Een excentrieke oude dame Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? Plaats dan een „Omroeper" j I voor 75.000 gezinnen Vlootmanoeuvres op gvoote schaalH. K. H. Pvinses Juliana bezoekt Zeeland 200 ERFGENAMEN DINSDAG 25 SEPTEMBER 19» iiiinmiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiinuniiiiiiiiinuuiiiuiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiniiiiniiiiiimiuuMiii amiiiimniiiiiniiiniinminininininnimininmRiimiinnininininiininiiimiiininiiiitimmiiiiiiiiiiiiiiiiDi^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiHiiiiuiiiiiiiiiiiimiiuimiuuiiüiiuumiiiumiuiumuuumuuiiumuiuuiiiumuuffl De vijand gesignaleerd. De manschappen aan boord van den mijnenlegger „Douwe Aukes" tijdens de vlootmanoeuvres bezig met de afstand meters H K. H. Prinses Juliana bracht Haandag een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen, waar de vorstelijke bezoekster door de bevolking hartelijk werd ontvangen Zeven huizen zijn te Waalre door brand in de asch gelegd. De ruïne van een der woningen Na een onderzoek, dat twee jaar geduurd heeft, heeft de recht bank te New-York thans de lijst der nagelaten bezittin gen van Miss Ida E. E. Wood gepubliceerd Een fortuin in een hotel kamer PARKESTON CHUAY, HARWICH Belangrijke uitbreiding Politiediploma Alg. Ned. Politiebond MARIALE-DAGEN TE MAAS TRICHT Herdenking der canonieke oprich ting der Maria-congregaties KONING LEOPOLD TE NAMEN OPBRENGST VAN VARKENS Garantieregeling zal worden getroffen Korte berichten KUNST-RADIUM t mmrnïmm FOTOREPORTAGE Tijdens een filmvoorstelling voor ongeveer 180 kinderen In een gebouw te Hilversum, ont stond Maandag brand. De kinderen van wie verschillenden werden gewond, konden worden gered. Het gebouw werd zwaar gehavend Minister Slotemaker de Bruine heeft Maandag in het departement voor Sociale Zaken te den Haag den bedrijfsraad voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrukbedrijf officieel ingesteld „Neen, ik ben voor niemand te spreken," klonk de kijfstem van Miss Wood door de teie- foon in de portiersloge van het Herald Square Hotel. De portier kende deze charmante stem reeds en haalde de schouders op. Sinds tien jaren had niemand meer naar haar gevraagd: vier en twintig jaar en vier en dertig jaar ge leden hadden zich de hall van het hotel reeds hartroerende tooneelen afgespeeld, doch Miss Wood bleef onvermurwbaar. Zij was voor nie mand te spreken. 's Morgens gaf zij den portier de volgende telefonische boodschap: 15 sigaren, 6 eieren, 2 tomaten. Dag in dag uit, jaar in jaar uit, altijd hetzelfde. Eind van de week werd de rekening haar per pneumatische post gepre senteerd. Het geld werd onmidaellijk per pneu matische post naar beneden gezonden. Wat wilde de directie meer? Miss Wood moest, volgens menschelijke be rekening de negentig reeds gepasseerd zijn. Haar zeldzame geJthiedenis nam een aan vang, toen zij met den lateren koning Edward danste, die toenmaals als prins van Wales de Vereenigde Staten bezocht; toen zij aan het hof van keizerin Eugenie te Parijs genoodigd werd; toen zij bij de infante Eulalia op bezoek kwam.... Toenmaals was deze vrouw, die later zoo versmeerd en verschrompeld was, een der be- vierdste schoonheden van de Oude en de Nieuwe wereld. Toenmaals, toen haar echtge noot, overste Benjamin Wood, eigenaar van de „Daily Mail" te New-York was. Tot voor vier en veertig jaar, toen hij stierf. Toen sloot zijn weduwe, die op dat tijdstip ongeveer vijftig jaren oud was, zich in deze hotelkamer op. In het begin kwam zij nog een enkelen keer op straat, doch haar uitgaan werd hoe langer hoe minder en ten slotte was zij de laatste vier en twintig jaar niet van haar kamer geweest. In den beginne bleef zij de krant van haar overleden echtgenoot exploiteeren. Iedere re kening werd door haar nagezien en elk jaar streek zij haar honderdduizend dollar netto winst op. Vier en dertig jaar geleden meldden zich eenige koopers voor de courant aan, waar onder Frank A. Munser de sympathiekste was, aangezien deze zich bereid verklaarde de