Motorschoener - vergaan New-Yorksche Bears De luchtvaart in Engeland DONDERDAG 1 NOVEMBER 1934 Hulde voor de „Uiver" Het Duitsche protestan tisme Engeland wint met 2-1 van Schotland De toestand in Spanje Jones en Waller Korte berichten Schipbreuk eerst thans bekend geworden Terugkeer Pander jager bemanning Faillissement Onnes van Nijenrode Sir Sassoon kondigt een plan aan tot ontwikkeling der hand elslucht vloot Hitier tracht bemiddelend op te treden Bij de rust hadden de Schotten met 10 de leiding Tweetal politieke moorden te Barcelona DOODSTRAFFEN TE BERLIJN De zeven opvarenden te IJ muiden behouden aan wal gebracht GEZANTSCHAPPEN TE BERN EN BOEKAREST KINDEREN UITGESTUURD OM TE STELEN NEDERLAND EN ESTLAND DE WINKELSLUITING DAME DOODGEREDEN OM DEN DAVIS BEKER Data vastgesteld 14 November met de „Johan de Witt" uit Colombo Appèl door verdediger aangeteekend ERNSTIGE BOTSING Wielrijder zwaar gewond INVOER VAN BLIKFRUIT Voorloopig geen contingenteering Mailverzending naar Ned.-Indië WATERVERONTREINIGING Een voorloopige commissie DAMMEN OM DEN MEESTERTITEL De voorwedstrijd AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 31 October FAILLISSEMENTEN In de tweede helft van de New- Yorksche beurs werd het aan- bod slechts tegen dalende koer sen opgenomen. Voor- en na- deelige verschillen bleven ech ter tot fractie beperkt Ye 51% 23% 153/s WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT MARKTNIEUWS STOOMVAARTLIJNEN LONDEN, 31 Oct. Binnen enkele maan den zal, naar men hoopt, een ontwerp voor de verdere ontwikkeling van de Britsche commer- cieele luchtvaart verschijnen met plannen, waar mede het ministerie voor de luchtvaart, in sa menwerking met P.T.T. en de Imperial Air ways, thans verscheidene maanden bezig is geweest. De vliegtijden voor de routes tusschen Londen en de andere hoofdsteden van het Brit sche Rijk moeten op toenemende wijze en dras tisch beperkt worden. Een desbetreffende mededeeling is heden ge daan door Sir Philip Sassoon, secretaris voor de luchtvaart, die juist is teruggekeerd van een vliegtocht van 19.000 mijlen over veertien lan den, waarbij hij oostelijk tot Singapore is geko men. Sassoon bracht hulde aan de voortreffe lijke prestatie van de „Uiver" tijdens de Mel- boumerace en roemde de bijzonder kundige Nederlandsche piloten. Verder meldt Reuter, dat de Engelsche regee ring de oprichting overweegt van een luchtbasis in den Maleischen Archipel, als onderdeel van het plan tot uitbreiding van de Britsche lucht- routes naar het Verre Oosten. BERLIJN, 31 Oct. (Reuter) Hitier ver klaarde, dat de staat of de partij zich niet willen mengen in aangelegenheden, die uitslui tend den godsdienst betreffen. Hitier tracht een verzoening tot stand te brengen tusschen den protestantschen rijksbisschop Müller en den bis schop van Beieren, Meiser. Dr. Buttmann moet pogen een toenadering tusschen hen te bewerkstelligen. Woensdag werd in het Stadion van Stamford- Bridge te Londen de met spanning tegemoet geziene landenwedstrijd EngelandSchotland gespeeld, welke is geëindigd met een 21 over winning voor de Engelschen. De wedstrijd was van bijzonder belang in verband met de a.s. ontmoeting met Italië. Het Engelsche team reeft de proef goed doorstaan en algemeen aan de verwachtingen voldaan. De Schotten boden goed tegenstand en speel den eveneens een prachtige partij. Met de rust hadden z« nog met 1—0 de leiding. Na de her vatting was Engeland beter op dreef en slaagde het er in gelijk te maken en daarna de leiding te veroveren. Waarschijnlijk zal de Engelsche ploeg onge wijzigd op 14 November tegen de Italiaansche wereldkampioenen in het veld komen. Het team van de Engelsche League was als volgt samengesteld: Doel: Moss (Arsenal); achter: Cooper (Derby County) en Hapgood (Arsenal); midden: Brit- ton (Everton), Barker (Derby County) en Bray (Manchester City); voor: Matthews (Stoke Ci ty), Bowden (Arsenal), Tilson (Manchester Ci ty), Hall (Tottenham Hotspur) en Brook (Man chester City). MADRID, 31 Oct. Volgens een mededeeling van den Spaanschen minister-president heeft het leger bij de gevechten in Asturië 220 dooden verloren, terwijl 743 man gewond werden en 46 worden vermist. Onder de dooden bevinden zich 22 officieren en 25 onder-officieren. TeBarcelona hebben anarchisten geschoten op de auto van een fabriekseigenaar; een per soon werd gedood, drie zwaar gewond. De po litie opende het vuur op de anarchisten, doch dezen slaagden er in te ontkomen. De fabrikant heeft ongeorganiseerde arbeiders tewerk ge steld en vermoedelijk was deze aanslag een wraakneming. Verder is een leider van de fas cisten door de anarchisten vermoord. Te Bilbao zijn 18 Beskische nationalisten ge arresteerd, die een geheime vergadering hiel den. ATHENE, 31 Oct. (Reuter.) Op den terug tocht van Melbourne naar Londen zijn Jones en Waller te 15.26 uur plaatselijke tijd hier aangekomen. Morgenochtend zullen zij verder vliegen. Woensdagmiddag om 3.26 pl. tijd zijn Jones en Waller te Ahene aangekomen. Hedenoch tend vertrekken zij weer. BERLUN, 31 Oct. (Reuter) Het volksge recht te Berlijn heeft verscheidene personen ter dood veroordeeld, beschuldigd van verraadple ging ten gunste van buitenlandsche mogend heden. Verscheidene andere personen zijn ver oordeeld tot gevangenisstraf. De namen der veroordeelden worden momen teel niet bekend gemaakt. De persdienst van het rijkgministerie van justitie deelt mede, dat de straffen zijn gegeven krachtens de oude bepalingen, daar de delic ten vóór 2 Mei 1934 werden begaan. De krijgsraad te Kowno heeft in geheime zitting twee aanhangers van den voormaiigen opstandelingenleider Pletsjaikis, die indertijd een aanslag op minister-president Woldemaras wilde plegen, wegens moord op een politieken tegenstander ter dood veroordeeld. Te Moermansk (Rusland) zijn 45 ambtena ren van 't goederenstation gearresteerd, wegens plundering van levensmiddelentreinen. De ge stolen goederen werden tegen hooge prijzen aan particulieren verkocht en het ontbrekende ge wicht werd met steenen aangevuld. Te Tokio uit Arizona ontvangen berichten melden, dat op 29 dezer des middemachts ver schillende Japansche kolonisten in Arizona in hun woningen met bommen zijn aangevallen. De Amerikaansche autoriteiten grepen niet in Woensdagavond is te IJmuiden het Duitsche politievaartuig „Weser", onder commando van kap.-luitenant Isenlar, binnengeloopen met aan boord de geredde bemanning van den gezonken metorschoener „Jupiter" uit Delfzijl. De kapi tein, W. Komdeur, en de zes overige leden der bemanning, zijn gezond en wel aan wal gebracht. De „Jupiter" is Zondagavond op weg van Yarmouth naar Lerwick in Zweden, gezonken, doordat de lading slagzij maakte. Na bijna 24 uur in de sloep te hebben rond gedreven werd de bemanning opgepikt door de Duitsche visschersboot B. V. 7 „Hagen". Deze had radio aan boord en praaide het Duitsche politievaartuig, dat op zijn beurt de schipbreu kelingen Woensdag overnam en behouden te IJmuiden binnenbracht. Bij Kon. B. zijn benoemd tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister resp. te Bern en te Boekarest, mr. C. Ridder van Rappard en dr. J. B. Hubrecht, thans in gelijke hoedanig heid resp. te Boekarest en Rio de Janeiro. Te Nootdorp zijn twee kinderen uit één ge zin gesnapt, toen zij goederen wegnamen uit een auto, waarvan zij den eigenaar al meerma len hadden bestolen. De man was zeer op zijn qui-vive en kon beide belhamels, een jongen en een meisje, op heeterdaad betrappen. Bij het politie-onderzoek kwam vast te staan, dat de ouders der kinderen hen er op uit had den gestuurd om te stelen. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken maakt bekend, dat tusschen Hr. Ms. Gezant te Kopenhagen en de Regeering van Estland no ta's zijn gewisseld, waarbij de bepalingen wor den vastgesteld betreffende de toepasselijkheid op de gebiedsdeelen buiten Europa van het te Londen op 8 Maart 1933 tusschen Nederland en Estland gesloten uitleveringsverdrag. Dit verdrag treedt voor de genoemde ge biedsdeelen in werking 5 December 1934. De Kon Ned. Middenstandsbond wil blijkens een adres aan den Minister van Economische Zaken niet berusten in de afwijzende besluiten van enkele gemeenteraden t.a.v. de wijziging der Winkelsluitingswet. Vooral doet de bond een beroep op den Minister om ook het slfjtersbedryf, zoo noodig door een nieuwe wettelijke regeling, in de ver ruiming te doen deelen. Toen te Wassenaar op den Rijksstraatweg nabij den Hoogerbeetsweg de 56-jarige mej. H., directrice van de stichting Nieuwhuis te Baam, den Rijksstraatweg overstak werd zy gegrepen door een luxe auto, bestuurd door den heer S. C. H., die uit de richting Leiden kwam. De dame werd ernstig gewond en overleed vrijwel direct. Het stoffelijk overschot is naar net politiebureau te Wassenaar overgebracht. Het Comité voor den Davis Beker heeft thans de belangrijkste data voor het tournooi van het volgende jaar vastgesteld. De eerste ronde van de Europeesche zóne zal op 19 Mei beëindigd moeten zijn, de tweede op 1 Juni en de daarop volgende op 20 Juni. De finale dezer zóne zal 15 Juli gespeeld moeten zijn, terwijl de eindstrijd der Interzöne op 20, 22 en 23 Juli te Londen zal worden gespeeld. De Challenge-Round tus schen Engeland, den houder van den beker, en den winnaar van de Interzóne-finale zal wor den gehouden op 27, 29 en 30 Juli. Aan de hoofdronde van het tournooi van 1935 zullen mogen deelnemen Italië, Frankrijk, Australië en Tsjechoslowakije, die dit jaar de demi-finale dezer ronde hebben weten te be reiken, en verder Nederland, Duitschland. Polen en Hongarije als laatste vier van de dit jaar gehouden voorrondewedstrijden. Hierbij komen dan nog als deelnemers van buiten Europa: Japan, Britsch-Indië, Nieuw Zeeland .en Zuid-Afrika. Zooals eenigen tijd geleden bericht werd, zou de bemanning van den Panderjager na den tegenslag te Allahabad, hetzij per „Dempo". welke Woensdag van Colombo vertrok, hetzij met het K.L.M.-vliegtuig, dat Woensdag Ba tavia verliet, naar het vaderland terugkeeren. Het was echter voor Geyssendorffer, Asjes en Pronk onmogelijk Woensdag te Colombo te zijn, in verband met verschillende formaliteiten en de samenstelling van het officieele rapport van hetgeen op het vliegveld te Allahabad is voor gevallen. Ook van het voornemen, om per K.L.M. terug te keeren, kon niets komen, aangezien het pas sagiersvervoer met de Indië-vliegtuigen steeds toeneemt en de beschikbare plaatsen in den regel reeos geruimen tijd vóór den vertrekda tum zijn volgeboekt. Het vertrek is thans vastgesteld met de „Jo han de Witt", welke boot 14 November uit Colombo zal vertrekken. De scheepvaartmaatschappijen hebben de sympathieke gedachte gehad om aan de be manning van den Panderjager eventueel op de „Dempo" of anders op de „Johan de Witt" vrijen overtocht aan te bieden. Zooals men weet is onlangs de heer Onnes van Nijenrode door de rechtbank te Utrecht failliet verklaard. Het betreft hier een vorde ring van de vroegere echtgenoote van den heer O., die zich thans in Duitschland heeft geves tigd en die door de Duitsche deviezen verorde ning onmachtig is geld uit Duitschland naar Neaerland te zenden. Naar wij thans vernemen heeft mr. Kappeyne van Capello hooger beroep aangeteekend tegen deze faillietverklaring. De zaak zal dus nu voor de civiele kamer van het gerechtshof te Am sterdam worden behandeld. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vier uur is op de Denekamperstraat ter hoogte van de boerderij van den landbouwer K. op onge veer vier kilometer afstand van Oldenzaal een ernstig ongeluk gebeurd. De taxi-ondernemer de B. kwam met zijn auto uit de richting Denekamp en passeerde genoemde boerderij juist op het oogenblik, dat de bakkersknecht van A. uit Denekamp per rijwiel het erf van den heer K. afreed. Hoewel de B. nog naar links uitweek, mocht het hem niet gelukken van A. te ontwijken. Laatstgenoemde werd door den auto gegrepen en liep daarbij een zeer ernstige hoofdwonde op. Door het plotseling uitwijken vloog de B. met zijn auto tegen een der langs den weg staande boomen. Hij bleef echter ongedeerd, ofschoon de wagen zeer ernstig werd beschadigd. Op last van den geneesheer, die de eerste hulp verleende, werd de zwaargewonde van A naar het R. K. Ziekenhuis te Oldenzaal over gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Vermoedelijk treft den chauffeur geen schuld. De marechaussee uit Oldenzaal heeft de zaak in onderzoek. In zijn antwoord op desbetreffende vragen van het Tweede Kamerlid Vervoorn merkt mi nister Steenberghe met betrekking tot den in voer van vruchten in blik op, dat deze in de Jaren, voorafgaande aan 1933, sterk is toege nomen, wat mede een motief is geweest deze artikelen onder het invoermonopolie van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale te brengen. Dit is geschied in September 1933. Dat dien tengevolge de invoer niet onmiddellijk sterk verminderde, kan worden toegeschreven aan het feit, dat de instelling van het monopolie voor den handel vrij onverwacht kwam, toen de im porteurs reeds voor groote hoeveelheden con tracten op de basis van den import gedurende 19321933 hadden afgesloten, welke door hen zijn nagekomen ondanks de invoering van de monopolieheffing. Het importseizoen begint in October. Voor het trekken van conclusies dienen derhalve de laatste twee seizoenen te worden vergeleken. Dit doende, krijgt men het volgende beeld: Import October 1932September 1933 4.605.000 K.G.; October 1933—September 1934 3.206.000 K.G. Er is derhalve reeds een sterke vermindering van den invoer, wat nog sterker zou uitkomen, als men den invloed van bovengenoemde ge contracteerde partijen in 1933 zou uitschakelen en de vergelijking maakte tusschen de tweede helft van de seizoenen. Hoewel het niet juist zou zijn den achter uitgang van den invoer uitsluitend aan de wer king van het monopolie toe te schrijven, acht de Minister dezen teruggang van dien aard, dat een nog sterker beperking van den invóer door contingenteering of door hoogere heffin gen voor het oogenblik niet in aanmerking komt. In de afvaart van de schepen van de Maat schappij „Nederland" en de Rotterdamsche Lloyd is een wijziging gebracht in dier voege dat in plaats van het passagiersschip „Chris- tiaan Huygens" op 7 November as. net mail vrachtschip „Tajandoen" van Amsterdam naar Ned.-Indië zal vertrekken en in plaats van het mailschip „Dempo" zal 5 December van Rot terdam het mailvrachtschip „Kota Baroe" ver trekken. De aandacht wordt er op gevestigd dat in aansluiting op het vertrek van deze schepen resp. uit Genua en Marseille geen speciale trein van Nederland uit zal rijden, zoodat de postverzending op een vroeger tijdstip dan ge woonlijk moet geschieden. Geen van beide vrachtschepen doet voorts Colombo aan, zoodat ditmaal geen brieven of pakketten naar Colombo kunnen worden ver zonden; ook zullen in verband daarmede met den luchtdienst LondenCairoSingapore geen luchtpostbrievenmalen voor den postagent aan boord verzonden kunnen worden. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van Dijken heeft Minister Slotemaker de Bruine geantwoord, dat de bij Koninklijk besluit van 10 April 1934 vastgestelde nieuwe organisatie van de Regeeringsbemoeiingen in zake de be strijding van de waterverontreiniging, waartoe ook behoort de instelling van de Commissie in zake waterverontreiniging, nog het karakter van een proefneming draagt. Ten einde te doen uitkomen, dat het hier een voorloopige com missie betreft, is in artikel 1 van genoemd be sluit het voorbehoud „behoudens nadere rege ling bij de wet" opgenomen. Indien, nadat de nieuwe regeling eenigen tijd zal hebben ge werkt, blijkt, dat de commissie een meer duur zaam karakter kan verkrijgen, eventueel na wijziging van haar