STUKKEN BETER IN KWALITEIT! INCASSO-BANK n.v. DEPOSITO'S STADSNIEUWS DANSLESSEN VOOR R.K. Haarlem, 8 Sept. RADIO MOGRS o. "SiiUGdCJi heMyvdwi! ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1934 - Haarlem - Kruisweg 59 fieserve j Dansinst. H. KWEKKEBOOM Nieuwe Gracht 98 - Telef. 13525 AARIME BAIMK Aljechine-Euwe om het wereldkampioenschap AGENDA Officieel Philips reparateur Sint Vincentiusbibliotheken ÜBe, MISSIEVEREENIGING AFRIKA AAN CHRISTUS" Tooneelopvoering ten bate van de Missie FOTO TEMPO, BREESTRAAT 6 Circus Armanda-Roberti Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" Algemeen nieuws Graalhuis Spaarne Graalhuis Emmastraat Sportnieuws Comité van Katholieke Actie te Haarlem HET HUIS MET DE LUIFEL Bijzonderheden over de verbouwing De Halletjes Oorsprong Mod erni&eering DE M.T.S. BESTAAT 15 JAAR Hulde aan directeuren Speeltuin „Kindervreugd" Agenda St. Josephsgezellenver. Haarlem I Statuten BURGERLIJKE STAND RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN De resultaten van Euwe te Zurich en Leningrad Oefenpartijen VOETBAL Spaarne-beker toumooi UIT DEN OMTREK AERDENHOUT HEEMSTEDE HALFWEG SANTPOORT VELSEN 9 September 10 September INSTELLINGEN CHIEF WHIP .V f...' 1 V - 1 A V# V*'. "f Kap. 30.000.000.- 6.300.000.— Men schrijft ons: Bovengenoemde vereeniging organiseert op Woensdagavond 12 Sept. a.s. een tooneel-op- voering ten bate der Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer. De R.K. Gemengde Tooneelvereeniging „Tha lia" is zoo bereidwillig geheel belangeloos te spelen. Opgevoerd zal worden het blijspel „Haar laatste wil" van J. W. v. d. Heiden en H. Bakker. „The Green Band", zal eveneens belangeloos medewerken. Moge dit prachtige voorbeeld een aansporing zijn voor velen om eveneens ons missiewerk te steunen. Meer dan ooit hebben de Missionarissen thans uw steun noodig, daar zij zoo spoedig door de slechte tijdsomstandigheden vergeten worden. Missie-vrienden stelt ons niet teleur. Voor ziet u van een toegangsbewijs. Ge bezorgt u zelf een prettigen avond en verricht er tevens een goed werk mede. Een Herfst-foto, gemaakt met één onzer Apparaten van f 2.50 en door ons vergroot, vormt een fraaie wandversiering. Groote sorteering moderne Albums Studenten-lijstjes 18x24 25 cent Snelle en fraaie afwerking van amateur-foto's, 's Morgens voor 10 uur gebracht, 's avonds gereed! De aanwezigheid van een circus in de stad is nog altijd een evenement, dat vooral van de zijde der jeugd zich in een massala belang stelling mag verheugen. Maar ook vele ouderen kijken vaak heel be langstellend voor den ingang, of niet een spleet in het gordijn voor den tent, iets te zien geeft van wat zich in het circus-milieu afspeelt. De gala-voorstelling op Vrijdagavond trok dan ook vele nieuwsgierigen voor het circus samen. Zy werd om. ook door burgemeester C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom en ddfns echtgenoote en ook door het raadslid Mr. Dr. P. A. Byvoet bygewoond. Zondag en Woensdagmiddag zullen er om 3 uur groote kinder- en familievoorstellingen worden gegeven. lederen avond is er tot en met Woensdag 12 September om 8 uur een voorstelling. De Werkende Ledencursus gaat beginnen! De cursus omvat 3 verplichte vakken, 2 vak ken naar keuze nj. Religieus dansen, reidan sen, declamatie, huisviyt of blokschrift. Maandagavond zyn jullie allen op het app.èl aiet? Zondag. Groote Zangrepetitie voor onzen.... Hofjesdag op het Spaamehuis. Aanvang 3 uur. Vrijdag. Ledenvergadering voor de Parochie St. Johan de Dooper. Aller opkomst dringend gewenscht, daar er belangrijke punten te be spreken zyn. Werken jullie allen hard mee aan onze Pro- pagandamaand Zondag worden alle Graalleden van Spaame en Ryksstraatweg uitgenoodïgd om het club huis te komen bezichtigen. 