Buitenlandsche voetbalvaria -*1 *5. V Betalingsverkeer met Duitschland HET CLEARINGVERDRAG MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 Rookt niet in bosch of her Welke verplichtingen eronder vallen Aan banden die waren versleten. werd menig ongeluk geweien! De Internationale Cup Waarom Italië werd verrast Een oude geschiedenis Er worden aan Duitschland hooge eischen gesteld Nieuws uit de Duitsche LUCHTVAART Gordon Bennett-vlucht Zeventien ballons gestart Hoe 't in België er voor staat HOCKEY NED. HOCKEY— EN BANDY- BOND Jaarvergadering te Amsterdam BILJARTEN NED. BILJARTBOND Buitengewone vergadering te Amsterdam SweeringVan Vliet MOTORSPORT BOSMAN EN HARTMAN NED. KAMPIOEN AUTOMOBILISME GROOTE PRIJS VAN SPANJE Fagioli winnaar Wedstrijden op Woudestein Kampioenschap van Drente WIELRENNEN PIJNENBURG—DEBRUICKER WINNEN TE ARNHEM Spannende koppelwedstrijd v,ei <lra9en Wei!*'*"»f„a e.„ dr°°9 z 1 jCt Bijzonderheden over de nieuwe regeling, welke tusschen beide landen is getroffen De koppelwedstrijd LAWNTENNIS TILDEN KAMPIOEN „Wereldkampioenschappen" Professionals te Parijs Kampioenschappen Nederlandsche oefenmeesters GOLF DUITSCHLAND WINT VAN NEDERLAND Tiende lanflenwedstrijd De Haagsche Ooievaar Vliegende polo-spelers te Antwerpen KEGELEN NED. KEGELBOND Feestmaaltijd te Utrecht NAT. MISSIEWEDSTRIJD Mgr. Theelen spreekt voor de radio ATHLET1EK Nationale Veldloop te Amersfoort DAMMEN Om den meestertitel Om den Crescendo-beker WATERSPORT Watersport vereeniging „Modem" Nadat Tsjecho-Slowakije de afgebroken com petitie voor de Internationale Cup heeft voort gezet met een wedstrijd tegen Oostenrijk, krij gen de Tsjechen op 14 October a.s. reeds hun tweeden strijd voor dit kleinood te verwerken. Want dan heeft dit elftal tegen Zwitserland aan te treden te Genève. Hoewel de Helvetia- nen blijkens onderstaande lijst niet veel in de melk te brokkelen hebben, wordt er in het Tsjechenland thans reeds op gewezen om die Zwitsers toch vooral niet te onderschatten. Want men is er algemeen van overtuigd, dat 't spelpeil daar gestadig omhoog gaat, alhoewel men nog niet op een gelijkwaardig niveau is gekomen met de andere Centraal Europeesche Staten. De vergelijkende stand, zonder de ont moeting Oostenrijk versus Tsjecho-Slowakije, is aldus: Italië 5 4 0 1 8 pnt. 13—6 Tsjecho Slowakij* 2 2 0 0 3 pnt. 84 Oostenrijk 3 1113 pnt. 63 Hongarije 2 0 111 pnt. 2—4 Zwitserland 4 0 04 0 pnt. 414 Geheel onverwachts kwam Engelands uit- noodiging aan Italië voor een wedstrijd op 14 November a.s. te Londen op den Arsenal- ground en toch is men er merkbaar door ver rast. Want na alle Italiaansche successen der laatste jaren voelt men het toch als de groot ste eer om in het moederland der sport officieel te worden ontvangen, men voelt dit, als de kroon op den voetbalarbeid, temeer daar Duitschland voor deze eer ook een ernstig sol licitant was. Men is zich bewust, dat Italië daar voor 'n ontzettend moeilijke taak- komt, daar Engeland op eigen grond en temidden van eigen supporters, en vooral op dat tijdstip in topvorm moet worden geacht en bijkans on overwinnelijk is. Doch Italië heeft meit een volmondig ja op de uitnoodiging geantwoord en zal op 14 November a.s. dus de wapens met de oude grootmeesters onzer voetbalsport kruisen. Weenen. Florisdorfer Athetik Sportclub Rapid. Een pra^tige, spannende strijd, waar bij 't luttele momenten voor het einde nog 33 stond. Het publiek gilde van enthousiasme. Plots een botsing, de scheidsrechter floot en wees naar de witte stip, Rapid schoot.... en de F. A. C. verloor met 43. Het publiek is waanzinnig, molesteert den scheidsrechter, en danig toegetakeld komt de brave man in zijn kleedkamer. Dom publiek, want wie werd nu de dupe van deze historie. Natuurlijk de fa vorieten, de Florisdorfer, want behalve een lang niet malsche geldboete komen bovendien de drie gemaakte goals te vervallen en luidt de uitslag.... 