STADSNIEUWS Laatste Nieuws tochhJSS If 11 N.Z.H. staat er slecht voor Film van drama te Marseille Göring vliegt naar Belgrado Haarlem, 17 Oct. SChOUS Wollen Dekens TOONEEL, FILM EN MUZIEK Familieberichten t t t Advertentiën WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 Tien procent loon- korting Elfde dies natalis der R.K. Universiteit Koning Boris niet bij de begrafenis AGENDA Vaders ja of Moeders neen...? i, Stoomen m A. PRINS WIENER SSNGERKNABEN LIEFDELESSEN VAN MOLIèRE DAGBLADRECLAME: ONMISBAAR BERLITZ SCHOOI KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. ln 1935 tekort van f 635.000. Gevolg: ingrijpende bezuinigingen Zeer groot tekort Pensioenfonds R.K. VOLKSBOND Kring Haarlem-Noord ONDERZOEK NAAR GEEST VERMOGENS Van daders moord in Anegang en Zaandijk FAILLISSEMENTEN BAZAR „Meer en beter Schilderwerk" Orgelbespeling Verlenging Tentoonstelling Tuinbouw en Plantkunde BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BEVERWIJK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HILLEGOM ZAANDAM Door Her keuringscommissie voor openbare vertooning vrijgegeven DE VOLMAAKTE TOCHTAFSLlITING Pontificale Hoogmis door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent Bisschoppelijke toespraak Lebrun, Pétain en een delegatie uit het Fransche parlement reeds in Belgrado aangekomen 18 October RIJKSVISCHAFSLAG 9TB Niet geëmailleerd vanaf f 11.- (zonder nikk. kop) Geëmailleerd vanaf f22.50 VAN 1854 OUDE GRACHT 30 Arts TERVOOREN afwezig tot 30 October. CENTRALE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK Opleiding Radio-telegrafist Radio-technicus en Radio-monteur AtJ55CHGUUfiURG FRITZ HIRSCH-OPERETTE WIR WALZEN IN DEN HIMMEL HINEIN Volksvoorstelling van ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL POPULAIRE WINTER CURSUSSEN j XE50ELD Flj2^9 HAiRiAAftl DE RESIDENTIEBODE Dinsdag werd de driemaandelijksche confe rentie van de directie met de vakorganisaties in het hoofdkantoor van de Noord-Zuid-Hi üand- sche Tramweg Maatschappij te Haarlem ge houden. Alvorens met de bespreking van de agenda punten te beginnen, gaf de Directeur een uit voerige uiteenzetting omtrent den geldelijken toestand der Maatschappij en omtrent de nood zakelijke maatregelen, die in verband met dien toestand met ingang van 1 Januari 1935 moe ten getroffen worden. Nadat de directeur om trent enkele punten desgevraagd nadere toe lichtingen had gegeven, werd besloten om de besprekingen voort te zetten in een buitenge wone conferentie, die daartoe zal worden ge houden op Dinsdag 6 November e.k. Door de directie werd omtrent den finan- cieelen toestand der maatschappij het volgende medegedeeld. Verwacht exploitatie-overschot 1934 520.000 Vaste lasten (rente en afschrijving) 880.000 Te kort 1934 360.000 In 1935 wordt geschat een achteruitgang dezer inkomsten t.o.v. 1934 van S pet. (In 1934 zal de achteruitgang t.o.v 1933 onge veer 11 pet. bedragen). De inkomsten zullen in 1935 dus naar schat ting 275.000 dalen en het tekort met dit be drag toenemen tot 635.000. Ter dekking van dit tekort zal moeten worden overgegaan: 1 tot loonsverlaging van 1 0 pet. 2 omstelling van het bedrijf tot een bedrijf, waarin ook vele goed- koopere werkkrachten te werk wor den gesteld. Hierbij wordt gedacht aan vervanging van conducteurs door jonge krachten van 18 tot 23 jaar. Geheele afschaffing van con ducteurs, zooals bij enkele gemeen telijke bedrijven doorgevoerd, is voor het bedrijf der N. Z. H. niet mogelijk en wordt ook niet wen- schelijk geacht. 