Buitenlandsche voetbalvaria Siddoucui befJmdjvril MAANDAG 8 OCTOBER 1934 MEER STILTE Kieviten IM. H. C. I 23 Alliance 1Alkmaar 2 41 Bloemendaal 3Alliance 2 14 DAMES—HOCKEY Rood-Wit I—h "h. Y. C. I 3—0 B.D. H. C.—'t Gooi 2—2 HONKBAL BondsnegentalMormon Missionaries GYMNASTIEK Uit het K. N. G. V. Jubileum Sparta Handbal-competitie DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND De a.s. clubcompetitie De Bonds-jaarvergadering De R. K. damclub „St. Bavo" R. K. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Juniorencompetitie K. N. V.B. De KennemersSchoten 51 ZeemeeuwenHalfweg 22 HillinenZandvoort 210 HOCKEY BloemendaalH. H. Y. C. 12 Toch voetbal op de Berlijn- sche Olympiade Hoe Italië haar blijdschap uitdrukt De jeugd gaat zich ook in Duitschland meten Nood in de Oostenrijksche voetbalkampen Moeilijkheden over de organi satie EngelandItalië In Zwitserland is men in volle actie Verrassing in de Belgische competitie De R. K. damclub „Ontspanning" HOOFDKLASSE-COMPETITIE Damclub „Haarlem"Haarlem- sche Damclub op 10 Oct. a.s. GOLF Maandelijksche wedstrijd Kennemer Golf Club WIELRENNEN H.S.V. DE KAMPIOEN Kampioenschap sprint 1 K. M. H.R.C. De Jonge Kampioen Antwerpsche winterbaan Wielerbaan te Gent Kusocinski uit het sportleven R. K. W. V. „Achilles" tweede in Peleton-wedstrijd van „Olympia'' UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Kort daarop was het v. d. Haar, die op fraaie wijze den voorsprong vergrootte, 02. Gunning viel wegens een blessure uit. Bloemendaal zette er alles op, om alsnog den wedstrijd uit het vuur te sleepen en waarlijk gelukte het de Roos den achterstand te verklei nen, 12. Het spelpeil werd er niet beter op. De Hage naars trachtten nu met te kort spel succes te behalen, doch de Bloemendaal-achterhoede wist de aanvallen te keeren. Met H. H. Y. C. in het offensief werd het einde gefloten. De Musschen trokken met 4 invallers naar Wassenaar en zijn erin geslaagd om een zwaar bevochten overwinning te behalen. Het was een gelijk opgaande strijd voor rust, terwijl daarna de Musschen veel sterker waren. Onmiddellijk na het begin trokken de Kieviten flink van leer en het duurde niet lang of de linksbinnen opende de score. Dit was het sein voor de Mus schen om beter aan te pakken en uit een com binatie ScheytSchmeink kwam de gelijkma ker (11). Ook hiema bleef de voorhoede der gastheeren door haar snelle aanvallen zeer ge vaarlijk. Goed verdedigen van Phirtu en Bas Pot voorkwam doelpunten en toen de rech tervleugel een zeer snellen aanval ondernam, bracht Pot den stand op 21. Rust 21. Na de hervatting waren de Musschen bedui dend sterker. Door het ongelijke veld Was goed samenspel zeer moeilijk en de Kieviten-achter hoede moest alle zeilen bijzetten. Na een Kie viten-aanval veroorzaakt Schmeink een straf schop, welke na eenige malen overnemen succes opleverde. Een zeer spannende strijd om de lei ding ontstond hierna en eerst enkele seconden voor het einde gelukte het Pot den winnenden Musschen-goal te scoren (23). Binnen 1 minuut neemt All. de leiding als Goossens 'n mooien voorzet geeft en Bosch dezen onhoudbaar in het net schiet tl0). Dezelfde speler verhoogt de score tot 20. Dan krijgt Alliance een strafbully te nemen, die door Bosch in een doelpunt wordt omgezet (30). Nog voor de rust maakt de midvoor van Alliance zijn vierde doelpunt (40). Na de rust verdedigt heel Alkmaar en zoowaar met succes. Bij 'n snellen uitval wordt zelfs 'n tegenpunt gemaakt (41). Alliance blijft door technische superioriteit veel sterker, maar slaagt er niet meer in nog een doelpunt te maken. Het einde komt dus met 41. Reeds direct na het begin blijkt, dat Alliance een betere combinatie vormt dan de tegenstan ders. Na goed doorzetten scoort P. de Jong een prachtig doelpunt (01). Door mooi opgezette aanvallen wordt de score geleidelijk opgevoerd door Bosse, Goossens en weer Bosse (40). Na de rust raken verschillende AU.-spelers gedeeltelijk geblesseerd, zoodat de ploeg niet meer op voUe kracht speelt. Bloemendaal profiteert hiervan en weet door W. de Keijzer een tegen- goal te scoren (41). Met dezen stand komt het einde. Het is den R. en W.