Buitenlandsche voetbalvaria a MAANDAG 29 OCTOBER 1934 l.V.C.B Fortitudo struikelt in Amersfoort Nederlangen van V.V.A. en V itesse d.ojslk. E.M.M. 2Smper Avanti 1 22 V.V.AAlw. Forward 23 WilskrachtConstantius 12 R.K.A.V.Zwaluwen 10 Santpoort 2Blauw-Zwart 1 5 WilhelmusLeiden 33 Geel-Wit—V.V.E. 1—7 LEONIDAS .JUBILEERT Groote belangstelling WIELRENNEN SUCCESSEN VOOR HUYBRECHTS In sprint en koppelwedstrijden te Antwerpen AUTOMOBILISME CARRACOLA IN ACTIE 320 K.M. gemiddeld per uur MOTORSPORT Parijscke Winterbaan PAARDENSPORT Courses te Duindigt Solo-motorrijders in actie KRACHTSPORT Nieuw wereldrecord De Zwitsers in afwachting van het Nederl. elftal De Zwitsersche vertegenwoor diging in de maak Hugo Meisl voor een moei lijk probleem De zwerver Rohr heeft een nieuw vaderland Het Fransche voetbal neemt sterk in populariteit toe Russische voetballers veroveren Europa Van Tuyllbeker voor den K.N.Z.B. Jaarvergadering Ned. Olympisch Comité K.N.A.C. als lid toegelaten. Twee organisaties afgewezen Van Tuyllbeker voor den K.N.V.B. KORFBAL SPORTIEF—D.E.D. Vergadering van den Nederl. Korfbalbond 1 - Richting-Verkeer I.C. LAWNTENNIS VAN NEDERLAND WINT MET 10—7 De wedstrijden in Amsterdam KORFBAL HOCKEY In West Ia is Fortitudo in Amersfoort ge struikeld, waardoor de spanning weer toegeno men is. De Culemborgers verloren met 5—2. Semper Avanti kon het in Hilversum tegen E.M.M. 2 niet verder brengen dan een 2—2 ge lijk spel. Zwaluwen Vooruit klopte de H.M.S.- reserves met 50, terwijl Olympia in Hilversum L. .V. een 20 nederlaag toebracht. De Hilver- sumsche club heeft thans de leiding met negen Punten uit vijf wedstrijden. Olympia 5 4 1 0 9 15— 7 Zwaluwen Vooruit 6 4 1 1 9 17— 6 fortitudo 6 4 1 1 9 14—11 Amersfoort 6 3 1 2 7 18—12 E.M.M. 2 7 2 1 4 5 11—16 L.V.V. 5 2 0 3 4 8— 7 M.S.V. 6 2 0 4 4 10—16 Semper Avanti 4 1 1 2 3 9— 8 H.M.S. 2 3 1 0 2 2 3— 7 V.V.IJ. 2 4 0 0 4 0 3—18 In Ib zorgde het Hoornsche Forward voor een verrassing door V.V.A. in de hoofdstad met 32 te verslaan. Vitesse leed haar eerste neder laag tegen N.E.A., dat in Castricum op bezoek Was en met 41 won. Constantius klopte de Wilskracht-reserves met 21, terwijl R.K.A.V. door een magere 10 zege op Zwaluwen beide Punten veroverde. V.V.A. 5 3 1 1 7 19—10 D.O.S.S. 5 3 1 1 7 17— 8 N.E.A. 5 3 1 1 7 14— 9 Vitesse 4 3 0 1 6 8— 9 R.K.A.V. 5 2 1 2 5 6— 7 Constantius 4 2 0 2 4 914 Always Forward 3 1 0 2 2 8—11 Wilskracht 2 6 1 1 4 3 8—14 Zwaluwen 5 0 1 4 1 5—14 In West Ha won Blauw-Zwart met 51 van de Santpoort-reserves, die gisteren dus hun eer ste nederlaag te incasseeren kregen. Wilhélmus en Leiden speelden met 33 gelijk, terwijl A.D. O. en Lisse door 'n 11 gelijk spel eveneens de punten deelden. Geel-Wit leed in Haarlem een groote nederlaag.'V.V.E. won hier met niet min der dan 71. Blauw-Zwart 5 4 0 1 8 15— 9 Teylingen 4 3 1 0 7 13— 3 Lisse 6 2 3 I 7 14—10 A.D .O. 4 2 1 1 5 12—10 V.V.E. 5 2 1 2 5 19—13 Santpoort 2 4 1 2 1 4 10—12 Geel-Wit 5 1 1 3 3 7—19 Wilhelmus 6 1 1 4 3 9—14 Leiden 5 0 2 3 2 10—19 Celer heeft in lib haar voorsprong gehand haafd door een 51 zege op het Goudsche Donk. Excelsior en Oliveo wonnen met 31 en 42 resp. van Graaf Floris en V.E.P. en blijven de leiders volgen. P.F.C. klopte het Haagsche L. en S. in Poeldijk met 54 en wist door deze over winning haar positie belangrijk te verbeteren. Celer 5 4 1 0 9 16— 6 Excelsior 6 4 0 2 8 17—10 Oliveo 6 4 0 2 8 14—14 5 2 1 2 5 12—10 P.F.C. 5 2 0 3 4 13—17 Spartaan 2 5 1 1 3 3 8—11 V.E.P. 6 I 1 4 3 9—18 Graaf Floris 3 1 0 2 2 7— 8 L. en S. 3 1 0 2 2 9—11 Om 2 uur blaast scheidsrechter Dekker beide erf tallen in het veld. E.M.M. wint den toss en neemt het voordeel van den wind. Er ontwik kelt zich een snel spel, waarin E. M. M. de overhand heeft en na 10 minuten spelen den stand door de Groot op 10 brengt. Na den af trap komen beide elftallen geducht opzetten en het laat zioh aanzien dat zij elkaar niets toe hoeven te geven. P. Bouhuizen weet uit een goede doorbraak den stand met een keurig schot gelijk te maken, 1—1. Een zuiver schot van de E. M. M. er de Bruin weet keeper Peeters vallende uit den uitersten hoek te grab belen. Bust 11. Na de rust komt S. A. fana tiek opzetten, maar van geluk mogen ze niet spreken; twee maal bracht de paal, een maal de bovenlat redding, terwijl keeper Kuiper eenige goede staaltjes keeperkunst te zien gaf. Een doelpunt zat in de iucht. Terpstra weet keurig in te