STADSNIEUWS «Hij schrijven voor U op advertentiën GEBIT f 35.- Laatste Nieuws Haarlem, 1 Oct. 15 OCTOBER VOOR R.K m m mm 16 Rijksstraatweg 16 MAANDAG 1 OCTOBER 1934 De Kindsheid-optocht Ongeval bij ontgroenen Het Tandheelkundig fhstituut AGENDA De brand te Hilversum fCcLcwl^mi CfüxUsiwl&axiJ' 5' Uitmuntend geslaagd KATH. KINDERUITZENDING De collecte een succes Vereeniging van Makelaars Te haastige chauffeur R. K. LYCEUM Officieele visitatie DAG VAN JUBILEA 25 jaar Verzekeringsagent Jubileum Leo Kors Bij de N.Z.H.T.M. Bij de politie te Heemstede Duim verbrijzeld NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Veertig jaar werkster Herwonnen Levenskracht Benoeming Duitsch dienstmeisje bestolen Een afscheid Personalia De Maggi-wagen demonstreert Lodewijk van Deyssel KITSDSHEID'OPTOCHT Collecte „Het Brokkenhuis" Propaganda Actie „De Graal" BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK OVER VEEN Een der groenendoor paard getrapt Plaatje met t kunsttand f 3.- ledere tand meer f 1.75 Porcelein- of zilvervulling f 3.- Goudvulling vanaf f 9.— Goudkroon vanaff 15.- Mondonderzoek kosteloos UITREIKING DER GOUDEN LUCHTVAARTMEDAILLE Nieuwe uiteenzetting van den burgemeester Typhusgevallen te Maastrich 2 October INSTELLINGEN êikórn O pen au tod e uren voorzichtig Manna Adria Onder begunstiging van prachtig weer hield Zondag de Kindsheid in de parochie van den H. Joannes den Dooper in het Amsterdamsche kwartier voor het eerst een optocht buiten het kerkgebouw. De weleerw. heer kapelaan P. J. de Wit heeft Ir. ons blad duidelijk de groepeering van den stoet aangegeven en uiteengezet. Precies op tijd vertrok de stoet van de Kleine Theresiaschool aan de Zamervaart. Voorop de trommelslagers- en mondorgelclub, daarna in 18 groepen, telkens voorafgegaan door spandoeken met opschrift, wat iedere groep voorstelde. Ruim anderhalf uur trokken de kinderen door de Amsterdamsche buurt, wier bewoners en ook vele anderen veel belangstel ling toonden voor dit nieuwe gebeuren. Na afloop volgde een kort Lof in de paro chiekerk. gecelebreerd door den zeereerw. heer pastoor P. Roovers. Onder het Lof sprak deze de kinderen op, eenvoudige en hartelijke wijze toe. „Toen ik vanmiddag de schare voorbij zag trekken, dacht ik, aldus spreker, aan alle vol keren en stammen en talen en men vertelde mij dat dit allemaal Haarlrmsche kinderen waren en nog wel kinderen uit mijn parochie. Ojj zijt vanmiddag tot veler stichting en voor beeld geweest." Pastoor zette vervolgens voor kinderen nog eens het doel der H. Kindsheid uiteen n.l. het beminnen en liefhebben van alle kinderen en en gaarne iets over hebben voor het missie werk. Ook de ouders spoorde hij aan tot groote liefde voor het missiewerk nX door toewijding, gebed en moreelen steun. Weest apostelen ieder op, eigen manier. Hierna gaf de pastoor aan de kinder, den kinderzegen en werd "het Lof voort gezet. Thans rog een kort woord over den optocht zelf. Op den openbaren weg is zoo'n optocht Jn Haarlem nog niet gehouden. Geen wonder dan ook dat kinderen langs den weg stonden geschaard om de mooie en sprekende groepen te zien voorbijtrekken. Vooral de uitbeelding van de volksstammen, de patertjes en nonne tjes, de maagden en martelaren en martelares sen, waren zeer goed gelijkend. Waardeering verdient het, dat alles gratis gegeven werd en kosteloos is gemaakt onder leiding van den directeur der Meisjescongregatie, door een clubje meisjes. Ook de medewerking van de dames onder wijzeressen van de beide parochie-schalen, van de eerw. broeders, vier grimeurs, de muzikale opluistering dienen te worden genoemd. Door al deze hulp is deze eerste Kindsheid- cp,tocht