FINANCIEN Smokkelaar wist te ontsnappen DE KUSSENS LEEG! NICj'C RADIO-PROGRAMMA MARKTEN DINSDAG 9 OCTOBER 1934 Woensdag 10 Oct. 1934 Panama's premier zoek Barthou 4- November te Rome? Wat doet Titoelescoe? Korte berichten Dagfilm Rede van Mussolini te Novara Marechaussee had verzuimd zijn arrestant te boeien Vluchteling gewond DALENDE TEMPERATUUR Tijdelijke weersverbetering in ons land BOERENVROUW KON NIET MELKEN Vingers stijf van rheumatiek GEDWONGEN ARBITRAGE? Dreigend landbouw conflict in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen INBRAAK IN DE PASTORIE TE ZEVENAAR Daders krijgen ieder lVz jaar EEN VLAGVERBOD IN DE MAASSTAD Aanvullingder verordening DE PROEFZENDER TE MAASTRICHT Wetenschappelijke proeven EEN VECHTPARTIJ DIE GOED AFLIEP Om een cent! naar den katholieken radiogids Portefeuille van Buitenl. Zaken officieel aangeboden Allionce Fran?aise 466e STAATSLOTERIJ Gezag en orde het evangelie der fascistische generaties" Donderdag had zich voor den Krijgsraad te Den Bosch te verantwoorden de wachtmeester der Kon. Marechaussee te Nijmegen J. B. Hem was ten laste gelegd dat hij niet de noo- dige voorzichtigheid had in acht genomen bij het vervoer van den arrestant v. d. Cr., een der meest beruchte en roekelooze smokkelaars uit ons land. Deze v. d. Cr. is degene, die op 27 Mei van het vorig jaar den kommies De Man te Otter- sum met zijn smokkelauto heeft doodgereden. Zoowel de Rechtbank te Den Bosch als het Hof aldaar moesten hem toen vrijspreken van den tenlaste gelegden doodslag, daar de opzet niet kon worden bewezen en een schuldmisdrjjf niet was ten laste gelegd. Den dag vóór de behandeling van deze zaak voor het Hof reed v. d. Cr. dronken met een auto door Nijmegen. Een agent, die hem wilde arresteeren, werd door den smokkelaar van den auto geduwd en kreeg ernstig letsel. Daarvoor kreeg v. d. Cr. zes maanden gevangenisstraf. Teneinde hem die straf te doen ondergaan gingen op 15 Juni twee marechaussees naar de woning van v. d. Cr. om hem mede te nemen. De man gedroeg zich kalm en ging gewillig mee. De marechaussee oordeelde het daarom niet noodig hem de boeien aan te doen. Natuurlijk maakte v. d. Cr. van deze gelegenheid gebruik om te vluchten. Hij rende de garage van M. bin nen met het doel deze aan de achterzijde weer te verlaten. Een der marechaussees, die ook den weg wist, liep om en wachtte voor het poortje den vluchteling op. Deze, zijn weg versperd ziende, keerde zich om en wilde den wachtmees ter J. B. „scheppen". Hij rende daartoe in ge bukte houding op hem toe. De wachtmeester richtte toen zijn revolver op zijn aanvaller en deze werd getroffen. De kogel trof hem in den schouder, doorboorde een long, het middenrif en de lever. In zeer zorgwekkenden toestand werd v. d. Cr. naar het ziekenhuis vervoerd, maar behield het leven. De wachtmeester had zich nu te verantwoor den voor de onvoorzichtigheid, dat hij v. d. Cr. ongeboeid had gelaten, waardoor deze heeft kun nen ontsnappen en eenigen tijd zijn vrijheid heeft kunnen hernemen. Beklaagde zeide, dat de arrestant gewillig mee ging. Het voorschrift zegt, dat de boeien niet aangelegd mogen worden, als dat niet nood zakelijk is. Hij was ook niet gewaarschuwd dat v. d. Cr. gevaarlijk was. Tegen de huisgenooten, die het nog al te kwaad kregen, had hij gezegd, dat zij kalm moesten blijven, zijn zaak was in hooger beroep en hij zou gauw terug zijn. Tegen beklaagde en zijn collega ha hij gezegd: „Ik ga met jullie* mee, je moet je plicht doen". De wachtmeester J., als getuige gehoord, ver klaart in denzelfden geest. Hem had voorts de brigadecommandant gezegd de boeien mee te nemen. De auditeur-militair betoagde, dat beklaagde, wetende dat v. d. Cr. een berucht smokkelaar ^was, die voqr geen enkel commando halt hield, zijn maatregelen'had moeten nemen. Het was „jaarbij in de woning van v. d. Cr. nog al ru- 'jnoerig. De auditeur merkte nog op, dat hij het niet gewenscht vond, dat een patrouille een fiets meeneemt als zij den arrestant gaat halen, zooals hier gebeurd is. Mr. Aghina meende, dat beklaagde inderdaad grove schuld had aan de ontsnapping. Hij is ge- ruimen tij in dienst en heeft een blanco straf register. was daarbij niet gewaarschuwd dat v. d. Cr. gevaarlijk was. Deze omstandigheden in aanmerking nemende eischte spr. een voorwaar delijke gevangenisstraf van een week. De kern van de depressie in het Noorden zette haar weg in ongeveer Oost-Noordooste lijke richting voort; de secundaire, die gisteren over de Duitsche bocht was gelegen, verplaatste zich slechts zeer langzaam en