Buitenlandsche voetbal varia Q shimmaa MAANDAG 22 OCTOBER 1934 Wie helpt ons aan scheidsrechters duivensport Een noodkreet van den D. H. V. B. D. H. V. B.-UITSLAGEN LisseSantpoort 22 R. K. Haarlemsche Voetbalbond K.N.V.B. ZandvoortHillegom 22 S. D. Z.Zeemeeuwen 32 L. F. C.Schoten 11 De KennemersAlphia 100 BRIDGE Howell-drive te Haarlem GOLF Foursomewedstrijd Kennemer Golf Club T. O. G. O.—M. H. C. 0—2 CRICKET H. O. C.Bloerïiendaal AHiance 1Bloemendaal 3 51 Leiden 2Alliance 2 14 Aller oogen zijn op Zwitser land gericht De draw tegen de Tsjechen is bemoedigend resultaat De Tsjechen waren een klasse beter Een blik in de Duitsche competitie Oostenrijk is nog lang niet over zijn teleurstelling heen Italië gaat zich voorbereiden DAMMEN RAICHENBACH TE HAARLEM Simultaanseance voor de Damclub „Haarlem" Hoofdklasse competitie Neder landsche Dambond KRACHTSPORT Nationale Kracht sportwedstrijden WIELRENNEN R. K. W. V. ACHILLES Bisschoppelijk goedgekeurd H. S. V. de Kampioen H. R. C. De Jonge Kampioen VISSCHES V. C. Morgenrood Hengelaars-vereeniging „TusscheO het Riet" Haarlemsche Postduivenvereeni" ging „H. A. K." Wie helpt ons aan scheidsrechters? Zou deze noodkreet al niet voldoende moeten Zijn? Wij willen nog enkele regels aan het boven staande toevoegen, hopende, dat wij den aange heven noodkreet niet meer behoeven te her halen, want: Wie is er niet bekend met de omstandigheid, dat het gebrek aan scheidsrechters in onzen bond schrikbarend is? Wie begrijpt niet, dat dit gebrek een compe titie-leider, vooral bij den aanvang van het seizoen met zorg vervult en hem slapelooze nachten bezorgt? Wie begrijpt niet, dat zulks te verklaren is gezien het groote aantal wedstrijden, dat zal moeten worden gespeeld, een aantal, dat elk jaar toeneemt, terwijl het aantal scheidsrech ters daarmede geen gelijken tred houdt? Is het daarom te verwonderen, dat de in nood verkeerende com petitie-leider om hulp roept? En die hulp moet spoedig komen en wel van alle kanten, wil de zaak niet hopeloos in de war loopen tot schade en schande van onze mooie R.K. Sportbeweging. Het is toch immers niet voldoende het aantal te spelen wedstrijden uit te breiden, als daar naast niet minstens evenveel aandacht wordt geschonken aan de uitbreiding van het scheids- rechterscorps. En die aandacht was tot nu toe bij onze clubbestuurders ver te zoeken. Men moet toch beseffen, dat het genoemde gebrek leiden moet tot: legio klachten over de leiding der wedstrijden, die dikwijls moet worden op gedragen aan hen, die, hoewel van goeden wil, niet tegen him zware taak zijn opgewassen. Het moeten aanwijzen van een clubgenoot om op te treden als scheidsrechter bij de wedstrij den is toch een ontoelaatbare mistoestand, omdat het vertrouwen in zoo'n leiding niet groot kan zijn, met gevolg, dat het spel en het zoo noodige enthousiasme daaronder te leiden heb ben. Zoo zouden wij kunnen doorgaan met ver schillende andere factoren te noemen, die be- lemerend werken op den groei en den bloei van onzen bond, alleen en uitsluitend door ge brek aan spelleiders. Thans verwachten wij bewijzen, dat een ieder doordrongen is van het feit, dat het zoo niet langer kan en mag gaan. Daden dus en allereerst van clubbestuurders. Maakt onmiddellijk propaganda voor 't scheids- rechterscorps. Een bezwaar als gebrek aan ken nis der spelregels, kan niet meer gelden, daar onze scheidsrechters-commissie gaarne bereid is een cursus te geven aan hen, die zulks wen- schen. Hoe eerder deze cursus kan aanvangen, hoe beter, Daarom vrienden, wie helpt? In het belang van de R.K. voetbalsport in het algemeen, is ieder, die daartoe in staat is ver plicht te helpen. Dat de clubbestuurders de aangewezen per sonen zijn, die hier helpend kunnen en moeten optreden, is vanzelfsprekend. Dat het aanmeldingen moge stroomen, is de wensch van de scheidsrechters-commissie. Adres van de commissie: Prins Hendrikstr 133, Zaandam. AFDEELING NOORD lste Klasse A KrvPi *-~~9r" Wio 1 20 (gestaakt). ESV 1— KGB 1 4—1. Sew 1—Sparta 1 1—4. Reserve lste Klasse A ADO 2Dem 2 31. 