bijzonder goed geslaagd. Moge het Missiewerk er wel bij varen. Dit mcoie werk meer bekendheid te geven en er grootere belangstelling voor te wekken, was immers het voornaamste doel van. dit eerste naar buiten treden. Het bestuur schrijft ons: De opbrengst van den speldjesverkoop op Zondag jX voor onze jubileerende Vereeniging was wel een aangename verrassing, dank zij t mildstemmend zomersch herfstweer, maar vooral door 't actief legertje jonge dames wiei beihinnelijke opdringerigheid de somberste cri sisstemming een moment deed bezwijken. Meer dan 8000 klavertjes-vier verhuisden naar jas en mantel om den gevers geluk en vele zwakke kleintjes gezondheid te brengen. De totale opbrengst, ƒ807.—, mag in dezen tijd wel een ongekend succes genoemd worden. Zeer hartelijk dank aan allen, die hiertoe hebben meegewerkt, in de eerste plaats aan de tallooze milde gevers. Men schrijft ons: Dezer dagen hield bovengenoemde Vereeni ging een ledenvergadering. Een van de agenda-punten, welke voor de vereeniging en in het algemeen voor de tot den Nederlandschen Bond van Makelaars aan gesloten kantoren in den lande van vitaal be lang is en in bondskringen sterk de aandacht trekt, vormde de behandeling van het program van Actie van den Bond. Dit program van Actie werd een week tevoren op een lezing toegelicht door den rechtskundig adviseur van den Bond mr. de Jongh te Den Haag. In de vergadering was een sterke strooming aanwezig om er bij het hoofdbestuur op aan te dringen, dat nauwe samenwerking in den lande zal worden gezocht met de kamers van koophandel om tot het doel te geraken, dat de Bond zich heeft gesteld. Voorts moest in de vacature van een be stuurszetel worden voorzien, doordat de heer L. Th. Swaalf om gezondheidsredenen uit het bestuur is getreden. Slechts noode zal de ver eeniging deze sympathieke figuur uit haar midden missen en het bestuur verliest daar door een zijner trouwe medewerkers. In diens plaats werd de heer D. Wildeboer te Aerden- hout gekozen, terwijl voor de opengevallen plaats in de ballotage-commissie de heer P. H. Borghouts te Haarlem werd gekozen. Het instituut van Aspirant-lid" werd inge steld. Aspirant-leden, die onder de auspiciën van de Vereeniging eenige jaren practisch hebben gewerkt, zullen na dien proeftijd voor beëedi- ging kunnen worden voorgedragen, een en an der in verband met de adviezen, welke het be stuur der vereeniging verstrekt over personen, die zich voor beëediging als makelaars in on roerende goederen, assurantiën en hypothe ken aanmelden. Diverse interessante mededeelingen, het ver- eenigingsleven betreffende, vormden voorts het onderwerp van levendige discussies en be sloten dezen alleszins belangrijken avond. Zaterdagmorgen heeft nabij het viaduct van het Kenaupark een aanrijding plaats gehad tusschen een handwagen bestuurd door den 20- jarigen B. wonende alhier en een zeswielig mo torrijtuig, bestuurd door den 41-jarigen Haar- lemschen chaffeur R. Door de aanrijding werd de top van B.'s lin- kerpink verbrijzeld. De oorzaak van de aanrij ding was, dat de chauffeur den handkar in haalde en wilde passeeren, toen van den ande ren kant voertuigen naderden. In plaats van achter den handkar te blijven, reed hij door en kwam toen zoo dicht langs den handwagen, dat een uitstekend deel van den oplager, de top van de pink van den bestuurder verbrijzelde. zijde van de straat reed. Van deze richtLigver- andering had hij tijdig met de zweep een tee- ken gegeven. Dit werd door den jeugdigen wiel rijder wel opgemerkt, doch deze reed te hard, waardoor hij niet tijdig kon stoppen. De jon gen raakte tusschen de kar en het trottoir be kneld. De duim van