Van het katholieke voetbalkamp Kleine zege van Volendam i SLECHTE BAG VOORDE AMSTERDAMSCHE CLUBS MAANDAG 15 OCTOBER 1934 In het Zuiden konden slechts enkele wedstrijden doorgang vinden, daar verschillende terreinen werden afgekeurd Keurige zege van V.V.Z. GOAL...! TREFFERS—DE ZWEEF 3—3 De gasten liepen 30 achter stand in H.M.S. neemt de leiding in den wedstrijd tegen S.D.O. De Bussumsche keeper tracht tevergeefs het gevaar te besweren QUICK—S.D.O.U.C. 1—3 De thuisclub had beter lot verdiend ALTIOR—V.D.Z. 1—2 Doelpunten na de rust S.D.O. 2—1 Een waarbevochten overwinning DE MEER—VOLENDAM 3-4 Zege uit het vuur gesleept MULO WINT MET 4-1 VAN DONGEN j® ij* De strijd om den bal in den gisteren gespeelden wedstrijd Dongen—Mulo, die een 4—1 zege opleverde voor de Helmondsehe club AKERBOOM v. LENT - FRED. J. KEMPER DE KAAG SCHIEDAM Bouwen standaard motorjachten SUPER HOLLAND- en HOLLAND-KRUISER Prima werk Goede referenties E.M.M.V.I.C. 3—2 Hilversumsche verdediging hield stand D.E.M.—WILSKRACHT 4—2 Achterstand bijna ingeloopen LEONIDAS—H.B.C. 2—5 Fraaie prestatie van H.B.C. GRAAF WILLEM II—SPAR TAAN 5—1 Gewijzigde opstelling succesvol G.DA.—SANTPOORT Verdiend gewonnen Schijndel geschorst Verklaring van 't I.V.C.B.-bestuur Succes voor Herkuleijns Nieuw wereldrecord op 1 K.M. met staanden start Winterkampioenschap pen van Nederland De openingsavond van de derde Amsterdamsche zesdaagsche Fraaie prestatie van Pellenaers Vierde in het criterium van Zurich AUTOMOBILISME HERFSTTOCHT DER K.N.A.C. HIT DE SPORTWERELD OHM! llllllllllllllllllllllll!llllllllllllll!lllllllllllllllllll[|||||||||||||lillllllllllf||lilllllllllilllllllllllllllllllll||||||||||lilllllllilllilll!ll!lll||||||il||f|||il||||j!iifj!ijj!l|i!!j||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||IJ|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| Deze Zondag was een echte October-regen- Zondag. In den namiddag plaste de regen met volle stroomen, zoodat het niet te verwonderen valt, dat verschillende Limburgsche velden, die van nature laag liggen, de waterhoeveelheid niet konden verzwelgen en werden afgekeurd. Hetgeen wel jammer is, omdat daardoor een eerste onvrijwilige stagnatie intreedt. Zoo bleken de velden in Grevenbicht, Schaes- berg en Chevremont niet bespeelbaar. De eenige wedstrijd, die doorging, was Valken burgRKWL, die ook in regen werd gespeeld. De Valken toonden zich maar matig de meer deren van de bezoekers, die eerst om en om speelden en den voorsprong van de thuisclub uitwischten. Het slot bracht echter een 41 eege voor de kampioenen, die nu weer een stuk gestegen zijn op de lijst. Kerkrade 4 4 0 0 8 176 Valkenburg 5 4 0 1 8 127 R. K. O. N. S4 3 1 0 7 17^-6 Sitt. Boys 3 2 1 0 5 55 Chevremont 3 2 0 1 4 75 R. K. V. V. L4 1 0 3 2 9—10 Kimbria 4 1 0 3 2 6—13 K. N. V. 3 0 0 3 0 6—12 Caesar 3 0 0 3 0 3—11 Valkenburg 3 0 0 3 0 5-^14 Zooals we reeds hebben bericht, heeft de be stuurscommissie van den I.V.C.B. de vereeniging Schijndel geschorst wegens misleiding. We ver namen nader, dat deze misleiding hierin zit, dat Schijndel zich als lid bij den K. N. V. B. had aangemeld, daarvoor reeds de waarborgsom had opgezonden, zich met de indeeling ver- eenigde, en pas later, toen het protest tegen S. V. B* werd herzien, de inschrijving introk! Dat is een opportunistische houding, die zoo weinig getuigt van principialiteit, dat ze wel een merkwaardig licht werpt op de mentaliteit van de vereeniging. Bovendien heeft Schijndel deze inschrijving als lid van den K.N.V.B. ontkend! Totdat het I.V.C.B.