Na het drama te Marseille De „Gideonsbent aan de start Stelde K. v. d. V. zich borg? New-Vo:ksche Beurs MEER STILTE DONDERDAG 18 OCTOBER 1934 De te Annemasse gearresteerde personen naar Marseille overgebracht Lid van Kroatische organisatie Na de typhoon op de Phiiippynen Duizenden menschen dakloos Nederland geëerd in België Dejeuner ter eere van den Nederlandschen gezant Om de Alexanderfilm yy Slechts 20 toestellen nemen aan Melbourne-race deel Weer belemmert proef vluchten Communisten-proces te Aken Storm en regenbuien op zee Twee klippers vragen assistentie Korte berichten Civiel geding met strafrechtelijke gevolgen beroert Amstelveen Klacht tegen Boeren leenbank Handelsbelangen HET TE MUIDEN GEVONDEN LIJK HERKEND Op tragische wijze om het leven gekomen DE NOODLANDING OP DE HUIZER MEENT Nieuwe motor voor het vliegtuig in Duitschland besteld BRAND ONTSTAAN DOOR EEN RECLAME-BALLON Merkwaardig ongeval te Rotterdam BEZUINIGING SPOORWEGEN Havik heeft motorstoring Uitgifte schatkistpapier Aan de gevolgen overleden Sigarettenmaatschappij in liquidatie Arbitrage afgewezen Geen audiëntie Ver. van Raden van Arbeid Academische examens Handel bij beursopening groot; stemming prijshoudendkoers- peil in de tweede beurshelft omhoog; slotstemming onregel matig 80V* 154 Examen apothekersassistent WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersën van 17 October MARKTNIEUWS FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 17 Oct. De rechter van Instructie te Marseille heeft heden een der beide 'te Anne masse gearresteerde en naar Marseille overge brachte terroristen gehoord. De man zeide Pospitsjil te heeten en 9 Juli 1904 te Voekoniva by Agram te zyn geboren. Van beroep was hy monteur van centrale ver warmingsinstallaties. Hy deelde voorts mede zich eenigen tyd in Mtinchen te hebben opge houden. Hy is lid van de Kroatische revolution- naire organisatie, die door Ante Pawlewitsj ge leid wordt en die de onafhankeiykheid van Kroatië nastreeft. Hij wilde niet den naam noe men van den tot dusverre nog onbekenden „ge delegeerde", die de samenzweerders had geleid en hun instructies had doen toekomen. De „gedelegeerde", die 6 October in een hotel te Parijs zyn intrek ha,d genomen, had de vier samenzweerders in twee groepen van twee ver deeld. Twee moesten naar Marseille gaan, de anderen bleven in Parijs. Toen Pospitsjil en zyn makker Rajtsj in Parys hoorden van het slagen van den aanslag te Marseille, hadden zy over de grens willen vluchten, doch zy waren aan de Fransch-Zwitsersche grens gearresteerd. Toen de rechter van instructie Pospitsjil ondervroeg over zyn houding tegenover den aanslag schynt hy te hebben geantwoord: „Ik had er geen idee van, wat ik in Parys had moeten doen, mijn makker evenmin. Wanneer ik echter zou hebben geweten, dat ik den koning zou hebben moeten dooden, zou ik voor de opdracht niet zyn teruggeschrikt, maar zou ik de bevelen van de organisatie, waar ik lid van ben, hebben op gevolgd". Op de vraag of hy een advocaat wenschte, antwoordde hy: ,Jk heb geen advocaat noodig. Overigens zal ik den advocaat aanvaarden, dien de organisatie my tot steun zal aanwyzen". Nader wordt gemeld dat behalve Rajtsj en Pospitsjil, ook Malny naar Marseille is overge bracht, daar het onderzoek door den rechter van instructie aldaar wordt geleid. Een bevel tot in hechtenis-neming is uitge vaardigd tegen de in Aix gesignaleerde vrouw Vondrof, alsmede tegen Kramer, die de „gede legeerde" zou zyn. MANILLA, 17 Oct. (V.D.). Voor zoover be kend is zyn tengevolge van den typhoon, die gedurende 36 uur Manilla en