zijn linkerhand werd ver brijzeld. Hij werd door den ongevallendienst be handeld, waarna hij te voet naar het St. Elisa beths Gasthuis is gegaan. De hoogeerw. pater Dr. Clemens Fuhl, Gene raal der Augustijnenorde, zal op 3 en 4 October a.s. het Klooster en R.K. Lyceum te Haarlem visiteeren. Dr. Fuhl zal vergezeld worden door de hoog eerw. paters: Bacc. Fr. Bona venture, Vermeu- lem, Assistens Generalis; Dr. Fr. S. Makaay, Provinciaal van de Nederl. Provincie; Dr. Fr. Winfridus Hümpfner, Secretaris en Archivaris van de Orde. De ontvangst in de kapel zal op Woensdag avond om 7 uur geschieden. Z. H. E. wordt ont vangen volgens het voorgeschreven ceremonieel van de Orde. Donderdagmorgen 8.15 uur zal de hoogeerw. pater Generaal een plechtige H. Mis opdragen in de Lyceumkapel. Dien dag om 12 uur is er een muzikale recep tie in de gymnastiekzaal. Muzikale nummers worden afgewisseld door woorden van begroe ting namens docenten en Lyceïsten. Dr. Fuhl spreekt het slotwoord. Vandaag herdenkt de heer G. W. de Jong den dag, dat hij voor 25 jaar werd aangesteld als agent van de Levensverzekeringsmij „Haar lem". Vanmorgen is hij ten zijnen huize toe gesproken door de directrice van de Maat- schppij, die hem roemde als een actief werker en hem dankte voor zijn trouwe diensten. Van de Maatschappij ontving de jubilaris een schrijfmachine. Van directie en personeel wa ren er bloemstukken. Een typische bijzonderheid is nog, dat ook de vader van den jubilaris als agent voor de zelfde Maatschappij werkzaam is geweest, ter wijl het in de bedoeling ligt, dat de zoon van den heer de J. zijn vader na verloop van tijd in diens functie zal opvolgen. Vandaag is het twaalf-en-een-half jaar ge leden dat de N. V. Leo Kors' Touringcar-on derneming te Heemstede werd opgericht. Tal rijke bloemstukken, brieven en telegrammen en ook persoonlijke felicitaties waren evenzoo- vele bewijzen van belangstelling en waardee ring, den heer Kors ter gelegenhedi van dit jubileum hedenmorgen toegezonden. In het kantoor van het bedrijf had een huldiging door het personeel plaats. Door den heer J. Kors werd namens het personeel een bureau lamp als geschenk aangeboden, waarvoor de Jubilaris hartelijk dankt bracht. Ten slotte was er gelegenheid den jubilaris persoonlijk te com plimenteeren. Vandaag herdenkt de heer A. Kruit den dag, dat hij voor 25 jaar als technisch ambtenaar in dienst kwam bij de N.Z.H.T.M. Vanmorgen maakte zijn chefs hun opwach ting ten zijnen huize. Vanavond zouden de collega's den jubileerenden ambtenaar gaan gelukwenschen. Heden herdenkt de heer H. Amoldus den dag dat hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de poli tie, waarvan hij ruim 2i jaar in Heemstede door bracht. Om ruim 11 uur werd de jubilaris met zijn familie per auto van zijn woning gehaald, en in de fraai met bloemen versierde inspecteurskamer ontvangen door zijn superieuren, collega's en ondergeschikten, mede waren hier aanwezig wethouder v. d. Pol. de rijksveldwachten en een oud-collega, thans te Haarlem. De burgemeester was dezen morgen verhindert. Bij het betreden van het bureau werd aan mevr. Amoldus bloemen aangeboden. Nadat de jubilaris met zijn familie tusschen de bloemen had plaats genomen, werd hij aller eerst gecomplimenteerd door wethouder v. d. Pol. Vervolgens voerde inspecteur Kemper het woord. Arnoldus, aldus spr., mag tot een der oud sten onder het corps gerekend worden. Maar dit Jubileum juist op zulk een stralenden herfstmor gen geeft ook aan de herfst van het leven voor u. is gekomen in den zomer van uw leven, zor gen en leed zijn u niet gespaard gebleven. Maar gij hebt uw werk vol enthousiasme gedaan. Nu