiezing Spreekuur 'savonds van 7 tot 10 uur Hedenmiddag omstreeks 1 uur speelde een viertal jongens in de Assmburgstraat te Be verwijk met overblijfselen van net vuurwerk, dat den vorigen avond na afloop van de Hard draverijfeesten op de Meerkade was afgestoken. Zij hadden het gevaariyke goedje in een kisje gedaan en vervolgens aangestoken. Er volgde een hevige ontploffing, waardoor de kin deren ernstige brandwonden bekwamen. Van een der jongens geraakten de kleeren in brand, zy werden hem onmiddeliyk van het lijf ge rukt, doch de ongelukkige knaap had inmid dels tal van brandwonden bekomen. Twee dok toren die spoedig ter plaatse waren, verleen den de eerste hulp, waarna ®e Kinderen per ziekenauto naar het Roode Kruis ziekenhuis aldaar werden overgebracht. De toestand van het drie-jarig zoontje en het tweejarig dochtertje van den heer H„ die bei den door de kinderverlamming zyn aangetast, is nog steeds zeer ernstig. Thans zyn de nieuwe nummers der strooibil jetten aangewezen, die voor de gratis Palace- vlucht in aanmerking komen. Men zie de adver tentie in dit nummer. Ondertrouwd 6 September. A. R. P. Jongkind en M. J. H. Roeland. P. A. van Dort en C. v. d. Schaar. Getrouwd 6 September. D. J. F. Bosman en C. R. K. Schouten. N. Kossen en J. M. Lust huis. A. L. H. R. Gerla en H. H. Dingemans. O. Souverein en M. H. Bosschieter. J. Hurk- mans en J. W. Toepoel. H. R. N. de Liefde en A. W. Kuyer. D. J. de Jong en E. Haan. Geboren: 4 Sept. H. D. Geukers—v. Lieshout, z. H. van BredaKaasenbrood, d. M. A. K. Lan- genfeldRutten. z. 5 September E. v. d. Veen Dirkse, d. A. P. KuypersHerben, z. H. M. Jon kerVos, z. W. G. H. VoorenRoest, z. 6 Sept. J. GrüterSchaap, z. A. FernimMakarowsky, dochter. Overleden: 5 Sept. H. A. Luyten—Joustra, 46 jaar, Godfried van Bouillonstraat. S. Hovenier Ligtvoet, 73 jaar, Bantamstraat. Statuten De Staatscourant bevat de sta tuten van de. N.V. Cultuur Maatschappy „Pa- gotlan", alhier. Roodvonk Alhier is in de week van 26 Augustus tot en met 1 September een geval van roodvonk geconstateerd. Gevonden en terug te bekomen bij: Lage Duin en Daalscheweg 2 Bloemendaal, een rij- wielbelastingmerk; Ruigrok, Leidschevaart 270 Vogelenzang, een heerenhoed; L. Ossewaarde. Bloemendaalschestraatweg 42 Santpoort, een rywielbelastingmerk; Deckers, Bilderdijkpark 14 huis Amsterdam, een damestaschje met inhoud; Henneman, Hooge Duin en Daalscheweg 30 Bloemendaal, een ceintuur; P. Bos Prins Hen driklaan 144 Overveen, een beige regenjas; Beek, Marcellisvaartpad 13 Haarlem, een rijwielbe- lastingmerk; Helder, Kleverlaan 73 Bloemen daal, een vulpenhouder; O. de Vries, Noordlaan 21 Bloemendaal, een spaniel; Gal, Oosterduin weg 256 Aerdenhout, een zwarte muts; Traan- berg, Brouwerskolkje Overveen, een camee bro che; R. Verhelst, Dompvloedslaan 15 Overveen, een kindermutsje; Docter, Midden Duin en Daalscheweg 25 Bloemendaal, een rijwielbelas- tingmerk; A. Manhoudt, Platanenlaan 21, Bloe mendaal, een bruin étui met inhoud; G. van Hoog, Zanderstraat 45 ÏJmuiden, een puntrol- ler; F. de Vreeze, Bloemendaalscheweg 226 Overveen, een seizoenkaart t. n. Botbyi; van Dijk, Goudsbloemplein 2 Aerdenhout, een siga renkoker; H. Roozen, Zijlweg 218 Haarlem, een rywielbelastingmerk; Huybens, Verlengde Koe pellaan 9 b Bloemendaal, een boek get. „In the Wilds of South America"; G. Ravenhorst, Elswoutslaan 9 Overveen, een rijwielbelasting- merk; aan het bureau van politie te Overveen, een fluweelen ceintuur; een parapluie; een ro zenkrans in étui; een willen muts; een hals snoer; een looper; een zakdoekje. Denk om uw rijwielplaatje Herhaaldelijk komen klachten over het vermissen van rijwiel plaatjes. Thans kwam by de politie de mededeeling dat Donderdagmorgen van rijwielen geplaatst op de rijwielbergplaats variMe R. K. U.L.O.