Clearing NederlandDuitschland Nationale radio avond Het schandaal te Rijssel New-Yorksche Bears WAAR OP GELET MOET WORDEN DINSDAG 25 SEPTEMBER 1934 Onder de regeling vallen alle schulden, welke voort spruiten uit invoer van Duitsche goederen Ned. Bank als kassier Wat onder clearing valt Hoe voorloopig gehandeld moet worden Nadere regelingen Betaling vorderingen op Duitschland De Visser krijgt nul op request Verwijdering der communisten was noodig Naar het Eucharistisch Congres H. Mis in den grooten salon van de fflandria" ONDERZIJN WAGEN GERAAKT Voertuig was door vrachtauto aangereden EERSTE R.K.E.H.B.O. IN LIMBURG Politie doet belangrijke mede deelingen over de bende van Mariani BENOEMINGEN AARTSBISDOM CONGREGATIE VAN MILL HILL Directeursbenoeming te Roosendaal Maximos voor 'n Middel- landsche Zee-pact Relaties met politici Nieuws uit de Noordpool Brief werd vier weken lang met hondensleden vervoerd DE WERKENDE MERAPI OP DE FILM Inleiding voor de inzamelingen in het najaar De mijnramp in Wales Schacht hermetisch afgesloten Het goud-blok Besprekingen te Genève De Londen-Melbourne- race Nadere mededeelingen omtrent de regeling Gefotografeerd op dertig meter i afstand Drie gangsters vermoord Door collega's Dalend geboortecijfer in Frankrijk Einde der staking brengt opluchting; enkele fond sen iets hooger,. slot even wel weer lager. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT NEW-YORK, 24 Sept. 24 Sept. 21 Sept. 24 Sept. 21 Sept. Va loo ZEILEN Om den Americacup AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 23 Sept. FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Het Ned. Clearing-Instituut deelt mede: Door de voorloopige Inwerkingtreding van het Nederlandsch-Duitsche Clearingverdrag is van Maandag 24 September af een nieuwe toestand geschapen. Het Clearing-Instituut heeft een leidraad voor de toepassing van het verdag in bewerking, die spoedig het licht zal zien. In afwachting van het verschijnen van deze publicatie wordt thans reeds op enkele hoofd punten gewezen. Onder de clearing vallen alle schulden, zoo wel aan in Duitschland als in derde landen ge vestigde personen, welke voortspruiten uit in voer van Duitsche goederen onverschillig of deze rechtstreeks uit Duitschland, dan wel ever andere landen plaats heeft. Onder Duitsche goederen verstaat het -verdrag goederen, welke uitsluitend in Duitschland zijn voortgebracht of aldaar een verwerking of belangrijke bewerking hebben ondergaan. Zooals blijkt uit den tekst van het verdrag zjjn behalve de koopsom ook verschillende kosten in verband met het goederenverkeer als vrachten, provisies, expeditiekosten enz. aan clearing onderworpen. Hetzelfde geldt voor betalingen in verband met het binnenscheepvaartverkeer, het Rijn- vaartverkeer daaronder begrepen, en voor be talingen van licentiegelden. Vorderingen, voortvloeiende uit het doorvoer- verkeer door Nederland uit Duitschland en door Duitschland uit Nederland vallen niet onder het verdrag, behoudens dat betalingen wegens kosten in verband met dit verkeer ingevolge art. 2, 3e over de clearing moeten geschieden. Uit het bovenstaande volgt, dat dus voortaan niet alleen importeurs over de clearing zuilen moeten betalen, maar ook alle andere personen, die schulden, welke onder het verdrag vallen, hebben te voldoen. Evenzoo zal op Nederland- sche vorderingen, welke aan het verdrag onder worpen zijn, slechts via de clearing betaling kunnen worden ontvangen. De aandacht wordt er in het bijzonder op gevestigd, dat de regeling van het verdrag in zooverre ruimer is dan de voorloopige