ZOEKT GE BETER EN... RUYTER De V.K.P.-Uiverdag ook! VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS halve KOPJES VAN DE GRUYTER'S THEE VoJDKrzLot IL tydig. van kaahten aan ons tuxhaojuu WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 OMROEPEN! DAGBLADRECLAME: ONMISBAAR UIT DEN OMTREK BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE EN DUIN Het fusievraagstuk R.K. Korenbond in de bloem bollenstreek DE JAAPHAVERSLUIS TE ZAANDAM Niets staat den bouw in den weg DE SPOORLIJN LEIDEN— HOOFDDORP L.T.B. zal op behoud aandringen AUTO BOTST TEGEN VERHUIS WAGEN Dichte mist de oorzaak IN LIQUIDATIE Het ongeval te Leimuiden HILLEGOM LISSE Gaaf U mee met onze excursie naar Schiphol opWoens- dag 21 November? SANTPOORT VELSEN ZANDVOORT ZAANDAM Keuken- en linnen meisjes STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG een huis een pension dienstpersoneel lessen een club een werkkring? LAAT UW WENSGH Meerdan 75000 gezinnen luisteren avond aan avond naar den Omroeper van de Da „Omroepers" (kleine annonces) van de V.K.P. verschijnen gelijktijdig in hare ZES DAGBLADEN DE TIJD DE NIEUWE DAG HET CENTRUM DAGBLAD V. ARNHEM NIEUWE. HAARL. CRT. NOORD-HOLL. DACBL. Inlichtingen ten kantore van dit blad. P. de Gruyter Zoon N.V, \i pond Thee 100 voor 5" Zilver-paars van 4S Zilver-blauv» 80 40 Zilver-rood 70 35 f 1.50 bij aanlÏÏj, Prijzen p. ons: Groenmerk 20 ets. Oranjemerk 24 ets. Zilver-Zwart 28 ets. Zilver-Rood 32 ets. Zilver-Blauw 36 ets. Zilver-Paars 40 ets. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin werd behandeld een voor stel van de raadsleden, de heeren Gijsberts, Kruithof, Melchers, v. d. Colk, de Winter, Bak- kum, Kruidenberg, de Wildt en Gijs, betreffen de de samenvoeging der gemeente Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk. Het voorstel bedoelt een beroep te doen op de Kroon, om de samenvoeging van beide ge meenten te bevorderen. Het ontwerp-adres is gelijkluidend aan het adres, dat door den raad van Beverwijk verzonden is. De VOORZITTER zeide hier afwijzend tegen over te staan. Spr. kon zich de motieven, welke by Beverwijk hebben voorgezeten, wel inden ken. De gemeente Wijk aan Zee en Duin is op het oogenblik noodlydend, doch spr. verwacht, dat zy, dank zij de maatregelen der regeering en by een zorgvuldig beheer, de moeilijkheden binnen enkele jaren te boven zal komen. In dit verband wees spr. op de gemeente Velsen, die de moeilykheden eveneens te boven komt. Het gaat niet aan, om de moeilijkheden en zorgen naar een aangrenzende gemeente over te hevelen. Men zegt over het fusie-vraagstuk een gevestigde opinie te hebben, doch spr. kan dat niet gelooven. De raadsleden kunnen de ge volgen niet beoordeelen. Spr. herinnerde aan het bekende rapport van wylen prof. v. d. Grinten, een deskundige bij uitstek, die de fusie eigeniyk afraadde. Spr. waarschuwde de raadsleden, om den stap niet te doen. Het adres van Beverwyk, dat de leden zich in de hand hebben laten drukken, berust hoofdzakeiyk op historische gronden. Alles dient er op gericht te zyn, te trachten de lasten der bevolking zoo spoedig mogeiyk te verlichten. Binnen enkele jaren verwachtte spr. verbetering in den toestand. Bij een samen voeging komt men er wellicht niet zoo spoedig vanaf. Laten de leden voorzichtig zyn en hun ge meente niet opofferen. Zy hebben den eed af gelegd, om in het belang der gemeente werk zaam te zijn. zy, die meenen reeds te ver te zijn gegaan moeten bedenken, dat het beter ten halve gekeerd is, dan ten heele gedwaald. Spr. had zelf