-School aan den Heerenweg een zes-tal plaatjes waren ver duisterd. Zy waren geplaatst in de bekende kokertjes, welke blijkbaar met een tang waren afgerukt. Men zy dus op zijn hoede, want de dieven gaan steeds brutaler te werk. Winkelsluitingswet Op de Donderdagavond in het „Wapen van Amsterdam" gehouden ver gadering inzake de invoering van de Winkelslui tingswet is door de betrokkenen zeer weinig be langstelling getoond. Slechts een twintigtal win keliers hadden aan de uitnoodiging van de Ka mer van Koophandel gevolg gegeven. Doordat de aanwezige winkeliers verschillende belangen hadden, liepen ook de meeningen op deze ver gadering nog al uiteen. Uit de besprekingen bleek, dat de sigarenwinkeliers in hun meerder heid niet voelden voor openstelling op Zondag, daar de verkoop op dien dag het prysgeven van den vrijen Zondag niet wettigt. Daartegenover zyn de banketbakkers en verkoopers van fruit en chocolade wel voor uitbreiding van de ver koopgelegenheid op Zondag. Een bepaalde ge dragslijn werd niet vastgesteld. Verduistering Te Coevorden is een koop man, zekere A. van D. aangehouden, die te Zaandam een schuit had gehuurd en daarna te Arnhem verkocht. Tegen den man die naar Zaandam is overgebracht, is procesverbaal op gemaakt wegens verduistering. Het groote nieuws van het D.H.V.B.-jubi- leum-toumooi was Zondag j.l. de nederlaag van het Rotterdamsche district tegen Den Haag, waardoor de Rotterdammers het niet voor de derde maal tot de finale hebben kunnen bren gen. De overwinning der Hagenaars werd vrij gemakkelijk verkregen en al willen we niet ont kennen dat het Haagsche spel den laats ten tyd is vooruitgegaan, de oorzaak der Rotterdamsche nederlaag moet toch hoofdzakeiyk worden ge zocht in het feit, dat Rotterdam niet meer over betzelfde prachtige elftal beschikt als in 1929. Bovendien kwam Rotterdam o.i. niet met de sterkste combinatie, zoodat de groote nederlaag eenigszins is te verklaren. De verrassing van den dag was ongetwyfeld de geweldig groote zege van Amsterdam op het district Noord-Holland, wy wisten dat de hoofdstad over een uitstekend elftal beschikt, maar juist het feit dat Noord-Holland de tegen- party was, deed ons omtrent het resultaat een afwachtende houding aannemen. De lioofdste- delingenhebben echter op schitterende wijze de traditie van nimmer van N.-Holland te kunnen winnen, verbroken. 'En hoewel we er met zeker van zijn, moeten we nu Amsterdam ongetwyfeld een goede kans geven op de uiteindeliike zege. Volgens de verwachtingen won Leiden van Gouda in een aardig en gemoedeiyk partytje voetbal. De Gouwenaars weerden zich kranig, maar moesten tenslotte de eer aan Leiden over laten. Zoo zal dus morgen de demi-finaxe worden gespeeld in de Bisschopsstad en daarvoor heb ben zich geklasseerd Amsterdam, Den Haag, leiden en Haarlem. Het programma luidt als volgt: Terrein Santpoort: HaarlemLeiden Terrein R.K. Sportpark: AmsterdamDen Haag. Voor de Haarlemmers gaat de grootste be langstelling uit naar de verrichtingen van de Haarlemsche ploeg. De Haarlemmers kwamen leeds tweemaal in de finale en de kans dat zij ook in hetderde tournooi de finale zullen be reiken, is zeer groot. Leiden heeft in de afgeloopen periode steeds het onderspit moeten delven tegen Haarlem, roodat het voor de hand ligt, dat ook nu Haar lem de sterkste blijft. Leiden heeft echter uit het resultaat der vorige week het noodige zelf vertrouwen gekregen en zal den Haarlemmers can ook handen vol werk geven. Toch houden wij het op Gigengack c.s. en de Haarlemmers tullen dus zeer waarschijnlijk hun stadgenooten Zondag op het H.B.C.