STADSNIEUWS Laatste Nieuws GEBIT f 35.- Men ieêüjff om: KEUKEN-UITRUSTINGEN B. K. E M AI L L E LOMMELAARS Stervende Binnenzee 16 Rijksstraatweg 16 NIEUWE STRATOSFEER- VLUCHT De „Flandria" op weg naar huis Haarlem, 23 Oct. MARIA-STICHTING Het nieuws van heden 21-deglig vanaf f 17.50 DINSDAG 23 OCTOBER 1934 1 - Richting-Yerkeer behoeft niet meer te schrijven! Telegrammen aan Uiver- bemanning Het Tandheelkundig Instituut Plaatje met t kunsttand f 3.- ledere tand meer f 1.75 Porcelein- of zilvervulling f 3.- Goudvulling vanaf f 9. Goudkroon vanaf f 15.- Mondonderzoek kosteloos AGENDA door Fred Thomas NOODLOTTIGE VAL 78-jarige pensiongast doodgevallen VOOR DE SCHOOL IN HET WOONWAGENKAMP DE BROCKWAY-BUSSEN Lijn 3 noodlijdend OOK ?N PECHVOGEL.... „Lachende contanten" NuKerstmis nadert Haarlem 1-3-8-6-6 NIEUWE HAARLEMSCHE CRT. BURGERLIJKE STAND BILJARTEN Jubileumwedstrijden „Excelsior" Vriendenkring Haarl. Noord Om den Centraalbeker DAMMEN Clubkampioenschappen 1934/35 Haarlemsche Damclub UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL HEEMSTEDE SANTPOORT VELSEN ZANDVOORT K. L. M.-personeel juicht Positie der „Staart" om half twee met garantie P ij n 1 o o s trekken inbegrepen Prof. Jean Piccard te Detroit opgestegen ONEERLIJK DIRECTEUR Een jaar gevangenisstraf geëischt 24 October INSTELLINGEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN of andere prima-merken welke onder garantie worden verkocht PRIJZEN EN KWALITEIT TELEFOON 10847 KONINGSTRAAT 19-21 Vlot geschreven en In den afgeloopen nacht om circa twaalf uur is de 78-jarige A. de Beer, zonder beroep, in wonende in perceel Kruisstraat 18rood alhier, op de eerste etage uitgegleden op een vloer- matje, dat nabij het trapgat lag. Hij sloeg met het hoofd omlaag van de trap af en kwam in het portaal terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen met een hevig bloeden de wonde aan het achterhoofd. Eenige andere inwonenden hebben den man naar boven gedragen en in de voorkamer neer gelegd. Hij was toen reeds stervende. De On- gevallendienst was onmiddellijk ter plaatse en de inmiddels ontboden huisdokter kon slechts den dood constateeren, ten gevolge van een bloeduitstorting in de hersenen. Vorig bedrag S. B Wie volgt? 83.25 2.50 Totaal 85.75 Giften kunnen behalve aan de administratie van onze courant 6ok worden gezonden aan den Weleerw. heer kapelaan P. J. de Wit, pastorie Amsterdamstraat. Gironummer 219141. De bedrijfsresultaten der N. Z. H. T. M. zijn niet meegevallen, de toestand in het taxi-be drijf publiceerden wij, bleef over het wel en wee van de Haarlemsche Brockway Maatschap pij. die, zoo men weet, thans met de N. Z. H. de exploitatie der stadsautobussen deelt. Cijfers kon de directie ons niet verschaffen, desgevraagd deelde zij echter mede, dat de lijnen 1 en 2 thans rendabel zijn en dat alleen lijn 3 noodlijdend is (richting Bosch en Vaart). Het ligt dan ook in de bedoeling, een wijzi ging voor dit traject in te dienen bij het ge meentebestuur. Maandagavond omstreeks zeven uur is een auto, bestuurd door een 25-jarige Haarlemsche juffrouw, in de Sterreboschstraat door onbe kende oorzaak tegen een telefoonpaal opgere den, waardoor de auto aan de voorzijde en de stuurinrichting zoodanig werd beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Dit roode bord met witte streep beteekentt gesloten voor alle ver keer in deze richting Donderdagavond komt het bekende gezel schap „Ver. Haagsche Spelers" o.l. van Pierre Balledux in den Stadsschouwb. met „Lachende Contanten" voor het voetlicht. Voor enkele we ken werd dit stuk door het zelfde gezelschap geïntroduceerd