D E MODE «s? PARCIVAL W erkloozenkassen Dagbladreclame: Onmisbaar Ook zij gaan graag modern gekleed, en dat kan gelukkig, dank zij de voordeelige prijzen en de uitgebreide collectie's, die V en D ook in deze afdeeling brengt (OMFKTIE BIJ IIUZO.Y NOORD-HOLLAND HAAR BESTE WERK DINSDAG 30 OCTOBER 1934 DAMMEN INTERN. ZFSDAAGSCHE Damclub „IJmuiden" Dukel in vorm: een blunder van Demesmaecker Keiler en Rajchenbach deelen de punten De hoofdklasse-competitie VIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE Beschikking van den Minister op een verzoekschrift van „St. Deus dedit" ZAANDAM 50 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD HOFPLEIN 6 - ALKMAAR Telefoon 433 en 633 AiS VOOR- ■HA A C|B Kleurige Baby Kitfel in geruite natfé slof mei mousseline kraag je en opgeslikt zakje; v. leeftijden van 3 lol 6 j. malen Maandagavond werd in hotel „Nummer Een" te IJmuiden de derde ronde van de ,,Umuider Zesdaagsche" gespeeld. Voor deze ronde bestond buitengewoon groote belangstelling, omdat men nu gelegenheid had onzen nationalen kampioen tegen z'n ouden strijdmakker uit den verleden week beëindigden match op den wereldtitel bezig te zien en.... omdat men nu eindelijk hoopte op een over winning van den IJmuidenschen meester Ba rend Dukel, waardoor deze de laatste plaats zou overgeven aan den Belgischen kampioen De- mesmaecker: Demesmaecker speelde met wit en opende 33 —28, waarop Dukel 18^22 antwoordde, de te genwoordig meer en meer gebruikelijke tegen zet. Reeds by den 5den zet nestelde de Belg zich op 26 en hierdoor kwam. de partij reeds direct in onregelmatige banen. Dukel liet zich echter niet verleiden den Belg op deze avontuurlijke wegen te volgen, doch bleef rustig z'n centrum versterken. Toen de stellingen van beide zijden waren opgebouwd, plaatste Dukel een voorpost op 27, waardoor de Belgische linkervleugel moeilijk spel kreeg. Di rect begon Demesmaecker deze schijf aan te vallen, doch Dukel had voldoende dekking en sloeg deze aanval dan ook gemakkelijk af. Toen later Dukel met dezen voorpost esn twee om twee uitruil nam, bleef er van het Belgische cenrum niet veel over. Dukel had toen voordeel, alhoewel 't bij correct spel zeer moeilijk ge weest zou zijn dit voordeel in winst om te zetten. Bij den 25sten zet speelde de IJmuidenaar op een slagzet, De stand was toen: Dukel 13 schijven op 2/4, 6, 8, 11/14, 17, 18, 23 en 24 en Demesmaecker 13 schijven op 25/27, 31, 33, 35, 36, 38, 39, 42, 44, 45 en 50. De Belg beging toen de fout 4540 te spelen, waarop Dukel op de vol gende wijze een schijf won 14—20 (Wit 25:14) 4—10 (Wit 14:5) 17—22 (Wit 5:17) en 12:45. Het hierna volgend eindspel bood den Belg geen enkele kans meer en het einde werd nog bespoedigd toen Demesmaecker een schijf of ferde en achter een schijf van Dukel liep hij had trouwens op dit moment geen enkele goede voortzetting meer waardoor Dukel wederom een zetje toepaste en Demesmaecker een tweede schijf verloor. Toen gaf hij sportief z'n tegenstander de hand! De talrijke aanwezigen die deze overwinning van {iun plaatsgenoot medemaakte, brachten Dukel een spontane hulde voor deze mooie prestatie. Mén kon bemerken, dat het dammend IJmui den goed deed dat Dkuel eindelijk z'n vrienden niet had.' teleurgesteld. Alle belangstelling concentreerde zich nu op het andere bord, waar de wereldkampioen tegen onzen nationalen kampioen Keiler speelde. Bij den aanvang dezer partij was t reeds te bemerken dat "t een felle strijd zou