-dames gelukt him eer sten wedstrijd voor de competitie te winnen. Na een zwak begin herstelde de thuisclub zich uitstekend en was vooral na half-time be duidend sterker. Het eerste kwartier was ge heel voor de gasten doch zeer goed verdedigen van mej. Goeting voorkwam onheilen. Na een vrijen slag opende mej. Mets de score en hoewei de H. H. Y. C.-voorhoede alles in het werk stelde den gelijkmaker te scoren, bleef succes uit. Na de hervattinAspeelde de strijd zich geheel op de H.H.Y.C.-Mlft af en mej. v. Beeck vergrootte den voorsprong met een fraaie push (20). Aan alle onzekerheid kwam tenslotte een einde toen na een scrimmage de bal voor de derde maal in het H.H.Y.C.-doel verdween. Onder de leiding van de heeren Drs. Kleep- stra en v. 't Land ontspon zich direct een spannende strijd, die aanvankelijk gelijk op ging. De uitstekende B. D. H. C.-halflinie met mej. v. d. Velde als uitblinkster ver richtte keurig werk, zat goed achter de voor hoede aan om ook haar verdedigende taak niet te vergeten. Dank zij de betere halflinie verkreeg de thuisclub een overwicht dat even wel niet in doelpunten uitgedrukt kon wor den. De vele corners op het Gooi-doel wer den slecht genomen, waardoor goede kansen verloren gingen. De alleszins verdiende goal kwam nog op fortuinlijke wijze, doordat het gladde veld een Gooi-achterspeelster parten speelde, waardoor mej. v. Bueren gelegenheid kreeg B. D. H. C. de leiding te geven. Kort daarna kreeg mej. Hofland, de beste voorhoede speelster van het veld, den bal, passeerde alles wat zij tegenkwam en maakte prachtig gelijk. Stand rust 11. In de 2e helft een sterk overwicht van de B. D. H. C. Het spel werd te kort gehouden om succes op te leveren. Kansen kreeg de thuisclub voldoende. Na een strafcorner welke niet benut werd, komt de bal in den cirkel terug, waarna mej. Roos den bal hard in schiet. (21). Het laatste kwartier is voor 't Gooi. Weer is het de snelle middenvoor mej. Hofland, die aan hare bewaking weet ta ontsnappen en op dezelfde wijze als haar eerste doelpunt thans het 2e scoort. Met onveranderden stand kwam het einde. Op het terrein van O.V.V.O. te Amsterdam had Zaterdag de tweede wedstrijd tegen boven genoemde Amerikanen plaats. De belangstelling van het publiek was niet groot meer, evenals de animo van de Hollandsche spelers. Enkele opgestelde spelers waren verhindtrd. zoodat het bondsnegental nu bestond uit: Veen- hof, Hunik, Wulfhorst, W. Postma, T. Postma, Bonchel, Bonneveld, Reinshagen, Bakker. Daar P. Postma als werper niet voldeed, heeft Veenhof zes van de acht innings geworpen. Zijn succes was echter ook niet heel groot. Aan de andere zijde waren echter ook geen uitblinkers, zoodat het bondsnegental toch zonder veel in spanning won. De uitslag in innings was: Mormon Miss. 20300200=7 Bondsnegental 0126412 16 Naar aanleiding van een voorstel uit den Kennemer Turnkring kwam op de agenda van de laatste jaarvergadering van het K. N. G. V. voor een bespreking over eventueele weigering van N. A. S. B.-plgegen tot deelne ming aan handbalcompetities van het Ver bond. Door tijdgebrek kwam dit punt niet aan de orde. Het K. N. G. V.-bestuur heeft deze kwestie voorloopig opgelost, door in een be paald geval deze deelneming toe te laten. Voortaan zullen de athletiek-prestaties in het K. N. G. V. gewaardeerd worden zooals in de Internationale Athletiek-Pederatie, d. i. volgens de Finsche tabellen. Het bondsbestuur zal aan de turnkringen opdragen, op de agende van hun a.s. jaarver gaderingen te plaatsen het punt „afvaardi ging ter bondsvergadering door kringen of ver- eenigingen." Op de agenda van de 15 en 16 December in Amsterdam te houden Technische Bonds vergadering komen o.a. voor demonstraties Van oefeningen voor bondsfeesten en sectie-ver gaderingen voor wandelen, spel en athletiek. De eenigen tijd geleden ingestelde bondswed strijden blijken in den smaak te vallen. Drie vereenigingen legden reeds beslag op zes Van deze wedstrijden. Alleen resten nog klassikaal brugturnen en ballet voor dames en klassikaal brugturnen voor heeren. De turnkampioenschappen