Sport en spel Werkloozensteun verhoogd rifij schrijven voor U op advertentiën! N TROUWE KLANT S. KROM N.V. ALKMAAR De Spaarnestad WIJ VERVEN ONS CHEM. REINIGEN Leest Uw kind HET KLEUTERBLAADJE? ROOMSCHE JEUGD? FUSIE BEVERWIJKSCHE VEILINGEN Een veilig gevoel: WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1934 De heer W. de Groot directeur Van zevende in zesde tariefklasse TELEFOON no. 1523 (3 LIJNEN) 12.- p. H.L, Mijn advertentie staat vandaag in de Nieuwe Haarlemsche Courant Kennemerland en Vrije Veiling zullen op 1 October gezamen lijk werken UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL BEVERWIJK HEEMSTEDE VELSEN-NOORD VIJFHUIZEN IJMUIDEN ZAANDAM KOOG AAN DE ZAAN Voor de gemeenten in de bloem bollenstreek RECTIFICATIE ZANDVOORT De Roomsche sport in de Bollenstreek VOETBAL Haak speelt zijn 200sten wedstrijd PAARDENSPORT Harddraverij te Schagen WIELRENNEN De Jonge Kampioen DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND De R. K. Damclub T. E. P. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Haarl. R. K. Damgenootschap RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN VERVERIJ EN CHEMISCHE WASSCKERIJ Deze Wales Anthraciet is niet duurder maar wel veel beter dan de beste Hollandsche of Belgische soorten. Afm. 30/50 f2.10 De laatste week der Zomerprijzen Sept. Oct. BRANDSTOFFEN HAND EL I) 19 FRIESCHE VARKENMARKT 6-10 Telefoon 14164 ZIJLSTRAAT no. 57 - TEL. 16387. Weekblad voor kinderen van het le t.m. 4e leerjaar. 12 bladzijden 3H ct. per week. Of het weekblaadje voor de voor kinderen van het 5e t.m. 7e leerjaar 24 bladzijden 5 cent per week. Roomsche Jeugd biedt niet alleen lectuur, doch heeft ook rubrieken voor handen arbeid en nuttige handwerken. OP DE MEESTE SCHOLEN INCEVOERD De besturen van de Veilingsvereenigingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling" te Bever- Wijk üeelen ons het volgende mede: Overeenkomstig de bekende voornemens tot samenwerking tusschen de beide vereenigingen en de bepalingen van de overeenkomst van 28 Mei 1.1. is door de besturen besloten, dat van 1 October as. af gemeenschappelijk zal worden geveild. De wijze, waarop de veilingen in de toekomst zullen worden gehouden, zaï Vrijdag a.s. in een circulaire aan alle aanvoerders worden bekend gemaakt. De plannen worden nog nader uit gewerkt. Aangezien bij „Kennemerland" de emballage aan de aanvoerders in rekening wordt gebracht en bij de Vrije Veiling niet, zullen de inbren gers van de Vrije Veiling voor de-veiling van 1 October kisten moeten halen bij „Kennemer land". De emballage van de Vrije Veiling moet eerst geheel worden ingeleverd en gemerkt, waarna de emballage door elkaar kan worden gebruikt volgens hetzelfde systeem. De bezetting van het personeel is nader ge regeld door de z.g. neutrale commissie, benoemd in de acte van 28 Mei j.l„ waaraan de besturen zich zullen houden. Aan den heer H. Ph. Fhilipoom wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend met toe kenning van een schadeloosstelling, waaraan hij de voorkeur geeft boven een ondergeschikte functie in het vereenigde bedrijf. De heer W. de Groot wordt directeur van het vereenigde bedrijf. De heer W. Kweldam, kas sier van de Vrije Veiling, wordt in het nieuwe bedrijf opgenomen als plaatsvervangend direc teur, chef van de administratie en belast met de uitbetaling aan de aanvoerders. De heer R. Poelmann wordt kassier van alle ontvangsten en uitgaven, behalve uitbetalingen aan de aan voerders. Aan twee gehuwde en drie