NA DEN OPSTAND IN ASTURIË Strijd tegen den Imro New-Yorksche Bears BOUWWERKEN VEELAL VERWOEST DE STRA T0SFEERT0CHT IN AMERIKA BRANDSTOFFENTOESLAG WOENSDAG 24 OCTOBER 1934 Ontroerende tooneelen na de herovering van de hoofd stad Oviedo Waarheen met al de gevangenen Olietankschip in nood Socialistisch congres te Brussel Sancties op komst wegens finan- cieele praktijken Veertigduizend menschen waren getuige van de opstijging Geland De Mexicaansche kerk vervolging Vrees voor heilig en-namen Journalistencongres te Brussel Goemboes te Boedapest Zyn reis naar Weenen en Rome uitgesteld V erwi j der ing W ar schau- Praag De vlootbesprekingen Korte berichten De leider, Iwan Michaelone, en zes leden bij verstek ter dood veroordeeld Georgieff op de lijst van misdadigers Verkoopgelegenheid op Zondag „Er kunnen motieven zijn, welke zwaarder wegen dan het winkeliersbelang" De fraude te Schaesberg Gemeentesecretaris in arrest Verkeersfonds Wet afgekondigd in het Staatsblad Landbouwer gedood Hij kwam onder zijn wagen terecht DOOR DEN TREIN OVER REDEN Koersvariaties beperkt. Afbrokkelende notee ringen met aan 't einde licht herstel X X WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 23 October VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank Regeling nagenoeg gelijk aan die van het vorige jaar STOOMVAARTLIJNEN MADRID, 23 Oct. Uit het hoofdkwartier der regeeringstroepen te Güon wordt de inneming van de laatste nog in handen der opstandelin gen zijnde plaatsen in Asturië bevestigd. Dat de opstandelingen zich meestal onvoorwaarde lijk overgaven, vindt voornamelijk zijn oorzaak in het gebrek aan levensmiddelen in hun ge zinnen en ook in het ontbreken van munitie. De speciale verslaggever in Asturië van het Katholieke dagblad „El Debate" geeft uitvoerig zijn indrukken uit het gebied van den strijd weer. De huizen waren grootendeels stukge schoten. Viaducten en spoorbruggen waren door de opstandelingen opgeblazen en slechts primi tief door pioniers met planken en balken weer eenigszins bruikbaar gemaakt. Ontroerend waren de tooneelen, die zich na de bevrijding van Oviedo onder de bewoners zouden hebben afgespeeld. Eenerzijds de vreugde van het weerzien, van degenen, die na dagen lange scheiding hun familie en vrienden gezond terugvonden, anderzijds de droefenis van de genen, die moesten constateeren, dat hun naaste verwanten bij het vreeselijk bloedbad om het leven waren gekomen. Te Sama werden in totaal 110 politie-beamb ten gedood. Te La Pelguera zouden de opstan delingen volgens mededeeling van „El Debate" 60 man, de politietroepen 78 man verloren heb ben. In de verschillende revolutie-centra waren gedeeltelijk de communisten, gedeeltelijk de socialisten of syndicalisten in de meerderheid. Dit verschil kwam duidelijk tot uiting in de verschillende werk-methoden der revolution- naire comité's. Te Mieres werd onmiddellijk na de eerste ge vechten van 6 October de vrije commune uit geroepen, een revolutionnair comité als hoogste gezagsinstantie benoemd, terwijl verder oor- logs-, program-, transport- en ambulance-com missies werden ingesteld. Het geld werd afge schaft en als betaalmiddel werden bons inge voerd, waarmee het zakenverkeer moest wor den geregeld. De doktoren moesten van 8 uur 's ochtends tot 's avonds 8 uur dienst doen en van 's avonds 8 uur tot 's ochtends 8 uur wacht houden in de door de revolutionnairen inge richte hospitalen. De Spaansche minister van justitie deelde mede, dat de door de krijgsraden in Barcelona en Asturië uitgesproken doodvonnissen verwezen zullen worden naar het Hoogste Gerechtshof. Door het zeer groote aantal gevangenen, dat de regeeringstroepen in Asturië hebben gemaakt, is de huisvesting