New-ïorksche Bears MARKTEN WOENSDAG 10 OCTOBER 1934 Weg Haarlem—Pur- merend KUNST VAN HEDEN BALLET JOOSS Wat is nu waar? NIEUWE FILM EMIL JANNINGS Propaganda voor de Portugeesche kust Centrale Kunst-organisatie DIPLOMATIE Prijs taxe-gedeelte consumptiemelk Tewerkgestelden uitgesloten Lezing van Jaap Kunst Dr. Nederbragt naar Danzig vertrokken Academische examens Examen apothekers-assistent Technische Hoogeschool jBOEK EN BLAD Voorbereidend onderwijs Machinisten-examen Markt nog steeds ongeani meerd} tegen het eind hier en daar herstel. 9H t WISSELKOERSEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 9 October De postvluchten AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS erlandscne ttanK STOOMVAARTLIJNEN 3 pet. sedert 19 Sept. 1933 jy Nu komt er rustl Nu zijn oven» bodige geluidssignalen verboden (f75.- boeteI). 't Werd tijd: ze toeterden er maar op los! Wie-.? ij A ZEKÉROOK Mr. Rombout van Riemsdijk, alleenvertegen woordiger van den beer Curt Jooss, deelt ons cp diens verzoek het volgende mede: De Duitsche impresario Ernst Kraus ver spreidt den laatsten tijd overal berichten over ce z.g. ontbinding van het ballet Jooss, welke bij den lezer licht de verkeerde meening zouden kunnen vestigen, dat de tournee van het ballet Jooss een débacle zou zijn geweest en dat van voortbestaan geen sprake kan zijn. De heer Kraus meent o.a. te moeten schrij ven, dat het ballet ,jiu definitief uiteen is" en dat het „vele jaren zal vergen voordat het mo gelijk zal zijn een soortgelijk ensemble te vor men." Waarom de heer Kraus zich gedrongen voelt dergelijke insinueerende beweringen te publi- ceeren, is mij volkomen een raadsel en nog min der begrijp ik hoe de heer Kraus zich gerech tigd ziet uitspraak te deen in zaken die hem niet raken en waarvan hij niets weet. In verband met bovenstaande diene het vol gende: De artisten van het .ballet Jooss, in de be zetting zooals het den laatsten winter de we reld bereisde, werden voor slechts één jaar ge- engageerd. Dit seizoen eindigde op 3 Juni 1934 te Malmö. Hier ging de troep uiteen na ont vangst van de gecontracteerde vacantiegages. Contracten voor een volgende toumée werden op dat moment neg niet gemaakt, aangezien de heer Curt Jooss voorloopig geen nieuwe tour- née wenschte, ondanks het feit, dat de zakelijke leiders en financiers de heeren A. Meckel en L. Greanin daar sterk op aandrongen. De heer Curt Jooss wilde absoluut een groote pauze, omdat hij in de eerste plaats zijn insti tuut in Engeland persoonlijk wilde organiseeren en in de tweede plaats een langen voorberei dingstijd eischte voor zijn nieuwe programma. Curt Joos wil dezen winter geen kunstreizen ondernemen, omdat hij zijn uiterste zorg wil be steden aan zijn nieuwe programma, waaraan hij. zooals gewoonlijk, zeer hooge artistieke eischen stelt. Het was de heer Curt Jooss zelve die er voor zorg droeg dat al zijn medewerkers in deze pe riode van rust elders arbeid zouden vinden. Het staat nu reeds vast, dat 80 pet. van hen aan staand voorjaar naar Jooss zullen terugkeeren. Van de overige verkozen enkelen de rust boven de vermoeienissen van het tournee-leven, terwijl anderen als ongewenscht worden beschouwd. Bovendien wil Jooss zijn ballet aanvullen met enkele nieuwe artisten, welke hij onder zijn leerlingen meent te hebben gevonden. In tegen stelling met de beweringen van den heer Kraus zij vermeld, dat het ensemble Jooss jaarlijks wel degelijk van samenstelling veranderde. Werner Stammer b.v. maakte eerst deel uit van het Ballet bij het tweede bezoek aan Nederland, daar hij voorheen danste met de Zes van de Staatsopera. Frida Holst werkte jaren lang zelf standig als ballstmeester. Bergeest komt uit het Matray-ballet. Ruth Harris maakte in October haar debuut. Opgeleid voor klassiek ballet had ze slechts twee maanden leertijd ncodig op het