-bestuur na inzage genomen te hebben van de bescheiden ten kantore van den K.N.V.B., de zaak open en bloot zag. en Schijndel, geen uitweg meer ziende, door de mand viel. Waar de bepalingen van den I.V.C.B. aldus luiden ,dat spelers alleen door een aanmelding als lid bij een neutralen bond automatisch wor den afgevoerd van den I.V.C.B., geldt dit nog in sterker mate voor de vereenigingen! Waar moet het heen met de vereenigingen als ze, om dat ze zich niet onderwerpen willen aan de reglementen, met miskenning van het goed recht van de R. K. P., maar gaan loopen, om weer terug te keeren als ze hun zin gekregen hebben! In het communiqué elders in dit blad, krijgen de Zuidelijke eerste klassers van afd. II om hun illegale houding een flinke veeg uit de pan. Waarin het bestuur volkomen gelijk heeft! Moge dit onverkwikkelijke incident thans voorgoed ge sloten zijn. Voor wat de competitie betreft het volgende R.K.T.V.V. won met 64 van Wilhelmina. Met de rust was de stand 20, een voorsprong, die de rood-wit-blauwen volkomen hadden verdiend. Na de rust werd de stand opgevoerd tot 41, toen de midhalf van Weert A. Coolen zijn arm brak. Dat was een kwartier voor het einde. Men heeft den wedstrijd toch uitgespeeld, met het resultaat 64 voor de thuisclub. M. U. L. O. heeft Dongen een aardig lesje gegeven; de Hel mondenaars speelden weer hun oude spel en het werd een 41 zege voor de bezoekers. Bra- bantia hield Best Vooruit er onder met 31. Deze zege was voor de rust binnen, want de Eindhovenaren hadden toen de leiding met 30. Het veld in Blerick werd afgekeurd, zoo dat de ontmoeting S.V.B.—Venl. Boys niet door ging. De stand luidt: R. K. T. V. V 5 5 0 0 10 19—7 Kolping 3 0 0 6 11—4 3 0 2 6 11—7 Dongen 2 1 2 5 10—11 Brabantia 1 1 0 3 5—3 Best Vooruit 5 1 1 3 3 10—12 Venl. Boys 3 1 0 2 2 5—5 Wilhelmina 4 0 1 3 1 9—13 S. V. B 1 0 0 1 0 2—7 Gennep 3 0 0 3 0 0—13 In Groesbeek stuitte Treffers tegen De Zweef op harden tegenstand, zoodat de thuisclub ten slotte met een gelijk spel genoegen moest ne men en er een punt mee naar Nijverdal ging. Altior verloor in Deventer met 21 van V.D.Z. De Arnhemmers behaalden hier hun eerste overwinning in dit seizoen. S. D. O. U. C. zette ook haar tweeden wedstrijd in een overwinning om. Quick kon het n.l. in Oldenzaal tegen de club uit Uift niet bolwerken en moest met -1 het onderspit delven. 's-Heerenberg had wederom geen succes en moest thuis in Emos, dat met 33 won na spannenden strijd, haar meerdere ei kennen. Treffers 5 3 117 16—13 Vosta '3 3 0 0 6 94 De Zweef 5 2 1 2 5 11—11 S. D. O. U. C. 2 2 0 0 4 7—4 Quick 4 2 0 2 4 14—10 E. M. O. S. 5 3 0 3 4 12—12 V. D. Z. 4 1 1 2 3 7—9 Altoir 4 1 0 3 2 5—8 's-Heerenberg 4 0 13 1 515 In het Westen I heeft Volendam zich kun nen handhaven, maar wijdbroeken hebben het in de hoofdstad niet gemakkelijk gehad. De Meer gaf uitstekend partij en slechts met groote moeite wist Volendam met 43 te ze gevieren. .H. M. S. won in Zuilen met 2 1 van S. D. O. en bezette hierdoor de tweede plaats, daar V. V. Z. voor een groote verrassing zorgde door V. V. Y. in IJsselstein een 3-0- nederlaag toe te brengen. D. E. M. won ook haar tweeden wedstrijd. Wilskracht, dat nog steeds geen enkel punt veroverde, werd in Beverwijk met 4—3 geklopt, terwijl V. I. C. in Hilversum met 32 tegen E. M. M. ten onder ging. Voor de hoofdstad was het geen succes volle dag, waar de drie eerste klassers allen verloren. Volendam 4 4 0 0 8 17—9 H. M. S. 4 3 1 0 7 13—5 V. V. IJ. 5 3 0 2 6 12'—10 D. E. M. 2 2 0 0 4 6—2 