Buitenlandsche voetbalvaria bedenkt het telkens weer... flokuit zijwegen komt verkeer. MAANDAG 1 OCTOBER 1934 "f R.K. HAARL. VOETBALBOND Uitslagen 23 September A. O. G.Vogelenzang H. B. fc—T. Y. B. B. K.N. V.B. HillegomKennemers 32 SchotenAlphia 32 BeverwijkVerkade 21 HONKBAL Haarlem 1De Rest 2e H.B.S. BAc v. Lich. Opv. Jongens negentallen DE MISSIEWEDSTRIJD TE HOORN HOCKEY M.H.C. IM.D.M. II 5—3 BloemendaalHilversum 22 Z. H. Exc. Mgr. Theelen doet den af trap bij den Missiewedstrijd Haarlem—Utrecht, die gisteren te Hoorn onder groote belangstelling werd gehouden. GOLF Jeugdwedstrijd Kennemer Golfclub H.B.S.—Alliance 2 15 M.H.C. 3—Alliance 1 2—2 AUTOMOBILISME MASARYK-RINGWEDSTRIJDEN Hans Stuck winnaar Doodelijk ongeval bij de training WANDELSPORT le H.W.V. „Marathon" De voetbalspanning in Weenen neemt toe Hoe de oude Oostenrijksche machine draaide Over een Tsjechisch elftal, dat tleurstelde Onprettige klanken in het Fransche voetbal De „Grasshoppers" moeilijkheden Hoe het in het Belgenland gesteld is Sensatie in het koude Noorden WIELRENNEN R.K. Wielrenners Ver. „Achilles" KEGELEN NEDERL. KEGELBOND Buitengewone algem. vergadering Het Kegelblad Prijsuitreiking Haak gehuldigd HAARL. VOETBALBOND VRAGENBUS RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN B C. E. Concordiav. Nispen H. B. C—T. Y. B. B. O. I. V.—N. A S. T. Y. B. B.O.G. ConcordiaH. B. C. G. W.—D. S. O. O. G.—T. Y. B B. Adspiranten Uitslagen Zaterdag 22 September Zuid T. Y. B. B. a—B. S. M. VogelenzangConcordia Noord O. G. a—T. Y. B. B. c 3—0 6—0 5—2 41 1—4 1—2 2-2 2—0 2-2 1—2 4-0 Programma 7 October A. T. Y. B. B.Alliance 12 uur. Vogelenzang—O. G. 1 uur. B. T. Y. B. B.v. Nispen 1.30 uur. ConcordiaO. I. V. 1 uur. C. O. G—O. I. V. 2 uur. AllianceConcordia 1 uur. D. O. I. V.—B. S. M. 1.30 uur D. E. K.—T. Y. B. B. 12.30 uur. E. V. V. F.—D. S. O. 2 uur. G. W.—T. Y. B. B. 1 uur. Adsp. aid. Zuid V. V. F.—T. Y. B. B. d 3 uur. Adsp. programma Zaterdag 6 October Afd. Noord T. Y. B. B. bVogelenzang 3 uur. ConcordiaB. S. M. 2 uur. Afd. Zuid T. Y. B. B. c—O. G. b 2 uur. O. G. a—D. E. K. 2 uur. Uitstel wedstrijden De vereenigingen werden verzocht, om wan neer zij uitstel van wedstrijden verlangen, dit 10 dagen van te voren aan te vragen, daar anders regl. boete zal worden opgelegd. Indeeling In de adsp. afd. Noord is nog ingedeeld Onze Gezellen b. Boeten In het vervolg zal de opgelegde boete niet meer gepubliceerd worden, maar de vereenigingen zullen hier schriftelijk van in kennis worden gesteld. F. J. MOOREN Secr. comp.-leider. Met twee invallers bonden de Kennemers den strijd aan welke in een nuttige zege der Hil.e- gommers eindigde. De eerste twintig minuten zijn de Wijkers steeds in den aanval, hetgeen slechts in een doelpunt van Steeman Jr. wordt uitgedrukt 0i. Enkele keeren moet het houtwerk bij de thuisclub redding brengen. Dan verslappen de rood-hemden, waarvan Hillegom profiteert dcor de onvaste K-verdediging enkele malen te ver rassen. Met een tweetal doelpunten brengt Hil- legoms mid-voor den ruststand op 21. Na de rust is Horeman uitgevallen. Zijn plaatsver vanger Muller schiet meteen tegen de lat. De Hillegommers leggen zich op verdedigen toe en bij een uitval wordt v. Urk voor de derde maal gepasseerd 3—1. Het wordt thans 'n hopelooze taak voor de steeds aanvallende K-voorhoede, wat deels ook aan ontactisch spel te wijten is. Eindelijk scoort Groot uit een pass van Stee man 32. Als Brethouwer dan door alles heen is krijgt Grot de kans voor den gelijkmaker, doch hü mist hopeloos. Na een zeer spannenden wedstrijd heeft Schoten beslag gelegd op de eerste punten. Het spel is nog geen 10 min. oud als Maas op handige manier scoort voor Schoten. l—O. Het spel golft op en neer. Schoten met wind mee krijgt de beste kansen, maar weet deze niet- te benutten. Even na rust maakt Alphia gelijk door haar midvoor Haak. 11. Als er in de tweede helft een kwartier ge speeld is, geeft Rootlieb Schoten opnieuw de leiding met een mooi schot. 