in den Princesseschouwburg te Den Haag, waar de opvoering gullen bijval oogstte. .Lachende Contanten" is een crisis-blijspel van Berlijnsch maaksel. De geldnood van de crisis, gezien in een lachspiegel, die steeds het zelfde beeld tekort aan reëel contant geld weerkaatst geeft aan dit kluchtig geval den grondslag. En de geroutineerde acteurs, Frans Cammerlohr en Erich Ebermayer benutten standsverschil en aandeelenzwendel, vaardig overgoten met de saus der liefde, volgens de be proefde regelen der tooneelschrijverskunst, tot aan de verrassende eindstreep, die steeds het zelfde blijft. De eenvoudige monteur en het verfijnde jonge meisje sluiten elkaar in de armen. Pierre Balledux speelt de hoofdrol. Een bewoner van de Leidschevaart heeft bij de politie aangifte gedaan, dat men in den af geloopen nacht zich door verbreking van het slot toegang heeft verschaft tot zijn schuur, staande in een tuin aan den Oosterduinweg alhier. Uit deze schuur zijn dertien konijnen ont vreemd. De politie zoekt nu den persoon die deze voorzorg voor zijn a.s. kerstmaaltijd trof. elefoneer ons Uw antwoord op omroepers onder nummer VRAAG NAAR TOESTEL 61 Omroeper-Service Noem het nummer van de annonce waarop D wenscht te reflectceren. Wij noteeren alle bijzonderheden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke doorzending aan den steller der annonce. OMROEPER-SERVICE NASSAULAAN 51. HAARLEM Kantooruren van half 9 tot half 6. 's-Zaterdags van hall 9 tot half 1. De namen van de stellers dar annonces worden niet bekend ■4c gemaakt. Geboren: 19 Oct. A. T. Mantelv. Berneveld, d.; 20 Oct. C. M. de JongLandman, z.; 21 Oct. A. A. Heemskerk—de Vogel, d.; M. Visser de Graaf, z.; G. VertonRooke d. Overleden: 20 Oct. H. Krom, 78 jaar, Oranje straat; C. H. Logmans, 47 jaar, Luzacstraat; A. JagerDondorff, 65 jaar, Fonteinlaan; M. W. C. de Koning, 68 'jaar, Bosch en Hovenstraat; J. Tol, 40 jaar, Kamperlaan; T. J„ 19 dagen, z. v. J. P. L. Zegwaart, Kloosterstraat; A. Ver ver, 84 jaar, Padangstraat; A. v. d. Meer, 57 jaar, Paul Krugerkade; 21 Oct. H. M. A. Kooij v. d. Vaart, 71 jaar, Hagestraat; H. C. van Nas sauBouwmeester, 28 jaar, Kamperlaan. De tweede match voor het in Velsen-Noord ging tegen Krijtje" uit Beverwijk. Na bleven de gastheeren met 60 meerderheid. Hieronder de resultaten: 't Blauwe Krijtje—Excelsior. Th. van NoortS. Oorthuis Van GeestC. Maks BlomJ. v. d. Aar LandaalH. Lamers LangendijkJ. Gertenbach W. v. d. LemJ. Barnhoorn HensbergenK. Verhoef L. Peelen—C. Maks Jubileum-tournooi B.V. ,,'t Blauwe spannenden strijd caramboles in de 150—108 26— 60 73— 90 64—100 100—125 81—100 75— 52 50— 44 Totaal 619—679 Deze week komt de B.V. „Plan-Zuid" (Am sterdam) op bezoek. Maandagavond werd in „Centraal-Bar" een aanvang gemaakt met de ingelaschte ontmoeting „Vriendenkring—Haarlem-Noord". De bezoekers waren tegen het sterke spel van de thuisclub niet opgewassen en bleven 105 ca ramboles achter. VriendenkringHaarlem-Noord. BoerwinkelMeeuwenoord 115128 RoefsP. de Groot 30072 TerreehorstDekker 8068 Copini Jr.Bennet 6042 Voorloopige uitslag 415310 Woensdagavond vinden de slotpartijen plaats. In hotel „Royal" werden Maandagavond j.l. de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1934- 1935 der Haarlemsche Damclub voortgezet. De uitslagen luiden als volgt; Hoofdklasse: H. Greeuw remise met J. Pop pen; J. W. van Dartelen remise met P. G. van Engelen; H. van Lunenburg Jr.