een adres aan de Kroon opge steld, hetwelk hy den raad voorlegt. Het luidt ils volgt: Aan H.M. de Koningin „Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de raad der gemeente Wijk aan Zee en Duin; dat door den raad der gemeente Beverwyk is besloten tot Uwe Majesteit het verzoek te rich ten aan de Staten Generaal het voorstel van wet te doen tot vereeniging van de gemeenten Wyk aan Zee en Duin en Beverwijk; dat evenwel alvorens hieromtrent een ge gronde opinie gevestigd kan worden een nauw keurig onderzoek gewenscht is te achten aan gaande de economische gevolgen, die uit een dergelyke vereeniging voor de gemeente Wyk aan Zee en Duin zullen voortvloeien; dat de gemeente wyk aan Zee en Duin thans wel gerangschikt moet worden onder de nood lijdende gemeenten, hetgeen niet heeft nage laten Invloed uit te oefenen op de stemming van raadsleden en ingezetenen doch dank zij de maatregelen der Regeering aangenomen mag worden, dat bij een zorgvuldig beheer de toe stand van noodlydendheid nog slechts over een beperkte tijdsruimte zal voortduren; dat uiterst bezwaarlyk door dezen raad be oordeeld kan worden in hoeverre de financieele positie der gemeente Beverwyk van dien aard is, dat door een vereeniging der twee gemeen ten de welvaart der ingezetenen van Wyk aan Zee en Duin gediend zou zyn; dat, waar het hier betreft inwoners die voor een groot deel in moeilyke omstandigheden ver- keeren, voorkomen moet worden, dat deze om standigheden van langer duur zyn dan nood- zakelyk is; dat, waar het hier een primair gemeentebe lang betreft, wij meenen met vertrouwen een beroep te mogen doen op Uwe Majesteit om het College van Ged. Staten van deze provincie uit te noodigen een onderzoek in te stellen naar de economische gevolgen, zulks ter beoordee- ling of de belangen van de gemeente WUk aan Zee en Duin voldoende gediend zullen zijn met een eventueele vereeniging der gemeenten; redenen waarom de raad Uwe Majesteit eer biedig verzoekt de vorenbedoelde uitnoodiglng wel te willen doen." De heer KRUITHOF stelde voor om de zaak aan te houden tot de volgende vergadering, op dat de raadsleden gelegenheid zullen hebben, dit adres nader te bestudeeren. Wethouder TERVOORT deelde mede, dat het adres in de R.K. Fractie reeds besproken is. Men stond er afwyzend tegenover. Na eenige discussie werd tenslotte het voor stel van den heer Kruithof aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Melchers, Kruidenberg en v. d. Colk en de beide wethouders. In de Zilk by Hillegom had Maandagavond de oprichting plaats van de Korenbond. waar- by verschillende koren uit den omtrek zyn aan gesloten. Te ruim half acht opende de Bondsvoorzit ter, de zeereerwaarde heer pastoor J. J. A. M. Krook de bijeenkomst met een woord van wel kom aan de aanwezige koristen en sprak de hoop uit, dat deze op te richten bond tot groo- ten bloei zal geraken. Pastoor Th. Beukers uit Leiden, voorzitter van de Nederlandsche St. Gregoriusvereemging, schetste het leven en het muzikale were, van wylen Mgr. Lans, wiens naam de nieuwe ver eeniging zal dragen en installeerde daarna den Bond, terwijl hij nog enkele richtiynen aangaf voor de toekomst. De secretaris, de heer Remmerswaal, deelde vervolgens mede, dat er een gelukwensch was binnengekomen van den zeereerw. heer pastoor van Hazerswoude, voorzitter van het kerkkoor aldaar. Pastoor N. W. Sentenie en Deken J. H. W. Borsboom hadden bericht van verschil- ring gezonden. De avond werd verder gevuld met de uitvoe ring van enkele kerkelijke koorwerken, grego