KWIEK EN VIEF ZONDAG 11 NOVEMBER 1934 HERDENKING VAN HET 12v2JARIG PONTIFICAAT VAN autcgirovliegtuig boven en volledig Utrechtsch Stedelijk Orkest VOOR UW, ©R. HOUTSTR.ie© KUNSTZAAL REEKER GEMEENTEBEDRIJVEN Minder verbruik van gas, water en electriciteit NED. VER. VOOR VOLKSZANG Afd. Haarlem „Kindervoeding" Om den Centraalbeker Gevonden dieren en voorwerpen Mededeelingen aan den Raad HAARLEM Voetbal GEMEENTEZAKEN HEEMSTEDE Herzienng van loonen en salarissen van gemeentepersoneel SCHOOLCOMPAGNIE MOTOR DIENST Ruiling grond Retraite St. Martinus ROODE KRUISCOLLECTE Opbrengst 1150 zeeland, sigarenwinkelierster, om vergunning om op Zondag haar zaak voor den verkoop ge opend te hebben; een verzoekschrift van tewerkgestelden bij de werkverschaffing te Diepenheim om brand- stoffentoeslag; een nader adres van A. van der Hulst over het aan hem niet in huur geven van een wo ning aan het Spaarne. Voorgesteld wordt: om aan de straat loopende van den Spaam- damseheweg naar de Reitzstraat (met de let ter A aangegeven op de desbetreffende teeke- ning) den naam „Tafelbergstraat" te geven; aan den geneeskundige W. B. Smit, met in gang van 1 November 1934, den datum waarop hij de functie van Directeur van den gemeen telijken geneeskundigen- en gezondheidsdienst heeft aanvaard, eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van geneeskundige bij ge noemden dienst. NAA R étalages in de zijstraat, een ruime keuze aan de orde stellen. Het geheel ziet er smaakvol uit en wordt op geluisterd door een groot aantal bloemstukken. De opening had Zaterdagmiddag plaats. Van onzen kant vergezellen den eigenaar onze beste wenschen voor succes. Alle aanwezigen gaven zich ais lid op, ter wijl zij, die hedenavond verhinderd waren, zich nog aan kunnen melden op den eersten club avond op Dinsdag 20 November, om 8 uur in het R.K. Vereenigingsgebouw, waar ook belang stellenden welkom zijn. Volgens de statistische gegevens omtrent de gemeente Haarlem verminderde het verbruik van electrischen stroom in September j.l. 2629816 K.W.U. (het verbruik in September 1933) tot 2561871 K.W.U. Ook het verbruik van gas verminderde nog steeds. In September 1S33 werd door het Ge meentelijk Gasbedrijf afgeleverd 1786316 M3. en in de maand September van dit jaar 1908351 M3. Het duinwaterverbruik nam in de zomer maanden ten opzichte van verleden jaar toe, behalve in de maand September. In Augustus en September van dit jaar werd aan water verbruikt resp. 195507 M3 en 185523 M3. tegen in Augustus en September van verleden jaar resp. 195078 M3. en 188799 M3. Opmerkenswaardig is dat in September het aantal gewone en muntmeters toenam. De cij fers zijn: September 1934 aantal muntmeesters 16989 tegen 16939 in September 1933. Aantal gewone meters resp. 16422 en 15904. Ook het aantal electriciteitsmeters nam sterk toe. Wat de kleinverbruikers betreft, voor gas neemt men een verschuiving naar het uniform tarief waar. Het aantal kleinverbruikers vol gens dit tarief nam voortdurend sterk toe, ter wijl die volgens vastrechttarief daarentegen verminderde. Bij de electriciteitsverbruikers een zelfde ver schijnsel. Enkel tarief valt hoe langer hoe meer in den smaak volgens de statistieken, evenals het nachtstroomtarief. De andere tarieven (dubbel, huishoud- en winkeltarief) worden hoe langer hoe minder gevolgd. Het aantal waterverbruikers nam toe van 32267 op 1 October 1933 tot 33082 op 1 October 1934. Men schrijft ons: Steeds meer gaat Volkszang in Haarlem de belangstelling trekken. Gedachtig aan de woor den: „Kun je nog zingen, zing dan mee", heeft het bestuur zooveel mogelijk alles gedaan om een ieder te kunnen laten meezingen, zoodat er voor hen, die dit wenschen, geen noemenswaar dige bezwaren bestaan. Coloratuurzang wordt niet vereischt doch natuurlijk spontaan mee