8 uur Propaganda, avond in de zaal van Restaurant Brinkman aan de Groote Harkt. Tennissen. Zondag houden we onze Steden wedstrijden Laten we tillen zoo eenigszins mogeiyk om 12 uur op. het clubhuis zyn, om onze gasten te ontvangen. 1 uur beginnen de wedstrijden. Breng allen 'n groot optimisme mee, Haar- lemsch eer willen we ophouden! We hopen dat er veel belangstelling zal zyn op de banen aan de Pijlslaan. Excelsior! De feestavond die Zondagavond door de Graalleden wordt gegeven is niet zooals be kend gemaakt is by Brinkmann, maar zal ge houden worden in de Leonarduszaal, ingang Leidscherystraat. ZONDAG 9 September. Wandeling door de duinen voor leden en introducé's van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken. MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. MAANDAG 10 Sept. 9 uur: Bestuursvergade ring van de Ned. Reisvereeniging voor Katho lieken in „De Leeuwerik". DINSDAG 11 Sept. 8 uur: Vergadering van den Byzonderen Raad der St. Vincentius-veree- niging in het St. Vincentiusgebouw, Groen markt 22. 8 uur: Repetitie St. Caecilia in Gebouw St. Bavo. WOENSDAG 12 September 8 uur: Vergade ring van de Reddingsbrigade van het Kruisver- bond in het Militairengebouw, Zoetestraat 14. DONDERDAG 13 September 8 uur: Bureau vergadering van de R. K. Reclasseeringsveree- niging in het Vincentius-gebouw, Groen markt 22. R. K. Oratoriumvereeniging bii Brinkmann; 8.15 uur: Sopranen: 9.30 uur: Tenoren en Bassen. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigingen by het uitschrijven van een vergadering ver zocht, vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, telef. 23608, en by vast stelling hiervan onmiddellyk mededeeling te doen. Het „Huis met de Luifel", Kruisstraat 37, gaat verbouwen! Voor velen beteekent dit een teleurstelling, want de zaak van den heer F. du Maine ook als typisch Haarlemsch ge bouw had een historische bekendheid in binnen- en buitenland. Menige vreemdeling acht het een plicht als hij in Haarlem komt, ook het Huis met de Luifel te bezoeken. Het is dan ook in Haarlem, en misschien zelfs wel in heel Nederland, het eenigste huis, dat nog zoo'n keldertrap met een hekje erom heeft. Als zoodanig en ook door zijn luifel bezat de gevel groote historische waarde. Maar ja, de moderne tijd eischt offers in het algemeen belang en daarom dan ook heeft de gemeente raad op voorstel van het gemeentebestuur be sloten den gevel te veranderen, de hekjes, welke een passage-hindernis zijn voor voetgangers, weg te nemen, maar de luifel zelf blyft intact. Hoe populair deze luifel wel is, biykt wel hier uit, dat thans vele bezoekers, en vooral bezoek sters, den heer Du Maine angstig vragen wat er met de luifel gebeuren gaat. Men zy gerust: ze blyft zooals ze is. Ziehier een paar historische bijzonderheden van de enkele eeuwen oude Haarlemsche zaak. waarin gefabriceerd en verkocht werd en wordt een artikel, waardoor Haarlem tot in het verre buitenland bekend is geworden en is gebleven: de Haarlemmer halletjes. En nog heeft dit huis een Oud-Hollandsch aanzien, niet alleen van buiten, maar ook het interieur, hoewel het 't doodsche en sombere mist. De ouderwetsche étaleering tegen de glazen, de antieke kast en knusserige bouw geven aan het geheel iets, dat ons doet terugdenken aan den tijd onze voorvaderen, toen ook degelijkheid en zindelijkheid de hoofdfactoren waren. En dan nog de gevulde zakjes aan de luifel, die reeds menig snoeper verleid heeft er een te stelen, om dan te ontdekken dat ze gevuld wa ren met stroo of oud papier, inplaats van zoo als verwacht werd, met lekkere