ongehuwde leden van het vaste personeel der beide ver eenigingen wordt ontslag uit vasten dienst aan gezegd. Zij worden, voor zoover mogelijk, voor- loopig in tijdelijken dienst geplaatst. Het overige vaste personeel blijft op zijn plaats in 't nieu we bedrijf, waarbij de heer B. Wemke als chef over de emballage zal functionneeren. In de toekomst zullen de veilingen als regel worden gehouden in het gebouw van Kenne merland. De emballage wordt uitgegeven, ont vangen en geborgen in het gebouw van de Vrije Veiling. De dageHjksche besturen treden voorloopig op als veilingscommissie, belast met het regelen der veilingen en het financieel beheer. De provisie voor de Vrije Veiling wordt ver laagd van 8 pCt. op 7 pCt. Een veilingsregle ment wordt ontworpen en vastgesteld. De besturen zullen alles doen om een goede regeling te geven, die van het gezamenlijk veilen ook werkelijk een groot voordeel zal ma ken, zoowel voor de inbrengers als voor de veiling. De medewerking van alle tuinders is daarvoor noodzakelijk. Witte Kruis Dinsdagavond hield de afd. Bloemend'aal van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis" een ledenvergadering. De heer A, IJzerman werd benoemd tot af gevaardigde r.aar de algemeene vergadering. De heer S. P. Rijnierse werd gekozen tot plaats- Vervanger. De beschrijvingsbrief voor dezp algemeene Vergadering werd behandeld, waarbij de afdee- ling besloot, de beide aftredende hoofdbestuurs leden te steunen en de candidatuur van den beer Brinkman te bevorderen. De begrooting voor het volgend jaar* werd aangenomen. Deze begrooting sluit in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van 6182. Tot slot deed de voorzitter, dr. J. Th. Bora- Water, nog een verrassende mededeeling, n.l. dat vanaf 15 Get. gedurende de wintermaanden eenige ondervoede jongens en meisjes van 714 jaar, kinderen van leden der afdeeling, gratis in de herstellingsoorden „Heidteheuvel" en „Bosch en Heide" gedurende vier weken kun nen worden opgenomen. De Bazar van het Plaatselijk Crisis-Comité Heden, Woensdagavond, zal dan eindelijk de Verloting, georganiseerd door de afd. Bloemen- daal van den Christ. Nat. Werkmansbond en ten bate van het Bloemendaalsche Crisis-Comi té, haar beslag krijgen. Met deze verloting is het niet zeer naar wensch gegaan. Bloemendaal stelde teleur; slechts wer den er tezamen pl.m. 3000 loten verkocht. Het comité zit nu nog met 1000 loten. Nu doet het hogmaals een dringend beroep op de offervaar digheid van het publiek. Dit heeft hedenavond dog gelegenheid een nalatigheid te herstellen, h.l. tijdens den bazar, welke Dinsdagmiddag in 't Jeugdhuis door den voorzitter van den Werk mansbond, den heer K. Koopman, werd ge- °Pend, en waarbij o.m. tegenwoordig waren Wethouder Prinsenberg, het raadslid A. Cassee, de heer G. de Jong Czn., directeur van P. W., de heer P. Jongeneer en Ps. J. C. van Dijk. De heer Koopman wees er in zijn openings woord op, dat het Crisis-Comité thans zonder middelen maar met veel menschen die huip hoodig hebben, zit. Door dezen bazar en door het verkoopen van de resteerende loten hoopt men de slecht voorziene kas nog eenigszins te stijven. Om deze tentoonstelling aantrekkelijk te ma- hen, zijn er eenige attracties aan verbonden. Gehoopt wordt, dat onder de nog niet verkochte toten een flinke opruiming zal gehouden kun- den worden. In elk geval zal hedenavond de dekking plaats hebben. Handelsavondschool „De Hanze" Tot de eerste klas van de Handelsavondschool „De ïïanze" zijn