worden. De Pranschman begreep dat hier z'n kans op den lsten prijs lag en dat alleen een overwin ning hem kon baten. Keiler speelde met wit en opende 3228, waarop Rajchenbach met 1822 voortzette. Bij den 3den zet nam Keiler reeds een rand- schijf. Hierna volgde het opbouwen der stellingen, waarbij Rajchenbach naar het centrum speel de, terwijl Keiler z'n heil zocht in frankspel. Toen Keiler gelegenheid kreeg den randschijf af te ruilen, verzuimde hij dit niet en hier door keerde de partij weder tot het plassieke genre terug. De Franschman probeerde nu een flankaan- val op den Hollandschen linkervleugel, doch Keiler had geen moeite dezsn aanval af te slaan. De partij werd nu weder regelmatig, doch de rust zou van korten duur zijn. Rajchenbach accepteerde nu een opsluiting aan den linker vleugel, wel een bewijs dat hij het spel niet wenschte te vereenvoudigen, doch scherp op winst bleef spelen. Later moest Keiler echter toelaten dat Rajchenbach de opsluiting verbrak, omdat onze kampioen gebrek kreeg aan goede tempo-zetten. De beide spelers brachten nu hunne vleugels in t offensief, doch deze weder- zijdsche aanvallen werden bekwaam afgeslagen. Het was nu Keiler die onstuimig oprukte en een oogenblik leek 't alsof de Pranschman ver- lieskansen zou krijgen. Op meesterlijke wijze wist de Pranschman ook deze moeilijkheden te boven te komen en door de allersterkste zetten te spelen kreeg onze kampioen geen kans op winst. Deze zeer interessante partij eindigde in re mise. De stand na de derde ronde luidt dus nu: 1. R. O. Keiler 5 punten: Maurice Rajchen bach 4 punten; 3. B. Dukel 2 punten en 4. M. Demesmaecker 1 punt. Heden (Dinsdag) avond wordt de vierde ronde in „Kennemerhof" gespeeld. Dan spelen: Raj chenbach tegen Dukel en Keiler tegen Demes maecker. De hoofdklasse-competitie is thans weer in vollen gang, en reeds is ongeveer een derde ge deelte afgewerkt, zoodat de kansberekeningen, wie op de eerste plaats zal eindigen, gemak kelijker te maken zijn. In groep A van de hoofdklasse-competitie Nederlandsche Dam- bond is de stand der deelnemende vereenigin- gen momenteel als volgt: Wormer I Gezellig sam. I C. D. A. I Van Embden I D. O. S. I Zaandam I R. K. D. I 3 3 0 0 6 35—25 2 2 0 0 4 29—11 2 1 0 1 2 20—20 3 1 0 2 2 28—32 3 1 0 2 2 27—33 2 0 111 15—25 3 0 1 2 1 25—35 Merkwaardig is hier het resultaat van Wor mer I, dat thans reeds bijna zeker is van haar plaats onder de eerste vier, waarom in deze competitie zoo hard wordt gestreden; deze her boren eerste klasser plaatste zich zelfs momen teel aan den kop, hoewel het wel niet lang zal duren, of G. S. I zal haar van die plaats heb ben verdrongen. De kampioensploeg van Ne derland is weer in buitengewonen vorm, boekte twee groote overwinningen, en stevent recht op de eerste plaats af. In bovenstaand overzicht hebben wij, ter wille van de duidelijkheid, met eenige waarschijnlijkheidsuitslagen rekening gehouden, daar de hangpartijen nu eenmaal een onduidelijk beeld geven van de situatie; hoog stens kunnen de getallen der bordpunten iets verschillen. Twee oude vereenigingen, D. O. S. en Van Embden, brengen het dit jaar er slechts van af. D.O.S. heeft met een spelerstekort te kampen, en moet daarvoor haar reservemateriaal aan spreken, evenwel tot nu toe met weinig suc ces. Ook Van Embden ziet zich op het oogen blik verdrongen door C.D.A., en het zal wel voornamelijk tusschen beide veteranen gaan, wie de vierde plaats zal bezetten, en daarmede zijn