Begrafenis van Raymond Poincaré Industrie krijgt orders New-Yorksche Beurs I GROOTSCH VAN STIJL EN AANGRIJPEND Kabinetscrisis Portugal DINSDAG 23 OCTOBER 1934 Rouw van heel een volk in Korosjetz in vrijheid Het landbouwcongres te Rome Keiler—Rajchenbach 1 Hij wilde rusten in Lotharingsche aarde aan de Maas bij Verdun en Marne Leider der vroegere Sloveensche Katholieke partij Belangrijke opdrachten voor de Machinefabriek Thomassen te De Steeg HET VLIEGTUIGONGEVAL Te Soerabaja DE PESTGEVALLEN TE BATAVIA Isolement opgeheven HARINGAANVOER TE YARMOUTH Verkoop naar Nederland? UTRECHTSCH DAGBLAD Nieuwe hoofdredacteur benoemd NIEUW KLOOSTER DER C1STERCIËNSERS DAMMEN Bezichtiging Vredespaleis GEDEPUTEERDEN VAN ZUID-HOLLAND Blijvende korting jaarwedden voorgesteld De negende partij remise; heden de laatste ontmoeting Ondanks den halmen handel konden de koersen verbete ren; het slot was verdeeld. H WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 22 October FAILLISSEMENTEN Genua-express (BySondere correspondentie) Frankijk heeft zijn grooten staatsman Poin caré ten grave gedragen, met het impo sant rouwvertoon, dat in zijn mengeling van uiterlijke vormen met 'n overvloed van echt sentiment zoo typeerend Fransch is. Waarlijk, dit volk weet zijn feesten te vieren en zijn hel den te eeren. Een begrafenisplechtigheid, zoo grcotsch van stijl en tegelijk zoo innig aangrij pend als deze, die we weer beleefd hebben, vereischt wel een zoo verfijnde cultuur als de Fransche samenleving bezit. Drie dagen heeft de groote doode het Panthéon tot het hart van Parijs gemaakt, en drie dagen lang is het volk hierheen getrokken bij honderden en duizenden, vanaf de morgenschemering tot in den laten avond. Werkelijk het volk, moeders, studenten, schoolkinderen, priesters, arbeiders, officieren, een niet eindigende processie van Franschen, die hun laatsten groet kwamen brengen aan den Franschman by uitnemendheid. Sommigen wierpen bloemen over de barrière naar de lijk kist; ik heb er ook gezien, die snikten, en an deren, die baden. Kransen lagen opgestapeld. „Aan Raymond Poincaré, prins Paul van Joego slavië." „Aan Raymond Poincaré, het Joego slavische parlement." Maar tusschen de vele of- ficieele blcemenhulden viel een andere, beschei- dene in 't oog, met een wit papier, waarop ge schreven stond: „aan den grooten Fransch man, een dankbaar hart." Een zware, grijze Octoberhemel welfde over de stad, over het grootsche Panthéon, waarvóór de smalle katafalk staat, ingehuld in een gewel dig afhangend vlaggedoekIn groote stilte wacht een dichte volksmassa in de aangren zende straten op de aankomst van president Lebrun, die uit Joegoslavië is teruggekomen, van die andere rouwplechtigheidÖp de tri bunes ziet men de gezichten, die den Fran schen geest vertegenwoordigen: bekende rech ters, advocaten, geleerden, professoren. Als Doumergue in de plechtige stilte, waarin duizenden him adem inhouden, het woord neemt, schalt het terug uit de luidsprekers aan de pleinhoeken, en zeker ook uit die van heel Parjjs, van heel Frankrijk. Men voelt, hoe op dit oogenblik een natie bijeen is, hoe hier een volk, dat geen partijhaat verscheuren kon, voor welk 't woord vaderland nog een heiligen klank heeft, zich vindt in den rouw om dit vader- landsch verlies. En dat is het ook, wat de innerlijkheid, de aangrijpende diepte geeft aan deze grootsche plechtigheid waartoe de hoofdstad al haar ma jesteit leent: de- saamhoorigheid van dit volk, de gehecht heid aan zijn bodem, de gehechtheid aan zijn godsdienst, die ook in het politieke leven tra ditie bleef, en meer dan dat alleen. De stoet trekt langzaam, de oud-strijders met hun vaandels voorop, door de straten, naar de kerk, waar de uitvaartdienst gehouden zal wor den. Een dunne motregen miezert omlaag. De kist rust op het affuit van een kanon, Herriot Millerand, Generaal Bourgeois, Generaal Wey- gand houden de koorden van het lijkkleed vast. Een reeks officieele personen volgt onder hen vallen op prins Arsène Kargeorgewitch, de oom van den zooeven vermoorden koning van Joegoslavië, en prins Nicolaas van Roemenië, de broer van koning Carol. Het corps diploma tique is voltallig aanwezig. Op het kerkplein staan twee rijen hooge kandelaars gebouwd, ver boven den treurigen