V seman fta/mJchmidt Sjufajz 't Mooiste Mondje Familieberichten t 1 ste R.K. DANSSCHOOL DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1934 Walt Disney Aon banden die waren versleten. werd menig ongeluk geweten! Ufebonweer colten VERKOOPSTERS Nederlandsch Fabrikaat A. REQOUIN UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL SPAARNWOUDE VOGELENZANG RIJKSVISCHAFSLAG BESOMMINGEN BENNEBROEK IJMUIDEN HAARLEMMERMEER ZANDVOORT VRAGENBUS HEEMSTEDE Avontuurlijke jeugd T Gr. Houtstr. 124 Onze tabak vindt haar verbruikers in alle kringen HET MISSIEHUIS TE DRIEHUIS-VELSEN NO. 5317 I ~40{l - Üvm.WaJJdvMj U fisit b&ft Üevüecy bij den dans 't Kan nauwelijks anders, wéér een Pastolmondjel Schitterend blank zijn die tanden, gaaf en gezond. Dat bereikt ge met Pastol, de ongeëvenaarde Nederlandsche Tandpasta. Ge moet Pastol eens probeeren. Een enkele doos of tube is vol doende om U te laten zien, hoe blank Uw tanden kunnen worden. De prijs is zeker geen bezwaart Tube 20, 35 en 60 cent Doos 20 en 35 cent bToi.^5^ VeVeW>v v*6 ov" KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. Tetterodestraat no. 2 b/d Schotersingel GEZELLIG WONEN a f 34.- Marchant nog niet in eere Men schrijft ons: Op onze scholen is men op het gebied van de Nederlandse taal nog steeds niet aan het Marchanderen, blijft men zijn voorschrif ten nog maar steeds „negeren", omdat de heren, die onze gemeente regeren, De Vries en Te Winkel 'blijkbaar meer eren. Hoezeer men 't nieuwe dan ook mag begeren, zal men het oude nog niet mogen verleren, 't Kan ech ter elk ogenblik verkeren, want, terwijl ze op het Lyceum Marchant doceren, is het toch te mal, dat ze op de lagere school het veel lasti ger moeten blijven leren. En dat kunnen de heren toch niet lang meer tolereren. Ten einde spoedig te weten, waarmee men zich op de lagere scholen voortaan zal moe ten occuperen, is het te wensen, dat men met een besluit nemen eens wat zal avan ceren. Bloemendaalsche Reddingsbrigade Woens dagavond hield de Bloemendaalsche Reddings brigade een ledenvergadering in hotel Roosen daal te Overveen. Een ongewoon groot aantal leden was op gekomen om een nieuwen voorzitter te kiezen. Bij stemming werd de heer dr. W. D. van Oldenborgh, medisch leider en reeds lid van het bestuur der brigade, met algemeene stem men tot voorzitter gekozen, zelf allen voorzien van een vrij talrijk kroost als waardige takken prijken aan den ouden stam boom. Daar het echtpaar goed bekend staat in Heemstede, zal deze dag voor de oudjes zeker niet ongemerkt voorbijgaan. Uitvoering, Op Zondag 30 Sept. a.s zal door de tooneelvereeniging, in samenwerking met de mondaccordeonver. „St. Jacobus", ai Utl VVJU VUUlCJlUUCi, £5 dVVJkJCAl. I De scheidende voorzitter werd, nadat de heer "er, de eerste uitvoering gegeven worden in Meyerink de vele verdiensten van den heer Van j Nederhasselt in 't licht had gesteld, op diens voorstel benoemd tot eere-lid van de B. R. B. De heer Van Oldenborgh sprak de hoop uit, dat het hem gegeven moge zijn een even ver dienstelijk voorzitter te zullen zijn als zijn voor ganger. Tot lid der technische commissie werd geko zen de heer J. Huyboom. Tot instructeurs werden benoemd de heeren A. Orootegoed, J. Eysker en tot lnstructrices I Graaf Flörislaan 20, hoopt 25 November zijn de dames A. Evers en J. Timmer. gouden huwelijksfeest te vieren. Beiden zijn nog Besloten werd ook niet-zwemmers als lid van goed gezond. De bruid is 73 jaar en de bruide- het vereenigingsgebouw te Spaarnwoude. Op dien avond zullen ook o.a. de prijzen, door de mondaccordeonvereeniging gewonnen te Amsterdam, door den zeereerw. heer