Naar het Eucharistisch Congres Nationaal huis van den Arbeid r-\— - u Het nieuws van heden Niet voldoende deviezen OVER DEN OCEAAN DE BAROMETER VEREEN 3 G DE KATHOLIEKE PERS 8UREAUX: NASSAULAAN 51- TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE NV. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1934 Ochtendblad ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 1896S Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cenl per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Vool de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Bezoek aan den weelderigen „tuin van Europa, geplant aan de kust van de zee" Van Las Palmas naar Pernambuco Prachtig Lissabon 't Is gezellig aan boord De Britsche missie naar Mandsjoekvvo Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiimiii^ De Fransche luchtroute naar Zuid-Amerika Land- of watervliegtuigen? Relletjes te Parijs Drie zwaargewonden Solidariteit in het Derde Rijk Piccard bestelt een stratosf eerballon EEN PROJECT VAN Dr. LEY „Dit huis moet het waardigste zijn, dat voor het volk kan wor den gebouwd" Millioenenplannen Gezicht op 'de haven van Buenos-Aires Dr. Ley Fransche soci's contra radicalen Einde van het kartel Geheimzinnige explosie op de Noordzee Door Duitsch schipper bij Doggers- bank gezien Belgische kabinet bijeen Exporteurs naar Duitschland zou den transportkosten in hun prijzen moeten calculeeren EEN DIERENTUIN TE BRUSSEL NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT We gaan den grooten sprong over den Oceaan wagen van werelddeel tot werelddeel. Van Las Palmas tot Per nambuco aan de Noordkust van Brazilië. We staan op het punt van de Canarische eilanden uit te varen naar Zuid-Amerika. Met de groeten onzer meevarende leden van het Nederlandsche Episcopaat kunnen we ook hun foto zenden aan boord der „Flandria". Hunne Hoogwaardige Excellenties Mgr. Jansen en Mgr. dr. Lemmens hebben met Z. D. H. Mgr dr. Ei'as en de drie sprekers uit Nederland te midden van kapitein en eersten stuurman voor ons blad willen poseeren. De reis heeft een wel bijzonder gunstig en voorspoedig verloop tot Las Palmas. Het schoonst denkbare weer vergezelt ons en rond om is het volop zomerweer. De zee is nergens zóó zuiver diep blauw als hier en op St. Mat- theusdag hebben we en familie den naamdag gevierd van onzen jongen medereiziger pater Mattheus Suiker OJE.S.A., die 17 Maart j.l. door Mgr. Diepen werd gewijd en nu reeds naar de missie van Bolivia is uitgezonden. Ook de Bis schoppen lieten zich niet onbetuigd. Nog diep onder den indruk van het wonder schoon aan den Taag liggende Lissabon, be wonderden wte de zuidelijker pracht van Las Palmas. Lissabon. „Jardim da Europa a beira mar plantado" „tuin van Europa aan de zeekust geplant" zoo bezong eens een van Portugals dichters dien droom, welke daar openbloeit aan den Taag wanneer de schepeling van zee Lissabon na dert. Er bestaat een karakteristiek Portugeesch spreekwoord, dat zoo goed de schoonheid der stad karakteriseert: Quem nao viv Lisboa nao viu coisa boa" „wie Lissabon niet heeft ge zien, heeft niets schoons gezien". We zjjn enkele uren aan land geweest en hebben de voornaamste monumenten bezocht, maar hoe fraai ook de St. Hieronymus-kathe- draal waarlijk is met de sarcophagen van den beroemden zeevaarder Vasco da Gama en den dichter Lous de Camoëns, hoe majesteitelijk zich ook het nieuwe Lissabon ontplooit dat na de aardbeving van 1755 door den Markies van Pombal onder Joseph I werd herbouwd en nu een moderne voltooiing vindt toch is niet de stad zelf, maar haar wonderlijke pittoreske lig ging aan den breeden Taagmond nabij zee het bewonderenswaardigst. Wezenlijk: we kennen geen stad in Europa die zóó schoon vlak bij zee uit de Wateren op de rotsen omhoog