regeling ingevolge het Kon. Besluit van 6 Augustus 1934, dat thans ook betalingen wegens invoer van goederen, welke vóór 15 Augustus J.L heeft plaats gevonden, en wegens kosten in verband met zoodanigen invoer, er onder vallen. In herinnering wordt gebracht, dat krachtens art. 4 der wet van 25 Juli 1932 het vereffenen of doen teniet gaan van schulden op andere wijze dan in het verdrag voorgeschreven, ge straft wordt met gevangenisstraf van ten hoog ste 6 maanden of geldboete van ten hoogste 10.000 gulden. Zoolang geen nadere voorzieningen zijn ge troffen, moet het volgende in acht worden ge nomen: 1. de documenten, die bij den invoer moeten worden overgelegd, blijven dezelfde, met hand having van de dienaangaande reeds getroffen bijzondere regelingen. 2. Bij de storting van de verschuldigde be dragen bij De Nederlandsche Bank moet als tot nu toe de crediteur worden opgegeven. Men wordt verzocht, de voor De Nederlandsche Bank bestemde gegevens niet bij afzonderlijk schrij ven aan haar mede te deelen, doch op het stortingsbiljet zelf te vermelden. De Nederland sche Bank, die in dezen als kassier van het Clearing-Instituut optreedt, boekt de gestorte bedragen op rekening: „Duitschland" van het Clearing-Instituut. 3. Evenals tot dusver moet van iedere storting bij de Ned. Bank gelijktijdig aan het Ned. Clea ring-Instituut mededeeling worden gedaan. Het opgegeven bedrag moet geheel overeenstemmen met het in werkelijkheid bij de Ned. Bank ge storte bedrag. Bovendien moet ieder verschil tusschen het gestorte en het factuurbedrag op het formulier worden toegelicht. Ten slotte wordt er met nadruk op gewezen, dat, ten einde wachttermijnen te voorkomen, het, zoolang de werking van de clearing nog niet kan worden overzien, geboden zal zijn, bij den export naar Duitschland groote voorzich tigheid in acht te nemen. Het ligt in de be doeling halfmaandelyks, te beginnen met 15 October a.s. de voornaamste posten der elea- ringrekening te publiceeren, waaruit de stand van zaken zal blijken. BIJ DEN OOGARTS. de 4 A gen Voorloopig kunnen voor deze mededeelingen bestaande formulieren worden gebruikt. Nieuwe formulieren zullen zoo spoedig moge lijk, na gepleegd overleg met de Reichsbank, verkrijgbaar worden gesteld. De circulaire van het Clearing-Instituut algemeene verklaring, B. consignatiezendin- tusschenkomst van agenten, vertegen woordigers, filialen enz. van buitenlandsche leveranciers, C. incasso door banken, D. rem- bourszendingen en de op grond van deze circu laire of uit anderen hoofde getroffen indivi- dueele regelingen blijven voorloopig gehand haafd. Op enkele onderdeelen kan echter wij ziging tegemoet worden gezien. Krachtens het verdrag zullen over verschil lende punten zooals loonveredelingsverkeer, compensatietransacties en gedeeltelijke betaling Kreditsperrmark of Registermark door de wederzijdsche bevoegde autoriteiten nadere re gelingen worden getroffen, die binnenkort zullen worden gepubliceerd. Intusschen wordt houders, van een bestaand bij een Duitsche Deviezenbank geopend z.g. „Auslkndersonderkonto ftir Inlandszahlungen" verzocht, zich onmiddellijk onder overlegging van de betreffende bescheiden schriftelijk tot het Clearing-Instituut te wenden. Omtrent de wijze, waarop Nederlandsche schuldeischers, die gerechtigd zijn over de clea ring betaling van hun vorderingen te verkrij gen, deze vorderingen moeten aanmelden, zullen te zijner tijd nadere mededeelingen volgen. Een zeker percentage van de gestorte geiden zal gereserveerd worden voor geleidelijke liqui datie door De Ned. Bank van het bestaande