Minderhedenmisère te DE KATHOLIEKE ACTIE IN FRANKRIJK De Lindbergh- affaire 662 dooden in Japan Het nieuws van heden HULP AAN DE JONGE WERKLOOZEN Het Eucharistisch Congres WARSCHAU BUKT NIET Het schandaal te Rijssel Einde der textiel staking? DE BAROMETER LAMERIS VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1934 Ochtendblad Kard. Verdier: „De H. Kerk eischt niet van de katholieke jonge arbeiders dat zij afstand doen van hun gerechtvaar- digde wenschen" Geen opstandige houding Hauptmann blijft ontkennen iets met de ontvoering uitstaande te hebben Dr. Condon kent hem niet positief ft Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Vliegtuigen zoeken het land af, terwijl de troepen het oprui- mingswerk zijn begonnen Ontzaglijke schade Mr. E. E. Grace, de president der Bethlehem Steel Corporation, vertoeft momenteel te Londen De Argentijnsche staat neemt offi cieel deel; drie feestdagen afgekondigd DE NIEUWE PAROCHIEKERK TE NIEUWKOOP Ter dood gebracht De bouw begint vorderingen te maken. De kapspanten, elk 5y2 ton wegend, zijn reeds geplaatst Wel trekt het zijn voorstel tot generaliseering van het verdrag in Pyrrhusoverwïnnïng der mogendheden V olkenbondszetel Weenen? naar Minister Beek De door inspecteur Mariange leide bende stal voor mil- lioenen aan zegels Inbrekersbende achter slot Corruptie-affaire in Polen Prinses Juliana naar Londen Oproep van president Roosevelt aan stakers en fabrikanten Stosch Sarrasani f EEN BLIJVEND AANDENKEN r:v'v-Y"T"T"-r'7Z77Z- '1^ NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18959 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Men schrijft ons uit Parijs d.d. 18 Sept.: Welk een verschil! In hetzelfde gebouw, waarin gewoonlijk socialisten en com munisten in grimmige verbolgenheid je gens de maatschappij hun zuiver materialis tische gevoelens en overtuiging door haat en opstandigheid verraden, hebben thans duizen den Katholieke jeugdarbeiders, uit alle deelen des lands bijeengestroomd, rustig en met ver trouwen den algemeenen toestand onder het oog gezien. Wat hen vervulde deze jonge proletariërs was liefde ondanks gebrek, was vreugde en vertrou wen ondanks leed en zorg. Zü klaagden niet, zij spraken zonder haat of hardheid. Zij deelen met elkaar den nood der tijden en hun woor den getuigden van dankbaarheid jegens hun leiders, die het voorbeeld geven en onvermoeid op de bres staan, waar het betreft de verdedi ging der belangen van hun volgelingen. Eenige der uitnemendste voorgangers waren op dit belangrijke congres bijeen. Zoo had de Belgische zusterorganisatie haar adjunct algemeen aal moezenier, den hoogeerw. Abt Kotten afgevaar digd en algemeen-secretaris Meert, de Vlaam- sche Bond was door zijn president Delmartino vertegenwoordigd. Natuurlijk ontbraken de de legaties van de andere Pransche Katholieke Jeugdorganisaties evenmin. En de heer Debray, voorzitter van den Centralen Raad, teekende in één enkelen volzin het verheven doel van de Katholieke jeugdactie, toen hij erop wees, hoe naast de jonge arbeiders, wier apostolaat de verovering van de arbeidersklasse is, de stu denten, de jonge vertegenwoordigers van de bourgeoisie, de jonge employés, landbouwers en zeelieden, zich het gemeenschappelijke ideaal hebben gesteld om in Frankrijk te komen tot de vorming' van een bloeiend en krachtig bol werk aan Christus gewijd. Er was op het ge weldige congres geen reden tot uitgelatenheid. Velen onder de congressisten waren getroffen door het spook der werkloosheid. Andere geva ren waren evenmin denkbeeldig. Een der meest tragische misstanden was ongetwijfeld de ar beid der jonge vrouwen in de fabrieken, ter wijl het haar echtgenooten onmogelijk was om werk te vinden. En in alle toonaarden hebben de jocisten zelf, zoo