rijst. Een zeetocht daarvoor alléén is reeds volkomen ver antwoord. Het katholieke gemoed zoowel als het kunst zinnig oog zullen bovendien in de stad volle be vrediging vinden in de thans in restauratie zijnde oude kathedraal, waar de H. Antonius is gedoopt en misdienaar was, alsmede in de kerkelijke kunstschatten van de St. Roque, waar zich ook de pompeuze St. Joannes de Dooperkapel bevindt, naar Romeinsch voorbeeld te Rome gemaakt en uit de rijkste bestanddee- len, steenen als lapis-lazuli, amethist, agaat, oud-marmer enz. enz. opgebouwd. Lissabon biedt veel schoons aan stedenbouw en monumentale architectuur. Alreeds het vierkante, witte plein met de ministerieele ge bouwen aan één zijde open aan het water van den Taag, is grandioos. Van zuidelijke pracht is de kerk- en kloosterbouw, die uit de mid deleeuwen zijn overgebleven, waarbij we al leen bejammeren dat sinds 1910 de oude kunst verkracht en ontluisterd is door de verdrijving der kloosterlingen (voor wier dienst ze gescha pen waren) en het aanwenden der gebouwen voor profane doeleinden. Een bouwkundig' kunstwerk, aan zijn bestemming onttrokken, verliest alreeds daardoor veel van zijn kunst waarde. We zien het ten onzent aan het oude Raadhuis der hoofdstad op den Dam. De koloniale geestkracht van het Portugee- sehe volk verraadt zich in Lissabon stap bij stap en de nieuwbouw in stad en land doet bij den bezoeker het vermoeden vestigen, dat hij met een welvarend volk te doen heeft. Een vacantiereis naar Lissabon per Kon. Holl. Lloyd is iets om nooit te vergeten. Men kan er een verdere genieting naar Las Palmas aan verbinden: een Paradijs op aarde. Nederlanders: kiest de zee voor uw pleizier en uw gezondheid. Zwerft over de wateren naar deze heerlijke oorden. Zoowel de boottocht op zich zelf als het schoone doel zullen u vol komen bevredigen. Aan boord omringt men u met alle denkbare zorgen. Prof. dr. Ir. R. N. Koomans en echtgenoote waren een dier velen die hun vacantiereis naar Lissabon maakten, alwaar zij ons gezelschap verlieten, na een vriendschappelijk afscheid. Anderen brengen eenigen tijd op Las Palmas door. Zoo spoedig wordt men één groote fami lie aan boord. Dat merkt men vooral wanneer de lange vaart begint en allerlei dekspelen, zooals 's avonds b.v. de paardenrennen aan vangen. Natuurlijk liepen ook paarden van de autoriteiten mede in the Longchamps Handi cap of Selected Six Race. Karakteristiek wa ren reeds de gekozen namen der paarden. We behoeven er geen nadere aanduidingen bij te voegen: Schimmel (denk aan Schijnmert), He vea, Romulus, Maliebaan, Limburgia, enz. Dit vriendschappelijk meeleven onzer geestelijke autoriteiten met al wat er op zoo'n groot schip omgaat, Wordt door hoog en laag op grooten prijs gesteld en men ziet dan ook zeer velen, die niet tot ons congresgezelschap behooren, het op prijs gestelde bijzijn van de monseig neurs opzoeken, die voor ieder van eiken land aard een opwekkend gesprek hebben. De vreem delingen komen ook meer dan eens de H.H. Missen onzer geestelijken 's morgens bijwonen. Ook wel loopen ze 's avonds even onze „kapel" in, waar tegen vijf uur een Mariabeeldje voor 't altaar wordt geplaatst en pater Duynstee het rozenhoedje voorbidt met overdenking en toewijding. Doch wijl dit in het Nederlandsch geschiedt, komen hierbij vanzelfsprekend alleen de Nederlanders en Vlamingen. En nu.... De Oceaan roeptDe naaste pleisterplaats is pas Pernambuco aan de Braziliaansche noordkust 30 September. Voort, voort naar Buenos Aires. Het Congres roept ons, de Ne derlanders aldaar verwachten ons. NANKING, 28 Sept. (Reuter). Het bezoek van de Britsche Industrieele Delegatie aan Mandsjoekwo heeft aanleiding gegeven tot on gunstige commentaren in officieele en openbare kringen in China. De