zingen onder de bekwame leiding van den heer K. Sixma. Het zijn avonden van opbou wend en cultureel belang. Steeds is er een genoeglijke stemming; wie ééns meegezongen heeft blijft meezingen. Succes is dan ook niet achterwege gebleven. Het bestuur heeft naar grooter ruimte moeten omzien en thans be slag kunnen leggen op een zaal van Brink- mann, Groote Markt, waar Dinsdagavond 13 November a.s. weer gezongen wordt. Volkszang gaat in Harlem een gouden toekomst tegemoet. Inlichtingen aan de zaal en bij den secretaris N. D. Schuurmans, Maerten van Heemskerk straat 67 rood, Haarlem. Het Van Zanten-kwartet, dat a.s. Vrijdag bij de uitvoering van de R.K. Oratorium- vereeniging (tevens herdenking van het 12Vs-jarig Pontificaat van Z. H. Paus Pius KI) in de Gemeentelijke Concertzaal medewerking zal verleenen. Van rechts naar links: Bas de Groot, bas; Jo van de Meent-W alter, alt; Ankie van Wickevoort Crommelin, sopraan; Evert Miedema, tenor en Eduard Flipse (zittend), muzikaal leid'er werklieden. Nu het aantal verhoogingen zoo sterk wordt uitgebreid komt het B. en W. billijk voor om ten opzichte van de voorloopig aange stelde werklieden eene andere regeling te tref fen omtrent toekenning van periodieke verhoo gingen, omdat deze anders als regel eerst na 9 jaren het maximum loon zouden ontvangen. De loonen voor de jeugdige werklieden zijn steeds gebaseerd geweest op het minimum loon van de eerste loongroep. Bij het voorstel is hiermede, overeenkomstig het beginsel, dat ook uit de Rijksregeling blijkt, rekening gehouden. Bü het inwerkingtreden van de nieuwe rege ling kan definitief vervallen de tijdelijke kor ting, welke thans buiten werking is gesteld. Wat betreft de salarisregeling voor de amb tenaren deelen wij u mede, dat toetsing van de bestaande salarissen aan die der Rijksregeling voor verschillende groepen zou meebrengen dat verhooging van de maxima zou moeten plaats hebben. Hieruit blijkt, dat in het algemeen de bestaande salarisregeling in deze gemeente dus niet op een te hoog peil is gebaseerd. Voor ver hooging achten B. en W. echter geen termen aanwezig. Voor een tweetal functies hebben zij gemeend van dit beginsel te moeten afwijken. De functie van Baas bij Openbare Werken stel len zij voor te laten vervallen. De betrokken functionaris kan aangesteld worden in den rang van 2en Opzichter bij Openbare Werken welke functie opgenomen is in salarisklasse V. Tevens stellen zij voor de functie van Adjunct-Direc teur van Openbare Werken in te deelen in sa larisklasse IX. De aard der werkzaamheden voor deze functionarissen rechtvaardigen deze nieuwe indeeling naar hun meening ten volle. In het algemeen is het nieuwe minimum la ger gesteld dan het bestaande. Voor de laagste groepen, waar het maximum hooger zijn kon, is dit gelijk gebleven. Voor de hoogere groepen daarentegen hebben zij gemeend toch eene kor ting te moeten toepassen. Ten einde te voorkomen dat ambtenaren of werklieden die hun maximum nog niet hebben bereikt, in sterker mate gekort zouden worden dan zij die wel hun maximum ontvangen, werd een bepaling opgenomen, welke daarin voor ziet, terwijl ten slotte een bepaling garandeert dat niemand direct meer dan 10 pCt. verdaagd wordt. De Commissiën van Overleg zijn over de ontwerp-regelingen gehoord. Met de regelingen kunnen zij zich vereenigen. Verder bieden B. en W. tot vaststelling aan een gewijzigde verordening, regelend de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van betrouwbaarheid en de bezoldiging van ambte naren der gemeentepolitie. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoete- straat 1575 porties; Overtonstraat 1534 porties! Byzantiumstraat 704 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L. O. 100 porties verstrekt. De eindstand van het door de B.V. „Vrien denkring" georganiseerde bekertournooi is: K.E.T.S.Vriendenkring 607693 car. D.E.S.