i I RWOarswllftnl Raamsingel 3°' Telefoon 11045' Nassaulaan 1 rood k MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934 VOETBAL V. S. V.—GO AHEAD 1—4 Om den Zilveren Velserspoorbrug E. D. O.—R. C. H. 4—2 Nederlaag-wedstrijd Noorder sportpark S. V. V.Bloemend aal 44 K. N. V. B.-BEKER Steeds VolhardenKennemers 18 VIERBONDEN-TOURNÖOI Wederom door Haarlem gewonnen HONKBAL Haarlem I behoudt zijn kans Stand Haarl. honkbal-competitie ATHLETIEK A.S.C. TE ZOETERWOUDE E. D. O. wordt eerste klasser Athletiek-wedstrij den CRICKET Haarlem comb.Rood en Wit-comb. WIELRENNEN R. K. W. V. Achilles AANVAL OP UUR-RECORD Leyse slaagt niet H. S. V. „De Kampioen" DUIVENSPORT „De Hoogvlieger' PROMOTIE NAAR le KLASSE ZwemlustHaarlem 23 HAARLEMSCHE DAMCLUB UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN ZANDVOORT Hier is No. 8-39, een nieuwe Inventa-crealie, met alle eigenschappen, die Invenia zijn goede naam hebben bezorgd: zuinig brandstofverbruik, onafbrand- baar front, oerdegelijke afwerking, gemakkelijke regel baarheid, Nederlands fabrikaat en géén uitstekende delen achter de mantelplaat, waardoor géén warmte verlies. De prijs bedraagt, met mantelplaat en compleet geplaatst, f 105.-, maar reeds voor f 66.- kan uw handelaar U een Inventa leveren. Vraagt hem, ze U te tonen en let op de aslade-greep, een practisch Inventa-nieuwt j e. INVENTA VULHAARDEN - GASHAARDEN - GASKACHELS - GASRADIATOREN Aanvang der danslessen voor Roomsch Katholieken medio September. Inschrijven van leerlingen dagelijks aan onze privé-inrichting Nassaulaan 1 rood, Telefoon .11045. Prospectus wordt op aanvrage gratis toegezonden. Het Go-Ahead-elftal maakte een keurigen indruk, het combineeren en het uitstekende positiespel blonk geweldig boven dat der V. S. V.-ers uit. Vooral na de rust was het een bizon der genot de Deventenaren aan het werk te zien. Beide ploegen beginnen uitstekend. Er werd direct met een tempo gespeeld als gold het een competitie-wedstrijd. Al spoedig blijken de te kortkomingen in het V. S. V.-elftal. De uit stekend spelende Sterk mist totaal eiken steun van zijn linksbuiten. In de verdediging is dit evenzoo en wordt de taak van v. d. Griendt ontzettend verzwaard door het bepaald zwakke spel van v. Os. Voor Go-Ahead dreigt het meeste gevaar van den rechtervleugel van V.S.V. en het is dan ook Sterk die uit een prachtigen voorzet van Wolf Jr. V. S. V. de leiding bezorgt, 10. Al spoedig heeft De Kreek door slecht verdedigen van v. Os de kans om gelijk te maken en met een keurig schot laat hij Michel het nakijken, 11. Dat er meerdere doelpunten zouden ko men sprak haast vanzelf, weinig verdedigingen zouden tegen zulk een aanval bestand zijn. Tot de rust bleef de stand echter ongewijzigd. Als er Wederom begonnen wordt, blijkt Mooije vervangen door Hillekamp. Al direct veroor zaakt v. d. Griendt een strafschop, welke on houdbaar in wordt geschoten, 1*2. Goed sa menspel tusschen de gebr. Wol^brengt het Go-Ahead-doel in gevaar, doch resoluut gooit Halle zich op het leder. Regelmatig kwamen de doelpunten. Koopman Jr. scoorde nummer 3, waarna De Kreek er 41 van maakte. Ook R. O. H. heeft geen kans gezien E.D.O. een nederlaag toe te brengen, zoodat de beker in het bezit van E.D.O. blijft. R.C.H. had 4 invallers, terwijl E.D.O. volledig was. Al spoe dig geeft Horst den blauwzwarten de leiding als hij op een onverwacht moment plotseling opduikt. E.D.O. blijft het antwoord niet schul dig en na fraai spel tusschen Nottrot en v. Gemen scoort de laatste onder den keeper door den gelijkmaker (11). Perukel die den aan val goed steunt, heeft succes als hij den bal van Koppen