r De Jonge huishondin VOOR HET NAJAAR AARDIG JURKJE VROUWEN Verschillende ge* vraagde recepten Flmweel wasschee NIEUWE AVOND. TASSCHEN HUISHOUDELIJKE WENKEN 3. SERVIEZEN Over het keukenservies spraken we reeds bij het opmaken van den keu keninventaris. We zullen het nu hebben over eet- en drinkserviezen. Het klinkt vreemd, maar de jonge vrouw, die niet van plan is er een dienstbode op na te houden, kan zich een kostbaarder eetservies permitteeren dan zij, die de hulp van een Mina, Dina of Gretchen denkt in te roepen. Om de eenvoudige reden dat 'n mooi en duur servies zijn interest aan oogenlust en genoegen opbrengt, wanneer men het zelf hanteert, doch een bron van verdriet en ergernis wordt, wanneer een of meer dienstboden ermee moeten omgaan. Een gebroken bord of schaal is nog het ergste niet daarover ergert men zich ééns. Om te vertwijfelen is echter het eeu wige afstooten van kleine scherfjes, oortjes, tuitjes etc. daarover ergert men zich el- ken keer dat men de verminkte slachtof fers weer onder de oogen krijgt. Wie per soneel houdt, doet 't best, voor dagelij ksch gebruik een eenvoudig, maar sterk aarde werkservies te nemen, dat men tegenwoor dig in allerlei charmante moderne dessins kan krijgen en het fijne porceleinen voor feestelijke gelegenheden dan in vredesnaam maar zelf te behandelen. Van het aardige goedkoope servies kan men dan meteen ontbijt- en alledaagsch theeservies nemen. Alle denkbare onderdee- len zijn in hetzelfde dessin te krijgen: voor de koffietafel koek-, kaas-, beschuit- en sardine-doozen, jampot etc.; voor de diner tafel fruit- en pasteibordjes, asperge- en vischschotels en allerlei handige formaten schaaltjes, schoteltjes en kommetjes. Bij 't „servies voor 12 personen" wordt gewoon lijk een enorme soepterrien, slabak etc. verkocht, doch wanneer men het servies enkel voor dagelij ksch gebruik denkt te bestemmen, moet men er aan denken, die niet te nemen. Bijna al die serviezen heb ben dezelfde dingen óók in genoeglijk klein formaat voor 'n paar menschen, ook dek schalen en vleeschschotels. Die doen 't veel en veel gezelliger voor kleine porties. Heeft men zoowel ontbijt- als theeservies van hetzelfde dessin, dan krijgt men altijd een keurig geheel op tafel en kan men alles heerlijk bij elkaar gebruiken. Men moet voor zulke alledaagsche serviezen nooit een tè gewild-apart of modern model of dessin kiezen, evenmin als een schreeuwende kleur; dit gaat na een poosje zoo afgrijse lijk vervelen! In drinkserviezen hebben we tegenwoor dig ook een alleraardigste keus. Vroeger was er geen middending tusschen duur ge slepen kristal en de ordinairste fantasie- looze glazen met 'n Grieksch randje; nu kunnen we kiezen uit de smaakvolste stel len van nobele lijn, en van materiaal dat 'n goed effect geeft. Ook hier kieze men eenvoudige, mooie, evenwichtige modellen. Wat men noodig heeft, hangt alweer af van den voet waarop men denkt te leven. Voor meisjes van 12 tot 14 jaar Genomen maten: lengte pl.m. 100 c.M., mouwlengte 50 c.M., bovenw. 82 c.M. Benoodigd: 2.60 M. stof van 80 c.M. breedte, 1.10 M. tres, 3 groote knoo- pen, een ceintuur. Bovenstaande jurk kunt ge maken van een klein wit en zwart ruitje, afgewerkt met zwarte tres, zwarte ceintuur en zwarte knoopen, welke met een dikken rooden draad worden aangezet; ook de knoops gaten werkt ge met een rooden draad. Ge teekent het patroon op de aangegeven ma ten, waarna ge het op de vaste lijnen uit knipt. Vervolgens legt ge het patroon op de stof, waarna ge het met een naad uit knipt, onderaan 5 c.M. extra voor zoom. De aangegeven plooilijn wordt even op de stof afgeregen. Ge begint met de figuur naadjes in te stikken. Hierna worden schouder- en zijnaden, benevens de mouw naden gestikt, waarna ge onderaan de 5 c.M. breeden zoom in kunt maken. Langs den hals rijgt ge een inslag naar den goe den kant, waarna ge dezen geheel met tres afwerkt. Op