De K.L.M. in de Melbourne-race „DIT IS 'Mzegt men op de beurs. 25 ct PER 20 STUKS Onhoudbare verkeerstoestanden rond Alkmaar EEN HANDELS-RACE NA HET ONGELUK BIJ SCH00RL MAANDAG 17 SEPTEMBER 1934 Retourtje van f 4.500 Autobus door trein gegrepen Radicale oplossing noodig Motorrijder aangereden De vertraging der Fokkertoestellen is een groote tegenslag voor Holland Geen racing concern De Fokkers zijn vertraagd Geen extra tanks Weinig kans op een prijs De mail gaai mee! Vol goeden moed BLIKSEM INGESLAGEN Brand in een boerderij KANOVAARDER VERDRONKEN DRONKEN MAN TE WATER mi■wwnmpi Op een onbewaakten overweg BENOEMINGEN In het bisdom Den Bosch De stoomtrams steken verschil lende malen schuin en dwars den hoofdverkeers weg over Een schamel waarschuwings bord OPENING DER STATEN- GENERAAL Daarna naar de tentoonstelling der „Abdij van Egmond" R.K. DRANKBESTRIJDING Bedevaart naar Heilo AMERIKAANSC HE DOLLAR- LEENINGEN Pleidooien in November JONGEMAN DOOD GEVONDEN Ongeluk of misdaad R.K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN EM.-PASTOOR M. JANSSEN t GAS VERSTIKKING Autobestuurder reed daarna tegen een paal JEUGDIGE OVERMOED Uitgeput van vermoeienis iangs den weg NED. VOCAAL ENSEMBLE Te Den Haag opgericht MILITAIRE INSPECTIES Vergoeding aan arbeiders in werkverschaffing INDISCHE CONVERSIE- LEENING Audiëntie Directeurencongres H. Familie 1 r fpsiip Tijdens de rede van jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck bij de steenlegging voor de Abdij te Egmond Zooals wü reeds hebben medegedeeld zal de K. L. M. aan de Mac Robertson-races naar Australië deelnemen met de nieuwe Douglas- machine. In een persconferentie heeft Zater dag de directeur der maatschappij, de heer Plesman, nadere inlichtingen hieromtrent ver strekt. De motieven die onze luchtvaartmaatschappij tot deelneming gebracht hebben, zijn wel zóó typisch Hollandsch, zoo geraffineerd zakelijk, dat ze alleen reeds vermelding verdienen als illustratie van den nuchteren commercieelen geest, waarmee onze luchtvaart geleid wordt. „De K. L. M. is geen racing-concern. Ik heb in mijn leven verscheiden prijzen gewon nen, maar ik heb altijd de opvatting gehul digd dat het beter is géén prijs en geen hart- vergrooting dan een prijs, met een hartver- grooting." Zoo „verontschuldigde" zich de heer Plesman voor deze deelneming aan een wed strijd, iets waaraan de oer-degelijke K. L. M. zich overigens wel zeer sporadisch bezondigt. „Maar het ligt dan ook niet in de bedoeling van de K.L.M. om in deze onderneming alles er op te zetten, om een prijs te behalen. Tot deelneming is meer uit commercieele overwe gingen en met het oog op de verdere ontwik keling van de K.L.M. besloten. Maar wij heb ben altijd een oogje gehad op Australië. Austra lië moet beschouwd worden als het achterland van Ned. Indië, en als zoodanig als een ge bied, dat veel verkeer kan opleveren voor de AmsterdamBatavia route. Indien de toestem ming door de Australische en Britsche regee ring reeds thans ware verleend, dan zou de K. L. M. in samenwerking met de K.N.I.L.M. haar AmsterdamBatavia-dienst hebben door getrokken naar Australië, wat overigens slechts 1 dag aan het traject zou toevoegen. Maar de Australische regeering heeft daar nooit veel ooren naar gehad. Wel is het nooit officieel geweigerd, maar men heeft wel gevraagd om er liever niet mee te beginnen. En nu biedt deze race naar Melbourne een prachtgelegen- heid om onze intrede in dat werelddeel te ma ken. Na afloop van de Pelikaan-vlucht verscheen in Australië een zeer aardig werkje over de K. L. M. in het algemeen en de Pelikaan-vlucht in het bijzonder, welk werkje het aantal vrien den van de