IAMANT FINANCIEN CATARRH RADIO-PROGRAMMA MARKTEN VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 Boekdrukkers bijeen Het Tooneelmuseum Zaterdag 27 October 1934 NU 40 CT. PER POND De afsluiter Dag film Voortzetting van het inter nationaal congres VEREENIGDE HAAGSCHE SPELERS „Oogst" van Lndwig Hugin HET PRAAGSCHE KOOR Eerste optreden te 's Gravenhage NU ONTVANGT GE EEN GRATIS PROEFFLACON KRUSCHEN SALTS BIJ ELKEN FLAC. v. f 1.60, DIEN GE KOOPT Verzameling uitgebreid Norman Hill WIELRENNEN DE DERDE ZESDAAGSCHE Bijzonderheden over de organisatie SCHERMEN WAPENFEEST K. O. S. B. De verliezersronde bak- en braad vet i J.B.vanHEU5TeZn" den haag VOETBAL ENGELAND—ITALIË Voor een uitverkocht huis ATHLETIEK Nieuw wereldrecord van Stella Walsh MOTORSPORT Wedstrijd voor solo-motorrijders Het bestuur van den ISederlandsehen R. K. Middenstands bond, die Donderdag te Tilburg congresseerde Hedenmorgen werd in het Jaarbeursgebouw te Utrecht het vierde internationale Boekdruk kers-Congres voortgezet. Door den heer Armand Defrenne (Belg:ë). werd een referaat gehouden over het onder werp: Collectieve arbeidsovereenkomst in de verschillende landen. De heer Comm. Francesco Graeve (Genua) hield een bespreking over het onderwerp: De verhouding van den drukker tot den leveran cier. Over hetzelfde onderwerp werd een re feraat gehouden door den heer Marc. Rich. Kirste (Oslo). Hedenmiddag was er een huishoudelijke ver gadering voor de officieele afgevaardigden. De tweede Congresdag zal heden worden besloten met een voordrachtavond. In den Koninklijken Schouwburg werd j.l. Woensdagavond door de Vereenigde Haagsche Spelers, onder leiding van Piere Balledux. de première gegeven van het tooneelstuk: Oogst". Dit symbolisch spel in drie bedrijven, van oen Oostenrijkschen schrijver Ludwig Hugin, vindt nog steeds in Weenen zoowel als in Salzburg, groote belangstelling. Door den bekenden lite rator Jacques Benoit werd het vertaald, terwijl de heer A. Tonemans de muziek en de koren verzorged. Deze eerste opvoering van „Oogst" werd in bijzondere mate opgeluisterd door Louis van Tulder, die op de hem eigen wijze de in het stuk voorkomende liederen zong. Het spel is gebaseerd op de gedachte, dat de halm moet sterven, terwille van de vrucht, die op den oogst wacht. In drie personen heeft dit gegeven op verschillende wijzen vorm gekregen. Een moeder offert zich voor het kind. dat haar geboren wordt, een priester voor de H. Roeping, die hem naar den vreemde drijft, een land bouwer tenslotte, die niet buigen wil en eerst in zijn uiterste tot bekeering komt. Door de spelers, die een uitstekende bezetting voor de rollen vormden, werd een bijna voort durend zuivere vertolking van de sterk drama tische doch helaas soms wat ondoorwerkte stof gegeven. Pierre Balledux als Thomas Mijnbrood, de boer, beheerschte door zijn strak, maar soms iets te geforceerd spel, de geheele sfeer, waarin de zeer zuiver geziene figuur van Leonie Reiman, als zijn vrouw, hem het goede tegen wicht leverde. Aleida Roelofsen gaf een sobere, maar steeds gevoelige schets van de oude vrouw, terwijl van de overige spelers Theo van Vliet opviel door karakteristiek en doorleefd werk. Het „gezicht aan het venster" maakte geen gelukkig effect in dit overigens sterk op de realiteit geschreven tooneelstuk. In het alge meen kunnen wij het niet zien als een vernieu wing van het ka holiek tooneel zooals in Oos tenrijk opgemerki was, en de opkomst van het publiek wees er jp, dat men in dit geval de beteekenis van h :t stuk dan ook niet als zoo danig had beschouwd. Wat de vertaling aan gaat. deze was van een goed gehalte, maar leek ons hier en daar wat te bloemrijk van stijl, Voor een boerendrama als dit, wat echter ge deeltelijk op rekening van het origineel ge schreven moet worden. Onder de aanwezigen bemerkten wij Mgr. dr. Th. Verhoeven, dir. van het Centr. R.K. Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. Onder protectoraat van Z. Exc Dr. Ivan Krno, gezant van Tsjecho-Slowak/je, gaf de zangvereeniging der Praagsche Onderwijzers, onder leiding van Prof. Metod Dolezil, j.i Don derdagavond het eerste concert van de tcunrie, welke momenteel hier te lande door het ensem ble wordt gemaakt. De zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen was voor een gelegenheid ais 4eze goed bezet, toen de dirigent met zijn ruim vijftig zangers he.t b"ee- de podium betrad Door den Haagsehen Bond van Zangvet eenigingen, onder leiding van oen heer J. Rood. werd ter welkom het Slowaak- sche volksli°d gezongen, toen het Praagsoh k-or zich had opgest-id, waarna dit deze begroe ting beantwoordde met een kranig en k' achtig gezongen „Wilhelmus' De eigen.ijke uitvoe ring begon met ..Heilige Wenzeslaus', van J B. Foerster, een lied ter eere van den stichter der Tsjechische stae.is- gemeenschap vóór 1000 jaar. In de deeis hef tige, deels zeer verteederde expressie van dit nationale lied liggen de gevoelens van de la tere geslachten vertolkt, in het byzoncer van de hoop op bevrijding uit vreemde neersi bapi ij. Het koor zong het met een gloed en overtui ging, die reeds bij dezen inzet den avond stem pelden tot een gebeurtenis in het crizoen. Ook het „Lied op de Zee" van B Smetana vor.d een gave en goed doorleefde expressie, in dit prach tig gemoduleerd stemmenmateriaal, in het Bij zonder muntten hier de sublieme tenoren uit. Van Fred. J. Roeske was „Onweer" op bet program genomen en ook onder dit genre-stuk bleek het meer dan technische meesterschap der Prof. Metod Dolezil, de dirigent der Praagsche zangers wordt gewoonlijk gebaat door de dampen van VOOR ALLE VERKOUDHEDEN zangers in den klankenstorm, dien het lied ont ketent. Voornamelijk trof hierbij het zeer zui ver en harmonisch samengrijpen der verschil lende stemgroepen, tot een ontroerend door leefde eenheid van zang. Na dit nummer wsid een korte pauze gehouden, doch niet. dan naaat de componist, die in de zaal aanwezig was. in het buitengewoon hartelijk applaus gedeeld had. Het tweede programmadeei werd aangevan gen met twee liederen van J B. Foerster „Hym ne" (dubbelkoor) en „Op een landweg". De ern stige toon dezer beide liederen van een in on derdrukking geleefd hebbende natie, die toch overal het contrast van een blijde hoon doet doorklinken, verkreeg jammer genoeg r.iet die rustige, evenwichtige sfeer, die dep zang der vorige liederen gedragen had Een Servisch en een Montenegrosch volks- en wiegelied van Jos. Suk, volgden in veel betere uitvoer,r.g. Vooral het eerste „De rust houdt op" bracht door een wisseling van tempi, die uiterste eischen aan adem en klankverwerking stelde, de zangers blijkbaar weder goed op dreet Os trava", een lied van opstand van ce mijnwer kers in het district van dien naam, gat weder een benutte kans voor de volle ontplooiing van het temperamentrijke vermogen dezer kunste naars. Ook hier viel weder het brdlanre ?n- semblewerk op, dat ons zeker niet de minst- verzorgde factor voor het succes van het koor lijkt. De enthousiaste toehoorders huldigden bij het ingaan der pauze, dirigent en koorleden, met een daverend applaus. Tot besluit van den avond zong het koor een vijftal Tsjechische volkliederen, waarin het z-jn capaciteiten op volmaakte wijze aan de nationale kunst wijdde. Als totaalindruk meenen wij te mogen opmerken, dat het koor zijn roem voor zeker waardig is, al zouden wij niet willen be weren, dat de minstens even goed beoefende Hollandsche mannenzang behoeft achter te staan bij de keurige prestaties van de Praag sche onderwijzers. Op 28 October a.s„ den nationalen feestdag der republiek, zal het koor zich laten hooren in het Concertgebouw te Amsterdam. Uw apotheker of drogist heeft nu een beperkt aantai Reuze Pakken Kruschen Salts. U ont vangt dus nu meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. Kruschen Salts is over de geheele wereld bekend als 't rheumatiek-middel bij uitnemend heid. Nergens kent men een middel evengoed als Kruschen, geen, dat even goede resultaten geeft. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandscne Verpakking, doch uitsluitend in ongeschonden Hollandsche verpakking met den naam N V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van den flacon gedrukt. De ter 'gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Stadsschouwburg gehouden tooneel- tentoonstelling, die 7 October j.l. in een sfeer van oprechte blijdschap over het éclatant succes, dat zij mocht boeken, gesloten is, heeft voor de Vereeniging „Het Tooneel Museum", welke een belangrijk gedeelte van het mate riaal, dat op deze tentoonstelling aanwezig is geweest, ter beschikking had gesteld, nieuwe vruchten afgeworpen in den vorm van een aantal schenkingen van inzenders. Zoo heeft Louii Saalborn zijn geheele belangrijke col lectie aan het museum afgestaan, terwijl de heer H. G. P. Granpré-Moliére de mooiste in zending van de leestafel, bestaande uit boeken met een belangrijke verzameling uitknipsels, aan genoemde instelling ten geschenke heeft gegeven. Daarnevens is zij nog verrijkt met verschillende kleinere aanwinsten. Opgericht met medewerking van het Neder- landsch Tooneel-Verbond stelt het Tooneel- Museum zich ten doel en hoevelen die ons tooneel een goed hart toedragen, zijn daar nog in feite onkundig van! het bijeenbren gen .en .voor belangstellenden toegankelijk maken van een verzameling betreffende het binnen- en buitenlandsche tooneel-wezen in den meest uitgebreiden zin. Het was in het bloeitijdperk van het Tooneelverbond om streeks 1925 dat de gedachte naar voren kwam, een tooneelmuseum te stichten. Het bestuur van het Tooneelmuseum heeft voor de verwezenlijking van zijn liefsten wensch: een vast onderdak voor zijn verza meling, de mogelijkheden aangegrepen, die er op het oogenblik zijn. Zijn hoop gaat uit naar een gebouw, eventueel een leegstaande school, in een aantrekkelijke buurt. Het bestuur gaat niet zoo ver in zijn wenschen dat het zulk een gebouw voor zich alleen verlangt. Het heeft daarom contact gezocht met instellingen en vereenigingen, die ongeveer in dezelfde positie verkeeren en elk voor zich dan over een eigen afdeeling in het aan te wijzen gebouw de be schikking zouden krijgen. Die instellingen zijn de „Stichting voor Too- neelgeschiedenis", de „Bibliotheek van de Mij. tot bevordering der Toonkunst', de „Open- Leeszaal en Bibliotheek, afdeelingMuziek", de „Bibliotheek van de Vereeniging voor Neder- landsche Muziekgeschiedenis", de „Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaars-Vereeniging", het „Museum voor Architectuur", de „Neder landsche Vereeniging voor Hedendaagsche Muziek" en de „Nederlandsche Vereeniging tot bevordering der Danskunst." Genoemde instellingen hebben hun wenschen ten deze bereids kenbaar gemaakt. Is het won der, dat de verwachtingen der bestuurderen van het Tooneel-Museum hoog gespannen zijn? HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor genconcert 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdien stig halfuurtje door pastoor L. H. Perqum 12.00 Politieberichten 12.15 Kro- orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.00 Gramofoonmuziek 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door A. Schelfhoutvan der Meulen 2.30 Gramofoonmuziek 3 00 Kinderuurtle door mevr. Sophie Nu- wenhuis—van der Rijst en mevr. Corne Marres—van der Ven 4.00 Verzorging zender 4.15 Operaconcert op granjofoon- platen 5.00 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 De Kro-Boys onder leiding van Piet Lustenhouwer 6.20 Journalistiek week overzicht door Paul de Waart 6.45 Gra mofoonmuziek 7.00 Politieberichten 7 17 Het kloosterleven" door pater lector A. Vismans O.P. 7.30 Gramofoonmuziek 8 00 Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 8.30 Vaz Dias 8.35 „Verklaring" door pater J. Thewissen 9.05 Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 9.15 „Van een ridder, die arm werd". Radiotooneel 9.45 Kro-orkest O. 1. v. Marinus van 't Woud 10.30 Vaz Dias 10.35 Gramofoonmu ziek 10.45 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lus tenhouwer 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 301 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 12.50 Gramofoonmuziek I 00 De Notenkrakers o 1. v. Daaf Wins 1.20 Gramofoonmuziek 1.30 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 1.45 Verzorging zender 2.15 Emani, verkorte opera in 4 bedrijven van Verdt. Uitvoering door koor, orkest en solisten van „Scala" te Milaan (gr.pl.l 3.20 Klein Vara-ensemble o 1. v. Frits Bakels 4.00 ■Een rondgang door een groote