pastoor Berkemeyer aan het vaandel gehecht worden. Gouden huwelijksfeest Het echtpaar P. M. v. d. Berg en M. E. v. d. Berg geb. Welters, gestaag groeiende aantal werkloozen in onze gemeente door middel van contra-prestatie de gelegenheid te bieden hun ondersteuningspre mie wat te verhoogen, vooral voor degenen, wier steunnorm zeer laag is, heeft het college van B. en W. getracht nog de goedkeuring te verkrijgen voor het uitvoeren van een werk- object, namelijk den aanleg van een waterpartij in het duingebied, aansluitend aan de bebou wing in Plan Noord. Aanvankelijk stond de re geering afwijzend tegenover dit plan. B. en W. hebben echter hun pogingen doorgezet en thans zag het college zijn werken beloond, aangezien de toestemming voor het in werkverschaffing aanleggen van deze waterpartij is binnengeko men. Het hierdoor vrijkomende zand, dat on geveer geraamd wordt op 16.000 vierk. meter, zal worden gebruikt voor het bouwklaar maken van de omgeving. De kosten worden geraamd op 26.000. Gedurende een half jaar zullen pl.m. 50 menschen aan het werk kunnen ar- b&iden. Men hoopt spoedig met de werkzaam heden te kunnen aanvangen. IJMUIDEN, 20 Sept. Rijksvischafslag. Tar bot 0.66—0.48 per K.G.; Griet 18—9 per 50 K.G.; Tong 1.25—0.75 per K.G.; Groote Schol 30—27.50, Midcfel Schol 29—24, Zet Schol 21.50, Kleine Schol 21—5.40, Schar 14—4.90 per 50 K.G.; Rog 15—7 per 20 stuks; Vleet 2.40—1.85 per stuk; Groote Schelvisch 32, Middel Schelvisch 43 KI. mid. Schelvisch 31—22.50, Kleine Schelvisch 23.50—9 per 50 K.G.; Kabeljauw 74—57 per 125 K.G.; Gullen 23.50—10.50 per 50 K.G.; Leng 1.50 per stuk; Wijting 7.50—4.90 per 50 K.G.; Makreel 83.10 per 50 K.G. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen stoomtrawlers; Vios 2, 90 manden, 1320.Hoop 270 manden, 2520.IJssel- mond, 250 m., ƒ2730.—; Zwaluw, 80 m., ƒ1180; Eli Chenivière, 115 m., ƒ1430.Dolfijn, 73 m., ƒ990.—; Juli-Streiff, 80 m._ ƒ1060.—. Logger: iJmuiden, 20. m.,810. de brigade aan te nemen. gom 74 jaar. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 12 Sept.: Petrus Johannes van Llerop en Amalia Martina Johanna Huijsmans. 13 September: Jan Ferdi nand van Driel en Margaretha Charlotta Wes- maas. Geboren: 8 September: Mej. van Lierop geb. Van der Reep, een dochter. Huldiging A. H. W. van 't Hoff Aan den heer A. H. W. van 't Hoff, oudchef van het radio-peilstation der N. V. Bureau Wijsmul- ler's Sleep-, Hulp- en Bergingsdienst, was door de Fransche regeering de medaille van menschlievend hulpbetoon verleend, zulks in verband met de redding van de 65 opvarenden van het Fransche Visscherij-Transportschip „Madeleine", waarin de heer van 't Hoff een belangrijk aandeel heeft gehad. Toen het Algemeene politieverordening Door den I schip op 30 Maart 1933 op de Noordzee in Raad van deze gemeente is kort geleden een nood verkeerde, werden de noodseinen door den nieuwe algemeene politieverordening vastge- I hüsterdienst van het Bureau Wijsmuller opge steld, bevattende 200 artikelen, welke weldra vangen. De heer van 't Hoff waarschuwde on- I- J .11 ::1. -O J tTTO O m zullen worden afgekondigd en in werking tre- middellijk de desbetreffende diensten, waarna den. de sleepboot „Holland" van Terschelling in Het spreekt vanzelf, dat talrijke bepalingen zee 8lnS en de schipbreukelingen redde, «it vroegeren tijd weer zijn opgenomen, als- Gistermorgen js de onderscheiding met mede dat enkele nieuwe artikelen moesten wor- senlge plechtigheid op het Bureau van Wijs den gemaakt, teneinde ook in dit opzicht het muller uitgereikt. Daarbij waren tegenwoor openbare leven te doen aanpassen aan onzen dig het complete