Haarlemsche halletjes. Ja, die halletjes! Er zyn nog een aantal producten, reeds eeuwen oud, die weinig of geen invloed onder vinden van den modernen tijd, of liever van de latere nieuwe producten. Zij leven voort met een taaie hardnekkigheid en wanneer men dan verneemt welk een omzet zulk een eeuwen oud artikel in onze dagen nog heeft, dan staat men verbaasd. Zoo'n artikel is nu het Haarlemsche halletje. De Haarlemsche halletjes zyn reeds in vroe ger eeuwen door verschillende vreemdelingen in hun reisbeschrijvingen vereeuwigd, niet alleen omdat zy daar ter stede tot de ervaring van degelijkheid en goeden smaak waren gekomen, maar ook omdat destyds de exporthandel daar van voor Haarlem van geen ondergeschikt be lang was. En nog zijn de verzendingen naar het buitenland vele. Uit oude jaargangen der „Opr. Haarl. Courant" kunnen wij opmaken, dat er oudtyds een sterke concurrentie bestond en dat er in de 17e eeuw verschillende van deze winkels bestonden, onder afwijkende namen, als b.v.: Het Halletje, Het Gekroonde Halletje, De Vergulde Halletjesberg, Het Halfwegsche Halletje, Het Nieuwe Halletje, Het Ouwe Groe ne Halletje, enz. Als vermoedelijke oorsprong van de halletjes nemen wy het volgende aan: In het verpan dingskohier van 1623 wordt vermeld: een huis in de Korte Veerstraat, genaamd „In De Hall"; ons vermoeden nu is, dat hier vroeger heeft uitgehangen een bord, waarop de (Oude) Vleeschhal was afgebeeld, of wel dat dit ge bouw een hal was, waarin een bakkery was ge vestigd voor deze koekjes. Het welbekende „Huis met de Luifel" in de Kruisstraat, met zijn aardigen huisgevel en oud- Hollandsch stoepje met hek is vermoedelyk reeds een halletjesbakkery geweest sedert de 17e eeuw. In 1734 behoorde het huis aan de weduwe van Evert Lomans. Wanneer zy of haar man het perceel in eigendom kregen, is ons niet bekend, wel weten wy, dat Evert Lomans 30 Augustus 1693 huwde met Marijtje Barends Geelhuys. Genoemde weduwe verkocht 1 De cember 1750 de woning aan Hessel de Vos, die sedert 1737 was opgenomen in het Haarlem sche Koekenbakkersgilde. Uit die verkoopakte blykt tevens, dat het huis reeds van ouds den naam droeg van „Den Blauwen Oven", een naam, die omstreeks 1830 werd veranderd in het „Huis met de Luifel". Van de volgende eigenaren vinden wy ver meld, dat de erfgenamen van genoemden De Vos in 1752 zijn huis verkochten aan de voog den van den minderjarigen Willem van Lim burg, die er hetzelfde bedryf in uitoefende, evenals de latere bewoners. Zijn weduwe, Maria Bastiaans, hertrouwde later met Jan Hagens, die de zaak aanhield en haar in 1796 overdeed aan Piet Giljouw. Deze verkocht in 1810 het huis weder aan Hermanus van der Toek en Hendrik Roelofs, beiden eveneens koekbakkers, •AWaVWWWWWAWWliVVSVWVWi Vraagt prospectus POPULAIRE PRIJZEN Betaling n. verkiezing Spreekuur 'savonds van 7 tot 10 uur die het op hun beurt in 1828 weder overdeden aan Pieter de Nys die 9 Augustus 1939 overleed. Diens echtgenoote hertrouwde met Joseph An- thoni Fiora, een beroemd tenorzanger, die naast zijn halletjesbakken nog tyd vond de Haar lemmers te doen genieten van zyn kunst. In 1882 verkocht deze het aan Simon Stam en deze weder in 1907 aan den tegenwoordigen eigenaar Franciscus Du Maine. Wat ons nog trof waren de lage prijzen, die oudtijds werden besteed voor zulk een perceel midden in de stad. In 1750 kostte het 150 plus 900 hypotheek, terwijl het in 1810 slechts 700 opbracht. Doch dit was in den benauwden Franschen tyd, want nog 15 jaar te voren be taalde Giljouw er 1000 voor, 1400 voor den opstand en de gereedschappen. Maar men zou daar nu eens om moeten komen! Vergeefs zochten wij in oude papieren naar het