Laaiende Uiver-geestdrift te Soerabaya ;V Amerika stemt ten gunste van Roosevelt's politiek PUBLIEK VERBREEKT DE CORDONS ISifilif GROOTE WINST VOOR DE DEMOCRATEN Harde waarheid Het nieuws van heden Quo vadis, Gallia? DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling WOENSDAG 7 NOVEMBER 1934 Avondblad DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Grootsche huldiging der Uiver- bemanning op het vlieg veld Darmo Als ik een staart had... Rede burgemeester „Holland zelf vloog naar Melbourne" Hulde aan Geijs Parmentier vóór de microfoon Het Weer Groet aan alle Nieuwediepers mm Duitsch postvliegtuig verongelukt De vijf leden van de bemanning om het leven gekomen President Roosevelt verheugd over het blijk van vertrouwen van het Amerikaansche volk Betrekkelijk rustige ver kiezingsdag Z. Em. Kardinaal Innitzer over den toestand van het Katho licisme in Duitschland Catacomben herleven Kardinaal Innitzer Stimmen der Zeït" verboden Völkische Beobachter DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN De Fransche bladen achten een regeeringscrisis niet meer te vermijden Marchandeau zinspeelt op onlusten DoumergueHerriot De Kerkvervolging in Mexico ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 19033 HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek SOERABAJA, 7 Nov. (Aneta). Hedenmorgen te 1 0.1 7 kwam de „Uiver" te Soerabaja aan. De be langstelling op het .vliegveld was overweldigend. Het enthousiasme van het publiek bij de terugkeer van de roemrijke Londen-Melbourne vlucht was, zoo mogelijk, nog groo- ter dan bij de eerste landing van den winnaar van de Handicap-race op Indischen bodem, op de uitreis te Tjililitan, eenige weken geleden. Van de ochtendschemering af had de politie handen vol werk om de duizenden en duizenden, die uit het met vlaggen getooide Soerabaja en omgeving waren aangekomen, in bedwang te houden. Met alle mogelijke verkeersmiddelen was de menigte naar 't vliegveld Darmo getogen en de bewaarders der orde moesten alles in het werk stellen om het verkeer langs de smalle Paden, die naar het vliegveld leidden, zoo ge regeld mogelijk te doen plaats hebben. De mees te winkels en kantoren waren gesloten en ook de jeugd had vrij af. Bijna alle uittrekkenden waren gewapend met speciale Uivervlaggetjes, welke ten bate van de werkloozen werden ver kocht. Ook het vliegveld Darmo zelf bood een uiterst feestelijk aanzien. De marinekapel speelde vroo- lijke wijsjes en een half uur voor de aankomst stonden langs alle zijden van het Darmo- vliegveld dichte hagen van menschen uit alle bevolkingsgroepen. Alle militaire en burgerlijke autoriteiten waren aanwezig, uitgezonderd de gouverneur van Oost-Java, die door ziekte was verhinderd. Aanvankelijk dreigde de feestvreugde verstoord te worden door dikke regendruppels, die uit de grijze wolkenmassa's neerdaalden, later aan groeiden tot een kletterende tropische regen bui, doch tegen den tijd van aankomst klaarde he lucht op en lokte een frisch briesje het Vriendelijke zonnetje terug. Wat men op Tjilili tan had beleefd, gebeurde ook op Darmo. Elk vogeltje, dat uit de verte kwam aanvliegen, Werd voor de „Uiver" aangezien, hetgeen tel kens een luid gejuich van de menschenzee uit lokte. Op het terrein stonden 520 politiemannen gereed om, onmiddellijk na aankomst, een cor don te trekken, terwijl voor eventueele moge lijkheden nog mariniers in reserve werden ge houden. Om 10.10 (Javatijd) kwam de grijze vogel in zicht, om echter weer spoedig met groote snel heid in de richting van het centrum der stad te verdwijnen. Vijf minuten later kwam de Uiver weer terug, maakte een eererondje boven het vliegveld om vervolgens op majestueuze Wijze te landen. Toen Parmentier