Buitenlandsche voetbalvaria llllPi MARKTEN MAANDAG 15 OCTOBER 1934 Nieuw wereldrecord van Stella Walsh Na de successen te Maagdenburg Uit de Staatscourant Na de groote sensatie van Boedapest Kan men te veel krijgen Thans zijn de Italianen in hun knollentuin Uit de Zwitsersche competitie Theorie en practijk in de spelregels MEJ. SCHERMEN DE BOER WEDEROM KAMPIOENE Wedstrijden van den K.N.AS.B. te Rotterdam ATHLETIEK Tweehonderd meter hard- loopen dames WIELRENNEN RONDE VAN GULPEN Van der Ruit wint bij de profs Koppel wedstrijd te Brussel WANDELSPORT Wedstrijden te Antwerpen NEDERLANDSCHE UNIE VOOR DE WANDELSPORT 24 propagandamarschen ZWEMMEN ZWEDEN—HONGARIJE J. de Vries scheidsrechter Nederlandsche Zwemploeg te Amsterdam gehuldigd DE NAT. VIERKAMP VAN „DE DOLFJN" D.J.K. wint den Joh. P. Hauser- beker Militaire mutaties RUGBY NederlandDuitsch'and te Maastricht U De 7de October 1934 wordt zonder twijfel een gedenkwaardige datum in de voetbalgeschiede nis. Want als vrij zeker mag thans worden aan genomen, dat aan Oostenrijks overheerschings- periode een einde is gekomen. Van nu af aan zal dit land moeten worden geschaard tusschen de landen van klasse, doch de super-klasse kan men den rug toekeeren. Al geruimen tijd hing haar superioriteit aan een zijden draadje en toen tijdens de Wereldkampioenschappen de eerste nederlaag tegen Italië moest worden genoteerd, wees dit reeds op achteruitgang, al werd 't nog geen overtuigend bewijsstuk genoemd. Doch in aansluiting daarop volgde eerst het gelijke spel tegen Tsjecho Slowakije op eigen grond, thans gevolgd door een tweede nederlaag in Boede- pest. Al zal de eertijds zoo roemrüchte leeuw af en toe nog wel eens klauwen, zijn tijd van op perheerschappij kan nu als geëindigd worden beschouwd. Het is een hard gelag voor de Oostenrijkers nu het van het toonaangevende elftal van het con tinent terugvalt tot een ploeg, die niet boven het normale peil uitsteekt. De factoren die hiertoe hebben geleid, zijn natuurlijk velen en een der belangrijkste, waarop men zich beroept is het over-speeld raken der clubelftallen. Na tuurlijk is dit een factor van belang. Echter moet o. i. de kwestie anders worden gesteld. Oostenrijk heeft het geluk gehad een team te kunnen formeeren uit wat men noemt „geboren voetballers", spelers, die men in de onmetelijke schare sporadisch vindt. Nu deze trappers oud zijn geworden mist men remplacanten van een zelfden aanleg en spelbegrippen, zoodat men zich nu heeft te behelpen met krachten, die niet tot de super-klasse behooren en elders met dozij nen kunnen worden aangewezen. Voor Oostenrijk geldt thans de weg terug! Oostenrijk startte in Boedapest op een wijze, die allerminst zou doen vermoeden tot welk dra matisch einde deze ontmoeting zou komen. Reeds na tien minuten kwam een 10 voorsprong, doch geleidelijk zakte de kracht en met half time was de score 11. Toen grepen de Hon garen hun kans, verhoogden het tempo, zoodat de Oostenrijkers niet bij machte bleken dit of fensief te beantwoorden, laat staan tegenhou den. En nadat het eerste schaap over de brug was, een doelpunt van Sarosi, kwam kort voor het einde de definitieve beslissing door een kogel van Toldi. En deze overwinning was voor de Hongaren verdiend, want dit was niet slechts de belooning voor hun prachtige techniek, doch ook voor de wijze, waarop zij het juiste physiolo- gische oogenblik uitkozen om hun eens zoo krachtige rivalen den pas af te snijden. Welke uitbundige vreugde er na afloop in het Hongaarsche spelerskamp, zoowel als bij de 50.000 toeschouwers was, laat zich denken. Een lang gekoesterde wensch was in vervulling ge gaan, wat zeker een felicitatie waard is. Doch niet minder groot kan men de Italiaansche vreugde schilderen, nu dit land de beste uitzich ten heeft gekregen op de Midden Europeesche Cup en vrijwel onbedreigd de spits voert. Voila. Italië 5 4 0 1 8 ptn. 136 Hongarije 42115,, 8—5 Oostenrijk 4 2 115,, 10— 9 Tsjecho Slowakije 30212,, 4—6 Zwitserland 4 0 0 4 0,, 4—14 De strubbelingen in de Grasshoppers-club schijnen zo goed als bezworen, en men hoopt op betere, succesvoller tijden van deze oude vereeniging. Want als men momenteel de Zwit sersche ranglijst bekijkt met bedoelde vereeni ging op de achtste plaats, doet dit wel