9 Reeds 26 renners geëngageerd Beschemingkgm griep, FINANCIEN RADIO-PROGRAMMA MARKTEN DONDERDAG 11 OCTOBER 1934 Veel nieuwe gezichten De Haagsche tram niet rendabel Vrijdag 12 October 1934 Steun in natura aan werldoozen Dagfilm keelontsteking en verkoudheden Voor de derde Amsterdamsche Zesdaagsche zijn thans vijf koppels definitief samen gesteld NIEUWE WEESPER MOP! Waarom een slager niet vervolgd kon worden INBRAAK TE EINDHOVEN Brandkast met valschen sleutel geopend ster was genomen, zoodat men zich waarschijn lijk langs dezen weg toegang tot het kantoor heeft verschaft. Daar geen spoor van braak aan de brandkast viel waar te nemen, moet deze met een valsche sleutel zijn geopend. Loonsverlaging van twaalf pCt. voorgesteld VIER EEUWEN MISSIE IN ONZE OOST Herdenkingsbijeenkomst te Den Haag Ned. Staatsloterij Bij de heden gehouden trekking der Ned. Staatsloterij is een prijs van 1000 met een 1 premie van 30.000 gevallen op nummer 1086. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ naar den katholieken radiogids r De kleinhandel wenscht daarbij ingeschakeld te worden INBRAKEN TE PURMEREND EN OMGEVING Dievenbende gearresteerd DE „PELIKAAN" NAAR INDIË VERTROKKEN Krankzinnigenverpleging Muziek in Den Haag Concertgebouw-orkest 466e STAATSLOTERIJ De uitgifte van de 3x/2 vCt. geldleening provincie Gelderland, groot f 2.000.000 is niet geheel volteekend. De inschrijvingen werden ten volle toegewezen. Volgens het jaarverslag van de cultuur Mij. Tjepper heeft de ongunstige toestand van de suikermarkt tot gevolg, dat ook in 1935 geen aanplant in den grond wordt ge bracht. Door zeer drastische bezuinigingen zal het verlies in dit jaar zooveel mogelijk worden beperkt. Volgens de Javabode wordt de mogelijk heid overwogen van steun aan de Indische metaalmarkt, waarvan de toestand momen teel zeer critiek is. De perspectieven zijn zóó somber, dat men vreest voor de noodzaak van een georganiseerde afbraak. Binnen kort zal een commissie van ad vies worden ingesteld door het Internatio naal Tincomité, ter vertegenwoordiging van de belangen der consumenten. Amerika en Engeland zullen als de twee grootste tin verbruikers in deze commissie vertegen woordigd zijn. Op de beurs te Parijs bestaat de algemeen geldende meening dat door de gebeurtenis sen te Marseille aan de Fransche vredes politiek niets veranderd is. Financieele krin gen verwachten geen complicaties in den internationalen toestand. Ter Berlijnsche beurze is men van mee ning, dat de politieke gevolgen van den moord op koning Alexander en minister Barthou niet zijn te overzien. Japans uitvoer bedroeg in September 171 millioen Yen en de invoer 156 millioen Yen. In het tijdvak JanuariSeptember ver toont echter de handelsbalans een invoer- saldo van 102 millioen Yen, hetgeen een vermeerdering der parssiviteit beteekent van 47 pCt. vergeleken bij het overeenkomstig tijdvak van het vorig jaar. Volgens de Deutsche Allgem. Ztg. werkt de Duitsche kunstzijde-industrie momen teel op 100 pCt. der capaciteit, wegens ge brek aandeviezen en grondstoffen. De in voer bedroeg in de eerste acht maanden M. 26.3 mill, tegen M. 25.5 mill, in hetzelfde tijdvak van 1933. De uitvoer is het loopende jaar van maand tot maand achteruitge gaan en bedroeg in de eerste acht maanden M. 15.1 mill, tegen M. 18.3 mill: het vorig jaar. De Duitsche Ford gaat wegens verlies van M. 4.34 millioen in het afgeloopen boekjaar tot buitengewone afschrijvingen, het aan wenden van reserves en tot verlaging van het kapitaal in de verhouding van 2 tot 1 tot M. 7.5 millioen over, om dit daarna we der tot M. 15 millioen te verhoogen. De nieuwe 4/2 pCt. leening A. B. Separa tor groot Kr. 7y, millioen d 99 pCt. was da delijk volteekend. De door deze emissie ver kregen middelen zullen dienen voor de te rugbetaling der schulden, ontstaan door de terugbetaling van het preferente kapitaal ad Kr. 15 millioen op 30 April j.l. Volgens het rapport der Agricultural Ad justment Administration nam de koop kracht van den Amerikaanschen landbouw gedurende Juni, Juli en Augustus met 44 pCttoe. Het inkomen van den landbomo bedroeg in deze maanden 1.50 millioen tegen 1.31 millioen in 1933 en 9.13 mill, in 1932. De afleveringen van de U. S. Steel Cor poration vertoonen over de maand Septem ber een lichte daling en bedroegen 370.000 ton tegen 378.000 ton in Augustus. Zij be reikten het laagste punt sedert Januari j.l. Iron Age raamt de Amerikaansche staal- productie momenteel op 24.5 pCt. der capaci teit tegen 24 pCt. de vorige week. De voor zichtigheid die bij de afnemers in acht wordt genomen, houdt verband met de on zekerheid omtrent de toepassing der Codes. De Standard Oil of New-Jersey heeft den benzine-prijs andermaal met 1 dollarcent