2e Klasse A EveQ 1 21. Con Zelo 1—St. George 1 22. Reo 1De Valken 1 22. 2e Klasse B WSV 1—Zeev. 1 2—2. G.-Zw. 1—Vlos 1 3—6. WO 1—HSV 1 3—0. Reserve 2e Klasse A Berdos 2Sew 2 72. Reserve 2e Klasse B Z®fv- 2—WSV 2 1—0. Dem 3—WE 2 6—1. Or. Wit 2Ado 3 40. 3e Klasse B Hollandia 1—Berdos 1 ll. R.-Wit 1Geel Zwart 2 52. SRC 1RCB 1 25. Reserve 3e klasse A Eve 2Edo 2 20. Reserve 3e Klasse B Zeev. 3AFC 2 14. HSV 2Stormv. 2 21. Berdos 3Vlos 2 04. Reserve 3e Klasse C ESV 3GVO 2 0—2. WSV 3Reo 2 4—1. Reserve 4e klasse C VVO 3Con Zelo 2 41. Reserve 4e Klasse D Dem 4WZ 4 02. AFC 3SVA 3 21. AFDEELING CENTRUM le Klasse A The Victory 1—Roda 1 4—2. India 1NV A 1 0—3. ZP.C. 1—The Unity 1 24. Ie Klasse B St. Martinus 1v. Nispen 1 31. WL 1 Vogelenz. 1 5—1. Dos 1BSM 1 0—1. Con cordia 1DSS 1 05. Reserve le Klasse A Onze Gezellen 2Santpoort 3 12. De Meer 2—RKAV 2 25. 2e Klasse A St. Louis 1—PVCB 1 55. Alliance 1— Oranje Zwart 1 41. Diemen 1Dek 1 29. 2e EI&SS6 2 NVc 1Dos 2 32. HBC 3Leiden 2 63. DSS 2Geel Wit 2 1—3. SJC 2—Teylln- gen 2 72. Reserve 2e Klasse A WA 3Zwaluwen 2 22. Doss 2Vic 2 47. The Unity 2The Victory 2 06. Tybb. 3St. Martinus 2 31. 3e Klasse A Oda 1—Des 1 34. VDO 1SDE SVF 1—SVA 1 3—2. 1 3—1. 2e fl.Qsc 13 Majella 1WSB 27. Meerburg 1 RWD 1 3—5. Reserve 3e Klasse A Vic 3De Meer 3 14. The Victory 3 Zwaluwen 3 05. Reserve 3e Klasse B PVCB 2Constantlus 2 14. India 3VDO 2 2—3. RKAV 3—Diemen 2 50. Wils kracht 5Doss 3 18. Reserve 3e Klasse C Doss 4Wilskracht 4 3-4. Oranje Zwart 2—SVF 3 t. a. Roda 2—WA 4 5—5. Reserve 3e Klasse D Santpoort 4Lisse 4 31. BSM 2Tybb. 4 41. Vogelenzang 2Dos 4 22. Geel Wit 3Onze Gezellen 3 36. Reserve 3e Klasse E BSM 3SJC 3 17. Lisse 3NVC 2 42. Dos 3Teylingen 3 60. 4e Klasse A VCH 1—Odi 1 26. 4e Klasse B Dek 2Geel Wit 4 04. WF 1—Tybb 5 3—11. DSS 3DSO 1 Sch. n o. Reserve 4e klasse A Zwaluwen 4Doss 5 n. d. VVA 5De Meer 4 23. St. Martinus 4RKAV 4 41. Reserve 4e klasse B St Louis 2Nea 3 15. NVA 2Constan- tius 3 105. SVO 2Roda 3 27. Reserve 4e Klasse C De Meer 5Wilskracht 6 38. Des 3Doss 6 61. ZPC 3St. Martinus 5 11. Reserve 4e klasse E Tybb 8Santpoort 5 03. Reserve 4e Klasse F Onze Gezellen 4Tybb 7 32. - 4—HBC 4 04. Teylingen Reserve 4e Klasse G Adolf Kolping 2KRV 2 44. Steeds Hoo- ger 3WL 3 14. Reserve 4e Klasse H Majella 2Steeds Hooger 2 26. Odi 3 VCH 2 3—3. Reserve 4e Klasse I Leiden 3WL 2 02. Sna 2Odi 2 22. AFDEELING ZUID le Klasse A Aeolus 1Aio 1 33. RCD 1St. Lodewijk 1 1—2. Santpoort trapt af en stormt op het doel af, het leder wordt geretourneerd, de voorhoede van Lisse neemt den bal mee, een voorzet volgt en de rechtsbinnen schiet onhoudbaar in, 10. Na den aftrap neemt Santpoort den bal mee en met een onhoudbaar schot is de stand gelijk, 11. De voorhoede van Santpoort neemt na den aftrap den bal over en de zelfde speler schiet in den versten hoek, 12. Dit speelde zich in de eerste 6 minuten af. Na deze sensatie gaat het spel gelijk op; in het veld is Lisse sterker, doch voor doel is het mis, het spel wdfcdt te kort be houden en de schutter ontbreekt. Santp. uit vallen zijn hoogst gevaarlijk en het is het goe de verdedigen van het achtertrio van Lisse, dat erger voorkomt. Na de thee opent Santp. een geweldig offen sief, doch zonder resultaat. Als dan de achter hoede het spel weet te verplaatsen, komt Lisse weer meer in den aanval, doch voor doel is het weer mis, steeds weer komt Lisse terug, doch op het juiste moment ontbreekt de schutter. Het wordt nu een slappe vertooning en ieder heeft er al vrede mede, dat de stand zoo blijft, tot de linksbuiten van Lisse voorzet en de linksbinnen in doel kopt, 22. Kort hierop is het einde. Vanwege Christus' Koningschap a.s. Zondag geen wedstrijden. UITSTEL WEDSTRIJDEN Men wordt er aan herinnerd dat geen uitstel van wedstrijden meer wordt toegestaan dan bij hooge uitzondering. AANVANG WEDSTRIJDEN De aandacht wordt er op gevestigd dat de wedstrijden op tijd moeten aanvangen daar an ders boete wordt opgelegd. VERBANDTROMMELS Verschillende klachten zijn ingekomen van het niet voledig zijn der verbandtrommels. Men wordt verzocht dit zoo spoedig mogelijk in orde te maken daar binnenkort gecontroleerd wordt. F. J. MOOREN, secr.