Drama te Koog aan de Zaan De loonen bij de spoorwegen New-Yorksche Beurs ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1934 Amerika en Rusland De besprekingen hervat Giuseppe Toniolo Het proces voor zijn zalig verklaring Jaspar en het goudbloc Korte berichten TEGEN EEN VRACHTAUTO OPGELOOPEN Jongen ernstig gewond LANDGOEDEREN BEDREIGD Een beroep van den A.N.W.B. op de Regeering FINANCIEN-BEGROOTING EENKLEURIG AARDEWERK NAAR DUITSCHLAND ei kom thuis e n ,a utod eü r e n voorzichtig Drie-en-twintig-jarig meisje door afgewezen minnaar dood gestoken Het parket ter plaatse Tarievenpolitiek der spoorwegen Wijziging in de minimum vracht' berekening Slachtoffer auto-ongeval overleden De bestuurderen van „St. Raphael aanvaarden geen onnoodige loonsverlaging Gemeente-ambtenaren bijeen Bespreking reorganisatie voorstellen Pater B. de Waal t Stemming over het algemeen gunstig'' toenemende handel, slot vaster - WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 21 Sept. Academische examens Examen R.K. Bewaarschoolonder wijzeres akte A R.K. Universiteit Reiskaartjes tegen Registermark Opheffing P. T. T.-kantoor Ravenstein STOOMVAARTLIJNEN WASHINGTON, 21 Sept. (Reuter.) De Ame- rilcaansche minister van buitenlandsche zaken Hull, en de Sovjet-Russische gezant alhier, Tro- janowski, hebben de besprekingen hervat, die 14 dagen geleden waren afgebroken, omdat men op het doode punt was geraakt. Onze Romeinsche correspondent meldt ons: Bij de Sociale Week der ïtaliaansche Katho lieke Actie, die te Padua verschillende vraag stukken van beroepsmoraal en beroepseconomie behandeld heeft, heeft ook een vergadering plaats gevonden in verband met het zaligver klaringsproces van Giuseppe Toniolo, den be roemden Italiaanschen socioloog, die ook op de katholieke sociologen in Nederland grooten in vloed heeft gehad. Het „informatieve proces" in het diocees Pisa, waar Toniolo woonachtig geweest is, is name lijk nog in gang en de Sociale Week te Padua heeft een bijzonder gunstige gelegenheid ge boden om talrijke vroegere vrienden en be kenden van den vereerden meester bijeen te brengen, die belangrijke bijdragen kunnen geven voor het werk van de diocesane onderzoekings rechtbank. BRUSSEL. 21 Sept. (Reuter). Maandag a.s. zal de Belgische minister van Buitenlandsche Zaken, Jaspar, zich naar Genève begeven, ten einde met de vertegenwoordigers van de lan den, die den gouden standaard trouw bleven, in verbinding te treden en met hen de mogelijk heid van een economische entente te bespreken. Hitier heeft den brigadeleider Marxer be noemd tot permanent vertegenwoordiger van den chef van den staf in alle officieele S-A.-aan- gelegenheden. Wegens het sterk toenemen van het aantal roodvonkgevallen zijn alle scholen te Maagden burg gesloten. Verder is voor alle kinderen be neden 18 jaar het bezoeken van openbare ver makelijkheden en bijeenkomsten streng verbo den. De Zwitsersche bondsraad heeft goedgekeurd het bevel der justitie tot in beslag neming van de anti-Duitsche brochure „Het Derde Rijk in de caricatuur". Te New-York hebben gewapende bandieten een bankfiliaal overvallen. Na de aanwezigen geboeid te hebben, ontkwamen zij met 42.000 dollar. Vrijdagmiddag omstreeks kwart over vier is de acht-jarige jongen P, M. A. Warmendam, wonende te Stompwijk, toen hij uit school kwam, tegen een vrachtauto geloopen, welke be stuurd werd door J. H. Baak uit Woubrugge. De jongen kreeg een zware hoofdwonde en is in zorgwekkenden toestand naar het Sint Eli sabeth Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B. heeft zich tot den Minister van Economische Zaken gewend met een adres, waarin het er oa. op aandringt maatregelen te nemen, welke er toe zullen kunnen leiden, dat met gebruik making van de lage grond- en houtprijzen van het oogenblik, het bedreigde landgoed „Het Planken Wamhuis" en zoo mogelijk ook „De Hooge Veluwe" voor den