op het einde van deze 25 jaar ziet u op naar het goud van uw verdere levensjaren. Ik ben zeker den tolk van het geheele corps, als ik u dank zeg voor wat u geweest is voor het geheele corps en voor mij persoonlijk. U staat nu nog in den vollen kracht van uw leven, moge het u gegeven zijn nog talrijk vele Jaren op dezen dag terug te zien. Als blijk van bijzondere erkentelijkheid voor wat u voor ons is geweest, aldus spr., bied ik u, namens dit personeel een pullma-stoel aan en den wensch er aan toevoegend dat deze nog vele Zaterdagmiddag om half drie heeft in de Gierstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een bespannen groentenwagen en een 9-jarigen wielrijder. De aanrijding ontstond, doordat de bestuur de* van het bespannen voertuig aan de linker- Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer van de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. Omroeper-Service NASSAULAAN 51 HAARLEM Kantooruren van half 9 tot half 6 's Zaterdags van half 9 tot hall 1 De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt AANVANG SEIZOEN 1934—1935 Spreekuui dagelijks van 2-5 en 7-9 uur prettige uurtjes en in goede gezondheid door u gebruikt moge worden. De heer Jonckman sprak namens de onbezol digde rijkveldwachters en bood onder eenige toe passelijke woorden een ets in lijst aan, Ten slotte daikte de jubilaris, mede namens zijn vrouw en kinderen voor de hartelijke woor den en de fraaie versiering en de fraaie ca- deaux. Deze middag van 35 uur zou er receptie zijn ten zijnen huize, Bleekersvaartweg 37, terwijl het fanfarecorps „Excelsior" hedenavond om 8 uur een serenade zal brengen. Heden herdenkt mejuffr. J. Meijer den dag, waarop zij voor 40 jaren werd te werk gesteld als werkster op het Hofje van gratie, in de Jacobstraat 9. Des morgens al vroeg werden al vele blijken van belangstelling ontvangen o.a. in den vorm van fruitmanden. In de met bloemen en planten versierde Re gentenkamer werd mejuffr. J. Meijer omstreeks 11 uur door den opzichter gehaald, waarna zij door de regenten op hartelijke wijze werd toege sproken. Vervolgens sprak de opzichter mejuffr. J. Meijer toe en wenschte haar haar, dat zij nog vele jaren haar arbeid zal mogen geven in het belang van 't Hofje en tot tevredenheid van de heeren regenten. Vervolgens bood de opzichter ook mede na men de bewoonsters van het Hofje een cadeau aan. Mejuffr. Meijer dankte ontroerd. Wij herinneren er aan dat morgenavond om 8 uur de feestavond zal gehouden worden voor de bloempjesverkoop.sters en andere medewer kers aan den bloempjesdag, welke Zondag 1 Juli j.l. gehouden is. De uitvoering bestaat in voordracht, muziek en dans. Mocht men niet meer in het bezit zijn van de blauwe kaart, dan vervoege men zich mor genavond toch aan het gebouw St. Bavo, waar den medewerker (ster) dan taoegang zal worden verleend. Tot kapelaan der Kathedrale Kerk is ter ver vanging van den weleerwaarden heer W. J. H. Poldér, die pastoor is geworden te De Lier, be noemd de weleerwaarde heer H. Th. H. Heiink, thans kapelaan van de kerk van het Allerhei ligste Sacrament aan de Sportlaan te Den Haag. De Bloemendaalsche politie heeft een 25-jarig jongmensch uit Haarlem aangehouden, die con necties had aangeknoopt met een Duitsche dienstbode te Blcemendaal in betrekking. 