verlaagd; de Standard Oil of Indiana ver laagde den prijs zelfs met 2 dollarcent. De Woolworth Co. keert een onveranderd kwartaal-dividend uit van 0.60. De Continental Car keert een kwartaal- dividend uit van 0.60 tegen 0.75 het vo rig kwartaal. Roosevelt verklaarde, dat hij naar hoo gere goederenprijzen streefde en dat de huidige prijzen te laag zijn, om te stabili- seeren. Hij is echter tegen te groote prijs- verhooging. In verband met het feit dat de nieuwe leider van de Nira, Richberg, het fixeeren der prijzen heeft opgegeven en Roosevelt toch nog aan code-prijzen zich schijnt te willen vasthouden, ontstaat over deze politiek thans groote onzekerheid. William Heart wijdt een lang artikel aan de houding der Amerikaansche regeering tegenover het zakenleven, welke thans veel vriendschappelijker moet zijn, dan tot dus verre het geval is geweest. Het artikel wekt tevens de zakenwereld op, de regeering te helpen in het vermijden van inflatie. Een der firmanten van Morgan Co. heeft een conferentie met Roosevelt gehad; waar van men veronderstelt, dat voorstellen in zake den industreélen vrede werden ber sloten. Vele geruchten doen de ronde omtrent de renners, die voor den derden Amsterdamschen Zesdaagschen wielerwedstrijd, die van 2 tot 8 Nov. as. in het R.A.I.-gebouw zal worden ge houden reeds zouden zijn of zullen worden ge- engageerd. In tegenspraak met vele en ter bevestiging van andere geruchten kan thans officieel wor den medegedeeld, dat momenteel van het veld, dat uit veertien koppels totaal zal bestaan, 26 renners reeds zijn geëngageerd. Deze 26 renners zijn Pijnenburg, Slaats, Braspenningx, De Wolff, Pellenaers, Klaas van Nek, gebroeders Vroomen, Bogaert, Matena, Heslinga, van der Heyden, Visser, van Hout, v. d. Wulp en Jazet, allen Nederlanders, Hill (Amerika) Schön en Hürtgen (beiden Duitsch- land), Buysse en Deneef (beiden België), Bres- ciani (Italië), Broccardo en Guimbretière (bei den (Frankrijk), Mersch (Luxemburg) en Priéto (Spanje). Van deze 26 renners zijn er slechts zeven, die ook in de tweede Amsterdamsche Zesdaag sche zijn gestart, nJ. Pijnenburg, die toen met Wals reed, Braspenninx, (Jan van Kempen), De Wolff (Adan), Bresciani (Guerra) Hürtgen (Rausch) en BroccardoGuimbretière. Deze derde Zesdaagsche zal dus niet minder dan zeventien nieuwe gezichten zien, waafmede wel afdoende bewezen is, dat het voornemen der directie om van deze Zesdaagsche geen „scha- blone" te maken, ernst is geweest. Wat de renners zelf betreft, Pijnenburg en Slaats zijn voldoende bekend en commentaar is hier overbodig, Braspenninx is de stoere Brabander, De Wolff het nieuwe Amsterdam sche „kanon", Pellenaers de amateur wereld kampioen op den weg, Klaas van Nek een der beste Europeesche zesdaagsche renners, die ook fraaie successen in Amerika boekte, de gebroe ders Vroomen, het Limburgsche koppel, dat den laatsten tijd zoo grooten naam heeft gemaakt, Bogaert de Nederlandsche profkampioen op den weg Matena en Heslinga de jonge succesvolle Hagenaars, van der Heyden, de populaire Am sterdammer, die als koppelgenoot van De Wolff het afgeloopen seizoen fraaie successen boekte, Jules Visser, de Amsterdamsche coming-man, Jan van Hout, oud-werelduurrecordhouder, momenteel in grootschen vorm, Van der Wulp, de Amsterdamsche stayer, die in een vorm is als nooit te voren en Jazet de nieuwe Oost- lijke ste. Wat de buitenlanders betreft, Norman Hill is de meest succesvolle Amerikaansche zes daagsche renner, Schön en Hürtgen, momenteel wel de beste Duitsche renners op dit gebied, Albert Buysse, de beste Belgische zesdaagsche renner, winnaar van -de Berlijnsche Zes daagsche 1933 met Deneef, die ook thans geën gageerd is, Bresciani, de beste Italiaan, tweede 9jin het stayerkampioenschap van Italië, Guim bretière en Broccardo, 't meest beroemde Fran- .sche koppel de „jongens van de marine", Mersch, de voortreffelijke Luxemburgsche ren ner, die uit het wereldkampioenschap weg. ge ïntrigeerd werd en Priéto, de kampioen van Spanje. Omtrent de vorming der koppels valt mo menteel nog slechts te melden, dat de volgende koppels definitief zijn samengesteld, nl Guim bretièreBroccardo (Frankrijk), Gebroeders Vroomen (Nederland), MatenaHeslinga (Ne derland), Schön—Hürtgen (Duitschland) en BuysseDeneef (België). Alle geruchten omtrent samenstelling van andere kJypels zjjn uit de lucht gegrepen. Eenige weken geleden voerde de slager S. te Nederhorst den Berg een hoeveelheid vleesch in uit 's-Graveland, welk vleesch naar door de slagers in den kring van den gemeenschap- pelijken Vleeschkeuringsdienst voor Weesp, Weesperkarpsel, Muiden, Nigtevecht en Neder horst den Berg algemeen verondersteld wordt onderhevig is aan en keurloon van twee cents per kilo. Ook