stoet staan zij uit en verbranden langzaam, met witten rook, hun wierook. De klokken van de Nötre Dame lui den, luiden Dan wordt de kist van Poincaré het kerkpor taal ingedragen, onder den rouwtooi van den gevel door, die 'n breeden zwarten sluier draagt rondom den hoofdingang. Het groote middenschip is spoedig gevuld. De familie Poincaré, president Lebrun, de leden der Regeering, de gezanten der vreemde mogendheden, reeksen bekende figuren uit het openbare leven, vooral van de balie. Mgr. Crepin draagt de plechtige lijkmis op, en als een troost zet het kerkkoor machtig in; uitgezochte stemmen dragen uitgezochte muziek voor. Al wat naam en roem heeft in Frankrijk, is bij dezen uitvaartdienst vereenigd in gebed Later wordt de kist met Poincaré's stoffelijk overblijfsel naar Nubécourt gebracht. De offi cieele plechtigheid is ten einde. Thans volgen slechts nog de heel intieme bekenden; ook Minister Herriot en Tardieu begeleidden hun gestorven vriend op zijn laatste reis. Poincaré heeft tijdens zijn leven steeds weer uitdrukke- LISSABON, 22 Oct. (Reuter). Minister-pre sident Salazar heeft het collectieve ontslag van het kabinet aangeboden in een ministerraad, welke tot het laatste oogenblik geheim was ge houden. Salazar zal terstond een nieuw kabinet samenstellen. BELGRADO, 22 Oct. (Reuter). De leider van de voormalige Sloveensche Katholieke partij, dr. Korosjetz, die tijdens het bewind van koning Alexander geïnterneerd werd, is thans definitief in vrijheid gesteld. Oesoenowitsj zet zijn besprekingen voor de vorming van een nieuw Zuid-Slavisch kabinet voort. Hij confereerde o.a. met de voorzitters van Kamer en Senaat. lijk herhaald, dat men hem nergens anders be graven mocht dan te Nubécourt, een dorp tus schen Bar-le-Duc, waar Poincaré geboren werd, en Verdun. Hier, vlak bij de Maas, is het kleine intieme kerkhof gelegen, waar de ouders van Poincaré zijn bijgezet en de grootouders, en waar voor hem zelf de plaats wachtte, die hij niet voor een roemvollere heeft willen ruilen. Poincaré is tijdens z'n leven dikwijls op dit ver laten kerkhofje geweest; nog 'n maand geleden heeft hij er een bezoek gebracht, in een van die aanvallen van zwakte, die hem in het laatste jaar overkwamen. Zijn gezellin moest hem on dersteunen op de tredenOok toen, nauwe lijks vier weken geleden, heeft Poincaré her haald, dat. hy hier begraven wilde worden, by de zijnen. En nu rust hij er dan, in zijn Lotha ringsche aarde, in zijn provincie, waar hy ge boren werd en die heel zijn leven verklaart; vlak bij Verdun, vlak by de Marne.... Wij vernemen, dat bij de N.V. Machine fabriek Thomassen en Co. te De Steeg eenige belangryke orders zijn geplaatst, n.L 54 gasmotoren van 25 P.K., besteld door de Venezuelan Oil Company, welke motoren bestemd zyn, om boven de boorputten van de olievelden in Venezuela te worden opge steld, ten einde de olie van een diepte van 1000 a 1500 meter op te pompen. Bovendien wordt in de fabriek gewerkt aan een niet onbelangrijke order, bestaan de uit een aantal machines, bestemd voor de olie-industrie op Curagao en tenslotte heeft de fabriek opdracht gekregen van de Nederlandsche Spoorwegen tot de levering van zeven Dieselmotoren, welke niet be stemd zijn voor de Dieseltreinen, maar voor de motorwagens, welke reeds sinds jaren loopen op de lijnen ZutphenApeldoorn, ZutphenZwolle, enz. In verband met deze orders is het perso neel van de fabriek tot 220 man uitgebreid. SOERABAJA, 22 Oct. (Aneta). Omtrent het ongeval met het legervliegtuig V 4 kan nog wor den gemeld, dat de V 4, een klein Fokker-water vliegtuig, bemand door den sergeant-vlieger Bui- nink en den sergeant-vliegtuigmaker Kruidenier, als onderdeel van een oefening op het water daalde. Na de opstyging werd een bocht geno men, waarby het vliegtuig afgleed en in het water stortte. De inzittenden liepen lichte kwet suren op. Een duikboot, welke zich in de buurt bevond, nam de inzittenden over. Het toestel wordt geborgen. BATAVIA 22 Oct. (Aneta). Thans is positief ge constateerd dat de twee patiënten die nog in de C. B. Z. vertoeven niet lydende aan pest zijn. Heden is het isolement van de laatste pondok opgeheven. De dienst der Volksgezondheid stelde Singapore hiervan in kennis zoodat de opheffing van de pestbesmetting