rlaansche en meerstemmige, door de verschil lende aanwezige kerkkoren. Voor de pauze deed de cursusleider, de wel eerwaarde heer kapelaan E. Paap enkele mede- deelingen over de te houden cursussen. In een toespraak na de pauze sprak hy over de voor genomen zangersavond in begin 1935, Na een interessante rondvraag werden nog enkele Gregoriaansche gezangen op gramo- foonplaten ten gehoore gebracht, welke door de kundige exploitatie van den fijnzinnigen musi cus en liturgist die pastoor Beukers is, dubbel gewaardeerd werden. Buiten de aangesloten koren was nog aan wezig het kerkkoor van Sassenheim, dat zich nog niet als lid van den nieuwen Korenbod had opgegeven. De heer W. Hoograad, dirigent van het kerk koor van de parochiekerk te Zoeterwoude (Hooge Rijndijk) was afgevaardigd namens den Rynlandschen Korenbond. Aan den nieuwen Korenbond en zyn leiders wenschen wy bij him schoonen arbeid een goed succes toe. De voorbereidingen voor den bouw van een nieuwe Jaaphaversluis, waardoor een verbin ding van het Westzyderveld met zyn groote aantal houtwerken en andere industrieën met de Vooi'zaan en het Noordzeekanaal wordt ver kregen, die meer dan tot dusver aan de behoef te zal voldoen, zijn thans zoover gevorderd, dat niets den bouw meer in den weg staat. De bydrage van 60.000.—, dïe Zaandam voor den bouw zal verleenen, heeft de goedkeuring van de hoogere autoriteiten verkregen, zoodat thans het wachten alleen is op het polderbe stuur van Westzaan, dat met uitvoering van het werk in oveileg met het bestuur van Zaan dam is belast. De totale kosten worden begroot op 385.000. De prov. Noordholland draagt 80.000. bij. In de a.s. vergadering van den L.T.B. te Haarlem komt een voorstel van den kring De Venen aan de orde, luidende: De kring de Venen verzoekt medewerking van het hoofdbestuur bij haar actie om de spoorlyn LeidenHoofddorp te behouden. Dit èn om 't personen- èn om het goederen-vervoer. Het prae-advies hierop zegt: Het hoofdbe stuur wil gaarne deze actie ondersteunen, mits deze actie zich alleen zal uitstrekken voor wat het goederenvervoer aangaat. Dinsdagavond omstreeks half zeven heeft op den Rijksstraatweg tusschen Halfweg en SIo- terdijk nabij de Ijsbaan een aanrijding plaats gehad. Ter plaatse reden in de richting Haarlem twee groote verhuiswagens uit Haarlem, elk bespannen met twee paarden. Deze werden achterop gereden door een luxe- auto, eveneens afkomstig uit Haarlem. Mede als gevolg van den dichten mist bemerk te de bestuurder van den auto deze verhuis wagens te laat, zoodat hij in botsing kwam met den achtersten verhuiswagen, welke bestuurd werd door den heer G. van B. uit Haarlemmer meer. By deze aanrijding deden zich geen persoon - ïyke ongelukken voor, doch de luxe-auto werd van voren zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat de Vereeniging Ned. Bloembollen- kweekerscentrale, de Ned. Bloembollenexpor- teurscentrale en de Stichting Ned. Boom- en Bloemkweekerscentrale te Haarlem in liquida tie zullen treden en daarna worden ontbonden. Vervolgens zal aan hen, die lid van het dage- lijksch bestuur of lid van de commissie van ad vies zijn, eervol ontslag worden verleend. Tot liquidateur is benoemd: het dageiyksch bestuur van de Stichting Ned. Sierteeltcentrale te 's-Gravenhage. Naar wy vernemen is de aan de Ringvaart by de brug te Leimuiden Maandagmorgen droe vig om het leven gekomen automobilist, de heer W. F. B., vertegenwoordiger der N.V. Bristor Teerproducten te Aerdenhout. R.K. Blindenbond Gisteravond hield de R.K. Blindenbond „Sint Odilia" van Haarlem in Hotel Sistermans een propaganda-avond. Dank zij de nimmer falende actie van den R.K. Volksbond was de groote zaal uitverkocht, ja te klein. Er heerschte een prettige stemming, inge zet door een harmonika-trio, bestaande uit de heeren H. Warmerdam, H. Zuiderduin en J. Koop. Ook „Crescendo" deed haar uiterste best. Na opening met den chr. groet heette de voor zitter (natuurlyk een blinde) allen hartelijk welkom en wees op het gestage propagandawerk, daarby bijzonder roemend den geestelijken ad viseur, Kapelaan Schretlin. Spr. schetste kort het werk der Blinden, hun levensblijheid, ge staald door hun geloof. Daarna werd het eerste gedeelte gegeven van de film „Het Licht inwen dig", waarbij de fotograaf Th. A. Seijsener be langeloos als operateur optrad. Daarvan werd zeer genoten. Maar veel meer was zulks het ge val, toen de geestelyke adviseur het woord ver kreeg. Deze ging na, hoe de Bond gegroeid is door eigen organisatie. Hy heeft bijgebracht, dat de Blinde niet minder is dan anderen. In mooie, helle kleuren gaat hy na, wat het gemis van het gebruik der oogen is en welke groote helden de blinden zijn die hun kruis gelaten dragen. Op verheven wijze toont de gewijde redenaar de contrasten tusschen den ziende en den blinde, by moederliefde, kerkelijke feesten, als anders zins. Er is voor deze menschen zooveel minder levenswarmte, en al zijn de meesten optimisten, vergeten we nooit, dat zy ook menschen zyn. In hun zielen komt ook meermalen de vraag op: waarom moest ik blind zyn? Ons geloof geeft het antwoord: om de werken Gods te ver heerlijken. Het geloof van den blinde ademt liefde en trouw. Geven wy daartegenover zonne stralen door geld en goed aan hen te schen ken. Vragen wy ons af naar het woord van den Goddelijken Meester: wat deed ik voor u en wat deed gy voor my? (Daverend applaus). Hierna werd gelegenheid gegeven daadwerke- lyk te steunen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Dan nog wat film, wat mooie Cres cendo-nummers en.... de avond was voorby, maar als een succes voor het mooie liefdewerk. BILJARTEN Excelsior (Lisse) speelde haar 7den wedstryd tegen Vriendenkring uit Haarlem. Ook deze wedstrijd eindigde in een kleine overwinning voor Excelsior, dat nu nog steeds geslagen is in de 1ste klasse Federatieve Haarlemsche Biljart Bond. Alle 7 wedstrijden werden door Excel sior gewonnen. Er resteeren nu nog 2 uitwed strijden en 3 thuiswedstrijden. De telefoonkwestie Maandagavond wordt in café van onder de Uylenboom een vergade ring belegd voor de telefoonabonnés van Sant poort, onder auspiciën van de Vereen. „Sant- poort's Bloei". Hier zal besproken worden welke weg bewan deld zal worden by de te voeren actie tegen de dreigende telefonische isolatie van Santpoort- Dorp en Santpoort-Station. Daar het van belang is dat de actie door zooveel mogelyk abonnés gesteund wordt, ver wacht Santpoort's Bloei een dichtbezette zaal. Zangavond „Vox Humana" Dinsdagavond gaf de Gem. Zangvereeniging „Vox Humana", dir. Joh. Brands, haar eerste concert van dit seizoen in hötel „de Weyman", in vereeniging met het dubbel mannenkwartet „Caecilia" o. 1. v. Henk Arisz. Er was buitengewone belangstelling voor deze muzikale gebeurtenis. Het auditorium heeft dan ook genoten van een artistiek op hoog peil staande uitvoering. Door het koor van Vox Humana werd gezon gen „Licht" van Wierts, „Psalm 42" van v. d. Roovaart, „Waar de Linde bloeit" van Wierts, „De Stal" van C. v. d. Linden, alsmede „Gods lampje" en „Kerstlied" van