Staat zullen worden aangekocht. Blijkens de memorie van toelichting tot het Vilde hoofdstuk B. der Rijksbegrooting 1935 (dep. van Financiën) wordt voor 1935 geraamd op den gewonen dienst 80.718.003 en op den kapitaaldienst 22.573.356, tezamen 103.291.359, terwijl voor 1934 is toegestaan 143.075.705 gew., ƒ35.732.826 kap., tezamen ƒ178.808.531, zoodat op den geheelen dienst ƒ75.517.172 wordt aan gevraagd, waarvan ƒ13.159.470 voor den kapi taaldienst komt, zoodat de gewone dienst een vermindering vertoont van ƒ62.357.702. De belanghebbenden bij den uitvoer naar Duitschland van eenkleurig aardewerk voor hy giënische doeleinden, dat bestemd is om te wor den ingebouwd en aangesloten aan een water- of afvoerleiding, zooals badkuipen, waschtafels, closets enz. worden er op gewezen dat vanaf 20 September het Duitsche invoerrecht van R.M. 9 per 100 K.G. voor deze goederensoort nog slechts geldt voor zendingen, welke vergezeld zijn van een door het Crisis In- en Uitvoerbureau af te geven uitvoercertificaat. In verband daarmee kunnen belanghebben de exporteurs vóór 27 September as. aan het Crisis In- en Uitvoerbureau, Laan van Meer- dervoort 84, 's-Gravenhage, opgave doen van hun uitvoer (in kilogrammen netto) van dit artikel in het jaar 1932 naar Duitschland. Door genoemd bureau zullen voor den uit voer van bovenvermeld artikel aan rechtheb benden certificaten worden afgegeven, waar voor het consentgeld is vastgesteld op 0.10 per 100 K.G. met een minimum van 0.25 per certificaat. Deze certificaten zullen slechts worden ver strekt tegen overlegging van een certificaat van oorsprong, waaruit blijkt, dat het Nederlandsch aardewerk is. Uitstappen: het einde van den rit Het portier gaat open voorzichtig Ianders is het uit met de vreugde. Want het roekeloos openen van het por tier kan I 150,— boete kosten I Vrijdagmiddag te omstreeks half zes is op het Sluispad te Koog aan de Zaan de 23-jarige mej. D. uit Am sterdam, in koelen bloede doodge stoken door den 32-jarigen werk- Ioozen metaalbewerker J. K., even eens uit Amsterdam. De man zakte na het volvoeren van zijn daad bewusteloos ineen, waar uit door omstanders ten onrechte werd geconcludeerd, dat hjj had getracht zelfmoord te plegen. De aanleiding van dit drama is een liefdeshistorie. Het slachtoffer is een der staaksters aan de Bonbonfabriek ,,De Lelie" te Koog aan de Zaan. Zij kwam nj. Vrijdagmiddag naar Koog aan de Zaan om haar taak als postster te ver richten. Vrijdagmiddag kwam K., zooals reeds te voren verschillende malen was gebeurd, op haar af, met het doel om de tusschen hem en het meisje verbroken betrekkingen opnieuw aan te knoopen. Na ongeveer een uur met het meisje te hebben gesproken, had hij geen suc ces en in woede hierover ontstoken haalde hij een nieuw dolkmes uit zijn zak en stak dit dwars door haar hart. Het slachtoffer gilde hevig, deed nog eenige stappen achterwaarts en viel toen neer. Omwonenden, die op het gegil kwamen toe snellen, brachten het meisje in een der wo- woningen, waar zij kort daarop is overleaen. De geneesheeren Schaaps en v. d. Horst konden slechts den dood constateeren. Het lijk is naar het ziekenhuis te Zaandam overgebracht. Het parket, bestaande uit mr. Overman Paar- denkooper, officier; mr. S. J. Pit, rechter commissaris en mr. Sloep, griffier, was spoedig ter plaatse. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het mes in een winkel aan de Dapperstraat te Amster dam was gekocht. Dr. Hesselink zal heden te Zaandam op het lijk sectie verrichten. Heden wordt de dader naar Haarlem overgebracht. Nader vernemen wij, dat de dader heeft be kend zfln misdaad met voorbedachten rade. te hebben bedreven. Met het plan daartoe heeft hij sinds eenigen tijd rondgeloopen. Op de desbetreffende vragen van het Kamer lid Duymaer van Twist heeft minister Kalff geantwoord, dat op 7 Maart j.l. twaalf nieuwe rijwielen door de Nederlandsche Spoorwegen als vrachtgoed zijn vervoerd van Alkmaar naar Noord-Scharwoude, voor welk vervoer volgens het tarief een vracht van 0.50 verschuldigd was. De verdere beschouwingen omtrent het bestelloon zijn niet juist; de besteldienst te Noord-Scharwoude is aan een particulier uit besteed tegen een vergoeding van 16 cent voor de eerste 100 Kg. en van 8 cent voor elke vol gende 50 Kg., zoodat in het onderstelde geval 0.40 wegens bestellen zou moeten zijn uit gekeerd. Een door de spoorwegdirectie voorgestelde wijziging in de minimum vrachtberekening, waardoor op korte afstanden anomalieën wer den voorkomen, is dezer dagen goedgekeurd. Dientengevolge zal in een geval, als het hier- bedoelde, voortaan een vracht van 1.10 ver schuldigd zijn. Behoudens de uitzonderingen, in de tarieven voorzien, worden de aangekomen stukgoederen zonder berekening van een afzonderlijk bestel loon besteld in die plaatsen, waar de Neder landsche Spoorwegen hetzij zelf een besteldienst uitoefenen, hetzij de uitoefening van zoodanigen dienst aan derden hebben opgedragen. Deze maatregel is genomen om beter opge wassen te zijn tegen de concurrentie van vracht autodiensten, die evenmin een afzonderlijk be stelloon in rekening plegen te brengen. De heer H. G. F. uit Wittem, die Donderdag middag op den Ruurloscheweg, tusschen Groen- lo en Ruurlo, nabij laatstgenoemde plaats een auto-ongeval overkwam en met een zware her senschudding naar het St. Vincentius-Gasthuis te Groenlo werd vervoerd, is Vrijdagmorgen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overle den. De overledene, 38 jaar oud, was directeur van een fruitveiling en een zeer geziene per soonlijkheid. Het hoofdbestuur, de afdeelingsbesturen en vertrouwensmannen van den Nederlandschen R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel c.a. „Sint Raphaël". in vergadering bijeen op Woensdag 19 September 1934 te Urecht, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, heeft de volgende motie aangenomen: „gehoord de besprekingen over het op aan drang van den Minister van Waterstaat door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen bij den Personeelraad aanhangig gemaakte voor stel om den salarispost met ingang van 1 Jan 1935 met 2% millioen te verlagen; vaststellende, dat het verslag der paritaire commissie, belast met het verzamelen en ver werken van gegevens voor een eventueele her ziening der huidige loonregeling, ook naar de meening van de Directie der N.S., heeft uit gewezen, dat de loonen van het spoorwegper soneel in het algemeen niet onjuist te achten zijn; overwegende dat de loonregeling van het spoorwegper soneel sedert jaren zich richtte naar wat ten opzichte van de bezoldiging voor het rijksper soneel plaats had, met deze restrictie, dat enkele voorname correcties en verbeteringen in de loon regeling van het rijkspersoneel niet werden aangebracht in die van het spoorwegpersoneel; dat blijkens de verklaring, welke de regeermg zelf gaf in de Memorie van Toelichting be- hoorende bij het 60-millioenen-wetson.twerp, ten aanzien van de loonen van het rijkspersoneel bereids het noodige is gedaan en dan ook volkomen terecht in de bezuinigingsplannen, welke de regeering in de millioenen-nota aan kondigt, geen sprake is van verlaging der be zoldiging van het rijkspersoneel; dat, gezien het vorenstaande, er dus evenmin aanleiding is om de loonen van het spoorweg personeel opnieuw te verlagen en van dit per soneel het onnoodige te eischen; dat wel is waar het spoorwegbedrijf werkt met een tekort, gevolg van crisisomstandigheden, versterkt door de ongeregelde, wilde ontwikke ling van het transportwezen in Nederland, maar dat, indien het spoorwegbedrijf in het algemeen belang moet blijven functionneeren, het door omstandigheden veroorzaakte tekort niet mag aanleiding geven tot onrechtvaardigheid tegen over het spoorwegpersoneel, door dit