omgeving heeft geteisterd, tien personen om het leven gekomen, onder wie een Amerikaan, wiqns identiteit nog niet is vastgesteld. De materieele schade is zeer groot. Volgens berichten uit de provincie Bulacan zouden daar tienduizend personen dakloos zyn. Te Bocawe, Bigaa, Marilao. Meycawayan Polo en Malolos zyn meer dan tweeduizend huizen door den storm vernield en voor zoover zy van licht materiaal waren opgetrokken, soms iet- teriyk weggeblazen. Ook te Calcoocan en Maiabon zyn meer dan tweeduizend personen dakioos. Zoodra het noodweer Dedaard was, hebben de autoriteiten de noodige maatregelen tot hulpverleening genomen. MANILLA, 17 Oct. (Reuter) Volgens niet- officieele statistieken zyn by de typhoon 41 per sonen om het leven gekomen, terwyi het aantal dakloozen 55.000 zou bedragen. BRUSSEL, 17 Oct. (Eigen ber.). Heden heeft de Cercle Gaulois een dejeuner aangeboden aan den Nederlandschen gezant te Brussel Niet minder dan negen ministers waren waarbij aan wezig, benevens de gezanten van de /er Staten, Brazilië, Tsjecho-Slowakye Chili en Zwitser land. Verder waren aanwezig de voorzitter van den Senaat, de Britsche nandelsattaché en de voorzitter van het Brusselsche Weceldtentcon- stellingscomité. De voorzitter van den Kring, It heer Pr. Thys, hield een toespraak, waarin ny oa her innerde aan de ontvangst van de Be gische vluchtelingen in 1914 in Nederlanu Hy sprak de hoop uit, dat België en Nedenand elke ar beter zouden begrijpen en stelde vervolgens een heildronk op Nederland in. De Nederlandsche gezant zeide in zyn ant woord om., dat de hoedanigheden van be'de landen dienen te worden gecultiveerd en lat men wederzyds kon profiteeren van de tus- schen beide landen bestaande verscheidenheden door vergrooting van ruilverkeer van ideeën en dingen. De gezant bracht tenslotte een heil dronk op België uit. NEW-YORK, 17 Oct. (V.D.) Een klarkfhm- maatschappy had vanuit N'ew-Yors een water vliegtuig het stoomschip Washingtrr." dat zich nog op ongeveer 900 K.M van New-York oe- vond, tegemoet gezonden teneinde opnamen van den moordaanslag te Marseille zo<- snel mogeiyk naar New-York te halen Het vl.eg- tuig deed verscheidene posrngen om nsast het stoomschip, dat was gaan stilliggen, op het water neer te dalen. Tenslotte sloeg het om. Een mecanicien ver dronk. Een reddingsboot van de „Washington" slaagde er in de overige vier inzittenden aan boord te nemen. Nu komt er rust! Nu zijn over- bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 't Werd tijd: ze toeterden er maar op los! Wie. Van de 64 toestellen, waarmede aanvankeiyk voor de London-Melboume-raoe werd inge schreven zullen Zaterdagmorgen slechts 20 toe stellen aan den start verschynen. Tot deze „Gideonsbent" behooren: 2 Miles Hawk (Gipsy III) bemand door Mal colm Mc. Gregor en Henry Walker. 5 Boeing Transport Col. Roscoe Turner. 6 Panderjager G. J. Geysendorffer en D. Asjes. 7 Desoutter Mark II M. Hansen. 14 Airspeed Courier A. L. T. Naish. 15 Fairy III C. G. Davies. 16 D. H. Moth (Gipsey) C. J. Melrose. 19 D. H. Comet Ken Waller en E. H. Fielden. 29 Bellanca Monoplane Col. J. C. Fitzmaurice. 31 Miles „Falcon" H. L. Brook. 33 Lambert Monocoupé John H. Wright. 34 D. H. Comet, C. W. A. Scott en T. Camp bell Black. 35 Fairey Fox R. Parer en G. E. Hamsworth. 36 Lockheed „Vega" H. C. Miller en J. Woods. 44 Douglas („Uiver") K. D. Parmentier en J. J. Moll. 46 Granville Monoplane Miss J. Cochran en Wesley Smith. 47 British Klemm „Eagle" g. Shaw. 58 Airspeed A. S. 8, T. Neville Stack en S. L. Turner. 