zeer on wennig aan, daar zooals men weet zij steeds den toon aangaven. Servette gaat momenteel ongeslagen aan de spits, op den voet gevolgd door Lausanne. Wij zijn nieuwsgierig, of de Grasshoppers nog dermate den achterstand po gen in te halen, dat een eervollere plaats ten slotte nog wordt ingenomen. De gewijzigde spelregels leeren ons, dat geen speler het veld mag verlaten, alvorens den scheidsrechter hiervan in kennis te hebben ge steld. Bij een wedstrijd in de lagere Duitsche re gionen kon een speler om zekere reden niet verder en zonder den rechtspreker te waarschu wen liep hij zoo hard hij loopen kon naar een gelegenheid, waar zelfs de keizer te voet gaat. Den scheidsrechter was dit feit niet ontgaan, en met zijn reglement in de handen weigerde hij den betrokken jongeling het veld opnieuw te be treden. Het dreigde een opstootje te worden, waaraan zoowel officials, als publiek, deelnamen. Tenslotte liet hij zich vermurwen, doch deed de meaedeeling, dat hij dit feit aan de officieele spelregel-instanties zou voorleggen. Voor derge lijke moeilijke puzzles komen H. H. functionaris sen in het scheidsrechtercorps. Onder auspiciën van den Koninklijken Ama teurs Schennbond werden te Rotterdam de na tionale floretkampioenschappen voor dames gehouden, waaraan werd deelgenomen door dames uit Utrecht, Den Haag, Amsterdam, Amersfoort, Zeist en Rotterdam. In totaal waren er 18 deelneemsters, waarvan mej. de Boer, nationaal kampioene van 1933 haar titel te verdedigen had. De interessante kampen hebben duidelijk ge demonstreerd, dat het damesschermen niet al leen in sportief opzicht, doch evenzeer wat de deelname betreft, steeds vooruitgaande is. Uit poule A. gingen naar de beslissingswed strijden over de dames Gew. part. ontv. tr. geg. tr. Vandervoodt 7 12 38 De Boer 7 17 39 Van der Sluis 7 19 39 Roelofs 5 25 32 Uit poule B. gingen over de dames: Gew. part. ontv. tr. geg. tr. Van der Klaauw 8 19 40 Dekkers 7 21 36 Gerritsen 6 17 32 Michaelis 4 28 28 Bij deze poule viel mej. Van Es. De acht overgeblevenen werden in één poule ondergebracht. Een interessante strijd ontwikkelde zich tus schen de dames Vandervoodt en de Boer in deze finale, die in het voordeel van mej. De Boer met 54 eindigde. Had zij echter deze partij verloren, dan was zij toch kampioene ge bleven, daar haar punten t.o.v. mevr. Vander voodt gunstiger waren. De uitslagen van de beslissingspoule, die on der leiding van de hoofdsecondante A. Faber stond, luiden als volgt: Nationaal kampioene, mej. De Boer met 7 gewonnen partijen, 15 ontvangen en 35 gegeven treffers. Daarop volgden de dames: Gew. part. ontv. tr. geg. tr. 2. Van der Klaauw 5 15 31 3. Vandervoodt 5 21 33 4. Gerritsen 4 28 25 5. Van der Sluis 3 27 23 6. Dekkers 2 27 26 7. Michaelis 2 31 16 8. Roelofs 0 35 10 De bekende Poolsche athlete Stella Walsh slaagde er in tijdens internationale atletiek wedstrijden te Tokio om het wereldrecord 200 Meter hardloopen voor dames te verbeteren. Zij liep den afstand in 23.8 sec., terwijl het oude wereldrecord met een tijd van 24.1 eveneens op haar naam stond. Te Gulpen is Zaterdag de. Ronde van Gul pen verreden voor nieuwelingen, amateurs en beroepsrenners. Het hoofdnummer werd gewon nen door v. d. Ruit. De wegen waren slecht berijdbaar door den regen, zoodat de deelne mers het zwaar te verantwoorden hebben ge had. Gedetailleerde uitslagen: Nieuwelingen 25 KM., tien ronden: 1. Bekkers (Heer), tijd 50 min.; 2. Gulikers, Maastricht; 3. Slangen Maastricht; 4. van Doorn, Maastricht; 5. Mar- tinesen, Gulpen. Amateurs, 20 K.M., 12 ronden: 1. Hamel, Ton geren, 60 min.; 2. Donnay, Herve, België; 3. Hermans, Anby; 4. Hermans, Monse, België; 5. Schreijnemaeckers, Luik. Professionals, 62)4 K.M., 25 ronden: 1. v. d. Ruit (Capelle) tijd 1 uur 50 min. 15 sec.; 2. Va- lentijn (St. Willebrord)3. Lambet (Verviers, België); 4. Bogaert (St. Janssteen); 5. Cardi- naels (Lankla, België). Pijnenburg, 22 min. 37 sec.; 2. Pelissier; 3. Huy- brechts; 4. Dictus. Totale uitslag: 1. Pelissier; 2. Huybrechts; 3. Pijnenberg; 4. Dictus. Wedstrijd achter groote motoren over 40 K.M. lste manche: 1. Meuleman, 35 min. 58 2/5 sec.; 2. Blanc Guerin; 3. Seynave; 4. Brossy; 5. Leddy. 