bak- geheim, want dit is aan de Haarlemsche hallet jes verbonden, evenals het kookgeheim aan de Haarlemmerolie; wy vroegen het ook aan den heer Du Maine, maar ook hy wilde het ons niet zeggen. Waar hij trouwens gelyk in had! Wat nu de modemiseering van het perceel aangaat, waarmede begin volgende week be gonnen wordt, deze bestaat in het wegbreken van de keldertrap, het kelderlicht, de hekjes en stoepen, verlaging van den winkelvloer en daarmee gepaard gaande veranderingen aan de benedenpui en het interieur van den winkel. By elkaar kost het een duizend gulden, welke door de gemeente betaald zullen worden. De kelder zelf blyft intact, alleen het een halve meter dik zijnde gewelfde plafond zal de noo- dige veranderingen moeten ondergaan. De frischheid en zindelykheid blijven natuur- lyk ongewyzigd en om de vermindering van den lichttoevoer te compenseeren zal een vloerope ning in een zijgang vergroot worden. Wy vermelden dit slechts om te laten zien hoe men precies aan de wet wil voldoen! Ook zal nog een trap naar den kelder worden gebouwd. Deze komt wel vlak naast de reeds bestaande, maar ja, de wetsvoorschriften zyn dan wel nauwkeurig opgevolgd! De kelderopeningen blyven, maar de hekjes er om heen zullen, zooals gezegd, verdwynen. In de plaats hiervan komen groote glasplaten in het trottoir. In twee drie weken hoopt men het werk voltooid te hebben, en dan zal weer een stukje oud-Haarlem verdwenen zijn N.V» De 8ste September 1919, werd de Middelbare Technische School te Haarlem officieel geopend en den volgenden dag in gebruik gesteld. Op den dag van heden, herdenkt de M.T.S. dus haar 15-jarig bestaan. Het eerste lustrum, en vooral het tweede lustrum in 1929, werd met luister gevierd en met recht, omdat de M.T.S. zich op een bui tengewoon succes heeft mogen verheugen. De zelfde reden voor verheugenis geldt zeker dit jaar ook, omdat ondanks malaise en crisis, de M.T.S. haar leerlingenaantal niet heeft zien afnemen en de goede naam in den lande steeds is gestegen. Doch de noodzakelyke besparingen op alle uitgaven, hebben het bestuur genood zaakt, van elke feestelykheid af te zien. By de vorige lustra werd de school opengesteld voor alle belangstellenden en andere bezoekers en hield het bestuur een zeer druk bezochte re ceptie, doch om genoemde reden wordt dit alles thans achterwege gelaten. He tcorps der leerlingen van onze M.T.S., dat korten tyd na de opening werd opgericht en weldra ook zyn derde lustrum zal vieren, zal evenwel de gebeurtenis niet ongemerkt laten voorbijgaan en dezen winter haar lustrum, zy het dan ook op bescheiden schaal, vieren. Wel licht dat de M.T.S. zelve nog gelegenheid heeft zich hierbij aan te sluiten. Begonnen op 8 September 1919 met 44 leer lingen was het aantal leerlingen der school op 1 September 1925 318 en op 1 September 1929 417 en thans op 1 September 1934, 473 leerlin gen. Het totaal aantal afgestudeerde leerlingen in de afgeloopen 15 jaren bedraagt 725. Waren de afgestudeerde leerlingen voorheen reeds vóór hun diplomeering, zelfs nog in 1930, allen besproken voor een plaatsing in de prac- tyk, het spreekt byna vanzelf, dat dit nu met de grootste moeite gepaard gaat; toch kan ge constateerd worden, dat de plaatsingsmogelyk- heid voor afgestudeerde M.T.S.'rs zeker niet minder is dan voor afgestudeerden van Delft of van welke richting ook. Bord mei r o o d e n rand, rood kruis en blauw veld Waar zoo'n bord staal mag geen enkel voer tuig stoppen De goede naam, die de M.T.S. zich in korten tyd heeft verworven, is in de eerste plaats te danken geweest aan haar eersten Directeur, Ir. G. Hofstede, in 1930 benoemd tot Inspec teur-Generaal van het Nyverheidsonderwys. Daarnaast