Sonderkonto en verdere achterstallige betalin gen. Ook hieromtrent verschijnen nadere mede deelingen. Op vragen van het Kamerlid De Visser over de verwijdering van communisten uit de zaal bij de opening der Staten-Generaal heeft mi' nister Colijn geantwoord, dat die verwijdering is geschied in opdracht van den Voorzitter der Vereenigde Vergadering der Staten-Generaal, door een aantal in de zaal aanwezige recher cheurs van politie, die zich blijkens verkregen inlichtingen daarbij aan mishandeling niet schuldig hebben gemaakt. De daarop gevolgde overbrenging van deze leden was reeds geboden als beschermingsmaat regel tegenover de te verwachten begrijpelijke verontwaardiging van het publiek. Zij, die de verwijdering hebben uitgevoerd, hebben zich niet aan een strafbaar feit schul dig gemaakt en er zullen dan ook geen maat regelen tegen hen genomen worden. Onze speciale verslaggever aan boord van het stoomschip „Flandria" seint ons, dat Z. H. Exc. de Aartsbisschop Zondag de H. Mis ge lezen heeft in den grooten salon van het schip. Als misdienaars fungeerde de Eerw. Pa ters Duynstee en Schelstraete. Het H. Misoffer werd bijgewoond door Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, Mgr. B. Eras en vele passagiers. Een orkestje zorgde voor passende muziek. De plechtigheid was zeer indrukwekkend. Het weder is schoon. Allen maken het wel Mgr. Jansen draagt tijdens de reis een witte toog met paars afgezet. De heer H. Zegers reed Maandagmiddag met zijn met fruit beladen, door een paard getrok ken, wagen over den rijksweg van Sittard naar Beek, toen zijn wagen van achteren werd aan gereden door een vrachtauto, bestuurd door R. uit Geulle. Op de plaats van het ongeluk stonden aan weerszijden van den weg twee auto's geparkeerd. De heer Zegers sloeg door den schok van den wagen en raakte onder de wielen, waar door zijn borstkas werd ingedrukt. Nadat ter plaatse de eerste geneeskundige hulp was ver leend, is het slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard. Zijn toestand is zorg wekkend. De vrachtauto is in beslag genomen. In een buiten verwachting druk bezochte ver gadering werd Zondag te Maastricht de R.K. Ver. „Eerste Hulp bij Ongelukken" opgericht. Dit is de eerste dergelijke vereeniging in R.K- verband in Limburg. Na het propaganda-woord van den heer Ber gers uit Rotterdam traden 130 leden toe. Het voorloopig gekozen bestuur zal bestaan uit: dr. J. E. Schulte, voorzitter, G. Heijnen, secretaris en mej. Schrijnemakers, penning- meesteresse. „U oent al né£l erg kortzichtig: Wat is Uw beroep?" „Astronooml" (Passing Show, Londen) Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Groningen (H. Jo seph) den weleerw. heer P. H. J. Paumen en tot kapelaan te Oldenzaal (H. Plechelmus) den weleerw. heer W. J. A. Otterbeek en tct ka- kelaan te Duistervoorde den weleerw. heer H. G. Kwanten. Tot opvolger van den Zeereerwaarden Father J. Reesinck, als directeur van het St. Josepii- Missiehuis te Roosendaal, van de Missie-Con gregatie te Hill Hill, is benoemd de Zeereerw. Father A. J. H. Poell, tot nu toe missionaris in de Apostolische Prefectuur van Basankusu (Bel gisch Congo). Father Poell verblijft op het oogenblik nog in de Missie. Eerst in het voorjaar van 1935 zal hij in Holland aankomen. ATHENE 24 Sept. (Reuter). Bij zijn terug keer uit Gehève. verklaarde de Grieksche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Maximos, o. a.: „De pogingen van de Groote Mogendheden, den vrede te verzekeren, hebben onze algeheele goedkeuring en wij zouden het ten zeerste toejui chen, indien deze pogingen