-terrein in actie zien, het geen de publieke belangstelling onder tusschen zeer ten goede zou komen. Wie wordt echter de tegenparty van Haar lem? Amsterdam noemden wij reeds favoriet voor de eindzege, maar de hoofdstedelingen zul len tegen Den Haag toch op grooten tegenstand stuiten. De Hagenaars beschikken over een ploeg, welke er in alle opzichten zyn mag en ongetwijfeld is dit Zaterdag de ontmoeting van den dag. Beider voorhoeden verstaan de kunst doelpunten te fokken en wie nu maar over de sterkste verdediging beschikt, maakt de beste kans. In dit verband zou Den Haag een behoor lijke kans maken, indien dpelman A'smjigeest van de partij was. Maat toch over biet geheel genoiften, slaan wij de c&paoiteiten':,vgu Amster dam iéts-hooger aan en vermoedeiyk zal dit in een gering doelpuntenverschil wel tot uiting komen. Een finale Haarlem—Amsterdam zou de kiap op oen vuurpyi zijn voor de Roomsche Haarlemsche voetballiefhebbers. Twee aloude tegenstanders, welke echter door onbegrijpelijke omstandig heden toch weinig met elkaar de krachten me ten. Het schitterende H.B.C.-veld aan den Hee renweg kan een record aantal liefhebbers her bergen en wanneer het tot een HaarlemAm sterdam-finale zou komen, is niet alleen het sportief succes, maar ook het financieel succes verzekerd. Het is dan ook aan te bevelen het resultaat der demi-finale door middel van radio e.a. ken baar te maken, opdat de liefhebbers weten tusschen welke districten de finale zal plaats vinden. Maar wie tenslotte in de finale komen, wij hopen slechts dat deze krachtmeting tusschen de verschillende districten sportief van groote waarde zal zijn. In het belang van de goede zaak hopen we op sportieve ontmoetingen met den sterkste als winnaar. En mogen vele Room sche voetballiefhebbers van hun medeleven met onze Sportbeweging blijk geven, door in grooten getale de wedstrijden te komen bezoeken. Zij nog vermeld dat de wedstrijden op Zater dag 5 uur n.m. aanvangen, terwijl de finale Zondag om 3 uur begint op het H.B.C.-terrein. Zaterdagmiddag wordt te Heemstede op het R. K. Sportpark a. d. Molenwerfslaan de demi finale der Jubileumwedstryden tusschen Am sterdam en Den Haag gespeeld. De Amsters damsche elftalcommissie besloot het elftal dat Zondag j.l. zoo glansrijk met 83 van Noord- Holland won ook voor dezen wedstryd te hand haven. De ploeg ziet er dus nu als volgt uit: Doel: Hoeboer (De Meer). Achter: F. Sporre (VIC) en H. Wijfjes (NEA) Midden: A. Lammens (DOSS), Gerard Spie kerman (Wilskracht), Joke Keizer (Wilskr.). Voor: Leo Hanel (Constantius)Tonny Reu- ser (V.V.A.), Theo Tushuizen (V.V.A.), Wim Kloosterman (De Meer) en Sjef Moyen (Con stantius). De reserves zyn: W. Fritz (DOSS), C. Obee (DGSS) en F. Brok (Z.P.C.). De wedstryd zal aanvangen te vyf uur. Naar Lloyds uit Port Soedan meldt, heeft het Hollandsche stoomschip „Grootekerk", bestemd voor Hamburg en Rotterdam, dat vandaag te Fort Soedan had moeten binnenloopen, geseind, dat brand ontstaan is in de lading. Het vuur woedt nog voort, doch het schip wordt drijvende gehouden. ÏNSCHRIJVIN KENNEMER BANKVEREENIG I N G HOUTPLEIN 8 De