Men om: DOUWE EGBERTS DE NIEUWE ZENDINGEN heeft N.V. Wed. Oosten Zoon GELD 1 W. KNOOP ZONEN BINDWERKEN BARTEUORISSTRAAT 13-17 O-KEE wordt nagemaakt! ADVERTEERT IN DIT BLAD DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1934 Uitgravingen St. Ailbert ECHTE FRIESCHE BAAI-TABAK (De bekende LONKA versnapering a 5 cent) J. Roggeveen - Koningstraat 54 Haarlem UIT DEN OMTREK BENNEBROEK DRIEHUIS HALFWEG HEEMSTEDE HAARLEMMERLIEDE SANTPOORT VELSEN VELSEN-NOORD DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND De St. Bavo-bekerwedstrijden De wedstrijden om het pers. kamp. 3e klas BILJARTEN Om den Centraalbeker 340—307 289—370 In de St. Jan van Lateranen Stichter van Rolduc I VRAGENBUS RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Voor dè pijprookers, "die voor ,40 ct 'n half pond goede geu rige pijptabak willen koopent beter dan zij tot nu toe voor dien prijs kregen - brengen wij ;thans 'n nieuwe soort: Douwe 'Egberts Echte Friesche Baai-, Tabak No. 1. Vraag eens naar Douwe Egberts „Baai 1" van 40 ct. of naar „Baai 2" van 30 ct. per. half pond! D*E -kwaliteit! mmsmm N.V. NATIONALE VOLKSBANK BOEKBINDERS - HAARLEM - OPGERICHT 1890 KANTOOR: ANTHONIESTR. 4 b.d. HOOCSTR. TELEFOON 11368 INGERICHT VOOR ALLE VOORKOMENDE f 100.per week f 2.50 75—per week 2— 50.Der week 1.50 m 35.—per week L De Boerenleenbank. De Boerenleenbank, die sinds de oprichting in de Schoollaan was gevestigd in het gebouw van den R. K. Volks bond, is thans verplaatst naar het nieuwe bank gebouw in de Bennebroekerlaan. Door belangstellenden waren bij de opening Cenige fraaie bloemstukken gezonden. Het nieu we gebouw ziet er fraai en degelijk uit en Voldoet geheel aan de eischen, die men aan een modern geldkantoor kan stellen. De weg langs de trambaan. Van den Rijks- Straatweg af is de weg langs de trambaan in »,Het Duin" voor een gedeelte al geruimen tijd gereed. Aan het einde is 't landhuis ,,'t Hufke" verrezen. Plannen bestaan, dien weg door „Het Duin" te vervolgen, eerst tot aan de Kleine Sparrelaan en vervolgens tot aan de tramhalte in de Bennebroekerslaan. Het wordt ook daar dan een mooie gelegenheid voor villabouw, be schut door het bosch en dicht bij de electrische tram HaarlemLeiden. Winkelhuizen mogen daar niet worden gebouwd. Lezing Pater Witlox Wegens de overweldigende belangstelling bij de eerste lezing van Pater Witlox op Dinsdag avond, Donderdagavond een tweede lezing plaats vinden in het „Huis te Velsen". Ditmaal zal de oud-missionaris vertellen van de episode uit zijn leven: „Van metselaar tot priester." AUTO GESLIPT EN VERNIELD De landbouwer v. d. B. reed met zijn auto de Oranje-Nassaustraat uit cm den Rijksweg over te steken. Oogenschijnlijk was de weg vei lig. Uit de richting Amsterdam naderde even- Wel een luxe-auto met groote snelheid, naar schatting 80 a 90 K.M. Bij het minderen van Vaart heeft de chauffeur blijkbaar te hard ge remd. Door de gladheid van het wegdek, ver oorzaakt door regen, begon de aansnellende auto te slippen, slingerde over den weg, gleed dwars over het fietspad en trottoir en zag zijn vaart gestuit tegen het ijzeren hekwerk voor het perceel bewoond door de familie M. Het hekwerk plus auto werden vernield. De chauffeur werd niet gewond en kwam met den schrik vrij. De eigenaar, woonachtig te Zandvoort, zag zijn nieuwen Buick niet terug keren waarmede hij juist een buitenlandsche reis zou ondernemen. Per kraanwagen werd de auto weggesleept. Het mag een wonder heeten dat geen slacht offers zijn te