succes hebben, in het bijzonder in den vorm van een Middelland- sche Zeepact, zoodat wij ons gaarne zouden aansluiten, evenals de andere staten van de Balkan Entente. Onze Belgische correspondent seint ons d.d. 24 Sept.: Het onderzoek in het schandaal te Rijssel heeft aan het licht gebracht, dat de bende van Mariani vertakkingen heeft in geheel Frank rjjk. Mariani stond ook in relatie met inv'oedrijke politieke personen. Tot een zijner superieuren, die hem waarschuwden, zeide hij onlangs „ik vrees niets, ik zal steeds gedekt worden." Intusschen heeft de politie te Rijssel Maan dag belangrijke bijzonderheden medegedeeld over de feiten, die aan de arrestatie van de bende van Mariani voorafgingen. Een garagehouder uit de buurt van Rijssel had aan de politie verklaard, dat hij drie we ken geleden bezoek ontving van een handlan ger van Mariani, Leroux genaamd, die hem voorstelde belastingzegels te verkoopen voor een bedrag van 140.000.fr., terwijl de werkelijke waarde 300.000 fr. bedroeg. De garagehouder, die dadelijk begreep, dat h(j met een oplichter te doen had, waarschuw de de politie, die dadelijk het plan voorbereidde om Mariani en zijn bende te arresteeren. Daar de garagehouder niet terstond had toe geslagen, kwam Leroux den volgenden dag, ver gezeld van Mariani. Deze zeide aan Leroux, dat hij volstrekt niets te vreezen had, daar zijn hoedanigheid van po litie-inspecteur er voor zou zorgen, dat hij nooit last van het gerecht zou ondervinden. Mariani was ook vergezeld van een individu, dat hij voorstelde als Rapha, barhouder te Bou logne sur Mer. Deze Rapha wordt tevens door de politie ge zocht. Twee maanden geleden is hij uit de gevange nis van Dauei vrijgelaten, waar hij een straf van 28 maanden had uitgezeten, wegens moord te Boulogne op een individu van verdachte ze den, dat zelf een meisje had vermoord. Tijdens het proces had Mariani te zijnen gunste gepleit wat tot gevolg had, dat hij een lichte straf kreeg. Mariani vertoefde in dezelfde stad en hield zich dikwijls op met houders van verdachte huizen. Op zekeren dag ontdekte Mariani te Russel een partij cocaïni in een lading voedingswaren. Hij zelf stelde evenwel een „vriendelijke" re geling voor, welke hierin bestond, dat de schul dige twaalf wissels had te teekenen, elk van 1500.— frs. Te Rijssel, waar de luxueuze levenswijze van Mariani, die twee auto's bezat, bij iedereen, ook bij zijn collega's, opspraak maakte, was men niet weinig verbaasd, toen hij op 1 Augustus IJ. tot een hoogeren rang werd gepromoveerd, n.l. tot officier der rechterlijke politie. Sedert kon hij, zonder vergezeld te zijn van een collega, tot arrestaties overgaan cu val- sche rapporten opmaken ook over eerlijke lie den. Deze benoeming werd gedaan door een de creet van den minister van justitie op vr.orstel van den centralen veiligheidsdienst te Parijs. Volgens de laatste berichten beschikt de po litie van Rijssel over sensationeele gegevens, welke zeer bezwarend zijn voor een bekenden politie-autoriteit te Parijs. BOEDAPEST, 24 Sept. (Reuter). De bekende Noordpool-onderzoeker Shackleton, die zich mo menteel op een Noordpool-expeditie bevindt, heeft van uit het in het Hooge Noorden gelegen plaatsje Etan een brief geschreven aan zijn peetoom, den Hongaarschen schrijver Alexander Hegedus Jr. In dezen brief deelt Shackleton mede, dat hij in het poolgebied is aangekomen en zijn schip de „Signal Morn" in de bocht van Etan laat invriezen. Hij is voornemens zich na Kerstmis met eenige hondensleden naar de tot dusver nog onbekende gebieden van Grant-land en Canada te