'Het meisje had hem een brief, waarin een bankbiljet van 10 gesloten was, toevertrouwd, ter verzending naar haar moeder. Toen de afzendster haar vriend om het post- re?u vroeg, had hij dit niet. Zij bleef echter aandringen, en ten slotte werd haar een bewijs ter hand gesteld, dat echter vervalscht bleek. Voor de politie geleid verklaarde de jonge man den brief verloren te hebben. Verdacht van verduistering is hij in bewaring gesteld. Hedenmorgen te ongeveer 10.30 uur had in de zweminrichting aan de Houtvaart het afscheid plaats van mej. A. Ruygrok en den heer M. Ineke. De eerste treedt, na 13 seizoenen als zwemonderwijzeres aan den dienst Lich. Opvoe ding verbonden te zijn geweest, in het huwelijk, terwijl de heer M. Ineke 11 seizoenen als con troleur bij den dienst verbonden was. Hiervoor was hij onderopzichter bij de begraafplaatsen alhier. Hij gaat den gemeentedienst 1 November met pensioen verlaten. In de keurig met plan ten versierde inrichting werden de scheidenden in tegenwoordigheid van het voltallige personeel toegesproken door de heeren M. Vink en D. van Leersum, vele oude herinneringen werden op gehaald, vervolgens mocht mej. A. Ruygrok een schilderstuk en de heer M. Ineke een ruststoel in ontvangst nemen, beiden dankten met eeni ge welgekozen woorden. Daarna was er gele genheid persoonlijk afscheid te nemen. Te Amsterdam geslaagd voor het politiedi- ploma met aanteekening de heeren P. J. Wa- mellnk en P. Wurkum, voor het politiediplo- ma de heeren H. W. A. E. de Vries, D. Vrij en M. Wsterbeke, allen leerlingen van den poli- tlecursus van den A.N.P.B. te Haarlem. Hedenmorgen arriveerde de Maggi-demon- stratiewagen in Haarlem, om in onze bloemen stad de huisvrouwen een proefje te geven van haar producten. „Windsor", Julienne" e.d. soepen worden in den uiterst hygiënischen wagen bereid. Uiterst bereidwillige dames geven aan de vrouw des huizes kundige adviezen en heerlijke proefjes. De wagen blijft circa vier A vijf weken in Haarlem en zal nu eens hier, dan daar in de stad demonstreeren. Anton den Doolder, de jonge secretaris van het voorname comité, dat Lodewijk van Deijs- sel bij zijn 70-sten verjaardag namens letter kundig Nederland huldigde, heeft, op verzoek, ook het artikel over van Deijssel, dat hij in de September-aflevering van „De Nieuwe Gids" schreef, in boekvorm laten verschijnen. Het is een door de firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem typografisch exquis verzorgd werkje, geworden met fraai gereproduceerde en om hun zeldzaamheid merkwaardige foto's versierd. In een briefje aan den auteur spreekt lode wijk van Deijssel er als volgt zijn voldoening over uit: „Ik dank u zeer. Ik heb zoo juist uw regelen nog herlezen en zij lieten mij, in den letterlijken zin niet koud. Integendeel, ik voelde een gloed in mij, stijgend tot aan de oogen toe. Deze gloed was gelijk aan den gloed zelf uwer woorden, die zoo, van-zelf, door mi) beant woord werd." En de niet minder tot oordeelen bevoegde Willem Kloos preludeerde het artikel o.m. met de zinnetjes: „En wij wenschen den schrijver dezer studie van ganscher harte ge luk met zijn wèlgeslaagd streven en vertrou wensvol hopen wij, dat zijn boekje met volle aandacht zal worden gelezen." Tenslotte déze passage uit een brief van den bekenden Vlaamschen schrijver Emmanuel de Voor het eerst roerd Zondag in het Amsterdamsche kwartier een Kindsheidop tocht gehouden langs den openharen weg. Hierboven een der vele groepen Bom: „Ik heb genoten van de fijne aroma, die er uit opwasemt. Un vrai régal! Alles is precieus en innig gezegd, ook de citaten beide stijlen loopen harmonisch in elkaar zijn met keu rige vingeren uit het rijke schrijn behoedzaam opgeheven. In één woord: het boekje heeft me verrijkt en ik blijf er altijd dankbaar voor." Wel niemand zal willen veronderstellen, dat deze drie corypheeën der Nederlandsche lette ren niet eerlijk hun meening hebben gezegd. De heer den Doolder mag dus tevreden zijn! Welk beginnend auteur kreeg van Kloos, de Bom en van Deijssel zulke recensies? De collecte ten bate van „Het Brokkenhuis" Zaterdag alhier gehouden heeft opgebracht f 850.