Ajax verliest van V.S.V, Wals en Slaats winnen twee-uurs koppelwedstrij d WILLEM II DOOR N.A.C. GESLAGEN NIEUWE LAUWEREN VAN ARIE VAN VLIET MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 D. W. S. met 21 door D. F. C. ge klopt. V. U. C. wint met groote cijfers van Overmaas Z.A.C. zorgt voor een verrassing HERMES D. V. S.—K. F. C. 1—1 Nieuwenhuis blonk wederom uit FEYENOORDA. D. O. 4—0 Barendregt verricht de hattrick R. C. H.—H. F. C. 3—1 Horst scoort voor R. C. H. de hattrick Fraai© prestatie van Osendarp Overwinning op 100 en 200 Meter te Götheborg V. S. V.—AJAX 2—1 De landskampioenen stellen teleur EXCELSIOR—SPARTA 3—2 De eerste Rotterdamsche derby Z. F. C.—STORMVOGELS 2—1 De IJmuidenaren falen De sluitings-wedstrijden der Am- ster damsche Vekabaan waren een groot succes De Wolff in vorm D. W. S.—D. F. C. 1—2 Een spannende wedstrijd WATERPOLO OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND H. Z. en P. C.Het IJ 45 ZEILEIS OM DE AMER1KA-CUP Rainbow wint de vierde race onder protest 't Gooi wint den hockey- dag H. O. C. in de finale met 10 geklopt V.C.B. D. H. L.G. D. A.13 De Leeuwen op hun retour? SPARTAAN—LEONIDAS 2—2 Spannende derby De stand is nu: 2 2 0 0 4 6—1 2 2 0 0 4 10—6 2 1 1 0 3 6—4 1 1 0 0 2 6—0 2 1 0 1 2 4—2 2 0 2 0 2 4—4 2 0 1 1 1 1—4 2 0 0 2 0 25 1 0 0 1 0 0—4 2 0 0 2 0 5—14 Een der grootste verrassingen van den afge- loopen competitie-Zondag is wel de nederlaag, die de landskampioenen met 21 te Velsen hebben geleden. V. S. V. is op eigen terrein een niet te onderschatten tegenstander en het was te voorzien dat de Amsterdammers het niet ge makkelijk zouden krijgen, maar dat de reis naar Velsen een nederlaag voor Ajax zou opleveren had men toch zeker niet verwacht. Feijenoord boekte een 40 zege op A. D. O. en is buiten V. S. V. de eenige club in deze afdeeling, die nog geen punten heeft moeten afstaan. R. C. H. bleef te Heemstede de meerdere van H. F. C. dat haar tweede nederlaag te slikken kreeg, terwijl V. U. C. een groote zege behaal de op Overmaas, dat wel de zwakste club uit deze afdeeling zal blijken te zijn. In twee wed strijden werd de verdediging van de nieuwe eerste klasser reeds veerUen maal gepasseerd. Xerxes en D. H. C. deelden de punten. Feijenoord V. S. V. R. C. H. V. U. C. Ajax D. H. C. Xerxes H. F. C. A. D. O. Overmaas In afdeeling n behaalde DFC aan den Spaarr.dammeraijk te Amsterdam een zwaar- bevochte zege op den nieuwen eerste klasser DWo. Ook nu gaven de blauw-zwarten goed partij, maar opnieuw moesten zü met een doel punt verschil het onderspit delven. Excelsior won na spannenden strijd met 32 in de Maasstad de derby tegen Sparta, waar door deze Rotterdamsche club met DFC de twee eenige- clubs zijn, die nog geen verliespunlen boekten. KFC kon het in Schiedam tegen HDVS niet tot een overwinning brengen. De Koogsche be haalde hier haar tweede gelijke spel. De Storm- vogels waren bij ZFC op bezoek en stelden hun aanhang teleur door met leege handen naar IJmuiden terug te keeren. Met 2—1 legden de Zaankanters beslag op beide punten. D. F. C. Excelsior Sparta Z. F. C. H. D. V. S. K. F. C. Haarlem Stormvogels- H. B. S. D. W. S. In het Oosten zorgde ZAC voor een verrassing door de Sportclub in Zwolle met 10 te klop pen. Go Ahead behaalde in Wageningen een ge makkelijke zege en de Deventer club gaat thans met vier winstpunten aan de spits. Heracles won na spannenden strijd met 3—2 van Tubantia, terwijl PEC in Apeldoorn goed op dreef was. Met 30 werd AGOW, dat vorige week door een zege op Vitesse goed startte, door de Zwol- sche club verslagen. Vitesse had wederom geen succes. De Arnhemsche club verloor wederom met een doelpunt verschil, thans van de En- schedesche boys. Go Ahead Tubantia Enschede Heracles Z. A. C. A. G. O. V. V. P. E. C. Ensched. Boys Vitesse Wageningen De strijd In Breda tusschen de beide oude rivalen is er een geworden van goed aiiooi, waarin het betere spel van NAC over het minder volledige Willem II heeft gezegevierd. We jui chen die Bredasche overwinning toe, omdat ze in staat is het oude NAC te doen herleven, en de spanning in de competitie te doen stijgen. De Tllburgsche derby werd een gelijk spel (22) en daarmede kunnen beide partijen tevreden zijn. Qualitatief stond het spel niet hoog, daar voor werd te veel geëxperimenteerd en aan ex perimenten gaat altijd een groot deel van het spelgehalte verloren. PSV won van MVV; maar de uitslag valt ons tegen. De cijfers 32 leggen geen getuigenis af van de groote meerderheid der Eindhovenaren, die in het Zuiden als kam pioenen worden gedoodverfd. We zijn daarom benieuwd of de Philipsmenschen in de volgende wedstrijden beter voor den dag komen. BW won met 20 van Bleijerheide; de Lim burgers zijn op vreemden bodem nooit sterk en daar BW dit seizoen beschikt over een vlotte ploeg en een uitstekende verdediging, valt ons de nederlaag van Bleijerheide niet tegen. Ju liana wist zijn eersten thuiswedstrijd om te zetten in een overwinning. Op eigen veld zal Juliana nog wel meer punten uizamelen. 