tekort ge heel of gedeeltelijk op het personeel af te wen telen; teekenen protest aan tegen het h.i. onge bruikelijke en zeer bevreemdende ingrijpen van den Minister van Waterstaat, waardoor de in 1903 door de regeering zelf gewilde bescherming van de belangen van het spoor wegpersoneel tegen eventueele onbillijke be handeling vanwege de directie, in haar tegendeel is veranderd; doen het sterkst mogelijk beroep op de regeering om van het spoorwegpersoneel geen zwaardere offers te eischen, dan zij voor haar eigen personeel redelijk en ver antwoord acht; besluiten: in deze omstandigheden de opgedrongen, onnoodige loonsverlaging niet te aanvaarden en elke verantwoordelijkheid daarvoor af te wijzen; machtigen het hoofdbestuur de voor be scherming der belangen van het personeel noodige maatregelen te nemen." Vrijdagnamiddag beg te Deventer in hotel „De Wereld" de jaarlijksche algemeene ver gadering van de Landelijke groep van gemeen te-ambtenaren van de A.R.K.A. De geestelijke adviseur, kapelaan v. d. Weiden, hield een toespraak tot bestuur en afgevaar digden, waarna verder ook de voorzitter van de afd. Deventer, de heer Seeman, een woord van welkom tot de afgevaardigden rientte. Ter vergadering waren ook aanwezig de hee- ren Sweens en Hijtveldt, resp. algemeen voor zitter en algemeen secretaris-penningmeester. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden onder dankbetuiging goedge keurd. De groepsbegrooting werd vastgesteld zooals voorgesteld. Daarna kwam aan de orde het bestuursbe leid. Verschillende afgevaardigden gaven daar over hun meening te kennen, welke bespreking echter niet ten einde kwam, daar de vergade ring werd geschorst tot des avonds acht uur. Te acht uur werd de vergadering heropend en stelde de voorzitter aan de orde de reorga nisatie der A.R.K.A. De voorzitter gaf op de reorganisatie-voor stellen een uitvoerige toelichting, waarna ver schillende afgevaardigden argumenten zoowel voor als tegen te berde brachten. Bij het afzenden van dit verslag was nog geen beslissing genomen. Waarschijnlijk zal deze beslissing eerst in den loop van de vergadering van Zaterdag vallen. Te Nijmegen is, 49 jaar oud, overleden de weleerw. pater Bern. de Waal van de Congre gatie der Missionarissen van het H. Hart. De overledene werd 2 Juli 1885 te Hoorn ge boren, trad in de Congregatie der Missionaris sen van het H. Hart op 4 October 1906 en werd 13 Augustus 1911 priester gewijd. De 23 jaren van zijn priesterleven wijdde hij in hoofdzaak aan de opleiding van toekomstige ordebroeders aan de Apostolische scholen te Tilburg en Driehuis, waar hij met name de Engelsche taal onderwees. Ook het predikambt, waarvoor God hem bijzondere talenten had ge geven, oefende hij met voorliefde uit, terwijl hij de laatste jaren ook op sociaal gebied zijn werkzaamheid ontplooide. Van de R.K. Jonge- werkgeversvereeniging te Tilburg was hij o.a. de zeer toegewijde en ook zeer beminde „gees telijke leider". Priesters zoowel als geloovigen in verschillen de parochies van het land en vooral zijn Con fraters zullen de gedachtenis aan dezen een- voudigen, hartelijken priester dankbaar be waren. Hü ruste in vredel. NEW-YORK, 21 Sept. (Part.) De koersstijging, die gisteren tegen het slot even werd onderbroken, zette heden voort. Het inflatie-sentiment blijft de voornaamste fac tor. Daarnaast ging een stimulans uit van de aanmerkelijk verbeterde stemming od de obligatiemarkt. Deze wordt toegeschreven aan het ingrijpen van de banken. Het rapport van de bemiddelingscommissie in het textielconflict heeft de mogelijkheid geopend, dat de onder handelingen tusschen de beide partijen weer zullen worden opgenomen en als zoodanig werd het gunstig geïnterpreteerd. In Wailstreet twij felt men evenwel, of het rapport wel voldoen de rekening houdt met de arbeiderseiscaen in zake de naleving van artikel 7a der N.I.R.A - codes. Eenig