21. Een min. later is het Heijerman die na stevig doorzetten er 31 van maakt. Alphia wil het spel forceeren en dit kost nog al eens een vrijen trap. De midhalf van Alphia zwoegt, dat het een lust is en zet zijn voorhoede steeds aan het werk. Wanneer de rechtsbinnen een ver schot inzent wordt Hoff hierdoor ver rast en de stand is 32. In een slecht gespeelde wedstrijd heeft Be verwijk de twee kostbare punten uit het vuur gesleept. Ongeveer na 5 minuten spplen zien we een pirachtaanval van Verkade. De links binnen zet keurig voor en met een pracht schot geeft Verkade's rechtsbinnen zijn club de leiding. De vreugde is van korten duur, want 5 minuten later maakt aanvoerder Maanhout uit een doorbraak gelijk, 11. De aanvallen der thuisclub worden iets menigvuldiger, doch te kort spel is oorzaak dat bijna alle aanvallen verloren gaan. Verkade zit niet stil en daar de achterhoede der Wij kers niet is wat wij gewend zijn dreigt er geregeld gevaar, doch lat en palen asssiteeren Beverwijks keeper. Na de rust wegen de partijen weer goed tegen elkaar op. Enkele corners op beide doelen leveren geen succes op. Eindelijk gelukt het Maanhout die linksbuiten is gaan spelen zijn club de leiding te bezorgen, 2—1. Ook Ver kade's keeper krijgt hulp, want lat en palen komen hem eenige malen redding brengen. Het spel golft heen en weer en met zekerheid is nog niets te bepalen. De bezoekers zijn geen eins oe minderen der gastheeren. Slecht schie ten is oorzaak dat Beverwijk geen succes kan boeken, doch ook de keeper van Verkade is een groot struikelblok en met meer geluk dan wijs heid behaald Beverwijk een kleine zege. Wel laat in het seizoen maar begunstigd door schitterend honkbalweer. werd deze wed strijd Zaterdag óp het Haarlemterrein gespeeld. Haarlem kwam uit met: C. Kloos C. Hunik, Hinze, Vrugt, Parson, Beets, Veenhof, Wulf horst, Dijkhuizen. De tegenpartij bestond uit: Stam, Van den Heuvel Rijnders, J. Baas, Bakker, Moll. Blom- vliet, J. Hartog, Th. v. d. Putten, Bonneveld. In twee opzichten deed Haarlem voor De Rest onder. Het werpen was stukken minder. Veenhof stuurde dertien keer een speler met vier wijd naar het eerste honk, en behaalde maar drie keer drie slag. Moll en Blom/liet, die samen voor de Rest wierpen noteerden: negen keer vier wijd en twaalf keer drie slag. Daarbij maakte Haarlem liefst twaalf fou ten, waarbij liefst drie op naam van Parson. De Rest faalde niet meer dan acht keer. Het gevaar op verliezen werd echter weer bezworen doordat Haarlem veel beter sloeg en ook beter op de honken speelde dan De Rest. Het in de negende inning nogmaals opdui kende gevaar werd zoo tijdig bezworen, d.at Haarlem nog met een verschil van twee runs won. De uitslag in innings is: Haarlem 040241380 22 De Rest 108211223 20 Deze finale van de wedstrijden voor dames negentallen werd ook Zaterdag op het Haar lem-terrein gespeeld. Het Academie-negental, hoewel eenige goede krachten tellend, was als geheel de mindere van de Haarlemsche HBS-meisjes. Deze sloegen dan ook maar vier beurten, tegen de academisten vijf en wonnen toen tcch nog met 1513. H. B. S. B: 3 5 3 4 15 Academie: 0 1 2 3 7 13 „Haarlem" besloot het seizoen met de wed strijden voor jongens. Beter slot is niet wel mogelijk, want een enthousiasme als bij deze wedstrijden