2 2 0 0 4 4—1 2 2 0 0 4 5—3 2 1 0 1 2 5—5 2 1 0 1 2 2—3 2 0 2 0 2 1—1 2 0 2 0 2 2—2 1 0 I 0 1 1—1 2 0 1 1 1 1—2 1 0 0 1 0 1—2 2 0 0 2 0 35 2 2 0 0 4 4—0 2 1 0 1 2 6-3 2 1 0 1 2 2—2 2 1 0 1 2 4—4 2 1 0 1 2 1—2 2 1 0 1 2 3—5 2 1 0 1 2 1—3 2 1 0 1 2 2—5 2 0 0 2 0 3—5 2 0 0 2 0 0—3 Deze wedstrijd heeft niet dat hoogstaande epel gebracht, dat verwacht mocht worden. Dit is voornamelijk te wijten aan den krachtigen wind, die er over het veld stond, zoodat voor de rust KFC sterk in de meerderheid was en na de rust HDVS. Aan beide zijden werd er door de voorhoeden op aardige wijze gecombi neerd, maar voor doelgebied gekomen bleek geen dezer voorhoedespelers een behoorlijk schot te kunnen lossen. De beste speler bij KFC, dat weer met haar bekende drie-back-systeem speelde, was de spil Nieuwenhuis. Het eerste half urn: van den wedstrijd bleef de stand dubbel blank, doch eenigen tijd daarna slaagde de KFC-linksbinnen er in om bij een schermutse ling voor t Hermesdoel met een kalm schot te scoren (01). Na de rust kwam de verwachte meerderheid van Hermes DVS, dat nu den wind mee had. Er werden een reeks aardige aanvallen opgezet, waaruit o.a. de Hermes-rechtsbuiten precies op een doelhoekje mikte, maar de bal ging nog tegen den paal. KFC had nu bijna geen gelegenheid om aanvallen op te zetten. Eindelijk wist de linksbuiten Borrani uit een door Bergkotte genomen vrijen schop te scoren (1—1). Spoedig hierna kwam het einde. N. A. C. 2 2 0 0 4 7—5 L. O. N. G. A. 2 1 1 0 3 7—4 P. S. V. 2 1 1 0 3 3—2 B. V. V. 2 1 0 1 2 4—3 Willem II 2 1 0 1 2 5—5 Eindhoven 2 1 0 1 2 4—4 Juliana 2 1 0 1 2 56 N. O. A. D. 2 0 1 1 1 2—4 Bleijerheide 2 0 1 1 1 0—2 M. V. V. 2 0 0 2 0 5—7 In het Noorden won Be Quick met groote cijfers van Veendam en Velocitas van Friesland. GVAV en Achilles deelden de punten, evenals Leeuwarden en Sneek, terwijl HSC met 64 van Frisia won. Be Quick Velocitas G. V. A. V. H. S. C. Veendam Achilles Sneek Leeuwarden Friesland Frisia 2 2 0 0 4 10— 1 2 2 0 0 4 11— 2 2 1 1 0 3 8— 4 2 1 0 1 2 6- 7 2 1 0 1 2 3— 6 2 0 2 0 2 22 2 0 1 1 1 3— 6 2 0 1 1 1 3— 7 2 0 0 2 0 1— 6 2 0 0 2 0 6—12 Feijenoord verscheen met een geheel gewij zigde ploeg en had het oude paardje Baren dregt weer van stal gehaald. De opstelling der roodwitten was als volgtv. Male (d.)Bul en Wursten (a)J. Paauwe, v. Heel en v. Ooyen Cm.-)Linssen, Wrauwdeunt, Barendregt, B. Paauwe en Burg (v.). Reeds na vier minuten schiet Barendregt na mooi driehoeksspel onhoudbaar in. Over en weer moeten Koek en v. Male handelend optreden. Het ziet er naar uit dat de Rotterdammers wat overmoedig zijn, temeer daar de Hagenaars geen grooten indruk maken. Na een half uur spelens komt Feijenoord even los en na handig solospel vergroot Barendregt den voorsprong. Direct hierna na een fraaie combinatie van het aanvalsquintet scoort Burg feilloos (30). Na de pauze trachten de roodgroenen het spel te forceeren. Feijenoord dat aan v. Male een prima doelwachter heeft, laat zich evenwel niet intimideeren. Feijenoord neemt het initia tief en vrij spoedig verricht Barendregt de hat trick, een fraai „rentrée" voor den ouden crack. Loof mist nog enkele goede kansen. Tenslotte denken wij dat Berg de eer zal redden, v. Male is reeds gepasseerd, maar Wursten redt schitterend. In een vlotten, spannenden, en vooral door R.C.H. goed gespeelden wedstrijd is het R.C.H. gelukt om de eerste ontmoeting tusschen de plaatselijke concurrenten met 31 te winnen. R.C.H., dat met een invaller voor Krom uit kwam, verdiende deze overwinning wel, in hoofdzaak door beter verzorgd spel. Het eerste kwartier is volkomen voor H.F.C. dat gesteund door den sterken westenwind krachtige aanvallen onderneemt op de R.C.H.- veste, waarbij het echter heftigen tegenstand ondervindt van Prevost c.s.. die zich duchtig weren. Kos heeft er ook goed het oog in en ondanks enkele fraaie kansen die Koper krijgt, weet de R.C.H.