moet zeker ook hulde gebracht worden aan den tweedn directeur Dr. Ir. G. de Gelder en het Corps van Leearen, waarvan velen reeds van den aanvang af, hun 1 essen hebben gegeven en de leerlingen hebben ge vormd, tot wat zij'in de practijk geworden zijn. Als merkwaardigheid zy medegedeeld, dat M.T.S. te Haarlem, de eenige M.T.S. is, die ook meisjesleerlingen heeft opgeleid en nog onder haar leeerlingen telt. Het succes verkregen by haar opleiding is wel een aanwyzing, dat on der de leerlingen der M.T.S. te Haarlem een goede geest heerscht. In het bijzonder mag nog worden vermeld, de moeite die bestuur en directeur zich geven om het onderwijs steeds te doen voldoen aan de voortdurend wisselende en altyd stygende eisch van de techniek. De laboratoria en vooral het machine-labo hulp van het Steunfonds, gevormd door wel- ratorium, werden steeds dank zy de krachtige bekende fabrikanten, vernieuwd en uitgebreid en staan op de hoogte van den tyd, zoodat verschillende fabrieken voor het onderzoek van materialen, van de inrichting gebruikmaken. O.a. werd nog onlangs een volledige lassch- school ingericht en werd dit jaar aan de M.T.S. door het Steunfonds, een zeer modem zend station geschonken. Aan het bestuur, de directeur en leeraren onze beste wenschen. In de een dezer dagen gehouden vergadering van de Commissie voor het speeltuinwerk in Haarlem-Oost is de rekening van het onlangs gehouden feest opgemaakt. De totale ontvang sten waren ƒ700 ongeveer, terwijl het voordee- lig saldo 266 is. Een groot succes! Zondag 9 Sept. Zaal geopend van 6.3010.30 uur. Om 8.30 uur opening Tafeltennisclub. Maandag 10 Sept. 8 uur Damclub T. E. P. 8 uur Repetitie Tooneel van den Districtsdag. Aller opkomst dringend gewenscht. Dinsdag 11 Sept. 8 uur Rep,etitie Harmonie U. D. Woensdag 12 Sept. 8.30 uur Verplichte Ver gadering. Donderdag 13 Sept. 8.30 uur Ontwikkelings club. Vrydag 14 Sept. 8.30 Zangrepetitie voor den Ddstrictsdag. Aller opkomst dringend ge wenscht. Zaterdag 15 Sept. Tafeltennisclub. De Staatscourant bevat de statuten der Ver eeniging van Winkeliers in Comestibles en Koloniale waren „Door Eendracht Macht", ge vestigd alhier. Ondertrouwd 7 September A. P. Wassenaar en J. L. v. Berk. Geboren: 7 September A. C. v. d. Feyst— Klat, z„ T. W. M. IJlstraKemp, z. E. Sieraad Uulder, d„ 5 September M. v. d. Vlugtv. Zwanenburg z., 7 September A. M. Sievalv. Baak, d., 5 September M. E. v. Straaten—Ver douw, d., 6 September C. RasmussensVry, z„ 6 September J. MorschKamp, z. 6 September T. Nieuwenhuisde Groot d. Overleden 5 September A. P. M. Bakker Cornet, 46 jaar, L. Wyngaardstraat, 6 Septem ber J. A. BurggraafRoeland, 55 jaar, Sint Anthoniesteeg. ÏJMUIDEN, 8 Sept. Rijksvischafslag. Tarbot 60 80 cent per K.G, Griet 8.5024.00 per 50 K.G. Tong 0.751.60 per K.G. Middel Schol 20.00 25.00, Zetschol 18.00—23.00, kleine Schol 2.80— 16.00, Schar 4.308.00, groote Schelvisch 25.00, middel Schelvisch 22.00, kl. midd. Schelvisch 15.5020.00, kleine Schelvisch 6.5012.00 per 50 K.G. Kabeljauw 18.0032.00 per 125 K.G. Gullen 2.108.10 per 50 K.G. Leng 0.351.10 per stuk. Heilbot 1.00 per K.G. Wijting 3.60—5.00, Makreel 9.00—12.00 per 50 K.G. van de heden aan den Ryksvischafslag aangeko men STOOMTRAWLERS „Vios" no. 2 met 120 manden 1328.„De Hoop" 1315 manden 2110. LOGGERS K.W. 51 710.—, K.W. 78 879.—. K.W. 23 729, K.W. 42 290.