van het K. N. G. V. op 11 November te Arnhem, zullen worden voorafgegaan door een eere-avond, te verzor gen door vereenigingen uit den Neder-Veluw- schen Turnkring. De wedstrijden beslaan dames-, heeren- en jeugdkampioenschappen. Heden bestaat Sparta te Velsen, de gym- nastiekvereeniging van de Papierfabriek al daar dertig jaren. Door den steun van de fabrieks-directie, door technische leiders als de heeren G. Boe- ke en D. C. Alewijk en door bestuursleden als de heeren N. de Ligt en P. de Reus, heeft Sparta zich steeds weten te handhaven. De heer G. Boeke is nog steeds leider van de zoo gunstig bekende afdeeling voor dames senioren. De heer J. van Geel heeft de leiding van alle overige afdeelingen. Ter gelegenheid van het jubileum wordt een feestavond gegeven. In November volgt een uitvoering. Daar noch in den Kennemer Turnkring, noch in het Zuiderkwartier de animo groot genoeg is, om tot afzonderlijke handbal-com petities over te gaan, zal een gecombineerde competitie worden ingesteld, zoowel voor da mes als voor heeren. De reizen voor de spelers zullen evenwel worden beperkt door aanwijzing Van cen traal gelegen speelvelden, als te Haarlem en te Aalsmeer. Nu komt er rustl Nu zijn over bodige geluidssignalen verboden (1 75. boete I). 't Werd tijd ze toeterden er maar op losl Wie...? Deze competitie zal in verband met verschil lende omstandigheden eerst half ovember aan vangen. Door het toetreden van de R.K. Noord- wijkerhoutsche damclub en Haarl. R.K. Dam- genootschap, ziet zoowel de le als de 2e klas clubcompetitie zich met 2 tientallen uitgebreid. Dus aan het clubkampioenschap 1935 van de le klas zullen niet minder dan 7 tientallen deel nemen, zoodat er een uiterst interessanten kamp te wachten staat. Ook de 2e afdeeling zal ver moedelijk eenzelfde aantal deelnemers tellen. De competitie- en wedstrijdleiders zijn op heden nog niet bekend, doch dezen zullen op de ko mende bondsjaarvergadering worden genoemd. Uit het voorgaande zal het duidelijk zijn, dat er sinds de vorige competitie een aanmerkelijke vooruitgang valt te bespeuren, hetgeen zonder twijfel een zeer verblijdend teeken is te noemen. Genoemde vergadering zal plaats hebben op Dinsdag 30 Oct. a.s. in het R.K. Vereenigings- gebouw aan den Heerenweg te Heemstede. Tal van punten staan op de agenda vermeld. De belangrijkste zijn o.a.: Begrooting orgaan; Be- speking clubcompetitie; Bestuursverkiezing we gens periodie kaftreden van enkele bestuurs leden. Voorts heeft er nog een prijsuitreiking plaats van de onlangs gehouden bondswedstrij den. Gezien deze belangrijke agenda-punten be hoeft het wel geen nader betoog, of elke ver- eeniging zonder uitzondering zal haar afgevaar digden naar deze jaarvergadering zenden, om alzoo aan de besprekingen te kunnen deelnemen en hierdoor de bondsbelangen te behartigen. In het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede hield bovengenoemde vereeniging haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer G. Warmerdam opende deze bijeenkomst met den Chr. groet en heette alle aanwezigen van harte welkom. Na dat hij in groote lijnen de voornaamste gebeur tenissen van het afgeloopen vereenigingsjaar had geschetst, gaf speker het woord aan den secretaris totfhet voorlezen der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris en penningmeester, waaraan de meest mogelijke zorg was besteed, verkeeg een bijzondere in stemming der vergadering. Zooals bekend mag worden verondersteld, is het penningmeester schap van „St. Bavo" sinds jaren in veilige handen van den heer F. Broekman, terwijl de heer L. v. d. Voort het veeleischende secreta riaat waarneemt. Een welkom agendapunt was eveneens de installatie van enkele nieuwe leden. Tot afgevaardigden voor de a.s. bondsjaarver gadering werden benoemd de heeren J. Stevens en J. Draaijer. Bij de bestuursverkiezing wegens het periodiek aftreden van den voorzitter, pen ningmeester en 2 commissarissen, bleef het be staande bestuur gehandhaafd. Hierna kwam aan de orde de bespreking van de onderlinge competitie alsmede de samenstelling van de 2 tientallen, welke straks