koppen, stand 12. E. M. M. ver slapt niet en speelt moedig verder om den ach terstand in te halen en het lukt de Bruin met «en hard schot op korten afstand den stand op 2—2 te brengen. Nog 10 minuten is er te spelen en van inzinkingen in beide ploegen is geen sprake. De zege was voor E.M.M. bijna een feit, als van Wegen niet vallende de situatie had gered. Einde 22. Beide ploegen kunnen op een goeden wedstrijd terug zien. Beide elftallen waren volledig toen de scheids rechter het aanvangssignaal gaf van dezen op laag peil staanden wedstrijd. Het spel leed zeer door het gladde veld. De gastheeren vielen geweldig aan en binnen een kwartier hadden zij twee zeer goede doel punten door den rechtsbuiten gemaakt (2—0). Bij de gastheeren had het korte samenspel dat men thans ging spelen, tegen een ver sterkte achterhoede der gasten niet in het toinst succes. De gasten hadden den middenvoor van V. V. A. een bijzondere bewaking gegeven. Door Ver opdringen van de achterhoede der gasthee ren, ontstonden onophoudelijk gevaarvolle mo menten voor het V. V. A. doel. Op een gegeven moment belandde de bal na een schot van den rechtsbuiten der gastheeren hoog voor het doel, de linksback van V. V. A. veranderde met zijn hoofd den bal van richting en het was 2—1 voor de thuisclub. V. v. A. volhardde in haar foutieve spel. De buitenspelers werden verwaarloosd, zoodat on danks het groote veldoverwicht van de thuis club geen doelpunten kwamen. Nog vóór de rust gelukte het Forward gelijk te maken (22). Ook na de rust zag men opnieuw, niette genstaande den tegenwind, een groot veldover wicht der gastheeren. Aanvallen van Alw. Eorward waren niet talrijk, maar wel zeer ge vaarlijk. Hun tweede aanval had reeds succes en Alw. Eorward leidde met 32. Om van de overwin ning zeker te zijn werden de halfspelers van Eorward geheel in de verded ging teruggetrok ken, zoodat de V. V. A.-voorhoede verder wei nig kon uitrichten. Alle aanvallen liepen dood in een kluwen van spelers. Tal van corners wer den er genomen, maar zonder resultaat. Zoo Verstreek minuut na minuut en toen het einde aanbrak had V. V. A. haar eerste nederlaag te pakken. Wilskracht wint den toss en speelde met den scherpen wind in den rug. De thuisclub on derneemt dadelijk eenige goede aanvallen, doch deze leveren geen succes op. Daar Wils kracht met slechts acht man begon, kreeg Constantius echter spoedig het beste van het spel en een serie aanvallen op het doel der gastheeren volgde bij een waarvan de Wils- kracht-keeper een vrij gemakkelijken bal ver keerd beoordeelde, waardoor de gasten de lei ding nemen, (01). Wilskracht speelt niet ontmoedigd verder en vooral toen na korten tijd het elftal geheel vol tallig was kwamen zij weer eenigszins in de meerderheid, maar zij wisten dit niet in doel punten uit te drukken. Nadat het spel door den hevigen regen eeni- gen tijd gestaakt was, werd de wedstrijd op een vrijwel onbespeelbaar terrein voortgezet en zondere verdere doelpunten brak de rust aan. Na de thee waren de gastheeren direct weer in den aanval. Na eenige onfortuinlijke aanval len, werd door een kopbal van den linksbui ten de stand gelijk (11). Daarmee scheen Wilskracht echter haar kruit verschoten te hebben. Het tempo zakte aanmerkelijk hetgeen voor Constantius aanleiding was het spel meer en meer in handen te nemen. Bij een scrimmage voor 't doel der thuisclub namen de gasten de leiding (12). Met dezen stand kwam het einde en een wedstrijd, waar van o. i. gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Op het gladde doch zeer goed gespeelbare R.K.A.V.-terrein, hebben de zwart-witten in een spannenden en fairen wedstrijd, na hard werken een kleine doch verdiende zege op hun buren weten te behalen. De thuisclub heeft een invaller voor Schra- ma. In de voorhoede is wederom de oud-inter nationaal Renckens opgenomen, van wiens spel nog altijd veel bekoring uitgaat. Te ruim halfdrie, wordt onder leiding van scheidsrechter Vollenbroek aangevangen. Ofschoon de wederzijdsche supporters zich wel roeren, valt er voorloopig nog niet veel bijzonders te genieten. Er ligt een zekere mat heid over het spel. Het begint inmiddels te stortregenen en de scheidsrechter ziet zich ge noodzaakt den wedstrijd voor een korten tijd te onderbreken. Als weder Is aangevangen, ondervinden de spelers veel hinder van het inmiddels glad ge worden veld. Van eenig overwicht kan niet ge sproken