mogeiyk spoedig kan wor den verwacht. ROME, 22 Oct. (V.D.) De twaalfde algemeenè vergadering van het Int> nationaal Landbouw- Instituut is plechtig geopend in tegenwoordig heid van byna alle gedelegeerden der buiten- landsche delegaties, welke 52 landen vertegen woordigen. De Italiaansche minister van land bouw presideert de vergadering. LONDEN, 22 Oc^ (V.D.) Te Yarmouth was de haring-aanvoer de laatste dagen zeer groot. De logger Boy's Friend" uit Lowestoft arri veerde Zaterdagavond te Yarmouth met een vangst van 360.000 haringen, waarvoor slechts 5 shilling per ton geboden werd, welke prys werd geweigerd. Nadat de visch in üs was gelegd, vertrok de logger naar Nederland, vermoedeiyk naar Vlaardingen of IJmuiden, in de hoop daar een beteren prys voor de haring te maken. Het „Utrechtsch Dagblad" meldt, dat com missarissen met ingang van 1 November tot hoofdredacteur van genoemd blad benoemd hebben den heer dr. J. G. Loohuis te 's Gra- venhage. Zaterdag heeft Dom Franciscus Janssens, generaal abt der Cisterciënsers, den eersten steen gelegd van het nieuwe klooster te Nieuw- kuik. lijke korting van f 250 op elk hunner jaarwedden (krachtens besluit der P. S. van 20 Dec. '33) te vervangen door een biyvende, en alzoo het be drag hunner jaarwedde, waarvan ieder de helft als vast inkomen geniet en de andere helft tus schen de leden als presentiegeld wordt verdeeld, met ingang van 1 Januari 1935 vast te stellen op f 4750. Het Vredespaleis, voor zoover niet in gebruik, is tot nadere aankondiging voor publieke bezich tiging opengesteld alle werkdagen van 12.30 n.m. en den eersten en derden Zondag van de maand van 24 uur n.m. In overeenstemming met een desbetreffend schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken stellen Ged. Staten van Zuid-Holland thans aan de Provinciale Staten voor, de tijde De negende partij KeilerRajchenbach werd gisterenmiddag in het Carlton Hotel, te Am sterdam verspeeld. Nu dat Rajchenbach reeds na de achtste partij op zulk een fraaie wijze den wereldkam pioenstitel heeft gewonnen is deze negende party voor den titelwinst niet meer van be lang. Niettemin loont het de moeite ook de negende en tiende party in al haar finesses na te gaan, daar beide spelers nu niet meer onder den loodzwaren druk handelen, nu er niets meer op het spel staat dan hoogstens de repu tatie van den nieuwbakken wereldkampioen. Keiler stelt er prys op tenminste uit de laatste twee partyen nog winst te boeken, hunkert er naar den thans zoo zwaren nederlaag tot het allerkleinste minimum een 119 zege van den Franschman, te reduceeren. Na het stormachtige slot van de Zondag- party, die Rajchenbach tot wereldkampioen promoveerde, restte ons weinig tijd tot nabe schouwingen; trouwens, gedurende den loop van de match hebben wij herhaalde malen onze indrukken over den strijd weergegeven. Toch resten er, en wij willen het juist by den negen de partij, nu de gemoederen weer eenigszins tot rust zyn gekomen, vermelden, eenige slot- indrukken die de match heeft achtergelaten, hoofdzakelijk met betrekking tot de verschil lende uiteenloopende meeningen, die zoo inden loop van de ontmoeting zijn geuit. Allereerst dan: een vraag van allereerste im portantie: was Keiler de aangewezen man om tegen Rajchenbach in het strijdperk te treden? Had Nederland absoluut geen sterker vertegen woordiger kunnen afvaardigen om een rede lijke kans te maken, dat een Nederlander den titel van wereldkampioen op zijn naam zou brengen? Wij hebben ons opzettelijk tijdens de match niet met de beantwoording van deze vraag, die dikwijls is gesteld,' en die mede is ontstaan tydens den wedstrijd door het voort durend falen van den Nederlandschen ver tegenwoordiger, bezig gehouden, om geen ont moediging te willen bewerkstelligen, en omdat wy ons verplicht achtten, nu de wedstrijd toch eenmaal daar was, alle critiek omtrent de keuze van den Nederlandschen vertegenwoor diger op te schorten tot een meer daarvoor ge schikt oogenblik. Keiler heeft jammerlijk gefaald, en het ligt nu niet in onze bedoeling, den nederlaag ook maar in een enkel opzicht te willen veront schuldigen. Uit sportief oogpunt erkennen wij ten volle de geweldige prestaties van Rajchen bach, en wij stellen voorop, dat de mogelyk- heid ons