3 verlaging van stroom- en andere kosten der exploitatie. 4 verlaging der vaste lasten. Het bedrag der loonen door de N. Z. H. in 1934 uitgekeerd bedraagt rond 1.810.000. De maatregel onder 1 genoemd, betee- kent dus een verlaging der exploitatiekosten met 180.000. Een groot deel van het te dekken tekort zal derhalve door de onder 2 cm. 4 ge noemde maatregelen gevonden werden. Maatregel 2 zal slechts geleidelijk kunnen worden doorgevoerd en dus ook geleidelijk zjjn uitwerking kunnen doen gevoelen. Voor de doorvoering van de maatregelen 3 en 4 is de medewerking van derden noodig. Hierna kwam aan de orde het voorstel van de directie, om in het Reglement van het Pen sioenfonds de bepaling op te nemen, dat het weduwepensioen wordt uitgekeerd tot het tijd stip, waarop de pensioentrekkende na het ver strijken van een termijn van negen maanden na het overlijden van haar echtgenoot (op nieuw) moeder is geworden. Na ampele bespre kingen werd overeengekomen, in overeenstem ming met het voorstel van de Commissie van Bestand de bepaling omtrent het concubinaat op te nemen, zooals deze thans in de Burger lijke Pensioenwet voorkomt. De toepassing van de verlofregeling in Wa terland gedurende dezen zomer kwam vervol gens aan de orde; de te dezer zake gehouden besprekingen hadden tot resultaat, dat de di rectie zich bereid verklaarde te overwegen, om vasthoudende aan de regeling omtrent de zomerperiode vrije keuze te laten ten op zichte van de overige jaartijdvakken. De directie kon geen toezegging doen, om aan het onderhoudspersoneel van de autobussen in afwijking .van de bestaande regeiing blauwe werkpakken vanwege de Maatschappij te ver strekken. Na behandeling van een persoon.ijke aange legenheid en na de gebruikelijke rondvraag sloot de directie de bijeenkomst. Donderdagavond houdt de kring Haarlem- Noord van den R.K. Volksbond een ledenverga dering des avonds acht uur in café „Suisse" Rijksstraatweg 191. 0.a. zal de geestelijke advi seur kap. De Koster, 'n rede houden en de in stallatie van nieuwe leden plaats hebben. Het vaandelcomité doet een beroep op allen om steun bij zjjn rondgang, welke Zaterdag en Zondag gehouden zal worden ten behoeve voor het vaandel. Zooals gemeld, zal de moordenaar K., die eenige weken geleden te Zaandijk zijn meisje doodstak en die eerstdaags voor de Haarlem- sche Rechtbank zal terechtstaan, door mr. Th. Eskens worden verdedigd. Dr. Bakker en dr. Overbeek stellen een on derzoek in naar de geestvermogens van ver dachte. Ook naar de geestvermogens van O., die eeni ge weken geleden de 18-jarige mej. W. in de Anegang wurgde, wordt momenteel een onder zoek ingesteld door dezelfde psychiaters. Zooals we eeds berichtten zal O. verdedigd worden door mr. H. O. Drilsma. De Haarlemsche Rechtbank heeft de vol gende faillissementen op 16 October uitge sproken; W. F. Feyen, corsettenmaakster en winkelier ster, wonende te Haarlem, Anegang 36. Cura tor mr. H. E. Prinsen Geerlings alhier. J. W. Lodder, meubelmaker, wonende te Krommenie, Hoofdstraat 27. Curator mr. J. v. d. Vegt te Heemstede. P. Rep, meubelmaker, wonende te Krom menie, Zuider Hoofdstraat 27. Curator mr. J. v. d. Vegt te Heemstede. De firma Rep en Lodder, meubelhandelaar ster, gevestigd te Krommenie, Zuider Hoofd straat 27. Curator mr. J. v. d. Vegt te Heem stede. D. H. van Daalen Jr., rijwielhandelaar, wonende te Haarlem, Korte Lakenstraat 2. Curtor