FINANCIEN HET WEER OP ZONDAG Let op het merk! RADIO-PROGRAMMA MARKTEN VRIJDAG 12 OCTOBER 1934 J.B.vA«HEIJSTf Zaterdag 13 October 1934 De tragedie te Marseille Dagfilm Waarschijnlijk nog vochtig met zware bewolking INTERNATIONAAL AUTO VERKEER Streven naar eenvormige regelingen MGR. MUTSAERS" Jaarvergadering te Utrecht DE INBRAAK TE WIERDEN Daders gevat OVERDRACHT BOEKERIJ Wijlen prof. Goester VERZET TEGEN DE NIEUWE SPELLING Voor orde en eenheid in de schrijftaal Nederlandsche Vereeniging voor Laschtechniek Veertig jaren Carmeliet Personeel Rijksopvoedingswezen Mr. L. B. J. Vermeulen VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De film voor ons land nog niet gekeurd TEGEN ZEDELIJKE VOLKS VERWILDERING Het comité van actie in Brabant BUSDIENST ZONDER CONCESSIE Chauffeur vrijgesproken ONVEILIGHEID OM NIJMEGEN Duitsch indringer gepakt Audiëntie Massa-ontslag aan het Juliana- Kanaal Watergebrek te Kerkrade Bekneld geraakt HOCKEY Nederlandsch dameselftal naar Hamburg ROEIEN EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN Het uitvoerrecht op bevolkingsrubber in Indië is op f 20 per 100 K.G. voor alle dro ge rubber vastgesteld, ingaande 1 Novem ber a.s. Met ingang van 16 September j.l. werd het uitvoerrecht van f 16 op f 20 ge bracht, zoodat het onveranderd blijft. Te Londen wordt gemeend, dat de rente betaling van de Dawes-lëening Maandag a.s. rrolledig zal geschieden. De Duitsche invoer van grondstoffen moet van Mei tot Augustus met M. 45 millioen of 19 pCt. zijn verminderd. De 6 pCt. guldensleening van de Phönix A.G. steeg op de beurs te Essen met 3 pCt. In beurskringen wordt verwacht, dat deze leening zal worden geconverteerd in stuk ken van de reeds omgewisselde dollar-lee ningen der Verein. Stahlwerke in de ver houding van 1 tot 1 tegen den koers van 1.70 per gulden. Bijlkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Fransche Bank met fr. 66 mill, toegenomen, n.l. van fr. 82280 millioen tot fr. 82.346 millioen. De instelling van een commisie van ad vies door het Internationaal Tincomité wordt een zeer belangrijke maatregel ge noemd, aangezien men meent, dat hierdoor de critiek ten aanzien van de politiek van het Comité zal verstommen. De commissie zal speciaal geraadpleegd worden over het vaststellen van de quota, ivaarbij men ver zekert, dat het Tin Comité niet wordt ge leid door eenigen richtprijs. Wallace, de Amerikaansche minister van landbouw, voorspelt, dat over enkele jaren weder alle landbouwgrond zoo intensief mo gelijk zal worden geëxploiteerd. De regee ring zal de beperking voor den handel op heffen, zoodra de economische en weers omstandigheden zich in gunstigen zin heb ben gewijzigd. De leidende petroleum-mijen in Spring field hebben haar benzine-prijzen met 4 dollarcent per gallon verlaagd, in concur rentie met de prijsdaling van de onafhan kelijke mijen. In Pennsylvania, Delaware en Ohio hebben de mijen den prijs met 1 dol larcent en de Standard Oil Co. met dol larcent verlaagd. Minister Ickes hield een conferentie met de leiders van het minis terie van justitie, waarbij besproken werd, op welke wijze langs gerechtelijken weg de schending der petroleum-code zal bestre den worden. Roosevelt's jongste verklaring omtrent een nieuwe stijging der prijzen wekt te Londen het vermoeden van een verdere dollar-devaluatie. Inzake zijn streven tot stijging der prij zen heeft Roosevelt nader te kennen gege ven, dat het niet de bedoeling is, het peil van 1926 te bereiken. Uit 'n onderhoud, dat hij met groot-fabrikanten voerde, wordt afgeleid, dat de prijsbeweging een beslissen- den factor vormt bij de toekomstige goud en geldpolitiek der regeering. Roosevelt heeft te kennen gegeven, dat hij in de toekomst elk buitensporig denk beeld zal prijsgeven en de regeering geleid zal worden door meer conservatieve over wegingen, dan tot dusverre het geval is ge weest, inzonderheid op financieel gebied. Roosevelt's eerste medewerkers en advi seurs, als minister Ickes, Roper, miss Perkins en Donald Richberg, stellen met goedvin den van den president alles in het werk, om den terugkeer van het vertrouwen bij het zakenleven te bevorderen. Senator Bulkley verklaarde, hoewel niets wetende van Roosevelt's zienswijze, dat de mogelijkheid van een nieuwe dollar-deva luatie niet is uitgesloten. Van een onderhoud dat Roosevelt heeft gehad met professor Warren wordt veron dersteld, dat de laatste zijn indruk moet hebben te kennen gegeven van zijn reis naar Europa, opgedaan over monetaire vraagstukken. Wallstreet is sterk van meening, dat, wanneer in het voorjaar