veroorzaakte zwaren regen in onze omgeving. De Bilt had 27, Groningen 24, Kopenhagen 20, Vlissingen 17 en Brussel 16 m.M. Een hcoge druk in het Oosten heeft sterk terrein verloren, die over de Golf van Biskaje handhaafde zich en vertoont thans eenige nei ging om zich naar het Noorden uit te breiden. Ten Zuidwesten van IJsland nadert echter weer een nieuwe depressie. Behalve aan de Noorsche kust, waar het hier en daar nog krachtig waalt, is het overal rustig weer. Over Duitschland en Zuid-Zweden komen uitgestrek te nevelgebieden voor, terwijl verder de lucht meest zwaar bewolkt is. Regen van beteekenis viel verder nog aan de Noorsche kust en over de Britsche Eilanden. Over het algemeen is het flink wat kouder ge worden. Slechts in Zuid-Frankrijk steeg de tem peratuur. Ten onzent mag een tijdelijke verbetering in den weerstoestand verwacht worden. (Ingezonden Mededeeling) Het middel hielp in een maand Hoeveel last een boerenvrouw kan hebben van een onbruikbare hand, blijkt uit den vol genden brief: „Ik had rheumatiek in de gewrichten van mijn vingers. Mijn middelvinger was zoo ver schrikkelijk gezwollen en ontstoken, dat ik deze niet kon buigen. Ik hielp met het melken van 10 of 11 koeien, dus was me dit een vreeselijke last. Op raad van iemand kocht ik een flacon Kruschen Salts en nam eiken morgen voor het ontbijt een halve theelepel in warm water. Binnen twee weken was de vinger minder stijf en minder gezwollen. Ik ging door met de kuur (ik wreef er ook een zalf op), en na een maand kon ik weer melken. Ik voel me innerlijk ook veel beter." A. C. P. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en afval stoffen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden weer normaal en ge voelt U weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. po*.is petpprópltrjdens de nqrionale irtzame- l'ngfwe.ek en daarvan profiféèrep Uw nopd- lijdende landgenopten »oo; de volle 100 :±'"Z*krukT*', 180,000 Verleden week is, zooals gemeld, te Vlissingen onder leiding van den Rijksbemiddelaar, prof. Aalberse, een bespreking gehouden met par tijen, betrokken bij het dreigend conflict in den landbouw in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. In die conferentie deden de arbeidersorganisa ties een aantal voorstellen, welke door de werk gevers in eigen kring zouden worden besproken. Naar wij thans vernemen, hebben de werk gevers deze voorstellen unaniem verworpen en tevens verworpen een voorstel van den rijksbe middelaar om het geschil door arbitrage te doen beslechten. De minister van Economische Zaken zal thans beslissen of hij hierin aanleiding vindt gedwon gen arbitrage voor te schrijven. Dinsdag veroordeelde de Arnhemsche recht bank de beide Duitschers T. B. en H. P. ieder tot 1!4 jaar gevangenisstraf wegens inbraak in de R.K. Pastorie te Oud-Zevenaar. De eisch was 2 3^*jaar. B. en W. van Rotterdam stellen den Raad voor in de verordening op de straatpolitie een voorziening op te nemen inzake het- uitsteken van vlaggen, wimpels enz. Tot dusver heeft het uitsteken van vlaggen in Rotterdam nog geen ordeverstoring ten gevolge' gehad, doch de kans daarop blijft bij de toespitsing van politieke verhoudingen voortdurend bestaan. Het is bo vendien reeds voorgekomen dat vlaggen op zoo danige wijze over de openbare straat waren aangebracht, dat het verkeer daarvan hinder ondervond. Daarom wordt voorgesteld in de ver ordening op de straatpolitie een nieuw artikel 17 op te nemen, luidende: Het is verboden op of aan eenig gebouw of getimmerte zoomede op aan den weg gelegen erven of in aan den weg gelegen tuinen, opzichtige vlaggen, wimpels, doeken of onderscheidingsteekenen, welke uit drukking zjjn van een bepaald staatkundig stre ven, uit te steken, te hijschen of te bevestigen, dan wel uitgestoken, geheschen of bevestigd te hebben. Sinds Vrijdag der vorige week is de proefzen- der, welke bij Maastricht in het Vlakke Maas dal is opgesteld, door de P.T.T. en Philips Radio in bedrijf genomen. Voorloopig blijft alles bij streng wetenschappelijke proeven, waarvan de luisteraar heel weinig opmerkt. Hoogstens zal hij van tijd-tot tijd op 301.5 Meter een zoemend geluid hooren. Het is de bedoeling om na Maas tricht ook in enkele andere plaatsen in het land, ver van Huizen, dezelfde proeven te herhalen. Maandagavond omstreeks half acht ontstond in de Atelierstraat te Tilburg een ernstige vechtpartij tusschen J. L. de B„ wonende in de Atelierstraat en A. K„ uit de Curagaustraat. De B. kreeg steekwonden aan linkerarm en linkerbeen. K. werd niet gewond, maar zijn le ven heeft aan een zijden draadje gehangen, want een messteek doorboorde aan de linker zijde van zijn borst zijn trui, vest en boezeroen, inclusief een metalen sigarettendoos. Deze doos is zijn geluk geweest. De G.G. en G.D. heeft de wonden van de B. verbonden, waarna de politie hem in arrest als verdacht van poging tot zware mishandeling. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld naar deze zoo goed afgeloopen vechtpartij. In den gemeenteraad van het dorpje Wijde- nes zijn de sensaties den laatsten tijd niet van de lucht. Voor morgen bevat de agenda van de raadsvergadering wederom een belangrijk voor stel, nJ. het opnieuw vaststellen van de ge meenterekening o^er 1933. Deze is, zoo vertelt het „Vaderland" van Ged. Staten terugont vangen met de opmerkingdat twee halve centen als een cent zijn opgeteld, wat niet had mogen gebeuren. Sint Bureaucratius is nog niet dood; hij leeft nog. HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gramo- foonmuziek 10.35 Morgendienst door ds. P. N. Kruyswijk KRO 11.00 Gramofoon- muziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin O.P. 12.00 Politieberichten 12.15 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud NCRV 2.00 Gramofoonmuziek 2.30 Postzegelhalf uurtje door ds. W. A. Dekker 3.00 Lle- derenrecital door ipevr. Jo van der Meent Walter, alt. A. d. vleugel G. Hengeveld 3.45 Verzorging zender 4.00 Populaire bespeling van het studio-orgel door Mac Crafford 5.00 Kinderuurtje door mej. G. Ingwergen 6.00 Landbouwhalfuurtje door W. Schouten 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 7.00 Politieberich ten en Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gra mofoonmuziek 7.30 M. M. Schipper: „De taak van den bouwmeester" 8.00 Carillonbespeling op den St. Jacobstoren te 's-Gravenhage door den stadsbeiaardier Joh. de Zwaab 8.25 Jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg: „Werp uw brood uit op het water" 8.35 De Arnhemsche Orkestvereeniging o. 1. v. Jaap Spaander man 10.30 Gramofoonmuziek 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 301 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 9.30 „Onze- keuken" door P. J. Kers Jr. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in dé continubedrijven 12.00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 12.30 Orgelspel door Johan Jong 12.45 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins I.00 Orgelspel door Johan Jong 1.15 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 1.45 Verzorging zender 2.00 Gramofoonmu ziek 2.15 Vara-knipcursus (voor begin ners) door mevr. A. Blankenvan Kuyk. Tweede herhaling eerste les 5.30 De Flie refluiters o. 1. v. Jan van der Horst 5.58 Overschakeling naar den versterkten zen der 6.00 De Flierefluiters O. 1. v. Jan van der Horst 7.00 Sportuitzending 7.20 Orgelspel door Johan Jong 8.00 Her haling SOS-berichten 8.03 Gevraagde gramofoonmuziek 8.15 Bonte avond m. m. v. Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot, de Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst, De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins, Cor Steyn, accordeon, Jople Koopman, liedjes, Albert de Booy, zang. Voorts Vaz Dias II.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek 12.20 Middagconcert door het RiftUo-Orkest o. 1. v. Henri Pen- sis. 1. De Calif van Bagdad, Boieldieu 2. Quand 1'Amour meurt, Crémieux. 3. Ballet muziek uit „De Jodin", Halévy. 4. Chant de la Source, Amadeï. 5. L' Ame sanglote. La Gye. 6. Le Val du Bourdon, RimskiKorsa- kow. 7. De Regimentsdochter, Donizetti 8. Autum Shadows, Clark. 9. Potp. „Madame Dubarry", Mackebon. 10. Marsch „L'Ami- tié", Zeh. In de pauze: Berichten en koer sen 1.35 Gramofoonmuziek. 1 Toccata en Fuga, Bach, door het Philadelphia Sym- phonie-orkest o. 1. v. Leopold Stokowskt. 2. A. Song before Sunrise, Dellus, door New Symph. Orkest o. 1. v. John Barbirolli 1.50 Koersen. Vervolg gramofoonmuziek 2.20 Koersen 4.05 Idem 6.50 Concert en dansmuziek 7.50 Paardensportbe? richten 7.55 Spaansche avond. Eenige accordeon-soU door Mare Braun 8.20 Persberichten 8.40 Gevarieerd concert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pen- sis, aangeboden door BozenVerduraz 8.55 Koersen en berichten 9.00 Spaansche muziek door het Radio-Orkest o. 1. v. Henri Pensls. 1. Balie andaluz, Arbos. 2. A los Toros, Turina. 3. Ronde d' Anfante, Turina- Chapeller. 4. Espana, Mendure-Schmid 5. Scènes gitanes. Infante. 6. Suite espagnole, Albeniz-Salabert. 7. Spaansche Dansen, Nos. 5 en 6, Granades-Salabert. 