toegelaten 17 leerlingen, afgewezen 5- Toegelaten zijn: Comelis Berg, Kees van Duin, Gerard van der Geest, Jo Groot, Jacob Henneman, Theo Jansen, Gerad Kockx, Theo Koek, Bernard Na- Sel, Jan Neus, Greta Schaaper, Adriaan Schuyt, tsaac van der Sluys, Jan Tesselaar, Theo Ver- kooyen, Joseph de Vries, Jacob Wittebrood. "Tegen een boom gereden. Dinsdagavond is met vleesch beladen vrachtauto op der Pa rallelweg nabij het openbaar slachthuis tegen een boom gereden. Tengevolge van den schok vloog de chauffeur met het hoofd door de voor uit. Hij kreeg ernstige hoofdwonden en moest ^ar het Roode Kruisziekenhuis worden overge bracht. De auto aiprri wmHd hpRcbadied. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Hoo- gendoorn en H. Braak; J. H. Klaverstijn en K. Zolewski. Geboren: A. A. de Zwart—Wilken d.; M. P. VeenendaalSlagter d. Overleden: Jac. Wiersma, 62 j„ echtg. van E. Reitsma. R. K. Middenstandsverceniging „De Hanze". Door de afdeeling Beverwijk van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" was Dins dagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw al hier een vergadering belegd, met het doel, te Velsen-Noord ook een afdeeling van deze orga nisatie op te richten. Het aantal R. K. rinke- liers, dat aan den oproep gevolg had gegeven, was niet bijster groot, maar toch werd besloten de vergadering te laten doorgaan. Na de opening op de gebruikelijke wijze door den voorzitter, den heer N. J. Out, was het woord aan den heer J. Mol, die zijn rede begon met te wijzen op den buitengewoon moeilijken tijd, welken de middenstand thans beleeft. Er is om aan een algeheele ondergang te ontko men, maar één middel, de organisatie. Hec is, aldus spr., een treurig verschijnsel, dat vele middenstanders, inplaats van hun collega's te helpen, de grootbedrijven blijven steunen. Buiten de genoemde bedrijven, is het ook het socialisme, zegt spr., dat het op de vernietiging van den middenstand heeft voorzien. Uitvoerig zet spr. uiteen de voordeelen welke het lidmaatschap van De Hanze met zieït brengt, voordeelen, die ver uitgaan boven de geringe offers aan contributie. Spr. eindigde zijn, met belangstelling gevolgd betoog, met een ernstigen oproep tot toetreding bij drf R. K. Middenstandsvereeniging. Op de inleiding van den heer Mol volgde een uitgebreide, nu en dan vaak zeer heftige dis cussie. De heer Th. Bruynzeels meende, dat naast de bestaande winkeliersvereeniging er geen be hoefte is aan een nieuwe organisatie. Hierop antwoordde de heer Mol, dat van ver snippering geen sprake kan zijn, wel bereikt men de beste samenwerking, wat spr. met eenige feiten aantoonde. Het is de plicht en het recht, van alle R. Kath., zich R. K. te orga- niseeren. Bruynzeels blijkt het groote en uit eindelijke doel der R. K. organisatie niet te be grijpen. Na beantwoording der verschillende sprekers door de heeren Mol en Out, werd een commissie van 4 personen benoemd, welke zal trachten door huisbezoek het ledental zoodanig op te voeren, dat een zelfstandige afdeeling kan wor den opgericht. Dit zijn de heeren H. H. Meijer, K. Nagel, P. Coppens en J H. Uilings. Kan geen afdeeling worden gesticht, dan zul len de hier wonende leden zich aansluiten bij de afdeeling Beverwijk. Nederlandsche Roede Kruis. Tot besluit der buitenoefeningen in dit seizoen zal op Don derdag 27 September een avondoefening worden gehouden in het duinterrein achter het Storm- vogelveld. De leden der transportcolonne en helpsters worden uitgenoodigd om 8.30 uur aan