—J. van Looij, afgebroken. Tweede klasse: J. Zurel wint van J. Wielen- ga; A. Smit wint van Th. Wesselman; J. J. van Kesteren wint van I. Ravensbergen; I. Risseeuw K. Olij, afgebroken; A. KielJ. Otter, afge broken. Burgerlijke Stand Bevallen; N. van Leeu wen—Valster 2 d; M. W. de Goede—van der Klugt z. Ondertrouwd: W. F. Kruijer en J. C. G. Kaptein. Getrouwd: E. J. van Donselaar en J. van den Hout. H. C. Dixon en T. G. M. Swarts. BURGERLIJKE STAND B. en W. schrijven aan den Raad: Het is wenschelijk, dat wordt overgegaan tot uitbreiding van het aantal ambtenaren van den burgerlijken stand op de afdeeling waar de da- geltjksche werkzaamheden ten behoeve van den burgerlijken stand worden verricht. Door de toe neming van deze werkzaamheden blijkt meer dere malen aan die uitbreiding behoefte te be staan. Ten einde door deze uitbreiding geen meer dere lasten op de gemeente te leggen, stelt de heer N. Vos, gemeente-secretaris, zich voor met ingang van 1 Januari 1935 afstand te doen van zijn bezoldiging als ambtenaar van den burgerlijken stand. De heer Vos blijft dus wel in functie als ambtenaar van den burgerlijken stand, doch zonder bezoldiging. Met deze regeling kunnen wij ons geheel ver eenigen en daarom bevelen wij u aan voor be noeming tot ambtenaar van den burgerlijken stand met ingang van 1 Januari 1935, den heer H. Schol, adjunct-commies 2e klasse op de af deeling „burgerlijke stand". Door uitbreiding van het aantal ambtenaren van den burgerlijken stand is wijziging van de verordening tot verdeeling van de werkzaam heden tusschen de verschillende ambtenaren van den burgerlijken stand noodzakelijk, waar toe een ontwerp-besluit is bijgevoegd. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij: C. J. Laros. Iepenlaan 41, actentasch; v. Deursen. Berkenlaan 16, actentasch met in houd; Bureau van politie, Raadhuisstraat, ceintuur; v. d. Aar, Reigerstraat 87 te Haar lem, paraplu; Bureau van politie, Raadhuis straat, vulpen en zakdoek; Buthker. Zand- vaartkade 10, roeispaan; Wessels, Havenstraat 39, hondenpenning; Peters, Balistraat 5, taschje met inhoud; J. Vreeken, damesporte- monaie met inhoud; Heitlager Wilhelminaplein 4, rozenkrans; Geertsema, Remfcrandlaan 17, een pakje inhoudende een schort en eeniggeld; Pieterse, Berkenlaan 17, Haarlem, poes; A. W. Scheeper, Sumatrastraat 35, vulpotloodhou- der (zilver); Jansen, Landzichtlaan 10, arm band; W. v. d. Eem, Bomeostraat 44, Ulster; Steinman, Balistraat 25, koperen gewicht; Bureau 'van politie, Raadhuisstraat, koralen halsketting en ceintuur; L. Bakker, Res Nova plein 30, rijwielbelastingmerk; Wensum, Bcr- neostraat 36, handschoen; Lammers, J. v. Goyenstraat 28, oud heerenrijwiel; v. Looij, Lindenlaan 16, bankbiljet; v. Glerum, J. v. Goyenstraat 33, damesrijwiel; A. Hulkenberg, Zomerzorg te Hillegom, portemonaie met in houd, belastingmerk en andere bescheiden; B. Kieft, Glipperweg 64, portemcnnaie met in houd, mr. Te Bokel, Middenlaan 17, hond (fox). Adressen R. K. Werkliedenverbond De afd. Heemstede van den R. K. bouwvakarbeiders bond „St. Jozef" in vergadering bijeen, betuigde met algemeene stemmen adhaesie aan de adressen aan den Raad van Ministers gezonden betreffen de verbetering van den werkloozensteun en werk verruiming, beide adressen gezonden door het R. K. Werkliedenverbond. Deze vergadering was zeer druk bezocht. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij: M. Mok Barteljorisstraat 4 Haarlem, een portemonnaie met inhoud; de Graaf Molen - werfslaan 62, een slinger van een auto; L. v. d. Putten Prinsenlaan 3, een rijwielbelastingmerk; J. de Klerk, Van Slingerlandlaan 26, een paal schoenen Van d. Linden, Zandvoortschelaan 31, damestasch met inhoud; K. Schneider, Leidsche- vnarfrweg 53, een paar regenpijpen; Haalenbos, Crayenestersingel 11, een kinderhandschoen; Kaptein, Heerenweg 135, een zwarte poes; Hoe- beke, Zandvoortschelaan 136, een regenjas; J. Karreman, Gen. Joubertstraat 51, een rijwielbe lastingmerk; G. Storm Asterkade 32 een poes; Wesselman Molenwerfslaan 98 een rijwielbelas tingmerk; T. Zorge Kerklaan 54, een vulpen; Boome Balistraat 3, een sigarenaansteker; J. v. Eem, Bomeostraat 44, een kinderlaarsje, Bu reau van Politie, een jas. Badhuis In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 15 t.m. 20 October ge nomen 592 douchebaden en 29 kuipbaden. Aan 27 kinderen were een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 31 volwassenen gebruik gemaakt. „Santpoorts Bloei" Bovengenoemde verga dering heeft plaats gehad In Zomerlust onder voorzitterschap van den heer J. v. Beem. Besproken werd o.a. het vastrecht voor gas, de muzieknis-affaire, en de dreiger.de ver anderingen in het telefoonnet van Santpoort, die veel inwoners ernstig zullen dupeeren. Ook werd critiek uitgeoefend op de huidige prijsver- hoogigen bij het P. E. N. Ook de ontbossching van Santpoort werd onder de aandacht ge bracht. De vereeniging kon verder bogen op eenige mooie successen, men denke aan den Brcderood- scheweg en de tweede verbetering van de Hoofdstraat. Ook zijn op aandringen van het bestuur de trottoirs van het zuidelijke deel van de Hoofdstraat veranderd in rijwielpaden. De Brederoodscheweg moest het ook thans nog ontgelden, nu weer „omdat" ze Brederood scheweg heet! Men wil n.l. den naam gewijzigd zien, om verwarring te voorkomen met den gelijknami- gen weg in Bloemendaal. Om deze reden moet echter in geen geval het gedeelte van dien weg onder de gemeente Velsen van naam veranderen, omdat deze vrijwel op de historische plek van het aloude Brederode gelegen is. Misschien zou een titel als „Laan van Brederode" hier orIcs- sing brengen. Blindenavond Donderdag 8 November zal in hotel „zomerlust" te Santpoort door den R. K. Blindenbond „St. Odllia" een avond ge geven worden. Veiling kerkpfnken Donderdag 25 October heeft des morgens cm 10 uur v.m. aan de kerk de veiling plaats van oe kerkpinken. Een ventverbod. Door den raad werd den 10 December 1933 in handen van B. en W. ge steld om advies een adres van de Middenstands centrale voor Velsen e.o. om „invoering van een ventverbod met vergunningsstelsel in dien zin, 'dat ventvergunningen in onze gemeente alleen kunnen worden verleend aan bonafide en reëele gevestigde kooplieden, doch niet aan gelegen- heidsventers". Het is niet de eerste maal, dat een soortgelijk adres werd ontvangen. Den 16 April 1929 kwam bij de raad in behandeling een schrijven van „Onderling belang", vereeniging van winkeliers en handelaren in aardappelen, groenten en fruit, met verzoek een verordening in het leven te roepen om het venten in deze gemeente door elders gevestigde personen tegen te gaan. B. en W. stelden toen voor, hierop afwijzend te beschikken, omdat door het treffen der ge vraagde regeling geen gemeentelijk belang zou -orden gediend. Den 7 Mei 1933 werd door den raad zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig dit advies besloten. In het onderwerpelijk adres worden de vol gende motieven voor het invoeren van een „ventverbod" met vergunningsstelsel" genoemd: 1. ook de handeldrijvende middenstand lijdt ernstig onder de gevolgen van de crisis; 2. de overstrooming van de gemeente met alle soorten venters en gelegenheidskooplieden van buiten ondermijnt -de positie van den han- deldrijvenden middenstand ernstig; 3. voor een ecor imische en hygiënische warendistributie bestaat door het optreden van de gelegenheidskooplieden geen behoefte; 4. fle