Jocss-Instituut. Wanneer men de programma's vergelijkt van de tournee Januari 1933 en Oc tober 1933, zoo zien wij voor een derde andere namen. Jooss kiest zijn artisten het liefst uit eigen leerlingen, maar evengoed komen andere moderne Duitsche scholen in aanmerking. Jooss gebruikte voor de repetities der laatste tour nee een tijd van twee maanden. Deze welbekende figuur uit verschillende filmdrama's, die ondanks zijn tekort aan ar tistiek vermogen toch een boeiende weergave van sommige karakters wist te geven in zijn werk. is in een nieuwe film opgetreden. ..De Zwarte WaiviSch", zooais de titel luidt, waaronder dit nieuwe werk dezer dagen in Passage-Theater te Den Haag werd geïntro duceerd, is een zeemanskroeg, waarin Emil Jannings als Peter Petersen den scepter zwaait. Dr. Prils Wenhausen, die de reie voerde, maak te het nogal erg .havenachtig" en daardoor vooral in den inzet naar rato theatraal. Het valt ook niet mee om de dominante figuur van een Janings in een bierkeldertje het noo- dige relief te geven. Temeer waar het „ver haal" in de film hem geen sterk houvast biedt en hij dus met individueel spel moet red den, wat aan dramatiek is ontschoten aan de materie, die de andere spelers te verwerken hebben. Het boeiende in zijn optreden ligt vervat in de dubbe'rinnige situatie waarin hij zichzelf telkens plaatst en van welke hij bij oogen- bhkken werkelijk iets aangrijpends maakt. Zoc^Is waar hij den brief ontvangt van zijr. aan de ouderlijke woning ontvluchten zoon. die de zee opgetrokken is en hij Voor zijn stamgasten riet wil erkennen, wat hem in de hand brandt en geen rust overlaat. Maar te zeldzaam zijn deze ooger.blikken, om aan de film die vaart en spanning te geven, waar naar men feitelijk uitziet. Om de hier en daar nogal gemakkelijke en vrij banale wijze, waarop het geval van het achtergebleven zee- mansliefje besproken wordt in de „geluids- afdeeling" van deze onwaarschijnlijke ge schiedenis. kunnen wij slechts voor volwasse nen een bezoek aanbevelen. De machtige Sociedade de Propaganda „Costa do Sol" te Estoril, Portugal, heeft aange moedigd door het groote succes in andere lan den besloten door middel van een breed opgezette propagana en publiciteit in Neder land, ook de aandacht van onze landgenooten te gaan vestigen op haar schitterend kustge bied met het alles overtreffende klimaat, dat het in gematigdheid en constantheid verre wint van de andere hier te lande meer bekende Ri viera's. Te dien einae heeft zij den heer C. Vening met ingang van 1 October benoemd tot haar gedelegeerde hier te lande. Met zün groote kennis van land, taal en volk hoopt de heer Vening in staat te zijn, zijn taak naar behoo- ren te vervullen. Het agentschap is gevestigd: Irisstraat 154, Den Haag. „t Beruchte boordenknoopje de lezing van den heer Kunst op deze plaats weer te geven zou ons te ver voeren; vandaar, dat wij ons beperken tot deze korte samenvat ting. Bij uitstek deskundige op het gebied der exotische muziek als de heer Kunst is, wist hij zijn onderwerp met sublieme overzichtelijkheid te behandelen. Bovendien werd het gesproken woord verduidelijkt met lichtbeelden en later getoetst aan gramofonisch weergegeven muziek. Met reden zegde de heer B. H. Drilsma, voor zitter der afdeeling Amsterdam van de Ned. Toonkunstenaarsvereeniging, den spreker aan 't einde van zijn voordracht hartelijk dank na mens alle aanwezigen. Nog kunnen wij mededeelen, dat binnenkort een boek van den heer Jaap Kunnst, „De Toon kunst op Java", het licht zal zien. Dezer dagen heeft de Centrale Kunst Orga nisatie te Amsterdam haar jaarvergadering ge houden. In weerwil van de moeilijke tijdsom standigheden is de toestand der financiën ver beterd, terwijl het aantal artisten en vereeni- gingen. die zich met de C. K. O. in verbinding stelden, is toegenomen. Ook dit jaar heeft men verscheidene