zijn toestel over het veld liet rijden en aan de grens van het terrein .tot stilstand bracht, barstte een orkaan van enthousiasme los. Het. publiek was door het dolle heen. Men juichte, sprong en danste. De vrees, dat de militairen en politioneele afzetting de onstuimig opdringende menigte niet lang zou kunnen houden, werd spoedig bewaarheid. Het cordon van 520 politie mannen en vele mariniers moest zwich ten voor de algepieene run naar het toestel, zoodat de keurig georganiseer de officieele ontvangst volkomen in het honderd liep. Volgens het programma zouden be manning en passagiers naar de micro- phoon van de Nirom, welke op het ter rein was opgesteld, worden geleid, doch dit bleek een volslagen onmogelijkheid. Het geheele veld was één menschenzee, Waar men boven uit de blauwe geuniformde vier van de Uiver op den schouder van enkele krachtigen, zichtbaar waren. Alle vier waren min of meer beduusd. De menigte zette het Wilhelmus in, dat door allen uit volle borst werd meegezngen. De menschenzee droeg ver volgens de vier van de Uwer naar de hangcar waar zij tenslotte op den vleugel van een amateur-toestelletje belanden, om buiten het programma om, door het uitgelaten publiek te worden gehuldigd. Ondertusschen hadden de mariniers een ge reserveerd terrein vrij gemaakt, waarop ten slotte alsnog een officieele ontvangst doorgang kon vinden. 1 Nadat het voortdurend gejuich eenigszins be daard was, werd het eerst gesproken door den burgemeester van Soerabaya, de heer van Hels- dingen, die namens de Soerabayasche burgerij de Uiverbemanning een hartelijk welkom op Java toeriep. „Tienduizenden, die tegenwoordig zijn en tien duizenden, die graag tegenwoordig hadden wil len zijn, volgden van dag tot dag, van uur tot uur den tocht van de „Uiver". Spr. herinnerde aan den gedenkwaardigen avond, toen aan den nachtelijken hemel een lichtende driehoek over Soerabaya heensnelde, aan den angst bij de noodlanding, aan de algemeene vreugde, toen de tocht was volbracht. Spr. achtte het een voor recht om naast den welverdienden prijs voor de handicap-race, namens de Soerabayasche bevol king, een blijk van waardeering te mog^n aan bieden. Spr. betrok ook de K.L.M. in zijn hulde. Hierna nam de burgemeester van Malang, de heer Lakeman, het woord. Deze releveerde o.a. hoe Nederland er geen behoefte aan heeft om zijn eigen kuituur aan andere volkeren op te drin gen, maar, zoo zeide spr., als veel geschreven en gesproken wordt over de voortreffelijkheden op allerlei gebied van andere naties, dan zeggen wij bij ons zelf; „Verdwij zijn er ook nog". Met dezen geest moeten de vliegers bezield zijn geweest, toen zij op 20 October van Mildenhall vertrokken. „Het was Holland zelf, dat uit Lon den naar Melbourne vloog, vertegenwoordigd door vier mannen, met de kaken op elkaar". Spr. -gewaagde van de dankbaarheid van Ma- lang en bood namens de burgerij van die sta a een zilveren krans aan, terwijl bovendien aan elk der leden van de bemanning een persoonlijk aandenken werd overhandigd. t Hierna voerde de commandant van het Ma rineluchtvaartkamp, de heer de Josselin de Jongh, het woord. Namens den geheelen marine luchtvaartdienst bracht hij hulde aan de be manning van de Uiver. „Er is een illustere blad zijde aan de Nederlandsche geschiedenis toege voegd," aldus spr. Hij merkte nog op, dat het niet zelden gebeurt, dat in insiderskringen wordt gezegd: „Ja, het is heel mooi, maarSpr. is verheugd, dat door insiders van den Marine luchtvaartdienst dergelijke restricties thans niet zijn gemaakt. Tenslotte bood ook deze spr. aan de bemanning souveniers aan. Het laatst werd het woord gevoerd door den voorzitter van de Soerabayasche vliegclub, die ook eenige woorden wijdde