worden en daar veel scoringskansen door glijpartijen onbenut blijven, wordt met blanco stand gedraaid. Na de thee krijgt Zwaluwen aanstonds een fraaie kans, als Toonen alleen voor Melkert komt te staan, maar de hard ingeschoten bal ketst van de lat terug en wordt dan wegge werkt. De zwart-witten komen er nu beter in en de Zwaluwen-verdediging moet alle zeilen bijzetten om een doelpunt te voorkomen. Een plotselinge Zwaluwenaanval wordt besloten met een fraai schot van B. Jansen, maar de bal wordt door Melkert juist over de lat getipt. Het begint er meer en meer op te gelijken, dat de wedstrijd onbeslist zal eindigen. Als onverwachts v. d. Fluit een afgemeten pass naar Borst geeft, is het deze laatste die met een onhoudbaar schot den subliem werkenden Zwaluwendoelman pas seert (10). De Zwaluwen geven zich nog geenszins ge wonnen, doch verder dan een tweetal corners op het R.K.A.V.-doel brengen zij het niet. Nog eenmaal komen de zwart-witten terug, doch Bakker weet als v. d. Meer reeds gepasseerd is een zeker doelpunt te voorkomen. Santpoort trapt met den wint in den rug af en is direct voor Westdijk, düe nog juist corner weet te werken. De Santpoortreserve's komen herhaaldelijk terug, doch voor doel is het hope loos, zoodat de stevige Blauw-Zwart-achter- hoed'e steeds kan wegwerken. Blauw-Zwart weet zich dan los te werken en onderneemt verschillende aanvallen welke door haar verras sendheid niet van gevaar ontblood zijn. Het schieten laat nog te wenschen over. Een Sant poort-aanval wordt corner gewerkt, deze wordt goed genomen en de bal onhoudbaar door Gei'rits ingekopt, 10. Tien minuten voor rust wordt Gerrits gepasseerd; een goede voorzet volgt, waarna d'e bal onberispelijk in 't uiterste hoekje wordt geplaatst, 11. Na rust verschijnt Santpoort met een invaller, wat een belangrijke verzwakking Is. Tooh weten de Santpoorters voorloopig stand te houden. Handgraaf weet voor open doel nog over te schieten. Kort hier op doelpunt Blauw-Zwart onhoudbaar. Een mooien voorzet van links weet d'e midvoor in buitenspelpositie in te koppen. Santpoort gooit het elftal door elkaar, maar deze ontactische zet komt het- duur te staan, want binnen de tien minuten is d'e stand reeds tot 1—5 in het nadeel der thuisclub opgevoerd. Wel weten de rood broeken nog eenige prachtschoten in te zenden, doch Westdijk is onpasseeibaar. Met Blauw-Zwart ver in de meerderheid komt het einde en Santpoort heeft de eerste neder laag te pakken. De Voorburgers kwamen uit in een nieuwe opstelling, welke goed heeft voldaan. Het begin was voor Leiden, dat weldra door den rechts binnen de leiding nam (01). Maar toen de thuisclub was Ingespeeld, werd het Leidsche doel flink in het nauw gebracht en Van Kleef maakte uit een voorzet van den rechtsbuiten gelijk. Beide partijen waren nu beurtelings in den aanval en nog vóór rust slaagde de midvoor der bezoekers erin een voorzet van rechts on houdbaar in te koppen (12). De tweede helft begon met een flinke meerderheid voor Wil helmus en het duurde dan ook niet lang of Van Kleef deed de kansen voor de thuisclub keeren door een tweetal fraaie doelpunten (32).. Leiden trachtte nu het spel te forceeren. Bij 'n on#rtvachten aanval viel de rechtsback van Wilhelmus op den bal; met den toegekenden elf- meterschop brachten de bezoekers den stand op 3—3. Een heftige strijd om het winnende doelpunt bleef zonder resultaat. In een zeldzaam slap van Geel Wit-zijde. ge speelden wedstrijd gelukte het WE een groote overwinning te behalen. Mocht bij den aftrap direct eenige bezoeken aan VVE's veste ge bracht worden, de absolute schotloosheid van de Geelwitte stormlinie deed niet het minste ge vaar ontstaan. WE weet zich dan ook spoedig uit deze zechte omkwelling los te maken en met een ,,Uiver- vaartje" gaat het op Heemskerk af. Het eerste schot scheert den paal, maar bij een volgende aanval schiet Schelvis in de touwen. Nauwe lijks is het Pauseljjktheam van den schrik be komen of een dramatisch misverstand tusschen Wouwer en Heemskerk is oorzaak dat Snijders in het verlaten doel schiet. WE blijft stevig op den bal zitten en uit een serie aanvallen weet Schelvis nogmaals te scoren. Met een 30 voor sprong voor de bezoekers gaat de rust In. Na de hervatting speelt Geelwit met wint mede maar ook dit voordeel weten ze niet uit te buiten. De Geel Witte middenlinie, welke toch al niet voor haar taak berekend was, be gaat