plaats in de hoofdklasse zal behouden. R.K.D. debuteerde beter dan vorige jaren, doch bezet niettemin de laatste plaats; verrassingen zijn hier echter best mogelijk. In groep B luidt het staatje: Jos. Blankenaar 1 2 1 1 0 3 2317 Excelsior I 3 1 1 1 3 28—32 H. D. C. I 2 1 0 1 2 22—18* D. S. T. O. I 2 10 12 21—19* IJmuiden I 1 1 0 0 2 13—7 Gezellig Samenz. II 3 1 0 2 2 2634 Haarlem I 1 0 0 1 0 7—13* Ook in deze groep hielden wij rekening met eenige waarschijnlijke resultaten. De wedstrij den HaarlemH.D.C., welke ontmoeting 8—8 eindigde, en waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen, is, en IJmuidenD.S.T.O., die voorloopig in 53 voor IJmuiden eindigde (waarschijnlijk winst voor de thuisclub) hebben wij buiten beschouwing gelaten, en de vereeni gingen zijn van een voorzien. Hier is het vermoedelijk eindresultaat minder gemakkelijk te overzien dan in groep A, en bijna elke ster kere club moest een veer laten tegen een z.g. zwakkere. Zoo speelde Jos. Blankenaar vorige week 1010 tegen Excelsior, doch de grootste verrassing was hier wel het verlies van de Haarl. Damclub tegen G. S. II, waarmede G. S. II haar eerste tiental wel een buitengewonen dienst heeft bewezen. Trouwens ook Jos. Blan kenaar vaart, er wel bij, en kon als lachende derde toezien. Een der jongeren, de damclub „IJmuiden", waarvan zoo een geweldig initiatief uitgaat, zal met vrij groote zekerheid tot de eerste vier eindigen; het verdere verloop om trent de kampioenskansen wordt hier met be langstelling tegemoet gezien. Een luchtbeschermingsdienst Donderdag 1 November zal in het Jeugdhuis een vergadering gehouden worden, met het doel te komen tot de oprichting eener vereeniging, beoogende het tref fen van voorbereidende maatregelen ter bescher ming van de inwoners dezer gemeente tegen de gevolgen van mogelijke luchtaanvallen. De heer Dr. A. P. J. Hoogeveen, scheikundige aan het laboratorium van het Staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen, zal, na een inleiding door den burgemeester, Jhr. Den Tex, een lezing met lichtbeelden houden over „De chemische oorlog" en „luchtbescherming." Na afloop zal een bestuur gekozen worden. Montessori-onderwijs Mevr. R. Joosten Chotzen, hoofd der Amsterdamsohe Montessori school zal Woensdag 31 October des avonds 8 uur in het gebouw der Bloemendaalsche Mon- tessori-school aan den Vijverweg een voordracht houden over „De ontwikkeling van het taalge voel en de taal volgens de methode Montessori." Intrekking rijbewijs Aan H. P. Bultman, wonende alhier, is de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen ontzegd gedurende drie maanden, ingaande 16 October j.l. Gevonden voorwerpen —Terug te bekomen bij S. v. d. Pluim, Borneostraat 32, rijwielbelasting- merk, gouden broche en handschoen; Lomans Julianaplein 9, zakkam in étui; Th. H. Hassau, Rijnstraat 24, heeren das; R. Parrelaar, Binnen weg 35, rozenkrans in doosje; Hacquebord, Iris laan 27, paar bruin lederen handschoenen; W. Mouw, Havenstraat 20, dameshandschoen; Fol- lé, Binnenweg 87, zilveren ringetje en zakmesje; J. Mouw, Havenstraat 20, rijwielbelastingmerk in étui; C. Goede, Julianalaan 22, bril met hoor nen montuur; Opstal, Bankastraat 71, gereed- De minister.van Sociale Zaken heeft beschikt op een verzoekschrift van het bestuur van deh Ned. R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" en goedgevonden: dat recht op de uitkeering is eerst aanwezig is, nadat men gedurende 39 we ken lid der kas