K.L.M. in Australië deed vermeer deren. Ook is de regelmatigheid van den Bata viaAmsterdam dienst daar behoorlijk bekend. „Aanvankelijk lag het in de bedoeling, om met dit vliegtuig en de P 36 naar Australië te vliegen. In de P 36 zouden dan passagiers wor den vervoerd en dit vliegtuig zou in de handi cap-race meedoen; in de Douglas zou speciaal post worden vervoerd, en dit vliegtuig zou aan de snelheids- en handicap-race beide deelne men. De K. L. M. had ook nog met andere toe stellen ingeschreven, om in ieder geval zeker te zijn van haar deelname in de race. Een P18 vliegtuig, zooals de Pelikaan, zou ongetwijfeld ook in deze Melbourne-vlucht een goed figuur hebben geslagen; doordat echter het P 36 en de drie F 22 vliegtuigen niet op tijd zijn ge leverd, en doordat één P 18 vliegtuig gereed moet worden gemaakt voor de Kerstvlucht naar West-Indië, beschikt de K. L. M. over on voldoende materiaal, om behalve met de Douglas nog met een Fokker-vliegtuig te kun nen deelnemen. Dit is wel zeer jammer, daar de Fokker-vliegtuigen tusschen Amsterdam en Batavia in de laatste 3 jaren zulk een regel- matigen dienst hebben mogelijk gemaakt. Met slechts 6 vliegtuigen wordt de dienst Amster damBatavia onderhouden, en er is waar schijnlijk nergens ter wereld een voorbeeld van een dergelijke prestatie van personeel en ma terieel. Ware de P 36 op tijd gereed geweest, wij zijn overtuigd, dat dit vliegtuig dan onge twijfeld, vol met passagiers, in Australië een verbluffenden indruk zou hebben gemaakt. Nu had de P 36 niet minder dan twaalf pas sagiers kunnen meenemen en daar de passage- prijs voor heen en terug ƒ4500 bedraagt, be- teekent de vertraging van de Fokkers ook een leelijke winstderving. De heer Plesman sprak de hoop uit dat de Nederlandsche Industrie eens in staat zal zijn, een toestel af te leveren dat op zijn beurt de DC 2 weer overtreft in vliegkwaliteiten. De langzame voorbereiding van den bouw der P 20 (de Zilvermeeuw) heeft ook het succes van dit vliegtuig belangrijk minder doen zijn dan bij snellere afwerking het geval zou zijn ge weest. Een vol jaar vóórdat deze machine ge bouwd werd, waren de teekeningen reeds geheel gereed. Maar men heeft er zoolang mee ge wacht tot men in het buitenland reeds derge lijke machines gebouwd had. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, om het Douglas vliegtuig voor de race in te richten, door n.l. extra tanks in te bouwen om al die dingen, 'welke voor een dergelijk vliegtuig zou den kunnen worden gemist, uit het toestel te verwijderen, daar men van meening was, dat- de P 36 met een stevige bemanning en een aantal passagiers voldoende zou demonstreeren de mogelijkheden van den K.L.M. passagiers- dienst. Nu echter de P 36 voor dit doel niet gereed i6, heeft de K.L.M. besloten de Douglas niet van extra tanks te voorzien, en gewoon als passagiersvliegtuig uit te rusten. Er zijn dan ook 3 passagiers, die de vlucht zullen meemaken. Eén van deze passagiers, komt voor de vlucht zelfs uit Brazilië over. Ondanks deze 3 passagiers blijven er echter 14 stoelen in de cabine. Er zouden meerdere passagiers medegeno men kunnen worden, voor dat geval echter zou men slechts kortere trajecten kunnen vliegen. De hoeveelheid mail, welke medegenomen zal worden, is ook nog niet bekend, terwijl een gedeelte van den nuttigen last moet worden opgeofferd aan de noodzakelijke reserve-onder- deelen, welke nog niet, zooals bij de normale vlucht, langs de route kunnen zijn uitgelegd. De kans om op deze manier een prijs te be halen, is uitermate gering. Wij verwachten, dat het vliegtuig in Melbourne zal aankomen vóór of op 29 October. Het vliegtuig zal dan weer Melbourne