koop som ten bedrage van 340.000 dollar in bank noten van 1000 dollar te voldoen en deze som in haar hotelkamer te brengen. Toen in 1907 de krach in het Amerikaansche bankwezen uitbrak, haalde zij in allerijl het geld van de bank en verborg het in haar hotelkamer. Zoo woonde ze jaar in, jaar uit in haar kamer. Haar dagelijksche bezigheden bestonden uit sigaren rooken, eieren koken en geld tei len. Wat in de buitenwereld gebeurde interes seerde haar in het geheel niet meer. Zoo werd zij tachtig, vijf en tachtig en negentig jaar. Miss Wood at rustig haar eitjes, rookte haar sigaren en telde haar geld, dat ze weer in haar matras, in de divan en in de kussens van haar leunstoel verborg. In October 1931 drong een neef, ook een be jaard mannetje, tot haar door om haar het overlijden van haar zuster mede te deelen. Hij viel bijna flauw in deze, gedurende tientallen jaren niet meer geluchte kamer. De po litie werd hiervan in kennis gesteld, doch deze vond voorloopig geen termen aanwezig om In te grijpen. Op zekeren morgen, toen de bestelling van de sigaren en de eiren uitbleef, steye de por tier een onderzoek in. Zij lag op bed, voor zoo ver men haar legerstede nog zoo noemen kon. De dokter constateerde een longontsteking. Men haalde haar uit haar kamer en bracht haar naar het ziekenhuis. Dat had heel wat voeten in de aarde, want ze wilde haar ma tras, divan en fauteuil haar schatkamers medenemen. De politie legde toen beslag op haar fortuin, alsmede op haar testament, dat zij in 1899 vervaardigd had. In dit testament benoemde zij haar sedert lang overleden doch ter Emma tot eerste, en haar zuster Mary als tweede erfgename. Hst spreekt vanzelf, dat haar nabestaanden zich ook voor de millioenen interesseerden. Het testament werd betwist, doch de rechters zijn van oordeel, dat de excentrieke vrouw in 1899 nog volkomen hij haar verstand moet zijn geweest. Tweehonderd is het getal der pretendenten op de erfenis. Naar de afloop van deze zaak is heel Amerika nieuwsgierig. De portier van Herald Square Hotel laat u op het oogenblik tegen een kleine vergoeding de kamer zien, waar Miss Wood vier en veertig jaar in ge deeltelijke en vier en twintig jaar in totale eenzaamheid met sigaren rooken, eieren eten en geld tellen den tijd doorbracht. Den len October a.s. zullen de nieuwe ha venwerken van Parkeston Quay, te Harwich, het belangrijke knooppunt voor het verkeer met het continent, officieel in gebruik wor den genomen. De nieuwe werken, die niet min der dan een half millioen pond gekost hebben, beteekenen inderdaad een groote verbetering. Een nieuw station voor reizigersvervoer is ge bouwd, liften, kranen en alles wat een mo dem havenbedrijf vereischt kan men hier ver der vinden. Van Parkeston Quay vertrekken, zooals men weet schepen naar Hoek van Holland, Rotter dam, Vlissingen enz. De reizigers naar Londen kennen natuurlek allen den prachtigen Pull man-trein, die tusschen Londen (Liverpool Street) en Harwich (Parkeston Quay) loopt. De London and North Eastern Railway Cy. heeft ter gelegenheid van de uitbreiding van Parkeston Quay een keurig boekje uitgegeven, waarin de nieuwe havenwerken, verlucht met talrijke fraaie illustraties, worden beschreven. AMSTERDAM. Het diploma met aanteekening verwierven: B. Konduur te Rotterdam; P. Looij te Rotterdam; I. v. d. Knaap, te Maassluis; J. Koorn te Ekhuizen; C. Landman te 'S-Graven- zande; A. Maas te Leiden; H. van Laar te Den Helder; C'. de Lang te Zeist; G. A. Kooij te Den Haag; J. van Leeuwen te Zaandam; J. Kobes te Den Helder; C. Landzaad te Schiedam. Het diploma verwierven: J. van Maaren te Mid delburg; J. W. v. d. Lee te Utrecht; E. Krab te IJmuiden; L. Kockelkorn te Heerlen; C. J. de Koek te Geldermalsen; G. Kruis te Utrecht; H. Kuiper te Glanerb'rug; P. van Leyenhorst te Stoutenburg; G. P. Kramer te Bakel; B. Kok te Sauwerd; H. Th. Larik te Boxmeer; H. Maathuis te Sappemeer; J. C. Kooy te G'roet; K. Kok te Gorinchem; A. van Lent te Delft; J. v. d. Laan, te Rotterdam; A. M. van 't Leven te Bergen op