—. Het Nederlandsch Comité wereldkampioen schap Schaken heeft in een persconferentie mededeelingen gedaan omtrent het a& tour- nooi om het wereldkampioenschap tusschen Aljechin en Euwe in 1935. Dr. Euwe, kortelings uit Leningrad terugge keerd, was ter conferentie aanwezig. Mr. M. Levenbach, voorzitter van het comité, vertelde dat de resultaten van Euwe in het tour- r.ooi te Zurich uitstekend mochten worden ge noemd, maar dat die van Leningrad tegenge vallen zyn. De reden hiervan? Euwe heeft tengevolge van het stooten van den voet een algeheele infectie gekregen, welke thans nog niet geheel genezen is. Indien de Nederlandsche hem thans behandelende ge neesheer had geweten, van deze infectie, zou hy hem absoluut verboden hebben mee te spe len. Euwe had te Leningrad verhooging van temperatuur en ongetwyfeld is een en ander van invloed geweest op zyn prestatie. Euwe zelf vertelde, dat hy tijdens het tour- nooi tengevolge van deze ontsteking soms moeite had zijn beste spel te spelen. Zoowel te Zurich als te Leningrad had hy niet gespeeld cm zooveel mogelyk punten te maken, maar om leering te trekken. Naar wy vernemen zal Euwe met Kerstmis van dit jaar deelnemen aan het schaaktoumooi te Hastings (Engeland), waarin ook Aljechin. Fiohr, Lilienthal e.a. zullen uitkomen. De laat ste noemde Euwe een zeer sterk speler en rang schikte hem onder de vier sterksten ter we reld. Hij hoopte eind October nog tegen Lilien thal, die momenteel in ons land vertoeft, te kunnen spelen. Ook is het niet onmogelyk, dat nog eenige oefenpartyen zullen worden gespeeld tegen dr. Lasker, Fiohr, Nimzowitsch, Bernstein e.a. Voorts komt misschien Capablanca naar Ne derland tydens zyn a.s. verbiyf in Europa. Zondag as. worden op het Haarlem-terrein de ei«dstryden van het Spaaxne-Beker tour- nooi gehouden. Om 1 uur de wedstryd Stormvogels—Veloci- tas. De eindstrijd HaarlemHeracles vindt om 3 uur plaats. Haarlem komt volledig uit met: doel Voogd, achter van den Berg, Huisman, midden de la Mar, Van Gooi, Vreeken, voor Iseger, De Winter, Bloemink, Smit, Kammeyer. Onmiddellyk na den einlstryd worden de pryzen uitgereikt. Personalia. By Koninklyk besluit is met ingang van 1 September 1934, aan den com mies by den post-, telegraaf- en telefoondienst W. J. Mets, belast met het beheer van het by- post-, -telegraaf- en -telefoonkantoor te Aer- denhout, op zyn verzoek, eervol ontslag als zoo danig verleend. Opening kleuterschooltje Op Zaterdag 8 September a.s. des middags om 3 uur zal de nieuwe kleuterschool, gelegen op het terrein van de Stolberglaan te Aerdenhout, door het gemeentebestuur van Bloemendaal in gebruik worden gegeven aan de vereeniging „Aerden- houtsche Kleuterschool" geopend worden. Heemsteedsche Schaakclub. In de jaar vergadering van de Heemsteedsche Schaakclub is het bestuur als volgt samengesteld: W. A. de Tello, voorz., F. C. Kuyken, secr., Heerenweg 164, W. Smink, penningmeester, F. van Dort en C. Fokke, commissarissen. Gewijzigde route voor Marschwedstrijd In afwyking van het vermelde in den officiee- len feestgids zal de Marschwedstryd op Zon dag 9 September niet worden gehouden in de Min. Cort v. d. Lindestraat, maar op het feest terrein (suikerfabriek) aanvangende 's middags te 12 uur. ZONDAG 9 September. De stille H.H. Missen zyn te 7 en 9 uur. De Hoogmis is te half elf. Schaalcollecte voor den St. Pieterspenning. Te half 1 voorbereiding voor de vernieuwing der Doopbeloften. Te 7 uur Broederschaps-Lof ter eere van Maria van Altyddurenden Bijstand. MAANDAG 10 September. Te half 8 Maria- Congregatie voor de meisjes (2e afdeeling). DINSDAG 11 September. Te half 8 Maria- Congregatie voor de meisjes (le afdeeling). Daarna vergadering der beide besturen. WOENSDAG 12 September. Feest van den Allerheiligsten Naam van Maria. Te half 7 H. Mis waaronder de maandelyksche algemeene H. Communie der Congreganisten. 12 uur cate chismus voor de kinderen der openbare school. 