algemeene opinie van de Chineesche bla den is samengevat in de volgende passage uit een hoofdartikel betreffende het bezoek: „De missie, ofschoon van particulieren aard, zou kunnen leiden tot politieke consequenties van grooten omvang, die de politiek van den Volkenbond t.a.v. het z.g. Mandsjoekwo zouden kunnen schaden." De bladen karakteriseeren de missie ook als een „gevaarlijk precedent." Intusschen staat men in Chineesche kringen sceptisch tegenover de vraag of de missie ten goede zal komen aan den Britschen handel in Mandsjoerije. H VERWACHTING: Zwakke tot matigen, M 5 Zuidoostelijke tot Zuidelijken wind, ne- S velig tot licht bewolkt, droog weer, warm EE overdag. VERDERE VOORUITZICHTEN: Nog g weinig verandering. illlllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli PARIJS, 28 Sept. (Reuter). Men heeft nóg steeds niet besloten, of men voor de Fransche luchtroute naar Zuid-Amerika landvliegtuigen, dan wel watervliegtuigen zal gebruiken. De proefvluchten van de „Are en Ciel" (land- vliegtuig) en „Croix du Sud" (watervliegtuig) hebben beide even goede resultaten opgeleverd. De „Croix du Sud" is thans weder op de thuisreis, en zal na aankomst grondig worden nagezien- Intusschen neemt men proeven met een nieuw watervliegtuig van het type Santos Dumont, voorzien van vier motoren. Het heeft reeds een proefvlucht van 10 uren volbracht en naar men hoopt, zal het spoedig voor de vlucht over den Oceaan gereed zijn. Intusschen is Couzinet, de constructeur van de „Are en Ciel" bezig plannen te ontwerpen voor een nieuw type landvliegtuig met een kruissnelheid van 280 a 300 K.M. per uur, in plaats van 210 K.M. per uur, zooals het thans gebezigde type. Hij gaat namelijk uit van het standpunt, dat hoe grooter de snelheid, des te kleiner het risico. Couzinet heeft tevens gewezen op de wen- schelijkheid, landingsterreinen in te richten te Porto Praia en Fernando de Noronha, waardoor het voornaamste traject over den Oceaan tot iy2 uur zou worden bekort. PARIJS, 28 Sept. (Reuter). Tijdens een schiet partij tusschen leden eener rechtsgeoriënteerde organisatie en communisten, in het centrum der stad, werden drie personen zwaar gewond. Zij werden naar het hospitaal overgebracht, Hun toestand wordt hopeloos geacht. De overige deelnemers aan de schietpartij waren verdwenen vóór dat de politie verscheen. De Nationaal Socialistische regeering heeft besloten, om een einde te maken niet aUeen aan den klassenstrijd, maar ook aan 't klassen- gevoel. Deze Marxistische giftplant moet met wortel en al worden uitgeroeid. Men is van plan om in verschillende Duitsche steden bij zondere scholen te stichten, waar werkgevers en werknemers cursussen zullen volgen in so lidariteit. In „Der Deutsche" het orgaan van het Ar beidsfront vinden we de navolgende bijzondsr- Voor onzen fotograaf aan boord der „Flandria" poseerden op de reis tusschen Lissabon en Las Palmas welwillend H.H.H.H. Exc. Mgr. Jansen en Mgr. dr Lem mens, alsmede Z. D. H. Mgr. dr. Eras en de drie sprekers op 't congres: pater Duijnstee (rechts), de heer Leonardus van den Broeke (vertegenwoordiger van ons blad) en pater Schelstraete te midden van kapitein C. D. van Noppen (zittend) en den eersten stuurman C. F. Braun. (Speciale opname uitsluitend voor de V.KJP.) heden omtrent een dergelijke school in Altona.' De school is ondergebracht in een luxueuse villa. De cursussen die een week duren, worden gegeven voor de directeu,ren, ingenieurs en daartoe in aanmerking komende arbeiders van dezelfde onderneming. De cursisten genieten kost en inwoning; zij slapen met vieren op een kamer, zij gebruiken hun maaltijden teza men, houden gemeenschappelijke gymnastische oefeningen, luisteren naar voordrachten over de Nationaal Socialistische