radiofabriek. Reportage door Nico Beer 4.30 Klein Vara-ensemble o 1. v. Frits Bakels 5.00 Cor Steyn. accordeon en Jan Vogel, piano 5.10 Klein Vara-ensemble o. 1. v. Frits Bakels 5.50 Cor Steyn, accordeon en Jan Vogel, piano 5.58 Overgang naar den versterkten zender 6.00 Platen der maand 6.3C Kinderkoorzang 7 00 Friesch uurtle 8.00 Herhaling SOS be richten g.03 Gevraagde gramofoonnlaten 8.20 Gevarieerd programma 8.30 Bonte avond 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 8.05 Gramo foonmuziek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek 12.20 Gramofoonmu ziek 12.50 Berichten en koersen. Vervolg gramofoonmuziek 1.20 Koersen 1.25 Vervolg gramofoonmuziek 4.05 Koersen 6.50 Concert- en dansmuziek 7.50 Sportberichten 7.55 Fransche uitzending. Zang door Marie Braun, alt. Morceau de Concert, TSglichsbeck. Lied, Vincent d' fn- dy. Appassionato, Henri Büsser 8.20 Persberichten 8.45 Bont programma 9.20 Kroniek 9.25 Sweepstake-concert door het Radio-orkest o. 1. v. Henri Pensis. Uit Operettes. 1. Le petit due, Lecocq. 2. La Vie parisienne, Offenbach 9.40 Gramo foonnlaten 9.50 Galaconcert. Selectie uit „Hérodiade", opera van Massenet. Medewer kenden: Suzanne Storga en Dorine Pau wells van de Monnaie de Bruxelles. Bertin Angenot van Capitole te Toulouse. Venant Pauké van de Opéra-Comique en Victor Jaans van de Opera te Marseille. Orkest o. 1. v. Henri Pensis 11.20 Dansmuziek van gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 1.30 Omroeporkest o 1. v. Paul Gason 5.20 Omroepsympho- nie-orkest 6.35 Gramofoonmuziek 8.25 Polypheme van Albert Sr main - 9.35 Om roeporkest o. 1. v. Paul Gason 10.30 Het Gaiety Dancing-orkest. BRUSSEL, 332 M. 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Paul Gason 8.20 Vlaamsche ope ramuziek 10.30 Dansmuziek. KALUNDBOR1, 1261 M 2.50 Louis Preii's instrumentaal ensemble 8.10 Om roeporkest. Ged. uit Xndico van Strauss 9.45 Banjomuziek. BERLIJN, 357 M. 3.20 Klein omroep orkest o. 1. v. Willy Steiner 5.40 Helmut en Hans Pachaly-Hennersdorpf spelen 7.30 „Der Barbier von Bagdad", vroolijke opera van Peter Cornelius. HAMBURG. 332 M. 3.20 Bekende mu ziek 5.20 Gramofoonmuziek 7.30 „Lady Fanny", hoorspel, met muziek van Theo Mackeben 9.40 Muzikaal tusschen- spel. KEULEN, 456 M. 3.20 Orkestconcert o. I. v. Clemens Spindler 4.35 De jeugd zingt en musiceert 6.20 Concert 7.35 Feest- concert. Klaere Hansen, sopraan. Else Schmitz. sopraan, Friedrich Eugen Engels, tenor. Willy Schneider, bas. Die sechs fro- hen Saenger, Leiding R. Hartmann Om- roepschrammelkwartet en het klein om roepkoor o. 1. v. J. Breuer. Volkskoor en de versterkte mandolinever. Harmonie Het groote omroepkoor en het klein-omroepor kest 11.20 Radio-cabaret. DROITWICH, 1500 M. 12.05 BBC Northern-orkest 3.50 BBC Midland-or- kest 4.35 Liedjes van de film 7.50 BBC-orkest afd. D o. 1. v. J. Lewis 8.50 Music Hallprogramma 11.20 Ambrose en zijn orkest. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.51 Orkest en koor 8.35 Concert 9.20 Omroepdansorkest o. 1. v. Alan Romans. Carols King en het vocaal trio. PARIJS (RADIO). 1648 M. 12.20 Con cert o. 1. v. Paul Letombe 8.20 „La peri- chole", operette van Offenbach. MILAAN, 369 M. 4.30 Dansmuziek. ROME, 421 M. 4.30 Vocaal en instru mentaal concert 8.05 „La fille del reggi- mento". oper^van Donizetti. WEENEN, 507 M. 4.30 Eduard Pfleger's harmonie-orkest 6.50 Dr. Hans Weber speelt piano 9.10 Een blazers-ensemble 10.10 Adolf Pauscher's dansorkest. WARSCHAU, 1345 M. 7.20 Populair concert o. 1. v. St. Nawrot 8.20 Omroep orkest o. 1. v. J. Ozimlnski 10.25 Geva rieerd programma 10.55 Dansmuziek. BEROMÜNSTER. 