kunstenaars in de gelegenheid gesteld, zich bij het publiek te introduceeren. Het bestuur is als volgt samengesteld: voor zitter J. C. Winterink, Wereldbibliotheek, Am sterdam; secr. Mevr. E. F. Pos-van Amerongen, Amsterdamsche Kunstkring; penningm.: J. Rogge, Hilversumsche Kunstkring; Dr. Th. de Crauw, Dr. K. F. Proost, Drs. G. D. Rasch en P. de Vries. Een wetsontwerp is ingediend tot overbren ging van een gedeelte van den Z. O. dijk van het zijkanaal C. van het Noordzeekanaal (ge deelte van den op het prov. wegenplan voor komenden weg HaarlemPurmerend) in be heer en onderhoud bij de provincie Noord-Hol land. Naar het .Handelsblad' ter oore kwam, zal mr. C. ridder van Rappard, onze tegenwoordige gezant te Boekarest, straks mr. dr. W. L Doude van Troostwjjk als gezant te Bern opvolgen; dr. J. B. Hubrecht zal den daardoor openko menden post in Roemenië bezetten. In plaats van dr. Hubrecht zal dan mr. C. H. J. Schuller tot Peursum, thans tijdelijk zaak gelastigde te Cairo, als zaakgelastigde te Rio de Janeiro optreden; deze zal te Cairo worden opgevolgd door mr. J. J. Bosch ridder van Ro senthal, op dit oogenblik gezantschapsraad te Londen. De Crlsis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 14 October tot en met 20 October 1934 de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regeertngscontract is bepaald op 5y cent per liter, met dien ver stande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordit verhoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt vermin derd met de kwaliteitsafdracht van K cent. De afdracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. Op het vliegveld Eelde 3i1n 54 daar werkzame tewerkgestelden uitgesloten voor cnbepaalden tijd, omdat zij de bevelen van hun werkbaas niet hadden opgevolgd. Dezer dagen heeft de heer Jaap Kunst, mu sicoloog van den Oudheidkundigen Dienst in Ned. Oost-Indië, voor leden van de afdeeling Amsterdam der Ned. Toonkunstenaarsvereeni ging een zeer interessante causerie gehouden over Javaansche muziek. Spr. begon met de evo lutie na te gaan, welke de muziek bij verschil lende volken heeft doorgemaakt. Hij wees op de onmogelijkheid toon-grenzen vast te stellen, daar waar de toonkunst tot het vocale beperkt blijft; dit kan alleen geschieden wanneer ook Instrumentale muziek gemaakt wordt. Dan kan er tevens sprake zijn van bepaalde intervallen. De heer Kunst vestigde nog de aandacht op prof. von Homborstel's vermaarde gramofoon- platen-verzameling „Musik des Orients". De Ja vaansche muziek onderverdeelt spr. in Pelog en Slendro. Na de vocale wordt de instrumentale muziek beschouwd. De instrumenten kunnen in vijf categorieën worden ondergebracht. Spr. verduidelijkte dit in overzichtelijke détails. In alle onderdeelen de hoogst belangwekken- Met den trein van 6.50 uur is Maandagavond dr. J. A. Nederbragt, benoemd voorzitter van den Havenraad van Danzig, naar Berlijn ver trokken om vandaar de reis naar zijn nieuwe bestemming voort te zetten. Vele vrienden en kennissen alsmede eenige ambtenaren deden den heer en mevrouw Neder bragt uitgeleide. LEIDEN Geslaagd: Candidaatsexamen rechten de heeren: H. T. Raaf en A. W. Holsteyn. Docto raal examen rechten, de heeren J. de BUeck en H. J. Pot. Doctoraal examen wis- en natuurkunde, de da mes E. J. A. G. Bakker en W. A. F. H. Baretta en- de heer Ch. Harders. LEIDEN. Geslaagd doctoraal examen genees kunde mej. L. L. Kirchmann en de heeren K. A. Wouters en J. A. Boors ma. AMSTERDAM. Geslaagd de heer P. A. J. Kroon, Arnhem. LEIDEN. Geslaagd: de dames J. M. van Laar en W. A. Van Kooten, en de heer P. Th. Juffer mans. DELFT. Cand. ex. van werktuigkundig in genieur: T. A. van der Ploeg, Pankalpinang. Prop. ex. van werktuigkundig ingenieur: B. Cramer, Heerde, C. A. Emeis, Rotterdam, G. J. Engelsman, Rotterdam; T. A. Gerritzen, Bata via; J. F. Hengeveld