staatsleer en de nationaal socialistische religie; ter verpoozing worden gemeenschappelijke wandelingen ge- maakt, waarbij allen elkander aanspreken met „du". Na afloop van den cursus moet het klasser.ge. voel geheel uitgeroeid zijn, en zijn dan get-n „proletariërs" meer of „uitbuiters" maar alleen Nationaal Socialisten. Iedere fabriek wordt een gezin, waarin allen met blijdschap werken voor het welzijn van het Vaderland. WARSCHAU, 28 Sept. (Reuter). In lucht vaartkringen alhier heeft men vernomen, dat professor Piccard aan de luchtschipwerf te Ja- blonna, bij Warschau, den bouw van het om hulsel voor zijn nieuwen stratosfeer-ballon, die een middellijn zal hebben van 60 meter, heeft opgedragen. Uit Bern wordt gemeld, dat professor Piccard bevestigd heeft, dat hij volgend jaar zal op stijgen tot een hoogte van dertig duizend me ter. Hij houdt zich thans bezig met de techni sche eischen, waaraan de ballon zal moeten voldoen. Prof. Piccard heeft verklaard, dat de opstij ging in Zwitserland zal geschieden. (Bijzondere correspondentie). Minister Dr. Ley is de personificatie van het Duitsche Arbeidsfront, zooals Hitier de Duitsche staat is. Naar men weet, is genoemd Arbeidsfront de vakvereenigingen opgevolgd. Het heeft vijftien millioen leden. Deze leden betalen een maandelijksche bijdrage, die tusschen de twee en de tien Mark ligt. Wat gebeurde er met dit geld? Een jaar geleden heeft dr. Ley dat medege deeld. Van de bijdragen aan het Arbeidsfront zouden voor de Duitsche arbeiders in elke stad clubhuizen gebouwd worden, tooneelvoorstellin- gen gegeven, films gedraaid, er zouden zeereizen van worden gemaakt en vacantietochten. Van die grootsch aangekondigde plannen is inmid dels een zeer bescheiden deel verwerkelijkt. „Het beste is voor onze arbeiders juist goed ge noeg," zei dr. Ley verleden jaar, doch niette min bleven de cultuurgenoegens, die aan de le den van het Arbeidsfront werden voorgezet, van uiterst bescheiden niveau. Aan de zeereis die inderdaad naar Scandinavië werd gemaakt met een eigen boot van het Arbeidsfront, konden enkel de beter-gesitueerden deelnemen, daar dit plezier evenmin gratis werd verstrekt als de overige, die het Arbeidsfront biedt. Ook zijn de loonen, door de arbeidspolitiek der Regeering, die erop uit is, zooveel menschen als maar mo gelijk is te laten werken in een vijf-dagen-week, zoover gezonken, dat verreweg het gros der ar beiders met een netto weekloon van zestien tot twintig mark aan zulk een luxe niet kan denken. Hun lidmaatschap van het Arbeidsfront bestaat hoofdzakelijk hierin, dat zij hun con tributie moeten betalen en bij alle voorkomende gelegenheden hoeveel zijn er dat niet in het Derde Rijk hebben te paradeeren. Maar wij wilden vertellen, wat er met het geld gebeurt, dat in de kas van het Arbeids front bijeenstroomt. Dr. Ley heeft dat jongst leden Zaterdag te Keulen vermeld. Hij zal in Keulen het Nationaal Tehuis van den Duitschen Arbeid bouwen. Het is geen klein project. Een hoofdhal, die honderdduizend menschen kan bevatten. Een koepel van tachtig meter hoog! Een aparte pontonbrug moet over den Rijn wor den gelegd als waardige toegang. Men rekent op een bouwtijd van tien jaren. In het Nationaal Tehuis van den Arbeid zal om de vier jaar een bijeenkomst van het Ar beidsfront gehouden worden. En daar hier na tuurlijke enkele millioenen menschen mee ge moeid zijn, wordt 'n station, dat in den weg staat gesloopt. Ook moet een groot terrein als parade, plaats worden vrijgemaakt. Daarvoor laat dr. Ley de bekende Keulsche Messehallen afbreken. Dit zijn de gebouwen, waar de pressa-tentoonstelling stond. Er is hier en daar een „Nörgler" en „Miesmaeher" in het Nazirijk, die dat jammer vindt. De Messehallen voldeden namelijk zeer goed aan hun doel. Ook