wal- en kantoorpersoneel, de tegenwoordigen tijd. kapitein der sleepbooten met hun voltallige Zoo is het verboden om op hoeken of krui- bemanningen, oud-collega's van den heer van singen van wegen of op het trottoir alleen of Ho£f> de oud-directeur de heer W. P. Mets. met meer personen te blijven stilstaan of daar- Voorts de heeren D. Bakker, adj. inspecteur v. over te loopen met een rijwiel aan de hand, zoodanig dat daardoor het rustig wandelver- keer wordt gehinderd. Ook is het verboden om een gedeelte van het trottoir te gebruiken voor opslagplaats van zand of van steenen. Houders van honden moge deze tusschen 's avonds 8 uur en 's morgens 6 uur niet zon der geleide of toezicht op den openbaren weg laten rondloopen. Motorrijtuigen mogen in de bebouwde kom van een der dorpen zonder verplichting stil de Scheepvaart, O. Oud, directeur van het Staatsvisschershavenbodrijf en plaatselijk se cretaris van de N. en Z. H. Reddingmaat schappij en J. Seyffert, rijkshavenmeester, De heer J. P. Boon, directeur van het Bu reau Wijsmuller hield een toespraak, waarin hij wees op het perfecte functionneeren van den hoogeren radio-luisterdienst. Vele zeelie den, wier noodsein door de marconisten werd gehoord, zijn van een wissen dood gered. Ook de bemanning van de „Madeleine" heeft het leven aan de activiteit van den marconist van staan op een plaats waar en voor zoolang de I Bureau Wijsmuller te danken. In dit ge- openbare straatverlichting brandende is. va£was £ie'1 de heer van t Hoff, die onmid- Het is thans geoorloofd om in de Hoofdvaart dellijk handelend optrad, en in de Ringvaart te zwemmen, mits behoor- deed spr. genoegen, de onderscheiding lijk gekleed in een aan de eischen van de open- aan den heer van t Hoff te mogen overhan- bare zedelijkheid voldoend zwem- of bad- I digen, omdat hij weet, hoe de heer van 't Hoff costuum, terwijl het verboden is zich op een van den openbaren weg zichtbare plaats te ontkleeden. Het is zooals vanzelf spreekt niet ge ©orloofd in een zwem- of badcostuum op den openbaren weg rond te wandelen. Alleen mag iemand zich in zijn huis verklee- den en dan den weg oversteken om aan den overkant te gaan zwemmen. Ten aanzien van de sluiting van drankloka liteiten is bepaald, dat deze voor het publiek gesloten moeten zijn van 's avonds 11 tot 's mor en zijn collega's als luisteraars hun taak heb ben opgevat. Deze onderscheiding bewijst ook, dat de vroe gere luisterdienst van het Bureau Wijsmuller en daarnaast het geheele wezen van dat Bu reau behalve materieele ook zijn zeker idieele zijde heeft. Wanneer de mensch tegen de woeste elemen ten strijdt en in hoogsten nood verkeert, ver- leenen de bergingsdiensten hulp en redding. Nadat de onderscheiding den heer van Hoff op de borst was gehecht, werd de eere gens 5 uur; gedurende den verboden tijd mag wlJn rondgediend en maakten velen van de de inrichting niet geopend zijn voor het publiek, gelegenheid gebruik om den gehuldigde geluk ook al komen zij uit een andere plaats of dorp te wenschen. 1 Ter gelegenheid van deze plechtigheid wa ren het Bureau en de sleepbooten gepavoiseerd, en mogen zich daarin geen bezoekers bevin den. Aan kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar is het verboden op den openbaren weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats tabak, sigaren of sigaretten te rooken en han- Hinderlijke overkapping De hinderlijke Vraag: Hoe verwijdert men teer uit een rood wollenstof manteltje? Antw.: De vlek betten met een in absolute al cohol gedoopten doek. Telkens een schoone plek van het doekje nemen om te betten. Wat er met alcohol niet uit te krijgen is, nawrijven met een in terpentijn gedoopt doekje. Vraag I: Wat is de mooiste en korste weg van Lisse naar Utrecht over Leiden, en hoeveel K.M.? II. En van Lisse naar Oosterbeek bij Arnhem en hoeveel K.M.? Antw.: I. L'sse, Sassenheim, Leiden, Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Utrecht. 