al is dit vleesch elders reeds gekeurd, wordt door de ambtenaren van genoemden Keuringsdienst, gedurende de twaalf jaren, dat deze dienst in werking is, voor herkeuring een loon van twee cents per kilo in rekening gebracht. De bovengenoemde slager S. gaf dan ook van den invoer te bevoegder plaatse kennis, maar toen de keurmeester, de heer D. Fokker, ter plaatse kwam, was reeds het ingevoerde vleesch verkocht. Ditzelfde was reeds eerder voorgeval len, zoodat contróle op die manier onmogelijk werd. Toch had de heer Fokker nog niet tot bekeuring willen overgaan, omdat hem bekend was, dat er met betrekking tot de verordening op den Vleeschkeuringsdienst het een en ander niet in orde was. De ambtenaar te Weesp, die de keurloonen administreert, stond echter op vervolging, waarom tegen slager S. proces-verbaal werd opgemaakt. Het duurde echter niet lang, of van het Kantongerecht te Hilversum kwam be richt in bij den burgemeester van Weesp, dat tot vervolging niet kon worden overgegaan, aangezien er geen enkele bepaling in de veror dening op den Vleeschkeuringsdienst stond, waarbij voor ingevoerd vleesch bij herkeuring twee cents per kilo betaald moest worden. De commissie van toezicht op de Vleeschkeu ringsdienst heeft deze zaak onder de oogen ge zien en besloten, in de verordening alsnog een desbetreffende bepaling op te nemen met te rugwerkende kracht tot12 Februari 1923. Hedenmorgen ontdekte de dienstbode van den heer van B., assuradeur, wonende Elzenstraat- te Eindhoven, dat de brandkast op het kantoor, gelegen achter de woning, openstond. Onmiddellijk waarschuwde zij haar patroon, die constateerde, dat een bedrag van ongeveer f 6000 uit de brandkast werd vermist. De recherche stelde een onderzoek in, waarbij bleék, dat een ruit in het kantoor uit het ven- Woensdagmiddag is een vergadering gehou den van den Personeelraad van de Haagsche Tramweg Maatschappij, waarin de directeur mededeeling heeft gedaan van den hoogst on- gunstigen financieelen toestand, waarin het be drijf verkeert. De directeur achtte belangrijke loonsverlaging ingaande 1 Januari onvermij delijk, wilde men voorkomen, dat reeds in 1935 tot opheffing van een aantal lijnen zou moeten worden overgegaan, hetwelk een massaal ont slag van honderden beambten ten gevolge zou hebben. Genoemd werd een algemeene verlaging met twaalf pet. der bestaande loonen. Wanneer deze loonsverlaging zou worden doorgevoerd, zou niettemin nog een zeer g.oot tekort aanwezig blijven, hetwelk de gemeente en de Haagsche Buurtspoorwegen zouden moeten bijpassen. De directeur meende echter, dat men bij een dergelijke loonsverlaging a'thans voor het jaar 1935 van de opheffing van lijnen zou kunnen afzien. De personeelraad erkende den hoogst precai- ren toestand van het bedrijf, alsmede het groote belang, dat het personeel er zelf bij heeft om massaal ontslag wegens opheffing van lijnen te voorkomen, doch meende zich omtrent de vraag, of resp. tot welk bedrag het personeel een verlaging der loonen zou kunnen dragen, ten einde daarmede tot een verlaging van de exploitatie-kosten te komen, niet te kunnen uitspreken, alvorens overleg te hebben gepleegd met het personeel. In een over enkele weken te houdsn vergade ring zal dit voor het Haagsche trampersoneel zoo gewichtige vraagstuk opnieuw onder de oogen worden gezien. De Indische Missie Vereeniging is van mee ning, dat de herdenking van 400 jaren missie- arbeid in Ned. Oost-Indië niet beperkt mag blijven tot het bijeenbrengen van een Missie- Jubileumfonds, maar dat ook op een andere wijze dit feit moet worden herdacht. De tijdsomstandigheden en vooral ook de nooden, waarin de Missiën verkeeren, laten echter een grootsche feestelijke herdenking niet toe en daarom heeft zij besloten dit feit op een voudige maar toch waardige wijze te vieren. Daartoe zal dan een herdenkingsbijeenkomst worden gehouden op Woensdagmiddag 14 No vember om drie uur in het Hotel „Wittebrug", te 's Gravenhage, waartoe behalve de Paters Provincialen der in Indië missioneerende Orden en Congregaties en de lecvn der Indische Mis sie Vereeniging, ook anderen, die in betrekking staan of gestaan hebben tot Ned. Oost-Indië, zullen worden uitgenoodigd. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, heeft bereids de toezegging gedaan om indien Z. H Exc. daartoe in de gelegenheid is, die bijeen komst bij te wonen. Het juiste programma is nog niet opgesteld, maar wel staat vast, dat twee sprekers een korte rede zullen houden en door een paar zangnummers die vergade mg zal worden op geluisterd. De verzorging van die bijeenkomst is opgedragen aan het Centraal Katholiek Ko loniaal Bureau en het Katholiek Indisch Bu reau. Waar het 400-jarig Missie-jubileum in Ned. Oost-Indië een feit is, wat de belangstelling ook van personen buiten de Indische Missie Vereeniging verdiend en gewekt heeft, meent de Indische Missie Vereeniging, dat, hoewel deze plechtige herdenking van baar uitgaat, zij toch onder patronage van een wijder kring van per sonen moet worden gesteld en daarom is er op verzoek der Indische Missie Vereeniging een Comité en Eere-Comité samengesteld. Tot dat Eere-Comité z;jn zoo welwillend ge weest om toe te treden: Z. H. Exc. Mgr. Lorenzo Schioppa, aartsbisschop van Justmianopolis, apostolisch internuntius; Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem; Z. H. Exc. Mgr. A. van Velsen, oud-apostolisch vicaris van Batavia; H. Eerw. Kanunnik H. A. Th. van Dam, deken van 's Gravenhage; Exc. Mr. J. van Schaik, minister van Justitie; Exc. Mr. Dr L. N. Deckers, minister van Defensie; Exc. Mr. M. P. L. Steenberghe, minister van Economi sche Zaken; Exc. Jhr. Mh Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat en voorzitter der Tweede Kamer van de Staten-Generaal. Het Comité is als volgt samengesteld: Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State, voorzitter der I.M.V., voorzitter; Mgr. P. G. Groenen, directeur van het Centraal Katholiek Koloniaal Bureau, secretaris; Mgr. A. Hermus, ondervoorzitter van den Priester-Missiebond; mevr. C. Steins BisschopHerckenrath, alg. voorzitster van het St. Mclaniawerk; Dr. W. Brokx, oud-hoofdambtenaar N.O.I.; A. B. ten Berge, oud-lid van den Volksraad; Dr. J. F. A. M. Buffart, eere-voorzitter van de A.V.R.O.S. te Medan; Mr. H. Bogaardt, oud-advocaat te Batavia; W. Bronkhorst, bestuurslid der Haag sche afd. van de I.M.V.; J. A. M. Bruineman, oud-lid van den Volksraad: Ir. L. J. M. Feber, oud-voorzitter van de I.K.P.; C. J. J. Jansen, oud-directeur van Financiën N.-I:; F. Knaa- pen, ambtenaar N.-I. met verlof; H. P. Matthee, oud-hoofdambtenaar N.-I.; Mr. A. C. Sandkuyl, oud-hoofdvertegenwoordiger der B.P.M. in N - I:; Prof. Dr. J. Schmutzer, oud-lid van den Volksraad; P. J. F. J. Schnebbelié. directeur van het Katholiek Indisch Bureau; Mr. L. J. A. Trip, oud-president van de Javasche Bank: Ch. J. I. M. Weiter, oud-vioe-president van den Raad van Indië. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8 uur Gramofoonmuziek 10.30 Orgelspel door Joh. Jong 11.20 Gram.muzlek 12 uur Sluiting. AVRO 12 uur Tijdsein AVRO- Klok 12.01 Lunchconcert door het Sym- phonisch Jazz-orkest van de N.V. Natio nale Revue o.l.v. Julius Susan, met tus- schenspel van Gramofoonmuziek 1.45 Aansluiting met het Amstel-Hotel te Am sterdam. Feest van het (Spaansche) Ras. 2.15 Spaansch concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico TYeep. Solisten: Anita Cazals, sopraan. Willem Ravelli, bariton 3 uur mevr. Ida de Leeuw van Rees be spreekt de blouse van het gratis AVRO- knippa troon 3.20 Orkestmuziek op gramofoonplaten 4 uur Sluiting. VARA. Vara-Knipcursus (voor gevorderden) door mevr. A. Blanken-van Kuyk. Tweede herhaling, eerste les 4.45 Gramofoonmuz. 5.30 De Notenkrakers onder leiding van Daaf Wins 5.58 Overgang naar den ver sterkten zender 6 uur Klein VARA-en- semble onder leiding van Frits Bakels 6.30 De Flierefluiters onder leiding van Jan van der Horst 7 uur Orgelspel door Cor Steijn 8 uur Sluiting 10 uur Vaz Dias 11 uur Jazz muziek (Gramofoon platen) 11.30 Populaire gramofoonmuz. 12 uur Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8 uur Schrift lezing en meditatie 8.15 Morgenconcert 10.30 Morgendienst door ds. H. J. Lang- man 11 uur Liederenrecital door Maja Reilingh 12 uur Politieberichten 12.i5 Leger des Heilskwartiertje 12.30 Ensem ble van der Horst 2 uur Gramofoonmuz. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur „Waarom Duinloo zijn dominee niet kreeg" van H. Weiland 3 uur Harmonium-bespeling door Ton Brands 2.45 Verzorging zender 4 uur Het „Hendriks Trio" 5.30 Gra mofoonmuziek 5.45 Populaire bespeling van het studio-orgel door Daaf Lincy 6.30 „Bloembollen op perken" door A. J. Herwig 7 uur Politieberichten en Chr. Persbureau 7.15 Gramofoonmuziek, of een greep uit het Dagelijkseh gebeuren". 7.30 Literair-paedagogisehe schetsen uit „In 's Levens Voorhof" van prof. J. Wate rink 8 uur Utrechtsch Mannenkoor „Eu terpe", dir. Lieven Duvosel 10.30 Gra mofoonmuziek 11.30 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek 12.20 Middagconcert door het Radio-orkest o.l.v. Henri Pensis: 1. Fra Diabolo. Aubert; 2. Fantasie „La Tosca", Puccini; 3. Wiener Zugvögel", wals, Translateur; 4. Chant élégiaque, Vranckx; 5. Cortège oriental. Leemans; 6. L'Arle- sienne-suite, Georges Bizet; 7. Victoria en haar Huzaar, Abraham. In de pauze: be richten 1.35 Gram.-muziek. Ouv. „1812", Tschaikofski; 2. Slavische Dansen, Nos. 1, 2. 