mr. A. Beets alhier. De nalatenschap van Th. P. van Berkum, in leven mineraalwaterfabrikant, gewoond heb bende te Haarlem, Koudenhorn 54 rood Cura tor mr. J. H. J. Simons alhier. H. E. van der Meij. schilder, wonende te Haarlem, Wouwermanstraat 30. Curator mr. H. O. Drilsma alhier. Rechter-Commissaris mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: D. J. van der Blom, wonende te Haarlem, Witte Heerenstraat. Curator mr. K. van Gif fen alhier. J. van Waard, poelier, wonende te Haarlem, Brouwersvaart 14. Curator mr. W. G. J. Veen- hoven alhier. G. Schenkkan, pensionhouder, wonende te Zandvoort, Piet Heinstraat 7. Curator mr. F. J. D. Theyse alhier. J. Stuurman te Haarlemmermeer, Zwanen- burgerdijk. Curator mr. A. Bruch alhier. H. H. P. Driessen te Haarlemmermeer, Aker- dijk 239 Curator mr. L. V. Hoog alhier. F. Wesseling, vroeger wonende te Lisse, thans te Leiden, Rapenburg 24. Curator mr. dr. W. P. Vis alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend worden der eenige uiteelingslijst de faillissementen van; A. Tijmes, veehouder te Oostzaan. Curator mr. F. v. d. Goot alhier. J. Hartog, magnetiseur te Wijk aan Duin. Curator mr. D. de Jong alhier. In Gebouw „St. Bavo", Smedestraat, alhier zalv an Vrijdag 19 tot en met Maandag 22 Oc tober a.s. een bazar worden gehouden ten bate van het Verpleegfonds van „Zonnestraal". Onder Eere-presidium van onzen Burgemeester, den heer C. Maarschalk, heeft zich een Comité van aanbeveling gevormd. Men schrijft ons: Het Comité „voor meer en beter schilder werk", kortweg genaamd Mebes. samengesteld uit de vooraanstaande Schilderspatroonsbonden in den lande, voert een uitgebreide actie tot bereiking van dit doel. Er hebben zich plaatselijke commissie's ge vormd, die de aandacht vestigen op de wen- schelijkheid, dat alle bezitters "an woningen, hun eigendommen goed onderhouden en voor verval bewaren. Dit is te bereiken door goed en op tijd te laten schilderen. Tijdig verven, voorkomt bederven. Het beoogt hiermede het voortbestaan van een goed geordenden schildersstand en zijn be oefenaren, waardoor de uitvoering van -akkun- dig werk wordt gewaarborgd. De moeilijkheden, die de vakbekwame schil der dagelijks heeft te overwinnen, zijn niet op gelost, wanneer de een of andere beunhaas hier of daar een busje verf koopt en op een huis smeert. Goedkoop werk blijkt in dit geval steeds duurkoop te zijn. Hoe spoedig 'verarmt niet slecht uitgevoerd schilderwerk. Een mooie gevel versiert het huis en legt on miskenbaar getuigenis af van den goeden smaak der bewoners. Het is in het algemeen belang en dat van de bedrijfsbeoefenaren in het bijzonder, dat het Comité „Mebes" hierop de aandacht vestigt. Want voor de uitvoering van goed schilder werk zijn geschoolde beoefenaren noodig. die onder bekwame leiding in staat zijn dergelijk werk onder garantie af te leveren, Laat een ieder, die hiertoe in staat is, zijn medewerking verleenen. Dit brengt tevens de oplossing van het werk- loozenvraagstuk naderbij. Het plaatselijk Comité Mebes" vraagt voor Haarlem en omstreken aller steun. Het programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Donder dag 18 October, des namiddags van 34 uur door den heer George Robert, luidt: Sonate III van F. Mendelssohn Bartholdy; Con moto Maestoso Andante tranquillo; Choralvorspiele van J. Kulman; a. Ach Herz, mich armen Stinder b. Auf meinen lieben Gott Ricercare van V. Petroli; Fantaisie van C. Saint-Saëns; Cantilène