Petz, Semarang; R. J. Hen- rich, Jette St. Pierre (België); A. Keijser, Ba tavia; P. J. van der Valk, Bussum J. Veldkamp, Soerabaja. Prop. ex. van civiel ingenieur: W. van der Ham, Buenos Aires; S. Hingst, Hilversum; J. de Koe, Rotterdam; J. C. Schiiller, Tjlhami. Prop. ex. van bouwkundig ingenieur: S. F. Steeneken, Vlaardingen. Prop. ex. van scheepsbouwkundig ingenieur: G. J. Hoge wind, Bireuën; jhr. F. Stoop, Dordrecht. Prop. examen van electrotechnisch ingenieur: D. F. M. H. Stoll, Bandoeng; M. E. Verschuur, Den Helder. Prop. ex. van scheikundig ingenieur: J. F- Greup, Ede; G. O. Rumscheidt, Watergraafs- ROTTERDAM. Geslaagd: A. H. Terpstra en S. L .de Jong, Groningen; L. J. Spetter en H. Schud- debcurs, Rotterdam; H. E. Jonker, J. D. Buys en F. L. Eriks, Den Haag. DEN HAAG. Geslaagd voor diploma A de heeren P. J. Kers en F. R. H. A. Buïckhardt, belden te Amsterdam» „INLEIDING TOT DE THEOLO GIE" door Al. Janssens, Miss. van Scheut. 's-Hertogenbosch Malmberg1934. Wij leven in een tijd van herlevende belang stelling voor de groote beginselen, doch de vraag mag worden gesteld of wij daarbij niet bij een verheugende verbreiding en verdieping der phi- losophische kennis, de theologie al te sterk ver- waarloozen. Zeker, de apologie tegen de mede christenen, waarin de theologische argumenten nog een groote rol speelden, begint langzaam plaats te maken voor een meer op de zuivere rede alleen gebaseerde bewijsvoering „contra gentiles" doch hoe en tegen wien men ook het geloof ln de openbaring verdedigt, men moet het wezen der openbaring en haar inhoud daar bij kennen. Dat is een logische vereischte, waaraan echter vele intelleotueelen nog niet voldoen. Tot die velen, voor wie de theologie nog te vreemd, te ver afstaand, te onbekend bleef, Is dit boekje gericht. Het bevat in betrekkelijk weinig blad zijden een helder overzicht van het wezen en den inhoud der theologie, een wegwijzer in de desbetreffende literatuur, speciaal ook in Ne derland en eenige schetsen over enkele model beoefenaars dezer wetenschap. Het is dus geen vakwerk, doch een inleiding ter kennismaking voor leeken. Als zoodanig is het rijk gedocumenteerd en vlot geschreven. Het verdient ten volle een ernstige aanbeve ling. „VERLEDEN EN HEDEN". Be- knopte geschiedenis van opvoe ding en onderwijs, vooral in Ne derland, door L. Bigot en Gilles van Hees met medewerking van Prof. Dr. Ph. Kohnstamm Gro ningen Wolter s) 1934. Dit boekje vormt het vierde en laatste deel van een handboek voor opvoedkunde ten dien ste van de kweekscholen. Het bevat een geluk kig niet al te overladen en over het algemeen zakelijke weergave van de paedagoglsche in zichten der verschillende schrijvers van de oud ste tijden onzer Westersche beschaving tot he den toe waardoorheen historische bijzonder heden over den groei van het schoolwezen wer den gevlochten. Een beknopt overzicht over de feitelijke positie van de verschillende onderwijs takken in Nederland en ïndië besluit het ge heel, dat op zeer verdienstelijke wijze geïllu streerd is. Een bruikbare aanvulling op den in houd onzer katholieke leerboeken hier en daar echter niet zonder reserve te raadplegen. ALLERLEI VOOR HARMONIUM Uitgave N.V. Klavarscrïbo. Het Klavarscribo-instituut te Slikkerveer (bij Rotterdam) blijft voortgaan met het publicee- ren van goed verzorgde eigen uitgaven in het nieuwe, vereenvoudigde muziekschrift (systeem Pot). Thans heeft men het licht doen zien den bundel „Allerlei voor Harmonium", waarin zijn bijeengebracht eenvoudige bewerkingen van 89 bekende melodieën (wereldlijke en stichtelijke liederen), benevens 37 oorspronkelijke stukken. Deze bundel is verzorgd voor J. A. de Zwaan, organist van de St. Jacöbskerk en hoofdleeraar aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag, en H. Veldkamp, oud-leeraar aan de Rijkskweekschool te