begeven en einde September van het vol gende jaar naar Etan terug te keeren. Deze interessante brief werd vanaf Groen land vier weken lang met hondensleden ver voerd, en bereikte Boedapest zes weken na den dag van afzending. Het Nationaal Crisis-Comité maakt bekend, dat in den avond van 2 October van 8.05 tot 9.20 een radio-uitzending over beide zenders zal geschieden ter inleiding van de inzamelin gen, welke in het as. najaar over het geheele land worden gehouden. De A. V. R. O. en de K. R. O. hebben dien avond welwillend zendtijd afgestaan, zoodat thans met goedkeuring van den minister van Binnenlandsche Zaken onder auspiciën van het Nationaal Crisis-Comité een uitzending kan worden gehouden met medewerking der geza menlijke omroepvereenigingen. Het programma, dat gelijkluidend over beide zenders zal worden uitgezonden, om vat naast de reeds vermelde toespraak van H. K. H. Prinses Juliana, een openings woord van den Minister van Sociale Zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, als mede een toespraak van jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Staat, onder wiens bewind het Nationaal Crisis- Comité in November 1931 werd opgericht. De avond zal worden besloten met een prijsvraag, waaraan evenals ten vorigen jare door een ieder zal kunnen worden deel genomen. Het geheel zal worden gegoten in den vorm van een nationaal programma. De vier omroepvereenigingen, A. V, R. O., K.R. O., N. C. R. V. en V. A. R. A. hebben ge zamenlijk de verzorging van dit programma op zich genomen, zoodat deze N. C. C.-uitzending nationaal zal worden in den ruimsten zin van het woord. LONDEN, 24 Sept. (Reuter) De hermeti sche afsluiting van de mijnschacht te Wrexham met zand en cement om het vuur volkomen te verstikken is bijna voltooid. Men is begonnen met de identificeering der lijken; een lijst van vermisten is gepubliceerd. Op de plek van de ramp mag niet gerookt worden, omdat nog steeds gas uit de schacht opstijgt. Volgens de laatste officieele opgaaf bedraagt het aantal dooden tengevolge van den mijn ramp 264. Onze Belgische correspondent seint ons d. d. 24 September. Hedenmiddag zijn te Genève besprekingen gevoerd tusschen de vertegenwoordigers der landen met den gouden standaard, t. w. Frank rijk, Nederland, België, Italië. Zwitserland was niet aanwezig. Het doel van deze besprekingen is de han delsrelaties dezer landen te bevorderen. Dinsdag zal nog een tweede vergadering met hetzelfde doel gehouden worden. De afgevaardigde van Nederland is de heer Patijn, die van België de heer Jaspar. Na afloop van de conferentie werd geen communique verstrekt, doch alleen medege deeld, dat morgen in tegenwoordigheid van een vertegenwoordiger van Zwitserland de con ferentie zal worden hervat. LONDEN, 24 Sept. (V.D.) Alle deelnemende vliegtuigen en bemanningen aan de luchtrace Londen-Melbourne moeten uiterlijk Zondag, 14 October a.s. bijeen zijn op het vliegveld Mil- denhall, de plaats van vertrek. De resteerende zes dagen zullen gebruikt worden voor onder zoek van de machines en te technische uit rusting, teneinde na te gaan of deze voldoen aan de bepalingen voor de race. O. a. zullen de machines gewogen worden met volle tanks en volledige lading opdat niet het maximum gewicht wordt overschreden. Overeenkomstig het reglement moet elk deel nemend vliegtuig voldoende drinkvoorraad en voedsel aan boord hebben voor elk lid van de bemanning voor den duur van drie dagen. SEMARANG, 24 September. (Aneta). Eenige vertegenwoordigers van de Java Pacific Film-Cy uit Bandoeng brachten onder leiding van Dr. Stehn een