-comp.leder. Beide elftallen zijn volledig en er ontwikkelt zich een spannenden strijd. Zandvoort komt er goed in en is spoedig in de meerderheid. De aanvallen zijn gevaarlijk maar 't schieten van Schuiten is te onzuiver om succes te hebben. De aanvallen van Hillegom worden door Kees man c.s. steeds afgeslagen. Zandvoort heeft succes als Weber vrij maakt en een goede voor zet van Luiting in een doelpunt omzet 10. Hillegom komt fanatiek terug, maar Zandv. verdediging blijft de baas. Ook de scheidsrech ter heeft het spel goed in handen en er wor den verscheidene vrije trappen gegeven. Uit 'n aanval van Zandvoort ontstaat een doelworste- ling waaruit v. d. Bos de score voor Zandvoort verhoogt 20. In deze periode is A. Molenaar wegens een ernstige blessure uitgevallen. Hillegom laat zich niet onbetuigt en krijgt een vrij goede kans. De midvoor, ongedekt staande, krijgt het leder, enkele meters van het Zandvoortdoel af toegespeeld, en onhoud baar voor Scheffer verdwijnt de bal in het net 21. In de tweede helft speelt Zandvoort stukken minder en Hillegom vrij stevig. De doelen zijn om beurten in gevaar. Bij Zandvoort treedt Schweinsbergen op den voorgrond door ver scheidene gevaarlijke ballen voor den doelmond weg te werken. Het gelukt Hillegom den gelijk maker te scoren 22. Zandvoort werkt zeer har om het verloren terrein in te halen, maar het gelukt niet. Bij Zeemeeuwen was een invaller voor A. Molenaar. S. trapt af en onderneemt een se rie aanvallen op het Z.-doel, welke door Z. goed worden afgeslagen. Ook Z. doet enkele aan vallen, echter zonder succes. S. scoort het eerst, waarop Z. antwoordt door een tegenpunt van W. Terol 1—1. Door een misverstand van den keeper, neemt S. met een tam schot de leiding 21. Z. weet echter spoedig daarop, door A. Paap opnieuw gelijk te maken 22. Na een saai begin in de tweede helft ontstaat langzamerhand een vrij pittige strijd om de leiding. Ten slotte geeft Z. het op en de druk op het Z.-doel wordt sterker. 10 minuten voor het einde gelukt het S.D.Z. het winnende doel punt te maken. Het is Schoten niet mogen gelukken, om L. F.C. een nederlaag toe te brengen. Het vertoon de spel stond niet op hoog peil. L.F.C. zwoegde hard en bij Schoten misten we ditmaal het enthousiasme, vooral in de voorhoede. Het be gin van dezen wedstrijd is een saaie vertooning en beide partijen loopen naar hun vorm te zoe ken. Goede aanvallen van Schoten gaan wegens buitenspel verloren. L.F.C. brengt het ook niet verder dan de Schoten-backs. Even vbor rust wordt scherp voorgezet en de bal verdwijnt in het net (10). Spoedig hierop is het rusten. In de tweede helft krijgt Schoten wind mee en is voortdurend sterker. De aanvallen worden echter slecht afgewerkt. Dan krijgt Heijerman den bal even vrij en hij scoort keurig den ge lijkmaker (11). Schoten blijft sterker. Een schot van Cop komt buiten bereik van den kee per tegen de lat. Eenige uitvallen van L.T.C. worden goed afgeslagen. Beide ploegen werken nu hard, maar het doel wordt niet meer ge vonden. Het einde komt met gelijk spel, wat de juiste verhouding weergeeft. De Kennemers zagen kans om Alphia een nederlaag met dubbele cijfers toe te brengen. Het was begrijpelijk een spel van kat en muis. v. Urk, Lindner en Duiveman hadden een kal- men middag. Dinkla c.s. konden zich dan ook geheel aan den aanval wijden. Groot opent de score uit een pass van Horeman 10. Kennemers is overwegend sterker. Horeman maakt 20. Verschillende kansen gaan nog verloren. Voor de rust weten Brethouwer en Horeman den roodzwarten een 40 voorsprong te bezorgen. De weinige aanvallen der Rijnmenschen is een gemakkelijke prooi der K.-verdediging. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Enkele uitvallen van Alphen worden afge wisseld door langdurige meerderheid der wij- kers. Groot maakt fraai 50, terwijl Horeman den stand op 60 brengt. Een goede aanval der bezoekers onderbreekt v. Urk. Groot maakt het 7de en Steemans Jr. het 8ste doelpunt zonder dat de achterhoede der gasten er iets aan vermag te doen. Een corner kopt Dinkla naast en dan heeft Groot weer succes 90. Ten slotte stelt Horeman Groot in staat het tiental vol te maken 100. Volgens 't nieuwe Howell-systeem organi seerde de afdeeling Haarlem van den Neder- landschen Bridge Bond, Zateradgavond een bridge-drive in Restaurant Hildebrand, onder de uitstekende leiding van den heer J. v. d. Willigen. Dat dit neuiwe systeem bij iedereen bevredi ging wekt, gelooven wij niet, integendeel, wij zijn de meening toegedaan, dat de meeste bridge- spelers liever 't oude Scheveningsche systeem spelen. Wij gelooven niet dat de leiding van den Nederlandsche Brode Bond zich dan ook bij dit systeem zal houden, en weldra haar toevlucht weer zal nemen tot ons oude systeem, temeer daar de berekening van den uitslag bij het laat ste ook veel gemakkelijker is. Een zeer aardig spel was bord 17. Dit spel werd evenals alle andere 22 spellen 6 maal ge speeld. Slechts éénmaal werd hierop groot slem. gespeeld en wel door 't paar mevr. Heslenfeld en den heer J. Krouwels, terwijl 't spel twee keer in klein slem werd geboden, drie keer een manche en eenmaal is 't spel zeer slecht ge speeld en ging zelfs één down. 't Groot slem werd als volgt geboden: West pas pas pas double 't Spel is zeer eenvoudig te maken. Tenslotte laten wij hieronder den uitslag vol gen: 1. mevr. Vogelpoel en de heer Keyzer 64% m.p. 2. mevr. en de heer ir. Spruyt 63% m.p. 3. mevr. en de heer Steenbergen 61 m.p. Aan den uitslag kan men reeds merken, dat 't geluk de overhand heeft als men weet dat 0 't minste en 110 't hoogste aantal is dat men kan behalen en dus 55 't gemiddelde is. Terwijl men hier 't nieuwe systeem probeerde, had in een nevenzaal een drive plaats volgens het Scheveningsche systeem waarvan de uit slag als volgt was: Oneven lijn: mej. v. d. Minnen met den.heer Wiegman; even lijn: heer en mevr. Veniet. De Zondag gehouden foursomes greensomes wedstrijd van de Kennemer Golf en Country Club had het volgende resultaat. 1. J. W. Nienhuys en J. van Munster van Heuven met een netto-score van 70; 2. J. Nien huys en C. N. Nienhuys met 71; 3. Mevrouw Ender en F. C. Nurse met 73. Noord Oost Zuid 1 Sch. 2 Ha. 2 Sans 4 Ru. pas 4 Sans 5 Ha. pas 6 Ru. 7 Ru. pas pas pas pas pas Nu komt er rustl Nu zijn over- bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 't Werd tijd: ze toeterden er maar op losl Wie. strijd op geen bijster hoog peil. Er werd her haaldelijk opvallend slecht geplaatst. Stand met rust 00. In de tweede helft was H.O.C. aanvankelijk sterker, zat herhaaldelijk voor het Bloemen- daalsche doel. Toch gelukte het HOC eerst te scoren door een fout in de achterhoede der gasten. Uit een lange corner, door Ab. Tresling benut, werd de voorsprong tot 20 vergroot. Bloemendaal kwam nu opzetten en had het eerste kwartier het beste van het spel. De halflinie zat nu goed achter de voorhoede aan. Kort voor het einde slaagde Alec van Löben Seis na een voorzet van Gunning erin het verdiende tegenpunt te scoren. Het is intusschen hoog noodig dat Bloemen daal punten begint te verzamelen. Aan enthou siasme en goeden wil is geen gebrek, doch aan techniek en samenspel dient er veel verbeterd te worden, wil Bloemendaal de laatste plaats ontloopen. Een volledig Musschen-team (Brusse is dit seizoen niet beschikbaar) heeft op Waalsdorp een lastige klip omzeild door welverdiend van TOGO te winnen. MHC speelde weer eens een zeer goeden wedstrijd. Wel bevredigde de ach terhoede nog niet geheel, doch gemaakte fouten werden snel hersteld. De halflinie met v. Olpen en Pliester als uitblinkers, werkte hard en speelde zoowel aanvallend als verdedigend zeer goed. De voorhoede vormde een goed geheel en de ondernomen aanvallen muntten uit door snelheid. De TOGO-verdediging heeft zich ten volle moeten geven om meerdere doelpunten te voorkomen. Hut in het