04! Duitschlands lust naar nieuwe internationale triomfen kan over veertien dagen opnieuw wor den botgevierd. Want dan staat de strijd tegen Denemarken op het programma, welk land men in Kopen hagen zal hebben te bekampen. En bedriegen de voorteekenen niet, dan is Duitschlands tweede internationale zege in 't zicht. Wel heb ben de Denen nog een grooten roep en moet men in geen geval hun capaciteiten onderschat ten, nochtans is hun kracht niet zoo groot, om de blonde Germaansche zonen zelfs in eigen land te overwinnen. Zooals bekend is Noorwe gen momenteel de held dezer noordelijke con treien. Intusschen wordt dit de tweede match van het Duitsche internationale programma, waarna nog acht interlandwedstrijden te spelen zijn. Duitschlands voetbalcompetitie is op het oogenblik twee drie Zondagen oud. Vele clubs hebben zelfs pas één wedstrijd gespeeld, wat verband houdt met internationale en semi-in- temationale ontmoetingen. Het zwaartepunt van het Duitsche voetbal is nog steeds in het Westen en Zuiden te zoeken, vooral het Westen heeft de laatste jaren alle districten, inclusief het Zuiden overvleugeld. Clubs als Schalke '04 Gelsenkirchen)Fortuna (Düsseldorf) Borus- sia (Fulda) e.a. zijn heel wat mans en onover winnelijk voor de gemiddelde Hollandsche ploeg, misschien wel voor onze super-elftallen. In 't Beiersche land is de aloude strijd tusschen de steden Nümberg en München opnieuw ont brand en een uittreksel van de desbetreffende ranglijst beeldt dit het duidelijkst uit: München I860 Wacker, München I. F. C. Nümberg 3 2 1 0 5 pnt. 6—1 3 2 1 0 5 pnt. 7—5 2 2 0 0 4 pnt. 7—1 Gaat de I. F. C. Nürnberg al direct op stap voor haar tweede kampioenschap in successie, Om vier uur Zondagmiddag is te Warschau de eerste ballon, de „Warszawa" gestart voor de jaarlijksche Gordon Bennettvlueht. Met tus- schenruimte van enkele minuten startten suc cessievelijk de andere deelnemers. In totaal gingen zeventien ballons de lucht in. In Noord-Oostelijke richting verdwenen de deelne mers aan den horizon. Zondagmorgen in de vroegte was men met de vulling begonnen. Zwitserland en de Vereenigde Staten hadden zich op het laatste oogenblik, elk met een ballon, teruggetrokken. Spanje had nog ingeschreven, doch in verband met het feit, dat deze inschrijving na de officieele sluiting was binnengekomen, kon deze niet worden toege laten. Met een tusschenruimte van zes minuten gingen de volgende balons de lucht in: Watszawa (Polen) met Buczynski en Zak- rzewski; Stadt Essen (Duitschland) met Kaulen en Pröbsting; Bratislava (Tsjecho-Slowakijp) met Jezisek en Fabry: Belgica (België) met Demuyter en Coeckelbergh; Dux (Italië) met Amoroso en Pirazzoli; U. S. Navy (V.S.) met Kendall en Unnamed Zürich III (Zwitserland) met Gerber en Tilgenkamp; L'Aigle (Frank rijk) met Boitard en X. Kosziusko (Polen) met Hynek en Pomaski; Wilhelm von Opel (Duitsch land) met Zinner en Geku; Bruxelles 1935 (Bel gië) met Quersin en Van Schelle; Buffalo Courrier Express (V.S.) met Sineman en Wanik; Basel (Zwitserland) met Van Baerle en Diet- schi; Torun (Frankrijk) met Ravaine en X.; Polonia (Polen) met Januss en Wawszak; Deutschland (Duitschland) met Goetze en Vo gel; Lorraine (Frankrijk) met Dolffus en Cor mier. Niet gestart „U. S. Army" (V. S.) en „Vic tor de Beauclair" (Zwitserland) Nader wordt gemeld, dat de Fransche ballon „Torun" twee uur na de opstijging reeds in de nabijheid van Warschau is gedaald. De andere ballons zijn alle in de richting van Lethland verdwenen. wat tegelijkertijd het herstel beteekent van haar roemruchte historie? In de Belgische competitie toont de Brussel- sche Union St. Gilloise dezelfde aspiraties als het vorig seizoen. Want de overwinning begin nen zich weer aaneen te rijen men nam reeds direct de bovenste plaats in bezit. Dat belooft wat, al zullen nog wel voetangels en klemmen op het Brusselsche pad komen. De Antwerp F. C. blijkt weer de bescheidenheid in hoogst eigen persoon en van den zoo zeer verwachten strijd tusschen België's