-verdediging stand te houden. Inmiddels komt er wat meer spel in het R.C.H.-team en langzamerhand komt er ook voor de H.F.C.-defensie meer werk aan den winkel. Met behoorlijk vlak spel weet de R.C.H.- voorhoede zich door de H.F.C.-verdediging te werken, waarin aanvankelijk v. d. Togt nog weet te domineeren, totdat eindelijk na goed werk van rechts, Horst den bal vrij krijgt en via v. d. Togts vingertoppen aan R.C.H. de lei ding geeft. De thuisclub behoudt dan geruimen tijd de overhand ondanks den sterken tegenwind en uit een goed door v. d. Meulen genomen corner schiet Martin scherp in, van der Togt stopt het schot wel. doch Horst kopt den terug- springenden bal daarna langs den H.F.C.-doel- man: 20. H.F.C. is daarna minder gelukkig als Koper eenmaal alleen voor Kos hopeloos faalt met zijn schot, daarentegen worden ook enkele R.C.H.-aanvallen onvoldoende afgewerkt. Met 20 voor R.C.H. wordt dan gedraaid. De tweede helft wordt van R.C.H. een flinke opvoering van de score verwacht, de medewer king van den wind in aanmerking genomen. H.F.C. begint echter weer met een serie heftige aanvallen en slecht schieten, benevens onfor tuinlijk richten zijn oorzaak dat het R.C.H. - doel aan een doorboring ontkomt. Tweemaai achtereen wordt tegen het houtwerk geschoten, buiten bereik van Kos. De R.C.H.-verdediging komt echter het gevaar te boven en dan gaat de R.C.H.-aanval weer aan het werk. Een on juiste opstelling in de H.F.C.-verdediging geeft Horst gelegenheid uit een voorzet van v. d. Meulen het derde doelpunt voor R.C.H. te maken, zoodat de Racing tien minuten na rust reeds een drie-nul voorsprong heeft. H.F.C. geeft zich desondanks nog niet gewonnen en vooral R. Jongeneel doet zich thans gelden. Telkens weer zet hij door opbrengen van den bal zijn voorhoede aan het werk, doch het bin- nentrio mist de finishing touch. Er dreigt feitelijk geen gevaar voor Kos, die zich boven dien door op het juiste moment uit te loopen, weer de betrouwbare doelman toont. Toch komt, na een half uur ongeveer, als Jongeneel weer eens den bal fraai heeft opgebracht, het eerste en eenige tegenpunt. Uit een doelworsteling weet van Baasbank den stand op 31 te bren gen. Er schijnt nog wat spanning te komen, doch de R.C.H.-verdediging laat zich niet meer overrompelen en met 31 voor R.C.H. komt tenslotte het einde. Rest ons nog te vermelden, dat de wedstrijd o. a. werd bijgewoond door minister Oud en mr. Singenberg. Onze landgenoot Osendarp won Zondag bij de internationale athletiekwedstrijden te Gö theborg zoowel het nummer 100 M. als de 200 M. hardloopen. De 100 M. won hij in precies 11 sec., terwijl hij de 200 M. won in den tijd van 22.4 sec. Rainberg (Zweden) won de 400 M. hardloo pen in 49.4 sec. Lovelock (Nieuw Zeeland) werd winnaar op de 1500 M. in 4 min. 2.4 sec. Achilles (Londen) won de Zweedsche esta fette in den tijd van 2 min. 0.6 sec. Het verspringen werd gewonnen door Hall berg (Zweden) met een afstand van 7.53 M. Voor een talrijk publiek behaalde V.S.V. een volkomen verdiende overwinning op de lands kampioenen. Wel vertoonden de Ajax-spelers wat de techniek betrof beter spel, maar de V.S.V.-ers speelden snel en doortastend, het geen voor den toeschouwer bijzonder aantrek kelijk was. De eerste aanval van V.S.V. leverde al direct een mooi doelpunt op. Wolf Jr. gaf den bal door naar zijn broer, die zuiver langs Keizer plaat ste (10). Reeds dachten wij dat V.S.V. den voorsprong zou vergrooten, daar Wolf Sr. han dig was doorgebroken, doch met den voet wist de uitsteekend keepende Keizer nog juist het schot te keeren. De wedstrijd werd geweldig spannend, daar de Ajax-aanvallen ook lang niet van gevaar ontbloot waren. Van Reenen werd door de V.S.V.-verdediging danig in de gaten gehouden. Na vijftien minuten spelens bracht Fischer met een schot, dat eenigszins van rich ting veranderde, den stand op 11. De V.S.V.- middenlinie en vooral de Vries en Hillekamp, voedden den aanval goed. Bij een V.S.V.-aan- val had de bal schijnbaar den doellijn over schreden. Scheidsrechter Stasse kon dit echter onmogelijk constateeren, daar hij te ver af stond, zoodat het doelpunt niet werd toegekend. De Koning viel dan uit bij V.S.V. en wordt door v. d. Lugt vervangen. De rust kwam met gelijken stand. In de tweede helft werd Ajax geheel op eigen helft teruggedróngen. De voorhoede bestond geruimen tijd uit drie man, daar de overige spelers zich in de verdediging hadden terug getrokken. Eenige harde schoten van Sterk werden door Keizer goed gekeerd. Aanval op aanval volgde op het Ajax-doel en verschillende malen zat het V.S.V. werkelijk niet mee. Langzamerhand ontworstelde Ajax zich van de omklemming. Bij een aanval der Ajacieden bleef de bal geruimen tijd voor het V.S.V.