dan de tactische fout om veel te ver op te dringen, zoodat Gigengach en Hoeker de ge weldige hiaten moeten aanvullen. VVE maakt echter op ruime wijze gebruik van de fouten der Geel Witters en met de regelmaat van een uurwerk belanden de ballen in Heemskerk's doel. Het opzetten van de off-side-val en waarin de VVE-ers nogal eens intippelen voor komt een débacle. Tegen het eind dwingt Geel Wit een corner af en Wouwer, welke inmiddels naar de voor hoede verhuist is, weet de eer te redden. Leonidas heeft Zondag de viering van het zilveren jubilé met de kerkelijke viering inge zet. Om 10.15 uur werd in de Laurentiuskerk 'n H. Mis opgedragen waarbij leden en vele oud leden tegenwoordig waren. Des middags werd in hotel „Bristol" receptie gehouden. De belangstelling was overweldi gend. Tallooze vereenigingen kwamen hun ge- lukwenschen aanbieden. De K.N.V.B.'er Excelsior bood een voorzit terskamer aan. D.H.L. (Delft) verrijkte Leo nidas met een paar prachtige Delftsche wand borden. De I.V.C.B., vertegenwoordigd door de heeren Gorissen en de Vries, bood een herinne ringsplaquette aan, terwijl ook vertegenwoor digers van R.K.F., D.H.VJB. en District Rotter dam aanwezig waren. Des avonds werd een groot feestdiner gege ven. De uitslagen van de Zondagavond in het „Sportpark" te Antwerpen gehouden wieler wedstrijden luiden: Sprintrace: 1. Huybrechts; 2. Pijnenburg (op 1 lengte); 3. Oszmella; 4. Degraeve. Tandem wedstrijd over 6 K.M.: 1. Van Rijnen Van Isselt (7 min. 121/5 sec.); 2. Pelser Domhof; 3. Van de BroeckKersten; 4. Defin- terVromans; 5. GramsPeters. Afvalwedstrijd: 1. Verdjjck. Op 1 ronde 2. Guimbretlère; 3. Broccardo; 4. Mertens; 5. Hae- sendonck; 6. Wals (gevallen); 7. v. d. Reydt; 8. Bogaert; 9. Pellenaers; 10. Van Hout. Internationale koppelwedstrijd over 75 K.M 1. DictusHuybrechts in 1 uur 35 min. 18 2/5 sec.; 2. PijnenburgWals; 3. DerijckBogaert; 4. HaesendonckVereycken; 5. Choury—Fabre; 6. MertensDuerlo; 7. DegraeveVerdijck; 8. Lapebiele Calve; 9. Van Oersv. d. Reydt; 10. BraspenningPellenaers; 11. Haemelinck— Debruycker. Op 1 ronde: 12. v. d. Horstv. Hout; 13. Smits Martin; 14. ZimsKuster; 15. Broccardo Guimbretière. Op 2 ronden: 16. OszmellaMaas. De eerste elf koppels, die geen van allen een ronde waren achtergeraakt, moesten in een sprintrace over-vijf ronden om hun plaatsen vechten. Luit. G. L. Kepper) en Florentin (Eig. C. van 't Hoff). Prijs der gemeente Hilversum, heatprjjzen- draverij le klasse over 1720 Meter: Eerste heat: 1. Nelly Duffy (Eig. U. W. de Jong). Tweede heat: 1. Axkit (Eig. A P. Kaiser). Derde heat: 1. Axkit; 2. Epinard III (Eig. Stal O.). Op den nieuwen betonweg nabij Gyon, 43 K.M. ten Zuiden van Boedapest, werden Zondag verschillende recordpogingen gedaan. Hierbij bereikte Carraciola met zijn Merce- des-Benzwagen een gemiddelde uursneiheid van meer dan 300 K.M. Bij zijn achtste poging reed hij de kilometer met een gemiddelde uursnelheid van 317.460 K.M. met vliegenden stary en over de mijl 316 591 K.M. per uur. Zijn snelste tijd over kilometer was 11.22 sec. of te wel 320.855 K.M. gemiddeld per uur. Henne, de Duitsche motorrenner reed op een 1000 ccm. BMW met zijspan de kilometer met een gemiddelde uursnelheid van 207.852 K.M. en de mijl met een gemiddelde uursnel heid van 207.395 K.M. Dit beteekenöen nieuwe wereldrecords, de oude stonden op naam van den Engelschman Bruce sedert 1932, Op een 750 ccm machine verbeterde Henne met 246.238 resp. 246.013 K.M. gemiddelde per uur voor den Kilometer en den mijl zijn eigen records. In de halve literklasse vestigde Henne over den mijl een nieuw wereldrecord met een ge middelde uursnelheid van 220.112 M.K. De prestaties van Carraciola beteekenden klasse records in de categorie door 5000 cm. De abso lute records staan nog steeds op naam van den Ehgelschman Oampbell met een gemiddelde snelheid van meer dan 400 K.M. Een stayerswedstrijd over twee manches van 40K.M. op de Parijsche winterbaan werd ge wonnen door Lacquehaye voor Grassin, Schindler en Marechal. Het sprintnummer won Faucheux, terwijl Leute de tweede plaats bezette. Zondag werden op de renbaan van Duindigt wederom rennen en draverijen gehouden. De resultaten lulden als volgt: Troubadourprijs, handicap-draverij 4e klasse over 2000 Meter: 1. Ulysses Eig. K. Korver); 2. Yankee Scott (Eig. Stal B.). Tipperaryprijs, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Nelly Duffy (Eig. U, W. de Jong); 2. Rabenhaupt (Eig. Stal Oegstgeest). Toscaprijs, ren op de vlakke baan over 1700 Meter: 1. Alouette (Eig. Luit. L. N. M. v. d. Put); 2. Phrynette (Eig. K. Hensen). Twee-en-twintigste heerrijdersprijs, prijzen- draverij 2e en 3e klasse over 2040 Meter: 1. Weidlooper (Eig. R. F. Sormani); 2. Welvaart van Duindal (Eig. A. de Vlieger). Tricoloreprijs, ren op de vlakke baan over 2000 Meter; Dead heat tusschen Epatant (Eig. Zaterdag werd op de Leusdensche heide nabij Amersfoort een wedstrijd gehouden voor solo- motorrijders. Aan deze wedstrijden zijn ver bonden de terrein-kampioenschapstitels 1934 van de Kon. Ned. Motorwielrijdersvereeniging. Het traject was 150 K.M. lang en ving aan bij Hotel „Waterloo" aldaar. De uitslag van dezen spannenden strijd is als volgt: 500 c.c. klasse: 1. D. Eysink op Eysink 3 u. 34 m. 12 s. 2. O. Moeke op BSA 4 u. 13 m. 46 3/5 s. 3. J. Teike op Ariel 4 u 18 m 3 3/5 s. 4. Tyma op Ariel 4 u. 31 m. 8 3/5 s. 350 c.c. klasse. 1. J. Wittenberg op Velocette 3 u. 39 m. 46 4/5 s. 2. C. v. d. Voort op idem 3 u. 45 m. 412/5 s. 3 R. Jobbih op BSH 3 u. 50 min. 59 4/5 s. 4. T. Vermaak op Royal Enfield 3 u. 53 min. 13 4/5 s. 250 c.c. klasse. 1. S. J. de Wit op Ariel 4 u. 21 m. 161/5 s. 2. C. v. Eys op New Imperial 4 u. 22 m. 28 2/5 s. 3. R. J. Smits op F.N. 4 u. 26 m 36 4/5 s. 4. A. J. Wormgoor op New Imperial 4 u. 29 m. 20 3/5 s. De heer D. Eysink is winnaar van den zilve ren beker. Te Nantes heeft de vedergewicht Baril het wereldrecord rechtsarmig trekken met een kilogram verbeterd en gebracht op 76 kilogram Het oude wereldrecord stond op naam van den Oostenrijker Stadler met 75 kilogram. Te Cairo verbeterde de Egyptenaar Touny het wereldrecord drukken beide handen licht mid dengewicht en bracht het op 109.5 kilogram. Het oude wereldrecord stond op naam van zijn landgenoot Arafa met 107.5 kilogram. Als u nu denkt, dat na de keurige 22 van Zwitserland tegen Tsjecho-Slowakije Helvetia vol vertrouwen is voor den naderen strijd tegen Holland, dan slaat u glad de plank mis. Er overheerscht een typisch pessimisme, welk symptoom wij een buitengewoon groot gevaar voor Nederland 'vinden. Uit zulk een pessimisme wordt doorgaans een prikkel geboren, die de spelers vaak tot buitengewone prestaties prik kelt. Al zal men de oranje-hemden geenszins onderschatten, toch is deze strijd In Zwitser land niet het voornaamste punt, waarop aller aandacht is geconcentreerd, want een Zondag later, dus 11 November, reizen de Zwitsers naar Weenen om Oostenrijk voor den Midden- Europeschen Beker te ontmoeten. En waër het Oostenrijksche voetbal momenteel in decaden tie is, koestert men de heimelijke hoop op een verrassend resultaat. Maar.... Op dit oogenblik is de samenstelling van de Zwitsersche representatie nog niet definitief, doch het feit, dat wijzigingen worden overwogen, wijst er op, dat de ploeg, zooals die tegen de Tsjechen werkte niet de volle sympathie en vertrouwen had. De beproefde achterhoede blijft intact, doch met een tweetal veranderin gen in de middenlinie hoopt men meer weer standsvermogen in het trio te brengen, waar bij de geheele middenlinie van de Servette F. C. veel kans krijgt te worden uitverkoren. Bovendien verwacht men een verandering in den aanval; de rechtsbinnen Jaggi verhuist naar de linksbinnenplaats, terwijl Spaonoli, waarschijnlijk met v. Kanel den rechtervleugel zal vormen. In totaal een ploeg, die onzen boys meer dan hun handen vol zal geven, wat wij kortgelegen in Italië aan den lijve ondervon den. De Zwitsers komen! schijven de Ween- sche kranten lakoniek, en vragen tevens, of deze kamp een nieuwe nederlaag zal brengen, waarbij dan tegelijk het geheele Oostenrijksche prestige naar de maan zou zijn. Hugo Meisl verkeert dan ook in grooten nood, want thans is reeds komen vast te staan, dat ingrijpende veranderingen in de Oostenrijksche ploeg on vermijdelijk zijn. Smistik in de halflinie en Sindelar en Horvath in den aanval zijn niet beschikbaar. Horvath heeft pas een auto-onge luk gehad en Sindelar zit in een vacantleoord om volstrekte rust te genieten, zoodat Meisl spelers zal hebben te kiezen uit zijn voorraad klasse-spelers, die lang niet aan de extra- klase reiken, zooals pas genoemden. Algemeen vraagt men zich af, of Oostenrijk thans den genadeslag zal krijgen! Ossi Rohr Is voor hen, die bekend zijn in het internationale voetbal lang geen onbeken