verlaten op 7 November, en wordt dan in Indië terugverwacht b.v. op 9 Novem ber, en zal van Indië vertrekken op 11 No- ypmhpr ge beide rustdagen op Java zijn be doeld om het personeel van de K.N.I.L.M. en de Ned. Indische luchtvaart-autoriteiten met de Douglas nader kennis te doen maken. Wij verwachten dan het vliegtuig in Holland te rug vóór of op Zaterdag 17 November. Mag een en ander slagen, dan is het de bedoeling, dat dit vliegtuig daarna naar Parijs wordt gezon den, waar van 1530 November een groote internationale luchtvaarttentoonstelling wordt gehouden. De Post-autoriteiten in Nederland en Neder- landsch-Indië hebben erin toegestemd, dat be langstellenden in de gelegenheid worden ge steld met het Douglasvliegtuig post mede te geven voor Nederlandsch-Indië en Australië en eveneens van Nederl. Indië naar Australië. Jam mer genoeg heeft het verzoek van den Direc teur-Generaal der Posterijen aan de Australi sche Post-autoriteiten, om ook mail op den terugweg te mogen vervoeren, geen gevolg ge had. „Momenteel wordt nog tusschen de verschil lende instanties overleg gepleegd over de wijze, waarop verzenders van brieven naar Australië en Nederl. Indië, die in deze landen zelf geen relaties hebben, weder in het bezit van de door hen verzonden post zullen worden gesteld. Over deze regeling zullen zoo spoedig mogelijk ge gevens worden verstrekt. „De belangstelling voor deze postverzending beperkt zich niet alleen tot Nederland, maar reeds uit Amerika, Canada en andere landen heeft de K. L. M. aanvragen om inlichtingen ontvangen. „Het extra-luchtrecht voor de brieven voor deze gelegenheid bedraagt 1 per 10 gram. Bij frankeering zal tenminste van één van de be kende driehoeksluchtpostzegels moeten worden gebruik gemaakt. De Posterijen zullen de brie ven van een speciaal stempel voorzien, terwijl uiteraard de post na aankomst in Australië speciaal zal worden gewaarmerkt. „De K. L. M. hoopt, dat het Nederlandsche publiek deze onderneming krachtig zal steu nen door veel brieven mede te geven. Dit is nog steeds de juiste wijze gebleken om de ont wikkeling van de luchtvaart krachtig te bevor deren. Een dergelijke steun is practisch voor iedere beurs mogelijk, terwijl grootere beurzen voor de verzending van een groot aantal brie ven kunnen zorg dragen. Het behoeft geen be toog, dat vooral in philatelistische kringen zeer veel belangstelling bestaat voor deze vlucht. „Op den terugweg naar Nederland zal men zich in Indië van de normale verzendingswijze kunnen bedienen. In de week van 1117 No vember zijn er dus 2 vertrekken uit Indië, op 11 November de Douglas als extra dienst, en op 14 November het normale wekelijksche vertrek." „Wij meenen," zoo besloot de heer Plesman, „dat de K.L.M. op deze wijze het beste aan de vlucht naar Melbourne kan deelnemen. Zij zal zeker niet, indien alles normaal gaat, tot de laatsten zijn, die daar aankomen. Doordat het vliegtuig niet speciaal is ingericht, zal de K. L. M. Douglas ook wel niet de eerste zijn, die aankomt. Het figuur echter, dat de K. L. M. in deze vlucht hoopt te maken, is meer ge richt op de toekomst dan op het heden. Bij de exploitatie van den AmsterdamBataviadienst heeft de K.L.M. het allergrootste belang in het scheppen van een cliënteeie in Australië, en hoe wel reeds eenige Australiërs van de Amsterdam Batavia-route gebruik maken, kan dit ge bruik slechts tot zijn recht komen, indien de AmsterdamBatavia-lijn door de vlucht is doorgetrokken naar Australië. De deelneming aan de Melbourne-vlucht heeft ten doel dit feit nader te brengen, en de kansen van de Neder landsche luchtvaart in het Oosten te vergroo- ten. „Wij hopen, dat in dit licht gezien, de deel neming van de K.L.M. aan de Melbourne-vlucht de sympathie van het Nederlandsche en Ne derl. Indische publiek moge wegdragen, het geen moge blijken uit het verzenden van een zoo groot mogelijke mail naar Australië, om te toonen, dat deze vlucht gesteund wordt door geheel Nederland en Nederl. Indië. Het K.L. M.