V. V. Z. 3 1 1 1 3 6—5 De Meer 4 1 1 2 3 9—3 S. D. O. 4 1 1 2- 3 12—13 E. M. M. 4 1 0 3 2 7—15 V. I. C. 5 0 2 3 2 7—14 Wilskracht 3 0 0 3 0 3—11 In het Westen II verrichtte H. B. C. keurig werk door in de Maasstad met 52 over Ler- nidas te zegevieren. Santpoort wilde niet achterblijven en boekte in Loosduinen op G. D. A. een 5O-overwinning, die er zijn mag Graaf Willem behaalde haar eerste zege en niet zoo wis ook, want Spartaan werd in de residentie met 5—1 verslagen. Het wordt in deze afdeeling een aardige strijd om de leiding tusschen de Haarlemsche clubs, waarvan er thans drie aan den kop gaan. H. B. C. 4 3 1 0 7 19—9 Onze Gezellen 3 3 0 0 6 Santpoort 2 2 0 0 4 8—2 Graaf Willem 3 1113 9—6 Leonidas 3 1113 8 10 D. H. L. 3 1 0 2 2 9—9 G. D. A. 3 1 0 2 3 4—8 S. J. C. 3 1 0 2 2 6—16 Spartaan 4 0 13 1 613 T. Y. B. B. 2 0 0 2 0 5—7 De Groesbeeksche Treffers moesten twee van hun beste spelers missen en verschenen aan vankelijk met negen man in het veld teger. het volledige De Zweef, dat weldra moest ondervinden, dat ook Groesbeek voor hen hét veld der gesneuvelde teamen, dreigt te worden. Eerst toen de Groesbeeksche ploeg volledig was, ging de partij gelijk op en kregen de gast- heeren langzamerhand de meerderheid. De verdediging van De Zweef bood anders haar tegenstand aan de doortastende Groes beeksche voorhoede, waar de schutters ditmaal slechte treffers waren. De Zweef profiteerde daarvan en bracht op zijn beurt meer dan eens de Groesbeeksche goal in gevaar, maar de keeper hield stand en eerst in de tweede speel- helft zou hij falen. Vooreerst lag het succes bij de Treffers, die door Kenten de score openden. Hoewel De Zweef herhaaldelijk door de Groesbeeksche verdedigde, kon het niet aan doelpunten komen en versterkten daarentegen de Treffers hun positie door Kenten 2—0. Met dezen stand ging men rusten. Weer in het veld gekomen, waren aanvankelijk de Treffers bij wie de aanvallers zich goed weer den, meester van het terrein en voerden den stand tot 30 op en wisten toen den steeds sterker wordenden d.ruk van De Zweef te weerstaan tot plots twintig minuten voor het einde in de Groesbeeksche kamp een on- verklarbare inzinking intrad de De Zweef bin nen een kwartier tijds den stand 3—3 gelijk wisten te maken, waarna het einde kwam. Niettegenstaande de vele regenbuien was het veld tamelijk goed bespeelbaar. S. D. O. U. C. wint den toss en verkiest met den wind in den ug te spelen. Al dadelijk ontwikkelt zich fraai ■n vlug spel, waarbij de noodige spanning niet ontbreekt. Beide ploegen wegen in de eerste helft volko men tegen elkaar op. Na ongeveer 20 minuten spelen trekt Ulft ten aanval. De linksbuiten zet goed voor, zoodat de linksbinnen den bal langs den uitgeloopen Anconi in 't doel kan plaatsen ,(1—0). Nauwelijks heeft Niehuis den bal weer aan 't rollen gebracht of Hulsink passeert de S. D. O. U. C.-backs en schiet onhoudbaar in (1_1). Met dezen stand komt rust. Na de thee is Quick volkomen in de meerder heid. Voortdurend zitten de zwart-hemden voor 't Ulftdoel, doch tot doelpunten komt 't niet. Bij de Ulftenaren wil 't beter vlotten. Bij 'n plotselingen aanval passeert Niehuis Anconi (1—2). Dit werkt erg déprimeerend op Quick, zoodat de thuisclub even 'n inzinking krijgt. Hiervan weet Ulft handig gebruik te maken om den stand op 13 te brengen. Nu schijnt 't den Oldenzalers toch te bar te worden en zij werken met den moed der wan hoop om 'n doelpunt te scoren. Als de scheids rechter 't einde aankondigt, is de stand nog 3—1 voor Ulft. Enkele minuten