wezig te zijn, Hond vermist en teruggevonden De heer K. vermiste zijn hond. Eenige dagen nadat het dier was verdwenen zag hij een dame, die met een hond liep, in welken de heer K. zijn vermist dier meende te herkennen. De dame bleek den hond te hebben gekocht van zekeren v. d. B., die het beest had meegenomen van de straat. De politie stelt een onderzoek in. HET INTERNATIONAAL DAMTOURNOOI VAN D. C. IJ. Kampioenen van drie landen ingeschreven. Naar wij vernemen hebben de vier meesters, die door het bestuur van D. O. IJ. zijn uitge noodigd tot het spelen van een internatioaal tournool ter gelegenheid van de viering van het tweede lustrum, de uitnoodiging aangenomen. Zoo heeft dus IJmuiden binnenkort het voor recht vier der beste dammers van Europa, n.l. den Pranschen kampioen Raichenbach, den Bel gischen Demesmaeker, den Nederlandschen Keiler, alsmede onzen IJmuidenaar mr. B. Du- kel, eikaars krachten op he tdambord te kun nen zien meten. Voorwaar een groot succes voor het kranige bestuur van D.C.IJ. De datum, waarop het tournooi in IJmui den begint, zal afhangen van dien waarop de strijd om het wereldkampioenschap tusschen Keiler en Paichenbach eindigt. De laatste par tij van den strijd om den titel van wereldkam pioen vindt plaats op een Zondag. De daaropvolgenden Dinsdag neemt het in ternationale tournooi in IJmuiden een aan vang. De deelnemers zullen elkaar twee keer ontmoeten en men rekent, dat het tournooi zes dagen zal duren. Wielrijders opgepast. De politie heeft tegen vier wielrijders proces-verbaal opgemaakt we gens het niet aangeven van de richting. Dit is bij de nieuwe Motor- en Riiwielwet ook voor fietsrijders verplichtend gesteld. Van een ladder gevallen. Woensdagmorgen is in het St. Janziekenhuis de electricien-ma- chinedrijver de M., die in de kapel werkzaam heden verrichtte, van een ladder gevallen. Hij moest ter verpleging worden opgenomen. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van burgemeester Verstegen kwam Dinsdagavond de gemeenteraad bijeen. Tegen de wijziging van het ambtenarenregle ment, zooals de regeering dit wenscht, waren tijdens de vorige zitting door enkele leden reeds verschillende bezwaren naar voren gebracht, doch toen destijds stemming hierover plaats vond, bleek het aantal uitgebrachte stemmen niet voldoende te zijn voor een geldige stem ming. Wethouder ALLAN (V.D.) vond de toevoegin gen van de regeering niet zoo hopeloos reaction- nair. De regeering kan geen goed werk afleveren met onwillige werklieden. In de voorschriften staat niet, dat de gemeente een dusdanige ar beider of ambtenaar moet ontslaan, doch kar ontslaan. Als iemand dus goed zijn werk ver richt, zal de Raad practisch niemand ontslaan. Bij niet-aannemen zullen de wijzigingen er toch komen en als practisch mensch zou spr. er vóór stemmen, ofschoon dit niet het hoofdmotief is. De heer FLEUR (R.K.) sloot zich bij de woorden van wethouder Allan aan, waarna ten slotte stemming plaats vond allereerst over het ambtenarenreglement, zooals dit :s aangepast aan de ambtenarenwet zonder de aanvullingen. Met algemeene stemmen verklaarde de Raad zich hiermede accoord, waarna stemming werd gehouden over de clausule betreffende de revo- lutionnaire gezindheid. Reserve 9 De heeren FLEUR (R.K.), KRIJT (A.R.), ALLAN en DE BOER (beide V.D.) stemden hier voor, terwijl de rest zich hiertegen verzet te met uitzondering van den heer SEYMOER, die van wege zijn partij „Anti-stemdwang", zich van stemmen onthield. Het voorstel