optimisme gaf de verwachting, dat thans binnen afzienbaren tijd een oestuit inzake de marges zal worden genomen. De handel bleef echter van beperkte afmetingen; gedurende het eerste beursuur werden slechts 100.000 shares omgezet tegen 150.000 gisteren. Steels trokken tot boven 32 pCt. aan, terwijl ook de minder courante staalfondsen hooger niveau bereikten. Spoorwegwaarden bleven goed van toon en gaven over de geheele linie frac- tioneele koerswinsten te zien. Koperwaarden ontmoetten vraag en speciaal U. S. Smelting verkeerden krachtig in herstel en konden het gisteren geleden verlies nagenoeg geheel in halen. Motorwaarden lagen vast in de markt, terwijl warenhuisaandeelen opnieuw verbeter den, waarbij Montgomery Ward opnieuw op den voorgrond traden op betere kleinhandels- verkoopen. Public-utilities waren goed prijs houdend, evenals chemische fondsen, indus trials, tabaksaandeelen en petroleum waarden. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktui gen waren vast en tot ruim 1 pCt. hooger. De vaste stemming bleef nadien gehand haafd en hoewel zoo nu en dan een kleine in zinking viel te constateeren, was die steeds van korten duur, waarna de noteeringen op nieuw een opwaartsche richting insloegen. De handel onderging tevens een flinke uitbreiding. Het slot kwam nagenoeg over de geheele linie op het hoogste punt van den dag te liggen, uitgezonderd voor spoorwegwaarden, die lich telijk in reactie verkeerden. De wagonverladin- gen zijn in de afgeloopen week met 83.256 stuks toegenomen. Winsten van iy 2% pet. werden geboekt voor Sears Roebuck, Eastman Kodak. Du Pont de Nemours, Case Treshing, Amer. Tel. Tel., Int. Harvester, Amer. Celanese, Air Reduction, Industrial Alcohol, Amer. Tobacco, en Alaska Juneau, terwijl verschillende staal- spoorweg-, automobiel- en rubberwaarden en public-utilities plm. 1 pCt. konden monteeren. Van de spoorwegwaarden boekten Norfolk Western een verlies van 2 pet. De omzetten bedroegen 710.000 shares. Slotkoersen September Allied Chemical .1 American Can Co. American Car G? Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto .'.li Baltimore Ohio 1 Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. 1 Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrvsler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening Voungleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. I General Electric 1 General Gas Electric General Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas L Missouri Pacific L L Idem pref. I Montgomery Ward I National Cash Reg. Go* National City Bank National Dairy Prod. G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Pub!. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands I I - 21 20 19 121% 121 I2OS/4 99 977/g 97% 16 1434 151/4 34% 34% 34 1117/8 109% 111% 75% 74 7434 15% 15 1=% 11V* 11% 11% V, 50% 49% 48% 25 24% 233/4 15% 147/8 143/4 28% 27% 277/s 13% 137/g 133/4 41 39% 4OV4 203/4 203/4 203/4 42% 42 42 53/s 5 4% 23/8 2V4 2% 33%" 32% 317/g 1% 1% 1% 271/s 26% 26Vs 18% 18% 181/8 36 36Vs 263/g 26% 267/g 393/4 38% 37% 883/4 86 863/4 97% 95 94 103/g 97/8 9% 18% 17% 181/8 29% 28% 28% 15 141/4 143/a 8 7% 7% 16% 16V* 151/2 285* 271/p 2 71/2 25 247/g 247/g 97/8 9% 91/4 19% 19 183% 343/4 343/g 343/g 4.60-80 87 86% 85 6% 6 5% 3 3 23/g 4 4 33/8 25% 24% 24% 13% 13 123/4 20Vs 19% 20 16 16% 16 35 36 35 21% 203/4 207/g 13 13 12% 166 168 169 L I I I L L L I L I I I I I I I 22% 37% 30% 56/s 39 6% 1434 18% 16% 19 43% 9% 100 13V8 3% Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft 1 United Corp. A. I United States Leather United States Rubber. 16V* United States Steel Corp. 3234 Wabash gew. A. 2% Westinghouse Electric. 31% Wooiwortb Building 48% 5 exdiv. t ex claim. I gedaan en laten. 