betreuren aan deze vrij drukke Straatkruising. Gouden huwelijksfeest Onder zeer groote belangstelling vierde Woensdag het echtpaar J. KuipersG. Kamelade zijn gouden huwe lijksfeest. Voor het gouden echtpaar was het een bij- konder voorrecht, dezen dag zich omringd te kien van een groot aantal kinderen en klein kinderen. Slechts één ontbrak er, een dochter die in Indië woont met haar gezin. Hoewel die het heuglijke feest niet mee kon maken, leefde zij toch mee in de feeststemming, niet alleen door het zenden van een fraaie bloemenmand toaar ook door het juist op dezen dag oversturen Van een familiefoto, zoodat deze verre familie leden toch als het ware tusschen de andere familie had plaats genomen. Talrijk waren de gelukwenschen en cadeaux, in den vorm van bloemstukken, fruitmanden en taarten, zoo o.a. van de vroegere buren van den Binnenweg en de buren van thans in de Eiken laan. Ook vele vrienden en kennissen in en buiten de gemeente hadden felicitaties gezonden of kwamen het gouden paar persoonlijk hun Eelukwenschen aanbieden. De woning was in een Waren bloemenhof herschapen. Tegen acht uur schoolde in deze zoo volkrijke buurt een groote menigte samen, om getuige te zijn van de serenade gebracht door het fanfare corps „Excelsior". Het is voor het gouden echtpaar een onver getelijke dag geweest. Vergadering tuinlieden Woensdagavond hield de onderlinge tuinliedenvereeniging »Aerdenhoudt en omstreken" een ledenvergade ring. De clou van dezen avond was een lezing biet lichtbeelden van den heer ir. K. Volkersz, rijkstuinbouwconsulent over „het forceeren van bloembollen". In zijn inleiding behandelde spr. de behan deling van tulpen en hyacinten direct na den rooitijd, en vervolgens die van het inkuilen der kistjes en potten met de daarin geplante bol len voor het trekken der bloemen in de kassen. Op het witte doek liet spr duidelijk het verschil en behandeling zien. Zeer interessant was daarbij de ontwikkeling in beeid te zien van den bol, van blad en bloem, welke plaats heeft gedurende de rustperiode, dus direct na den rooitijd. Spr. zette uitvoerig en zeer begrijpelijk uiteen de ontwikkeling, volgens de onderzoekingen van prof. Blauw. Aan de practijk zei spr, heeft het bollenvak vooral de laatste 25 jaar teel te danken. Theorie is echter onmisbaar, en spr. wilde hier hulde brengen aan prof. Blauw voor zijn nauw keurig aangeven der temperaturen in de ver schillende perioden. Theorie en praktijk, zoo besloot spr. zijn boeiende causerie, hebben elkaar noodig. Laten die dan broederlijk ons mooie vak op een nog nooger peil brengen. De voorzitter dankte ir. Volkersz voor zijn zeer leerzame rede. Bij de inzendingen ter keuring verkreeg de heer B. Nieuwenhuis voor groep Salvia's 10 punten. Voor groep Capsicums ÖJ4 punt en voor groep Veronica's 10 punten. Vervolgens werden de diploma's uitgereikt, behaald bij de laatste groote Dahliatentoon stelling. Als datums der Chrysantenteutocnstelling werden vastgesteld 27 en 28 October. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school te Haarlemmerliede is benoemd Mej. S. E. Koster te Bloemendaal. Tijdelijke afsluiting van een weg B. en W. van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Brederoodscheweg te Santpoort van heden af tot nader orde voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Vrijwillige hulpverleening bij den gemeentelij ken luchtbeschermingsdienst Nu de plannen voor de organisatie der hulpdiensten voor den luchtbeschermingsdienst te Velsen zijn vastge steld, zijn het de ingezetenen zelf, die deze hulp diensten moeten vormen. De Burgemeester van Velsen roept daarom op: A. Alle mannelijke ingezetenen behalve de gewone dienstplichtigen en het gemeenteperso- neel lichamelijk daartoe in staat, vanaf den 20 jarigen leeftijd; B. alle vrouwelijke ingezetenen van 25 tot 51 jaar, om zich beschikbaar te stellen als vrijwil lige hulpkracht bij bedoelden dienst en zich daartoe onder duidelijke opgave van: naam, voornamen, adres, geboortejaar en met vermel ding van beroep, diploma's, vakstudies, graad, positie, enz. schriftelijk aan te melden bij den technisehen ambtenaar van den luchtbescher mingsdienst, Gemeentehuis te Velsen. Opgave van gewenschte indeeling bij een be paald onderdeel der hulpverleening zal op prijs worden gesteld. Ter toelichting diene: Het plan voor de gemeente Velsen is onder verdeeld in 2 vakken, resp. N. en Z. van het Noordzeekanaal. Het N. vak heeft 2 wijken, gescheiden door den spoorweg naar Beverwijk. Het Z. vak heeft de wijken: Oud IJmuiden, Havenwijk, de wijk westelijk Kennemerplein, 2 wijken in IJmuiden-Oost, ongeveer gescheiden door de lijn Kennemerplein—R. H. B. S. en de wijk Velsen. ingesloten tusschen Kanaal, spoor baan en Driehuis. Driehuis en de 2 deelen van Santpoort vormen ieder afzonderlijk een wijk. In iedere wijk zal een leider worden aangewe zen, die de daar aanwezige hulpmiddelen regis treert en de hulpkrachten .instrueert en organi seert; in ieder vak wordt bovendien een alge- meene kern gevcrmd. voornamelijk van techni sehen aard In sommige wijken is zelfs önderver- deeling in „buurtschappen" mogelijk. Hieruit blijkt dat de hulpverleenïng in hoofdzaak ge schiedt voor het behoud van eigen huis. De vrouwelijke hulp is voornamelijk noodig voor ziekenverpleging en voedselvoorziening, als ook voor kleedingverzorging en administratie. De mannelijke hulp omvat vooral brandweer, hulppolitie en technische diensten. De inschrijving sluit 15 October a.s. Burgerlijke Stand Geboren: z. van H. Kof- femanKoffeman; d. Van W. PietersHutter; d. van A. M. NumanBühm; d. van G. van Reenen—Kaspers; d. van M. E. Buis—Kraaijen- oord; d. van D. P. M. Denijs—van Deelen; z. van M. van KlaverenMeijvogel. Ondertrouwd: S. Baarda en A. Bosscher; W. K. van Meegen en T. Otte; K. Nederlof en L. E. König; Th. J. Klaver en H. j. Freese; A. Weber en C. Zonnevelt; D. Missaar en M. C. F. Furen. Getrouwd: P. J. Lunter en C. M. de Haas; J. van Lieshout en G. Schelvis; C. Rademaker en PI. Noteboom; K. de Jong en C. J. van Doesburg; B. A. Tromp en J. Brijder; G. H. van Kooten en M. J. S. Duijn; M. Kistemaker en D. J. van Strien; R. Kuijper en M. Bakker; J. Stam en K. Hogeland. Overleden: Jansje Krab, 70 j., wed. van J. de Groot; Aaltje de Wit, 51 j., echtgen. van L. M. Zandstra; Fijgje van Houwelingen, 59 j., echtgen. van J. G. ten Broek; Willemke van Dijk, 75 j., wed. van J. van der Linden; Anna H. A. Griese, 29 j„ gehuwd; Aaltje Bak, 26 j., echtgen. van I. A. Roselaar; Teunisje Groen, 83 j., wed. van G. Blok; Marijtje Boogaard, 43 j., echtgen. van J. Pronk. „Van metselaar tot Missionaris-Onderkoning" Deze geschiedenis zal father Witlox aan de menschen van Velsen-Noord vertellen a.s. Vrijdagavond, 28 September, in het R. K. Ver- eenigingsgebouw. Het is een verhaal dat boeiend genoeg is om héél Velsen-Noord den geheelen avond ademloos te doen toeluisteren De vroolijke humor afgewisseld door de diepe tragiek van een, voor 't dagelijksch brood ploeterenden