66 K.M. II. LisseUtrecht (zie antw. vorige vraag), De Bilt, Zeist, Station Driebergen, Doorn, Amerongen, Rhenen, Wageningen, Renkum, Oosterbeek. 125 K.M. delaren in tabaksartikelen mogen aan zulke overkapping aan het tramstation van de N. Z kinderen geen rookartikelen verkoopen of ver- H. te Zandvoort behoort thans tot het verleden strekken. Zooals men zich zal herinneren was deze over- Het is aan den eigenaar of gebruiker van kapping, welke 70 c.M. over de toch al niet te eenig onroerend goed binnen een bebouwde breede Tramstraat uitstak, voor menigen kom der gemeente behoudens enkele uitzon- vrachtauto zeer hinderlijk, daar men bij het deringen verboden zijn onroerend goed op passeeren van een van tegenovergestelde rich- eenigerlei wijze te gebruiken of te laten ge- ting komend voertuig met deze kap in aan- bruiken voor reclame. raking moest komen. De gemeente had op bin- Ook zullen eigenaars of beheerders van heg- nengekomen klachten geantwoord, dat bij het gen, beplantingen, struiken of boomen, welke verstrijken van den vergunningstermijn hieraan in of nabij kruisingen of bochten van openbare aandacht zou worden gewijd, doch de directie wegen het vrije uitzicht belemiperen, weldra van de N. Z. H. heeft het niet zoover laten worden verplicht door een aanschrijving van komen. Deze week is het boven de straat uit- B. en W. om in het belang van de veiligheid stekende gedeelte weggenomen en daarmee is van het verkeer, die heggen, beplantingen, het verkeer ten Zeerste gediend. Een woord van struiken of boomen op te snoeien of tot een waardeering aan de N. Z. H.! door dezen aan te geven hoogte af te knippen of af te hakken. Distributie van gekookt rundvleesch Met B en W kunnen dit echter alleen gelasten in ingang van 6 October zal een begin worden ge- de wintermaanden, zoodat er gelegenheid zal maakt met de distributie van gekookt rund zijn om de hinderlijke beplanting te verplaat- vleesch in blik ten behoeve van gezinnen van Ben steuntrekkenden en andere armlastigen, nog Burgerlijke stand. Geboren: Lambertus, z. niet steuntrekkend. Per gezin van twee perso- van A J Burgers en G. Hekman; Heide, d. nen wordt 1 K.G. per week beschikbaar gesteld van K Wagner en J. Th. E. Smit; Wilemina en voor gezinnen van meer dan twee personen Cornelia d van G. Kosters en M. Groepenhoff; 2 K.G, per week. De prijs bedraagt 0.35 per Gerben Albertus, z. van G. Dorgelo en G. de K.G. Aanvraagformulieren zijn van 24 Sep- Jong- Maria Gerarda Cornelia, d. van C. Lan- tember af verkrijgbaar aan het bureau voor gevel'd en O. A. Zoet; Aria, d. van P. Pellicaan Sociale Zaken in het Raadhuis. en N. M. Hoogendoom; Neeltje, d. van P. Pel- w w w r licaan en N. M. Hoogedoom; Albertus Leendert, Fancy-fair ten bate van het R. K. Jeugdwerk z van L Noort en G. E. van Stam; Arend Jan, Zaterdag 22 September zal in het patio s' van A J van Loevetijn en R. A. Bielleman; naatsgebouw aan de Groote Krocht een fancy- Hendrikus Derk, z van J. van Limps en J. Pie- fair worden gheouden, waarvan de opbrengst lik; Antonia Maria, d. van A. Jonker en A. zal komen ten bate van het R. K. Jeugdwerk Touw; Josephus Wijnandus, z. van W. Lemmers in de St. Agathaparochie. Deze fancy-fair zal en A M Bakker. tot en met Maandag 24 September duren. De 'overleden- Karei Hendrik Lodewijk August opening zal