2de manche: 1. Blanc Guerin, 36 min. 4 3/5 sec.; 2. Seynave; 3. Meuleman; 4. Leddy (op 5 ronden)5. Brossy. Totaal klassement: 1. Blanc Guerin, 3 p.; 2. Meuleman, 4 p.; 3. Seynave, 5 p.; 4. en 5. Brossy en Leddy, 9 p. In het Winter-velodrome te Brussel is een 145 minuten koppelwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag luidt: 1. Cha.rlierDeneef, 112 K.M. 470 M.; 2. Van BuggenhoutVan Volkhoven. Op 2 ronden: 3. De KuyscherRaes; 4. Danneels Roos. Op 3 ronden: 5. SchoenJan van Kem pen; 6. AnnesSmet; 7. AertsBuysse. Op 5 ronden: 8. KustermanVerhagen. Op 6 ronden: 9. Huys—Van Steen. Op 7 ronden: 10. Gebroe ders Vroomen. De uitslagen van de Zaterdagavond in het Sportpaleis te Antwerpen gehouden wieler wedstrijden luiden als volgt: Sprint: 1. Richter, 6 p.; 2. Scherens, 9 p.; 3. Falck Hansen, 9 p. Wedstrijd met tandem-gangmaking: lste rit: 1. Huybrechts, 22 min. 43 3/5 sec. (over 20 K.M.) 2. Pelissier; 3. Dictus; 4. Pijnenburg. 2e rit: 1. De Nederlandsche Unie voor de Wandelsport heeft Zaterdag en Zondag in vier-en-twintig plaatsen van ons land propagandamarschen over een afstand van 30 K.M. georganiseerd. Op Zaterdag werden marschen gehouden te Amersfoort, Amsterdam, Delft, Harderwijk, Leiden, Rotterdam, Utrecht en te Voorthuizen en op Zondag te Alkmaar, Almelo, Amsterdam, Amersfoort, Delft, Deventer, Gorkum, Slie- drecht, 's Hertogenbosch, Holten, Leiden, Mep- pel, Nijmegen, Rotterdam, Steenwijk, Terborg en Utrecht. Volgens de tot dusver ontvangen gegevens heeft het aantal deelnemers in totaal ruim 3800 bedragen. Uit Amsterdam vertrokken 450 deelnemers van het Stadionplein. Het parcours ging langs Sloten, Schiphol, de Lynden, Sloten, Osdorper- weg-Uitweg naar Amsterdam terug. De start had plaats te kwart over elf en de eerste deel nemers waren te vier uur weer in de hoofd stad gearriveerd, terwijl de overigen voor vijf uur binnen waren. Er was slechts één uit valler. De heer Kolfschoten, burgemeester ^an Edam en voorzitter der Unie heeft den wandelaars bij aankomst hartelijk toegesproken en de her inneringsmedailles uitgereikt. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche waterpoloscheidsrechter de heer J. de Vries een uitnoodiging ontvangen om den landen wedstrijd ZwedenHongarije, welke Zondag 21 Oct. a.s. te Stockholm zal worden gespeeld, te leiden. De heer De Vries heeft besloten deze uitnoodi ging te aanvaarden. De heer Kelleribach van den Kon. Ned. Z wembond overhandigde in het Parkhotel te Amsterdam aan Willy den Ouden als wereldrecordhoudster 100 M. een gouden medaille In het Parkhotel te Amsterdam was Zondag een bijeenkomst belegd, waarop de Nederland sche zwemsters en zwemmers, die te Maagden burg zulke fraaie successen hadden behaald, werden gehuldigd. In de toespraak door den voorzitter van den Kon. Ned. Zwembond, den heer C. F. Kellen- bach, werd de geheele ploeg van Maagdenburg in het zonnetje gezet. In de eerste plaats de beide Rotterdamsche dames Braun en van Wuyckhuysen, die hebben aangetoond, wat door training en doorzettingsvermogen kan bereikt worden. Willy den Ouden, Riek Mastenbroek, Annie Timmermans, Jopie Selbach, zij allen werden door den K.N.Z.B.-praeses gehuldigd voor hun verrichtingen, evenals de heeren Stotijn, Mooi en Scheffelaar. Ook Puck Oversloot, Fransje Hessel, Jenny Kastein, Truus Klapwijk werden genoemd en gehuldigd. Ook de waterpoloploeg heeft veel ge leerd en dat was tenslotte het doel van de uit zending. Tenslotte huldigde de heer Kellen- bach de heeren J. de Vries en G. Blitz, die als leiders van de ploeg zoo schitterend hun taak hebben verricht. Souvenirs in den vorm van een fraai bord, speciaal voor dit doel ontworpen en vervaar digd door de firma Goedewaagen te Gouda, werden uitgereikt. Willy den Ouden kreeg nog een gouden medaille in ontvangst te nemen, aangeboden door het bestuur van den K.N.Z'.B., voor de verbetering van haar laatste wereld record, terwijl de zwemsters Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Annie Timmermans en Jo pie Selbach eveneens een medaille ontvingen voor haar prestatie van de verbetering van het wereldrecord 4 x 100 M. vrije slag. Vervolgens werden verschillende gedeelten van de propagandafilm van den K.N.Z.B. „Het Water Trekt" van Dick Laan vertoond. De Haagsche Zwem- en Polo Club is er niet in mogen slagen den door haar