krijgt, een speler passeert en fraai inschiet (21). De 2e helft heeft in het begin weinig inte ressants en de achterhoeden kunnen het vrij makkelijk af. Een tweetal corners door R.C.H. genomen komen beiden achter doel terecht. Dan komt E.D.O. er steeds beter in en een voorzet van Nottrot kopt Goemaat in, 3—1. De aan vallen van R.C.H. zijn wel snel, doch de af werking laat veel te wenschen over. Goemaat brengt den stand op 41 en R. C. H. weet dan door Meijer den achterstand te verkleinen waarmee het einde komt. De laatste oefenwedstrijd speelden de Bloe mendalers in Schiedam tegen S.V.V. (2e klas- ser K.N.V.B.). De eerste helft ging het init'a- tief voornamelijk van de gastheeren uit. De Bloemendaal-achterhoede stond vreemd te schutteren en spoedig wisten de S.V.V.-voor- waartsen het leder tweemaal langs doelman de Roos te werken. Na goed doorzetten bracht J. Kohier den stand op 2—1. S.V.V. bleef echter met haar aanvallen veel gevaarlijker en het ver wonderde dan ook niemand dat de thuisclub de score tot 4—1 wist op te voeren. Nog vóór rust had van Gelder voor Bloemendaal succes. Rust 4—2 voor S.V.V. Na de hervatting is het spel van Bloemendaal veel beter geworden. De S.V.V.-achterhoede kreeg het tegen de snelle aanvallen der witten nu hard te verantwoorden. Toch duurde het nog geruimen tijd voordat de Bock met een volko men onhoudbaar schot er 4—3 van kon maken. De spanning kwam er nu met recht in. Bloe mendaal bleef met een prettig aandoend en thousiasme doorspelen en kort voor het einde kopte Ch. de Bock een fraaien voorzet van Leunen onberispelijk in het S.V.V.-doel. De wit ten speelden met invallers voor J. Kammeyer en C. Jonkergauw. Deze wedstrijd werd Zondagavond om 5 uur gespeeld. Alhoewel de Kennemers in 't veld niet veel sterker waren, behaalden ze een groote overwinning. Schipper opende vrij spoedig de score, 0—1. De Rotterdammers speelden aardig samen, doch voor 't doel was het telkens mis. Groot bracht met een 3-tal fraaie doelpunten de verdediging der gastheeren tot wanhoop, 04. Toch gaven ze zich niet gewonnen en vlak voor de rust scoorde de linksbinnen fraai tegen. Rust 14. Na de rust hetzelfde spel. Horeman, die Stee man Jr. op de spilplaats verving, speelde toen een fraaie partij. Groot en Steeman Sr. brach ten den stand op 16, waarna Lindner, de Kennemers-aanvoerder, moest uitvallen. Met een gewijzigd elftal werd enthousiast doorge speeld en Horeman en Schipper brachten den stand op 18. Na enkele venijnige uitvallen der Rotterdammers, die echter geen succes meer opvoerden, kwam het einde met een 81- overwinning voor de Kennemers, dat hierdoor de 2de ronde bereikte. Voor de tweede maal dit jaar hadden op het RCH-terrein wedstrijden plaats tusschen de elf tallen van vier plaatselijke bonden. Ditmaal waren het de Amsterdamsche, Rotterdamsche, Haagsche en Haorlamsche voetbalbonden, die met elkaar om de eer van de overwinning heb ben gestreden, een hoewel het er aanvankelijk niet naar uitzag is het de vertegenwoordigers van het Haarlemsche voetbal gelukt de eerste plaats te bezetten na overwinningen op den Haag (43) en Amsterdam (22) en straf schoppen. met negen man, maar niet met het gewone negental. O. a. ontbrak Gast, de werper. Dat heeft Blauw-Wit terdege gevoeld, want de drie werpers, die nu op de plaat kwamen, brach ten er zeer weinig van terecht. Een enkelen keer noteerden wij drie slag, maar dat succes ont stond meer door de schuld van E.D.O.-spelers, die onvoorzichtig sloegen. Overigens was het honkslag op honkslag, of vier wijd en honkslag. Bij Blauw-Wit waren de honkslagen zeer schaarsch. De E.D.O.