60 D. H. Dragon, J. D. Hewett en C. E. Kay. 63 D. H. Comet Mr. en Mrs. Mollison. Het nummer voor den naam van het toestel is het startnummer. De slechte weersomstandigheden van Woens dag, regen en mist, maakten het onmcgelyk dat de twintig toestellen, die thans in Milden- hall zyn, proefvluchten maakten. In het be lang van de veiligheid van de race bepaalt het reglement, dat de toestellen zich streng moeten houden aan de internationale overeenkomst be treffende luchtnavigatie. Technische deskundigen, die de toestellen hebben nagezien, zyn tot de conclusie gekomen dat v^schillende machines een te groot ge wicht meedroegen. In deze gevallen zal de hoe veelheid brandstof moeten worden beperkt, met het gevolg, dat de zonder aanvulling van brandstof af te leggen afstand veel kleiner wordt. Te Aken is een proces begonnen tegen 127 communisten, wegens voorbereiding van hoog verraad. De beklaagden zyn voornamelijk af komstig uit Dortmund en "mgeving Het proces zal vermoedelyk veertien dagen duren. De z't- tingen vinden plaats met gesloten deuren met het oog op het in gevaar brengen van de vei ligheid van den staat. Op de Westerschelde dicht by Temeuzen is tydens een hevige storm en regenbui het zeil gescheurd van de klipper „Hoop op Welvaart" uit Hardinxveld. Een oogenblik liep het schip gevaar aan lager wal te geraken. Een sleepboot van de „Union de Remorquage et de Sauvetage", „Charles" voer onmiddeliyk uit om assistentie te verleenen. De „Charles' slaagde erin de „Hoop op Welvaart" behouden in de haven van Temeuzen binnen te brengen. In de klipper, die op weg was naar Hoofd plaat, bevond zich geen lading. Ook de zeilklipper .Johanna", die deel uit maakte van een sleep van drie schepen, onder vond in de haven van Temeuzen last van het noodweer. Het schip had te kampen met hooge zeeën, die dwars over de boot heensloegen. Hier- by werden de dekkleeden losgeslagen. Er is vooral aan de inventaris veel schade toege bracht. De sleepboot „Hollandia" van den sleepdienst Wm. Muller te Temeuzen heeft het schip in de oude haven binnengebracht, terwyl de sleep in de nieuwe haven te Temeuzen is binnengeloopen. Woensdag werd in de St Gudule te Brussel een plechtige ïykdlenst gehouden te- nagedach tenis van de Fransche staatslieden Poincaré en Barthou. Daarby waren o.m. aanwezig de Belgische koning en koningin enkeie ministers en voorzitters van Kamer en Senaat. De plotseling naar het Noord-Oosten ge sprongen storm heeft de Duitsche badplaatsen en visschersdorpen in de bocht van Swine- münde zwaar geteisterd. Veel land werd weg geslagen en groote scheuren ontstonden. Een merkwaardige civiele en wel licht strafrechtelijke kwestie beroert de gemoederen in het overigens zoo rustige Amstelveen. Op 16 December 1932 ontving een inwoner van Amstelveen, K. v. d. V., een brief van den kassier van de Boerenleenbank aldaar, waarin hy werd aangemaand de helft van f 10.000 plus de helft der rente (ruim 640' te betalen, daar hy zich met een plaatsgenoot borg had gesteld voor G. v. d. V., die inmiddels was ge failleerd. K. v. d. V. kende echter den man waarvoor hy borg zou zyn geweest in het geheel niet; hy gaf aan een gemachtigde opdraiht de zaak te onderzoeken en inderdaad kon c.e Boeren leenbank een notarieele acte toonen d d. 6 Juli 1929, waarin v. d. V. zich samen met de H. borg stelde voor den inmiddels getailleerde en wel voor een door de bank geopenc crediet in rekening-courant, groot f 10.000. De hand- teekening maakte den indruk van echt te zyn. K. van der V. herinnert zich ech ter niet ooit de handteekening te hebben geplaatst. Hij is het slacht offer van een spoorwegongeluk te Utrecht, waarna