gelegenheidskooplieaen beteekenen voor een geregelde behoeftebevrediging een gevaar. Het onder 1 aangevoerde is volgens B. en W. niet onjuist te noemen. Het onder 2 genoemde motief kunnen zij niet zoo zwaar nemen als adressante, hoewel zij er kennen, dat, door de verminderde werkgelegen heid, meer dan anders, verschillende personen als venter optred-n om. te trachten op die wijze zichzelf te redden en niet om steun te behoeven aan te kloppen. B. en W. stellen zich de vraag of het geen groot voordeel kan zijn voor verreweg het groot ste deel der ingezetenen, dat de vrije concur rentie blijft bestaan. Wanneer er op zekere tijden overvloedige aan voer is van bepaalde goederen, waardoor de marktwaarde gering wordt, Is het dan niet te prijzen, dat ook nnze ingezetenen daarvan zoo veel mogelijk profiteeren? Dit kan voor een be langrijk deel slechts geschieden door venters, omdat de prijzen o.i. anders veelal te hoog blij ven. Men mag ook niet vergeten, aldus B. en W., dat het opnemen van-een verbod tot venten met de mogelijkheid van het verleenen van vergun ningen, niets anders kan beteekenen, dan dat aan een ieder, die het beroep van venter in een andere gemeente uitoefent, hier een vent vergunning moet worden afgegeven, omdat an ders tegenover de vele personen uit deze ge meente, die met het venten van visch enz. elders hun brood verdienen, zonde: twijfel tegen maatregelen zullen worden genomen. Het effect van een verbod zal dus niet van die beteekenis kunnen zijn, welke adressante zich voorstelt. Het argument onder 3 aangevoerd meenen B. en W. gevoegelijk buiten beschouwing te kun nen laten omdat dit niet terzake dienende is. Het bezwaar in punt 4 genoemd wil B. en W. onjuist voorkomen. Uit de praktijk is hier nim mer gebleken, dat aan dit argument eenige waarde kan worden toegekend. Hoewel uit het vorenstaande blijkt, dat het college niets gevoelt voor de inwilliging van het verzoek, meenen zij geen afwijzend advies te moeten uitbrengen, omdat aangrenzende ge meenten wel een soortgelijke bepaling als de gevraagde hebben vastgesteld en onze gemeente daardoor wel gedrongen wordt in een richting, welke B. en W. op zich zelf volkomen onjuist vinden. Vereeniging van Strandpachters Door deze vereeniging is aan den raad een schrijven ge richt, waarin het verzoek wordt gedaan om, alvorens te besluiten tot het treffen van maat regelen tegen de strandpachters, die met de betaling van hun pacht achterstallig zijn, eerst een onderzoek in te stellen naar de omstandig heden, waarin bedoelde strandpachters verkee- ren. Deze omstandigheden zijn namelijk, naar de stellige overtuiging der vereeniging, van dien aard, dat van absolute onmacht om de achterstallige strandpacht te voldoen, gespro ken kan worden. Verder verzoekt de vereeni ging in verband met het feit, dat verondersteld mag worden, dat de raad zijn standpunt ten aanzien van voornoemde pachters, zal doen af hangen van de resultaten van een individueel onderzoek, een commissie te benoemen, welke aan den raad verslag zal uitbrengen, niet alleen van die strandpachters, die achterstallig gebleven zijn, doch ook van hen, die tot nu toe de betaling hunner pacht volhielden. Dan zou, volgens de vereeniging, blijken, dat ook voor hen, die hun verplichtingen nagekomen zijn, een verlaging der strandpacht alleszins gerecht vaardigd is, aangezien niemand der pachters in 1934 zijn pacht heeft kunnen voldoen uit het overschot van zijn bedrijf. Ten slotte zou de vereeniging het op prijs stellen overleg te mogen plegen met bedoelde commissie om trent de bovengenoemde kwestie. Resultaat schaakséance Ondanks het