-werper van den Born no teerde herhaaldelijk drie slag. Ook het veld werk van E.D.O. was goed. We noteerden aan dezen kant geen enkele fout. Het gevolg was dat er van Blauw-Wit slechts bij uitzondering een speler op de honken kwam. Pas in de vierde inning kwam er één over de thuisplaat en dat is de eenige gebleven. Na zeven innings gaf Blauw-Wit II den ho- peloozen strijd op. De uitslag in innings is: Blauw-Wit II E. D. O. I 0—0—0—1—0—0—0 1 2-M524603 23 Zoo heeft E. D. O. het klaar gespeeld in twee seizoenen tot de eerste klasse op te klimmen. Het talrijk opgekomen publiek heeft Zondag morgen aan de Kleverlaan weer angstige oogen- blikken doorleefd. In het begin liét het zich heelemaal niet aanzien dat dit er nog van komen zou. Veen- hof was wel niet erg best, maar goed veldwerk, zoowel van hem als van de overige Haarlem mers bezwoer elk gevaar. Zelfs kwam het eenige keeren voor dat drie honken door Ajaxie- den bezet raakten, terwijl Ajax toch nog voor nul aan den kant ging. Tweemaal werd een „double play" behaald. Blomvliet, de Ajax-werper, was voor de Haar lemmers weinig gevaarlijk. Toen hij in de derde inning viermaal achtereen vier wijd had gegooid, werd hij vervangen door Koene. Toen stond Haarlem echter al met 100 voor. Op het bowlen van Koene ging het scoren veel moeilijker. En bovendien leed Haarlem in de zesde inning aan een geweldige inzinking. Toen er vier spelers van Ajax aan slag waren geweest, waren er twee nullen. Maar de derde duurde tot den twaalfden man. Toen wierp Veenhof, tot groote opluchting van velen, drie slag. Zeven man waren binnen gekomen. Twee stonden nog op de honken, dus het scheelde niet veel of de in vijf innings verkregen voor sprong was in één beurt verloren gegaan. De zevende beurt verliep aan beide zijden normaal. Toen was de tijd verstreken en door van Ajax te winnen behield Haarlem zijn kans op het kampioenschap. Zoolang het protest niet behandeld is, dit zou Zondagavond gebeuren, staan Haarlem en Blauw-Wit gelijk. Wordt het protest door Haar lem gewonnen, en de kans daarop is groot, dan staat Blauw-Wit twee punten bij Haarlem achter. Gezien het feit dat Haarlem II kampioen van de Haarlemsche competitie is, is de kans dus groot, dat „Haarlem" twee kampioenschappen te vieren heeft. D uitslag Haarlem I—Ajax I in innings is: Ajax I Haarlem I 0_0—o—0—0—7—1 8 4-' 15—0—1—0—2 13 Doordat in eenige negentallen ongerechtigde spelers zijn uitgekomen, is in enkele gevallen een overwinning in een nederlaag omgezet. Als gevolg daarvan is er verandering gekomen in den stand van de Haarlemsche Competitie. Deze is geworden: Haarlem II 14 11 3 22 R. H. B. S. 13 8 5 16 E. D. O. II 14 8 1 5 17 Haarlem III 11 6 5 12 Swastika 14 6 8 12 D. E. V. 12 5 7 10 S. S. H. 12 3 9 6 E. D. O. III 14 2 1 11 5 Gespeeld moeten nog worden: Haarlem ni— R. H. B. S.; Haarlem III—S. S. H.; Haarlem III D. E. V.; S. S. H.—D. E. V. Ook de laatste stap naar de eerste klasse heeft E. D. O. weinig inspanning gekost. Blauw-Wit II verscheen Zaterdagmiddag wel De belangstelling voor de gisteren gehouden athletiekwedstrij den, georganiseerd door de R K. Sp.ver. A. S. C. te Zoeterwoude, was van de zijde der athleten niet bijzonder groot. De hoofdoorzaken van deze mindere belang stelling zal gevonden moeten worden in de fei ten, dat de verbindingen met dit dorp uiterst slecht zijn en ook het terrein zich niet bijzonder voor athletiek leent. Bij de beoordeeling van de gemaakte presta ties moet het laatste vooral in het oog gehou den worden, waardoor vooral de goede tijd van J. de Ronde op de 100 M. een nog betere betee- kenis krijgt. De Schenkelloop, een