van G. Pierné; Marche triomphale van Th. Dubois. Men verzoekt ons mede te deelen dat de R. K. Biologenclub .Natura Docet" zijn ten toonstelling in het R. K. Lyceum, Zijlweg, zal voortzetten t.m. Zondag 21 October. De expo sitie is geopend: Donderdag van 4.306.00 uur; Vrijdag van 4.306.00 uur en Zondag van 3.006.00. Zaterdag jJ. publiceerden wij reeds bijzon derheden over dezen tentoonstelling. De afdeeling Haarlem van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde heeft gister avond een vergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer H. Carlée. De ver gadering besloot het hoofdbestuur krachtig te steunen in zijn actie voor propaganda. Er was in de vergadering een schitterende inzending van besdragende heesters, waarbij de heer G. Post een toelichting gaf. De secretaris, de heer R. M. v. d. Hart, had een collectie fossiele gesteenten meegebracht, waarover hij een in teressante beschouwing hield in verband met den plantengroei in het steentijdperk. Ondertrouwd 16 October: W. Steensma en J N. Keijser. L. Serné en J. Maarssen. J. H. Scholte en M. P. J. Smitz. Getrouwd: 16 October K. A. F. J. Pliester en E. I. G. van Eek Duymaer v. Twist. Geboren: 13 October C. E. v. BerlooHoog- zaad, d. E. A. M. v. d. AarMathot, d. A. A. v. d. GoesDoesburg, d. C. van KeulenPoh- ren, z. 14 October: P. Hendriksv. Mierlo, z. W. H. A. Riemensvan Amstel, z. C. A. Waller Ze perv. d. Linden, d. M. ZonneveldVreeken, d. G. C. B. van DijkOoms, z. 15 October F. GooijerFolkersma, z. J. RitsmaMüthing, d. S. G. G. Lindeboomvan Kalken, d. J. I. M. VisserRikkers, z. J. E. PloegTames, z. 16 October A. AlphenaarBoxs, z. C. A. Leeflang van Egmond, d. Overleden: 11 October: R. E. Boomgaard, 81 jaar, Stuyvesantplein. 15 October. W. Dral, 85 jaar, Ged. Schalkburgergracht. S. W. E. Ott, 80 jaar, Floraplein. J. Huygens, 85 jaar, Koningin neweg. Op de brug over de Wilhelminasluis wist men het beest tot stilstand te brengen. Jubilé bij de brandweer De heer J. C. van Nek, die Maandag onder groote belangstelling zijn veertig-jarig jubileum bij de brandweer heeft gevierd, is begiftigd met het kruis van verdienste, dat hem verleend werd door den Nederlandschen Brandweerbond. BELANGRIJKE OPDRACHT Door den minister van Defensie is aan de Be- verwijksche conservenfabriek de leverantie opge dragen van gehakt, soep en volksspijs bfenoodigd voor het leger hier te lande gedurende 1934 1935. De Beverwijksche Conservenfabriek was op een na de laagste inschrijfster. Voor het gehakt zullen niet minder dan 125 koeien worden geslacht. Gemeenteraad Een openbare vergadering van den raad wordt gehouden Donderdag 18 October te 14 uur in het raadhuis te Overveen. Burgerlijke Stand Geboren: J. HeuleWij- nands, dochter; M. van GalenKramer, doch ter; A. W. M. van EerdenHaagen, zoon. Getrouwd: Jhr. F. Alewijn en A. Th. A. ba ronesse van Tuyll van Serooskerken; J. A. Dhaene er. M. Procek. Overleden: W. F. van Slooten, 62 jaar; J. M. Schneider, wed. B. J. Gortmans, 63 jaar; J. C. Veraar, 37 jaar. Tuinbouw- en Plantkunde De afd. Bloe- mendaal en omstreken hield Dinsdagavond een vergadering in café „Rusthoek" onder leiding van den heer E. W. A. Hirschfeld. Behandeld werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering, op 25 October in Lei- de te houden. Tot afgevaardigde naar deze algemeene ver gadering werd op voorstel van het oestuur ge kozen de heer mr. J. D van der Plaats en tot plaatsvervanger de secretaris, de heer