vindt men bij geen andere. De deelnemers zijn jongens, bij elkaar uit de buurt. Als er geen groote genoeg zijn, mogen de kleintjes meedoen. Er zijn er bij maar iets grooter dan het slaghout, waarmee zij slaan! Voor „honkbal" is 't de beste Zondag van het heele seizoen. Moeders, die om „Haarlem naar de Kleverlaan getroond. Er werden zes wedstrijden gespeeld, een en kele wat slap, met een groot verschil in den uitslag, maar andere met zoo'n gering ver schil en met zoo'n spanning, dat nu en dan het gansche publiek er van overeind stond. De wedstrijd Klein HaarlemTDS moest twee maal met een inning verlengd worden omdat telkens de stand gelijk was. De uitslagen waren achtereenvolgens. Klein Haarlem—HVO 28—1, Go Ahead— Haarlem Boys 23—22, Stuyvesand 1—DTS 8—17, Stuyvesand II vrijgeloot. Klein Haarlem—DTS 13—12, Go Ahead—Stuyvesand II 10—35, Klein HaarlemStuyvesand II 1211. Klein Haarlem won den eersten prijs en Stuy vesand II den tweeden. MHC verscheen onder leiding van de heeren Visser en Schuilink Sr. met: Ruys; Stalling en Brusse; v. Olphen, Scheffer, Phierten, Menger, Schuilink, L. Oei, M. Oei en Reus. Hooft ont brak door een blessure op het appél, terwijl Brusse in de achterhoede was geplaatst en daar uitstekend werk leverde. De voorhoede met de gebr. Oei was vóór rust buitengewoon fraai op dreef en liet, daarbij goed gesteund door de halflinie met v. Olphen als uitblinker, een ver rassend snel spel zien. Uit een strafcorner open de Brusse met een geweldig schot de score, wel ke Oei met een fraaie push tot 20 vergrootte. Toen scoordeM.D.M. door een fout van Ruys een tegengoal (21), doch Max Oei wist met 3 prachtige doelpunten hierna den Musschen een veiligen 51 voorsprong te geven. M.D.M. wist vóór rust nog 1 maal 't net te vinden, zoodat rust kwam met 52. Na de hervatting was het tem po tengevolge van het zeer zware veld belangrijk lager, waardoor speciaal de voorhoede minder speelde dan vóór rust. Het uitstekende spel van de halflinie voorkwam echter een te sterken druk op het Musschen-doel. Slechts éénmaal wisten de gasten nog het net te vinden, terwijl de laatste 10 minuten geheel voor de Musschen zijn. Verdere doelpunten blijven echter uit, zoo dat het einde komt met 53. Onmiddellijk na de bully ontwikkelde zich een snel spel aan beide kanten. De gasten boeken binnen enkele minuten hun eerste succes als Jan van der Hagen snel doorbreekt en onhoud baar inschiet (0—1). De strijd gaat daarna ge lijk op. De Bloemendaal-voorhoede laat welis waar geen technisch hoogstaand spel zien doch vormt een goed geheel, speelt enthousiast en snel. De Hilversum-verdediging heeft geen vat op de handigheden van den Bloemendaal-rechts- buiten en wanneer Gunning wederom de Hilver sum-verdediging zijne hielen laat zien, is het Timmermans die den voorzet benut en den verdienden gelijkmaker scoort. Bij de Hilversummers is Jan van -der Hagen in de voorhoede de gevaarlijke man, doch zijn fout is dat hij te veel alleen wil deen en dan ook steeds de Bloemen daal-backs in laatste in stantie in den regel niet voorbij weet te komen. Nog vóór de rust is het weer Timmermans die zijn club de leiding weet te geven. Na de rust wordt ondanks het ongewoon war me weder het snelle tempo goed volgehouden. De Hilversummers zijn aanvankelijk iets sterker, doch de Bloemendaal-achterhoede verricht goed werk en zuivert steeds het terrein. De thuisclub blijft goed spelen doch kan niet verhinderen dat Jan v. d. Hagen na fraai solospel Jonker voor de 2de maal passeert. De laatste 10 minu ten zet Bloemendaal er nog eens alles op om de overwinning te behalen. Aan beide kanten gaan nog enkele fraaie kansen verloren. Zonder wijziging in den stand komt het einde. digd en heeft M.H.C. meer gekregen dan het toekomt. De Kennemer Golfclub organiseerde gisteren voor leden en kinderen van leden een jeugd wedstrijd, waaraan zes dames en heeren deel namen. C. N. Nienhuis (handicap 18) won den eersten prijs met een score van 69. Tweede werd mej. N. Veltman (handicap 16) met een score van 70. Direct na den aanvang is Alliance veel ster ker. Goed samenspelend wordt het H.B S.