van 1935 geen ver betering in het zakenleven komt, Roosevelt zijn kans zal hebben verspeeld, om zijn po litiek nog met succes voort te zetten. Proctor and Gamble declareert een on veranderd kwartaal-dividend van 0.37%. De Western Union boekte in Augustus een netto-winst van 260.418 tegen 485.232 in Augustus van het vorig jaar. Naar uit Moskou wordt gemeld zou de Sovjet-regeering met de Bethlehem-Steel Corp. een overeenkomst hebben gesloten voor de levering van staal ter waarde van enkele mïllioenen roebels. De Dollar was vanochtend te Amsterdam flauw en bewoog zich op 1.45%1.46% te gen 1.46 5/8 het vorig slot. 466e STAATSLOTERIJ Gedurende de laatste dagen heeft de alge meene weerstoestand in Z.-w. Europa een ver andering ondergaan, die de weersgesteldheid m ons land ten goede komt. Het gebied van hoo- gen druk bij de Azoren heeft nJ. een ver naar het Noorden en Noordoosten reikenden uitloo- per ontwikkeld. Het depressiegebied over de Noordelijke helft van Europa is in evenredigheid hiermede in Noordelijke richting verschoven, zoodat de rechtstreeksche invloeden van d-ze depressie teruggingen tot die van haar rancl- storingen in het Zuiden. Wij hebben dan ook gezien, dat de opeenvolgende depressies, die uit den Oceaan opkwamen, haar koers in de laat ste dagen niet meer aan de Z.-O. zijde van IJsland, maar aan de N.-W. zijde lieten ver- loopen. Wij moeten bij de beoordeeling van de wee"- kansen voor het einde van de week derhalve rekening houden met de groote mogelijkheid, dat het gebied van hoogen druk over de Go;f van Biskaye stand houdt en dat in het verre Noordwesten nog diepe depressies zullen voor bijtrekken, die aan haar Zuidzijde secundaire 6toringsgebieden meesleepen. De beteekenis hiervan is allereerst, dat in onze omgeving vooralsnog een Westelijke luchtstroom zal blijven waaien. Het weer zal daardoor voor eerst nog vrij vochtig blijven, waardoor de lucht meestentijds zwaar bewolkt of betrokken zal blijven en het weer vooralsnog vrij somber zal zijn. De vooruitzichten voor de temperatuur zijn onzeker. Voor zoolang ons land op de scheiding blijft liggen van 't gebied van hoogen druk en de depressie, en tegelijk afwisselend onder den invloed zal kunnen komen van den thans nog vrij warmen luchtstroom, die zijn oorsprong heeft in de Zuidelijke streken, en van koude, Noordwestelijke luchtstroomen, die telkens na het voorbijtrekken van een storingskem kun nen invallen, kunnen wij vrij sterke tempera tuurschommelingen verwachten en is het niet precies te zeggen, wanneer "net warm en wan neer het koud zal zijn. Waarschijnlijk zal de hoogere temperatuur de overhand' hebben. De regenkansen zijn eveneens onzeker, maar ge ring, zoolang de hooge barometerstand voort duurt. (Nadruk verboden) Het jaarlijksche congres van de Vereeniging van Automobielclubs, de Association Interna- tonale des Automobile Clubs Reconnus, waarbij vrijwel alle landen ter wereld zijn aangesloten, is gisteren weer te Parijs begonnen. Er staat een aantal interessante punten op de agenda, waarbij voor het werk wordt voor bereid in verschillende commissies. In twee commissies worden de aangelegenhe den van touristischen aard besproken en de vraagstukken behandeld, welke op het over schrijden der grenzen betrekking hebben, in den ruunsten zin des woords. Uitteraard stippen wij hier slechts de voornaamste punten aan. Zoo is er een voorstel tot vereenvoudiging van de formaliteiten tusschen aangrenzende landen, ten aanzien van de toelating in het verkeer van automobiel en bestuurder. Voorts de belangrijke vraag of c:, fn 1928 gesloten Conventie inzake net Internationaal Verkeer nog voldoende op de hoogte van de snelle ontwikkeling daarvan is. Tenslotte memoreeren wij nog een onderwerp van buitengewoon verre strekking, ni het voor stel om stappen te doen tot het verkrijgen van eenheid in de verkeersongevallen, dat in alle landen plaats vindt, een aansporing zal vormen om op dit gebied ernstige pogingen tot het ver krijgen van eenheid in het werk te stellen. Op de Agenda van de Douane-Commissie tref fen we als hoofdschotel aan: de voorbereiding van een algemeene conventie, ten doel hebben de eenheid te brengen in de tot dusverre zeer verschillende douane-reglementen. Zooals reeds eerder werd vermeld ligt het in het voornemen om op voorstel van de Pransche Regeering zoo mogelijk een internationale conferentie bijeen te roepen teneinde tot dit doel te geraken. De bekende deviezen-bepalingen brengen ook ten aanzien van het autoverkeer hun speciale moeilijkheden mede, en ook dit punt zal wor den