—. Men schrijft ons: Zondag werd door „De Graal" een propagan da optocht met een ballonoplating gehouden. Om ongeveer half drie vertrok een kleurige vanaf het Spaarne met wapperende vlaggen. Ieder meisje droeg een ballon waaraan een kaartje was bevestigd met verschillende vragen over de Graal. De stoet vertrok langs Melkbrug, Spaarne, Ged. Oude Gracht, Nassaulaan naar het Nassau- plein waar de ballonoplating zou plaats vinden. Op dit punt was de publieke belangstelling dan ook het grootst. Nadat de meisjes zich in een cirkel hadden ge schaard zongen zij uit volle borst het: Wij staan in de Branding".' Dan brak het oogenblik aan waarop de bal lonnetjes de verdere actie op zich zouden ne men. Onder een: „Excelsior Alleluja Vooruit" werden de ballonnen losgelaten. De terugtocht ging langs Zijhuizen, Kenau park, Kinderhuisvest, Zijlvest, Wilhelminastraat, Koninginneweg naar de Emmastraat waar de stoet werd ontbonden. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat door de Eerste Nederlandsche Smalfilm Industrie een film is opgenomen op smalfilm. Geboren: 27 Sept.: M. C. A. Daanev. Loon, z. 28 Sept.: J. HagenExalto, z.G. Roodt Groot, d. J. Dijkmanv. d. Berg, d. G. HomburgDreijer, z. M. W. Joosten Bronstring, d. M. C. VoorderhaakMaten, z. 29 Sept.: A. v. Kampende Wit, z. Overleden: 28 Sept.: P. Koomen, 65 jaar, Laurens Costerstraat A. Beenhakker, 24 jaar, Mamixplein. R. K. Mondharmonicaclub „Con Amore". Dinsdag 2 October des avonds om half acht zal de prijsuitreiking plaats hebben van de Mond harmonicaclub „Con Amore" in de groote zaal van het parochiehuis Domi, Zandvoorterpad 10. Behalve dat er prijsuitreiking is_ zullen er eenige nummers muziek ten gehoore worden gebracht. Ook zal er dien avond nog een aardige attractie zijn. Het belooft een gezellige en prachtige avond te worden. Ook de ouders en andere be langstellenden kunnen bij deze feestelijkheden tegenwordigo zijn. Daarom Dinsdag 2 October allen naar het parochiehuis Domo. bepaald, dat elke aanvraag door den com mandant zal worden beoordeelddat— mandant der brandweer zal worden beoor deeld. Geen vergunningen voor het afdraaien van brandbare films zullen worden afgegeven^ indien zulks zal geschieden buiten aan alle eisch'en vol doende en deswege goedgekeurde cabines. Mgr. Brandsma op bezoek Hedenmiddag te ongeveer half een bracht Mgr. T. Brandsma, bisschop van Kissumu, een bezoek aan de patiënten. Mgr., die door den deken van Hilversum, den hoogeerw. heer R. van den Hengel, werd rondgeleid, drukte zijn diep medeleven met de patiënten uit en gaf allen eenige woorden van troost en berusting. Naar de „Avondpost" verneemt is bij het ontgroenen te Leiden weer een ernstig ongeluk gebeurd. De groenen moesten in een manége in ge bukte houding gaan zitten, en andere groenen moesten dan te paard over hen heenspringen. Hierbij heeft één de rgroenen, zoon van een Haagsche familie, een trap van een paard tegen het hoofd gekregen. Hij ligt nu met een zware sersenschudding te bed. HAARLEM Noord - TEL. 16726 berekent thans nog voor 'n geh. met garantie P ij n 1 o o s trekken inbegrepen 22 karaats goud Pijnloos trekken van tand of kies 1.50 Spreekuur ALLE werkdagen van 912 en van 14 uur. Zaterdags van 912 uur. Avondspreekuur: Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag 79 uur. BESLIST pijnlooze behandeling door Nederlandsch en Amerikaansch Tandarts Zondagochtend, vóór het openingstijdstip van de (thans gesloten) L.U.T.O. te Den Haag heeft dr. Groeneveld Meyer namens het bestuut van de Kon. Ned.