de eer van „St. Bavo" in de bondscompetitie zullen moeten hoog houden. Het eerste tiental ziet er als volgt uit: 1. H. B. Stevens; 2. J. Warmerdam; 3. P. Veen; 4. J. Draaijer; 5. J. v. d. Zwan; 6. J. Veen; 7. J. Stevens; 8. J. Weijers; 9. L. v. d. Voort en 10. A. Masteling. Reserves zijn B. v. d. Weiden en F. Broekman. Na de rondvraag sloot de voor zitter deze geanimeerde en vlot verloopen ver gadering op de gebruikelijke wijze. Uitslagen 30 Sept.: A. AllianceO.G. 25 TYBBOIV Uitg. VogelezangSantpoort 03 B. TYBBOIV Uitg. NASv. Nispen 71 DEK—HBC 0—7 C. HBCSantpoort 45 AllianceOG 04 OIVSantpoort uitg. D. ConcordiaTYBB 011 DEK—BSM 5—0 OIVSantpoort uitg. E. DSO—TYBB 4—1 SantpoortOIV uitg. GW—WF 2—1 Adsp. Afdeeling Noord. OGA-WF 2—1 Adsp. uitslagen Zaterdag 29 Sept. Zuid BSMVogelenzang 09 ConcordiaTYBB a 06 Noord TYBB b—TYBB c 1—12 Programma 14 Oct. A. Alliance—HBC 12 uur SantpoortTYBB 12 uur B. TYBB—NAS 12 uur HBCv. Nispen 12.30 uur C. SantpoortTYBB 1.30 uur HBC—Alliance 1.30 uur D. BSMSantpoort 1 uur TYBBConcordia 1 uur E. WF—TYBB 2 uur DSOSantpoort 1.30 uur Adsp. Afd. Noord WF—TYBB c 3 uur Adsp. Zaterdag 13 Oct. Zuid VogelenzangTYBB a 2.34 uur TYBB b—Concordia 2.30 uur v. Nispen—BSM 2.30 uur Noord DEK—TYBB d 2.30 uur Uitstel wedstrijden. In het vervolg zal voor de K.J.C.-dagen geen uitstel van wedstrijden meer worden verleend. Alleen op den dag van Christus Koningschap worden er geen wedstrijden vastgesteld, dus staat de competitie op dezen dag geheel stil. ündeeling. In afdeeling C vervalt het elftal van O.I.V. In adsp. afd. Zuid is nog ingedeeld een elftal van v. Nispen. Het begin is een terreinverkennen maar Schoten mist al spoedig een kans. Biethouwer en Dinkla schieten beiden een keer hard in. Wanneer na 10 minuten Groot een corner goed neemt scoort Steeman Jr. met een kop bal zeer fraai 10. Enkele corners op beide doelen hebben geen resultaat. Heijerman van Schoten schiet eenmaal juist over. Als Dinkla dan een goede pass aan Schipper geeft, scoort hij in z'n eentje 20. Een minuut later kogelt Groot nr. 3 in 't Schoten-net 30. Als v. Urk in t K.-doel eens mist profiteert Heijerman c. s. er niet van. Rust komt met 30. Na de rust zijn de Kennemers het eerst weer aan 't woord, doch weten voorloopig niet te doelpunten. Lindner redt eens door hard corner te trappen. Als Horeman dan fraai aangeeft aan Biethouwer maakt deze keihard 40. Schipper schiet 2 keer naast terwijl Rootlieb en Maas twee prachtkansen voor Schoten te onbesuisd in willen schieten. Als Horeman tactisch den stand op 50 voor de thuisclub heeft gebracht redt Schoten door haar links buiten 2 minuten voor het einde de verdiende eer. Einde 51. Halfweg opende het spel en een goede kop bal gaat naast. Daarna gaat het spel gelijk op en wordt Zeemeeuwen iets sterker. Uit een pass van Loos, geeft W. Keur Zeemeeuwen de lei ding. Halfweg is daarna iets meer in den aan val, maar het schieten is slecht, terwijl ook eenmaal de paal het tegenpunt in den weg stond. Door een handsgeval krijgt Halfweg een penalty te nemen, welke naast geschoten wordt. Zeemeeuwen pakt daama beter aan en Loos brengt voor rust den stand op 20. Daarna gaat Halfweg flink aanpakken en Zeemeeuwen ver slapt. De rechtsbinnen van Halfweg scoort on houdbaar tegen (21). Zeemeeuwen zet nog wel enkele mooie aanvallen op, maar de afwer king is onvoldoende. De gelijkmaker ontstaat uit een penalty, waarna de strijd om de leiding tot het eindsignaal voortduurt. Voor Zandvoort completeerde Weber het elf tal weer, maar na 20 minuten spelen moest deze al weer uitvallen voor zijn opgeloopen blessure tegen Kennemers. Schweinsbergen verving daama Weber. Voor de rust behaalde Zandvoort reeds een 42 voorsprong. Schuiten profiteerde al spoedig van een mis verstand der backs, maar uit een comer doel punt de midvoor van Hillinen en de stand is 11 Door Zandvoort wordt goed open spel gegeven en door toedoen van Schuiten is het spoedig 13. Daama benut hij nog een voorzet van v. d. Bos, terwijl Hillinen-midvoor even voor rust tegenscoort, 24. Ook in de tweede helft blijft Zandvoort het spel beheerschen en res