hem een been is geamputeerd, zoodat hy ongeschikt is om te werken. Voorts was hy in den zomer 1929 geestesgestoord, zoodat aldus meent de heer K. v. d. V. iemand van die gelegen heid gebruik moet hebben gemaakt om hem de handteekening te ont futselen, wanneer deze echt zou blij ken te zijn. Voorts is gebleken, dat op 6 Juli 1929 geen crediet voor G. v. d. V. is geopenc. doch dat deze toen reeds een schuld by de bank had van ƒ20.045. De bedoeling zou dus /eweest zijn om op valsche voorspiegelingen twee solvabele personen 10.000 te laten bypassen in het ver lies, dat by faillissement van v. d. V zou ont staan. Inderdaad werd dii faillissement drie maanden later uitgesproken. Bovendien was de bank nog gedekt door e encessie van J. v. d. V. ten bedrage van ongeveei 10 000. Het faillissement eindigde pas :n Februari 1932 en toén pas sprak de bank den beweerden borg aan en wel voor het volle bedrag i 10.000 plus rente), ofschoon eerst de heift was ge vraagd. K. v. d. V. weigerde te betalen en de Boeren leenbank maakte een civiel proces aanhangig waarin betaling door laatstgenoemde werd ge vorderd. Voor v. d. V. treedt op mr W Loep In een uitvoerige schriftelijke bewysvoer.ng heeft mr. Loeb trachten aan te too.oen. dat dit onjuist is, dat er slechts één rekening bestond en dat deze gesplitst is om als v&isch bewys in rechte te dienen. In de civiele procedure voerde de bank aan. dat er twee rekeningen voor v. d V .iepen, een oude en een nieuwe, welke laatste aanving op 6 Juli 1929. Uit de producties biykt voorts, dat de in specteur der Coöperatieve Centrale Raüfeisen- bank geconstateerd heeft, dat er in de boeken der bank te Amstelveen slechts een locpende rekening-v. d. V. bestond met een nade-üg saldo van 21182.23 op 21 September 1929 Er zou dus vaststaan, aldus mr Loeb m zyn con clusie, dat de kassier der bank aar, de borg- stellers verzwegen heeft, dat er reeus een reke ning liep en er een schuld van ruim f 20.CG0 was. Het spreekt vanzelf, dat in da" geval nie mand er aan gedacht zou hebben een boigtoebt op zich te nemen. Thans is door mr. Loeb namens zyn cliënt een strafklacht ingediend tegen ten verant- woordeiyken persoon aan de Boerenleenbank wegens vermeende valschheid in geschrifte en oplichting. De klacht is door den Officier in handen gesteld van den rechter van Instructie, die reeds een aanvang met het vooronderzoek heeft gemaakt. Hr. Ms. gezant te Weenen en Budapest, de heer L. G. van Hoorn, met verlof hier te lande, zal voor belanghebbenden te spreken zyn in een lokaliteit van het Departement van Bui- tenlandsche Zaken te 's Gravenhage, Plein 23, op Dinsdag 23 Ocober a.s. van des v.m. 10 uur tot des nm. 12.30 uur. Naar Woensdagmiddag is gebleken is het, in den nacht van Zondag op Maandag op een weiland te Muiden gevonden lyk, dat van aen heer K. B., oud 76 jaar, wonende Heerensingel, Weesp. Aanvankeiyk was, by de publicatie van het signalement, een veel jongere leeftijd op gegeven, doch daar de overledene flink van postuur en zeer kras was is aan een zooveel ouderen leeftijd niet gedacht. De heer K. B. was schilder, doch had den laatsten tyd niets meer te doen. Hy was we duwnaar en een huishoudster verzorgde zyn woning, maar sinds eenigen tyd deed de man alles alleen. Slechts werd zyn was -ngoec door een waschvrouw verzorgd; deze is net eigenlijk geweest, die de vermissing aan het Ucht beeft gebracht-, zy had Maandag geen ge..oor lar de woning gekregen en had daarna aog eer .ge malen gebeld, doch dit was vergeus geweest waarop zy Woensdagmiddag de buren met <^en en ander in kennis