Zaterdag te zeven uur plaats heb- Reltbrock 76 j. geh. met A. Verkaik; Jan To- ben. Verschillende attracties zullen op dezi bias van Brussel 43 j„ geh. met M. J, de Jong. fancy-fair aanwezig zijn Het bestuur van het Jeugdwerk vertrouwt dat allen deze fancy-fair I met een bezoek zullen vereeren. Katholieken van Zandvoort, gij allen kunt er trotsch ap gaan zoo'n prachtig jeugdgebouw te, /-i/Mmnr-w wrwrpAAW bezitten, wUar Patronaat, St. Josephgezellen, GOUDEN ECHTPAAR Graalwacht en Duitsche meisjes hun geregelde Woensdag 26 September zal het echtpaar Jan bijeenkomsten hebben, terwijl alle katholieke Kuipers en Grietje Kamelade, wonende Eiken- vereenigingen aldaar een ruime gelegenheid laan 3, den dag herdenken dat het 50 jaar ge- bezitten om te vergaderen. Dit alles echter is leden in den echt werd verbonden. Hoewel geen niet genoeg om alle exploitatie-onkosten te geboren Heemsteders, staan zij toch al circa bestrijden en daarom, komt allen en helpt mede 45 jaar als Heemsteders ingeschreven. om een steentje bij te dragen, opdat dit jeugd- Niet zonder zorgen zijn voor hen de jaren gebouw aan zijn bestemming zal hunnen bl«- heengevlogen De zorg voor het opvoeden en ven voldoen. We deelen nog mede, dat ook met groot brengen van 9 kinderen eischte voor dit goedkeuring van B. en W. aan deze fancy-fair echtpaar veel moeilijkheden, temeer daar zij een verloting is verbonden van een eerste klas ook niet zoo bijzonder met aarösche goederen heeren- of damesrijwiel. De trekking van de- gezegend waren. 2611 PrÜs zal Plaats hebben op den sluitmgs- Maar vertrouwend op den Gever van alle avond. Na acht uur des avonds worden kinderen goed wisten zij er zich steeds doorheen te slaan, zonder geleide niet toegelaten, en zagen tenslotte hun werk bekroond met de huwelijken van een 8-tal hunner kinderen, die 1 Werkobject goedgekeurd Ten einde he Vraag; Wat is de mooiste en kortste weg per auto van Hoofddorp naar Horst (L'mburg) en hoeveel K.M.? Antw.: Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn, Wilnis, Breukelen, Maarsen, Utrecht, Culemborg, Gel- dermalsen, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Dun- genschebrug; Helmond, Deurne, Station Helena- veen, America, Horst. Totaal 170 K.M. Vraag van v. V.—B. te A. Antw.: Er kan beslag gelegd worden op den inboedel, gereedschap, enz. In een faillissement zou alles vallen, wat hem toebehoort, of hij dat heeft laten overschrijven op een anderen naam of niet. De eerste borg wordt het eerst aange sproken voor betaling. Deze kan dan het hem toekomende van den medeborg en van den be trokkene terugvorderen. V.raag: Moet een melk-bascule, om melk in ontvangst te nemen, geijkt worden? Zoo ja, tot wien moet ik mij wenden om dit te laten doen? Antw.: Wendt U tot het ijkkantoor te Am sterdam, Brouwersgracht 276. Vraag: 1. Bestaat er nog een eenvoudiger ma nier om tomaten in te maken en dan te wek ken? 2. Hoe maakt men tomatenjam? 3. Kan ik daar ook gebarsten tomaten voor gebruiken? Antw.; 1. Wasch de tomaten in koud water, verwijder de groene kelkblaadjes. Schik ze in wijde flesschen, die uitgekookt en bekoeld moe ten zijn (voor het springen van het schilletje der tomaten), giet er zooveel koud water op, tot de vruchten onder staan en steriliseer ze in 15 minuten op een temperatuur van 80 gr. C. Hiervoor gave vruchten gebruiken. 2. 1 K.G. tomaten, K.G, suiker, het sap van 1 k 2 citroenen, de geraspte schil van 1 citroen. De tomaten wasschen, in stukken snij den en tot moes koken. Dit door een paarden haren zeef wrijven en met suiker, citroensap en schil tot jamdikte laten inkoken. 