-doel spoedig in gevaar gebracht. Freimuth verdedigt zijn heiligdom echter op uitstekende wijze. Toch kan hij niet voorkomen dat de Alliance-voor- hoede spoedig de goede methode vindt om hem te passeeren, n.l. na 'n schot den van zijn leg- guards terugkeerenden bal direct opvangen en van dichtbij in het net werken. Op deze wijze ontstaan dan ook 3 doelpunten, gescoord door Bosse, de Haas en weer Bosse (03). Na de rust blijkt H.B.S. van zijn tegen stander te hebben geleerd, dat goed samenspel den grondslag tot succes moet leggen. Dit onder deel is thans beter verzorgd en uit een doelwor- steling ontstaat een tegenpunt (1—3). Alliance pakt nu de zaken wat serieuzer aan. Eerst passeert de Haas op bovengenoemde manier Freimuth voor de 4e maal. Daarna maakt de zelfde speler met een magnifiek schot in den uitersten benedenhoek aan alle onzekerheid een einde (15). Alliance is de eerste helft veel sterker en weet dit, ondanks het brillante werk van Paffenholz in 2 doelpunten van Bosch en Goos- sens uit te drukken. Na de rust weet M.H.C. enkele gevaarlijke uitvallen te doen. Daar de halflinie van Alli ance te veel naar voren trekt, heeft de achter hoede moeite bij deze uitvallen stand te hou den. Na een corner verdwijnt de bal uit een kluwen van spelers voor de eerste maal in het Alliance-doel (12). Kort voor 't einde trapt de Alliance-keeper over een zacht rolletje van J. der Kinderen heen (2—2). Met dezen stand wordt het einde aangekon- De Masarykring-automobielraces werden Zondag te Brünn voor 200.000 toeschouwers verreden over êen afstand van iets meer dan 495 K.M. Het circuit is lang 29.142 K.M. en moest door de wagens met meer dan 1500 ccm inhoud 17 maal, door de kleinere wagens vijf tien maal worden afgelegd. Stuck won in den tijd van 3 uur 53 min. 27.9 sec. over de 495.414 K.M. Gemiddelde uur snelheid van 127.044 K.M. Tweede werd Fagioli met Mercedes Benz in 3 uur 56 min. 24.5 sec. Derde werd Nuvolari met Maserati in 3 uur 57 min. 14.1 sec. 4. Prins Leiningen met Auto Union in 4 uur 2 min. 5.2 sec. 5. Varzi met Alfa Romeo in 4 uur 4 min. 8.9 sec. 6. Ernst Henne met Mercedes Benz 16 ronden in 4 uur 2 min. 9.6 sec. In de klasse tot 1500 ccm won de Italiaan Farina met Maserati in 3 uur 58 min. 49 sec. Gemiddelde uursnelheid van 109.8 K.M. Af stand 437.1 K.M. 2. Burgaller met Bugatti in 3 uur 59 min. 32.4 sec. 3. Sojka (Tsjecho-Slowa- kije) met Bugatti in 3 uur 59 min. 44.4 sec. 4. Eyston met M. G. in 3 uur 59 min. 47.4 sec. 5. Seaman met M.G. Bij de training is Zaterdag nog een doodelijk ongeval gebeurd. Vredil reed het traject met zijn 1500 ccm Alfa momeowagen met groote snelheid af. Plotseling sprong een der voor banden, de wagen begon te slingeren, reed tegen twee langs den weg staande boomen op en werd totaal vernield. De bestuurder was vrijwel op slag dood. Het bestuur van bovengenoemde Vereeniging bericht ons, dat wegens gebrek aan belang stelling „Marathon" vanaf 1 October is opge heven. Oostenrijk is door zijn oude Tsjechische ri valen niet weinig verrast! Indien men eenige controle had op de, voor dezen match afgesloten weddenschappen, dan zou mén omtrent den winnaar