-vliegtuig is waarschijnlijk het eenige vlieg tuig in de race, dat post zal vervoeren. Indien het geluk met de bemanning van de Douglas moge zijn, dan zullen zeker de tijden van de Pelikaan kunnen worden overtroffen, en naar wij hopen, ook een even waardig resultaat kun nen worden bereikt als met de Kerstvlucht 1933. „De proef met het Douglas vliegtuig is bo vendien van zeer groote waarde voor de ver dere ontwikkeling van het luchtverkeer naar Ned. Indië en Australië. Indien dit vliegtuig voor den dienst AmsterdamBatavia geschikt zal blijken, zal een verdubbeling van den we- kelijkschen dienst niet zijn uitgesloten. Wat dit zou beteekenen op het post- en passagiers vervoer op dezen bijna 15.000 K.M. langen lucht weg, en voor het vervoer tusschen Amsterdam en Batavia zal later, indien men eenmaal zoo ver is, wel meer toegelicht worden. Een dienst met Douglas vliegtuigen tusschen Amsterdam en Batavia zou in den zomer een reistijd van 5 dagen, en in den winter een reistijd van 6 dagen mogelijk maken. Op deze wijze wordt het doel, om deze steden dichter bijeen te bren gen, steeds nader gebracht." In den nacht van Zaterdag op Zondag is tijdens een onweer de bliksem ingeslagen in de boerderij van den landbouwer H. Toledo te Oostvoorne. Een dorschvloer en een veestal stonden spoedig in brand. De boerderij brandde gedeeltelijk uit, het ^oonhuis kon door het energiek optreden van de brandweer behouden blijven De familie wist tijdig het huis te ver laten én is bij familie ondergebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. Zondagochtend is de 53-jarige heer W. Gep- kens met zijn kano op het Zwarte Water omge- slag en ente water geraakt. Nadat gedurende een half uur was gedregd, werd de heer G. op het droge gebracht. De levensgeesten waren in- tusschen geweken. Het lijk is naar het R.K. zie kenhuis overgebracht. De heer Gepkens, die bekend stond als een goed zwemmer, laat een vrouw en drie kinde ren achter. Zaterdagavond is de 71-jarige J. H., die dron- kenn van de kermis te Emmer Compascuum kwam in het Westdiep geraakt. Nadat het lichaam was opgehaald bleken de levensgeesten reewks geweken te zijn. lï iSvS mr> W.- J ROOK DOBBEIMANNS TABAK EN GÉÉN ANDERE' |i mii iiiibii imnmtw iïli Hedenmorgen te acht uur is op den onbe waakten overweg te Spankeren, tusschen Dieren en Brammen een autobus, waarin behalve een 20-jarige chauffeur Aan de Wiel uit Dieren, mevr. v. Ordt uit Spankeren was gezeten door den sneltrein gegrepen. Mevr. v. O. bekwam kneuzingen en werd niet ernstig gewond. De chauffeur bekwam een lichte hoofdwonde. De autobus die aan de achterzijde gegrepen werd, was geheel vernield. Een wonder mag het genoemd worden, dat beide personen er zoo zijn afgekomen. De ramp zou niet te overzien zijn geweest in dien de 18 personen, die aan de overzijde van den overweg stonden te wachten, reeds plaats hadden genomen. In verband met het vreeselijke ongeluk, ■«(aar- bij drie wielrenners werden gedood, hadden wij, zooals gemeld, een onderhoud met burge meester H. Nolet van Warmenhuizen. Deze was met ons van oordeel, dat de tram kruising over den weg ter plaatse niet zonder gevaar is. Voor automobilisten, komende uit de richting Helder, vooral wanneer zij in deze streek niet bekend zijn, is de situatie gevaarlijk. Reeds bij de spoorbrug naar Warmenhuizen is de over