vereenigingswedstrijd over 1500 M. langs een kanaal de Schenkel ge- heeten, werd gewonnen door Wilskracht, Al phen a. d. Rijn, waarvan de loopers D. Vriese- koop, B. Versluis en J. Loogman, respectievelijk als eerste, tweede en vierde binnenkwamen. De opgegeven tijd bij de 800400200100 M. estafette, 3 min- 21.1 sec., zal waarschijnlijk op een vergissing berusten, dus kunnen we vei lig rond de 4 min. beschouwen. De officieele uitslagen luiden als volgt: Schenkelloop: 1. D. Vriesekoop, Wilskracht, 4 min 40 sec.: 2. B. Versluis, idem, 4 min. 47 sec.; 3 Th Klein, Bataven, 4 min. 47 1/5 sec.; 4. Loogman, Wilskracht; 5. A. Averdieck, Bataven; 6. v. Kesteren, Sparta; 7. J. Bijl, V. I. P.; beker gewonnen door Wilskracht, Alphen. 60 M jun A: le C. v. Diest, Sparta, 8 2/10 sec.; -2e H. Janmaat, Wilskracht, 8 7/10 sec.; 3e B. Starrenberg, A. S. C., 9 sec. 80 M. jun. B: le P. de Groot, E. S. T O., 10 3/10; 2e L. Nederpelt, G. D. A., 10 4/10: 3e J. Duits, E. S. T. O., 10 9/10. Verspr. jun. A: le B. Starrenberg, A.S.C., 4.50 M. 2e G. Janson, idem, 3.94 M. Verspr. jun. B: le J. Duits, E.S.T.O., 5.07 M. 2e J. Bos, G.D.A., 5.06 M. 3000 M- nieuwelingen: le L. Klugt, G-D.A., 11 m. 15 8/10 sec.; 2e B. Versluis, Wilskracht, 11 m. 20 8/10 sec. 3000 M. cracks: le B. Loogman, Wilskracht, 11 min. 22 sec. Speerwerpen: le L. Kalfschepel, Sparta, 34.89 M.: 2e Q. Nederpelt, G.D.A., 34.65 M. 1500 M. est. (800—400—200—100): le Wils kracht, Alphen, 3 min. 21.1 sec.; 2e Bataven, Leiden, 4 min. 5 4/10 sec. 100 M. nieuwelingen: le H. Evers, V.I.F-, Hil versum, 11 9/10 sec.; 2e J. v. Velzen, Sparta, Lisse, 12 sec.; 3e W. Voordouw, E.S.T.O., Bode graven 12 1/10 sec. 100 M. cracks: le J. D. Ronde, H.B.C., Heem stede 11 4/10 sec-; 2e J. Fennes, V.I.P., Hilver sum, 11 5/10 sec. Verspringen heeren nieuwelingen: le A. Le lieveld, S.S.S, Leidschendam, 5.73 M.; 2e B. Brussche, Bataven, Leiden, 5.65 M.; 3e Q. Ne derpelt, G.D.A., Loosduinen, 5 40 M. Verspringen cracks: le J. Mathot, H.B.C., Heemstede, 6.06 M.; B. Goddijn, Bataven, Leiden, 6.03 M. Kogelstooten: le J. Mathot, H.B.C., Heem stede, 9.92 M.; 2e A. Biluska, Bataven, Leiden, 9.45 M. Estafette 4 maal 80 M. junioren: 1. E.S.T.O., Bodegraven, 42.9 sec. Op het Kennemer Lyceum-terrein vond, als sluiting van het cricket-seizoen, een wedstrijd plaats tusschen twee elftallen van R. en W. en Haarlem. De Ruig verliest den toss, waarna Haarlem op het kletsnatte veld moet fielden. Ondanks deze handicap is de Haarlem-aanval, waarin De Ruig snel bowlt, moeilijk te bespe len. J. van Baasbank (4) wordt goed achter het wicket door Horbach gevangen. Op 30 cleant De Ruig Lammerts van Bueren (18) öp fraaie 14. wijze. H. Kruseman (7) houdt zeer lang stand, doch vergeet te scoren. Hij ziet o.a. Wegerif en Goossens voor 0 vertrekken. M. Kruyff (19) weet dan door forsch' aanvalspel het totaal nog iets draaglijker te maken, hierin goed gesteund door A. v. d. Lande (14*). Toch is op 79 de innings afgeloopen. P. de Ruig bowlde 4—11, P. v. Dalsum 131, J. de Boer 222, A. Blok 38, R. Ton 00. Bij Haarlem levert de ope ningsstand op de niet sterk bowlende R. en W.- aanval dank zij Ir. J. Allart en H. Healey 69 runs op. Vooral Allart slaat hard en begint met 5 vieren. Op 69 wordt Healey voor een kalme 14 gebow'led door H. de Haan. De Boer maakt het niet lang, doch De Ruig en Allart passeeren het R. en W.