eerste ronde voor de onderlinge compe titie van genoemde vereeniging heeft thans plaats gehad. De diverse ontmoetingen brach ten de hierna volgende uitslagen. Ie klas: H. de Reus wint van G. v. d. Kroft. De party P. Hollenberg—B. v. d. Kroft bracht een groote verrassing, doordat eerstgenoemde werd ge klopt. A. Bronsting remise met F. Klaver; 2e klas A: P. de Raad verliest van Jac. v. d. Kroft; J. Overtoom verliest van C. Castricum; C. Cas- tricum wint van Jac. v. d. Kroft; 2e klas B: H. Essenberg wint van J. Valk; C. Hoeben verliest van C. Hoek; H. Essenberg wint van J. Dijk. Gisteravond werden in het Sportfondsenbad alhier een tweetal wedstrijden gespeeld, welke de beslissing moesten brengen voor de bezetting van de bovenste en onderste plaats in afdee- ling I. De twee candidaten voor de laatste plaats, A.Z. en D.J.K. brachten het, zelfs na verlenging, niet verder dan een geiyk spel, zoo dat deze wedstryd nogmaals gespeeld zal wor den, teneinde uit te maken, wie van de beide Amsterdamsche clubs degradatie-wedstrijden zal moeten spelen. In den stryd om de bezetting van de boven ste plaats zegevierde de landskampioene. Het Y, na een uiterst spannenden kamp tegen de Heemsteedsche Polo Club. Beide teams verschenen op zyn sterkst, toen scheidsrechter G. Bohlander het beginsigr.aal floot. In den aanvang hielden beide zeventallen het spel goed open, hoewel duideiyk merkbaar was, dat de zenuwen de spelers nogal eens par ten speelden. A.Z. smaakte het genoegen het eerste doelpunt te scoren, dat ontstond, nadat keeper Mousset een ver schot van Zeegers on voldoende wegwerkte, waarna Bannenberg in de gelegenheid werd gesteld zün club de leiding te bezorgen, welke kans hy dan ook benutte (1—0). Zoowel A.Z. als D.J.K. vervielen dan ln de fout het met verre schoten te probeeren welke echter geen van beiden succes opleverde. A.Z. kroop hierna door het oog van een naald toen Plantenga van dichtby rakelings naast schoot. Rattink had kort voor rust meer succes, toen hy, vryiiggend voor doel, keeper Mousset an dermaal wist te passeeren (20). Spoedig na de hervatting moesten Rattink en de Groot het water verlaten wegens opstel len binnen de 2 M.-lijn, waarna Bannenberg, de gevaariykste man uit den A.Z.-aanval Kort hierop eenzelfde lot onderging. Pas nadat Jager een tweetal zeker schünende doelpunten van v. Kalken en Plantenga had weten te stoppen, slaagde D.J.K. er in de, achterstand door Sr-uff te verkleinen (21). And'ërtr&af' werd eenA.2t.-speler; Zéegers. "fiü" wegens te vroeg wegzwemmen, naar de kant verwezen, waardoor voor D.J.K. nogmaals een numerieke meerderheid ontstond, welke Kreffer in een doelpunt uitdrukte, zoodat de stand ge lijk was (22). In de verlenging, welke volgde, verkeerden beide doelen telkens in gevaar, doch Jager zoowel als Mousset voorkwamen verder onheil. Met den stand 22 kwam na de ver lenging het einde, waardoor nogmaals een be- slissingswedstryd noodzakeiyk wordt. Zoowel van Het Y- als van H.P.C.-zijde werden wy in deze ontmoeting op een uiterst snelle en vlotte partij polo vergast. Het begon al direct, toen J. Köhler en G. Bohlander na den aanvang het H.P.C.-doel onder vuur na men, doch keeper Schutte in vorm vonden. Het spel golfde eenigen tyd op en neer, waarna K. Köhler de score voor de thuisclub opende na dat hy eerst door snel opzwemmen verwarring in de HJP.C.