bezoek aan den Merapi. Zij beste gen de helling en bereikten den Goenoeng Djengger tot een punt vanwaar zij op een af stand van dertig meter het afstorten van brok stukken die langs hen heen suisden, konden aanschouwen. De filmopnemers slaagden er na vele moeilijkheden in de camera in te stel len en een film op te nemen, waarbij de gang van de lavablokken van den lavadam of tot het punt van stilstand kon worden vastgelegd. De belangwekkendheid van deze opname blijkt uit de mededeeling van Dr. stehn, hoofd van den Vulcanologischen Dienst die met het stopwatch de hoogste uursnelheid van de langs-suizende lavablokken opnam en deze vaststelde op 129 K.M. per uur. NEW-YORK, 24 Sept. Uit Mount Holly in den staat New Jersey wordt gemeld, dat in het Zuiden van Mount Holly gisteren de lijken van drie gangsters zijn gevonden. De slachtoffers waren door vele kogels doorboord. Waarschijn lijk zijn zij door collega's vermoord toen het tot een twist kwam over de verdeeling van den buit van een overval, die hun bende kort te voren moet hebben gepleegd. Klaarblijkelijk zijn zij naar deze afgelegen plaats gelokt, waarna met machinegeweren op hen werd geschoten. PARIJS, 24 Sept. (V.D.) Het geboortecijfer in Frankrijk blijft dalen. Volgens een over zicht van het Nationaal Verbond voor Uit breiding der Bevolking over het jaar 1933 was slechts in zes departementen het geboortecij fer hooger dan 2,6 per huwelijk, wat het jaar tevoren nog in 12 departementen het geval was. Het genootschap beschouwt 2,6 als het noodzakelijke cijfer om ontvolking tegen te gaan. Corsica had het hoogste geboortecijfer, namelijk 2,89 per huwelijk, gevolgd door districten in Bretagne, Normandië, Savoye en Auvergne. NEW YORK 24 Sept. (Part.) Het voorloopig einde van den textielstrijd is in Wallstreet met vreugde begroet. De schade van het conflict wordt op enkele tientallen millioenen dollars geraamd. De omzetten waren gedurende het eerste beursuur iets grooter; in het eerste uur werden 160.000 aandeelen verhandeld. U. S. Steels kwa men bij de opening boven 33 pCt., terwijl ook verschillende andere staalfondsen een lichte koersverbetering te zien gaven. Men verwacht, dat de raming van de bedrijvigheid in de staal industrie, een toeneming te zien zullen geven. Spoorwegwaarden waren aanvankelijk willig, waarbij Atchison Topeka's en New-York Cen tral op den voorgrond traden door een stijging van 1 pCt. Behalve van de reeds vermelde fac toren ging een stimulans uit van de vorming van een nieuwe organisatie in het spoorwegbe drijf, waarbij de leiders der spoorwegmaatschap pijen zich zullen aansluiten. Automobielaandeelen waren goed van toon, al bleven de koerswinsten meerendeels beperkt tot fracties. Koperwaarden, warenhuisaandee- len, industrials, chemische fondsen, tabaksaan- deelen en levensmiddelenwaarden gaven verbe teringen van een fractie van 1 pCt. te zien. Pu- blic-utilites en petroleumfondsen waren ver deeld. Na het eerste beursuur trad een algemeene re actie in, die de noteeringen over de geheele li nie deed afbrokkelen en de koersen meerendeels beneden die van het slot van den vorigen dag bracht. U. S. Smelting zagen zich zelfs een vier tal punten ontgaan. De handel kromp evenwel in. De reactie vond haar oorzaak in de zwak kere stemming op de katoenmarkt. Nadien bleef de markt van kalmen aard, waarbij de koersfluctuaties binnen enge gren zen bleven. De taxaties van de bedrijvigheid in de staalindustrie, die door het Amer. Iron Steel Institute op 24.2 pCt. en door het week blad Steel op 22.5 pCt. van de capaciteit ge schat wordt, hetgeen