stellig een verhouding gevonden hebben van 9010, zoo dat het resultaat 2—3 niet weinig frappeert. Met dit gelijke spel heeft Oostenrijk een zeer kostbaar punt verspeeld in de competitie voor de Internationale Cup. Italië verloor tot dusver een wedstrijd en heeft dus twee ver- liespunten, terwijl Oostenrijk er thans één heeft, echter met nog twee wedstrijden voor den boeg. Er is dus rijkelijk veel spanning in deze competitie, juist een kolfje naar de hanci van het Weensche publiek, ook al ziet men met leede oogen het Oostenrijksche weerstandsver mogen geleidelijk afnemen. Oostenrijk is na tal van proeven weer tot zijn oude liefde teruggekeerd, d. w. z. koos voor vier-vijfde deel den aanval van het eertijds zoo befaamde Wonderelftal. Dat een vos wel zijn haren, maar niet zijn streken verliest, liet deze kamp duidelijk zien, al dient opgemerkt, dat men ten opzichte van het uithoudingsver mogen danig achteruit gaat. Maar van bal- contróle, techniek en fijne foefjes kon de meest verfijnde Weensche lekkerbek nog smullen. De vreemde eend in de bijt, n.l. de binnenlinks Binder, maakte echter veel gosd door met een magnifieke goal de score te ope nen, terwijl Vogl veel geluk had met een schot dat de Tsjechische keeper had moeten stop pen. De achterhoede schonk wel bevrediging doch twee gemaakte fouten werden wel zwaar gestraft. Daarom lijkt ons een veranderde op stelling a.s. Zondag tegen de Hongaren in Boedapest wel voor de hand liggend. 't Klinkt wellicht ongeloofwaardig, doch de Tsjechische ploeg heeft ondanks het goede resultaat teleurgesteld, en dat kunnen de 50.003 toeschouwers in het Weensche Stadion beves tigen. Er waren tal van zwakke plekken, ter wijl een behoorlijk verband meestentijds zo ik was. Daarom kan men beter van een „off-day" spreken, omdat elk objectief spelkenner weet, dat de Tsjechen tot betere verrichtingen in staat zijn. Slechts kan men dit nageven, dat zij ondanks hun zwakheid wel buitengewoon actief waren, wat blijken moge uit de beide doelpunten na de rust. Twee formidabele mis- trappen wist de binnenrechts, Cech, te benut ten om doelman Platzer te passeeren. Het zwaartepunt van het Fransche voetbal kon men tot dusver in Parijs en zuidelijker gelegen steden vinden; die steden golden a.s de voornaamste middelpunten, waar de spelers waren voor het Fransche elftal en waarnaar elk rechtgeaard enthousiast verlangde om daar goede sport te aanschouwen. Thans echter is er een ware ommekeer, en ligt het zwaarte punt voornamelijk in den Elzas. In Straatsburg en Mülhausen jifbmt men uitstekend voor den dag, welk feit echter een doorn is in het Fran sche oog. in Er zijn moeilijkheden gerezen in de wijd en zijd bekende Grasshoppersclub, die vooral in Holland zijn bekendheid dankt aan het des tijds meespelen van Lou Adam. Er zijn zooals gezegd, geduchte moeilijkheden, en die heo- ben een dermate omvang' aangenomen, dat er zelfs sprake is van opheffing der voetbal- af deeling. Een teekenend feit is het intusschen, .dat deze Zwitsers, die verleden jaar nog over een der krachtigste elftallen beschikten, er tot dusver niets van terechtbrengen en regelmatig verliezen. Thans loopen geruchten, indien de bestaande geschillen niet in de kern der ver eeniging kunnen worden opgelost, een commis sie van buitenstaanders zal worden gevormd, om een van Zwitserland's meest bekende teams voor de competitie te behouden. De Liersche S. C. is zoo vermetel geweest om zich aan het hoofd te plaatsen van de Belgi sche ranglijst. Daartoe heeft een 71 zege op het arme Belgica den doorslag gegeven, waar uit dus spreeekt, dat de Liersche een wat beter doelgemiddelde