8. Granada, marsch, Garcia 9.55 Cello-recital door Lucienne Radisse. 1. Suite, Caix d'Herve- lois. 2. Chant du soir, Schumann. 3. Ha banera, Maurice Ravel. 4. Elegie, Gabriel Fauré. 5. Allegro appassionato, St. Saëns. 6. Cinq chansons populaire espanoles, Ma nuel de Falla 10.25 Eenige marschen en walsen door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. 1. Florentiner-marsch, Fucik. 2. Clair de lune sur 1' Alster (Mondnacht auf der Alster) Fél tas. 3. Russische marsch, Louis Ganne. 4. Les Patineurs, wals, Wald- teufel. 5. Stars and Stripes for ever, marsch, J. Ph. Sousa 10.55 Dansmuziek van gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Het omroep orkest o. 1. v. Karei Walpot 1.30 Gra mofoonmuziek 5.30 Arthur de Greef- concert 6.50 Wagner- en Rossini-pro- gramma 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Orkestconcert o 1. v. Karei Walpot 5.20 Dansmuziek door de „Lionel's Club" o. 1. v. Clabeck -6.20 Gramofoonmuziek 7.35 idem 8.20 „Het meilief" van Peter Benoit, opge voerd in de „Folies Bergères" te Brussel. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Strijk orkest uit rest. „Wlvex" o. 1. V. A. Bendix 3.20 Strijkorkest o. 1. v. Arnold Nielsen 7.20 Leden van het omroeporkest spelen volksdansen 8.05 Het omroeporkest o. 1. v. Launy Gröndahl 8.55 Italiaansche opera-ouvertures door het omroeporkest o. 1. v. Launy Gröndahl 9.50 Orkestsuites. BERLIJN, 357 M. 3.20 Het omroep orkest van Hamburg o. 1. v. Adolf Seeker 5.50 Kamermuziekprogramma 8.20 Het omroeporkest o. 1. v. Hans Rosbaud 9.40 Populaire muziek door het kleine omroep orkest o. 1. v. Willy Steiner. HAMBURG, 332 M. 12.00 Gramofoon muziek 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Adolf Seeker 5.50 Gramofoonmuziek 7.30 Vroolijke muziek 10.20 Gevarieerd pro gramma. KEULEN, 456 M. 3.20 Kamerorkest o. 1. v Ernst Schrader 5.45 Sclistencon- cert 9.40 Populaire en dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Charles Manning en zijn orkest 3.35 Het Stede lijk Orkest van Bournemouth 5.35 Het BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall 10.20 Concert door het internationaal strijk kwartet 11.35 Jack Jackson en zijn or kest. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.09 Gramofoonmuziek 7.23 Hawaïan- concert 8.30 Concert 10.15 Dansmu ziek. PARIJS (RADJO), 1648 M. 12.35 Po pulair concert o. 1. v. Lucien Goldy 9.05 Symphonieconcert o. 1. v. D. E. Inghel- brecht. MILAAN, 369 M. 4.30 Kamermuziek 5.15 Gramofoonmuziek 8.05 idem. ROME, 421 M. 4.30 Kamermuziek 8.05 ,,L' Arlesiana" van Cilea. WEENEN, 507 M. 4.25 Concert 7.25 De Weensche Philharmonie o. 1. v. Arturo Toscaninl m. m. v. Lotte Lehmann in een Wagnerprogramma 10.10 Schrammelmu- ziek 11.20 Gramofoonmuziek. WARSCHAU, 1345 M. 4.20 Liederen 4.45 Populaire muziek 6.50 Jazzmuziek (gr.pl.) 8.20 Choplnrecital 9.55 Dans muziek 10.25 idem. BEROMÜNSTER, 540 M. 3.20 Het om roeporkest o. 1. v. H. Neppach speelt frag menten uit opera's en operettes 4.50 Het Löddler-kwartet speelt 8.05 Het om roeporkest o. 1. v. Erwin Gilbert 9.35 Gramofoonmuziek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ Waarschijnlijk heeft hij met zijn vliegtuig een noodlanding moeten maken LONDEN, 9 Oct. (Reuter.) Te Panama heerscht groote ongerustheid omtrent het lot van den minister-president Galilo Solis, die Zondagmiddag met twee afgevaardigden per vliegtuig naar de havenplaats Carachine aan de kust van den Stillen Oceaan is vertrokken. Gistermiddag was nog geen bericht over het vliegtuig binnengekomen. Men vreest, dat het vliegtuig in het oerwoud een noodlanding heeft moeten maken. Op last van den Panameeschen president hebben andere vliegtuigen een onderzoek inge steld, doch zij moesten onverrichter zake terug keeren. radio-redevoeringen zal houden, waarin hij ver schillende nationale, industrieele en sociale kwesties zal besprel^n en interessante bijzon derheden uit zijn leven zal vertellen. Door tot nog toe onbekende oorzaak is te Stendal een in aanbouw zijnde montagehal in gestort, ten gevolge waarvan zes arbeiders wer den gedood en vijftien gewond. Naar de oor zaak van het ongeval is een onderzoek inge steld. PARIJS 9 Oct. (Reuter). Volgens de „Matin" acht men het thans meer en meer zeker, dat Barthou op 4 -November te Rome zal zijn, den dag van den wapenstilstand. De diplomatieke besprekingen zouden dan den dag daarop beginnen. BOEKAREST, 9 Oct. (Reuter). Nadat de eer ste minister Tatarescoe gisteren door koning Carol was ontvangen, welke audiëntie zeer lang duurde, heeft hij officieel aan Titoelescoe de por tefeuille van buitenlandsche