pectievelijk wordt de score opgevoerd, door v. d. Bos 2, A. Weber 2, A. Molenaar 1 en Schui ten 1, zoodat deze wedstrijd voor Hillinen met een zware nederlaag 210 eindigt. Bloemendaal verscheen volledig. De leiding berustte in de handen van de heeren de Roos en Schneiders. In de eerste speelhelft waren vooral in het begin de Hagenaars, die het spel goed open hielden, stukken sterker en indien Jonker niet zulk een fraaie partij gespeeld had, zouden zeker meerdere doelpunten het gevolg geweest zijn. De hardste schoten van Dupon en v. d. Haar hield hij op meer dan fraaie wijze uit zijn doel. Schönthaler m'ste in den beginne veel, ook al tengevolge van het gladde veld. Na het sterke overwicht van Haagsche zijde, wist Bloemendaal het spel naar de andere helft te verplaatsen, zonder succes evenwel. Met blanco stand kwam de rust. In de tweede helft ging de strijd aanvankelijk gelijk op, totdat H. H. Y. S. weer sterker werd en na goed opbrengen van Slotboom, die ais rechtsbuiten uitblonk, de rechtsbinnen onhoud baar scoorde, 0—1. Olympische Spelen zonder voetbal-tournooi dalen niet alleen om dit feit al buitengewoon in de publieke belangstelling, doch ook de fi- nancieele organisatie kan 't moeilijk zonder de voetbalduiten stellen. Daarom beijverde Duitsch- land zich om aan de Xle Olympiade in Berlijn een voetbalfestijn te verbinden, waartoe echter eerst de reeds eerder gememoreerde kloof tus- schen I.O.C. en F.I.F.A diende te worden over brugd. Deze brug is echter nog niet geslagen, d.w.z. nog niet alle landen kunnen deelnemen; de weg voor de amateuristische landen ligt thans naar Berlijn open, echter niet voor de prof-landen, waarna vanzelfsprekend de groot ste belangstelling uitgaat. De pogingen om deze, dus de laatste hindernis uit den weg te ruimen, worden hans onverflauwd voortgezet. Dat Italië gepasseerden zomer het predicaat „Voetbal-kampioen" heeft veroverd is een al gemeen bekend feit. Natuurlijk zijn de Azurris hierover in de wolken, doch om het oude Europa en ook de andere werelddeelen hieraan nog eens goed te herinneren, worden er mo menteel postzegels uitgegeven, waarop gedrukt staat „Wereldkampioen Voetbal"! Als Engeland echter aanstonds die vreugde maar niet aan flarden schiet! Destijds heeft Oostenrijk reeds het ijs gebro ken om Junior-voetbalelftallen naar andere lan den te zenden, ten einde de komende jonge- de taak, die hun na het heengaan der senioren lingschap reeds langzaam voor te bereiden voor wacht. Vanwege de financieele zorgen heeft het Donauland zijn plannen niet verder kunnen volhouden, doch Duitschland lanceert nu tij dens de a.s. Olympiade een nieuwe gedachte. Er wordt n.l„ zoo wat tegelijktijdig met de O.S., ook een Junioren-tournooi gehouden te Berlijn. Elk land kan daartoe 30 jongelui uitkiezen van 15 tot 18 jaren, en heeft elk deelnemend land slechts de kosten tot de Duitsche grens, van daar zijn de deelnemers geheel de gasten van het ontvangende land. Waarlijk een keurig initiatief! De voetbal-competitie in de Donau-stad is nog maar luttele weken oud. Zooals overal el ders bewegen ook de voetbalofficials zich op statistisch terrein, en leggen middels grafieken precies vast hoe de publieke belangstelling zich beweegt. Doch deze lijn beweegt zich thans reeds in nederwaartsche richting, wat begrijpelijk den organisatoren veel zorg baart. Reeds den ge- heelen zomer zijn de trappers in touw geweest om hun kostje in het buitenland op te halen, in de veronderstelling, dat het winterseizoen hen een boterham in eigen land zou verstrek ken. Doch de meest enthousiaste en getrouwste clubaanhangers blijken niet meer bij machte hun entree te kunnen betalen, zoodat de toe komst zeer somber wordt ingezien, temeer daar op economisch terrein geen gunstige perspectie ven in zicht zijn. Oorspronkelijk was als datum voor de match Engeland versus Italië op Highbury te Londen 14 November geregeld, doch bij nader inzien schijnt deze datum den Italianen niet zoo bijster goed te liggen. Dit houdt verband met het tour- nooi om de Internationale Cup, waardoor de eigen competitie danig in het gedrang komt. De vereenigingen