3. Voor sub 2 wel. Vraag: Wat is de kortste weg van Haarlem naar Boxtel per flets en hoeveel K.M.? Antw.; Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn, Wilnis, Breukelen, Maarsen, Utrecht, Culemborg, Geldermalsen, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Boxtel. Totaal 123 K.M. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg van Noordwijk aan Zee naar Weert per auto? is daar nog wat voor noodig en hoeveel K.M.? Antw.; Noordwijk aan Zee, Katwijk, Wasse naar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Olrschot, Eindhoven. Geldrop, Weert. Totaal 186 K.M. Vraag; Zijn de ouders van het meisje of wel die van den jongeman (bij een a.s. verloving) verplicht het eerst een bezoek af te leggen ter kennismaking? Antw.: Van een verplichting kan hier moeilijk warden gesproken, maar wel is het in het dóór U bedoelde geval voor de hand liggend, dat de ouders van den jongeman een bezoek gaan af Niet alleen Max Fleischer, de vader van Betty Boop, Brinbo en zoovele andere onwezenlijke maar toch menscheiijke ver schijningen heëft jaren lang moeten worsteleü om er te komen, ook Walt Disney, de niet min der virtuose schepper van „Felix" en van de verrukkelijke gekleurde „Silly Simphonis" heeft harde en moeilijke dagen gekend voor hij een wereldberoemd man werd. Walter Disney werd op 5 December 1901 te Chicago geboren en is dus nog geen 33 Jaar Zijn vader was een Ier, wiens familie naar Canada geëmigreerd was. Zijn grootvader trok naar de Vereenigde Staten Zijn mceder was van Germaanschen oorsprong en hij zelf was Amerikaan, een van de vele Amerikanen dus. die half Europeaan zijn. Walter werd g>.ooren op een kleine farm in den staat Missouri. Dear leerde hü voornamelijk de dieren opmerken, die later een zoo groote rol in zijn teekenfiims zou den spelen. Hij teekende reeds vroeg, doen zün levendige en bizarre fantasie reformeerden zijn modellen zoodanig en dit bij voorkeur op den Een teekenfiguur van Walt Disney haar hoogtepunten. De film trok den postamb tenaar aan en al zijn beschikbaar geld liet hü echter aan de cassa van de bioscopen. Hij kocht een camera, Imiteerde Chaplin en maakte thuis „films". Vanaf dit oogenblik loopt zijn leven vrijwel gelijk met dat van Fleischer, die evenals Disney op eigen gelegenheid filmpjes dreaide en speelde. Op eigen gelegenheid maakten zij ook hun eerste filmteekenproeven, die werden gewei gerd en die hen dwongen alweer op eigen ge legenheid hun filmpjes te exploiteeren. Aan vankelijk leverde dit niet veel op, doch van lieverlede kwam het succes, dat spoedig niet meer tegen te houden was en nu, sinds enkele jaren, werkt Disney met een staf collega's van minstens een paar dozijn, die de onmisbare fac toren geworden zijn in het ingewikkelde pro ces, dat de gelulds-kleurteekenfllms voortbrengt. Niemand twijfelt nu meer aan het talent van den kleinen Walter, die thans de groote Disney is geworden en die niet alleen een fan,pus tee- genaar, maar bovendien een uitnemend filmer moet genoemd worden, want weinig films ver schaffen den liefhebber zooveel zuiver genot als die kleine meesterwerkjes, die niet meer zijn dan een droom, een sprookje van een kwartier. ziedaar het eerste geld dat Disney verdiende, teen hij twaalf was. Spoedig hingen de muren van de kapperszaak vol tot groot vermaak van het groeiend aantal klanten en niet minder van den barbier. Nu begon zijn moeder een beetje anders over den bengel te denken en vader H4 i Elias liet hem op zijn dertiende jaar naar de pas geverfden muur van de boerderij dat hij Kunstacademie van Kansas City gaan. waar meer dan eens een duchtig pak slaag opliep voor die „afschuwelijke