na den aftrap krijgt V.D.Z. kans om te doelpunten, maar de door haar genomen strafschop wordt naastgeschoten. De buitenspelval is voor beide elftallen een groot struikelblok. Na eenige goede kansen onbenut te hebben gelaten gaat de rust in met blanco stand. Na de rust heeft het spel weinig meer te beteekenen. Alleen het laatste kwartier geeft nog een opleving te zien. Brouwer geeft zijn club door een hard schot de leiding (01). Na twee minuten is de voorsprong reeds ver groot daar Cr. Schurink in eigen doel schiet (0—2). Nadat te Riele door een prachtschot den stand op 12 heeft gebracht komt het einde. Altior speelde met twee invallers. De Bussumsche bezoekers spelen met den sterken wind eenigszins in den rug, waardoor zij een klein overwicht hebben. De rechtervleugel is het gevaarlijkst, v. Hil- ten en de Bruyn weren zich uitstekend. De H.M.S.-aanvallen worden alle geleid door den linkervleugel; J. de Hosson krijgt op het rech- tcr-gedeelte geen enkeln bal. Een schot van S. de Bruin vliegt over en even later doet v. Liefoort hetzelfde. Van d. Veer denken we te zien doelpunten; zijn goed geplaatst schot wordt uit het doel gegrabbeld. De H.M.S.-middenlinie krijgt volop werk; Soesbergen weert zich in deze periode enorm, maar toch kan hij niet verhinderen dat Maas- sens een fraaie kans krijgt. Het schot ketst van den paal terug, waarna de bal wordt weggewerkt. Een voorzet van A. de Hosson kopt Sinnige naast. Vele aanvallen strandden op buitenspel. Er wordt vrij forsch gespeeld, waartegen de scheidsrechter onvoldoende optrad. Een corner op het H.M.S.-doel levert geen resultaat op, noch een vrije schop evén buiten het straf schopgebied. Met blanken stand komt de rust. Na de thee is H.M.S. het eerst in den aan val en de achterhoede van S.D.O. moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Sporadisch komen de bezoekers voor het doel van Verbrugge en enkele vinnige schoten keert hij subliem. Dan komt er een ommekeer. De gasten trachten het spel te forceeren, maar zonder resultaat. J. de Hosson krijgt den bal toegespeeld van Vogelzang, loopt snel op en lost een hoog schot en door den sterken wind belandt de bal in den uitersten hoek. Keeper Daatselaar raakt den bal wel, maar te laat (1—0). H.M.S. blijft sterker, hoewel de enkele S.D.O.- uitvallen niet van gevaar ontbloot zijn. v. Hil- len weet zijn mannen tot groote krachtsinspan ning te prikkelen. Weer breekt de H.M.S. rechtervleugel snel door; op het laatste mo ment plaatst de Hosson naar Sinnige die geen fout maakt (20). S.D.O. pakt de zaken nu flink aan, en neemt het spel in handen. De rechtervleugel krijgt volop werk; een schot van de Liefoort beoor deelt v. Hilten verkeerd, waardoor de bal hard langs Verbrugge schuift (21). De laatste minuten brengen aan beide zijden nog eenige spanning. Gedoelpunt wordt er niet meer. H.M.S. heeft een zwaarbevochten 21 over winning behaald. Volendam was inderdaad sterker, maar.... de overwinning is uit het vuur gesleept. Volendam toonde over een puik e.ftal te be schikken. Vooral de spil Tuib en linksbuiten Koning traden op den voorgrond. De midden linie verstaat haar taak en heeft een groot aandeel in het succes gehad. Bij de Meer was het vooral de achterhoede met spil Blank, dis bijna een geheelen wedstrijd de Volendamsche aanvallen hadden af te slaan en dat deden ze onvermoeid. Janssens up de midvoorplaats was onvoldoende, terwijl Wedewer het spel veel te veel ophield met onnoodig getreuzel. Na den aftrap blijkt dat de Meer met terug getrokken binnenspelers