schijnen niet bereid om hun Zon dagsprogramma naar een weekdag te verschui ven, met het oog op de te derven recette. Be sprekingen om met Engeland tot overeenstem ming te geraken worden gevoerd. De Helvetianen zijn zich wel terdege bewust, dat zij een moeilijke veertien dagen voor den boeg hebben, en men is dan ook in volle actie om voor de beide naderende Iandenwedstrijden een zoo bevredigend mogelijk resultaat te ver krijgen. Reeds verleden week vond een oefen match plaats, waarna het Selectie-comité tot verkiezing van het elftal overging, dat a.s. Zon dag de Tsjechen in Genève partij zal hebben te geven. Deze keuze viel als volgt uit: Seche- haye (Lausanne); Minelli, Weiier (beide Grass- roppers); Hufschmid (Basel), Loichot (Ser- vette), Loertscher (Servette), van Kanel (Ba sel), Kielholz (Servette), Jaggi (Lausanne), Jaeck (Basel). Omtrent de bezetting der rechts binnenplaats zal nog nader worden besloten, terwijl men tevens kan aannemen, dat deze sa menstelling de basis vormt voor de ploeg, die ons land op 4 November a.s. te Bern zal partij geven. De spanning in de Belgische competitie is voorloopig gebroken, doordat de Union St. Gil- loise in den grooten strijd tegen haar concur rent, de Liersche S.C. zich de meerdere heeft getoond. Met 31 zegevierden de Kampioenen, waardoor zij met twee punten voorsprong de leiding in de competitie hebben genomen. Voor een tweede verrassing zorgde de Antwerp F.C. door een van de „runners-up", de Standard Club Lisseois te verslaan, waarbij de cijfers 63 toch ook laten zien, dat de oude Antwer penaren nog niet zoo zwak zijn, als de ranglijst wel beweert. Zou Belgica dit jaar ten doode zijn opgeschreven Destijds vermeldden wij reeds, dat het bestuur van deze vereeniging voor de leden wedstrijden had georganiseerd waarvoor mooie prijzen be schikbaar waren gesteld door verschillende Noordwijksche winkeliers. Het aantal prijzen bedroeg niet minder dan 18 stuks. Genoemde winkeliers hebben zich dan ook ten opzichte van „Ontspanning" zeer erkentelijk gemaakt. Het zou ons echter te ver voeren, wanneer wij de namen van alle prijswinnaars bekend maak ten, daarom volstaan wij met alleen de 6 eerst- aankomende spelers te vermelden, namelijk: 1. J. v. d. Schalk; 2. J. v. outen; 3. A. v. Ruiten; 4. J. v. Schie; 5. J. v. d. Berg en 6. C. v. Houten. Men verzoekt ons verder mede te deelen, dat de R.K. damliefhebbers welke lid van „Ont spanning" wenschen te worden, zich Vrijdags avonds kunnen melden in het Juvenaatsgebouw, om half negen. Op Woensdagavond 10 October a.s. zal de hoofdklasse-competitie 19341935 een aanvang nemen met de ontmoeting tusschen de beide Haarlemsche hoofdklasse-clubs. Op dien avond zal de Damclub „Haarlem" in haar clublokaal, bovenzaal café De Louw, Spek- straat 8, de Haarlemsche Damclub ontmoeten voor bovengenoemde competitie. Waar beide Haarlemsche clubs elkander sinds de vorige competitie niet meer hebben ontmoet, wordt met groote belangstelling naar dezen wedstrijd uitgezien. Belangstellenden, die dezen wedstrijd wen schen bij te wonen, hebben gratis toegang tot het speellokaal. Te Zandvoort is gisteren de maandelijk sche wedstrijd van de Kennemer Golf Club ge houden, waaraan 32 dames en heeren deelna men. De eerste prijs is gewonnen door den heer P. Blankevoort, handicap 24 met een netto score van 66, de tweede door den heer H. Mayer, handicap 28 mét een score van 69 en de derde door den heer H. A. Haely, han dicap 12 met een score van 71. Dit kampioenschap, waarvoor 28 A- en B- klassers, 58 C-klassers en 18 junioren hadden ingeschreven, in totaal dus ruim 100 deelnemers, moest helaas door het slechte weer worden uit gesteld. Hierdoor wordt het geheele programma nu een week opgeschoven. A.s. Zondag 1 K.M. sprint, daarna 't lange afstand kampioenschap. Bovengenoemde vereeniging hield haar eerste wedstrijd over 30 K.M. onder niet al te gun stige weersgesteldheid. De uitslag luidt: 1. C. v. Doffelen, tijd 59 min. 2 sec. 2. R. Ha- mersveld. 3. J. Wescbroek. 4. H. v. Koperen. 