PREMIE-REIS naar PATER F. HENDRICHS S.J. Varen met duurte- schip OBERAMMERGAU EN ZUID-BEIEREN DE LAATSTE WEEK Terugreis der Koningin Twee personen verdronken Poging tot dood slag te Tholen VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1934 40 JAAR PRIESTER Kostenverlaging noodig Het weer op Zondag VAN 21 TOT 28 SEPTEMBER A.S. A. C. R. DREESMANN Maandag 80 jaar Oorzaak niet vast te stellen 3 jaar tegen verdachte geëischt Zelfs met algeheele opleving kan de tegenwoordige Rijks- en gemeente-huishouding niet gehandhaafd blijven 's Lands bezuiniging TUINBOUW IN ZEELAND Tentoonstelling geopend Behoudens kans op een kleine storing, zijn de vooruit zichten hoopvol Nadruk verboden. Midden in het Beiersche Hoogland Het dorpskerkje te Oberammergau Een der meest vooraanstaande figuren uit ons Nederlandsch bedrijfsleven Eén dag verblijf te Oslo DE GRATO Een belangwekkende expositie TWINTIG IS NIET DE MEERDERHEID N.S.B. is overigens wel erg optimistisch DE HOOGE VELUWE Audiëntie Zeswielige vrachtauto is nabij Assen in de Drentsche Hoofdvaart gereden ,HET VUILE EI' Weder vervolging wegens beleed i- ging ingesteld KINDERVERLAMMING Morgen gedenkt de Z.Eerw. Pater F. Hendrichs S.J. zijn veertigjarig priesterschap. Hij viert het niet, hij gedenkt het coram Deo. Het was zijn uit drukkelijke wensch, dat niet door uiterlijke festiviteit een accent zpu worden gelegd op een dag, dien de jubilaris vooral wilde be stemmen aan dankbaarheid jegens God. Maar zijn vele vrienden en vereerders in het land zullen hem met hun gebed weten te vinden en ongetwijfeld ook met een gelukwensch. Overmorgen zal hij in de kapel aan de Newtonstraat te 's Graven- hage een H. Mis opdragen voor zijn talrijke bekeerlingen. Geen stad in het land, die niet herinne ringen aan den doortocht van den confé rencier bewaart, geen katholieke krant, die nooit een artikel van zijn hand publiceerde. De meeste katholieken kennen van den cursus, van den preekstoel, uit de conferen tie, de journalistiek of de apologie, den Jezuïet Hendrichs. Mogelijk hebben ze hem ook wel eens ontmoet in den trein op reis naar een lezing voor Geloof en Wetenschap, een dagblad-bureau of de Catacomben van Rome. Want geen terrein van menschelijke, Christelijke en priesterlijke actie, of men heeft er Pater Hendrichs bezig gezien. Men weet van dezen veelzijdigen apostel, dat hij een studieuze archaeoloog is, vriend van Mgr. Wilpert en de beroemde Romein- sche opgravers, die hem complimenteerden met het geïllustreerde prachtwerk „Het Christelijk Getuigenis der Catacomben". Men weet ook, dat hij evengoed thuis is in het vraagstuk over den gouden en dubbelen standaard, waarover hij een opmerkelijke brochure schreef, als in de R.K. Boeren bonden en Raiffeisen-kassen, die hij met wijlen Ridder van der Schueren hielp op richten. Want hij reageerde snél op de gees telijke en sociale behoeften van den tijd, dien hij langer dan een halve eeuw zoo wakker heeft bijgehouden in de ontwikke ling van het katholieke Nederland. Hij was beurtelings gestuwde en stuwer, leeraar aan een college, professor in de wijsbegeerte aan het studiehuis te Ouden bosch, stichter van den R.K. Onderwijzers bond in Breda, mede-oprichter van het „Dagbl. v. Noordbr.", moderator der R.K. Studentenver. St. Thomas te Amsterdam, Geloof en Wetenschap, wier algemeen voor zitter hij was, stichter van de groote boe kerij in de hoofdstad en filiaal-bibliotheken door het heele land, spoedig gevolgd door zijn eerste dames-bibilotheek en R.K. Lees zaal. Die tijdroovende actie voor de ont wikkeling van het cultureele leven onder de katholieken belette hem niet verscheiden katholieke tooneelstukken als „Sysophron" en het bekroonde „Adolf van Gelder" te schrijven, gelegenheid te vinden voor de stichting van den Leo Bond, het in gang zetten van den eersten internationalen R.K. Studentendag, het organiseeren van het bekeeringswerk onder de niet-katholieken te Nijmegen, conferenties