4 en 8, A. Dvorak; 3. Noorsche rhapso- die, E. Lalo. In de pauze: persberichten. 2.20 Koersen 4.05 Idem 6.50 Concert en dansmuziek 7.50 Paardensport-be- Radio-cabaret. Parade im Kindergarten, richten 7.55 Hollandsehe uitzending, door Original Marimba Band; 2. 't Is net zoo je zegt, foxtrot, gearr. door Kees PTuis; 3. Lonesome little Doll, Boutelje; 4. Kindje met je mooie oogen, de Leur en Pruis; 5. Duif en Vliegmachine: 6. Op de wandeling, Fansen, gearr. door Mariette Serlé; 7. I'm gonna play down by the Ohio, foxtrot, Fried, door Washboard Rhythm. Boys. 8.20 Persberichten 8.40 Gevarieerd con cert door het Radio-orkest o.l.v. Henri Pen- sis: 1. Prélude romantique, Rogister; 2. Tu oublies, Smetsky; 3. Batavia, Künnecke; 4. Isoline, suite de ballet, Messager; 5. Ween- sche Dans, Friedemann; 6. Luxembourg, ville des Roses, Scair; 7. Petite suite d'Or- chestre, Pensis 9.35 Fluit-recital door Alphonse Faber: 1. Concertino voor fluit, Chaminade 9.50 Hille-concert 10.05 Vervolg Fluit-concert: 1. Variaties over een Thema van Mozart, Hahn. 10.20 Zang- recital door Marie Thérèse Grosfils-de Cuy- per: 1. Nuages, Alexandre Georges; 2. Sou- pir, Henri Duparc; 3. En Prière, Gabriel Fauré; 4. Aubade du Rois d'Ys, E. Lalo; 5. Ave Maria, A. Renaud 10.45 Dansmu ziek door Ferry Jusa en zijn Dansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Concert door het kleine orkest van de Tribune der Oud strijders 6.50 Pianospel door MUe. Del- porte 9.35 Gramofoonmuziek 10.30 Gevraagde gramofoonmuziek 10.45 Dans muziek. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Orkestconcert o.l.v. Karei Walpot 5.20 Gramofoonmuz. 7.35 Idem 8.20 Het Katholieke ge mengd koor „Artes Caritas" o.l.v. Hubert Commissaris 9.35 Orkestconcert o.l.v. Paul Douliez 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Strijk orkest uit rest. Wivex, o.l.v. A. Bendix 2.50 Deensche dansmuziek 7.30 Oude Deensche kerkmuziek 9.45 Kamermuziek 10.20 Dansmuziek. BERLIJN, 357 M. 3.20 Populair orkest concert 5.50 Margaretha Leudtke Schmidt, sopraan 8.30 Concert o.l.v. Rudi "Plato 9.40 Kamerconcert. HAMBURG, 332 M. 11.35 Het Jaro Mi- chalek-orkest 6.20 omroeprokest o.l.v. J. Eibenschutz 8.20 „Freut euch des Le- bens", vroolijk programma 9.40 Muzikaal tusschenspel 10.20 Het Beerwald trio 10.50 Victor Dabunskl, piano. KEULEN, 456 M. 3.20 Conc. door Peter König, tenor, Egbert Grape, piano 4.50 Gramofoonmuziek 7.30 Populair concert door het kleine omroeporkest o.l.v. Leo Ey- soldt 10.20 Hedendaagsche muziek. DAVENTRY, 1500 M. 12.50 BBC-Dans- orkest o.l.v. Henry Hall 1.35 Philhaïmo- nisch strijkorkest o.l.v. Joh. Hoek 4 uur BBC Northern orkest o.l.v. T. H. Morrison 7.50 Orgelrecital door C. H. Trevor 8.35 BBC-orkest afd. D, o.l.v. Julian Clifford 11.25 Harry Roy en zijn orkest. PARIJS, POSTE PARISIEN, 7.18 Gra mofoonmuziek 7.50 Idem8.10 Concert door Guy Berry, Gilberte Legrand en Willy Maury (gr.pl.) 8.32 operette. PARIJS, RADIO. 1648 M. 12.50 Popu lair concert o.l.v. Lucien Goldy 9.05 „Rachel", blijspel van Gustave Grillet. MILAAN, 369 M. 4.50 Concert 5.20 Gramofoonmuziek 8.05 Symphonie-con- cert 9.05 Blijspel, na afl. gramofoonmuz. ROME, 421 M. 4.30 Populair concert 5.20 Gramofoonmuziek 8.05 Operette uitzending. WEENEN, 507 M. 3.30 Gramofoonmuz. 4.40 Zangrecital door Marguerite de Re- din, sopraan 6.50 Populair concert 9.20 Het Harry Tafet-Jazzorkest, Otto Neu mann, zang 10.10 Vioolrecital 10.40 orkestconcert o.l.v. dr. Philipp de la Cerda. WARSCHAU, 1345 M. 3.05 Salonorkest 4.35 Solistenconcert 5.35 Vioolrecital 6.20 Populaire muziek 7.35 Philhar- monie-orkest o.l.v. P. Scheinpflug 10.25 Populaire muziek. BEROMUNSTER, 540 M. 3.20 Omroep orkest o.l.v. Hermann Hofmann. Greta Rümbeli-Tokay, alt 4.50 Omroep klein- orkest o.l.v. H. Neppach 5.20 Gramofoon platen 7.15 Omroeporkest 8.30 Das 1st die Liebe.... Omroeppotpourri m.m.v. zangsterren en het stedelijk orkest van Bern. De Ned. R. K. Bond van Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit heeft een adres gericht aan den minister van Sociale Zaken, waarin de bond zegt te hebben vernomen, dat aan het departement van Sociale Zaken voor bereidingen worden getroffen en besprekingen worden gevoerd met het departement van Eco nomische Zaken en door tusschenkomst van het Nationaal Crisis Comité en zijn plaatse lijke subcommissies de mogelijkheid te overwe gen, om de groenten en eventueel aardappelen en andere tuinbouw-consumptie-artikelen, wel ke op de respectievelijke veilingen de minimum vastgestelde prijzen niet kunnen opbrengen en deswege vernietigd zouden moeten worden, onder het bereik te brengn van dat deel van ons volk, dat daaraan behoefte heeft. De bond waardeert dit lofwaardig streven, maar kan zich tevens niet onttrekken