is geweest, daaraan gedurende ten minste 39 weken bijdragen heeft betaald en na de toetreding als lid gedurende ten minste 13 weken in loondienst heeft gewerkt. In het tijd vak 1 December t/m. 30 April kan aan recht hebbende werklooze leden over ten hoogste 42 dagen uitkeering worden verstrekt, met deze beperking, dat zij, die bij den aanvang eener uitkeeringsperiode niet ten volle 70 weken lid zijn, in die periode over niet meer dan 36 da gen uitkeering mogen ontvangen. Een lid, dat in een uitkeeringsperiode over het voor hem geldende maximum aantal dagen uitkeenng heeft genoten, heeft in de volgende uitkeerings periode eerst dan weder recht op uitkeering, indien hij na den datum, waarop hij uitge trokken geraakte, ten minste vier weken in loondienst is werkzaam geweest. schapstaschje van een rijwiel; Bureau van poli tie Raadhuisstraat, sierspeld en rozenkrans en boodschappentasch. Bloembollencultuur Maandagavond hield de afdeeling Heemstede van de Algemeene Vereeni-. ging voor Bloembollencultuur een vrij goed be zochte ledenvergadering in café-restaurant „Hof van Heemstede." Na de gebruikelijke opening en voorlezing der notulen volgde allereerst eenige ingekomen stuk ken. Allereerst een circulaire van het uitvoerend comité van „Flora" voor een financieele bijdrage. Daar de kas bezwaarlijk kan aangesproken wor den, omdat de afdeeling zelf op groote kosten komt wegens de belangrijke inzending op deze tentoonstelling, zal per circulaire bij de leden aangeklopt worden. Een verzoek van den algemeenen bond van Volkstuinders in Nederland om zekere soorten bloembollen bescnikbaar te stellen voor eene in zending op de „Flora" werd voor kennisgeving aangenomen. Het kardinale punt der agenda was de behan deling der beschrijvingsbrief voor de buitenge wone algemeene vergadering op 5 Nov. as. waar op de volgende vragen zullen behandeld worden 1. Moeten de maatregelen tot beperking van de teelt gehandhaafd blijven. 2. Moeten de minimumprijzen gehandhaafd blijven. 3. Blijven maatregelen ter controle van den uitvoer noodzakelijk. Punt 1 werd zonder ernstige besprekingen ondersteund. Punt 2 lokte nogal uitvoerige discussies uit. Zoowel in het hoofdbestuur als in het afdee- lingsbestuur loopen de meeningen uiteen. Er volgde zeer uitvoerige discussies tusschen voor en tegenstanders, maar het overgroote deel der aanwezige leden meende, dat men zonder minimumprijzen ook nu nog niet zal kunnen, zelfs niet met een nog blijvende teeltbeperking. De stemming tenslotte wees uit dat het over groote deel der aanwezigen zich voor een mini- mumprijzenregeling uitsprak. In eeval punt 2 op de algemeene vergadering verworpen zou worden, kregen de afgevaardigde een mandaat om een voorstel in den geest van de afd. Voorhout te ondersteunen voor het ver krijgen van een garantieprijs. Punt 3 werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren A. J. Braam en C. Kapitein en als plaatsvervan gers de heer J. Roozen Mzn. De rondvraag leverde nog eenige minder be langrijke besprekingen cp, waarna sluiting Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsberta Henrietta Johanna, d. van C. Arends en G. H. J. Claassen; Willemina Georgina, d. van U. Zwolsman en W. G. van Leeuwen; Grietje, d. van G. Prins en H. Koene; Florentine, d. van J. Brouwers en F. J. M. van Dun; Rudy. z. van G. Sieben en C. Bakker; Mariene, d. van C. Bruijnzeel en T. Verkade; Gonny, d. van G. Dekker en J. H. Lapere; Jan Cornells, z. van J. C. Gobels