besproken Het is nog slechts kort geleden, dat van het Carnet Fiscal veel stof deed opwaaien. Het on gerief, dat daaruit voortvloeit, zal opnieuw on der de oogen worden gezien, waarbij speciaal de aandacht zal worden gewijd aan de wen- schelijkheid, dat de landen opderling reciproci- teitsverdragen sluiten, zooals Nederland reeds met vele landen heeft gedaan. Het zeer ingewikkelde vraagstuk van de z.g. verplichte Wettelijke Aansprakelijkheidsverze kering komt mede weer aan de orde. Medegedeeld zij nog, dat de K.N.A.C. op dit congres Nederland zal vertegenwoordigen en tevens de belangen zal waarnemen van haar Zustervereeniging de K. N. I. M. C. voor Ne- derlandsch-Indië. De K.NA..C. heeft daartoe afgevaardigd hare bestuursleden, de heeren Jhr. J. van Vredenburch, mr. F. G. H. Baron Michiels van Kessenich, en den secretaris, mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten. De algemeene vergadering van de Ned. R. K. Herstellingsoordvereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „Mgr. Mutsaers" zal Maan dag 29 October as. te Utrecht in het gebouw voor K. en W. worden gehouden. Behalve verkiezing bestuursleden, behande ling jaarverslagen en begrooting 1935 zullen tevens ingekomen voorstellen o.a. van de afd. Eindhoven, behelzende stichting van een kleu terhuis en verruiming bezoektijden, alsmede een voorstel der afd. Haarlem nopens het bou wen van een ontvanggelegenheid voor bezoe kers in behandeling komen. De inbrekers, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag eenig klein geld enz heboen ge stolen in het gemeentehuis te Wierden, zijn door de gemeentepolitie te Dalfsen aangehou den. Het bleken te zijn D., vermoedelijk gedo- Kcilieerd te Avereest en de K„ uit 's Graven ge. Beiden hebben bekend de inbraak ge pleegd te hebben. Na verhoor zijn zij in arrest resteld. Van het gestolene werd niets op hen bevonden. D. is een bekende van de politie en is de zelfde, die in December 1924 onder dezelfde omstandigheden eveneens in het gemeentehuis inbrak. Hij is psychopaath en eerst 29 Septem ber jJ. uit een inrichting in Avereest ontslagen VOOR CENTRALE VERWARMING Nederlandse^ Fabrikaat Ned. Patent 29349 Toonzalen: Bezuidenhout 41 Fabrieken: Cruquiuskade DENtlMb In de overvolle collegezaal van het pharma- ceutisch laboratorium der Leidsche Universi teit is Woensdagmiddag de plechtige over dracht geweest van een groot deel der boekerij en een welgeslaagde crayonteekening van wij len prof. Goester, vervaardigd door den heer Schroder uit Den Haag, aan de bibliotheek van het pharmaceutisch laboratorium. Prof. dr. L. van Itallie, directeur van het la boratorium, heette de talrijke aanwezigen har telijk welkom, onder wie in de eerste plaats mevr. Goester met zoon en dochter, mr. v. d. Sande Bakhuyzen, pres.-curator, mr. Idenburg, secretaris van curatoren, de professoren v. d. Woude, Droste en Goddijn, benevens studenten, oud-studenten en vele vrienden en belangstel lenden en gaf daarna het woord aan den heer D. C. Kok, pharm. cand., die aanving met de ontroering te schetsen, die zich op den morgen van den 9en April van de studenten had meester gemaakt bij het plotseling verscheiden van den beminden hoogleeraar. In warme be woordingen herdacht hij prof. Goester als mensch en als hoogleeraar, die een groote plaats innam in de harten der studenten, voor wie hij steeds tijd en moeite ter beschikking stelde. Namens de commissie, die zich gevormd had om portret en boekerij aan te bieden, bracht spreker hartelijk dank aan prof. van Itallie, leerlingen, oud-leerlingen en apothekers, hier en in Indië en andere belangstellenden,, die door hun medewerking het plan hadden helpen verwezenlijken. Prof. van Itallie, hierna het woord voerende, meende, dat, zoo het noodig ware geweest de bijzondere plaats te schetsen, die prof. Goester had ingenomen, de heer Kok daarin op uitne mende wijze was geslaagd. Zijn beteekenis als mensch en als hoogleeraar zal steeds in herin nering blijven. Zeer gaarne aanvaardde hij portret en bibliotheek, waaraan de plaats zou worden verleend, die zij verdienden. Het dagelijksch bestuur is als volgt samenge steld: voerzitter prof. mr. B. M. Taverne, raads heer in den Hoogen Raar der Nederlanden; se cretaris H. A. Höweler, conrector aan het Geref. Gymnasium te Amsterdam (adres: Alex- anderlaan 5, Hilversum)penningmeester C. J. J. Westermann, journalist. De vereeniging stelt zich ten doel: handha ving van de schrijfwijze volgens De Vries en Te Winkel behoudens de gebruikelijke af wijkingen in zake de verbuiging van „een", „geen", „mijn", enz. zoolang niet is tot stann' gekomen een hervorming, die 't karakter draagt van een nationaal werk. Zij zal zich met alle gepaste middelen verzetten tegen de verbreiding van de zoegenaamde examenspelling. Dezer dagen is een fusie tot stand gekomen tusschen de twee in Nederland op het gebied der laschtechniek bestaande vereenigingen. De Nederlandsche Acetyleen Vereeniging voor Laschtechniek. De nieuwe vereeniging is gevestigd te 's-Gra- venhage. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door t Secretariaat der Nederlandsche Vereeniging voor Laschtechniek, Stadhouderslaan 102, al daar. Donderdag heeft Pater Vitalis Felix O. Carm.. rector bij de Zusters Carmelitessen te Heerlen, den dag herdacht, waarop hij voor 40 jaar tot de orde der Carmelieten toetrad. Als jong priester heeft hij vruchtbaar mis siewerk verricht in Engeland. Later was hi) prior in de kloosters te Oss, Boxmeer en Mer kelbeek. De jubilaris kwam naar Heerlen als rector, toen de Zuster Carmelitessen zich daar vestig den en maakte ook deel uit van het Definito- rium zijner orde. Op verzoek van den Jubilaris zijn Donderdag geen feestelijkheden gehouden. Dezer dagen vergaderde de Bijzondere Com missie voor Georganiseerd Overleg voor de Ambtenaren, werkzaam bij het Gevangeniswe zen, het Rijkstucht- en Opvoedingswezen, het Reclasseeringswezen en de Rijksassyls voor psy- chopathen. De beschouwingen nopens het resul taat van de nadere behandeling van het onder werp: „Aanstelling en bevordering van Arbeids- personeel" door de betrokken subcommissie leid den tot een stemming oV'er de vraag, of rubri ceering van de onderscheidene vakken volgens de eischen, welke zij aan de daarin onderricht gevende ambtenaren stellen, wenschelijk werd geacht, waarbij de commissie zich tegen rubri ceering uitsprak. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat het rapport der commissie, belast met het onderzoek naar de waardeering yan verschillende ambten, waarin personeel bij de Rijksopvoedingsgestich ten en tuchtscholen werkzaam is, den Minister thans heeft bereikt, doch dat daarop nog geen beslissing is genomen. De nieuw-benoemde advocaat-generaal bi) het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, mr. L. B. Vermeulen, was van 16 September 1919 af sub stituut-officier van Justitie bij de Rechtbank te 's-Hertogenbosch en tevens president-plaatsver vanger van den Krijgsraad. Hij vervulde in Den Bosch voorts de functies van voorzitter van den Armenraad, voorzitter van de commissie voor de politie-examens van den R.K. Politiebond St. Michael en ondervoorzitter van het liefde werk Kinderbescherming der St. Vincentiusver- eeniging. Van Juni 1931 tot September 1932 was de heer Vermeulen lid van den gemeenteraad en tevens voorzitter van de REI. Raadsfractie. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor genconcert 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Muziekultz. voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoon muziek 1.00 Kro-orkest o. 1. v. Mar. V. 't Woud 1.50 Gramofoonmuziek 2.00 Halfuurtje v. d. rijpere jeugd door mevr. A. Schelfhoutv. d. Meulen 2.30 Gramo foonmuziek 3.00 Kinderuurtje 4.00 Gramofoon-opera-programma 4.45 Kro- Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 5.15 Gramofoonmuziek 5.30 De Kro-Boys 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Praatje over den Esperantocursus 7.00 Politieberichten 7.15 Kath. Radio Volks universiteit 7.35 Gramofoonmuziek 7.45 RKF-kwartiertje door rector A. Vissers 8.00 De Kro-Boys 8.30 Vaz Dias 8.35 Tusschen twee werelden. II. Contact door pater J. Thewissen S.J. 9.05 Kro- orkest o. 1. v. Mar. van 't Woud 9.30 „Gevonden voorwerp", hoorspel o. 1. v. H. Kerens 9.45 Kro-orkest 10.15 „Het bruiloftscadeau", hoorspel o. 1. v. H. Eerens 10.30 Vaz Dias 10.35 Kro-orkest 11.15 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Klein Vara-ensemble o. 1. v. Pr. Bakels 12.00 The Hodlars accordeon spelen 12.15 De Notenkrakers O. 1. v. Daaf Wins 2.00 Rustpoos 2.15 „Caripen", verkorte opera van Bizet in 4 bedrijven. Uitgevoerd door solisten met koor der opera-comlqué en het orkest „Association des concerts La- moureux". Parijs, o. 1. v. Alb. Wolff (gr.pl.) 3.15 Hollandsche kamermuziekver. o. 1. v. Piet Tiggers 4.00 Hoe ontstaat een radiotoestel. Een rondgang door een groote radiofabrlek te Hilversum: reportage door Nico Boer 4.20 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst 5.20 Ruby King zingt liedjes. A. d. vleugel Cor Steyn 5.50 Ruby King 5.58 Overgang naar den versterkten zender 6.00 Gramofoonmuziek 7.00 Cor Steyn, orgel. Reinier Bresser, cello 7.50 In hooger sferen (gr.pl.) 8.00 Her haling SOS-berichten 8.03 Gevraagde gr.pl. 8.30 Vara-orkest o. 1. V. H. de Groot 8.50 Santpoorts dubbel gemengd kwartet o. 1. v. H. J. Arisz 9.00 Orgelspel door Joh. Jong 9.