—Vriendenkring 629—677 B.C.H.Vriendenkring 640660 Benoorden 't Y—Vriendenkring 712617 ExcelsiorVriendenkring 645553 Haarlem-NoordVriendenkring 624708 H. Zwier, Duvenvoordestraat 5, armbandhor loge; N. Kruit, Berkenrodestraat 26, bagariem; N. v. Deutekom, Koninginneweg 30, bril; C. A. Nieman, Gasthuissingel 10, centuur; Bureau van Politie, Smedestraat, cape, heerenhandschoen; J. de Vries, Ged. Oudegr. 128, gewicht; K. Sligr, KI. Houtstraat 89, hond; G. v. Dam, Nassau- laan 20, paar heerenhandschoenen; W. Fraksel, Kleverlaan 3rd., horloge; N. Kruit, Berkenrode straat 26, muts; M. Planting, Leidsche Plein 39 rd., kindermuts; Portier V. D., Groote Hout straat 51, regenpijpen; W. Schouten, Frans Halsstraat 37 rd., rijwielband; J. Spijker, Steen bokstraat 20, rijwielpomp; H. Lenselink, Keizer Karelstraat 16, rijwielbelastingplaatje; W. Bie- mert, Oranjestraat 90, gymnastiekschoenen; J. ten Breems, Vredenhofstraat 14, wandelstok. 1. Benoorden 't Y 93 winstpnt., Centraalbeker 2. Excelsior 92 winstpunten, 2de prijs 3. Vriendenkring 3de prijs 4. B.C. Haarlem 31 verliespunten 5. D.E.S. 48 idem 1 6. K.E.T.S. 66 idem 7. Haarlem-Noord 84 idem De fraaie persoonlijke prijzen en bovenstaan de clubprijzen zullen uitgereikt worden op Don derdag 15 November, in het Clubgebouw van „Vriendenkring", Ceniraal-Bar", Kruisweg. B. en W. deelen den Raad mede, dat inge komen zijn: een brief van den heer J. H. Niemöller, hou dende mededeeling, dat hij bedankt als lid van den Gemeenteraad; een dankbetuiging van den heer P. V. de Wit voor zijn benoeming tot Directeur van de Stads-Bibliotheek en Leeszaal. een verzoekschrift van de Nederlandsche Ver eeniging van Vrouwen met Academische Op leiding e.a. om bij de benoeming van ambte naren de daarvoor in aanmerking komende vrouwen niet bij voorbaat uit te sluiten; een adhaesie-betuiging van de Afdeeling Haarlem van den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewerkersbond, van den R. K. Metaal- bewerkersbond in Nederland en van den Ne derlandschen Christelijken Metaalbewerkers- bond met het verzoekschrift der Afdeeling Haarlem van den Metaalbond om aanvulling van de verordening tot heffing eener zake lijke belasting op het bedrijf, ëen verzoekschrift van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken om verlaging van de tarieven voor het gebruik van gas, electrischen stroom en water; een verzoekschrift van den Haarlemschen Be- stuurdersbond om er bij de Regeering op aan te dringen in de steunverleening aan werkloo- zen verschillende verbeteringen aan te bren gen met een adhassiebetuiging van den Be- stuurdersbond Haarlem van de Nederlandsche Vakcentrale; een adres van J. H. van Duyn, waarin hij verschillende verbeteringen voor de werkloo- zen eischt. een verzoekschrift van F. Slot om verlaging van de personeele belasting voor koffiehuizen en dergelijke zaken en van de belasting op vermakelijkheden. een verzoekschrift van de Afdeeling Haar lem van Horecaf, van de Vereeniging „Onder ling Belang" en van de Afdeeling Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters om verlaging van de belasting op vermakelijkhe den ten aanzien van levende en mechanische muziek. een adhaesie-betuiging van de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het Vreem delingenverkeer met het verzoekschrift van het Hoofdbestuur van Horecaf om vermindering van de personeele belasting voor hotels en der gelijke zaken. een verzoekschrift van de Afdeeling Haar lem en Omstreken van den Bond van Onder wijzeressen bij het Voorbereidend Onderwijs om een salarisregeling voor het personeel der voor bereidende scholen vast te stellen, zooals die vóór 1 September 1933 bestond, en waarop dan die kortingen zullen worden