verleden jaar veroverden Hauser-beker in haar bezit te houden. D. J. K. stelde zich door een punten- overwinning voor een jaar in het toezit van den wisselprijs, waarvoor „De Dolfijn" elk jaar haar nationalen vierkamp organiseert. De be langstelling van het publiek voor de wedstrij den, welke in de zweminrichting aan den Hei- ligeweg gehouden werden, was slechts matig Het programma werd geopend met 50 M. vrije slag voor adspiranten, waarbij F. Winckel (D. J, K.) op de eerste plaats beslag wist te leggen. De 100 M. vrije slag toonde nogmaals overduidelijk de suprematie van den D J. K -er Kreffer op dit nummer aan, die met grooten voorsprong voor zijn concurrenten eindigde. In de tweede serie van hetzelfde nummer ver raste H. van Essen (Het IJ) door een feilen eindspurt den D. J. K.-zwemmer Scheffer. De oud-recordhouder v. Kalken (D. J. K.) had niet de minste moeite met v. Aelst en Paerl en won zijn race zooals hij wilde in een keurigen stijl, daarbij den goeden tijd van 1 min. 19 2/5 sec. noteerende. Van Heteren (H. Z. P. C.) nam de 100 M. rugslag voor zijn rekening, maar indien v. He- teren, die als eerste in de tweede serie eindigde, in dezelfde serie als Scheffer was ingedeeld, waren wij van een Haagsche overwinning nog niet zoo zeker geweest. Buitengewoon spannend was de strijd op de 3 X 50 M. wisselslag esta fette, waarbij de ploegen van D. J. K. en de H. Z. P. C. een ware nek-aan-nek race leverden, welke eerstgenoemde tenslotte in haar voordeel beslecht zag. De 5 X 50 M. vrije slag est. adspiranten leverde een IJ-zege op, waarna de deelnemen de poloploegen elkander in een 7 x 50 M. vrije slag estafette bekampten, uit welken strijd D. J. K. als overwinnaar te voorschijn trad. Daar D. J. K. na deze nummers er in punten-aantal 'reeds zoo gunstig voorstond, dat haar den Hau- serbeker iet meer kon ontgaan, had het water- polotournooi- derhalve veel van haar attractie ingeboet. Hierbij kwamen allereerst de verliezers van de voorronde, D. J. K. en de H. Z. P. C. te genover elkander. In een vlotte en vaak aan- trekkelijken wedstrijd kwam het einde met een 64 overwinning voor D. J. K. In de daaropvolgende partij ontmoetten Het IJ en De Dolfijn de aloude rivalen, elkander en wisten het beide niet verder dan een gelijk spel (2—2) te brengen. De totaal puntentelling luidde: 1 D. J. K 33 pnt, 2 Het IJ 38% pnt, 3 De Dolfijn 43% pnt, 4 H. Z. P. C. 55 pnt. De technische resultaten waren: 50 M. vrije slag adspiranten; 1 F. Winkel (D. J. K.) 29 4/5 sec. 2 G. van Kleef (H. Z. P. C.) 30 sec. 3 J. Bruggemans H. Z. P. C.) 31 1/5 S. 100 M. vrije slag: Bij K. B. zijn met ingang van 1 November in hun rang en ouderdom van rang overge plaatst a. bij den generalen staf: de majoors H. H. Thoden van Velzen en J. Dwars, onderschei denlijk van het 15e en van het 21e regiment infanterie; b. bij den plaatselijken staf: de eerste-luite- nant G. A. Adriaansen van het 11e regiment infanterie; c. bij het wapen der infanterie: de kapitein A. Q. H. Dijxhoom van den generalen staf; d. bij het wapen der cavalerie: de luitenant kolonel H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst van den generalen staf, chef van den staf van het Hoofdkwartier van het Veldleger; Bij K. B. zijn met ingang van 1 November benoemd en aangesteld: a. bij den generalen staf: tot kolonel: de luitenant-kolonels J. Har- berts en J. J. van Santen, beiden van den ge neralen staf, onderscheidenlijk chef van den staf der IVe divisie en chef van den staf der Ie divisie; tot majoor: de kapitein T. J. Reeser van den generalen staf, sous-chef van den staf van het Hoofdkwartier van het Veldleger; tot kapitein: de eerste-luitenants C. D. Ka merling, J. H. Jager en A. T. C. Opsomer, on derscheidenlijk van den staf der infanterie, van het 15e regiment infanterie en van het 2e regiment veldartillerie; b. bij het wapen der infanterie: le. tot commandant van het regiment grena diers de luitenant-kolonel W M. F. E. P. de Jager van den staf der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur der infanterie; 2e. tot luitenant-kolonel, onderscheidenlijk commandant van het 3e regiment infanterie, van het 22e regiment infanterie, van het 12e regiment infanterie en van het regiment ja gers de majoors J. H. Sonne, F. B. A. J. Jan