540 M. 5.40 Gramo foonmuziek 7.20 Symphonieconcert o. 1. v. dr. Fell- Weingartner. Elisabeth Schu mann, sopraan 9.30 Dansmuziek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De bekende zesdagen-rijder, de Amerikaan Norman Hill, zal heden met de „Ile de France" in Frankrijk aankomen. Hij zal on middellijk naar Parijs gaan om zich daar te trainen voor de Zesdaagsche te Amsterdam. Hill moet olgens insiders momenteel in uit stekende conditie zijn. Omtrent de organisatie van de derde Am- sterdamsche Zesdaagsche kan nog het vol gende worden medegedeeld: De radio zal ook dit jaar weer een groot aan tal uitzendingen aan de Zesdaagsche wijden. Evenals vorige jaren zal de medische dienst worden verzorgd door dr. Sturkop en dr. Van Daal, die ditmaal worden bijgestaan door dr. Hans Tetzner, den bekenden oud-internationaal. Voorts is de Duitsche „Zesdaagsche-dokter" Geelhaar weer aan deze Zesdaagsche verbon den. Op den openings- en sluitingsavond van den Zesdaagsche zal het Brandweermuziekkorps, on der leiding van Frans van Diepenbeek concer teeren, terwijl het muziekkorps van de Jamin- fabriek op den tweeden avond (Zaterdag) een concert zal geven. De overige dagen en avonden zal gramofoonmuziek door den luidspreker ge maakt worden, waarvoor de firma Vroom Dreesmann uit haar collectie gramofoonplaten keuze heeft gedaan. De Zesdaagsche-keuken is, evenals vorige ja ren, weer in handen van den Duitschen Zes- daagsche-kok Huber, die op geen belangrijke Zesdaagsche ontbreekt. De gemeentetram heeft wederom extra-auto busdiensten ingesteld, waardoor de bezoekers van de Zesdaagsche ook na het middernach telijk uur naar alle deelen der stad kunnen worden vervoerd. Deze diensten gelden 's nachts van half een tot vijf uur (Zondagmorgen tot zes uur). Donderdag werden de open wedstrijden op degen van den Kon. Officiers-Schermbond op de Kon. Milit. Academie voortgezet. De wed strijden werden o. m. bijgewoond door generaal v. d. Harst, gouverneur der Kon. Mil. Academie en overste Warnsink, commandant 6e R. I. te Breda. Ook thans was er weer ruimschoots te ge nieten en menig goede partij werd te genieten gegeven. Technisch nam zeer zeker Hagens de eerste plaats in. Zijn te groote passiviteit, ge boren vermoedelijk uit voorzichtigheid, werd o. i. oorzaak, dat hem de le plaats ontging. Ook v. Geen leed aan dit euvel. Buitengewoon viel het werk van generaal Scheffer weer op. Ook hier groote voorzichtigheid met een zeer geraffineerde verdediging en taktische aanval len, die dezen oudsten deelnemer ten slotte brachten op de eerste plaats in het degen- tournooi. Toch heeft hij hierbij ook eenige hulp niet kunnen ontberen. Immers, toen voor allen nog een drietal partijen restten, stonden Sche pers, Hagens en v. Wieringen met Scheffer met vrijwel nog gelijke kansen. Scheffer zelf ver minderde zijn kans door van Uyterschoot te verliezen, maar v. Wieringen deed hetzelfde door een treffer te incasseeren van Boutmy. Doordat de Leeuw ook Hagens twee punten ontneemt, is zoowel deze als v. Wieringen voor de eerste plaats uitgeschakeld en heeft nog slechts Schepers kans voor een barage met Scheffer. Reeds wint hij twee partijen en moet voor 't laatst trekken met Holle. En het gebeurt! Op 't nippertje struikelt ook Schepers, waardoor luit.-generaal Scheffer zijn eerste plaats behoudt. Een keurige prestatie, waarmede de generaal spontaan door allen wordt geluk gewenscht. We laten thans de uitslagen volgen: 2e ronde le poule: Schuiling 20 pnt.; Boutmy 14 pnt.; Scheffer 14 pnt.; v. Geen 12 pnt.; Holle 12 pnt.; de Leeuw 10 pnt.; v. Hootegem, v. d. Bosch en v. Hoorn 6 pnt.; de Chateau en Ver gouwen 4 pnt. 2e poule: Hagens 14 pnt.; Schepers 12 pnt.; Gerharz 12 pnt.; v. Wieringen 10 pnt.; Uyter- schoot 9 pnt.; v. d. Horst 8 pnt.; Defize, Cor- nelissen en Mijsberg 8 pnt.; Boer 4 pCt. Zes schermers uit iedere poule gaan naar de finale. Finale. 1 Scheffer 17 pnt.; 2 en 3 Boutmy en v. Wieringen elk met 16 pnt., 3 ontv. treffers en 8 gegeven treffers. De baragepartij wint Boutmy. 4 Schepers 15 pnt., 4 ontv. tr.; 5 Ha gens 15 pnt. 5 ontv. tr.; 6 Schuiling 12 pnt.; 7 Holle 9 pnt.; 8 de Leeuw 8 pnt.; 9 v. d. Horst 7 pnt., 8 ontv. tr., 4 geg. tr.; 10 Holle 7 pnt., 8 ontv. tr., 4 geg. tr.; 11 Uyterschoot 7 pnt.; 12 Gerharz 3 pnt. Verliezersronde. De 12 afgevallen schermers in de eerste ronde komen uit in een verliezers ronde van 2 poules van 6 schermers. Uit elke poule kwamen de drie best geplaatsten in de finale. De uitslag hiervan werd: le poule: 1 Versteeg 6 pnt.; 2 Zaayer 6 pnt.; 3 v. d. Molen 4 pnt.; 4 Goolings 2 pnt.; 5 Broekhuyzen 2 pnt. (de Pauw Gerlings had zich teruggetrokken). 2e poule. 