van B. en W. tot afleggen van een verklaring betreffende verruiming van den verkoopsgelegenheid voor sommige winkeliers werd na geringe discussie aangenomen, waar- In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Noordwijkerhout deelde de voorzitter mede, dat Donderdag 20 September te Hillegom een bijeenkomst heeft plaats gehad van de burgemeesters in de bloembollenstreek. In deze vergadering was men van oordeel dat de steun te laag was en plaatsing in een hoo- gere tariefklasse moest worden bevorderd. Een commissie uit de burgemeesters werd benoemd om deze aangelegenheid in een aan te vragen audiëntie bij den minister van Sociale Zaken toe te lichten. Deze audiëntie werd Maandag verleend en het resultaat daarvan is, dat met in gang van 1 October a.s. de gemeente Noord wijkerhout (en ook de andere gemeenten in de streek) van de zevende in de zesde tariefklasse komen, waardoor dus de steun vrijwel over de geheeie lijn omhoog gaat. De verschuiving van de zevende naar de zesde klasse brengt een aanmerkelijke verlich ting mede. Immers de steun, die eerst voor de uitgetrok- kenen ƒ9 en voor de dubbel uitgetrokkenen 8 bedroeg, wordt nu respectievelijk 9.50 en 8.50. De maximumsteun, die voor de uitge trokkenen 15 en voor de dubbel-uitgetrok- kenen 14 bedroeg, wordt nu respectievelijk 16 en 15. Verder is van groote beteekenis dat de uitkeering per kind van ƒ0.75 op ƒ1 wordt gebracht. Deze regeling geldt voor de gemeenten in de bloembollenstreek, dus voor Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijker hout en Noordwijk, benevens voor de ge meente Warmond. Men zegt dikwijls, dat de departementale molen langzaam maalt en in den regel is dit ook wel zoo, aldus de burgemeester van Noord wijkerhout, maar hier hebben wij een voor beeld dat de departementale molen zeer vlug kan malen en ik geloof dat den Minister van Sociale Zaken hiervoor een woord van waar deering toekomt. In ons bericht over den filmbrand te Hilver sum zijn, waar wij het hadden over de vergun ningskwestie, eenige onjuistheden vermeld. Het betreft hier de data, die ons door den heer van B. zijn opgegeven en die allen een week verschillen. De heer van B. had dus niet op 8 September een onderhoud met pater Kuijper, doch den 15en; 17 September is de vergunning aange vraagd en 19 d.a.v. is deze verleend en in ont vangst genomen. 20 September heeft de heer van B. de vergunningsacte aan pater Kuijper doen toekomen. bij alleen de heer Krijt (A.R.) principieel tegen was. Bij de rondvraag informeerde de heer GRUIS (Plaatselijk Belang) naar den stand van zaken betreffende de bekende gas-questie met Zaan dam. Op uitvoerige wijze ging de voorzitter deze questle nog eens na en noemde het een legende als zou Koog met voorstellen moeten komen. Een minderheid in het college van B.enVS. van Zaandam zou het liefst de verschuldigde som aan de Koog over verschillende jaren verdis- conteeren, waarbij het contract tegelijkertijd gewijzigd kan worden. Dit eerste is echter niet mogelijk, daar het geld aan de gasverbruikers behoort. De correspondentie hiervan is naar Ged. Staten, die deze zaak onderzoekt om eventueel in te grijpen. Deze houding van een groote gemeente te genover een kleine gemeente vond de voorzitter allesbehalve royaal. Hierna volgde sluiting. Raadsvergadering Donderdag 27 Septem ber wordt een openbare vergadering van den gemeenteraad gehouden, welke om half acht begint. Bevredigend resultaat— Het bestuur van het R. K. Jeugdwerk in de parochie St. Agatha