weg onbewaakt; doch hier is de situatie niet zóó gevaarlijk, omdat de brug en het recht- oversteken voldoende aanwijzingen geven. Doch op de plaats, waar het ongeval gebeurd is, ziet de automobilist, uit de richting-Helder komend, des avonds slechts de flauwe petro leumlichten van de tram, links van den weg. Geen rails langs den kant, want, juist vóór een bocht in den weg waardoor de situatie nóg gevaarlijker wordt, komt de tram ineens schuin den weg overgestoken, om, gaande van een helling, wlaardoor de vaart tot een 40 K.M. wordt opgevoerd, het land in te rijden naar het station Schoorl. Dat ook de auto snel gereden moet hebben, blijkt wel uit het feit, dat Dr. Heringa, die op een kwartier afstand in Schoorl woont, de klap van de botsing hoorde, hetgeen voor hem een reden was, om zich terstond te begeven in de richting, vanwaar het geluid kwam. Er staat weliswaar een schamel waarschu wingsbord met: „Halt als de tram nadert", dat misschien overdag voor een hobbelendfe boe renwagen een voldoende waarschuwing be tee kent, doch des avonds voor het snelverkeer ten eenenmale onvoldoende is; vooral omdat het nogal dicht bij de trambaan staat en de hard- rijdenden automobilist daar al moeilijk vaart kan minderen, omdat hij te dicht de tram ge naderd is. Intusschen is deze gevaarlijke overweg niet de eenige in dezen primairen weg. Komende vanuit Alkmaar steekt de tram viermaal op deze wijze schuin en eenmaal nog dwars dezen hoofdverkeersweg over. Een toestand, die geschapen is, toen de we gen nog het bekende paardenpaadje vertoon- Velen gaan morgen, den derden Dinsdag van September, naar Den Haag om den stoet te zien, waarin de Koningin en de Prinses zullen gaan naar de Ridderzaal ter plechtige opening van de zitting der Staten-Generaal. We meenen dus velen een dienst te bewijzen als we hen er op merkzaam op maken, dat in Den Haag ook een prachtige tentoonstelling „De Abdij van Eg- mond" in het Gemeente-museum aan den Kor ten Vijverberg valt te bewonderen. Na afloop van de openingsplechtigheid is er nog ruim ge legenheid om de tentoonstelling te bezoeken. Ze is geopend tot vijf uur. den, doch die in dezen tijd van snelverkeer, op deze rijkswegen niet meer te handhaven is. Ook de tram naar Bergen hobbelt niet min der dan zes keer over den openbaren weg voor hij uit Alkmaar het station te Bergen binnen rijdt. Een toestand, waarover al menig woord van critiek geuit werd, zoowel in den Raad van Bergen, als in de vergaderingen van V. V. V. Een tijdelijke oplossing zou het misschien zijn, als de conducteur bij dergelijke gevaarlijke overwegen uit de tram stapte en met een zwe vende lantaarn het naderend verkeer een stop sein gaf. Een algeheele oplossing zou het zijn, als die oude trams geheel van den openbaren weg verdwenen. Ook dit jaar en wel op 14 October organ! seert de Bedevaartscommissie van de beide N. H. Propagandacommissies een bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Oesdom. Als leider van de bedevaart zal optreden Pater Emestus O.M.C. uit IJmuiden-Oost, terwijl de kapelaan H. v. d. Waarden te Amsterdam onder het Lof een predikatie zal houden. Naar heden ter rechtzitting van het Haagsche gerechtshof bleek, ligt het in het voornemen om in de zaken van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel contra de Koninklijke en de Ba- taafsche petroleum maatschappijen inzake de goudclausule in de door deze maatschappijen in Amerika uitgegeven dollarleeningen de pleidooi en te doen houden in November a.s. De juiste datum zal over veertien dagen worden bepaald wanneer in de zaak van de Koninklijke, tegen de vereeniging voor den Effectenhandel zal zijn gecondludeerd. ondagavond