-achterhoede had gesticht il0). Voor de rust werd niet meer gedoelpunt zoo dat deze met een voorsprong voor Het- Y in trad. Veenstra verrichtte aan de andere zyde in het Y-doel eenige fraaie safes, doch kon tenslotte niet verhinderen, dat de vrijliggende Kooiman hem passeerde, toen de Y-achter hoede ten aanval was getrokken en door slecht plaatsen het leder was kwyt geraakt. Een mis verstand in de defensie van de gastheeren was andermaal oorzaak, dat Mooi H.P.C. de leiding kon bezorgen, welke echter spoedig door G. Bohlander met een fraai achterwaartsch schot werd te niet gedaan. Met nog één minuut te spelen, was het dui delijk, dat de party die er in zou slagen te scoren, tevens de overwinning zou behalen en dat het in dit geval Het Y werd, dankte zij tan v. Oostrom Soede, die uit een tweetal snelle rushes vanuit de achterhoede evenveel fraaie, voor keeper Schutte onhoudbare doelpunten wist te produceeren. Voor den stryd om het landskampioenschop zal de H.Z. P.O. dus wederom haar rivale Het Y tegenover zich vinden. De uitslag van den beslissingswedstryd 2e klasse heeren, gespeeld te Zaandyk luidt: Haarlem INeptunus I 21, Haarlem I js hiermede kampioen van de 2e klasse. Direct na den aanvang wordt er een snel tem po Ingezet, doch de zenuwen spelen beide par tijen in het begin nog te veel parten om succes te hebben. Hölsken krijgt toch eenige lastige schoten te verwerken; zijn collega aan de over- syde Van Oostveen heeft met eenige schoten van de Haarlem-voorhoede echter geen moeite. Een doorslagbal van Van 't Hof gaat naast. Dan volgt een gevaarlijke aanval op het Haarlem- doel, doch Hölsken redt uitstekend. Even later wordt een Zaansche speler wegens verzwemmen het water uitgestuurd, met zeven tegen zes spe lend komt Haarlem sterk opzetten, doch het is juist Neptunus, die door te laat overnemen der Haarlemmers de leiding neemt met een keurig schot van hun middenvoor Van 't Hof, 01. Vlug gaat de bal voorts van doel tot doel; Van Oostveen stopt keurig eenige schoten van Van Hemsbergen en Zeeman. Kort voor rust ziet Pieters kans den Zaanschen keeper met een prachtig schot te passeeren, 1i. Na de rust krijgt men weer een snellen, gelyk opgaanden strijd te zien, beide verdedigingen fcrygen het zwaar te verantwoorden; eenige cor ners op het Neptunus-doel leveren niets op. Ver schillende malen zet de Haarlem-achterhoede haar voorspelers aan het werk, toch telkenmale stranden dezen op 't zware spel der Zaandam- Gebouw „St, Bavo": Haarlems Gemengd Koor, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Alberdingk Thym, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Prof. Malechini, kwart over 8. Gebouw „St. Bavo": Geel Wit 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur; Floralia-tentoonstelling 16 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Concert Ame- rikaansch Westminster koor, 8 uur. Schouwburg Jansweg Prof. Melachini, half drie. Rembrandt-theater „Popje" Op het too- neel Frankly's tour Dancing Ladies, 230, 7 en 9.15 uur. Palace: „Spinnen aan het werk" Op het tooneel Dumas, de Hollandsche Humorist, 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor- Sound theater: „Voortvluchtigen, 230 en 7 uur (doorloopende voorstellingen). mers. Wanneer Zeeman een corner te nemen krygt, plaatst hy deze voor den vryliggenden Van Hemsbergen, deze wordt echter vlak voor het doel „genomen", waarop de scheidsrechter Haarlem een strafworp toekent, die eerstge noemde op fraaie wyze benut 21, waarmede kort hierna deze spannende kamn beëindigd werd. A.s. Zondag speelt Haarlem reeds haar eersten promotie-wedstrijd tegen Zwemlust te Utrecht, één der andere 