dezelfde manier wordt ook de onder kant van de mouwen afgewerkt. De plooi wordt ingeregen, waarna ge de knoopsgaten in de plooi maakt op 2 c.M„ 8 c.M. en 14 c.M. vanaf den bovenkant. Dit is tevens de sluiting van de jurk. Hierna kunt ge de mouwen inzetten, waarvoor ge den mouw naad 3 c.M. meer naar voren neemt dan den zijnaad. De rafels aan den verkeerden kant worden omgestoken. Vervolgens wordt de jurk geperst, waarna ge de knoopen -k'j~ aanzet. Alvorens dit te doen rijgt ge aan den verkeerden kant een stukje stof tegen, zoodat de knoop op dubbele stof wordt aangezet. DINY, Een compleet drinkservies bestaat uit: wa tertumblers, limonadetumblers, likeur glaasjes, portglazen, wijn-, Rijnwijn- en champagneglazen. Wat men daaruit kiest en in welk aantal, zullen de omstandig heden moeten bepalen. Naast dit gewone eet- en drinkgerei zijn er nog allerlei spêcialiteiten, die de meeste jonge huisvrouwen wenschen te bezitten. Met het servies is de eettafel niet compleet uitgerust; er resten nog artikelen als vuur vaste schotels, compote-schalen, fruittes ten, etc. Wat de éerste betreft, kende men vroeger niet anders dan de prozaïsche, bruin-geribde dingen; tegenwoordig heeft men ze in de gezelligste kleuren, met een dekseltje en in een rieten onderstel met oortjes. Ook de vuurvaste schotels en scha len van dik glas zijn keurig om op tafel te brengen. Een nest compote-schalen kiest men in de kleur van het eetservies. Ook eenige drie- of vierdeelige glazen scha len voor gemengde sla, kleine gewarmde restjes e.d. zijn een erg gezellig bezit. Een plateel fruittest je kan men eveneens in de tinten van het servies nemen; voor droog fruit is ook een modem plat mandje aar dig en het mooist blijft natuurlijk altijd een zilveren schaal. Vingerkommen van ge hamerd tin zijn mooi en.... onbreekbaar! Bonbon- en gebak-stellen moeten goed bij elkaar passen en beide weer harmoniee ren met het theeservies. Wat het tafelzilver betreft, het behoeft wel geen betoog, dat er niets boven wérke lijk zilver gaat; zwaar verzilverd gerei van een goed fabrikaat is echter een uitsteken de plaatsvervanger. Messen neemt men natuurlijk roest- en vlekvrij; echte herts hoornen heften zijn het mooist. Er zijn nog tallooze kleinigheden, die ge schikte nummers voor het verlanglijstje vormen: zilveren theezeefje, suiker- en theeschepje, gratenbordjes om aan de bor den te schuiven, citroen-knijpertjes, parel moeren eierlepeltjes, zilveren mocca-lepel- tjes, kelkbakjes, flesschenbakjes, sierkurken etc. Kleine glazen zout- en peperbusjes met zilveren strooidekseltje zijn handiger en zindelijker dan vaatjes. Het olie- en azijn stelletje mag in stijl niet vloeken bij het drinkservies. S. A. T. Aan ons, vrouwen, worden tegenwoor dig veel meer eischen gesteld dan vroeger. Nog geen halve eeuw gele den waren wij echte „huismeubelen", zoo wel de jonge meisjes als de getrouwde vrou wen. De ouderwetsche huisvrouw, die nu zeldzaam is geworden, was vroeger de slaaf van haar potten en pannen, kooktoestellen, bezems, stofdoeken en wat al niet meer! Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was ze bezig, geen oogenblik had ze rust. Maar evenals Asschepoes omgetooverd werd tot prinses, zoo is ook de vroegere huissloof om getooverd tot de rustige, alles beheerschen- de vrouw des huizes. Dit hebben wij voor een groot deel te danken aan de uitvindingen op electro- technisch gebied. De kaboutersprookjes, die ons als kind verteld werden, zijn werkelijk heid geworden en de electriciteit speelt de kabouterrol, want zij neemt ons veel werk uit handen. Wat vroeger uren duurde, wordt thans in een oogenblik gedaan; daarom heeft de vrouw ook meer tijd en lust voor andere dingen. De tegenwoordige vrouw is veel meer geestelijk ontwikkeld; zij is geroepen tot een geheel nieuwe wereldorde, waarin zij een verantwoordelijke plaats en een in spannende taak heeft te vervullen. Niet