aan de vrees, dat hieraan voor de normale distributie nadeelige gevolgen vastzitten. In 1933, en ook in het begin van dit jaar waren er reeds gemeentebesturen in ons land, welke bovengenoemde artikelen voor het reeds omschreven doel tot zich namen en met uit schakeling van den handel, brachten onder 't bereik der behoeftigen, doordat zij deze door charitatief aangelegde personen liet distribu- eeren. De bond is er dus niet gerust op, dat dit ook zou kunnen geschieden wanneer deze aan gelegenheid van uw departement uit zou wor den geregeld. Waar de kleinhandelaren in het bedrijf in 't algemeen hun medewerking verleenen bi) de uitvoering der crisis-wetten, welke hen vaak veel moeilijkheden en financieel nadeel ver oorzaakten en zij zeer moeilijke tijden doorma ken, tengevolge van de sterk verminderde koopkracht van het publiek, maar zij het tot dusver buiten den steun der Overheid hebben moeten redden, verzoekt de bond het volgende: le. Wanneer maatregelen genomen worden om groenten enz. onder dat gedeelte van het publiek te brengen, welk daaraan behoefte heeft en financieel niet bij machte is, daarvoor den normaal gangbaren prijs te betalen, deze verstrekking te doen plaats hebben door het gewone distributie-apparaat, den kleinhandel, en te dien opzichte daarbij geheel uit te scha kelen de hulp van particulieren. 2e. Voorts met het Nationaal Crisis Comité en zijn subcomité's en de organisatie uit den kleinhandel overleg te plegen over de vaststel ling en norm van een zoogenaamd bezorg- of distributieloon voor den kleinhandelaar, die met de distributie belast wordt. Hierdoor zal bereikt kunnen worden, dat de normale ver houdingen inzake distributie intact blijven. Bovendien dat deze distributie op vakkundige wijze zal worden uitgevoerd, waarbij ieder naar behoefte zijn deel zal ontvangen en de produc ten op zichzelf op behoorlijke wijze zullen wor den behandeld en bewaard. Als organisatie van den kleinhandel ver klaart de bond zich desgewenscht bereid tot besprekingen in dezen geest, terwijl hij bij de uitvoering van een en ander gaarne zijn mede werking wü verleenen. Voor eenige manden terug is te Purmerend ingebroken in de Purmerender Wasch- en strij kinrichting aan de Nekkerstraat. De brand kast werd geforceerd, geld ontvreemd, enz. De inbraak werd niet tijdig ontdekt en een eenige uren later ingesteld onderzoek bracht geen licht in deze zaak. Naar alle kanten werd een onderzoek inge steld en inzonderheid ook naar de Beemster, waarheen men vrij zeker een spoor meende te Ontdekken. Thans echter kreeg de politie aanwijzingen dat er inderdaad toch uit die richting gewerkt moet zijn. Het bleek, dat een man in de straf gevangenis te Haarlem was opgesloten, die daar vroeger als boerenknecht had gediend. Ver schillende berichten gaven aanleiding om hem een nader verhoor ook in verband met de in braak in de wasscherij af te nemen. Ende man viel door de mand. Hij bekende daaraan de bet te zijn, noemde enkele van zijn medewer kers, welke eveneens werden aangehouden. Een er van bleek te zijn, zekere T. uit Scher- merhorn, die dezer dagen ook aldaar reeds voor een inbraak was gearresteerd, de twee anderen waren de gebroeders K. te Wormer. De man uit Schermerhorn heeft reeds bekend, doch de bei de K.'s nog niet. Zij ontkennen hardnekkig iets met de inbraak uitstaande te hebben. De politie gelooft een goeden slag te hebben geslagen en meent de hand te hebben weten leggen p een inbrekersbende, welke in den laat sten tijd het platteland in deze omgeving onvei lig heeft gemaakt. Thans worden de verschillende gepleegde in braken in de omgeving, van welke de daders nog niet bekend zijn geworden, nog eens aan een nader onderzoek onderworpen. Hedenmorgen 10 uur is het K. L. M. vlieg tuig „Pelikaan" met post en passagiers naar Indië vertrokken, geboekt hebben 1 passagier AmsterdamRangoon, 1 AmsterdamBatavia, 1 Amsterdam—Karachi en 1 Amsterdam- Allahabad. Meegenomen is 313.845 K.G. briefpost, 34.400 K.G. pakketpost en 50.070 K.G. lading. De „Kwartel" op de uitreis is te Singapore geland. In de Psychiatrische Inrichting St. Joseph- Stichting te Apeldoorn zijn de overgangsexa mens afgenomen door leden van de examen commissie der R. K. Gestichts-Artsen-Vereeni- ging. Eerste overgangs examen vijf candidaten. Ge slaagd: De Eerwaarde Broeders Plechelmus en Daniël en de 1.1. verplegers M. Hofmans en J. Hofmans. Tweede overgangs examen vier candidaten. Geslaagd: De 1.1. verplegers G. J. J. de Klein en M. J. van Wanrooy. Het Amsterdamsch Concertgebouw-orkest geeft 13 October a.s. onder leiding van Bruno Walter zijn eerste concert (serie A.) in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag. So liste is Drisolina Giannini. Uitgevoerd worden werken van Brahms, Mozart, Respighi, Bellini en Wagner. Het Amsterdamsch Concertgebouw-orkest zal in de sociëteit Harmonie te Rotterdam zes con certen geven, waarvoor de volgende data zijn vastgesteld: 24 October, 14 November, 12 De cember, 12 Januari, 30 Januari en 27 Maart. Als dirigent zullen optreden prof. dr. Willem Men gelberg, Bruno Walter en Eduard van Beinum. l BARNEVELD, 11 October. Aanvoer 800.000 eieren 4.20—5.25 per 100, handel tamelijk. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Oct. Aanvoer 4000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers f3; Be velanders f2.70—3.40; blauwe f3.50; Griso f2; 24000 K.G. Roode Kool f 1—2.80. 11.000 K.G. Gele Kool f 1.40—1.90; 17.000 K.G. Vroege witte Kool f 0.70—1.30; 12.000 K.G. Deensche Witte Kool f 1.40—1.90; 18.000 K.G. uien: Gele uien f 1.60—2.20; Grove f2—2.20; Gele drielilngen f i 80—1' Gele Nep f 1.10—1.30. 1000 stuks Bloem kool; le soort Le Cerf. 17.20—8.90; 2e soort reuze f4.50—7.30; 750 K.G. Slaboonen f2- -8; 6000 K.G. Bieten f 0.90—1.70; 600 K.G. Ram menas f2.60. GOUDA, 11 Oct. Veemarkt. Aangevoerd in to taal 1518 stuks, waarvan 98 slachtvarkensvette 1414.5 cent per pond, levend met 2 pOt. kor ting. Londensche 1112 cent per pond, levend met 2 pCt. korting. 644 magere varkens 14.00— 22.00, 691 biggen 6.008.50, Geldersche biggen 9.0011.00, 7 runderen 140.00175.00, 49 nuch tere kalveren 3.006.50, 29 bokken en geiten 3.006.00 per stuk. Handel stug. Algemeene markt. 445 partijen kaas: le kwal. met R.M. 23.0025.00, 2e kwal. met R.M. 20.00 22.00, zware 26.50.. Handel matig. 320 ponden boter: Goeboter 7580 cent, Wei- boter 7075 cent per pond. Handel vlug. 79500 stuks eieren: kleine kipeieren 3.50, kip eleren 4.254.75. eendeieren 2.503.00 per 100 stuks. Handel matig. GOUDA, 11 Oct. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling g.a. (C.H.E.) Aanvoer 59300 kipeleren: 56-58 K.G. 4.00—4.20, 58-60 K.G. 4.304.40, 60-62 K.G. 4.404.50, 62-66 K.G. 4.50—4.70, 58-68 K.G. 4.30 4.80, kleine eieren 3.403.80 per 100 stuks. 2500 eendeieren 1.902.30 per 100 stuks. HOORN, 11 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 16 sta- (Niet officieel) 5e Klasse, 16e Lijst Trekking van Donderdag 11 October 1934 Hooge Prijzen 31000.— 1086 1000.— 1540 8978 17347 400.— 230 500 1211 2722 11612 12227 20039 21027 200.— 6862 7592 9034 10745 11631 11854 12948 23078 100.— 55 688 2392 2406 5424 5614 6635 8882 10752 11901 14222 18197 18859 21055 Prjjzen van f 70. 89 109 141 205 351 395 519 832 1099 1129 1229 1237 1373 1616 1664 1698 1708 1907 2024 2110 2206 2224 2334 2400 2461 2465 2600 2700 2781 2835 2890 3070 3126 3143 3255 3441 3442 3469 3488 3498 3650 3767 3824 3921 3924 4093 4417 4627 4951 5086 5168 5335 5388 5603 5606 5733 5871 5928 5931 6010 6301 6302 6333 6348 7078 7195 7343 7389 7536 7650 7742 7835 7881 8163 8182 8191 8307 8325 8492 8570 8892 8907 9083 9138 9155 9187 9198 9549 9561 9637 9834 9945 10024 10057 10171 10235 10242 10282 10440 10808 10976 11132 11153 11221 11352 11370 11395 11704 11720 11744 11898 11947 12067 12099 12237 12373 12382 12508 12606 12809 12885 12951 12959 12968 12974 13114 13292 13446 13496 13538 13785 13873 13954 14052 14103 14112 14117 14130 14199 14216 14316 14450 14534 14576 14596 14914 14935 14955 15011 15031 15053 15089 15158 15207 15221 15330 15401 15463 15477 15820 15924 15947 15962 15999 16175 16176 16181 16208 16214 16281 16325 16477 16523 16534 16541 16561 16664 16728 16808 16890 17011 17063 17138 17176 17253 17298 17534 17759 17850 17905 17920 17935 18081 18196 18292 18363 18474 18493 18494 18515 18679 18710 18754 18799 18897 19063 19065 19089 19242 19248 19319 19482 19505 19519 19591 19629 19723 19764 19919 19929 19943 20152 20209 20254 20305 20330 20457 20543 20563 20752 20794 20795 20893 20929 20973 20990 21303 21411 21651 21725 21785 21874 22156 22248 22320 22331 22543 22617 22851 22932 22969 23120 23244 23313 23462 23644 23651 23659 23857 23977 Nieten 71 84 101 177 210 213 220 274 279 294 316 338 341 345 352 423 474 543 558 602 625 666 713 896 921 923 935 982 1003 1052 1097 1133 1182 1213 1266 1276 1290 1357 1378 1384 1409 1472 1494 1511 1547 1551 1559 1603 1612 1675 1834 1890 1910 1918 1971 1983 2009 2031 2035 2036 2046 2125 2141 2150 2202 2237 2272 2429 2458 2466 2478 2488 2550 2585 2643 2651 2711 2762 2766 2770 2897 2911 2958 2966 2970 3002 3026 3040 3064 3068 3087 3104 3127 3139 3151 3157 3164 3177 3229 3298 3313 3315 3365 3395 3415 3545 3581 3632 3691 3705 3717 3751 3774 3822 3825 3838 3926 3935 3972 3994 3997 4067 4073 4090 4133 4134 4151 4164 4178 4211 4247 4265 4266 4277 4310 4316 4359 4381 4383 4403 4421 4443 4470 4567 4624 4633 4661 4705 4706 4722 4740 4786 4788 4814 4823 4927 4995 5000 5033 5042 