P. L. van Bueren. Bij de rondvraag werd door een der Aerden- houtsche leden gevraagd, de vergaderingen te houden in een meer centraal punt der gemeen te, waarmee de leden uit het zuidelijk deel der gemeente zeer gebaat zouden zijn. Het bestuur antwoordde hierop, dat door gebrek aan een geschikte lokaliteit enz. dit verzoek zeer be zwaarlijk ingewilligd kan worden. De uitslag van de inzendingen voor het pun- tenstelsel was: Adrianthum decorum, van Wiefferen 10 p. 2 Nephrolcpus, idem 9 p 3 Be gonia Weise Schnee, Y. v. Mulder 9 p.; 4 Adian- thum gracilicum, Hardeman 10 p.; 5 Coleus re- naltianus, Hardeman, 10 p. Na de pauze hield de heer C. Sipkes een cau serie over zijn reis gedurende drie weken in Sovjet-Rusland. Deze causerie hebben wij, toen ze voor de Haarlemsche afdeeling gehouden werd, reeds uitvoerig verslagen. Met een groot aantal mooie lantaarnplaatjes werd dé lezing verduidelijkt. R.K. Volksbond Hedenavond houdt de af deeling Heemstede van den R.K. Volksbond zijn maandelijksche ledenvergadering. De agenda bevat o.m. mededeelingen over het a-S- Jaarfeest en de eerste inleiding over „Geen ordening van staat en maatschappij zonder goedgeordend Gezinsleven", te geven door den heer N. J. v. d. Linden. Eerste clubavond by H. B. C. Onder de verschillende aantrekkelijkheden in de win termaanden, mogen zeker wel de clubavonden tot de gezelligste gerekend worden. Maandagavond ving de eerste clubavond aan. die gehouden werd in het R.K. Vereenigings- gebouw. Nadat de voorzitter, de heer J. v. d. Horst, deze bijeenkomst met den Chr. groet had ge opend, sprak hij namens de commissie van or ganisatie woorden van dank voor de zeer groote opkomst op dezen eersten avond. Vervolgens deed spr. nog een beroep op alle aanwezigen om in grooten getale deel te nemen aan de gymnastiekoefeningen, zoo noodig voor de goede ontwikkeling van het voetbalspel. Ten slotte had nog een prijsuitreiking plaats van de prijzen, dezen zomer behaald in de achtkamp-athletiek. De heer H. van Rooden, die de verg. zilveren medaille als len prijs behaalde, werd onder ap plaus gelukgewenscht met deze eerste onder scheiding. Jos. Mathot ontving de zilveren medaille, terwijl aan de heeren C. Vinke. G Vinke en A. Croeze keurig uitgevoerde diploma's werden uitgereikt. Deze eerste clubavond mag een succes ge noemd worden. Mr. Pont herbenoemd Met ingang van 15 November 1934, is herbenoemd tot burgemeester van Hillegom mr. D. F. Pont. Burgerl. stand Geboren: Clemens Adrianus, z. van C. A. Merts en J. P. Tambach. Geert Lam- bertus, z. van G. L. Wiersema en W. Vos. Antje d. van C. Haakmeester en A. van Waveren. Cor nelia Allegonda Hendrika, d. van C. A. v. d. Maeden en M. J. Driessen. George Hendrik, z. van M. Rooij en J. M. v. d. Schaaf. Klaas, z. van J. Kujjper en N. Kraaij. Herke, z. van J. M. Bakker en T. Boon. Jacob, z. van J. Geenen en H. Bleij. Grietje, d. van W. Fluks en A. de Jonge (won. te Gramsbergen)Betsy, d. van P. Heinis en N. Kok. Elisabeth, d. van J. Schoone en A. R. Hagen. Nico Theodoras, z. van J. T. Eradus en D. M. C. Heij. Carolina, d. van K. Knol en M. Bruijnzeel. Anna Maria, d. van J. Bleeker en M. M. v. d. Bos. Dirk, z. van A. Hartog en D. Kelder. Ondertrouwd: J. P. Wolfrat en T. Bakker. G. B. Drijsten en N. de Rooij. G. J. Vas en M. H. de Roojj. Gehuwd: W. Sombroek met M. M. van 't Hof. D. Jacobs met I. de Jong. H. G. van Velzen met J. Glandorff. J. J. Cordes met G. C. van der Werff. Overleden: Annigje