aan den dapperen Geyssendorffer, waarbij hij zich zeer dankbaar toonde, dat allen er zoo goed waren afgekomen (luid gejuich)Spr. vroeg zich af, hoe voor Par mentier een vlucht wel zou moeten zijn, om wél iets bijzonders te beteekenen. Namens de Soe rabayasche vliegclub bood spr. een zilveren pla quette aan. Alle redevoeringen werden met een driewerf hoera besloten. Tenslotte brak het meest verbleide moment aan: Parmentier zou voor de microfoon spreken. Hij sprak als volgt: De vorige sprekers staken speeches af op een wijze, waartoe ik niet in staat ben. Ik heb n.l. geen gelegenheid gehad mijn rede te voren te prepareeren en moet dus voor de vuist weg spre ken. Ik verzoek daarom bij voorbaat clementie als het minder vlot gaat. Namens de bemanning van de „Uiver" en de passagiers en de geheele K.L.M. dank ik U voor de buitengewoon spontane ontvangst. Om eerlijk te zijn: „Wij maakten op de geheele vlucht niet Parmentier zoo'n benauwd kwartiertje mee als na deze landing op Darmo. Maar gelukkig zijn wij er nog heelhuids afgekomen. Over de vlucht behoef ik weinig meer te zeg gen, alles heeft men in de kranten kunnen le zen. Alleen wil ik zeggen, dat wij inderdaad nog steeds meenen, dat onze vlucht niet veel verschilt van een normale Indië-vlucht. Alleen was deze een beetje vlugger en een stukje lan ger. Wat zal ik nog meer zeggen? Ik weet niet of dit gesprek doorgestuurd wordt naar Hol land. In dat geval hoop ik, dat onze vrouwen en kindertjes aan de radio meeluisteren en ik maak van de gelegenheid gebruik om ze harte lijk te groeten (Aneta-Holland heeft deze groe- E VERWACHTING: Zwakke tot matigen E wind uit Noordelijke richtingen, gedeel- EE telijk bewolkt. Aanvankelijk weinig of geen regen. Iets kouder. Hoogste barometerstand: 766,9 te Hapa- EE randa. EE Laagste barometerstand: 745,3 te Berlijn. EE Zon op 7.07, onder 4.20. Licht op 4.50. Maan op v.m. 7.48, onder n.m. 3.48. E Nieuwe Maan 5.04 v.m. ten inmiddels aan de betrokkenen van de be manning overgebracht), ik dank U nogmaals voor deze geweldige receptie. Na Parmentier nam Moll het woord. Ook hij dankte voor de buitengewone eer, waarmede de bemanning van de Uiver is ontvangen. Hij meende Parmentier's woorden te kunnen onder strepen, daar hij zijn eerste vluchtopleiding in Indië heeft ontvangen. Ook Moll meende, dat tusschen de vlucht naar Melbourne en een ge regelde Indiëvlucht niét veel verschil bestaat. Hij dankte voor de voortvarendheid en de ener gie van de K. L. M., die de bemanning van de Uiver in staat stelde het nieuwste op lucht vaartgebied in de praktijk toe te passen en ge loofde met zijn kornuiten daarin te zijn ge slaagd. Spr. meende, dat de K. L. M. met de nieuwe Douglas-machines nog veel plezier zou beleven. Vervolgens sprak de marconist van Bruggen. Dezs verklaarde, dat de radio met 100 pet. effi ciency had gewerkt. Dit was voor hem het be langrijkste. Hy was bijzonder blij met den ge wonnen prijs. ,,Als ik een staart had, dan zou ik kwispelen," riep hij enthousiast uit. Als laatste van de bemanning sprak de me canicien Prins, die eerst, onmiddellijk na de aankomst, de motoren aan de gewone inspectie had onderworpen. Ook hij dankte voor de har telijke ontvangst en wilde van de gelegenheid gebruik maken om alle Nieuwediepers die hier rondloopen en meejuichen, goeden dag. te zeg gen. ,,Het bloed kruipt toch, waar het niet gaan kan." De motoren hebben uitstekend gewerkt. Zij staan daar, u kunt ze zien. Alles ging fijn Hiermede is het inmiddels 11.10 geworden, en was de plechtigheid op Darmo ten einde, de roemrijke Uiver mocht in de hangar uit rusten, de bemanning trok naar de stad, als eerste inzet van een dagenlang feestprogram ma, dat moest worden afgewerkt. Terwijl