-doel zweven, doch resoluut wist v. Zutphen ten slotte een eind te maken aan de gevaarlijke situatie. Een hard schot van Mulders keerde Michel goed. Tegen het einde kwam V.S.V. weer geweldig opzetten. Steeds had de thuisclub geen geluk en een ieder had zich alreeds met een gelijk spel verzoend. Het publiek ging al vertrekken. Nog enkele minuten restten toen Sterk den bal kreeg toe gespeeld en met een geweldig schot zijn club de overwinning bezorgde: 21. Na nog een aanval op het Ajax-doel kon digde de scheidsrechter het einde aan van dezen uiterst spannenden wedstrijd. De eerste plaatselijke ontmoeting te Rotter dam trok groote belangstelling. Na eenig terrein- verkennen schoot Voormolen hard over. Manssen herhaalt aan de overzijde dit spelletje. Cchen wordt daarna geducht aan den tand gevoeld, maar hij is uiterst safe. Na een kwartier is een scherp schuin schot van Bouter hem te machtig. Venijnige schoten van Bouter en Niehof stopt Cohen fraai. Sparta zit ook niet stil en wij noteeren den gelijkmaker reeds, maar Achterberg, die zich op de lijn ge posteerd heeft, redt fraai. Juist voor de pauze verhoogt Bouter den voorsprong. De ruststand is sterk geflatteerd voor de rood-grijzen. Sparta had zeker meer verdiend. Na de hervatting is het Niehof, die den stand op 30 brengt. Direct hierna slaagt Voormolen erin tegen te scoren. In de tweede helft gaf Excelsior een technisch hoogstaand spelletje ten beste en het was zonderling, dat Sparta juist in deze periode succes oogstte. Vijftien minuten voor het einde verkleint Oost- lander den achterstand. Even voor het einde mist Warburton nog 'n dot van 'n kans, zoodat Excelsior tenslotte alleszins verdiend won en het nu niet op 't laatst aan laat komen. Beide teams zijn geheel volledig. Na een we- üerzijdsch verkennen krijgen de bezoekers het eerst gelegenheid de score te openen, wanneer eerst de alleen voor doel staande Tol in de handen van Dijkstra schiet en het daarna in gezonden schot via den onderkant van de dek- lat weer het veld inspringt. De thuisclub heeft na 10 minuten meer succes, daar een schot van Lust Hollenberg geheel verrast. (10). De vreugde duurt echter niet lang, want als De Waard het leder in vrije positie krijgt toe gespeeld, blijkt 't felle schot Dijkstra te mach tig te zijn. (11). Deze twee doelpunten zijn 't eenig vermeldenswaardige van de eerste helft, daar het spel van beide teams op geen hoog peil staat, ofschoon het combineeren bij de be- Zondagmiddag werden op de Vekabaan de laatste wedstrijden van dit seizoen ver reden. In tegenstelling met de afgeloopen dagen, was het weer vrij goed en er scheen zelfs een warm zonnetje. De wind was ech ter nogal sterk en vooral de sprinters had den daarmee te kampen, die op het ingaan van de laatste bocht veel van hun snel heid moesten inboeten. Het spannend ver loop van den strijd was een betere opkomst van het publiek waard geweest. De heer G. Hogenkamp wijdde eenige woor den aan de nagedachtenis van de zoo noodlot tig omgekomen renners Klaas van Nek Jr., Sam Hoevens en Frans Reinders. Hij wekte de aanwezigen op om zoo talrijk mogelijk aan wezig te zijn bij de wedstrijden welke geheel belangeloos Donderdag a.s. op de Stadion- baan verreden worden en waarvan de baten ten goede zullen komen aan de nagelaten be trekkingen der verongelukte wielrenners. In den internationalen sprint wedstrijd voor amateurs kreeg Arie van Vliet vervolgens de kans om zijn kunnen te toonen tegenover den Belgischen kampioen A. Hensy en H. Ooms. Arie deed wat van hem verwacht werd en won op overtuigende wijze. In den eersten rit liet Hensy zich door Ooms sleepen tot in de laatse boch, waarna hij onweersaanbaar naar vreno kwam en op de eindstreep won, ondanks het taaie verdedigen van den Amsterdammer. In den tweeden rit kwam Ooms tegen Van Vliet en bracht er heel wat minder van terecht dan regen den Belg. In den derden rit nam Van Vliet gedwongen den kop. Bij het ingaan wist Hensy hem in een geweldige spurt voorbij te komen, maar de Woerdenaar kwam terug, haaide den Belgi schen kampioen in en sloeg hem in de snelste sprint van dezen middag