van Goor, oud 53 jaar, geh. met H. Koops. Trijntje Schagen, oud 60 j. geh. met H. Jak (won. te Assendelft). Guurtje Dekker, oud 89 jaar, weduwe van P. Boes. Maria Schouten, oud 58 jaar, geh. met J. Oosterling. Johannes Bernardus Meijer, oud 45 jaar, geh. m. J. van Leeuwen. Jippe Bronger, oud 57 jaar, on- Ho'Iend paard Wijl de paarden vrij alge meen door de motoren zijn verdrongen, komen hollende paarden uiteraard niet zoo veel meer voor. Gisteren is op den Hoogedijk een viervoeter op hol geslagen en in zijn vaart achtereenvol gens in botsing gekomen met een auto, een bakfiets, een rijwiel en tenslotte weer met een auto. Naar wij vernemen, is hedenmor gen de filmopname van het laatste bezoek van wijlen koning Alexander van Joego-SIavië aan Frankrijk en de ontvangst in Marseille door de Herkeuringscommissie voor open bare vertooning vrij gegeven. Tevens is toegelaten het vertoo- nen van de film van het transport van het stoffelijk overschot van den koning aan boord van de „Dubrov- nik" in tegenwoordigheid van ko ningin-weduwe Maria en president Lebrun. Bedoeld wordt het journaal, zoo als het na coupures aan de Herkeu ringscommissie was aangeboden. Het précaire moment van den aanslag is dus vervallen. MONARCH WETTERSTRIP voor ramen en deuren. Ned. octrooi RATH - KONINGINNEWEG 43 Telef. 17175 - Haarlem Hedenmorgen om elf uur heeft Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent bisschop van Haarlem, ter gelegenheid van den elfden dies natalis der R. K. Nijmeegsche universiteit een pontificale hoogmis opgedragen in de rectorale kerk van St. Augustinus te Nijmegen. Als presbyter assistens fungeerde deken J. L. van Mulukom, van Nijmegen, als eerste troon- diaken pater F. Wilens O. C. en als tweede troondiaken, pastoor G. v. d. Heijden van de St. Stephanuskerk; als diaken missae pater Koothman O. P. van de St. Dominicuskerk en als subdiaken de moderator van de R,. K. Nij meegsche universiteit pater Chr. Hoogewee- gen S. J. De lagere functies werden waargenomen door de studenten van de Pius Convict. Als ceremoniarius fungeerde de secretaris van den bisschop. Het koor van priesterstudenten van den Carmel en van het Pius X Convict onder lei ding van prof. dr. Franses O. F. M. voerde de liturgische gezangen uit. De professoren betraden gezamenlijk de kerk tusschen een haag van dispuutvaandels der studenten. Tijdens de consecratie werd de vaandelgroet gebracht. Onder de aanwezigen merkten wij o. m. op den minister van Justitie mr. van Schaick, de curatoren dr. Boekelman dr. Hoefnagels en den secretaris mr. C. Prinzen, terwijl het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door de wethouders G. Busser en mr. A. Krootjes en eenige raadsleden. Z. H. Exc. Mgr. Aengenent hield tijdens de H. Mis een korte toespraak waarin Mgr. erop wees, dat wij God dankbaar moeten zijn, dat de beste geleerden in dienst van de5 weten schap zich aan de Nijmeegsche universiteit wijden aan de opleiding van de studenten, de toekomstige katholieke leiders van het volk. Bij het begin van het nieuwe studiejaar moe ten wij Gods zegen afsmeeken op het universi taire werk en ongetwijfeld zal God Zijn zegen schenken aan de studie der Nijmeegsche uni versiteit. Zijn wij dankbaar voor de groote geestelijke werken hier in Nijmegen verricht, dan heb ben wij katholieken ook den vollen plicht steeds ook in gebed en in steun het hooge werk van de opleiding der toekomstige leiders te helpen bevorderen. 