een toeneming beteekent van pl.m. 2 pet., vermochten op de noteeringen der betreffende waarden geen invloed uit te oefenen. Van de overige afdeelingen hadden pu blic-utilities, koper- en natte waarden een onre gelmatig voorkomen, terwijl kunstzijde-aandee- len goed gevraagd waren. Aandeelen in blik- fabrieken en in fabrieken van landbouwwerk tuigen en machinefabrieken waren zwak ge stemd. Het slot, dat hier en daar een lichte koersverbetering te zien gaf, was meerendeels fractioneel beneden de slotprijzen van den vo rigen beursdag, terwijl Amer. Tel. Tel., Amer. Can, Case, Treshing, Chrysler, Amer. Car Foundry, Delaw. Hudson en Union Pacific verliezen van 1 pCt. a 2 pCt. en U. S. Smelting van 4 pCt. te zien gaven. De omzetten be droegen 510.00 shares. Slotkoersen September Allied Chemical American Can Co. American Car Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco B. American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore 9 Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5 (2 Voungleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond 9 Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Centra) International Harvester Internationa) Nickel International Tel. 9 Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk 9 Western Novadel i Pennsylvania Proctor 9 Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific V United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber. United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric.. vVoolworth Building exdiv. ex claim. I gedaan en laten. Nieuwe aandeelen NEW-YORK, 24 Sept. 24 Sept. 22 Sept. 24 Sept. 22 Sept. Brussel 23.76 23.78 Oslo 25.07% 2512Vs Rome 8.68 8.68% A'dam 68.62 68.63 Madrid 13.84 13.84 Londen 4.98% 4.9934 Bern 33.04 33.05 Parijs 6.67% 6.6734 Weenen 19.18 19.18 Berlijn 40 40 40.48 Suiker Oct. 1.85 1.86 Dec. 1.93 1.91-92 Jan. 1.90-91 1.89-90 Mrt. 1.92 1.90-91 Mei 1.95-96 1.94-95 Juli 1.99-2001.97-98 Sept. 2.63 2.01 Ct.Cuba 2.90 2.86 24 Sept. 22 Sept. Rubber Standaard 24 Sept. 22 Sept Mrt. 16.03 16.05 Mrt. 16.28 16.28 Juli 16.54 I6.0O Jan. Mrt. Mei Juli 12.70-72 12.79 12.80 12.86 12.82-83 12.91 12.86-b8 12.93 24 22 21 122 122% 121% 97% 98% 99 14% 16 16 34 34% 34% 1097/g 111% U17/8 74% 75% 75% 163/, 16% 15% 11% 11% 11% 50 50% 50% 24% 25 15% 153/, 15% 28% 28% 28% 133/, 133/, 13% 403/, 4184 41 21% 21 20% 423/, 42% 42% 5% 5% 5% 2% 2% 23/s 32% 333/8 33% 3% 1% 1% 28% 27% 271/8 183/, 18% 18% 36% 36 36 26% 26% 263/8 353/, 40 39% 88 va 88% 883/, 98 98 97% 10% 10% 103/s 18 18% 18% 29 29% 29% 14% 14% 15 8 8 8 16% 17 16% 27% 28% 28?, 247/8 25 25 10 9% 97/g 19% 187/8 19% 33% 34% 343/, 4.80-95 85% 87 87 6 6% 6% 2% 2% 3 3% 3% 4 25% 25% 25% 13% 133/, 13% 21 20% 20% 16% 16% 16 35 35% 35 21% 217/s 21% 133/, 13% 13 167^/3 167 166 19% 22% 223/, 22% 36% 37 371/8 36% 30% 30vj f% 5% 6% 387/g 3ö7/g 39 6% 6% 6% 14 14% 14% 17M 17% 18V, 16 16% 16% 19 19 7s 19 43% 43% 43V, 9"/* 97a 93/8 98 100 9 13 13% 3% 4 3% 6% 6% it>>, „678 16 v* J2vs oZ'4 o2>, 2V, 2% 2V1 313/g 31% 31% 4o% 48 48% t ex coupon bieden Ut Newport wordt gemeld, dat het protest van mr. Sopwith tegen de „Rainbow" wegens het niet reglementair zeilen van het Amerikaansche jacht in de vierde race_ niet kon worden geac cepteerd, omdat het niét volgens de voorschrif ten was ingediend. Hiermede heeft de „Endeavour" twee races gewonnen en de „Rainbow" eveneens twee. Er worden nog drie races gezeild. De vijfde mag dus als buitengewoon belangrijk worden be schouwd, Sept. 15.30 15.33 Oct. 15.36 15.34 Dec. 15.63 15.64 Juli 15.76 15.75 Katoen Loco 12.80 12.85 Oct. 12.54-55 