Groningen. Wij kunnen deze sober, doch smaakvol uitge voerde verzameling aanbevelen voor eiken har monium-bespeler, die het Klavarscribo eenigs- zins machtig is. Trouwens; bij wijze van inlei ding wordt bij den aanvang van „Allerlei" het Klavarscribo elementair verklaard. Bij eenige voorbereiding wijst de weg zich dan (voor wat het muziek-lezen betreft) vanzelf. JUBELZANG OP EEN PRIES TERFEEST door Jaap Vranken Uitg.: Bergmans, Tilburg. Nog één! Hier werd een tekst „naar" Guido Oezelle ge bruikt, doch de voor 1 Jongens- en 3 mannen stemmen met orgel geschreven muziek van Jaap Vranken betreedt nu niet juist de platge treden cantates-banen. We kennen den compo nist te goed om te weten, dat we er niet zon der een dosis bitonaliteit afkomen, welke echter om „economische" redenen angstvallig buiten het koor gehouden wordt. Wat heel verstandig is. Wie een korte, goed-modeme en feestelijk klinkende cantate voor zulk een feest wenscht, vindt hier iets van zijn gading, V. d. B. NEW YORK, 9 Oct. (Part.) De onderne mingslust blijft uiterst gering en de omzetten in het eerste beursuur beliepen vandaag nog slechts 100.000 shares tegen 150.000 gisteren, hetgeen toch ook reeds een ongunstig cijfer is. De stemming heeft door het gebrek aan on dernemingslust te lijden. Ook heden heerschte er weer een ongedecideerde tendenz en de koersschommelingen werden in vele gevallen beheerscht door toevallige vraag of aanbod. Staalwaarden werden meerendeels een fractie lager afgedaan. Steels daalden tot 33 pet. Spoorwegwaarden waren verdeeld. Union Pa cific deelden met 1 pet., doch verschillende andere dezer aandeelen trokken wat aan, in verband met de verklaring van den voorzitter der Refico, Jones, dat hij een tegenstander is van nationalisatie der spoorwegen. Koperwaar den bewogen zich op onsystematische wijze. U. S. Smelting liepen iets terug, doch verkeerden later weer een punt in herstel. Motorwaarden gaven slechts uiterst kleine schommelingen te zien; petroleumfondsen verkeerden lichtelijk in herstel. De scherpe concurrentie op de benzine- markt heeft de prijzen sterk doen dalen en de gevolgen zullen zich op de ruw-oliemarkt doen gelden, in dier voege, dat de ruw-olie- prijs zal moeten dalen. Dit zou dan een handi cap beteekenen voor de productie van hot-oil en hieruit zal op den duur een verbetering der petroleumindustrie moeten voortkomen. Waren- huisaandeelen, public-utilities, chemische fond sen, tabaksaandeelen en aandeelen in fabrie ken van landbouwwerktuigen waren weinig ver anderd. Levensmiddelenaandeelen kwamen hier en daar een fractie lager. Goud- en zilver mijnen waren over de geheele linie in herstel. Tegen het einde van de morgenuren ver kreeg de markt een gedrukt voorkomen en de noteeringen brokkelden langzaam af. De han del nam echter steeds in omvang toe. De moord op den koning van Yougo-Slavië werd druk besproken en oefende een ongunstigen invloed uit op het koersverloop van Yougo-Slavische, Oostenrijksche, Poolsche, Servische en Fran- sche ebligatiën, die 1 pet. a VA pet. verlies moeten boeken. De aandeelenmarkt werd er zoo goed als niet door beïnfiuenceerd. Tegen het einde van den beurshandel trad hier en daar een herstel in, hetgeen het meest in minwaarden tot uitdrukking kwam, doch uit eindelijk leden de meeste fondsensoorten een fractioneel verlies, dat echter voor American Can, United Fruit, Amer. Tobacco, Public Ser vice. Eastman Kodak, Case Treshing, U. S. Steels, Delaw. Hudson en Union Pacific 1 pet. al 'A pet. bedroeg. Aandeelen U. S. Smel ting boekten daarentegen een winst van 1 Y\ pet. De omzetten bedroegen 770.000 shares. Slotkoersen October Allied Chemical American Can Co. American Car Foundry American For Power Smeltina Ret. Te). Tel. Tobacco B. Water-work: Conner Eiectr. Co. American American American American Anaconda Ass. Gas Atchison