de, want vele malen heeft hij als middenvoor In het Duitsche elftal gespeeld, toen hij nog voor het Zuid-Duitsche voetbal uitkwam. Ossi is echter een merkwaardige onrustige natuur, en plots waren de Zwitsersche Alpen hem lie ver, dan het Beiersche bier, al beweren booze tongen, dat Zwitsersche voetbalagenten hem hebben bezocht. Na een poosje daar te hebben vertoefd werd hij echter uitgewezen, en vond in de Elzas een nieuw vaderland, waar hij als prof ae R. C. Straatsburg in de Fransche com petitie helpt. Experts hebben Rohr wel eens vergeleken met Alex James uit Engeland, d.w.z. de bouwmeester van het voetbal, zoo iemand, die niet zelf scoort, doch de kansen schept voor zijn huurlieden. Het Fransche voetbal, onder het amateuris tische regime was een broos plantje, dat nauwe lijks in het continentale voetbal meetelde. Men herinnert zich den strijd tusschen de handha vers van het oude regime, en de nieuwe rich ting, die voor een tweetal jaren baan brak het professionalisme. Men vreesde, dat Frank rijk niet geestdriftig genoeg was om het be roepsvoetbal daar te doen gedijen, en in de eerste jaren leek het daar ook op. Doch de moeilijkste jaren schijnt men thans overwon nen te hebben en wijzen de statistieken uit, dat het Fransche voetbal niet alleen wat beoefe ning betreft, met reuzen schreden vooruit gaat, maar Ook de publieke belangstelling. Een ver blijdend teeken voor de voetbalondernemingen, die zich thans gemakkelijker kunnen gaan be wegen. Reeds geruimen tijd was Tsjecho-Slowakije in correspondentie met Rusland, waarbij on derhandelingen werden gevoerd: om contact te verkrijgen tusschen beide landen. Er loopen ge ruchten, dat Rusland als lid tot de F. I. F. A. is toegetreden, waardoor wedstrijden tusschen beide landen mogelijk zijn geworden. Zij het dan ook niet tegen een der toonaangevende Tsjechische clubs, wisten de Russen met 3—2 te winnen. In Krasnapolsky te Amsterdam werd de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van het Nederlandsch Olympisch Comité, onder voor zitterschap van mr. A. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye. In zijn openingsrede herdacht de voorzitter het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder en Z.K. H. Prins Hendrik, dat ook in de krin gen van het Nederlandsch Olympisch Comité diepen indruk heeft gemaakt. In het bijzonder memoreerde de N.O.C.-praeses de medewerking, die het Comité van den Prins had ondervonden tijdens en voor de Olympische Spelen in 1928. Vervolgens wijdde de voorzitter eenige gevoel volle woorden aan de nagedachtenis van wijlen de heeren van der Vliet, voorzitter van „Nim rod" en Spaan, voorzitter van den Kegelbond. In het vervolg van zijn openingsrede consta teerde de heer Schimmelpenninck van der Oye, dat het afgeloopen jaar geen ongunstig jaar voor de sport is geweest, ondanks de crisis. Min der goed was het met de lichamelijke opvoeding in engeren zin gesteld en spr. memoreerde in dit verband het opheffen van de Rijksinspectie, omdat bezuiniging hoogtij viert. Aan het slot van zijn rede bracht spr. hulde aan de prestaties van de „Uiver", de K.L.M. en de koene bemanning. Bij de bespreking van het jaarverslag, uitge bracht door den secretaris, den heer' G. van Rossem, drong de heer A. J. G. Strengholt (K. N.A.U.) er bij het bestuur op aan iets anders in de plaats te stellen voor de opgeheven rijks inspectie voor de lichamelijke opvoeding. Na eenige discussie werd het jaarverslag on der dankzegging goedgekeurd, terwijl de begroo ting voor het jaar 1935 onveranderd werd vast gesteld. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Cye, met algemeene stemmen als zoodanig herkozen, terwijl het periodiek aftredende bestuurslid, de heer D. J. Couvée met 15 stemmen vijf wer den blanco uitgebracht werd herbenoemd. Het voorstel van het bestuur tot toelating van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club als lid van het N.O.C. werd zonder eenige dis cussie goedgekeurd. Bij de bespreking van het bestuursvoorstel om de Nederlandsche Unie voor de Wandelsport niet als lid toe te laten brak de heer A. Pijper (Nederl. Biljart Bond) een lans voor de N.U.W. HU wees er op, dat de N.U.W. los van de Athle- ■tiek Unie staat en dat de organisatie momen teel 102 vereenigingen telt met 2700 leden. De voorzitter antwoordde, dat de N.U.W. eigenlijk een onderbond van de K.N.A.U. is te noemen, terwijl het nog zeer de vraag is of de N.U.W. op dit gebied kan worden beschouwd als het leiding gevend lichaam in Nederland. Op dit moment achtte de N.O.C.