Zoom; A. A. Kranenburg te Den Haag; G. N. Logh te Zwole; B. Lankhuizen te Hooge Zwaluwe; J. Th. Kool te Hilversum; H. J. Koekoek te Zlutte; B. W. te Kolsté te Almelo; W. H. J. Kroenen te Sliedrecht; J. Kolk te Vlissingen; L. Krul te Am sterdam; C. van Leeuwenstijn te Utrecht; J. Koor neef te Zwijndrecht; Chr. Kwint te Barger-Oos- terveen; A. v. d. Laan te Gouda; E. P. D. van Leeïsum te Tilburg; E. M. Knauw te Delft; J. M. Kolk te Frederiksoord; A. Marskamp te Wijhe; Th. J. Kroes te Hoorn; H. J. te Llndert te Winterswijk; H. Kosters te Almelo; J. de Koning te Oostvodrne; P. Kruithof te Haaften; W. J. M. D. Kuit te Bus- sum; A. J. Kooi te Heerlen; W. H. M. Leeuwis te Randwijk; L. Koppert tt 's-Gravenzande; G. A. Koppe te Voorburg; R. Sent te Zutphen; J. K. Martens te Zuidbroek; K. v. d. Laan te Stads kanaal; H. van Leusden e Vreeswijk en W. Koop- mans et Den Haag. DEN HAAG. Geslaagd voor het theoretisch ge deelte van diploma B de heeren: A A. Goedhart te Vlissingen; P. J. van den Berg te Rotterdam en Th. de Klerk te Den Haag. Maastricht heeft Zondag een Marialen feest dag van beteekenis en van overtuigend mede leven en mede-voelen beleefd, welke den feest vierenden Congreganisten nog lang tot blijven de verheugenis zal strekken. Herdacht werd de canonieke oprichting der Maria-Congregaties en de oprichting der Eer ste Maria-Congregatie van Nederland te Maas tricht. Een dubbel drie-en-een-half eeuwfeest, waar toe Mariaal-Maastricht zich waardig en devoot heeft voorbereid. Een plechtig triduum in de hoofdparochieele kerk van St. Servaes, gegeven door den wel- eerw. pater C. van Malten S.J. uit Den Haag, vormde de voorbereiding en gedurende deze dagen celebreerden achtereenvolgens de Doorl- en Hoogw. Heer Mgr. J. A. H. Wouters, Deken van Maastricht, de hoogeerw. heer D E. F. Schoenmakers, pastoor-deken van Wijk, en de zeereerw. pater E. Beukers, rector van het Je zuïeten-College het Lof. Zaterdagavond volgde geheel Congreganis- tisch Maastricht, zoomede Zijne Hoogw. Exc. jVIgr. dr. J. M. Buckx, S.C.J., titulair-bisschop van Doliche, die onder groote belangstelling der stadsbevolking des namiddags zijn intocht bin nen de Servaes-veste had gedaan, den alouden bidweg van de Sterre der Zee, om vervolgens een hernieuwde opdracht te doen, welke mani festatie een ontroerende getuigenis werd van Maria-liefde. Des Zondagsmorgens was in de verschillende kerken der stad algemeene H. Communie voor Koning Leopold III heeft een vaandel overhandigd aan het te Namen gelegerde regiment geschonken. Onze foto toont den Koning, de vlag groetend al de Congreganisten, die te tien uur opkwa men naar de St. Servaes-kerk om de Pontifi cale Hoogmis bij te wonen, welke werd opgedra gen door Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx. S-C.J. De honderden Congreganisten zongen, even als des namiddags in de Basiliek van Onze Lieve Vrouw, waar achtereenvolgens een Pontificaal Lof door Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx S.C.J. en een plechtig Lof door den zeereerw. neer pastoor M. F. J. Brune werd opgedragen, in stemmigen samenzang de liturgische gezangen. In de voormalige Dominicanerkerk, nauwe lijks berekend op de honderden Congreganisten, werd des avonds een feestvergadering gehou den, tijdens welke het woord werd gevoerd aoor den voorzitter van het Uitvoerend Comité, den heer Th. Toebosch, mr. J. J. A. van der Putt uit Eindhoven, Prefect der Maria-Congregatie voor heeren uit den hoogeren stand aldaar, prof. Steger, secretaris der Federatie van Ma ria-Congregaties der hoogere standen, Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx S.C.J, en den Doorl. en Hoogw. heer Mgr. J. A. H. Wouters, die in begeesterende en pakkende bewoordingen aan gaven, hoe de Maria-Congreganisten de kern dienen te vormen, waarop de Kerk van Chris tus in deze zorgvolle tijden steunen kan. Nadat onder bijval der aanwezigen een schrij ven van Z. Exc. jhr. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Staat, die van 18551888 lid der jongeheeren- en van 18961918 lid der heeren congregatie was geweest, en een telegram van den te Maastricht zoo sympathieken pater Ruth waren voorgelezen, gaf Z- Hoogw. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx S.C.J. ten besluite dezer zoo ge slaagde herdenking, welke ook kunstzinnig zoo verzorgd was, aan de knielende schare van Con greganisten zijn zegen. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat zü bereid is een garantieregeling te treffen inzake de opbrengst van varkens, welke in de week van 1 tot 6 October aan haar ter levering worden aangeboden. De regeling geldt voor varkens welke alsdan een gewicht hebben, gelegen tusschen 80 en 100 kilo. Deze varkens zullen bij levering aan de Nederland sche Veehouderij centrale door deze worden afgenomen tegen de prijzen en voorwaarden, welke in de week van 1 tot 6 October a.s gelden, ongeacht het oogenblik, waarop de af name plaats vindt. De in bedoelde periode geldende prijzen, komen neer op een gemiddel de opbrengst van pl.m. 35 cent per kilo le vend gewicht. Gelijk bekend is, geschiedt de uitbetaling der aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale geleverde varkens tegen geslacht gewicht en wordt ten aanzien van den prijs, rekening ge houden met de kwaliteit van het afgeleverde varken. De Nederlandsche Veèhoudrijcentralc behoudt zich echter het recht voor de uitbe taling dezer varkens te doen geschieden naar levend gewicht. Indien de varkens niet dor de Nederlandsche Veehouderij centrale worden afgenomen, voor dat deze een gewicht van 180 kilo bereikt hebben en overigens aan de hieronder vermeide voorwaarden is voldaan, zal de Nederlandsche Veehouderijcentrale het verschil betalen tus schen den bovengenoemden prijs van 35 cent per kilo levend gewicht en dien, welke voor de opgegeven varkens op de vrije markt geldt op Uit Nairobi wordt gemeld, dat zeven inboor lingen van jeugdigen leeftijd in Kenya oer dooc zijn veroordeeld wegens moord op den kolonisi Alexander Semini, op wiens farm zij een over val hadden gedaan. De spoorwegarbeiders op Corsica zijn ?el 24-uur-staking begonnen als protest tegen de loonsverlaging. Er rijdt geen enkele trein oi het eiland en de postdienst wordt verricht met auto's. De Italiaansche ministerraad heeft Maandal een groot aantal maatregelen aangenomen, w.o de instelling van een groot nationaal park it de streek van Stelvic, onder den gietschei Ortler. Dit gebied vormt een prachtige toeris- tenstreek. Verder heeft de ministerraad een decreet aangenomen, waarin belangrijke verlagingen werden ingevoerd in de tarieven voor personen- en goederenverkeer op de Italiaansche spoor wegen. In den nacht op Dinsdag heeft in de ge meente Leubach een groote brand gewoed, waardoor 4 woonhuizen en 5 schuren in den asch werden gelegd. Zes gezinnen met in totaal 20 kinderen zijn voor het grootste gedeelte dakloos geworden. Veel kleinvee is in de vlam men omgekomen. De oorzaak van de brand f nog niet bekend. De gouverneur van Memeiland heeft 10 gees telijken uit hun functie ontheven. De meesten hunner waren reeds zeer lang in hun stand plaatsen aangesteld. PARIJS, 24 Sept. (Reuter). Volgens het Petit Journal zou de dochter van Madame Curie e® haar echtgenoot weldra in staat zijn de ontdek king van de lang gezochte formule om kunst- radium te fabriceeren, bekend te maken. Tijdens een conferentie van geleerden, die te Londen en te Cambridge tusschen 1 en 6 Oc tober worden gehouden zal de ontdekking offi cieel worden medegedeeld. het oogenblik dat het varken een gewicht va® 180 kilo bereikt. Dit verschil zal door den Minister van Eco nomische Zaken worden vastgesteld en niet worden betaald over een hooger gewicht da® van 180 kilo. Het maximum aantal varkens, waarvoor bo venstaande garantie-regeling zal worden ff troffen, bedraagt 100.000 stuks. Rechterhelft v.h. bord: wit; i linkerhelft' roode rand, m. rood door-1 gestreep t zwarto P) J Aan de linker- zijde d. straat de rechter- is parkeeren straathelft 's verboden. dus vrij.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12