grootste steden, Brus sel en Antwerpen, zal ook dit jaar wel weinig terecht komen. Het Edeghemsche Belgica sluit op het oogen blik de rij van twaalf af! In een der zalen van Krasnapolsky te Am sterdam werd Zaterdag onder voorzitterschap van R. Baron van Pallandt de jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden van den Neder- landschen Hockey en Bandybond.' Op voorstel van den heer De Waal (Amster dam) werd het zittend bestuur, bestaande uit de heeren R .Baron van Pallandt, J. Wagener jr., Tj. van Holkema, Jhr. mr. W. C. Hooft Graaf land, Mr. C. Ch. Geyl en L. J. Hoffman bij acclamatie herkozen. Na vaststelling van de door de gewone en ge westelijke leden voor het aanstaande vereeni- gingsjaar te betalen contributie, benevens de goedkeuring van de begrooting voor het seizoen 19341935, waaromtrent verschillende inlichtin gen gevraagd werden, ging men over tot de vol gende benoemingen Kascommissiede heeren De Waal, Van der Does en André de la Porte. Commissie van Beroep: de heeren Mr. Ras, Mr. Nolst Trinité en Ter Haar. Elftalcommissie: de heeren Wagener, Geyl, Drijver, Van Rhede v. d. Kloot en Quarles van Uffca;d. Technische Commissie: de heeren Mr. Heyer, Mr. Molhuysen en Evekink. Protestcommisie: de heeren Mr. Heyer, Eve kink en Quarles van Ufford. Redactie-Commissie: de heeren Wagener, Ter Maar en Mr. Frank. Tot nieuwe leden werden aangenomen de I.C.C. (Amsterdam), de Rijswijksche Hockey Club, de Assensche Hockeyclub „De Maaiers", de Lochemsche Hockeyclub, de Zeister Mixed Hockey Club Schaerweyde en de Roosendaalsche Mixed Hockey Club de Pelikaan. Voorts werden nog als lid aangenomen de Meppelsche Hockey Vereeniging, het Neder- landsche Lyceum (Den Haag) en het Vrijzinnig Christelijk Lyceum (Den Haag). De heer Quarles van Ufford gaf daarna nog een overzicht van de competities van dit jaar. In totaal nemen 240 elftallen deel, waarvan 120 alleen in het Westen. Dit zijn alleen elftallen, die Zondags spelen, in het Westen wordt b.v. in de jeugdcompetitie ook op Zaterdag gespeeld en hiervoor zijn zeker ook 30 elftallen inge schreven. Spr. deelde mede, dat voor het seizoen 1935 1936 de competitie anders zal worden inge deeld, hetgeen in hoofdzaak hierop neerkomt, dat de promotie-afdeeling en de 2e en 3e afdes- lingen zullen worden uitgebreid. Zaterdag kwam in Krasnapolsky, Amsterdam, de Nederlandsche Biljartbond in een buitenge wone algemeene vergadering bijeen. De verga dering werd geopend door den voorzitter j!hr. dr. J. C. Mollerus, die de eereleden en afgevaar digden welkom heette. Vervolgens werd door den heer Sanders verslag uitgebracht van ds alge meene vergadering der Internationale Biljart Federatie, die in Augustus te Weenen werd ge houden en die hij met den heer- Brouwer als afgevaardigde van den Nederlandschen Bond bijwoonde. Door omstandigheden werd nog niet overge gaan tot het verkiezen van een bestumslid in plaats van den heer A. W. van Haaren. die om studieredenen heeft bedankt. Deze zal tot de eerstvolgende vergadering zijn functie blijven behouden. Tenslotte ging de vergadering over tot de bespreking en vaststelling van een nieuw huishoudelijk reglement. Zondagmiddag is in café de Beursbengel te Amsterdam de revanche-wedstrijd tusschen J. H. Sweering en C. v. Vliet gespeeld om een wedstrijd van 800 punten. Van Vliet behaalde 400 pnt. in 34 beurten, hoogste serie 63, moyenne 11.76. Sweering behaalde 396 pnt. in 34 beurten, hoogste serie 47, moyenne 11.64. Des avonds zijn de tweede 400 punten ge speeld van den revanche-wedstrijd over 800 punten. Evenals des middags verloor ook thans Sweering. De cijfers waren Van Vliet Sweering pnt. brt. h. s. moy. 400 18 87 22.22 171 18 41 9.50 De Groote Prijs van Spanje is Zondag te San Sebastin verreden over een afstand van 500 K.M. Winnaar werd de Duitscher Fagioli met Mercedes Benz in den tijd van 3 uur 19 min. 14.6 sec. Deze tiende Grand Prix op het circuit van Lasarte is dus weer eens een Duitsche