bemoeizucht, doch verantwoordelijk heidsgevoel drijft de vrouw tot het verlan gen naar medezeggenschap in wat er in de maatschappij wordt besloten. Pessimisten beweren, dat de nieuwe vrouw geen diep gewortelde ernstige liefde heeft voor man en kinderen. Dit is niet waar. Zij is de wereld in een ander licht gaan zien en voelt, dat zij nu ook verantwoordelijk is voor de algemeene samenleving. De taak van een huisvrouw is heel be langrijk, want de vrouw vormt de toekomst. Naar haar opvattingen wordt het nieuwe geslacht groot gebracht en daarom is het van veel belang, dat de vrouw haar blik verruimt. Waar wij om ons heen zien, overal tref fen wij vrouwen aan, die een zelfstandige taak vervullen. Wij zien de vrouw als on derwijzeres, kantoorbediende, zakenvrouw, artiste, dokter en in talrijke andere belang rijke functies. Er is bijna geen beroep wat zij niet kan vervullen, want zelfs als „brandweerman" en „politie-agent" treffen wij haar in Engeland aan, een land dat oorspronkelijk zeer conservatief was. Toen de vrouw de nieuwe levensrichting insloeg, kwam nieuwe levensvreugde op; zij oefende zich in spel en sport en ontwikkel de zich zeer terecht ook lichamelijk. De ouderwetsche vrouw heeft afgedaan en laten wij hopen, dat zij niet meer zal terugkomen. D. Het leek dezen zomer wel eens of we de regenmantels voorgoed konden wegbergen en de parapluies naar 'n antiquariaat konden verbannen. Ook de nazomer laat zich van den zonnigen kant zien, doch zonder pessimistisch te zijn, kunnen we toch wel zeggen, dat de maan den October en November hun gebruike lijke portie regen en storm wel zullen bren gen. Daarom maar vast maken, dat de uit rusting in orde is. Fig. 806 toont U een regenmantel van geruite waterproof met twee rijen knoo pen, opgezette zakken en ingezette mou wen. Deze jas kan open en gesloten ge dragen worden. Het patroon is verkrijg baar in de maten 42, 44, 46, 48, 50 en 52 dus voor alle mogelijke figuren. De benoo- digde stof hangt natuurlijk af van de maat doch varieert tusschen 3 en 4 Meter. Voor minder sombere dagen laten we ook nog een paar aardige wandeltoiletjes zien. Fig. 766 is een complet van angora-stof, dat bestaat uit 'n lichte zijden blouse met een stoffen rok, waarover een bolero ge dragen wordt met groote revers. De rok heeft een glad heupstukje, dat met een punt op de taille doorloopt en een plooi in het midden. Het patroon is te verkrijgen in de maten 42, 44, 46 en 48. Fig. 725 is gemaakt van wollen diagonaal- stof. De japon is versierd met een vestje dat uit het voorpand komt. Aan de voor panden is een ceintuur gesneden, die van achteren in een strik eindigt. De korte mouw heeft een ingehaalde volant. De rok heeft 2 banen en een ruime tuniek. We hebben 4 Meter stof noodig van 140 c.M. breed. POLA. Zij: „Je geeft me lang niet zooveel ge schenken meer als je vroeger placht te doen." Hij„Ja, maar tegenwoordig moet ik die betalen, welke jij je zelf geeft." VOOR DE KEUKEN Zoetzuur van meloen. Voor zoetzuur kan men het harde gedeelte der me loenen vlak onder de schil gebrui ken. Men snijdt den meloen in blokjes en rekent voor elk pond vruchten: liter azijn, 375 gram suiker, 5 gram pijpkaneel en 5 gram gemberwortel. Men laat den azijn met de suiker en de kruiden ongeveer 'n kwartiertje koken, voegt er dan de stukjes meloen bij en laat die 'n kwartier koken in de stroop. Dan zet men alles weg tot den volgen den dag. Er is dan zooveel sap uit den me loen getrokken, dat de stroop te dun ge worden is, zoodat men hem, zonder vruch ten, nog eens opkookt tot de juiste dikte. Zoo noodig moet deze bewerking na nog maals 24 uur herhaald worden. Ten slotte bewaart men het zoetzuur in de daarvoor bestemde potten, die met schroefdeksels of perkament worden gesloten. Op dezelfde wijze kan men ook zoetzuur maken van peren, die men daarvoor schilt, in vieren snijdt en ontdoet van de klok-1 huizen. Piccalilly