Haagsche doel hield er heel wat schoten uit, doch was een klasse minder dan zijn partner aan de overzijde; Sa- lomons. De Musschen-keeper deed meermalen schitterend werk en hield eenige keiharde straf- comers uit zijn doel. Aan spanning heeft het niet ontbroken want nadat MHC in de eerste helft uit een strafcorner door Reus de leiding genomen had, werd er in de tweede helft door TOGO alles op gezet om gelijk te maken. Esser de gevaarlijke man in de Haagsche voorhoede kreeg van Olphen geen kans. Uit een snellen aanval van rechts vergrootte Schmeink den voorsprong. De Musschenachterhoede werd daar op versterkt. Er was voor TOGO geen doorkomen meer aan en met ongewijzigden stand kwam dan ook het einde. Deze voor de bezetting van de laatste plaats be langrijke ontmoeting is door HOC gewonnen. Bloemend, miste Andre de la Porte, hetgeen een verzwakking van de achterhoede beteekende. Beide teams ontloopen elkaar in kracht overi gens maar weinig. De achterhoede van de thuisclub met v. d. Does en Ab. Tresling aan het hoofd had weinig moeite om het onsamen hangende spel van de Bloemendaal-voorhoede te weerstaan. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Het meeste gevaar van Bloemendaal- zijde dreigde van rechts waar Gunning weer een goede partij speelde. Aan enthousiasme ont brak het niet, doch technisch stond de wed- Bloemendaal verschijnt met 8 spelers aan den start, welk aantal later tot 10 steeg. Al liance is natuurlijk daardoor overwegend ster ker en weet spoedig de leiding te nemen door Th. Smit. Nadat Bloemendaal gelijk heeft ge maakt door een plotselingen uitval, wordt de score geleidelijk opgevoerd tot 41 in het voor deel van Alliance. Na de rust wordt er nog 1 doelpunt aan de score toegevoegd. Beide par tijen knoeien er verder lustig op los maar in den stand komt geen verandering meer. Beide partijen wegen tegen elkaar op; in den cirkel is Alliance beter. Voor de rust weet G. Zelden zal een vreemde internationale strijd zoo in het middelpunt van de Nederlandsche be langstelling hebben gestaan, als de match tus- schen Zwitserland en Tsjecho-Slowakije voor den Midden-Europeeschen Beker. Behoeven wij 't nog te zeggen, dat dit ten nauwste verband houdt met het Nederlandsche bezoek aan Hel vetia op 4 November a.s. want na de nederlaag om het wereldkampioenschap hebben zij nog 'n appeltje met die heeren te schillen, al vleien wij ons heusch niet met de hoop, dat revanche plannen practisch ten uitvoer kunnen worden gebracht. Zwitserland heeft momenteel een schitterende leerschool voor de hierboven ge noemden Cup en ook al is er verbazend veel moed toe noodig om ondanks de vele nederla gen deze kamp vol te houden, toch hebben zij 'n grooteren voorsprong op ons land, dat slechts sporadisch tegenpartijen van die kwaliteit ont moet. Het resultaat 2—2 dat Zwitserland tegen de Tsjechen heeft weten te bewerkstelligen, is een zeer bemoedigend resultaat, maar nog meer de wijze, waarop dit werd verkregen. Want een 2—0 voorsprong te veroveren tegen der gelijke ervaren profs, doet niet de eerste de beste. Door overrompelend snel spel kwamen deze goals tot stand, waarbij van Kanel en Kiel- holz de doelpunten-fabrikanten waren. Een se conde voor het verstrijken van de eerste helft liepen de technisch wel beter spelende Tsjechen een doelpunt in. Buitengewoon moedig hebben de gastheeren in het tweede gedeelte het inge zette offensief doorstaan, als moesten zij den gelijkmaker laten glippen, doch een beslissing in hun nadeel vermocht het wakkere en er varen driemanschap SechehayeHeiierMi- nelli te voorkomen. t Is een heel bekend verschijnsel, dat inspan ning niet altijd naar waarde wordt beloond, doch opnieuw hebben de Tsjechen dat in Zwit serland ervaren. Want qua techniek waren zij ongetwijfeld een klasse beter dan hun tegen standers. Vooral de objectieven onder de 25.000 toeschouwers zullen waarlijk hebben genoten van de fijne balkunst en het weloverwogen positie- kiezen. Speciaal in de tweede helft van de match tegen Zwitserland, toen de score 21 in hun nadeel was, zag men de Tsjechen op hun best. 