-totaal. Op 85 moet Allart voor een krachtige, mooie 65 vertrekken, fortuinlijk ge- stumped door Wegerif. De overigen leggen er nu even het hout op, wat gedeeltelijk mislukt, daar slechts De Ruig (19) en C. Dekker (23*) in de dubbele cijfers komen. Met 13 extra's wordt het totaal 160. J. Goosens bowlde 031, H. Kruseman 337, H. de Haan 327, J. Faber 127, v. Baasbank 2—25. Een poging om een innings-overwinning te behalen, mislukt, door uitstekend batten van L. van Bueren met een fraaie 42, waaronder een formidabele 6. Op 60 voor 3 is de tijd ver streken. Haarlem won deze pittige slotmatch dus met 81 runs. P. de Ruig bowlde nu 1—16, v. Dalsum 0—18, J. Allart 0—18, R. Ton 0—5, C. Dekker 1—2. Zondagmorgen hield bovengenoemde veree- niging haar 2den en laatsten rit omdenMyer- beker. Er verschenen 30 renners aan den start. Allereerst starte de C.-klasse, welke 30 K.M. reden. Er werd direct een flink tempo ingezet, waarin verschillende renners een poging waag de om van het peleton los te komen, wat hun niet gelukte, zoodat in een felle eindspurt de beslissing viel, waarvan de uitslag als volgt was: 1. J. de Vries, 2. v. Duyn, 3. Warmer, 4. Klin kenberg, 5. H. v. Maris. A. en B.-klasse, welke 60 K.M. moesten rijden, startten gezamenlijk. Nadat het peleton 4 K.M. gereden had, kwam Jansen te vallen met J. Engel over hem heen, het liep nogal goed af, maar Jansen gaf den strijd op. P. v. Kessel zag door die valpartij zijn kans schoon en demar reerde, zoodat hij een 300 M. van het peleton uitliep. Na dit een poosje gehouden te hebben, demarreerde Buschman, en trok hiermede het heele peleton weer bij den vluchteling. Toen de helft der af te leggen rit verreden w'as, tracht ten Buschman en v. d. Aart er tusschenuit te trekken, daar zij hun kans schoon zagen, door dat een valpartij van P. v. Kessel, Rusman en Bakker het peleton uit elkaar had gerukt. De uitslag werd: 1. v. d. Aart, 2. Rusman, 3. Buschman. Met 5 min. verschil volgde 4. Mij er, 5. J. Engel, 6. B. de Vries, 7. Bakker en 8. P. v. Kessel. De totale uitslag van deze twee ritten is: A. en B.-klasse: 1. v. d. Aart, 16 p.; 2. Buschman, 13 p.; 3. Rusman, 13 p. (de 2de en 3de plaats werd beslist naar den grootsten voorsprong, welke deze renners op elkaar hadden in de 2 ritten); 4. C. Mijer, 6 p.; 5. werden B. de Vries, G. v. Wees en P. v. Kessel, ieder met 5 punten. C.-klasse: 1. J. de Vries, 10 p.; 2. v. Duyn, 8 p.; 3. Klinkenberg, 5 p. Direct na den wedstrijd had de uitreiking van den beker plaats met tevens een mooie clivia voor de winnaar der C.-klasse, eveneens beschikbaar gesteld door den heer Mljer. Zaterdagavond heeft de Haagsche stayer C. Leyse op de Heemsteedsche wielerbaan een aanval gedaan op het wereld-uur-record, staan de sinds September 1933 ten name van den Franschman Richard, met 44.777 K.M. In zyn poging is hij niet geslaagd. Tijdop nemer van de N. W. U. was de heer C. H. Hirschmann. Onder gunstige weersomstandigheden startte Leyse. Over de eerste ronde deed hij 22 sec. Daarna ging het sneller. Gemiddeld draaide hij rondjes van 17 sec. Volgens de officieele meting was de lengte der baan 200 M. en 3 c.M. Na een half uur had de renner precies 21 K.M. af gelegd. Hierna kreeg hij kramp en moest zijn tempo minderen tot 20 sec. per ronde. Toch zette hü door en voerde zijn snelheid- weer op. Doch in vergelijking met den stand van den wereldrecordhouder was zijn tijd van het begin af slechter. Toen het uurschot klonk, had Leyse 41.300 M. afgelegd, d. i. 3.177 K.M. beneden het record. Voor den renner is deze afstand wel een te leurstelling. Tijdens zijn training had hij op deze baan ruim 43 K.M. gereden. Intusschen wachten we af, of Richard lang recordhouder blijft. Vanmiddag hoopt J. de Wolf den titel op de Vekabaan te bemachtigen. Hieronder volgen de tijden resp. van C. Leyse en Richard: 5 K.M.: Leyse 7 min. 07.6 sec.; Richard 6 min. 36.8 sec. 10 