zege ge worden, want ook op de tweede plaats eindigde een Mercedes Benz, n.l. de wagen van Carra- ciola. Von Stuck op Auto-Union, die geruimen tijd op de achtste plaats had' gelegen, zag kans in het laatste gedeelte van den wedstrijd naar vo ren te komen en tenslotte de vierde plaats te bezetten. Nuvolari werd derde. De resultaten waren: 1. Fagioli (Duitschland) met Mercedes Benz, tijd 3 uur 19 min. 14.6 sec., gemiddelde uur snelheid van 156.225 K. M.; 2. Carraciola (Duitschland) met Mercedes Benz, in 3 uur 20 min. 24 sec.; 3. Nuvolari (Italië) met Bugatti, 3 uur 20 min. 48 sec.; 4. Hans von Stuck (Duitschland) met Auto-Union, 3 uur 21 min. 3 sec.; 5. Varzi (Italië) met Alfa Romeo, 3 uur 31 min. 50 sec.; 6. Vimille (Frankrijk) met Bu gatti. De andere renners werden niet geplaatst. De Zondag op Woudestein te Rotterdam ga-, houden motorwedstrijden hebben het volgende resultaat opgeleverd: Nationaal kampioenschap 350 c.c. seniores, lange baan 8800 M.: 1. J. Bosman (Velocette) 6.23; 2. A. Hartman (Motosacoche)6.25.2; 3. J. C. Houtop (Eysink)6.27.4; 4. Jac. Al (Royal Enfield)6.27.6; 5. G. J. van Dijk (Lady)6.31.4; 6 O. Moeke (BSA)6.37.8; 7. P. Oosterbaan (Rudge): 6.39.8; 8. J. Westerop (Velocette): 6.45. Nationaal kampioenschap 500 c.c. seniores lange baan 8800 M.: 1. A. Hartman Jr. (Excel sior): 6.10.6; 2. G. J. van Dijk (Eysink): 6.11.4; 3. C. A. van Dalsum (Motosacoche): 6.26.6; 4. P. F. van Dinter (Ariel): 6.36.2; 5. A. van Win gerden (Royal Enfield): 6.36.8; 6. H. Hamers (Royal Enfield): 6.46.2; 7. C. Haring (BSA); 7.03. Juniores, motoren t/m 350 c.c. 4400 M.: Be slissing: 1. C. Ouwehand: 3.19.4; 2. L. Rehorst; 3.19.6; 3. P. Mailer: 3.21.2; 4. J. Versluis: 3.21.4; 5. L. F. Breeman: 3.23.6; 6. H. Lans: 3.36.2. Seniores> motoren t/m 350 c.c. 4400 M.: 3s- slissing: 1.' J. Bosman: 3.10.6; 2. P. Oosterbaan: 3.11.4; 3. J. C. Hontop: 3.11.6; 4. G. J. van Dijk Jr.: 3.15; 5. Jac. Al: 3.15.2. Juniores, motoren t/m 500 c.c. 4400 M.: Be slissing: 1. J. de Ridder; 3.15 2/5; 2. O. Moeke: 3.15 3/5; 3. H. Eenninkwinkel3.17 1/5. Seniores, motoren t/m 500 c.c. 4400 M.: Be slissing: 1. A. Hartman Jr.: 3.02.8; 2. G. J. /an Dijk Jr.: 3.07.2; 3. J. Rijk: 3.12; 4. C. A. van Dalsum: 3.12.8; 5. J. C. Hontop: 3.13.6; 6. G. F. van Dinteren: 4.13.4. Nieuwelingen, motoren t/m 250 c.c. 4400 M.: 1. J. H. Iesberts (Rudge)3.38; 2. J. C. van der Wal (Bayliss-Tromas)3.46.6; 3. Hooymans: 3.49.2; 4. Dijk: 3.50.6; 5. N. G. Zijp (O. K. Su preme): 3.54.2; 6. Q. v. d. Berg (H. D.)4.08.6. Nieuwelingen, motoren t/m 350 c.c. 4400 M.: 1. H. Buys (Motosacoche): 3.24; 2. H. Kesssl- mans (New Imperial): 3.30.2; 3. L. v. d. As (Royal Enfield)3.37.2. Zondag werd te Norg het kampioenschap van Drente voor motoren, over een afstand van 72 K.M., verreden. De resultaten waren als volgt: Klasse I, motoren tot 250 ccM.: 1. J. v. d. Werf (Assen) op New Imperial, 1 uur 58 min. 52 sec., 2. Snijder van Wissekerke (Voorburg) op Coventry Eagle, 3. Van Eijsden (Amersfoort) op New Imperial. Klasse II, motoren tot 350 ccM.: 1. Jobing (Wildervank) op B.S.A., 1 uur 49 min. 4 sec., 2. L. Kasten (Norg) op New Imperial, 3. G. Timmer (Assen) op New Imperial. Klasse III (motoren boven 350 ccM.)1. S. Bron (Paterswolde) op Panther, 2 uur 24 min. 19 sec., 2. S. J. Medema (Veldkamp) op H.D. Den besten tijd van alle klassen maakte Jo bing uit Wildervank. Zondagmiddag hadden voor een bijkans uit verkocht huis de sluitingswedstrijden plaats van de Amhemsche Wielerbaan. Nadat de heer Tardijn eenige piëteits volle woorden aan de nagedachtenis der drie verongelukte renners had gericht, en een oogenblik stilte werd betracht, werd begonnen aan de omnium. In de tijdrace maakte Jan v. d. Heuvel den besten tijd met 10.1 sec. Het record staat op naam van Richter met 10 sec., 2. Pijnenburg 10.3; 3. J. v. Buggenhout 10.5 sec. Hierna werd een koppelachtervolging verre reden tusschen HosmusRoordink en Grebles Küster. De Arnhemmers reden uitstekend