heeten hier de georganiseerde jonge katho lieke arbeiders, gesproken over hun moeilijk heden. Zoo heeft zich in verschillende deelen des lands, dank zij het jocistische werk een innig verband gevormd tusschen de leden der orga nisatie, waardoor het zoo pijnlijke gevoel van verlatenheid tot een minimum kon worden be perkt. Groote emotie ontstond, toen de bijna 20- jarige werklooze Scohy naar voren trad. Allen hebben wij gevoeld hoe deze blonde krachtige jongeling de personificatie was van alle maat schappelijke ellende, die het gevolg is van een averechtsche productie-methode en een niets ontziende industrieele hebzucht. Scohy sprak met een door ontbering en droefheid geteister de stem over het egoïsme der menschen en het gevaar der machines. Hij toonde aan hoe één enkele dag voldoende was om het karakter van den arbeider voor altijd te bederven, zijn car rière voorgoed te compromitteeren. Niemand ontkende den funesten invloed van het vruch teloos zoeken, het lange wachten zonder resul taat in de bureaux voor arbeidsverschaffing, die machteloos staan, het vragen om steun en de vernederingen dikwijls, waaraan men zich hierbij blootstelt. Door op te staan bewees de immense zaal haar volmaakt medevoelen met het lot van dezen en alle andere werkloozen. Maar met gevoelens van deelneming alleen ver licht men het lot der ongelukkigen niet. Hier om heeft de Jocisten-organisatie, waar nog veel in Frankrijk ontbreekt aan de officieelc steunverleening, zich meer speciaal toegelegd op verzachting van den toestand der werkloo zen. Zoo werden tallooze lokalen gehuurd voor hun huisvesting. In het afgeloopen jaar alleen heeft de Parijsche sectie tienduizenden maal tijden verstrekt en kleeding voor duizenden jonge arbeiders, alsmede 30.000 gulden aan steungelden opgebracht. Het congres besloot op nog intensiever wijze zich ten aanzien van dit vraagstuk te organiseeren. Andere indrukwek kende gegevens betrekking hebbende op het opbouwende werk van den Jocistenbond en zijn levensvatbaarheid werden door het secretariaat verstrekt. Een aparte persdienst werd ingericht. De speciale spaardienst noteerde een saldo van ruim 2 millioen franken, ontspanningslokalitei ten werden bijna overal ingericht, de steundien sten voor de onder de wapenen geroepen kame raden, alsmede die voor de zieken kunnen zich verheugen in een zeer snellen bloei. Ook het aantal studie-kringen heeft zich in het afgeloo pen jaar aanmerkelijk uitgebreid. En de orga nisatie zelve, die in 1927 slechts zes secties tel de, bereikte dit jaar in Frankrijk alleen het aantal van 572 secties. En met recht kon Mgr. Courbe, algemeen se cretaris van de Centrale Katholieke Actie in •Frankrijk het congres toeroepen: „De actie is trotsch op u. Gij vormt volgens haar een der schoonste verwachtingen van onzen tijd. En de J. O. C. zal uitgroeien tot hetgeen gij van haar maken zal. Wanneer gij wilt dat uw organisa tie het gestelde doel zal bereiken, blijft dan fier, zuiver rijk aan vreugde en bezield door een ze gevierende strijdbaarheid". Na het congres verzamelden allen zich in het majestueuze schip van de Nötre Da me. Hier verscheen kardinaal Verdier geflankeerd door aartsdeken Beaussart en Abt Guérin voor het houden van een magistrale toespraak. De kerk eischt niet van den jongen Katholieken arbeider, dat hij afstand doet van zijn gerechtvaardigde eischen, daar zij immers de volgelingen zijn van Hem, die het meeste gedaan heeft voor de veredeling van den arbei der en den arbeid. Maar de aartsbisschop van Parijs vestigt er toch met nadruk de aandacht op, dat al brengen de sociale verbeteringen den arbeider een grooter welstand, het geluk hier door niet wordt verwezenlijkt. Alleen de Chris telijke levenspraktijk kan den arbeider mét wel