12.62 Nov. 12.61 12.71 Dec. 12.68 12.75-76 Tarwe Roode Winter loco 109% 1103/s Harde Winter ioco 117j% 117% Tin Loco 51.60 51.55 Oct. 51.60 51.55 CHICAGO, 24 Sept. 24 Sept. 22 Sept. 24 Sept. 22 Sept. Tarwe Haver Dec. 103%-% 104 Sept. 34% 54% Mei 103%-% 104-1037/gDec. o2v2 Sept. loo%-% 1114/2-% Mei -1% Mais Sept. 77% 78% Dec. 77Va 78 Mei 78% 79% Reuzel Loco 9.35 9.40 Sept. 9.25 9.35 Oct. 9.20 9.40 Dec. 9.32 9.50 Jan. 9.42% 9-00 Rogge Sept. 76»/j, Dec. 78 /8 Mei al% Ouluth Lijnzaad 53% 32% 77 79% 82% Sept. 1.80 Dec. 1.81% 1.80% 1.82 24 Sept. 21 Sept. Koffie (Rio) Dec. 7.64 7.45 Mrt. 1.19 7.64 Mei 7.88 7.72 Juli 7.79 7.79 24 Sept. 21 Sept. (Santos) Dec. 10.7a 10.60 Mrt. 10.79 10.61 Mei 10.79 10.65 Juli 16.80 10.b6 WINNIPEG, 24 Sept. 24 Sept. 22 Sept. 24 Sept. 22 Sept. 56% 3b3£ 58% Tarwe Gerst Oct. 82V, 82% Oct. cb7/8 Dec. 827/8 827/g Nov. 563/, Mei 871/3 87 v? Mei 08% Rogge Lijnzaad Oct. 63% 633/g Oct. 1.44 Dec. 65 644, Dec. 1.46% Mei 68V, 67% Mei 1.53 Haver Oct. 453/g 453/g Dec. 44 44 Mei 4b% 43% 1.4534 1.49 1.54% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 24 Sept. Tarwe: Oct. 5/4; Dec. 5/71/2; Maart 5/101/2; Mei 6/—. Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips H. V. A. Aku Anaconda Beth. Steel 150% 217 167 33 3/8 7 5/16Vt 17 3/8—% Gen. Electric 11% Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Beth. Steel 149%-% 17% Opgegeven door v. d. Graaf Co.'s Bureaux v. d. Handel N.V. (Afd. Handelsinformaties). PaiUiet verklaard: 20 Sept.: H. C. A. Smits van Burgst, Den Haag, Amalia van Solmstraat 125. 21 Sept.: N.V. Nederlandsche Darmindustrie, Rotterdam, kantoor houdende aan het abattoir. Handelsvennootschap onder de firma Rot- terdamsche Lood- en Zinkwerkbedrijf L. de Jong Co., Rotterdam, Teijlingerstraat 71 en de leden L. de Jong te Rotterdam, Teijlingerstraat 71 en W. C. va nWerkhoven, Rotterdam, Bosch- polderplein 25. G. Horrée, Capelle a. d. XJssel, Hoofdweg No. 45. M. van Uitert, Schiedam, Boerhavepein 12a. J. Pool, wed. J. Hoornstra, Ruinerwold, dr. Laryweg. H. Wilms, landbouwer, Scoonloërveld. J. Dekkers, landbouwer, Hoeven Dorp A. No. 82. K. P. A. van Herk, architect, Tilburg. Bre- dascheweg 227. C. van Dorp, gasfitter, Rootsendaal, Hoog straat 108. H. van de Koedijk, landbouwer, Tilburg, Zwijsenstraat 14a. Opgeheven wegens gebrek aan actief het faillissement van N. V. Zomerkwartier, Rotter dam. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 24 Sept., Torborg, tank, Curasao; Ek. s.. Oslo; Cornelia, m.s., Londen. Vertrokken 24 Sept., De Hoop, hospltaa-kerk- sehlp, Noordzee: Otterhound, s., Duinkerken. AMSTERDAM. Aangekomen 24 Sept.: Ek, Oslo, stukgoed, Handelskade, Verg. Cargadoorskantoor; Terborg, Curasao, stookolie, Steiger Bataafsche Petroleum Mij., Ruys Co.; Cornelia, Londen, oud ijzer, Rietlanden, Kampman. ROTTERD. LLOYD. KOTA NOPAN. uitreis, pass. 24 Sept. Finisterre. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. TELAMON, 23 Sept. van Amsterdam te Ham burg. ORION, 24 Sept. van Patras te Catania. JUNO, 23 Sept. van Albufeira te Setuba. CALYPSO. 24 Sept. van Beyrouth n. Saloniea. FAUNA, 24 Sept. van Oran te Palermo. EUTERPE, Bordeaux naar Amsterdam, pass. 24 September n.m. 1 uur 35 Lydl. MIJ NEDERLAND. MAPIA, thuisreis, 22 Sept. van Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM, 25 Sept. n.m. 7 uur van New-York te Rotterdam verwacht. DIVERSE SCHEPEN. JOBSHAVEN, Bahia naar Havre, 23 Septt. van Madeira. JONGE JACOBUS, 23 Sept. van Carthagena te Londen. WESTPLEI, 22 Sept. van Rotterdam te Lulea.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2