3 uur voorbereiding voor de eerst-Communican- ten. 7 uur Maria-ongregatie voor de jongens. DONDERDAG 13 September. Te 10 uur stille Huwelijksmis voor het bruidspaar Rekveld Heeremas. VRIJDAG 14 September. Feest van Kruisver heffing. Na de H.H. Missen vereering der Reliek van het H. Kruis. Te kwart na 4 uur biecht- hooren voor de schoolkinderen. Te 7 uur Lof ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum. ZATERDAG 15 September. Feest van de Ze ven Smarten van Maria. Onder de H. Mis van 7 uur generale H. Communie der schoolkinderen. Van 59 uur biechthooren. ZONDAG 16 September schaalcollecte voor de kerksieraden en benoodigdheden. 4 uur verga dering van de Edelwacht. Gedurende deze week zyn de H.H. Missen te 7 uur en half 9, behalve Woensdag alsdan te half 7 en half 9, en Donderdag te 7 en 10 uur. De H. Communie wordt ook op Zondag te half 9 en op werkdagen te 8 uur uitgereikt. Vandalen aan het werk. De „leelyke pyp", die reeds een groot aantal Santpoortsche jon gelui vorig jaar voor den rechter hebben „ge rookt", schynt nog niet voldoenden indruk te hebben gemaakt op de „spes patriae" van Sant poort en omgeving, want de „sport" van het appels en peren stelen wordt weer druk be oefend. Wat echter dezer dagen de heer K., wonende aan den Ryksweg by „Rozestein" heeft onder vonden, gaat alle perken te buiten. Des mor gens kwam hij n.l. tot de ontdekking, dat zyn prachtige boomgaard geheel geruïneerd was. Nagenoeg alle vruchten, zoowel ryp als onryp, waren geplukt en lagen overal verspreid op den grond. Wat evenwel het ergste was: de boomen zelf waren op schandelijke wijze gehavend: ge- heele takken waren afgerukt. Alles bij elkaar beteekent dit voor den heer K. een groote schadepost. Den hond die men in den tuin had gelegd, hebben de bewoners niet gehoord. De politie heeft reeds een spoor. „Santpoorts Bloei". De datum van sluiting Voor de prysvraag door bovengenoemde vereeni ging uitgeschreven, voor het ontwerpen van een vereenigingsvlag, is bepaald op 15 September. Gegund, Het bestraten en betegelen van den Brederodeweg en een gedeelte van den Duinweg te Santpoort is door B. en W. opge dragen aan den heer W. H. Klos te Santpoort voor ƒ17.390. DE JAARWEDDEN DER WETHOUDERS Pensioenkorting Door Gedeputeerde Staten is bericht, dat zij er zich mede kunnen vereenigen, dat de jaar wedde van elk der wethouders op 2500.ge handhaafd blyft, mits, gerekend met ingang van 1 Juli 1934, tot het heffen van 10 pet. pre mie voor pensioen wordt overgegaan. In verband hiermede stellen B. en W. den raad voor, aan de betreffende verordening toe te voegen als artikel 16 a, dat geacht wordt in werking te zyn getreden 1 Juli 1934: „Op de jaarwedden der Wethouders wordt als (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd.). Heden overleed, geheel on verwachts, onze lieve Dochter en Zuster ENNY WEVER In den leeftyd van 18 jaar. Haarlem, 6 September 1934 Anegang 13 T. E. WEVER A. WEVERFALEN ANNIE DINY De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 11 September as. te 11.45 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem. Ingang Kleverlaan. Gebouw „St. Bavo": Geel Wit 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur; Floralia-tentoonstelling 1—6 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Concert Ame- rikaansch Westminster koor, 8 uur. Schouwburg Jansweg Prof. Melachini, half drie. Rembrandt-theater „Popje" Op het too neel Frankly's tour Dancing Ladies, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Spinnen aan het werk" Op het tooneel Dumas, de Hollandsche Humorist, 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound theater: „Voortvluchtigen, 2.30 en 7 uur (doorloopende voorstellingen). Gebouw „St, Bavo" Floralia-tentoonstel