dadigheidszin en naastenliefde, vrede en vreug de brengen. En de groote conclusie van dit Congres moet zijn een gevolgtrekking geheel vervuld van de Christelijke Liefde. „Wij willen hier tot u onze groote dankbaar heid uitspreken, omdat gij het arbeidende Frankrijk aan den Christus wil teruggeven en den Christus aan het arbeidende Frankrijk". Hierna verzamelden de congressisten zich voor een feestuitvoering in de grootste zaal van Parijs, die van het Trocadero, dat slechts de helft van hen bevatten kon. De anderen werden ontvangen in de Crypte van de St. Honoré d'Eylau daar vlak bij. In het Trocadero sprak de hoogeerw. Abt Cardijn, oprichter van de J. O. C. en algemeen aalmoezenier van de Bel gische organisatie gedenkwaardige woorden. En wat wel het meeste trof, was de even moderne als moedige verklaring: „Wij vormen de revo lutie, evenwel geen revolutie gekenmerkt door wapengeweld, geen vernielende revolutie, maar een revolutie die een wedergeboorte is, een wer kelijke vernieuwing. Wij ook zijn de veroveraars en dit wel om deze eenvoudige reden alleen, dat wij hier bijeen zitten als kinderen van een klasse die kortgeleden nog nagenoeg volmaakt heidensche tendenzen vertoonde." De congressisten zijn allen weer naar hun woonplaatsen teruggekeerd. Die uit het Noorden zelfs in eenige honderden autobussen. Allen zijn gesterkt en zullen onvermoeid blijven strij den voor de Katholieke zaak en den bloei van de organisatie. Het volgende jaar zullen zij el kaar te Brussel, tien jaar na de oprichting van den Belgischen Bond, weer ontmoeten. En dan zullen zij 100.000 man sterk zijn en sterker nog. Want dit is het verlangen van den eerwaardi- gen oprichter, den hoogeerw. Abt Cardijn. WASHINGTON, 21 Sept. (Reuter) Op grond van uit New York ontvangen berichten ver klaart het Amerikaansche ministerie van Justi tie, dat er aanleiding is om aan te nemen, dat de opheldering van het mysterie nopens de ont voering van Lindberghs kind verzekerd is. In- tusschen is tot dusverre nog slechts de ver zending van 90.000 dollar losgeld bewezen, ter wijl het niet duidelijk is, waar de overige 31.000 dollar zijn gebleven. Men gelooft, dat de gearresteerde buitenlan der, de Duitscher Hauptmann, de misdaad al leen heeft gepleegd en men hoopt binnen enkele weken genoegzaam bewijsmateriaal tegen hem te hebben verzameld. Op het oogenblik wordt getracht, een zoo volledig mogelijk verslag van zijn levensloop samen te stellen, zoowel in als buiten de Vereenigde Staten. De vrouw van den gearresteerde is vanmorgen door de politie te New York op vrije voeten gesteld, daar tegen haar geen verdenking is gerezen. Hauptmann zelf blijft nog steeds ontkennen, ook maar iets uitstaande te hebben met de ont voering van de baby van Lindbergh. Veertig uur lang is hij in verhoor geweest. Al schijnt het bewezen, dat Hauptmann het losgeld of althans een deel ervan in ontvangst heeft genomen, toch is er nog geen enkel bewiis voor, dat hij verantwoordelijk is voor den moord op het kind. Het is immers mogelijk, dat een of meer individuen de groote bezorgdheid van de familie Lindbergh na de verdwijning van hun baby hebben uitgebuit, zonder iets met de misdaad te maken te hebben. Dr. Condon, die het losgeld op een kerkhof te New York heeft afgegeven, verklaart, dat de man, aan wien hij het geld gaf, een Duitschen tongval had overeenkomend met de spraak van Hauptmann. Hij kon echter bij de con frontatie niet positief zeggen of Hauptmann de persoon in kwestie is geweest. Verwachting: Zwakke tot matigen Wes- S telijke tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk §j H bewolkt, weinig of geen regen, iets war- mer. H Verdere vooruitzichten: Weinig veran- H dering. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini OSAKA, 21 Sept. (Reuter). Vol gens de laatste berichten bedraagt het aantal dooden tengevolge van den typhoon in heel Japan 662, het aantal gewonden 2395, terwijl tal- loozen vermist worden. Het aantal dooden te Kyoto be draagt 103. Voorts zijn 352 per sonen ernstig gewond. Te Osaka dreigt watergebrek. Bij de baai van Wasaka aangeko men, bleek de kracht van den or kaan uitgewoed te zijn. Op last der regeering is een aantal vlieg+uigen opgestegen om de pionniers van het Japansche leger te helpen en te ïeiden bij het reddings werk, dat allerwege krachtig ter hand is geno men. Deze vliegtuigen hebben ook levensmidde len aan boord, daar eenige steden over land moeilijk of heelemaal niet te bereiken zijn. Van officieele Japansche zijde wordt mede gedeeld dat alles gedaan wordt om den door den ramp veroorzaakten nood der bevolking, zooveel mogelijk te verzachten. De Minister van Oorlog, Hajasi, heeft de technische troepen ter beschikking ge steld der leiders van de reddings-actie. om de vele ongelukkigen die onder de puinen bedolven zijn, te bevrijden. Bij O sa ra is men er reeds in geslaagd een kliniek uit te graven en een deel der patiënten alle vrouwen en kinderen te redden. De radioverbinding tusschen Tokio en Osaka welke verbroken was, kon hersteld worden. Heel Japan is in rouw. Ook onder de vreem delingen in het land is de deelneming met de zwaar getroffen bevolking zeer groot. De Keizer van Japan heeft den schrijver Woto verzocht hem een relaas van den ramp te doen toekomen. Over de aangerichte schade bestaan tot heden nog geen gegevens Wij ontvingen berichten over drie millioen yen, maar ook over drie-honderd millioen yen. Volgens een ander telegram zou de typhoon alleen in de provincie Osaka een schade van twintig millioen yen hebben toege bracht aan den oogst. BUENOS AIRES, 21 Sept. (Reuter). De Argentjjnsche regeering heeft besloten, dat de Argentjjnsche staat officieel deel zal ne men aan het komende internationaal Eucha ristisch Congres te Buenos Aires. Bij die gelegenheid zullen in Argentinië drie feest dagen worden afgekondigd. Uit Rome wordt ons verder door onzen cor respondent aldaar geseind, dat de Kardinaal legaat voor het Eucharistisch Congres, Z Em. Kardinaal-Staatssecretaris Pacelli, Zondag avond van het station Termini te Rome naar Genua zal vertrekken, waar hij Maandagoch tend vroeg zal aankomen. De Kardinaal maakt dus geen gebruik van den Vaticaanschen spoor weg; zijn reis naar Genua zal een privé karak ter dragen. Na een kort verblijf in het paleis van den Kardinaal-Aartsbisschop van Genua, Minoretti, vindt Maandagochtend omstreeks half tien of ficieel het vertrek plaats der Pauselijke missie. Eerst wordt een bezoek gebracht aan den Dom van Genua, waarna de inscheping zal plaats hebben op de „Conté Grande", het Italiaansche schip dat de hooggeplaatste personen naar Buenos Aires moet brengen. GENÈVE, 21 Sept. Heden heeft de politieke commissie van den Volkenbond hare besprekin gen voortgezet over het Poolsche voorstel tot generaliseering van de verdragen betreffende de bescherming van de minderheden. De gedelegeerden van Bulgarije en Australië keerden zich tegen de door Polen voorgestelde internationale conferentie. Beide sprekers ver klaarden dat het niet aanging, zich eenzijdig los te maken van een verplichting tot bescherming van minderheden. Vervolgens voerde Lord Eden het woord. Bij de kwestie der beschermingsverdragen, aldus zette hij uiteen, gaat het, gelijk Briand inder tijd vastgesteld heeft, om een beperkte kwestie. Eenige staten, wier gebied buitengewoon ver groot is, hebben ook geweten, dat zij zekere verplichtingen op zich moesten nemen. Bedoel de staten kregen op grond van het vredesver drag groote deelen van 'n bevolking, welke niet verwant