dezer arrestanten een waar probleem geworden. Aangezien de gevangenissen in Asturië reeds overvol zijn en tengevolge van het ongunstige jaarge tijde de inrichting van concentratie-kampen moeilijkheden met zich meebrengt, is een groot schip naar de Asturische haven Gijon gezonden, om op dezelfde wijze als te Bar celona is geschied, een deel der gevangenen te huisvesten. Bij de politie te Madrid heeft zich een 26- jarig student aangemeld, die mededeelde ver antwoordelijk leider te zijn geweest bij de schietpartijen en overvallen gedurende de revo lutiedagen te Madrid. Hij achtte het zijn plicht als revolutionnair leider de volle verantwoorde lijkheid voor de door hem gepleegde daden op zich te nemen en betreurde het ten zeerste, dat een aantal leiders zich door de vlucht aan deze verantwoordelijkheid had onttrokken. Zijn di recte chef was eveneens gevlucht en had een aanzienlijk bedrag aan geld meegenomen. MADRID. 23 Oct. (Reuter.) In een heden ge houden zitting heeft het nieuwe kabinet be sloten, zich niet voor de volgende week aan de Cortes voor te stellen. De ministers van oor log, justitie en arbeid vertrekken hedenavond naar Asturië en de minister van marine naar Catalonië, teneinde een onderzoek in te stellen naar de onlusten, die daar hebben plaats ge had. Nadat zij hun rapport hebben uitgebracht, zal een beslissing worden genomen omtrent den tenuitvoerlegging van de doodvonnissen, die de krijgsraden hebben uitgesproken. SAN FRANCISCO, 23 Oct. (V.D.) Het olie tankschip „Doheny" heeft S.O.S.-seinen uit gezonden. Door een vloedgolf is de brug over boord geslagen. Het schip heeft een bemanning van 40 koppen. Na de eerste S.O.S.-seinen is de draadlooze installatie van het schip buiten werking gesteld. Het s.s. „Olympia", dat onge veer 700 mijl van het in nood verkeerende schip af was, snelt te hulp. Onze Belgische correspondent seint ons d.d. 24 Oct.: De Brusselsche socialistische federatie heeft een zitting gehouden met het oog op het sicia- listisch congres, hetwelk zich Zaterdag en Zon dag zal hebben uit te spreken over de tegen enkele socialisten te nemen sancties. Aan het licht is gekomen, dat het gewezen socialistische kamerlid Anseele in 1927 een be drag van frcs. 650.000 zou ontvangen hebben als presentiegeld in zijn hoedanigheid van be heerder van een vijftiental N.V.'s; het volgen de jaar zou hij een bedrag van frcs. 4000 ont vangen hebben. Hem zal verzocht worden ont slag te nemen van alle hem door de partij toe vertrouwde politieke mandaten. Verder is bekend geworden, dat een gedeelte van het kapitaal der socialistische bank var. arbeid belegd was in Bulgaarsche staatsobliga ties en munitiefabrieken. Het congres zal verder een berisping uitspre ken tegen 22 leden van den beheersraad van bovengenoemde bank van arbeid, waaronder de kamerleden Balthasar en Cnude. Men zal voorstellen, dat het socialistische ka merlid Matthieu zijn ontslag zal moeten nemen van al zijn mandaten van beheerder van ko loniale vennootschappen. DETROIT, 23 Oct. (Reuter) Bij den start van den stratosfeerballon „Ascension" waren on geveer 40.000 menschen tegenwoordig o.w. zich ook Henry Ford bevond. De ballon steeg langzaam en verdween spoe dig in de laaghangende wolken uit het gezicht. John Piccard heeft een korte golfzender bij zich, teneinde met de buitenwereld in contact te blijven. Na ongeveer VA uur bevond de ballon zich op een hoogte van 1250 M. boven Norwalk (Ohio), afdrijvend in de richting van Pennsyl- vanië. Piccard's echtgenoote meldde per radio dat aan boord alles wel .was en de ballon zich in snelle vaart naar de stratosfeer voort bewoog. Anderhalf uur later bevond de ballon zich op 3600 M. boven Cleveland (Ohio). De ballon