ling 105 uur. Stadsschouwburg Sentraal tournèe Cees Laseur: „De man, die beslag legt", kw. over 8. Schouwburg Jansweg „De Rozenkrans", kw. over 8. Pretoriaplein Circus Amanda Roberti, 3 en 8 uur. Rembrandt-Theater „Popje" Op het tooneel Frankly's tour Dancing Ladies, 2.00, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Spinnen aan het werk" Op het tooneel Dumas de Hollandsche Humorist, 2.00 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound theater: „Voortvluchtigen, 2, 4.15 en 7 uur (doorloopende voorstellingen). KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Gebouw „St. Bavo" R. K. Bevolkings bureau 8 uur. Rembrandt-theater Popje" Op het tooneel Frankly's tour Dancing Ladies", 2.30 7 en 9.15 uur. Palace: „Spinnen aan het werk" Op het tooneel Dumas, de Hollandsche Humorist, 2.30, 7 en 9.15 uur. Uuxor-Sound theater: „Voortvluchtigen", 2.30 en 7 uur (doorloopende voorstellingen). APOTHEEKDIENSTEN Van Zaterdag 8 September des avonds 8 uur, tot en met Vrydag 14 September zyn de vol gende apotheken na 3 uur en 's nachts ge opend P. Th. A. van Ryn, Kleine Houtweg 15; Apo theek Loomeijer, Zijlweg 34; Schoterbosch- autheek, Ryksstraatweg 19; W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. Bisschoppelijk Museum wyziging, thans geopend op werkdagen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. H. K.. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat X, Haar lem Tel 11671. Wit-Gele Kruis (R.K. Kraamhulp, Wykver- pleging en Magazyn Parklaan 75 (telef. 16391). Spreekuren: R.K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur, Vrydags van 1 tot 2 uur. Spreekuren: R. K. Wykverpleglng, Magazyn verpiegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Opengesteld: dagelyks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur. 's Maandagsochtends gesloten. De bibliotheek N. GROENMARKT 22, is vanaf 14 September geopend: WOENSDAGSAVONDS van 734 tot 9 uur. De bibliotheken HAGESTRAAT No. 49, KLARENBEEKSTRAAT 60 en GEN. DE LA REYSTRAAT 17 openen met October. premie voor pensioen een korting toegepast van 10 pet." Gemeenteraad. Er wordt een openbare ver gadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 11 September, des namiddags 1 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.a.: voorloopige vast stelling, c. q. goedkeuring van de rekeningen over 1933, der gemeente en van de bedryven en in stellingen. Aanvulling van de verordening regelende de pensionneering van wethouders en van hunne weduwen en/of weezen en de toekenning van eene vergoeding aan wethouders. Verleenen van toestemming tot het bouwen van een neutrale kleuterschool op een aan de gemeente toebehoorend terrein aan de Wüste- laan te Santpoort. Verleening van een crediet voor de inrich ting van het perceel Heidestraat no. 30 als kan toor van den Gemeente-ontvanger en den Op haal- en Stortingsdienst. Huur van gedeelten zeestrand. Uitbreiding van het parkeerterrein naby het zeestrand te IJmuiden. Verleenen van machtiging tot het aangaan van een overeenkomst met de houders van ra* dio-distributie-centrales in deze gemeente. Burgerlijke stand. Geboren: G. Homan— Van Klooster d.; C. Dirks—Slager, d.; L. M. Doets—Carton, z.; M. C. Maaskant—Winter, d.; G. RoosHallensleben, d.; J. B. A. Darners— Hermse, d.; J. P. BoonDe Wit, z.; N. M. Reehorst—Keemink, z.; E. Bos—Brouwer, d.; M. J. Mant jeNieuwenhuizen, d.; A. G. Essenberg Schabbing, z.; M. C. W. v. d. Velden—Duy- velshoff, z.; H. Doets—Van Schoor, dJ O. van der BylStoker, d. Overleden: Jacobus de Vries, 3 m„ z. v. A. de Vries; Tryntje Romkes, 41 j., echtgen. v. K. van Slooten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2