tegenwoordige samenstel ling, werkwijze of bevoegdheid, zal de instel ling van de commissie als vast college in den zin van artikel 78 van de Grondwet nader on der de oogen worden gezien. Bij D.S.T.O., café „De Karseboom", Kalver- straat te Amsterdam, is de eerste ronde ge speeld van den voorwedstrijd om het meester schap afdeeling Amsterdam. De resultaten waren: J. MetzJ. van Kralingen 2—0 C. CouprieJ. Gokkel 20 In een dergelijk klein tournooi is een ver loren partij reeds in de eerste ronde natuurlijk nog moeilijker in te halen dan in een wedstrijd met een groote bezetting. De ammo van inschnj - ving voor den voorwedstrijd om het meester schap is in de hoofdstad wel bijzonder ver flauwd. Een bezetting van vijf spelers in totaal, op een groot aantal sterke spelers, als de hoofd stad telt, is inderdaad niet groot. Het peil. waarop de partijen van deze eerste ronde stonden, was zeer behoorlijk te noemen. Metz behandelde tegen van Kralingen 'n 33—29 opening zeer sterk, drong voortdurend sterk op 't centrum en legde zijn tegenstander's spel allerlei beperkingen op. Van Kralingen verde digde correct, kon echter niet verhinderen, dat nadeel met uitbleef, hoewel hij trachtte dit in een klassiek genre tot 't uiterste minumum te re- duceeren. Metz viel eenige malen Zwart's schijf op 24 aan, drong daarna zijn tegenstander naar den rand en beheerschte het centrum daar mede nog krachtiger. In het middenspel hadden beide spelers met grooten tijdnood te kampen; Metz sloeg er zich doorheen, doch van Kra lingen werd dit noodlottig; schijfverlies volgde en kort daarop boekte Metz ook partijwinst. Couprie opende tegen zijn clubgenoot Gokkel met 31—2i6, een opening, die tot veel compli caties aanleiding kan geven. Gokkel ontweek de moeilijkheden niet en uit zijn antwoord 19 —23 sproot een ingewikkeld middenspel voort, waarin Couprie de gelegenheid kreeg tot het nemen van een ruil, die hem een vrijen door tocht naar dam verzekerde; partij winst volgde spoedig daarna. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zonen en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Philips Beth. Steels U. S. Steels 143 K 16 15 5/16— 19% Vaii 4.30—5 uur Anaconda Beth. Steels U. S. Steels Adj. Milwaukee A'dam Rubber 6 7/16 15 5/16 19% 4% 87% Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V, (Afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling verleend aan: J. Sietses. aannemer, Haarlem. Korte Hout straat 8, voor den tijd van 8 maanden ingaande 24 Juli 1934. Bewindvoerder mr. P. Tideman, ad vocaat en procureur te Haarlem. Failliet verklaard: 29 October: M. I. van der Molen, ongehuwd, zonder beroep, Den Haag. Beeklaan 464. B. Haagsma. zonder beroep, Voorburg, Hee renstraat 177. B. J. van Velzen. winkelier te Wateringen, Kerklaan 39. N.V. Exporthandel Duyn Zoon (Duyn Son) te Rijnsburg, Heerenweg 1. J. H. Gerarts. bedrijfsleider in een garage, Den Haag, Pahudstraat 72. I. van Rijzen, caféhouder te Leiden, Heeren- steeg 1. L. Rosdorf, caféhouder. Den Haag, Laan van N. Oost-Indlë 276. M. Verboon, Rijndijk 172, Voorschoten. O. van Spronsen, metselaar en koopman te Monster, Vlotlaan 23. 30 Oct.: J. H. van Dam. los werkman, Haar lem, Siriusstraat 18. De Handelsvennootschap onder de firma Administratiekantoor „Intermedia", Haarlem. Ged. Oudegracht 110. O. van Rooyen, manufacturler, Bennebroek. P. Hounlet, vlschhandelaar, Haarlem, Zoete- straat 40 rood. F. Gijselaar. bollenkweeker, Hlllegom, Weere- stelnstraat 65. W. van Buuren. handelende onder den naam Firma W. van Buuren. neonllchtbuizenfabrlek Haarlem. Amsterdamschevaart 248. E. Binsbergen, vroeger bakker, thans brood- slijter. Koog aan de Zaan. Krokusstrcat 40. P. A. Attema. timmerman., Wijk aan Zee en Duin, Verlengde Groenelaan 16. De nalatenschap van jhr. H. J. Deutz van Lennep, gewoond hebbende te Heemstede, Huize „Meer en Bosch". Olf Jurink, koopman in huishoudelijke ar tikelen, Valthe Gem. Odoorn. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: M. Steinberg, Den Haag, W. F. Devilee. Wassenaar. M. F. de Vos, Den Haag. J. Jonkbloet Jr., manufacturier, Zandvoort, Dr, Gerckestraat 97, NEW-YORK, 31 Oct. (Part.). De cijfers over het derde kwartaal der U.S. Steel Corp. zijn bevredigend. In deze periode werd, na betaling van het dividend van 0.50 op de preferente aandeelen een verlies geleden van 11.600.000. tegen een'winst van 3.500.000— in het voor afgaande kwartaal en 'n verlies van 4.500 000.- in het overeenkomstig tijdvak van verleden jaar. Het bestuur blijft echter optimistisch en wijst op een toeneming van de bedrijvigheid tot 22 pCt. van de capaciteit tegen 20 pCt. enkele weken geleden, terwijl zich nog een matige, langzame verdere verbetering manifesteert. De gemiddelde activiteit in het derde kwartaal beliep 24 pCt., zoodat men met de mogelijk heid van een stijging boven het niveau van het derde kwartaal rekening houdt. Hieraan was het toe te schrijven, dat de stemming ter beurze heden nog vrij gunstig was en dat de koersen hier en daar iets konden monteeren- De handel was evenwel zeer stil en gedurende het eerste uur werden slechts 130.000 shares omgezet. De vooruitzichten voor een toeneming van den handel zijn niet erg gunstig. Het feit, dat de prijs van de zetels op de beurs de laat ste dagen scherp is teruggeloopen (alleen gis teren al daalde deze van 81.000 tot 70.00--) wijst er wel op, dat men in de naaste toekomst niet veel voordeel van het lidmaatschap van de beurs verwacht. De aankondiging van de regeering, dat in vijf jaar 12.000.000.000.— zal worden opgenomen voor de uitvoering van publieke werken en woningbouw, kon den on dernemingslust niet stimuleeren, omdat men er een bewijs in meent te kunnen zien, dat de regeering niet spoedig een natuurlijke opleving verwacht. De staatsschuld, die thans reeds tot een record-hoogte is gestegen, zal daardoor op nieuw sterk toenemen en aldus de lasten van de bevolking verzwaren. Steels trokken tot bo ven 32 pCt. aan; Bethlehem Steels kwamen boven 25 pCt. Koperfondsen waren goed prijs houdend. Zeer vast lagen Allied Chemical, in verband met de hervatting van de dividend betaling op de aandeelen I. G. Chemical. Ook Dupont de Nemours werden hooger genoteerd. Warenhuisaandeelen verbeterden, in verband met het vijfjarenplan der regeering, dat een versterking van de koopkracht zou beteekenen. Petroleumaandeelen waren algemeen hooger. onder invloed van de duidelijke verbetering, dank zij de aanzienlijke verhooging van de benzineprijzen, die in sommige deelen van het land het peil van enkele weken geleden weer beginnen te naderen. Spoorwegshares waren eenigszins onregelmatig, doch de grondstemming was niet ongunstig. Public-utilities konden kleine koerswinsten behalen. Industrials waren goed prijshoudend. De zwakke stemming op de diverse produe- tenmarkten, zoomede de a.s. verkiezingen met de daaraan gekoppelde beursvacantiedag oefen den in de tweede beurshelft een ongunstigen invloed uit op den kooplust van het publiek, zoodat het aanbod slechts tegen wijkende koer sen opgenomen werd. In langzaam tempo za gen de meeste fondsen het in de ochtenduren behaalde avans weer bijna geheel verloren gaan, zoodat bij het einde van den beurshandel de voor- of nadeelige verschillen tot fracties beperkt bleven. Een uitzondering vormden de aandeelen Du Pont, Eastman Kodak. United Fruit en U.S. Smelting, die een winst van 1 pCt. h 2Ys pCt. konden boeken. Van de spoor wegwaarden verloren Norfolk Western 2% pCt. Petroleumfondsen bleven goed gedispo neerd op de verwachting, dat de prijzenoorlog spoedig tot het verleden zal behooren. public- utilities werden door de toeneming van het electriciteitsverbruik met 3.4 pCt. (vergeleken met het vorig jaar) niet beïnvloed. De omzet ten bedroegen 420.000 shares. Slotkoersen October 31 Allied Chemical 127 American Can Co. lOOVs American Car. ©Foundry 15 American For Power 