of mosterdzuur. Men kan hier voor allerlei groenten gebruiken: bloem kool in kleine nette stukjes verdeeld, au gurkjes, uitjes, kleine worteltjes, erwten neultjes en spercieboontjes. Verder heeft men dan noodig bij 1 flesch inmaakazijn: 1 Spaansche peper, 5 gram gemalen kurkama, 5 gram gemalen gem berwortel, 1 K> blikje Colmans' mosterdpoe der en 5 gram zout. De augurkjes en uitjes moeten 'n nacht over in zout staan en daarna goed uitlek ken. Bloemkool, worteltjes, boontjes en erwtjes worden vijf minuten gekookt iü water met 'n weinig zout, waarna men ze laat uitlekken. Mosterdpoeder, kurkama, gemalen gem berpoeder en zout worden tot 'n papje ge roerd met 'n deel van den azijn. De overige azijn wordt aan de kook gebracht, waarna men de aangemengde erbij voegt en alles laat gaar koken. Wanneer de klaar gemaakte groente goed is uitgelekt, roert men ze door de mosterd saus en vult ze met de Spaansche peper in uitgekookte potjes, die men op de gewone manier afsluit met perkamentpapier of schroefdeksels. Ingemaakte Zilveruitjes. Men wascht de zilveruitjes, legt ze in lauwwarm water met zout en haalt er, met 'n fruitmesje, de schil letjes af. Men schikt ze dan in een inmaak- pot of in kleine potjes met Spaansche pe pers en eenige schijfjes mierikswortel er- tusschen. Ten slotte overgiet men ze met goeden azijn, zoodat ze flink onderstaan. Jam en gelei Wie zelf vruchten in den tuin heeft kan van allerlei dat niet geschikt is om rauw te worden genuttigd nog een heerlijke jam maken. Vroegtijdig afgevallen of door wespen geschonden abrikozen, pruimen en perzi ken zijn altijd nog geschikt voor het ver werken tot jam. En ook wanneer men er slechts een kleine hoeveelheid van heeft is het werkelijk nog de moeite waard, want dan hoeven we er ook slechts weinig tijd aan te besteden. De vruchten worden ontdaan van slechte gedeelten en van de pitten, waarna men ze weegt. Men zet ze dan, zoo noodig in stuk jes gesneden, op een klein pitje om het sap te laten uitvloeien. Zijn de vruchten nog zoo onrijp, dat er niet voldoende sap aan wezig is, dan voegt men er 'n weinig je wa ter bij. Als alles aan 't koken is, voegt men er eenzelfde gewicht aan suiker bij als men vruchten heeft en laat alles dan, terwijl men blijft roeren, zonder deksel flink ko ken. Naarmate de hoeveelheid die men heeft kookt men de vruchten 5 a 10 mi- „Van alle op deze bladzijde voorkomende genummerde mo dellen, die aan het mode-album „Zomerpracht" ontleend zijn, kunnen bij het Patronenkantoor „Panora", Nassauplein 1, Haarlem, patronen be steld worden tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen, en 20 ets. voor rokken, kleine avondjasjes en kin- derkleeding. Voor toezending per post, ook bij bestelling aan de agen ten, 10 ets extra. Het fraai uitgevoerde album zelf, 160 modellen bevat tend, is aan hetzelfde adres tegen den prijs van 50 ets. verkrijgbaar. nuten op 'n flinke vlam. Men neme de pan dus niet te klein. 'n Stukje roomboter bij de jam gevoegd maakt die helderder en voorkomt het af schuimen. Onrijpe afgevallen appelen kunnen tot een heerlijke gelei verwerkt worden. Men ontdoet de appelen van al het wormstekige, wascht ze, snijdt ze in stukjes en kookt ze, met schillen en klokhuizen in zooveel wa ter dat ze precies onder staan. Als de ap pelen zoo gaar zijn dat ze uit elkaar val len, laat men de massa filtreeren door 'n doek. Het uitgeloopen nat weegt men, brengt het aan de kook, voegt er hetzelfde gewicht aan suiker bij en laat alles zonder deksel koken tot het mooi helder rood is en een enkele druppel ervan niet meer uit vloeit op een koud steenen bord. Het geleeren kan men bespoedigen door het toevoegen van een pectine-preparaat. Voor den smaak kan men de zeer dunne schil van 'n citroen of enkele kruidnagelen of pijpkaneel met de appelen meekoken. Druivengelei. Hiervoor kan men ook druiven gebruiken die niet goed rijp wor den. Ze