heeft, dan de Union, dat slechts met 31 won. Belgica heeft na vier wedstrijden nog geen ennkel punt, terwijl de F. C. Malines er één heeft en de Lyra S. C twee. Ook de Antwerp F. C. vermocht er nog niet in te slagen om goed los te komen en staat met drie punten op de tiende plaats. Het gaat den armen Antwerpenaren niet bepaald voor den wind! In de Noordelijke contreien, waar ook al een wedloop is om de Noorsche superioriteit, gin gen verleden Zondag twee wedstrijden. Dat het Noorweegsche elftal met 3—1 over Denemarken zegevierde lag voor de hand, echter had nie mand verwacht, dat de Zweden zich door de Finnen met 54 zouden laten verrassen. Noor wegen heeft thans de beste vooruitzichten op prolongeering van den Noordelijken Kam pioenstitel, waar tegenover de Zweden zich echter met een zeer bescheiden plaatsje zullen hebben tevreden te stellen. Zondagochtend, 30 Sept. hield „Achilles" een wedstrijd over 5 K.M. om een beker, uitgeloofd door den heer De Haan. Er verschenen 35 ren ners aan den start. Eerst startten de A- en B-klassers, in welken rit van het begin tot het einde werd gedemar reerd, doch de wedstrijd werd beslist in de eind spurt. De uitslag was: 1 Hein Bakker, 2 H. C. van Staveren, 3 J. Jansen. De uitslag der C-klassers was: 1 J .de Vries, 2 Van Duin, 3 H. van Maris. Vervolgens reden de renners, die Zondag a.s. onze kleuren zullen verdedigen, een tranings- peletonrit over 60 K.M. Onze jongens reden zeer snel in, indien Zondag pèch uitblijft, zien wij mót vertrouwen dezen belangrijken wedstrijd tegemoet. Hedenavond 8.30 uur vergadering Jeugdge- bouw Jansstraat, achter de kerk. Onder voorzitterschap van den heer C. L. Zeilinga hield de Ned. Kegelbond gisteren een buitengewone algemeene vergadering, in hoofd zaak ter bespreking van de mogelijkheid van het voortbestaan van het orgaan „Het Kegel blad". De voorzitter heette de aanwezigen welkom en wees er op. dat dit de eerste vergadering is sinds het 25-jarig bestaan, dat op feestelijke wijze is herdacht. In eenige welgekozen woorden herdacht hij het heengaan van de heeren Ir. C. Spaan, van den heer Stumpers, Eindhoven, en van den heer Kampsteeg, penningmeester van den A. K. B., wiens nagedachtenis de vergadering her dacht door zich van de zetels te verheffen en eenige minuten stilte in acht te nemen. Hierna volgde de bespreking van de moge lijkheid van het voortbestaan van Het Kegel blad. De vier voorstellen van de Commissie tot instandhouding van het Kegelblad, van het hoofdbestuur A. en B. en van den Twentschen Kegelbond kwamen daarna in bespreking. Na uitvoerige besprekingen werd een uur pauze gehouden, waarna het bestuur de ver schillende gemaakte opmerkingen beant woordde. De heer Zeilinga verdedigde het bestuurs voorstel B. en wees op de groote financieele risico, aan het voorstel van de Commissie ver bonden. Tal van sprekers voerden daarna nog het woord. Bij stemming werd het voorstel van de Com missie veivolgens eangenomen met 16 tegen 13 stemmen. Verscheidene sprekers wezen er op, dat de consequenties van het nu aangenomen voorstel door diverse Bonden, hoe gaarne zij dit ook zouden doen, niet konden worden gedragen. Het bestuur schorschte vervolgens de vergade ring. Na heropening der vergadering werd mede gedeeld, dat het bestuur de volgende voorwaar den stelt: 1. De verschijning van het officieel orgaan wordt met ingang van 1 Nov. stopgezet. 2. Aan de Bonden wordt mededeeling gedaan van het genomen besluit en de financieele ver plichtingen, die daaruit voor hen voortvloeien. 