gering voorkomt, dat een ander tegen stander ook niet in het zand zou hebben ge beten. Was Keiler echter, afgescheiden dus van het feit, dat een ander wellicht ook verloren zou hebben, nu inderdaad onze sterkste ver tegenwoordiger? Wy moeten deze vraag ont kennend beantwoorden. Weliswaar wist hy in het laatst gehouden kampioenschap den titel te winnen, doch in dit toumooi ontbrak één speler, die nog steeds door velen in den lande als de sterkste wordt beschouwd, ook al komt hij sinds 1928 niet meer in toumooien uit: de ex-wereldkampioen" B. Springer. Wij schrij- ven dezen titel opzettelijk tusschen aanhalings- teekens. De kampioen van 1928 stelde wij schreven het reeds in onze vóóroverzichten het gesol met den titel moede, deze ter be schikking, maar zijn kracht was en is pheno- menaal. Zijn kennis, zyn natuurlijke begaafd heid waren en zyn nog steeds het allerbeste wat een damgenie in den waren zin van het woord kan voortbrengen. En een krachtmeting tusschen Rajchenbach en Springer zou ook nu nog ieders dammerideaal zyn geweest. Misschien in de toekomst? Laten we het van harte hopen. En dan is er nog iets: spelers van reputatie, edoch van een thans verbleekte reputatie, heb ben de meening geuit, dat Rajchenbach's spel heusch niet zoo imponeerend is als algemeen wordt voorgesteld en gepropageerd. Zy geloo- ven, dat het Rajchenbach mooi meegeloopen is en schrijven de winst van de partyen niet toe aan grootere kracht van den Franschman, doch aan zwak spel van Keiler. Wy komen hier ten stelligste tegen op. Wy, die in de gelegen heid waren, vaak zet voor zet, voetje voor voetje, het verloop van elke partij te volgen, en alle anderen, die in ademlooze spanning het resultaat van elke partij afwachtten, heb ben slechts één unanieme meening over het door Rajchenbach gepresteerde: hier was een damphenomeen aan het woord dat excelleert in elk genre, dat het spel beheerscht tot in de kleinste finesses, een volkomen damgenie! Dit is geen overdreven lof, dien wy den Fransch man toezwaaien; het is de eerlijke erkenning van een machtig virtuoos, tooverend met de schijnbaar zoo eenvoudige stukken, die het damspel leven geeft, die zelfs by de gerouti- neerden in het spel de opmerking ontlokt, in stomme verbazing gegeven: ,,is dat alles uit het damspel te halen? Is dat mogelijk, om het spel zoo te kneden?" Men spele Rajchenbach's partyen grondig na: men vindt niets, alleslykt gewoon. Men herhale het: er komt misschien licht in de duisternis. De betoovering zal be ginnen te werkenhet is een climax van schoon heid, die zich openbaart. Daarom, men ver- bloeme de feiten niet: Rajchenbach is de groot meester van het heden, zyn jeugd wettigt de veronderstelling, dat hy het ook in de toe komst zal zyn.... De negende party was wederom een faire krachtmeting. Rajchenbach opende met 34-29 en na de gebruikeiyke tegenzetten volgde een door Fabre veel gebruikte voortzetting, die een ruil naar veld 25 voor wit tengevolge heeft. Keiler poogde nu met een veelomvattende flanktheorie Rajchenbach in de verdediging te dringen, doch deze dwong voor de zooveelste maal het klassieke genre af. Keiler bezat nu het centrum, doch de mogelijkheden dit aan Rajchenbach te betwisten, waren slechts mi niem. Op origineele wijyze formeerde de Pary- zenaar een stelling, die omgegooid kon worden op elk moment, dat dit noodig kon zyn. Kei ler zelf scheen er ook zoo over te denken, al thans hy nam het initiatief tot een ruil, die de posities ver van elkander verwijderden. By den opbouw, die zuiver Hollandsch werd, bleek van Keller's spel de meeste kracht uit te gaan. In een positie van elk negen stukken liep de stelling vast, en achtte Rajchenbach het raad zaam om tot verdeeling over te gaan. En daarna, ondanks langdurig nadenken Keiler had voordeel, maar kon dit niet tot uiting brengen bleek na een stukoffer van Rajchenbach de winst niet meer aanwezig te zyn, en een puntenverdeeling werd een normaal resultaat De stand is nu 12—6 voor Rajchenbach, vol gens het overzicht: NEW YORK, 22 Oct. (Part.) Met spanning verwacht de beurs de a.s. Woensdag door Pre sident Roosevelt uit te spreken rede op de jaarlijksche vergadering der American Bankers Association. Ook de vaste houding der graan markt stimuleerde eenigszins. Er