in kerken en zalen met vervolgcursussen te Rotterdam, Gouda, Leiden, Amsterdam en Den Haag, enz. Als men daar nog bijvoegt, dat hij nog twee jaar geregeld retraites leidde in het retraitehuis te Venlo, waar hij was gestati- onneerd, en vijf jaar te Nijmegen diep in de zielzorg stak terwijl hij in „De Tijd" duizenden boeken recenseerde en altijd weer nieuwe artikelen, essays en studiën aanzette en publiceerde, dan vat men iets van het geheim, dat zijn aanstekelijke werkkracht, die overal uitstroomde en beweging bracht, ook nog op zijn veertigjarig priesterschap een eigen periodiek begon om geregeld in contact te blijven met zijn tallooze bekeer lingen in het land, laat getuigen, dat hij „geenes dinges eerder moede is dan die der ruste". Zijn eenige feestwensch is, nog meer bloei van zijn bekeerlingen-cursussen. Voor de nazorg der leden van den Canisius-Bond, waarvan het Centraal Bureau is gevestigd Laan 27 te 's Hage, heeft hij de „Canisius- klok" gesticht, kosteloos verspreid door ge heel Nederland. Maar wie met den Jubilaris het apostolaat wil deelen, wete het heilzame gironummer 140615. En van al zijn vrienden en belangstellen den zij deze vruchtbare Priester nog a d muitos annos Gode bevolen! Te Apeldoorn wordt vandaag de algemeene jaarvergadering gehouden van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. In zijn openingsrede gaf de voorzitter, de heer H. P. Gelderman C.Mzn., een beschou wing over den toestand in het buitenland, om daarna te waarschuwen tegen regeeringsbe- moeiing. Niet alleen, aldus spr., dat op den duur hier mede de zeggenschap van den ondernemer in het gedrang komt, waardoor hij de verant woordelijkheid voor den gang van zaken van zelfsprekend ook niet kan dragen, maar het algemeen belang zal allerminst gediend zijn bij een systeem, waarbij de verkoopsprijzen van een prijsafspraak gekoppeld worden aan de loonen, die vastgesteld zijn in den Bedrijfsraad. De regeering betreedt met dergelijke wetten een terrein, waarop zij straks door politieke invloeden voortgedreven zal worden in een richting, die de verstarring van het geheele bedrijfsleven even erg, zoo niet erger zal maken dan thans reeds in de beschutte bedrijven het géval is. Het duurte-schip, waarop wij thans varen, waarvan de regeering zelf erkent, dat het zoo moeilijk is het te verlaten, zal hoe langer hoe meer geteisterd warden door de woeste econo mische golven, en ten slotte ten ondergang ge doemd zijn. Zoo is verlaging van kosten een eerste eisch van dezen tijd, willen wij de schrik barende werkloosheid effectief bestrijden. Ten aanzien van de getroffen bezuinigings maatregelen merkte spr. op: Met voldoening kan men constateeren, dat de huidige regeering een positieve bezuinigings- en aanpassingspolitiek voorstaat, wat de eenige consequentie is van de handhaving van den gouden standaard. Het daadwerkelijk succes tot nu toe is echter nog niet bijster groot, ook al moet iedereen erkennen, dat het doorvoeren van een dergelijke politiek buitengewoon moeilijk is. Naast vele uitstekende en doeltreffende maatregelen, die deze regeering reeds genomen heeft, kan men niet ontkennen, dat het te langzaam gaat en heeft men soms den indruk, of men op den duur nog op een opleving spe culeert. Men kan er echter gerust op rekenen, dat zelfs met een algeheele opleving de tegen woordige rijks- en gemeente-huishouding nog niet gehandhaafd kan blijven, te meer niet, omdat voor een blijvende verbetering een eerste vereischte zal zijn, de tegenwoor dige belastingen, die de draagkracht van alle lagen onzer bevolking sterk overtref fen, sterk te verlagen. Spr. vroeg zich voorts af, waar het heen moest met de verleening van den landbouw- crisissteun, welke als 'een looden last op de be volking drukt en becritiseerde de wijze van pro ductie-beperking van rundvee. Spr. gaf als zijn oordeel te kennen, dat op sociaal gebied naar vermindering van lasten gestreefd zal moeten