met twee lengten. In den vierden rit welk door alle drie de ren ners gereden werd, wist Hensy die aanvanke lijk ingesloten zat, de eerste positie te ver overen, maar de sterke wind ontnam hem bij het ingaan van de laatste bocht pilots zijn snelheid en Ooms en Van Vliet gingen hem allebei voorbij. Met een gelijk aantal punten als Ooms kreeg de Belg de tweede plaats in het eindklassement achter Van Vliet, omdat hij in den eersten rit eerstaankomende was geweest. In een internationalen achtervolgingswed strijd- won allereerst onze wereldkampioen Pel- lenaars .van Broccardo. De Franschman die slecht startte, werd regelmatig ingeloopen door Pellenaars, die hem na tien ronden reeds in den rug keek en hem na achttien ronden inhaalde. Ook de tweede rit van dezen wedstrijd lever de een Nederlandsche overwinning op. De Ne- derlandsche uurrecordhouder Joop de Wolff verloor in de eerste ronde bijna vijftien meter aan Guimbretière, maar herstelde zich schit terend. Reeds in de derde ronde had hij zijn achterstand ingehaald, in de zevende ronde zat hij nog vijftig meter achter den Fransch man en in de tiende ronde ging hij hem voor bij. Het was eveneens in de tiende ronde dat de Wolff in de beslissing van dezen wedstrijd den winnaar van den eersten rit, Pellenaars, voor bij ging. Ten slotte won Ooms nog van Homma en Cornelisse een sprintwedstrijd voor amateurs, welke wegens vochtigheid van de baan de vo rige week Maandag niet uitgereden kon wor den. Na de pauze volgde de mooiste kamp van dezen middag, een twee uurs internatio nale koppelwedstrijd welke wel een der beste was, die wü in dit seizoen hebben zien verrij den. De strijd ging natuurlijk voornamelijk tusschen SlaatsWals en BroccardoGuim bretière. Maar ook De Wolffv. d. Heiden en v. d. Horstr—Van Oers boden prachtig partij. Helaas moest v. d. Heiden wegens een knie blessure uitvallen, waardoor de Wolff gezel schap kreeg van W. Metz wiens koppelge- noot Van Dijk opgaf die twee ronden achter stand meebracht. Over het algemeen hebben Broccardo en Guimbretière geen kans gehad; daarvoor be waakte het overwegend Nederlandsche veld hen te veel. De Franschen beperkten er zich toe Slaats en Wals die verreweg de besten waren, in bedwang te houden. In het algemeen werd er in hoog tempo ge- den en fel gestreden. Van de zes klassementen moesten er wegens de voortdurende jachten twee afgelast en één uitgeste) a worden. De 20 K.M. werd gereden in 27 min. 10 3/5 sec.; de 40 K.M. in 53 min. 29 2/5 sec., de 60 K.M. in 1 uur 22 min 22 2/5 sec., de 80 K.M. in 1 uur 50 min. 36 3/5 sec. De strijd begint met een paar uitloopingen die niet veel opleveren. Pellenaar en Visser gaan er dan van door en loopen een halve baan .uit, wanneer Wals plots de achtervolging in zet en goed gesteund door Slaats, niet alleen de vluchtelingen, maar ook het peleton in haalt. Het harde werken van Pellenaars valt op. Visser die is ingevallen voor Sam Hoevens, steunt den wereldkampioen zoo veel hij kan, maar beschikt over te weinig uithoudingsver mogen. Wanneer het peleton even niet oplet, loopt hij echter een ronde in en plaatst zich met Pellenaars naast Slaats en Wals aan den kop. De renners krijgen er nu plezier in om er een voor een tusschen uit te trekken en op een ge geven oogenblik weten zelfs vier koppels die elkaar broedrlijk helpen, tegelijk een ronde in te loopen. Wals en Slaats moeten er aanhoudend op uit om hun voorsprong te behouden. Maar zoodra een ronde veroverd is weet zich voort durend weer een koppel naast hen te dringen. Tegen het einde echter krijgen de „cracks" weer een meer vrij spel. Het veld is murw ge reden en Pellenaars-Visser moeten zelfs dul den, dat ondanks hun taai verdedigen, het pe leton hen twee malen inhaalt. Wanneer v. d. Heiden op moet geven en Joop de Wolff niet alleen een nieuwen koppelgenoot, maar tevens twee ronden achterstand krijgt, is de overwin ning van Slaats en Wals verzekerd. Zij heb ben niets meer te doen dan Guimbretière en Broccardo te bewaken, die echter te veel ach terstand hebben om werkelijk gevaarlijk te worden. De technische uitslagen zijn: Sprintwedstrijd voor amateurs: eerste rit: 1. Hensy (laatste 200 M. 13 sec.). 