sen, P. W. Leverland, W. M. C .J. Hafkemeijer. H. J. van Limbeek en K. J. Adams, respectie velijk van den staf der Vile infanteriebrigade, het 22e regiment infanterie het 20e regiment infanterie, het regiment Grenadiers, het 8e re giment infanterie en het regiment Jagers; 3e. met tijdelijke afwijking van de bestaande organisatie, tot luitenant-kolonel bij den staf der IVe infanteriebrigade de majoor mr. dr. J. S. Barbas van het 19e regiment infanterie; 4e. tot majoor, onderscheidenlijk bij het 8e regiment infanterie, het 16e regiment infan terie, het regiment Grenadiers, den staf der VlIIe infanteriebrigade, het 18e regiment in fanterie, het 22e regiment infanterie, den staf der infanterie, het 21e regiment infanterie, het 15e regiment infanterie en het 20e regiment infanterie: de kapiteins H. A. Ribbius H. D. Buurman, H. D. Scherpenhuijzen, A. Govers. L. K. van Loon, J. F. de Ridder, W. A. de Groot. H. Polis, P. N. Spruijt en T. H. Schol, respectievelijk adjudant van den staf der IHe infanteriebrigade; adjudant van het 4e regi ment infanterie; het 4e regiment infanterie; van den staf der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht; adjudant van het 2e regiment in fanterie; adjudant van het 2e regiment infante rie; adjudant van het 12e regiment infante rie, van den staf der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur der infanterie; van de schoolcompagnie van den motordienst; van het 11e regiment infanterie en van den generalen staf, adjunct-chef van den staf der Ille divisie; 5e. tot kapitein: bij het 19e regiment infanterie de eerste-lui tenants J. Termaten en D. P. Hendriks, beiden van dat regiment; bij het 6e regiment infanterie de eerste-Iui- tenant J. van Engelenburg van dat regiment; bij den staf van het wapen de eerste-luite nants T. van Popta en J. Pel, beiden van dien staf; bfj de schoolcompagnie van den motordienst de eerste-luitenant C. F. A. Milders van die schoolcompagnie bij de school voor reserve-officieren der in fanterie H. W. Lenderink van die school; bij het 2e regiment infanterie de eerste-lui tenant J. Dommisse van het 17e regiment in fanterie; bij het korps pontonniers en torpedisten de eerste-luitenant H. H. G. Belgraver van dat korps; bij het regiment wielrijders de eerste-luite nants H. L. G. Lambert en B. F. F. van Driel, beiden van dat regiment; c. bij het wapen der cavalerie: tot commandant van het regiment wielrij ders de luitenant-kolonel H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst voornoemd; d. bij het wapen der artillerie: le. tot kolonel, commandant van de He artilleriebrigade de luitenant-kolonel Jhr. K. F. Quarles van Ufford, commandant van het 3e regiment veldartillerie; 2e. tot commandant van het regiment motor artillerie de luitenant-kolonel J. M. Ridder van Rappard, commandant van het regiment kust- artillerie, zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordig commando; 3e. tot luitenant-kolonel, onderscheidenlijk commandant van het regiment kust artillerie en van het 3e regiment veldartillerie de ma joors J. H. C. Bentz van den Berg en L. J. de Decker, resp. van het regiment kustartillerie en van het 7e regiment veldartillerie; 4e. tot commanadant van het korps rijden de artillerie de majoor R. P. J. van den Berg van Saparoea van den staf der HIe artillerie brigade; 5e. tot kapitein: a. ter nadere indeeling door den minister van Defensie de eerste-luitenant J. A. de Witte van het 7e regiment veldartil lerie; b. onderscheidenlijk bij het 5e regiment veldartillerie, bij het 2e regiment veldartille rie en bij het artillerieschietkamp, de eerste- luitenants J. F. M. Steenmetser, K. van Rijn en A. J. Glerum, resp. van het 8e en het 2e regiment veldartillerie en van het artillerie schietkamp; e. bij het wapen der genie: le. tot commandant van het regiment genie troepen de kolonel W. N. Becking van den staf der genie, commandant in het 2e genie-com- mandement, zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordig commando; 2e. bij de staf van het wapen: a. tot kolonel, commandant in het 2e genie- commandement de luitenant-kolonel P. J. Stuit je van dien staf; b. tot kapitein de eerste-luitenant J. A. Busch Geertsema van dien staf; 3e. bij het regiment genietroepen tot luite