het meest succes tegen Volendam verwacht. Hoewel door zoo'n maat regel de tegenpartij juist in den aanval komt, worden toch de eerste schoten op het Volen- dam-doel gelost. Zelfs ontstaat een uiterst ge vaarlijke situatie op de doellijn, maar tusschen een stel spelers in weet Sier den bal nog net weg te grabbelen. Volendam is zich echter van haar kracht be wust en de aanvallen der gasten zijn zeer ge vaarlijk. Hoeboer moet ii, actie komen voor eenige schoten van middenvoor Bone, Over aile linies zijn de oranje-zwarten nu sterker, maar er wordt door de thuisclub goed verdedigd. Geen oogenblik wordt den Volendammers vrij spel gelaten en als zij zich afvragen hoe het toch komt dat het niet lukt, helpt Janssens hen uit den droom en jaagt een van rechts toegespeelden bal langs Sier (10). Na rust is bij eiken Volendamspeler de wil om te winnen aanwezig en hun spel demon streert dat. Aanval op aanval volgt. Geen oogenblik staat de verdediging van de Meer stil. Er moet een goal komen en 't is dan ook uit een corner dat Jonk inzet (11). Vanzelf sprekend moedigt dit succes de gasten aan en ze komen terug. Maar wat Hoeboer in 'tMeer- doel verricht is in deze periode buitengewoon fraai, maar tenslotte moet hij zwichten voor een onhoudbaar schot van Koning, terwijl dezelfde speler er even later 13 van maakt. De Meer geeft echter nog lang niet op en als Kloosterman uit een goed aangegeven bal van Tenniglo met een enorm schot Sier geen kans geeft en den achterstand verkleint (23), be gint 't talrijk publiek de Meer geweldig aan te moedigen. Een door Volendam verkeerd inge gooide bal wordt gestraft rr.et een vrijen schop. Tenniglo neemt hem en de gevaarlijke boogbal gaat via de handen van Sier in 't net, 33. De spanning is ten top gestegen, alles is nu nog mogelijk, maar de sterkste partij neemt dan weer de leiding als Tuib uit een corner fraai inkopt (3—4). Met de Meer in den aan val komt 't einde van dezen prachtigen wed strijd en Volendam heeft met een 4—3 zege de gevaarlijke Meer-klip omzeild. De gasten winnen den toss en E. M. M. trapt door Poort af. V. I. C. neemt het leer al spoedig over, doch de aanvallen stranden, daar men niet voldoende met den wind rekening houdt. De nieuwe E. M. M.-keeper, v. d. Berg, keert een hard schot van Dessing dan op het nip pertje. Als de thuisclub een vrijen schop te ne men krijgt, schiet Terlien goed voor doel; Klau wers redt ten koste van corners. Uit een volgend hoekschot, goed door Fok ker genomen, opent E. M. M. de score met een kopbal van Winthorst (1—0). Een vliegend schot van Westrop blijkt v. d. Berg te mach tig (1_1). Nog in de eerste helft weet E. M. M. de score tot 31 op te voeren, waarbij de nieuwe vleu gelspeler Winthorst een keurig doelpunt maakt. Na de rust is het spelpeil danig gezakt. Het laatste kwartier doen de Amsterdammers hef tige pogingen den achterstand in te loopen. Het gelukt hen slechts in zooverre, dat Vrede- veld nog een tegenpunt kan scoren. Verder houdt de E. M. M.-defensie stand. Wilskracht verschijnt met een tweetal inval lers en D. E. M. komt met haar verjongde ploeg binnen het veld. In de voorhoede is o. a. een drietal jonge spelers opgesteld, terwijl ook de spilpiaats door een jongeren speler wordt in genomen. D. E. M. trapt tegen den geweldigen wind in af en de gasten brengen eenige malen een bezoek aan de D. E M.-achterhoede. Bij een goeden D. E. M.