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 9.50 Santpoorts dubbel gemengd kwartet 10.00 De Filmprijs vraag. Mededeelingen over deelname en uit slag - 10.05 Vaz Dias 10.15 Vara-orkest 0. 1. v. H. de Groot 11.00 Vroolijke gr.pl. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek 12.20 Middagconcert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. 1. La Fille d'Artois, ouv., Balfe. 2. Fascina tion, Marchetti. 3. Fantasie over de werken van Godard. Urbach. 4. Berceuse, Kricka. 5. Barcarolle. De Sutter. 6. Salut Vlenne, potp., Dostal. 7. La Fée Poupée, selectie, Bayer. In de pauze: Berichten 1.35 Gra mofoonmuziek. 1. Tief brummt der Bass, wals, Blume-Ebert. 2. Girl of my dreams, Clapp. 3 Valse Inspiration, Hazlett. 4. Me ditation de Thais, Massenet 1.50 Koersen 1.55 Vervolg gramofoonmuziek. 1. Sere nade, Drigo. 2. Frühling en Miihlbach, Zim- mer 3. Amour dédaigné, Lincke. 4. Ber ceuse mélancolique, Goyens. 5. Son Regard, Emer. 6 La plus que lente, Claude Debussy. 7. If you say „Yes" Ray Noble 2.20 Koersen 4.05 idem 6.50 Concert en Dansmuziek 7.50 Paardensportberichten 7.55 Fransche avond. Zangrecital door Inès Maujean. 1. Chansons francatses. de Biville 2. Quatre Mélodies corses, Tomasl. 3. Tes Yeux bleus. Chabrier. 4. Barcarolle: Vous m' avez dit tel Soir, Marcel Samuel Rousseau. 5. L' Amour, Aguste Schirlé 8 20 Berichten 8.50 Fransch concert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. Jean Vigué, solist. 1. Pianó-concert met fluit- en orkestbegeleiding, Vincent d' Indy. 2. Suite franpaise, Casadesus. 3. Poême des Mon- tagnes, Vincent d' Indy 10.05 Gevarieerd programma met medewerking van het Ra dio-orkest o. 1. v Henri Pensis 11.05 Dansmuziek van gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 1.3*0 Omroeporkest o. 1 v. Paul Gason 5.20 Gramofoonmu ziek 8.20 idem 9.20 Concert te Na men door Les Bardes de la Meuse o. 1. v. René Barbier. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Paul Gason 1.30 Gramofoonmu ziek 6.20 idem 8.20 Symphonie-orkest, mevr. CassierBrabehon, piano 9.20 Symphonieconcert 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 2.20 Omroep orkest o. 1. v. Emile Reesen 7.20 Omroep orkest o. 1. v. Frits Mahler 10.10 Dans muziek. BERLIJN, 357 M. 3.20 Orkestconcert 0. 1. v. Willy Steiner 5.25 Het Wending kwartet 7.30 Uitzending uit Hennings Festsalen te Lichterfelde-Ost. „Funkweih Oogstfeest" in de kleingartenverein 9.40 idem. HAMBURG, 332 M. 10.50 Het Konings berger SChouwburgorkest o. 1. v. W. Bruck ner 3.20 Omroeporkest 6.20 Sommer- Erinnerung, de Bremer stadsmuzikanten o. 1. v. R. Krug. Hermann Muller, viool. KEULEN, 456 M. 3.20 Concert 6.20 Gevraagde gramofoonplaten 7.35 Wed strijd tusschen artisten van den omroep en Dortmunder artisten 10.35 Dansmuziek. DAVENTRY, 1500 M. 12.05 BBC-Nort- hern orkest o. 1. v. T. H. Morison 7.50 Radio-Militair-orkest 10.20 BBC-orkest afd. C o. 1. v. J. Lewis 11.20 BBC-dans- orkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.50 Liederen op gr.pl. 8.40 Concert 9.20 Omroepdansorkest o. 1. v. Alain Ro mans. Carol King en het vocaal trio. PARIJS (RADIO). 1648 M. 12.20 Con cert 8.20 „La petite mariée", operette van Lecocq. MILAAN, 369 M. 4.30 Dansmuziek 5.20 Gramofoonmuziek. ROME, 421 M. 4.30 Concert 5.20 Gramofoonmuizek. WEENEN, 507 M. 4.45 Orkestconcert o. 1. v. Hans Himmer 6.20 „Ada", opera van Antoni Ghislanzonl. Muziek van Verdi 10.10 Dansmuziek 11.20 Gramofoon muziek. WARSCHAU, 1345 M. 4.20 Strijkkwar tet van Ravel 4.50 Aria's en liederen 5.35 Mandoline-orkest 6.50 Jarow Mo- zakkenkoor 7.20 Omroeporkest Umberto Macnez, tenor 8.20 Pianospel door St. Nledzielski 10.55 Salonmuziek 11.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 5.20 Volks muziek 7.25 Zangvoordracht door Arnold Zuber 8.30 Populaire gr.pl. 9.30 Dansmuziek. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind, Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten 6 f 0.75 per flacon. •In tegenspraak met desbetreffende berichten deelt de voorzitter van de Rijksfilmkeuring ons mede, dat de actualiteitsfilm over den moord te Marseille nog niet ter keuring is aangeboden en dus zeer zeker nog niet ter vertooning is toegelaten. Openbare vertooning van dit filmbeeld zou derhalve, zoo lang de toelating niet is uitge sproken, in strijd met de wet, en strafbaar zijn. De voorzitter verwachtte niet, dat reeds heden de toelating zou tot stand komen, zoodat dus in ieder geval deze actualiteit vandaag niet vertoond kan worden. Van andere zijde vernemen wij, dat eerst in den afgeloopen nacht te twaalf uur de film door de justitie te Parijs is vrij gegeven en dat de importeur de copieën heden-namiddag te Den Haag zal brengen. De aanbieding ter keuring wordt tegen Za terdagochtend verwacht. Eerst daarna zal be slist worden of zij al of niet zal worden ver toond. Dit comité komt Dinsdag 16 October in res taurant Centraal te 's-Hertogenbosch des mid dags 5 uur bijeen ter behandeling o.a. van het verslag der vergadering van diverse comité's, om te komen tot een landelijk verband. Voorts zal aan de orde komen de stand der werkzaam heden van het sub-comité ter Veer inzake het ontwerpen van uniforme bepalingen voor de gemeentelijke politieverordeningen. De uitgebreide agenda vermeldt bovendien nog plannen voorliet houden van diverse dis- tricts-landdagen in geheel Brabant op een be paalden Zondag bij het begin van het zomer seizoen 1935; meer contact met de onderschei den jeugdorganisaties en voor federatieve sa menwerking met andersdenkenden. In den zomer van het vorige jaar exploiteer de Tuschinski het StraperlosRel in het Casino te Zandvoort. Van het Muntplein te Amsterdam kon men per bus anar Zandvoort, voor de terugreis kon men 's nachts een kaartje nemen op ver toon van het Casino-toegangsbewijs. Tegen den chauffeur van de autobus werd proces-verbaal opgemaakt wegens de exploitatie van een vasten autobusdienst zonder concessie. De Kantonrechter veroordeelde den man wegens overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen tot een geldboete van vijftig gulden. De man kwam van het vonnis in hooger be roep en de Officier van Justitie requireerde be vestiging van het vonnis. De verdediger Mr. S. de Jong voerde aan, dat hier van een vasten dienst geen sprake was. De chauffeur was niet aan een vasten weg gebonden, hij koos dan cok verschillende wegen. De bus reed slechts, wanneer er voldoende pas sagiers waren; ook dit, aldus pl., is in tegen stelling met de vaste diensten. De rechtbank, uitspraak doende, sprak ver dachte vrij van het hem ten laste gelegd èn overwoog, dat hier niet de exploitatie van een vasten busdienst betreft. In verband met allerlei lnbraakjes en dief stallen in de omgeving van Nijmegen heeft de politie te Nijmegen twee verdachte Duitschors gepakt, die niet voorzien waren van voldoende legitimatie-papieren. Een der Duitschers was in het bezit van een volledig stel inbrekerswerktuigen. De politie nam alles in beslag en Joeg beide ongure gasten ever de grens. Tevens is te Nijmegen gepakt zekere S., die met den eerstgenoemden L. driemaal inbraak met diefstal gepleegd had in het Albertinum te Nijmegen. Zij waren wegwijs gemaakt door een handlanger, die in het Albertinum gewerkt had. Z.H.Exc. de Bisschop van Breda zal Zater dag van deze week en Woensdag en Vrijdag van de volgende week geen audiëntie verleenen. Aan 150 arbeiders, werkzaam aan het Juliana- kanaal te Elsloo, is ontslag aangezegd. Het watergebrek te Kerkrade wordt steeds nijpender. B. en W. vermanen de ingezetenen dringend huizen, vensters, trottoirs en straten niet te reinigen, tuinen, enz. niet te besproeien. Overtreders van het verbod worden van de wa terleiding afgesloten zonder eenige waarschu wing. Te Hoogkerk is Donderdagavond tegen 6 uur het 8-jarig zoontje van den heer Van Til be kneld geraakt tusschen een brugleuning en een vrachtauto. Het knaapje werd ernstig gewond naar» het Diaconessenhuis te Groningen over gebracht, waar de kleine kort daarop is over leden. Op Zondag 21 October neemt een officieus Nederlandsch dames-elftal deel aan een door de Hamburgsche hockeyvereeniging Harvestehude te organiseeren internationaal tornooi. Het Ne derlandsch dames-elftal is als volgt samenge steld: Doel: Molhuysen (H.O.C.); Achter: Roos (B.D.H.C.) en Rollin Couquerque (H.O.C) Midden: Vreede (Rood-Wit), Eilers (Amster dam) en Dubois (H.O.C.)Voor: Broese van Groenou (Kieviten), Kok (Hilversum), Leeu wenberg (Rood Wit), Bauduin (Zutphen) en Hofland (Gooi). KANARIES. Zingende mankanaries f 2.75, prima zangers f 3.50 per stuk. Rijstvogels f 1.25 paar. Valkparkie ten f 25.paar. Roodkopkardinalen f 1.75 p. st. Safraanvinken f 2.50 paar. Mannenputters f 1.50. Popjes putters I 0.95. Mansijsjes f 0.60. Mankneuen 1 0.60. Manvinken f 0.30 per stuk. Verder alle soorten diverse exotische vogels, fazanten, apen en ras hondjes. Prijs op aanvrage, ANIMALI - Korvelscheweg 91 Tilburg Daar andere landen geen aanvragen hebben ingediend, heeft het presidium der FISA de organisatie' der Europeesche roeikampioen- schappen 1935 aan den Duitschen Roeibond toevertrouwd. De president van den Duitschen Roeibond heeft bepaald, dat de wedstrijden geroeid zuilen worden op de baan van den „Berliner Regatte- verein" te Berlijn-Gruenau. De kampioen schappen zullen worden gehouden van 16 tot en met 18 Augustus. ALKMAAR, 12 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 76 stapels, 119000 K.G. 42 stapels fabr. kl. 21.00, 2 fabr. comm.: rood 20.50, fabr. midd. 16.50, 5 boerenkl. 