nant-kolonel de majoor D. van den Berg van dat regiment; f. bij het wapen der Koninklijke Marechaus see: tot kapitein de eerste-luitenant W. G. F. A. van Walt Meijer van dat wapen; g. bij het dienstvak der militaire administra tie: le. tot majoor bij het 6e regiment infante rie de kapitein W. Weisfeit van dat dienstvak; 2e. tot kapitein de eerste-luitenant H. N. Munt- jewerff van dat dienstvak. h. bfj het heserve-personeel der landmacht; le. bij den generalen staf: a. tot reserve-kolo nel, den reserve-luitenant L. C. Preij, van den generalen staf; b. tot reserve-kapitein voor speciale diensten, de reserve le-luits. voor speciale diensten dr. H. Groeneweg en mr. C. Punt, beiden van den ge neralen staf; 2e. bij het dienstvak der intendance: tot reserve-kapitein voor speciale diensten, de reserve le-luits. voor speciale diensten J. Brands, H. Krekel, J. F. Revalk, C. Veerdig, ir. J. Straub, H. de Munck en T. M. Kortenhorst. allen van dat dienstvak; 3e. bij het wap ender infanterie: a. tot reserve-luit.-kolonel, onderscheidenlijk bij den staf der Ve Infanteriebrigade en bij den ltaf der Vie Infanteriebrigade, de reserve majoors G. A. de Brauw en jhr. W. A. E. Snoeck, respectievelijk van het 21e en het 15e regiment infanterie; b. tot reserve-majoor, onderscheidenlijk bü het 15e regiment infanterie bij de schoolcom pagnie van den motordienst en bij het 5e reg. inf. de reserve-kapiteins J. J. de Man, J. P. Bolten en J. Detmar, respect, van het 2e reg. inf., de schoolcompagnie van den motor dienst en het 5e reg. inf. c. tot reserve kapitein, bij het le reg. inf.: de reserve-eerste luits. R. Bergmans en ir. F P. van Ravenswaay, beiden van dat regiment, alsmede den reserve-eerste-luit. J. D. D. Rien- stra, van ret reg. grenadiers; bij het 2e reg. inf., de reserve-le-luits. J. F. A. Zanoli, M. J. P. van Loon, D. G. J. Deutz. W. L Beerens en E. P. C. Wolfs, allen van dat regiment; bij het 3e reg. inf., de reserve-le-luits. J. J. Hendrickx, J. J. Luikinga en A. J. Aarts, allen van dat regiment, alsmede den reserve-le-luit. H. J. M. Loeff, van het reg. Jagers; bij het 4e reg. inf., de reserve le-luits. G. A. Verheljden, H. J. ter Beeke, C. J. Kloots, W. J. L. de Lange, T. O. B. Günther, J. H. G. P. Matla en J. Koens, allen van dat regi ment: bij het 5e reg. inf., de reserve le-luits. C. J. F. J Maassen, A. van der Wijden, A. van Aspe- ren, J. de Groot, J. Helder en J. A. Eilers, allen van dat regiment; bij het 6e regiment inf., de reserve le-luits J. M. van Griensven, J. de Lint, J. W. J. Panis, C. J. Melis, G. D. Bokhout, B. M. J. Boelen en A. M. H. Roothaert, allen van dat regiment; bij het 7e reg. inf., de reserve le-luits. I. Ba- rends en H. J. E. J. Schönberger, beiden van het reg. grenadiers en N. P. P. J. Roorda van Eijsinga, van het reg. Jagers; bij het 8e reg. inf., de reserve le-luits. E. Ekker, H. J. A. Eich, D. van Lingen en J. D. Halje, allen van dat regiment; bij het 9e reg. inf., de reserve le-luits. B. Joma, L. H. Pott, H. ten Brug en J. Wilkens. allen van dat regiment; bij het 10e reg. inf., de reserve le-luits. A. C. W. Nieuwkoop, F. J. J. M. Bonarius en J. van der Wal, allen van dat regiment, alsmede den reserve le-luit. mr. W. P. van der Loo, van het leg. Grenadiers; bij het lie reg. inf., de reserve le-luits. J. P. van Bruggen, G. H. M. Zahn, A. W. Brummel- man, F. Corstius, D. S. Heisma en J. W. Tap, allen van dat regiment; bij het 12e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants W. J. Gerretsen, W. C. Müller en E. E. Meulman, onderscheidenlijk van het 12e regiment infanterie, het regiment Grena diers en het Regiment Jagers; bij het 13e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants W. H. Hombergen, L. M. Ser- vaes, J. J. W. Willemsen, W. A. J. Verhees, M. Heijnens, A. L. van Heugten en P. R. A. Theu- nissen, allen van dat regiment; bij het 14e regiment infanterie, de reserve-eer- ste-luitenants J. Tichelman, O. M. van den Broecke, W. J. de Zeeuw, J. L. Hertogs, J. Hart man, A. H. de Vos en P. A. Geelhoedt, allen van dat regiment; bij het 15e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants A. M. C. Schouten en A. M. D. Glerum, respectievelijk van het 15e regiment in fanterie en van het regiment Grenadiers; bij het 