metselaar, die in zijn hart naar het H. Priesterschap hunkert maakt deze geschie denis van Pater Witlox tot een evenement, dat zéker niemand mag verzuimen bij te wonen! Het metselaars-milieu, waaruit de spreker is voortgekomen, zorgt voor de vroolijkheid en, hoewel de father grootendeels het licht zijner oogen moet missen tóch is hij nog irt staat om te maken dat nu en dan de lach als 't ware niet van de lucht is Pater Witlox spreekt dus over zijn levenswerk en de belangstellenden van Velsen-Noord ge ven allen daarom ook werkelijk blijk van die belangstelling, door Vrijdagavond eens te komen luisteren! Men wordt aangeraden tijdig aanwezig te zijn, omdat de enrtée gratis is, en men dus wel eens voor een gesloten deur zou kunnen komen, na 8 uur. Komt dus allen naar den beroemden spreker luisteren die er u borg voor staat, dat u een onvergetelijken avond zal meemaken. Gisteravond had in het R. K. Verenigings gebouw aan den Heerenweg te Heemstede de le ronde voor bovengenoemde wedstrijden plaats. De ontmoeting St. Bavo 1TEP 1 bracht een groote overwinning voor St. Bavo, doordat de „staarf'-borden van TEP niet op dreef wa ren. Vermeld dient echter te worden de partij B. H. StevensH. de Reus, die een buitenge woon spannend verloop had. In het gevorderd middenspel ondernam de Reus een schitterende combinatie, waardoor hij tevens een doorbraak naar dam forceerde. Ondanks het feit, dat c.i. hierdoor een remise-partij zou ontstaan, kon de Reus na een langdurigen strijd het niet langer bolwerken tegen het serieuze eindspel van Ste vens en zag zijn partij verloren. De gedéta'lleer- de uitslag van deze ontmoeting is als volgt: St. Bavo ITEP 1 J. WarmerdamP. Hollenberg 11 B. H. StevensH. de Reus 20 P. VeenB. v. d. Kroft 11 J. Draayer—A. Bronstring 2—0 J. v. d. ZwanJ. v. d. Kroft 02 J. StevensP. Klaver 20 J. Weijers—C. Koek 2—0 L. v. d. VoortJac. v. d. Kroft 2—0 A. MastelingP. de Raadt 2—0 H. V. Roocje—J. Valk 2—0 16—4 De 2e ontmoeting, namelijk „Gezellig Samen zijn"—„Ontwikkeling" had over het algemeen een veel spannender verloop. Eerst in het ver gevorderd uur wisten de °erste borden van „Ontwikkeling" hun vereeniging de overwin ning te bezorgen. Hier was het verloop aan de diverse borden zooals hieronder vermeld: Gez. Samenzijn 1—Ontwikkeling 1 P. HeiligJ. v. d. Poel I—1 P. v. BuurenA. v. Dijk 02 G. Haver—N. v. d. Poel 02 L. Haver—P. C. de Jeu 2—0 Th. SmakmanPh. Philipse 2—0 P. BalmJ. v. d. Oetelaar 02 B. GjertsenW. v. Velsen 02 J. Gomes—A. Mooiekind 11 J. JasperseA. Leuven 20 C. KlepperA. Turk 02 8—12 Woensdagavond 10 October zullen de wed strijden worden voortgezet. De le tientallen van de vereenigingen „Ontwikkeling" en het Haarl. R. K. Damgenootschap zullen dan elkaar bekampen. Daar „St. Bavo" voor de 2e ronde vrij lootte, komt zij in de finale tegen den win naar van laatstgenoemden wedstrijd. Door samenloop van omstandigheden moesten de 2 finalisten B. v. d. W-vden en B. Gjertsen waarvan wij onlangs een „eindstand" hadden geplaatst, wederom overkampen. Deze herkamp. welke bestond uit het spelen van 3 partijen, bracht een overwinning op voor B. v. d. Wen den, die 5 pnt. behaalde en hierdoor kampioen is. De tweede ontmoeting voor deze cup, welke Woensdagavond in „Centraal Bar" werd beëin digd, leverde wederom een zege voor de gast- heeren op. Ditmaal moest DES het onderspit delven met 48 caramboles. Hieronder de cijfers: DESVriendenkring F. v. TerwisgaH. Roefs 122140 B. BottelierG. Duits 8890 D. DekkerHuizinga 5027 