stelde. Dezer kwam het geval verdacht voor, waarom zy rich :n ver binding stelden met de politie Deze ontsloot de huisdeur, maar by het onderzoek bleek dat niemand in de woning aanwezig was De chef van politie bracht deze vermissing in verband met het te Muiden gevonden lyk en nadat hij zich, in gezelschap van een der ouren, naar Muiden had begeven, kon inderdaad het lijk geïdentificeerd worden. Toen gisteravond het bericht der identificatie in Weesp bekend werd groepten vele buren voor de woning samen, om het tragische geval te bespreken. Het Duitsche vliegtuig der Lufthansa, de D-URUS, dat Dinsdagmiddag een noodlanding heeft gemaakt op de Huizer Meent, zal daar nog minstens drie of vier dagen moeten biyven. De nieuwe motor, die in de machine moet worden gezet en die in Duitschland besteld is, zal Don derdagmiddag arriveeren, waarna de montage zoo mogelyk ter plaatse zal geschieden. Het vliegtuig wordt door marechaussee en veld- wacht bewaakt en het betreden van de Meent is verboden. Dinsdagavond heeft zich aan boord van een motorboot liggende aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam een merkwaardig ongeval afge speeld. Het twee-jarig dochtertje van sch'puer Van Groesen had, toen zy met haar moedei een groot warenhuis te Rotterdam bezocht, een luchtballon cadeau gekregen. Deze oallon was gevuld met dertig vijf en dertig liter water stofgas. Toen het kind met de Dalion in de roef kwam, viel zy op de ballon, j^eze pars'te en daar dit juist geschiedde by een brandende petroleumkachel, vatte het waterstofgas vlam. Het gevolg was een enorme vuurzuil De ruiten van de roei sprongen. Een paneel van de deur werd weggeslagen. Het kindje bekwam brand wonden, welke gelukkig niet van ernstigen aard bleken te zyn. De kleine kon ter plaatse be handeld worden. Naar wy vernemen zal, met ingang van 1 No vember a.s., de zesde afdeeling van den dienst dsr Exploitatie te Utrecht HGB (Gebruik en beheer van het personenmaterieel) komen te vervallen. Uit een bezuinigingsoogpunt zullen de werk zaamheden van die afdeeling gevoegd worden by die der eerste afdeeling van dien Dienst (Algemeene Zaken, dienstindeeling treinperso neel en comptabiliteit) onder beheer van dan afdeelingchef J. W. A. Wolterbeek, thans chef van de eerste afdeeling. De „Havik" (thuisreis) v oog van Caïro naat Athene, waar het toestel wegens motorstoring zal blijven. Dinsdag 23 October wordt ten nantore van den Agent van het Ministerie van Finan.iën te Amsterdam, de Bybank van De Nederlandsrne Bank te Rotterdam en het Agentschap van De Nederlandsche Bank te 's-Gravennage, de m- schryving opengesteld op: a. Schackistpromes- sen; b. éénjarige Schatkistbiljetten rentende twee en een half percent sjaars, spvorderbaar 1 November 1935; c. driejarige Schatkistbil jetten, rentende drie percent 'sjaars opvorder- baar 1 November 1937; d. vyfjarige Schatkist biljetten, rentende drie en een half percent 'sjaars, opvorderbaar 1 November 1939 Aan Schatkistpromessen en Schatkistbiljet ten gezameniyk zal in het geheel worden uit gegeven een totaal bedrag van ten hoogste 45 millioen gulden. De storting moet geschieden op l November. De schippersknecht J. F. F. T., die Dinsdag avond op den Êettelaarschenweg te Den Bosch door een auto werd aangereden en daarby een hersenschudding bekwam, is Woensdag aan de gevolgen overleden. In een Dinsdag gehouden vergadering van aandeelhouders der Victoria Egyptian Cigaret tes My. is tot liquidatie besloten. Naar we vernemen, hebben de landbouwers in de Biesbosch vrywillige arbitrage afgewezen. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Maandag 22 en 29 October niet plaats hebben. UTRECHT. Geslaagd: mej. G. Bruinsma te Heerenveen en de heeren B. E. Bourdillon te 's-Gravenhage en J. F. C. M. Jansen te 's-Her- togenbosch. LEIDEN. Geslaagd doet. ex. wis- en natuur kunde hoofdvak scheikunde njej. J. L. Robert. Cand.ex. Chlneesch-Japansche taal de heer D. Ketel. LEIDEN. Doctoraal examen rechten mej. mr. A. M. S. Smits en de heer P. Noll. AMSTERDAM. Cand. examen Wis- 'en Natuur kunde de heer D. C. Spaans; doctoraal-examen ln de Nederl. Letteren mej. S. Feïwerda. De zware industrieën zyn nog steeds niet in staat hun productie op te vceren, hoewel de omzetten in den kleinhandel vry bevredigend blyven. Deze worden nog gestimuleerd door de verwachting, dat de Agricultural Adjustment Administration den steun aan den landbouw in het volgende jaar zal voortzetten, gezien den uitslag van de ingestelde enquête onder de boeren, deze kwestie betreffende. De handel was gedurende het eerste uur vry groot: 230.00P shares wisselden van eigenaar. De stemming was goed prijshoudend. U. S. Steels openden vaster en kwamen op 34, doch konden zich niet geheel handhaven. De gunstige winstcyfers der Chesapeake en Ohio, die gisteren reeds tot een koersverbetering van deze aandeelen aanleidine hadden gegeven, stimuleerden thans de geheele spoorwegmarkt. Atchison Topekas traden op den voorgrond en verbeterden ruim 1*4 dollar, doch liepen daarna weer iets terug. Mijnaan- deelen verkeerden eenigszins in reactie in ver band met de daling van den zilverprijs. Ana condas waren evenwel een fractie hooger. Mo torwaarden waren aan den vasten kant, spe ciaal Chrysler waren goed gevraagd. Waren- huisaandeelen konden zich hier en daar lichte- lyk verbeteren, aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen waren goed van toon en tot één dollar beter. Chemische fondsen waren goed gedisponeerd, onder invloed van de voor- loopige winstcyfers der Dupont de Nemours over het derde kwartaal, die overeenkwamen met 1.24 per aandeel tegen 0.95 verleden jaar. Du Pont stegen één punt. Allied Chemi cal twee punten. Public-utillities waren prijs houdend. Amer. Tel. Tel. trokken 1 pCt. aan Petroleumfondsen verkeerden in herstel. Indu strials waren pryshoudend. Na het eerste beurs- uur voltrok zich hier en daar, tengevolge van winstnemingen, een lichte daling, doch de grondstemming van de markt bleef gunstig. Vervolgens konden de noteeringen weer wat aantrekken. Voorloopige taxaties, die melding maakten dat de wagonverladingen in deze be- richtperiode een toename zouden te zien geven van pl.m. 14.000 stuks, misten hun invloed niet. Public-utillities werden gestimuleerd door de mededeeling, dat het electriciteitsverbruik in de afgeloopen week een verbetering aantoonde van 2.3 pCt. ten opzichte van verleden jaar. Het koerspeil kwam, mede hierdoor, bijna over de geheele linie hooger te liggen. Het aanbod voor mynwaarden hield echter ook in de tweede beurshelft aan, waardoor de overige afdeeiin- gen laatbeurs in mindere of meerdere mate werden beïnfluenceerd, temeer daar het prys- verloop op de productenmarkten een teleur stelling vormde. Zilver verkeerde heden VA punt in reactie. Tegen het einde van den beurs handel werd de stemming onregelmatig. Het meerendeel der fondsen vertoonde by het slot slechts fractioneele verschillen. Allied Chemi cal, Int. Harvester en Reading Railroad boek ten een winst van 1 pCt. VA pCt., terwijl Amer. Sugar, Amer. Smelting, U. S. Smelting, Cerro de Pasco en Union Pacific 1 pCt. a 2H pCt. terug vielen. De omzetten bedroegen 660.000 shares. Slotkorsen