zaken aangeboden. Titoelescoe vroeg bedenktijd tot Woensdag. Aan den eenen kant wordt gemeld, dat het on derhoud van Tatalescoe met Titoelescoe storm achtig verliep aan den anderen kant wordt ge zegd, dat Tatarescoe's aanbod geschiedde op bij zonder hartelijke en tegemoetkomende wijze. Voor de leden der afdeeling Den Haag van de Alliance Frangaise zal Yvonne Lefébure Vrij dag 19 October een pianorecital geven. Zij zal composities uitvoeren van Bach, Schumann, Chopin en Maurice Ravel. Op een bouwwerk nabij Tennenhausen ging Maandagavond plotseling de carbid-verlichting uit. Toen eenige arbeiders de carbidtank na keken, ontplofte deze plotseling. Twee arbeiders werden gedood, een zeer ernstig en een vierde licht gewond. Een der beide slachtoffers was vader van zeven kinderen. Maandagavond is een auto, waarin vier per sonen gezeten waren, in een bocht van den weg bij Gaindal in het langs den weg loopende kanaal gestort. De chauffeur zag kans zich te redden, doch vond, aangezien het reeds nacht was, niet spoedig hulp om de anderen te be vrijden. Pas Dinsdagmorgen vroeg konden de lijken der drie overige inzittenden geborgen worden. Zij hadden nog kans gezien zich uit den auto te bevrijden, doch waren bij hun pogingen om op den wal te komen, verdronken. Twee gemaskerde bandieten drongen Maan dag een juwelierszaak te Chicago binnen, hiel den de aanwezigen met hun revolvers in be dwang, en zagen kans te ontsnappen met een aantal juweelen ter waarde van 5000. De reclame-manager van de Fordfabrieken deelt mede, dat Henri Ford binnenkort voor de nationale Amerikaansche zenders een serie BODEGRAVEN, 9 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 354 wagens, 15267 stuks. Ie soort met R.M. 24.00— 26.00, 2e soort met R.M. 20.0023.00, zware met R.M. tot 27.50. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Oct. Aanvoer: 600 Kg. tomaten: A f 3.80; C f 2—2.60; CC f 2; 2900 Kg. aardappelen: blauwe Eigenheimers f 3.50; Bevelanders f 2.202.70; Bravo's f 2.90; 5000 Kg. peen f 0.501; 20.000 Kg. roode kool f 1.10—2.20; 15.000 Kg. gele kool f 1.20—1.80; 5100 Kg. Deensche witte kool f 1.501.80; 24000 Kg. uien: gele uien f 1.602.20; grove f 2>—2.60; gele drielingen f 0.700.90; gele nep f 1.301.40 5000 stuks bloemkool Le Cerf f 67.90; reuzen f 4.10—6.20; lichte f 1.50—2.80; 300 Kg. sia- boonen f 2.20—8.10; 1700 Kg. bieten f 1—1.-50; 350 Kg. rammenas f 1.801.90; 600 Kg. druiven Alikanters f 19.8021.30; Frankentalers f 23.90 550 stuks andijvie f 0.500.60. GRONINGEN, 9 Oct. Aanvoer: kalf- en melkkoeien le soort f 200—210, 2e soort f 170 180; kalfvaarzen le soort f 160170, 2e soort f 130150; stieren le soort f 0.400.42, 2e soort f 0.32—0.36; slachtvee le soort f 0.50—0.51, 2e soort 0.420.46; vette kalveren le soort f 0.54— 0.56, 2e soort f 0.420.46; vette lammeren f 7 9; weidelammeren f 46; vette schapen ie soort f 1621, 3e soort f 1215; biggen p. stuk f 69, per week f 11.30; vette varkens le soort f 0.290.31, 2e soort 0.270.28; zouters f 0.29—0.30. Aanvoer: 855 runderen, 396 kalveren, 1045 schapen, 630 varkens en 869 biggen. Markt verloop: Het kalf- en melkvee, slachtvee en stieren werd niet vlug gnaar prijs houdend verhandeld. Vette kalveren bij slechten handel lager. Nuchtere kalveren prijshoudend. In wolvee had de handel in alle soorten een traag en nauwelijks prijshoudend verloop. Ve-.ce varkens en zouters handel vlug en iets hooger. Biggen prrijshoudend. LEIDEN, 9 Oct. Veemarkt. Aanvoer 290 varkens: 284 zware 2930 cent, 6 lichte 28 cent. Handel vlug. NOORD-SCHARWOUDE, 9 Oct. 4900 K.G. aard appelen: Bevelanders 2.002.60, BI. Eigenhei mers 3.103.60, BI. aardappelen 3.503.70, Frlso 3.10. 2300 K.G. Spercieboonen 8.00—9.90. 19200 K.G Uien: Gele Nep 1.10—1.50, Drielingen 0.70— 0.90, Uien 1.50—2.10, Grove Uien 1.90—2.10. 750 K.G. Kroten 0.90—1.10, 6500 K.G. Roode kool 1.00 —2.30, 69800 KG. gew. Witte kool 0.60—1.30, 4800 K.G. Gele kool 1.20—1.50. PURMEREND, 9 Oct. Aangevoerd: 15 stapels kl. boerenkaas f 21.50; volvet f 22; X stapel Goudsche kaas f 20, handel goed; 1642 Kg boter: melkboter f 1.401.50; weiboter f 1.25 1.60 per Kg. 854 runderen: 400 vette koeien f 0.54—0.64 per Kg„ handel stug; 384 melk- en geldekoeiea f 110200 per stuk, handel matig; 70 stieren f 0.32—0.46 per Kg., handel stug; 15 paarden f 60120 per stük, handel stug; 90 vette kal veren f 0.30—0.50 per Kg., handel matig; 2)5 nuchtere kalveren f 1020 per stuk, handel matig; 236 vette varkens f 0.270.30 per Kg., handel matig; 49 magere varkens f 1020 per stuk, handel matig; 179 biggen f 712 per