en na 18 ronden waren de Duitschers ingehaald. Vooral Hosmus deed goed werk, en deze renner is ongetwijfeld de beste onder zijn Arnhemsche collega's. Een interessanten strijd leverde de achter volging op tusschen Jan v. Hout en de Belg Debruicker. De Nederlander bleek weer van uitstekende klasse te zijn door na 17 ronden, in den tijd van 3 min. 5.4 sec., over z'n tegen stander te gaan. Een handicaprace bracht de volgende uit slag: 1. W. Vroomen, die in een keurige eind spurt won; 2. Mosmus; 3. Wiegman; 4. v. Reyen. In de amateursrace over 30 ronden met 5 klassementen was de 16-jarige Poeze favoriet, doch Rheinhardt wist op 'n gegeven moment uit te loopen en 1 ronde op de rest te nemen. 1. Rheinhardt 16 pnt.; 2. op 1 ronde J. Pieper 15 pnt.; 3. op 1 ronde; E. Poeze 13 pnt.; 4. op 1 ronde Scheers 11 pnt. ,nl>OS' A ■ri72?AY Aan de bepalingen van het Nederlandsch Duitsch verdrag inzake het betalingsverkeer, ontleenen wij, in aansluiting bij het reeds me degedeelde nog het volgende Het betalingsverkeer tusschen het Koninkrijk der Nederlanden eenerzijds en Duitschland anderzijds zal, voor zoover het betreft de in hieronder opgesomde betalingsverplichtingen, in Duitschland uitsluitend worden afgewikkeld door tusschenkomst van het Nederlandsch Clearing Instituut en de Reichsbank. Als kas sier van het Nederlandsch Clearing Instituut treedt op de Nederlandsche Bank N.V. Onder de bepalingen van dit verdrag vallen nadere afspraken voorbehouden de volgende verplichtingen van Nederlandsche schuldenaren ten aanzien van Duitsche schuldeischers en van Duitsche schuldenaren ten aanzien van Neder landsche schuldeischers, voorzoover deze ver plichtingen na 24 September 1934 vervallen: le. betalingen in verband met den invoer van Nederlandsche goederen in Duitschland en van Duitsche goederen in Nederland, zoomede, met wederzijdsche toestemming betalingen in ver band met het loonveredelingsverkeer; 2e. betalingen voor kosten, die ontstaan in verband met het Nederlandsch Duitsche goede renverkeer en wel in het bijzonder voor in voerrechten, spoorweg- - en binnenscheepvaart- vrachten; voor expeditiekosten en provisie; voor opslag-, haven- en bunkerkosten voor de bin nenscheepvaart (zonder de kosten der bunker kolen) en voor transportverzekeringen; 3e. betalingen voor kosten in verband met het doorvoerverkeer door Nederland uit Duitsch land en door Duitschland uit Nederland; 4e. de opbrengsten uit het binnenscheep- vaartverkeer, voorzoover deze opbrengsten ge woonlijk niet worden besteed voor betalingen in het land van den schuldenaar; 5e. de betalingen van saldi, die ontstaan uit de buiten het kader van dit verdrag tot stand komende verrekenng der wederzijdsche admini- tratiën van het Nederlandsch-Duitsch spoor weg-, post en telegraaf verkeer; 6e. betalingen van licenties. Verplichtingen van de onder le, genoemde soort vallen ook dan onder de bepalingen van dit verdrag, wanneer de verplichting ten aan zien van personen in een derde land bestaat. Bij den invoer in Nederland gelden als Duit sche goederen zoodanige goederen, welke uit sluitend in Duitschland zijn voortgebracht of aldaar een verwerking of belangrijke bewerking hebben ondergaan en bij den invoer in Duitsch land als Nederlandsche goederen zoodanige goederen, welke uitsluitend in Nederland zijn voortgebracht of die volgens de Duitsche dou ane-bepalingen als Nederlandsche goederen worden aangemerkt. De Duitsche schuldenaren betalen met be vrijdende kracht aan de Reichsbank. De Ne derlandsche schuldenaren betalen met bevrij dende kracht aan de Nederlandsche Bank N.V. als kassier van het Nederlandsche Clearing In stituut. Uitbetaling aan Duitsche schuldeischers ge schiedt door de Reichsbank; uitbetaling aan Nederlandsche schuldeischers door het.Neder- iandsch Clearing Instituut en zulks naarmate van de telkens beschikbare bedragen en in de tijdsvolgorde, waarin de stortingen hebben plaats gevonden, voorzoover wat betreft de