waren zij een typisch beeld van de moderne architectuur in Keulen geworden en karakte ristiek voor het silhouet van den Rijnoever. Bo vendien hebben zij een en ander gekost! Zij zijn pas zes jaar geleden gebouwd voor onge veer vijftien millioen Mark. Wat het project van Dr. Ley thans zal moeten kosten, daarvan heeft hij nog niets verklikt. Hij heeft echter gezegd: „Onze Tehuizen moeten de mooiste en waardigste zijn, die maar voor het volk ge bouwd kunnen worden." En: „Als de andere volkeren dure pantserkruisers bouwen, dan kan men voor zooiets als ons nationaal Tehuis, dat eeuwen, ja, wellicht duizend jaren staan zal, ook wel een flinke som uitgeven." Nog een citaat uit het commentaar, dat de Westdeutsche Beo- bachter bij dr. Ley's rede geeft: „Elk ding heeft zijn economische zijde, dat is waar. En de abnormale knapperds willen ons zelfs wijsmaken, dat men op de eerste plaats aan den economischen kant moet denken. Maar voor ons staan wil en overtuiging noogei de rest is een kwestie van den tweeden rang Ja ja, wanneer men zooveel geld teveel heeft als het Duitsche volk.. PARIJS, 18 Sept. (Eig. ber.) Een veelbetee- kenend incident heeft zich Woensdagavond voorgedaan tijdens de zitting van den ge meenteraad van Lyon, welke gehouden werd onder voorzitterscliap van Edouard Herriot. Namens de socialisti sche rede las Pivat een verklaring voor waarin hij zeide, dat de socialisten bij de aanstaande kanton nale verkiezingen aile groepen zullen be strijden, welke deel uitmaken van het ka binet der Nationale Unie. dus ook hun vroegere bondgenoo- te, de radicalen. De sedert Februari uitgevaar digde decreten, aldus Pivat, zijn de tegenvoeters van het programma hetwelk de linkerpartijen oij de verkiezingen van 1932 hadden voorgespie geld. De socialisten eischen Kamerontbinding en nieuwe verkiezingen gebaseerd op het stelsel der evenredige vertegenwoordiging. Herriot nam akte van deze verklaring die hij een oorlogsverklaring noemde ten aanzien der door de radicaal-socialistische partij gevolgde politiek. De socialisten verbreken hiermee de eenheid der twee kartel-groepen. Hij zeide nog dat de bloedige gebeurtenissen van 6 Februari 1.1. het gevolg waren van den ge moedstoestand van het publiek, dat terecht onte vreden was omdat de regeeringen totaal mach teloos bleken tegenover de oppositie. Herriot HAMBURG, 28 Sept. (V. D.) De schipper van de Hamburgsche stoomtrawler „Margot" die gis teren te Hamburg is binnengekomen doet mede- deeling van een geheimzinnige explosie, die hij nabij de Doggersbank in de Noordzee zou heb ben waargenomen. De schipper en de stuurman hebben een onbekend schip gezien, dat zij ten gevolge van den nevel niet zoodanig konden waarnemen, dat zij herkenningsteekenen kon den zien. Te ongeveer half twaalf in den och tend hoorde men plotseling een knal en op de plaats van het schip zag men een zwarte en vervolgens een witte rookwolk omhoog stijgen. De trawler zette onmiddellijk koers naar de plaats van het ongeval doch vond slechts eenige drijvende watertanks, deelen van een houtlading en een olievlek op het water. Op de plaats waar het schip vermoedelijk gezonken was stegen wit te schuimbellen omhoog. Na vergeefs naar wrakgoederen of menschen te hebben gezocht, zette de trawler zijn reis naar Hamburg voort. Als plaats van het ongeval gaf de trawler-kapitein op 55 gr. 3 min. N. B. 5 gr. O. L. Onze Brusselsche correspondent seint ons d.d. 28 Sept.: Het kabinet kwam heden bijeen. Na uitvoe rige discussies werd de zitting verdaagd, aan gezien nog geen overeenstemming kon worden bereikt betreffende de bezuinigingsmaatregelen. In een vorigen kabinetsraad was besloten, dat de begrootingen van landsverdeding en van ar beid ieder met twee honderd millioen francs zouden