's Middags om drie uur hield prof. J. B. Kors de diesrede over het onderwerp sociale recht vaardigheid. BERLIJN, 17 Oct. (D. N. B.) De Pruisi sche minister-president Goering, die Hitier bij de begrafenis van Alexander zal vertegen woordigen, is hedenochtend per vliegtuig naar Belgrado vertrokken. Goering bestuurde zijn vliegtuig zelf. In een tweede vliegtuig volden de officieren van zijn gevolg. Te Boedapest zal een tusschenlanding worden gemaakt. President Lebrun, maarschalk Pétain en de delegatie van het Fransche parlement zijn he denochtend te Belgrado aangekomen. Lebrun werd ontvangen door de drie regen ten, de geheele regeering en een eere-compagnie. In het rijtuig van prins Paul werd hij naar het koninklijk paleis gebracht, waar hij zal logeeren. Ook de Grieksche en Turksche delegaties met Maximos en Tewfik Rouchdy Bey zijn aan gekomen, alsmede de Italiaansche delegatie, welke werd ontvangen door prins Arsene Kara- georgevitsj. 120 Britsche mariniers zijn onder bevel van admiraal Fischer naar Belgrado vertrokken. Koning' Boris van Bulgarije heeft besloten, dat het voor hem verstandiger zou zijn niet per soonlijk de begrafenis van koning Alexander bij te wonen. Hij zal zich doen vertegenwoordigen door prins Cyrillus. De Belg Stoppeleer heeft aan de politie te Besangon verklaard, dat hij Benesj, al as Raitch, in Juni te Belgrado heeft leeren ken nen. Hij herkende den man aan een foto. In September heeft hij hem te München ontmoet. Hij heeft de ware identiteit van Raitch aan de politie onthuld, doch deze bewaart het diep ste stilzwijgen. Gebouw ,,St. Bavo": Vergadering Comité van Actie Melkhandelaren, 8 uur Kunst na Ar beid, 8 uur Bestuur Bouwvakarbeiders, 8 uur. Caférestaurant Gebr. Brinkmann: R.K. Mid- denstandsvereeniging, kwart over 8. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette „Wir walzen in den Himmel hinein", 8 uur. Rembrandt-Theater: „De zoon van Kong"; op het tooneel „Vier Plastics", 2.30, 7 en 9,15 u. Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig bureau 78 uur; Leden Smedenpatroons 8 uur; Bestuur R.K. Volksbond 8 uur; Proza en Poëzié 8 uur; Federatie Groenten- en Fruithandelaren 8 uur; Bestuur St. Jozef half negen; R. K. Bevolkings bureau 8 uur. R. K. Lyceum, Zijlweg Tentoonstelling „Na tura Docet", 4.306.00 uur. Rembrandt-Theater: „De zoon van Kong"; op het tooneel „Vier Plastics", 7 en 9.15 Luxor-Theater: „De raadselachtige Mr. X", 7 uur (doorloopende voorstellingen). IJMUIDEN, 17 Oct. Rijksvischafslag. Tarbot 5876 cent per K.G. Griet 22.0028.00 per 50 K.G. Tong 1.30—1.50 per K.G. Kleine Schol 12.0022.50, Schar 10.0013.00, Tongschar 26.00 —27.00, per 50 K.G. Rog 10.00—15.00 per 20 st. Vleet 0.703.00 per stuk. Pieterman en Poon 4.70—7.50, groote Schelvisch 19.0031.00, mid del Schelvisch 16.00—27.00, kl. midd. Schelvisch 12.0022.00, kleine Schelvisch 6.8014.00 per 50 K.G. Kabeljauw 40.00—76.00 Der 125 K.G. Gul len 7.00—18.00 per 50 K.G. Leng 0.46—1.25 per stuk. Heilbot 4695 cent per K.G. Wijting 2.40 8.00 per 50 K.G. Koolvisch 0.141.04 per st. Makreel 1.855.50 per 50 K.G. Versche Haring 2.305.00 per kist. Vader wil de kachel laten opknappen. Moeder "beweert, ,,'t haalt niets meer aan". Moe der heeft gelijk, want de lage prijzen nu, maken de aanschaf fing van nieuwe dingen goed- kooper dan reparatie van oude. Moderne en goede kachels zijn het merk TIGER. IN HAARDEN EN KACHELS Getrouwd O. DEGGELLER Arts en G. RAS die. mede namens wederzijdsche fa milie hartelijk danken voor de be langstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Amsterdam, 17 October 1934 Toekomstig adres: Spaamdam Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H.. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer GERARDUS DE VLEESHOUWER in den ouderdom van 53 jaren. C. M. DE VLEESHOUWER- VAN DER AAR J. C. V. DIJK— DE VLEESHOUWER H. V. DIJK Haarlem, 16 October 1934 Gierstraat 6 De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Vrijdag a.s. in de parochiekerk van St. Anthonius (Nieuwe Groenmarkt) te half acht, kwart over acht en half tien, waarvan de H. Mis van half ■len gezongen Requiem, waar- ra de begrafenis vanuit de ;erk op het R. K. Kerkhof St. 3arbara aldaar. Geen bezoek Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze beste Broer, Zwager en Oom, de Heer GERARDUS DE VLEESHOUWER voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden in den ouderdom van 53 jaren. Haarlem. 16 October 1934 Gierstraat 6. Haarlem: N. G. DE VLEESHOUWER W J. DE VLEESHOUWER- V. MAANEN Den Haag: J. M. DE VLEESHOUWER Overveen A. A. H. DE VLEESHOUWER Driehuis M. HEZEMANS—De VLEESHOUWER H. HEZEMANS EN KINDEREN Geen bezoek Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze ge liefde Man, Vader en Behuwd vader CORNELIS LANGEVELD ln den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam: M. C. A. LANGEVELD— DE WOLFF Lisse, 17 October 1934 De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Zaterdag 20 Oct. a.s. in de parochiekerk van St. Agatha te Lisse te 7.30, 8.30 en de plechtige Requiemmis te 9.30 uur waarna begrafenis. Waarnemers de doktoren: v. d. Aa, v. d. Breggen, Mauritz, Prinz, Twaalfhoven. HAARLEM - KENAUPARK 26 a TEL. 12644 Spreekuren iederen werkdag 911, 1—2. - Dinsdagsavonds 6.308.30. Zaterdagsmiddags geen spreekuur. ieeraar piano en theorie diploma Conservatorium Amsterdam Lessen aan beglnnenden, vergevorderden en vakstudeerenden Opleiding voor examens TEMPELIERSSTR. 20 - TEL. 11221 Heden vangen aan de nieuwe dag en avondcursussen. Opgave Instit. „RADIO", Rijksstraatweg 101, Haarlem-Noord. Gratis proeflessen Maandags en Donderdags van 710 uur n.m. CONCERTGEBOUW 21 OCTOBER 8.15 UUR Schitterende critieken - Een ongekend genot Gregoriaansche zangen - Volksliederen - Weenschc walsen Opvoering in costuuins van Mozart's Bastlen en Bastlenne Plaatsbespreking 1012, 24, Telef. 11372 (niet na 5 uur) Prijzen f 2.50 f 2.—, f 1.25, f 0.75 (rechten inbegrepen) HEDENAVOND 8.— uur Zaterdagavond 8.15 uur DE HAGESPELERS o. I. v. ED. VERKADE Wegens groot succes nog een Pr. alles inbegr. v. 41 tot 1.19. Bespr. vanaf Donderd. 103 u. Tel. na 12 uur. Volgn. 9 uur. Nieuwe Gracht 74 De VEILING (wegens opheff.) der belangrijke collectie SCHILDERSTUKKEN enz. heeft niet plaats Vrijdag, doch morgen (Donderdag) om 10 uur. Hedenavond nog te bezichtigen Dameskapsalon ter overname aangeb., op volkr. st. Koops. f 1000.w.o. f 300.parfu merieën. Ruime bewoning. Huur f 18.per week. Inl. GEBR. SNOECK, Houtpl. 17. (aparte Oamesclubsj v. OLDENMARK'S GLAZENWASSCHERIJ „DE NIEUWE ONDERNEMING" verplaatst van Jansstraat 63 naar JANSSTRAAT 44 rd., TEL. 10179 bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Schevenlngen, het Westland, enz., plaatst men bet best in n Torenstraat 27 's-GRAVENHAGE Op onze afdeeling Spoelerij is nog plaats voor EENIGE FLINKE MEISJES, leeftijd 18 j. Aanm. bij den portier vóór 6 uur nam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2