tijdsvolgorde de beide regeeringen of de auto riteiten, die daartoe door Haar gemachtigd zijn, in uitzonderingsgevallen niet iets anders be palen. De Nederlandsche Regeering behoudt zich het recht voor Harerzijds de storting bij de Ne derlandsche Bank N.V. afhankelijk te stellen van de desbetreffende door de bevoegde auto riteiten te verleenen vergunning. Rechtstreeksche verrekeningen van weder zijdsche vorderingen in verband met het Ne- derlandsch-Duitsche goederenverkeer zijn in de toekomst nog slechts toegestaan met toestem ming van de wederzijdsche bevoegde autori teiten. Compensatie-transacties, voor welke bereids toestemming door de bevoegde autoriteiten ge geven is, kunnen nog worden afgewikkeld. „Auslandersonderkontos für Inlandszalun- gen die ten gunste van Nederlandsche fir ma's bij een Duitsche devisenbank geopend zijn, blijven bestaan. De opening van nieuwe „Aus- landersonkontos für Inlandszahlungen" is slechts met toestemming van de wederzijdsche bevoegde autoriteiten toegestaan. De gedeeltelijke betaling van het Crediet- tperrmark of Registermark vanuit Duitschland naar Nederland uitgevoerde goederen is in de toekomst slechts toegestaan met toestemming van de wederzijdsche bevoegde autoriteiten. Voorzoover toestemming tot zoodanige betalin gen door de bevoegde autoriteiten reeds gegeven is, kunnen deze zaken nog worden afgewikkeld. Van de op grond van dit verdrag op de re kening van het Nederlandsch Clearing Instituut bij de Nederlandsche Bank N.V. gestorte be dragen wordt een nader overeen te komen aan deel op een vrije rekening der Reichsbank bij de Nederlandsche Bank N.V. overgeschreven. Om een zoo vlot mogelijk verloop van het betalingsverkeer te verzekeren, zullen de beide Verdragsluitende Partijen de ontwikkeling van het goederenverker op de daarvoor vereischte wijze regelen. Dit verdrag moet bekrachtigd worden. Het treedt den 15aen dag na de uitwisseling der be krachtigingsoorkonden, die zoo spoedig mogelijk in 'sGravenhage zal plaats vinden, in werking. Dit verdrag blijft tot en met 31 December 1934 van kracht. Het kan met een termijn van 14 dagen vanaf den 15den of den laatsten dag van iederen maand worden opgezegd, wanneer de regeeringscommissies ten aanzien van te treffen maatregelen niet tot overeenstemming komen. Voor het geval, dat het verdrag op den 31sten December 1934 niet door een van de beide Ver dragsluitende Partijen opgezegd is, blijft het tot den 31sten December 1934 van kracht. Mochten wezenlijke wijzigingen intreden in de verhoudingen, waarop dit verdrag gesloten is dan kan ieder van de Verdragsluitende Par tijen het verdrag met een termijn van 14 dagen, te rekenen vanaf het einde van een kalender- maand opzeggen. Inmiddels waren van de omnium de sprint races gehouden, waarin Jan Pijnenburg het onderspit moest delven tegen v. d. Heuvel. De eerste manche tusschen deze en v. Bug genhout, was voor den Hagenaar in den tijd van 10.6 sec. Pijnenburg won hierna van v. Buggenhout in den slechten tijd van 11.2 sec. Toen volgde de „groote" sprint tusschen den Pijn en v. d. Heuvel. Eerst wist Pijnenburg zich keurig in de tweede positie te plaatsen. En was hij daar maar in gebleven! v. d. Heuvel kreeg een kans en vlak voor de bel liet hij den Tilburgenaar onderdoor gaan. De Hagenaar hield keurig het wieltje, en in een enorme sprint ging hij vlak voor de streep over Pij nenburg heen. In de klassementsrace bracht Pijnenburg het er beter af. Het eerste klassement was voor v. d. Heuvel, maar de Pijn had z'n kans afge wacht en plots ging hij er vandoor, om enkele meters achter v. d. Heuvel te blijven. Hij had dus een ronde voor ,en op deze wijze waren de drie andere sprintjes voor hem. Bij de laat ste nam hij den kop en won aldus. In het eerste klassement van den koppel races over 60 K.M. liep Pijnenburg onder luid gejuich een ronde in. Braspenninx en van Hout probeerden vergeefs dezen achterstand in te halen. Uitslag: 1. Debruicker. 