te Zandvoort mag terugzien op een welgeslaogde fancy-fair, welke Zaterdag, 2Jondag en Maan dag gehouden is in het Patronaatsgebouw, Zaterdagavond werd deze fancy-fair geopend door kapelaan N. Commandeur, waarbij spr.de noodzaak van het slagen van deze fancy-fair duidelijk uiteenzette, dankte voor de van alle kanten ondervonden medewerking bij de voor bereiding en verklaarde met den wensch, dat deze fancy-fair mocht slagen, haar voor ge opend. Al dadelijk mocht men zich in 't groote be langstelling verheugen, welke belangstelling onverflauwd tot het einde heeft geduurd. De ontvangsten waren dan ook boven aller ver wachting en bedroegen een totaal van 505. een zeer bevredigend resultaat. Bij de verloting van het rijwiel viel dit op nummer 31. Mej. C. Kemp was houdster van dit nummer en mocht dezen fraaien prijs dan ook in ontvangst ne men. De Kerststal, een keurig staaltje van huisvlijt, viel ten deel aan mej. Cosman. Bij dezen Kerststal was een volledige groep van beeldjes. Een groote staande leeslamp werd Amerikaansch verkocht, bracht 15.— op en kwam In het bezit van den heer P. Kunkler. Bij de sluiting bracht wederom kapelaan Commandeur dank aan allen, die aan het wel slagen dezer fancy-fair hadden meegewerkt. Zickenfondscontributie voor werkloozen Door de raadsleden Van Rijnberk en Van der Moolen is een schrijven aan B. en W. gericht, waarin beiden het verzoek doen de volgende vragen aan de orde te mogen stellen: Hebben B. en W. reeds uitvoering gegeven aan het voornemen overleg te plegen met de te Zandvoort gevestigde en werkzame ziekenfond sen, om te komen tot een lagere contributie heffing van de werklooze leden met financieele hulp van de gemeente? Zoo ja, is dit overleg gehouden op de volgende grondslagen: één derde van de contributie voor rekening van de gemeente; één derde voor re kening van de fondsen, zoodat een derde door het werklooze lid moet worden betaald? Heeft dit overleg tot de gewenschte resulta ten geleid en wanneer zullen den raad hierom trent mededeelingen bereiken? Verruiming verkoop op Zondag In ver band met de gelegenheid tot het teekenen van lijsten .waarbij men vóór of tegen de verrui ming van den verkoop op Zondag kon stem men, is het oordeel aan de Zandvooitsche Han- öelsvereeniging en aan de R.K. Middenstands vereeniging „De Hanze", waarbij is gebleken, dat beide organisaties zich uitspraken vóór de voorgestelde verruiming der opening van de desbetreffende winkels op Zondag. Ook van de Kamer van Koophandel is het oordeel ge vraagd, welke instantie haar schrijven beves tigde van 17 Augustus j.l., waarin werd aan gedrongen van d'e crisisbepaling gebruik te ma ken. De uitslag der hier gehouden stemming luidt: Winkeliers, welke verkoopen brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te zamen met consumptie-ijs, vóór 11 tegen 0. Visch vóór 8 tegen 1 en fruit vóór 12 tegen 3 Gezien dit resultaat, stellen B. en W. voor te verklaren van oordeel te zijn dat de tegen woordige buitengewone omstandigheden aan leiding geven tot uitbreiding van den verkoop op Zondag voor de genoemde winkeliers. Deze verkoopsverruiming geeft geen voordeel voor tabakswinkels en slijterijen, aangezien deze zaken bij een eventueele verruiming zul len moeten laten vallen het voorrecht van ge durende de zomermaanden den geheelen dag geopend te mogen zijn. In het Bondsgebouw aan de Hoofdstraat te Hillekom had een vergadering plaat, voor de leden van de R.K Sportvereenigingen te Hille gom, Bennebroek, Vogelenzang