H. WesselingTerhorst 8050 Totaal Vorige stand Eindstand 629677 Dinsdag as. komt een viertal van de B.C. „Haarlem" op bezoek. Onze Romeinsche correspondent schrijft ons: De vernieuwing van den marmeren vloer in Sint Jan van Lateranen heeft aan leiding gegeven tot uitgravingen onder het middenschip van die basiliek, welke al dadelijk interessante gegevens hebben opge leverd en waarschijnlijk van groot gewicht zullen zijn voor de kennis van deze antieke stadswijk in den keizertijd. Het tot nu toe uitgevoerde graafwerk achter in de basiliek omvat slechts een oppervlak van ruim 110 vierk. Meter bij een breedte van 17 meter van het schip. Op 1.20 meter onder den vloer werden hier twee vertrekken bloot gelegd, waarvan de roodgekleurde wanden met witte sierfiguren beschilderd waren, terwijl de fragmenten van een zwart-witten mozaïekvloer werden weergevonden. Slechts twee steentjes van dit vloermozaïek lagen nog vast op hun oude plaats; overigens was de vloer geheel ver nield, blijkbaar door de instorting van de mu ren, toen deze werden neergehaald om plaats te maken voor de Verlosserkerk, die keizer Constantijn deed verrijzen. Inscripties op een kapiteel, dat omgekeerd als voetstuk voor een standbeeld gediend heeft, toonen, dat het eene vertrek als vergaderlokaal diende voor de bestuurders van „collegium" onder de lijfwacht van den keizer, die een standbeeld aan Minerva wijdden voor het heil des keizers Septimius Severus. De inscriptie is gedateerd KAL. IAN. RVFINO ET LATERANO COS., dus den len Januari van het jaar 197, waarin Rufinus en Titus Sextius Lateranus consul waren. Een tweede inscriptie, op het zelfde voetstuk gebeiteld, dateert van zes jaar later. Weer onder deze vertrekken, 5 meter onder den vloer van de basiliek, werd een rij van vier kamers blootgelegd, die in dezelfde rich ting georiënteerd zijn als de lokalen van de garde, n.l. met de toegangsdeur naar het Westen. Het meest linksche van deze vier ver trekken bevat een oven en eenige „dolii" en heeft een drie meter breed venster naar de oostzijde. Twee vertrekken hebben een prachtig be waard vloermozaïek met een zwart-wit kla verbladornament. De wandbeschildering met St. Jan van Lateranen putto's> dieren en festoenen, omgeven door een voudige lijsten, komt overeen met de zgn. derde Pompeïaansche periode. Zoowel het militaire gebouw Uit den tijd van keizer Severus als het oudere woonhuis heeft gelegen aan de antieke straat die onder de basiliek loopt ter hoogte van het pausaltaar en evenwijdig met het transept. De gevonden vertrekken zijn dus de achterste en minst be langrijke van het huis, zoodat men bij de ver dere uitgravingen meer naar het altaar toe, nog belangrijker vondsten verwachten kan. Aan de andere zijde van de genoemde straat lag het paleis der Laterani, het kostbare domus Faustae, dat de bruidschat van Constantijns gemalin Fausta geweest was en dat de keizer, christen geworden, aan paus Melchiades schonk om er te wonen en waarbij de gouden basiliek verrees, die aan den Verlosser werd toegewijd. De nauwgezette opgravingen, die ook hiert vooral onder de doopkapel oorspronkelijk een badvertrek van het Lateraansche paleis, en voorbeeld van zoovele baptisteria in de gansche wereld op last van den Paus verricht worden, vormen tezamen met het werk onder de basi liek een groote bijdrage tot de kennis van dit antieke stadsdeel en tot de geschiedenis de- eerste basiliek, „moeder en hoofd van alle ker ken ter wereld", zooals zij zichzelf in het op schrift op den