22% 36Vs 30% 5% 373/s 6 /8 14Vs 16V* 19 431/8 9 99 12% 3% 61/* 15% 31% 21/8 303/8 47% ex coupon bieden 20% 21% 361/2 30V* 63/s 36 6% 143/s 17 72 15 V* 18% 421/3 91/3 99 I2V2 3% 6% 151/8 31% 2% 20% 47% NEW-YORK, 21 Sept. 21 Sept. 20 Sept. 21 Sept. 20 Sept. Brussel 23.78 23.7-1 Oslo 25.11 Rome 8.68% 8.68% A'dam 68.63 68 71 Madrid 13.84 13 84 Londen 4.091/2 4.99% Bern 33.C4 33.0b Parijs 6.67% 6.677/s Weenen 19.18 19.18 Berlijn 40.46 40.49 NEW-YORK, 21 Sept. 21 Sept. 20 Sept. 21 Sept. 20 Sept. Sniker Oct. 1.86 1 87 Mei 1.94-95 1.96 Dec. 1.91-92 1.92 Juli 1 97-98 1.99-200 Jan. 1.89-90 1.91 Sept. 2.01 2.'3 Mrt. 1.90-91 1.92-93 Ct.Cuba 2.86 2.86 Koffie (Rio) Dec. 7.45 Mrt. 7.64 Mei 7.72 Juli 7.79 Rubber Standaard Sept. 15.39 Oct. 15.46 Dec. 15.68 Juli 15.82 Katoen Loco 13.C0 Oct. 12.78-79 Nov. 12.84 Tarwe (Santos) 7.50 Dec. 10.60 10.66 7.68 Mrt. 10.61 10.68 7.74 Mel 10.65 10.70 7.80 Juli 10.66 10.69-70 15.12 Mrt. 16.09 15.75 15.15 Mrt. 16.33 16.04 15.37 Juli 16.58 16.30 15.50 12.53 Jan. 12.94 12.81 12.62 Mrt. 13.00-01 12.87-88 12.68 Mei 13.05-06 12.91-9 2 12.75-76 Juli 13.06-07 12.97 110% Harde Winter loco 116 115% Tin Loco 51.55 21 Sept. 20 Tarwe Dec. 104% 104Vs Mei 104-04% 104%' Sept 1043/8-% 104% Mais Sept. 77'A Dec. 78% Mei 79% Reuzel Loco 9.40 Sept. 9.321/2 Oct. 9.37V, Dec. 9.47% Jan. 9.571/2 51.50 Oct. 51.55 51.50 CHICAGO, 21 Sept. Sept. 21 Sept. 20 Sept. Haver Sept. 543/8 .i/é Dec. 53 53 H S2\ 52% 77% 78 79% 9.35 9.27% 9.37 9.45 9.55 Mei 623/g Rogge Sept. 7b78% Dec. 791/8 80% Mei 823/8 83% Duluth Lijnzaad Sept. 1.81 Dec. 1.82 1.821/2 1.83 WINNIPEG, 21 Sept. 21 Sept. 20 Sept. 21 Sept. 20 Sept. 57% 57% 59% Tarwe Gerst Oct. 82 82% Oct. 56% Dec. 823/4 83% Nov. 567/g Mei 87% 87% Mei 08% Rogge Lijnzaad Oct. 63% 65 Oct. 1.43% Dec. 643/4 66% Dec. 1.45V* Mei 68 693% Mei 1.52% Haver Oct. 45V* 46% Dec. 44 44Va Mei 45% 46% 1.46% 1.48 1.55 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 21 Sept. Tarwe. Oct. 5.4 Dec. 5.8, Maart 5.10 7/a, Mel 6.0 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Rectificatie: Failliet verklaard: 19 Sept.: A. D. Linschoten, handelende onder A. van Gorkum. openbare koopman, Harmeien. Dit moet zijn: A. D. Linschoten, handelende onder A. van Gorkum. openbare koopvrouw. Harmeien. Surséance van betaling: Verzocht door: de N.V. Bouw- en Handelsver- eeniging „Amsterdam". Statuair gevestigd te Amsterdam en aldaar kantoor houdende aan het Rokin 54, ten deze overeenkomstig hare statuten rechtsgeldig vertegenwoordigd door haar eenigen directeur Klaas Hille, wonende te Aerdenhout, Meester Enschedéweg. Bewindvoerder: mr. E. H. P. Rosenboom, Willemsparkweg 198 te Amsterdam. Verhoor: Donderdag 1 November 1934 des voor middags te 11.30 uur in het Paleis van Justitie, Prinsengracht, Amsterdam. Failliet verklaard 20 Sept.: I. Norden. voetspeclallst, Lotharius- laan 2, Bussum. ARNHEM. Biggen 711, aardappelen 57, appelen 35, peren 315, snijboonen 10—15, bloemkool 5—12, roode kool 8—10. witte kool 6 tot 8, konijnen 0.401.70, kippen 0.70-1, ha nen 0.700.90, piepkuikens 0.250.65, eieren 2.70 tot 3.50 per 100 stuks. - DEN BOSCH, 21 Sept. Boter. Aanvoer 12875 K.G. Hoogste prijs 1.50, laagste prijs 1.45, middelprijs 1.48 per K.G. LEEUWARDEN, 21 Sept. Graan. Gerst zomer puike 5.505.80, haver witte puike 6.406.65, lijnzaad witbloem 8.009.00; erwten groene schokkers 9.5011.00. Groene kleine kook 8.00 9.00. Buitenlandsche granen: gele laplatamais disp. 130 boordvrij Leeuwarden; gele laplatamais disp. 106, boordvrij Rotterdam; La Plata gerst disp. 131 boordvrij Leeuwarden; La Plata gerst disp. 123 boordvrij Rotterdam; Noord-Am. lijn koeken disp. 8.00 boordvrij Leeuwarden; Noord- Am. lijnkoeken merk SK. disp. 7.25. boordvrij Rotterdam. Van 3.304.30 uur Adj. Milwaukee 5 Van 4.305 uur Kon. Olie Beth. Steel Adj. Milwaukee 151%—% 17 1/16 5—1/16 AMSTERDAM. Candidaats-examen Geneeskun de. C. Kwikkei, A. Berkhemer N. Debrot, A. A. Cohrs, H. G. van Balen. J. Tehupeory, F. R. Woltjer, J. W. Weener, F. H. van Gulik. LEIDEN. Geslaagd: Economisch