-aanval neeft Van Rixei den bal voor het inschieten, maar hü mist de ge makkelijke kans. De lichte linkervleugel van D. E. M. zigzagt nog al eens door de Wilskracht- verdediging heen en als Gelderman eens goec inschiet, stopt de Wilskracntdoelman wel, maar de toestormende Stam scniet den bal in de touwen (10). Wilskracht geholpen door den stevigen wind, komt nu in de meerderheid, maar het backstel Schram en Slok retourneert alles en daar Wilskracht het schot heeft thuis- gelaten, krijgt Nieuwenhuis onder de lat niet veel te doen. Het ver opdringen van de Wils- kracht-defensie wordt den gasten noodlottig als de linkervleugel van de thuisclub goed door breekt en Gelderman een goede through pass geeft, die Stam benut (2—0). Kort hierop is het rust. Na de thee blijkt Keizer bü Wilskraclu op de reehtsachterplaats te zijn opgesteld, wat een heele verbetering blijkt De gasten spelen nu tegen wind, maar blijken nog lang niet te wanhopen en brengen telkens weer een be zoek aan het D. E. M.-doel. Daar de D. E. M.- voorhoede het nu te gemakkelijk denkt te kun nen doen en Keizer er goed het oog op heeft, komt het verwachte D.E M.-doeipunt niet, maar verkleint Busch uit een doelworsteling met een goed schot den achterstand (21 Kort hierna maakt Gelderman met een haid schot zijn eerste I.V. C.B.-doelpunt (3—1), maar de gasten geven niet op en het is Kor ting, die met een goed geplaatst schot dei blauw-zwarten weer eenige kans geeft (32 D. E. M. is niet tevreden en weer is het Stam. die met een effectvol schot in het uiterste hoek je den voorsprong vergroot (42)D. E. M. blijft nu het meest in den aanval, maar Keizer ruimt alles op en de scheidsrechter kondigt even la ter het einde aan van D. E. M 's eersten thuis wedstrijd, waarin door den hevigen wind goed voetbal niet mogelijk was. Als scheidsrechter van Heumen laat tossen, wordt deze door H.B.C. gewonnen. Leonidas trapt tegen den storm in. Het spel gaat van meet af aan gelijk op. Beide verdedigingen moeten zich geducht weren, om gevaar te voorkomen. Langzamerhand komt H.B.C. iets sterker opzetten. Een goed opgebrachte bal van Ruygrok wordt door v. Rooden in buitenspel positie voor Ham onhoudbaar in een doelpunt omgezet. Bij een volgenden aanval forceert H.B.C. een corner, welke door Toledo goed voor doel geplaatst wordt. Een kopbal van v. Roo den en de H.B.C.-voorsprong is vergroot 02. Na een vergeefschen Leonidas-aanval komt Strieder in de verdrukking en wordt genood zaakt om op Ham terug te spelen. Van Rooden is Ham echter voor en schiet in den uitersten hoek (0—3). Dit is den gastheeren al te bar. Teppema rent langs de lijn, zet voor, Driessen grijpt in, doch laat den bal glippen, waarvan v. d. Sande pro fiteert en den achterstand verkleint (13). Nadat Teppema een prachtkans onbenut ge laten heeft, weerklinkt het rustsignaal. Na de thee is Leonidas gesteund door den sterken wind iets in de meerderheid. Vele goed opgezette aanvallen, gaan door slecht plaatsen en tactisch verdedigen verloren. Eenige tegen aanvallen worden door het opstellen van de buitenspelval verloren. Een goede voorzet van Toledo wordt door Versteegen rakelings naast gekopt. Bij een volgenden aanval komt Ver steegen in schermutseling met Ham en zege viert (14). Nadat Teppema een scherpen voorzet van Heinrich niet kan bereiken heeft hij meer suc ces met een throughpass van P. Haanappel. Hij stuift op doel af, passeert de verdediging en geeft Driessen het nakijken (24). Leonidas werkt nu hard om den achterstand te verkleinen en H.B.C. gaat meer en meer ver dedigen. Bij een snellen uitval der gasten weet van Rooden uit een voorzet van Toledo nog maals Ham te passeeren. Na