16e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants B. Boodt, M. van Zalingen, A. van Vlijmen en J. Machielsen, allen van dat re giment, alsmede de reserve-eerste-luitenants L. P. M. Pierson en C. van den Borgh, beiden van het regiment Grenadiers; bij het 17e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants R. E. J. Collette, F. M. Ge- scher, en H. K. Sterkenburg, allen van dat regi ment, alsmede de reserve-eerste-luitenants L. T. Boesten, W. J. A. Wolfs, H. van Ommeren en A. B. Rabaou, allen van het 13e Regiment in fanterie; bij het 18e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants W. F. Eijsvoogel, J. E. Hoving, H. C. Schipper en J. Slort, allen van dat regi ment; bij het 19e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants H. D. van der Kouwe, G. H. Rodenburg en D. C. van Alewijk, allen van dat regiment; bij het 20e regiment infanterie, de reserve- eerste-uitenants G. Kruimer, C. F. Loggen, R. Bussink en G. H. Koudijs, allen van dat regi ment; bij het 21e regiment infanterie, de reserve- eerste-luitenants H. H. de Boer, J. C. Franken, B. van der Plaat, A. C. Naarstig, N. F. Dher- signij, R. R. de Vries en B. T. W. Parson, allen van dat regiment; bij het 22e regiment infanterie de reserve- eerste-luitenants J. G. de Molenaar. J. J. C. Zeegers en J. C. Krenning, allen van dat regi ment, alsmede de reserve-eerste-uitenant J. van der Wal, van het regiment Jagers; bij de schoolcompagnie van den motordienst, de reserve-eerste-luitenants Z. W. M. Deurvorst, J. Bellinga en T. M. P. van der Veen, allen van die schoolcompagnie; bij de Luchtweerafdeeling, de reserve-eer- ste-luitenant Dr. J. Jongbloede vlieger bij de luchtvaartaf deeling 3e. bij het wapen der artillerie tot reserve luitenant-kolonel, onderscheidenlijk bij den staf edr IVe Artilleriebrigade en bij het regi ment Kustartillerie, de reserve-majoors Jhr. D. R. Gevers Deijnoot en H. J. Karei respectie velijk van het le regiment veldartillerie en het regiment kustartillerie; 4e bij het wapen der genie, bij het regiment genietroepen, de reserve-kapitein, de reserve- eerste-luitenants Ir. J. Stelling, Ir. F. J. Rib bius, Ir. R. Meulenhoff, Ir. J. A. Plaizier, Ir. J. C. Stoffels en Ir. J. L. A. M. van Roessel, al len van dat regiment. III over te plaatsen: a. bij het regiment Jagers, den majoor J. Visser, van het 16e regiment infanterie; b. bij het regiment Grenadiers, den eerste- luitenant P. A. van Hattum, van de school voor reserve-oficieren der infanterie. 1 C. Kreffer (D. J. K.) 1.3 1/5 sec. 2 H. van Essen (Het IJ) 1.4 4/5 sec 3 J. Scheffer (D. J. K.) 1.5 1/5 sec. 100 M. schoolslag: 1 A. van Kalken (D. J. K.) 1.19 2/5 sec. 2 C. van Aalst (H Z. P. C.) 1.23 2/5. 3 H. Paerl (Het IJ) 1.27 4/5. 100 M. rugslag: 1 J. van Heteren (H. Z. P. C.) 1 15 1/6. 2 J. Scheffer (D. J. K.) 1.16 2/5 3 C. van Aelst (H. Z. P. C.) 1.17 2/5. X 50 M. wisselslag est. D. J. K. 1 38 3/5 H. Z. P. C. 1.38 4/5 De Dolfijn 1.40 3/5. X 50 M vrije slag adsp. Het IJ 2.43 2/5 2 H. Z. P. C. 2.45 2/5 3 De Dolfijn 2.50 2/5. 7 X 50 M. vrije slag est. poloploegen: 1 D J. K. 3.36 2/5 2 H. Z. P. C. 3.42 2/5 3 Het IJ 3.44 4/5 Waterpolo: D. J. K.—H. Z P. C. 6—4 Het IJ—De Dolfijn 2—2. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal de Rugbywedstrijd NederlandDuitschland op 2 December a.s. op het M. V. V.-terrein te Maastricht worden gehouden. AMSTERDAM, 15 Oct. Veemarkt. 385 vette koeien: le kwal. 57—60, 2e kwal. 48—54, 3e kw. 40—46 cent per K.G. levend gew. 89 melk- cn kalfkoeien 155.00—190.00 per stuk. 140 vette kalveren: le kwal. 5056, 2e kwal. 40—48, 3e kwal. 2640 cent per K.G. levend gewicht. 96 nuchtere kalveren 3.005.50, 44 schapen 12.50— 17.00, lammeren 7.00—10.00 per stuk. 597 vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G. 3637 cent, zware varkens 34—35 cent, vette varkens 33—34 cent per K.G. slachtgew. 17 paarden 55.00— 100.00 per stuk. ALKMAAR, 15 Oct. Veemarkt. 66 melkkoeien 100 00—240.00, 6 graskalveren 20.00—32.00, 8 vette kalveren 25.00—60.00, idem per k.G. 60— 90 cent, 35 nuchtere slachtkalveren 5.00—14.00, 320 vette varkens, zw., per K.G. 2932 cent. Handel matig. ALKMAAR, 12 Oct. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 1680 H.Lals: 37 voertarwe 4.85—5.05, 10 rogge 7.55. 