heerschte in Wallstreet dan ook een iets optimistischer geest, hoewel de ondernemingslust nog maar matig was te noemen. De omzetten gedurende het eerste beursuur beliepen dan ook slechts 160.000 shares. De koersen konden evenwel ver beteren, zij het ook, dat de opwaartsche be weging niet overal even sterk was. Staalwaar- den openden vast en monteerden over de ge- heele linie, dank zy iets optimistischer week berichten. Later volgde evenwel een lichte reactie. Spoorwegshares waren eenigszins on regelmatig. Atchison Topeka's waren zeer vast en trokken ruim één punt aan; enkele andere soorten daarentegen ondergingen geen noe menswaardige verandering. Koperwaarden wa ren aanvankelijk goed pryshoudend, doch tot belangryke veranderingen kwam het niet. Mo- toraandeelen boekten kleine koerswinsten. Pe- troleumfondsen boden weerstand in verband met de pogingen van regeeringswege om door het verstrekken van geleide-brieven het ver voer van onwettig gewonnen olie te bemoeilij ken. Chemische waarden bleven op peil; Du- pont de Nemours waren vaster. Public-utilities betoonden zich goed pryshoudend. Aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen trokken iets aan, doch warenhuisaandeelen ondergin gen weinig verandering. Behalve in het laatste beursuur, waarin nog 180.000 shares werden verhandeld, bleef de af faire in de rest van den beurstyd van kleine afmetingen. Met uitzondering van enkele spe cialiteiten, die eenige koersvariaties vertoon den, bleven de schommelingen binnen enge grenzen, terwyl eerder een neiging tot terug- loopen viel te bespeuren, waaraan de zwakke tendenz op de productenbeurzen er. het herstel van den dollar ten opzichte "an de buiten- landsche valuta's niet vreemd waren. Amer. Tel. Tel. en Case Treshing hadden nogal van aanbod te lijden, terwijl Air Reduction en Na tional Distillers koerswinst konden boeken. In het algemeene beursbeeld kwam ook by het einde van den handel geen verandering en het slot, dat meerendeels op het laagste punt van den dag terecht kwam, gaf slechts fractioneele voor- of nadeelige verschillen te zien. Air Re duction en National Distillers echter kwamen pl.m. 1 pet. hooger af, terwyl Amer. Tel. Tel., Case Treshing en Deleware Hudson 1 pet. verlies boekten. De omzetten bedroegen 570.000 shares. Slotkoersen October Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. American Tobacco 1" American Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas El. cl. A General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Centra] International Harvester International Nickel International Tel. Tel. Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G.A. National Steel New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corn. A United States Leather United States Rubber. United States Steel Corp. Wabash gow. A. Westinghouse Electric. Woolworth Building exdiv. ex claim. 1 gedaan en laten. 22 20 19 130 130 130% 102% 1023/, 103 I6V4 16% 16% 6 6% 36% 367/8 36% 110 111 1103/, 80% 803/, 76 Va 153/4 1£3/, 15% 103/4 11 11 52% 53 527/8 27% 27% 28 15% 157/s 153/, 277/g 28% 28% 121/2 12% 12% 47 48 47% 231/2 23% 23 43 43% 43% 47/8 47/g 47/8 21/4 21/4 2 V4 353% 403/, 36% 1% 1% 1% 26:V4 27 263/, 16% 16% 16% 381/2 39 28 28% 287/s 331/2 39% 391/4 93% 93 93% 1028% 103 104 07/8 10% 10% 18% 18% 18% 30 30 297/s 15% 153/s 153/8 91/s 9% 9% 16% 171/4 34%' 34% 34% 24% 243/, 243/4 93/4 97/s 97s 17V4 17% 17% 32% 33 32% 4.9C-00 4.85-00 891/2 89 89% 6% 6% 6% 2% 2% 21/4 3% 3% 3% 28% 28% 283/g 16% 167/s 16% 21% 20% 207a 167/a 167/s 163/4 37% 363/, 36% 21% 21% 21% 131/4 13V4 13% 168 168 168 203/4 20% 223/, 23% 233/8 39% 39% 39% 31 32% 31% 53/4 6 53/4 41 40% 407/8 6% 6% 6% 13% 13% 13 173/4 18% 18% 16% 16% 163/4 IS8/* 19% 20% 41 40% 40% 8% 8% 8% 102 102 102% 9 9% 9% 3% 3% 3% 57/8 57/8 16 157/g 16 33% 337a 33% 2 2 2 31% 32% 32% 50 50% 603/g t ex coupon bieden Rajchenbach Keller 12 pnt 6 pnt Heden, Dinsdag, wordt de laatste party ge speeld, wederom in het Carlton Hotel. Deze tiende ontmoeting vangt om 2 uur in plaats van vier uur aan, daar na afloop de officieele sluiting zal plaats vinden. Hieronder volgt nog de party: Wit: M. Rajchenbach Zwart: R. C. Keiler 1. 34—29, 19—23; 2. 40—34, 14—19; 3. 45—40, 10—14;; 4. 50—45, 5—10; 5. 29—24, 20x29; 6. 33x24, 19x30; 7. 