doet. exam, indologie, de heer P. Bakker. UTRECHT, 20 Sept. Geslaagd. A. C. M. Huij- bers, Aerdenhout. C. J. M. Broekhulzen en B. I. M. J. Duynstee. Almelo. G. A. Ruiter en J. M. Vreeswijk, Utrecht. NIJMEBEN. Geslaagd voor het cand. exam, in de rechten mej. M. I. Groenewoud te Nijmegen. Van 20 September af kunnen in het bui tenland geen reiskaartjes voor de Duitsche Spoorwegen met zoogenaamde Sperrmark meer worden betaald. De betaling der kaartjes met reis-chèques in Registermark is daaren tegen verder geoorloofd, mits de kaartjes in Duitschland zelf worden gekocht. Voorts kun nen in het buitenland nog steeds biljetten voor vliegtuigen en schepen door verrekening met Register-tegoed worden betaald. Met ingang van 1 October wordt het P.T.T. kantoor te Ravenstein opgeheven en vervangen door een hulpkantoor voor de drie diensten, dat onder het hoofdkantoor te Nijmegen zal res sorteeren. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 20 Sept.; Sverre Neï- gaard, s„ Lysekil; Greatend, s„ Middlesbro; Zaan land, s„ Z.-Amerika; Hebe, s., Hamburg; England, s., Gdynia; Marne, m.s., R'dam; Reggestroom, s., Hamburg. 21 Sept.: Deucalion, s.. Middl. Zee; Otterhound, s„ Duinkerken; Condor, s„ Antwerpen (voor Vel- sen). Vertrokken 20 Sept.: Aune, H.. s. Rafsö; Ousel, s„ Liverpool. 21 Sept.: Helsinki, s„ Nordmaling; ATendskerk, s„ Hamburg; Vesta, s.. Middl. Zee via R'dam. Aangekomen 21 Sept.: Boekelo, s.. Archangel (voor Velsen); Rita Maersk, s„ Fowey. Vertrokken 21 Sept.: Crynssen, s„ W.-Indië; Sirrah, s., Schiedam; Gratend, s., Gent; Otter hound, s.. Duinkerken; Ajax, s„ Spanje via Rot terdam; Brunla. s., Oslo; Marne, m.s.. Parijs. AMSTERDAM. Aangekomen 21 Sept.: Rita Maersk, Fowey, klei, Rietlanden, Holl. Stoomb. Mij. Aangekomen 20 Sept.: Sverre Nergaard, Lyse kil, steenen, Houthaven, Bernhard's Bevr. kan toor. 21 Sept.: Greatend, Middlesbro, steenkolen. Ertskade, Ruys Co.; Zaanland, Z.-Amefika. stukgoed en graan, Handelskade, Wm. H. Müller Co.; Hebe, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; England, Gdynia, steen kolen, J .P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Marne, R'dam, stukgoed, Javakade. Wm. H. Mül ler Co.; Reggestroom, Hamburg, stukgoed, Han delskade, Holl. Afrika Lijn; Deucalion, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Otternound, Duinkerken, petroleum, Petroleum haven, Ned. Bevr. kantoor. KON. NED. STOOMB. MIJ. TRITON. Faro naar Barcelona, pass. 21 Sept. Gibraltar. AMAZONE, 20 Sept. van Kopenhagen naar Gi braltar. MARS, 21 Sept. van Venetië te Triëst. AJAX, 21 Sept. van Amst. vla Rotterdam naar Spanje. COSTA RICA, 18 Sept. van Kingston (J )naar Port Limon. ORPHEUS, 21 Sept. van Gothenburg te Aar- huus. STELLA, 20 Sept. van Valencia te Izmir. HEBE, 21 Sept. van Hamburg te Amsterdam. DEUCALION, 21 Sept. van Middl. Zee te Amst. BACCHUS, 20 Sept. van Cadix naar Ceuta. BARNEVELD, 21 Sept. van Hamburg te Ant werpen. BERENICE, 21 Sept. van Amst. te Capelle. CERES, 20 Sept. van Izmir naar Istanboul. GANYMEDES, 20 Sept. van Candia naar Al giers. JUNO, 20 Sept. van Helva naar Cadix. MARS, 20 Sept. van Venetië naar Triëst. MEROPE. 20 Sept. van Alicante naar Barcelona. THESEUS, Amst. naar Kopenhagen, pass. 21 Sept. Holtenau. VESTA, 21 Sept. van Amst. te Rotterdam. VULCANUS, 20 Sept. van Catania n. Riposto. CRYNSSEN, 21 Sept. van Amst. naar W.-Indië. ROTT. LLOYD PALEMBANG, uitreis, pass. 21 Sept. de Ma- Iadiven. KOTA GEDE, 21 Sept. van R'dam n. Hamburg. DEMPO, uitreis, 21 Sept. van Marseille. KOT AAGOENG, thuisreis, 21 Sept. van Sin gapore. SITOEBONDO, thuisreis, pass- 21 Sept. v.m. 6 uur Perlm. MIJ. OCEAAN LAERTES, Amst. naar Java, pass. 20 Sept. Gi braltar. ALCINOUS, 20 Sept. van Birkenhead n. Java. KON. HOLL. LLOYD ZAANLAND, 21 Sept. van Z.-Amerika te Amst MONTFERLAND, 20 Sept. van Hamburg te Bremen. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN REGGESTROOM. 