't Scheen of zij met een minimum in spanning de Zwitsers „dood" speelden, doch dit systeem heeft 't reeds eerder genoemde be zwaar, dat 't weinig productief is. Niet meer dan één goal kon men uit deze overwichtsperi- ode produceeren, al zou de eerepalm stellig ver diend zijn geweest. Met het verstrijken van de weken neemt de spanning in de Duitsche competitie niet onaan zienlijk toe, al ontstaat hier en daar vanwege ver schillende kampen buiten de competitie nog al stagnatie. De Duitsche kampioen ten minste ligt dientengevolge hiervan op de tweede plaats: D.S.C., Hagen 6 4 119 pnt. 137 Schalke '04 4 3 2 0 6 pnt. 101 In het Zuiden heeft het populaire 1. F. C. Nümberg een kostbaar punt verspeeld door een gelijk spel. En ook al gaan de Nürnbergers nog aan de spits, geheel safe is hun positie niet, wat uit de cijfers blijkt: 1. F.C.N. 6 4 2 0 10 pnt. 11—2 Wacker, München 5 4 1 0 9 pnt. 138 Aan spanning mankeert 't dus geenszins. Een politieke gebeurtenis kan geen erger indruk op het Weensche publiek maken, als de jongste nederlaag van zijn voetbal-represen tanten. Dag aan dag houdt de pers zich nog met dit onderwerp bezig, het regent ingezonden stukken en adviezen, maar vooral booze brieven aan het adres van Hugo Meisl, die de zondenbok heet. 't Is natuurlijk een hard gelag voor de Weensche trappers, doch een natuurlijk gevolg van den gang der dingen, waarbij maatschap pelijke toestanden het proces hebben versneld. Het oogenblik dat Italië zijn wereldtitel, zij 't ook officieus, zal hebben te verdedigen, nadert met groote snelheid, want de 14e November staat zoo voor de deur. Temeer is 't voor de Italianen lastig, nu zij nog slechts drie compe- titiedagen achter den rug hebben en dus een moeilijk peil op de spelers kunnen trekken. De bedoêling schijnt te zijn om dezer dagen de uit verkorenen in een kamp samen te trekken, waar gezamenlijk wordt geoefend en waar aan de lichamelijke voorbereiding de grootst mogelijke zorg zal worden besteed. Maar of zelfs dit zal baten, is punt twee van het programma! Goossens tweemaal van een geboden gelegen heid om te scoren gebruik te maken (20). Aan de andere zijde precies hetzelfde spel. Op fortuinlijke wijze komt Leiden aan een goal als de geheele Alliance achterhoede denkt dat een buiten den cirkel geschoten bal achter zal gaan en deze in de modder blijft steken, waarna de Leidsche middenvoor gemakkelijk scoort. Leiden wordt nu sterker en krijgt in korten tijd ongeveer tien strafcorners te nemen die echter geen resultaat opleveren. Aan den anderen kant maakt Jos. IJland er 3I van, na goed samenspel van Goossens, Bosse en de Haas. Ten slotte maakt P. v. Buuren aan alle onze kerheid een einde door uit een vrijen slag door de Jong genomen nogmaals te doelpunten (1—4). Woensdag as. 24 October zal Moszek Raichenbach (de 19-jarige Poolsche meester, die momenteel te Amsterdam tegen onzen na- tionalen kampioen R. C. Keiler om den we reldtitel speelt) te Haarlem eene simultaan- séance komen geven voor de leden en verdere belangstellenden der Damclub „Haarlem". Deze simultaanséance zal worden gegeven in café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, en zal te 7.45 uur n.m. aanvangen. Wanneer Rai chenbach intusschen den wereldtitel zal ver overd hebben, zal hij dien avond door de Dam club „Haarlem" worden gehuldigd. Belangstellenden zijn welkom, terwijl zij die aan deze séance wenschen deel te nemen, zoo veel mogelijk hiertoe in de gelegenheid gesteld zullen worden. Wij vertrouwen dat de Haarlemsche dam spelers deze gelegenheid dankbaar zullen be nutten om eens kennis te maken met het ge niale spel van dezen jongen meester. Deze week staan voor de hoofdklasse-compe titie van den Nederlandschen Dambond (afdee ling Noord) voor Haarlem en IJmuiden de vol gende wedstrijden op het programma: 23 October te IJmuiden: Damclub „IJmui den" tegen „DSTO" (Amsterdam). Wedstrijd leider H. A. van Abs. 25 October te Amsterdam in „Atlantic" Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" II tegen Haarlemsche Damclub I. Wedstrijdleider P. D. de Graaf. t Zondagmiddag zijn in hotel Oud Mee- renstein te Beverwijk de Nationale Krachtsport wedstrijden, uitgeschreven door de plaatselijke vereeniging „D.O.K." begonnen. Voor deze wed strijden bestond, zoowel van de zijde der athle ten als van het publiek, flinke belangstelling. Begonnen werd met de tweede afdeeling: ex tra vedergewicht worstelen. Hiervoor waren slechts twee deelnemers en werd J. v. Heijninge van Achilles te Wormerveer, winnaar, doordat hij G. J. v. d. Boogaarde, Hercules, IJmuiden, een touché toebracht. Vedergewicht 2e afd.: 16 deelnemers. 1. H. Koster, S.S.S., Alkmaar, 4 strafpunten, 5 tou ché overwinningen; 2. J. Hop, Achilles, Wor merveer, 6 strafpunten, 4 touché overwinningen; 3. W. L. Schaap, Hercules, IJmuiden, 6 straf punten, 4 touché overwinningen. Lichtgewicht 2e afd., 14 deelnemers: 1. J. Steenbeek, D.O.H., Beverwijk, 0 strafpunten, 6 touché overwinningen; 2. M. Cambach, Hercules, Amsterdam, 4 strafpunten, 4 touché overwin ningen; 3. E. v. d. Werf, D.O.K., Beverwijk, 7 strafpunten, 2 touché overwinningen. Steenbeek gaat hierdoor over naar de le af deeling. De prijzen, welke bestonden uit: le zil veren lauwertakken, 2e groote en 3e kleine zilveren medailles werden direct na afloop door den voorzitter van „D.O.K." aan de winnaars uitgereikt. Zondag 28 October worden de wedstrijden voortgezet. In de loop der vorige week kreeg bovenge noemde vereeniging haar Bisschoppelijke en Kerkelijke goedkeuring en werd door den Bis schop kapelaan Westerhoven (van de Jansstr.- par.) als geestelijk adviseur aangesteld. Dit is toch wel het beste bewijs dat ook de Kerkelijke overheid met de roomsch-katholieke wielersport sympatiseert en dat dus ieder katholiek wiel renner bij geweten verplicht is, zich bij R.K. „Achilles" aan te sluiten. De geweldige bloei (meer dan 100 leden en donateurs), de groote successen in open wedstrijden (binnen een jaar reeds 5 eerste en een tweede prijs), bewijzen de goede club-geest en de goede renners, die onze vereeniging bezit. Voor het komende winterseizoen werd door ons een stel prachtige nieuwe hometrainers aangeschaft, om onze jongens in de gelegenheid te stellen ook 's winters de wielersport te be oefenen. Aangaande komende open-hometrain wedstrijden zijn reeds onderhandelingen gaande, zoodat nog veel te wachten staat. Dus roomsche renners en wielersportliefhebbers sluit u aan, wordt lid of donateur van R.K.W.V. „Achilles". Gisteren, Zondag 21 October, reden wij de 4e en laatste rit onzer record-wedstrijd. Competitie over 40 K.M. Ondanks het dreigende weer ver schenen er nog een 30-tal renners aan de start. De uitslag werd: Klasse A: 1. F. Buschman, 1 uur 7 min. 7 sec. 2. G. v. Wees 1 uur 8 min. 50 sec. 3. P. v. Kessel 1 uur 10 min. 14 sec. Klasse B: 1. J. van Honschoten 1 uur 13 min. 2 sec. 2. J. Rusman 1 uur 13 m. 13 sec. 3. J. Jansen 1 uur 17 min. 4 sec Klasse C: 1. J. van Maris 1-13-15; 2. J. Klin kenberg 1-13-19; 3. H. van Maris 1-13-46. 4. C. Rusman 1-13-52. 5. v. d. Lans 1-16-28. De totale uitslag der competitie is nu; Klasse A: 1. P. v. Kessel 14 p. 2. F. Busman 10 p. 3. G. v. Wees 9 p. Klasse B: 1. J. Rusman 17 p.; 2. J. v. Hon schoten 12 p. 3. J. Jansen 7 p. Klasse C: 1. J. v. Maris 15 p. 2. B. de Vries 9 pt. 3. M. Smit 9 p. Een beker uitgeloofd door den voorzitter H. v. Duynen, voor den snelsten tijd in deze com petitie, werd gewonnen door F. Busman in 1 u. 7 min. 7 sec. Hedenavond om 9 uur vergadering in het Jeugdgebouw, achter de Jansstraatkerk. Aller opkomst gewenscht, daar onze geestelijke ad viseur, Kap. Westerhoven, geïnstalleerd en voorgesteld zal worden. Kampioenschap lange afstand Kampioenschap lange afstand: kampioen A en B-klasse W. Metz; kampioen C-klasse P- Kersen. Voor dit kampioenschap reden de A.B.