1 v. d. Krap 6 pnt.; 2 Feith 5 pnt.; 3 Arends 4 pnt.; 4 Serré 3 pnt. en 5 Kroes 2 pnt. (Ook hier trok zich v. Dort terug uit den strijd) Finale: 1. v. d. Krap 8 3 8 2. Versteeg 8 4 8 3. v. d. Molen 6 4 7 4. Feith 6 4 7 5. Arends 2 8 4 6. Zaayer 0 10 1 In den namiddag wordt aangevangen met korpswedstrijd op sabel, waarbij per korps een ploeg van 3 schermers (officieren ln actieven dienst) uitkomen: Hieraan nemen deel: de Marine met v. Geen, v. d. Krap en Schui ling. Reg. grenadiers en jagers met Mijsberg, Bout my en v. d. Horst. 3e R. v. A. met Bruins, v. Hoorn en Eller- broek. lie Inf. brig, met Defize, v. Dort en Zaayer. N.-I. leger met Gerharz. Treffers en Nix. 1 R.V-A. met v. d. Wiel, Meijer en Witsen- burg. Reg. Wielr. met Voncken, Boer en de Leeuw. 14 Reg. Inf. met Ekkart, Vergouwe en Serré. De halve beslissing wordt: Poule A: 1 Marine 6 gew. partijen; 2 3e Potenf No. 33714 De Veha-afsluiter voor radiatoren voor Centrale Verwarming; klein van afmeting, sierlijk en mo dern. Betere circulatie. Toonzalen: Bezuiden houtsche weg 41 Fabrieken: Cruquiuskade, Den Haag R.V-A. 4 gew. partijen; 3 Gren. en Jagers 2 gew. partijen; 4 II Inf. Brig. 0 gew. partijen. Poule B: 1 KJM.I.L. 6 gew. part.; 2 1 RVA. 4 gew. part.; 3 R.W. 2 gew. part.; 4 14 R. I. 0 gew part. Finale om le en 2e plaats: 1 Marine 7 gew. part.; 2 K. N. I. L. 2 gew. part. Finale o m3e en 4e plaats: 1 I R.VA. 6 gew. part.; 2 HI R.V.A. 3 gew. part. De Engelsche Voetbalbond heeft van Arsenal bericht ontvangen dat reeds sinds Woensdag middag alle plaatsen voor den eersten landen- wedstrijd tusschen Engeland en Italië, welke op 14 Nov. a.s. te Londen op hun terrein zal worden gespeeld, zijn uitverkocht. Het staat thans vast, dat de ontmoeting zal worden geleid door den bekenden Zweedschen scheidsrechter Olsson. De Poolsche sprintkampioene Stella Walsh heeft te Tokio op de 250 meter een nieuw we reldrecord gevestigd. Het record staat niet op de wereldrecordlijst genoteerd. De Engelsche athlete Edwards had in 1926 in Goteborg uen afstand geloopen in 33.4 seconden. De tijd van Stella Walsh bedroeg 32.3 sec. Zooals reeds eerder gemeld zal Zaterdag 27 October a.s. op de Leusdensche heide nabij Amersfoort een wedstrijd plaats vinden voor solo-motorrijders. Aan deze wedstrijden zijn verbonden de terrein-kampioenschapstitels 1934 van de Kon. Ned. Motorwielrijders Ver. Het traject is 150 K.M. lang; de rijders zullen in drie klassen worden ingedeeld: klasse A mo toren t.m. 250 c.c.; klasse B motoren van 251 t.m. 350 c.c. en klasse C motoren boven 350 c.c. De start vindt plaats in de nabijheid van het Hotel-restaurant „Waterloo", des morgens om 11 uur; de deelnemers van elke klasse starten op een gelijk tijdstip, eerst die van klasse C, twee minuten later die van klasse B en wederom twee minuten later die van klasse A. Het startsein zal worden gegeven bij stilstaande motoren. De kampioen ontvangt een zilveren beker. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het secre tariaat der K.N.M.V., 2e v. d. Boschstraat 38, Den Haag. ALKMAAR 26 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 67 stapels, 113000 K.G Fabr. kl. 20.50. fabr. comm.: blank 17.00. midd. 15.50, boeren kl. 21.00, boeren comm. 21.50. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Oct. Aan gevoerd werden: 75 kg. tomaten- A 8.C 5. CC 3.80, 1700 kg. aardappelen: Eigenheimers 2.10, Bevelanders 2.40, 10.000 kg. peen 60—80 ct„ 25000 kg. roode kool 1.402.70, 19000 kg. gele kool 1—1.50, 20.000 kg. vroege witte kool 0.601.30, 27000 kg. Deensche witte kool 0.80 1.20, 14000 kg. uien: gele uien 2.10—2.40, grove 2.502.80, gele drielingen 1.20—1.30, gele nep 1 40 4400 stuks bloemkool: Le Cerf 4.104.20, Reuzen 2.40—6.90, Lichte 2.80, 76 kg. snijboonen 28.8500 kg. bieten 0.601.50, 64 kg. druiven: Alikanters 18.10. HOORN, 25 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 18 sta pels, 11653 K.G. Fabr. kl. 19.00, boeren kl. 21.50, boeren comm. 25.50 Handel goed. LEEUWARDEN, 26 Oct. 115 enterstieren 80.00 150 80 twenterstieren 150.00250, 444 vette koeien 115.00180 per stuk. 30—51 cent per K.G. 1190 melk- en kalfkoeien 105.00210, 204 pinken 55 oo105, 18 vette kalveren 20.0060, 1573 gras- kalveren 14 0055, 303 nuchtere kalveren 2.50 4 50 359 vette schapen 9.00—18, 120 weidescha- pen' 8.0014, 339 lammeren 4.009, 188 vette varkens 25.0065 per stuk. 2529 cent per K.G 22 magere varkens 12—35 cent per K.G. 102 klei ne biggen 5.009.00 per stuk. 24 bokken en gel ten 41 paarden. Totaal-aanvoer 5122 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 17, Goudakaas 7—16, Edam merkaas 628 Aanvoer 22704 K.G. Mijnboter 1.42. Veilingboter 1.33—1.23. Aanvoer 0/3, 14/6, 3/12 vaten. Commissienoteering 43. Eierhandel. 