October 17 16 15 Allied Chemical 131V2 13 1/2 131 American Can Co. 103 1031/4 1014 American Car. Foundry 16 V* US/4 16 American For Power 6% 6% 6s/s American Smelting Ref. 37 38 ?634 American Tel. Tel. liOVs 110% 1H% American Tobacco 1 791/2 784 American Waterworks 16 164 16% Anaconda Copper 11% 11% 11% Ass. Gas Eiectr. Co. %a pfe Atchison Topeka 53% 53 514 Auburn Auto 28% 283/4 29 Baltimore Ohio 16 161/8 15% Bethlehem Steel Co. 28% 284 28 Canadian Pacific 12% 121/2 12% Case Treshing 48 481/4 46% Chase National B. 213/4 213/4 21 Chesapeake Ohio. 43% 43% 43 Chicago Milwaukee pref. 5 5 6% Chicago Rock I si. 2Vg 2% 2% Chrysler Motor 36i/g 363/g 3 e 1/4 Cities Service 1% 1% 1% 28% Consol Gas of N.Y. 28% 28% Continental Oil 163/8 163/g 16 7 Dawesleening 38% 371/4 38 5% Youngleening 2s 27 v? 27 Deleware Hudson 4j% 4OV2 3)1/2 Dupont de Nemours 93 93 92 -/2 Eastman Kodak 104% j04 105 El. Bond Sh. Co. 10 L/2 li% 10% 'neral Electric 18Vs 18% 18V* General Gas Electric General Gas El. cl. A. 1/9 General Motors 30Vs 3C% 794 Creat Northern 16 16 Hudson Motor loVs 93/4 91/4 Illinois Centra) l?l/2 171/s 171/8 Internationa] Harvester 34% 33 31% Internationa) Nickel 24% 24% 24% International Tel. Tel. 10 10 9% Kennecott Copper I8V4 18% 18 Koninklijke Olie 32 72 32% 32% Low priced shares 4.9o-05 4.95-05 Mc.Keesport Tin PL A. 89% 69-/2 £8 Miss. Kansas Texas 6% 6/8 64 Missouri Pacific 2% 2% 2% Idem pref. 3% 33/4 33/4 Montgomery Ward 287/a 29 28% National Cash Reg. Co. lo% 154 lo% National City Bank 20% 2c% 201/4 National Dairy Prod.G.A. 16% 16% 16% National Steet 37 c7 353/4 New York Central 221/4 22% 22 Nord American Co. 1-1/2 13% 134 Norfolk Western 169 105 /2 168 ■Jovadel 2o% 26% Pennsylvania 231/8 zs% 231/2 Proctor Gamble 391/8 39 38% Publ. Serv. N- L. 32% 524 32 Radio Corp. of Am. 6% 6 5% Sears Roebuck •41% 41% 40vb Shell Union Oil 6% 6% 63/g Soconv Vacuum 13% 13% 13% Southern Pacific 18% 15% 18 Southern Railway- 17 167/g I64 Standard Brands 26% 193/4 197/g Standard Oil ot N.-Jersey 41'/2 41% 41 Tidewater Ass. Oil 8% 83/8 8% Union Pacific 102 l03y2 lOli/i United Aircraft 9% 93/4 9'% United Corp. A. 3% 33/4 3S/4 United States Leather 67/8 United States Rubber. 16% 16% 16% United States Steel Corp. 333/g 331/4 33% Wabash gew. A. 2 2 2% Westinghouse Electric. 32% 32% 32 Woolworth Building e0% oO 49Vs AMSTERDAM. Geslaagd mej. M. C. Determan Amsterdam. LEIDEN Geslaagd de dames A. C. Knape, J. M Wissfnk en de heeren L. A. Dronkert en J. A. Schravesande. UTRECHT. Geslaagd de dames J. W. M. Boeke te Amersfoort, J. M. W. Verhoeven te Tilburg, J. M. Hendriks te Breda. exdiv. ex claim, i gedaan en laten. t ex coupon bieden NEW-YORK, 17 Oct. 17 Oct. 16 Oct. 17 Oct. 16 Oct. Brussel 23.59 23.58 Oslo 24.S2V2' Rome 8.t4% 8.641/4 Adam 68 44 68 49 Madrid 1379 13.80 Londen 4.933/8 4.943/g Bern 32.95 32.95 Parys 6.6;6/s 6.66V4 Weenen 19.12 19.0S Beriyn 40.68 40.70 17 Oct. 16 Oct. NEW-YORK, 17 Oct. 17 Oct. 16 Oct. Suiker Oct 1 82 1.81 Mei 1.8b 1.84.85 Dec 1 80 1.84 Juli 1 90-91 1.88 Jan 1.84-85 1.82 Sept. 1.93 1.92 Mrt 1.83 1.81-82 Ct.Cuba 2.91 2.90 Rubber Standaard Oct 1398 14.C5 Mei 14.74 14.88 Dec 14 14 14.25 Juli 14.95 15 10 Juli 14.26 14.40 Sept. 15.21 15.30 Mrt 14.53 14.65 Katoen Loco 12.60 12 60 Mrt 12.47-48 12.50-51 Oct 12.29 12.50-31 April 12.50 12.52 Nov 12.31 12.24 Mei 12.23-54 12.CC-56 Dec 12.37 12.38 Juni 12.5o 12-1.6 Jan 12.40 12.42 Juli 12.S7--8 12.37 Febr. 12.43 12.4j Tarwe Rcode Winter loco lC73/4 1C9 Harde Winter loco 116% 116L/2 Tin Loco 0.80 50.87%! Nov. 50.83 30.90 Koffie (Rio) (Santos) Dec 7.14 7.18 Dec. 10.3/ 10.46 Mrt 7.