feit, dat schaakmeester Lilienthal Zaterdag en Zon dag simultaanseances gehouden had te Am sterdam en Haarlem, mag het aantal inschrij vingen boven verwachting genoemd worden. Van de 29 tegenspelers Waren er 18 van de Zandvoortsche Schaakclub. De séance ving 'aan tegen half negen en even tien uur had Liliën- thal alle partijen gewonnen op twee remises na, namelijk tegen den heer L. Blok, secretaris en mevr. Crok. Gedurende den v/edstrijd speelde Liliënthal nog een partij blind, welke ook door hem gewonnen werd. Men meldt ons: Bij velen blijkt de behoefte te bestaan aan de kranige bemanning van de „Uiver" bij be houden aankomst te Melbourne een telegrafi sche gelukwensch te zenden. Ter inlichting kan worden medegedeeld, dat dit kan geschieden via Holland Radio den nationalen radio-weg. De kosten zijn 78.5 cent per woord voor een uit gesteld telegram en 1.57 per woord voor een gewoon telegram. Gelukstelegrammen zijn niet toegelaten. Extra edities in de stad. Een stormloop van het publiek naar de ramen, waarachter nieuwe bulletins worden gehangen. De „Uiver" is te Melbourne over de eindstreep gevlogen, na een heroïsche vlucht over drie werelddeelen. Ruim drie dagen heeft het publiek in een geweldige spanning geleefd. Spanning, die, ha vanmorgen en in den voormiddag haar hoogte punt te hebben bereikt, heetf plaats gemaakt voor een gevoel van dankbaarheid, vreugde en trots, over het feit, dat de dappere Nederland- sche vliegers het hebben bestaan met een ge woon lijntoestel, met passagiers en post, op een' na alle deelnemers aan deze monsterrace te kloppen. Een ontzagwekkende praestatie, die de Nederiandsche luchtvaart en vooral de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij in het cen trum der wereldbelangstelling heeft geplaatst. Wereldbelangstelling, welke tevens uitgaat naar den fabrikant der machine, de Amerikaansche Douglas Aircraft, van welke onderneming naar men weet Anthony Fokker de licentie rechten voor Europa, Sovjet-Rusland uitgezon derd, heeft verkregen. „Het is niet onze bedoeling, op prijzen te jagen. Wij willen toonen wat een commercieel plan vermag", heeft Parmentier bij het vertrek van Port Darwin nogmaals verklaard. Hij hééft het getoond, en méér dan dat. De ervaringen, door hem en de zijnen tijdens deze grootste van alle vliegraces opgedaan, de mogelijkheden, die er uit voortvloeien, zullen ongetwijfeld van invloed zijn op de nieuwe plannen, die de on dernemende directie van de K. L. M. koestert ten aanzien vaii den regelmatigen luchtdienst op Indië. De wetenschap dat de „Uiver" in Melbourne Is, en een prachtkans maakt, wat de handicap betreft, beteekent voor Amsterdam en voor heel Nederland het einde van de belangstelling in het verdere evrloop van de race. En dat is zeer begrijpelijk. Iedereen ten onzent kent Par mentier, Moll, Van Brugge en Prins, ook al heeft men hen nooit in levende lijve gezien, ter wijl de nakomers vreemdelingen zijn, al zijn er onder hen ook namen, die een zeer bekende klank hebben in de kringen der Nederiandsche luchtvaart. Spanning, die is overgegaan in vreugde en trots kan het beter? Vreugde en trots bij de verwanten van het dappere viertal, vreugde en trots bij de K. L. M. te Den Haag, op Waal haven en Schiphol. Vreugde en trots tenslotte in heel Nederland en in de overzeesche ge westen. Schiphol heeft er op bijzondere wijze uiting aan gegeven. Men zag er overal blijde gezich ten. Havenmeester Dellaert, stationschef Thom son, de aanwezige vliegers, kortom: het gansche personeel had zijn aandeel in de vreugde. Het feit dat de „Uiver" te Melbourne was geland, werd door hetd riemaal achtereenvolgens loeien vai^ de sirene aangekondigd. Onmiddellijk daarna weerklonk via de luidsprekersinstallatie het „Wilhelmus", dat door alle aanwezigen staande werd aangehoord. Na het volkslied werd de K.L.M.