2e klassekampioenen. Het programma van deze week bevat slechts vier wedstryden. Maar twee van de vier zyn voor de Haarlemsche clubs van groot belang. E. D. O. I strijdt Zaterdagmiddag voor toela ting tot de eerste klasse. Dat wordt waar- schynlyk voor S. D. O. de zwaarste wedstryd van het gansche seizoen. De tegenparty is Blauw Wit II, een negental dat niet gauw een wedstrijd gewonnen geeft en dit seizoen nog geen wedstrijd verloren heeft. Als E. D. O. wint komt zy het volgende sei zoen in de eerste klasse uit. Verliest zy. dan zal zy, volgens het bestuursbesluit, waarschyn- ïyk als nr. 2 van de tweede klasse worden be schouwd en een promotiewedstryd tegen de laagstgeplaatste in de eerste klasse, i.e. Z. R.C., moeten spelen. De wedstrijd wordt gespeeld aan de Klever laan en vangt aan om half vier. Op hetzelfde terrein speelt Haarlem I Zon dagmorgen tegen Ajax I. Voor alle zekerheid moet Haarlem dezen wedstryd winnen. In ieder geval staan Blauw Wit en Haarlem dan in puntenaantal gelyk, zoodat een beslissingswed stryd noodzakelyk wordt. Wordt dan aan Haarlem ook nog het protest Blauw WitHaar lem toegewezen, dan staat Haarlem voor en ia' kampioen. Als de uitslag van het protest vóór;. Zondag békend is, is ook gelijk spel tegen Ajax voldoende. Met uitzondering van V. V. G. A. IIV.V.G.A. III zullen in de tweede klasse geen wedstryden meer gespeeld worden. Haarlem II ,gaat Zaterdagmiddag voor de Haarlemsche Competitie op bezoek by S. S. H. Hoogovens) Het volledige programma luidt: Zaterdag Kampioenschap 2de klasse E.D.O. I—Blauw Wit H. Tweede klasse V.V.G.A. n—V.V.G.A. m Haarlemsche Competitie S. S. H.—Haarlem II. Zondag Eerste klasse Haarlem I—Ajax I. Woensdag hield de Bloemendaalsche Schaak club haar najaarsvergadering. In verband met den voortdurenden groei van het ledental werd besloten dezen winter in de groote zaal van het Jeugdhuis te gaan spelen. Vervolgens werden de competitiewedstrijden besproken en werd o.m. besloten, deze voor het thans aangebroken seizoen reeds de volgende week te doen beginnen. Het besluit van het bestuur, om aan de wed strijden van den Noord-Hollandschen Schaak bond tahans met drie tientallen deel te ne men, werd met groote instemming ontvangen. De vergadering werd met het bespreken van huishoudelijke aangelegenheden besloten. De derde nederlaagwedstryd welken E. D. O. a.s. Zondag speelt, is tegen R. C. H. De wedstryd begint om twee uur, gevolgd door de beide reserve-elftallen van E. D. en R. C. H. Het eerste elftal van E.D.O. heeft de volgen de opstelling: H. de Waard K. Zandstra H. Boeree Th. v. d. Putten J. S. Perukel H. Oomen H. Nottrot G. v. Geemen J. Goemaat J. Voppen P. Spek IJMUIDEN. 7 Sept. Rljksvischafslag. Tarbot 5770 cent per K.G. Griet 9.5019.00 per 50 K.G. Tong 0.701.50 per K.G. Groote Schol 23.00. mid del Schol 21.00, Zetschol 19.00, kleine Schol 2.80— 16.00 groote Schelvisch 21.00, middel Schelvisch 17.00," kl. midd. Schelvisch 11.0016.00, kleine Schelvisch 11.50—15 00 per 50 K.G. Kabeljauw 14.00—36.00 per 125 K.G Gullen 2.054.70 per 50 K.G. Leng 4280 cent per stuk. Wijting 4.40 per 50 K.G. Makreel 7.50—9.70 per 50 K.G. Ver- sche Haring 1.90—3.70 per kist. van de heden aan den Rljksvischafslag aangek komen STOOMTRAWLERS IJszee 220 kisten 2125.Alcmaria 2 manden 920.Elv Chenievieri 130 manden 1140.Alk maar 250 'kisten 2470.Ewald 700 kisten 2870. LOGGERS K.W. 41 778.IJm. 268 (C, de Boer) 1792.—i (pekelharing, ged. lading).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2