heeft een capaciteit van 16.990 M3. DETROIT, 23 Oct. (Reuter). De stratosfeer ballon van Piccard is op even 2 K.M. buiten de stad Cadiz in den staat Ohio geland. De ballon zou een hoogte van 16 K.M. hebben bereikt. Bij de landing is het omhulsel van den ballon ge scheurd. Piccard en zijn vrouw bleven echter ongedeerd. De ballon werd voor zijn landing tegen half acht door een vliegtuig boven de omgeving van Akron gezien. De ballon was toen op een hoogte van ruim 12.000 M. MEXICO, 23 Oct. De aartsbisschop van Oaxaca heeft het ministerie van binnenland- sche zaken een pas gevraagd voor een afreis naar Guatemala. Het parlement van den Mexicaanschen staat Zacatecas behandelt thans een wetsontwerp, waarin bepaald wordt, dat de naar heiligen genoemde steden een anderen naam zullen krijgen. Als nieuwe namen zullen de namen van ..be kende" mannen uit de Mexicaansche geschie denis worden gebezigd. Onze Belgische correspondent seint ons d.d. 24 Oct.: Dinsdag werd het congres van de internatio nale federatie van journalisten te Brussel ge opend in aanwezigheid van den minister van financiën, van de gezanten van Nederland, Brazilië, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland. Mi nister Jaspar heeft een rede gehouden, waarin hij betoogde, dat de te Brussel gehouden goud- blokconferentie een belangrijken datum betee- kende in de economische geschiedenis van Europa. Dertien landen zijn op het congres vertegen woordigd, waaronder Nederland- Een delegatie der congressisten werd hedenmiddag door Ko ning Leopold ontvangen. BOEDAPEST, 23 Oct. (Reuter) De Hongaar- sche premier Goemboes is heden van zijn reis naar Warschau alhier weergekeerd. Zijn be zoek aan den Oostenrijkschen bondskanselier dr. Schuschigg is uitgesteld. Goemboes wil hem begin November bezoeken, ou weg naar Rome. De geruchten, als zou het uitstel van Goem boes' reis naar Weenen en Rome zijn veroor zaakt door diplomatieke moeilijkheden, wor den volledig tegengesproken. Het Hongaarsche Huis van afgevaardigden is heden bijeenkomen in de eerste zitting van de herfstperiode. Minister-president Goemboes werd, toen hij de zaal binnentrad, levendig toe gejuicht. Na zeer korte debatten verdaagde het Huis zich weer. KATTOWITZ, 23 Oct. (V.D.) De Poolsch- Tsjecho-Slowaaksche vereeniging heeft beslo ten zichzelf te ontbinden, gezien de onmogelijk heid om in de huidige atmosfeer van geprik keldheid te werken aan de toenadering tus- schen beide landen. De vereeniging zal hare werkzaamheden her vatten zoodra de voorwaarden daartoe weer gunstiger zullen zijn. LONDEN 23 Oct. (Reuter). In de Kabinetszaal van Downingstreet 10 vonden hedenmorgen tusschen Engelschen en Japanners de eerste be sprekingen plaats ter voorbereiding van de vlootconferentie-1935. Na afloop werd het vol gende medegedeeld: „Er heeft een algemeene gedachtenwisseling plaats gevonden met betrek king tot de toekomstige beperking der vloot- bewapeningen." Het besluit der Japanners, om hun voorstel len niet terstond te publiceeren, vindt in Ame- rikaansche kringen instemming, daar men er uit concludeert, dat de Japanners bereid zijn om over de voorstellen te onderhandelen. Tengevolge van een zwaren stonn op de zee van Marmora, zijn twee zeilbooten omgeslagen, waarbij 10 man verdronken. Bij Pau (Frankrijk) is een militair vliegtuig tegen een hoogspanningsleiding gevlogen, tenge volge waarvan het in brand geraakte, de twee inzittenden vonden den dood in de vlammen. Het Duitsche s.s. „Rio de Janeiro", dat bran dend te Port Victoria is binnengeloopen, is in de haven aan den grond gezet. De bemanning is ongedeerd, doch bij de pogingen den brand, die nog steeds voortwoedt, te blusschen, zijn ze ven brandweerlieden door