K.M.: Leyse 14 min. 20 sec.; Richard 13 min. 15 sec. 15 K.M.: Leyse 21 min. 35.8 sec.; Richard 19 min. 56 sec. 20 K.M.: Leyse 28 min. 46.4 sec.; Richard 26 min. 36.4 sec. 25 K.M.: Lesye 36 min. 7.4 sec.; Richard 33 min. 18 sec. 30 K.M.: Leyse 43 min. 32.2 sec.; Richard 39 min. 58.8 sec. 35 K.M.: Leyse 50 min. 54.8 sec.; Richard 46 min. 42 sec. 40 K.M.: Leyse 58 min. 25 sec.; Richard 53 min. 29.4 sec. Leyse in 1 uur 41.300 K.M.; Richard in 1 uur 44.777 K.M, Bovengenoemde vereeniging hield een sprint- rit op de Leidschevaart over 1 K.M.' Uitslag A.- en B.-klasse: 1. F. van Rooijen, 2. A. Moolendijk, 3. V. Barten, 4. Schaper. De E-k!asse en de junioren reden den eersten rit om den Kuiper-Beker, waarvan de uitslag luidt: Klasse E.: 1. A. Schelois, 2. Peetoom, 3. G. Godde en 4. Opbroek. Junioren A.: 1. Drost, 2. Vos, 3. P. Beeldman, 4. Martens en 5. v. d. Neudt. Junioren B.: 1. Schel, 2. Peetoom, 3. Vijzelaar, 4. Langerak. De Haarl, Hoogvlieger Vereeniging hield Zondag 9 Sept. twee wedstrijden. Er werd ge vlogen met stellen. 1. J. de Wendt met Uile- baard Ned. Kaalpoot, wit Hagenaar; 2e A. v. d. Putten Snr., Uilebaard? roodgrijs Ned. Kaal poot; 3. G. Sprokkreeff, roodgrijs Ned. Kaal poot, wit Hagenaar; 4. G. Janse, zwartrock Ned. Kaalpoot, Bruingrijs? F. v. Gelder toonde le, maar daar hij en G. Heinsbergen binnen den vastgestelden tijd geen stellen toonden, werden zij geannuleerd. Van de jonge vlucht werden le. G. Sprokkreeff met wit Hagenaar; 2e. G. Heinsbergen met Lever kleur Ned. Kaalpoot; 3e. F. v. Gelder met Blauwgrijs Trippelen; 4e. G. v. d. Putten met wit Hagenaar; 5e. J. de Vendt met wit Hage naar; 6e. G. Janse met roodgrijs Ned. Kaal poot. Al spoedig blijkt, dat de Utrechtsche voor hoede uit snelle spelers bestaat, die ook over een flink schot beschikken, waarmede de Haarlem keeper Hölsken vooreerst wel overweg kan. Het samenspel bij Haarlom vlot uitstekend, verschil lende aanvallen worden keurig opgezet, maar doelpunten blijven uit. Dan volgt een gevaarlijke aanval der Utrech tenaren, de Haarlem-achterhoede ziet het ge vaar te laat in en met een keihard schot neemt Zwemlust de leiding (10). Haarlem, geenszins ontmoedigd, valt energiek aan en Zeeman ziet kans met een plotselingen omhaal den Utrechtschen keeper te passeeren (1—1). Tegen het toekennen van dit doelpunt weerd na afloop door Zwemlust geprotesteerd, daar naar hun meening de bal niet volledig de doellijn gepasseerd zou zijn, hoewel zoowel de neutrale grensrechters als de scheidsrechter dit wel geconstateerd hebben. Kort voor rust beoordeelt keeper Hölsken een verren, keiharden bal verkeerd, waarna deze via zijn borst in het doel springt (21). Na rust duurt het vrij lang voorat Pieters met een hard schot den gelijkmaxer scoort (2—2), Haarlem, gesteund door meerdere ausdauer van haar spelers, behoudt het beste deel van het spel. Captein zwemt dan met den bal op en via Zeeman komt deze bij Pieters, die onhoudbaar doelpunt (23). Het hoofdklasse-tiental der Haarlemsche Damclub is voor het a.s. seizoen 1934-1935 thans definitief als volgt samengesteld: Bord no. 1 H. G. Teunisse (captain)2 J. B. Sluiter Jr.; 3 P. J. van Dartelen; 4 J. W. van Dartelen; 5 A. de Jong; 6 J. P. van Eijk; 7 H. Greeuw; 8 Joh. Fabel; 9 J. v. d. Giessen en 10 J. van Looij. Reserves: 1 P. G. van Engelen; 2 P. J. Bijrfj 3 H. van Lunenburg Jr. en 4 Ph. G. Amelung Jr. In verband met de nog te spelen partijen tus schen v. d. Giessen en Fabel en Van Looij en Fabel is het mogelijk, dat in de plaatsbepaling der onderste borden nog een kleine wijziging komt. Voorzittersvacature in de B.R.B. In de be stuursvergadering