21 Sept. van Hamburg te Amsterdam. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. thuisreis, 21 Sept. van Port Said. TABINTA, uitreis, pass. 20 Sept. Dakar. JAVA-NEW-YORK LIJN SALAWATI, 20 Sept. van Belawan naar New- York. KOTA RADJA, Java naar New-York, pass. 20 Sept. n.m. 10 uur Gibraltar. HOLLAND-AMERIKA LIJN BURGERDIJK, 20 Sept. van Fort Churchill te Antwerpen. DELFTDIJK. 21 Sept. van Pacific Kust te Rot terdam. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALDABI, thuisreis, 20 Sept. van Montevideo. HALCYON LIJN VREDENBURG, 20 Sept. van Vaardingen naar Lulea. ROZENBURG, pass. 19 Sept. Gibraltar. STAD AMSTERDAM, Vlaardingen naar Lulea, pass. 20 Sept. Elseneur. ROZENBURG, 20 Sept. van Spezia te Huelva. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISALAK, 19 Sept. van Batavia n. Soerabaya. TJIBADAK, 19 Sept. van Batavia te Hongkong. TJISAROEA, 19 Sept. van Hongkong n. Mllke. VER. NEDELR. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AZIE LIJN ARENDSKERK, 21 Sept. Van Amst. n. Hamburg. GAASTERKERK, thuisreis, 20 Sept. te Penang. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN ALMKERK, uitreis, pass. 19 Sept. Glbraltad. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, Antwerpen naar Hamburg, pass. 20 Sept. Vissingen. HOLLAND-AFRIKA LIJN NXJKERK, uitreis, pass. 20 Sept. Dungeness. RANDFONTEIN, thuisreis, 20 Sept. van Las Palmas. DIVERSE SCHEPEN JUNO, 20 Sept. van Pladjoe te Singapore; gaat naar Balik Pappan en Hongkong. ARTEMIS, 20 Sept. van Avonmouth te Curacao, ALETTA, 18 Sept. van Singapore naar Pladjoe. ANASTASIA, 19 Sept. van Pladjoe n. Singapore. ANGELINA, 18 Sept. van Bangkok n. Singapore. AUGUSTINA. 15 Sept. van Soerabaja naar Ballk Pappan en Singapore. AGATHA, 19 Sept. van Singapore te Soesoe. HERMES, 19 Sept. van Spezia te Constanza; gaat naar Alexandrië, Suez en Alexandrië. IRIS, 17 Sept. van Davao naar Balik Pappan, Manilla en ver. Tarakan, Mirl en Shanghae. JOSEFINA, 19 Sept. van Soesoe te Singapore, gaat naar Pladjoe en Batavia. MAJA, 25 Sept. van Curasao te Amst. verwacht; gaat daarna naar Rouaan en vervolgens dokken te Rotterdam. MANVANTARA, 19 Sept. van Suez te Abadan; gaat verm. naar Kopenhagen, Stockholm en Ornskjoldvik via Suez. MEGARA, 19 Sept. van Fauillac te Curacao; gaat naar Gibraltar, Ltalië en Curacao. MERULA, 18 Sept. van Triëst te Constanza: gaat naar Engeland. MITRA, 18 Sept. van New Orleans te Montreal; gaat naar Key West v.o. MURENA, 17 Sept. van Singapore te Pladjoe: gaat naar Singapore en Engeland. PAULA, 18 Sept. van Soesoe naar Singapore. PETRONELLA, 19 Sept. van Singapore naar Soesoe. LEERSUM, Archangel naar Baltimore, 21 Sept. te Tromsö, met lekkage. Het schip heeft In de Witte Zee aan den grond gezeten. BEURSPLEIN, 20 Sept. van Narvik n. R'dam. AMELAND, 21 Sept. Van B.-Aires naar Las Palmas. KATENDRECHT, naar Constanza, pass. 21 Sept. Gibraltar. BEURSPLEIN, 20 Sept. van R'dam te Narvik. BATAVIER III, 21 Sept. van R'dam te Gra- vesend. EXPORT, 20 Sept. van R'dam te Londen. ST. PHILIPSLAND. pass. 20 Sept. Dover. MOORDRECHT, naar Hull, pass. 20 Sept. Dun geness. REGINA, 19 Sept. van Blyth te Charlestown. LINGESTROOM, 20 Sept. van Newport te Swansea. ALDEBARAN, B.-Aires naar Antwerpen, pass. 20 Sept. Ouessant. BEVERWIJK, 20 Sept. van Cardiff te Marseille. DONAU. sleepboot, pass. 20 Sept. Gibraltar. VLIESTROOM, 19 Sept. van Amst. te Huil. EEM, 18 Sept. van R'dam te Malmö. GOUWE, 17 Sept. van Pillau naar Leningrad. ST ANNALAND. Windau naar Rotterdam, pass. 30 Sept. Elseneur. WESTLPEIN, pass. 20 Sept. Elseneur. MIRZA. naar St. Kitts v.o., was 20 Sept. 8 uur 55 v.ro. 300 mijlen Z.W. van Valentia. WOENSDRECHT. naar Grangemouth, was 20 Sept. 1 uur 25 n.m. 90 mijlen Z.O. van Lands End. KURMARK, Java naar Amst., 20 Sept. van Port Said. HALLE, Java naar Amst.. 20 Sept. van Port Said.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2