5% American Smelting Ref. 34% American Tel. T el. 110% American Tobacco 80% American Waterworkf 15 Anaconda Copper 10% Ass. Gas Electr. Co. Dj Atchison Tnpeka 51% Auburn Auto 23Vs Baltimore Ohio 151/4 Bethlehem Stee) Co. 25 Canadian Pacific 11% Case Treshins 45% Chase National B. 23V4 Chesapeake Ohio. 42 Chicago Milwaukee pref. 4% Chicago Rock IsL 2Vp Chrysler Motor 33% Cities Service IX Consol Gas of N.Y. Continental Oil 16% 7 I )awesleening 38 5% Youngleening 27 Deleware Hudson 37% Dupont de Nemours 9 - Vi Eastman Kodak 1057s El. Bond Sh. Co. 9% General Electric 17% General Gas Electric General Gas El. cl. A. General Motors 29 Great Northern 14% Hudson Motor 8V4 Illinois Central 16 International Harvester 3 2 Vs international Nickel 23 International Tel. Tel. 9 Kennecott Copper I6V4 Koninklijke Olie 32Vs Low priced shares 4.70-80 Mc.Keesport Tin PL A 86% Miss. Kansas Texas 5s/4 vlissouri Pacific 2% idem pref. 3% Montgomery Ward 27 National Cash Reg. Co. 15% National City Bank 207/8 National Dairy Prod.G.A. 16% National Steel 37% New York Central 21 Nord American Co. 12% Norfolk Western I631/4 Novadel 20 7'; Pennsylvania 22% Proctor Gamble 39% Publ. Serv. N. L. 311/4 Radio Corp. of Am. 1 5 7a Sears Roebuck 38% shell Union Oil 6% Socony Vacuum 13V4 Southern Pacific 17% Southern Railway 16% Standard Brands 17% Standard Oil ot N.-Jersey 40% Tidewater Ass. Oi) 8% nion Pacific 10U% nited Aircraft 8% nited Corp. A 3% United States Leather 5% United States Rubber. 15 11 nited States Steel Corp. 31% Wabasb gew. A 2 Westinghouse Electric) 30% Wool worth Building 49% 30 127: 100% 153/s 5% 343/4 109% 80 143/4 10% 247/8 12 45 23% 42% 43/4 2% 34 1% 253/4 16% 38% 26% 37% 91% 103% 9% 177/8 28^ 143/4 8% 16% 32% 233/g 9% 16% 32 4.65-75 04% Ss/4 2% 3% 263/4 15% 2134 37% 203/4 1278 1657s 2073 213/4 39 31V4 5% 38% 6Vs 13% 177s 1678 1878 4078 878 101)3/4 Ö-/3 3% 15 31% 2 29% 493/4 29 129 100 15% 53/4 347a 109% 79V4 15% 10% Ys 503/4 23 151/4 24% 12 443/g 231/4 427a 43/4 27s 337a 11/2 253/8 16 38% 271/s 371/2 903/4 1031/2 9% 18 2S34 14% 83/g 16% 327a 23% 9 16% 31% 470.-80 86 5% 21/4 3% 26% I51/4 21% 16% 373/4 207/8 123/4 1655/a 203/4 21% 383/4 313/4 5% 38% 6% 131/4 17 16 19 39% 8% 101 8Ve 3% 5% 15 31% 2 293/4 50 NEW-YORK, 31 Oct. 31 Oct. 30 Oct. Oslo 25.037: 25.10 A'dam 67 67 67.65 Londen }.97% 4."83£ Parijs 6.59% 6.5978 Berlijn 40.28 40 26 31 Oct. Brussel 23.33 Rome 8.5:3/4 Madrid 13.66 Bern 32.58 Weene- 18.92 30 Oct. 23.31 8.55 13.66 32.58 18.92 Suiker Oct. 1.81 Dec. 1.71-72 Jan. 1.68 Mrt. 1.71-72 Rubber Standaard Dec. 12.90 Juli 13.12 Mrt. 13.26 Katoen Loco 12.40 Nov 12.08 Dec. 12.13-15 Jan. 12.I6 Febr 12.18 Mrt. 12.20 *Prtl 12.22 Tarwe NEW-YORK, 31 Oct. 31 Oct. 30 Oct. 31 Oct. 30 Oct. 1.77 1.69-70 1 66 1.6 V-70 13.80 13.92 14.15 Mei Juli Sept. Ct.Cuba 2.88 1.75 1.74 1.78-79 1.77 2.88 Mei 13.43 Juli 13.62 Sept. 13.83 14.35 14.55 14.76 12.45 Mei 12.24 12.32-33 12.16 Juni 12.21 12.32 12-21-22 Juli 12.18-19 12.32 12.2a-26 Aug. 12.06 f-.24 12.25 Sept. U.94 12.i6 12.26-27 Oct. 11.82 12.08-10 12.29 Roode Winter loco 102% 103% Harde Winter loco lioVa 116% Tin Loco 51.15 Koffie (Rio) Dec. 6.92 Mrt 7.1S Mei 7.21 Juli 7.27 Sept. 7.33 51.30 Nov. 51.15 51.30 (Santos) 6.92 Dec. 10.27 10.32 7.13 Mrt 10.19 10.20 7.20 Mei 10.18 10.19 7.27 Juli 10.19 10.19 7.33 Sept 10.19 10.20 31 Oct. 30 Oct. CHICAGO, 31 Oct. 31 Oct. 30 Oct. Tarwe Dec. 9j%-% Mei 94%-% Juli 88-87% Mais Dec. 757/8 Mei 77 Juli 77 Reuzel Loco y.70 9.07% 9.62% 9.72% 1U.1U Oct. Dec. Jan. Mei 75 76% 77 9.55 9.35 9.471/2 9.60 9.95 Haver Dec 49% 49% Mei 47% 48 Juli 43 4o% Rogge Dec. 67% 68 Mei 71 71% Juli 70% 71 Duluth Lijnzaad Dec. Mei 1.78% l.