8000 K.G. kipeleren 35.5 cent per stuk handelsprijs 80—90 cent per K.G. 200 K.G. eend'eieren 3.25—3.75 cent per stuk, handelsprijs 4555 cent per K.G. Pluimvee. 25 slachthanen 2560 cent, 250 slachtkippen 25—70 cent. 300 Jonge hanen 0.40— 1.00, 50 piepkuikens 2030 cent per stuk. 20 ko nijnen 1314 cent per pond. LEEUWARDEN, 26 Oct. Vereen, van Zulvelmij. Goudsche kaas 20 plus 9.5010.00. idem 40 plus 14.5015.50, idem volvet 18.5019.00, Edammer kaas 20 plus 9.5010.00, idem 40 plus 14.50 15.50, Broodkaas 40 plus 14.5015.50 per 100 K.G. Stemming flauw. NOORD-SCHARWOUDE, 26 Oct. 175 K.G. aard appelen: BI aardappelen 3.00. 7800 K.G. Uien: Gele Nep 1.40, Drielingen 1.001.30, Uien 1.70 2.20, Grove Uien 2.40—2.70. 2200 K.G. Peen 0.80— 0.90 idem kleine 0.60, 6400 K.G. Roode kool 1.60 —2.00 42200 K.G. gew. Witte kool 0.901.10, 4400 K.G. D. Witte kool 0.701.10, 1800 K.G. Gele kool 1 "wÖERDEN, 26 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 200 partijen: le soort met R.M. 23.0025.00, 2e soort met R.M. 20.0022.00, zware tot 26.00. Handel matig. ZWOLLE, 26 Oct. Boteraanvoer 198 K.G., waar van 5 1/8 vaten, 2 1/16 vaten en 156 stukken van een pond. Prijs 1.5-5—1.60 per K.G. Per 1/3 vat van 20 K.G. prima 29.50. afwijkende 29.00, per 1/16 vat van 10 K G. 14.0015.00. Handel vlug. 50.000 kipeieren 3.505.50 per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 11 cent, pinkenvellen 11 ct.. stierenvellen 8 cent. Handel redelijk. Veemarkt. Aangevoerd 1508 runderen, 601 gras kalveren, 224 nuchtere kalveren, 150 schapen, 222 varkens, 4 geiten, 484 biggen. Men besteedde voor: neurende en versch gekalfde koeien 110.00 205, dito vaarzen en schotten 105.00170. guste- koeien voor de vetweide of stal 70.00140. dito vaarzen 60.00—125, voorjaarska leende koeien 70.00140, 114-Jarige springstieren 55.00110, IV,-Jarige pinken 50.00120, longe fokkalveien 15.0050, nuchtere kalveren 3.009 per stuk Vette koelen en ossen aan bouten 32 48 cent, dito stieren 4652 cent, dito kalveren 6090 ct. dito schapen 6.00 16, 6-weeksche biggen 5.507 14-weeksche dito 7.509.50, drachtige varkens De 4 pCt. conversieleening gemeente Til burg groot 4.910.000 is geheel geplaatst. De inschrijving tot 1 November a.s. Is aangekondigd op f 879-000 4 pCt. obligaties gemeente Den Helder tot den koers van 99 7/8 pCt. Houders van 4\/2 pCt. obligaties 1926 genieten voorkeursrecht. De gemeente Voorburg gaat een 4 pCt. loening aan van f 200.000 tot den koers van 100 pCt. Tevens zal de obligatieleening, oorspronkelijk groot 966.000, pro resto f 913-000, geconverteerd worden in een 4 pCt- leening tot een zoodanig te bepalen koers, dat het netto-rendement der leening 446 pCt. zal bedragen. De HollandCanada Hyp. bank boekte over het afgeloopen boekjaar tengevolge van koersverlies, dat tot f 5.80 millioen steeg, een nadeelig saldo van f 6234.255 tegen f 1.872.040 het vorig jaar. In Zwitserland zijn gedurende de eerste negen maanden nieuwe leeningen uitgege ven tot een bedrag van fr. 273 millioen te gen fr. 137 millioen in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Gemeld wordt, dat 17 December a.s. on derhandelingen zullen beginnen over een handelsverdrag tusschen Zwitserland en de Vereen. Staten. Dit zal het eerste verdrag zijn tusschen Amerika en een Europee- schen staat. Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Fransche Bank met fr. 77 millioen toegenomen, n.l. van fr. 82406 mill, tot fr. 82483 miU. Blijkens den jongsten weekstaat ver toont de goudvoorraad bij de Duitsche Rijksbank een vermeerdering van M. 79.83 mill, tot M. 81.85 mill. De Amerikaansche overheid zal waar schijnlijk de industrie er van overtuigen dat, wanneer de Nira eenmaal haar taak van prijsvaststelling en productiebeperking neerlegt, een economisch herstel alleen zou kunnen worden bewerkstelligd door een verhooging der productie. De veranderingen zullen echter geleidelijk moeten geschieden en het vaststellen der prijzen zal als nood maatregel voorloopig nog worden toege past. De Amerikaansche Bankers Association heeft op Roosevelt's verzoek, tot samen werking bij het verleenen van particuliere credieten, een resolutie aangenomen waar in deze samenwerking wordt toegezegd, maar tegelijk het evenwicht der begrooting wordt geëischt. De vereeniging eischt, dat de regeeringsuitgaven de inkomsten gedu rende onbepaalden tijd niet mogen over treffen. In antwoord op een der vragen van de bankiersvereeniging, of de regeering mede- deelingen kan doen of de dollar al dan niet wordt gestabiliseerd en zoo ja, wan neer? verklaarde Roosevelt, dat hij ten aanzien van de internationale betrekkin gen met vreugde kan constateeren, dat het de wensch der andere naties is, zoo snel mogelijk een stabilisatie der prijzen en waarden te bereiken. Wallstreet is van meening dat door de wa penstilstand tusschen Roosevelt en de ban kiers de Amerikaansche staatsfondsen op het hoogste peil van einde Juli zich zullen herstellen. Leidende kringen verklaren, dat deze wapenstilstand zal leiden tot te rugkeer van het vertrouwen en terugkeer van het herstel. Naar aanleiding van een rede door den Amerikaanschen gezant te Londen, waarin spr. het denkbeeld opperde van een stabi lisatie van het Pond en den Dollar, heeft het „Comité voor de natie" een protest telegram gezonden zoowel aan den minis ter van buitenlandsche zaken als aan den gezant. De nieuwe leider -van de Nira, Richberg, verklaarde, dat thans een vastere fundee ring, noodzakelijk voor de welvaart, is op gebouwd. In particuliere ondernemingen zal nu voldoende werkgelegenheid geboden worden voor alle arbeiders, die werken willen. De voorgenomen staking der zijde-ar beiders in New-Jersey is Woensdagavond uitgebroken. Men gelooft, dat hierin 30-000 man betrokken zullen worden. Eenige kleine Amerikaansche petrolev.m- mijen in de westelijke staten hebben de ruw-olieprijzen verlaagd, maar tot nu toe heeft geen enkele groote mij. zich hierbij aangepast. De verlaging der benzine-prij- zen gaat in verschillende districten nog on verminderd voort. Volgens berichten kan weldra een de creet worden verwacht, waarbij algeheele stopzetting van de olieproductie in Oost- Texas voor onbepaalden tijd gelast wordt. De Bethlehem Steel passeert het divi dend op de preferente aandeelen. Het net to-verlies bedroeg in het derde kwartaal 4.24 mill., terwijl in het tweede kicartaal een winst werd behaald van 3-44 mill, en in het derde kwartaal 1933 een verlies werd geleden van 283.000. In de eerste neoen maanden bedroeg de netto-winst 139.000, tegen een verlies van 926 mill, in hetzelf de tijdvak van 1933. De General Motors boekte in het derde kwartaal een winst van 0.45 per aandeel tegen 0.72 in het derde kwartaal 1933. In de eerste negen maanden 1-99 per aan deel (v.j. 1.73). De totale netto-winst be liep in het derde kwartaal 20.50 mill- (v.j. 31.04 mill-). De netto verkoopen zijn ge stegen van 179 mill, tot 210 mill. De Tide Motor Assoc. Oil boekte in het derde kwartaal een winst, overeenkomen de met 0.17 per aandeel tegen S 0.26 in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar- De Gilette Safety Razor boekte in het derde kwartaal een winst, overeenkomende met 0.40 per aandeel tegen 0.03 in de zelfde periode van 1933- De Missouri Kansas Texas boekte in September een verlies, na aftrek van las ten, van 106.101 tegen een surplus van 228.633 in September van het vorig jaar. 50.0075, magere dito 27.5040 per stuk. vette dito 26—30 cent oer K.G. Handel in varkens kalm. Voormarkt geen aanvoer. Overzicht. Neurende en versch gekalfde vaar zen kalm vetvee vlugger, pinken redelijk, kalve ren kalm schapen redelijk. BUNNIK, 25 October Eierenvelling Eie ren wit 4.805.20, idem bruin 5.205.80, Hen 34. Eend 2.503.00 per 100 stuks. Kaas 2025., Honing 35 per pond. Aanstaande week veiling Vrijdag (inplaats van Donderdag) 3 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 13