stuk, handel matig; 1089 schapen f 6—23 per stuk handel matig; 58 bokken f 3—8 per stuk, handel matig; piepkuikens 0.37)40.47J4 per Kg.; kip eieren f 4.254.75 per 100; eendeieren f 2 per 100; oude kippen en hanen f 0.200.35 per Kg.; eenden f 0.200.50 per stuk; konijnen f 0.25 1.75 per stuk; duiven f 0.40 per Daar. ROTTERDAM, 9 Oct. Totaal aanvoer 4855 st. t.w.: 226 paarden, 4 veulens, 4 ezels, 1810 magere runderen, 753 vette runderen, 175 vette kalveren, 631 graskalveren, 1078 nuch tere kalveren, 132 schapen en lammeren, 17 biggen, 25 bokken. Prijzen per kg.: vette koeien le kw. 5658, 2e kw. 4650, 3e kw. 3538, vette ossen le kw. 50—54, 2e kw. 4547, 3e kw. 40, stieren le kw. 4648, 2e kw. 4244, 3e kw. 34—36, vette kalveren le kw. 6575, 2e kw. 5060, 3e kw. 4045, schapen le kw. 40, 2e kw. 35, 3e kw. 30, lammeren le kw. 41, 2e kw. 36, 3e kw. 30, graskalveren le kw. 32, 2e kw. 26, 3e kw. 22, nuchtere kalveren 2e kw. 25, 3e kw. 19, slachtpaarden le kw. 40, 2e kw. 35, 3e kw. 30. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 17, 2e kw. 13, 3e kw. 8, lammeren le kw. 11, 2e kw. 9, 3e kw. 7, nuchtere slachtkalve- ren le kW. 6.50, 2e kw. 5, 3e kw. 4, nuchtere fokkalveren le kw. 16, 2e kw. 12, 3e kw. 8, slachtpaarden le kw. 165, 2e kw. 125, 3e kw. 70, werkpaarden le kw. 240, 2e kw. 160, 3e kw. 100, hitten le kw. 100, 2e kw. 80, 3e kw. 70, stieren le kw. 230, 2e kw. 190, 3e kw. 135, kalfkoeien le kw. 240, 2e kw. 195, 3e kw. 130, melkkoeien le kw. 230, 2e kw. 190, 3e kw. 130, vaarzen le kw. 130, 2e kw. 100, 3e kw. 70, pinken le kw. 100, 2e kw. 80, 3e kw. 60, gras kalveren le kw. 35, 2e kw. 25, 3e kw. 15. Vette koeien en ossen ruimer aanvoer, han del kalm, prijzen lager, pl.m. 2 ct„ stieren ruimer aanvoer, handel stug, prijzen iets lager, vette kalveren korter aanvoer, handel flauw, prijzen lager pl. 5 ct„ schapen en lammeren korter aanvoer, handel willig, prijzen hooger, nuchtere slacht- en fokkalveren iets ruimer aanvoer, handel vlug, prijzen hooger, paarden, ruimer aanvoer, handel vlug, prijzen voor de slacht iets lager, werkpaarden onveranderd, kalf- en melkkoeien zeer ruime aanvoer, han del kalm, prijzen onveranderd, vaarzen en pin ken ruime aanvoer, handel kalm, prijzen sta- tionnair, graskalveren flinke aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager als j.l. Dinsdag. (Niet officieel) 5e Klasse, 14de Lijst Trekking van Dinsdag 9 October 1934 Hooge Prijzen 1000— 3842 15817 23782 400.— 7042 14460 16754 200— 1430 14501 14747 16539 100.— 2668 3186 6303 10344 11266 11426 16756 17926 18201 18527 20684 22421 Prijzen van f 70. 78 187 334 343 435 536 564 729 807 852 1132 1233 1280 1317 1426 1496 1697 1884 2049 2177 2402 2451 2777 3106 3148 3312 3373 3445 3466 3517 3547 3747 3771 3801 3818 4042 4108 4122 4176 4401 4465 4616 4664 4893 4965 4974 5084 5128 5151 5229 5523 5559 5739 5804 5872 5904 5923 6035 6081 6097 6114 6168 6207 6209 6657 6658 6697 7037 7161 7350 7480 7498 7547 7578 7671 7687 7751 7890 7938 8064 8248 8646 8700 8752 8785 8965 9013 9026 9113 9141 9230 9240 9304 9575 9627 9760 9920 10104 10131 10162 10321 10327 10385 10390 10443 10476 10507 10509 10622 10626 10656 10702 10755 10767 10807 10903 10968 10992 11073 11096 11128 11283 11376 11521 11692 11705 11819 11902 12039 12065 12114 12137 12145 12174 12398 12427 12438 12565 12574 12581 12598 12621 12720 12810 12880 12887 12965 13089 13165 13368 13375 13385 13596 13767 13789 13864 13925 14008 14010 14063 14238 14385 14433 14464 14556 14599 14615 14687 14712 14717 14772 14857 14974 15033 15410 15497 15554 15648 15794 15836 15963 16307 16312 16367 16375 16437 16443 16615 16632 16657 16686 16711 16818 16832 16918 17042 17168 17221 17499 17582 17757 17818 17842 18029 18160 18359 18589 18630 18674 18695 19028 19281 19382 19474 19492 19650 19896 20006 20187 20279 20464 20465 20582 20792 21202 21327 21413 21569 21666 21728 21998 22042 22044 22299 22312 22520 22528 22624 22626 22643 22891 22942 23167 23239 23280 23293 23339 23367 23389 23393 23442 23548 23703 23880 23886 23897 23987 .