34x25, 18—22; 8. 31—27, 22x31; 9. 36x27, 17—21; 10. 39—33, 21—26; 11. 33—28, 12—18; 12. 28x19, 14x23; 13. 44—39, 7—12; 14. 39—33, 11—17; 15. 33—28, 9—14; 16. 28x19, 14x23; 17. 43—39, 10—14; 18. 39—33, 1—7; 19. 40—34, 17—22; 20. 41—36, 22x31; 21. 36x27, 13— 19; 22. 34—30, 8—13; 23. 49—44, 2—8 24. 44— 40, 14—20; 25. 25x14, 19x10; 26. 33—28, 15—20; 27. 28x19, 13x24; 28. 30x19, 18—22; 29. 27x18, 12x14; 30. 32—28, 20—24; 31. 47—41, 7—12; 32. 37—31, 26x37; 33. 41x32, 4—9; 34. 46—41, 9—13; 35. 41—37, 6—11; 36. 48—43, 12—18; 37. 43—39, 14—19; 38. 37—31, 8—12; 39. 31—27, 3—8; 40. 42—37, 18—23; 41. 40—34, 10—14; 42. 34—30, 11—17; 43. 30—25, 17—21; 44. 45—40, 12—17; 45. 40—34, 8—12; 46. 34—30, 21—26; 47. 38—33, 17—21; 48. 37—31, 26x37; 49. 32x41, 21x32; 50 28x37, 13—18; 51. 37—32, 18—22; 52. 32—28, 23en32; 53. 39—34, 22—28; 54. 33x22, 32—38; 55. 34—29, 24x33; 56. 30—24, 19x30; 57. 35x24, 38—43; 58. 24r-20, 14—19; 59. 20—15, 43—49; 60. 15—10, 19—24; 61. 10—4, 24—29 62. 25—20, 49—32 63. 22—18 remise. NEW-YORK, 22 Oct. 22 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 20 Oct. Brussel 23.48 23.51 Oslo 24.89 25.03 Rome 8.6114 8.62% A'dam 68.08 68.20 Madrid 13.73 13.76 Londen 1.95% 4.973/, Bern 32.78 32.83 Parijs 6.62% 6.63% Weenen 19.00 19.00 Berlyn 40.50 40 52 NEW-YORK, 22 Oct. 22 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 20 Oct. Suiker Oct. 1.67 1.71 Mei 1.76 1.83 Dec. 1.70-71 1.74 Juli 1.79-80 1.86 •Jan. 1.71-72 1.74 Sept. 1.84 1.86 Mrt. 1.72-73 1.78-79 Ct.Cuba 2.80 2.84 Rubber Standaard Oct. 13.89 13.81 Mei 14.66 14.62 Dec. 14.07 14.01 Juli 14.86 14.82 Juli 14.15 14.13 Sept. 15.06 15.02 Mrt. 14.45 14.41 Katoen Loco 12.50 12.50 Mrt. 12.34-35 12.36-38 Oct. 12.17 12.21 April 12.36 12.39 Nov. 12.21 12.24 Mei 12.38-39 12.42 Dec. 12.25 12.2.-30 Juni 12.39 12-43 Jan. 12.28 12.32 Juli 12.41 12.54 Febr. 12.31 12.34 Tarwe Roode Winter loco 104% Harde Winter loco 1123/a Tin Loco 51.00 51.25 Nov. 51.00 51.25 Koffie (Rio) (Santos) Dec. 7.14 7.06 Dec. 10.45 10.48 Mrt. 7.36 7.31 Mrt. 10.45 10.48 Mei 7.45 7.46 Mei 10.48 10.52 Juli 7.52 7.50 Juli 10.49 10.55 Sept. 7.57 7.54 Sept. 10.50 10.57 CHICAGO, 22 Oct. 22 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 20 Oct. Tarwe Haver Dec. 97-% 973/8-1/, Dec. 506/8 503/8 Mei 971/8-1/4 973/8-1/0 Mei 483/8 48% Juli 923/g-V, 92%-% Juli 433/g 433/3 Mais Rogge Dec. 751/4 76 Dec. 69% 70% Mei 771/4 78% Mei 713/g 723/g Juli 776/8 78% Juli 71V, 723/, - Reuze] Dulutb Lijnzaad Loco 9.50 9.45 Oct. 9.30 9.32% Dec. 1.81 1.82 Dec. 9.40 9.371/0 Mei 1.82 1.84 Jan. 9.55 9.47% Mei 9.80 9.80 WINNIPEG, 22 Oct. 22 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 20 Oct. Tarwe Gerst Oct. 76I/4 76 Oct. 51V, 50% Dec. 763/, 76% Nov. 51% 50% Mei SlVg 81% Mei 53% 52 Rogge Lijnzaad Oct. 54% 54% Oct. Dec. 55% 55 Dec. 1.32s/, 1.293/, Mei 59 583/g Mei 1.38 1.35 V, Haver Oct. 41% 41 Dec. 40% 40 Mei 403/8 40% GRAANNOToERING LIVERPOOL, 22 Oct. Tarwe: Dec. 4/11 Maart 5/3 'A, Mei 5/4% Van 3.304.30 uur Kon. Olie 145%—% A'dam Rubber 91 Steels 20% Beth. Steel 17 3/8—5/16 Van 4.305.00 uur Unilever 72 Opgegeven door v. d. Graaf Co's Bureaux ,v. d, Handel N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard 18 Oct.: J. B. Penning, koopman te Bodegra ven, Kerkstraat 102. J. P. Smeekens, caféhouder, Den Haag, Tasmanstraat 128. W. Fortuyn Droogleever, zonder broep te Scheveningen. Zeekant 37. L. J. Kleintjes JT„ handel drijvende onder de firma 's-Gravenhaagsche kolenhandel, Den Haag, Joan Maatsuykerstrat 23. J. E. van Dullink, bouwkundige te Voor burg, Eenhoornstraat 2. A. Rietberg, Dieren gem. Rheden, Paral lelweg 15. H. S Bolder, aannemer, Etten gem. Gen- dringen. J. Stam, Liendem in de Marsch aan den Hoogeweg J. J. Fleuren. Nijmegen, Van Slichtenhorst- straat 77. R. van Dijk, koopman, Rhenen. M. Slagter, koopman, Arnhem, Steen straat 37. 