worden gewasschen, van de steel tjes geplukt en op 'n zacht vuurtje gekookt tot al het sap goed is uitgeloopen. Dan filtreert men het door een doek, weegt het sap en wanneer het opnieuw kookt voegt men er eenzelfde gewicht aan suiker bij, waarna men alles, zonder deksel, laat ko ken tot het de vereischte dikte heeft. ADRIANA KNUIST—POLLEPEL H. J. v. R., Haarlem. Fluweel van don kere kleur en van goede kwaliteit kan men schoonmaken als volgt: Een ons houtzeep laat men in kokend water geruimen tijd trekken een paar uren is niet te veel. Dan afgieten in een emmer en aanvullen met koud water. Daarin laat men het flu- weelen kleedingstuk een dag of een nacht staan om het vervolgens, zonder wringen, eenige malen uit te spoelen in koud water. Ophangen om uit te druipen en te drogen en daarna aan den achterkant strijken, ter wijl de stof gespannen gehouden wordt (dus niet op een strijkplank leggen) Werd er verleden jaar reeds veel werk aan onze avondtasschen De- steed, in 't komende seizoen zullen deze luxe dingen evenveel aandacht eischen als ons avondtoilet zelf. In tegenstelling met verleden winter, toen de mode eisch- te: avondtasschen en toilet van hetzelfde materiaal, zullen de exemplaren van dit seizoen in contrasteerende kleuren gekozen worden en op zoo'n aparte wijze bewerkt, dat zij als het ware de eenige garneering van onze avondkleeding vormen. Zij krij gen de taak onze geraffineerd eenvoudige avondjapon persoonlijke charme en cachet te geven. Willen wij dus 'n origineel iets sa menstellen, dan dienen wij bij 't kiezen en vervaardigen van onze avondtasch al onze fantasie te hulp te roepen; geen fantasie? Dat is gauw te verhelpen als U mij maar even wilt volgen in mijn gedachten-expo sitie. Ja, wij zijn er al hoor. Mooi hè, die groote zaal, met al die omsluierde lampjes en de gedempte muziek van Léhar. O, en hier zien we reeds het eerste model, een wassen dame, gekleed in een dofzwart avondtoilet en aan haar arm bengelt met gewilde nonchalance een vuurroode papa ver als avondtasch. Beeldige combinatie die vuurroode bloem op den diepzwarten ondergrond. En hoe vindt U die stralende gouden zonnebloem met dat bruin kralen hart, op dat tabaksbruine toilet? Of hier, de hyper-moderne „pompadour", met on getelde bloemmotiefj es bewerkt, zoo na tuurlijk, dat men de geuren der lentebloe men meent waar te nemen. En brengt die veelkleurige reuzenvlinder, die daar op dat bloemwitte toilet even uitrust U niet in ver rukking? Kijk hier, dat groote in herfst tinten uitgevoerde wilde wingerdblad. Zou dat niet prachtig bij uw champagne-kleu rige avondjurk harmonieeren? Niet? Wel, gaan we verder. O, nu krijgen we de fruit- motieven. Ja, heusch dames, al de appels, peren en perziken hier zijn avondtasschen. Mooi hè, dat ééne zachtgroene blaadje daar aan de opening. Wat practisch dat die treksluiting daarachter verborgen blijft. En daar krijgen we.... Och dames, willen we dit gedeelte maar overslaan, want ik ben o zoo bang, dat ik weer in verlegenheid zal geraken. Of zult U niet zooals mijn logeetje, dat met mij in het buitenland een atelier van een mode-ontwerper mocht bezoeken, waar ik enthousiast de nieuwe vormen en motieven prees, verontwaardigd zeggen: „Hoe kunt U nu zoo'n haring mooi vin denNeen? Wel, dan zal ik ook de vischmotieven met U bewonderen, hoewel ik nu nog een hevigen blos over mijn wan gen voel kruipen, als ik denk aan dien scheppenden kunstenaar, die zoo geweldig trotsch op zijn werk en zeer diep gekrenkt was door dat haring-gezegde van een klei ne meid, welke zijn kunst nog niet wist te waardeeren. Werkelijk, ze hebben mijn be wondering deze avondtasschen-visschen of moet het zijn visschen-avondtasschen? Ook al kan htm smalle vorm maar weinig dingetjes bergen, die wij vrouwen nu een maal in een dergelijke tasch denken noo dig te hebben. Maar ze zijn mooi, deze goud. Naar aanleiding van verschillende