Toneka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshina Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Ihrvsler Motor Cities Service Consol Gas ot N.Y. Continental Oil 7 Dawesieenlna 5Va Youngleenina Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric Genera) Gas EL cL A. Genera) Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Ct Tel. Kenneeott Copper Koninkliike Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy ProcLG.A, National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corn A. United States Leather United States Rubber. United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric, Woolwortb Building i exdlv. ox claim. I gedaan en laten. 9 8 6 127 127% 126 99 100 99'A 15% 16 16% 6 6% 34% 343/s 351/2 110% 110% 1107/8 76 77 77 15% 16% 16% 107/p 10?* 11 V2 50% 50% 51% 237/„ 241/2 25% 147/e 15% 15% 27 27% 28 127/8 131/s 13% 44 45 45'/, 20% 21 21% 41% 42% 42% 4% 4% 5 2% 2% 2% 33% 34% 35% 1% 134 27 277/8 283/4 167/p 17 17% 32% 32 31% 2414 241/2 24% 371/2 39 39% 89% 89% 90% 9S% 100% 100% 10% 103/g 103/4 17% 17% 177/e 25% 29% 297/a 147/p 1434 15% 8% 8% 8% 16% 16% 17 297/8 303/4 303/4 237/e 24% 24% 9% 9% 97/8 1784 17% 173/4 323/8 32% 321/4 4 75-90 4.85-00 4.85-00 86% 86 85 6% 6% 6% 2% 21/ï 2% 3% S8/* 4 27% 2734 28 14Vs 14 14% 19% 197/s 20% 16Vs 16l/4 16% 35 351/2 36 207/g 21% 22% 13 133/8 131/2 166 166 168 20 20 20 22% 227/g 23% 37% 37% 37% 30% 31% 32% 5% 57/6 57/8 39% 393/4 40 6% 61/4 6% 131/2 137/a 13% 17% 181/4 I8V4 15% 16% 16% 191/8 191/2 193/8 43 43 421/a 8% 8 Va 83/4 98?i 100 100 91/i 9% 31/2 3% 33/4 15% 16% 16% 32x/8 33% 33% 21/8 2% 21/s 31 31% 32 477/8 483/g 48% ex coupon bieden Van 3304.30 uur Kon. Olie Unilever 146 10'A Van 430500 uur Kon. Olie 146;^ A'dam Rubber 91 De „Ijsvogel" (thuisreis) is uit Bagdad ver trokken en te Cairo aangekomen, 9 Oct. 8 Oct Brussel 23.45 Rome 8 (-0 Mfdrid 13 72 Bern 32.70 Weenen 19.00 23 50 Oslo 8.62% A'dam 1375 Londen 32.85 Parijs 19.07 Berlijn NEW-YORK, 9 Oct. 9 Oct. 8 Oct. 24 8 24.69 *>7 )1 68 21 192% 4.yl 6 61% 6.63r,/e 40.41 40 52 NEW-YORK, 9 Oct. 9 Oct. 8 Oct 9 Oct. 8 Oct. Suiker Oct. 1.86 1.88 Mel 1.85-86 1.88-89 Dec. 1.89 1.91 Juli 1.90 1.93-94 Jan. 1.86 1.87-89 Sept. 1.94 1.97-98 Mrt. 1.82-83 1.85-86 Ct.Cuba 2.95 2.95 Rubber Standaard Oct. 13.46 13.84 Mrt. 14.28 14.64 Dec. 13.69 14.06 Juli 14.52 14.85 Juli 13.80 14.18 Sept 14.76 15.09 Mrt. 14.06 14.43 Katoen Loco 12.25 12.35 Jan. 12.06-07 12.17 Oct. 11.92 12.03 Mrt. 12.14 12.25-30 Nov 11.97 12.08 Mei 12.23 12.35-36 Dec. 12.02-03 12.14 Juli 12.25-26 12.32-40 Tarwe Roode Winter loco 1041/8 103% Harde Winter loco 1U% 111% Tin Loco £0.70 50.62% Nov. 50.70 50.60 Koffie (Rio) (Santos) Dec. 7.25 7.27 Dec. 10.50 10.48 Mrt. 7.46 7.48 Mrt. 10.50 10.53 Mei 7.55 7.57 Mei 10.55 10.58 Juli 7.64 7 66 Juli 11.59 10.63 Sept. 7.(0 7.71 Sept 10 62 10.65 9 Oct, Tarwe Dec. 96%-% Mei 9i%-% Juli 91%-H Mais Dec. 74Ve Mei 76% Juli 76% Reuzel Loco 9.07 Oct. 9.00 Dec. 9.12% ■Jan. 9.22% Mei 9.o7 CHICAGO, 9 Oct. 8 Oct 9 Oct. 8 Oct. Haver 9631/8.% Dec. 50 483/4 -6%-3/4 Mei 487a 473/4 91% Juli 45% 43% Rogge 73% Dec. 71% 70 75% Mei 74% 74% 752-4 Juli - Dulutb Ljjnzaad 9.05 9.00 Dec. 1.88% 1.S6 9.07% Mei 1.91 1.87 9.17% 9.57% 9 Oct. 6 Oct. Tarwe Oct. Dec. Mei 773/4 78% 83% 78% 783/4 83% Rogge Oct. Dec. Mei -6% 863/4 60% 86% 87% 60% Haver Oct. Dec. Mei 41% 40% 41 433/g 40'% 41% WINNIPEG, 9 Oct. 9 Oct. 6 Oct. Gerst Oct. 5 L% 52% Nov. 52% 52% Mei c4% 55 Lijnzaad Oct. 1.40 Dec. 1.43 Mei 1.4/% 1.34 1.35 1.3y% GRAANNOTEERXNG LIVERPOOL, 9 Oct. Tarwe: Dec. 5/2, Maart 5/1/8, Mei 5/6 3/4. Activa: Blnnenl. Wiasels, Prom., enz. in disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. oii. buit. 1. disc. Idem Eig. Portel. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet 19 K.B. v. 28 Sept. 18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz. Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 1/5 Kap Res en Pensioen!.. Gebouwen en M( der Bank Div. Rekeningen Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned -lndü tl W.v. til. buiten! Besch. Metaalsaldc (K.B v 4 Jan. 1929 Stbl. No 3 SchatkJstp„ rechtst b. d. Bank ond.gebr. 8 October'34 1 October "34 22.034.782 22.652.300 219.154 222.748 3.182.594 3.325.995 25.436.532 26.201.044 866.250 866.250 866.250 866.250 101.574.714* 108.983.009* 5.296.629 6.820.453 39.013.081 42.938.752 145.884.426 158.742.214 140.570.972* 153.369.466* 5.313.453 5.372.748 145.884.426* 158.742.214* 102.176.410 102,176.350 770.207.090 764.072.997 872.383.500 866.249.347 21.166.559 21.564.491 893.550.060 887.813.839f 37.680.612 37.580.198 4.970.000 4.970.000 6.050.881 9.070.741 16.996.491 16.996.491 1.131.435.254 1.142.240.780 20.000.000 20.000.000 3.807.914 3.807.914 5.000.000 5.000.000 9.242.813 9.281.273 901.739.640 926.493.660 133.978 129 035 48.926.654 57.856.624 139.989.940 117.114.196 2.594.311 2.558.075 1.131.435.254 1.142.240.780 73.789.100 73.789.100 40.583.490 34.449.396 457.047.587 446.990.040 AMSTERDAM, 9 Oct. Velling van Land- en Tuinbouwproducten N.V. Bloemenveiling van 8 Oct. Rozen: Hadley 2.004.00. Briarcliff 2.00— 3.00, Roselandia 1.602.00, Butterfly 2.002.50, Ophelia 1.502.00. Golden Ophelia 1.002.00, Edith Helen 2.003.50 pel- 100 stuks. Diversen: Am. Anjers 35 cent per stuk. Lillum Philip pine 1.001.50, per 100 kelk. Lillum longiflorum 4.006.50, Gladiolen 5080 cent, Dahlia's 4070 cent per 100 stuks. Chrysanthemum Pulling I 12.00—16.00, Rayonnanten rose I 7.0010.00, witte I 9.00—11.00, gele I 3.00—10.00, bruine I 8.0011.00 per 100 stuks. Troschrysanten 1020 cent per bos. Bouvardia 2025 cent per bos van 10. Sniigroen 1525 cent per bos. Potplanten: Coleus 710 cent. Geraniums 46 cent, Ster van Bethlehem 1520 cent, Nephrolepis 20—35 cent, Kentia's 0.701.40, Kleine Varens 35 cent per stuk. Aardappelenveiling van 9 Oct. Bonte Eigenhei mers 4.204.70, Blauwe Eigenheimers 4.104.30, Bevelanders 3.003.30 per 100 K.G. Groentenveiling van 9 Oct. Sla I 0.501.70, An dijvie I 1.001.9C Bloemkool I 5.009.00, Idem II 1.504.00, per 100 stuks. Snijboonen. kas 16.00 26.00. Spereieboonen, kas, enkele 22.00—26.00, idem dubbele 6.0012.00, idem enkele 5.0010.00, Pronkboonen 2.003.50, Spinazie 2.005.00, Pos telein 4.007.00 per 100 K.G. Peen 3.008.00, Prei 6.0012.00, Selderie 1.002.50, Peterselie 0.50 2.50, per 100 bos. Tomaten: A 3.00—5.50, idem B 4.006.50, idem C 2.00—3.00, per 100 K.G Roode kool I 4.005.20, Gele kool I 3.504.50, Groene kool I 3.005.00, Bredasche groene I 2.003.50 per 100 stuks. Uien I 4055 cent per 25 K.G. Fruitveiling van 9 Oct. Druiven: Frankentha- lers I 28.0032.00, Alicanten I 20.0021.00, Col man 18.00—20.00 per 1O0 K.G. Peren: Williams 10.0013.00. Beurré Clairgeau I 8.0011.00. Bon. Louis I 15.0020.00, Maagdenperen I 8.0011.00, Conseiller de la Cornice 6.009.00, Verdeurperen 3.005.00, Comtesse de Paris I 4.008.00, Her togin Elza 7.009.00, Gieser Wildeman 5.008.00, Pondsperen 3.005.00. Conferenceperen I 8.00 12.00, Beurré Hardy 14.0017.00. Beurré Lebrum I 10.0014.00, Legipont I 12.0016.00 per 100 K.G. Afpelen: Goudreinetten I 10.0013.00, idem val 4.00—7.00, Jacques Lebel I 9.0013.00, Ster appelen I 12 00—15.00. Zoete Appelen I 7.00— 12.00, Groninger Kroon 6.009.00 Signe Flllish 7.009.00, Cox Pomona 8.0012.00 oer 100 K.G. AMSTERDAM, 9 Oct. Aardappelprijzen. De prij zen waren heden onveranderd. Aanvoer 412.800 K.G. PURMEREND, 9 Oct. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer 800.000 eendeieren 1.452.15-. 60 000 km- eieren: 70-80 k.g. 4.70—5.00, 65-66 k.g. 4.004.60, 63-64 K.G. 4.304.60. 60-62 k.g. 4.204.50, 58-59 f 20iA0, 56-57 k-S- 4.00—4.60, 53-55 k.g. o'nS50-02 k'g' 3.00—3.40, 45-49 k.g. 1.80— 2.90. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. vertrokken 9 Oct., Clytoneus, s., Hamburg; Highland, s.. Tyno; Vllestïoom, s., Huil; Leeuwarden, s., Londen; Bowling, s Leith; Springfontein, s„ Zuld-Afrlka via Ham burg. AMSTERDAM, aangekomen 9 Oct., Teuna, Londen, repareeren, Hamerkanaal, Kampman's Bevr. kant. IJMUIDEN. Aangekomen 8 Oct.: Orpheus, s., Gothenburg; Hebe, s., Stettin; Ajax. s., Spanje 9 Oct.; Harpagus. s., B.-Aires. Euterpe, s„ Bor deaux; Allan, s., Hernosand; Texelsroom, s., Li verpool; Goodwood, s., Archangel. Vertrokken 8 Oct.: Tabian, m.s., Hamburg; Harpathlan, s., Tyne; Glynwen, s„ Blyth. 9 Oct.; Esther Maria, s„ Archangel; Agility, s., Hamburg. Vertrokken 9 Oct.: Boemfonteln, m.s., ter proeftocht. AMSTERDAM. Aangekomen 9 Oc.: Orpheus, Go thenburg, stukgoed, Levantlcade, Verg. Cevrga- doorskantoor; Kebe, Stetin. stukgoed, Suriname- kade, idem; Ajax, Spanje, sukgoed, Surinamekade, idem; Harpagus, B.-Aires, tarwe en mals, Engel- sche boelen, Wm. H. Müller Co.; Euterpe, Bor deaux, stukgoed, Surinamekade, N. Rjjnv Mij.; Allan, Hernosand, hout, Houthaven. M. W. Brandts; Texelstroom, Liverpool, stukgoed, Han delskade, Holl. Stoomb. Mij.: Goodwood, Archan gel, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij. KON. NED. STOOMB. MIJ. ORPHEUS, 9 Oct. van Gothenburg te Amst. HEBE, 9 Oct. van Stettin te Amst. AJAX. 9 Oct. van Spanje te Amst. BACCHUS, 8 Oct. van Messina naar Palermo. HERCULES, 8 Oct. van Istanboul n. Bourgas. OBERON, thuisreis, was 9 Oct. 1 uur v.m. 630 mijlen N. van Terceira. ORION, Middl. Zee naar Amst., pass. 9 Oct. 2 uur v.m. Lydd. POSEIDON, 8 Oct. van Danzig n. Kopenhagen. STELLA. 8 Oct. van Algiers naar Amst. AMOR, 7 Oct. run W.-Indië te New-York. VAN RENSSELAAR. thuisreis, 7 Oct. van Ma deira. ALKMAAR, thuisreis, was 8 Oct. 11 uur v.m, 470 mijlen- W. van Lands End. ORESTES, thuisreis, was 8 Oct. 3 uur n.m. 100 mijlen Z. van Lands End. NEREUS. 9 Oct. van Kopenhagen te Stettin. ULYSSES, 9 Oct. van Malta naar Vostizza. MIJ. NEDERLAND TABIAN, 9 Oct. van Amsterdam, te Hamburg. JOHAN DE WITT, uitreis, 9 Oct. te Port Said. POEX.AU BRAS, thuisreis, 9 Oct. te Londen. TABIAN. 8 Oct. van Amst. naar Hamburg. SALABANGKA, uitreis, pass. 8 Oct. Gibraltar. POELAU BRAS, thuisreis, was 8 Oct. 7 uur 6 v.m. 50 mijlen Z. van Lands End. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BINTANG, 8 Oct. van Manilla naar Calcutta, KEDOE. 7 Oc.t van. New Orleans n. Kaapstad. HOLLAND-WEST-AFRIK A LIJN MAASKERK. 8 Oct. van Dakar naar Las Palmas. REGGESTROOM. 8 Oct. van Dakar n. Bathurst. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLL.4ND-AFRIKA LIJN SPRINGFONTEIN, 9 Oct. van Amst. n. Ham burg. MELISKERK. thuisreis, 9 Oct. te Dar es Sa laam; vertrekt 11 Oct. naar Zanzibar. JAVA-NEW-YORK LIJN TALISSE, 7 Oct. van Savannah n. New-York. SALEIER, 6 Oct. van Penang naar Port Swet- tenham. DJAMBI, New-York naar Java. pass. 9 Oct Kaap Bon KON. PAKETV. MIJ. TASMAN. 8 Oct. van Manilla te Durban. LE MAIRE, 6 Oct. van Beira naar Zanzibar. SIPORA, 8 Oct. van Belawan naar Batavia. NIEUW ZEELAND, 6 Oct. van Batavia naaï Scerabaia. NIEUW HOLLAND, 8 Oct. van Singapore te Brisbane. HOLLAND-AMERIKA LIJN DAMSTERDIJK, R'dam naar Pacific Kust, 5 Oct. v.m. 8 uur van Punta Arenas. DRECHTDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam, 7 Oct. te San Francisco. BINNENDIJK. Norfolk naar Rotterdam, pass. B Oct. v.m. Lizard. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCYONE, thuisreis, 8 Oct. van Rio Janeiro. ROTT. LLOYD KOTA TJANDI, thuisreis, pass. 8 Oct. Point de Galle. S1BAJAK, uitreis, pass. 9 Oct. v.m. 8 uur Sa- gres. Wissel-disconto Promessen-disconto Beleen, van Effecten 3 Beleen, van Goed. 3 Voorschotten in Rekening-Courant RENTESTAND 2'/j pet. sedert 19 Sept. 1933 3 pet. sedert 19 Sept 1933 pet. sedert 19 Sept 1933 pet. sedert 19 Sept. 1933

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2