„5, 286 561 799 1057 1339 1738 2139 2300 2556 2719 3023 3284 3502 3828 4113 4427 4699 4934 5220 5672 5944 6164 6625 6910 7149 7356 7622 7727 8197 8729 9153 9342 9662 9861 27 387 640 871 1063 1513 1892 2219 2348 2623 2727 3060 3360 3567 3929 4162 4569 4785 5011 5363 5684 5998 6349 6638 6954 7223 7358 7646 7995 8384 8811 9169 9409 9707 13 332 592 838 1030 1449 1845 2155 2321 2621 2720 3028 3297 3548 3925 4157 4492 4715 4966 5228 5679 5949 6330 6630 6948 7159 7357 7645 7874 8366 8775 9162 9352 9692 9946 10012 10179 10187 10212 10480 10585 10614 10821 10856 10864 10953 10993 11000 11164 11172 11208 11355 11361 11367 11458 11490 11510 11864 11886 11899 12037 12044 12075 12259 12264 12265 12420 12424 12436 12556 12637 12648 12969 13021 13028 13154 13160 13211 13430 13435 13475 13635 13655 13665 13952 13962 13976 14082 14116 14168 14237 14257 14353 14683 14689 14691 14907 14918 14975 15094 15114 15152 15213 15230 15254 15513 15552 15553 15926 15930 15976 16192 16203 16261 16459 16495 16633 16731 16736 16783 16964 16968 16991 17135 17144 17188 17350 17360 17408 17566 17651 17660 17872 17889 17927 18134 18194 18223 18380 18489 18511 18602 18619 18641 18796 18833 18855 19180 19194 19204 19399 19423 19551 19714 19722 19769 20017 20078 20131 20507 20551 20557 20851 20900 20941 21052 21096 21147 21237 21248 21259 21337 21338 21339 21558 21600 21716 21807 21840 21854 22047 22049 22103 22321 22328 22348 22450 22482 22489 22672 22760 22781 23039 23047 23079 23413 23438 23463 23690 23712 23738 23888 23978 23981 Verbeter. 5e kl. niet; 19241 70 20197; 22630 m. Nieten 106 116 441 723 891 1104 1536 1937 2244 2415 2626 2769 3077 3379 3579 3933 4175 4580 4822 5017 5372 5692 6022 6371 6793 6962 7239 7426 7653 8045 8453 9029 9204 9462 9730 459 749 905 1121 1548 1984 2259 2421 2629 2784 3111 3388 3634 4031 4206 4585 4835 5090 5431 5694 6044 6410 6819 6977 7260 7457 7675 8063 8526 9635 9209 9500 9783 10029 10082 10227 10234 10650 10663 10897 10905 11023 11038 11209 11212 11393 11417 11514 11681 11953 11966 12080 12094 12277 12294 12443 12466 12713 12763 13054 13118 13300 13319 13546 13554 13713 13792 13984 14001 14176 14187 14357 14382 14741 14809 14977 14982 15161 15165 15271 15332 15654 15748 15997 16055 16265 16301 16652 16681 16787 16789 16999 17006 17223 17233 17438 17473 17721 17787 17964 17974 18248 18281 18514 18547 18704 18737 18856 18926 19256 19287 19583 19584 19785 19812 20142 20234 20593 20626 20951 21014 21194 21203 21268 21284 21383 21391 21774 21775 21950 21958 22116 22120 22372 22397 22495 22501 22910 22916 23080 23210 23464 23617 23760 23783 174 537 755 980 1181 1558 1988 2276 2441 2650 2795 3153 3421 3695 4032 4207 4632 4837 5099 5517 5731 6082 6424 6831 7028 7326 7566 7680 8092 8588 9049 9217 9571 9800 10084 10248 10679 10906 11108 11222 11437 11751 11986 12152 12312 12471 12808 13121 13396 13561 13834 14033 14226 14429 14814 14987 15183 15335 15775 16121 16332 16687 16805 17039 17261 17494 17790 17981 18316 18552 18759 19019 19311 19620 19821 20296 20695 21029 21210 21294 21406 21806 21961 22155 22434 22579 22953 23216 13626 23786 267 541 781 981 1188 1581 2020 2282 2474 2662 2837 3168 3473 3700 4054 4236 4653 4899 5176 5593 5736 6092 6553 6860 7115 7328 7569 7690 8094 8704 9060 9245 9572 9802 10092 10252 10699 10925 11134 11291 11438 11843 12016 12170 12378 12513 12884 13137 13397 13564 13855 14056 14229 14477 14860 15036 15191 15364 15779 16138 16347 16713 16831 17049 17311 17527 17830 18003 18317 18563 18768 19043 19349 19623 19902 20397 20735 21037 21233 21308 21474 21979 22178 22435 22620 22955 23301 13630 23813 272 550 794 1031 1245 1732 2103 2299 2525 2695 2977 3214 3480 3757 4074 4230 4696 4902 5178 5633 5822 6163 6595 6873 7110 7353 7603 7713 8109 8707 9132 9341 9585 9826 10115 10259 10778 10945 11136 11315 11456 11856 12030 12172 12387 12546 12944 13140 13398 13576 13883 14074 14234 14636 14895 15081 15205 15397 15868 16179 16405 16716 16896 17122 17346 17562 17851 18008 18357 18575 18769 19163 19387 19710 19914 20449 20834 21046 21235 21336 21556 22035 22290 22440 22636 23030 23351 23641 23856 13e lijst: 959 70 m. z. met m. z. 19221 70; 20187 m. z. l. 22660. De Nederlandsche invoer bedroeg in September j.l. f 78 millioen tegen f 89 mïl- lioen in Augustus en 111 millioen in Sep tember 1933. De uitvoer bedroeg f 69 mil lioen tegen 69 millioen in Augustus en f 74 millioen in September 1933. De invoer over JanuariSeptember bedroeg 791 mill, tegen f 884 mill, en de uitvoer 534 mill, tegen 548 mill, in het overeenkom stige tijdvak van 1933. De uitvoer van radio-artikelen van ons land is in September verder gestegen en behaalde een record voor dit jaar. De uit voer van gloeilampen gaf eveneens een stij ging te zien. De Nederlandsche uitvoer van kunstzijde is in September verder gestegen. De ge middelde prijs is tegenover Augustus echter weder gedaald, maar was hooger dan in September van het vorig jaar. De uitvoer van bevolkingsrubber uit de Buitengewesten bedroeg in September 15.61 mill. K.G. droog gewicht tegen 13.02 mill. K.G. in Augustus. Van de Separator verwacht men