-voorzitter het niet juist de N..U.V. op te nemen. De N.U.W. werd niet als lid van het Comité toegelaten en ook de Nederlandsche Vereeniging voor Massage, Heilgymnastiek en Sportmassage onderging het zelfde lot. De jaarlijksche uitreiking van den Van Tuyll beker viel ditmaal weer eens ten deel aan den Koninklijken Nederlandschen Zwembond, die den fraaien wisselbeker door zijn voorzitter, den heer C. F. Kellenbach, in-ontvangst mocht ne men. De voorzitter van het N.O.C. deelde vervolgens mede, dat het bestuur had besloten aan eiken bond, die het kleinood reeds een of meermalen heeft mogen ontvangen, een aandenken te schenken in den vorm van een verkleinde uit gave van den Van Tuyllbeker. De Koninklijke Nederlandsche Zwembond kon, daar dit besluit van terugwerkende kracht was, niet minder dan vier van deze bekers in ontvangst nemen. De Ne derlandsche Roeibond ontving twee exemplaren, evenals de Koninklijke Nederlandsche Amateur Schermbond en de Nederlandsche Hippische Sportbond. De Nederlandsche Wielren Unie, de Konink lijke Nederlandsche Athletiek Unie, de Neder landsche Biljart Bond en de Nederlandsche Hockey en Bandybond ontvingen elk één beker. Bil de rondvraag voerde de heer Edo Bergsma (A.N.W.B.) heA woord, die er op wees, dat nu de Rijksinspectie voor de Lichamelijke Opvoe ding was verdwenen de mogelijkheid misschien onder de oogen zou kunnen worden gezien om in verscheidene plaatsen gemeentelijke commis sies voor de lichamelijke opvoeding te vormen, omdat daaraan de grootste behoefte is. Zaterdagmiddag werd in Krasnapolsky te Amsterdam een buitengewone algemeene leden vergadering gehouden van den Ned. Korfbal- bond, die geheel gewijd was aan een kwestie, welke tusschen de Ver. D.E.D. te Amsterdam en het Bondsbestuur is gerezen. Op 25 April werd namens het bondsbestuur te Amsterdam een vergadering gehouden, waar de vraag besproken werd, of promotiewedstrij den met of zonder publiek gespeeld zouden moeten worden. Geheel afzijdig hiervan stelde toen een der aanwezigen voor, den promotie wedstrijd tegen „Sportief" met het oog op bij zondere omstandigheden uit te stellen. Officieel door den competitieleider werd dit echter niet gedaan; D.E.D. stelde zich niet genoegzaam op de hoogte en de spelers verschenen niet op het terrein, waardoor de vereeniging twee straf- punten en ƒ7.50 boete kreeg, overeenkomstig het bondsreglement. Voor D.E.D. was ditonder- tusschen hoogst onaangenaam, omdat door dezen maatregel haar kans om in de eerste klasse te komen, in gevaar kwam. De wedstrijdcommissie herzag haar stand punt en schold de straf kwijt. Hiertegen pro testeerde Sportief". Het hoofdbestuur nam de zaak in studie, en meende, in tegenstelling tot de wedstrijdcommissie, dat D.E.D. in gebreke was gebleven. Of dit inderdaad het geval was, werd op deze vergadering zeer uitvoerig en op rustig zakelijken toon besproken. Bijna alle sprekers waren van meening, dat het ver schil, dat tusschen D.E.D. en bestuur is gere zen, een zaak is van algemeen bondsbelang, en een zaak, waarvan herhaling in de toekomst vermeden moet worden. Tenslotte werd een motie om D.E.D. bij keuze in de eerste klasse te plaatsen verworpen. Dit roode bord met witte «treep beteekent: gesloten voor alle ver keer in deze richting Als men, alle goede voornemens ten spijt, 's nachts voor het eerst opstaat om het ven ster te sluiten. Op den tweeden avond van den wedstrijd In ternationale Club van NederlandUhlenhorster Klipper uit Hamburg in de tennishal Apollo te Amsterdam was er wat meer publiek dan den eersten dag. Toch bleef de belangstelling verre beneden de verwachting. De partijen met Dr. Dessart en Dr. Hauss aan Hamburgsche zijde en Mpghan en Karstens aan Hollandsche zijde waren het meest interessant. Dr. Dressart, die van Karsten vrij gemakkelijk had gewonnen, sloeg thans Hughan In twee sets. De Hamburgsche speler was in alle opzichten de meerdere. Zijn drives hadden meer vaart dan die van Hughan, bovendien plaatste Dessart beter; zijn slagen in de hoeken waren voor Hughan soms onbereikbaar. De laatste stelde te leur door zwakke fore- en backhand. Er lag iets vertnoeiends in het spel van onzen landgenoot, waardoor hij ook moreel de mindere was van zijn tegenstander. Met 63 won Dressart de eerste set op regelmatige wijze, en alhoewel Hughan in de tweede set wat meer kon scoren dan daarvoor, de zege van Dressart was geen moment in gevaar. Op 54 liet Dressart in de tiende game meesterlijk spel zien en met een lovegame- en canonball op 400 was Hughan geslagen. Karsten won van Dr. Haus met 64. 