nog eenige wederzijdsche pogingen om verandering in den stand te brengen laat scheidsrechter Heumen, die goed leidde, het eindsignaal hooren. De Grafelij ken probeerden een andere opstel ling, waarbij o.m. de midvoor Slee als rechts half fungeerde. De hevige wind deed veel af breuk aan het spel. In de eerste helft hadden de Hagenaars den wind tegen en daar de nieuwe opstelüng aanvankelijk niet lukte, na men de Spartanen het spel in handen. Vóór het doel der gastheeren waren de Rotterdam mers evenwel hun schot kwijt. Toch wist Spar taan de leiding te nemen uit een vrijen trap op den rand van het beruchte gebied. Toen herstelde Graaf Willem zich en weldra maakte Jan Wolf met een kopbal gelijk. De Hagenaars bleven goed doorzetten en na mooi samenspel bracht de ünksbinnen Giesken den stand op 21. Spartaan had pech, toen de keeper het leer door z'n handen liet gaan en tegen den paal wegstuitte! De Grafelijken ble ven echter goed aanvallen en kort voor rust scoorde Kemperman (31). Na de hervatting drong Graaf Willem de be zoekers terug en met snel, open spel werd de Spartaan-verdediging in 't nauw gebracht. Uit een voorzet van Jan Wolf bracht Kemperman den stand op 41, terwijl kort voor het einde Slee van een misverstand in de achterhoede gebruik maakte en Graaf Willem een 51 over- winnig bezorgde. De zware nederlaag der Loosduiners tegen Santpoort is verdiend geweest, want de achter hoede van G.D.A. speelde slecht, terwijl de voorhoede door het falen der middenlinie, niet den moreelen steun kreeg om voldoende wils krachtig aan te vallen. Aldus was Santpoort veel sterker, te meer daar de bezoekers de kansen wiste uit te buiten. Dank zij twee grove blunders van keeper Meys, die verzuimde uit te loopen, kon Ninaber op gemakkelijke wijze den stand op 02 bren gen. Na rust bepaalde Santpoort zich voornamelijk tot sterk verdedigend spel, gepaard met snelle uitvallen. De voorhoede der Loosduiners kon niets uitrichten tegen de stugge verdediging der bezoekers. De voorhoede der Santpoorters Wist daarentegen eerst uit een elfmeterschop te scoren, door Gerrits, waarna Ninaber en Kaldenbach van twee nieuwe blunders van keeper Meys profiteerden en den eindstand op 05 in het voordeel der bezoekers wisten te brengen. Het verwisselen van spil en rechtsback na de rust bleek van den G.D.A.-aanvoerder een ern stige fout te zijn, daar hierdoor de achterhoede te zeer werd verzwakt. Het bestuur van den L V. C. B. legt de vol gende verklaring af: Een Vrijdag j.l. door het bestuur ten kan tore van den K. N. V. B. ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de secretaris van Schijn del namens de vereeniging op 8 Augustus ji. opname heeft verzocht in den K. N. V. B., ter wijl bovendien is overgemaakt de verplichte waarborgsom, een en ander buiten mede-weten van den geestelijken adviseur der vereeniging, Waar Schijndel, alvorens gebruik te maken van de gelegenheid tot revisie van de uitspraak der protestcommissie, in het reglement om schreven, zich desondanks bij den K.N.V.B. had aangemeld, wat bij verschillende besprekingen is ontkend, besluit het I. V. C. B.-bestuur in afwachting van een nader te nemen beslissing Schijndel wegens misleiding en de onwaardige houding, in deze aangelegenheid gedemon streerd, voorloopig te schorsen. In de kwestie S. V. BSchijndel is door het I. V. C. B.