binnen kort een 4/2 pCt. leening, waarschijnlijk dienende, tot aflossing van de 7 pCt. prefe rente aandeelen. Morgen komen vertegenwoordigers van de regeeringen en van reeders uit Nederland, Noorwegen en Zweden te Oslo bijeen, ter be spreking van de kwesties in verband met de a.s. internationale scheepvaartconferentie die later in dit jaar te Londen zal worden gehouden. Onafhankelijke petroleummijen en de groote petroleum-concerns zetten den ben- zine-prijsoorlog voort. In verschillende gebieden zijn de prijzen momenteel 2.5 dol larcent lager dan de normale prijzen. De strijd is hoofdzakelijk 't gevolg van de on wettelijke productie, voornamelijk in Oost- Texas. Minister Ickes heeft eenige zijner beste medewerkers naar Oost-Texaè gezonden om den strijd aan te binden tegen „hot Oil" producenten. Amerikaansche petroleum- industrieelen zouden niet verbaasd zijn, in dien op andere markten dan in Oost-Texas en Chicago prijsverlagingen plaats vonden. De beurs te Parijs gevoelt zich heel wat opgelucht door den voorloopigen uitslag der verkiezingen, welke het bewijs levert, dat het communistisch-socialistisch offen sief schipbreuk heeft geleden en dat de po litiek der nationale eenheid door de over- groote meerderheid der bevolking wordt goedgekeurd. Vit Weenen wordt gemeld, dat de minis ter van financiën tegen 17 October a.s. on derhandelingen zal laten voeren betreffende de conversie van de Oostenrijksche Volken- bondsleening. De raad van beheer der Bank voor In ternationale Betalingen .heeft met leedwe zen geconstateerd, dat de verdere toespit sing der internationale valuta- en transfer kwestie belemmeringen voor de Bank met zich brengt. De Engelsche rubbervoorraden zijn de afgeloopen week met 1291 ton gedaald. Agence Econ. et Financ. verneemt uit Washington, dat Amerikaansche regee- ringskringen een dringend beroep hebben gedaan op de leiders van het zakenleven, om de regeering te steunen in de onder steuning der werkloozen in den a.s. win ter. Zakenlieden zouden op elke wijziging, die zij van de New Deal verlangen, kunnen rekenen, wanneer zij medewerken om het leger van 10 millioen werkloozen te doen verminderen. Het Federale Gerechtshof te Memphis heeft een uitspraak gedaan, volgens welke de prijsvoorschriften van de Nira onwet tig worden verklaard. Het betreft hier een proces, uitgelokt door een groep hout- industrieelen, die het recht tot vaststelling der minimum-prijzen door de Nira betwist ten. De stand van den Amerikaanschen ka- toenoogst op 1 October wordt op 55.9 pCt. van het normale geraamd, tegen 60.4 pCt. op 1 September en 66.7 pCt. op den over- eenkomstigen tijd van het vorig jaar. De Amerikaansche staalproductie wordt voor deze week op 23.6 pCt. der capaciteit geraamd tegen 23 pCt. de vorige week. De verkoopen van de General Motors Corp. aan verbruikers in de Vereen. Staten bedroegen in September 71.648 wagens te gen 86.258 wagens in Augustus en 71.458 wagens in September 1933. De verkoopen aan handelaren in de V. S. 53.738 wagens tegen 87.428 in Augustus en 67.733 in Sep tember 1933. Bij de conversie van de Liberty Loan obligaties groot 1250 millioen werd voor 950 milioen ingewisseld, zoodat de Ame rikaansche schatkist 15 October a.s. 300 millioen aan contanten zal moeten uitbe talen. De Mid-Continent Petroleum heeft op de aandeelen een dividend gedeclareerd van 0.25. Agence Econ. et Financ. verneemt, dat inzake de betaling van de komende coupon der Dawes-leening de noodzakelijke voorbe reidingen zijn getroffen, zoodat deze beta ling volkomen verzekerd is. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat ook de Decem ber-coupon der Youngleening zonder moei lijkheden zal worden betaald, omdat het bedrag reeds voor gedeelte is gedekt. MILAAN, 9 Oct. Mussolini is na een verblijf van Vijf dagen in Noord-Italië gisteravond naar zijn zomerverblijf teruggekeerd. Te Novara hield hij zijn laatste rede. Hij verklaarde o.a.: „Al was de in deze twaalf jaar door ons regime afgelegde weg ook ver en van beteekenis, er ligt toch nog een lange weg voor ons. De revolutie der zwarthemden heeft den droom der groote staatslieden van Piemont verwezenlijkt, name lijk de onwrikbare moreele eenheid van het Italiaansche volk als geheel. Zü wordt tot eiken prijs verdedigd en in deze bewogen en onzekere periode der Europeesche geschiedenis volledig gemaakt. Gezag, orde, gerechtigheid en geloof, gehoorzamen en strijden, vormen het evangelie van de fascistische generaties, die onbuigzaam en taai moeten zijn."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6