was aan den nieuwen staat en welke zelfs in den oorlog tegen dezen staat gevochten had. Minderhedenverdragen waren in 't leven geroepen om in een bijzondere kwestie en, naar men moet hopen, voor een bepaalden tijd van kracht te zijn. Eden verzette zich tegen net voorstel een internationale conferentie bijeen te roepen met het doel te komen tot een gene raliseering van de minderhedenbescherming Alle voorwaarden daarvoor ontbreken. Baron Aloisi (Italië) keerde zich in 'n slechts korte rede tegen de opzegging van de verdragen betreffende minderheidsbescherming door Polen. Massigli sloot zich in een rede bij Eden en Aloisi aan. Ten slotte verzocht de commissie-voorzitter Madariaga, den Poolschen vertegenwoordiger, Raczynski, het voorstel terug te nemen. De Poolsche gedelegeerde verklaarde daarop, dat Polen bij zijn meening blijft. Het Poolsche voorstel heeft bij eenige staten instemming ge vonden en bij andere is het op twijfel gestoo- ten. Het zou hem niet moeilijk vallen, de doel matigheid van het voorstel overtuigend te be wijzen. Daar er momenteel echter geen ka:*s bestaat op een besluit in den zin van het Pool sche voorstel, zal Polen het voorstel niet in stemming te brengen, aldus Raczynski. Van Poolsche zijde wordt aanvullend mede gedeeld, dat de verklaring van minister Beek voor de Volkenbondsvergadering haar volledige teldigheid behoudt, derhalve ook de aankondi ging, dat Polen zijn medewerking bij de con trole op de verdragen betreffende de minder hedenbescherming zou intrekken, wanneer een generaliseering der verdragen niet te bereiken was. Donderdagavond is Francheschi, een van de leden van de Fransche delegatie bij den Vol kenbond, bij een auto-ongeluk om het leven ge komen; zijn vrouw en zoon werden ernstig gewond. MÜNCHEN, 21 Sept. Daar de rijksstadhouder geen gebruik heeft gemaakt van zijn recht tot gratie is hedenmorgen op de binnenplaats van de gevangenis alhier de 20-jarige Georg Moel- ler, die wegens moord gepaard gaande met roof ter dood was veroordeeld, geëxecuteerd. PARIJS, 21 Sept. (per tel.) Volgens het blad „Le Jour" is de Zwitsersche regeering voornemens een volksreferendum te houden over de vraag, of Zwitserland lid behoort te blijven van den Volkenbond na de intrede van Sovjet- Rusland. Daar het resultaat van het referendum on getwijfeld negatief zou zijn, zou de Volkenbond van Genève naar Weenen verhuizen, misschien nog voor het referendum zou plaats hebben. De Oostenrijksche regeering zou dan het oude palies der Oostenrijksche keizers ter beschik king stellen. PARIJS, 21 Sept. (Per tel.) Omtrent het po- litieschandaal te Rijssel vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: De politie vernam Dinsdag dat een auto naar Parijs was vertrokken, om aldaar een partij gestolen belastingzegels te gaan halen. In den auto bevonden zich, behalve de politie-inspec teur Mariani, zijn broer, zijn neef en een gara gehouder. Besloten werd hen bij hun terugkeer uit de hoofdstad aan te houden, hetgeen Don derdagmiddag gebeurde. Een aantal met revolvers gewapende commis sarissen en inspecteurs omsingelden voor het stationsgebouw een groep van zes mannen, Ma riani en zijn handlangers, die onmiddellijk ge boeid werden. Een der aangehoudenen werd in het bezit gevonden van een pakket valsche be lastingzegels voor een bedrag van 300.000 fr., die des avonds nog moesten worden afgeleverd. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat Mariani aan het hoofd stond van een bende, die niet alleen belastingzegels fabriceerde, doch deze ook verkochten. Ook heeft de bende zich schul dig gemaakt aan diefstal van postzegels uit de postkantoren van Straatsburg en Ivre, waar resp. voor een bedrag van fr. 25.000.000 en fr. 2.000.000 aan zegels werd gestolen. Te Parijs werden twee handlangers aange houden, die een deel van de gestolen zegels aan den man hadden gebracht. In de meeste ge vallen werden de zegels tot een waarde van fr. 300.000 verkocht voor fr. 200.000. Men verwacht nog een aantal arrestaties. Na dat de rechter de zes aangehoudenen had on dervraagd, zijn zij, met ketenen aan elkaar gebonden, naar de gevangenis overgebracht. BERLIJN, 21 Sept. Na een onderzoek, dat zes maanden geduurd heeft, heeft de pohtie langzamerhand een wijdvertakte inbrekers bende, die minstens 130 inbraken heeft ge pleegd, achter slot en grendel kunnen zetten. De bende stond onder leiding van een 25-jarige vrouw. De dieven hadden hun werkzaamheden niet beperkt tot een speciaal terrein, doch acht ten alle zaken, levensmiddelen, tabak, juweelen enz. van hun gading. Bij een hunner werden juweelen en sieraden ter waarde van 15.000 Mark gevonden. WARSCHAU, 21 Sept. (V. D.) Op bevel van den procureur-generaal zijn de landdag-afge- vaardigen Idzikowski en Michalski, die vroeger een hoogen post bekleedde bij het ministerie van Financiën, gearresteerd. De laatste is tevens var zijn functies ontheven. Verklaard wordt dat beiden betrokken zijn bij een corruptie-affaire. Idzikowski is onlangs uitgesloten van het regee- ringsblok. v_ Het Eucharistisch Congres te Buenos Aires. Argentinië neemt officieel deel. De typhoon in Japan doodde 662 menschen en verwondde er 2395, terwijl nog honderden ver mist worden, de schade is nog niet te schatten, maar in elk geval enorm. De Lindbergh-affaire Hauptmann blijft ont kennen. Dr. Condon herkent hem niet positief. Het drama in Amsterdam-West voor de recht bank. Drama te Koog aan de Zaan; meisje doodge stoken. Edo Bergsma gehuldigd ter gelegenheid van diens gouden jubileum als voorzitter van den A..VW.B. Prinses Juliana de volgende maand naar Londen? De nieuwste K.L.M.-vliegtuigen maken heden een rondvlucht boven ons land. New-Yorksche Beurs: Gunstige stemming, toe nemende handel, slot vaster. 'n Glimlach 'n Glimlach kan wonderen doen. Zien we met vrees 'n groot werk tegemoet, staan we voor iets verve lends, voor iets waar we vreeselijk tegenopzien, één glimlach is voldoen de. Het lijkt lang zoo erg niet meer. We hebben 't achter den rug voor we 't goed en wel weten. 'n Goed werk, 'n offertje, gedaan met 'n glimlach op 't gelaat, is dub bel goed. De glimlach brengt ons door het leven als blijde menschen. De dag begonnen met gebed en 'n glimlach, is goed begonnen. En 'n goed begin is het halve werk. Het zal misschien 'n dag worden vol moeilijkheden en tegenslagen, maar toch in ieder geval ook 'n dag van vreugde, die zeker niet verloren is voor onze eeuwigheid. Aan de „Daily Telegraph" wordt door Reuter uit 's Gravenhage gemeld, dat H. K. H. Prinses Juliana de volgende maand een langdurig bezoek aan Londen zal brengen. NEW YORK, 21 Sept. (Reuter.) President Roosevelt heeft in een oproep den stakers in de textiel-industrie verzocht het werk onmiddellijk te hervatten. Roosevelt heeft ook allen textiel fabrikanten verzocht om de arbeiders zonder onderscheid weer in dienst te nemen. De han gende kwesties, zoo zegt hij, kunnen opgelost worden als beide partijen een geest van samen werking en rechtvaardigheid toonen. Er be staat gegronde hoop, dat de staking morgen ten einde zal loopen. Het rapport der bemiddelingscommissie wordt momenteel door het bestuur van den vakbond der textielarbeiders besproken. RIO DE JANEIRO, 21 Sept. (Reuter.) De be kende circusdirecteur Stosch Sarrasani is Vrij dag te Sao Paulo overleden. fïcTÏ] 12 1 2 U1JR WERK HANDEL j9 'V-*'" 3 LEIOSCHESTRMT 10 ?8 7 6 a 4) Voor verjaardagen en Jubilea Stand op Zaterdag 1 uur v.m. 761 yorige stand: 758.3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1