19 Oct.: E. vreydenberger, loodgieter, Vee- luststraat 44. Na 22 Oct. Hugo Molenaarstraat 23 c„ Rotterdam. Cornells van Gils, Rotterdam, Schiedam- schedijk 72. G. A. van der Zalm, kruidenier! Hordijk 66, West-Usselmonde. J. Rode, rijwielhersteller, Groningen, Plant soenstraat 4. H. Zwerver, slager, Scheemda. P. J. Slip, fruithandelaar, Barnflair (Vlagt- wedde). A. J. Broeken, grossier in rijwielen. Made c.a. A 22. A. Braat. houthandelaar, Made c. a„ Markt straat. Peeter Lagendijk, hotelhouder te Groede, Markt 358. Johanna Catharina v. d. Berg, hsvr. van Derk Sanders, Fa. J. Sanders v. d. Berg, Eind hoven, Kruisstraat 125. Fa. J. van Bergen de venn. F. K van Bergen, Gennep Wilhelmus Josephus Jan Dirk Kuhr, Re clame-atelier Kuhr. Eindhoven, Selsiusplein 21. J. v. d. Vinne, koopman, Nw. Buinen gem. Borgen. J. de Vries, caféhouder en koopman, Ubbena, gem. Vries. 18 Octt. M. Kijzer, agentuurhandel, Schevenin gen. Gevers Deynootweg 56. In de week van 15 t/m. 20 Ootober 1934 werden in Nederland 94 faillissementen uitgesproken. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van M. v. d. Velden, Zeelst. Opgeheven wegens gebrek aan actief de failis- semten van: C. H. M. J. A. A. van Laer, zonder beroep te Nijmegen; A. G. Slob us, koopvrouw, Arnhem; P. Goossen te Naaldwijk; de weduwe J. de Best te Rijnsburg; P. Lión. Den Haag; H. L. Hartog, idem; H. Godschalk, te Rijswijk; P. A. Dercumaux, Den Haag; R. ten Kate. Den Haag; Naaml. Venn. „Renovatum II, Den Haag; J. F. van Mastbergen, rijwielhandelaar, Renkum; D. van Kent, koop man, Rotterdam. Aclbrechtskolk 9; Jan van der Heyde, thans wasmeester, Rotterdam, W. BeuKels- zoonstraat 55b; Johannes Cornells van Tilborgh, schoenmaker, Onmoordsehestraat 11. Rotterdam; C. W. van Cuilenborg Jr., heiziger. Rotterdam, Put schelaan 193; W. Wickl, Ruischerbrug; J. Sanders, Eindhoven, J. F. J. Burghoorn, Eindhoven; Otto Burghoorn, Eindhoven; P. v. d. Velden, Eind- hoven. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 22 Oct.; Seeteufel en Ajax, sleepbooten, Bremerhaven. Vertrokken 22 Oct.: Uddeholm, s., Immingham. AMSTERDAM. Aangekomen 22 Oct.: Ajax en Seeteufel, sleepbooten. Hamburg. J. P. Coenhaven, Baltica. IJMUIDEN. Aangekomen 20 Oct.: Scaraborg, s., Londen; Greta Vale, s„ Capelle. 21 Oct.: Sperber. s., Antwerpen (voor Velsen); Den Haag, tank, Aruba; Vliestroom, s.. Huil; Leeuwarden, s., Londen: Orestes, Hamburg; Maartje m.s., Rochester; Ek, s., Oslo. 22 Oct.: Tartary, s., Londen (voor Zaandam); Hoogland, s., Newcastle; Rhein. s., Hamburg; Bowling, s„ Leith; Use L. M. Russ, s., Haukipudas; Lingestroom, s„ Bristol. Vertrokken 20 Oct.: Prowess, m.s., Huil; Alchy- mist, s., idem; Rim, m.s., Rotterdam; Gunlog, s-, Köping; P. L. M. 20, s., Newcastle; Songdal, s., Gent. 21 Oct.: Patria, s.. Gothenburg; Schokland, s., Tyne; Orion, s., Rotterdam. Aangekomen 22 Oct.: Plawsworth, s., Sunder land; Theano, s„ Fowey; Alwine Russ s., Trang- sund (voor Zaandam). Vertrokken 22 Oct.: Schleswig-Holstein, Duit- sche kruiser. Kiel. AMSTERDAM. Aangekomen fö Oct.: Scara borg, Londen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor. 21 Oct.: Geta Vale, Capelle. fosfaat, Fosfaat- fabriek, 'd Arnaud Co.; Den Haag, Aruba, pe troleum en benzine. Petroleumhaven A.P.C.; Vliestroom, Huil. stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Orestes, Hamburg, stukgoed, Su- matrakade. Verg. Cargadoorskantoor; Leeuwar den, Londen, stukgoed. Handelskade, General Steam Transport Cy. 22 Oct.: Maartje, Rochester, ledig, Rietlanden, Baltica; Ek, Oslo. stukgoed. Handelskade, Verg. Cargadoorskantoor; Rhein, Hamburg, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren- Hoog land, Newcastle, steenkolen, Rietlanden, Scheepv. Steenk. Mij.; Bowling, Leith. stukgoed en steenkolen, J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoors- kantoor; Ilse L. M. Russ, Haukipudas, hout, Houthaven. J. Sydzes Co.; Lingestroom, Bris tol, stukgoed en steenkolen, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Plawsworth, Sunderland, steenko len, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden; Theano Fowey. stukgoed en klei, Rietlanden, Holl. Stoomb. Mij. KON. NED .STOOMB. MIJ. 24 9ct- va "Hamburg te Amst. 9Ï9.0N 21 Oct. van Amst. te Rotterdam. ACHILLES, 21 Oct. van Jaffa naar Haifa. van Aarhuus naar Amsterdam. 0 °ct- van Antwerpen te Delfzijl. BERFNTcV mCo !an MeIlrlla naar Carthagena. rwvSo ..I, van Lissab°n n. Setubal. UA-jYPSO, Middl. Zee naar Amst., pass. 21 Oct. n.m. 4 uur Finisterre. DEUCALION20 Oct. van Gibraltar naar Oran. .EUTERPE. 20 Oct. yam La Pallice naar Amst. HERMES, 20 Oct. van Tanger naar Algiers. ODYSSEUS, Stettin naar Amst., pass 21 Oct. s nachts 12 uur Brunsbuttel. f^JURNUS, 20 Oct. van Piraeus te Candla. 