van de B.R.B. (Bloemendaal- sche Reddingsbrigade) Vrijdagavond gehou den, deelde de voorzitter, de heer E. W. A. van Nederhasselt mede, dat hij zich door drukke werkzaamheden helaas gedwongen zag, het voorzitterschap van de B.RJB. neer te leggen. De heer van Nederhasselt is voorzitter ge weest vanaf Januari 1925. Gedurende zijn voorzitterschap, gedeeltelijk samenvallende met zijn wethouderschap, is hij op verschillende wij zen voor de Brigade een groote steun geweest. Wij herinneren er slechts aan, dat, mede door zijn bemoeiingen, de Brigade in 't bezit kwam (dat wil zeggen: de beschikking kreeg over) van de practische reddingsflotteur „Evaneha" en het keurig ingerichte brigadehuis op het Bloemendaalsche strand. Feestavond Heemsteedsche Reddingsbrigade Zaterdagavond gaf de afdeeling Heemstede van den Nederlandschen Bond tot Redding van Drenkelingen ter gelegenheid van haar vijftien jarig bestaan een feestavond in café-restaurant Groenendaal. Onder de genoodigden waren o.m. de heer v. Bierlee, voorzitter van den Nederlandschen bond en diens echtgenoote, de secretaresse van dien bond, mej. Claas, de hoofdconsul, de heer J. Meijerink en echtgenoote, de medische adviseur dr. D. H. Hubert en een deputatie tier afdeeling Haarlem. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter, de heer Band, de oprichters en hun pio niersarbeid. Al was de avond als een feestavond bedoeld, de gelegenheid was te mooi om er niet tevens een propagandistisch cachet aan te geven. En de altijd volijverige heer Meijerink was bereid gevonden in woord en beeld het werk der Bri gade te teekenen. Met lantaarnplaatjes gaf de heer Meijerink 'n duidelijk overzicht van het werk der Brigade ook uit den vroegeren tijd. Als blijk van medeleven overhandigde de voorzitter namens het hoofdbestuur een zilve ren legmedaille, met den wensch, dat de Heem steedsche Brigade moge blijven een waardigen loot aan den ouden stam. Namens de leden overhandigde de heer Nieu- wenhuizen aan het bestuur een viertal reddings haspels met bal en riem met bijbehoorende kastjes en eenige reddinglijnen. Vervolgens werden eenige schriftelijke felici taties voorgelezen o.a. een van den burgemees ter, jhr. J. P. W. v. Doom. Na het dankwoord van den voorzitter was 't officieele gedeelte afgeloopên en werd overge gaan tot het feestelijke gedeelte. Allereerst voerden eenige dames en heeren 'n tooneelstukje op, waarna men tot vroeg in den morgen onder een gezellig dansje bijeen bleef. Huur zeestrand Den 3Isten December a.s. eindigen de huurovereenkomsten betreffende de gedeelten zeestrand, liggende ten zuiden van de grens der 'gemeente Wijk aan Zee en Duin, tussch enden lagen dam langs de zuidzijde van het Zuiderbuitenkanaal en het Zuiderhaven hoofd en ten Zuiden van het Zuiderhaven hoofd. Het Rijk heeft zich bereid verklaard, de hum- te verlengen tot 31 December 1939 en wel tegen de thans geldende huurprijzen van respectieve lijk f 45—, f 120 en f 120 per jaar. B. en W. stellen voor tot het aangaan van deze huurovereenkomst te besluiten. Verkoop van grond B. en W. stellen voor aan P. de Jong te IJmuiden te verkoopen tegen den prijs van ƒ3750 in totaal, een perceel bouwterrein aan de Dr. Kuijperlaan te Velsen, ter grootte van ongeveer 1152 M2. Nieuw kantoor voor den Gemeente-ontvan ger en den ophaal- en stortingsdienst Zoo als bekend is het voor den ontvanger der ge meente gehuurd kantoor aan den Stationsweg te IJmuiden te klein en zeer primitief ingericht. Reeds geruimen tijd bestaat dringend behoefte aan uitbreiding van kantoorruimte en yervanging van het meubilair. Voor het opbergen van gel den is