en Zilk. Voorzitter Seijsener zette het doel van deze propagandavergadering uiteen en heette in het bijzonder welkom kapelaan J. van Houten, Geestelijk Adviseur van den D. H. V. B., spre ker voor dezen avond over het onderwerp „De juiste propaganda" en den heer J. Loerakker van Haarlem, spreker over het onderwerp Techniek en Taktiek". Kapelaan Van Houten schetste duidelijk en met scherpe voorbeelden geïllustreerd, hoe door onberispelijk voorbeeld, ten opzichte van eer Hjkheid bij het spel, onderlinge vriendschap en erkenning van eigen zwakheden en fouten, de beste propaganda wordt gemaakt voor de katholieke sportbeweging. Ook bij onze katho lieke supporters en belangstellenden moet zelf beheersing zijn en waardeering voor het spel van de tegenpartij. Vervolgens sprak de heer J. Loerakker over de opvoedende kracht welke door gebruik van zuivertechniek en eerlijke taktiek van de Room sche voetballers kan uitgaan. Spr. weer op het groote nut van een goede training en de vol ledige kennis van het spel. Ook spr. wees op de noodzaak van zelfbeheersching. Voorzitter Seijsener dankte de beide sprekers en hoopte, dat de aanwezigen zeer veel in de praktijk zullen toepassen van het hier voorge- houdene. Spr. was er van overtuigd, dat van dezen avond veel goeds zal uitgaan in 't belang van onze Roomsche sport. Wij zullen blijven ijveren om alle Katholieken tot ons te trekken en de Roomsche sport een belangrijke plaats in de bollenstreek te doen innemen. Met woorden van dank sloot spr. daarna den avond. Zondag as. speelt de bekende Stormvogels back, K. H. Haak, zijn 200sten wedstrijd in de le klas K.N.V.B. Door het Stormvogels-bestuur zal hij gehuldigd worden. Maandag werden te Schagen de groote jaar- lijksche draverijen gehouden, uitgpsohrever. doo. de Schager Harddraverij-Vereeniging „West- Friesland". Aan de morgendraverijen namen 8 van de 12 ingeschreven paarden deel. De uitslagen luid den: le prijs ƒ100, Roulette, eigenaar C. Vos, Midwoud, berijder J. Vos; 2e prijs 50, Vrij buiter, eigenaar Gebr. Knijnenburg, Den Haag, berijder J. Knijnenburg; 3e prijs 25. Xiphias, eigenaar A. de Vlieger, Nieuw-Vennep berijder eigenaar. Aan de middagdraverij om den grooten prijs van Schagen ƒ500 namen niet minder dan 30 van de beste Nederlandsche kortebaanoiaveis deel. Na spannenden strijd en schitterende rit ten luidde de uitslag als volgt: le prjs 500 plus gouden horloge, aangeboden door den heer W. van Erp: Fanfare, eigenaar Gebr. Knijnen burg, berijder J. Knijnenburg; 2e prijs ƒ150 plus verguld zilveren medaille: Northerman B, eige naar J. Schoon, Medemblik, berijder Jn. Vei- gay; 3e prijs 75, Glossy Silk, eigenaar J Vrij land, IJsselmonde, berijder D. Pronk; 4e prijs 25, Bertha E, Stal H, Heerenveen, berijder C de Vries. 's Avonds werd een schitterend vuurwerk af gestoken. Dinsdag hield de nieuwe rennersclub H.R.C. de Jonge Kampioen haar eerste ledenvergade ring. Deze had een zeer geanimeerd verloop. Uit de gehouden besprekingen is wel gebleken, dat er veel animo bestaat voor de nieuwe club, vooral daar er een fonds opgericht werd, waaruit de renners hun eventueele benoodigdheden a con tant kunnen koopen. Eiken Dinsdagavond vergadering in her club lokaal Café Spoorzicht, Stationsplein. Secretariaat Ged. Oude Gracht 51. De wedstrijden voor de onderlinge clubcom petitie van bovengenoemde vereeniging hebben een vlot verloop. Rede waarom wij binnen af- zienbaren tijd een stand zullen plaatsen, waar uit zal blijken, welke spelers op