toegepast, welke voor het overige gemeentepersoneel gelden. een verzoekschrift van de Haarlemsche Or kest Vereeniging om het subsidie voor het jaar 1935 te verhoogen en te brengen op ƒ25.000. Voorgesteld wordt te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies: een verzoekschrift van A. J. van Gijn om in koop te ontvangen een gedeelte bouwterrein, gelegen aan de Pijntorenstraat; een verzoekschrift van het Bestuur der R.K. Jongensschool St. Bavo aan de Westergracht 3 om medewerking te verleenen voor het aan brengen van veranderingen in deze school; een verzoekschrift van IJ. Smit om een gra tificatie toe te kennen aan zijn schoonvader L. van Puivelde, die tijdelijk grondwerker bij het gemeente-gasbedrijf is geweest. Voorgesteld wordt te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ter afdoening: een verzoekschrift van Mw. J. Berg-van Op- DONDERDAG 15 NOVEMBER en VRIJDAG 16 NOVEMBER, 8 u. n.mu, GEM. CONCERTZAAL te Haarlem Georganiseerd door het Kennemer Lyceum, ^erd gisteren op het Sportveld van dit lyceum eetl luchtvaartdag gehouden. Om 2 uur begon een hockey- en voetbalmatch Kennemer Lyceum "~Kon. Insti.uut voor de Marine te Willems- ®°rd. Ongeveer een uur later vertoonde een rijftal militaire vliegers uit Soesterberg een de monstratie boven het lyceum en daalde het be kende auto-girovliegtuig op he. sportveld. Eeni- 8en tijd later steeg het weer op, maakte een >>eere-rondje" boven het lyceum en verdween in de richting van Schiphol. Een groote menigte beeft de verrich.ingen van de vliegtuigen ge jogd, men stond tot zelfs op de spoorbaan iaarlemBloemendaal en op de daken van de buizen in de omgeving van het lyceum. Onder be talrijke belangstellenden op de terreinen van bet Kennemer Lyceum bevonden zich de burge meester van Bloemendaal, de heer jhr. mr. C. z- A. den Tex, de voorzitter van de Kamer van koophandel, de heer G. Dros.e, de commissaris Van politie van Bloemendaal, de heer A. Hiem- stra, enz. .De landing en de opstijging van het auto- Eiro-vüegtuig verliepen vlot, evenals de demon- ECratie van de militaire vliegers. Wij wenschen met deze korte mededeeling te Volsiaan. De redactie van onze courant is door be organisatoren van dezé demonstratie, wat be seft inlichtingen en uitnoodigirwen, genegeerd bP een wijze, die het vermoeden van opzet vol komen wettigen. Is deze veronderstelling juist, ban ligt een ander vermoeden voor de hand, b-1. dat dit geschied is om kleingeestige anti papistische vooroordeelen, die aftandsch zijn en mtellectueelen volkomen onwaardig. voeren uit DE MISSA IN C van Beethoven en TE DEUM van Bruckner voorafgegaan door de Jubel-ouver ture van Carl Maria von Weber. Solisten Ankie van Wickevoort-Crommelin, sopraan Jo van de Meent-Walter, alt Evert Miedema, tenor, en Bas de Groot, bas. - Feestredenaar Prof. F. Féron, praeses van het Groot Seminarie van Roermond. Prijzen plaatsbewijzen Voor Donderdag 15 November 50 centvoor Vrijdag (gala uitvoering) f 2.50 (gereserveerd) en t 2.Verkrijgbaar Wijnhuys De Guide Druyff, Groote Markt 4, Tel. 10134 Secretariaat. Emmaplein 8, Tel. 13505 en gebouw „St. Bavo", Smedestr., Tel. 10049 Raadsagenda Vergadering van den raad der gemeente Heemstede op Donderdag, 16 November 1934, des avonds om acht uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling van de nptulen der vergadering van 25 October 1934. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel, tot vaststel ling van een nieuwe verordening regelende de rangen enz. van het politiepersoneel (103). 4. Voorstel tot herziening van loonen en salaris sen van het overige gemeentepersoneel (104). 5. Benoeming leden Commissie van Toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling (105). 6. Benoeming controleerend gemeente-arts (106). 7. Voorstel tot het geven van een straat naam (107). 