Soerabaja nog davert van de feest vreugde, leveren de Uiverpassagiers Gillissen en Domini het vervolg van hun bekend motto „Samen uit, samen thuis" en dat in den vorm van een rondedans door de eetzaal in het Oran jehotel, te midden van het juichende publiek, dat zich aan de lunch bevond. |§|a BERLIJN, 7 November (D.N.B.) Gister avond is het postvliegtuig KoningsbergenBer lijn op 20 K.M. ten Zuid-Westen van Lauen- burg bij een noodlanding verongelukt. De vijf leden der bemanning onder commando van den vlieger-kapitein Erb, zijn om het leven geko men. De oorzaak van het ongeluk is niet be kend. Er wordt een onderzoek ingesteld. Drie Junkervliegtuigen hebben Duitschland verlaten op weg naar Zuid-Ajrika en zullen trachten het snelheidsrecord te breken NEW-YORK, 7 Nov. (Reuter.) Volgens de jongste uitslagen zijn de verkiezin gen in de Vereenigde Staten een groot succes geworden voor de democraten. President Roosevelt, die op het oogenblik te Hydepark vertoeft, verklaarde ex zeer verheugd over te zijn, dat het Ameri kaansche volk zoo duidelijk blijk heeft gegeven zijn politiek goed te keuren. Ofschoon hier en daar ernstige inci denten voorvielen, zijn de verkiezin gen volgens Amerikaansche opvatting rustig verloopen. Ondanks den regen is er druk gestemd. Zooals bekend gaat de strijd in hoofdzaak om 335 zetels in het Huis van Afgevaardigden en om 35 Senaatszetels. Volgens de New-York Daily News is de laatst bekende uitslag voor het. Huis van Afgevaardigden: 183 democra ten en 37 republikeinen en voor den Senaat: 11 democraten en 4 republikeinen. Vermoede lijk zullen de democraten een meerderheid van twee-derde in beide lichamen verkrijgen. Von Papen en de Fransche Militai re Attaché tijdens de plechtigheid der doodenherdenking te Weenen. Z. E. Kardinaal Innitzer, Aartsbisschop van Weenen, heeft Zondag 1.1. een rede gehouden te Weenen, waarin hij, volgens het ,,N. Wien. Journ." het volgende zeide over den toestand van het katholicisme in Duitschland. „Ik heb in .de laatste weken vele bezoekers uit Duitschland gehad. Het is schokkend, wanneer zij schilderen, wat zij in Duitschland beleven. Als men dat hoort, weet men pas, hoe goed wy het in Oostenrijk hebben. De Duitsche katholieken kunnen in het open baar niet eens meer met elkander praten. Maar de geloovige katholieken en geloovige protestanten gaan trouw samen. In de kranten mag niets worden gepubliceerd over katholieke vergaderingen. In Miinchen zelfs i niet, wanneer Kardinaal Faulhaber ergens spreekt. De katholieke jeugd mag heelemaal niet meer bijeenkomen. Uit de beste bron weet ik, dat, trots het verbod, tachtig percent der katholieke jeugdorganisaties geheime bijeenkomsten houden, zooals de eerste Christenen in de catacomben. Een ingewijde Duitsche persoonlijkheid zeide mij: Als u eens wist, hoe alle Duitsche katho lieken thans het oog hebben gevestigd op Oostenrijk! Oostenrijk is de hoop der katholie ken in Duitschland, die vurig bidden, dat de eindoverwinning niet moge zijn aan den nationaal-soeialistischen, materialistischen geest. Daarom, mijn geloovigen, blijft één, één, één! Blijft katholiek. Er zijn maar twee legerkam pen: dat van het geloof en dat van het ongeloof. KEULEN (K.W.P.) De firma Herder heeft aan de abonné's van de „Stimmen der Zeit", het bekende tijdschrift der Duitsche Jezuïten, me degedeeld, dat de „Stimmen der Zeit" door de Duitsche autoriteiten tot nader orde zijn ver boden. BERLIJN, 7 Nov. (V. D.) De oplage van het nat.