21.00, 28 boeren comm. 25.50. Handel matig. BROEK OP LANGEND1JK. 12 Oct. 850 K.G. Tomaten: A 3.80, B 4.30, C 2.00, CC 2.00. 2800 K.G. aardappelen: Blauwe Eigenheimers 2.90 3.40, Friso 2.103.80. 5100 K.G. Peen 6090 ct. 37000 K.G. Roode kool 1.002.20. 11000 K.G. Gele kool 1.00—1,70. 60.000 K.G. vroege Witte kool 0.60—1.20. 15000 K.G. Deensche Witte kool 1.40— 1.70. 29000 K G. Uien: Gele Uien 1.70—2.20, Grove Uien 2.00—2.40, Gele Drielingen 0.70—0.90, Gele Nep 0.601.20. 6000 stuks Bloemkool: Lecerf 5.00 8.50, reuzen 2.504.90. lichte 2.403.40. 800 K.G. Slaboonen 2.008.40. 9500 K.G. Bieten 0.60 1.50. 300 K.G. Druiven: Alikanters 22.5022.90, Frankenthalers 22.8026.10. KOPENHAGEN 11 Oct. De officieele Deen sche boternoteering bedroeg Donderdag 180 kro nen is 0.58. LEEUWARDEN, 12 Oct. Veemarkt. Aange voerd werden: 106 Enterstieren 80160, 98 Twenterstieren 160—260, 415 vette koeien 115 180 per stuk, idem 3050 ct. per kg., 879 melk en kalfkoeien 105210, 170 pinken 45100, 22 vette kalveren 2060, 1050 graskalveren 1455, 239 nuchtere kalveren 3—5.50, 655 Vette scha pen 918, 140 weide schapen 814, 665 lam meren 49, 278 vette varkens 2565 per st„ idem 2630 ct. per kg„ 30 magere varkens 12 35, 151 kleine biggen 59, 24 bokken en gei ten. 45 paarden. Totaal aanvoer 4977 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 20, Nagelkaas 10—12, Gou- dakaas 1028, Edammerkaas 728. Aanvoer 946 kg. Mijnboter 1.43, 1.33, 1.23, veilingboter 1.41 en 1.23. Aanvoer 3-3, 19-6 en 2-12 vaten. Commissie 43. Eierenhandel. Kipeieren aan gevoerd 10.000 stuks. Prijs 2.754.75 per 100 stuks, handelsprijs 67—75 ct. per kg., eendeie ren aangevoerd 125 kg. Prijs 3.503.75 per 100 stuks. Handelsprijs 4550 ct. per kg. Pluim vee. Aangevoerd werden: 20 slachthanen 25 tot 60 ct., 300 slachtkippen 2560 ct., 150 jon ge hanen 30—90 ct. per stuk Vereeniging van Zuivelmaatschappijen Goudsche kaas 20 plus 1010.50, idem 40 plus 1515.50, idem volvet 1919.50, Edammerkaas 20 plus 1010.50, idem 40 plus 1515.50, idem volvet 1515.50. Broodkaas 40 plus 1515.50 per 100 kg. Stemming kalm. NOORDSCHARWOUDE, 12 Oct. 5900 K.G. aardappelen: Duken 1.50. Eigenheimers 1.902.70. Bi. Eigenheimers 3.10, BI aardappelen 3.50, Be velanders 2.40. 1100 K.G. Spercieboonen 3.00 8.00, 75 K.G Snijboonen 3 00. 14300 K.G. Uien: Gele Nep 0.601.20. Drielingen 0.701.00, Uien 2.20—2.40. Grove Uien 2.20—2.40. 1000 K.G. Peen 0.90. 4800 K.G Roode kool 1.30—1.90. 62000 K.G. gew. Witte kool 0.6O—1.20, 3400 K.G. Gele kool I.00—1.30. ZWOLLE, 12 Oct. Boter. Aanvoer 246 kg. waarvan 7 1-8 vaten, 2 1-16 vaten en 172 stuk ken van één pond. Prijs 1.501.60 per kg. per 1-8 vat van 20 kg., 'prima 29.50, afwijkende 28, per 1-16 vat van 10 kg. 1415. Handel vlug. 75.000 kipeieren. 3—5.25 per 100 stuks. Huiden: koehuiden 9 ct„ pinkenVellen 8 ct„ stierenvellen 7 ct. Handel flauw. Veemarkt. Aangevoerd werden 1287 runderen: t.w. 490 graskalveren, 178 nuchtere kalveren, 194 schapen 355 var kens, 607 biggen, 3 geiten. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien 110205 per stuk, dito vaarzen en schotten 105175 per stuk, gustekoeien voor de vetweide of stal 70170 per stuk, dito vaarzen 65125 per st„ voorjaarskalvende koeien 80140 per stuk, IVz- jarige springstieren 55—100 per stuk, lVa-Jarige pinken 45100 per stuk, jonge fokkalveren 15—55 per stuk, nuchtere kalveren 3—9 per st. Vette koeien en ossen aan bouten 4052 ct., dito stieren 4247 ct., dito kalveren 6090 ct., dito schapen 6—16, 6-weeksche biggen 7—9, 14-weeksche dito 9.50—11, drachtige varkens 50 tot 85, magere varkens 3045 per stuk, vette varkens 26—31 ct. Handel in varkens redelijk. Op de voormarkt was heden geen aanvoer. Marktoverzicht. Neurende en versch gekalfde vaarzen kalm, vet vee iets minder, stieren en kalveren redelijk, pinken iets beter, gustvee slecht, nuchtere kalveren vlug. Schapen prijs houdend. BLOKKER, 10 Oct. „Op Hoop van Zegen" Snijboonen 8.00—14.00, Wortelen 1.102.20, Bonne Louise 10.4016.80, Transparant 8.60 15.20 Hardy 10.90—17.50. William 6.50—8.90, Oct. Jut 2.30—5.20, Novo 4.80—8.60, Calvil 7.30— II.10, Soldat 6.0011 00, Meloenen 3.0012 00, Druiven 17.0025.00, Noten 12.0018.00, Toma ten 2.003.70, Boerengroen 1.203.60. 