in gekomen vragen zal ditmaal de ruimte gereserveerd voor handwer ken eens worden ingenomen voor het be antwoorden van die vragen. Hoe kan ik een zijden tricot japon, die door het strijken geplet is, weer in orde maken? De japon moet opnieuw worden nat ge maakt, daarna gedroogd (liggend, omdat zij anders te veel uitzakt) en dan aan den linkerkant gestreken met een niet te heet ijzer. Hoe kan ik te nauwe lakschoenen iets verwijden? De lakschoenen ongeveer tien minuten aantrekken om ze te verwarmen en er daarna een heeten lap op leggen. Welke is de beste manier om zwarte schoenen, bruine schoenen en lakschoenen schoon te maken? Zwarte schoenen kan men uitstekend schoonmaken met den binnenkant van 'n sinaasappelschil. Bruine schoenen wrijft men schoon met melk en wrijft dan na met 'n wollen doek. Lakschoenen kan men schoon maken met een doorgesneden ui. Men wrijft ze nu en dan met melk om het leder meer houdbaar te maken. Hoe komt het dat shantung altijd vol vlekken komt met strijken? Waarschijnlijk laat U de zijde niet eerst goed drogen. Shantung moet kurkdroog, aan den linkerkant, worden gestreken. DORA of zilvervisschen, met zijde en kralen be werkt en zullen zeker komend seizoen op gang maken. Of al deze tasschen hand werk zijn? Natuurlijk dames. Zoo'n loce ding mag geen machinaal stempel dragen, dat zou de waarde sterk doen dalen. Over waarde gesproken: de gelukkigen onder ons welke niet behoeven te rekenen, mo gen zoo'n weeldedingetje uit een eerste klas zaak betrekken en wij, met een platte (al te platte) beurs soms, maken het zelf, want geld of geen geld, wij allen willen natuurlijk een bloem, een vrucht of.... 'n havisch als avondtasch. Heb ik uw fantasie wakker geschud? Mooi! Dan nog iets over de bewerking. Onze teekening vertoont U de elegante papaver. Ze bestaat uit vijf groote en vijf iets kleinere blaad jes, van fel-roode zijde. Ze worden in den s aangegeven vorm dubbel geknipt, dicht- gestikt en omgekeerd. De eigenlijke tasch bestaat uit twee cirkels van dezelfde zijde, waarop men de bladeren schikt. De blade ren worden met zwarte zijde in den steel- steek uitgevoerd. Een bolletje watten over trekt men met groene zijde, waarover zwarte steken en hecht dit als hartje in 't midden der bloem. Aan den achterkant krijgt de tasch treksluiting. Ook ons eerste modelletje is mooi. Het heeft een achthoe kig middenstuk, bewerkt met den gobelin steek in verschillende kleuren met heel fij ne wol, terwijl de blaadjes van een bijpas sende tint zijde vervaardigd worden. De blaadjes hecht men aan het gobelin-stuk en naait hiertegen aan een voering. Daar tegen komt dan een lap zijde, zooals de blaadjes, en ter grootte van het gobelin. De opening aan den achterkant wordt met een strookje afgewerkt. Dan ons laatste model. Dit is zeer modem en heeft het voordeel ruimer van inhoud te zijn. Het is uit lichte kleur zijde vervaardigd, waar van het bovengedeelte geheel met bloemp jes geborduurd is in alle mogelijke kleuren. De donkere band in het midden is apart aangezet en wordt van zwarte zijde ge kozen. De zwarte band hangt dus over het onderste gedeelte. De kleine teekening toont duidelijk hoe deze tasch gewerkt moet worden. Men knipt twee even groote cirkels, bewerkt een met de bloemen, legt ze op elkaar, den goeden kant naar bui ten en vat ze tusschen de schuin geknipte dubbele reep zwarte zijde. Met een ma chine-naadje naait men rond en hangt de zwarten reep er los overheen. Een kleurige kwast maakt de tasch af. En nu hoop ik dat ik naast fleurige bloemen- en fruit- motieven ook enkele glinsterende vischjes zal ontmoeten, al was het alleen maar om mijn enthousiasme voor de genoemde „ha ring" te rechtvaardigen. ETA TANGELDER I DIE Y1MMJW m HAAR HMSHKHJEMNG VWWWWVWUWWV^WWWUWWWUW VVVVWVVWWyV^VAVWVkWkV. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiui

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11