8. Voorloopige goedkeuring van een plan tot onteigening in het belang der volks huisvesting (108). A.s. Zondag speelt VDS Haarlem op het ter rein aan den Vergierdeweg tegen VDS Den Haag. Een R.K. schaakclub opgericht De R.K. damclub „St. Bavo" zal een dam- en schaak club worden. In den loop van den afgeloopen winter werd tijdens de ontspanning van werk- loozen in het R.K. Vereenigingsgebouw ook de mooie schaaksport beoefend. Een en ander viel zóó in den smaak bij verschillende deelnemers, dat er stemmen opgingen te trachten dé groep R.K. schakers bijeen te houden en zoo mogelijk een schaakclub te stichten. Daar de kosten van oprichting, zooals het aanschaffen van materiaal als borden, stukken en klokken nogal financieele bezwaren met zich meebrengen, werd een beroep gedaan op de medewerking der damclub „St. Bavo", om met haar beschikbare materiaal behulpzaam te zijn. Vrijdagavond had een bijeenkomst plaats van het bestuur der damclub met een 14-tal schaak liefhebbers. De leiding berustte bij het bestuur der damclub „St. Bavo". In zijn openingswoord betreurde de heer B. H. Stevens het, dat het initiatief tot de oprich ting van een schaakclub het gevolg was van het werkloos zijn van vele personen den vorigen. winter. Maar als echte damliefhebber was spr. ver heugd, dat die eerste oefeningen in het mooie schaakspel, zoo nauw aan dammen verwant, als gevolg had, dat er stemmen opgingen een club te stichten. Uit de verschillende besprekingen, die nu volgden, bleek, dat de aanwezigen zich gaarne willen scharen onder de hoede van „St. Bavo". De heer Stevens zette daarna uiteen de ver schillende mogelijkheden. Eerstens een eigen club. stichten, tweedens een onderaf deeling vormen van de damclub „St. Bavo" en derdens zich aansluiten bij St. Bavo, zoodat deze dan zou worden de R.K. dam- en schaakclub „St. Bavo". Voor dit laatste voelde de aanwezigen het meest. Hiermede zouden de financieele bezwa ren opgelost zijn. Hoewel het bestuur nog geen definitieve toezegging kon doen, omdat de le den over dit besluit haar toestemming moeten geven, was het bestuur er van overtuigd, dat dit geen bezwaren bij de leden zal opleveren. Op grond daarvan werd voorloopig tot op richting besloten. De contributie werd vastgesteld op 10 cent per lid voor hen, die werk hebben, 5 cent per lid voor steuntrekkenden, terwijl de overigen vrij van contributie zullen zijn. De bedoeling is om het bestuur van St. Bavo voorloopig met 2 schakers uit te breiden. De eerste clubavond zal gehouden worden op Dinsdag 20 November. De heer Stevens deed een beroep op alle le den, om met vollen ernst zich aan de vereeni ging te geven, opdat de damclub „St. Bavo" nu. zoo hij zeker vertrouwd, uitgebreid met een- schaakclub, een nog beteren naam zal krijgen als zij tot op heden al heeft. Ter voldoening aan de voorschriften, vervat in de artikelen 255, 256 en 265 der Gemeente wet, stellen B. en W. voor: le. de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1933, sluiten de met een batig slot, groot f 17.698.17; 2e. de rekeningen over 1933, met de daarbij behoorende bescheiden van de takken van dienst, ten aanzien van welke artikel 252 der Gemeentewet is toegepast; 3e. de rekening en verantwoording over 1933 van het St. Elisabeth's- of Groote Gasthuis, de gemeentelijke instelling voor kinderverzor ging en den Armenraad. B. en W. van Heemstede doen voorstellen om de salarissen van het gemeentepersoneel te herzien. De minister heeft te kennen gegeven, dat bij de herziening toetsing aan het Rijkssalarispeil dient plaats te vinden. Bij de voorbereiding hebben B. en W. met dit laatste rekening ge houden. De indeeling van deze gemeente in de 2e klasse dateert reeds van geruimen tijd terug. Bij beschouwing van de gemeenten welke in de 2e klasse zijn