2. Ooms (wiel); tweede rit 1. Van Vliet (laatste 200 M. 12 3/5 sec.), 2. Ooms, (wiel); derde rit: 1. Van Vliet (laatste 200 M. 12 2/5 sec.), 2. Hensy (2 leng ten); vierde rit: 1. Van Vliet (laatste 200 M. 13 sec.), 2. Ooms. 3. Hensy. Totaaluitslag: 1. Van Vliet 3 p., 2 Hensy 6 p., 3 Ooms 6 p. Achtervolgingswedstjrijd voor beroepsrijders: eerste rit: 1. O. Pellenaars die na 18 ronden (3600 M.) A. Broccardo in haalt in 5 min. 12 4/5 sec.; tweede rit: 1. J. de Wolf die na 10 ronden (2000 M.) Guimbretière inhaalt in 2 min. 49 4/5 sec. Beslissing: 1. J. de Wolff die na 10 ronden (2000 M.) Pellenaars inhaalt in 2 min. 44 4/5 sec. Wedstrijd voor beroepsrijders en onafhan- kelijken over 10 K.M.: 1. C. Wals in 14 min. 4 3/5 sec., 2. J. Riethoven, 3. B. van Dijk, 4. W. Metz. Niet geplaatst: J. v. d Heiden, F. Slaats, Juul Visser, P. v. d. Horst, M. v. Oers, R. Ver schoor, H. Jazet, H. Adan. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs: 1 B. Bosland die na 21 ronden (4200 M.) H. Pater inhaalt in 5 min. 47 2/5 sec. Over 5 K.M. deed Bosland, ondanks den sterken wind, 6 min. 57 4/5 sec. Twee uurs koppelwedstrijd voor beroepsrij ders: 1. F. SlaatsC. Wals 4 p. 87 K.M. afgelegd. Op 2 ronden: 2. J. de Wolff—W. Metz 14 p. 3. P. v. d. HorstM. v. Oers 13 p. 4. JazetAdan 3 p. Op 3 ronden: 5. RiethovenVerschoor 8 p. 6. BroccardoGuimbretière 4 p. Op 5 ronden: Op 5 ronden: 7. C. Pellenaars—J. Visser 1 p zoekers beter verzorgd was dan bij de Zaan kanters. Het uitvallen van De Waard, voor wie v. d. Laan invalt, doet de IJmuidensche voorhoede aanmerkelijk verzwakken. Na een zwak begin tijdens de hervatting, voert de thuisclub geleidelijk het tempo op, het geen na 17 minuten succes oplevert, als na een afgeslagen aanval Klopper een listig boogschot op het Stormvogelsdoel afzendt, dat juist on der de deklat verdwijnt. (21). Wanneer eenige tegenaanvallen voor de gasten geen resultaat opleveren, nemen de rood-witten tot het einde vrijwel het spel in handen. Wegens een enkel blessure moet Prins van Stormvogèls van ver der spelen afzien en wordt zijn plaats door Bra- veboer ingenomen, terwijl tegen het einde Fijma den geblesseerden Voorthuis van Z.F.C. vervangt. De Stormvogels moeten in de laatste minu ten alle krachten inspannen om verdere doel punten te voorkomen, doch de stand ondergaat geen verdere wijziging meer. 2.F.C. won hier mede verdiend. Voor dezen eersten thuiswedstrijd in de com petitie, bestond veel belangstelling en het klei ne maar vriendelijke terrein aan den Spaarn- dammerdijk, waar een gemoedelijke en orde lijke stemming heerscht, was zoo goed als uit verkocht. Er stond vrij veel wind, welke DFC in haar voordeel koos. De Dordtenaren kwamen in de nieuwe op stelling, waarin zij in de Zilveren Bal-wed strijden zulk een goed figuur hebben gemaakt. Bij DWS speelde Van Es in plaats van Stok. Reeds aanstonds bleek, dat beide partijen er alles op zouden zetten om de overwinning te behalen, maar de blauw-zwarte Amsterdam mers waren geestdriftiger dan de bezoekers, die evenwel in techniek iets beter waren; hun kop- werk o.a. was heel goed. Voor de wedstrijd aanving werd namens Zee- burgia een geschenk aangeboden, welke gAte zeer op prijs werd gesteld. Het spel had een zeer verdeeld verloop en van een overwicht kon althans voorloopig niet worden gesproken. Later echter teekende zich een overwicht van DWS af. De Amsterdammers wierpen zich met groot élan in den strijd en hun spel was mees tentijds goed van opzet, doortastend en vol combinatie. Bij DFC daarentegen vlotte het minder, wel werkte de ploeg snel en was ook deze zeer ac tief, maar aan den samenhang ontbrak een en ander en onze indruk was, dat de rood-witten hun handen vol hadden aan de niet-aflatende blauw-zwarten, die geen oogenblik hun tegen standers kans gaven hun gevaarlijke voorhoe- despel te ontplooien. Mijnders was aanvankelijk Caldenhoven de baas, maar toen deze stoere back eenmaal het spel van den watervluggen internationaal „door" had, stelde hij zich zoo op, dat het voor den Doratenaar steeds moeilijker werd een van zijn beruchte voorzetten te geven. Ook de ge duchte Punt werd stevig bewaakt. Ruisch was niet meer dezelfde van vroeger. Toch zou het DFC zijn, dat het eerste doel punt maakte en wel door Punt, die een schit terenden voorzet van Mijnders onhoudbaar in schoot. DWS krijgt tal van kansen, maar ondanks haar meerderheid in het veld, kan zij het in de eerste helft nog niet tot een gelijk spel brengen. Terstond na de rust slaagt DWS erin den stand gelijk te maken door Melchers, die na een hoekschop de hem geboden kans niet on benut laat (11). Dan wordt het een strijd om de overwinning, in welken strijd DWS het beste voor den dag