omstreeks middernacht werd bij het gehucht Kruisstraat onder de gemeente Gef- fen, een jongeman aangetroffen langs den weg, die met den band van zij regenjas om zijn hals gebonden en zoo aan zijn rijwiel bevestigd was. De jongeman was, zoo meldt de MM., zekere v. D. uit Oss en kwam vermoedelijk van de Bossche kermis. Bij het afzenden van dit bericht stond nog niet vast of v. D. reeds overleden was. Of hier misdaad in 't spel is, kon in den nacht nog niet vastgesteld worden. De Rector Magnificus der R. K. Universiteit zal voor het inschrijven van studenten zitting houden op Dinsdag 18 September en Donderdag 20 September, telkens des voormiddags van 10 tot 12 uur in het Senaatsgebouw aan het Kei zer Karelplein No. 11. Verder iederen Maandag van 11 tot 12 uur. Te Overloon is op 82-jarigen leeftijd overleden em.-pastoor M. J. Janssen, van Meerlo. De overledene werd 6 April 1878 priester ge wijd. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot ka pelaan te Swolgen en te Well en in 1901 tot pastoor te Meerlo. Na zijn emeritaat had hij zijn intrek genomen in het klooster te Overloon. Zaterdagavond is de heer D. V. te Gronin gen, waarschijnlijk doordat hij bij het baden zonder het te merken, een gaskraantje had open- gestooten ,door gas vergiftigd. Pogingen om de levensgeesten op te wekken hadden geen succes. Zondagmiddag is de motorrijder H. P. Buurma uit Groningen te Gasteren door een hem ach terop rijdenden auto, bestuurd door den heer A. K. uit Groningen, aangereden. De heer B. bleef bewusteloos liggen. De duo-rijdster werd slechts licht gewond. Dokter Jager, die spoedig ter plaaatse was, constateerde een zeer ernstige schedelbasisfractuur, en liet het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoeren. Toen de heer K., nadat het ongeluk was gebeurd, naar den dokter reed, botste hij tegen een granieten wegwijzer van den A.N. W.B., welke werd vernield. De wagen werd bij deze botsing ernstig beschadigd. Zondagavond laat vond de rijksveldwachter van Muiderberg een 16-jarigen jongen aan den berm van den rijksweg tusschen Muiden en de Hakkelaar zitten, met de fiets naast hem. Het bleek, dat de jongen niet meer in staat was, verder te fietsen, daar hij van vermoeienis to taal uitgeput was. De rijksveldwachter zorgde er voor, dat hij naar Muiden werd vervoerd, en vandaar bracht de politie hem met de Mui- der autobus naar zijne woning te Amsterdam. De jongen, die in de autobus languit op de bank gelegd moest worden, deelde nog mede, dat hij gisteren naar Nijmegen en Arnhem ge fietst had, maar geen kans had gezien, Am sterdam weer te bereiken. Naar wij vernemen, is te Den Haag opge richt het Ned. Vocaal Ensemble, een gezelschap van zestien vocalisten onder leiding van Leo Ruygrok, dat zich tot doel stelt kleine koor werken van Bach, die een kleine doch ge schoolde bezetting vereischen, uit te voeren. Twee October a.s. wordt in de Groote Kerk voor 't eerst opgetreden. Ten gehoore zullen worden gebracht: de vijf- en achtstemmige mo tetten „Jesu meine Freude" en „Komm, Jesu, komm, mein Leib ist müde". In verband met eenige tot Z.Exc. den mi nister van Sociale Zaken gerichte vragen heeft, naar „De Volkskrant" verneemt, de minister den rijksinspecteurs der werkverschaffing verzocht, aan de gemeentebesturen in het ressort mee te deelen, dat voortaan aan dienstplichtige ar beiders, werkzaam bij de werkverschaffing, die door de militaire autoriteiten voor inspectie worden opgeroepen, vergoeding kan worden ge geven voor het noodzakelijk verzuim, zulks overeenkomstig de regeling, getroffen voor ver zuim bij feestdagen. De uitgaven, welke hieraan verbonden zijn, vallen onder de gewone sub sidieregeling. Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft aan den hoogeerw. heer N. H. J. van Riel, op zijn verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als Deken van het Dekenaat Waalwijk en pastoor der parochie van St. Jan te Waalwijk. Verder heeft Z. H. Exc. op verzoek van den hoogeerw. pater Provinciaal der Franciscanen eervol ontslag verleend aan den weleerw. pater R. P. M. Smitz O.P.M. als kapelaan te Ammer- zoden, aan den weleerw pater M. A. P. P. Booms O .P.M. als kapelaan te Zalt-Bommel en aan den weleerw pater J. W. H. Smits OF.M., als kapelaan te Wychen en heeft benoemd tot kapelaan te Ammerzoden den weleerw. pater H. H. J. van Heusden O.P.M., tot kapelaan te Zalt-Bommel den weleerw. pater A. P. Louwe O .P.M. en tot kapelaan te Wychen den weleerw. pater J. P. M. van den Berg O.F.M. Verder heeft Z. H. Exc op verzoek van het hoofdbestuur der Nederl St. Gregoriusvereeni- ging goedgekeurd de benoeming van den heer W. van Kalmthout te Tilburg tot lid der Bis schoppelijke Commissie in de Kerkprovincie Utrecht tot keuring van kerkelijk-muzikale com- positiën. Tevens heeft Z. H. Exc. benoemd tot geestelijk adviseur v. d. afd. „Boxtel" van den „N. C. B.", van den R. K. Jonge Boerenstand en van den R. K. Boerinnenbond en tot inspecteur van het R. K. Lager Onderwijs in de dekenaten Boxtel en Oirschot L. A. Th. Rooijackers, rector der R. K. Landbouwschool te Boxtel; v. d. afd. „Ra- venstein" van den Ned. R. K Fabrieksarbei- dersbond kapelaan H. J. M. I. Goyarts; van den R. K. Voetbalvereeniging „M. V. V." te Millin- gen; van de af deeling „Millingen" van den Ned. R. K. Steenfabrieksarbeidersbond, Metaalbe- werkersbond en Bouwvakarbeidersbond en tot plaatselijk directeur van de „Jonge Werkman" kapelaan M. D. Lam; van de R. K. Voetbalver eeniging „U. N. A." en van de R. K. Gym- nastiekvereeniging „Voorwaarts" te Zeelst ka pelaan M. Teunissen; van de afd. „Waalwijk en Omstreken" van den Ned. R. K. Bond van Kleinhandelaren in Aardappelen, Fruit en Groenten A. P. J. J. van Lierop, kapelaan „St. Jan"; van de „K. R. o." vereeniging te Valkens- waard E. B. Odemaere, kapelaan „H. Anto- nius"; van den Nat. R. K. Molenaarsbond N. A. Bijnen, kapelaan te Budel; tot Moderator v. d. Katholieke Kunstkring „Oisterwijk Omhoog" L. A. Rovers, kapelaan „St. Petrus"; van de afd. .Beuningen" v. d. Jonge Boerenstand pastoor H. J. A. Schoenmakers; tot kerkmeester te Nij megen „St. Stephanus" de heeren Corn. Prin- zen en Th. van der Waarden. Aneta Holland meldt: Naar aanleiding van de Indische conversie-lee ning schijnt t misverstand te bestaan, dat met betrekking tot de vrije inschrijving Indië en Hol land op verschillende wijzen zijn behandeld. Dit is niet juist. Noch in Indië noch in Holland wordt er op de vrije inschrijvingen iets toegewe zen. Z.H. Exc. Mgr. A. P. Diepen zal in de volgende week alleen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag audiëntie verleenen. Voor de dekenaten Eindhoven, Helmond, As ten, Bladel, Geldr<\> en Valkenswaard zal op Dinsdag 18 September na den middag om 3 uur in het Gezellenhuis te Eindhoven een Di recteuren-congres van de H. Familie worden gehouden. é"'-'*"5,-Sfc" llllg VORK MMhhHéS William J. Garvey, Amerika's beroemde sigaretten-mixer, neemt overal steekproeven. In alle kringen Iaat hij geblinddoekte men* schen 3 sigaretten proeven n.l. twee dure en één O.K. Hier ziet U hem op de Beurs en ook hier won O.K.! Door z'n heerlijke smaak en geur. De Ame- rikaansche sigaret voor fijnproevers en toch slechts OP DE JUISTE WIJZE GESTOPT - NIET TE VAST EN TOCH EEN LANGEN BRANDDUUR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 5