den dirigent Joh. Brands zelve. Het sublieme dubbelmannenkwartet van Henk Arisz vertolkte „Wiegenlied" van Höhne, „Ab- schied" van F. Backer, „Zilveren Golfjes" van Henk Arisz, „Der Spielmann" van Kraemer, en de bekende Kozakkenliedjes „Abendglocken" en „Die zwölf Rauber" van Serge Jaroff. De avond is inderdaad een groot succes ge worden, zoodat „Vox Humana" met een gerust hart zich kan voorbereiden op een grootsche herdenking van haar zilveren jubileum. Burgerlijke Stand. Geboren: A. van den Bos—Floris, d. J. J. Babeliowski—Moolen- schot, 2 d. N. Krynen—Leyen, z. S. Lee ringSpaansen, z. Rectificatie In ons artikel „De begrooting 1935 van Zandvoort" is gisteravond abusievelyk een storende fout geslopen. Wij schreven, dat voorgesteld werd den schoolartsendienst op te heffen. Men gelieve hiervoor te lezen: school tandartsendienst. De opmerkzame lezer zal we) begrepen hebben, dat dit onjuist was, aangezien we vooraf meldden dat1 de schoolartsendienst van f 1400 teruggebracht werd op f 500. Gemeenteraad De gemeenteraad ver gaderde Dinsdag. Een adres van de Ned. Unie van Chauffeurs en Overige Automobielpersoneel in zake op legging van bijzondere voorwaarden in ver band met de uitoefening van het taxibedrijf, met adhaesiebetuiging van de N. V. Omnibus- Maatschappy Zaaanland, wordt naar B. en W. gezonden om prae-advies. Op een adres van den heer Temme, die 10% jaar als werkman-stoker aan het gemeente ziekenhuis werkzaam is geweest tegen f 10 p. w. pl. Jjost en in 1932, bij de in gebruikneming van het nieuwe ziekenhuis, is ontslagen, en die een jaarlijksche uitkeering vraagt, wordt op voorstel van B. en W. afwyzend beschikt, om dat het hier geen arbeider in gemeentedienst betreft. Behandeld worden de adressen van den Zaand3mschen Bestuursdersbond en van het P. A. S. Zaanstreek, houdende verzoek, er bij de Regeering op aan te dringen in de steun regeling voor werkloozen verbeteringen aan te brengen. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. De heer MAKKINGA (Comm.) verwacht van dit adres niets. Het zal wel weer in de vuilnisbak terechtkomen. Spr. doet een beroep op alle arbeiders om te zamen den stryd aan te binden tegen het kapitalisme. De heer R. PLOOIJER (S. D.) wijst die samenwerking af. De communisten zyn de sloopers van de arbeidersklasse. Spr. wijst op de slechte gevolgen van de verlaging van den steun, wijl reeds ondervoe ding onder de gesteunden is waargenomen. Spr. beveelt het voorstel warm aan. De heer POPPE (O. S. P.) ondersteunt het adres. Hy hoopt, dat alle vooruitstrevende arbeiders samen zullen gaan; dan zullen de katholieke en christeiyke arbeiders wel ver plicht zyn te volgen. De heer KROMMENDIJK (A. R.) doet Uit komen, dat de christehjke en katholieke ar beiders gaarne medewerken tot verbetering van den steun, zy hebben echter bezwaar het Res 24 speciaal adres van het N.V.V. te steunen. Na tuurlijk wyzen zy het eenheidsfront met de Communisten als leiders van harte af. De heer DE VRIES (R.K.) zou ook qaarne wenschen dat de Regeering op haar besluit zou terugkomen. De R. K. arbeidersbeweging en de R. K. Staatsparty hebben te dien opzichte van hun meening doen biyken. De heer Aalberse heeft duidelijk gezegd wat er leeft onder de arbeiders. Het is zeer verklaarbaar dat er on dervoeding komt. De daad kan hier niet ge steld worden; dat moet in Den Haag geschie den. Verschil van beginselen met de revolu- tionnaire arbeiders is een beletsel om met hen een eenheidsfront te vormen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. st. aangenomen. Een adres van de afdeeling Zaandam van den R. K. Volksbond, waarby instemming wordt betuigd met het voorstel tot verlaging van de electricitietstarieven, zal behandeld worden by de begrooting. Een motie van het Werkloozen Strydcomi- tè inzake ondersteuning van de werkloozen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Een adres van het P. A. S. „Zaanstreek", houdende verzoek om den huurprijs van de woningen der gemeente met f 1.