21 °ct- van Amst. te Bremen. HamFirgÜS' 22 °Ct' V'm" 1 UUr Van tast- te Ï4BERIUS 20 Oct. van Aalborg naar Amst. Van Uavalla naar Messina. van Istanboul te Bourgas. VULCANUS. R dam naar Middl. Zee, pass 21 Oct. Dungeness. NEREUS, R'dam naar Middl. Zee, pass. 21 Oct. Dungeness. f ~™SSEN- vitreis, 20 Oct. te Cristobal STLYVESANT. 19 Oct. van New-York naar Port au Prmce. ASTREA, 19 Oct. van New-York naar Port au Prince. Rhea, Amst. naar Spanje, pass. 21 Oct. Dun- geness. MEROPE uitreis, was 19 Oct. 7 uur 50 n.m. 90 mijlen Z.O. van Lands End. ïlimma, uitreis, was 21 Oct. 2 uur 35 n.m. 50 mijlen Z. van Lands End. BENNEKOM. 20 Oct. van Talcahuano n. CorraL MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS. wordt Dinsdagochtend 6 uur van Batavia te IJmuiden en 10 uur te Amst. veYwacht. SALABANGKA, uitreis, pass. 19 Oct. Perim. WITT, uitreis, 19 Oct. van Colombo. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis, 21 Oct. van Sabang. TABIAN, uitreis, pass. 20 Oct. Gibraltar. MAPIA, thuisreis, pass. 21 Oct. Ouessant. POELAU TELLO. 20 Oct. van Batavia naar Am- sterdam. CHR. HUYGENS. thuisreis, 22 Oct. van South ampton. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN u-ttmwÏÏIa4IJE',J9 °ct' van Manilla n. Macassar. tJINEGARA, 19 Oct. van Batavia te Hongkong. rrrlivrw' A? Pc}- van Manilla te Hongkong. TJIKANDI, 19 Oct. van Padang n. Pekalongan. holland-amerika lijn VOLENDAM. R'dam naar New-York, 21 Oct. Lizard gep. BREEDIJK, 20 Oct. tun Phiadelphia n. New port News. JAVA-NEW-YORK LIJN PAELMBANG, 21 Oct. van Belawan naar New- York. ROTT. LLOYD KOTA TJANDI, thuisreis, pass. 22 Oct. v m 4 uur Kaap del Armi. MODJOKERTO, thuisreis, 22 Oct. v.m 7 uur te Marseille. INDRAPOERA, thuisreis, pass .21 Oct. n m 6 uur Kaap del Armi. GAROET, 20 Oct. van R'dam te Tampa. KOTA BAROE, thuisreis, 21 Oct. van Belawan. KOTA GEDE, uitreis, 20 Oct. van Genua. SITOEBONDO, 21 Oct. 's nachts 12 uur van Rotterdam te Hamburg. TAPANOELI, uitreis, pass. 21 Oct n m 11 uur Kaap Bon. KOTA AGOENG, 22 Oct. van Java te R'dam. HALCYON LIJN STAD ZALTBOMMEL, pass. 20 Oct. Gibraltar. MIJ. OCEAAN STENTOR, Java naar Amst..' pass. 21 Oct. Gi braltar. DOLIUS, Java naar Amst., 20 Oct. te Marseille. KON. PAKETV. MIJ. NIEUW HOLLAND, 20 Oct. van Melbourne naar Singapore. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AZIE LIJN GROOTEKERK, 21 Oct. van Japan te R'dam. GAASTERKERK, 21 Oct. van Japan te R'dam. MEERKERK, thuisreis. 20 Oct. te Manilla. holland-britsch indie lijn STREEFKERK, uitreis, 21 Oct. te Antwerpen. HOOGKERK, thuisreis. 20 Oct. van Colombo. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN AAGTEKERK, 21 Oct. van Australië te R'dam. HOLLAND-AFRIKA LIJN KLIPFONTEIN, 21 Oct. v. Bremen te Hamburg. HELDER, 20 Oct. van Kaapstad naar Dakar. HEEMSKERK, uitreis, 21 Oct. te Zanzibar. RANDFONTEIN, uitreis, pass. 21 Oct. Ouessant. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 21 Oct. van R'dam te Hamburg. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALDABI. 20 Oct. van B.-Aires te Rotterdam. ALPHERAT, thuisreis, 19 Oct. te Santos. ALPHACCA, uitreis, was 21 Oct. 1 uur 45 n.m. 80 mijlen Z.O. van Lands End. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. SAPAROEA, 21 Oct. van Manila naar Calcutta. TAWALI. 18 Oct. van New Westminster te Van couver. KONINKL. HOLL. LLOYD. FLANDRIA, thuisreis, 22 Oct. van Bahia. DIVERSE SCHEPEN. EBRO, sleepboot, arr. 19 Oct. te St. Lucia. JONGE ELISABETH, 22 Oct. van Vlissingen n. Spezia. SCHIELAND.21 Oct. van de Tyne te Zandvoorde. SCHOKLAND, 22 Oct. van Amsterdam op de Tyne. BEURSPLEIN, Narvik naar Rotterdam, pass. 21 Oct. Udsire. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het dd. 26 October a.s. van Genua vertrekkende motorschip „Joh. v. Oldenbarne- veld", zal Donderdagmorgen 25 October om 7.53 uur van Den Haag (S.S.) vertrekken. Vertrek van Utrecht (C.S.) 8.56, van Arnhem 9.54, van Nijmegen 10.31. Vertrek van den aansluiten" den trein naar Utrecht van Amsterdam (C.S-> 7.38, van Amsterdam (W.P.) 7.53 of 8.15. Dc aansluitende trein van Rotterdam (Maas) ver trekt om 7.15 uur. Aankomst te Genua VrÜ" dagmorgen a.s. te 7.31 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2