worden, dat nu niet over gegaan mag worden tot taxiefsverhoogingen en tot het leggen van zwaarder lasten op het be drijfsleven en dat de woninghuren verlaagd moeten w*>rden. Spr. uitte ten slotte den wensch, dat er een regeling van den Hollandschen import in Indië komt, welke onze industrie op den duur de noodige afzetmogelijkheid geeft. Donderdagmiddag te twee uur heeft prof. A. M. Sprenger uit Wageningen te Kapelle een tentoonstelling van fruit, groenten en bloemen geopend, georganiseerd door de Vereeniging van oud-leerlingen van tuinbouw-wintercursus- sen. In zijn rede wees prof. Sprenger o.a. op de vele aan de orde zijnde tuinbouwvraagstukken, die de belangstelling van alle telers dienen te hebben. Aan de opening was een officieele ontvangst ten gemeentehuize vooraf gegaan. De tentoonstelling, die een mooi beeld geeft van de producten van den Zeeuwschen tuin bouw, is tot en met Zaterdag geopend. De algemeene weersgesteldheid nam, vooral over het Vasteland, sedert de vorige week een gunstige wending, waardoor het zomersch karakter van den tijd vóór de laatste afkoe ling terugkeerde. Blijkbaar heerscht dus nog steeds de tendens tot mooi weer, die het ken merk was van den geheelen zomer, en dit in aanmerking nemende zijn de algemeene voor uitzichten voor het weer tegen het einde der :week en in het begin der nieuwe nog hoopvol. De diepe depressie, die aan het begin der week het weer ernstig dreigde te verstoren, trok slechts met een kleine storing voorbij. Terwijl dit weerbericht wordt opgemaakt, volgt een nieuwe depressie, die ten Zuidwesten van Ierland ligt, haar op, en de gering daling van den barometer toont aan, dat de invloed dezer opvolgende depressie bij ons toeneemt. Aanvankelijk scheen de kans heel groot, dat Zich een gebied van hoogen druk zou uitbrei den over Midden-Europa, waarvan het gevolg zou zijn, dat het weer eenige dagen achtereen mooi, droog, zonnig en rustig zou blijven. In derdaad ontwikkelde zich de luchtdrukverdee- ling in dien zin. De allerlaatste weerberichten duiden echter op een grootere kans, dat het eenigszins anders kan loopen. De gesignaleerde depressie zal zeer waarschijnlijk in samenwer king met een andere over Polen groote lucht- massa's aan de Zuidzijde van dit gebied Van hoogen druk afzuigen, waardoor het verzwakt zal worden. Daartegenover staat, dat hierdoor de wind een Oostelijke richting krijgt en dat het weer voorloopig droog en overdag vrij warm zal zijn. Het in het Noordwesten voorbij trek ken der depressie zal niet zonder eenigen in vloed op de weersgesteldheid bij ons blijven maar hoogstwaarschijnlijk zal die invloed niet verder gaan dan een tijdelijk toenemende bewolking met plaatselijke lichte regenbuitjes en misschien enkele electrische ontladingen. Mogelijk komt het niet eens tot deze veran dering en zal het weer droog en licht bewolkt blijven. Wat dit betreft zijn de vooruitzichten onzeker. Wat den wind betreft is het meest waarschijnlijk, dat deze eerst Oostelijk zal zijn, later door het Zuiden naar het Zuidwesten zal loopen. Bij verdere daling van den barometer zal men rekening moeten houden met de hierboven ge noemde ongunstige wending (dus met kans op eenigen lichten regen), terwijl bij station- nairen of licht stijgenden barometer de sto ring als voorgetrokken kan worden beschouwd en het weer dus droog zal blijven, later met omloopenden wind. LAATSTE GELEGENHEID TOT BIJWONING DER PASSIESPELEN. Tot 14 dezer nog gelegenheid tot aanmelding voor onze derde reis. Tweede klasse f 115.—, Derde klasse f 90.