öü 1.82 1.83i/4 31 Oct. 30 Oct. WINNIPEG, 31 Oct. 31 Oct. 30 Oct. Tarwe Gerst Oct. /4% 74% Oct. ao% 50% Dec. /5 7o°/fi Nov 50% 51% Mei 80 80% Mei 52 V2 c3% Rogge Lijnzaad oct. ol% 52% Oct 1-49% 1.31% Dec. 8z% bo% Dec. l.e0% 1-44% Mei 57 87% Mei 1.35 1.3b Haver JCt. 41 41 Dec. 40% 39% Mei 4o% 40% GRAANNOTEERING LIVERPOOL», 01 Oot, Tarwo. Oct. Maart ö.3; Mei 5.4 -} pec. 1.11* AMSTERDAM, 31 Oct. N.V. Nederlandsche Vei ling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling 30 Oct.: Rozen: Hadiey 2.504, Roseiandia 23.a0, Butterfly 23, Golden Ophe lia 1.502, Edith Helen 34, Kaiserln 1.502, Ophelia 23 per 100 stuks. Chrysanthemums: pullings 510, Rose day 8 10, Germ 8—12, Mont Blanc 46, RayoSanthen 24 per 100 stuks. Troschrysanthen 0100.40 per bos. Diversen: Vuurpijlen 0.501 per 100 stuks. Eikenblad 2—5 per bos. Snijgroen 1020 ct. per bos. Bouvardla 2025 per bos. Anjelieren 57 ct. per stuk. Seringen 510 per tak. Aardappelen, 31 Oct. Bonte Eigenheimers 3.50 4, Bevelanders 2.903.10, Blauwe Eigenheimers 3.30—3.70 per 100 K.G. Groenten, 31 Oct. Bloemkool le soort 6—8, Idem 2e soort 36. Andijvie 11.60, sla le sooft 1.50 1.80 per 100 stuks. Uien 4070, wortele) 2545 per 25 K.G. Selderij 12.80. peterselie 0.602, roode kool le soort 25, gele kool 1 so>rt 2—%, groene kool le soort 33.50, Bredasch) groene 1.503, per 100 stuks. Tomaten A 610 idem B 610, idem C 35, snljboonen kas 3018, Sper- sieboonen kas 0.3035, spinazie 1016, postelein 1418, Hollandsch lof le soort 1822, idem 2e soort 1014 per 100 K.G. Fruit, 31 Oct.: Druiven: Alicanten le soort 2025 per 100 K.G. Peren: Soldat Labcneur 10 14, Williams 1013, Beurré Clairgeau 813, Leghipont 1216, Herfstmaagdeperen 8—10, Gte- zer Wildeman 69, Wlnterjannen 46 Ponds peren 46, Nouveau Polteau 710, Boiregroen- tjes 57 per 100 K.G. Appelen: Jacqies Lebei 8—10, Groninger kronen 814, Bellefl'Ur 79, Goudreinetten 814, sterappelen 1014 Present van Engeland 814. zoete appelen 6—9, Bram Seedling 610 per 100 K.G. Elltefruitveiling, 30 Oct. Peren: St. E?ml 69, Leghipont 16—18, Williams 12—18, Beulré Clair geau 1116, Calabasperen 1115. Dcfonne de Cornice 20—29, Bredero's 7—9, Soldat Laboreuï 12—15 per 100 K.g. Appelen: Goudreinetten le soort 10--14. idem extra 1517, sterappelen 1114. Belilleur 9 21, Notarisappelen 11—13, Bram Seedlirg le soort 8—10, Zoete Armgaard le soort 91 per 100 K.G. Druiven: Frankenthalers 4050, Aliïanten le soort 2430- per 100 K.G. 's HERTOGENBOSCH, 31 Oct. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 3053 siuks: 2345 stuks hoornvee, 628 biggen, 20 zeugen 17 scha pen-lammeren, 43 kalveren. De prijzen Waren als volgt: kalfkoeien 140—200. kalfvaarzk 90—180. magere ossen en koelen 70130 per *tuk. Vette ossen en koelen le kwaliteit 2427. l«#m 2e kwa liteit 2225 per pond. Pinken 6030, zeugen 55—75 per stuk. Biggen 0.90—1.00 per week. Schapen 815 per stuk. Verdere mededeelingen. Aanvoer m vet vee minder dan vorgie week, handel vlu'ger, prijzen onveranderd. Kalfkoeien en vaarzen oor grooten aanvoer, prijzen niet lager, handel ets vlugger. Magere ossen en koeien voor weideen stal on geveer vdTige week. Pinken door groten aanvoer nauwelijks prijshoudend. Dragende arkens han del onveranderd. Biggen ongeveer 'orige week, handel iets vlugger. Schapen en lafmeren door kleinen aanvoer prijshoudend, Kalvernprijzen on veranderd. Aanvoer slachtstieren zef kort. han del vlug. 3e Kwaliteit slachtkoeien niet flauwen handel en lagere prijzen. Afloop df markt ver moedelijk iets vlugger. BINNENLANDSCHE HAWS IJMUIDEN. Aangekomen 31 ot.: Rheln. s.3 Hamburg; Trudvang, s., Foldafofe (voor Vel- sen) Vertrokken 31 Oct.: Kreta, s„ Htaburg; Navex, s., Antwerpen; Waterland, s., Brerén: Orania, s„ B.-Aires; Theseus, s„ Kopenhagen Aar-gekomen 31 Oct.: Mars, s„ Hlnburg. AMSTERDAM. Aangekomen 31 Jet.: Diamond, Brltonferry. steenkolen, Hoofdkai<al Oost Ned. Bevr. kantoor: Mars. Hamburg, stukgoed, Su- matrakade, Verg. Cargadoorekatoor; Rheln, Hamburg, stukgoed. De Ruyterkfle, Van Es van Ommeren. KON. NED. STOOMB. MIJ. ORANJE NASSAU. 31 Oct. 12 uur 's middags van Havre en wordt 1 Nov. 12uur 'a middags te Amsterdam verwacht. MARS, 31 Oct. van Hamburf te Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2