362 gerst 5.255.75 en chev. gerst 5.90 —6 10, 519 haver 5.856.75. 265 boonen: cltroen- boonen 14.0015.00, duivenboonen 7.008.EO, witte 'boonen 18.0024.50, 49 rood en geel mos terdzaad 17.25—17.50, 23 karwljzaad 16.00—18.50, 51 blauwmaanzaad. tuinboonen 5.006.00. 364 erwten: groene kleine 8.0010.00. groene groote 11.0021.00, grauwe 11.0027.50, vale 13.00- 16.00, platte vale 18.0022.00. Per 100 K.G. Han del stug. ALKMAAR, 13 Oct. N.V. Elerveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 95000 kipeieren: 58-60 4.60—4.90, 60-62 4.705.00, 62-64 4.905.40. Klem 2.804.10. 11.000 eendeleren 1.902.00. AVENHORN, 13 Oct. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. 5500 K G Witte kool 6080 cent. 25000 K.G. Roode kool 1.002.60, 25000 K.G. Gele kool 1.001.90 per 100 K.G 1500 stuks Deensche Witte kool 70— 90 cent per 100 stuks. 90000 K.G. Uien: groote maat 2.202.70, gewone maat 1.702.40, drie lingen 7090 cent, nep 1.001.40 per 100 K.G. 180.000 stuks groote Bieten 4.206.40, 190.000 st. kleine Bieten 2.603.50 per 1000 st. 515 zak Sla boonen van 15 K.G.: dubbele z. dr. 0.45—1.85 per zak. 18000 K.G. Wortelen: Flakkee, verbeterde 0.60 —1.00 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Oct. 2200 kilo Aardappelen; Blauwe eigenheimtrs f 3.20; Kleine Bevelanders f 2.70—3; 800C kilo worte len f 0.60—0.90; 10.000 kilo Roode kool f x— 1.50; 8000 kilo Gele kool f 12.20; 45000 kiio Vroege Witte kool f 0.70—1.20, 14.000 ki.o Witte Deensche kool f 1.30—1.40; 22.00C kilo Uien: Gele Uien f 2al0—2.40, Grove f 3.30—2.50, Gele Drieloingen f 0.801; GeleNep f 71.10; 2200 stuks Bloemkool: le soort Lecerf 6.40 9.60; Reuse f 6.20—7.70, Lichte f 2—3.50; 410 kilo Slabonen f 530—9.40; 11.000 kilo Bieten f 0.60—1.80. BOVENKARSPEL, 13 Oct. „De Tuinbouw" 100 baal aardappelen: Due 80 cent, Blauwe 1.60 1.65, Eigenh. 1.40, Bevel. 95 cent per baal. 380 baal Uien: grof 0.951.10, groote 0.70—1.00, Drielingen 30 cent. nep 3580 cent per baal. 95000 stuks Bloemkool: I 3.108.40. II 1.802.50, III 1.501.80 per 100 stuks. 10000 K.G. Roods kool 1.202.10, 9500 K.G. Gele kool 1.001.30, 13600 K.G Witte kool 0.601.00, 2700 K.G. D, Witte kool 0.70—1.10 per 100 K.G. 40 zak enk. Slaboonen 5595 cent, 340 zak dubb. Slaboonen 4595 cent per 15 K.G. 12000 K.G. groote Bieten. 4050 cent per 100 K.G. 25 baal Wortelen 3040 cent. ENKHUIZEN, 13 Oct. Visch. 16 vaartuigen met 2000 pond Koraal 21.524 cent, 4 vaartuigen met 180 pond Fuikaal 25.527 cent, 4 vaartuigen met 300 pond Lfjnaal 2533.5 cent, 18 vaaruigen met 1000 pond Z.N. Bot 1417 cent, 7 vaartuigen met 190 pond Korbot 1415 cent per pond. HOORN, 13 Oct. Veemarkt. 1 zeug 50.00, 25 schrammen 12.0016.00, 42 biggen 7.0012.00, 1043 schapen 10.0024.00. 1 bok 3.00. Handel goed. LEIDEN, 13 Oct. Botermarkt. Prima fabrieksbo- ter (contr) 1.52 per K.G. Prima boerenboter 1.45 1.65 per K.G. Aanvoer 600 K.G. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt van 813 Oct. Aanvoer 120.000 lange turven 8.00; 60.000 fabrieksturven 8.00 per 1000 stuks. MEDEMBLIK, 13 Oct. Marktver. „St. Joseph". Blauwe 1.20—1.30, Bravo's 1.101.25, Bieten, groot 6585 cent, idem klein 0.80—1.10, Uien 1.00 1.15, Drielingen 3040 cent. Nep 6070 cent. Bloemkoo:I 3.80—7.80, II 1.60—1.90, III 1.50— 1.60. Slaboonen 0.551.10, Gele kool 0.701.20, Roode kool 1.001.30, Witte kool 6075 cent. NOORD-SCHARWOUDE, 15 Oct. 1850 K.G, aardappelen: Bevelanders 2.20, Drielingen 90 ct., Eigenheimers 2.30, Friso 2.00. 7600 K.G. Uien 2.20 2.30, idem grove 2.402.50. 2000 K.G. Kroten 4090 cent. 40400 K.G. gew. Witte kool 0.60 1.10. OUDEWATER, 15 Oct. Kaasmarkt Aanvoer 55 partijen, 2475 stuks, 12375 kilo. le soort f 21f34, 2e soort f 1920. R. M. zware geen aanvoer. Handel matig. WARMENHUIZEN, 13 Oct. Gele Nep 0.80—1.00, idem Drielingen 0.700.80, idem Uien 1.302.10, idem groote 1.802.00, Gele kool 1.001.60, Roode kool 1.201.70, Witte kool 0.901.20, Slaboonen 5.10—8.20, Peen 0.70—0.90, Bieten 0.4O—1.20, Blauwe aardappelen 3.203.50. idem Eigenhei mers 2.903.00. Per 100 K.G. SCHOOL kent deze nieuwe borden nog niet ze worden ge plaatst op punten, waar de weggebrui ker in 't bijzonder aan anderen gevaar oi hinder kan veroorzaken (Blauw veld met witten driehoek en dito tekst)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12