-marsch ten gehoore gebracht, ter wijl inmiddels overal de vlaggen werden ge- heschen. Het personeel verzamelde zich ver volgens bij het monument op het voorplein, dat is opgericht als een blijvende herinnering aan de eerste vlucht naar Indië. Het was op deze plaats, dat de beteekenis van den nieuwen mijl paal in de geschiedenis der Nederiandsche luchtvaart in het licht werd gesteld. De Amsterdamsche straten boden, vooral in het centrum, het beeld van een opgewekte stemming, nog verhoogd door het feit, dat van verschillende gebouwen de vlag was uitge stoken Omtrent de positie van den „staart" werd om half twee gemeld: Waller (no. 19) wordt nog steeds door motor defect te Batavia opgehouden. HAARLEM Noord - TEL. 16726 berekent thans nog voor 'n geh. 22 karaats goud Pijnloos trekken van tand of kies 1.50 Spreekuur ALLE werkdagen van 912 en van 14 uur. Zaterdags van 912 uur. Avondspreekuur: Dinsdag, Woensdag en Donderdag 7—9 uur, BESLIST pijnlooze behandeling door Nederlandsch Tandarts Hewitt-Kay (no. 60) te 6.15 uit Karachi ge start naar Allahabad. Stoddart verliet Maandag 23.22 Bagdad voor Bushir. MacGregor (no. 2) verliet 7.32 Calcutta naar Rangoon. Maandag 14.34 arriveerde Hansen te Boesjir. Wright-Folanda (no. 33) arriveerden 7.48 te Bagdad. Davies en Hill (no. 15) worden nog steeds door een defecte ailleron te Cyprus vastge houden. Shaw verliet 9.03 Aleppo. Brook (no. 31) wordt nog steeds te Rome op gehouden. 9.47 verliet Melrose Djask voor Karatsji. DETROIT, 23 Oct. (Reuter) Prof. Jean Piccard, de broer van den beroemden Belgischen stratosfeer-onderzoeker, is Dinsdag te 0.58 uur M.E.T. met zijn stratosfeerballon „Ascencion" opgestegen. Mevrouw Piccard maakt den tocht mede. De ballon dreef naar het Z.O. De officier van justitie bij de Haagsche recht bank vorderde heden een gevangenisstraf van een, jaar teg^n den 44-jarigen J. G. van T-, ge wezen directeur van het Centraal bureau voor afgifte van bewijzen van rijvaardigheid, die te recht stond -wegens verduistering van gelden in voornoemde functie. Uitspraak 6 November. Van het stoomschip „Flandria" seint men ons, dat de Nederiandsche Bisschoppen een bezoek gebracht hebben aan Bahia, met het Hollandsch gezelschap. Zij werden door Mgr. Herberhold ontvangen, die de heenreis tot Bahia met hen meemaakte. Hedenmiddag vertrekken de Hollanders van Pemambuco. Allen maken het wel. Maandagnacht zagen de opvarenden van de „Flandria" op 14 uur afstand een Duitsch vrachtschip in brand. De luiken waren gloeiend. Er werden SOS-seinen gegeven. Daar een En- gelsche boot te hulp kwam, was de Hollandsche hulp overbdig. Aan boord van de „Flandria" wordt met spanning de Melbourne-race ge volgd. Hulde aan den radio-dienst. Alweer de Leidschevaart Ondergeteekende passeert dagelijks de Leid schevaart en ziet dan wat een noodtoestand het daar is bij het tegenwoordige verkeer ter hoogte van de opgaande tram naar Zandvoort en de Kwa- kei Ongelukken kunnen daar niet meer uitblijven. De weg ligt schuin, zoodat, als het maar even zal hebben gevroren, je er af moet glijden naar den waterkant. Mijn inziens is dit euvel te verhelpen met niet zooveel kosten. Wanneer de beschoeiing doorgetrokken wordt naar de Kwakel zal de weg aanmerkelijk ver breed kunnen worden en wel circa 2 3 M. Zooals hij nu is worden er slachtoffers gevraagd. Voetgangers moeten zich maar aan den kant wri%^en om een auto te laten passeeren Ik hoop. dat de overheid hier spoedig een einde aan zal maken, nog vóór de winter invalt. W. J. Koelemij. Zandvoortschelaan 150, Heemstede Aerdenhout. Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia, 8 uur; Federatie Greenten- en Fruithandelaren 8 uur; Alberdingk Thijm 8 uur; Rechtskundig bu reau 8 uur; Cursus R. K. Volksbond 8 uur; Be stuur Retraitefonds 8 uur; Groep Bouwvak arbeiders 8 uur. St. Josephsgezellengebouw, Jansstraat 59 Franciscaansche Ontwikkelingsavond, half 9. Schouwburg Jansweg R. K. Gemengd Too- neel „Thalia", kwart over 8. Gem. Concertzaal Concert H. O. V., kwart over 8. Frans Hals Museum Tentoonstelling werken van H. van Steenwijck van 105 uur. Palace „Peenhaar", op het tooneel; Rain- bowballet, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Kunst na Arbeid, 8 uur; R.K. Turnkring, 8 uur. Sociëteit „Vereeniging" Kennemer Foto kring, 8 uur. Stadsschouwburg _Trudi Schoop-ballet, kwart over 8. Schouwburg Jansweg R.K. Gemengd Too neel „Thalia", kwart over 8. Hotel „de Leeuwerik", Kruisstraat Nederl. Reisvereeniging voor Katholieken, kwart over 8. Frans Hals Museum Tentoonstelling werken van H. van Steenwijck van 105 uur. Palace „Peenhaar"; op het tooneel: Rain- bowballet, 2.30, 7 en 9.15 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werkda gen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres; Bioemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (t-elef. 16391). Spreekuren: R. K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur. Vrijdags van 1 tot 2 uur Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Opengesteld: dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur. 's Maandagsochtends gesloten. - - "r -3V Cl "AW VOLGENS OFFICIEUZE BERICHTEN IS DE-1 „UIVER" TE 1.29 UUR TE MELBOURNE GE*®Ï LAND. Nieuw kabinet-Oezoenowitsj in Joego-SIavië gevormd; Jeftitsj weer minister van buiten- landsche zaken. Nieuw kabinet-Salazar in Portugal. Voorloopige besprekingen voor de Vlootconfe- rentie van 1935 heden te Londen begonnen. Bij de gevechten in Asturië zouden 2500 men- schen om het leven zijn gekomen. Nadere besprekingen te Berlijn over de uitvoe ring van het clearingsverdrag met Duitschland. Onderzoekingen van de Nederiandsche onder zeeboot K XVIII voor de Engelsche. regeering. Twee opiumsmokkelaars te Amsterdam aange houden. De ex-commissaris van politie te Hengelo, die terecht stond wegens valschheid in geschrifte, van alle rechtsvervolging ontslagen. JJMÜTDEN, 23 Oct. Rijksvischafslag Tarbot 65 —80" cent per K.G. Tong 1.10—1.30 per K.G. Mid del Schol 30.00, Zetschol 19.0022.00, kleine Schol 8.2018.00, Schar 9.5016.00, Tongschar 25.00 30.00 per 50 K.G. Rog 15.0018.00 per 20 stuks. Vleet 3.206.00 per stuk. Pieterman en Poon 4.50 —6.10, groote Schelvisch 18.0027.00, midd. Schel- visch 12.0022.00, kleine Schelvisch 4.5014.00 per 50 K.G. Kabeljauw 40.0060.00 per 125 K.G. Gullen 5.00—17.50 per 50 K.G. Leng 0.55—1.15 per stuk. Wijting 1.709.00 per 50 K.G. Koolvisch 1380 cent per stuk. Makreel 0.804.60 per 50 K.G. Versche Haring 0.802.30 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aangeko men STOOMTRAWLERS Corry 250 manden 1600.Schoorl 900 man den 4190.Olympia 150 manden 1380.De Hoop 160 manden 1400.Bloemendaal 450 man den 4990.Isabel 130 manden 2240.Rotter dam 900 manden 4100. LOGGERS K.W. 41 900.- rijk geïllustreerd vormt dit boek een blijvende herinnering aan de oude Zuiderzee. Verkrijgbaar bij Drukkerij „t Kasteel van Aemstel", N. Z. Voorburgwal 6973, 'iAmsterdam f 090. afgehaald of a 1.— [franco p. p. Giro 22884

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2