3. Voor 1 December deponeeren de Bonden de gelden, die zij volgens het aangenomen voorstel, hebben bij te dragen bij het bestuur, waarna dan met den drukker een contract zal worden gemaakt. Zijn de gelden niet volledig gestort, dan zal een buitengewone algemeene vergadering worden uitgeschreven ter bespre king van den dan geschapen toestand. Even ontstond nog een scherpe discussie, waarna de verbadering zich accoord verklaarde de met de voorwaarden van het bestuur. Na een geanimeerde rondvraag, werd vervol gens de vergadering gesloten. In de vereeniging aan de Mariapjaats had des middags half zes de uitreiking der prijzen plaats, behaald in den Bondenwedstrijd of bij het Nationaal Concours. Het was er echt ge zellig en de ietwat scherpe stemming ter ver gadering werd geheel te niet gedaan door de echte gemoedelijkheid, die er heerschte. Ter gelegenheid van het feit, dat hij gisteren zijn 200sten wedstrijd in de eerste klas speelde, werd de bekende Stormvogels-back Haak giste ren van verschillende zijden gehuldigd. O.a. bo den afgevaardigden van de supporters van den Haarlemschen Voetbalbond (A. v. d. Aart), D. W.S. en Bloemendaalsche Politie Sportvereeni- ging hun gelukwenschen en huldeblijken aan. Voorts bleven het bestuur zijner vereeniging en de spelers van 't eerste elftal natuurlijk niet achter en boden hem o.a. een gedenkbord en bloemen aan. Af deeling IA: Schoten 2Stormv. 05; EDO 5Haarlem 3, 42; Bl'daal 2—Kinheim 2 22. Afdeeling IB: EDO 3Spaarnestad 01; Kennemers 3DWO 22; Haarlem 4EDO 4 0—7; Kinehim 3—EHS 2—2; RCH 5—IVO 4—2. Afdeeling 2A: EDO 6Beverwijk 2 35; Spaarnev. 2—VI. Vogels2 90; VHH—RCH f 12; Stormv. 5Heemstede 0 10; DCOZee. meeuwen 4 54; BrederodeIVO 2 12—1; Be verwijk 4Stormvogels' 42. Afdeeling 3E: HFC 5—EDO 10 10—0; RCH 7 Kinheim 6 41. Afdeeling 3F: HFC 7Bloemendaal 43. Afdeeling 3G: Schoten 4—HFC 4 2—3. Afdeeling 3H; Haarlem 6Bloemendaal 4 3—2. Afdeleing 3J: EDO 8Kinheim 4 43; Haarlem 8Bloemendaal 3 16; DIO 4Bever wijk 3, 05. Afdeeling C: Bl'daal bBeverwijk a 13. Afdeeling D: IVO—Haarlem d 111. Vraag: 1. Kunt u mij ook een adres opgeven van een R.K. Jongensweeshuis2. Wanneer een vader zijn losse goederen op een van zijn kinderen laat overschrijven moet dit dan ge registreerd worden? Antw.: 1. Er zijn er in bijna alle groote steden van ons land. O.a. het St. Jacobs Godshuis te Haarlem. 2. Het kind zal wel een deugdelijk schriftelijk bewijs daarvan willen hebben. Re gistratie kan daarvoor nuttig zijn. Noodzake lijk is het niet. Vraag: Onze poes heeft den laatsten tijd veel last van vlooien. Pogingen om haar hiervan te verlossen mislukken. Zoudt u mij een middel kunnen geven om dit te verhelpen? Antw.: Wij vermoeden, dat uw poes lijdende is aan een huidziekte. U moet dan zeer voor zichtig wezen, want dat zou wel eens besmet telijk kunnen zijn. Raadpleeg een veearts of een deskundige. Vraag: 1. Hoe kan men vetpuistjes en open poriën verwijderen? Vermoedelijk ontstaan door poeder. 2. Wat is het beste voor de huid: poe der of crème? 3. Wat voor poeder of crème moet men gebruiken? Antw.: Wij beantwoorden in deze rubriek geen vragen van geneeskundigen aard, maar in dit geval zouden wij u willen aanraden een arts te raadplegen. Uw mededeelingen wijzen er op, dat óf het gebruik van schoonheidsmiddelen voor u ongezond is, óf de door u gebruikte ingre diënten ondeugdelijk zijn. Vr.: Zijn er in Heiloo 1 of 2 parochiekerken? Welke zijn dit en waar staan zij? Wat is de naam of zijn de namen van de Zeereerw. Gees- telken, met volledig adres? Antw.: In Heiloo is één parochiekerk, waar van pastoor is de Zeereerw. Heer A. J. M. van Meeuwen en kapelaans de Weleerw. Heeren L. J. Nijs en P. J. J. Herzberg. Vr.: Zijn gehuwde kinderen verplicht om voor hun