'Br. Seed ling 14.30—19.20, Conseiller 6.50—9.50, Gieser Wildeman 4.60—7.80, Goudreinet 7.90—12.60, Gratiool 1 804.70, Pr. v. Engeland 6.1010.40. BOVENKARSPEL, 11 Oct. „De Tuinbouw." Aangevoerd werden: 185 baal aardappelen: Due 80 ct„ Eigenheimers 1.40, Bonte 1.55—1.65, 60 baal uien: groote 95 ct„ drielingen 30 ct., nep 6580 ct., 135000 stuks bloemkool: 1ste kw. 3.40 tot 9, idem 2e kw. 1.702.70, idem 3e kw. 1.50 2.40, 3000 kg. roode kool 1.202.40. 3400 kg. gele kool 1.101.50, 25000 kg. witte kool 6090 ct., 50 zak enk. slaboonen 0.551.55, 620 zak dubd. slaboonen 0.651.45, 6000 stuks bieten groote 60 ct„ kleine 80 ct„ 50 baal wortelen 30—40 ct. HOOFDDORP, 11 Oct. Granen en Zaden. (Boe- rennoteerir.gen)Rogge 7.157.40, Ch. Gerst 5—5.75. Wintergerst 55.50, Haver 66.25, Dui- veboonen 89, Paardeboonen 66.25, Bruine boonen 1011, groene erwten 8.258.75, vale erwten 1314, gele mosterd 1921, kanariezaad 78, karwijzaad 1818.50, blauwmaanzaad 17 tot 17.50. mlJ MEDEMBLIK, 11 Oct. St. Joseph. Wilde Due 7585 ct., blauwe 1.401.55, Bevelanders 1.051.15. uien 1.05—1.15. drielingen 3040 ct., nep 80—95 ct., bloemkool 46.50, idem 2e kw. 1 801.90, idem 3e kw. 1.501.60, slaboonen 50— 75 ct.. gele kool 0.651.10, roode kool 11.50. witte kool 65—75 ct„ bieten groot 5065 ct.. idem klein 0.801.1. UITHOORN, 11 Oct. Op de kaasmarkt wa ren aangevoerd 425 stuks. Prijs Goudsche kaas lste soort met R. M. 22—24, idem 2e kW. met R.M. 19—21. Handel matig. VOLENDAM, 11 Oct. Heden werden aan de veiling aangevoerd 19492 eendeieren. Prijs 2. WESTLAND, 10 Oct. Veilingen v. d. bond Westland. Export. Alicante 1423 cent, Colman 1325 cent Gros Maroc 1228 cent, JVitte Druiven 17—34 cent, alles per K.G. Tomaten: A 4088 cent, B 5085 cent. C 2550 cent, CC 2530 cent per bak. Dubbele Boonen 0.401.00 per kist. Meloenen 1028 cent, kleine 3—10 ct. per stuk. Andilvie 50—80 cent per 100 stuks. WESTLAND. Binnenland. Aardbeien 1836 ct„ Blauwe Druiven 2050 cent, Alicante 1625 cent, Gros Maroc 18—28 cent. witte 17—42 ct., Princesseboonen 824 cent. Snijboonen 1220 cent, Spinazie 47 cent. Witlof 911 cent, Stoofappelen 411 cent, Stoofperen E-9 cent, Tafelappelen 816 cent. Tafelperen 6—10 cent. Augurken 8—13 cent, alles per K.G Dubbele Boonen 0.251.00, Schorseneeren 4.708.30. Bloemkool 2.503.50, eieren 4.105.10 per 100 stuks. Meloenen 1023 cent. Perziken 7—15 ct„ per stuk Peen 1.502.70, Peterselie 0.601.00, Rabarber 7090 cent per 100 bos. Andijvie 50 70 cent. Spruiten 5085 cent. Uien 5060 ct., Boerenkool 5—12 cent alles oer kist. WOGNUM, 11 Oct. Druiven 1523 ct.. to maten 4.50. Uien 11.80. komkommers 0.802, slaboonen 313. snijboonen 1118, spruitkool 4.509, appelen 311, peren 2.409.60. - (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 12 October 1934 Hooge Prijzen f 100.— 9814 f 70.— 13291 m. premie van 13000.—. Prijzen van 70. 291 1508 2312 2888 4441 5116 5623 6287 6794 7705 8189 9027 9550 10574 11945 12105 14455 15006 16189 17723 17741 18043 19458 19749 23532 Nieten 922 1191 2772 3248 3253 3286 3764 3854 4564 5248 5478 5527 5677 6484 6626 7274 7404 7463 7537 7604 7719 7757 8495 8828 9055 9135 9450 9460 9630 9947 10497 10580 10633 11215 11414 11805 11828 11967 12503 12519 12575 12893 13286 13298 13428 14164 14879 15052 15557 15788 16049 16300 16319 16566 17047 17427 19035 19108 19454 19518 19908 19944 20269 20443 21128 21483 21640 22242 22446 22505 22740 23520 23868 Verbeteringen 5e klasse, 16e lijst: 294 m. z. 293, 1675 m. z. 3675, 1698 m. f70 m. z. 3698 m. f70, 6333 m. f70, m. z. 6332 m. f70, 10851 m. z. 10851 m. f70, 11404 m. z, met niet, 23054 m. z. 23054 m. f70. ZEVENHOVEN, Eierenveiling. 10 Oct. Aantal 2508 stuks kipeieren 3.905.45, kuikenseieren 3. eendeieren 33.20. ZWAAG, 10 Oct. „Bangert en Omstreken." Roode kool 1.403, gele kool 13, spruitkool 7, spinazie 211. uien 1.602, witlof 1419, drui ven 1533, meloenen 219, Goudreinet 10.10 15.40, Present 7.6011, Jac. Lebel 810. Zoet 68, Maagdeperen 68.50, Commies 1728. Bloemkool 5.208, sla 0.901.20. wortelen 3- 5.80, komkommers 1.403.60, Bonne Louis 14 21, Hardy 13—19, Williams 6—14, Kleermakers 45.20, Conferens 610.60, Boerengroen 2.40 4.80, Gratiool 4—4.70. Gleze Wildeman 6—7.40, Novo 46.70, Soldat 813.20. Aardappelen 3.403.90, slaboonen 39, snij boonen 521.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6