ondergebracht valt dadelijk op dat deze gemeente daarmede niet op een lijn gesteld kan worden. In de Ie klasse zijn o.m. ingedeeld de gemeenten Haarlem en Zandvoort. B. en W. hebben dan ook, nu gebleken is, dat eene herclassificatie in voorbereiding is, hun reeds vroeger aan de Regeering gedaan verzoex herhaald, om de gemeente ook in de le klas se te plaatsen, tiet is niet bekend in hoeverre hieraan gevolg zal worden gegeven, zoodat B. en w. geen vrijheid kunnen gevoelen bij het doen van nieuwe voorstellen daarmede reeds re kening te houden. Anderzijds echter zou, indien voor de werklieden ten volle rekening werd ge houden met de plaatsing van de gemeente in de le klasse, vooral voor de laagste groepen hei loon zoo laag worden, dat een behoorlijke be staansmogelijkheid daarbij in het gedrang zou komen, waarvoor B. en W. toch wel ernstig willen waarschuwen. Bij hun voorstel Is dan ook het loon voor de werklieden in de eerste drie groepen hooger ge steld dan voor een gemeente 2e klasse, n.l. resp. ƒ1.4, ƒ0.96 en ƒ0.96. Bij de bepaling van de nieuwe loongrenzen is er rekening mede gehouden dat de kinder- toeslagregeling aanzienlijk afwijkt van die van de Rijksregeling. Het Rijk kent kindertoeslag toe direct vanaf het eerste kind, terwijl volgens de gemeentelijke regeling toeslag gegeven wordt vanaf het derde kind. Met instemming van het Departement is dus nu het loonbedrag vol gens de Rijksregeling verhoogd met 2 maal 1.15 kindertoeslag, benevens met 0.10 om het loon deelbaar te maken door het aantal werkuren per week. Het aantal periodieke verhoogingen bedraagt momenteel 3, ieder groot 0.48. Vólgens de voorgestelde regeling zullen 6 verhoogingen van 0.96 gegeven worden. De minimum loonen zijn dus wel aanzienlijk verlaagd. De bestaande regeling' kent alleen verhoogingen voor vaste Aan de retraite van de onder-off. vereeniging Marlinus, welke van 11 tot en met 13 No vember In het retraitehuis te Seppe zal worden Behouden, wordt door pl.m. 55 onderofficieren van de Echoolcompagnie van den Motordienst deel genomen. Jacq. van Velsen, alhier, heeft zich bereid verklaard om aan deze gemeente kosteloos en om niet in eigendom over te dragen, met de bestemming voor openbaren weg,, de gronden (gedeelten Lorentzkaae, Van 't Hoffstraat en de daartusschen gelegen straten), ter grootte van pl.m. 4550 M2. en anderen grond bestemd voor woningbouw. Tegen de aanvaarding van bedoelde gron den, onder de voorwaarden opgenomen in het onderstaand ontwerp-besluit, bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Gisteren werd de jaarlijksche collecte van het Haarlemsche Roode Kruis gehouden. Ongeveer 120 collectrices en collectan.en gingen op pad °hi de roode-kruisvlaggetjes „aan den man" te brengen voor het goede doel. Autobussen en trams toonden eveneens middels de roode lcruis- viaggen haar belangstelling. De opbrengst is 1150, en dit is meer dan Verleden jaar. Het bes.uur van het Roode Kruis is zeer te vreden en dankt ieder, die heeft medegeholpen. Studenten van de Handelshoogeschool te Tilburg brengen een bezoek aan Amsterdam en maakten o.m. een excursie door de Am- sterdamsche havens In de Spaarnwouderstraat op den hoek van de Nieuwe Spaarnwouderstraat, heeft de heer J- J. Rosbach een nieuwe rijwielzaak gevestigd. De zaak, die de firmanaam „Roba" voert, beschikt over een groote collectie rijwielen en °nderdeelen hiervoor, terwijl men er tevens Voor de reparatie terecht kan. De winkel is geheel verbouwd en heeft eèn beurig verzorgde stofvrije etalage aan de zijde der Spaarnwouderstraat, terwijl nog drie flinke Is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij tn 75.000 gezinnen, waar hij steeds sen trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) U) ct. per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 3