— per week te verlagen, zal worden behandeld bij de be grooting. Afgewezen wordt een verzoek van K. Post, een stuk grond buiten de rooilyn voor de West- zyde in riiil voor een stukje grond binnen die rooilyn af te staan ten behoeve van den bouw van zyn perceel Westzyde hoek Bootenma- kersstraat. Een verzoek van winkeliers van den Zuid- dyk het stempellokaal aan Zuiddijk 51 te ver plaatsen, aangezien de stempelaars zich voor hun winkelzaken opstellen en zij daardoor schade lyden en waarin ook gezegd wordt, dat zij veel last van de kinderwagens ondervon den die op het trottoir voor hun winkelra men worden geplaatst op de dagen dat het Consultatiebureau in hetzelfde gebouw zitting heeft, wordt aangehouden. Aan de orde is de tweede stemming over het voorstel van het raadslid M. Plooyer inzake verhooging van de loonen van de keukenmeis jes en het linnenmeisje van het gemeentelyk ziekenhuis, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. De heer FLENTROP (V. D.) zegt van inzicht te zyn veranderd, zoodat hij nu vóór het voor stel zal stemmen. Het voorstelPlooyer wordt thans aange nomen met 13 tegen 10 stemmen. Het prae-advies over het adres van mej. H. J. de Vries en over de algemeene toestan den en verhoudingen in het ziekenhuis, wordt ingevolge het besluit in de vorige vergade ring, verwezen naar een besloten vergadering. Het voorstel tot verpachting der standplaat sen op de kermis in 1935 wordt goedgekeurd, na een schermutseling tusschen de wethouders Prins (S. D.) en Kelder (S. D.) aan de eene en den heer Ranshuijsen (R. K.) aan de andere zij de, omdat de laatste niet bereid bleek in te gaan op de sommatie van de beide eersten, om zyn verwyten terug te nemen, die hy het vorige jaar had geuit ten opzichte van het optreden van den heer Prins in betrekking tot zyn func tie van voorzitter van de Harddraveryvereeni- ging en van den heer Coppejans als propagan dist van een grooten exploitant van kermisver makelijkheden Goedgekeurd wordt de overneming van grond in het verlengde van de Tuinstraat van W. Schipper en aanleg van een straat. By het voorstel van ontruiming van een ter rein aan de Nieuwe Zeehaven en het voeren van een rechtsgeding met M. ter Meer bepleit de heer RANSHUIJSEN (R.K.) een milde behan deling. Adressant is niet iemand, die van on- willigen aard is. Men vergete niet, dat Ter Meer door die sloo ping groote schade lydt. Dat gebouwtje heeft hem f 2000.gekost. Waarom moet het nu zoo overhaast verwijderd worden. Het staat niemand in den weg. De voorzitter hoopt dat belanghebbende met B. en W. zal komen praten en dat het tot gevolg zal hebben, dat het gebouwtje er kan blyven. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen in de hoop dat het niet zal behoeven uitge voerd te worden. Besloten wordt tot verlaging van den huurprijs voor landerijen in den Zaandammerpolder in huur bij T. Stolk tot f 80.