alleen een oude brandkast aanwezig, ter wijl voor de opberging van waardevolle stukken van den ontvanger en van den ophaal- en stor tingsdienst geen voldoende brandvrije ruimte beschikbaar is. B. en W. hebben reeds meermalen overwogen of het doenlijk was hierin eene verbetering te brengen. Naar hunne meening is dit thans mogelijk. De gemeente is eigenares van het perceel Heidestraat no. 30 te Umuiden, dat vroeger dienst heeft gedaan als ambtswoning van een hoofd der school. Daarna is het ge bouw tot 26 Mei 1934 verhuurd geweest aan den IJmuider Bestuurdersbond voor 8 per week. Deze hum is beëindigd omdat B. en W. het voornemen hadden het perceel geschikt te maken als kantoor van den ontvanger en van den ophaal- en stortingsdienst. Wij heb ben eene berekening laten maken van de kos ten van inrichting. Deze worden in totaal ge raamd op 3030. Zooals B. en W. hiervoren reeds opmerkten, is een gedeelte van het kantoor tevens bestemd voor den ophaal- en stortingsdienst. De reke ning van dezen dienst over 1933 sluit met een voordeelig saldo van ƒ563.28, terwijl het te ver wachten is, dat ook over 1934 een ongeveer ge lijk resultaat zal worden verkregen. B. en W. zouden de winst over deze beide jaren willen aanwenden tot gedeeltelijke bestrijding van de kosten van verbouw en inrichting van het nieuwe kantoor. Het restant ad pl.m. 1900, kan worden gevonden uit de meerdere op brengst van de grondbelasting over 1934, welke belasting belangrijk hooger kan worden ge raamd, dan waarop bij de begrooting is gere kend. Ged. Staten hebben bericht, dat zij en de Mi nisters van Binnenlandsche Zaken en Finan ciën hiermede accoord gaan. Het bedrag moet worden gefinancierd op de hiervoren aange geven wijze. Het ligt in de bedoeling het bovengedeelte van het gebouw en de keuken, welke beneden is, kosteloos te doen bewonen onder voorwaar de, dat daar tegenover staat de verplichting tot schoonhouden van het kantoor. Wanneer het nieuwe gebouw in gebruik wordt genomen kan de huur voor het perceel aan den Stationsweg eindigen. B. en W. stellen voor hen voor den verbouw en inrichting van het perceel een crediet te verleenen van 3030. Autotocht Ouden van Dagen Het is een traditie geworden voor vele plaatsen, dat een maal per jaar een uitgaansdag gehouden wordt voor de ouden van dagen, doch Zandvoort maakt alleen een uitzondering wat betreft den tijd. Hier wordt gewacht tot het seizoen voor bij is en zoo trokken er dan 17 particuliere au to's en een autobus op uit. Om half elf klonk het startsein en ging men over Haarlem naar de Haarlemmermeer, waar allereerst een be zoek werd gebracht aan de luchthaven Schip hol. Na afloop hiervan ging het op Muiderberg aan. Nu naar Hilversum ten Stadhuize, alleen om dit mooie bouwwerk van Dudok van buiten te bewonderen. Een vriendelijke attentie was 't, dat men voor het gezelschap de fonteinen liet werken. Intusschen ging de tijd door en trok men nog naar Laren. Daar werd de inwendige mensch versterkt. Nu was het moment gekomen om weer naar huis te keeren en zonder eenige averij gehad te hebben, kwam men klokslag 8 uur het dorp binnenrijden. Aan de glundere ge zichten kon men wel merken, dat de luidjes een overheerlijken dag gehad hebben. Een woord van hulde voor de organisatoren van dit mooie tochtje is hier zeker op zijn plaats. 'vBE Zendt deze advertentie in open envelop met uw naam en adrei op de klep (postzegel 11 ƒ3 cent) aan R. S. Stokvis en Zonen, Afdeling Pu bliciteit, Rotterdam en U ontvangt gratis een prachtige legkaart, waarmee de kinderen zich kostelijk zullen amuseeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11