62 al zouden deze cijfers niet doen vermoeden, dat Haus heel wat meer tegenstand bood dan men op het eerste gezicht zou zeggen. De slagen van Hauss waren goed geplaatst, vooral zijn fore hand was best, terwijl zijn volleeren hem menig punt bezorgde. Maar hij miste toch de snelheid in zijn spel om de scherpe passings van Kar sten te kunnen retourneeren. Na 64 in de eerste set kwam Karsten in de tweede op 42, toen de umpire enkele vol komen foutieve beslissingen gaf in het nadeel van Hauss, en deze de set en de partij maar liet loopen. Boon speelde tegen Mackenthum een aantrek kelijk spel, waarbij de routine van den Duit- scher tenslotte den doorslag gaf. Met 63 won Mackenthum de eerste set, maar Boon wist door uitstekend plaatsen de tweede set aan zich te brengen (64). Boon wist steeds de juiste ant- woroden te vinden op de gekapte slagen van zijn tegenstander, die overigens herhaaldelijk zon digde tegen den footfaultregel, hetgeen onge straft bleef. Boon is nog te simpel in zijn spel om succes te hebben; hij biedt den tegenstan der nog te veel kansen om af te maken, terwijl hij zelf aan het net niet beheerscht genoeg speelt om zwak tegenspel uit te buiten. Zoo werd het een wisselend kansenspel en Boon wist in de finalset een achterstand van 24 om te zetten in een 54 voorsprong. Maar toen gaf de meerdere routine van Mackenthum den door slag en met 75 kwam het punt aan Hamburg. Heynen speelde een eindelooze eerste set te gen Eberstein. Heynen speelde zijn gewone spel, d.w.z. hij wisselde prachtige momenten met zeer zwakke af. Zijn service kwam gewoonlijk tegen den band terecht maar een enkele maal kwam de bal er over heen, doch Eberstein retourneer de uitstekend. De passings van Heynen waren doeltreffender dan die van den Duitscher, wiens spel ook niet oo vast was en evenals Heynen miste Eberstein vaak de eenvoudigste ballen. Op 1211 wist Heynen tenslotte door de ver dediging van zijn tegenstander heen te breken, nadat hij reeds enkele setpoints had laten loo pen. Met 1311 won Heynen de eerste set, ter wijl in de tweede Eberstein dusdanig vermoeid bleek, dat Heynen gemakkelijk won (63). In de beide veteranenpartijen won van der Feen wederom, thans van Daamhouwer, terwijl Dr. Behrens van Dr. Mendel in drie sets ver loor. Het slot van den avond werd gevormd door een drietal dubbels, die Karsten en Hpghan wonnen van Eberstein en Mackenthum met 6 0, 63, waarbij de eersten volkomen op elkaar ingespeeld waren. Dr. Dressart en Hauss wonnen even gemakke lijk van Boon en Heynen, waarbij Dressart het geheele veld beheerschte. De laatste partij van den avond was een ve- teranendubbel, n.l. tusschen mr. van der Feen en dr. Behrens tegen Daamhouwer en Dr. Men del. De resultaten luidden: Enkelspelen: Boon (Nederland) verl. van Mackenthum (Hamburg) 36, 6—4", 57. Heynen (Nederland) sl. Eberstein (Hamburg) 13—11, 6—3. Mr. van der Feen (Nederland) sloeg Daam houwer (Hamburg) 7—5, 61. Karsten (Nederland) sloeg Dr. Hauss (Ham burg) 64, 6—2. Dr. Dressart (Hamburg) sloeg Hughan (Ne derland) 63, 64. Dr. Behrens (Nederland) verl. van Dr. Mendel (Hamburg) 63, 36, 36. Dubbelspelen: Karsten en Hughan (Nederland) sloegen Eberstein en Mackenthum 60, 63. Boon en Heynen (Nederland) verl. van Dr. Dressart en Dr. Hauss (Hamburg) met 06, 2—6. Dr. Behrens en Mr. van der Feen (Nederland) sloegen Daamhouwer en Dr. Mendel met 6—2, 2—6, 6—3. Eindstand: L C. van Nederland met 107. NOORD-HOLLAND le klasse K. Zaand.Swift 4—4 DVD—BI.-Wit 5—2 Sportief—DTV 2-0 2e klasse A'dam-Z.Volh. 1—2 LutoBI.-Wit II 7-4 BilthovenVesta 4—1 KVD-Oosterpark 63 HerculesExcelsior 0—2 GELDERLAND le klasse Rapid.Onder Ons 3 a 1 Wilskr.'t Oversch. ZUID-HOLLAND le klasse DKCOns Eibem. 3—2 HET NOORDEN le klasse Wordt Kw.R.-Wlt 4—0 Westelijke le klasse A'damSCHC 3—2 GooiHilversum 1—2 HHIJC—HOC 1-0 Bl'daal—HDM 2—6 Promotie H'sum IILaren 5—4 MHC—Vliet 2—4 Togo—HDM n 5—2 Kiev.A'dam II 2—2 2e klasse HBS—Bl'daal Tl 1-0 AlkmaarDe Vier. 6—2 HOC H—Leiden 2—4 DStHCStrawb 2—1 SCHC 2—A'dam 8 3-1 B. Lyc.—MHC 2 9-2 pinokkioGooi 2 22 A'foortBe Fair 2—2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11