-Indische Ver. voor Luchtvaart de gouden medaille dier vereeniging uitgereikt aan de heeren generaal b.d. C. J. Snijders en N. van Zalinge. De overhandiging geschiedde op de L.U.T.O., in den stand van de Nederlandsche zustervereeniging, de Kon. Nederlandsche ver eeniging voor Luchtvaart, in tegenwoordigheid van de heeren ir. De Vogel en Walaardt Sacré, respectievelijk voorzitter en secretaris der K. N. V. v. L., ir. Wurfbain, president-com missaris van de K.L.M en den heer Kleiboer, organisator van de L.U.T.O., met hun dames. De burgemeester van Hilversum, de heer J. M. H. Lambooy heeft hedenmiddag een schrif telijke officieele beantwoording gegeven op een dertiental vragen betreffende den noodlottigen brand, gesteld door de raadsleden T. v. d. Heeg en W. H. Meijer. Alvorens tot beantwoording over te gaan, geeft de burgemeester uitdrukking aan het gevoel van diep medeleven van het gemeentebestuur en de gansche burgerij, zoowel met de slachtoffers, die door den noodlottigen brand veerden getroffen, als me de zwaar beproefde ouders, in het bij zonder met hen, wier kinderen aan de bekomen verwondingen inmiddels zijn bezweken. De burgemeester betreurt diep_ dat door een complex van omstandigheden een zoo rampzalige gebeurtenis is voorgekomen en brengt hulde en dank aan de redders, die met eigen levensgevaar tal van levens hebben helpen behouden. De beantwoording van den burgemeester gaat grootendeels parallel met den gang van zaken, welke wij reeds eerder beschreven. Er is wel vergunning verleend, en contröle werd slechts af en toe uitgeoefend; op de bewuste voorstelling was echter geen con tröle aanwezig. Door de organisatoren waren de meeste in de vergunning voorgeschreven voorzorgs maatregelen niet getroffen. In verband met de vraag of in de toekomst nieuwe maatregelen zullen worden genomen, antwoordde de burgemeester, dat de Konink lijke Nederlandsche Brandweervereeniging ter zake diligent is en op korten termijn algemeene voorschriften wil ontwerpen. In afwachting daarvan is reeds thans Onder de arbeiders aan de Kristalunie te Maastricht zijn gedurende de laatste dagen ver schillende typhusgevallen geconstateerd. Ver moedelijk ligt de oorzaak in het drinkwater. Verschillende patiënten zijn opgenomen in het ziekenhuis Calvariënberg. Sociëteit „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau 8 uur. Schouwburg-Jansweg „Liefdelessen van Molière" kwart over 8 uur. Rembrandt-Theater „Bleeke Bet". Op het tooneel Fientje de la Mar, 7 en 9.15 uur. Palace „Moeder en Kind". Op het tooneel Lijs en Jol, 7 en 9.15 uur. Luxor „Black Cat" 7 uur (doorlcopende voorstelling). Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 u. Rechtskundig Bureau 8 uur; St. Caecilia, 8 uur; Federatie Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur; Cursus Volksbond 8 uur; Kleermakers 8 uur; Herwonnen Levenskracht 8 uur; Afdracht Gra fische Bond 8 uur. Schouwburg, Jansweg Vereeniging „Ge loof en Wetenschap", Lezing Willem Nieuwen- huis, kwart over 8 Bisschoppelijk Museum Geopend op werkda gen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bioemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 1012, i4, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bioemhofstraat l, Haar lem. Tel. 11671. Uitstappen: het einde van den rit Het portier gaat open voorzichtig Ianders is het uit met de vreugde. Want het roekeloos openen van het por tier kan f150,— boete kosten I ;V.'V-' I I (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd.) |n Tweed of Boude bruin, marine en zwart fl in uni Velours of Bouclé ir» OQ«,bruin,chonc|ron, fiJLO* marine en zwart

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2