ouders te zorgen? En tot wien moet men zich wenden als de kinderen dat niet willen? Antw.: De kinderen hebben ten opzichte van hun ouders den z.g. onderhoudsplicht. Wanneer de kinderen onwillig zijn, kunnen de ouders zich tot den rechter wenden. De Armenraad belast zich in den regel met het opknappen van der gelijke zaakjes. Vr.: Ik ben ongehuwd en woon in Haarlem. Hoe hoog zou ik worden aangeslagen in de In komstenbelasting bij een inkomen van f 935 en op hoeveel naar een inkomen van f 620? Het gaat over het belastingjaar 19341935. Antw.: In Haarlem wordt het inkomen van ongehuwden voor de berekening van de Gem.- fondsbelasting met f 200 verhoogd. Bij een inko men betaalt u totaal aan Rijksinkomstenbelas ting en Gemeentefondsbelasting f 17.22 en bij een inkomen van f 620 een bedrag van f 2.10. Hierbij is geen rekening gehouden met den bij slag voor samenwoning. Deze bijslag bedraagt per gezinslid, dat aangeslagen is in de inkom stenbelasting f 50. Voor twee personen komt er bij het inkomen dus f 100; voor 3 f 150. enz. Vraag van H. W. te H.: Antw.: Zoek eens na wat de oorzaak kan zijn: een mesthoop, vuile sloot of zoo. Zoo mogelijk moet u dan de oorzaak wegnemen of laten weg nemen. Reinigen en herhaaldelijk! met. een oplossing van 1 deciliter lysol op 10 liter water is uitstekend. Vr.: 1. Waar ligt het Regiment Gele Rijders? 2. Worden er nog vrijwilligers aangenomen? 3. bij wien moet ik mij vervoegen om aan te melden, en hoe oud moet men wezen? Antw.: 1. Te Arnhem. 2. Voor zoo ver ons be kend is niet. Vr.: Hoe verwijdert men paarse vlekken uit een grijzen gummi regenmantel zonder deze te beschadigen? Ze zijn ontstaan uit een Alpino muts. Antw.: Met zuivere spiritus, verkrijgbaar bij uw drogist. Vr.: Hoe moet men Boerenjongens inmaken en wat is daarvoor noodig? Antw.: 1 pond rozijnen zonder pitten, een half pond suiker of kandij, een pijpje kaneel, vijf kruidnagelen en een scheutje water. Doe alles in een geëmailleerde pan en breng het aan de kook, maar niet laten koken. Laat bekoelen en voeg dan zooveel brandewijn bij dat de massa juist onder staat en sluit af. Vr.: Kunt u mij eenige adressen geven van Kappersscholen in Haarlem en Den Haag? Antw.: Wij kunnen deze adressen in deze ru briek niet opgeven. Vr. betreffende loten. Antw.: Geen uitgeloot. UMUIDEN, 1 Oct Rijksvischafslag. Tarbot 40—75 cent per K.G. Griet 12.00—28.00 per 50 K.G. Tong 1.15—1.35 per K.G. Groote Schol 25.00, middel Schol 23.00, Zetschol 18.00—24.00, kleine Schol 5.80—19.00, Schar 9.0011.00, Tong schar 28.00 per 50 K.G. Rog 7.50—12.00 per 20 stuks. Vleet 2.00 per stuk. Pieterman en Poon 7.00, groote Schelvisch 23.0024.50, middel Schelvisch 17.00—23.00, kl. midd. Schelvisch 12.5018.50, kleine Schelvisch 4.7022.00 per 50 K.G. Kabeljauw 35.0054.00 per 125 K.G. Gullen 4.80—14.00 per 50 K.G. Leng 0.40—1.55 per stuk. Heilbot 75—80 cent per K.G. Wijting 3.504.50 per 50 K.G. Koolvisch 14—84 cent p. stuk. Makreel 5.00—8.70 per 50 K.G. Versche Haring 1.25—4.50 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Betje 300 manden 1630Christine 460 manden 3290.Luther 530 manden 3660.Ewald 700 manden 1770—, Gorredijk 500 manden 1300 Neptunus 95 manden 1900.Oostzee 75 manden 2160Poolzee 395 manden 2880.—, Bergen 650 kisten 5790.—, Aneta 570 manden 3680.—, Hol land II 135 manden 1970Hoop 510 manden 2720.Eendracht 810 manden 195ÖRaaf 95 manden 1730. LOGGERS K.W. 86 830K.W. 175 470.—, K.W. 60 450.—, KW. 24 860K.W. 178 340.—, K.W. 104 640.—, K.W. 65 1020.—, K.W 91 620—, K.W. 162 420.—, K.W. 35 510.—, K.W. 51 1140—, K.W. 69 4Ö0 K.W. 147 1160.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12