het oogenbiik de eerste plaatsen bezetten. In den afgeloopen tijd kwamen de hierna volgende partijen tot een uitslag, le afdeeling: J. v. d. Kvofs wint van B. v. d. Kroft en ook van P. Klaver. P. Hol- lenberg remise met A. Broxstring; H. de Reus wint van B. v. d. Kroft en P. Klaver; P Hol- lenberg wint van J. v. d. Kroft; A. Brons tring speelt remise tegen B. v. d. Kroft. De uitslagen van de gespeelde partijen voor de 2e klas A zijn: P. de Raad wint van J. Over- Nietwaar, U bent "n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens m grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaad motiveeren. Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. Omroeper-Service NASSAULAAN 51 HAARLEM Kantooruren van half 9 tot half 6 's Zaterdags van half 9 tot half 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt toom en verliest van N. Komen; J. Overtoom, wint van N. Komen. De 2e klas B: B. H. Essen- berg wint van. Lips; C. Koek verliest ven P. Valk en ook van J. Dijt. Maandag 1 October worden de wedstrijden voortgezet in het gebouw van de St. Josephs- gezellenvereeniging „Haarlem I" aan de Jans- straat. Maandagavond had de le ronde plaats voor de onderlinge clubcompetitie. De paitij J. Lucas tegen W. Mul bracht een verrassenden uitslag, doordat laatstgenoemd speler zijn tegenstander wist te Verschalken en hiermede 2 kostbare punten in de wacht te sleepen Het verloop van de andere partijen, die het tot 'n uitslag bi ach ten, was als volgt: G. Zeeuwe wint van v. Ros- sum; M. Herben verliest van P. Mul; Th. Brandsma wint van C. Mui en J- Besselit'k wint van A. Herben. IJMUIDEN. 26 Sept. Rijksvischafslag. Tarbot per K.G. 6580 cent, Griet 15.0024.00 per 50 K.G. Tong 1.251.65 per K.G. Middel Schol 26.00, Zetschol 23.00, kleine Schol 2.0020.00, Schar 11.50—12.00 per 50 K.G. Rog 8.0011.00 per 20 stuks. Pieterman en Poon 4.606.00. groote Schelvisch 19.0022.00, middel Schelvisch 16.50 21.00, kl. midd. Schelvisch 11.0018.50. kleine Schelvisch 6.0014.50 per 50 K.G. Kabeljauw 36.0064.00 per 125 K.G. Gullen 4.5014.50 per 50 K.G. Leng 0.40—1.40 per stuk. Heilbot 0.70— 1.00 per K.G. Wijting 3.40—5.60 per 50 K.G. Kool- visch 4048 cent per stuk. Makreel 3.009 00 per 50 K.G, Versche Haring 1.356.50 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aangeko men STOOMTRAWLERS Caroline 880 manden 4580.Petten 660 m. 4300.Bloemendaal 315 m. 2990.Gezina Ca- tharina 80 m. 1530.Antje 500 m 1400. Adriatic 230 m. 3370.Zeehond 130 m. 1790. Reiger 7g m. 1690. LOGGERS K.W. 40 389.—. K.W. 147 1879.—. K W. 163 540.—, K.W. 23 1090—, K.W. 62 580—, K.W. 167 850—, K.W. 89 690— STOOMLOGGERS Gorredük 990 (ged. lading) 1550. Victorious WETTIG GEDEPONEERD uit de meest moderne en best geoutilleerde mijn „Seven Sisters and Onllwyn." Weinig a.eh gering gaigehalte (waardoor zuinig branden), geen einteU of slakken. Voor afmeting 20|30 Wl] noteeren voor- „Victorious": Wales Anthr. 22|35 2.— 2.16 30|50 2.10 2.25 „Ayrshire": Engelsch 20|30 1.80 Z.~ 30|50 1.90 2.10 Balg. es Heil. Anthr. (pr. kw.)20| 30«n30| 50 2.05 2.15 tt tt tt **8» m H N 1.90 2.— Donetz Anthr. (iet. «part.) 2.25 2.45 Wales en Belg. Baby Anthr. 12|22 1.40 1.90 Eierkolen 1.30 1.40 Afgehaald door part. f 0.10 p. H. L. korting. Handelaren DE GEBRUIKELIJKE KORTING- (Spaarno bij Viaduct) g. g. 22573) IN ALLE GEWENSCHTE KLEUREN. IS B E T E K DAN DE VEROUDERDE METHODE. HET IS INTENSIEVER EN DE KLEUREN KOMEN FRISSCHER NAAR VOREN. WINKEL TE HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 7