prullen", een kwalifi catie, waartegen Walter zich van stonde af aan heeft verzet. Later waren vader en a oeoer Dis ney (tot hun geluk overigens) wel gedwongen de schoonheid van de teekenlngen te erkennen. Het zou intusschen nog geruimen tijd duren voor zij aan deze erkenning toe waren. Walter, die op zijn zesde jaar begon, teekende al maar door. Toen hü een jaar of twaalf was, ging de fa milie Disney naar Kansas City, waar Walter zijn vader vaak vergezelde naar den barbier en al wachtend teekeningetjes maakte en daar was het, dat hij op een krant zün eerste muis tee kende, die door een groote kat werd achter volgd. De barbier bood hem aan iedere week een teekening van hem te zullen koopen en hü de groote tevredenheid van zijn leermeesters verwierf. Maar de verhuisziekte van de familie drong hem de school te verlaten en naar Chi cago te verhuizen. Ook daar ging hü op school, verbaasde zijn omgeving door zün teekentalent, maar was overigens in alle vakken uitgelezen slecht. Intusschen brak de oorlog uit en Walter gaf toe aan zijn avontuurlijken familietrek en nam dienst. Hü teekende door, speelde tooneel, waarin hü eveneens een meester was In 1918 hü was toen 17 jaar trad hü in dienst bü de posterüen te Chicago omdat hü £eld moest verdienen. Omstreeks dien tüd be leefde de cinematografie in Amerika een van Getrouwd COR BOMHOFF en TRUUS BUSé die mede namens wederzijdsche fa milie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Haarlem, 20 September 1934 Toekomstig adres: Merkraanstraat 1, Haarlem. Eenige en algemeene kennis geving Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig, doch geduldig gedragen lijden, meermalen gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, ln den ouderdom van bijna 82 Jaar, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader THEODORES FRANCISCUS SPOOK begiftigd met het gouden eerekruls Pro Ecclesia et Pontiflce. Uit aller naam: Wed. C. M. SPOCK— KAFPELHOFF Leidschestraat 112 Haarlem, 20 Sept. 1934 Geen bloemen Gaarne H.H. Missen De H.H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben Maandag 24 Sept. in de Kathedrale kerk St. Bavo des morgens te 71/2 uur en 8 uur, daarna he- grafeniB op het R. K. Kerk hof St. Barbara te Haarlem. boni bon "fftl bom r gaat ieder bedrag dat U besteedt Voor f 10.- aan bons 'n schitterende Kunst- grtvure in kleur. Een iijne Theecake met vruchten 20 ct, J p. Weejpermop. 20 ct. 2 ons Amandelspeculaes; popjes, lekker dun 1 5 ct. 3 ons tijn gekruide Specu laas. 1 5 ct. Een flinke Banketstaaf 1 Set. 1i ons Pinda-ijsjes 10 ct. 1 j ons Rumbroodjes 10 ct 1 ons Knal-Garibaldies 5 c. 1 ons choc. Demi Lune 5 ct leggen. Vraag: Hoe moet ik een konünenvel behande len om een bont van te maken? Antw.: 24 uur in het zout zetten. De huid goed gerekt op een plankje spijkeren met den vleesch- kant naar boven. Dagelijks insmeren met een mengsel van gelijke deelen aluin en kamfer tot het geheel doortrokken is. Gewoonlük duurt dat ongeveer tien dagen. Verder kloppen en kneden en soepel maken. Vraag I: Wat is de gemakkeiükste weg per fiets van Haarlem naar Nieuw-Namen en hoeveel K. M.? (Zeeland). n: En van Nieuw-Namen naar Vlissingen Waar zijn de ponten of overzetveren? Antw. I: Haarlem, Hillegom, Lisse, Sassen heim, Den Haag, Delft, Rotterdam, Charlois, Goidschalxoord, Mlddelsluis, Numansdorp, Willemstad, Dinteloord, Steenbergen, Halste ren, Bergen op Zoom, Woensdrecht, Rilland, Kruiningen, Hansweert, Walsoorden, Klooster- zanden, Graauw, Canter (Nieuw Namen). To taal 170 K.M. Een gemakkelijker weg, wat ponten betreft, is over Dordrecht—Moerdük, maar die is te vens ook een groote omweg. Ponten: Rotterdam (Charlois), Goidschalx oord, Numansdorp, Willemstad, Hansweert. Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van 1: Haarlem naar Megen (N. Br.)? 2. Haarlem over Amsterdam naar Breda? 3. Breda recht naar aHarlem? Antwoord: 1. Haarlem, Heemstede, Hoofd dorp, Aalsmeer, Uithoorn, Wilnis, Breukelen, Maarsen, Utrecht, Houtem, Culemborg, Gel dermalsen, Tiel, Wamel, Oyen, Macharen, Me gen 120 K. M. ongeveer. 2. Haarlem, Amsterdam, Abcoude, Loenen, Breukelen, Maarssen, Utrecht, Jutphaas, Vrees wijk, Vianen, Gorinchem, Keizersveer, Geer- truidenberg, Oosterhout, Bréda, 128 K. M 3. Breda, Moerdük, Dordrecht, Wevershoek, Rotterdam, Delft, Den Haag, Sassenheim, Lis se, Hillegom, Haarlem, 114 K. M. Vraag: Kunt U mij ook mededeelen, hoe ik houtworm kan verwü deren uit een eikenhouten kast? Antw.: Indien de kast nog niet al te erg is aangetast, doet U goed bij een drogist kwikzalf te koopen en daarmede de gaatjes vol te stop pen. Het gevolg daarvan zal zün, dat de wor men het leven verliezen. U moet dus het in smeren met zorg doen. Vraag: Wordt er ook een cursus gegeven in het bloemb'ndwerk, en wanneer vangt die cur sus aan? Ik woon te Hillegom. Volstrekt eenlge kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondige ziekte voorzien van de laat ste H.H. Sacramenten, onze geliefde Echtgenoote en Pleeg moeder BARBARA CATHARINA JOSEPHINE MINKELS in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam: JOSEPH ADEMA Keizersgracht 774 Amsterdam C., 18 Sept. 1934 De Profundis Vrijdag van 3 tot 4 uur. De plechtige Uitvaart zal worden gehouden Zaterdag a.s. om kwart over acht ln de parochiekerk van den H. Wll- llbrordus binnen de Veste, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof „De Bultenvel- dert", ongeveer te 12 uur. De Vereeniging „Geloef en We tenschap" opent wederom hare poorten voor het a.s. seizoen (Oct. —April). Dagelijks kan aanmelding voor het lidmaatschap plaats heb ben aan het Secretariaat: Emma- laan 9, Haarlem (Telef. 15607), al waar ook programma's verkrijgbaar zün. is voortaan telefonisch aange sloten bij het Locale Rijks- telefoonnet IJMUIDEN onder Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst heeft het faillissement van J. H. R. VAN DER WILLIGEN vroeger wonende te Aerdenhout, een einde genomen. De curator: Mr. T. A. M. A. V. LÖBEN SELS Kruisweg 63 - Haarlem Voor afd. Heerenmode, Huis houdelijke artikelen kunnen geplaatst worden BEKWAME, VAKKUNDIGE VERKOOP STERS. Aanb. met opg. van leeftijd en ref. onder No. 9797, bur. van dit blad. TE HUUR: prachtige nieuwe wonlm Sen, gelegen Dutrystraat nrs. 2232. Antw.: In Hillegom wordt geen cursus ge- naast v. Nesstr. Huurprijzen: f 33.— geven. if 35.— en f 37.— per maand. SSS®*® reeds meer dan 100 jaar Hoofmanstraat 12ROSEHAGHE Telef. 14728 aanvang POPULAIREN ZONDAG 23 SEPT. CURSUS van 5—7 uur Voor den Maandagcursus (uitsluitend R.K.) kunnen ALLEEN nog enkele DAMES worden ingeschreven. Inl. en prosp. gratis. Erk. Dansleeraar, Zomervaart 154 IC VAKOPLEIDING Op onze cotton-afdeeling is gelegenheid voor 2 a 3 jongemannen om tot machine-breier opgeleid te worden. Alleen serieuze jongelui, die voor machines gevoelen, komen in aanmerking. Leeftijd 18 a 19 jaar. Aanm. met een der ouders bij den portier vóór 6 uur n.m. •rpvT RF'VFTiFNHUISi 4 kamers, k6uk6n, kelder, "tuin, sctruur Huurprijs ?.5? per week. SleuteiJAN DE BRAYSTRAAT 6 en SOÏ&DA- PLEIN 16. RIJKSSTRAATWEG 19Q. Pracht vrij nieuw BOVENHJJIS. modem^ Ingericht. Vaste waschtafel, gelegenl 1 October te aanvaarden. Vaste waschtafel, geleg^hel^voo^ba^amer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 7