gevel noemt. Wat de nieuwere geschiedenis betreft, is ver meldenswaardig, dat de vondsten onder den vloer der huidige basiliek toonen, dat de barok- architect Borromini die de basiliek omstreeks 1650 herbouwde, niet zooals men hem vaak verweet de antieke zuilen van de basiliek omkleed en verdekt heeft met het stuc van. zijn barokpijlers. Onder den vloer zijn n.l. brokstuk ken van de oude bogen gevonden, die erop wy- zen, dat de oude bouw niet behouden bleef. Opmerkelijk is, wat de uitgravingen omtrent de plaats van de eerste basiliek aan het licht brengen, n.l. dat deze dwars over een straat heen gebouwd werd en dat aan de eene zijde een kazerne en aan de andere zijde een paleis voor de gouden basiliek moesten plaats maken. Uit een edel Vlaamsch geslacht geboren, had Ailbert reeds vroeg de priesterwijding ontvan gen en nu leefde hij als een kluizenaar, tuch tigde zijn lichaam met steeds strenger vasten en sprak tot God in het gebed. Hij liet ook twee kloosters bouwen bij Door nik en werkte zelf mede aan den bouw „als een gering man". Tijdens dien arbeid verscheen hem vaak in visioenen een landschap, onbebouwd nog, maar zoo mooi, dat het verlangen in hem opkwam ook daar den Heer een klooster te bouwen. Met twee broeders, Thyemo en Walger, begaf hij zich op weg, maar daar zij niet wisten waarheen hun schreden te wenden, bad Ailbert. en een stem sprak tot hem: „Tuschen Maas en Rijn zult gij die uitverkoren plek vinden." En waarlijk, hij vond ten leste, midden in het woud, de plaats die hem in het visioen getoond was: de open plek, omgeven door eeuwenoude boomen; de bronnen, die er ontsprongen en zich tot snelle beken vereenigden. En terwijl zij neerknielden om God te danken, hoorden zij van onder de aarde een veelvuldig geklingel van altaarschellen en een klokgelui, van hemel- schen klank. Later vernam hij, dat de bewoners der streek, reeds jaren te voren, engelen gezien hadden in witte gewaden, die zongen, wonderschoon.... Hier legde Ailbert de fundamenten van het klooster, dat hij naar het uitroeien der bosschen noemdeRolduc. Maar de duivel, die booze vijand, wilde niet dat dit werk voltooid zou wor den. Hij sloeg zijn zwarte vleugelen uit en vloog naar de woestijn, nam een der hoogste zand bergen op zijn schouder en vloog ermee naar Rolduc. Hij was al ver gegaan, en was al menig land voorbij; nu meende hij er wel te zijn, maar hij wist den weg niet. Daar zag hij broeder Thyemo die langs den oever van een meertje, heen en weer liep, lezend in zijn brevier. Die zal mij den weg wel wijzen, dacht hij. Hijgend van den geweldigen last, riep hij: „Monnik! Vertel mij eens waar het verblijf van priester Ailbert is!" Broeder Thyemo, die wel aan den feilen blik der oogen zag, met wien hij te doen had, ant woordde hem echter: „Dat is zoo ver hier van daan, dat ik om tot hier te komen, mijn nieuwe sandalen heb versleten", en hij sloeg een kruiske. „Ook dat teeken nog" raasde Satan. „Het is anders al mooi genoeg, zoo lang gevlogen te hebben" en baloorig wierp hij den zandberg zoo hard in het kleine meer, dat de aarde er van dreunde. Tot op heden heet die berg „de Duivelsberg" en is alleen met heide bedekt, want er wil niets anders op groeien. Eens was de oogst in deze streken mislukt, en de nood neep zoo dat de voorraad in het klooster Rolduc geslonken was tot op drie brooden. Toen meldden zich nog drie vreem delingen aan en riepen de gastvrijheid van de broeders in. Albert beval om hun de drie brooden te ge ven, want, zeide hij, voor ons zal God wel zor gen en hij ging naar zijn cel en bad. En zie, den volgenden morgen vond de broeder-portier bij het ontsluiten der zware poort een wagen staan, zwaar beladen met graan en vruchten. Niemand had hem hooren aanrijden en bui ten Albert heeft geen ooit geweten vanwaar hij is gekomen. Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van Haarlem naar Gouda? En hoeveel K.M. is dac? Antwoord: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Leimuiden, Rijnsaterswoude, Oudshoorn, Alfen, Zwammerdam, Bodegraven, Gouda. Totaal 53 KM. Vraag: Wat is de mooiste weg per auto van Amsterdam naar Den Helder en hoeveel K.M.? Antw.: Amsterdam, Zaandam, Koog a. d. Zaan, Zaandijk, Wormerveer, Krommenie, Uit geest, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Schoorldam (langs Noord-Holl. Kanaal), De Kooi, Den Hel der. Totaal 96 K.M. Vraag: Hoe moet men rijden met den auto van Amsterdam naar Lage-Zwaluwe en hoe veel K.M.? Antw.: Mooiste weg is Amsterdam, Haarlem, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Voor schoten, Voorburg, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Willemsdorp, Moeroijk, Lage-Zwaluwe. 105 KM. Over: Slechthoor enden en auto's Als lid der Vereeniging tot Bevordering der belangen van Slechthoorenden Is mijn flets voor zien van het helaas nog te onbekende rijwiel- schild (Rood-Wit) met het bondsmerk van den A.N.WB. of de letters S.H. Daar de suizende lichtloopende auto's te scherp rechts houden, zoodat deze ons rakelings langs de beenen rijden loopen wij onverwachts gevaar, als wij toevallig parkeerende wagens en auto's moeten omrijden, er onder te raken. Het zou aanbeveling verdienen, indien de ons voorbij rijdende wagens even meer links aanhiel den. vergezeld door een kort niet te scherp cla xongeluid. Hopend oj> verbetering. Een slecbthoorend wielrijder. IJMUIDEN, 27 Sept Rijksvischafslag. Tarbot 75 85 cent per K.G. Griet 20.0029.00 per 50 K.G. Tong 1.351.70 per K.G. Kleine Schol 25.80— 28.00, Schar 4.4014.50, per 50 KG. Rog 12.60 per 20 stuks. Pieterman en Poon 8.009.10, groote Schelvisch 22.00, middel Schelvisch 22.00—26.00, kl. midd. Schelvisch 21.0025.00, kleine Schel- visch 8.1019.00 per 50 K.G. Kabeljauw 38.00 72.00 per' 125 K.G. Gullen 5.90—17.50 per 50 K.G. Leng 0.681.25 per stuk. Heilbot 70 cent per K.G. Wijting 4.50—7.00 per 50 K.G. Keolvisch 14 38 cent per stuk. Makreel 6.408.30 per 50 K.G. Versche Haring 0.905.00 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aangeko men STOOMTRAWLERS Alma 370 m. 2571Jacqueline Clasina 530 m. 4240.Rotterdam 600 m. 4600.Brumerech 90 m. 2290. LOGGER KW. 154 1100.—. Baai 1 van 40 ets. en Baai 2 van 30 ets. per half pond. "Ook in ponden, onsen en halve onsen). E75 DEKENS ontvangen I Het zijn niet de slechtste vruchten, waaraan de wespen knagen. f 100.f 500— Ambtenaren en vast personeel particuliere grootbedrijven ook zonder borg. f 100.kost f7.60 rente in 10 maanden, hoogere bedr. en langere termijnen evenr Inl.adres: Schagchelstraat 16a rd„ Haarlem (kantooruren lederen werkdag van 118 uur) QODOCdXHXtOÖDDC8X8»X820000CHXiiOOOOOC8SOOOOOOOOOC83 FIJNHOUTHANDEL ANNEX ZAGERIJ SCHAVERIJ PAPENTORENVEST 8-14-16 HAARLEM A. V. d. BERG Co. Slav en Amer. eiken Triplex-fineeren - Tafelranden Celotex Import van Oost-Indisch hardhout. Telefoon 16232 TELEFOON 11152 MEUBELEN. BEDDEN, DEKENS. VLOERZEIL, LOOPERS, MATTEN. KARPETTEN, SCHOENEN. HEERENCOSTUUMS. MANTELS. JAPONNEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 7