komt. Talrijk zijn de aanvallen, welke de DWS'ers op de rood-witte veste ondernemen, maar het zit den blauw-zwarten niet mee. Een kwartier voor het eind weten de Dordte naren ten tweeden male te scoren (12) door Seitz, die een schitterenden voorzet van Mijn ders weet te benutten. Ofschoon DWS in de laatste minuten een sterken druk op DFC weet uit te oefenen, slaagt zij er, ook al door eenige pech niet in den stand in haar voordeel te doen veranderen. Wanneer scheidsrechter Lissauer einde blaast, kunnen de Dordtenaren elkaar om 'n lichtelijk- geflatteerden uitslag omhelzen. Hetgeen zij dan ook zonder schromen doen. De Zondag in „Regentes" te Den Haag ge speelde wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen H.Z. en P.C. en het IJ is geëindigd in een moeilijke 54 zege voor Het IJ. Het is een spannende ontmoeting geworden, waarin zeer snel werd gespeeld. De Amster dammers waren technisch beter, maar vooral in de eerste helft bleven de Hagenaars door hun enthousiast spel uiterst gevaarlijk. Doelman Veenstra in het Amsterdamsche doel was ech ter zoo goed op dreef, dat Het IJ feitelijk aan hem de overwinning heeft te danken. Voor de rust nam Het IJ door Bohlander de leiding en nadat v. d. Bosch kort na de hervat ting den stand op 0—2 bracht, kon Schrieder er 1—2 van maken. Toen leek het met de Ha genaars gedaan en spoedig werd het door Bohlander, J. Kohier en Hazenberg 15. Dit werd den Hagenaars te bar en het tweetal Ree kers—Schrieder verkleinde tenslotte den ach terstand tot 45. De Haagsche ploeg zag daar na geen kans meer een gelijk spel te forceeren. Het IJ heeft hiermede dus de eerste van de beide kampioenswedstrijden gewonnen. Zaterdag werd te Newport de vierde wedstrijd voor de Amerika-Cup gehouden. De race ls ge wonnen door Rainbow in den tijd van 2 uur 55 min. 38 sec. Het verschil met Endeavour bedroeg 1 min. 15 sec. De heer Sopwith heeft tegen de zen uitslag protest aangeteekend. De reden hier van is nog niet bekend. Omtrent het verloop van den wedstrijd wordt nader gemeld: De race had plaats op de driehoeksbaan met twee keerpunten. Er stond een zeer krachtige wind, waardoor het moeilijk was voor de jury en voor de pers om de jachten bij te houden. De Rainbow ging met een voorsprong van 20 sec. over de startlijn. Het jacht slaagde erin geleide lijk uit te loopen tot ongeveer 250 Meter. Daar na kwam de Endeavour weer dichterbij en bij de eerste bocht lagen de beide jachten naast elkaar. Bij het laveeren tegen den Oostenwind verkreeg de Endeavour een aanzienlijken voor sprong. Op het laatste eind kwamen de beide schepen weer gelijk te liggen. Tenslotte ging de Rainbow met een tijdverschil van 1 min. 15 sec. als eerste door de finish. De vijfde race zou heden worden gezeild. Onder groote belangstelling werd Zondag te Amsterdam de hockeydag gehouden op de vel den van de Amsterdamsche Hockey en Bandy- club. Van de voorronden waren zestien elftal len er in geslaagd zich voor dezen dag te plaat sen zoodat de winnaar 4 wedstrijden op 1 dag spelen moest, voorwaar geen geringe prestatie. Als favorieten golden Amsterdam, Hilversum of H. D. M., doch het is geheel anders uitgeloo- pen dan algemeen verwacht werd. In de eerste ronde werden de landskampioenen reeds door 't Gooi gewipt in een zeer spannenden doch ruwen wedstrijd. Het Gooi-elftal maakte een zeer goeden indruk als geheel met 2 schitte rende backs en een goed combineerende voor hoede, waarin de rechtsbuiten Stokmans uit blonk. De halflinie was het minste deel van het team al was hier Houtzager ook nog zeer vol doende. Amsterdam viel tegen en lijkt ons niet meer zoo sterk als verleden jaar, speciaal het vleugelspel was zwak. Amsterdam nam tot tweemaal toe de leiding welke steeds te niet werd gedaan, terwijl tenslotte Houtzager uit een strafcomer den winnenden goal scoorde (32). Bloemendaal slaagde er in de H. D. M.