-bestuur reglementair gehandeld, doordat het overeenkomstig het reglement de uitspraak van de beide protestcommissies on voorwaardelijk heeft aanvaard. De indeeling van Schijndel is weliswaar ge schied met voorbijgaan van de eenmaal vastge stelde promotie- en degradatieregeling, doch deze indeeling heeft plaats gehad zooals reeds gepubliceerd is, om een bevredigende sportieve oplossing aan deze kwestie te geven. Derhalve verklaart het de actie van de Be- langenvereeniging van de le klasse Zuid 2, die zich grondt op een vermeende, onreglementaire beslissing van het L V. C. B.-bestuur, illegaal en zeer afkeurenswaardig; Besluit op de eerstvolgende bestuursvergade ring de noodige maatregelen te nemen, om in de toekomst een dergelijke illegale actie onmo gelijk te majren De Nederlandsche coureur Hans Herkuleyns heeft Zondag deelgenomen aan de z.g. Cours du Kilomètre op de Autodröme te Monthléry, waar een Joumée des Records werd gehouden. Herkuleyns startte met zijn M.G. racewagen ('n compressor) in de 750 cc.M. klasse en slaagde er in het wereldrecord over 1 K.M. met staan den start te verbeteren door het te brengen op een gemiddelde uursnelheid van 113.762 KM. >d Al is Nederland in niets kleiner dan België en al kunnen onze Zesdagenrenners gerust nun voet naast dien van den sterksten buitenlanaer zetten, toch telt men in België drie winterbanen en in Nederland.... slechts één, d.wx voor den tijd van zes dagen, wanneer van 28 November de derde Amsterdamsche Zesdaagsche wordt gehouden. Het ontbreken van een permanente w.uter- baan in Nederland heeft tot onmiddellijk gevoig, dat wij hier geen winterkampioenschap kennen, zooals mén in België en Frankrijk heeft. Dit jaar zal dat anders zijn, omdat de openings avond van de Zesdaagsche een prachtige gele genheid biedt om dit kampioenschap te laten verrijden. De N. W. U. heeft het initiatie! der directie van de Zesdaagsche ten zeerste toege juicht en haar goedkeuring aan de wedstrijden gegeven. Twee categorieën zullen aan den strijd deel nemen, nJ. amateurs en onafhankelijken, uit te noodigen door de directie van de Zesdaag sche. Deze renners rijden een sprintrace, een tijdrace en een achtervolgingsrace, te zamen vormende een omniumwedstrijd. Behalve in de onderdeelen, valt dus ook het kampioen schap omnium te behalen door den renner, die in alle drie nummers de beste resultaten bereikt. Voorts zal nog verreden worden het winter- clubkampioenschap. Men kan wel aannemen, dat het met de eenige keer zal zijn, dat deze winterkampioen schappen worden verreden. In het Criterium van Zürich, een wegwed strijd over iets meer dan 100 KM., werd de Bel gische wereldkampioen Karei Kaers eerste in den tijd van 2 uur 43 min. 3,4 sec. en 40 punten. Zijn uurgemiddelde bedroeg iets meer dan 36 K.M. Tweede werd de Italiaan Piemontesi met 30 punten, derde de Oostenrijker Max Bulla met 20 punten en op de vierde plaats einidgde onze landgenoot Pellenaars met 10 punten. Om in het zeer sterk bezette veld de vierde piaats in te nemen mag een fraaie prestatie worden genoemd. Dat het met de belangstelling voor den jaar- .ijkschen herfsttocht der K. N. A. C. crescendo gaat moge blijken uit het feit, dat zich voor den a. s. rit, welke in den nacht van Zaterdag 20 op Zondag 21 October zal worden gehouden, niet minder dan 146 deelnemers opgaven, een aan tal, dat tot nu toe nimmer is bereikt. De start, zoowel voor de deelnemers in de nieuwelingen klasse als voor de meer gerouti- neerden zal Zaterdag 20 dezer van 19 uur af bij Hotel de Hermitage te Zeist plaats vinden Het eindpunt is Schiphol, waar de eerste deel nemers 's morgens om zeven uur worden ver wacht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9