verminderd worden, de begrooting van onderwijs met honderd millioen francs en de overige begrootingen te zamen met vijf honderd millioen francs teneinde de begrootingen in evenwicht te brengen. De betreffende ministers, vooral die van landsverdediging, konden zich moeilijk met deze voorstellen vereenigen. Den geheelen dag wer den besprekingen gevoerd in het kabinet van den eersten minister o.a. met den chef van den generalen staf, generaal Nuyten, Jaspar en andere ministers. De liberale ministers hielden een aparte ver gadering. Tenslotte werd bekend gemaakt, dat de mi nister van landsverdediging zou bezuinigen voor een bedrag van vier en veertig millioen francs op de gewone begrooting en honderd millioen francs op de buitengewone begrooting. Dit laat ste bedrag zal in plaats van op de begrooting van 1935 op die van 1936 geplaatst worden. De Fransche socialisten tegen de radicalen. Einde van het karteL Engelands bewapeningsplannen. Bepalingen van de handels- en clearingverdra- gen tusschen Nederland en Turkije. In de eerste week van October zullen bij Maas tricht proeven worden genomen met een nieu wen korte-golf-zender. Tegen den bekenden slager R., uit Rotterdam, is door den officier van justitie, wegens beleedi- ging van oud-minister Verschuur, vijf maanden gevangenisstraf geëischt. De Minister van Sociale Zaken heeft ingesteld de z-g.n. Kerncommissie voor den Middenstand. Het verdrag met Duitschland: bij nieuwe rege lingen zullen niet eerst oude vorderingen voor betaling in aanmerking komen. Te 's-Gravenhage is een gasvrjje vluchtkelder geopend. Tot voorzitter der Alg. R.K. Werkgeversvereeni- ging is gekozen ir. F. H. E. Guljé. Buitenlandsche exporteurs naar Duitschland zouden binnenkort de transportkosten in hun prijzen moeten calculeeren, wegens onvoldoende deviezen. New-Yorksche Beurs: Na onvaste opening kromp de handel in; de markt sloot verdeeld. Tegen de bierkaai Als iets hopeloos is noemen wij dat vechten tegen de bierkaai. Wij kun nen doen en laten wat wij willen, al les en nog wat probeeren, het is en blijft machteloos. Het euvel, dat wij wenschen uit te roeien woekert voort, iemand, dien wij tot andere gedachten willen brengen blijft onoverreedbaar, een zaak, die we wilen bereiken schijnt hoe langer hoe verder van ons te wijken in plaats van naderbij te ko men. Vechten tegen de bierkaai is ont moedigend en afmattend, het is een strijd zonder perspectief, zonder uit zicht op een overwinning, zonder re delijke kans op eenig succes. In deze hopelooze zaken blijft ons maar een ding, geloof in en vertrou wen op een hoogere kracht, die ons de opbehaalbaar lijkende overwinning tegen alles in doet behalen, die ons den moed geeft om vol te houden en den ongelijken strijd te blijven voe ren. De Duitsche deviezen-controle-commissie heeft een circulaire gepubliceerd, naar Reuter seint, waarin Duitsche importeurs worden ver zocht in hun contracten te bepalen, dat de vracht tot de Duitsche grens door de expor teurs wordt betaald. Als reden hiervoor wordt opgegeven, dat binnenkort wellicht niet meer voldoende deviezen voor het betalen van de vracht in vreemde munt beschikbaar zullen zijn. Voorgesteld wordt, den buitenlandschen ex porteurs te verzoeken de transportkosten ln hun prijzen te calculeeren. In de nabijheid van het Josaphatpark te Schaarbeek is men bezig met het bouwen van een dierentuin, naar het model van dien van Vincennes. De dieren zullen in vrijheid leven en van het publiek gescheiden zijn door diepe grachten. Een dertigtal dieren zijn reeds gear riveerd. Men hoopt in April van het volgend jaar klaar te zijn. Een tiental hectaren grond zijn aangekocht. Stand op Zaterdag 1 uur van. 762.3 yorige stand: 766.3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1