-soc. hoofdorgaan, de „Völkische Beobach ter", die met groote tekorten werkt, is volgens de mededeelingen van het blad zelf in October belangrijk achteruitgegaan gegaan. De totale oplage bedroeg in October nog slechts 351.666 exemplaren. Om zes uur vanochtend waren in 16 bonds staten de demoratische kiesmannen aan de spits en slechts in vijf staten namen de re- publikeinsche kiesmannen de eerste plaats in. Volgens bericht uit San Francisco werd Hiram Johnson, een groote voorstander van de New Deal, gemakkelijk als senator herko zen. Wat betreft de verkiezingen voor enkele gou verneursposten wordt gemeld, dat Lehman, de democratische gouverneur van den staat New- York, herkozen is met 500.000 stemmen meer derheid. Met name in het Noorden van den staat New-York, dat beschouwd werd als een zeer sterk Republikeinsch steunpunt, behaalde hij onverwachte successen. Voor den post van gouverneur van den staat Californië is de republikeinsche candidaat Mergiam totdusver 24.000 stemmen op zijn te- gen-candidaat Upton Sinclair voor. In den staat Pennsylvanië zal de tegenwoor dige republikeinsche gouverneur Pinchop waar schijnlijk vervangen worden door den demo- cratischen candidaat George Earle. In Alabama werd de democratische candi daat Bob Graves tot gouverneur gekozen. Baltimore meldt, dat 684 stemdistricten van de stad Baltimore den Republikeinschen can didaat Harry Nice een kleinen voorsprong gaven op den tegenwoordigen gouverneur, den democraat Robert Ritchie. Nipe had 3588 stemmen;' Rttcffio 'iWtt sLfflWiUii. Nat of droog NEW YORK, 7 Nov. (V. D.) Op denzelfden dag van de verkiezingen voor het Huis van Af gevaardigden, een gedeelte van den Senaat en een aantal gouverneurs, heeft in zeven staten de stemming plaats gehad over de vraag of zij zich zullen aansluiten bij de 28 andere staten inzake de opheffing van de drankwet. Voor deze kwestie moesten de kiezers opkomen in Florida, Idaho, Kansas, Nebraska, Zuid Dako ta, West Virginia en Wyoming. Volgens de eerste berichten is het waar schijnlijk, dat de voorstanders van de ophef fing van de drankwet in alle zeven staten de overwinning zullen behalen. Nader meldt Reuter, dat de staat Florida gestemd heeft voor opheffing van het drank verbod. Nebraska heeft het verbod echter ge handhaafd. Te New-York moesten 18.000 politie-agenten er voor waken dat er geen daden van geweld werden gepleegd of dat kiezers werden be dreigd. In Californië was de politie met duizenden hulp-agenten versterkt in verband met de can- didaatstelling van den bekenden schrijver Up ton Sinclair, wiens kansen er echter niet goed voor staan. In Nieuw-Mexico was de nationale garde geposteerd voor de stembureaux. Van ettelijke kanten worden relletjes gemeld. In den staat Kentucky zijn bij verkiezings onlusten drie personen gedood. NEW-YORK, 7 Nov. (Reuter). Merriam heeft thans 125.000 stemmen meer gekregen voor het gouverneurschap van Californië dan zijn tegen- candidaat Upton Sinclair. Merriam verklaarde, dat hieruit blijkt, dat de fantastische bolsjewistische plannen van Sinclair geen vat hebben op de Californiërs, die meer vertrouwen hebben in het progressief Amerikanisme en de beproefde regeerings- mthoden. HYDEPARK (New-York), 6 Nov. De pre sident der Vereenigde Staten, Roosevelt, heeft vandaag met zijn vrouw en zijn moeder gestemd in het oude stadhuis van Hyde Park. Per auto heeft de president zich met zijn familie in een stroomenden regen naar het stemlokaal begeven. Een zeer groote menigte was op de been om het hooge gezelschap te zien. Op de vraag van de ambtenaresse, Cara Baylis, „Uw naam als het U belieft?", ant woordde de president: ,,Nog steeds Franklin". Roosevelt was zeer opgewekt. Zes personen zijn om het leven gekomen" en tientallen gewond, terwijl minstens een persoon ontvoerd is bij diverse verkiezingsrelletjes, welke vandaag hebben plaats gehad. Het ergste incident vond plaats te Kalayres, een stad in het mijngebied van Pennsylvanië. Ongewapende