-klasse 100 K.M. en de C-klasse 60 KM. en kwamen hiervoor aan den start 22 A en B-kltssers en 43 C-klassers. Het weer werkte wederom niet mede, terwijl de weg buitengewoon slecht was, hetgeen tot oorzaak had dat een groot aantal renners door een of meerdere lekke banden uit den strijd geraakte. Na de eerste ronde voor A en B lagen aan den kop Metz, Molendijk, Fruitema, Hessels, v. Nes, de Bray en Schijdler. Hierna volgden nog Oudolf en Jordan en daarna Hijtse- laar. De uitslag werd, nadat het traject door den zeer slechten toestand van den weg was ingekort: 1. W\ Metz, 2. Fruitema, 3. de Bray. 4. Molendijk. 5. Hessels, 6. Schijdler, 7. Oudolf, 8. Jordan. Bij de C-klassers zaten nog een vijf" tiental renners bij de eindspurt in de hoofd groep. De voorloopige uitslag hiervan is, doof een ingediend protest, hetwelk nog uitgezocht zal worden: 1. P. Kersen, 2. M. Peetoom, 3. V« Zandvoort, 4. Burger, 5. W. Jansen, 6. J. Peet oom. Voor de unioren werd nog de kleine f nale der vorige week gereden met den uitslag! Bovengenoemde vereeniging hield een sprintrit over 300 Meter. De uitslagen waren: 1. J. Westbroek; 2. C. v. Duffelen; 3. T. Hand- graaf; 4. R. v. Hamersfeld; 5. J. Kaestner; 6> H. v Koperen. Junioren: 1. Roorda: 2. C. Pieterse; 3. Jouby; 4. J. Crombeen. Bovengenoemd college hield op 21 October b kaswedstrijd op baars in de Ringvaart bij Ben- nebroek. Ondanks de matige vangst heerschto een opgewekte geest onder de deelnemers. Eerste prijswinnaar was de heer N. van Dijfc die hierdoor tevens de held van den dag werd; 2e pr. J. van Broekhuizen, 3e pr. M. Sieraad, 4e pr. W. van Broekhuizen, 5e pr. J. v. Dijk, 6e Pr- P. Wouterse, 7e pr. J. Hommers, 8e pr. H. Smits, 9e pr. F. Janse Kok, 10e pr. A. Koster, 11e Pr- v. Werven, 12e pr. H. v. d. Schoot. Na afloop van den wedstrijd werden de prij zen door den voorzitter, den heer J. Hommers, met een toepasselijk woord uitgereikt. Ook aan de controleurs werd voor hun accuraat werk 'h extra prijs uitgereikt. 1. Peetoom, 2. Beeldman, 3. Vreugd. Een flink aantal leden van bovengenoemde vereeniging heeft Zondag 21 October vah 's morgens 7 tot 10 uur een hengelwedstrijd gehouden in een deel van eigen wateren, na' melijk de Leidsche vaart. Verscheidene mooie baarzen werden ver schalkt en de prijswinnaars waren als volgt lste prijs een baars van 24.2 C.M. J. A. vah Slooten; 2e 23.7 A. Eerhart; 3de 23.5 Strijland, 4de 21 J. Bouzema; 5de 20. 4. A. Bijster; 6de 30 J. C. v. Leeuwen; 7de 20. J. Pirets; 8ste 19.9 Ger' branda; 9de 19.5 J. van de Gevel; 10de 19-5 Haasbeek; 11de 19.3 Karman (troosprijs). Het uitreiken der prijzen za lplaats vinden °P de eerstvolgende Bestuursvergadering, Dinsdag 6 November a.s. des avonds 8 uur in „het Blauwe Kruis" aan de oude groenmarkt. Vrijdag 19 October hield bovenstaande ver eeniging een buitengewone ledenvergadering teö huize van den heer Vrugt, Barrevoetestraat. A1® eenig punt van behandeling was: Het schorsen van 5 leden der vereeniging door het bestum van den H.P.B. Na een korte inleiding werd schorsing, uitgesproken door den H.P.B., niet'» verklaard. Als er leden geschorst moesten woh- den, dan beslist de ledenvergadering van H-A| K. en niet het bestuur van den H.P.B. Mocht d® H.P.B. een bespreking wenschen, zijn drie p sonen aangewezen, die voor de H.A.K. dez® bespreking zullen voeren. Mocht de besprekib® voor de H.A.K. geen bevrediging opleveren, 20 zal de H.A.K. bedanken voor den H.P.B. e*j zich aansluiten bij den Nederlandschen Bobd van Postduivenliefhebbers. Deze besluiten wer den met 2 na algemeene stemmen genomen. aantal leden dat ter vergadering aanwezig wafi bedroeg 20. Het aantal leden van de H.A>* bedraagt 22. En U draalt een heelenoi halven slag om (met lie gevolgen: zie 8) 6. als u tegen den slip instuurt gaat de auto in de rondte tollen (zie 7) 5. Als U echter In figuur 3 het stuur naar links draait... (zie 6) 4. Zoo wordt de auto in het rech te spoor terug gedrongen. 3. Draai dan de voorwielen óók naar recht (met den slip méé dusl) 2. Het achterdeel gaat naar rechts wegglijden (slippen) 1Een auto rijdt rechtuit (op dit pa pier dus naar boven)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12