5167 5158 5181 5214 5227 5231 5257 5318 5332 5337 5361 5437 5476 5509 5549 5557 5596 5621 5673 5685 5799 5827 5874 5884 5890 5950 5992 6000 6028 6060 6091 6115 6148 6161 6211 6212 6229 6246 6276 6297 6345 6370 6373 6377 6391 6393 6399 6401 6414 6431 6544 6549 6551 6592 6613 6618 6663 6700 6747 6765 6805 6810 6816 6825 6854 6931 6955 7098 7155 7177 7178 7184 7214 7237 7254 7272 7281 7286 7305 7366 7387 7447 7462 7506 7511 7515 7535 7541 7559 7620 7629 7681 7694 7744 7778 7831 7893 7901 7916 7918 8091 8116 8160 8312 8372 "428 8452 8463 8472 8496 8508 8519 8551 8611 8657 8667 8668 8682 8691 8699 8705 8782 8906 8908 8910 8919 8927 8946 8961 9015 9058 9074 9087 9172 9184 9262 9301 9309 9316 9323 9332 9351 9356 9407 9423 9514 9524 9527 9540 9577 9580 9590 9665 9704 9763 9892 9984 10149 10224 10365 10374 10384 10401, 10413 10522 .lOölO.aOOOé 10605 10624 10625 10635 10680 10690 10698 10737 10789 10349 10851 10959 10988 11089 11110 11165 11217 11254 11258 11280 11292 11' •11454-11474 11497 11578 11647 11752 11764 11772 11808 11812 11831 11887 11900 11908 11934 11942 12001 12040 12204 12209 12222 12268 12326 12375 12397 12433 12484 12501 12569 12578 12579 12709 12716 12753 12754 12792 12815 12883 12905 12915 12916 12946 12956 13038 13085 13093 13111 13120 13183 13188 13201 13228 13266 13276 13307 13390 13586 13598 13621 13706 13747 13812 13888 13892 13936 13939 13944 13949 14016 14039 14118 14181 14189 14230 14236 14259 14292 14348 14383 14411 14443 14456 14458 14482 14486 14569 14578 14635 14653 14659 14660 14675 14703 14746 14755 14787 14788 14792 14816 14861 14893 14930 14945 150C3 15029 15067 15077 15120 15124 15206 15225 15231 15235 15264 15346 15355 15389 15392 15466 15499 15516 15528 15619 15645 15695 15702 15728 15847 15851 15901 15912 15929 15944 15960 16058 16103 16249 16306 16309 16350 16354 16360 16363 16374 16377 16556 16619 16640 16838 16920 16921 16945 17071 17090 17137 17149 17225 17295 17297 17335 17476 17539 17587 17622 17641 17646 17701 17725 17745 17761 17914 17917 17933 17965 18015 18157 18235 18253 18306 18368 18429 18532 18569 18645 18664 18688 18722 18729 18734 18736 18770 18794 18837 18871 18889 18974 19052 19098 19129 19188 19217 19283 19333 19364 19384 19413 19420 19499 19508 19597 19625 19633 19741 19748 19752 19760 19809 19836 19887 19891 19930 20023 20026 20034 20089 20093 20097 20104 20148 20201 20280 20314 20337 20344 20466 20506 20526 20528 20581 20590 20608 20629 20632 20693 20734 20740 20778 20814 20828 20837 20891 20922 21002 21028 21034 21075 21117 21161 21169 21286 21329 21362 21393 21397 21412 21439 21464 21470 21484 21506 21545 21572 21580 21591 21644 21664 21810 21835 21844 21873 21885 21919 21920 21946 22050 22077 22082 22108 22119 22138 22175 22197 22336 22392 22403 22409 22420 22438 22467 22475 22508 22574 22595 22640 22646 22673 22700 22716 22739 22770 22790 22840 22844 22847 22848 22855 22880 22885 22931 22946 22947 22951 22967 22977 23008 23036 23040 23054 23227 23307 23332 23368 23385 23388 23407 23409 23422 23461 23507 23519 23529 23584 23654 23673 23680 23681 23682 23696 23715 23754 23778 23784 23864 23865 23884 23902 pels, 12679 K.G. Fabr. kl. 19.00, boeren kl. 21.50, boeren comm. 25.50. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE. 11 Oct. 4600 K.G. aardappelen: Robijnen 2.60, BI. Eigenheimers 3.203.50, BI. aardappelen 3.50—3.80, Redstar 2.50, Bevelanders 2.50 4800 K.G. Spercieboo- nen 3.00—7.90, 29300 K.G. Uien: Gele Nep 0.80 1.30, Drielingen 6090 cent, Uien 2.00—2.20, Grove Uien 2.10—2.30. 3700 K.G. Peen 0.70— 1.00, idem kleine 0.60, 1150 K.G. Kroten 0.40— 1.50, 9500 K.G. Roode kool 1.10—2.10, 92000 K.G. gew. Witte kool 0.60—1.10. 3000 K.G. D. Witte kool 1.50, 3600 K.G. Gele kool 1.20—1.80. OBDAM, 10 Oct. „De Tuinbouw" 23000 K.G. Roodé kool 1.002.30. 8000 K.G. Gele kool 1.10 1.20, 3000 K.G. Witte kool 1.20, 25000 K.G. Roode Bieten 0.601.00, 2600 K.G. Wortelen 60 70 cent. 1100 K.G. Slaboonen 0.45—1.10. SCHAGEN, 11 Oct. Eierveiling. 35000 kipeie ren: 58-60 4.50—4.80, 61-63 4.604.80, 64-67 5.00, kleine witte 3.003.60. 800 eendeieren 2.002.10. 25 kalkoeneieren 5.00. SCHAGEN. 11 Oct. Veemarkt. 12 paarden 125.00—175.00, 3 veulens 90.00—120.00, 2 pink- stieren 80.00—130.00, 166 magere Geldekoeien 80.00160.00, 85 vette Geldekoeien 160.00— 280.00, 20 kalfkoeien 140.00—200.00, 22 pinken 60.00110.00, 36 graskalveren 20.0045.00, 46 nuchtere kalveren 6.00—14.00, 70 magere scha pen 14.0018.00, 240 vette schapen 15.0024.00, 520 Overhouders 8.00—12.00, 2 bokken en gei ten 3.006.00, 16 magere varkens 13.0016.00, 20 vette varkens 28—30 cent per K.G. 46 big gen 6.0010.00, 6 konijnen 0.501.25, 60 kippen 2050 cent, hanen 1590 cent.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6