5. T. Handgraaf. Junioren 10 K.M.: 1. J. Roorda, tijd 21 min. 2. J.J ouby. 3. C. Pieterse. Zaterdagavond is in het Sportpaleis te Ant werpen het winter-wielrenseizoen geopend. De afvalwedstrijd had het volgende resultaat: 1. Van Oers; 2. Mertens; 3. Lohmann; 4. Vervaes; 5. Buurlo; 6. Schepers; 7. Bonduel; 8. Hardyquest; 9. Maes; 10. Goessens. De sprintwedstrijd over drie ronden werd ge wonnen door: 1. Di Paco; 2. De Ryck; 3. Ha- merlinck; 4. Roels. Achtervolgingswedstrijd over maximaal 5 K.M.: 1. Belgische ploeg (Vervaecke, Huys, Romme, Maes, Dictus)2. Buitenlandsche ploeg (Magne, Pellenaers, Caesar, Bogaejrt en Gyl- gen). Wedstrijd achter motoren: 2 manches van 20 en 30 K.M.: 1. Meuleman, 2 pnt.; 2. Verkey- va, 5 pnt.; 3. Geers, 7 pnt.; 4. Tollenbeek, 8 pnt.; 5. Wijnsdan, 12 punten. 50 K.M. eigen kracht „criterium der baan renners": 1. Roels, 1 uur 4 min. 47 1/5 sec.; 2. Visschers, 0 punten. Op 1 ronde: 3. Di Paco, 5 punten; 4. Buurlo, 4 punten; 5. Pellenaers, 3 punten; 6. Huys; 7. De Rijk, 'Hamerlinck, Silver, Maes, Bonduel, Magne en Dictus, 0 punten. Op twee ronden: 13, Bogaerts. 5 punten; 14. Schepers, 4 punten; 15. Van Oers, 3 punten; 16. Gylgen, 1 punt; 17. v. d. Ruit, 0 punten. Op de wielerbaan te Gent werden Zaterdag avond wielerwedstrijden gehouden waarvan de resultaten als volgt waren: Finale sprintwedstrijd: 1. Jan van Kempen; 2. Depauw; 3. De Greef. De achtervolgingswedstrijd had het volgende resultaat: Kuysscher—Raes—Brakveldt halen BanneelsVerhagenMertens in. De uitslag van den koppelwedstrijd over 80 K.M. luidt: 1. Van VlokhovenDe Greef,9 pun ten, 41 min. 35 sec.; 2. Debruicker—Grage, 1 punt. Op een ronde: 3. De KuyscherRaes, 11 pun ten; 4. Jan van KempenMertens, 2 punten; 5. AlexanderCockeriaux, 0 punten. De Poolsche lange afstandlooper Kusocinsky, die ook Olympisch kampioen is, is gedwongen zich uit het sportleven terug te trekken. Reeds geruimen tijd had hij last van pijn in een der knieën, welke een groote handicap voor hem was. Steeds echter probeerde hij het weer; zoo liep hij enkele dagen geleden nog tegen den Fin Lethinen, doch hij moest den strijd opge ven. Direct na dezen wedstrijd stelde hij zich onder behandeling van eenige specialisten, die hem hebben verboden in het vervolg in wed strijden uit te komen. Hiermede is de succes volle loopbaan van dezen athleet ontijdig be ëindigd. Bord met r o o d e n rand, rood kruis en blauw veld Op Zondag 7 Oct. nam R. K. W. V. „Achilles" deel aan de open peleton-wedstrijd, uitgeschre ven door A. S. C. „Olympia" en legde daarin beslag op den tweeden prijs. Er werden 10 niuewelingen-peletons gestart, welke een afstand van 66 K.M. moesten afleg gen, (3 ronden van 22 If.M.). De uitslag der nieuwelingen was: 1. Excelsior 1 uur 49 min. 29 sec.; 2. Achilles 1.50.44; 3. Olympia 1.50.46; 4. Bataaf 1.53.38; 5. Kenne- merland 1.56.18. Ook de uitslag der amateurs, welke 88 K.M. reden, laten wij hier even volgen: 1. Germaan 2.26.49; 2. Excelsior 2.27.53; 3. Olympia 2.29.30. Direct na afloop reikte de voorzitter van Olympia de schitterende prijzen uit en weidde een extra-woord van lof aan het rijden van R. K. W. V. „Achilles'. Hij wees erop, dat deze club, alhoewel zeker de jongste in den lande zijnde (Achilles bestaat 13 Nov. a.s. één jaar) een schitterende presta tie heeft geleverd, door met deze sterke tegen standers de tweede prijs in de wacht te sleepen. Dit is nu reeds de zesde prijs (5 eersten en 1 tweede) waarop Achilles in haar korte bestaan beslag legt. Ook het ledental groeit iedere week. Wij loo- pen reeds hard naar de honderd, zoodat wij alleszins tevreren mogen zijn. Dezer dagen verwachten wij de Bisschoppe lijke goedkeuring en staat er dus niets meer in den weg om lid of donateur (trice) te wor den. Hedenavond 8.30 uur vergadering in het Jeugdgebouw. achter de kerk Jansstraat. Allen present. Ver. Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld De heer J. de Meza te Santpoort zal op Donder dag 11 October in hotel „Boekeriroode" voor de leden (en hun huisgenooten) van de Vereeni ging „Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld" een lezing met lichtbeelden houden over „Leven en cultuur der bijen". Jubileum Chr. Fanfarecorps „Sursum" Op 2 November zal het 12J4 jaar geleden zijn, dat het Chr. Fanfarecorps „Sursum" werd opgericht. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de ver eeniging aan haar donateurs, kunstlievende le den en genoodigden een concert aanbieden in de groote zaal van het hotel Vreeburg. Het Haarlemsch Symphonieorchest onder leiding van denzelfden directeur, den heer J. A. Meng, zal bij dit concert zijn medewerking verleenen. Op Zaterdag 3 November zal in Vreeburg een concours worden gehouden voor solisten, duo's, trio's en kwartetten. Een Christelijk Gemengd Koor Vrijdag avond waren een aantal belangstellenden voor een Christelijk Gemengd Koor bijeen in Lokaal voor Christelijke Belangen. Nadat de aanwezigen zich uitgesproken had den voor de stichting van een gemengd koor, daar tweeen-twintig der aanwezigen zich staan de de bijeenkomst aansloten, werd als bestuur gekozen M. Ravenstein, Camplaan 35 als voor zitter, en als leden G. Meier, Glipperweg 50; Mej. Syperda, Heemst. Dreef 123; Mej. D. de Goede, Julianalaan 22 en Mej. E. Arentse, Lin delaan 37. Besloten werd dat het koor den naam zal dra gen van „Heemsteedsch Christelijk a capella Koor". Als dirigent werd benoemd de bekende koorleider Jan de Beider. De repetities zullen gehouden worden iederen Vrijdag, des avonds 8 uur, in het Lokaal van Christelijke Belangen. Zij die zich als lid willen opgeven, kunnen zich vervoegen des avonds vóór de repetitie en bij een der bestuursleden. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: M. G. Al- derliefste en H. A. Schipper F. Karemaker en C. Kleijnendorst; F. L. Bogaert en H. Warmen- hoven; B. A. Boschar en C. E. Zalm; J. War- menhoven en M. van Ombergen; J. N. Klaver en A. J. M. Hermans. Getrouwd: G. van Amersfoort en M. H. Böhm; A. Heinen en T. B. Desjardijn. Geboren; A. P. WijfjesVan Henmen, z.; A. Rol—Schong d.; L. P. van VeelenVoorburg, z.; A. Blok—Jongejan d.; C. M. de HaasVoges, d.; A. Krabbendamde Groot, d.; H. Tervoort— Baitus, d.; W. C. LijnzaadOoijevaar, z.; C. J. Kramersv. d. Moor, z.; G. A. Beltzvan Os, z. en d.; C. M. Haver—Nijssen, z.; E. M. Baxvan der Mast, d.; A. M. KeeZwanenburg, d.; A. v. d. BoogaardPronk, z.; J. PiersmaZwier, z.; C. M. HommesSnijders Blok, d. Overleden: Mattheus Sala, 54 j., echtg. van A. v. d. Waal; Jelle Klaver 44 j., echtg. van A. M. E. Swen; Wiebe Visser, 17 j„ zoon van A. Visser; Hiltje van Minnen, 32 j., echtgen. van J. van Lente; Alida van der Wal, 73 jr., wed. van A. Kluft; Hendrik Hendrikse, 57 jr., echtgen. van H. Roodnat; Gijsberina van der Veer, 66 jr., echt gen. van C. Poldervaart; Hubertus Huijer, 48 jr., echtgen. van T. Bakker; Catharine Tramper, 68 jr., echtgen. van W. Zoontjes; Lodewijk Comelis van Geldorp, 6 w., z. van Th. G. van Geldorp. IJMUIDEN, 8 Oct. Rij ksvischafslag. Tarbot 6090 cent per K.G. Griet 14.0029.00 per 50 K.G. Tong 0.801.25 per K.G. Groote Schol 28.00—33.00, middel Schol 22.00—25.00, Zetschol 18.00—20.00, kleine Schol 5.00—16.50, Bot 8.00 10.50, Tongschar 27.0028.00 per 50 K.G. Rog 9.0020.00 per 20 stuks. Vleet 1.402.00 per st. Pieterman en Poon 3.107.00, groote Schelvisch 15.00—20.00, middel Schelvisch 14.0021.00, kl. midd. Schelvisch 11.5017.50, kleine Schelvisch 6.4013.00, per 50 K.G. Kabeljauw 36.0045.00 per 125 K.G. Gullen 4.50—15.00 per 50 K.G. Leng 0.601.15 per stuk. Heilbot 0.341.00 per K.G. Wijting 2.004.50 per 50 K.G. Koolvisch 1160 cent per stuk. Makreel 1.006.00 per 50 K.G. Versche Haring 1.354.50 per kist. van de heden aan den Rjjksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Amsterdam 990 manden 4580.Ommering 810 manden 3860.Adelante 315 manden 3250Eemmond 310 manden 2450Sperwer 75 manden 1420.Limburgia 300 manden 3100.Irene 245 manden 1740.Silvain 650 manden 3670.Oentoeng 120 manden 1520. Flamingo 100 manden 1320Walrus 120 man den 1390.Zeeleeuw 125 manden 2000Kon- dor 115 manden 1760. LOGGERS: K.W. 89 640.—, K.W. 175 410.—, K.W. 162 420—, K.W. 178 500K.W. 112 310.—, K.W. 23 850.—, K.W. 104 552.—, K.W, 35 505.—, Waar zoo'n bord staal mag geen enkel voer tuig stoppen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12