den rook bedwelmd. SOFIA, 23 Oct. Twee maanden geleden had de Bulgaarsche politieke staatspolitie een heele reeks Macedonische terroristen met Iwan Michaelone aan het hoofd aangezegd, dat zij binnen twee weken het land moesten verlaten. Dit bevel was gegeven ter bescherming van de veiligheid van den staat. Op verzoek van de staatspolitie heeft thans het districtsgerechts hof van Sofia den Macedonischen leider Iwan Michaelone en zes andere terroristen als mis dadigers ter dood veroordeeld Ieder Bulgaarsch staatsburger, die een der veroordeelden ont moet, is verplicht hem bij de politie aan te geven of hem zelf te arresteeren De IMRO-leider, Iwan Michaelone, benevens eenige andere Omotatsji, siaagden er .nmid- dels in, naar het buitenland te ontkomen. De politie vermoedt echter, dat verscheidene ge- zochten nog in Bulgarije verborgen zijn. Merkwaardigerwijze bevindt zich op de lijst van misdadigers ook de moordenaar van Mar seille, Wlado-Georgieff-Isjernositsj. Op vragen van den heer Westerman in ver band met het niet overgaan in verschillende gemeenten tot verruiming van de verkoopgele genheid op Zondag voor bepaalde groepen win keliers heeft minister Steenberghe het volgende geantwoord: De wet heeft de bedoeling gehad de gemeen teraden in de gelegenheid te stellen zich er over uit te spreken, of de crisisomstandigheden aan leiding konden zijn om voor sommige groepen van winkels in de gemeente, wat betreft den verkoop op Zondag, een andere dan de normale regeling te doen gelden. In de wet, zoomin als in de circulaires, welke de ondergeteekende aan de gemeenten heeft doen uitgaan, valt te lezen, dat, indien in een gemeente de meerderheid uit een groep vóór de crisisregeling bleek te zijn, ten aanzien van die groep nu ook een verklaring moest worden afgelegd. Wel is waar lag het voor de hand, dat de wensch der belanghebbenden om tot toepassing der crisisregeling te geraken op de beslissing der gemeenteraden van grooten invloed zou zijn, doch de minister acht het toch zeer wel denkbaar en ook volkomen toelaatbaar, dat niet temin in verschillende gemeenten op grond van motieven, welke aan het doel der crisisregeling vreemd waren, doch welke ten slotte zwaarder bleken te wegen dan het winkeliersbelang, be sloten werd, de verklaring niet af te leggen. Voor het in overweging nemen eener aanvul ling van de getroffen regeling acht de minister geen aanleiding. Op ongeveer gelijke vragen van den heer Duymaer van Twist heeft de minister geant woord, dat het hem gebleken is, dat in vele ge meenten de betrokken winkeliers weinig be langstelling hebben getoond met betrekking tot de vraag, of er aanleiding was al dan niet tot toepassing van de crisisregeling voor den Zon dag over te gaan. De gemeente-secretaris van Schaesberg P. H. H., tevens secretaris van het Burgerlijk Arm bestuur aldaar, is, in verband met verduiste ring waarvan hij verdacht wordt, naar de straf gevangenis te Maastricht overgebracht. Dinsdag is afgekondigd het Staatsblad, hou dende dê wet van 6 October 1934, tot instelling van een verkeersfonds. Dinsdagmiddag is te Wierden het paard, dat gespannen was voor een landbouwerswagen, waarop de landbouwer Lannentink gezeten was, geschrokken voor een passeerenden auto. Het paard sprong hierbij op zij, met het nood lottig gevolg, dat de wagen in een naast den weg gelegen sloot geraakte. Hierbij kwam de landbouwer onder den wagen terecht. Hij was op slag dood. Na eenigen tijd is het paard zoo wel als de wagen op het droge gebracht. In Neuenhaus (Did.) geraakte de heer Meyer uit Barchem (Gld.) die nabij Neuenhaus in be trekking was, onder den trein NeuenhausNord- horn. De jongeman overleed spoedig aan de be komen verwondingen. Het