en G. van Ederen. Ondertrouwd: H. Bobeldijk en M. de Gooijer; J. C. Versteegh en A. W. Schlösser; J. Smit en F. Doeves; P. J. Rijkes en G. Janssen; J. W. Snippe en P. Garsijn; D. Swart en I. A. Kracht; D. Klopper en A. H. Maas. Gehuwd: J. P. Wolfrat met T. Bakker; G. J. Vas met M. H. de Rooij; G. B. Drijsten met N. de Rooij. Overleden: Eefje Molenaar, oud 58 jr., gesch. van L. Hoogmoed; Adriaan Schoen, oud 63 jr., geh. met J. S. Dekkers (won. te Zaandijk); Ca- tharina Maria Josepha, oud 6 weken, d. van T. Schols en A. G. Clynk; Theodorus Antonius, oud 8 mnd., z. van A. J. v. Wijngaarden en J. Greuter; Theodorus Nioolaas. oud 2 jr., z. van J. A. Konijn en L. A. Dekker (won. te Krom menie) Dorothea Geertruida Francisca Maria Weetink, oud 64 jr., ongehuwd; Willempje Ka per, oud 61 jr., geh. met D. de Boer; Comelis Hooijschuur, oud 12 jr., z. van C. Hooijschuur en H. Kruidenberg; Helena van Wijngaarden, oud 16 jr., ongehuwd; Theodorus Sombroek, oud 77 jr., geh. met T. Hendriks. F.VCE1SE CHAPEIiLEKlE HOED van soepel vilt mei fraaie fan- tasieveer- garne ring. Zeer chic model van prima kwaliteit bouclé, geheel ge voerd met crêpe de Chine art., ruim vallende kraag en revers van prima Seal elec tric. Ook geschikt voor zwaar dere figuren -4 Mantel, zeer jeugdig mo del van prima kwaliteit bouclé, geheel gevoerd met k'zijden crêpe de Chine. Aparte kraag ge garneerd met Indisch I Jaren geleden tarok Ellen Russe ons land door om in verschillen de steden cursucr*nte geven over letterkunde, en wat toen opviel was, dat zij, als het h.i. beste werk van Marie Koenen „Parelval" noemde. En inderdaad, bij nadere kennismaking bleek dit toen nog tamelijk on bekende werkje zéér de moeite waard, hr De bekende Graal legende de muziek van Wagner heeft de belangstelling ervoor tot 'n wereld-interesse ge maakt, nadat Tennyson met zijn Arthur-epos reeds de Holy Grale beroemd gemaakt had is in dit mooie werkje weer heelemaal terug gebracht in de innige Katholieke sfeer, waar uit deze oorspronkelijk stamde. Heel mooi is het ge loof van den jongen Parcival geteekend, dat langzaam tot een stra lende, heerlijke kracht ontluikt. Het was een goede gedachte van de N.V. „De Spaarnestad" te Haarlem, om van dit werkje een goedkoope ren herdruk te bezorgen en een sympathieke gedachte van Marie Koenen om het boekje aan de „Graal" op te dragen. Ook dit werkje be hoort tot die mooie boeken, waar men zwij gend veel bewondering voor voelt. (Limb- Koerier) DOOR MARIÉ KOENEN f 1.fr. p. p. 1.10 N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM Ook in den boekhandel verkrijgbaar II Zoekt U een afdoende en succesvolle reclame In Noord-Holland boven het IJ? Plaatst Uw advertentiën in het II het veelgelezen Dag blad tn Noord-Holland boven het IJ. Aanvragen voor adver tentietarieven rlchte men aan de administratie OOR »l JEUGD DOET NEE Bijzonder aardige Meisjes jurk var» wollen perletta. Mat Crêpe overkraagje met plissé garneering, strikje in contrasteerandè kleur. In diverse -nieuwe kleuren Stijging per neat 50 eeni Aardige kindermanfel van prima velours met breede bontgarneering aan hals en met bont- knoopen. In de kleu- bleu, rood groen. Voorradig leef tijden 3 tot 7 jaar Stijging per maat 50 cf. Velours diagonaal kindermantel met éjarré rol op cravatte. Zijden rug voering. Warme solide schoolmantel in terra, bleu etc., maten 60 tot 100. Maat 60 Stijging per maat 50 ct.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 7