2. Küster, 3. W. Vroomen, 4. Wiegman. Het tweede begon mat. De spanning kwam, toen Pijnenburg een geslaagde uitlooppoging deed. De leiders lagen nu 2 ronden voor. Uit- ag: 1. v. Hout, 2. v. Reynen. Braspenninx en v. Hout haalden keurig een ronde in. Uitslag derde klassement: 1. Pijnen burg, 2. Küster, 3. v. Vlokhoven, 4 W. Vroo men. Het heele veld liep op de twee leidende ploe gen 'n ronde in, zonder dat er veel strijd ge leverd werd, doch nauwelijks was dit 'n feit, of Pijnenburg ging er met 'n reuzengang „van tusschen" en geholpen door Debruicker was er spoedig weer 'n ronde gewonnen, net voor de bel van het laatste klassement. De eindstand was als volgt: 1. W. Vroomen, 2. Debruicker, 3. v. Hout, 4. Reyen. De eindstand was: 1. Pijnenburgpebruicker 14 pnt.; 2. v. Hout Braspenninx op 2 ronden 9 pnt.; 3. Gebroeders Vroomen oo 4 ronden 12 pnt.; 4. GrebierKüs ter op 4 ronden 10 pnt.; 5. v. Buggenhout— v. Vlockhoven op 5 ronden 4 pnt.; 6. v. Reyen Wiegman op 6 ronden 5 pnt. De resultaten van de Zondag te Parijs voort gezette en beëindigde wedstrijden voor het „wereldkampioenschap" waren Enkelspel: Finale: Tilden (V.S.) sloeg Plaa (Frankrijk) 6—2, 64, 7—5. De resultaten der halve finales waren: Plaa (Frankrijk) sloeg Estrabeau (Frankrijk) 6—2, 6—3, 6—3; Tilden (V.S.) sloeg Ramillon (Frank rijk) 97, 63, 26, 75. Dubbelspel: halve finale: E. Burke en Ramil lon sloegen A. Burke en Plaa 3—6, 6—3, 4—6, 7—5, 6—2. Finale: Tilden en Gledhill sloeg E. Burke en Ramillon met 61, 68, 1113, 63, 75. Zaterdag en Zondag werden te Den Haag de wedstrijden om de kampioenschappen Neder landsche oefenmeester gehouden. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wed strijden luiden als volgt: J. Schuurman slaat D. de Mos 61, 61, 63; A. Dekker slaat A. Hemmes 63, 60, 86; J. Goedraad sl. W. Hemmes 6—2, 3—6, 64, 57; 63; A. v. Waasdorp sl. M. Goedraad 64, 62, 62. Dubbel: J. Schuuring en A. Hemmes sl. M. de Gasparin en J. Kauling 46, 62, 119. De resultaten van Zondag waren: Heeren-enkelspel (om de le en 2e plaats) A. Waasdorp sl. J. Goedraad 36, 4—6, 63, 6—0, 6—1; idem (om de 3e en 4e plaats): W. Hemmes sl. M. Goedraad 46, 62, 63, 64. Heeren-dubbelspel (om de le en 2e plaats) Gebr. Goedraad sl. Hemmes en Waasdorp 36, 6—2, 7—5, 2—6, 6—3. Heerendubbelspel (om de 4e en 5e plaats)A. de Mos en A. Dekkers sl. M. de Gasparis en J. Kauling 61, 75. De golflandenwedstrijd DuitschlandNeder land, Zondag voor de tiende maal gespeeld en wel op de golfvelden van Falkenhausen, werd door Duitschland gewonnen met 5punt. Ne derland behaalde 2% punt. De jaarlijksche wedstrijd om den Haagschen Ooievaarswisselprijs is gisteren op de banen van de Kennemer Golf Club te Zandvoort gespeeld. Jhr. P. Quarles van Ufford (handicap 30) won den prijs met 4 up. Verder noteerden A. E. Thierry de Bye Dolleman, handicap 23 en C. N. Nienhuis, handicap 18 1 down. Op het vliegveld Deume is Zaterdagmiddag een aantal Nederlandsche polo-spelers per vliegtuig aangekomen. Deze polo-spelers, die tevens uitstekende piloten bleken te zijn, vorm den een groep van zeven vliegtuigen, begeleid door drie toestellen van de Antwerp-Aviation- Club, die hun tot de grens tegemoet waren ge vlogen. Nadat de Nederlanders waren verwel komd en rondgeleid, werd naar het particuliere vliegterrein van den heer Fester, voorzitter der Antwep-Aviation-Club gevlogen. Daarna werd de lunch gebruikt op het terrein der Antwerp- Polo-Club, waar tevens een polo-wedstrijd werd gespeeld, die door de Nederlanders met 34 te gen de Antwerp-Polo-Club werd gewonnen. In hotel des Pays Bas te Utrecht vond Za terdagavond, tot besluit van de feestelijkheden, georganiseerd bij gelegenheid van het 25-jarig .bestaan van den Nederlandschen Kegelbond, een Wij vestigen er de aandacht op dat in ver band met de Nationalen Missiewedstrijd op 30 September a.s. te Hoorn Z.H.E. Mgr. D. J. Theelen, Bisschop van Nicopolus in Noord- Bulgarije morgen (Dinsdag) van vijf rot kwart over vijf voor de radio zal spreken (K.R.O.