—, vermeerderd met f 2.50 Administratiekosten per deelnemer. NOG ENKELE DAGEN GELEGENHEID TOT AANMELDING VOOR ONZE DERDE PREMIEREIS. Vandaag over een week (dus 14 Sept.) moeten alle aanmeldingen voor deelname aan onze derde premiereis naar Oberammergau en omgeving in ons bezit zijn. Na dien datum kunnen wij geen deelnemers (sters) meer inschrijven, omdat wij anders niet verzekerd kunnen zijn van een regeling, welke een ieder zal bevredigen. Het is daarom, dat wij eventueele gegadigden ten zeerste aanraden, geen dag meer te talmen. Het is nu nog niet te laat. 14 September sluiten wij onze lijst van deelnemers definitief af. Men weet, dat de reis georganiseerd wordt in de week van 21 tot 28 Sept. Nadere bijzonderheden zijn te bekomen aan het bureau van dit blad, afdeeling reis Oberammergau. MVS - Maandag 10 September herdenkt een zeer vooraanstaande persoonlijkheid in het Neder landsche zakenleven, de heer A. C. R. Drees- mann te Bussum, zijn tachtigsten verjaardag. De welhaast tachtigjarige heeft zich ten on zent doen kennen als een ondernemend en doortastend leider van een bedrijfsleven, dat hij voor zoo aanmerkelijk deel zelf heeft ge schapen, opgebouwd, groot gemaakt en Jaren heeft bestuurd. Daarbij was hij een vooraan staand katholiek, die enorm veel goed heeft gedaan in breeden kring. Zoowel in het gewone maatschappelijke leven als in een meer enge- ren kring van katholieken werd zijn medewer king zeer vaak en niet tevergeefs gezocht Van vele charitatieve instellingen was hij de kracht en op zijn levensavond mag deze stoere werker op een welbesteed leven terugblikken. Verschil lende onderscheidingen vielen den heer Drees- mann ten deel en meermalen bezocht Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum tijdens zijn bezoeken aan Nederland hem te Bussum. Zijne Eminentie resideerde als Pauselijk Legaat bij het Int. Euch. Congres te Amsterdam in 1924 ten huize van zijn zoon. De Aartsbisschop had destijds den heer A. C. R. Dreesmann zelf be noemd tot lid van het Nederlandsche Eere comité. Als klein zakenman begonnen hebben de rustelooze energie, het helder doorzicht, de kijk op de toekomst van dezen stuwer van Ameri- kaansche allures zijn onderneming een zooda nige vlucht doen nemen, dat zijn naam over heel Nederland is bekend en geëerd als de naam van een der deugdelijkste ondernemingen, waar op Nederland fier mag zijn. Geboren in 1854 in Haselünne, het oude ves tingstadje in het toen nog bestaande Konink rijk Hannover, bezocht hij het Gymnasium al daar. De annexatie van Hannover door Prui sen had echter, gelijk bij zoovelen zijner land- genooten ten gevolge, dat hy zijn toekomst zocht buiten de landsgrenzen. De drie-jarige diensttüd in het strenge Pruisische leger werd n.l. door de oude onafhankeiyke Welfenbevol- king als een vernedering gevoeld, en aanzien- l«k is het getal dergenen die er de voorkeur aan gaven den vaderlandschen grond te ver laten, om in vryheid elders hun geluk te be proeven. In het eigen land hem aangeboden betrekkingen vermochten niet in het plan van den jeugdigen Dreesmann eenige verandering te brengen. Alleen ter wille zyner moeder kon hy ertoe besluiten zijn oorspronkelijk voorne men, naar Amerika te gaan, op te geven. En zoo geviel het dat hij in 1871, geiyk vele ande ren naar Holland trok om zich te vestigen in Amsterdam ter opleiding in den Manufac- turenhandel. Na 7 jaren in betrekking te heb ben gewerkt, gevoelde hy zich bekwaam zelf standig een zaak te openen, en boven belang- ryke hem geopende vooruitzichten, die hem echter geep onafhankelijkheid boden, gaf hy er de voorkeur aan op kleine schaal geheel voor zichzelf te beginnen. In het jaar 1879 gehuwd met mej. Helene Tombrock, werkte hij in zeer snel tempo zyn zaak omhoog, om zich in 1888 te associeeren met zijn zwager den heer W. Vroom. Hiermede was de firma Vroom en Dreesmann gesticht, en dank zy de voortva rende samenwerking dezer beide in geheel ver schillend opzicht begaafde mannen, namen de zaken een hooge vlucht. Met groote regelmaat verrezen in de belangrijkste plaatsen van ons land de filialen, en geleidelik aan werd het geheel uitgebouwd tot het groote concern dat men heden ten dage kent. Tot 1901 bleef de heer Dreesmann woonachtig te Amsterdam. De gezondheid van een zijner kinderen voerde hem naar Bussum, waar hy tot vandaag toe