^8 7.42 Mrt 10.3 r 10.40 Mei 7.46 7.oO Mei 10.41 10.49 Juli 7.c3 7.5/ Juli l6.4o le.52 Sept. 7.58 7.61 Sept 10.4/ 10.54 lUli/s-3/8 Dec. 101%-% Mei - 6% -% Juli 17 Oct. 16 Oct, Tarwe Dec 100%-% Mei r0v.-1/4 Juli 9.. Vb" Mais Dec 77% Mei 8U Juli c6% Reuze) Loco s.40 CHICAGO, 17 Oct. 17 Oct. 16 Oct. 78 104 8 ul/g Haver 5^% 524/3 OtVg 50% 4o% 46, Rogge '3% 74V* 7o% 7e 7c3% 7t% Dec Duiuth Lijnzaad Oct. Dec Jan Mei 9.30 9.40 9.5U 9.s5 9.324 9.20 9.37V2 9.47 y9 9.80 Dec. Mei 1.83 1.84 1.84 1.84 17 Oct. 16 Oct. WINNIPEG, 17 Oct. 17 Oct. 16 Oct. Tarwe Gerst Oct. 78% 79% Oct. c2% 53 Dec 79% 80% Nov c2% 53% Mej 83% 847/g Mei 54% e5j% Rogge Lynzaad Oct „83/8 591/2 Oct 1.oo4/4 1.36 Dec 594/8 66% Dec 1.354/g 13?% Mei 63 64% Mei 1.4e% 1.42 /3 Haver Oct 413% 42% Dec. 4i% 41% Mei 41% 424/2 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 17 Oct. Tarwe. Dec. 5.3 Maart 5.7; Mei 5.8 Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Philips A'dam Rubber Redjang Lebang 144%—145% 71 215 93%—93% 161 Young (met verklar.) 22% Anaconda 7 Bethl. Steels 17%—17 5/16 U. S. Steels 20 5/16—20% Adj. Milwaukee 415/16—51/16 Van 4.305 uur Kon. Olie 145 Young (z. verklaring) 20% Bethl. Steels 17% AMSTERDAM, 17 Oct. Op 25 en 26 October komen te Amsterdam bij inschryving 22.336 pak ken Java-, w.o. 11.514 pakken Vorstenlanden en 8523 pakken Besoekl. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: 17 Oct.: Ph. Pels, koopman en fabrikant, Am sterdam, 2e Boerhavestraat 59 hs. J. A. van Riemsdijk, koopman, handelende on der den naam van Riemsdijk's Handel My„ Am sterdam. Hoofdweg 238 II. M. Springer. Amsterdam, Nw. Prinsengracht 13. J. Brilleslijper, Amsterdam, Marnixstraat 246. Opgeheven wegens gebrek aan actief de failL van: P. Wesseling, v.h. Lisse thans Leiden. Ra penburg 24; H. H. P. Driessen, Haarlemmermeer, Akerdijk 239; J. Stuurman, Haarlemmermeer, Zwa- nenburgerdyk; G. Schekkan, pensionhouder, Zandvoort, Piet Heinstraat 7; J. van Waard, poe lier, Haarlem,. Brouwersvaart 14; D. J. v d Blom, Haarlem, Witte Heerenstraat: J Vlieger, Am- stedam; H. A Pohlmann, Amsterdam; G. J. R. Geubel, Amsterdam; J. Berlijn. Amsterdam; G. Blom, wed. Wijsman, Amsterdam; S. Goldberg, Amsterdam; J. A. Verzijl, Amsterdam; J. A. Ver- zyi, zonder bekende woon- of verblijfplaats; H. Jaspers, Amsterdam. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 17 Oct.; Falksten, s., Hangö (voor Zaandam), heeft een gedeelte van de deklast hout verloren; Consul Cords, s., Her- nosand. Vertrokken 17 Oct.; Randfontein, s., O.-AfTika vla Antwerpen; Johan van Oldenbarnevelt, m.s., Batavia; Orpheus, s„ Kopenhagen; Merope, s., W.- Indië; Boskoop ,s.. Chili. AMSTERDAM. Aangekomen 17 Oct.: Consul Cords, Hernosand, hout Houthaven, Spliethoff. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 17 Oct. te Madras. ROTT. LLOYD KOTA AGOENG, thuisreis, pass. 17 Oct. v.m. 6 uur Sagres. SITOEBONDO, 17 Oct. van Java te Rotterdam. TAPANOELI, utirels, pass. 16 Oct. 's nachts 12 uur Sagres. KON. NED. STOOMB. MIJ ARIADNE, 17 Oct. van Kopenhagen n. Gdynia. ORPHEUS, 17 Oct. van Amst. n. Kopenhagen. MEROPE, 17 Oct. van Amst. naar W.-Indlë. BOSKOOP, 17 Oct. van Amst. naar Chill. DIVERSE SCHEPEN HAGNO, 16 Oct. van Quebec te Norfolk. HAULER WIJK, 17 Oct. van Savona n. Huelva JONGE ANTHONY, 16 Oct. van Valencia naar Carthagena. SCHELDE, sleepboot, arr. 17 Oct. te Temeuzen, met machineschade. ZWARTE ZEE, sleepboot, 16 Oct. van Queen- stown ter assistentie van het Deensche Sk. Viking, dat by Louisburg op het strand zit.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2