- zender) over: Sportedelmoedigheid en Missie actie. maaltijd plaats, waarbij door tal van genoodig- den werd aangezeten. O.m. waren tegenwoordig de burgemeester mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, de garnizoenscom mandant luit.-kol. Doorman, mr. A. M. J. de Jager, kantonrechter te Utrecht, vertegenwoor diger van de KNAC, de heer Karei Lotsy, ver tegenwoordiger van den KNVB, dr. C. Schreu- der, oud-voorzitter van den Ned. Kegelbond, jhr. mr. W. Michiels van Kessenich; de voorzitter van het Ned. Olympisch Comité, mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, en talrijke vooraanstaande personen uit de kegelwereld. Onder de velen die tijdens den maaltijd het woord hebben gevoerd om het bestuur en leden hun gelukwenschen aan te bieden bij dit 25-jarig bestaansfeest, noemen wij o.a. den burgemeester van Utrecht, den voorzitter van het Ned. Olym pisch Comité; Karei Lotsy en den Utrechtschen garnizoenscommandant, overste Doorman. Een telegram van hulde werd gezonden aan het Koninklijk huis; onder de nog ingekomen telegrammen was ook een gelukwensch van de regeering. Te Amersfoort werd Zaterdagmiddag de Nationale Veldloop gehouden georganiseerd door de Amersf. Athletiek Vereeniging namens de U.P.A.B. Start en finish hadden plaats op het terrein van den A. B. v. L. O. aan den Leusder- weg. Het traject liep voor een groot deel door het prachtige landgoed „Nimmerdor". De uitslagen luiden als volgt: Vereenigingsprijzen: le pr. Excelsior, Amers foort 32 pt.; 2e pr. AAV Amersfoort 75 pt.; 3e pr. DOTO Amersfoort 89 pt. A-klasse over 5 K.M.: 1. J. Meijer Volewijkers 16.24.3; 2. D. Effrink Exc. 16.34.9 (Kamp UPAB); 3. J. Hoogeweg, Hellas. C-klasse over 3% K.M.: 1. C. J. Urban, Hellas 12.27.3 (Kamp UPAB); 2. H. Mels DOS 12.54.3; 3. D. Welie Exc.; 4. Stender GAC; 5. R. Meeuw - sen, Hellas; 6. W. F. Bührmann, Exc.; 7. C. J- Th. Kuijer AVAC; 8. J. v. Asch AAV; 9. B. Casteleijns, Exc.; 10. H. v. Uchelen AAV. Veteranen: 1. G. J. v. Eldert, Exc. De voorwedstrijd om den meestertitel, afdee- ling Noord-Holland, heeft dit jaar een bezetting van alleen IJmuidenaars. De deelnemers aan dezen wedstrijd zijn de heeren Ligthart, Bais, Leijte, de Jong en Schaap. De uitslagen, welke tot op hedtn zijn bereikt, luiden als volgt: LigthartBads 20; Leijtede Jong 20; Baisde Jong 02; LigthartSchaap 2o; de JongLigthart 02. De vierde en vijfde ronde, welke de slotronden van dit tournooi vormen, luiden: BaisSchaap; LigthartLeijte; de Jong vrij. Vijfde ronde: LeijteBais; Schaapde Jong; Ligthart vrij. Er komen twee deelnemers, de eerstaan- komenden, in den eindstrijd. Ligthart heeft door drie overwinningen de finale reeds bereikt. Het tournooi om den Crescendo-wisselbeker, welke het vorig jaar door de derde klasse- vereeniging zelf werd gewonnen, zal op 27 Sep tember a.s. een aanvang nemen. Het rooster van dit tournooi, waaraan verscheidene veree- nigingen deelnemen, is dezer dagen vastgesteld en luidt als volgt: GS 2—Oostzaam 2 op 27 September; 1 Oct. Weesp 2—Weesp 1; 3 Oct. DOS 2DDV 2; 3 Oct. Crescendo 1Damclub „De Algemeene" 11 5 Oct. CDA 2—DDV 3. Ter gelegenheid van de sluiting van het zeil- seizoen hield de Watersportvereeniging „Mo dern" te Amsterdam Zondag wedstrijden op de Nieuwe Meer. Bij stormachtig weer werd ge start, dat tijdens de wedstrijden nog in kracht toenam. Van de gestarte B.M.'s moesten er ne gen door het scheuren van zeilen of het vol- loopen der booten opgeven. In de handicap-klasse voor scherpe jachtec ging de strijd hoofdzakelijk tusschen de „Tres- sum" en de „Puzzle", welke tenslotte met ge ring verschild oor de „Tressum" werd gewon nen. De resultaten luidden: B.M.-klasse: 1. Tjo Lehas, stuurman J. Be renhout; 2. Rap, gestuurd door E. Wolting; 3- Dick, gestuurd door D. Singeling. Handicapklasse: I. Tressum, gestuurd door A- Vester; 2. Puzzle, gestuurd door A. Sürig. r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12