gebleven is. Zïn nieuwe woonplaats had al spoedig zijn warme belangstelling, en na eenige jaren werd hy gekozen tot lid van den Bussumschen Ge meenteraad, die in meenig zakeiyke aangele genheid van zijn vooruitzienden blik en hel der doorzicht profiteerde. Bovendien interes seerde hij zich, evenals tevoren in Amsterdam, voor tal van organisaties op Charitatief en So ciaal gebied. Geheel bijzonder is daarby zyn belangstelling geweest vóór het ziekenhuiswe zen in de plaats zyner inwoning en vooral in de jaren, toen hij zich uit het actieve zaken leven meer en meer terugtrok, heeft hy met onverflauwden ijver zich aan het welzijn der tot een modelziekenhuis uitgegroeide Sint Ge- radus Majellastichting gewijd. De heer Dreesmann die nog steeds een goede gezondheid geniet, en nog niets van zyn oude (Foto naar schilderij Jan Sluyters) Maandag 10 September herdenkt de heer A. C. R. Dreesmann te Bussum zijn tachtigsten verjaardag. helderheid en geestkracht heeft verloren, zag zqn vele en groote verdiensten op verschillende wijze erkend. Z. H. de Paus benoemde hem achtereenvolgens tot Ridder in de Gregorius- orde, Commandeur in de orde van den H. Syl vester en tot Eere-Kamerheer met Cappa en Spada. H. M. de Koningin benoemde hem tot Ridder in de Oranje Nassau-orde. Nader bericht men ons, dat er op a.s. Maan dag 10 September voor de waarschijnlyk vele belangstellenden alleen gelegenheid is den ju bilaris te zijnen huize te Bussum te complimen teeren des namiddags van half drie tot half vier. Naar wij vernemen, zijn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana heden uit Aas- gaardstrand naar Oslo vertrokken, om aldaar een dag te verbiyven, alvorens naar Nederland terug te keeren. Z. Exc. de Minister van Economische Zaken heeft zich bereid verklaard het eere-voorzit- terschap van de Groote Grafische Tentoon stelling, welke van 24 October tot 10 Novem ber a.s. in het Jaarbeursgebouw te Utrecht zal worden gehouden ter herdenking van het zil veren jubileum van de Federatie der Werk geversorganisaties in het Boekdrukkersbedryf, te aanvaarden. De tentoonstelling belooft een groot succes te worden. De uitgebreide inzendingen en de kwaliteit van het drukwerk overtreffen verre die van de vorige tentoonstellingen. Ook het groote aantal machines, van de nieuwste con structies, in werking, zullen niet alleen een groote attractie blyken te zyn, maar ook de opvoedende kracht, die van het geëxposeerde zal uitgaan, mag zeker niet onderschat wor den. Voor het Vierde Internationale Congres, dat ter gelegenheid van deze tentoonstelling wordt gehouden, hebben zich reeds eenige honderden deelnemers uit alle deelen der wereld opgege- In een te Rotterdam gehouden vergadering der N. S. B. heeft de algemeene secretaris, de heer P. van Geelkerken medegedeeld, dat de N. S. B. het by de a.s. verkiezing aanstuurt op twintig zetels in de Tweede Kamer. Voorts gaf hy aan, dat sinds 1 Januari 4000 „ongewenschte elementen" uit de N. S. B. ver- wyderd zyn. De openstelling voor het publiek van het uitgestrekte landgoed „De Hooge Veluwe" is andermaal verlengd, nu tot en met Zondag 16 September as., op dezelfde voorwaarden als die tot dusver golden. De laatste twee dagen (dus 15 en 16 September) geldt de openstelling ook voor auto's. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht zal de volgende week alleen Maandag, Woensdag en Donderdag audiëntie verleenen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag en Dinsdag géén audiëntie yerleenen. In den afgeloopen nacht om streeks half vier is midden in de ge meente Assen nabij de Markt een groote zes-wielige vrachtwagen uit Hoogezand, geladen met papier, te water gereden. De Drentsche Hoofdvaart maakt in de stad een flauwe bocht. De weg loopt langs het ka naal en het schijnt dat de chauffeur de bocht niet heeft bemerkt, zoodat de wagen rechtuit in de Drentsche Hoofdvaart reed. De omwo nenden hoorden een geweldigen slag. Het