lijk werd naar het ziekenhuis te Neuenhaus overgebracht. NEW-YORK, 23 Oct. In Wallstreet was heden in de stemming maar weinig verandering gekomen. Het meest kenmerkende verschijnsel was het gebrek aan ondernemingslust, waardoor de handel zich op het lage peil der voorafgaande dagen handhaafde. Gedurende het eerste beurs- uur bedroeg de omzet 200,000 shares, om in de daarop volgende uren beduidend in te krimpen. De afwachtende houding van beroepshandel en publiek was grootendeels toe te schrijven aan de onzekerheid betreffende den inhoud van de rede, die president Roosevelt morgen voor de American Bankers Association zal houden. Hoe wel men aanneemt, dat de toekomstige mone taire politiek zal worden uitgestippeld, gelooft men toch niet, dat Roosevelt zich te veel zal vastleggen en dat zijn mededeelingen denzelfden vage vorm zullen behouden, als reeds vele malen het geval is geweest. In dit verband wordt ge wezen op de zeer vaste houding van het Pond Sterling, waaruit men de conclusie trekt, dat hier en daar reeds rekening wordt gehouden met tegenvallende mededeelingen. De koersveriaties in Wallstreet bleven evenwel beperkt. Steels openden iets beter, doch liepen spoedig weer een fractie terug. Verschillende andere staal- waarden hadden een overeenkomstig verloop. Spoorwegwaarden stonden eenigszins onder druk en kwamen meerendeels iets lager te liggen. At chison Topeka's verloren ongeveer één punt. Koperwaarden lagen eveneens gedrukt en leden fractioneele verliezen, evenals verschillende mo- toraandeelen. Petroleum-aandeelen konden hier en daar lichtelijk verbeteren. Men heeft iets meer hoop, dat de toestand in de petroleum industrie spoedig zal opklaren door de activiteit, die van regeeringswege wordt ontwikkeld om het euvel der „hot-oil" te overwinnen. Public- utilities bleven op peil, behalve Amer. Tel. Tel., die wat flauwer gestemd waren. Chemi sche waarden waren prijshoudend, terwijl Dupont de Nemours iets konden verbeteren. Industrials ondergingen maar weinig verandering. In de tweede helft van den beurstijd, waarin niet veel koersfluctuaties vielen te registreeren, traden mijnwaarden op den voorgrond, die van aanbod te lijden hadden. Het waren wel niet de hoofdfondsen, die de grootste nadeelige ver schillen aanwezig, doch eenige minder courante soorten moesten 1 a 2 pCt. verlies boeken. Van de natte waarden zagen National Distillers zich pl.m. 1 pCt. van hun koers ontgaan, terwijl de overige fondsen van deze afdeeling goed prijshoudend waren. Oliewaarden hadden een verdeeld voorkomen. Vooruit loopende op de a.s. Donderdag te publiceeeren bedrijfsresultaten over het derde kwartaal, verwacht men, dat deze een winst te zien zullen geven, hoewel het winstcijfer beduidend beneden dat van het tweede kwartaal, dat 3.442.000.dollar bedroeg, zal blijven Veel invloed oefende dit op het koersverloop der betreffende waarden niet uit. De overige afdeelingen gaven afbrok kelende noteeringen te zien. Kort vóór het einde van den beurshandel viel hier en daar een licht herstel te bespeuren en uiteindelijk kwam het slot op weinig veranderd niveau tot stand. Na tional Distillers, Dome Mines, Mclntyre en Union Pacific verloren 111 a 2}/, pCt. De om zetten bedroegen 540,000 shares. Door de Norfolk Western werd heden een onveranderd kwartaaldividend van 2.