— per H. A. en de zen prys ook te laten gelden voor 1935. B. en W. stellen voor hen te machtigen plaat sen in de gemeente aan te wijzen, waar stil staande auto's niet van de by de wet voorge schreven lichten behoeven te zijn voorzien. In de eerste plaats zal daarvoor het Sta tionsplein worden aangewezen. Dit voorstel wordt voorloopig door B. en W. teruggenomen. Mevr. de wed. J. A. Zaalberg, wier overleden echtgenoot vroeger secretaris was van Zaan dam, ontvangt thans een pensioen van f 462. zy vraagt daarop een byslag van 40 pCt., z. g. duurtebyslag, te mogen ontvangen, omdat zy meent daarop recht te hebben. B. en W. zyn van oordeel dat dat recht niet bestaat, omdat de desbetreffende bepaling reeds in 1922 is ingetrokken. Zy adviseeren dus, aan het verzoek niet te voldoen. De raad gaat hiermede accoord. Aan B. en W. wordt machtiging verleend te reclameeren tegen den aanslag in de omzetbe lasting van het gas- en electriciteitsbedryf. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting. Burgerlijken Stand Tydvak 6 t/m 12 No vember 1934. Geboren: Louis Albertus, zoon van C. Jacobs en J. M. Verra. Petronella Maartje, dochter van H. de Groot en J. van Essen. Fre- derik Martinus, zoon van F. M. Janssen en G. Pasterkamp. Gerrit, zoon van G. Huizing en T. Ganzevles. Jan, zoon van J. Schothorst en A. H. Verlee. Gerda, dochter van G. J. Emmer en G. Hartog. Jannie, dochter van J. Visman en B. Valk. Gerardus Wilhelm, zoon van W. J. Kersten en M. J. Cligge. Adrianus Martinus, zoon van A. J. Knots en J. Room. Gerda, doch ter van J. Exalto en G. Woelders. Aagje, doch ter van P. van Houten en D. van den Berg. Jacoba Martina, dochter van M. de Jong en F. Gersen. Margaretja, dochter van T. Davids en N. Schellingen Jan, zoon van D. Kryt en C. C. v. d. Lip. Annie Wilhelmina, dochter van W. Koopman en A. van Poelgeest. Ondertrouwd: J. Zutphen en O. M. Zoller. J. L. Zeitzen en A. A. Kroes. M. C. Zoon en A. A. Hooyschuur. H. Groeneveld en T. de Vries. C. van 't Hof en E. Harwyne. Gehuwd: J. C. Versteegh met A. W. Schlös- ser. P. J. Rykes met G. Jansen. D. Swart met I. A. Kracht. J. W. Snippe met P. Garsyn. H. Bobeldyk met M. de Gooyer. J. Smit met F. Doeves. D. Klopper met A. H. Maas. Overleden: Jelle Hofstee, oud 76 jaar, weduw naar van M. Dekker (overleden te Amsterdam). Hendrika Riet, oud 68 jaar, geh. met C. Dekker. Hillegonda Fris, oud 86 jaar, weduwe van D. Vink. Maria de Graaf, oud 60 jaar, geh. met A. Hoveling. Simon Water, oud 82 jaar, geh. met J. Krooy. van de heden aan den Ryksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Amsterdam 775 manden 3248.—, Utrecht 760 manden 4440Oorry 300 manden 2377.—, I. S. Groen 330 manden 2190.—, Aneta 540 man den 2590.—, Olympia 2 J manden 1520.—. LOGGERS Kio 74 1830 VERSCHE HARING K.W.: 3 3X04 50.—, Sch.: 73 650.—, 141 545250 1000.—, 46 460101 1300.—, 42 467.—, 311 700342 150.—, 1*2 350.—, L.T. 45 1 380.—, L.T. 596 1480.—, P.D. 830.—, L.T. -37 380.—. IJMUIDEN, 14 Nov. Ryksvischafslag. Tarbot 7080 cent per' K.G. Griet 20.0033.00 per 50 K.G. -ong 0.951.25 per K.G. Kleine Schol 20.0028.00, Schar .0016.00. Tongschar 22.00 —25.00 per 50 K.G. Rog 5.70—11.00 per 20 st. Vleet 0.551.40 per stuk. Pieterman en Poon 5.50, groote Schelvisch 21.5026.00, middel Schelvisch 16.00—71.5 kl. midd. Schelvisch 10.0018.00, kleine Schelvisch 3.1010.00 per 50 K.G. Kabeljauw 25.00—46.00 per 125 K.G. Gul len 4.4013.00 pe - 5f K.G. Leng per stuk 0.40— 1.50. Heilbot 48—90 cent per K.G. Wyting 2.60 3.60 per 50 K.G. Koo'"isch 1645 cent per stuk. Makreel 6.30—11.00 per 50 K.G. Versche Haring 2.705.45. Winkels door heel Nederland IVoor f10.—bon» Eén gulden terug (uitgez. Su'Kel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10