bleek dat het groote gevaarte, dat met vrij veel snel heid moet hebben gereden, midden in het ka naal was terecht gekomen. Door de zwaarte was het ^oertuig geheel onder water verdwenen. Onmiddellijk werden maatregelen genomen om zoo mogelyk hulp te verleenen. De hu'p- middelen, waarover men in Assen beschikt, waren echter niet van dien aard, dat men den grooten wagen kon lichten. Met heel veel moei te gelukte het het voorste gedeelte van den wagen omhoog te trekken. In de cabine vond men toen de lijken van twee personen. Dit waren de 58-jarige chauf feur Roelof Wayer uit Hoogezand en de 40- jarige kapper. Gerrit Lokken nit Foxhol (ge meente Hoogezand). Beiden waren gehuwd en laten een gezin met resp. 2 en 4 kinderen achter. Dokter G. R. Nienhuis, die onmiddellijk ge waarschuwd was, kon slechts den dood con stateeren. Het reddingswerk geschiedde onder leiding van den hoofdinspecteur van politie Van der Meulen. Voorloopig zijn de beide lyken naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent de oorzaak van het gebeurde kan niets met zekerheid worden gezegd. Wayer was Donderdagochtend te 6 uur met zijn wagen van Hoogezand naar Renkum vertrokken om papier te halen. De wagen was van de firma H. en R. Groeneveld te Hoogezand. Zijn vriend Lokken was met Wayer voor zyn plezier meegegaan. Te Renkum werd Donderdag papier geladen en des avonds werd de terugreis aanvaard. Er schijnt vannacht op de plaats, waar het ongeluk gebeurde, nevel te hebben gehangen. Of dit de oorzaak is dan wel of de chauffeur door vermoeidheid niet voldoende heeft op gelet, kan niet meer worden nagegaan. Het zal groote moeite kosten den zwaren wa^ gen uit het kanaal te halen. Hedenochtend zou men zulks trachten te doen. De wagen was r.iet verzekerd, de lading wel. Donderdagmiddag werd voor de Bredasche Rechtbank de zaak behandeld tegen den 27- jarigen arbeider C. J. uit Tholen, thans gede tineerd in het Huis van Bewaring te Breda, die zich te verantwoorden had, dat hy 25 Juni jj. ter uitvoering van zijn voornemen om E. de L. opzettelijk van het leven te berooven, opzet- telyk uit een met scherpe patronen geladen revolver eenige schoten bp korten afstand heeft gelost in de richting van de L. In den morgen van dien dag kreeg verdachte met de echtgenoote van het slachtoffer on- eenigheid, waarby hy haar een oorvijf toedien de. Verdachte ging naar huis, doch gevoelde zich niet veilig, waarom hy een geladen revol ver by zich stak. Niettegenstaande zijn moeder hem den goeden raad gaf thuis te blyven, ging hy de straat op. Op eenigen afstand van de woning van de L. gekomen zynde, zag hy de zen by het poortje staan, die toen volgens ver dachte, tot hem zei: „Dat had je my eens moeten doen." De L. zou toen, aldus verdachte, een achter het poortje staande byi gegrepen hebben en tegen hem gezegd hebben: „Ik zal je dood slaan." Om de L. bang te maken zou verdachte toen, op korten afstand van de J. staande, op den muur naast het poortje geschoten hebben. Volgens verdachte zou de L. toen vervolgens met de byl naar hem geslagen hebben. Toen hy naar de bijl greep zou per ongeluk een schot zyn afgegaan. De L. sprong hierna op. Verdachte gaf toe een paar maal op hem ge schoten te hebben, doch hij beweerde dat het niet zyn bedoeling was geweest hem te dooden. De Officier van Justitie eischte drie jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 20 September. Tegen den uitgever van het „Vuile Ei" te Helmond, tegen wien reeds vroeger klachten by de justitie werden ingediend, is weder pro ces-verbaal opgemaakt wegens beleediging. Bin nenkort zal hij voor den politierechter te Roer mond terecht staan. De burgemeesters van Abcoude en Baam- brugge hebben ter voorkoming van uitbreiding der kinderverlamming, waarvan verscheidene gevallen in deze gemeente zijn geconstateerd, gelast de bewaarscholen gedurende de maand September te sluiten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 5