democratische aanhangers van de New Deal werden daar gisteravond onder kruisvuur genomen genomen uit een mitrail leuse en pistoolvuur. Meer dan tien republikei nen zijn gearresteerd. Drie personen werden op slag gedood, een is later overleden, terwijl een vijfde persoon stervende is. 25 andere personen, waaronder eenige vrouwen, zijn minder ernstig gewond. Te Holland is een man, die in een auto ne gers naar een stembureau bracht doodgescho ten door inzittenden van een anderen auto. Zijn zoon, aie eveneens in den auto zat, werd gewond. Een groep personen heeft een farmer aangevallen, die eveneens negers naar het stembureau had gebracht. In ernstigen toe stand lieten zij dezen man aan zijn lot over. AMERIKA STEMT TEN GUNSTE VAN DE POLITIEK VAN ROOSEVELT. GROOTE WINST VOOR DE DEMOCRATEN. Duitsch postvliegtuig verongelukt. De 5 leden der bemanning gedood. Olie op de golven van den Saar-strijd. Duitsche ambassadeur bij Laval, die berichten over Fransche troepenconcentratie dementeert. Siameesche deputatie om koning Prajadhipok te vragen wanneer hij terugkomt. Volgens berichten uit Tokio dreigt de conferen tie tusschen Nederland en Japan te worden af gebroken. Kardinaal Innitzer over den zeer benarden toe stand der Duitsche katholieken; de catacomben herleven. De Sovjet-Unie 17 jaar. Kalinin over verbete ring van den levensstandaard. Bemanning van de „Uiver" te Soerabaja enthousiast gehuldigd. Kanunnik J. W. Peeters, oud-directeur van het bisschoppelijk college te Roermond, overleden. Faillissement van de N.V. „Atalanta", de druk kerij van de „Tribune", door het Amsterdam- sche Hof vernietigd. Jongeman te Hoogland (U.) door zijn broer doodgestoken. PARIJS, 7 Nov. (Reuter.) De bladen zijn van oordeel, dat een regeeringscrisis onvermijdelijk js; ,Men spiekt reeds van ministeries onder 'an Laval, Flandin of Petain. In de gisteren gehouden zitting van de rad - soc. Kamergroep heeft de minister van Binnen- landsche Zaken, Marchandeau, zich uitgespro ken vóór het handhaven van den Godsvrede ter voorkoming van mogelijke onlusten in het land. De minister betwijfelde of het mogelijk zou zijn, om in geval van een regeeringscrisis de rust in het land te handhaven. Naar verluidt zou deze verklaring grooten indruk gemaakt hebben. De leider der oud-strijdersvereeniging „Croix de Feu", kolonel de la Roque, heeft aan pers vertegenwoordigers verklaringen afgelegd, waar uit deze zouden hebben kunnen opmaken, dat de leden van de „Croix de Feu" reeds gereed stonden, om op het alarmsein op het juiste oogenblik in te grijpen. PARIJS, 7 Nov. (Reuter.) Omtrent het ver loop van de besprekingen tusschen Herriot en Doumergue meent de „Matin" te kunnen be richten, dat Herriot het volgende heeft gezegd: „De loyauteit gebiedt mij en mijn collega's u, mijnheer de premier, mede te deelen, dat wij onmogelijk de begrootingstwaalfden kunnen aanvaarden." Hierop zou Doumergue geant woord hebben: „Onder deze omstandigheden kan ik u duidelijk antwoorden, dat het uw plicht is heen te gaan," waarop Herriot zou uitgeroepen hebben: „Gij jaagt ons dus weg!" De opwinding over deze uitlating zou, vol gens het blad, geweldig geweest zijn. De presi dent der republiek heeft vervolgens bemidde lend ingegrepen. MEXICO, 6 Nov. Het parlement van den staat Queretaro heeft heden een wet aange nomen, waarbij het aantal priesters in verhou ding tot de bevolking wordt bepaald. Volgens deze wet komt in den staat Queretaro voor iedere 200.000 inwoners één priester. In de stad Queretaro zijn twee priesters gearresteerd, aan gezien zij in een particulier huis de mis ge lezen hadden. Stand op Woensdag 1 uur n.m.: 753.J Vorige stand: 752.8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1