-reser- ves met 31 te kloppen, terwijl Pinokkio voor de verrassing zorgde door P. W. te slaan met liefst 30. Het spel van dezen Amsterdamschen tweede klasser maakte een goeden indruk en wij vermoeden dat deze pas gepromoveerde club het ook dit jaar een eind zal brengen. De andere uitslagen waren volgens de ver wachting, waarbij de Bloemendaal-reserves te gen H. O. C. eervol sneuvelden. In de kwarteindstrijden won 't Gooi met 31 van Pinokkio, waarbij zij de overwinning niet cadeau kregen, terwijl Hilversum I in een schertsmatch haar clubgenooten met 42 sloeg. Bloemendaal speelde een spannenden kamp tegen Deventer, waarbij beide partijen goed tegen elkaar opwogen. Deventer scoorde het eerst met een houdbaar schot en eerst in de laatste minuten kwam de gelijkmaker, zoodat doelschoten de beslissing moesten brengen. Bloe mendaal wist slechts een goal te scoren tegen Deventer twee, zoodat de oranjehemden dus geëlimineerd waren. De vierde kwarteindstrijd bracht H. D. M. tegen H. O. C. In een zeer spannende match scoorden beide partijen 1 maal, zoodat ook hier doelschieten moest be slissen. H. O. C. was hier de gelukkige, zoodat de halve eindstrijden waren Deventer—H. O. C. en GooiHilversum. In den slappen wedstrijd won H. O. C. met 3o van Deventer en plaatste zich dus in den eindstrijd. Intusschen was de andere halve eindstrijd het aankijken ten volle waard. Gooi handhaafde haar goeden vorm terwijl Hilver sum tegenviel en evenals Amsterdam aan kracht heeft ingeboet. Het goede aanvalspel van de Bussummers leidde tot 3 goals, terwijl v. d. Hagen slechts éénmaal de schitterend spe lende backs van 't Gooi wist te pareeren. De eindstrijd ging dus tusschen H. O. C. en 't Gooi. Beide ploegen waren echter vrijwel uit gespeeld, zoodat het een weinig fraaie vertoo- ning werd. Slechts één goal, door Stokmans ge scoord, bracht de beslissing ten gunste van t Gooi dat daarmede de speldjes won. Ongetwij feld maakten de winnaars op dezen eersten dag den besten indruk zoodat hun eindover winning volkomen verdiend was. De volledige uitslagen luiden: H. O. C.—Bloemendaal H 30; H. D. M.Nijmegen 21; Deventer Baarnsch Lyceum 2—1; Bloemendaal—H. D. M. II 3—1; P. W.—Pinokkio 03; Amsterdam't Gooi 23; Amsterdam IIHilversum II 22; HilversumDelftsche Studenten 30; Kwart eindstrijden: H. O. C.—H. D. M. 1—1; Bloe mendaal—Deventer 1—1; Gooi—Pinokkio 31; Hilversum IHilversum II 42; Halve finale: 't GooiHilversum 31; H. O. C.Devente- 3—0. Finale: Gooi—H. O. C. 1—0. D.H.L. kwam aan den start met een elftal van klinkende namen en was geheel volledig. G.D.A. verscheen met een verjongde ploeg die een vurig spel demonstreerde. Voor rust had D. H. L. den wind mee, maar niettegenstaande de meerderheid der Delfte naren in het veld was G.DA toch veel ge vaarlijker. Zoodoende duurde het 35 minuten eer de Leeuwen door een goed doelpunt van Hermsen een voorsprong kregen (10), doch nog voor rust had G.D.A. door Th. van der Zalm gelijk gemaakt, nadat even te voren een prachtig doelpunt, gescoord door Steentjes, we gens buitenspel ongeldig was verklaard. In de tweede helft buitte G.D.A. het wind- voordeel geducht uit. D.H.L. werd geregeld op zijn eigen helft gehouden en de enkele uit vallen hadden bij Lint en Thoen geen schijn van kans. De Delftsche halflinie en achter hoede begon steeds zwakker te spelen, en Steijn wist met een schot vanaf den vleugel, waarbij doelman Alsemgeest zich verkeerd had opge steld, te scoren: 12. Nog even beproefde de thuisclub toen om de zaak nog op te halen, maar de Loosduinsche defensie was te sterk, en vooral Lint speelde hier schitterend. Tegen het einde kwam G.D.A. weer sterk in de meerderheid, en wist Steentjes, na mooi op brengen van zn linkervleugel, de Loosduinsche overwinning tot een feit te maken, door van enkple meters afstand in te schieten (13). Leonidas is het eerst in het offensief. Teppe- ma is met zijn goed geplaatste voorzetten bij zonder gevaarlijk. Reeds in de eerste minuten plaatst B. Huls een voorzet van zijn voet hoog in de touwen. De bezoekers zitten er geweldig op en de Spartaansche defensie moet alle zeilen bijzet ten. Na eenig samenspel op den linkervleugel weet Vloemans tenslotte de score te verhoo- gen (02). Nu komen de zwartjes los, zij zet ten een geweldig offensief in, zijn technisch ook superieur, maar het spel wordt te kort ge houden, waar Strieder c.s. wel raad mee weten. In de laatste instantie is Ham op zijn post. Bij een fraaie safe raakt hij even onklaar. Na de thee is Leonidas uitgespeeld. Het aanvalsquintet van Spartaan, in het bij zonder de drie gebr. Mëntinck, volharden in het peuterige spel. Eerst uit een penalty weet Toon Mëntinck tegen te scoren. Het ijs schijnt nu gebroken. Een door Borremans ontzettend hard genomen corner kopt F. Dries onhoudbaar in (22). Nu zakken de zwartjes weer af. Bij Leonidas een kleine opflikkering. Bijna had Vloemans de zege uit het vuur gesleept, maar zijn fraai schot stuit van den paal terug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10