— dollar gedeclareerd. Slotkoersen October Allied Chemical American Can Co. American Car. Foundry American For. Power American Smelting Ref. American Tel. Tel. Tobacco r Waterworkf Copper Electr. Co. American American Anaconda Ass. Gas Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethlehem Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio. Chicago Milwaukee pref. Chicago Rock lsl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric General Gas Electric General Gas El. cL A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central International Harvester International Nickel International Tel. Teh Kennecott Copper Koninklijke Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward National Cash Reg. Co. National City Bank National Dairy Prod. G.A. National Steei New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Córp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Standard Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. United States Leather United States Rubber. United States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse Electric. Woolworth Building I exdiv. ex claim, i gedaan en laten. 23 22 20 1293/, 130 130 103 102% 1023/, 1674 1674 167s S7/g 6 3572 363/g 36% T—1 O 1 110 111 8074 807« 803/, 153/4 153/4 15% 106/8 IC3/, 11 52 527s 53 27% 273/, 27% 15% 15% 157/g 28 277/g 2874 12% 127s 127s 477s 47 48 233/4 237s 237* 427/a 43 437s 47/s 47/8 47/g 274 274 274 357s 353/, 403/, 1% 17a 1% 263/, 263/4 27 167s 167s 16% 38 387s 263-4 28 287s 38% 337s 39% 937s 9374 93 103% 10234 103 107s 97/8 107s 1874 187s 18% 296/g 30 30 15 15% 15% 97s 97s 9 16% 16% 33% 347s 347s 246/8 24 84 24«/, 9% 93/, 97/8 17% 1774 17% 32% 32% 33 4.90-00 4.85-00 897s 897s 89 674 6% 67s 27s 274 274 37s 37s 37s 277/g 28% 28% 1674 16% 167/s 22 21% 20«4 1674 167/a 167/s 376/4 377s 36% 213/8 2174 216/8 13 1374 13% 168 168 168 20% 20% 225/8 223/, 237s 397/g 39V, 39% 303/4 31 32% 53/4 5% 6 40% 41 407/g 674 6% 674 13Vs 13% 13% 173/4 17% 1874 16% 16% 16% 19% 193/, 19% 41% 41 40% 87s 87s 83/g 100% lOz 102 8% 9 9% 3% 3% 3Vs 57/a 57/8 16 16 15% 337s 337s 337s 2 2 2 31% 31% 32% 60 50 5074 t ex coupon bieden NEW-YORK, 23 Oct. 23 Oct. 22 Oct. 23 Oct. 22 Oct. Brussel 23.42 23.48 Oslo 24.97VS 24.89 Rome 8.59 8.61% A'dam 67.92 68.08 Madrid 13.70 13.73 Londen 4.96V2 1-958/, Bern 32.70 32.78 Parijs 6.60s/, 6.623/g Weenen 18.94 19.00 Berlijn 40.38 40.50 23 Oct. 22 Oct. NEW-YORK, 23 Oct. 23 Oct. 22 Oct. Suiker Oct. 1.65 1.67 Mel 1.74 1.76 Dec. 1.68-69 1.70-71 Juli 1.78 1.79-80 Jan. 1.68-69 1.71-72 Sept. 1.82-83 1.84 Mrt. 1.71 1.72-73 Ct.Cuba2.74 2.80 Rubber Standaard Oct. 14.01 13.89 Mei 14.78 14.66 Dec. 14.17 14 07 Juli 14.99 14.86 Juli 14.29 14.15 Sept. 15.19 15.06 Mrt. 14.52 14.45 Katoen Loco 12.50 12.50 Mrt. 12.31-32 12.34-35 Oct. 12.18 12.17 April 12.33 12.36 Nov. 12.22 12.21 Mel 12.36 12.38-39 Dec. 12.26 12.25 Juni 12.37 12.39 Jan. 12.29 12.28 Juli 12.39 12.41 Febr. 12.30 12.31 Tarwe Rcode Winter loco 104% 104% Harde Winter loco 112l/a 112 Tin Loco 51.20 51.00 Nov. 51.20 51.00 Koffie (Rio) (Santos) Dec. 7.18 7.14 Dec. 10.47 10.45 Mrt. 7.42 7.36 Mrt. 10.46 10.45 Mei 7.52 7.45 Mel 10.48 10.48 Juli 7.58 7.52 Juli 10.49 10.49 Sept. 7.63 7.57 Sept. 10.51 10.50 23 Oct. 22 Oct. CHICAGO, 23 Oct. 23 Oct. 22 Oct. Tarwe Dec. 97%-V, Mei 97s/,-7/8 Juli 92% Mais Dec. 75 Mei 767s Juli 77.7s Reuzel Loco 9.50 Oct. 9.30 Dec. 9.37y2 ■Jan. 9.50 Mei 9.82 Haver 97-% Dec. 50% 50% 977s-7* Mei 487* 48% 92%-% Juli 43% 43% Rogge Dec. 69% 697a Mei 71 Vs 713/g Juli 7iy2 71% 757* 7774 77% Dulutb Lijnzaad 9.50 9.30 9.40 9.55 9.80 Dec. Mei 1.81 1.827a 1.81 1.82 23 Oct. 22 Oct. Tarwe Oct. 766/g Dec. 77Vs Mei 817/g 76% 763/, 811/8 Rogge Oct. 543/g Dec. 556/g Mei 59% 541/3 55% 59 Haver Oct. 413/g Dec. 406/g Mei 41% 41% 401/8 406/g WINNIPEG, 23 Oct. 23 Oct. 22 Oct. Gerst Oct. SV/2 Nov. 523A Mei c4% Lijnzaad Oct. 1.317s Dec. 1.3374 Mei 1.387s 517* 5134 537/s 1.323/4 1.38 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 23 Oct. Tarwe: December 5/Maart 5/4; Mei 5/5%. Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 145% Philips 215% Beth. Steel 17 U. S. Steel 20-1/8—20 Van 4.30—5.00 uur Geen noteeringen en Activa Binnenl. Wissels, Prom., enz. in disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. l. disc. Idem Eig. Portel. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, «nel. Voors in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 1/5 Kap Res. en Pensioenf... Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. TotaaJ W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. buitenl. Besch. Metaalsaldo. (K-B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3 Schatkistp., rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Wissel-disconto Promessen-disconto Beleen, van Effecten Beleen, van Goed. Voorschotten in Rekening-Courant 2% pet. sedert 19 Sept. 1933 3 pet. sedert 19 Sept 1933 3 pet. sedert 19 Sept 1933 3 pet. sedert 19 Sept. 1933 3 pet. sedert 19 Sept. 1933 22 Oct. 1934 15 Oct. 1934 21.733.745 21.938.525 231.832 230.166 3.143.572 3.201.857 25.109.150 25.370.549 866.250 866.250 866.250 866.250 99.539.256* 102.712.753* 5.289.002 5.196.243 38.709.465 39.451.569 143.537.725 147.360.567 138.160.269* 142.087.530* 5.377.455 5.273.036 143.537.725* 147.360.567* 102.178.445 102.177.440 779.551.548 775.539.667 881.729.993 877.717.107 21.553.088 21.370.611 903.283.082** 899.087.718t 37.736.326 37.681.226 4.970.000 4.970.000 5.483.359 5.557.952 16.996.491 16.996.491 1.137.982.385 1.137.890.754 20.000.000 20.000.000 3.87.914 3.807.914 5.000.000 5.000.000 9.238.949 9.239.346 880.13.0695 892.046.800 183.352 118.195 56.713.666 53.519.150 160.160.557 151.423.034 2.774.249 2.736.312 1.137.982.385 1.137.890.754 73.789.100 73.789.100 49.927.948 45.916.066 464.232.186 460.058.459 TESTAND Naar wij vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken thans definitief beslo ten, ook dezen winter weder een brandstof- fentoeslag aan de ondersteunde en te werk gestelde arbeiders toe te kennen. De des betreffende regeling, die binnen enkele da gen ter kennis van de gemeentebesturen zal worden gebracht, stemt nagenoeg geheel overeen met die van het vorige jaar. Ten aanzien van de gemeenten, waarin de hoogste werkverschaffingsloonen worden uit betaald, wordt intusschen in de circulaire de verwachting uitgesproken, dat aan diegenen on der de bü de werkverschaffing geplaatsten, wier inkomsten naar de meening van burgemeester en wethouders zoodanig zijn, dat zij beduidend boven den steun uitgaan, geen versterking van bèdoeldén toeslag zal plaats vinden, aangezien ook hier met de individueele inkomsten en be hoeften rekening moet worden gehouden. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 22 Oct., Kerry Head, s„ Port Talbot; Lodoletta, s>., Sfax. 23 Oct.: Odysseus, s., Stettin; Euterpe, 8., Bordeaux ;Texelstroom, s. .Liverpool; Chr. Huy- gens, m.s., Java; Lulmneach, s., Llanelly; Tibe rius, s., Kopenhagen; Anjer, s., Archangel. Vertrokken 22 Oct., Tartary, s. .Kuil. 23 Oct., Plowsworth, s., Huil; Sperber, s., LI- paja; Hoogland, s., Newcastle Aangekomen 23 Oct., Ajax, s., Kopenhagen: Ccs'una, s„ Bilbao (voor VCelsen); Glanton, e., AMSTERDAM, aangekomen 22 Oct., Kerry idem. Head, Port Talbot, steenkolen, Rietlanden, Ruys Co. 23 Oct., Lodoletta, Sfax, fosfaat, Fosfaatfa- briek, Gans Transport; Odysseus, Stettin, stuk goed en hout, Sumatrakade, Verg. Cargadoors kantoor; Euterpe, Bordeaux, stukgoed, Surlname- kade, N. Rijnv. Mij.; Texelstroom, Liverpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij.; Luimneach, Llanelly, steenkolen, Ertskade, Fur- ncss; Chr. Huygens, Batavia, stukgoed, Suma trakade, Mij. Nederland; Tiberius, Kopenhagen, stukgoed, Levantkade. Verg. Cargadoorskantoor; Anjes. Archangel, hout, Houthaven, M. W. Brandts. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN TJINEGARA, 20 Oct. van Hongkong naar Amoy. TJISALAK, 21 Oct. van Hongkong naar Amoy. KON. PAKETVAART MIJ. SAWAHLOENTO, 20 Oct. Va nDurban naar Singapore. VAN SPILBERGEN, 22 Oct., van Port Louis naar Reunion. BANTAM, 22 October van Port Louis naar Reunion MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, 23 Oct. van Batavia te Am sterdam. POELAU TELLO. thuisreis, 22 October te Singapore. JOHAN DE WITT, uitreis, 22' Oct. van Sa- bang. MAPIA .thuisreis. 22 Oct. te Londen JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis, pass. 22 Oct. Gibratlar. KON. STOQMBOOT MIJ. ODYSSEUS, 23 Oct. van Stettin te Amster dam. EUTERPE, 23 Oct. van Bordeaux te Amst. TIBERIUS, 23 Oct. van Kopenhagen te AmsL ARIADNE, 22 Oct. van Danzig naar Kopen hagen. AURORA, 22 Oct. van CaTthagena naar Ali cante. FAUNA, 21 Oct. van Patras naar Messina v.o. VESTA, 22 Oct. van Catania naar Messina. AJAX, 23 Oct. van Kopenhagen te Amsterdam. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA-LIJN KLIPFONTEIN, vertrekt 24 Oct. n.m. van Hamburg naar Amsterdam. BLOEMFONTEIN, vertrek 24 Oct. 12 uur des middags van Amsterdam naar Antwerpen. HEEMSKERK, uitreis, 21 Oct. van Zanzibar. ROTT. LLOYD KOTA TJANDI, thuisreis, 22 Oct. n.m. 11 uur van Napwels. MODJOKERTO, thuisreis, 22 Oct. n.m. 7 uur van Marseille. INDRAPOERA, thuisreis, 23 Oct. v.m. 7 uur to Marseille. KOTA GEDE, uitreis, pass. 22 Oct, Kaap del Armi. KON. HOLL. LLOYD te GAASTERLAND, 22 Oct. van Amsterdam B.-Alres. KENNEMERLAND, uitreis, 22 Oct. van San- tis. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALPHERAT, thuisreis, 22 Oct. van Santos. HOLLAND—AMERIKA-LIJN DINTELDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam. 21 October n.m. te San Francisco. BREEDIJK, 22 Oct. n.m. van Philadephia te Baltimore. BLOMMERSDIJK, uitreis, 21 Oct. v.m. van Tampico. VOLENDAM, Rotterdam naar New-York, was 22 uur des middags 8 mijlen Z. W. van Valentia. STATENDAM, wordt 24 Oct., des nachts 12 uur van New-York te Plymouth en in den nacht van Donderdag op Vrijdag te Rotterdam verwacht. Passagiersontscheping 26 Oct. v.m. 8 uur. MIJ. OCEAAN PROMETHEUS. Java naar Amsterdam, 20 Oct.f van Port Soudan MYRMIDON, Java naar Amsterdam, 22 Oct., te Singapore. ULYSSES, 22 Oct. van Liverpool te Penang. SILVER—JAVA—PACIFIC-LIJN MADOERA, 22 Oct. va nDurban naar Lorenzo Marques. HALCYON-LIJN STAD ZWOLLE, pass. 22 Oct. Dungeness. DIVERSE SCHEPEN WINSUM, Rotterdam naa rB.-Aires, pass. 22 Oct. St. Vincent. TROMPENBERG, 22 Oct. van Tarngsund n. Amsterdam. LARENBERG, Archangel naar B.-Aires, pass. 22 Oct. Honningsvaag. WESTPLEIN, 20 Oct. van Lulea naar Rotter dam. JEANNETTE, 21 Oct. van Porthgain naar Londen. MAAS, 21 Oct. van Rotterdam te Hamburg. TRITO, 21 Oct. van Rotterdam te Dublin. MALVINA, 21 Oct. van Coracao te Bu.AireS Roads. J. B. AUG. KESSLER. 21 Oct. van Fremantle naar Pladjoe. IRIS, 20 Oct. van Sjanghai naar Balik Pappan. IJSELHAVEN, 21 Oct. van Bahia n. Antwerpen. ALDEBARAN, Rotterdam naar Bahia Blanca. pass. 22 Oct. Finisterre. MURENA. 21 Oct. van Port-Said n. Lands End v. o. JOBSHAVEN, naar Montevideo, was 21 Oct. a uur 30 n.m. 70 mijlen O. van Lands End. MANVANTARA, naar Kopenhagen, pass. 22 Oct. Elseneur ZWARTE ZEE, sleepboot. Limerick naar ueen- stown, 22 Oct. 6 uur 30 v.m. door Lands End ge signaleerd. NAALDWIJK, naar Cardiff, pass. 22 Oct. Lizard. TRITO, 23 Oct. van Dublin te Belfast. RIJNSTROOM, 22 Oct. van Amsterdam te Leftn. VECHTSTROOM, 21 Octt. van Amsterdam te Hull. GOUWE, 19 Oct. van Rotterdam te Hilsingfors. RIJN, 17 Oct. van Rotterdam te Borga. USKERMARK, Java naar Amsterdam, 21 Oct. te Colombo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2